pitanja.1570kum.djole,
-> #1568, pzeljko>> Zadnji Mail je stgao 06.03.1998. i od tada nista!
Ma bre, nemo' se dereš.
Radi ko zmaj.
pitanja.1571pzeljko,
-> #1570, kum.djolePrijatelju mozda kod tebe i radi odnosno stize ali kod mene
provereno(poslate )nestize!Zasto?
I ti bi se drao da ti se nesto slicno desava.
Pozdrav Zeljko
pitanja.1572emajsijuen,
-> #1560, radenkoc>> Kada pokusam da skinem katalog softvera (bilo txt bilo zip),
>> svaki put mi download-uje allfiles od 27. 12. 97. god.
>> Da bude zanimljivije ovaj fajl se svakodnevno azurira (bar tako
>> pise).
>> Pitanje glasi:
>> Kako da snimim najsveziji katalog?
Hmmm... Ovo sam i ja primetio... Probaj sa "dir /s /b >", pa "pad dow".
Pozdrav, Vlada...
pitanja.1573peyota,
Molio bih da mi neko kaze (napise) kako mogu da stavim
komentar za who listu u autoexec!
P.S. izvinjavam se ako je vec negde bilo, nisam primetio!!
pitanja.1574miskop,
-> #1573, peyota>> Molio bih da mi neko kaze (napise) kako mogu da stavim
>> komentar za who listu u autoexec!
..w/c Komentar
pitanja.1575vidic,
STA SE DESAVA SA PADOM.
UP NET00128.ARJ
pitanja.1576emajsijuen,
Cemu sluzi dir "\dos\windo\", kad se u njemu ne nalazi ama bas nista ?
Pozdrav, Vlada...
pitanja.1577vidic,
Pogledajte PAD koi sam dobio:
conf write pcutil net00128.arj /r
pitanja.1578pzeljko,
-> #1567, pzeljkoHvala bogu ! Konacno je stgao sa Email od pocetka
meseca.Pozdravljamo i zahvaljujemo
Zeljko
pitanja.1579illusion,
Da li Sezam-net ima slucajno ambicije,
da u skorije vreme stave brzi modem,
pa da ovaj sistem postane pravi.
pitanja.1580szarvas,
Kada cete pomeriti vreme??? (Sat unapred!!!)
pitanja.1581lozinka,
Zna li neko ko je vlasnik grupa PASKAL i BASIC.
Odgovor poslati na mail
LOZINKE
pitanja.1582pperica,
Ako neko misli da je glupo pitanje njegov problem. :)
Zanima me da li OGLAS koji okacim ovde, na Sezamu, vidi jos neko
osim sezam korisnika? znate ono, mreze, news- i slicne bahanalije...
Drugo, da li mogu odavde, sa sezama, da citam OGLASE sa drugih
BBS-ova (ili mreza, kako vec...?)??
Molim za odgovor.
Pozdrav, pperica.
pitanja.1583dzakic,
-> #1582, pperica> Zanima me da li OGLAS koji okacim ovde, na Sezamu, vidi jos neko
> osim sezam korisnika?
Ukratko, ne. Svi sezamovi sadržaji su lokalnog karaktera. Izuzetak je
internet mail koji se sa provajderom razmenjuje više puda dnevno.
pitanja.1584obren,
-> #1583, dzakic> > Zanima me da li OGLAS koji okacim ovde, na Sezamu, vidi jos neko
> > osim sezam korisnika?
>
> Ukratko, ne. Svi sezamovi sadržaji su lokalnog karaktera. Izuzetak je
> internet mail koji se sa provajderom razmenjuje više puda dnevno.
Greška! :) Mali oglasi sa SezamNeta dostupni su i na Web strani
časopisa "Računari" na adresi www.racunari.com. Čini mi se da se
ažuriraju jednom sedmično (ponedeljak ili utorak), ali za tačnije
informacije obratite se tehničkom uredniku Računara, Tomici Oreškoviću
(tores@sezam.co.yu) koji je webmaster.
pitanja.1585supers,
-> #1583, dzakic
>> Ukratko, ne. Svi sezamovi sadržaji su lokalnog karaktera. Izuzetak je
>> internet mail koji se sa provajderom razmenjuje više puda dnevno.
Nešto mi je u sećanju ostalo da su se oglasi eksperimentalno prenosili
na www.racunari.com. Ili sam to pomešao sa SezamPro?
pitanja.1586gkosta,
-> #1584, obren
> Greska! :) Mali oglasi sa SezamNeta dostupni su i na Web strani
> casopisa "Racunari" na adresi www.racunari.com. Cini mi se da se
^^^^^^^^^^^^^^^^
Tachno tako!
