pitanja.1880gdown,
Kada i zasto moderator ponistava poruke ?
10x
pitanja.1881stameni,
>> » cd fun
>> windows\fun» cd fun
>> mac\fun» cd fun
>> windows\fun» cd fun
>> mac\fun»
Što se ovde ne pojavljuje direktorijum dos\fun?
pitanja.1882ventura,
-> #1880, gdown> Kada i zasto moderator ponistava poruke ?
Pa kada oce.. a zasto? pa imaju oni svoje trenutke :)
pitanja.1883junior,
-> #1880, gdown> Kada i zasto moderator ponistava poruke ?
Poništavaju se poruke koje ne spadaju u određenu konferenciju,
po bilo kom principu .. privatna prepiska, piraterija, oglasi,
uvrede na lični račun (mada se ovo najviše i toleriše;) ili
jednostavno zalutala diskusija, mada se onda, obično, dotična
preusmeri u odgovarajuću temu/konferenciju.
pitanja.1884sherloc,
-> #1882, ventura
>> Pa kada oce.. a zasto? pa imaju oni svoje trenutke :)
Sani s' tachku mnogo chesto ima te svoje trenutke, i brishe poruke
ko lud, eto recimo, obrisao je skoro vecu kolochinu poruka i
fisqulturi zbog svojih trenutaka, i sad se kao izvlachi na neku
greshku, nekog ko je to navodno uradio, itd...
ByE
PS. :)))
PS2. Evo bash moguce da ce ovu poruku obrisati zato shto ne spada u
konfu, al nema veze :))
pitanja.1885kiki,
-> #1880, gdown> Kada i zasto moderator ponistava poruke ?
(Što neko reče u vicevima), kad pročitaš pravila ponašanja na sezamnet-u.
A zašto? Hmm.. zato što mu se može ;>>>
pitanja.1886kiki,
-> #1881, stameni> Što se ovde ne pojavljuje direktorijum dos\fun?
E baš je kvaran.. ccc ;>
pitanja.1887miskop,
-> #1880, gdown>> Kada i zasto moderator ponistava poruke ?
Šta je, obrisao ti poruku u Vicevima, a? ;>
P.S. "*****" ;)
pitanja.1888ventura,
-> #1884, sherloc> Sani s' tachku mnogo chesto ima te svoje trenutke, i brishe poruke
> ko lud, eto recimo, obrisao je skoro vecu kolochinu poruka i
> fisqulturi zbog svojih trenutaka, i sad se kao izvlachi na neku
Znas li ti da je protivzakonito brisati poruke iz chat-a! :)
pitanja.1889sani.,
-> #1883, junior}} obicno, doticna preusmeri u odgovarajucu temu/konferenciju.
Momci , sve sto ne spada u neku temu , preusmerite kod mene
u chat/fisqltura :)
Ja sam jako tolerantan sto se porka tiche ;)
pitanja.1890sani.,
-> #1888, ventura}} Znas li ti da je protivzakonito brisati poruke iz chat-a! :)
Da chuo sam , iz chata..
Normalno to nema veze sa fisqlturom :)
pitanja.1891sani.,
-> #1884, sherloc}} Sani s' tachku mnogo chesto ima te svoje trenutke
Video bih tebe momak , da pochnu da te zene u rodjenoj
konferenciji :)
pitanja.1892phillipov,
-> #1891, sani.Tako je reci im
Nema kod tebe cile mile
sani. is again sani. is again sani.`s moderator again
pitanja.1893ventura,
-> #1890, sani.
>> Da chuo sam , iz chata..
>> Normalno to nema veze sa fisqlturom :)
sani., 07.12.98. 16:48, 205 chr
Odgovor na 2.1883, junior, 06.12.98. 22:41
---------------------------------------------------------
}} obicno, doticna preusmeri u odgovarajucu temu/konferenciju.
Momci , sve sto ne spada u neku temu , preusmerite kod mene
u chat/fisqltura :)
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
eeee sani. sam si sebe pojeo :>>
pitanja.1894stameni,
-> #1886, kiki>> > Što se ovde ne pojavljuje direktorijum dos\fun?
