SEZAM.2

19 Dec 1996 - 21 Dec 1999

Topics

  1. obavestenja (43)
  2. pitanja (2339)
  3. problemi (2196)
  4. predlozi (1127)
  5. konferencije (14)
  6. fajlovi (255)
  7. olr (1136)
  8. vote (35)
  9. kritika (1164)
  10. razno (1220)

Messages - pitanja

pitanja.108 firus, -> #107, terminali
Te> Kako da posaljem tekst pisan u Word for Windows? Te> Treba da ide na Internet. Pa kao i svaki drugi. Samo ga prethono snimi kao običan txt. Ili je bitno da ostane u word formatu? Ako mora da ostane u word formatu onda moraš da ga uuencode-uješ. Empire (ex. micotakis)
pitanja.109 lesa,
kako da procitam viceve kad na pocetku izbaci ono sport muzika vicevi i tako to
pitanja.110 smars,
Kome treba reg num za SDW,.obj nije tu! 319 smars:)
pitanja.111 dragosh, -> #98, nenad
cit>> bez problema sa Adobe Acrobat Reader-om 3.0 Beta1 za OS/2. PDF Da ga nema slučajno na Sez-u ? ;) poz.
pitanja.112 nenad, -> #103, blabus
> Da. Problem se manifestuje kako je već opisano. > Koristim Acrobat Reader 2.1 - (W4W 3.11). Po svemu sudeći izgleda da je nephodna verzija 3 čitača. :(
pitanja.113 nenad, -> #109, lesa
> kako da procitam viceve kad na pocetku izbaci ono sport muzika vicevi i > tako to CONF JOIN VICEVI CONF READ ili na Conf>> promptu: join vicevi read ili na tom isotm promptu samo broj konferencije. Probaj za početak da radiš u menijima, možda se lakše snađeš - a i meniji te "usput" uče komandama, režimima i sl.
pitanja.114 alec, -> #109, lesa
> kako da procitam viceve kad na pocetku izbaci ono sport muzika > vicevi i tako to co jo vicevi co re
pitanja.116 space.ace, -> #110, smars
>> Kome treba reg num za SDW,.obj nije tu! >> 319 Jesi li to sam crackovao ili ti je neko rekao ;)?
pitanja.117 smars, -> #116, space.ace
==> Jesi li to sam crackovao ili ti je neko rekao ;)? Da;>>>>>>> Rekao mi .obj(:! smars
pitanja.118 smars,
Da li neko zna kada je u istoriji SezamNet-a bilo najmanje ljudi u isto vreme na vezi? Jednom je bilo troje (ukljucujuci i mene) Ajde cekam odgovor,CU!:) smars
pitanja.119 zeljkoj, -> #118, smars
> Da li neko zna kada je u istoriji SezamNet-a > bilo najmanje ljudi u isto vreme na vezi? > Jednom je bilo troje (ukljucujuci i mene) > Ajde cekam odgovor,CU!:) Ih... pa milion puta sam bio sam na vezi. :)
pitanja.120 djcorto, -> #118, smars
> Jednom je bilo troje (ukljucujuci i mene) Nikad nisi bio sam ?!?!?! Auuuuu .... :))))
pitanja.121 n.ceh, -> #120, djcorto
Dj> Nikad nisi bio sam ?!?!?! Auuuuu .... :)))) Ja sam jednom bio kad nije bilo nikoga... ;) Ceh.
pitanja.122 zoran.r, -> #118, smars
=> Da li neko zna kada je u istoriji SezamNet-a => bilo najmanje ljudi u isto vreme na vezi? => Jednom je bilo troje (ukljucujuci i mene) => Ajde cekam odgovor,CU!:) Pre dvadesetak dana negde oko 5 ujutro bilo nas je dvojica.On posle ode i ceo SezamNet beše samo moj, barem na kratko.
