pitanja.211cnenad,
-> #209, epson-> Da li mora da se na kraju svake internet poruke doda jedno 'F' u
-> zadnjoj liniji poruke (linija -------- broj.poruke-----) ?
Odakle ti je stigao mail ? EUNet ?
pitanja.212goxi,
Dali ce se uopste i kada SezamNet otvoriti na Internet,kao na primer
SezamPro?Imam toliku zelju da preko SezamNet-a zovem Intenet!Unapred HVALA!!!
na odgovoru.
Goran.
pitanja.213epson,
-> #211, cnenad
-> Odakle ti je stigao mail ? EUNet ?
Ne. Sa mail liste od PC WORLDa za tipsove, a išao je preko Euneta. I to
do skora je sve bilo uredu. Tek zadnjih 8 poruka (4-5 idu u turi) imaju
famozno 'F' .
pitanja.214v.jovic,
Da li je moguce preuzeti e-mail sa Sezama preko interneta?
Jasno mi je da SezamNet nema pun pristup, ali mislim da je bilo reci o tome da
ce se ostvariti posle Nove godine.
Da li mogu da prosledjujem postu sa Sezama na Afroditu i odande je preuzimam?
Ako je to moguce, dajte mi uputstvo kako da podesim.
pitanja.215nenad,
-> #212, goxi> Dali ce se uopste i kada SezamNet otvoriti na Internet,kao na primer
> SezamPro?Imam toliku zelju da preko SezamNet-a zovem Intenet!Unapred
> HVALA!!! na odgovoru.
Nadamo se uskoro, sa naše strane je sve spremno. Ništa se
konkretno ne može reći pošto neka obećanja koja smo dobili pre
tri meseca nisu još uvek ispunjena. Nadam se da ćemo uskoro moći
nešto konkretnije da kažemo.
pitanja.216nenad,
-> #214, v.jovic> Da li mogu da prosledjujem postu sa Sezama na Afroditu i odande je
> preuzimam?
Tako nešto još uvek nije moguće.
pitanja.217zeljkoj,
-> #215, nenad> konkretno ne može reći pošto neka obećanja koja smo dobili pre
> tri meseca nisu još uvek ispunjena. Nadam se da ćemo uskoro
Šta još nedostaje? Iznajmljena linija?
pitanja.218acafaca,
Neznam da li i kod ostalih u zadnjih nekoliko dana
veza ne može da izdrži više od 2 minuta?
Ako jeste javite! Žao mi je tastature. :)
pitanja.219jasnicad,
Mozda je pitanje vec bilo al` ja bash ne pratim pomno...
`Shta moze da bnude uzrok sledecem:
Kad iz w95 startujem `nc` on mi pokazuje da na c: drajvu ima
slobodno 200MB na d: 40MB i na e: 40MB...
E a kad pogledam `free space` u okviru `My Computer` on kaze c:30MB
free, d: 10MB free, i e: 10MB free....???
D.L.K.
pitanja.220sjocic,
Koliki je mail limit (kb) ?
Prijavio sam se na onu TVinfo listu, pa rekoh da ne preteram :)
Uzgred, ako ima vise onih koji prate doticnu listu, mozda ne bi
bilo lose da se prebacuje u neku conf, umesto da se svima
opterecuje mail kvota ?
pitanja.221sdanijel,
Sta treba da ubacim u Autoexec da mi se ispisu sve moguce
systemske poruke (svih prijoriteta). Zato sto se pri ulasku na SEZ
ispisuju samo prijoriteta 1 .
cao
pitanja.222morkin,
-> #220, sjocic> Koliki je mail limit (kb) ?
> Prijavio sam se na onu TVinfo listu, pa rekoh da ne preteram :)
Ne bi trebalo da preteraš. Otkucaj STAT i videćeš i druge limite. :(
> Uzgred, ako ima vise onih koji prate doticnu listu, mozda ne bi
> bilo lose da se prebacuje u neku conf, umesto da se svima
> opterecuje mail kvota ?
Odlična ideja, čak se i Sezam manje opterećuje. Mogli bi da stavite kao SHOW
TVPROG.
pitanja.223hercog,
-> #220, sjocic(*> Koliki je mail limit (kb) ?
1024kb za internet
Sale
pitanja.224hercog,
-> #221, sdanijel(*> Sta treba da ubacim u Autoexec da mi se ispisu sve moguce
sysm 1-3
Sale
pitanja.225nenad,
-> #217, zeljkoj> Šta još nedostaje? Iznajmljena linija?
