pitanja.108firus,
-> #107, terminali Te> Kako da posaljem tekst pisan u Word for Windows?
Te> Treba da ide na Internet.
Pa kao i svaki drugi. Samo ga prethono snimi kao običan txt.
Ili je bitno da ostane u word formatu?
Ako mora da ostane u word formatu onda moraš da ga uuencode-uješ.
Empire (ex. micotakis)
pitanja.109lesa,
kako da procitam viceve kad na pocetku izbaci ono sport muzika vicevi i tako to
pitanja.110smars,
Kome treba reg num za SDW,.obj nije tu!
319
smars:)
pitanja.111dragosh,
-> #98, nenadcit>> bez problema sa Adobe Acrobat Reader-om 3.0 Beta1 za OS/2. PDF
Da ga nema slučajno na Sez-u ? ;)
poz.
pitanja.112nenad,
-> #103, blabus> Da. Problem se manifestuje kako je već opisano.
> Koristim Acrobat Reader 2.1 - (W4W 3.11).
Po svemu sudeći izgleda da je nephodna verzija 3 čitača. :(
pitanja.113nenad,
-> #109, lesa> kako da procitam viceve kad na pocetku izbaci ono sport muzika vicevi i
> tako to
CONF JOIN VICEVI
CONF READ
ili na Conf>> promptu:
join vicevi
read
ili na tom isotm promptu samo broj konferencije.
Probaj za početak da radiš u menijima, možda se lakše snađeš - a
i meniji te "usput" uče komandama, režimima i sl.
pitanja.114alec,
-> #109, lesa> kako da procitam viceve kad na pocetku izbaci ono sport muzika
> vicevi i tako to
co jo vicevi
co re
pitanja.116space.ace,
-> #110, smars>> Kome treba reg num za SDW,.obj nije tu!
>> 319
Jesi li to sam crackovao ili ti je neko rekao ;)?
pitanja.117smars,
-> #116, space.ace==> Jesi li to sam crackovao ili ti je neko rekao ;)?
Da;>>>>>>>
Rekao mi .obj(:!
smars
pitanja.118smars,
Da li neko zna kada je u istoriji SezamNet-a
bilo najmanje ljudi u isto vreme na vezi?
Jednom je bilo troje (ukljucujuci i mene)
Ajde cekam odgovor,CU!:)
smars
pitanja.119zeljkoj,
-> #118, smars> Da li neko zna kada je u istoriji SezamNet-a
> bilo najmanje ljudi u isto vreme na vezi?
> Jednom je bilo troje (ukljucujuci i mene)
> Ajde cekam odgovor,CU!:)
Ih... pa milion puta sam bio sam na vezi. :)
pitanja.120djcorto,
-> #118, smars> Jednom je bilo troje (ukljucujuci i mene)
Nikad nisi bio sam ?!?!?! Auuuuu .... :))))
pitanja.121n.ceh,
-> #120, djcorto Dj> Nikad nisi bio sam ?!?!?! Auuuuu .... :))))
Ja sam jednom bio kad nije bilo nikoga... ;)
Ceh.
pitanja.122zoran.r,
-> #118, smars=> Da li neko zna kada je u istoriji SezamNet-a
=> bilo najmanje ljudi u isto vreme na vezi?
=> Jednom je bilo troje (ukljucujuci i mene)
=> Ajde cekam odgovor,CU!:)
Pre dvadesetak dana negde oko 5 ujutro bilo nas je dvojica.On posle ode i
ceo SezamNet beše samo moj, barem na kratko.
pitanja.123firus,
-> #118, smars Sm> Da li neko zna kada je u istoriji SezamNet-a
Sm> bilo najmanje ljudi u isto vreme na vezi?
Ne zoveš u pravo vreme. :)
Mnogo puta se desilo da na Sezamu nema NIKOG, odnosno da zvrji prazan.
Kako da znaš kad je Sezam prazan?
Pa kad nazoveš i dobiješ iz prve i vidiš da nikog nema osim tebe.
Znači upravo je bio prazan.
