SEZAM.2

19 Dec 1996 - 21 Dec 1999

Topics

  1. obavestenja (43)
  2. pitanja (2339)
  3. problemi (2196)
  4. predlozi (1127)
  5. konferencije (14)
  6. fajlovi (255)
  7. olr (1136)
  8. vote (35)
  9. kritika (1164)
  10. razno (1220)

Messages - pitanja

pitanja.1673 miskop, -> #1671, milosh.zorica
>> Zak bi mogao da im skloni softwer i kaže, da nisu platili i nemogu >> više da koriste ZBB. Da li je ovde neko svestan da je system propao, ko, >> država, ljudi i sve okolo. To se i desilo sa čovekom (Tomica Orešković) koji održava www.racunari.com . Nisu mu plaćali, i čovek lepo zatvorio sajt i duuuuugo je stajalo na naslovnoj strani "Prezentacija Računara nije trenutno dostupna"... Kako je sad, tj. da li je BIGZ isplatio čoveka, ne znam, nisam skoro bio na gore pomenutoj adresi.
pitanja.1674 the.edge, -> #1671, milosh.zorica
T?>> vise od 3dm/mesecno?Vi bi,mejl da radi,da ne zvoni u prazno,rade svi T?>> nodo- vi i jos jedno 50linija,zurke u org.Sezama,bedzeve,odgovore T?>> uprave,upu- tstva i jos mozda Klaudiju Sifer uz godisnju pretplatu,a, T?>> to sve za 20din mesecno?Mnogo hocete.Kome je stalo do ovih stvari,neka T?>> ode na pro i pusti Pa prvo, normalno je da se bunim (i bunicu se) za nesto sto ne radi, a trebalo bi da radi, jer sam ja platio ovu pretplatu. Cifra moze da bude i 3dm, a moze i 0.5dm, ali pare su pare. Njihov je problem sto je pretplata toliko mala. To se mene ne tice. Ja hocu da radi (bar) ono sto je ponudjeno. Ja skoro da uopste i ne kukam sto NET nema internet, sto nema file find komandu, pa vise nodova, pa bolje moderatore, itd. Ukoliko nisu u stanju da odrzavaju internet mail u zivotu, neka ga lepo ukinu. Bar da korisnici znaju na cemu su. I ja sam lepo resio problem, tako sto sam default mail u svom siteu stavio na SCNet, a ne na sezam (iako je sezam mail bio default otkad sam i otvorio site). T?>> drzava,ljudi i sve okolo.Ja sam za ove stvari tipa mejl i sl.uplatio T?>> pro i resio problem... Ako mene pitas, ti si bacio pare, a ne resio problem. Uplacivati PRO u danasnje vreme je cisto bacanje para (posebno ako ti sluzi samo za mail). BBSovi danas nista ne znace, masa njih je propala zbog pojave interneta. Bolje da si odmah uplatio internet, a ne PRO. Ja znam da PRO nudi i internet, ali kombinacija NET + internet je mnogo bolja i jeftinija. Internet nudi SVE i ne vidim razlog uplacivati neki, ne_bas_sasvim jeftin sistem kojeg je pregazilo vreme. AcCeSS DeNiED
pitanja.1675 milosh.zorica, -> #1672, kiki
> > Ja sam za ove stvari tipa mejl i sl. uplatio pro i rešio problem... > > Da nije malo skup Pro za mejl?! Pa, i nije tu samo mejl. Meni cena Classic-a na prou sasvim odgovara. Tamo sam zmilosh. S obzirom da je mejl ok, da ima telnet, dobre konfe i sl. cena nije uopšte velika.
pitanja.1676 milosh.zorica, -> #1663, bolep
> Ima li nekoga da odgovara na pitanja u confPCPROG? Ako neko zna odgovor reći će ti. Odgovorio ti je Obren.
pitanja.1677 milosh.zorica, -> #1664, duga
> Sta znaci izraz- *ponistio Moderator To znači, da je poruku obrisao moderator konfe. Poruka je verovatno obrisana iz razloga, što je bila uvredljivog sadržaja, ponavljala se više puta i sl.
pitanja.1678 milosh.zorica, -> #1666, aljosa
> Šta znaci to što nema nikakvih obaveštenja o danima > i danima kada mail van sistema ne radi? Da niko iz > uprave ne koristi ovde adresu za mail? Koga bre još briga za ovim sistemom. Uprava ne koristi ovde mejl, kao ni dobar deo korisnika. Mejl se ne zatvara/otvara, određenim danima, već radi, kad mu se svidi.
pitanja.1679 milosh.zorica, -> #1670, aljosa
> A da li to što nema nikakvih odgovora na pitanja znači > da ova konferencija i nema moderatora? Ili naziv teme > "pitanja" ne podrazumeva i odgovore? A da počnemo da > psujemo - možda tad neko i reaguje? @ĹĺôĽśťŁčí󥹎Ę▓Ş╝╬ Ljudi, hoćete li shvatiti, da se Zaku ne isplati da odgovara za DŽ, a, bogami i ostalim moderatorima i svima "zaposlenima".
