pitanja.1779miskop,
Jel' beše na Sezamu moguće _primati_ mail sa zakačenim
fajlom?
pitanja.1780emajsijuen,
-> #1779, miskop>> Jel' bese na Sezamu moguce _primati_ mail sa zakacenim
>> fajlom?
Jeste...
pitanja.1781milosh.zorica,
-> #1744, johnnya> :komanda
> ..ma wr morkin fajl.txt
> ..echo poruka bez veze
> ..echo .
> ..echo s
Ovako već radi.
pitanja.1782milosh.zorica,
-> #1747, sister> Ne radi ovo.
Meni radi.
pitanja.1783milosh.zorica,
-> #1743, dziva> prodajem GA-TX2 plocu
> mail dziva
Pogrešna tema. Preusmeri u Mali.Oglasi:Matične.Ploče
pitanja.1784legolas,
Kako da vidim sveukupan broj sysmsg o "skidanju" nekog fajla?
Da li postiji uopste ta mogucnost?
pitanja.1785mperisic,
Kako da fajl koji je u pad-u prikacim uz poruku.
Unapred hvala.
pozdrav od milosa
pitanja.1786sale.car,
-> #1785, mperisic> Kako da fajl koji je u pad-u prikacim uz poruku.
ma wr sale.car fajl.xxx &
^-ovaj switch govori da je fajl iz
pada...
pitanja.1787miskop,
-> #1784, legolas>> Kako da vidim sveukupan broj sysmsg o "skidanju" nekog fajla?
>> Da li postiji uopste ta mogucnost?
Ne postoji ta mogućnost, ali johnnya se potrudio i napravio
programče koje radi sve umesto tebe. Program čita .LOG fajl
i sve lepo zapiše.
Pogledaj poruku 6.192 u SEZAMNET.2:fajlovi, kao i poruku br.
6.197 uz koju je novija verzija (dodato je samo da može da
beleži i SYSMSG koji se javljaju dok si on-line).
pitanja.1788popovics,
-> #1785, mperisic
§> Kako da fajl koji je u pad-u prikacim uz poruku.
attach brporuke >
pitanja.1789obren,
-> #1784, legolas> Kako da vidim sveukupan broj sysmsg o "skidanju" nekog fajla?
> Da li postiji uopste ta mogucnost?
Jedino da ih juriš po log fajlu i da brojiš - čini mi se da je
neko od Sezamovaca pravio i program za tu namenu.
pitanja.1790miskop,
-> #1785, mperisic>> Kako da fajl koji je u pad-u prikacim uz poruku.
ATTach br.poruke ime.fajla &
pitanja.1791pecanac,
-> #1756, morkin> Sezamov mail, a vi nas davite reklamnom porukom o tom provajderu. ;)
Ovo nikako! ;)
pitanja.1792sale.car,
-> #1789, obren> Jedino da ih juriš po log fajlu i da brojiš - čini mi se da je
> neko od Sezamovaca pravio i program za tu namenu.
E, uz ovu poruku se kao zakacen fajl vidi '███' ?!?!
Jel ovde uopste zakachen fajl ili je senior pobrljavio ? :)
pitanja.1793gdown,
jel postoji neka mogucnost da pogledam samo one poruke u konferencijama za
koje je zakacena datoteka ?
10x
pitanja.1794ventura,
-> #1793, gdown> jel postoji neka mogucnost da pogledam samo one poruke u konferencijama za
> koje je zakacena datoteka ?
naravno, kucas read nekatema /a /t
/a - citas sve poruke iz te teme
/t - prikazuje samo one koje imaju zakacen file
pitanja.1795hercog,
-> #1792, sale.car*> E, uz ovu poruku se kao zakacen fajl vidi '███' ?!?!
*> Jel ovde uopste zakachen fajl ili je senior pobrljavio ? :)
To ti je oznaka da si naleteo na tzv 'cool facu'. Možeš
da podesiš u senioru da ti se pojavi taj znak kad naletiš
na neku osobu čiju poruku ne želiš da promašiš. E sad š'o
se to pojavljuje kod Obrenove poruke ;), pa zato š'o je on
autor seniora
Sale
pitanja.1796sale.car,
-> #1795, hercogf> To ti je oznaka da si naleteo na tzv 'cool facu'. Možeš
f> da podesiš u senioru da ti se pojavi taj znak kad naletiš
f> na neku osobu čiju poruku ne želiš da promašiš. E sad š'o
f> se to pojavljuje kod Obrenove poruke ;), pa zato š'o je on
f> autor seniora
Axaaa... to je znaci trip sa kul facom ;)
uzas...
pitanja.1797ventura,
Zasta sluzi ona komanda u chat-u .nick ? u dokumentaciji nepise
nista o tome.
pitanja.1798bastion,
-> #1797, ventura> Zasta sluzi ona komanda u chat-u .nick ? u dokumentaciji nepise
> nista o tome.