pitanja.123 firus, -> #118, smars
Sm> Da li neko zna kada je u istoriji SezamNet-a Sm> bilo najmanje ljudi u isto vreme na vezi? Ne zoveš u pravo vreme. :) Mnogo puta se desilo da na Sezamu nema NIKOG, odnosno da zvrji prazan. Kako da znaš kad je Sezam prazan? Pa kad nazoveš i dobiješ iz prve i vidiš da nikog nema osim tebe. Znači upravo je bio prazan. A tada kad si sam imaš MOĆ. :) Empire (ex. micotakis)
pitanja.124 smars, -> #120, djcorto
==> Nikad nisi bio sam ?!?!?! Auuuuu .... :)))) Pa nisam ni ja tol'ko lud da zovem u 4 ujutru radnim danom...;) smars
pitanja.125 smars, -> #122, zoran.r
==> ceo SezamNet beše samo moj, barem na kratko. Cini mi sa ,mnogo kratko.:) smars
pitanja.126 smars, -> #119, zeljkoj
==> Ih... pa milion puta sam bio sam na vezi. :) To je nemoguce ako se uzme u obzir TOP-20 po broju poziva ((((: smars
pitanja.127 dr.grba, -> #118, smars
>> Da li neko zna kada je u istoriji SezamNet-a >> bilo najmanje ljudi u isto vreme na vezi? Bio sam sam u 6:15 ujutro nebrojeno puta.
pitanja.128 clown,
Kako da skinem file sa sezama ili celu konferenciju???????? HELP!SOS!!!@@@@@
pitanja.129 cnenad,
Da li je WHO lista ranije bila sortirana po abecedenom redosledu korisničkih imena ili ja nešto grešim ?
pitanja.130 space.ace, -> #123, firus
>> A tada kad si sam imaš MOĆ. :) A šta ako si sam, a na nesreću se loguješ na 286-ticu ;).. Gde je onda moć?
pitanja.131 jvujnic, -> #119, zeljkoj
> Ih... pa milion puta sam bio sam na vezi. :) A ja sam jednom bio na vezi kada niko nije bio na vezi, pa ni ja. :)))
pitanja.133 hercog, -> #129, cnenad
(*> Da li je WHO lista ranije bila sortirana po abecedenom redosledu (*> korisničkih imena ili ja nešto grešim ? Koliko se ja sećam nije... Sale
pitanja.134 zeljkoj, -> #133, hercog
> (*> Da li je WHO lista ranije bila sortirana po abecedenom > redosledu (*> korisničkih imena ili ja nešto grešim ? > > Koliko se ja sećam nije... Da, na Pro-u je sortirana, ovde nije.
pitanja.135 n.ceh, -> #130, space.ace
Sp> A sta ako si sam, a na nesrecu se logujes na 286-ticu ;).. Sp> Gde je onda moc? Pa zoves nod 13.. Eto belaja!! Ceh.
pitanja.136 supers, -> #134, zeljkoj
>>> (*> Da li je WHO lista ranije bila sortirana po abecedenom >>> redosledu (*> korisničkih imena ili ja nešto grešim ? >> Da, na Pro-u je sortirana, ovde nije. I bolje da nije. Ovako se lakše uočava ko zove iz redakcije i slično...
pitanja.137 lexus,
LE> .nick LE> Maskenbal počinje večeras u 18h. :) Zaista?
pitanja.138 ppecanac, -> #136, supers
(R)>> Da, na Pro-u je sortirana, ovde nije. (R) (R) I bolje da nije. Ovako se lakse uocava ko zove iz redakcije i (R) slicno... Cini mi se da je ovde 'sortirana' po redosledu nodova.
pitanja.139 luckyluciano, -> #124, smars
¸¸> Pa nisam ni ja tol'ko lud da zovem u 4 ujutru radnim ¸¸> danom...;) Najbolje vreme za svrljanje po SEZAM-u. :) Lucky Luciano
pitanja.140 nenad, -> #111, dragosh
> cit>> bez problema sa Adobe Acrobat Reader-om 3.0 Beta1 za OS/2. PDF > > Da ga nema slučajno na Sez-u ? ;) Njega ima, možda je on i krivac što nije bilo Windows verzije - previd file-moderatora. Sada je tu finalna verzija. Ujedno i napomena da će kalendar ostati u direktorijumu do kraja januara nakon ćega će biti uklonjen, dakle ako nekog zanima neka požuri sa download-om. :)
pitanja.141 terminali,
kko da sprecim pojavu spiska konferencija svaki put kada udjem na Sezam?