Između ostalog, ali i oprema i još neke stvari. Sve je to već
bilo dogovoreno i neki okvirni rokovi dati, ali na žalost još
uvek nije realizovano. :( Očigledno je da kod nas _dogovor_ još
uvek ne znači i _ugovor_.
pitanja.226nenad,
-> #219, jasnicad> `Shta moze da bnude uzrok sledecem:
Ova tema namenjena je pitanjima koja korisnici imaju u vezi
funkcionisanja samog sistema. Za probleme u vezi korišćenje
računara najbolje je da se obratiš u jednu od PC* konferencije,
recimo PCOS, PCUSER, PCUTIL, PCHARD. Za tvoje pitanje mislim da
najviše odgovara tema PCUTIL:diskutil.
pitanja.227nenad,
-> #222, morkin> Odlična ideja, čak se i Sezam manje opterećuje. Mogli bi da stavite kao
> SHOW TVPROG.
Pa moglo bi. Ne znam kakav je status tih informacija, ali pošto
je sa user-a tvinfo@sezampro.yu učinjen jedan pravi mali
mail-bomb na SezamNet (izgleda da su svima sa user liste poslali
po poruku) verovatno im je stalo da te informacije dođu do što
više korisnika, a mi možemo pomoći da one našim korisnicima budu
što elegantnije isporučene. Međustim, postoji problem off-line
čitanja pošto to još uvek nije rešeno za SHOW servis, ali neko
eventualno re-emitovanje u konferenciju bi moglo doći u obzir,
ali ima smisla samo ako bi bilo redovno.
pitanja.228nenad,
-> #224, hercog> (*> Sta treba da ubacim u Autoexec da mi se ispisu sve moguce
>
> sysm 1-3
Pošto se poruke prioriteta 1 ionako automatski ispisuju najbolje
je na početak autoexec-a staviti
sysmsg 2-3
ako se želi da se sve poruke ispišu.
pitanja.229stameni,
-> #220, sjocic>> Koliki je mail limit (kb) ?
Mesečni limit (od prvog do prvog) je 1M. Dokle si sitgao
proveravaš komandom stat.
>> Uzgred, ako ima vise onih koji prate doticnu listu, mozda ne
>> bi bilo lose da se prebacuje u neku conf, umesto da se svima
>> opterecuje mail kvota ?
Odlična ideja! Mislim da podaci mogu biti objavljeni javno (u
nekoj konferenciji). Time bi se verovatno smanjio i priliv e-maila
na Sezam, pa bi se dalo očekivati da nema potencijalnog mail
bombinga.
pitanja.230cnenad,
-> #225, nenad-> uvek nije realizovano. :( Očigledno je da kod nas _dogovor_ još
-> uvek ne znači i _ugovor_.
Ali _predlog_ znači _zahtev_ ?
pitanja.231cnenad,
-> #226, nenad-> recimo PCOS, PCUSER, PCUTIL, PCHARD. Za tvoje pitanje mislim da
-> najviše odgovara tema PCUTIL:diskutil.
PCOS:win95 ;)
pitanja.232sofke,
-> #220, sjocic
> Prijavio sam se na onu TVinfo listu, pa rekoh da ne preteram :)
> Uzgred, ako ima vise onih koji prate doticnu listu, mozda ne bi
> bilo lose da se prebacuje u neku conf, umesto da se svima
> opterecuje mail kvota ?
Slažem se. Ako se vesti radija B92 prenose u conf-u, to bi isto moglo
da se uradi i sa TVInfo-om. Samim tim bi se i broj privatnih poruka,
mail kvota, smanjila, a sistem rasteretio.
BTW, zna li neko kako se vrši odjavljivanje od pomenute liste?
pitanja.233junior,
-> #232, sofke> BTW, zna li neko kako se vrši odjavljivanje od pomenute liste?
mail send tvinfo@sezampro.yu
"neću više"
;)
pitanja.234morkin,
-> #227, nenad> što elegantnije isporučene. Međustim, postoji problem off-line
> čitanja pošto to još uvek nije rešeno za SHOW servis, ali neko
> eventualno re-emitovanje u konferenciju bi moglo doći u obzir,
Zar ne bi mogla da se napravi read-only konferencija u kojoj bi bilo nekoliko
tema? Tu bi moglo da se prebaci i vreme, kursna lista i slično. Naravno,
moderator te konferencije bi to morao da ažurira češće nego što to sada neko
čini.
Recimo, konferencija INFORMACIJE sa temama:
tv.info
kursna.lista
vreme
Da ne pominjem da bi je bilo lepo proširiti sa temama pozorište, bioskop,
vazni.telefoni, dezurne.apoteke...
