SEZAM.2

19 Dec 1996 - 21 Dec 1999

Topics

  1. obavestenja (43)
  2. pitanja (2339)
  3. problemi (2196)
  4. predlozi (1127)
  5. konferencije (14)
  6. fajlovi (255)
  7. olr (1136)
  8. vote (35)
  9. kritika (1164)
  10. razno (1220)

Messages - pitanja

pitanja.2093 miskop, -> #2086, ventura
>> Ako ga pripremaju u kvarku, onda nebi bio problem da ga izvezu >> u PDF... mada bi to bilo malo poveliko... Pa ne bi 'izvozili' ceo časopis, od korica do korica, već samo neke najzanimljivije tekstove. Naravno, ne bi ni sve slike ušle, ta- ko da bi se ipak dobila 'razumna' veličina eventualnog PDF fajla.
pitanja.2094 ian.stuart, -> #2089, indi
e pazi ti i ako uplatish te pare tje otitji bigzu koji tje pot- roshiti na neshto drugo a ne na unapredjenje sezama tako da uzhivaj dok mozhesh
pitanja.2095 ian.stuart, -> #2090, indi
meni takodje u nekoliko sluchajeva,problem je shto je doshlo do prenapunjenja konfi,tj. treba da se otvore nove :)
pitanja.2096 ventura, -> #2091, indi
> -> Ako ga pripremaju u kvarku, onda nebi bio problem da ga izvezu > > a sta mu dodje to kvark > misim znam sta je kvark u kvantnoj fizici > al sumnjam da je to to sto ti mislis Quark X Press, (valjda se tako pise) program za izdavastvo. Priprema novina za stampanje i tako to..
pitanja.2097 ventura, -> #2093, miskop
> >> Ako ga pripremaju u kvarku, onda nebi bio problem da ga izvezu > >> u PDF... mada bi to bilo malo poveliko... > > Pa ne bi 'izvozili' ceo casopis, od korica do korica, vec samo > neke najzanimljivije tekstove. Naravno, ne bi ni sve slike usle, ta- > ko da bi se ipak dobila 'razumna' velicina eventualnog PDF fajla. Ali tada bi ipak morali da preuredjuju casopis, ovako ga samo roknu u PDF i to je to..
pitanja.2098 gdown,
Kako to da internet mail moze da dolazi a ne moze da odlazi? Ako neko zna da mi objasni bio bih mu zahvalan. 10x
pitanja.2099 indi, -> #2097, ventura
-> Ali tada bi ipak morali da preuredjuju casopis, ovako ga samo roknu -> u PDF i to je to.. e to e ql u ostalom necu ja da imam IZBOR iz tog casopisa nego CEO casopis, pa kolki je tolkije skidace ko oce
pitanja.2100 markoj, -> #2002, ventura
> > Zashto ne mogu da poshaljem datoteku preko internet mail-a. > > Jebiga, tako ti je... mozes da je primis ali nemozes da saljes :>> zato postoji UUENCODE
pitanja.2101 indi, -> #2100, markoj
-> zato postoji UUENCODE pojasni mi pliz sta je to┐
pitanja.2102 mango,
Kad nam je "uprava" produzila pretplatu, pristupio sam sezamu i nakon par dana me interesovalo ko se sve od starih sezamovaca javlja. Tom prilikom sam video jednu stvar koja me je (blago receno) zbunila. Prilikom kucanja user /e lexus, dizel i budim, sistem je izbacivao poruku da oni nisu clanovi. Za schefa mi je izbacio neki datum, kao i za mmarkovica. Koliko se ja secam, mmarkovic je prvi koji je izbacen, a njegov user jos uvek stoji, dok su ostali obrisani. Zato bih postavio pitanje (pre svega nenadu, jer je on tu igrao glavnu ulogu) - zasto?