pitanja.142 terminali,
Download-ujem veliki fajl koj je zakacen uz poruku u jednoj od conf, a veza mi se prekida svakih par minuta. Da li mogu da izbegnem pripremu fajla za slanje, svaki put iz pocetka?
pitanja.143 jvujnic, -> #142, terminali
> conf, a veza mi se prekida svakih par minuta. Da li mogu da > izbegnem pripremu fajla za slanje, svaki put iz pocetka? Može, ako fajl prebaciš u pad, pa ga odatle downloaduješ. Samo postoji ograničenje, a to je kapacitet pad-a, a to je (ja mislim) oko 2,8MB. Fajl će ti se samo jednom pripremiti za slanje, i to pri prenosu u pad, a posle ćeš ga, iz pad-a, prenositi gotovo trenutno (za oko 1-5 sec., zavisno od noda), tj., _početi_prenos trenutno. :)
pitanja.144 canny, -> #141, terminali
Edituj autoexec komandom autoexec edit. Izbriši conf view.
pitanja.145 terminali,
 űKako se sve moze prikaciti na Inte űrnet, sa punim (grafickim) p▀ ristupom? Iz Beograda naravno. Ima li neko neku preporuku za nekog kvalitetnog provajdera? Molim odgovor na mail, ako je moguce. H■ńűvala u niűpred.
pitanja.146 msp.,
Hoćemo li da ukinemo naredbu swow exc? Nema svrhe da kurs danima stoji nepromenjen.Zar je vreme stalo i kurs toliko stabilan?!
pitanja.147 smilicic, -> #142, terminali
» Download-ujem veliki fajl koj je zakacen uz poruku u jednoj od » conf, a veza mi se prekida svakih par minuta. Da li mogu da » izbegnem pripremu fajla za slanje, svaki put iz pocetka? Čini mi se da ne možeš ali možeš malo da ubrzaš ako downloaduješ u pad pa posle prekida veze samo iz pada ponoviš!
pitanja.148 n.ceh,
Jel' se to meni cini, ili nesto nema OGLASA? Nisam pratio conf. neko vreme, i kad sam pokusao da se ponovo ujlkucim - NEMA? U cemu je trik?
pitanja.149 terminali,
Kako da izbegnem listanje konferencija svaki put kada se ulogujem?
pitanja.150 terminali,
Gde da nadjem OLR?
pitanja.151 calex, -> #149, terminali
>> Kako da izbegnem listanje konferencija svaki put kada se ulogujem? Za početak čitanjem odgovora na ovo već postavljeno pitanje. ;) Ili je potrebno i ponoviti odgovor? Ispraviš svoj autoexec na sezamu, to se radi komandom autoexec edit. U njemu izbrišeš red conf view. Možda da pre toga izabereš konferencije koje 'oćeš da pratiš pa se samo one pojavljuju, valjda to neće da ti smeta?
pitanja.152 calex, -> #150, terminali
> Gde da nadjem OLR? Probaj ovo: dos\comm\*.* ------------------ sor230.zip 108k Sezam Off-Line Reader - Verzija 2.30 windows\comm\*.* ------------------ sdw10b3.exe 74k SDW v1.0B3, Sezam off-line reader za Windows (.obj) Ako ne koristiš PC, onda će neko drugi da ti preporuči. Možeš da koristiš i neki od QWK orijentisanih OLR-ova ili one koji su pravljeni za format poruka koji ima SezamPro, uz konvertore.
pitanja.153 gogica,
Zasto mi sezam ne dozvoljava da promenim sifru? Lepo se ulogujem, sifra radi, a kad odem na set i otkucam staru sifru dobijem poruku da je sifra pogresna?