> ali ima smisla samo ako bi bilo redovno.
Ove informacije neko dobrovoljno i besplatno dostavlja svima. Ako se nekom ne
sviđa što nije redovno (stvarno nije uvek, ali veći deo vremena jeste) neka da
resign. Ni kursna lista ni vreme nisu redovni (aktuelni) ali kome to smeta,
taj to i ne gleda.
pitanja.235msp.,
-> #234, morkinE pa mene zanima kursna lista i hoću, ako je već ima, da bude ažurna. To što
neko dobrovoljno i besplatno dostavlja neku informaciju ne znači da to treba
da čini kada mu je volja.
pitanja.236msp.,
-> #232, sofke
s> BTW, zna li neko kako se vrši odjavljivanje od pomenute liste?
Isto kao i prijavljivanje: pošalje se e-mail
pitanja.237jvujnic,
-> #232, sofke> BTW, zna li neko kako se vrši odjavljivanje od pomenute liste?
Samo im napiši da više neželiš da primaš program, i eto. neće ti više slati.
pitanja.238evlad,
-> #227, nenad=- eventualno re-emitovanje u konferenciju bi moglo doći u obzir,
=- ali ima smisla samo ako bi bilo redovno.
stiže redovno, čak ima i 2 komaTa epp-a ;) kako se prijaviti na pro,
i za ekspers politiku (odakle su informacije) ... pa sad ako ti prija
pro-ovska reklama na net-u ti je stavi u conf ;)
pitanja.239junior,
-> #234, morkin> Recimo, konferencija INFORMACIJE sa temama:
Ne bi trebala da bude read-only. Ostalo je ok.
pitanja.240posejdon,
Kako da download-ujem fajl za ciji prenos treba vise vremena nego sto ga ja
imama na raspolaganju za jednu seansu ?
pitanja.241stameni,
-> #240, posejdon>> Kako da download-ujem fajl za ciji prenos treba vise vremena
>> nego sto ga ja imama na raspolaganju za jednu seansu ?
Postoji dva načina. Možeš da ga podeliš na nekoliko delova
pomoću pada. Ako se datoteka zove velika.zip, kucaš sledeće:
» download velika.zip >
» pad
Pad» split velika.zip /4 <-- deliš datoteku na 4 dela
Susam napravi velika.001, velika.002, velika.003 i velika.004, pa
te pita da li da briše velika.zip. Kažeš "d". Zatim skineš
datoteku po datoteku na uobičajen način:
Pad» download velika.001
Pad» download velika.002 itd.
Izloguješ se, odeš u DOS i spojiš ta četiri dela komandom:
copy /b velika.001+velika.002+velika.003+velika.004 velika.zip
Istestiraš velika.zip sa
pkunzip -t velika.zip
i ako sve valja (a trebalo bi da valja), brisneš velika.00?.
Drugi način bi trebalo da se sastoji u tome da pokreneš prenos
Zmodem protokolom. Prvo sa
» set protocol zmodem
postaviš da ti on bude default protokol, a zatim u komunikacionom
programu podesiš Zmodem crash recovery opciju (potraži malo po
menijima pa ćeš naći). Pokreneš prenos, Sezam ti kaže da nećeš
uspeti da preneseš celu datoteku, ali ti nudi da nastaviš prenos.
Ti počneš i kad ti nestane vreme prenos se prekida. Zoveš ponovo,
pokreneš prenos, Sezam prijavi isto što i u prošloj seansi, ti
kreneš ponovo sa prenosom, koji ovaj put počne tamo gde je
prethodni put stao. To se ponavlja sve dok ne preneseš celu
datoteku.
pitanja.242morkin,
-> #239, junior>> Recimo, konferencija INFORMACIJE sa temama:
>
> Ne bi trebala da bude read-only. Ostalo je ok.
Treba da bude read-only da ne šumimo svi tamo. Ako neko ima nešto važno da
kaže, može u odgovarajuću conf, pa da moderator to prebaci. Bitno je da se u
toj konferenciji nalazi malo poruka da mogu efikasno da se pregledaju on-line.
Najviše po dve-tri poruke u svakoj konferenciji.
pitanja.243hercog,
-> #240, posejdon(*> Kako da download-ujem fajl za ciji prenos treba vise vremena nego sto ga ja
(*> imama na raspolaganju za jednu seansu ?
Uključiš i kod sebe i na sistemu da je protokol Zmodem i kreneš da
prenosiš. Kad ti istekne vreme za seansu, sistem ti prekine vezu.