pitanja.2103 junior, -> #2102, mango
> izbacio neki datum, kao i za mmarkovica. Koliko se ja secam, > mmarkovic je prvi koji je izbacen, a njegov user jos uvek > stoji, dok su ostali obrisani. Zato bih postavio pitanje (pre > svega nenadu, jer je on tu igrao glavnu ulogu) - zasto? Mmarkovic nije izbačen, nego mmtosic :), Srle tj. schef takođe nije ništa zgrešio ;), nego se solidarisao sa ekipom i otišao pa je njegov user i dalje aktivan (kucaj samo game sub /t). A što se pitanja nenadu tiče .. ma više nije aktuelno.
pitanja.2104 miskop, -> #2101, indi
>> -> zato postoji UUENCODE >> pojasni mi pliz sta je to┐ Još si ti mali za to.
pitanja.2105 sherloc,
jednom u zhivotu tokom mog boravka na sezu mi je puko ansi, sada za 10 min dvaput. sluchajnost ili shta?
pitanja.2106 sani., -> #2105, sherloc
}} 10 min dvaput. sluchajnost ili shta? Ja mislim da je "ili sta?"
pitanja.2107 sherloc, -> #2106, sani.
>> Ja mislim da je "ili sta?" :)))) Znachi... dugom istragom smo utvrdili da ansi puca zbog " ili chega ". Ko je dovoljno kvalifikovan da utvrdi shta je to " ili shta " ? Hvala. ByE
pitanja.2108 miskop, -> #2105, sherloc
>> jednom u zhivotu tokom mog boravka na sezu mi je puko ansi, sada za >> 10 min dvaput. sluchajnost ili shta? A to je sad mnogo bitno, a?
pitanja.2109 sherloc, -> #2108, miskop
>> A to je sad mnogo bitno, a? Pa nije neshto posebno bitno, samo me zanima dal neko zna shta je u pitanju, da li ima necheg losheg u tome? ByE
pitanja.2110 paranoiac,
opshta obuzetost aganijem.. dejan.g 00:38 Chat.grp HANIS NA VEZI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! sani. 00:30 Chat.grp Aganiju pozlilo dok je jeo lignje ;) papa.smurf 00:52 Sezam Agani pao niz stepenice ;) praktica 01:04 Sezam paranoiac 01:02 Sezam QQ, AGANI SHTA TI URADISHE DUSHMANI!? kojai 00:53 Sezam Fehmi Agani is no more! milosh.zorica 01:01 Sezam Aganiju nije prijalo kosovsko vino:>
pitanja.2111 miskop, -> #2109, sherloc
>> Pa nije neshto posebno bitno, samo me zanima dal neko zna shta je >> u pitanju, da li ima necheg losheg u tome? Ako si nesmetano mogao da nastaviš rad, onda nema ničeg lošeg u tome, u protivnom...
pitanja.2112 divide.by.zero,
Pozdrav! Znam da je glupo, ali da li je ikako moguce iskoristiti opciju bi-modem protokola na sezamu, tj. transfera i neceg drugog u isto vreme?
pitanja.2113 indi, -> #2112, divide.by.zero
-> Znam da je glupo, ali da li je ikako moguce iskoristiti opciju -> bi-modem protokola na sezamu, tj. transfera i neceg drugog u isto -> vreme? smatram pitanje bessmislenim kao i tvoj user :)) ql...:))
pitanja.2114 trooper, -> #2113, indi
-> Znam da je glupo, ali da li je ikako moguce iskoristiti opciju -> bi-modem protokola na sezamu, tj. transfera i neceg drugog u isto -> vreme? In> smatram pitanje bessmislenim Zasto je pitanje besmisleno? Takve mogucnosti postoje na dosta kako domacih tako i inostranih sistema i uopste nisu besmislene. Ako je neko spreman da odvoji malo vremena od transfera i da za to vreme ucestvuje u chatu, sta tu ima besmislenog?