A tada kad si sam imaš MOĆ. :)
Empire (ex. micotakis)
pitanja.124smars,
-> #120, djcorto==> Nikad nisi bio sam ?!?!?! Auuuuu .... :))))
Pa nisam ni ja tol'ko lud da zovem u 4 ujutru radnim danom...;)
smars
pitanja.125smars,
-> #122, zoran.r==> ceo SezamNet beše samo moj, barem na kratko.
Cini mi sa ,mnogo kratko.:)
smars
pitanja.126smars,
-> #119, zeljkoj==> Ih... pa milion puta sam bio sam na vezi. :)
To je nemoguce ako se uzme u obzir TOP-20
po broju poziva ((((:
smars
pitanja.127dr.grba,
-> #118, smars>> Da li neko zna kada je u istoriji SezamNet-a
>> bilo najmanje ljudi u isto vreme na vezi?
Bio sam sam u 6:15 ujutro nebrojeno puta.
pitanja.128clown,
Kako da skinem file sa sezama ili celu konferenciju????????
HELP!SOS!!!@@@@@
pitanja.129cnenad,
Da li je WHO lista ranije bila sortirana po abecedenom redosledu korisničkih
imena ili ja nešto grešim ?
pitanja.130space.ace,
-> #123, firus>> A tada kad si sam imaš MOĆ. :)
A šta ako si sam, a na nesreću se loguješ na 286-ticu ;)..
Gde je onda moć?
pitanja.131jvujnic,
-> #119, zeljkoj> Ih... pa milion puta sam bio sam na vezi. :)
A ja sam jednom bio na vezi kada niko nije bio na vezi, pa ni ja.
:)))
pitanja.133hercog,
-> #129, cnenad(*> Da li je WHO lista ranije bila sortirana po abecedenom redosledu
(*> korisničkih imena ili ja nešto grešim ?
Koliko se ja sećam nije...
Sale
pitanja.134zeljkoj,
-> #133, hercog> (*> Da li je WHO lista ranije bila sortirana po abecedenom
> redosledu (*> korisničkih imena ili ja nešto grešim ?
>
> Koliko se ja sećam nije...
Da, na Pro-u je sortirana, ovde nije.
pitanja.135n.ceh,
-> #130, space.ace Sp> A sta ako si sam, a na nesrecu se logujes na 286-ticu ;)..
Sp> Gde je onda moc?
Pa zoves nod 13..
Eto belaja!!
Ceh.
pitanja.136supers,
-> #134, zeljkoj>>> (*> Da li je WHO lista ranije bila sortirana po abecedenom
>>> redosledu (*> korisničkih imena ili ja nešto grešim ?
>> Da, na Pro-u je sortirana, ovde nije.
I bolje da nije. Ovako se lakše uočava ko zove iz redakcije i slično...
pitanja.137lexus,
LE> .nick
LE> Maskenbal počinje večeras u 18h. :)
Zaista?
pitanja.138ppecanac,
-> #136, supers(R)>> Da, na Pro-u je sortirana, ovde nije.
(R)
(R) I bolje da nije. Ovako se lakse uocava ko zove iz redakcije i
(R) slicno...
Cini mi se da je ovde 'sortirana' po redosledu nodova.
pitanja.139luckyluciano,
-> #124, smars¸¸> Pa nisam ni ja tol'ko lud da zovem u 4 ujutru radnim
¸¸> danom...;)
Najbolje vreme za svrljanje po SEZAM-u. :)
Lucky Luciano
pitanja.140nenad,
-> #111, dragosh> cit>> bez problema sa Adobe Acrobat Reader-om 3.0 Beta1 za OS/2. PDF
>
> Da ga nema slučajno na Sez-u ? ;)
Njega ima, možda je on i krivac što nije bilo Windows verzije -
previd file-moderatora. Sada je tu finalna verzija. Ujedno i
napomena da će kalendar ostati u direktorijumu do kraja januara
nakon ćega će biti uklonjen, dakle ako nekog zanima neka požuri
sa download-om. :)
pitanja.141terminali,
kko da sprecim pojavu spiska konferencija svaki put kada udjem na
Sezam?
pitanja.142terminali,
Download-ujem veliki fajl koj je zakacen uz poruku u jednoj od
conf, a veza mi se prekida svakih par minuta. Da li mogu da
izbegnem pripremu fajla za slanje, svaki put iz pocetka?
pitanja.143jvujnic,
-> #142, terminali> conf, a veza mi se prekida svakih par minuta. Da li mogu da
> izbegnem pripremu fajla za slanje, svaki put iz pocetka?