Ti nazoveš ponovo i ponovo pokreneš prenos iste datoteke. Tada on
nastavlja prenos od mesta gde je stao. Naravno u tvoj komunikacionom
programu mora da bude uključena opcija crash recovery...
Sale
pitanja.244terminali,
Ima li neko Adobe Acrobat reader 3.0??
Molim posaljite!!!
pitanja.245vstan,
-> #244, terminali> Ima li neko Adobe Acrobat reader 3.0??
> Molim posaljite!!!
Poslat je već odavno. Ima ga u nekom WIN direktorijumu.
pitanja.246terminali,
-> #245, vstanHvala, ali ja ne mogu da ga nadjem.
Mozes li da budes odredjeniji?
Hvala u napred.
pitanja.247nenad,
-> #240, posejdon> Kako da download-ujem fajl za ciji prenos treba vise vremena nego sto ga
> ja imama na raspolaganju za jednu seansu ?
Dva su načina. Jedan je da koristiš ZMODEM protokol koji
omogućava da se fajl prenese iz više puta (crash recovery), a
drugi je komanda PAD SPLIT kojom veliku datoteku možeš da podeliš
na više delova (kasnije ih spajaš običnom DOS komandom copy).
Detaljnije informacije o korišćenju komande PAD SPLIT možeš da
dobiješ ako otkucaš HELP PAD SPLIT, ali je svakako jednostavnija
varijanta ako koristiš ZMODEM i njegov crash recovery.
pitanja.248terminali,
Kako da procitam staru e-mail poruku, upucenu meni, za koju je
zakacen fajl?
Ostale poruke, pre i posle ove mogu se citati sa read datum-, ali
ovu mi ne javlja.
Lek???
pitanja.249vstan,
-> #246, terminali/subj:Acrobat 3.0/
> Hvala, ali ja ne mogu da ga nadjem.
> Mozes li da budes odredjeniji?
windows/text/ar32e30.zip 3779k
pitanja.250ruma,
Kako bi trebalo da se unese ime datoteke za exec u SDW kod
podesavanja da bi mogla da se prenese na Sezam?
pitanja.251dbambi,
-> #250, ruma=> Kako bi trebalo da se unese ime datoteke za exec u SDW kod
=> podesavanja da bi mogla da se prenese na Sezam?
Bilo koja 8+3 kombinacija. Možda je najjednostavnije upravo exec.
Bambi
pitanja.252ruma,
-> #251, dbambi> Bilo koja 8+3 kombinacija. Mozda je najjednostavnije upravo exec.
>
>
>
> Bambi
Hvala, ako ovo budes citao, bice to prva poruka pisan u SDW-u.
pitanja.253kostja,
-> #244, terminali=> Ima li neko Adobe Acrobat reader 3.0??
=> Molim posaljite!!!
Nema potrebe za slanjem, eno ga u dir-u.
pitanja.254jvujnic,
-> #252, ruma> Hvala, ako ovo budes citao, bice to prva poruka pisan u SDW-u.
Čestitamo! :)
pitanja.255mango,
Na koju adresu treba poslati obavestenje 92-ojci da ne zelim da
dobijam vesti?
pitanja.256buva,
rave.on!>>time
Pon 03.02.97 21:52
Na vezi: 8 min 51 sec. Do kraja: 2 min 47 sec.
Ukupno za danas je ostalo: 0 sec.
meni ovde nishta nije jasno :))
pitanja.257miskop,
Da li je moguce da u poruci koju saljem,
koja je inace 'Internet mail',
stavim SUBJECT, i ako je moguce kako
se to radi?
pitanja.258psklop,
Da li neko može da mi odgovori, kako da poštu prebacim na svoj
računar, pa da je posle natenane čitam. Hvala.
pitanja.259hercog,
-> #258, psklop(*> Da li neko može da mi odgovori, kako da poštu prebacim na svoj
(*> računar, pa da je posle natenane čitam. Hvala.
Kucaš sezam i sve se odradi i ti ondak na miru sve čitaš...
Sale
pitanja.260zoran.r,
-> #257, miskop=> Da li je moguce da u poruci koju saljem,
=> koja je inace 'Internet mail',
=> stavim SUBJECT, i ako je moguce kako
=> se to radi?
Iza e-mail adrese dodaš /s i tada će prvi red poruke biti subject a sama
poruka će biti od drugog reda.Dakle npr.