>>
>> E baš je kvaran.. ccc ;>
Ne ume da se igra ;>
pitanja.1895sherloc,
-> #1888, ventura>> Znas li ti da je protivzakonito brisati poruke iz chat-a! :)
"momak, ovo je fisqultura, chat je na prvom spratu" ovako je
otprilike izgledala jedna sanijeva poruka u fisqulturi :)
ByE
pitanja.1897phillipov,
Ukratko:
Kako da postavim komandu kojom tje pored toga shto odabira boju da
to i izvrshava a da netrazhi da ja lupam enter.
ch col < f ???????(ovaj dao komande neznam)
Unapred Hvala
-->>PHILIPPUS<<--
pitanja.1898ventura,
-> #1897, phillipov> Kako da postavim komandu kojom tje pored toga shto odabira boju da
> to i izvrshava a da netrazhi da ja lupam enter.
Konfuzno...
da promenis boju u recimo crvenu kucas
..ch col 4
i to je to..
pitanja.1899sherloc,
-> #1898, ventura>> Konfuzno...
Pa to jeste, ali...
>> da promenis boju u recimo crvenu kucas
...ja mislim da je on hteo komandu u autoexecu, a ne...
>> ..ch col 4
>> i to je to..
...on-line, tako da bi u tom sluchaju...
>> ch col < f ???????(ovaj dao komande neznam)
...taj deo izgledao ovako:
..ch col < f ;
Ovo ; ti zamenjuje enter
pitanja.1900sherloc,
Da li postoji komanda kojom bih izvrsio funkciju komande list, ali
tako da se navedu samo poruke koje su odgovor na moje poruke ?
Konkretno bih to hteo u grupi, a ono shto sam prvo pokushao je
gr list /r
medjutim ta komanda ne postoji.
ByE
pitanja.1901phillipov,
-> #1899, sherlocHvala ti sherloche trebalo mi je ono za enter
pitanja.1902phillipov,
-> #1898, venturaDa pogresio sam jer nisam naveo da je komanda u autoexec-u
Izvinjavam se
pitanja.1903junior,
-> #1897, phillipov> Kako da postavim komandu kojom tje pored toga shto odabira boju
> da to i izvrshava a da netrazhi da ja lupam enter.
Ubaci u autoexec (komandom 'auto edit') na početku, liniju:
..chat col a
ili b, ili 1-9, ili .. ma shvataš šta hoću da kažem ;)
pitanja.1904miskop,
-> #1900, sherloc>> Da li postoji komanda kojom bih izvrsio funkciju komande list, ali
>> tako da se navedu samo poruke koje su odgovor na moje poruke ?
>> Konkretno bih to hteo u grupi, a ono shto sam prvo pokushao je
>> gr list /r
Koliko se sećam, "/r" je samo za conf. režim. Takođe, ne dobija
se SYSM kad ti neko odgovori na poruku u grupi.
pitanja.1905sherloc,
-> #1904, miskop>> Koliko se secam, "/r" je samo za conf. rezim. Takode, ne dobija
>> se SYSM kad ti neko odgovori na poruku u grupi.
Pa znam ja da /r postoji samo u konfama, i da se sysmsg ne dobija
za poruke koje su odgovor na moje poruke u grupi. Medjutim to nije
odgovor na moje pitanje prethodno postavljeno.
ByE
pitanja.1906miskop,
-> #1905, sherloc>> Pa znam ja da /r postoji samo u konfama, i da se sysmsg ne dobija
>> za poruke koje su odgovor na moje poruke u grupi. Medjutim to nije
>> odgovor na moje pitanje prethodno postavljeno.
Da si čitao malo između redova provalio bi da je odgovor na tvoje
pitanje - "NE".
pitanja.1907brka,
Da li je ovo samo zastoj u slanju poste,
ili poruka koju sam poslao pre 3-4 dana
slucajno nije stigla na odrediste?
Aleksandar
pitanja.1908sani.,
-> #1907, brka}} Da li je ovo samo zastoj u slanju poste,
}} ili poruka koju sam poslao pre 3-4 dana
}} slucajno nije stigla na odrediste?
Izgleda da nikada neces saznati ;)
pitanja.1909gdown,
-> #1907, brkaPre je barem radio odlazni mail a sad izgleda radi samo dolazni.
Katastrofa! Jel zna neko sta se desava i kad ce mail da proradi
normalno ??????
pitanja.1910kovac.alx,
Koliko kosta pretplata? Koji je broj ziro racuna?
pitanja.1912pifat,
-> #1910, kovac.alx
>Koliko kosta pretplata? Koji je broj ziro racuna?