pitanja.1680 milosh.zorica, -> #1674, the.edge
> Ako mene pitas, ti si bacio pare, a ne resio problem. > Uplacivati PRO u danasnje vreme je cisto bacanje para (posebno ako ti > sluzi samo za mail). BBSovi danas nista ne znace, masa njih je propala > zbog pojave interneta. Bolje da si odmah uplatio internet, a ne PRO. Ja > znam da PRO nudi i internet, ali kombinacija NET + internet je mnogo > bolja i jeftinija. Internet nudi SVE i ne vidim razlog uplacivati neki, > ne_bas_sasvim jeftin sistem kojeg je pregazilo vreme. Ja imam sledeću kombinaciju za sisteme, EUNet, PRO i Net. Pro koristim za mejl, getorder i konfe, stručne su im odlične, EUNet ko glavni i jedini provajder i mejl, NET uplaćujem, zato što sam postao ovisnik o net za zadnje 4 god., kolko sam ovde sa vama. A, koji to jeftiniji sistem sa mejlom, o koji možeš i datoteke kačiti imaš? Pro u classic varijanti košta 60 din što je jedanko 5 sati euneta, dok ovde imaš 60sati, doduše bez punog inta, ali, to je on-line sistem. Pro uopšte ne koristim kao provajdera, pošto njegov metod plaćanja mi se ne sviđa, retko kad ja pro- vedem 60 sati mesečno na intu, taj broj je kod mene uvek oko 6-10 sati mese- čno.
pitanja.1681 the.edge, -> #1680, milosh.zorica
T?>> net za zadnje 4 god.,kolko sam ovde sa vama.A,koji to jeftiniji sistem T?>> sa mejlom,o koji mozes i datoteke kaciti imas?Pro u classic varijanti Za tvoj posao dovoljan ti je NET i EUnet. Mislim da se pro ne isplati za par lepih featuresa, ali tvoja je stvar na sta ces ti da dajes pare. Na Netu imas ok strucne konferencije (iako ja to ne zovem 'riznicom znanja', kako je pisalo na siteu racunara) i imas ok fajlove. U svakom slucaju, ove dve stvari znatno vise vrede od 20din, tako da si tu na dobitku i zato kazem da se Net isplati. Ne znam zasto uplacujete i Net i Pro i internet. Internet obezbedjuje sve, a ako vec volite domace konferencije i 'made in yu' ljude - dovoljan je Net. Pro + Net nema logike, jer se sistemi ne razlikuju nesto specijalno pa da ne mozete bez jednog i drugog. Ako si vec uplatio internet, sa tim ti je obezbedjen email + news grupe. Web i ftp necu da pominjem, s obzirom da je to osnova interneta. Na Netu imas riznicu znanja ;) i plus mozes da skidas nove fajlove, da ne bi trosio vreme na internetu. Zar nije dovoljno? I ne razumem to "mozes i datoteke kaciti"? Pa svuda mozes da kacis fajlove, i na netu i na internetu - bilo gde. AcCeSS DeNiED
pitanja.1682 miskop, -> #1679, milosh.zorica
>>> "pitanja" ne podrazumeva i odgovore? A da počnemo da >>> psujemo - možda tad neko i reaguje? @ĹĺôĽśťŁčí󥹎Ę▓Ş╝╬ >> Ljudi, hoćete li shvatiti, da se Zaku ne isplati da odgovara za DŽ, a, >> bogami i ostalim moderatorima i svima "zaposlenima". Ajd' malo za promenu probaj da odvajaš tvoj odgovor od quote texta, baš iritira... ;)
pitanja.1683 stameni,
Ide li Internet mail?
pitanja.1684 m.s.pesic,
Bio sam, juče, nekoliko puta na Sezamu. Više pokušaja konektovanja nije uspelo zbog djubreta što mi se često dešava od promene broja Sezama. Pre toga, za godinu i po, možda jednom ili dva puta bilo je djubreta. Sve u svemu ne verujem da sam juče na Sezamu proveo više od 10 minuta. Onda sam dobio poruku da sam utrošio sve vreme. Prenerazio sam se pa pokušao još dva puta. Ista poruka. Možda neću moći ni ovu poruku da pošaljem jer sam, valjda, potrošio i današnje vreme mada nisam bio na Sezamu.
pitanja.1685 milosh.zorica, -> #1681, the.edge
> I ne razumem to "mozes i datoteke kaciti"? Pa svuda mozes da kacis > fajlove, i na netu i na internetu - bilo gde. Pod tim smatram da mogu poslati fajl uz int poruku, bez njegovog linkovanja u samu poruku, već preko attach-ovanja. To mi se jako sviđa. Mogu ja i ovde kačoti datoteke uz poruke, ali, samo interno tj. na Sezamu.
pitanja.1686 popovics, -> #1681, the.edge
§> lepih featuresa, ali tvoja je stvar na sta ces ti da dajes §> pare. Veruj mi, GET ORDER vredi više nego 100 EUnet-a...