pitanja.154 sasab, -> #150, terminali
> Gde da nadjem OLR? Na BBS :)
pitanja.155 terminali,
Kako da stavim u autoexec da citam samo neke konferencije?
pitanja.156 kostja, -> #143, jvujnic
=> Moze, ako fajl prebacis u pad, pa ga odatle downloadujes. Samo postoji => ogranicenje, a to je kapacitet pad-a, a to je (ja mislim) oko 2,8MB. More bice da gresis. Meni je samo jedared primio 1.7Mb a vecito se pobuni vec kod nekih 1.5Mb
pitanja.157 ivanvec, -> #155, terminali
> Kako da stavim u autoexec da citam samo neke konferencije? To ne podešavaš u autoexecu. Ako želiš da pratiš samo neke konferencije, otkucaj jedno "conf view" čime dobijaš spisak konferencija koje pratiš, (možeš da dodaš "/a" za spisak SVIH konferencija na Sezamu). Zatim udješ u svaku konferenciju koju ne želiš da pratiš i daš joj resign. Ovako: conf join <konferencija> resign gde je <konferencija> ili ime konferencije ili njen broj u view listi. Ako želiš da pratiš samo neke teme iz neke konferencije, iza ovog resign stavi * i dobićeš upit za svaku temu posebno. Ukoliko želiš da ponovo pratiš neku konferenciju na koju imaš resign, dovoljno je da staviš jedno conf join <konferencija> Sada, ako u autoexecu imaš komandu "conf view" ona će ti izlistati samo one konferencije koje pratiš. Inače, ako je uputstvo malo zastarelo, postoji on-line help koji pokrećeš sa "help", i tu možeš da nadješ rešenje za mnoge probleme :)
pitanja.158 canny, -> #153, gogica
> Zasto mi sezam ne dozvoljava da promenim sifru? > > Lepo se ulogujem, sifra radi, a kad odem na set i otkucam staru > sifru dobijem poruku da je sifra pogresna? Upravo sam se namučio da promenim šifru. Recept je bio da ne kucaš velika slova iako ih ima u šifri. Zašto je to tako neznam.
pitanja.159 sqweaky,
Da li mogu sezamovi mail-ovi da se forward-uju? Ako ne postiji ova opcija trebalo bi da se uvede. Tako bi se sezam približio internet style mail-u. :) miloš
pitanja.160 epson,
Mogla bi se uvesti jedna linija brzine 33.6k (odvojena od stalih - poseban broj) sa koji bi bio moguć isključivo UL (drugi interfejs) . Na taj način bilo bi mnogo više UL, i samim tim više novog softvera, koji bi se takođe nagrađivao recimo 20 MB UL 1 mesec pretplate . (ali ne bilo čega) . Bilo bi veoma lepo barem pustiti ga u Beta fazi, pa ako se ne pokaže dovoljno intere- santno ukinuti ga .
pitanja.161 zveki, -> #159, sqweaky
> Da li mogu sezamovi mail-ovi da se forward-uju? A šta mu to forward-ovanje pa znači ?
pitanja.162 epson, -> #161, zveki
│ A šta mu to forward-ovanje pa znači ? └───────────────────────────────────────────────── Preusmeravanje pošte (e-maila) na drugu adresu (e-mail) .
pitanja.163 sqweaky, -> #161, zveki
>A šta mu to forward-ovanje pa znači ? Forward služi da svu poštu koju ovde primiš pošalje na drugi sistem koji ti odrediš. Tako bi, na primer, mail-ove sa sezama mogao da čitaš i na etf-u i na pro-u. Korisna stvarčica ako ti ovde istekne pretplata :)
pitanja.164 jvujnic, -> #156, kostja
> More bice da gresis. Meni je samo jedared primio 1.7Mb a vecito se > pobuni vec kod nekih 1.5Mb Nemam pojma, ali uglavnom, neka neko iz uprave kaže koliki je kapacitet pad-a.