pitanja.2115 ventura, -> #2114, trooper
> -> Znam da je glupo, ali da li je ikako moguce iskoristiti opciju > -> bi-modem protokola na sezamu, tj. transfera i neceg drugog u isto > -> vreme? > > In> smatram pitanje bessmislenim > > Zasto je pitanje besmisleno? Takve mogucnosti postoje na dosta kako > domacih tako i inostranih sistema i uopste nisu besmislene. Ako je neko > spreman da odvoji malo vremena od transfera i da za to vreme ucestvuje > u chatu, sta tu ima besmislenog? A dali sezam podrzava tu opciju? SModem je postojao na amigi i upravo je podrzavao tu opciju, ali ga danas malo bbs-ova podrzava...
pitanja.2116 divide.by.zero, -> #2113, indi
>>smatram pitanje bessmislenim ??kao i tvoj user :) >>ql...:)) Ne vidim zaÜto bi ti uopÜte razmatrao smislenost neŔijeg usera, kao ni zaÜto si uopÜte "odgovorio" na pitanje, Ŕime si samo nepotrebno produbio raspravu koja se mogla zavrÜiti samo na jednostavnom odgovoru i kakvom-takvom objaÜnjenju. SiniÜa MarÜ
pitanja.2117 trooper, -> #2115, ventura
Ve> A dali sezam podrzava tu opciju? Nije u tome stvar. Ja sam samo kritikovao necije misljenje da je postojanje takve stvari besmisleno. To sto je programere sezama mrzelo da naprave i takvu jednu stvar, a to ipak nije mala stvar, to nije predmet price. Ve> SModem je postojao na amigi i upravo je podrzavao tu opciju, ali Ve> ga danas malo bbs-ova podrzava... Ne mora to da bude smodem (uzgred receno, nikad cuo za njega). Nije bitno kako se zove... bitna je mogucnost.
pitanja.2118 mperisic,
Prilikom uvoza novih poruka Senior mi prijavljuje: DB Error - Previous fatal error ; cannot proceed: IMPORT.CPP (580) Ponovo sam ga instalirao i prvi uvoz je dobro prosao,a drugi peva istu pesmu.Sta da radim? Pozdrav, Milos.
pitanja.2119 hercog, -> #2118, mperisic
>> Ponovo sam ga instalirao i prvi uvoz je dobro prosao,a drugi peva >> istu pesmu.Sta da radim? Uradiš senior /recover pa onda iz data direktorijuma pobrišeš sve, pa kažeš senior recover.msg (valjda se tako zove fajl u koji su izvezene poruke). Sale
pitanja.2120 indi, -> #2114, trooper
-> Zasto je pitanje besmisleno? Takve mogucnosti postoje na dosta kako pa pazi brate jesi bio u bigzu preko puta sajma? to samo sto se ne srusi ljudi na sezu nisu ves nekoliko meseci primili pare koje im bigz duguje pa daju dzabe mesece userima tako da nista na bolje ne moze da se promeni dok ovi iz bigza ne puknu lovu koju su duzni e onda ce da se poprave nodovi i slicne stvari pa ce tek onda moci da se raspravlja o tvojoj ideji u stvari ideja je ql ali u trenutnij situaciji malo glupo zvuci... :))
pitanja.2121 ventura, -> #2120, indi
> ljudi na sezu nisu ves nekoliko meseci primili pare koje im bigz duguje > pa daju dzabe mesece userima e, da su samo meseci u pitanju... :)))
pitanja.2122 miskop, -> #2120, indi
>> ljudi na sezu nisu vec nekoliko meseci primili pare koje im bigz duguje Pre će biti _nekoliko godina_. ;(
pitanja.2123 trooper, -> #2120, indi
In> pa pazi brate In> jesi bio u bigzu preko puta sajma? In> to samo sto se ne srusi In> ljudi na sezu nisu ves nekoliko meseci primili pare koje im bigz Okej... znam za tu situaciju. Trebao si tako da se izrazis umesto da ispada da ti samu mogucnost smatras besmislenom.