Otkucajte komandu SHOW ACCOUNT, njome ćete dobiti odgovore na oba
pitanja koja ste postavili.
pitanja.1913miskop,
Hmmmm...
Ovako... Vreme po seansi je povećano na 40 min, dnevni limit je
skočio na 120 min, Internet mail limit je sada 2Mb a UL/DL limita
sada praktično više i nema jer je isti čitavih 1024Mb, tj. 1Gb!!
Zanima me zašto niko od 'nadležnih' ne daje 'znake života' i ne
informiše korisnike Sezama o raznim promenama, bilo da su poziti-
vne ili negativne? U temi "Obaveštenja" već mesecima nije bilo no-
vih poruka, pa bih zamolio Zaka, Nenada ili koga već, da budu kore-
ktni i da nas informišu o svim zbivanjima na sistemu kao i da po-
stanu aktivni u temi "Pitanja" i "Problemi" jer nema smisla da
niko od vas ne reaguje (odgovara) na poruke sa problemima kori-
snika.
pitanja.1914junior,
-> #1913, miskop> Zanima me zašto niko od 'nadležnih' ne daje 'znake života' i ne
> informiše korisnike Sezama o raznim promenama, bilo da su
> poziti- vne ili negativne? U temi "Obaveštenja" već mesecima
Pa vole da ljudi sami otkriju. ;) Bez suvišnih busanja u prsa..;)
PS. Ako je to uopšte uvedeno :)
pitanja.1915pperica,
Prekjuce sam u 16h poslao mail van sezama.
U 20h sam obrisao taj mail.
Da li je otisao?
pitanja.1916gdown,
-> #1915, ppericapa ako ti je upiso plusic isped onda je otisao ako nije bilo plusa
onda nije, jednostavno zar ne ?
pitanja.1917phillipov,
Ovako,imam par pitanja shto se tiche komandi u resume rezhimu i u
show rezhimu.Kao prvo,zashta sluzhi i kako se koristi komanda "tv"
u show rezhimu,ja naslutjujem o chemu se radi ali me interesuje da
li je moja pretpostavka tachna i da li je komanda aktivna.Kao drugo
komanda resume rezhima "pgp",ustvari kada otkucam komandu pgp onda
pi on baci na ekran neki prompt u kome se pominju neki javni
kljuchevi ili tako neshto,ono shto mene interesuje je:
1)Shta su to javni kljuchevi i za shta sluzhe i shta oni rade?
2)Za shta sluzhi sama komanda?
Hvala Unapred
PHILIPPUS
pitanja.1918obren,
-> #1917, phillipov> Ovako,imam par pitanja shto se tiche komandi u resume rezhimu i u
> show rezhimu.Kao prvo,zashta sluzhi i kako se koristi komanda "tv"
> u show rezhimu,ja naslutjujem o chemu se radi ali me interesuje da
> li je moja pretpostavka tachna i da li je komanda aktivna.
Reliktna komanda ;) tj. nema funkciju. Bila je zamišljena za prikaz
aktuelnog TV programa, ali pošto je autor TV programa sa SezamaPro
zamolio da se sadržaj ne distribuira javno, ovaj servis je ukinut.
> Kao drugo komanda resume rezhima "pgp",ustvari kada otkucam komandu
> pgp onda pi on baci na ekran neki prompt u kome se pominju neki javni
> kljuchevi ili tako neshto,ono shto mene interesuje je:
>
> 1)Shta su to javni kljuchevi i za shta sluzhe i shta oni rade?
> 2)Za shta sluzhi sama komanda?
Da ne bih pisao ponovo isto, pročitaj poruku 2.1778 u ovoj konferenciji:
(conf read sezamnet.2:2.1778)
pitanja.1919ian.stuart,
Hvala ali javni kljuchevi mi nisu bash jasni al nema veze
pitanja.1920sdanijel,
Da li se razmatra instaliranje brzih modema. Mislim da je bolje
instalirati brze modeme nego povecati dnevno vreme za pristup.
Pozdrav
pitanja.1921wlaad,
-> #1920, sdanijel>> Da li se razmatra instaliranje brzih modema. Mislim da je bolje
>> instalirati brze modeme nego povecati dnevno vreme za pristup.
ja imam modem od 14K, tako da nema potrebe.
javitju kad nabavim brzhi.
poz.
pitanja.1922ventura,
-> #1917, phillipov> Ovako,imam par pitanja shto se tiche komandi u resume rezhimu i u
> show rezhimu.Kao prvo,zashta sluzhi i kako se koristi komanda "tv"
Tu treba da stoji TV program, popularnijih tv stanica...