pitanja.1687 deyan,
============================== Poruka od postmaster Tema: Undelivered mail (93692.23) Uto 14/07/1998 04:11, 207 chr -------------------------------------------------------------------- - Your message: Number: 76384.23 From: deki.bleki To: popovics@sezam.co.yu Date: 10/07/1998 02:33 was not delivered due to following reason: Host not responding. -------------------------------------------------------- 93692.23 -- Poruka 1, <1k teksta Nesto ne radi??? :)))
pitanja.1688 milosh.zorica, -> #1686, popovics
> §> lepih featuresa, ali tvoja je stvar na sta ces ti da dajes > §> pare. > > Veruj mi, GET ORDER vredi više nego 100 EUnet-a... Baš tako. Skidaš datoteku sa ZDNet-a brzinom od 33k6, bez kočenja. Limit je 20mb za classic i 60mb za full. To je sasvim dovoljno za mesec dana, čak i meni koji sam ftp manijak.
pitanja.1691 dragosh, -> #1683, stameni
-> Ide li Internet mail? Izgleda da ne ide :( Ja pre 2 dana poslao mail u Kanadu i još nema +..
pitanja.1692 dragosh, -> #1687, deyan
-> To: popovics@sezam.co.yu -> was not delivered due to following reason: -> Host not responding. -> Nesto ne radi??? :))) Ma to se i meni ponekad dešava sa Hotmail-a kad šaljem `vamo. Valjda nemože da pronadje sezam.co.yu jer ide preko Eunet-a, šta li.Mada u 90% slučajeva mail prodje..
pitanja.1693 dzim, -> #1688, milosh.zorica
<M>> Veruj mi, GET ORDER vredi vise nego 100 EUnet-a... <M> <M> Bas tako. Skidas datoteku sa ZDNet-a brzinom od 33k6, bez kocenja. Limit <M> je 20mb za classic i 60mb za full. To je sasvim dovoljno za mesec dana, <M> cak i meni koji sam ftp manijak. Ono, akosti "ftp manijak" koji sam onda ja, kome je 20 mega malo? A shtos tiche get ordera, fina je to stvar, al jednostavnije je da se ukachish na Eunet, shetkash se i skidash...Get Right program radi poso, a veza je sasvim ok.
pitanja.1694 noay,
Da li radi sada e-mail za inostranstvo?
pitanja.1695 aljosa,
Deo poslatog maila otišao danas je preko beotela. Deo nije. Mail upucen ovde još uvek se vraća sa objašnjenjem "Host unknown". Šta se dešava?
pitanja.1696 supers, -> #1681, the.edge
>> Pro + Net nema logike, jer se sistemi ne razlikuju nesto specijalno pa >> da ne mozete bez jednog i drugog. Slični su, ali po onome što dobijaš se drastično razlikuju. Kad si zadnji put pratio konferencije na Prou i koristio servise Proa?
pitanja.1697 milosh.zorica, -> #1694, noay
> Da li radi sada e-mail za inostranstvo? Jok.
pitanja.1698 isijan,
Meni su juce prosle dve poruke upucene odavde na Pro, jos pre desetak (?) dana, kada je prestao da radi mail sa svetom... Dakle?
pitanja.1699 popovics, -> #1694, noay
§> Da li radi sada e-mail za inostranstvo? Ide, provereno.
pitanja.1700 ivke, -> #35, dzakic
jel' ova razmena sa EUnetom uspela do kraja? Ja sam ocekivao tonu maila a dobio sam samo tri (od kojih dva returned mail). Cini mi se da ni ostali korisnici nisu mnogo bolje prosli, posto su brojevi poruka porasli samo za oko 1000.
pitanja.1701 pips, -> #35, dzakic
Cestitamo i srecno povodom novog sistema.
pitanja.1702 dzakic, -> #1700, ivke
Razmena je uspela do kraja, ali je ocigledno nasa kvota za prijem maila bila premasena, tako da su se neke poruke na zalost vratile posiljaocima u periodu kada razmena nije radila.
pitanja.1703 popovics, -> #1702, dzakic
§> Razmena je uspela do kraja, ali je ocigledno nasa kvota za §> prijem maila Šteta :(. Koliko sam ja upućen (a nadam se da jesam) BIGZ je u vreme starog Sezama imao ugovor (ili možda to nije bilo i na papiru) sa FON-om da koristi njihov link ka svetu za razmenu pošte i da se pored toga razmenjuju i lokalne konferencije UUCP-om. Što ne potražite pomoć na tom mestu? Siguran sam da bi fakultet želeo da ugura nešto para u svoj džep, a i da prati Sezamove konferencije. Za ovo je potrebno samo domen sezam.co.yu prebaciti sa EUnet-ovog servera na FON-ov i gotov posao.
pitanja.1704 hercog, -> #1703, popovics
*> na tom mestu? Siguran sam da bi fakultet želeo da ugura nešto para u *> svoj džep, a i da prati Sezamove konferencije. Za ovo je potrebno samo *> domen sezam.co.yu prebaciti sa EUnet-ovog servera na FON-ov i gotov *> posao. FON i bez Sezama ugurava poovelike količine para u svoj džep. No mislim da je tu najveći problem birokratsko-papirološke prirode (čitati ljudi tamo zaduženi za take stvari) Sale
pitanja.1705 miskop,
Zašto file moderatori više ne obaveštavaju korisnike o novim fajlovima porukama u konferencijama?