Postoji CHAT grupa MASKEMBAL. Kada vise ljudi udje u chat.grp maskembal
moze da svoj user zameni nekim nadimkom (NICK). Obicno se za praznike
ukljuci ova cat grupa kao obican chat rezim. kao radi fore i za zezanje
za one koji nigde ne idu (na npr. novu godinu ili sl.)
Inace maskembalu mozes pristupiti kad god oces!
pitanja.1799vdunic,
> From: "Simeonovic Ljubisa" <simeon@EUnet.yu>
> To: "Vladimir Duni " <vdunic@sezam.co.yu>
> Subject: Re:
> Date: Fri, 18 Sep 1998 17:55:55 +0200
Zbog čega mi Sez kod mail-a ne stavlja puno ime nego samo "Vladimir Duni ".
Pre je sve bilo kako treba, "Vladimir Dunic"
pitanja.1800mperisic,
-> #1799, vdunic>
> > From: "Simeonovic Ljubisa" <simeon@EUnet.yu>
> > To: "Vladimir Duni " <vdunic@sezam.co.yu>
> > Subject: Re:
> > Date: Fri, 18 Sep 1998 17:55:55 +0200
>
> Zbog čega mi Sez kod mail-a ne stavlja puno ime nego samo "Vladimir Duni
> ". Pre je sve bilo kako treba, "Vladimir Dunic"
Kao prvo reci u kom programu pises poruke.
pitanja.1801obren,
-> #1799, vdunic>> From: "Simeonovic Ljubisa" <simeon@EUnet.yu>
>> To: "Vladimir Duni " <vdunic@sezam.co.yu>
>
>
> Zbog čega mi Sez kod mail-a ne stavlja puno ime nego samo
> "Vladimir Duni ". Pre je sve bilo kako treba, "Vladimir Dunic"
Od skora Sezam ne razmenjuje poštu preko UUCP-a već direktno
preko POP/SMTP protokola, tako da je taj deo softvera menjan
pa se provuku i neke greščice.
Razlog gutanju slova 'ć' je svakako negde u konvertovanju kodnih
rasporeda pri prijemu poruke, biće sređeno.
pitanja.1802pperica,
-> #1800, mperisicJel to znaci da radi mail? :)
pitanja.1803joxa,
Da li bi neko mogao da mogao da mi kaze kada(u kojim vremenskim intervalima,
koliko puta nedeljno ili tako nesto) posta koja nije upucena korisniku na
Sezamu odlazi sa Sezama na neki drugi mail server sa koga ide tamo gde treba!
Ne znam da li sam se lepo izrazio ! Ako neko zna moze da mi javi i na E-mail
ovde na sezamu! Hvala unapred!
pozdrav, Janko
pitanja.1804ventura,
-> #1803, joxa> Da li bi neko mogao da mogao da mi kaze kada(u kojim vremenskim intervalima,
> koliko puta nedeljno ili tako nesto) posta koja nije upucena korisniku na
> Sezamu odlazi sa Sezama na neki drugi mail server sa koga ide tamo gde treba!
To ni onaj gore ne zna... ;)
pitanja.1805mperisic,
Kad startujem winamp i izaberem neki mp3 on javlja (nesto kao) not device.
Sta da radim?
bye
pitanja.1806smrda,
KO ZNA KAKO DA POVRATIM SVE MOJE PRIVATNE PROCITANE PORUKE?
Unapred HVALA!
pitanja.1807hercog,
-> #1806, smrda*> KO ZNA KAKO DA POVRATIM SVE MOJE PRIVATNE PROCITANE PORUKE?
Pod jedan nemoj da vičeš, tj da pišeš velikim slovima.
Pod dva nisi rekao koje poruke. Pod tri, ako su u pitanju
mail poruke ondak ma seen ddmmyy-, gde je dd dan, mm mesec
i yy godina od koje želiš da povratiš mail poruke...
Sale
pitanja.1808the.edge,
-> #1806, smrda
T?>> KO ZNA KAKO DA POVRATIM SVE MOJE PRIVATNE PROCITANE PORUKE?