MAIL SEND xxxxx@yyyy.yyy /s
Pozdrav
Tekst poruke..................................
subject poruke će biti:pozdrav
pitanja.261vstan,
-> #258, psklop> Da li neko može da mi odgovori, kako da poštu prebacim na svoj
> računar, pa da je posle natenane čitam.
mail read &
pad dow
pitanja.262firus,
-> #256, buva Bu> meni ovde nishta nije jasno :))
Meni jeste, reci hvala onom ko ti je dodao 5 minuta.
Znači ili je nenad ili je zak.
Empire (ex. micotakis)
pitanja.263jvujnic,
-> #255, mango> Na koju adresu treba poslati obavestenje 92-ojci da ne zelim da
> dobijam vesti?
Na onu sa koje i dobijaš vesti.
pitanja.264terminali,
Kako da povratim staru poruku uz koju je zakacen fajl?
Poruke pre i posle nje (u pitanju je mail) mogu da citam
sa read ddmmyy, ali samo nju ne.
Help.
Velda
pitanja.265mango,
-> #263, jvujnic>> Na koju adresu treba poslati obavestenje 92-ojci da ne zelim da
>> dobijam vesti?
>
> Na onu sa koje i dobijas vesti.
Ma znam ja to, poslao sam mail na tu adresu i jos uvek
dobijam vesti.
pitanja.266aljosa.obuljen,
nov sam na sezamnet-u, ali sam na pro-u vec izvesno vreme, tako da
imam iskustva. samo imam jedno pitanja (za sada): koje me
konferencije zanimaju (koje su novije)? one sa manjim ili vecim
brojem?
pozdrav,
Aljosa Obuljen (a.obuljen@sezampro.yu, aljosa.obuljen@sezam.co.yu)
pitanja.267aljosa.obuljen,
oni limiti zavise od pretplate ili od cega? da li se pod internet
mail-om podrazumeva mail sa inostranstvom ili i sa inostranstvom i
sa YU? sorry sto sam ovako dosadan, ali ipak sam novi ovde.
poz.
pitanja.268jvujnic,
-> #265, mango> Ma znam ja to, poslao sam mail na tu adresu i jos uvek
> dobijam vesti.
Jesi li probao da napišeš u subjectu nešto kao 'Nemojte više da mi šaljete
vesti!', ili tsl. A u telu poruke im napiši razlog. Meni je to radilo posao.
A ako ni to nepali, probaj i ovu: vesti@b92.opennet.org
pitanja.269jvujnic,
-> #266, aljosa.obuljen> konferencije zanimaju (koje su novije)? one sa manjim ili vecim
> brojem?
Najnovije su one sa najvećim brojem. A i one su jedine aktivne, sve ostale su
read-only.
pitanja.270jvujnic,
-> #267, aljosa.obuljen> oni limiti zavise od pretplate ili od cega? da li se pod internet
> mail-om podrazumeva mail sa inostranstvom ili i sa inostranstvom i
> sa YU? sorry sto sam ovako dosadan, ali ipak sam novi ovde.
Limit nezavisi ni od čega. On je fiksan za sve korisnike i iznosi 1MB.
U taj limit ulazi i izlazni i dolazni mail.
Pod Internet mali-om se podrazumeva svaka razmena pošte sa sistemima van
Sezama. Znači i sa inostranstvom i sa sistemima kod nas, kao što je SezamPro i
ostalim koji razmenjuju Internet mail (SetNet, EUnet, BeoTel,...).
Internet mail-om nemožeš slati datoteke, već ih možeš slati samo korisnicima
na Sezamu (barem ne jednostavno). Ako ti neko sa drugih sistema okači neki
fajl na mail, onda ćeš dobiti poruku punu slova i brojeva, a za vađenje tog
fajla moraš imati program koji ti to dozvoljava. Potraži ga u:
windows\comm\*.*
------------------
ecd77w95.zip 248k ESS-Code 7.7 za Win95/NT: konvertor UU/MIME/BinHex...
BTW, što se dosade tiče, lepo kaže poslovica: Ko pita ne skita.
Šta god te interesuje slobodno pitaj. :)
pitanja.272calex,
-> #264, terminali> Kako da povratim staru poruku uz koju je zakacen fajl?
> Poruke pre i posle nje (u pitanju je mail) mogu da citam
> sa read ddmmyy, ali samo nju ne.
Ako je nema na spisku, verovatno je obrisana. To je mogao da uradi
onaj ko je poslao, onaj ko je primio ili sam sezam. Ako je prošlo više
meseci od kad je poslata, verovatno je ovo poslednje.
pitanja.273terminali,
Treba mi e-mail adresa za Panasonic, ili adresa njihovog Internet
sajta.