pitanja.1706 milosh.zorica, -> #1703, popovics
> starog Sezama imao ugovor (ili možda to nije bilo i na papiru) sa > FON-om da koristi njihov link ka svetu za razmenu pošte i da se pored Tako je mejl išao do kraja 96te. Tada smo imali 256kb mesečno.:(
pitanja.1707 calex, -> #1705, miskop
> Zašto file moderatori više ne obaveštavaju korisnike o > novim fajlovima porukama u konferencijama? Meni se (previše često) dešavalo da ubacim neki fajl u dir ali nemam nikakav file_id.diz ili readme da ga i opišem. Onda moram da ga instaliram pa pošto se to obično otegne ili zaboravim na njega ili se pojavi novija verzija. ;)) Čini mi se da je bolje ovako, nije nikakav problem da se proveri šta je novo a ako baš nekome nije jasno o čemu se radi, može da pita. :) Kad mogu, ostavim obaveštenje.
pitanja.1708 miskop, -> #1707, calex
>>> Zašto file moderatori više ne obaveštavaju korisnike o >>> novim fajlovima porukama u konferencijama? >> Meni se (previše često) dešavalo da ubacim neki fajl u dir ali >> nemam nikakav file_id.diz ili readme da ga i opišem. Onda moram da ga >> instaliram pa pošto se to obično otegne ili zaboravim na njega ili se >> pojavi novija verzija. ;)) Čini mi se da je bolje ovako, nije nikakav >> problem da se proveri šta je novo a ako baš nekome nije jasno o čemu >> se radi, može da pita. :) Kad mogu, ostavim obaveštenje. Što se mene tiče, dovoljno je da opis fajla bude kao i u DIR- ovima, kratko i jasno, ali da ipak bude objavljeno u conf. da je "stigao novi fajl". Nekad se zaboravim da proverim nove fajlove, a kasnije se nagomilaju. Nije loše da, na svakih nedelju dana neko od moderatora baci poruku u Sezam/Fajlovi i da u njoj kaže šta je sve novo pristiglo na sistem, a, nije loša ideja? ;)
pitanja.1709 slick,
jeli, jel' to jopet ne radi mejl?
pitanja.1710 noay, -> #1709, slick
>>jeli, jel' to jopet ne radi mejl? Nije ne pochinjao sa radom....
pitanja.1711 slick, -> #1710, noay
>> Nije ne pochinjao sa radom.... paaa, jeste, al je opet u kvaru il' shatijaznam
pitanja.1712 milosh.zorica, -> #1709, slick
> jeli, jel' to jopet ne radi mejl? Da. Ne radi mejl. Već 4 dana mi ništa ne stiže.
pitanja.1713 zeljkoj, -> #35, dzakic
> Razmena sa EuNetom je posle višednevne pauze upravo krenula. Poslao sam poruke iz Londona na Sezam, pre možda dva-tri dana. Sve su se vratile. Sinoć sam poslao poruku sa jednog ac.yu računara. I ona se vratila.
pitanja.1714 epson,
s
pitanja.1715 kiki, -> #36, dzakic
> Konferencija mali.oglasi ponovo je otvorena za pisanje. Khhmm.. a koja je to konferencija.. Stari.Oglasi ???
pitanja.1716 mcar,
Evo pitanja koje je verovatno glupo i verovatnop vec postavljano: da li je moguce na neki drugi nacin osim preko tel. poziva pristupiti Sezamu. Mislim na telnet i slicno. Sta covek da ucini ako se seli u drugi gradi ili cak u drugu drzavu? MC
pitanja.1717 bastion, -> #1716, mcar
> Mislim na telnet i slicno. Sta covek da ucini ako se seli u drugi gradi > ili cak u drugu drzavu? Koja bi budala zvala iz druge drzave sezam? Sto se tice drugih gradova, zovu ljudi i ne zale se nista, a i kada se zale niko ne obraca paznju <- tuzno ali istinito.
pitanja.1718 the.edge, -> #1716, mcar
Kada covek ode na put ili se iseli u drugu drzavu, svi mu pozelimo srecan put i dugo secanje na sezam. ;) AcCeSS DeNiED
pitanja.1719 vector, -> #1680, milosh.zorica
┼─┤ jedini provajder i mejl, NET uplacujem, zato sto sam postao ovisnik o ┼─┤ net za zadnje 4 god., kolko sam ovde sa vama. A, koji to jeftiniji Sto lazes kada si clan od 1.8.1996.? ;)
pitanja.1720 sale.car,
Kada otkucam: mail list sistem se ne odaziva uopste... tek kad pritisnem ctrl-x i prekinem izvrsavanje komande, vrati se prompt zasto je ovo ovako ?
pitanja.1721 milosh.zorica, -> #1719, vector
Bio sam i pod drugim juzerima.
pitanja.1722 dzim, -> #1721, milosh.zorica
<M> Bio sam i pod drugim juzerima. Kojim?
pitanja.1723 vector, -> #1721, milosh.zorica
┼─┤ Bio sam i pod drugim juzerima. Stvarno? Kojim? Jedino znam da si bio pod milko.. a i to milko zvuci ko da muzes neko mleko..
pitanja.1724 milosh.zorica, -> #1723, vector
Pod još jednim, ne mojim.