Hmmm...probaj da stavis prst u usta, pa se nagni iznad wc solje. ;)
AcCeSS DeNiED
pitanja.1809smrda,
-> #1808, the.edgeHvala ti to mi je puno pomoglo.
pitanja.1810the.edge,
-> #1809, smrda
T?>> Hvala ti to mi je puno pomoglo.
Nisam ni sumljao. ;)
Namerno sam se salio jer ti je covek vec bio odgovorio na zeljeno pitanje.
AcCeSS DeNiED
pitanja.1811miskop,
-> #1806, smrda>> KO ZNA KAKO DA POVRATIM SVE MOJE PRIVATNE PROCITANE PORUKE?
MAIL SEEN ddmmgg-
dd - dan
mm - mesec
gg - godina
Sve poruke od zadatog datuma 'na ovamo', biće proglašene
za nove.
Spisak _svih_ mail poruka možeš da vidiš sa MAil List /a .
pitanja.1812junior,
-> #1811, miskop> MAIL SEEN ddmmgg-
Nije potreban svič '-' na kraju, on se koristi kod čitanja, ili kod:
> Spisak _svih_ mail poruka možeš da vidiš sa MAil List /a .
A ako ga zanimaju poruke od nekog datuma, dovoljno je da kuca
ma li ddmmgg-
;)
pitanja.1813johnnya,
milosh.zorica & ventura - Doktor Džekil & Mister Hajd ?
:)
pitanja.1814sale.car,
Gde se nalazi tema koja se bavi excelom ?!
10x unapred...
pitanja.1815buva,
-> #1814, sale.car
(;)Gde se nalazi tema koja se bavi excelom ?!
probaj pcuser:tabele :)
pitanja.1816sale.car,
f> Teme u konferenciji PCUSER.4:
f> 7. tabele 175, nema novih
Da li broj 175 oznacava ukupan broj poruka u temi ?!
Zbunjuje me to sto u ovoj temi postoje poruke do broja 181 ...
Da li postoji neka posebna komanda kojom se moze procitati poslednja poruka u
temi ?!
pitanja.1817legolas,
Da li postoji procena koliko ima aktivnih usera ovde na Sezamu?
pitanja.1818stemil,
>28m-01:18/>help
>Dostupne naredbe:
>. adir . dir * menu * time * CONFERENCE
>. aextract . download * page . type * GAME
>. atype * echo * pause . unarc * GROUP
>* autoexec * execute * rem . users * MAIL
>* bye . exit . seenall * version * PAD
>* cd . ignore . session * vote . RESUME
>* cls * info . stat * who * SET
>* date * logout * sysmsg * CHAT * SHOW
>Dodatne teme (obavezno pogledati):
>* datum . help . redir . short
>. email . keys . rezimi
>Dodatna objašnjenja sa HELP naredba ili HELP tema.
>Na primer: HELP short ili ? CONF VIEW.
Šta znače ove zvezdice ispred naredbi ?
---------------------------------------
pitanja.1819miskop,
-> #1816, sale.car>> Da li broj 175 oznacava ukupan broj poruka u temi ?!
Da.
>> Zbunjuje me to sto u ovoj temi postoje poruke do broja 181 ...
Moguće je da su neke obrisane.
pitanja.1820sale.car,
-> #1819, miskop> >> Zbunjuje me to sto u ovoj temi postoje poruke do broja 181 ...
>
> Moguće je da su neke obrisane.
Da li je moguce da se vidi broj poslednje poruke u temi ?!
pitanja.1821dr.iivan,
-> #1817, legolas> Da li postoji procena koliko ima aktivnih usera ovde na Sezamu?
Uradi sledecu stvar: sledeci mesec nemoj da placas pretplatu. Onda, kad
istekne mesec dana, uplati i pozovi, a gledaj da bude tu negde oko
mesec dana razlike. Kad sledeci put pozoves, kucaj komandu da ti se
izlista ko se sve logovao od tvog poslednjeg poziva (cini mi se postoji
takva opcija) i onda sipaj koka-kolu i broj korisnike ;) Pazi da neki ne
izbrojis dva puta ;)
To ti je jedan od nacina da saznas koliko ima aktivnih, posto je to
inace poslovna tajna ;)
pitanja.1822dr.iivan,
-> #1818, stemil> >. adir . dir * menu * time *
>
> Sta znace ove zvezdice ispred naredbi ?