Postoje "nashi" oglasi na ovoj adresi, shtavishe bash je sve fino uradjeno
i sortirano bash kao ovde na Sezamu!
Bash mi je drago da sad i za ovo znam - sad moram da pazim shta pishem u
oglasima (ceo svet me chita!) ;>>>
Toliko!
pitanja.1587d.mladen,
Kako da promenim svoje korisnicke podatke na Sezamu (adresa), pa da
mi uplatnice u buduce stizu na novu adresu??
pitanja.1588peyota,
-> #1574, miskopHvala :))))))
pitanja.1589peyota,
-> #1572, emajsijuen>> Kada pokusam da skinem katalog softvera (bilo txt bilo zip),
>> svaki put mi download-uje allfiles od 27. 12. 97. god.
>> Da bude zanimljivije ovaj fajl se svakodnevno azurira (bar tako
>> pise).
>> Pitanje glasi:
>> Kako da snimim najsveziji katalog?
>> Hmmm... Ovo sam i ja primetio... Probaj sa "dir /s /b >", pa "pad dow".
Probaj da izbrises stari allfiles.zip ili .txt sa svog diska
Ako ti bas treba i stari, skloni ga iz download direktorijuma.
poz.
pitanja.1590junior,
-> #1587, d.mladen> Kako da promenim svoje korisnicke podatke na Sezamu (adresa),
> pa da mi uplatnice u buduce stizu na novu adresu??
Čini mi se, da ćeš morati da zoveš telefonom BIGZ i da glasom daš
podatke koje si imao upisane, da bi se onda upisali novi.
pitanja.1591noay,
Zasto nemogu da se skinu starije poruke.
Recimo od 28.03.98 poruka u pcutil.4 -11.2156
ne moze da se skine slichno je i sa ostalim konferencijama
pitanja.1592pifat,
-> #1587, d.mladen
>> Kako da promenim svoje korisnicke podatke na Sezamu (adresa), pa da
>> mi uplatnice u buduce stizu na novu adresu??
>Čini mi se, da ćeš morati da zoveš telefonom BIGZ i da glasom daš
>podatke koje si imao upisane, da bi se onda upisali novi.
Bas tako, pozovi sekretaricu Sezama glasom na broj 3690-562, lokal
392, i zamoli je da upise tvoju novu adresu.
pitanja.1593miskop,
-> #1591, noay>> Zasto nemogu da se skinu starije poruke.
>> Recimo od 28.03.98 poruka u pcutil.4 -11.2156
>> ne moze da se skine slichno je i sa ostalim konferencijama
Isti slučaj i kod mene. Uvek mi izbaci da "Nema poruka".
O čemu se radi?
pitanja.1594dzakic,
-> #1593, miskop> Isti slučaj i kod mene. Uvek mi izbaci da "Nema poruka".
Hvala svima koji su primetili. Tridesetdvobitna verzija programa koja se
od nedavno vrti na pentijumima je imala ovu grešku - da ne radi selekcija
po datumu u konferencijama i grupama, kao i da je bilo problema sa ul/dl
fajlova u conf i grupe. Obe problema su otklonjena u toku jučerašnjeg
dana. Takođe i page koji nije radio posle ponoći, i vreme koje odbrojava
unazad. Ostalo je da se locira greška zbog koje submarine ne funkcioniše
uvek kako treba, ali na tome se radi.
Hvala svima na razumevanju, ovakvi veliki zahvati se ne rade često. Ipak
mislim da smo prilično bezbolno prošli :)
Pozdrav,
Zak
pitanja.1595noay,
Da li neko moze da objavi novi broj fax-a Sezamneta na koji
mogu da se shalju uplatnice.
pitanja.1597maki,
-> #1595, noayBroj faksa 3691-827
pitanja.1598gkosta,
-> #1595, noay
> Da li neko moze da objavi novi broj fax-a Sezamneta na koji
> mogu da se shalju uplatnice.
011/3691-827
pitanja.1599dzakic,
-> #1595, noayZa sve informacije koje se tiču pretplate, i dalje je na raspolaganju
SHow ACCount naredba sa ažurnim cenama, brojem žr, faxa i sl.
pitanja.1600popovics,
-> #1594, dzakic
▄- Hvala svima na razumevanju, ovakvi veliki zahvati se ne rade
▄- često. Ipak mislim da smo prilično bezbolno prošli :)
Kad smo već tu, da pomenem da mi ne radi upload exec-a, bar ne direktno.