Može, ako fajl prebaciš u pad, pa ga odatle downloaduješ. Samo postoji
ograničenje, a to je kapacitet pad-a, a to je (ja mislim) oko 2,8MB.
Fajl će ti se samo jednom pripremiti za slanje, i to pri prenosu u pad, a
posle ćeš ga, iz pad-a, prenositi gotovo trenutno (za oko 1-5 sec., zavisno od
noda), tj., _početi_prenos trenutno. :)
pitanja.144canny,
-> #141, terminali Edituj autoexec komandom autoexec edit. Izbriši conf view.
pitanja.145terminali,
űKako se sve moze prikaciti na Inte űrnet, sa punim (grafickim)
p▀ ristupom?
Iz Beograda naravno.
Ima li neko neku preporuku za nekog kvalitetnog provajdera?
Molim odgovor na mail, ako je moguce.
H■ńűvala u niűpred.
pitanja.146msp.,
Hoćemo li da ukinemo naredbu swow exc? Nema svrhe da kurs danima stoji
nepromenjen.Zar je vreme stalo i kurs toliko stabilan?!
pitanja.147smilicic,
-> #142, terminali» Download-ujem veliki fajl koj je zakacen uz poruku u jednoj od
» conf, a veza mi se prekida svakih par minuta. Da li mogu da
» izbegnem pripremu fajla za slanje, svaki put iz pocetka?
Čini mi se da ne možeš ali možeš malo da ubrzaš ako downloaduješ u
pad pa posle prekida veze samo iz pada ponoviš!
pitanja.148n.ceh,
Jel' se to meni cini, ili nesto nema OGLASA? Nisam pratio conf. neko vreme,
i kad sam pokusao da se ponovo ujlkucim - NEMA? U cemu je trik?
pitanja.149terminali,
Kako da izbegnem listanje konferencija svaki put kada se ulogujem?
pitanja.150terminali,
Gde da nadjem OLR?
pitanja.151calex,
-> #149, terminali>> Kako da izbegnem listanje konferencija svaki put kada se ulogujem?
Za početak čitanjem odgovora na ovo već postavljeno pitanje. ;)
Ili je potrebno i ponoviti odgovor? Ispraviš svoj autoexec na sezamu,
to se radi komandom autoexec edit. U njemu izbrišeš red conf view.
Možda da pre toga izabereš konferencije koje 'oćeš da pratiš pa se
samo one pojavljuju, valjda to neće da ti smeta?
pitanja.152calex,
-> #150, terminali> Gde da nadjem OLR?
Probaj ovo:
dos\comm\*.*
------------------
sor230.zip 108k Sezam Off-Line Reader - Verzija 2.30
windows\comm\*.*
------------------
sdw10b3.exe 74k SDW v1.0B3, Sezam off-line reader za Windows (.obj)
Ako ne koristiš PC, onda će neko drugi da ti preporuči.
Možeš da koristiš i neki od QWK orijentisanih OLR-ova ili one koji
su pravljeni za format poruka koji ima SezamPro, uz konvertore.
pitanja.153gogica,
Zasto mi sezam ne dozvoljava da promenim sifru?
Lepo se ulogujem, sifra radi, a kad odem na set i otkucam staru
sifru dobijem poruku da je sifra pogresna?
pitanja.154sasab,
-> #150, terminali> Gde da nadjem OLR?