Mislim da komande sa zvezdicom ispred vaze u svim rezimima - nisu
potrebne dve tacke ispred kad si u drugom rezimu (izuzev chat-a).
pitanja.1823miskop,
-> #1820, sale.car>> Da li je moguce da se vidi broj poslednje poruke u temi ?!
Ne verujem da ima baš poseban svič za to, ali preko List /a ili
preko List * ddmmgg- može sigurno... ;)
pitanja.1824johnnya,
-> #1821, dr.iivan >> Uradi sledecu stvar: sledeci mesec nemoj da placas pretplatu. Onda, kad
>> istekne mesec dana, uplati i pozovi, a gledaj da bude tu negde oko
>> mesec dana razlike. Kad sledeci put pozoves, kucaj komandu da ti se
>> izlista ko se sve logovao od tvog poslednjeg poziva (cini mi se postoji
>> takva opcija) i onda sipaj koka-kolu i broj korisnike ;) Pazi da neki ne
>> izbrojis dva puta ;)
Kažem ja vole ljudi da komplikuju...
kucaš: user &
pad dow
Zatim prebrojš sve one koji imaju poslednji poziv sa datumom
xx.09.1998 recimo ovako (QBasic)
OPEN "textpad" FOR INPUT AS #1
akt=0
DO
LINE INPUT #1,A$
IF MID$(A$,64,7)="09.1998" THEN akt=akt+1
LOOP UNTIL (EOF(1))
PRINT "Aktivnih: ";akt
pitanja.1825johnnya,
-> #1817, legolas >> Da li postoji procena koliko ima aktivnih usera ovde na Sezamu?
U Septembru mesecu bilo je 541 korisnika koji su barem
jedanput pozvali SezamNET (ako uključimo i Avgust broj se penje
na 630).
Zanimljivo je da je nekih 30-tak korisnika poslednji put
pozvalo 31.15.2107 u 31:63 :)))
PS
Da li vas zanima koliko ima aktivnih gospođica ?
pitanja.1826kum.djole,
-> #1825, johnnya>> Da li vas zanima koliko ima aktivnih gospođica ?
U podkategorijama - sezamuša, kaldrmuša i mož'daprođe? ;)
pitanja.1827legolas,
-> #1824, johnnyaOPEN "textpad" FOR INPUT AS #1
akt=0
DO
LINE INPUT #1,A$
IF MID$(A$,64,7)="09.1998" THEN akt=akt+1
LOOP UNTIL (EOF(1))
PRINT "Aktivnih: ";akt
_________________________
Moze to u paskalu? ;)))
pitanja.1828dr.iivan,
-> #1824, johnnya> se >> izlista ko se sve logovao od tvog poslednjeg poziva (cini mi se
> postoji >> takva opcija) i onda sipaj koka-kolu i broj korisnike ;) Pazi
> da neki ne >> izbrojis dva puta ;)
>
> Kazem ja vole ljudi da komplikuju...
Pa, nisam se bas bavio tom problematikom...
pitanja.1829joxa,
Od skoro sam clan Sezama.Citajuci textove u konferencijama koje sam
skidao primetio sam da dosta ljudi govori o povremenom prekidu
rada e-mail-a na Sezamu(cini mi se da se pominje placanje BIGZA nekome
nesto).Posto mi je mail koji mi stize na Sezam vrlo bitan, da li bi
neko ko tacno zna o cemu se radi mogao to i meni da objasni!Hvala!
Pozdrav, Janko
pitanja.1830joxa,
E, dal' neko zna kada posta koja nije upucena Njegovom Velicanstvu
Korisniku Sezama, odlazi sa Sezama u "beli svet"?Da li postoji neko
odredjeno pravilo? Jednom sam vec postavio ovo pitanje, ali mi niko
nije dao neki odgovor kojim bih resio probleme.Hvala!
Pozdrav, Janko
pitanja.1831gdown,
-> #1829, joxapa ovako janko da ti nesto bude jasno :e-mail ne radi i ja iskreno
neverujem da ce proraditi. Znas ono kolko para tolko muzike :)
ako ti bas treba internet mail mozes da odes na sezam pro ili da
potrazis po nekim BBS-ovima.
pozdrav!
pitanja.1832miskop,
-> #1831, gdown>> pa ovako janko da ti nesto bude jasno :e-mail ne radi i ja iskreno
>> neverujem da ce proraditi. Znas ono kolko para tolko muzike :)
>> ako ti bas treba internet mail mozes da odes na sezam pro ili da
>> potrazis po nekim BBS-ovima.