Naime, u pitanju je to što pustim jedan exec da napiše odgovore, a zatim
jedan da ih skupi, ovaj za slanje ode, i kad se izvrši, sve se vraća u
normalu, e sad, kada pokušam da pošaljem exec koji skuplja ( ovo nije
bitno, ali navodim da se dešavaju slanja jedno za drugim ), Zmodem
projavi ZCAN, zatim se malo ukoči, pukne transfer, i Sez ispiše poruku
>>Greška pri prenosu!<<. Posle toga ne budem ja lud, upload-ujem exec u
pad ( bez ikakvih problema ), a zatim izvršim exec exec > i stvar radi...
pitanja.1601m.s.pesic,
Ne bih rekao da sam se prevario: stigao mi je e-mail od jvalanta.
Video sam ga dok sam bio on line, čak i pročitao, istina letimično i
više ga nigde nema. Preuzeo sam, posle nekih teškoća, poštu. Nema
pomenutog e-maila. Pokupio sam onda svu poštu /a. Opet ništa. Kud se
dede, zna li iko? Čini mi se, takodje, da je bila još jedna e-poruka
od kmilana. Ni nje nema. Ako je odlutala kod nekog neka mi vrati
poruku a adresu zadrži :)
pitanja.1602kenza,
-> #1601, m.s.pesic> Ne bih rekao da sam se prevario: stigao mi je e-mail od jvalanta.
> Video sam ga dok sam bio on line, cak i procitao, istina letimicno i
Xm, za doticnog pise da mu je poslednji poziv bio 23.04.1994. ?
Ako je to tacno, onda je dosad taj mail verovatno uklonjen sa
sistema.
pitanja.1603alexad,
Zasto ne mogu da zakacim fajl uz email poruku?
Kada pokusam da to uradim dobijem odgovor "Uz internet poruku ne mozete
prikaciti fajl"
Napominjem da sam ranije vidjao slicna pitanja i odgovore, ali nista ne pomaze.
Zasto?
Pozdrav akexad
pitanja.1604m.s.pesic,
-> #1602, kenza
k> Xm, za doticnog pise da mu je poslednji poziv bio 23.04.1994. ?
k> Ako je to tacno, onda je dosad taj mail verovatno uklonjen sa
k> sistema.
Ne može da bude tačno jer tada ja nisam bio član Sezama. Pred kraj
prošlog meseca jedan user je poručio da je jvalant pozdravio društvo.
Zamolio sam e-adresu i javio se. Čovek je odmah odgovorio. Dakle, nije
se ulogovao na Sezam nego poslao e-mail.
pitanja.1605miskop,
-> #1603, alexad>> Zasto ne mogu da zakacim fajl uz email poruku?
Zato što to još nije moguće.
pitanja.1606popovics,
-> #1603, alexad
▄- Zasto ne mogu da zakacim fajl uz email poruku?
▄- Kada pokusam da to uradim dobijem odgovor "Uz internet poruku
▄- ne mozete prikaciti fajl"
▄- Napominjem da sam ranije vidjao slicna pitanja i odgovore, ali
▄- nista ne pomaze. Zasto?
Jednostavno Sezam ovo ne podržava ( a i iz tehničkih razloga, hvala bogu
da je tako ). Delimično rešenje za ovo je da tu datoteku koji hoćeš da
pošalješ UU kodiraš, i tako je u čistom ASCII obliku zalepiš uz
poruku...
pitanja.1608krsta,
-> #1555, emajsijuenDa, zaista se veza popravila,nisi lud, to sam i kod mene primetio!
Verovatno se "chistija" veza odrazila i u broju poziva korisnika:*)
pitanja.1609emajsijuen,
Zanimaju me sledece stvari:
1) Kolika ja maksimalna duzina imena neke konferencije/teme/grupe ?
2) Koliki je maksimalan broj poruka po konferenciji/temi/grupi ?
3) Kolika je maksimalna duzina konferencijske/group/mail poruke ?
Pozdrav, Vlada...
pitanja.1610dr.grba,
-> #1609, emajsijuen>> 1) Kolika ja maksimalna duzina imena neke konferencije/teme/grupe ?
Ovo ne znam, valjda 16 znakova.
>> 2) Koliki je maksimalan broj poruka po konferenciji/temi/grupi ?
10.000 po konferenciji.
>> 3) Kolika je maksimalna duzina konferencijske/group/mail poruke ?