> i je moja pretpostavka tachna i da li je komanda aktivna.Kao drugo
Nije aktivna...
> komanda resume rezhima "pgp",ustvari kada otkucam komandu pgp onda
> pi on baci na ekran neki prompt u kome se pominju neki javni
> kljuchevi ili tako neshto,ono shto mene interesuje je:
> 1)Shta su to javni kljuchevi i za shta sluzhe i shta oni rade?
Kolko sam skonto samo ja(ventura), dzakic i nenad, smo iskoristili
tu komandu...
Oni sluze da bi ti meni npr. mogao da posaljes kriptovanu poruku,
koju samo ja mogu da procitam.
2)Za shta sluzhi sama komanda?
Za objavljivanje public PGP kljuca... koji generise program za
kriptovanje.
pitanja.1923ventura,
-> #1920, sdanijel
> Da li se razmatra instaliranje brzih modema. Mislim da je bolje
> instalirati brze modeme nego povecati dnevno vreme za pristup.
Decko.. na kojoj ti planeti zivis...
Za nove modeme je potrebna lova..
pitanja.1925kiki,
-> #1922, ventura> Kolko sam skonto samo ja(ventura), dzakic i nenad, smo iskoristili
> tu komandu...
Hmm, nemoj da si siguran toliko ;) Ima nas još takvih :)
pitanja.1926ventura,
-> #1925, kiki
> Hmm, nemoj da si siguran toliko ;) Ima nas jos takvih :)
Pa nije fora sad da stavis... kazem ti za ranije (pre ove poruke) ;)
pitanja.1927buva,
-> #1925, kiki
(;)> Kolko sam skonto samo ja(ventura), dzakic i nenad, smo iskoristili
(;)> tu komandu...
(;)
(;)Hmm, nemoj da si siguran toliko ;) Ima nas jos takvih :)
samo mi nije jasno koj' tje vam to ..
pitanja.1928popovics,
-> #1923, ventura
▄- Decko.. na kojoj ti planeti zivis...
▄- Za nove modeme je potrebna lova..
Iznenajdenje? 05.01.1999? :)
x
pitanja.1929goxi,
Kada je "oformljen" Sezam ?
Goran.
pitanja.1930sani.,
-> #1921, wlaad}} ja imam modem od 14K, tako da nema potrebe.
}} javitju kad nabavim brzhi.
I ja isto imam. Ne mora jos nista da se povecava..
pitanja.1931sani.,
-> #1926, ventura}} Pa nije fora sad da stavis... kazem ti za ranije..
Dizel , lexus , schef..
pitanja.1932sani.,
sergio. == a de je taj poklon od sazam neta
sergio. == rekosh 5-og
sani. == ne gubi nadu momak , jos nikad nismo bili iznevereni :)
pitanja.1933bastion,
Ajde evo ga peti Januar!
Sta je iznenadjenje?
Priznaj te, pola vam se prasta.
pitanja.1934pifat,
-> #1929, goxi
>>Kada je "oformljen" Sezam ?
Tokom jeseni 1989, a "rođendan" se obično slavio negde u novembru.
pitanja.1936sani.,
-> #37, sysadm}} Zak i Nenad
Alal vera momci..
Ne za preplatu nego za "rukavicu u lice" Bigzu , Kugi , ovima
sto kukaju po ovoj i drugim confama..
pitanja.1937drejk,
-> #37, sysadmNe, ne ne ne ne ne....
Vidi se ko je ovde najveca legenda....
ZAK LEGENDO....
you made a statement...
pitanja.1938drejk,
-> #37, sysadmE, da, nenade, izvihi sto te stavih u drugi plan
GO AHEAD NENADD!!
pitanja.1939ruby.rod,
Jedno pitanjce u vezi sa ovim novim i poboljšanim ;) načinom
pretplaćivanja - kako će se regulisati prijavljivanje novih
korisnika? :)
Ah da...
══════════════════════════════ UKUPNO ═ TEKUĆI MESEC ═ PRETPLATA ═
Broj poziva 1189 73 06.02.1999
Mogu li ja bar mesec dana da dobijem. Čisto ako se BIGZ smiluje
i uradi nešto pametno, da ne kaskam mnogo za ostalim korisnicima. ;)
Evo sad se dosetih i trećeg pitanja.