Na BBS :)
pitanja.155terminali,
Kako da stavim u autoexec da citam samo neke konferencije?
pitanja.156kostja,
-> #143, jvujnic=> Moze, ako fajl prebacis u pad, pa ga odatle downloadujes. Samo postoji
=> ogranicenje, a to je kapacitet pad-a, a to je (ja mislim) oko 2,8MB.
More bice da gresis. Meni je samo jedared primio 1.7Mb a vecito se
pobuni vec kod nekih 1.5Mb
pitanja.157ivanvec,
-> #155, terminali> Kako da stavim u autoexec da citam samo neke konferencije?
To ne podešavaš u autoexecu.
Ako želiš da pratiš samo neke konferencije, otkucaj jedno
"conf view" čime dobijaš spisak konferencija koje pratiš,
(možeš da dodaš "/a" za spisak SVIH konferencija na Sezamu).
Zatim udješ u svaku konferenciju koju ne želiš da pratiš
i daš joj resign. Ovako:
conf join <konferencija>
resign
gde je <konferencija> ili ime konferencije ili njen broj
u view listi. Ako želiš da pratiš samo neke teme iz neke
konferencije, iza ovog resign stavi * i dobićeš upit
za svaku temu posebno.
Ukoliko želiš da ponovo pratiš neku konferenciju na koju
imaš resign, dovoljno je da staviš jedno
conf join <konferencija>
Sada, ako u autoexecu imaš komandu "conf view" ona će ti
izlistati samo one konferencije koje pratiš.
Inače, ako je uputstvo malo zastarelo, postoji on-line help
koji pokrećeš sa "help", i tu možeš da nadješ rešenje za
mnoge probleme :)
pitanja.158canny,
-> #153, gogica> Zasto mi sezam ne dozvoljava da promenim sifru?
>
> Lepo se ulogujem, sifra radi, a kad odem na set i otkucam staru
> sifru dobijem poruku da je sifra pogresna?
Upravo sam se namučio da promenim šifru. Recept je bio da ne kucaš
velika slova iako ih ima u šifri. Zašto je to tako neznam.
pitanja.159sqweaky,
Da li mogu sezamovi mail-ovi da se forward-uju? Ako ne postiji ova
opcija trebalo bi da se uvede. Tako bi se sezam približio internet style
mail-u. :)
miloš
pitanja.160epson,
Mogla bi se uvesti jedna linija brzine 33.6k (odvojena od stalih - poseban
broj) sa koji bi bio moguć isključivo UL (drugi interfejs) . Na taj način
bilo bi mnogo više UL, i samim tim više novog softvera, koji bi se takođe
nagrađivao recimo 20 MB UL 1 mesec pretplate . (ali ne bilo čega) . Bilo bi
veoma lepo barem pustiti ga u Beta fazi, pa ako se ne pokaže dovoljno intere-
santno ukinuti ga .
pitanja.161zveki,
-> #159, sqweaky> Da li mogu sezamovi mail-ovi da se forward-uju?
A šta mu to forward-ovanje pa znači ?
pitanja.162epson,
-> #161, zveki
│ A šta mu to forward-ovanje pa znači ?
└─────────────────────────────────────────────────
Preusmeravanje pošte (e-maila) na drugu adresu (e-mail) .
pitanja.163sqweaky,
-> #161, zveki>A šta mu to forward-ovanje pa znači ?
Forward služi da svu poštu koju ovde primiš pošalje na drugi sistem koji ti
odrediš. Tako bi, na primer, mail-ove sa sezama mogao da čitaš i na etf-u i
na pro-u. Korisna stvarčica ako ti ovde istekne pretplata :)
pitanja.164jvujnic,
-> #156, kostja> More bice da gresis. Meni je samo jedared primio 1.7Mb a vecito se
> pobuni vec kod nekih 1.5Mb
Nemam pojma, ali uglavnom, neka neko iz uprave kaže koliki je kapacitet pad-a.
pitanja.165nenad,
-> #156, kostja> More bice da gresis. Meni je samo jedared primio 1.7Mb a vecito se
> pobuni vec kod nekih 1.5Mb
Pad limit je zaista 1.4MB, ali se primenjuje kada se dodaje više
fajlova u pad. Ako se u pad download-uje samo jedan fajl onda
nema limita, staje ma koliki da je.
pitanja.166nenad,
-> #148, n.ceh> Jel' se to meni cini, ili nesto nema OGLASA? Nisam pratio conf. neko
> vreme, i kad sam pokusao da se ponovo ujlkucim - NEMA? U cemu je trik?