pitanja.165 nenad, -> #156, kostja
> More bice da gresis. Meni je samo jedared primio 1.7Mb a vecito se > pobuni vec kod nekih 1.5Mb Pad limit je zaista 1.4MB, ali se primenjuje kada se dodaje više fajlova u pad. Ako se u pad download-uje samo jedan fajl onda nema limita, staje ma koliki da je.
pitanja.166 nenad, -> #148, n.ceh
> Jel' se to meni cini, ili nesto nema OGLASA? Nisam pratio conf. neko > vreme, i kad sam pokusao da se ponovo ujlkucim - NEMA? U cemu je trik? Malih oglasa ima, verovatno si dao resign. Kucaj: CONF VIEW MALI /A
pitanja.167 nenad, -> #158, canny
> Upravo sam se namučio da promenim šifru. Recept je bio da ne kucaš > velika slova iako ih ima u šifri. Zašto je to tako neznam. Zato što se kod unosa šifre ne razlikuju velika i mala slova. Problem je očigledno što prilikom promene parser ne umanjuje sva slova automatski pre procesiranja (što se dešava kod logovanja na sistem). Biće ispravljeno, da ne zbunjuje narod.
pitanja.169 dusan,
ko je moderator direktorijuma za windows; hteo bih da mu okacim neke pd fajlove fajlove na mail?
pitanja.170 stameni,
Izgleda da mi ne radi komanda sysmsg, jer nikad ne dobijam nikakve poruke. Ili to ili ne umem da je podesim. Stavio sam na kraju autoexeca (ispred :sezam i sl.) sysmsg 1-3, ali ne dobijam nikakve vesti o porukama. Šta ne valja?
pitanja.171 hercog, -> #170, stameni
(*> nikakve vesti o porukama. Šta ne valja? Da bi dobio sysmsg potrebno je da 1. ti moderator obriše poruku 2. neko odgovori na neku tvoju poruku, ako si pri pisanju poruke dodao switch /r Sale
pitanja.172 vstan, -> #169, dusan
> ko je moderator direktorijuma za windows; hteo bih da mu okacim > neke pd fajlove fajlove na mail? ma se calex
pitanja.173 lexus, -> #171, hercog
=> 1. ti moderator obriše poruku => 2. neko odgovori na neku tvoju poruku, ako si pri pisanju => poruke dodao switch /r 3. da te neko izbaci iz grupe 4. da neko izadje iz grupe u kojoj si član 5. da te neko ubaci u grupu 6. da grupa čiji si član dobije novog člana
pitanja.174 guta, -> #171, hercog
#> 1. ti moderator obriše poruku #> 2. neko odgovori na neku tvoju poruku, ako si pri pisanju #> poruke dodao switch /r 3. Da neko skine fajl koji je okačen uz tvoju poruku 4. Da taj isti fajl, eventualno, bude prebačen u dir. 5. - n. Razna ubac-izbac-mrlj-brlj dešavanja po grupama
pitanja.175 zeljkoj, -> #174, guta
> 4. Da taj isti fajl, eventualno, bude prebačen u dir. > 5. - n. Razna ubac-izbac-mrlj-brlj dešavanja po grupama Iz nepoznatih razloga ;) se više ne ispisuju ove poruke, bar meni.
pitanja.176 n.ceh, -> #166, nenad
Ne> Malih oglasa ima, verovatno si dao resign. Kucaj: Ne> CONF VIEW MALI /A Jesam dao res, i jesam kucao co vi /a i co vi mali.oglasi /a itd itd... i dalje mi se nije pojavilo?? mozda je bila losa veza, pa se izgubila bas ta linija na ekranu? (vise puta...) Nema veze, probacu opet... Ceh.