pitanja.2124 indi, -> #2123, trooper
-> Okej... znam za tu situaciju. Trebao si tako da se izrazis umesto da -> ispada da ti samu mogucnost smatras besmislenom. u redu od sad cu da budem jasniji :)
pitanja.2125 trooper,
Zato konvertovanje QWK u EXEC ne radi kako treba? Ponekad doda slovo "o" ispred .. pa mi cela poruka propadne.
pitanja.2126 sandokan,
kako se zovu posebni nodovi?
pitanja.2127 hercog, -> #2126, sandokan
>> kako se zovu posebni nodovi? Okreneš broj telefona tog noda, a to potraži negde u konfrencijama ... Sale
pitanja.2128 popovics,
Ima li šanse da se kapacitet grupe poveća? Probao sam (u pokušaju da rešim problem) da napravim dve grupe, a da razmenu realizujem kroz moj autoexec, međutim ne lezi vraže, system kaže nešto u fazonu 'ne možete koristiti exec u okviru exec-a'. A od kad je autoexec exec? :) Iz ovoga proizilazi gornje pitanje. Srcky/popovics
pitanja.2129 hercog, -> #2128, popovics
>> Ima li šanse da se kapacitet grupe poveća? Ima ako zamoliš administratora, i ako se tvoja grupa ne kosi sa nekom konferencijom... SAle
pitanja.2130 popovics,
Evo odgovara na pitanje 'Ima li uprave'? dzakic Dragan Zakić Beograd 24.04.1999 16:53 nenad Nenad Milenković Beograd 24.04.1999 16:36 sekretarica Sekretarica Sezama Beograd 25.03.1999 09:11 maki Marija Zakić Beograd 30.04.1999 02:53 uprava Uprava Sistema Beograd 07.12.1998 20:06 Srcky/popovics
pitanja.2131 qpele, -> #2130, popovics
> Evo odgovara na pitanje 'Ima li uprave'? > uprava Uprava Sistema Beograd 07.12.1998 > 20:06 Kao sto svi vidimo uprave nema :)
pitanja.2132 dusandz, -> #2131, qpele
>> =============================== >> 32.314 KOMUNIKACIJE.10:razno * Ponistio Sysadm >> ttesla, 13.05.99. 23:43, 623 chr >> Odgovor na 32.305, ventura, 06.05.99. 13:29 >> --------------------------------------------------------- Tu su :)
pitanja.2133 nico,
Zasto se u direktorijumu \dos\drivers\sound ne nalaze fajlovi??? Bas nekorisno. Obrisati direktorijum. Nico
pitanja.2134 morkin, -> #2127, hercog
> >> kako se zovu posebni nodovi? > > Okreneš broj telefona tog noda, a to potraži negde u > konfrencijama ... Ima li neko spisak telefonskih brojeva po nodovima?
pitanja.2135 smars,
pOTREBAN SPISAK SVIH BR-OVA TELEFONA SEZAMA PO NODOVIMA. hvala
pitanja.2136 ventura, -> #2134, morkin
> Ima li neko spisak telefonskih brojeva po nodovima? node 2 3690654 node 5 3690658 node 7 3690979 node 9 3690680 node 10 3690980 node 11 3690683 node 13 3690981 node 14 3690655 node 15 3690986
pitanja.2137 fraudator,
e u chemu je fora kad otju da pogledam neki res on mi kazhe odustali ste od pratjenja teme razno??? mislim, shta to znachi i kako da se reshim toga?