Malih oglasa ima, verovatno si dao resign. Kucaj:
CONF VIEW MALI /A
pitanja.167nenad,
-> #158, canny> Upravo sam se namučio da promenim šifru. Recept je bio da ne kucaš
> velika slova iako ih ima u šifri. Zašto je to tako neznam.
Zato što se kod unosa šifre ne razlikuju velika i mala slova.
Problem je očigledno što prilikom promene parser ne umanjuje sva
slova automatski pre procesiranja (što se dešava kod logovanja na
sistem). Biće ispravljeno, da ne zbunjuje narod.
pitanja.169dusan,
ko je moderator direktorijuma za windows; hteo bih da mu okacim neke pd fajlove
fajlove na mail?
pitanja.170stameni,
Izgleda da mi ne radi komanda sysmsg, jer nikad ne dobijam
nikakve poruke. Ili to ili ne umem da je podesim. Stavio sam na
kraju autoexeca (ispred :sezam i sl.) sysmsg 1-3, ali ne dobijam
nikakve vesti o porukama. Šta ne valja?
pitanja.171hercog,
-> #170, stameni(*> nikakve vesti o porukama. Šta ne valja?
Da bi dobio sysmsg potrebno je da
1. ti moderator obriše poruku
2. neko odgovori na neku tvoju poruku, ako si pri pisanju
poruke dodao switch /r
Sale
pitanja.172vstan,
-> #169, dusan> ko je moderator direktorijuma za windows; hteo bih da mu okacim
> neke pd fajlove fajlove na mail?
ma se calex
pitanja.173lexus,
-> #171, hercog=> 1. ti moderator obriše poruku
=> 2. neko odgovori na neku tvoju poruku, ako si pri pisanju
=> poruke dodao switch /r
3. da te neko izbaci iz grupe
4. da neko izadje iz grupe u kojoj si član
5. da te neko ubaci u grupu
6. da grupa čiji si član dobije novog člana
pitanja.174guta,
-> #171, hercog
#> 1. ti moderator obriše poruku
#> 2. neko odgovori na neku tvoju poruku, ako si pri pisanju
#> poruke dodao switch /r
3. Da neko skine fajl koji je okačen uz tvoju poruku
4. Da taj isti fajl, eventualno, bude prebačen u dir.
5. - n. Razna ubac-izbac-mrlj-brlj dešavanja po grupama
pitanja.175zeljkoj,
-> #174, guta> 4. Da taj isti fajl, eventualno, bude prebačen u dir.
> 5. - n. Razna ubac-izbac-mrlj-brlj dešavanja po grupama
Iz nepoznatih razloga ;) se više ne ispisuju ove poruke, bar meni.
pitanja.176n.ceh,
-> #166, nenad Ne> Malih oglasa ima, verovatno si dao resign. Kucaj:
Ne> CONF VIEW MALI /A
Jesam dao res, i jesam kucao co vi /a i co vi mali.oglasi /a itd itd...
i dalje mi se nije pojavilo?? mozda je bila losa veza, pa se izgubila
bas ta linija na ekranu? (vise puta...)
Nema veze, probacu opet...
Ceh.
pitanja.177evlad,
-> #165, nenadY> Pad limit je zaista 1.4MB, ali se primenjuje kada se dodaje više
Y> fajlova u pad. Ako se u pad download-uje samo jedan fajl onda
Y> nema limita, staje ma koliki da je.
da li to znači, da mogu sve poruke iz konferencija da _pročitam_
u pad u jednom cugu ? šta se dešava ako mi posle toga _slučajno_
pukne veza, da li će taj pad ostati sačuvan, i šta ako to pokuša
12 ozloglašenih (po mmisic-u) ?