32 KB.
pitanja.1611emajsijuen,
-> #1610, dr.grba Thanks. :)
pitanja.1612dzakic,
-> #1609, emajsijuen> 1) Kolika ja maksimalna duzina imena neke konferencije/teme/grupe ?
Konf 20, tema 15, grupa 15, username 15.
pitanja.1613acikic,
Kako da prenesem fajl za ciji je prenos potrebno
vise od 30min?
Ana
pitanja.1614cheda,
Zasto mi sezam prijavljuje samo petnaestak konferencija kada ih ima
mnogo vise?
Kako se podesava?
cu
pitanja.1615bastion,
-> #1613, acikic>> Kako da prenesem fajl za ciji je prenos potrebno
>> vise od 30min?
Pa takve fajlove jedimo mozes da preneses iz vise puta!
Pitanje je da li prenosis sa sezama na svoj kompjuter ili obrnuto!
Ako prenosis sa sezama na svoj komp. onda moras da se dva ili vise
puta povezes i zatrazis ponovno prenosenje tog filea (zavisi da li
je iz poruke ili iz dira).
Ako sa svoga racunara prenosis na sezam onda to moras da uploadujes
u pad i kada napises poruku komandom ATTACH prikacis za poruku!
pitanja.1616hercog,
-> #1613, acikic$$ Kako da prenesem fajl za ciji je prenos potrebno
$$ vise od 30min?
Počneš prenos koristeći z-modem protokol. Posle pola sata te
sezam prekine. Ti nazoveš ponovo, ponovo poteraš prenos fajla
sa z-modemom i on nastavi tamo gde je bio prekinut.
Sale
pitanja.1617obren,
-> #1614, cheda> Zasto mi sezam prijavljuje samo petnaestak konferencija kada ih ima
> mnogo vise? Kako se podesava?
Toliko konferencija pratiš. Ako želiš da vidiš koje sve konferencije
postoje (uključujući i stare, neaktivne "tomove") otkucaj u komandnoj
liniji:
conf view /a
Dobićeš poduži spisak konferencija sa rednim brojem ispred imena i
znakom '+' ako konkretnu konferenciju pratiš. Ukoliko želiš da se
uključiš u praćenje još neke konferencije, onda samo otkucaš
conf open <broj>
gde umesto <broj> treba da onaj redni broj konferencije sa spiska,
na dalje će ti Sezam prikazivati i tu konferenciju u spisku.
pitanja.1618stameni,
-> #1614, cheda>> Zasto mi sezam prijavljuje samo petnaestak konferencija kada ih ima
>> mnogo vise?
Probaj sa CONF VIEW /A.
pitanja.1619mika,
-> #1613, acikicM> Kako da prenesem fajl za ciji je prenos potrebno
M> vise od 30min?
M>
M> Ana
upali download recovery u setingu zmodem protokola..
tako da kad ti pukne veza, on ce nastaviti pri novom
tranferu.
pitanja.1620kiki,
-> #1613, acikic> Kako da prenesem fajl za ciji je prenos potrebno
> vise od 30min?
Zavisi koji program koristiš. Ako koristiš Telemate.. treba da klikneš
na "options"; zatim na "protocol"; i pod opcijom "Zmodem" čekiraj box
gde piše "Recovery".
Prilikom skidanja fajla ako istekne vremenski limit, pozvati ponovo
i ponovo skinuti isti fajl. Fajl će da se nadoveže na onaj prethodno
skidan.. i tako do besvesti ( kolika je dužina fajla ;).
pitanja.1621guta,
-> #1616, hercog#> Ti nazoveš ponovo, ponovo poteraš prenos fajla
#> sa z-modemom i on nastavi tamo gde je bio prekinut.
Pri čemu nemoj da zaboraviš da čekiraš opciju "Auto Recovery" ili tome
sličnu (zavisi od komunikacionog programa i implemetacije z-modema).
Dešava se da nije po default-u uključena.
pitanja.1622guta,
-> #1614, cheda
#> Zasto mi sezam prijavljuje samo petnaestak konferencija kada ih ima
#> mnogo vise?
#> Kako se podesava?
Izlistane su samo "aktivne" konferencije, tj. samo one koje pratiš.
Da bi dobio spisak svih konferencija, otkucaj:
COnf VIew /a (samo velika slova su obavezna za kucanje)
potom sa
JOin imekonf
pristupiš konferenciji koja te interesuje, pa sa
RESign imekonf
prijaviš da tu konferenciju nadalje pratiš. Obrati pažnju, sa RES imekonf
uključuješ/isključuješ praćenje konferencije naizmenično. Ako se ne
varam, isti efekat ćeš postići i ako umesto RES pročitaš jednu poruku iz
date konferencije.
pitanja.1623olio,
-> #1616, hercog> Pocnes prenos koristeci z-modem protokol. Posle pola sata te
> sezam prekine. Ti nazoves ponovo, ponovo poteras prenos fajla
> sa z-modemom i on nastavi tamo gde je bio prekinut.