Hoćete li javiti korisnicima koji su se javljali od nekog januara
'96, ali im je istekla pretplata pre npr. 6 meseci da su dobili
novu pretplatu? Tj. da li da očekujem da ovde uskoro vidim neke
ljude koje dugo nisam video? :)
pitanja.1940sherloc,
-> #37, sysadm>> tekucih manjkova i gubitaka BIGZ-a. Zbog toga ce se ova praksa
>> nastaviti i ubuduce, sve dok se odnos BIGZ-a prema ovom sistemu
>> ne promeni.
Svaka chast.
ByE
pitanja.1943bastion,
-> #37, sysadm> Zbog takvog odnosa BIGZ-a prema Sezamu, i uslova u kojima nismo u
> stanju da pruzimo kompletnu uslugu kakvu svaki korisnik koji uredno
> placa pretplatu svakako zasluzuje, odlucili smo da svim clanovima koji
> su se javljali na sistem od 15. januara 1996. poklonimo po 2 meseca
> pretplate. Oni kojima je pretplata istekla tako imaju dva meseca
> gratis, a onima koji imaju aktivnu preplatu ona je produzena za dva
> meseca.
A zasto meni nije produzena pretplata?
pitanja.1944dzakic,
-> #1939, ruby.rod> Hoćete li javiti korisnicima koji su se javljali od nekog januara
Nismo u mogućnosti da tako nešto organizujemo (slanje pisama & sl.)
Ako ste u kontaktu sa bilo kim.. javite.
pitanja.1945dzakic,
-> #1943, bastion> A zasto meni nije produzena pretplata?
Jer je citava operacija išla po malo 'ručno', i propusti su mogući,
naročito ako si u tom trenutku bio na vezi. Ako smo još nekog zaboravili,
neka se javi.
pitanja.1946popovics,
-> #1945, dzakic
>> A zasto meni nije produzena pretplata?
>
>Jer je citava operacija išla po malo 'ručno', i propusti su mogući,
>naročito ako si u tom trenutku bio na vezi. Ako smo još nekog
>zaboravili,
>neka se javi.
Evo mene, javljam se.
Svaka cast na ovom potezu. Cini mi se da je za Sezam ova godina
pocela dbro, necim sto je odavno trebalo da pocene-revolucijom,
buntom protiv "onih odozgo", zato sto vec godinama ne daju nikakva
materijala sredstva (tj. pare) za obnavljanje necega sto im donosi
koliku-toliku REDOVNU zaradu.
Sysadm-ovi su ucinili svoje, njima je mirna savest (iako je i do
sada verujem bila jer bez para nema ni mnogo efiksnog odrzavanja
sistema u radnom stanju), ali videcemo
koliko ce BIGZ uciniti da svoju savest olaksa.
Zaista fer.
pitanja.1947jonnym,
-> #37, sysadmni meni nije produzena uplata,pa se eto javljam
svaka vama cast
pozdravi
pitanja.1948wlaad,
-> #37, sysadmevo, ja se javljam u ime dva lika (koji nemaju veze samnom) slicka
i shegoteracha da im povetjate pretplatu i takoto...
heee ;)
pitanja.1949bastion,
-> #1945, dzakic> Jer je citava operacija isla po malo 'rucno', i propusti su moguci,
> narocito ako si u tom trenutku bio na vezi. Ako smo jos nekog
> zaboravili, neka se javi.
Vidim da ste reagovali i da je propusteno ispravljeno.
Zahvaljujem!
pitanja.1950ultra.boy,
-> #1945, dzakic
> Ako smo jos nekog zaboravili, neka se javi.
Mene ste zaboravili , samo pozurite posto mi istice veceras
pretplata.
Svaka cast i Hvala , Vlada
pitanja.1951gdown,
-> #1947, jonnymTakodje se javljam u vezi produzetka pretplate jer niste ni meni
produzili
pozdrav.
pitanja.1952gkosta,
-> #1945, dzakic
>>narocito ako si u tom trenutku bio na vezi. Ako smo jos nekog
>>zaboravili, neka se javi.