Koliko ja primećujem, mail radi korektno. Jes' da Sezam više
ne koristim za email, ali davno, dok sam ga koristio, i kad sam
se prijavio na neke mailing liste (a mrzelo me u međuvremenu da
se odjavim), taj isti mail stiže i dalje. Nije radio samo kad su
bili problemi sa EUnet-om, ali sad je promenjen 'partner', čini
mi se da je InfoSky u pitanju i trebalo bi da je sve OK.
pitanja.1833paranoiac,
ono,. 'el neko primetio da na nekim nodovima, odmah posle qcanja
nicka i passa veza jednostavno pukne,. koliko sam primetio na
nodovima 1 i 12 i josh nekim,. i to ne samo meni vetj mnogima,. pa
ono,. mogao bi neko da odreaguje,. ;))
pozdraf,.
pitanja.1834junior,
-> #1832, miskop> se odjavim), taj isti mail stiže i dalje. Nije radio samo kad
> su bili problemi sa EUnet-om, ali sad je promenjen 'partner',
> čini mi se da je InfoSky u pitanju i trebalo bi da je sve OK.
Stiže kul, meni mailing liste ponovo reaguju ;) Samo, valjda su
se dogovorili sa infosky-em na duže staze .. onaj prekid je stvarno
bio predugačak.
pitanja.1835smrda,
Kako to da mi je sezam produzio seansu 11min.u sred bela dana?
pitanja.1836hercog,
-> #1835, smrda*> Kako to da mi je sezam produzio seansu 11min.u sred bela dana?
Vrlo jednostavno, bilo je praznih nodova...
Sale
pitanja.1837miskop,
-> #1835, smrda>> Kako to da mi je sezam produzio seansu 11min.u sred bela dana?
'Ražalostio' se zbog nedavnog riknjavanja nodova, pa te časti. ;)
pitanja.1838dragosh,
-> #1830, joxa-> E, dal' neko zna kada posta koja nije upucena Njegovom Velicanstvu
-> Korisniku Sezama, odlazi sa Sezama u "beli svet"?Da li postoji neko
-> odredjeno pravilo? Jednom sam vec postavio ovo pitanje, ali mi niko
Evo ja će ti odgonetnem,to se dešava valjda jednom u pola sata.
pitanja.1839ventura,
Napisao sam neku poruku u file, i taj file stavio u pad. Kako
sada da text iz tog file-a prebacim u poruku?
pitanja.1840obren,
-> #1839, ventura> Napisao sam neku poruku u file, i taj file stavio u pad. Kako
> sada da text iz tog file-a prebacim u poruku?
Uđeš u PAD i kucaš "edit imafajla". Dodaš na početak teksta komandu
..MAIL SEND adresa (ili gde već šalješ, može i za grupu ili conf)
a na kraj fajla staviš jednu tačku na početku reda i lupiš još dva Entera.
Dakle fajl treba da izgleda kao i EXEC kada ga spremiš is OLR-a.
Ostaje još da izvršiš fajl, kucajući komandu "exec imefajla &". Obrati
pažnju na ono &, čime saopštavaš da je fajl koji hoćeš da izvršiš već
u PAD-u.
pitanja.1841corgan,
Nece da mi uploaduje...
Uradim sve po propisu i nece!
Prijem datoteke hn.rar uz poruku 32.1508.
Protokol Zmodem.
B0100000027fed4
I to je sve shto mi napishe
Uradim u telixu up, oznacim, sve fino i nece!
Pomagajte!
B.
pitanja.1842smrda,
Posto sam zaboravio kako da definisem poruku u mail rezimu,
moze li neko da mi objasni kako da to uradim.
Pozdrav,
Nemanja
pitanja.1843smrda,
Moze li neko da mi kaze kako da vidim
listu top listu igraca sub?
Pozdrav,
Nemanja
pitanja.1844the.edge,
-> #1843, smrdaga sub /t
S tim sto mozes da iza /t stavis broj, pa da vidis igrace do tog odredjenog
broja. Npr. /t 200 daje sve usere do 200. mesta.
AcCeSS DeNiED
pitanja.1845hercog,
-> #1843, smrda*> Moze li neko da mi kaze kako da vidim
*> listu top listu igraca sub?
ga sub /t
Sale
p.s. 'kad zagusti pročitaj uputstvo (help, prim. aut.)
pitanja.1846duga,
da li postoji neki program koji skenirani text moze da sacuva kao
text a ne kao sliku
hvala
pitanja.1847dbambi,
-> #1846, duga=> da li postoji neki program koji skenirani text moze da sacuva kao
=> text a ne kao sliku
Pitanje je za drugu konferenciju, ali to što ti treba radi mnogo
programa i svi se zajedničkim imenom zovu OCR (optical character
recognizing) programi. Kod nas ja najpopularnija Recognita kojoj
poslednja verzija nosi broj 3.2 (W95/NT).