Pa ljudi sa Sezama stampajte uputstva u pismenom obliku.
Ima puno novih ljudi koji se prvi put srecu sa ovim problemima
a i sire.
Morate svake godine stampati uputsva.
pitanja.1624dr.iivan,
Pad» dir
andjeli.arj 2.178.121
File(s) 1/2.178.121 byte(s).
Pad» adir andjeli.arj
Nepoznat tip arhive andjeli.arj.
?
pitanja.1625obren,
-> #1624, dr.iivan> Pad» dir
> andjeli.arj 2.178.121
> File(s) 1/2.178.121 byte(s).
> Pad» adir andjeli.arj
> Nepoznat tip arhive andjeli.arj.
To što ima ekstenziju .ARJ ne znači da je validna ARJ arhiva. Sezam pri
izvršavanju komande ADIR proverava heder arhive, ne oslanjajući se na
ekstenziju, pa ako on nije validan dobijaš upravo tu poruku o grešci.
pitanja.1626dr.iivan,
-> #1625, obren> > Pad» dir
> > andjeli.arj 2.178.121
> > File(s) 1/2.178.121 byte(s).
> > Pad» adir andjeli.arj
> > Nepoznat tip arhive andjeli.arj.
>
> To sto ima ekstenziju .ARJ ne znaci da je validna ARJ arhiva. Sezam pri
Pa da, ali se niko u konferenciji nije bunio da ne moze da je raspakuje.
===============================
8.1933 CIVILIZACIJA.10:film
chill, 15.04.98. 05:55, 86 chr (S..)
Odgovor na 8.978, ivan, 29.04.97. 01:54
---------------------------------------------------------
WAV-ovi iz filma MI NISMO ANDJELI
42 x WAV, 8 bit, Mono, 22.050 kHz, PCM...
----------------------------------------------- 8.1933---
** Uz poruku 'ANDJELI.ARJ' (2178121 bytes)
pitanja.1627the.edge,
Zanima me koliko zauzima cela baza usera + resovi?
AcCeSS DeNiED
pitanja.1628dzakic,
-> #1627, the.edge> Zanima me koliko zauzima cela baza usera + resovi?
Useri oko 3, resovi oko 4 mega.
pitanja.1629the.edge,
-> #1628, dzakicUh pa dobro... ja sam mislio da baza usera zauzima preko 10mb...
AcCeSS DeNiED
pitanja.1630morkin,
Da li mogu nekom naredbom da skinem fajlove koji mi stižu u grupu,
konferenciju ili mail, ako mi je poznato ime fajla koji treba da dobijem,
ali ne i broj poruke sa kojom je fajl prikačen?
Ovo pitam da bih pojednostavio određenu proceduru i da ne moram da naknadno
skidam fajlove nakon što skript odradi posao.
pitanja.1631dr.iivan,
-> #1625, obren> > Pad» dir
> > andjeli.arj 2.178.121
> > File(s) 1/2.178.121 byte(s).
> > Pad» adir andjeli.arj
> > Nepoznat tip arhive andjeli.arj.
>
> To sto ima ekstenziju .ARJ ne znaci da je validna ARJ arhiva. Sezam pri
> izvrsavanju komande ADIR proverava heder arhive, ne oslanjajuci se na
Skinuo sam fajl i arhiva je sasvim ok. Proverite ADIR naredbu.
pitanja.1632bolep,
Kako da napisem neku poruku, tj. pitanje pa da je tek onda posaljem
na Sezam da ne gubim vreme na vezi?
pitanja.1633gkosta,
-> #1632, bolep
> Kako da napisem neku poruku, tj. pitanje pa da je tek onda posaljem
> na Sezam da ne gubim vreme na vezi?
Evo ti jedan od nacina (najjednostavniji):
Napisi poruku u bilo kom text editoru (na primer, uzmi Notepad iz Windows-a).
Zatim selektuj taj tekst, i zadaj mu COPY.
Kada si na Sezamu, udjes u editor za poruke (mail/conf/group write) i samo
kliknes u komunikacionom programu na PASTE.