pitanja.2138 pifat, -> #2137, fraudator
>e u chemu je fora kad otju da pogledam neki res >on mi kazhe odustali ste od pratjenja teme razno??? >mislim, shta to znachi i kako da se reshim toga? U konferencijskom režimu, skraćenica RES podrazumeva RESIGN, a ne rezime. Zbog toga, da bi u konferencijskom režimu mogao da pročitaš nečiji rezime, kucaj komandu .RES , dakle sa tačkom ispred. U tom slučaju, Sezam shvata da želiš da čitaš rezime, a ne da odustaješ od praćenja neke teme.
pitanja.2139 fraudator,
a ql a kako onda da pochnem opet da pratim temu razno???
pitanja.2140 aandric, -> #2137, fraudator
> e u chemu je fora kad otju da pogledam neki res > on mi kazhe odustali ste od pratjenja teme razno??? > mislim, shta to znachi i kako da se reshim toga? To ti se uvek desava u CONFERENCE rezimu, jer on komandu "res r <neki user>" (kako ti verovatno otkucas) tumaci kao RES(ign) R(azno), a dalje zanemari. Dakle ako hoces da citas resove izadji iz CONF, odnosno kucaj "exit", pa citaj, ili kucaj "..res r <user>".
pitanja.2141 aandric, -> #2139, fraudator
> a > ql a kako onda da pochnem opet da pratim temu razno??? Tako sto u doticnoj konferenciji otkucas "RE(ad) RAZNO"
pitanja.2142 ventura, -> #2137, fraudator
> e u chemu je fora kad otju da pogledam neki res > on mi kazhe odustali ste od pratjenja teme razno??? > mislim, shta to znachi i kako da se reshim toga? To ti je kada kucas res r neko u konferenciskom rezimu, ili izadji u prompt ili kucaj ..res r neko
pitanja.2143 smrda,
Mislim stvarno zasto posta ne ide sa sezama na internet?
pitanja.2144 indi, -> #2137, fraudator
-> e u chemu je fora kad otju da pogledam neki res -> on mi kazhe odustali ste od pratjenja teme razno??? -> mislim, shta to znachi i kako da se reshim toga? kad sam te procito odma sam hteo da ti odgovorim ali sam video da me je neko preduhitrio (njih troica:) verovatno smo svi mi cetvorica koji jako zelimo da ti odgovorio, imali problema sa istim problemom :) meni se desilo par puta.... a jesi slucajno cuo za fajl uputstvo.txt koji govori o nacinu upotrebe ... pogodi ... SEZAMA!:)
pitanja.2145 fraudator,
ovaj znam za dotichni fajlitj i skino sam ga i odshtampao(?!?) ali je zaglavio kod nekog ortaka ne setjam se kog. :I
pitanja.2146 miskop, -> #2145, fraudator
'Ajde za promenu da kreneš da koristiš opciju REPLY kad odgovoraš na nečije poruke kao i quote znak. Može? Ovako izgleda kao da pričaš sam sa sobom... ;)
pitanja.2147 obren, -> #2143, smrda
> Mislim stvarno zasto posta ne ide sa sezama na internet? InfoSky, preko koga je išla razmena pošte, ne dozvoljava više slanje e-mail poruka kod kojih bar jedan od pošiljaoca/primaoca nije sa domena infosky.net.
pitanja.2148 indi,
ja se izvinjavam ali opet moram da pitam IMA LI NEKO TELEFON OD NODA 1 (NODE 1) JA SAM SE EVO SAD ZAKACIO ZA NJEGA...TAKO DA ZNA, DA RADI.. (inace zvao sam 3690653) HVALA PUNO!!
pitanja.2149 poll,
sherloc online zashto je sezam zezao sve do sada, najpre nije mogla da se dobije veza, a posle kad sam uspeo da dobijem vezu, upishem username i password ispishe mi koliko imam vremena pa se zaglavi i uskoro pukne veza ? A malopre kad sam pokushao da se ulogujem na sherloc ispisao mi je: Username: sherloc Password: ************** Na zalost, potrosili ste sve svoje vreme za danas. Dovidenja do sutra! ? A danas nisam proveo nimalo vremena na vezi. O chemu se radi? ByE
pitanja.2150 sani., -> #2149, poll
}} Username: sherloc }} Password: ************** A ti nisi mogo malo manji pasword da smislis? :)
pitanja.2151 dzim, -> #2150, sani.