Ja se javljam!
pitanja.1953zla.tindza,
-> #1945, dzakicNI> Ako smo jos nekog zaboravili,
NI> neka se javi.
evo ja cu da se javim umesto nekog koga ste zaobishli!:)
ica.z , click , dzej
:)
btw. ovo je bila jako dobra ideja!:))
pitanja.1954zla.tindza,
-> #1953, zla.tindzae,da...playboy,niko. , kojai !
pitanja.1955qpele,
Pitam se ja sta li je sledeci potez uprave?
Neograniceno vreme pistupa svima?
Svima administratorski nalozi?
Samo napred, volim ovaj komunizam na sezamu, kad je sve dzabe :)
Sezam definitivno treba proglasti za opstenarodno dobro ;)
Pozdrav,
Pedja
pitanja.1956kant,
-> #1945, dzakic> > A zasto meni nije produzena pretplata?
>
> Jer je citava operacija išla po malo 'ručno', i propusti su mogući,
> naročito ako si u tom trenutku bio na vezi. Ako smo još nekog zaboravili,
> neka se javi.
I mene ste zaboravili...
pitanja.1957file,
Ovako imam jedno pitanje koje mozhda josh neke zanima a u neku
ruku(kad se pogleda stanje hardvera)mozhe biti i smeshno....
Dakle pitanje glasi:
?)Dali je Sezam Net osposobljen da radi i posle 2000.-te godine?
Filip
pitanja.1958dr.grba,
-> #1946, popovics>> sistema u radnom stanju), ali videcemo
>> koliko ce BIGZ uciniti da svoju savest olaksa.
BIGZ svoju savest olakšava uglavnom u klozetu, a u međuvremenu
tu i tamo pomalo prduckaju.
P.S. Da se prisetimo one moje poruke u PC.HARD.7:32.387 o najvećoj
brzini na Sezamu? (:
pitanja.1959willow,
-> #37, sysadm>> Zbog takvog odnosa BIGZ-a prema Sezamu, i uslova u kojima nismo u
>> stanju da pružimo kompletnu uslugu kakvu svaki korisnik koji uredno
>> plaća pretplatu svakako zaslužuje, odlučili smo da svim članovima koji
>> su se javljali na sistem od 15. januara 1996. poklonimo po 2 meseca
>> pretplate. Oni kojima je pretplata istekla tako imaju dva meseca
>> gratis, a onima koji imaju aktivnu preplatu ona je produžena za dva
>> meseca.
Samo da vas obavestim... Upravo sam ždraknuo svoj "stat". Da, imam dodatna dva
meseca. Sve je pod kontrolom. Zahvaljujem na produženju. To je sve.
pitanja.1960dzakic,
-> #1957, file> ?)Dali je Sezam Net osposobljen da radi i posle 2000.-te godine?
Istina, nije posebno testirano.. ali nema razloga da se bilo šta loše
desi 1.1.2000. godine. Zadavanje datuma sa dve cifre ide tako da se,
ukoliko su dve poslednje cifre manje od 90 (ili možda čak 89, ne sećam
se), uzima da je to 19xx, u suprotnom 20xx. Vidi li još neko neki
potencijalni problem (osim bigzove reakcije na novogodišnji poklon)?
pitanja.1961junior,
-> #1960, dzakic> se), uzima da je to 19xx, u suprotnom 20xx. Vidi li još neko
> neki potencijalni problem (osim bigzove reakcije na novogodišnji
> poklon)?
Vidim ja. :)
Pošto ste podelili pretplatu, ljudi su pomahnitali .. evo, u 3 sata
ujutro, nemoguće je dobiti sezam .. (ko u najboljim danima;). Dakle,
kad će nove linije? ;)))
pitanja.1962nenad,
-> #1960, dzakic> > ?)Dali je Sezam Net osposobljen da radi i posle 2000.-te godine?
>
> Istina, nije posebno testirano.. ali nema razloga da se bilo šta loše
> desi 1.1.2000. godine. Zadavanje datuma sa dve cifre ide tako da se,
> ukoliko su dve poslednje cifre manje od 90 (ili možda čak 89, ne sećam
> se), uzima da je to 19xx, u suprotnom 20xx. Vidi li još neko neki
> potencijalni problem (osim bigzove reakcije na novogodišnji poklon)?