Bambi
pitanja.1848dbambi,
Može li neko da mi objasni zašto tačno dolazi do pojave
tzv. " pucanja ansija " i kakvog uticaja na to imaju moj modem
ili kom program ?
Bambi
pitanja.1849stameni,
Ide li Internet e-mail?
[ ] Da, koliko često:
[ ] Ne, koliko često:
pitanja.1850dzakic,
-> #1849, stameni> Ide li Internet e-mail?
Da, više puta dnevno.
pitanja.1851pecanac,
> >> Pa valjda radi nastavak prenosa?
>
> Da, ali samo na nekim nodovima, ne na svim. ;(
Pitanje za Upravu:
Na kojim nodovima ne radi recovery?
pitanja.1852stameni,
-> #1850, dzakic>> > Ide li Internet e-mail?
>>
>> Da, više puta dnevno.
Onda je PROBLEM, a ne pitanje, zašto poruka pod brojem
20773, koju sam poslao juče oko 16:45, još nije otišla. Nisam
prekoračio limit za Internet mail.
pitanja.1853miskop,
-> #1851, pecanac>> Pitanje za Upravu:
>> Na kojim nodovima ne radi recovery?
Evo poruke koju je stameni poslao pre izvesnog vremena:
===============================
3.1302 SEZAMNET.2:problemi
stameni, 02.06.98. 15:22, 350 chr
Odgovor na 3.1301, jujo, 02.06.98. 02:15
---------------------------------------------------------
>> Na kom si nodu bio... i da nisi koristio slucajno telemate za DOS...
>> Ako si bio na nekom OS/2 nodu (12...) onda zmodem upload nece da radi.
Ovo je bila situacija. Radi kompletiranja priče, navešću da su
nodovi pod OS/2: 1, 9, 12, 2, 4 i 8. Kad sam se ulogoao na neki
drugi nod, uspeo sam da dovršim upload trećeg dela Minilinuxa.
----------------------------------------------- 3.1302---
pitanja.1855alien,
Zašto mi SYSM nije prijavio da mi je (iz potpuno nepoznatih
razloga) obrisana poruka u VICEVI:politički?
mup1.jpgpitanja.1856legolas,
-> #1855, alien>> Zasto mi SYSM nije prijavio da mi je (iz potpuno nepoznatih
>>razloga) obrisana poruka u VICEVI:politicki?
Zato sto je vic izazivao strah, paniku i defetizam.
Bolje da ti on to obrise nego da platis 1500000 din, kao onaj
Curuvija.
pitanja.1857alien,
-> #1856, legolas[] >> Zasto mi SYSM nije prijavio da mi je (iz potpuno nepoznatih
[] >> razloga) obrisana poruka u VICEVI:politicki?
[]
[] Zato sto je vic izazivao strah, paniku i defetizam.
Teži slučaj. Čak mi se čini da je nusefekat te slike pumpanje
imidža spskog policajca... Uostalom, fotku sam poslao u VICEVI:politički,
a ne u FORUM:vesti.
Biće da je u pitanju nešto mnogo banalnije, jer sam danas
dobio obaveštenje o tome da mi je poruka (nova) obrisana:
Uto 27.10.98 13:23 Poruku VICEVI.4:7.450 obrisao Moderator.
┬
Uočite ovo veliko slovo M ovde ──────────┘ ;).
Takođe, možete primetiti i sledeće:
N:\\co o vi
N:\\co li pol 261098-
7.448 *politicki alien Pon 26.10.98 11:22 mup1.jpg
7.449 > 7.448 politicki sfilip Pon 26.10.98 13:35
7.450 > 7.449 *politicki alien Uto 27.10.98 03:28 mup1.jpg
7.451 > 7.449 politicki miskop Uto 27.10.98 17:19
Poruka 4, 1531 chr.
Datoteka 2, 200366 bytes.
Zanimljivo je da su komentari na tu poruku preživeli brisanje,
što je vrlo neuobičajeno za konferenciju VICEVI.