// disk full %<
pitanja.178dzakic,
-> #177, evlad> da li to znači, da mogu sve poruke iz konferencija da _pročitam_
> u pad u jednom cugu ? šta se dešava ako mi posle toga _slučajno_
> pukne veza, da li će taj pad ostati sačuvan, i šta ako to pokuša
> 12 ozloglašenih (po mmisic-u) ?
1) Ne, za textpad ipak važi ograničenje od 1.4M, tako da će se po
prepunjenju dobiti poruka "Textpad limit prekoračen." 2) U trenutku
pucanja veze, punjenje staje i pad se čuva. 3) Ništa posebno.
pitanja.179lexus,
-> #175, zeljkoj=> Iz nepoznatih razloga ;) se više ne ispisuju ove poruke, bar meni.
Iz nepoznatih razloga, meni se iste ispisuju... Ali još uvek
ne znam da li mi se ispisuju sysmsgi ;) kada mi sysadm prčka
po porukama.
pitanja.180gogica,
Kako doci do naredbi autoexec-a
pitanja.181biber,
-> #160, epson>> Mogla bi se uvesti jedna linija brzine 33.6k (odvojena od stalih -
>> poseban broj) sa koji bi bio moguć isključivo UL (drugi interfejs) . Na
>> taj način
Jeste. Verovatni postoji neka redakcijska linija koja poslepodne
zvrji prazna.
Mada bilo bi lepo da se iskoristi za onu ideju o kojoj se ovde
već respravljalo, pod kodnim imenom XpressMail :)
pitanja.182gogica,
Molim da mi napisete kao bi trebao da izgleda exec koji bi usao u
conf pa u pcuser zatim procitano poslao u pad. Pitanje je mozda
glupo , ali ja nema nikakva iskustva sa naredbama exec-a. Hvala.
pitanja.183gonzo,
-> #36, nenad-+> > dalje kome treba)
-+> Moze i pismom naravno, samo je tako sporije. Moze i licno
-+> da se donese, a moze i da se uplati na licu mesta.
Koji je broj fax-a na koji se treba poslati priznanica ?
pitanja.184gonzo,
-> #43, mmisic-+> Probaj da nabavis od nekog starijeg korisnika uputstvo za
-+> stari Sezam. Sve je lepo i detaljno objasnjeno.
Da li je izlazilo isto takvo ukoriceno za SezamNet? Neke komande
sa starog Sezama ne rade. Ne znam koja konkretno, ali neku sam
probao i nije htela...
pitanja.185gonzo,
-> #152, calex-+> dos\comm\*.*
-+> sor230.zip 108k Sezam Off-Line Reader - Verzija 2.30
-+> windows\comm\*.*
-+> sdw10b3.exe 74k SDW v1.0B3, Sezam off-line reader za Windows (.obj)
Sta znaci ovo .obj i koji je bolji od ova dva i kako radi
ovaj za Windows pod W95?
pitanja.186stameni,
-> #180, gogica>> Kako doci do naredbi autoexec-a
Za pregled (read only): autoexec read; za izmenu: autoexec
edit.
pitanja.187stameni,
-> #182, gogica>> Molim da mi napisete kao bi trebao da izgleda exec koji bi
>> usao u conf pa u pcuser zatim procitano poslao u pad.
..conf
..join pcuser
..read >
pitanja.188terminali,
Kako da zakacim fajl za mail koj ide na internet???
Sistem javlja da se za internet adrese ne moze kaciti fajl na mail.
Ako ne moze, ima li neki drugi nacin da se fajl posalje na net
adresu?
pitanja.189hercog,
-> #182, gogica(*> Molim da mi napisete kao bi trebao da izgleda exec koji bi usao u
(*> conf pa u pcuser zatim procitano poslao u pad. Pitanje je mozda
..co jo pcuser
..co re &
..pad down
Sale
pitanja.190gonzo,
-> #180, gogica-+> Kako doci do naredbi autoexec-a
au edit
A mozes i da probas sa helpom...
pitanja.191gonzo,
-> #182, gogica-+> Molim da mi napisete kao bi trebao da izgleda exec koji bi
-+> usao u conf pa u pcuser zatim procitano poslao u pad.