Aj'...
pitanja.1634miskop,
-> #1632, bolep>> Kako da napisem neku poruku, tj. pitanje pa da je tek onda posaljem
>> na Sezam da ne gubim vreme na vezi?
Za to služe tzv. "Off Line" rideri:
dos\comm\*.*
------------------
sor230.zip 108k Sezam Off-Line Reader - Verzija 2.30
sezam\*.*
------------------
seniorb1.exe 225k SezamNet Offline Reader 1.0 Beta
windows\comm\*.*
------------------
sdw10b3.exe 74k SDW v1.0B3, Sezam off-line reader za Windows (.obj)
Moja preporuka je SDW.
pitanja.1635vdjole,
-> #1631, dr.iivan
>>To sto ima ekstenziju .ARJ ne znaci da je validna ARJ arhiva. Sezam pri
>>izvrsavanju komande ADIR proverava heder arhive, ne oslanjajuci se na
> Skinuo sam fajl i arhiva je sasvim ok. Proverite ADIR naredbu.
Izgleda da ADIR nije ba{ mnogo inteligentna naredba i verovatno ne
tuma~i u potpunosti format arhive. I meni je vi{e puta (pogre{no)
prijavljivao da arhiva ne valja; bila je re~ o .ARJ i .LZH fajlovima.
pitanja.1636jujo,
-> #1632, bolep# Kako da napisem neku poruku, tj. pitanje pa da je tek onda posaljem
# na Sezam da ne gubim vreme na vezi?
Koristi neki offline reader. Senior npr.
yooyo:
pitanja.1637stameni,
Kako prekinuti download kada se na pitanje: "Spremni za
download?" odgovori sa: "D"? Ctrl X, Ctrl C ili nešto treće, a da
nije Alt H ;) Ova prva dva maločas nisu pomogla :(
pitanja.1638kiki,
-> #1637, stameni> Kako prekinuti download kada se na pitanje: "Spremni za
> download?" odgovori sa: "D"? Ctrl X, Ctrl C ili nešto treće, a da
> nije Alt H ;) Ova prva dva maločas nisu pomogla :(
Kako prekinuti download :)
1. Netreba odgovarati sa D kod postavljenog pitanja.
ako jesi :)
2. Prekinuti u svom komunikacionom programu transfer
npr. Telemate(Dos) pritisnuti esc zatim odgovoriti sa Yes.
Izleteće gomila djubreta i ispisaće greška pri prenosu!
3. Najlakše je sebe kazniti zbog pokretanja download-a tako što
ćeš udariti jedno Alt-H.
Ako ovo ne pomogne.. onda ne znam adekvatan odgovor. :)
pitanja.1639miskop,
-> #1637, stameni>> Kako prekinuti download kada se na pitanje: "Spremni za
>> download?" odgovori sa: "D"? Ctrl X, Ctrl C ili nešto treće, a da
>> nije Alt H ;) Ova prva dva maločas nisu pomogla :(
Prenos se prekida iz kom. programa koji koristiš. Ja koristim
ZOC i tu lepo ima button "Cancel" i kad se to pritisne, na ekranu
se pojavi malo "đubreta" i onda Sezam prijavi "Greška pri prenosu"
i izbaci me ponovo u komandnu liniju.
pitanja.1640stameni,
-> #1639, miskop>> >> Kako prekinuti download kada se na pitanje: "Spremni za
>> >> download?" odgovori sa: "D"?
>> Prenos se prekida iz kom. programa koji koristiš. Ja koristim
>> ZOC i tu lepo ima button "Cancel" i kad se to pritisne, na ekranu
>> se pojavi malo "đubreta" i onda Sezam prijavi "Greška pri prenosu"
>> i izbaci me ponovo u komandnu liniju.
:) Ma znam ja to, slično je i u Telemeateu... Možda je trebalo
da ide u temu "problemi", a ne ovde.
Elem, pokrenuo sam download nečega (da l' beše pad, ne sećam
se) i isti je krenuo samo dotle da je Telemateu vratio ime
datoteke i dužinu, i onda se tu zaustavio. Pritisnuo sam "esc", i
očekivao gomilu đubreta ili makar "Grešku u prenosu", al' jok,
ništa od toga. Nakon toga je usledio niz Ctrl X i Ctrl C -- bez
efekta; prompt nisam dobio. I usledio je Alt H.
Nešto mi Zak reče da postoji neslaganje Telemateovog zmodema sa
nodovima koji rade pod OS/2 kad se radi upload, ali je meni
probleme pravio *download*.