pitanja.177 evlad, -> #165, nenad
Y> Pad limit je zaista 1.4MB, ali se primenjuje kada se dodaje više Y> fajlova u pad. Ako se u pad download-uje samo jedan fajl onda Y> nema limita, staje ma koliki da je. da li to znači, da mogu sve poruke iz konferencija da _pročitam_ u pad u jednom cugu ? šta se dešava ako mi posle toga _slučajno_ pukne veza, da li će taj pad ostati sačuvan, i šta ako to pokuša 12 ozloglašenih (po mmisic-u) ? // disk full %<
pitanja.178 dzakic, -> #177, evlad
> da li to znači, da mogu sve poruke iz konferencija da _pročitam_ > u pad u jednom cugu ? šta se dešava ako mi posle toga _slučajno_ > pukne veza, da li će taj pad ostati sačuvan, i šta ako to pokuša > 12 ozloglašenih (po mmisic-u) ? 1) Ne, za textpad ipak važi ograničenje od 1.4M, tako da će se po prepunjenju dobiti poruka "Textpad limit prekoračen." 2) U trenutku pucanja veze, punjenje staje i pad se čuva. 3) Ništa posebno.
pitanja.179 lexus, -> #175, zeljkoj
=> Iz nepoznatih razloga ;) se više ne ispisuju ove poruke, bar meni. Iz nepoznatih razloga, meni se iste ispisuju... Ali još uvek ne znam da li mi se ispisuju sysmsgi ;) kada mi sysadm prčka po porukama.
pitanja.180 gogica,
Kako doci do naredbi autoexec-a
pitanja.181 biber, -> #160, epson
>> Mogla bi se uvesti jedna linija brzine 33.6k (odvojena od stalih - >> poseban broj) sa koji bi bio moguć isključivo UL (drugi interfejs) . Na >> taj način Jeste. Verovatni postoji neka redakcijska linija koja poslepodne zvrji prazna. Mada bilo bi lepo da se iskoristi za onu ideju o kojoj se ovde već respravljalo, pod kodnim imenom XpressMail :)
pitanja.182 gogica,
Molim da mi napisete kao bi trebao da izgleda exec koji bi usao u conf pa u pcuser zatim procitano poslao u pad. Pitanje je mozda glupo , ali ja nema nikakva iskustva sa naredbama exec-a. Hvala.
pitanja.183 gonzo, -> #36, nenad
-+> > dalje kome treba) -+> Moze i pismom naravno, samo je tako sporije. Moze i licno -+> da se donese, a moze i da se uplati na licu mesta. Koji je broj fax-a na koji se treba poslati priznanica ?
pitanja.184 gonzo, -> #43, mmisic
-+> Probaj da nabavis od nekog starijeg korisnika uputstvo za -+> stari Sezam. Sve je lepo i detaljno objasnjeno. Da li je izlazilo isto takvo ukoriceno za SezamNet? Neke komande sa starog Sezama ne rade. Ne znam koja konkretno, ali neku sam probao i nije htela...
pitanja.185 gonzo, -> #152, calex
-+> dos\comm\*.* -+> sor230.zip 108k Sezam Off-Line Reader - Verzija 2.30 -+> windows\comm\*.* -+> sdw10b3.exe 74k SDW v1.0B3, Sezam off-line reader za Windows (.obj) Sta znaci ovo .obj i koji je bolji od ova dva i kako radi ovaj za Windows pod W95?
pitanja.186 stameni, -> #180, gogica
>> Kako doci do naredbi autoexec-a Za pregled (read only): autoexec read; za izmenu: autoexec edit.
pitanja.187 stameni, -> #182, gogica
>> Molim da mi napisete kao bi trebao da izgleda exec koji bi >> usao u conf pa u pcuser zatim procitano poslao u pad. ..conf ..join pcuser ..read >
pitanja.188 terminali,
Kako da zakacim fajl za mail koj ide na internet??? Sistem javlja da se za internet adrese ne moze kaciti fajl na mail. Ako ne moze, ima li neki drugi nacin da se fajl posalje na net adresu?