-+> Pitanje je mozda glupo , ali ja nema nikakva iskustva sa
-+> naredbama exec-a. Hvala.
Moze i bez tackica na pocetku reda:
..co j pcuser
..co r &
Naredbe u exec-u su iste kao i u obicnoj sezam sesiji, zapravo exec
je kao bat fajl, niz komandi koje sistem izvrsava...
pitanja.192jvujnic,
-> #183, gonzo> Koji je broj fax-a na koji se treba poslati priznanica ?
011/648-140 :)
pitanja.193jvujnic,
-> #185, gonzo> -+> dos\comm\*.*
> -+> sor230.zip 108k Sezam Off-Line Reader - Verzija 2.30
> -+> windows\comm\*.*
> -+> sdw10b3.exe 74k SDW v1.0B3, Sezam off-line reader za Windows
> (.obj)
> Sta znaci ovo .obj i koji je bolji od ova dva i kako radi
> ovaj za Windows pod W95?
.obj - to je username korisnika koji je napravio SDW. I uopšte, obično se u
zagradi daje username korisnika koji je napravio dati program. Takvih ima
mnogo na Sezamu. :)
SOR koristi ako više preferiraš DOS programe, mada ti je moja preporuka SDW,
jer to je win program, veoma lepo napisan, kompatibilan sa SOR-om (mislim na
tastaturalne naredbe), i krajnje lak za korišćenje (da nepominjem da je
napisam na našem jeziku).
Arhive oba programa su ionako male, pa, ako te ne mrzi, skini obe, i probaj
koji ti se program više sviđa.
Još nešto. Registracioni broj za SDW je "319" (bez navodnika, naravno :), i
treba ti stoga što ga nemožeš tražiti od .obj-a (kako inače piše u uvodnoj
masci programa),jer on nije više na ovom sistemu (pa ni u ovoj zemlji).
Ako ti nešto znači, i ja koristim SDW.
pitanja.194madamov,
-> #185, gonzo> Sta znaci ovo .obj
To je username autora programa (Obrad Bjelić).
pitanja.195hercog,
-> #188, terminali(*> Kako da zakacim fajl za mail koj ide na internet???
Ne može...
(*> Ako ne moze, ima li neki drugi nacin da se fajl posalje na net
Potrebno je fajl uuenkodovati, imaš programče koje to radi negde
u dirovima....
Sale
pitanja.196evlad,
-> #188, terminali=- Ako ne moze, ima li neki drugi nacin da se fajl posalje na net
=- adresu?
može s' pro-a ... ma se user@gde.treba datoteka.ime
ako imaš user tamo, veru izi ;)
pitanja.197epson,
Da li je toli problema uvesti komdanu FAKEMAIL koja bi imala dva parametra
prvi ime fajla, drugi ime user od koga štiže 'fakemail', veoma bi koristilo,
daj ZAK u tebo još imam samo nadu da će nešto napraviti od ovog sistema ,
pa sredi ovo nadam se da nije prevelik posao ?
pitanja.198calex,
-> #196, evlad> može s' pro-a ... ma se user@gde.treba datoteka.ime
Može i sa EuNeta. Valjda i sa BeoTela. Može direktnim pozivom kao
i pismom ili paketom. Ipak mi se čini da je pitanje bilo da li postoji
neki drugi način da se odavde pošalje fajl.
pitanja.199dturina,
Dokle će me sezam izbacivati sa linije u toku pisanja poruka za
"Inozemstvo" danas je već peti put. ((((((((((
pitanja.200mmisic,
-> #184, gonzo> Da li je izlazilo isto takvo ukoriceno za SezamNet? Neke komande
> sa starog Sezama ne rade. Ne znam koja konkretno, ali neku sam
> probao i nije htela...