pitanja.1725 vector, -> #1724, milosh.zorica
┼─┤ Pod jos jednim, ne mojim. KOJIM?
pitanja.1726 stameni,
Na koliko dana pred istek pretplate šaljete uplatnicu? Uskoro mi ističe pretplata, a uplatnice ni od korova.
pitanja.1727 bolep,
Sta se dogadja sa emailom , ne stize mi vec nedelju dana, ima li sanse da se skoro to sredi.
pitanja.1728 bolep,
Sta je sa emailom , hoceli proraditi?
pitanja.1730 vesic,
Kada, zasto i za koliko se produzava seansa na sezu? Vesa
pitanja.1731 johnnya,
Da li postoji način da se sysmsg ne pojavljuju automatski kada si on-line, već samo onda kada se otkuca sysmsg komanda ?
pitanja.1732 hercog,
2 pitanja 1. Kad će da bude glasanje za vic meseca? 2. Kad će napokon civilizacija savet da se smiluje da napravi rekapitulaciju tj da da exec + preporuke za poruke? Sale
pitanja.1733 dr.grba, -> #1732, hercog
>> 2. Kad će napokon civilizacija savet da se smiluje da napravi >> rekapitulaciju tj da da exec + preporuke za poruke? Slabo nam ide inspiracija. Nije da nema posla, ali svako od nas ima i drugih briga. Znam, to nije ama baš nikakvo opravdanje, ali je činjenica. Sklapanje biltena nije mali posao. Ako mi ne veruješ, probaj sam: tema civ.savet nije zatvorena za pisanje, izvoli i napravi bilten za jedan mesec po izboru i stavi ga tamo. Recimo, oktobar 1997...
pitanja.1734 milosh.zorica, -> #1727, bolep
> Sta se dogadja sa emailom , ne stize mi vec nedelju dana, ima li > sanse da se skoro to sredi. Mejl otpiši. Idi na neki od bbs-ova koji nude free e-mail i reši problem. Od BIGZ-ovog plaćanja ništa. Ja sad imam problem, što mi ne stižu mejlovi od ljudi, kojima sam ovu adresu dao, kao moju stalnu. Verujem da još mnogi njih ima sličan problem. Doduše i nije neki veliki broj poruka u pitanju.
pitanja.1735 milosh.zorica, -> #1728, bolep
Netje gi proradi.
pitanja.1736 miskop, -> #1732, hercog
>> 1. Kad će da bude glasanje za vic meseca? Reče mi čovek, 'kad bude imao vremena'.
pitanja.1737 dr.iivan, -> #1731, johnnya
> Da li postoji nacin da se sysmsg ne pojavljuju automatski kada si > on-line, vec samo onda kada se otkuca sysmsg komanda ? Smeta, a? ;) Pa to je to kada saljes po 20 slika u Forum:devojke ;)) P.s. I mene isto zanima ;) Postoji li neki program koji broji sysmsg-e iz fajla?
pitanja.1738 miskop, -> #1737, dr.iivan
>>> Da li postoji nacin da se sysmsg ne pojavljuju automatski kada si >>> on-line, vec samo onda kada se otkuca sysmsg komanda ? >> Pa to je to kada saljes po 20 slika u Forum:devojke ;)) A on kao da mora da stavi "/r" na svaku sliku što šalje...
pitanja.1739 johnnya, -> #1737, dr.iivan
>>> Da li postoji nacin da se sysmsg ne pojavljuju automatski kada si >>> on-line, vec samo onda kada se otkuca sysmsg komanda ? Posle me bio blam... bilo je tako očigledno :) page off /s
pitanja.1741 morkin,
Hoću da u autoexecu kreiram naredbu kojom se šalje poruka sa kratkim tekstom nekom korisniku. Npr: --- :komanda ..mail write morkin fajl.txt poruka bez veze (tačka za kraj poruke) s --- Problem je što red "poruka bez veze" tumači kao novu naredbu, a ne kao tekst poruke. Da li je moguće izvesti to što ja hoću i kako? Pravljenje exec-a sa odgovarajućom porukom ne radi posao jer često u jednom javljanju moram da odradim isti posao pa Sezam javlja da sam taj exec već poslao.
pitanja.1743 dziva,
prodajem GA-TX2 plocu mail dziva
pitanja.1744 johnnya, -> #1741, morkin
>> :komanda >> >> ..mail write morkin fajl.txt >> poruka bez veze >> (tačka za kraj poruke) >> s Pokušaj ovako: :komanda ..ma wr morkin fajl.txt ..echo poruka bez veze ..echo . ..echo s
pitanja.1745 gkosta,
Malo sam radoznao: sta znaci ovo > w > > ultra.boy 01:11 Sezam Ko se uloguje na sezam taj je Delija > saboteur.jr 01:24 Sezam Wake up dead man! > dea. 01:28 Sezam > ognjenc 01:27 Sezam > pecanac 01:33 Off > milosh 01:20 Off > qpele 01:24 Sezam Ni levo ni desno, ja sam strejt! > aladine 01:31 Transfer > mizza 01:21 Sezam > dzakic 01:32 Door ^^^^ > askripka 01:22 Off > gkosta 01:22 Sezam
pitanja.1746 dragosh, -> #1745, gkosta
-> Malo sam radoznao: -> sta znaci ovo -> > dzakic 01:32 Door E to sam i ja bio radoznao pa sam page-ovo zaka,to je nešto kao _ne znam ni ja šta_ :),ali uglavnom ranije je prelazio u page off, a sad radi tako :).Valjda dos promt,na tu foru.