Pitanje koje imam je -- kako prekinuti download pre nego što
isti počne. Valjda je sada jasnije?
pitanja.1641hercog,
» sho exch
Datum Val Zvanični Realni otkup Realni prodaja Žiralni
---------- --- -------------- -------------- -------------- -----------
11.04.1998 DEM 6,00 6,05 6,20 6,30
USD - - - -
Misli li se na ovo? Oli uskoro biti malko ažurirano?
Sale
pitanja.1642dragosh,
-> #1641, hercog> » sho exch
> Datum Val Zvanicni Realni otkup Realni prodaja Ziralni
> ---------- --- -------------- -------------- --------------
> ----------- 11.04.1998 DEM 6,00 6,05
> 6,20 6,30
> Misli li se na ovo? Oli uskoro biti malko azurirano?
Jest da je slucajnost,ali kurs je sada toliki...
pzdrv
pitanja.1643hercog,
-> #1642, dragosh$$ Jest da je slucajnost,ali kurs je sada toliki...
A šta ćemo kad to ne bude slučajnost?
Sale
pitanja.1644ventura,
Kako da kad se logujem na sistem, da mi se odma upise neki txt u who comentar?
pitanja.1645hercog,
-> #1644, ventura$$ Kako da kad se logujem na sistem, da mi se odma upise neki txt u who
$$ comentar?
Kucaš lepo AUTOEXEC EDIT i na vrh autoexec-a dodaš
..who /c Tekst poruke
Sale
pitanja.1646miskop,
-> #1645, hercog>>$$ Kako da kad se logujem na sistem, da mi se odma upise neki txt u who
>>$$ comentar?
>> Kucaš lepo AUTOEXEC EDIT i na vrh autoexec-a dodaš
>> ..who /c Tekst poruke
Samo, mora prvo da namesti onaj "napredni" editor da mu
novi AUTOEXEC ne bi imao samo tu stavku... Znači, prvo
komanda SET EDITOR, pa tek onda ono gore... ;)
pitanja.1647epson,
-> #1646, miskop
│ Samo, mora prvo da namesti onaj "napredni" editor da mu
└─────────────────────────────────────────────────
Pobrkani lončići ? :)
pitanja.1648miskop,
-> #1647, epson>> Pobrkani lončići ? :)
???
Mora prvo da namesti SCREEN editor...
pitanja.1649kiki,
-> #1648, miskop> Mora prvo da namesti SCREEN editor...
Ne mora!
Lepo je rekao Hercog.. samo AU ED i neka napise ..w/c Text komentara :)
pitanja.1650gkosta,
-> #1649, kiki
> > Mora prvo da namesti SCREEN editor...
>
> Ne mora!
> Lepo je rekao Hercog.. samo AU ED i neka napise ..w/c Text komentara :)
Ma nije valjda!?
I onda da mu se (ako nema namesten Screen Editor) obrise stari exec!!!
pitanja.1651miskop,
-> #1649, kiki>> Ne mora!
>> Lepo je rekao Hercog.. samo AU ED i neka napise ..w/c Text komentara :)
Ja ti lepo kažem da za EDITOVANJE autoexeca mora da bude
selektovan ekranski (SCREEN) editor, a ti kako hoćeš...
Evo, probaj, podesi editor na linijski (LINE). Kucaj AUTO ED iz
komandne linije i ubaci gore pomenuti red u autoexec. Snimi ga.
Iz komandne linije kucaj AUTO SH. Kako ti sad izgleda autoexec?
pitanja.1652kum.djole,
-> #1651, miskop>> Ja ti lepo kažem da za EDITOVANJE autoexeca mora da bude
Pusti ga, vidiš da je nedokazan. ;)
pitanja.1653gkosta,
Evo, ne odnosi se pitanje bas na SezamNet, nego na Pro, al' ajde...
Da li neko zna sta ce biti na diskovima SezamFile 98?
Jel sadrzina slicna proslogodisnjoj?
Kad tacno izlazi?
pitanja.1654sdanijel,
Zanima me da li se razmislja o instalaciji brzih modema za sezam.
pitanja.1655jpedja,
Strasno me interesuje, zasto komanda CD neki put
funkcionise normalno, a neki put ulazi u bezveze
dirove koji ne postoje. Ne mislim da je to jako vazno
da li radi ili ne, ali me zanima, kao sto rekoh zasto
nekad radi, a nekad ne ...
Pozdrav,
Pedja...
pitanja.1656ivke,
da li se zna, makar otprilike, koliko ima aktivnih korisnika
sezama, tj onih kojima nije istekla pretplata?
pitanja.1657junior,
-> #1656, ivke> da li se zna, makar otprilike, koliko ima aktivnih korisnika
> sezama, tj onih kojima nije istekla pretplata?