Ima li to neko ovde, ili ako ne. gde do toga mogu da dodjem?
pitanja.274aljosa.obuljen,
-> #270, jvujnicako je fiksan, za koji je onda vremenski period? recimo, necu
valjda ja da imam isto ogranicenje i na mesec i na godinu dana?
1MB teksta brzo prodje za godinu dana ili cak i za 6meseci.
poz.
pitanja.275djcorto,
-> #273, terminali> Ima li to neko ovde, ili ako ne. gde do toga mogu da dodjem?
Probaj nesto kao www.matsushita.jp, ili trazi sa kljucnom reci
matsushita.
pitanja.276djcorto,
-> #274, aljosa.obuljen> 1MB teksta brzo prodje za godinu dana ili cak i za 6meseci.
1MB mesecno.
pitanja.277mango,
-> #266, aljosa.obuljen> imam iskustva. samo imam jedno pitanja (za sada): koje me
> konferencije zanimaju (koje su novije)? one sa manjim ili vecim
> brojem?
One sa vecim brojem. Konferencije se zatvaraju kad dostignu
limit od 10000 poruka i postaju read-only a otvara se novi
tom sa za jedan vecim brojem od predhodnog. Jel ti sad jasno?
pitanja.278mango,
-> #267, aljosa.obuljen> oni limiti zavise od pretplate ili od cega? da li se pod internet
> mail-om podrazumeva mail sa inostranstvom ili i sa inostranstvom i
> sa YU? sorry sto sam ovako dosadan, ali ipak sam novi ovde.
Ovi limiti zavise od nenada;) Pod internet mail-om se podrazumeva
mail sa inostranstvom i Yu.
pitanja.279jvujnic,
-> #274, aljosa.obuljen> ako je fiksan, za koji je onda vremenski period? recimo, necu
> valjda ja da imam isto ogranicenje i na mesec i na godinu dana?
> 1MB teksta brzo prodje za godinu dana ili cak i za 6meseci.
1MB mesečno.
pitanja.280n.ceh,
-> #273, terminali Te> Ima li to neko ovde, ili ako ne. gde do toga mogu da dodjem?
probaj da na www.altavista.com ukucas nesto kao Panasonic, official, ili
neznamnijasta vec kao key za potragu, pa sta bude...
Ceh.
pitanja.281banga,
-> #265, mango>>> Na koju adresu treba poslati obavestenje 92-ojci da ne zelim
>>> da dobijam vesti?
Evo ti pa pročitaj:
**** Help for Majordomo@brazil.tcimet.net:
This is the "Majordomo" mailing list manager, version 1.94.
In the description below items contained in []'s are optional. When
providing the item, do not include the []'s around it. Items in angle
brackets, such as <address>, are meta-symbols that should be replaced
by appropriate text without the angle brackets.
It understands the following commands:
subscribe <list> [<address>]
Subscribe yourself (or <address> if specified) to the named
<list>.
unsubscribe <list> [<address>]
Unsubscribe yourself (or <address> if specified) from the named
<list>.
"unsubscribe *" will remove you (or <address>) from all
lists. This
_may not_ work if you have subscribed using
multiple addresses.
get <list> <filename>
Get a file related to <list>.
index <list>
Return an index of files you can "get" for <list>.
which [<address>]
Find out which lists you (or <address> if specified) are on.
who <list>
Find out who is on the named <list>.
info <list>
Retrieve the general introductory information for the named
<list>.
intro <list>
Retrieve the introductory message sent to new users.
Non-subscribers
may not be able to retrieve this.
lists
Show the lists served by this Majordomo server.
help
Retrieve this message.
end
Stop processing commands (useful if your mailer adds a
signature).
Commands should be sent in the body of an email message to
"Majordomo@brazil.tcimet.net". Multiple commands can be processed
provided
each occurs on a separate line.
Commands in the "Subject:" line are NOT processed.
If you have any questions or problems, please contact
"beograd@brazil.tcimet.net".
Da bi video na koju si listu "subscribed" uradi lists, ona koja ima sufix
s (srpski), verovatno je tvoja. Ne verujem da si išao na split messages :)
pitanja.282mango,
-> #268, jvujnic>> Ma znam ja to, poslao sam mail na tu adresu i jos uvek
>> dobijam vesti.
>
> Jesi li probao da napises u subjectu nesto kao 'Nemojte vise da mi saljete
> vesti!', ili tsl. A u telu poruke im napisi razlog. Meni je to radilo
Na koju si adresu poslao takvu poruku?
pitanja.283jvujnic,
-> #282, mango> Na koju si adresu poslao takvu poruku?