pitanja.1747 sister, -> #1744, johnnya
>:komanda >..ma wr morkin fajl.txt >..echo poruka bez veze >..echo . >..echo s Ne radi ovo.
pitanja.1748 popovics, -> #1746, dragosh
§> a sad radi tako :).Valjda dos promt,na tu foru. Dobro zar niko ovde nikad nije držao home bbs ili ga mrzi da objasni. Dakle, door je program specijalno pisan za tu primenu (pozivanje iz BBS programa). Ovo je bilo najkraće rečeno. Takođe postoje i neke fore/cake koje omogućavaju da (skoro) svi programi koji rade u text modu da budu startovani kao door. Tako je moguće na daljinu (iz BBS programa) startovati i npr. 4dos.
pitanja.1749 dzakic, -> #1741, morkin
> Hoću da u autoexecu kreiram naredbu kojom se šalje poruka sa kratkim > tekstom nekom korisniku. Npr: Hm, hm.. Morali bismo malo da se snađemo za ovako nešto.. Recimo: :komanda ..pad del textpad ..echo ma wr %1> ..echo Text poruke> ..echo .> ..echo s> ..execute textpad
pitanja.1750 gdown,
Jel neko ulazio u BBS narodne biblioteke srbije ? sta treba da otkucam kad mi ispise LIBRIS LOGIN: PASSWORD: LOGIN:PASSWORD: DA BIH MU PRISTU PIO ??
pitanja.1751 lboki, -> #1750, gdown
>Jel neko ulazio u BBS narodne biblioteke srbije ? >sta treba da otkucam kad mi ispise >LIBRIS LOGIN: >PASSWORD: >LOGIN:PASSWORD: >DA BIH MU PRISTU PIO ?? on ti daje ponudnjene login-ove u zavisnosti od toga sta zelis da radis na bbs-u ... sve ti on kaze samo procitaj sve sto ti ispise na ekranu
pitanja.1752 noay, -> #1750, gdown
>>Jel neko ulazio u BBS narodne biblioteke srbije ? >>sta treba da otkucam kad mi ispise Koji je telefonski broj BBS-a?
pitanja.1753 vdjole, -> #1750, gdown
>Jel neko ulazio u BBS narodne biblioteke srbije ? >sta treba da otkucam kad mi ispise D`abe se trudi{, softver im ne radi kako treba. Kada se loguje{ i otkuca{ primer koji oni ponude da poka`u kako treba da se radi, PROGRAM IM PADNE! Neko je ovde jednom, valjda u konf. KOMUNIKACIJE, pominjao da, kada ode tamo, iz ~iste pakosti zada sistemu pretragu na slovo "R" (ili mo`da "K", ne se}am se), {to tako|e izaziva padanje programa.
pitanja.1754 gdown, -> #1752, noay
broj ti je 458846 pa ti idi tamo pa se jebavaj pa ako otkrijes kako da prisupis javi .posto mene vise mrzi da pokusavam.
pitanja.1755 gdown,
Ponovo radi MAIL kome treba da zahvalimo?
pitanja.1756 morkin, -> #1755, gdown
> Ponovo radi MAIL kome treba da zahvalimo? Hoće li to biti stalna kategorija? Kad već ne može da se plaća nekome za usluge maila preko BIGZ-a, dogovorite se sa nekim provajderom da prima Sezamov mail, a vi nas davite reklamnom porukom o tom provajderu. ;)
pitanja.1757 iivanic,
Zasto je u zadnje vreme konektovanje na Sezam prava nocna mora ? Trenutno sam na brzini od citavih 1200bps (!!!!), jer konektovanje (handshaking) na ostalim brzinama nije uspelo i posle 10-ak pokusaja? Izgleda da je prelaz na novu centralu imao negativne karaktere ?!? Pozdrav Ivan !
pitanja.1758 dzakic, -> #1757, iivanic
> Zasto je u zadnje vreme konektovanje na Sezam prava nocna mora ? Ništa bitno u poslednje vreme što se tiče konfiguracije sistema nije menjano. Lično nemam (velikih) problema sa konektovanjem. Uvek se kači na 14400 ili se ne konektuje uopšte (mora redial). Da nisi menjao modem skorije?
pitanja.1759 ultra.boy, -> #1757, iivanic
Ja nemam nikakvih problema sa Sezamom. Od kako su na digitalnoj centrali rad na Sezamu za mene i moj modem je pravo zadovoljstvo. Eto toliko, da kazem da nije problem do Sezama nego do tvog modema ili tvoje centrale. Pozdrav, Vlada
pitanja.1761 iivanic, -> #1758, dzakic
Jako cesto menjam modeme, ali nije sigurno problem u njima, vecu (pretpostavljam) u PCM uredjaju i prosirenoj mojoj centrali (651-...) sa Alkatelovom (369-....) i radu izmedju njih dve... Ali sam zeleo da cujem iskustva. Pozdrav, Ivan !