> }} Username: sherloc > }} Password: ************** > > A ti nisi mogo malo manji pasword da smislis? :) > Username: dzim ****************
pitanja.2152 mrav,
>> Za one koji nisu skontali, Sezamu su maximalno napunjeni >> diskovi. Stoga, batalite upload za sada. A sto se ne bi nasao neki dasa pa da pobrise sve poruke u konfi, pa ako nekom nesto treba iz ranijih poruka, neka zatrazi odgovor ponovo?
pitanja.2154 miskop, -> #2152, mrav
>> A sto se ne bi nasao neki dasa pa da pobrise sve poruke u konfi, pa ako >> nekom nesto treba iz ranijih poruka, neka zatrazi odgovor ponovo? Ma, to je OK, ali svaka napisana poruka je deo istorije Sezama, tako da bi bilo 'grešno' da se starije poruke brišu... :)
pitanja.2155 indi, -> #39, obren
->> Konferencije VICEVI.4 i MUZIKA.3 su privremeno zatvorene, kako za ->> pisanje tako i za citanje. Razlog su osteceni hederi, nastali prilikom znam da mozda zvuci smesno ali ja bih da pomognem ako mogu! blizu sam bigza pa ono, za dz. bih uradio nesto dobrotvorno za sezam cisto zato sto mi toliko znaci i zato sto ga puno koristim.. a ako bude ono.. "indi majstore svaka cast".. pa bice mi lepo |))) aj obren, znam d imas posla al odgovori mi na mail dal moze da se pomogne ili ne i kako dapomognem e samo nemoj pare da trazis.. i meni to fali |)
pitanja.2156 indi, -> #2154, miskop
->>> A sto se ne bi nasao neki dasa pa da pobrise sve poruke u konfi, pa ako ->>> nekom nesto treba iz ranijih poruka, neka zatrazi odgovor ponovo? -> Ma, to je OK, ali svaka napisana poruka je deo istorije Sezama, tako -> da bi bilo 'gresno' da se starije poruke brisu... :) izvini na izrazavanju ali.. JEBES ISTORJU KAD NEMA BUDUCNOSTI!!!! glazam ZA da se obrisu mail poruke starije od godinu dana i da glasamo koje cemo confe daobrisemo..ne mora sve, samo nepotrebne mislim da je krajnje vreme da sezam odbaci neka stara pravila koja je sebi nametnuo kada je poceo sa radom, i mislio da ce vecno cvetati cvece! moderatore ne brisi ovu poruku, samo zbog jedne psovke!!
pitanja.2157 kiki, -> #2155, indi
> e samo nemoj pare da trazis.. i meni to fali |) DAJ PARE!!! DAJ PARE!!! DAJ PARE!!!