Da mi je bar da znam da li je problematičan komentar (o taksi)
ili priložena fotografija na kojoj je ovekovečen savršeno nevin incident
između spskog policajca i vozačice.
The President absolutely did not engage in any sexual conduct
with Miss Lewinsky and will vigorously defend himself against such
claims. However the President would like to state that it is possible
that a perfectly innocent incident has been twisted by right wing
republicans in order to undermine his administration.
pitanja.1858hogistey,
-> #1847, dbambi> recognizing) programi. Kod nas ja najpopularnija Recognita kojoj
> poslednja verzija nosi broj 3.2 (W95/NT).
Izasla je i cetvorka, informacije na njihovom sajtu...
pitanja.1859jpedja,
zasto je sezam resetovao (bar kod mene) statistiku za tekuci mesec
na nula ?
Pozdrav,
Pedja...
pitanja.1860dr.iivan,
Zašto u helpu komande SYSMSG nisu objašnjeni prioriteti?
Ne znam koji je koji prioritet.
pitanja.1861the.edge,
-> #1859, jpedjaZato sto je krenuo novi mesec, damn it.
AcCeSS DeNiED
pitanja.1862jpedja,
-> #1861, the.edge
> ===============================
> 2.1859 SEZAMNET.2:pitanja
> jpedja, 30.10.98. 17:49, 99 chr
> ---------------------------------------------------------
> zasto je sezam resetovao (bar kod mene) statistiku za tekuci mesec
bas sam mislio da ce neko ovako pametno da odgovori, pa jel' vidis
kada sam poslao poruku ....
Pozdrav,
Pedja...
pitanja.1863the.edge,
-> #1862, jpedjaTo nije nista cudno.
Prosle nedelje sam sezam zvao u nedelju oko 23:50. Oko 00:10 sam otkucao
'ti' komandu i prijavljivao je: Nedelja (!) 00:10.
Sezam ostaje sezam.
AcCeSS DeNiED
pitanja.1864smrda,
Prilikom prebacivanja mala u pad(teksta)javio mi je sistem da je
texst pad limit prekoracen....
Sta mu to znaci,ne razumem uopste....
Pozdrav,
Nemanja
pitanja.1865chill,
Kakav je ono zajeb bio sa mailovima koju si slati juče oko 16:25?!
Ko'ko sam ja skapirao, svi koji su editovali u to vreme, dobili su
mailove pune nekog polu-djubreta sa nekih tudjih mailova, tako nešto...
pitanja.1866stameni,
Slučaj 1)
----<cut>----
Mail» send dzakic 1234.abc /r
'1234.abc' nije registrovan korisnik SezamNet-a.
----<cut>----
Slučaj 2)
----<cut>----
Mail» ex
» mail send dzakic 1234.abc /r
Lin ˙˙˙˙ Pos ˙˙ Chr ˙˙˙˙˙ Ins ˙˙˙ min ¨ZBB Editor¨ Ctrl-O Pomoć
Ctrl-Z Kraj
1 1 2 4
Poruka za dzakic.
<EOF>
----<cut>----
Kako ovo? Zar slučaj 1) nije isto što i slučaj 2)?
pitanja.1867fox.,
Molio bih da mi pomognete oko nekih problema.
1) Zasto nece da mi obrise sadrzaj Pad-a dok se nalazim u sezamu,
vec to moram da radim iz seniora.
2) Zbog cega ne izvrsava naredbu 'exec'. Kad god pokusam da
odradim posao jednostavno mi se zablokira i veza i sve ostalo pa
moram da idem na opciju Hang-up.
3) Na koliko od prilike salju postu. Pisao sam neku poruku, a
odgovor mi je stigao nakon nekih tri do cetiri dana.
(Zar to ne bi trebalo da ide bar malo brze. :)
pitanja.1868miskop,
-> #1867, fox.>> 1) Zasto nece da mi obrise sadrzaj Pad-a dok se nalazim u sezamu,
>> vec to moram da radim iz seniora.
Kako to neće da ti obriše PAD? Mora da može...
PAD se briše sa "PAD CLear" posle čega ćeš dobiti sigurnosnu
poruku da odgovoriš sa "Da" ili "Ne". Šta se desi kod tebe kad
odgovoriš sa "Da"?
>> 2) Zbog cega ne izvrsava naredbu 'exec'. Kad god pokusam da
>> odradim posao jednostavno mi se zablokira i veza i sve ostalo pa
>> moram da idem na opciju Hang-up.