pitanja.1762 zbajco,
Danas, u 10.20, sam skinuo male oglase u pad (>mo980909), posle "pad do mo980909", dobio sam na mašini datoteku sa vremenom 20:20 (datum je dobar). Zna li se zašto?
pitanja.1763 dzakic, -> #1762, zbajco
Dva zmodem protokola imaju mogućnost da se dogovore o vremenskoj zoni u kojoj se nalaze, tako da nakon transfera prilagode datum datoteke 'lokalnom' vremenu. Negde je tu nastalo neslaganje za jedan sat.
pitanja.1764 zbajco, -> #1763, dzakic
> ... Negde je tu nastalo neslaganje za jedan sat. Neslaganje je za 10 sati (eventualno 14). Pregledao sam ranije skinute datoteke: isto se desilo 3.7.98., a od 3.9.98. svaka datoteka preneta ovako ima pogrešno vreme.
pitanja.1765 johnnya, -> #1759, ultra.boy
>> Ja nemam nikakvih problema sa Sezamom. Od kako su na digitalnoj centrali >> rad na Sezamu za mene i moj modem je pravo zadovoljstvo. Eto toliko, da >> kazem da nije problem do Sezama nego do tvog modema ili tvoje centrale. Ovde stavljam potpis. I novi zemunski brojevi 316- su fenomenalni.
pitanja.1766 the.edge, -> #1757, iivanic
Ja imam isto velikih problema sa konektovanjem. Veza mi je odlicna (14.4), ali mi se skoro redovno 'zabode' nod na kome ne mogu da se konektujem na vise od 2400, jer pocne da pisti u nedogled. O ovome sam vec bio pisao u konf. komunikacije/modemi. Otkad koristim rockwell, veza jeste odlicna, ali treba se i konektovati. ;( Desava mi se samo sa sezamom. Da li bi neko preciznije mogao da mi kaze zasto i zbog cega se to desava?
pitanja.1767 johnnya,
Koji su sada pojedinačni brojevi nodova Sezama ?
pitanja.1768 miskop, -> #1767, johnnya
>> Koji su sada pojedinačni brojevi nodova Sezama ? I mene je to zanimalo čim je broj bio promenjen, ali mi neko reče da ovi sa Sezama neće da kažu pojedinačne brojeve jer su im iz Telekoma rekli da 'ne valja' zvati tako, jer su sad di- gitalne centrale i bla, bla... !?!! BTW, pre neko veče ubi' se zovući Sezam, a ono sve zvoni u prazno... toliko o digitalnim centralama i dobrim nodovima. ;)
pitanja.1769 pperica, -> #1760, xeryus
Meni je jeziva frka da dobijem bilo koji broj na 3. Ali kada dobijem SEZAM, veza je 14400 bez greske.
pitanja.1770 ventura,
kako da pristupim konferenciji komunikacije.1, jer kada kucam conf join komunikacije.1 on udje u komunikacije.10
pitanja.1771 slick, -> #1770, ventura
probaj ..co jo 12
pitanja.1772 stemil,
Nije mi jasno zašto mi sistem već 3 meseca (a možda i više) prijavljuje da nema novih poruka u konferencijama FORUM.17 i 18 ? Nije moguće da od tada do danas nije bilo ničega u ovom konfu ! Miki
pitanja.1773 mperisic,
Jel mi moze neko pomoci oko kriptovanja poruka? Imam Eudora PGP. pozdrav, milos
pitanja.1774 miskop, -> #1772, stemil
>> Nije mi jasno zašto mi sistem već 3 meseca (a možda i više) prijavljuje da >> nema novih poruka u konferencijama FORUM.17 i 18 ? >> Nije moguće da od tada do danas nije bilo ničega u ovom konfu ! Trenutno je 18-ti tom po redu, i to već duže vreme. Kako misliš da ima novih poruka u 17-om tomu kad je odavno 'zatvoren' ? A što se tiče 18-og, proveri koje teme pratiš.
pitanja.1775 dule.n, -> #1772, stemil
> Nije mi jasno zašto mi sistem već 3 meseca (a možda i više) prijavljuje > da nema novih poruka u konferencijama FORUM.17 i 18 ? > Nije moguće da od tada do danas nije bilo ničega u ovom konfu ! I tek sad pitaš? ;) Prvo ovako, ovi brojevi u nastavku imena konferencija znače da je to taj_i_taj tôm dotične konferencije. Kad neka konferencija dostigne određen broj poruka otvara se novi tôm te konfe. Konkretno za FORUM, aktuelna je ona sa brojem 18. Znači u onu sa brojem 17 (i manje) ne mogu ni da stignu nove poruke. A što se tiče toga što ne "primaš" poruke ni u FORUM.18, pa da li ti uopšte pratiš konfu FORUM? Otkucaj na vezi jedno <co jo forum.18> ili <co jo 46>, i trebalo bi da bude sve OK.
pitanja.1776 dule.n,
Dobio sam više mail poruka koje su pristigle u kasnim večernjim satima u petak. Neke od njih su u četiri primerka. Da li to znači da je razmena mail-a ponovo proradila? Ili je to rezultat onoga što je rečeno da će se razmena obavljati kako se stigne, kad se stigne i preko koga se stigne?