pitanja.2158 kum.djole, -> #2156, indi
>> glazam ZA da se obrisu mail poruke starije od godinu dana Mail poruke se i brišu. ;) Konferencijske poruke ne treba dirati. Predlažem da se samo pobrišu one golišave sličice iz konferencije FORUM, tema 9 - juče sam pobrisao oko 1.3 MB sličica koje sam tamo poslao, što zbog činjenice da sam primao gomilu sysmsg da je tokom agresije, srpski sezamovski narod, to obilato downloadovao ;) što zbog doprinosa da se beznačajni fajlovi pobrišu. Ako to uopšte može da pomogne. Što se tiče finansijske pomoći, apsolutno se zalažem za opciju G8. Nema bRe pare za bigz-lopove. ;) Dok Sezam ne dobije neku normalnu, smenjivu i sposobnu vladu sezamovskog spasa, ne dam ni dinara (osim za pretplatu:). Ono jes, pardon, ispalo bi da je Sezam onda neka komunjarska organizacija, ali ok, ulažemo u obnovu, svi danas ulažu u obnovu, što ne bi i mi. ;)
pitanja.2159 kum.djole, -> #2157, kiki
>> DAJ PARE!!! DAJ PARE!!! DAJ PARE!!! Evo ja predlažem da date Kikiju pare. Kiki uzme sve pare, zahvali se, i instalira YELEN 0.5 modeme. ;) Nešto malko sebi, nešto vama. ;) Al' da vidiš kako to piči.. kad vežeš 6-7 YELEN modema u 'mrežu'... ;))
pitanja.2160 indi, -> #2158, kum.djole
->>> glazam ZA da se obrisu mail poruke starije od godinu dana -> Mail poruke se i brisu. ;) a koliko mail poruke treba da "odleze" da bi se obrisale mozda bi mogle da se prisu nakon nekog kraceg perioda -> FORUM, tema 9 - juce sam pobrisao oko 1.3 MB slicica koje sam tamo da slazem se..ono jes' mi zao ali tako je bolje |) -> Dok Sezam ne dobije neku normalnu, smenjivu i sposobnu vladu -> sezamovskog spasa, ne dam ni dinara (osim za pretplatu:). molim? pa zar sezam ima "losu vladu"?! ja sam mislio da je BIGZ kriv za ova sr.nja!
pitanja.2161 indi, -> #2157, kiki
->> e samo nemoj pare da trazis.. i meni to fali |) -> DAJ PARE!!! DAJ PARE!!! DAJ PARE!!! |))))))))))))))))))))) ali ja sam bio ozbiljan oko toga!
pitanja.2162 kiki, -> #2160, indi
> ja sam mislio da je BIGZ kriv za ova sr.nja! Indirektno jeste.. krivo je "rukovodstvo" pod palicom "kuge" (a možda je i ona pod nečijom drugom "palicom" :>>), a samim tim i preduzeće Bigz.
pitanja.2163 indi,
ako ja npr. napravim grupu qwer i u njoj ljudi uploaduju 10-ak MB podataka i ako posle nekog vremena ja napisem GR KILL QWER i sez kaze grupa obrisana il tako nesto da li je ona stvarno obrisana sa sezamovog diska ili je samo ko bajagi obrisana? da li tako slobadjam prostor nasezamovom disku?
pitanja.2164 sani., -> #2163, indi
}} da li je ona stvarno obrisana sa sezamovog diska ili }} je samo ko bajagi obrisana? da li tako slobadjam prostor }} nasezamovom disku? Sto bi lekari rekli - bolje spreciti nego leciti. Dakle nemoj da pravis tu grupu , i mozes da racunas kao da je obrisana sa diska :)
pitanja.2165 kgelevski,
Molio bih za pomoc. Interesuje me ima li neka komanda sa kojom mogu da pokupim sve nove poruke u textpad. Jer kada otkucam komandu "sezam" ona istina pokupi sve nove poruke ali na kraju izvrsi i zipovanje istih sto bih ja hteo da izbegnem jer ponekad hocu poruke da prenesem u nekom drugom formatu osim standardnog. Neznam dali sam bio dovoljno jasan. Hvala Kosta
pitanja.2166 kum.djole, -> #2160, indi