Proveri u komunikacionom programu šta ti je setovano za UPLOAD
direktorijum. Takođe i u off-line rideru proveri gde se kreira
EXEC. EXEC mora (kod nekih programa i ne mora) da ti je u UPLOAD
dir-u.
pitanja.1869sherloc,
U komandi napravljenoj u autoexec-u sam naveo i pisanje mail-a, da
li je nekako moguce izvesti ono ctrl+z + snimi ? Da ne radim to
ja vec da bude automatski. Nadam se da ste shvatili shta ocu :)
Hvala.
ByE
pitanja.1870morkin,
-> #1869, sherloc> U komandi napravljenoj u autoexec-u sam naveo i pisanje mail-a, da
> li je nekako moguce izvesti ono ctrl+z + snimi ? Da ne radim to
> ja vec da bude automatski. Nadam se da ste shvatili shta ocu :)
;)
Ideš mojim stopama sine. Batali posao oko toga, bolje napravi specijalni
exec koji će da šalje isti mail lexu.
Ja sam čak uspeo da napišem takvu komandu, intuitivnog naziva STARS, ali se
trud ne isplati. Ako si baš zapeo da se smaraš, pročitaj poruku 1749 u
istoj temi.
pitanja.1871sherloc,
-> #1870, morkin>> Ides mojim stopama sine. Batali posao oko toga, bolje napravi specijalni
>> exec koji ce da salje isti mail lexu.
>> Ja sam cak uspeo da napisem takvu komandu, intuitivnog naziva STARS, ali
>> se trud ne isplati. Ako si bas zapeo da se smaras, procitaj poruku 1749 u
>> istoj temi.
Hmm, pa mozhe i tako, nisam josh probao, ali sacu, trebalo bi da
radi. Ali probacu ipak i da napravim neshto kao tvoja komanda stars
:) Chisto radi zabave :)
ByE
pitanja.1872joxa,
Alo, e, imam nekoliko pitanja:
1) Da li radi Internet mail?
2) Ako radi, kao sto kazu, u kojim vremenskim intervalima
taj mail odlazi sa Sezama?
3) Ako odlazi svakih pola sata, kao sto kazu, zasto mi onda poruke
stoje po nekoliko dana, bez znaka '+' (ja kapiram da ovo +, kada
je Internet Mail u pitanju, znaci da je poruka otisla sa Sezama.
Da li sam u pravu?)
4) Sta je to limit za Internet mail ?
5) Hvala!
Pozdrav, Janko
P.S. Od skoro sam Sezamovac, pa jos nisam skroz usao u fazon
pitanja.1873gdown,
-> #1872, joxaDa internet mail radi, a limit ti je 1024kb sto znaci da vise od
toga nemozes da posaljes za tekuci mesec.Ako saljes samo poruke to
ti nece pretstavljati neki problem, ali ako hoces da saljes fajlove
onda pazi kolko saljes :)
za ostalo ti nebih znao reci.
pitanja.1874kiki,
-> #1873, gdown> ti nece pretstavljati neki problem, ali ako hoces da saljes fajlove
> onda pazi kolko saljes :)
Ali ako oće da šalje fajlove, to nikako neće moći da uradi. :)
pitanja.1875djlucky,
Imam jedno pitanje:
zasto mi nestize obavestenje o SYSMSG kada mi na poruku odgovori
miskop......Ovo se desava vec par puta....
Sa svim ostalim userima je o.k. al miskop pravi probleme :)
Pozdrav
pitanja.1876sani.,
-> #1875, djlucky}} Sa svim ostalim userima je o.k. al miskop pravi probleme :)
Uvek sam govori da je Misko problematichan tip :)
pitanja.1877sherloc,
Da li i kako da mogu da namestim da mi se pitanje
Dalje (Da/Ne/Bez pauze)?
Ispisuje posle svake poruke u konfi?
ByE
pitanja.1878dzakic,
-> #1877, sherloc> Da li i kako da mogu da namestim da mi se pitanje
> Dalje (Da/Ne/Bez pauze)?
> Ispisuje posle svake poruke u konfi?
Pokušaj sa naredbom CONF READ /i
/i, za lakše pamćenje, je od Interactive. Osim Da/Ne/Bez pauze, biće
ponuđeno i (O)dgovor, tako da možeš odmah i da napišeš reply. Ako je to
ono što ti treba, napraviš naredbu u autoexec-u...
pitanja.1879djlucky,
Neko je pitao dal mail moze da salje u Australiju?
Meni odlazi u Kanadu uspesno tako da...mozda i tebi uspe!