pitanja.1777 gkosta, -> #1769, pperica
> Meni je jeziva frka da dobijem bilo koji broj na 3. > Ali kada dobijem SEZAM, veza je 14400 bez greske. Potvrdjujem, kod mene je identicna situacija! Pretpostavljam da je posledica budjavih centrala (moja je 63).
pitanja.1778 obren, -> #1773, mperisic
> Jel mi moze neko pomoci oko kriptovanja poruka? > Imam Eudora PGP. Ne koristim Eudoru, ali pretpostavljam da je način rada sličan kao u drugim e-mail klijentima (Outlook Express na primer), pa se nadam da ću biti od pomoći. Pretpostaviću da ne znaš princip rada PGP-a, odnosno kriptovanja pomoću javnog ključa, pa prvo malo o tome... Princip kriptovanja poruka pomoću PGP-a zasniva se na paru komplementarnih ključeva - javnom i tajnom, pri čemu jedan od njih služi za šifrovanje dok drugi dešifruje ono što je prvi šifrovao. Magija PGP-a zasniva se na tome da javni ključ možeš slobodno deliti - svako može pomoću njega da šifruje poruku, ali samo i jedino ti možeš da dešifruješ takvu poruku. Slično tome, ukoliko ti neko da svoj javni ključ, ti možeš da kriptuješ poruku za njega, ali ukoliko izgubiš originalni tekst, nema načina da ga povratiš nazad iz šifrovane poruke - to može da uradi samo vlasnik tajnog ključa, odnosno primalac poruke. Ukoliko je ključ dovoljno velik (recimo 2048 bit), čak ni najjači kompjuteri sadašnjice ne bi mogli da razbiju tako šifrovanu poruku za života čoveka. Na SezamNetu možeš da deponuješ svoj javni PGP ključ u ASCII (tekst) obliku pomoću komande RES PGP. Toliko što se tiče nekog osnovnog uvoda. Što se tiče prakse, za početak, ukoliko već nisi, treba da generišeš svoj par komplementarnih ključeva (javni i tajni), što ćeš uraditi pomoću programa PGPKeys. Ako imaš internacionalnu verziju koju možeš preuzeti sa Sezama (\Windows\comm), možeš da napraviš RSA ili Diffie/Hellman tip ključeva za šifrovanje. RSA ključevi su još uvek pod patentnom zaštitom u Americi i ima ih samo u internacionalnoj verziji PGP-a, dok je Diffie/Hellman algoritmu istekao patent pa se može slobodno koristiti i bez licence. Nakon što si napravio svoj par ključeva za šifrovanje/dešifrovanje, treba da eksportuješ javni ključ u tekst fajl i staviš ga na raspolaganje svima koji treba da komuniciraju sa tobom koristeći PGP. Svoj tajni ključ ne smeš nikome da daješ jer on otključava šifrovani tekst koji ti je neko poslao, a to treba samo ti da možeš da uradiš. Ključevi se u okviru programa PGP drže u specijalnim fajlovima koji se zovu "pubring" i "secring" (public ring i secret ring). Pubring sadrži javne ključeve osoba sa kojima komuniciraš, dok Secring normalno sadrži samo tvoj tajni ključ, ili tajne ključeve ukoliko ih imaš više. Kompletna manipulacija sa ključevima (kreiranje, brisanje, import, eksport) vrši se pomoću programa PGPKeys koji sastavni deo paketa. Dalje, osim što treba svoj ključ da proslediš ljudima sa kojima komuniciraš, potrebno je da i ti nabaviš njihove javne ključeve pomoću kojih šifruješ poštu upućenu njima. Ključeve takođe treba da ubaciš u svoju bazu ključeva kako bi mogao da ih koristiš iz Eudore (dovoljno je da dvoklikneš na njih i biće ubačeni u bazu). Ukoliko za tvog e-mail klijenta postoji odgovarajući PGP plugin, a za Eudoru, Exchange, Outlook i Outlook Express postoji, korišćenje je neverovatno lako i prirodno uklopljeno u uobičajeni postupak slanja poruka. Kada napišeš poruku i adresiraš je, pre slanja treba da pritiskom na dugme u toolbaru (U Outlook Expressu izgleda kao katančić) saopštiš programu da želiš da se poruka pre slanja PGP-uje. Kada konačno odabereš opciju "send mail" automatski će se pojaviti dijalog u kome treba da odabereš čijim javnim ključem treba šifrovati poruku (ukoliko je adresa primaoca ista kao ona koja stoji u opicu javnog ključa, program će to prepoznati i automatski predložiti odgovarajući kljuć za enkripciju). To je što se tiče slanja poruke. Kod čitanja PGP poruka još je lakše - može da se podesi da PGP automatski dekriptuje poruke kada je odabereš. U tom slučaju ponovo se pojavljuje dijalog PGP-a u kome treba da uneseš lozinku kojom štitiš pristup svom tajnom ključu od neovlašćenog pristupa. Nadam se da sam ti pomogao, ako imaš i dalje problema ili pitanja reci pa ćemo razjasniti šta je ostalo nejasno.