Ne potencijalni, već sigurni problem će biti DOS stanice, pošto je
na njima MS-DOS 6.20 (ili 6.22), a on noje "Y2K ready". Jedini
DOS-ovi koji su spremni za novi vek (a i poslednju godinu ovog :)
su IBM-ov PC-DOS 2000 i Caldera-in OpenDOS 7.x. To će, dakle,
nekako i srediti, ali mnogo veći problem će biti BIOS-i u tim (a
vrlo verovatno i u svim) mašinama -- 90% aktuelnih mašina nema
BIOS koji je sposoban da "odradi" prelazak na godinu 00, a što se
tiče onih starih ne vredi ni pričati... Takođe ni ona NT mašina
(3.51) verovatno nije spremna za Y2K. Postoje softveri koji
rešavaju problem sa BIOS-ima (PC DOS ima to ugrađeno u "sebe"),
ali sve je to veliko zezanje...
pitanja.1963pavijan,
> }} Zak i Nenad
______________________________
Gest je sasvim u redu prema korisnicima ali pomalo je suisidalno. Mislim da ne
resava problem Sezama bitno. Treba tu nesto radikalnije.
Pozdrav od pavijana.
pitanja.1964sherloc,
-> #1961, junior>> Posto ste podelili pretplatu, ljudi su pomahnitali .. evo, u 3 sata
>> ujutro, nemoguce je dobiti sezam .. (ko u najboljim danima;). Dakle,
>> kad ce nove linije? ;)))
Jeste stvarno, vishe se ni ne secam tih davnih vremena kada je
bilo nemoguce dobiti sezam uveche/ujutru :) A nove linije mozhda
nece ni trebati :) Ocu da kazhem da ce se ovo sa poklonom zavrshiti
ili tragichno ili spektakularno :) Nadajmo se da ce biti ovo drugo.
ByE
pitanja.1965sherloc,
-> #1963, pavijan>> Gest je sasvim u redu prema korisnicima ali pomalo je suisidalno.
>> Mislim da ne resava problem Sezama bitno. Treba tu nesto radikalnije.
De cesh radikalnije? Ovo je najradikalnije moguce a da mozhe da
ima bilo kakav efekat osim kontraefekta :)
ByE
pitanja.1966bsto,
-> #1945, dzakicTakodje nije produzena preplata.
pitanja.1967miskop,
-> #1960, dzakic>> Vidi li još neko neki potencijalni problem?
Meni prvo što je upalo u oči je SDW. Vidim da on u zaglavlju godinu
ispisuje samo sa dve poslednje cifre. Na prim, "dzakic, 07.01.99.".
Da li neko zna da li će biti problema sa SDW-om kad dođe 2000-ta?
(Ako Sezam uopšte doživi y2k ;)
P.S. Neću valjda pod 'stare' dane da prelazim na Sor ili Senior? ;))
pitanja.1968ab.comp,
-> #1966, bsto ==> Takodje nije produzena preplata.
Svoju pretplatu sam, do sada, uglavnom produžavao na 12 meseci
(zadnji put na 16).
Pretplata mi ističe 19.04.1999. i sumnjam da ću je ubuduće, s
obzirom kako se stvari odvijaju, produžavati na više od mesec dana.
Niko ne može da mi garantuje da će i ovo što sam uplatio biti
iskorišćeno do kraja, jer već sutra može nekome pasti napamet da
isključi struju u prostoriji gde se nalaze Sezamovi nodovi ili
preusmeri tih 15 linija koje koristi Sezam.
Zbog toga koristim priliku da se pozdravim sa svima sa kojima
sam se ovim putem družio proteklih 7 godina i poželim im bolja vremena,
iste takve, a možda i bolje prijatelje po tastaturi na nekom drugom
sistemu.
Pozdrav
█ █ █ █
▄▄█ █ █▄▄ █▄▄
P.S. Hristos se rodi (a možda i neki novi Sezam :))
pitanja.1969junior,
-> #1963, pavijan> Gest je sasvim u redu prema korisnicima ali pomalo je
> suisidalno. Mislim da ne resava problem Sezama bitno. Treba tu
> nesto radikalnije.
Ne vidim šta je radikalnije. Ovim činom, sezam je faktički prestao
sa komercijalnim radom, tj. postao je free for all .. to se naravno
ne dopada nikom (sem korisnicima;), a videćemo kakva će biti reakcija.
pitanja.1970vvaske,
-> #1960, dzakic> se), uzima da je to 19xx, u suprotnom 20xx. Vidi li jos neko neki
> potencijalni problem (osim bigzove reakcije na novogodisnji poklon)?