Mislim da je brojka konstanta oko 1500. Neki odlaze, mladi dolaze,
a neki "matori" se vraćaju.
pitanja.1658the.edge,
Od cega zavisi da li ce sezam produziti seansu ili ne? Da li samo od br.
slobodnih nodova?
AcCeSS DeNiED
pitanja.1659ivke,
da li to samo ja imam problema sa sezamovim internet mail sistemom?
jutros sam poslao 5-6 mailova a oni do sada (23h) nisu dobili
krstitje. da ne govorim o posti koja je trebala da stigne...
pitanja.1660ventura,
-> #1659, ivkeNisi jedini i meni su trebali da stignu neki mailovi jos danas popodne a nema
ih, a sigurno su poslati.
pitanja.1661the.edge,
-> #1659, ivkeDa li to opet zeza internet mail ili je mozda vreme da ja potpuno predjem na
slanje maila na regularan tacin - sa interneta? ;<
AcCeSS DeNiED
pitanja.1663bolep,
Ima li nekoga da odgovara na pitanja u confPCPROG?
pitanja.1664duga,
Sta znaci izraz- *ponistio Moderator
pitanja.1665hercog,
-> #1664, duga*> Sta znaci izraz- *ponistio Moderator
Znači da je tvoja poruka u nekoj od konferencija poništena, tj
izbrisana, jer se kosi sa 'pravilima' te konferencije.
Sale
pitanja.1666aljosa,
Šta znaci to što nema nikakvih obaveštenja o danima
i danima kada mail van sistema ne radi? Da niko iz
uprave ne koristi ovde adresu za mail?
pitanja.1667duga,
Hvala Saletu(Hercogu)
pitanja.1668jonnym,
Zasto se meni na mom User name-u ne pojavljuju neke konferencije
koje se mom drugu na njegovom user name-u pojavljuju.
Mali oglasi naprimer.
pitanja.1669ventura,
-> #1668, jonnym> Zasto se meni na mom User name-u ne pojavljuju neke konferencije
> koje se mom drugu na njegovom user name-u pojavljuju.
> Mali oglasi naprimer.
Pa jednostavno, ne pratis te konferencije koje ti se ne
pojavljuju, probaj da kucas VIEW /A i dobices spisak svih
konferencija koje postoje a ipred onih koje ti pratis ce biti +
Kad izaberes konferenciju koju zelis da pratis kucas:
CONF JOIN <IME_KONFERENCIJE)
pr.
CONF JOIN MALI.OGLASI
a kada zelis da odustanes od pracenja konferencije kucas
CONF RESIGN <IME_KONFERENCIJE>
pr.
CONF RESIGN MALI.OGLASI
Savet: procitaj uputstvo koje se nalazi u dir Sezam/Faq (valjda)
pitanja.1670aljosa,
A da li to što nema nikakvih odgovora na pitanja znači
da ova konferencija i nema moderatora? Ili naziv teme
"pitanja" ne podrazumeva i odgovore? A da počnemo da
psujemo - možda tad neko i reaguje? @ĹĺôĽśťŁčí󥹎Ę▓Ş╝╬
pitanja.1671milosh.zorica,
-> #1661, the.edgeMnogo vi hoćete za 20din mesečno. Da li se iko zapita, šta dobija za nešto
više od 3dm/mesečno? Vi bi, mejl da radi, da ne zvoni u prazno, rade svi nodo-
vi i još jedno 50linija, žurke u org. Sezama, bedževe, odgovore uprave, upu-
tstva i još možda Klaudiju Šifer uz godišnju pretplatu, a, to sve za 20din
mesečno? Mnogo hoćete. Kome je stalo do ovih stvari, neka ode na pro i pusti
ostale da žive. Od teoretisanja i žaljenja, nema ništa. Ove idijote iz BIGZ-a
možete osvestiti, tako što ćete prestati da koristite Sez i uplaćujete, ali,
svi mi. Zak bi mogao da im skloni softwer i kaže, da nisu platili i nemogu
više da koriste ZBB. Da li je ovde neko svestan da je system propao, ko,
država, ljudi i sve okolo. Ja sam za ove stvari tipa mejl i sl. uplatio pro
i rešio problem...
Poz, Miloš!
pitanja.1672kiki,
-> #1671, milosh.zorica> Ja sam za ove stvari tipa mejl i sl. uplatio pro i rešio problem...
Da nije malo skup Pro za mejl?!