Na onu sa koje sam i dobijao mail-ove.
pitanja.284zerokul,
Al mogu nekako da im adresu(p prijavljivanju sezam je pogresno primio)
USER????
pitanja.285yanbo,
S obzirom da sam nov i da se ne snalazim bas najbolje:
- Da li samom pretplatom na SEZAM dobijam i licnu
Internet adresu za MAIL?
- Ako ne, kako da je dobijem i kako da razmjenjujem
postu sa nekim u svijetu?
- Hvala i oprostite ako je ovo vec neko pitao:)
pitanja.286stameni,
-> #285, yanbo>> - Da li samom pretplatom na SEZAM dobijam i licnu
>> Internet adresu za MAIL?
Da, tvoja Internet adresa je yanbo@sezam.co.yu i ona ti za sada
i ne može za mnogo toga van maila služiti.
pitanja.287hercog,
-> #285, yanbo(*> - Da li samom pretplatom na SEZAM dobijam i licnu
(*> Internet adresu za MAIL?
Dobijaš. Tvoja internet adresa je yanbo@sezam.co.yu
Sale
pitanja.288supers,
-> #273, terminali>> Treba mi e-mail adresa za Panasonic, ili adresa njihovog Internet sajta.
http://www.panasonic.com
To je sajt američkog ogranka Matsushita korporacije i vrlo je dobar :)
Tu sam našao drajvere za CD-ROM, štampače i sve ostalo iz njihove kuhinje...
pitanja.289dragosh,
-> #248, terminalicit>> Kako da procitam staru e-mail poruku, upucenu meni, za koju je
Mail read datum- (primer:ma r 200197-)
poz.
pitanja.290posejdon,
Pre par dana pročitah u dnevnoj štampi da je proradila modemska linija
(24 časa) Narodne biblioteke. Navodno, moguće je listanje i iščitavanje
kompletne knjige i to ne samo iz te biblioteke, već i knjiga iz baza
drugih, čak i inostranih biblioteka (?!).
Baš jurcam za nekim retkim izdanjima.
Koji je telefonski broj, protokol, parametri ... ?
pitanja.291psklop,
Da li postoji nacin da uspostavim vezu sa SEZAM-om vecu od 14400?
Hvala
pitanja.292zeljkoj,
-> #291, psklop> Da li postoji nacin da uspostavim vezu sa SEZAM-om vecu od
> 14400?
Ne, jer Sezam ima 14400 bps modeme. Ipak, mislim da je to sasvim
pristojna brzina.
pitanja.293ruma,
-> #254, jvujnic> Cestitamo! :)
Kako se brise exec i da li SDW ima mogucnost pamcenja
nekih internet adresa kojima user cesto pise?
pitanja.294supers,
-> #290, posejdon>> Pre par dana pročitah u dnevnoj štampi da je proradila modemska
>> linija (24 časa) Narodne biblioteke. Navodno, moguće je listanje i
>> iščitavanje kompletne knjige i to ne samo iz te biblioteke,
To je postojalo i ranije, ali samo pregled kataloga.
Iščitavanje knjige iz NB, sutra malo.
pitanja.295gonzo,
-> #200, mmisic-+> Nazalost za SezamNet nije nista takvo izlazilo :(
to uprava:
Da li je u planu stampanje upustva ?
pitanja.296gonzo,
-> #199, dturina-+> Dokle ce me sezam izbacivati sa linije u toku pisanja
-+> poruka za "Inozemstvo" danas je vec peti put. ((((((((((
Bolje je pisanje off-line...
pitanja.297hercog,
-> #291, psklop(*> Da li postoji nacin da uspostavim vezu sa SEZAM-om vecu od 14400?
Ne postoji način da sa SezamNet-om uspostaviš veću brzinu od
14400
Sale
pitanja.298firus,
-> #290, posejdon Po> Pre par dana pročitah u dnevnoj štampi da je proradila modemska
Po> linija (24 časa) Narodne biblioteke. Navodno, moguće je listanje i
Po> iščitavanje kompletne knjige i to ne samo iz te biblioteke, već i
Po> knjiga iz baza drugih, čak i inostranih biblioteka (?!).
Po> Baš jurcam za nekim retkim izdanjima.
Po> Koji je telefonski broj, protokol, parametri ... ?
Narodna Biblioteka Srbije 458 846 000N810
Ta linija blago meni postoji već godinama. Oduvek je radila 24h.