E taj me i brine . . .
pitanja.1971pack,
-> #1947, jonnymJA SE ISTO PRIJAVLJUJEM ZA PRODUZETAK
pitanja.1972pack,
PRODUZITE I MENI PRETPLATU KAO I OSTALIMA
UNAPRED HVALA
pitanja.1973qpele,
-> #1969, junior> ne dopada nikom (sem korisnicima;), a videcemo kakva ce biti reakcija.
Reakcije se i bojim :(
pitanja.1974dr.grba,
-> #1960, dzakic>> ukoliko su dve poslednje cifre manje od 90 (ili možda čak 89, ne sećam
>> se), uzima da je to 19xx, u suprotnom 20xx.
Misliš - veće? ako napišemo 98, onda je to 1998, a ne 2098, zar ne? (:
pitanja.1975dzakic,
-> #1974, dr.grba> Misliš - veće? ako napišemo 98, onda je to 1998, a ne 2098, zar ne? (:
Naravno, kuckao on-line. A znam da sam se vraćao da tu nešto ispravim,
seljak ;)
pitanja.1976kiki,
-> #1959, willow> Samo da vas obavestim... Upravo sam ždraknuo svoj "stat". Da, imam dodatna
> dva meseca. Sve je pod kontrolom. Zahvaljujem na produženju. To je sve.
Pa koje tebe individualno pitao dal si dobio vreme ili ne???
Jednostavno je rekao ko nije dobio da se javi :))) mada je to malo glupo :)
jer onaj kome je pretplata istekla i ne može da napiše da mu nije dato
vreme.
Eto, ovde bre svi neke šumove prave :))
Šum, šum, šum, šum :))
pitanja.1977kiki,
-> #1969, junior> ne dopada nikom (sem korisnicima;), a videćemo kakva će biti reakcija.
akcija je bila..., a tek reakcija što je...
pitanja.1978pecanac,
-> #1973, qpele> Reakcije se i bojim :(
Osim reakcije, ja se bojim da će i ovaj ostatak 'opreme' na Sezamu da
rikne od preopterećenosti ili će, u boljem slučaju, pola nodova biti
zaglavljeno. (ako pre toga ne crkne relej na mom modemu :)
4000 duša na 10tak modema, i to sad kad je 40min po seansi ??
I na Afroditi sad imam više šanse ;))
Uprkos tome ja ipak pozdravljam potez uprave!
pitanja.1979mvdj,
-> #1972, pack> PRODUZITE I MENI PRETPLATU KAO I OSTALIMA
> UNAPRED HVALA
Pa mogli biste i meni, ako nije problem
pitanja.1980vvaske,
Jel ovo dnevni limit opet pao ?
Zastita hardvera sezama od navale ?
pitanja.1983rkramer,
-> #1980, vvaskeC:\> Jel ovo dnevni limit opet pao ?
C:\> Zastita hardvera sezama od navale ?
Dobro se neko setio... :)
Eh... Kad se samo setim onih lepih vremena kad nije bilo
nikoga na vezi pa mi je Sezam produzavao vreme... Shmrtz... :)))))
pitanja.1984gdown,
user davork je zamolio ako moze i njemu ona 2 meseca da se produzi ?
pozdrav.
pitanja.1985mmilosh,
-> #1939, ruby.rod> Hoćete li javiti korisnicima koji su se javljali od nekog januara
> '96, ali im je istekla pretplata pre npr. 6 meseci da su dobili
> novu pretplatu? Tj. da li da očekujem da ovde uskoro vidim neke
> ljude koje dugo nisam video? :)
Dobar glas daleko se čuje, loš još dalje. :)) Mislim da ima više od godinu
dana kako me nije bilo. Na svu sreću, još uvek se sećam svog passworda. :)
Čoveče kakva promena! Živeo SOR 2.30! :))
I? Šta ima novo? :)
pitanja.1986kiki,
-> #1983, rkramer> Eh... Kad se samo setim onih lepih vremena kad nije bilo
> nikoga na vezi pa mi je Sezam produzavao vreme... Shmrtz... :)))))
:))))))))))))))))
JESTE :)))))))))))))))))0
pitanja.1987rotten,
Sta se ovo desava, dok se logujem, kad ukucam password i stisnem enter
napise mi no carrier. Tek me negde posle 6,7 pokusaja pusti...