pitanja.189 hercog, -> #182, gogica
(*> Molim da mi napisete kao bi trebao da izgleda exec koji bi usao u (*> conf pa u pcuser zatim procitano poslao u pad. Pitanje je mozda ..co jo pcuser ..co re & ..pad down Sale
pitanja.190 gonzo, -> #180, gogica
-+> Kako doci do naredbi autoexec-a au edit A mozes i da probas sa helpom...
pitanja.191 gonzo, -> #182, gogica
-+> Molim da mi napisete kao bi trebao da izgleda exec koji bi -+> usao u conf pa u pcuser zatim procitano poslao u pad. -+> Pitanje je mozda glupo , ali ja nema nikakva iskustva sa -+> naredbama exec-a. Hvala. Moze i bez tackica na pocetku reda: ..co j pcuser ..co r & Naredbe u exec-u su iste kao i u obicnoj sezam sesiji, zapravo exec je kao bat fajl, niz komandi koje sistem izvrsava...
pitanja.192 jvujnic, -> #183, gonzo
> Koji je broj fax-a na koji se treba poslati priznanica ? 011/648-140 :)
pitanja.193 jvujnic, -> #185, gonzo
> -+> dos\comm\*.* > -+> sor230.zip 108k Sezam Off-Line Reader - Verzija 2.30 > -+> windows\comm\*.* > -+> sdw10b3.exe 74k SDW v1.0B3, Sezam off-line reader za Windows > (.obj) > Sta znaci ovo .obj i koji je bolji od ova dva i kako radi > ovaj za Windows pod W95? .obj - to je username korisnika koji je napravio SDW. I uopšte, obično se u zagradi daje username korisnika koji je napravio dati program. Takvih ima mnogo na Sezamu. :) SOR koristi ako više preferiraš DOS programe, mada ti je moja preporuka SDW, jer to je win program, veoma lepo napisan, kompatibilan sa SOR-om (mislim na tastaturalne naredbe), i krajnje lak za korišćenje (da nepominjem da je napisam na našem jeziku). Arhive oba programa su ionako male, pa, ako te ne mrzi, skini obe, i probaj koji ti se program više sviđa. Još nešto. Registracioni broj za SDW je "319" (bez navodnika, naravno :), i treba ti stoga što ga nemožeš tražiti od .obj-a (kako inače piše u uvodnoj masci programa),jer on nije više na ovom sistemu (pa ni u ovoj zemlji). Ako ti nešto znači, i ja koristim SDW.
pitanja.194 madamov, -> #185, gonzo
> Sta znaci ovo .obj To je username autora programa (Obrad Bjelić).
pitanja.195 hercog, -> #188, terminali
(*> Kako da zakacim fajl za mail koj ide na internet??? Ne može... (*> Ako ne moze, ima li neki drugi nacin da se fajl posalje na net Potrebno je fajl uuenkodovati, imaš programče koje to radi negde u dirovima.... Sale
pitanja.196 evlad, -> #188, terminali
­=- Ako ne moze, ima li neki drugi nacin da se fajl posalje na net ­=- adresu? može s' pro-a ... ma se user@gde.treba datoteka.ime ako imaš user tamo, veru izi ;)
pitanja.197 epson,
Da li je toli problema uvesti komdanu FAKEMAIL koja bi imala dva parametra prvi ime fajla, drugi ime user od koga štiže 'fakemail', veoma bi koristilo, daj ZAK u tebo još imam samo nadu da će nešto napraviti od ovog sistema , pa sredi ovo nadam se da nije prevelik posao ?
pitanja.198 calex, -> #196, evlad
> može s' pro-a ... ma se user@gde.treba datoteka.ime Može i sa EuNeta. Valjda i sa BeoTela. Može direktnim pozivom kao i pismom ili paketom. Ipak mi se čini da je pitanje bilo da li postoji neki drugi način da se odavde pošalje fajl.