Znam da imaš kompletan ISO standard. Baš mi to treba. :))
Imaš i neko pretraživanje knjiga. Što se čitanja tiče, čisto sumnjam.
Toga nije bilo. Ako sad ima, eto meni VEEEEELIIIIIKOOOOOOG računa. :)
Empire (ex. micotakis)
pitanja.299firus,
Kolko je potrebno da se fajl poslat calex-u na mail nađe u diru?
Nađam novu verziju programa koji već stoji u diru. Pošaljem ga
lepo calexu pre više od nedelju dana, a tamo još uvek nema tog
fajla. Da stvar bude još gora i Zak ima taj program.
Empire (ex. micotakis)
pitanja.300kiklop,
-> #299, firusTo bih i ja voleo da znam. :))
pitanja.301dturina,
-> #296, gonzo>> Bolje je pisanje off-line...
Da, samo se postavlja pitanje kako postaviti adresu u SDW-u?
Sve ostalo je sređeno.
pitanja.302epson,
Počine sr*nje ;((
Prvo 5-7 puta pukne mi veza, a 'ati6' kaže '...DISC Received..' , onda nema
sanse da fajl koji sam poslao uz mail (2.5MB) da prebacim u mail, uvek stane
na 1.7 MB !?!, a i prebacivanje u pad traje od 3-5 minuta ;(( . Stvarno ste
prekardašili, a i da napomenem da _namerno_ _niste_ ispravili BUG oko maila
iz inostranstva, koji je prijavljen poodavnooo ! Tonete sve dublje i dublje .
Inače neće me čuditi da poruka bude obrisana ili ignorisana, ali slaću je
koliko bude trebalo .
PS _Unakazili_ ste stari Sezam ;((
pitanja.303necahc,
Kako i dali mogu neku poruku koju sam poslao preko E-maila da obrišem.
Unapred hvala!
<NECAHC>
pitanja.304necahc,
Dali u nekom SEZAM-ovom diru ima neki dobar uninstaller i koji.
<NECAHC>
pitanja.305gonzo,
-> #235, msp.-+> E pa mene zanima kursna lista i hocu, ako je vec ima, da
-+> bude azurna. To sto neko dobrovoljno i besplatno dostavlja
-+> neku informaciju ne znaci da to treba da cini kada mu je
-+> volja.
Pa nek plate nekom da to radi azurno...
pitanja.306gonzo,
-> #242, morkin-+> >> Recimo, konferencija INFORMACIJE sa temama:
-+> > Ne bi trebala da bude read-only. Ostalo je ok.
-+> Treba da bude read-only da ne sumimo svi tamo. Ako neko ima
-+> nesto vazno da kaze, moze u odgovarajucu conf, pa da
Moze li da se otvori jedna nonreadonly tema?
-+> moderator to prebaci. Bitno je da se u toj konferenciji
-+> nalazi malo poruka da mogu efikasno da se pregledaju
-+> on-line. Najvise po dve-tri poruke u svakoj konferenciji.
~~~~~~~~~~~~
Valjda temi, ne ? :)
pitanja.307gonzo,
-> #293, ruma-+> Kako se brise exec ...
C:\SDW>DEL exec <enter> :)
pitanja.308jvujnic,
-> #293, ruma> Kako se brise exec i da li SDW ima mogucnost pamcenja
> nekih internet adresa kojima user cesto pise?
Exec nema potreba da brišeš. Novi spremljeni execse jednostavno nasnimi preko
njega, mada postoji i opcija za dodavanje novog execa na stari.
Za pamćenje adresa koristi meni datoteka>ljudi pa klikneš na dodavanje i
upišeš adresu. Kasnije sa pozoveš datoteka>ljudi i izabereš jednu adresu od
ponuđenih. Tu postoji jedan problem, a to je neprihvatanje adresa dužih od (ja
mislim) 15 karaktera od strane SDW-a, tako da bude upamćeno samo tih 15
karaktera, a ostalo ništa.
pitanja.309kostic,
Neka mi neko objasni posto sam novi ovde kako mogu da posaljem vec
snimljenu poruku u neku konferenciju , pokusao sam sa conf send ali
mi nesto nije uspelo.unapred zahvalan pacenik
pitanja.310gonzo,
-> #302, epson-+> PS _Unakazili_ ste stari Sezam ;((
Potpuno. I arhiviranje pada traje danima. Kao da je XT na nekim nodovima.
:(
pitanja.311gonzo,
-> #304, necahc-+> Dali u nekom SEZAM-ovom diru ima neki dobar uninstaller i
-+> koji.
Uninstaller za sta?