Nazalost za SezamNet nije nista takvo izlazilo :(
pitanja.201stameni,
Kako da pročitam:
1) samo svoje poruke;
2) samo poruke upućene meni;
3) samo svoje poruke i poruke upućene meni
u datoj konferenciji? Video sam negde u helpu $ i *, kako se to
pravilno upotrebljava?
3) se dobija, naravno, kombinovanjem 1) i 2); može li
elegantnije?
pitanja.202supers,
-> #197, epson>> Da li je toli problema uvesti komdanu FAKEMAIL koja bi imala dva
>> parametra prvi ime fajla, drugi ime user od koga štiže 'fakemail',
>> veoma bi koristilo,
Da pojasnim, ideja je da se fakemail može slati samo sebi, što znači da
nema zloupotreba, a svrha je da se omogući pregledanje weather, excange
i sličnih Sezamovih servisa iz OLR-a, u okviru jedne poruke.
Stvarno bi bilo korisno.
BTW, SezamPro je upravo dobio ekranski editor... Očekujemo implementaciju
ovog malog predloga na SezamNet kao odgovor na to :)
pitanja.203dzakic,
-> #201, stameni> Kako da pročitam:
> 1) samo svoje poruke;
> 2) samo poruke upućene meni;
> 3) samo svoje poruke i poruke upućene meni
> u datoj konferenciji? Video sam negde u helpu $ i *, kako se to
> pravilno upotrebljava?
> 3) se dobija, naravno, kombinovanjem 1) i 2); može li
> elegantnije?
Sintaksa bi se univerzalno mogla napisati: READ za od
gde je za - username za koga je mail ili ime teme za koju je poruka
od - username autora poruke
U oba slučaja važi da * igra ulogu džoker znaka i znači "bilo ko" ili
"bilo koja tema". Dolar ($) može da stoji umesto tvog username-a. Iz toga
sledi:
1) READ * $ - za bilo koga (bilo koju temu) od mene
2) READ $ * - za mene od bilo koga (u mailu i grupama)
READ /r - čita samo replyeve na tvoje poruke (u conf)
3) u mailu je dovoljno samo mail read. u konferencijama mora iz dva puta:
- co re * $
- co re /r
pitanja.204kostja,
-> #185, gonzo=> Sta znaci ovo .obj i koji je bolji od ova dva i kako radi
=> ovaj za Windows pod W95?
Znaci da ga je pisao user .obj (Obrad Bjelic).
Hvala na pitanju, SDW radi pod W95 & NT 4.0 savrseno.
pitanja.205evlad,
-> #198, calex=- i pismom ili paketom. Ipak mi se čini da je pitanje bilo da li postoji
=- neki drugi način da se odavde pošalje fajl.
telnet ? O;>
pitanja.206banga,
-> #202, supers> Da pojasnim, ideja je da se fakemail može slati samo sebi, što
A što fuck mail, zar ne bi moglo makemail ?
pitanja.207supers,
-> #206, banga>>> Da pojasnim, ideja je da se fakemail može slati samo sebi, što
>>
>> A što fuck mail, zar ne bi moglo makemail ?
Može bilo kako da se zove, samo neka Zak razmotri :)
pitanja.208djcorto,
-> #202, supers> BTW, SezamPro je upravo dobio ekranski editor... Ocekujemo
> implementaciju
Dobar predlog :)
Na temu editora - Pro i dalje nema linijski editor, sto je u
radu mnooogo potrebnije. Bas cudno, Danko se ubi objasnjavajuci
da im ne treba, kad ono !
Svakako pohvalno :)
pitanja.209epson,
Da li mora da se na kraju svake internet poruke doda jedno 'F' u
zadnjoj liniji poruke (linija -------- broj.poruke-----) ?
pitanja.210cnenad,
-> #208, djcorto-> Na temu editora - Pro i dalje nema linijski editor, sto je u
O kakvom to linijskom editoru pričaš ?