pitanja.199 dturina,
Dokle će me sezam izbacivati sa linije u toku pisanja poruka za "Inozemstvo" danas je već peti put. ((((((((((
pitanja.200 mmisic, -> #184, gonzo
> Da li je izlazilo isto takvo ukoriceno za SezamNet? Neke komande > sa starog Sezama ne rade. Ne znam koja konkretno, ali neku sam > probao i nije htela... Nazalost za SezamNet nije nista takvo izlazilo :(
pitanja.201 stameni,
Kako da pročitam: 1) samo svoje poruke; 2) samo poruke upućene meni; 3) samo svoje poruke i poruke upućene meni u datoj konferenciji? Video sam negde u helpu $ i *, kako se to pravilno upotrebljava? 3) se dobija, naravno, kombinovanjem 1) i 2); može li elegantnije?
pitanja.202 supers, -> #197, epson
>> Da li je toli problema uvesti komdanu FAKEMAIL koja bi imala dva >> parametra prvi ime fajla, drugi ime user od koga štiže 'fakemail', >> veoma bi koristilo, Da pojasnim, ideja je da se fakemail može slati samo sebi, što znači da nema zloupotreba, a svrha je da se omogući pregledanje weather, excange i sličnih Sezamovih servisa iz OLR-a, u okviru jedne poruke. Stvarno bi bilo korisno. BTW, SezamPro je upravo dobio ekranski editor... Očekujemo implementaciju ovog malog predloga na SezamNet kao odgovor na to :)
pitanja.203 dzakic, -> #201, stameni
> Kako da pročitam: > 1) samo svoje poruke; > 2) samo poruke upućene meni; > 3) samo svoje poruke i poruke upućene meni > u datoj konferenciji? Video sam negde u helpu $ i *, kako se to > pravilno upotrebljava? > 3) se dobija, naravno, kombinovanjem 1) i 2); može li > elegantnije? Sintaksa bi se univerzalno mogla napisati: READ za od gde je za - username za koga je mail ili ime teme za koju je poruka od - username autora poruke U oba slučaja važi da * igra ulogu džoker znaka i znači "bilo ko" ili "bilo koja tema". Dolar ($) može da stoji umesto tvog username-a. Iz toga sledi: 1) READ * $ - za bilo koga (bilo koju temu) od mene 2) READ $ * - za mene od bilo koga (u mailu i grupama) READ /r - čita samo replyeve na tvoje poruke (u conf) 3) u mailu je dovoljno samo mail read. u konferencijama mora iz dva puta: - co re * $ - co re /r
pitanja.204 kostja, -> #185, gonzo
=> Sta znaci ovo .obj i koji je bolji od ova dva i kako radi => ovaj za Windows pod W95? Znaci da ga je pisao user .obj (Obrad Bjelic). Hvala na pitanju, SDW radi pod W95 & NT 4.0 savrseno.
pitanja.205 evlad, -> #198, calex
­=- i pismom ili paketom. Ipak mi se čini da je pitanje bilo da li postoji ­=- neki drugi način da se odavde pošalje fajl. telnet ? O;>
pitanja.206 banga, -> #202, supers
> Da pojasnim, ideja je da se fakemail može slati samo sebi, što A što fuck mail, zar ne bi moglo makemail ?
pitanja.207 supers, -> #206, banga
>>> Da pojasnim, ideja je da se fakemail može slati samo sebi, što >> >> A što fuck mail, zar ne bi moglo makemail ? Može bilo kako da se zove, samo neka Zak razmotri :)
pitanja.208 djcorto, -> #202, supers
> BTW, SezamPro je upravo dobio ekranski editor... Ocekujemo > implementaciju Dobar predlog :) Na temu editora - Pro i dalje nema linijski editor, sto je u radu mnooogo potrebnije. Bas cudno, Danko se ubi objasnjavajuci da im ne treba, kad ono ! Svakako pohvalno :)
pitanja.209 epson,
Da li mora da se na kraju svake internet poruke doda jedno 'F' u zadnjoj liniji poruke (linija -------- broj.poruke-----) ?
pitanja.210 cnenad, -> #208, djcorto
-> Na temu editora - Pro i dalje nema linijski editor, sto je u O kakvom to linijskom editoru pričaš ?