>> molim? pa zar sezam ima "losu vladu"?! :) Samo sam se malo ironično našalio, u skladu s aktuelnim izrazima koje svi već danima slušamo ;).. naprotiv, Sezam ima odličnu "vladu" koja je , iako nas nije upoznavala šta i kako konkretno radi :) očigledno uspela da sačuva ono što se moglo sačuvati. Na primer, pri svakom masovnom napadu na elektrosisteme, očekivao sam da će ovi modemi ovde potpuno zatajiti - no, Sezam je bio 'stabilniji' čak i od nekih slavnih internet provajdera. Ne znam kome sve mogu da čestitam na zalaganju i trudu, osim mom drugaru Pifatu :) koji je najverovatnije večiti 'požarni kod Sezama' :) ali zaista, s obzirom da sam ovde dovoljno aktivan posetilac, zaključiću da je bilo i gorih dana - i da sam lično sasvim zadovoljan kako 'stvar ide'. ..a što se 'promena' i 'obnove' tiče.. pih. Ima da za megdana. ;)
pitanja.2167 miskop, -> #2165, kgelevski
>> Molio bih za pomoc. Interesuje me ima li neka komanda sa kojom mogu >> da pokupim sve nove poruke u textpad. Jer kada otkucam komandu >> "sezam" ona istina pokupi sve nove poruke ali na kraju izvrsi i >> zipovanje istih sto bih ja hteo da izbegnem jer ponekad hocu poruke >> da prenesem u nekom drugom formatu osim standardnog. Neznam dali sam >> bio dovoljno jasan. Hvala Kosta Dok si u CONF režimu, pređi u 'root', tj. da ti prompt bude >>conf:> (ili tako nešto) i kucaj: REad & (ovom komandom sve poruke 'peške' prebacuješ u pad) Posle samo pređi u PAD i prenesi textpad kako ti želiš. P.S. Samo nemoj da zaboraviš da poruke proglasiš za pročitane, a to se radi komandom SEEN (bez parametara).
pitanja.2168 indi, -> #2164, sani.
-> }} da li je ona stvarno obrisana sa sezamovog diska ili -> }} je samo ko bajagi obrisana? da li tako slobadjam prostor -> }} nasezamovom disku? -> Sto bi lekari rekli - bolje spreciti nego leciti. -> Dakle nemoj da pravis tu grupu , i mozes da racunas kao da je -> obrisana sa diska :) nemoj d se uvredis ali, ajde ako neki veci baja moze da mi odgovori posto ti jedino gledas kako mozes da se izmotavas |))
pitanja.2169 indi, -> #2165, kgelevski
-> zipovanje istih sto bih ja hteo da izbegnem jer ponekad hocu poruke -> da prenesem u nekom drugom formatu osim standardnog. Neznam dali sam u grugom formatu mislis ne zip nego arj? ako je to onda ukucaj SET pa onda help i nadji komandu kojom menjas arhiver..
pitanja.2170 hooligan,
moje statistike... Download (mb) 29 8 1024 Upload (mb) 0 0 1024 zashto se redovno 'resetuje' broj upload-ovanih mb-a???? to se deshava vec duze vreme... ne znam dali se josh nekom to deshava... Ica
pitanja.2171 ognjenc,
Mozda je pogresna confa ali ajde... Da li neko zna kako u novom Internet Exploreru 5.0 napraviti vise profila kao sto moze u Netscapeu ?? Koliko sam provalio ovde moze vise mailacounta ali frka je kako podesiti proxy-e. Znali to neko a da nije pravljenje vise usera pa onda one seme sa log-off ... ajd da nedavim vise ! Zna li iko ???? Hvala
pitanja.2172 voyager, -> #2171, ognjenc
Promasio si konfu ali nema veze. Koliko sam ja shvatio ti oces da za svaku konekciju imas posebno podesen proxy? Ako je tako onda odes u Tools/Internet Options/Connection. Tu ces naci listu svih konekcija iz dial-up networkinga. Kliknes na konekciju za koju zelis da podesis proxy i onda kliknes na settings i upises proxy. VoYaGeR
pitanja.2173 giovanni, -> #2171, ognjenc
Ę? profila kao sto moze u Netscapeu ?? Koliko sam provalio ovde moze Ę? vise mailacounta ali frka je kako podesiti proxy-e. Znali to neko a Tools/Internet Options/Connections pa u prozorčetu Dial-up settings imaš spisak DUN konekcija. Klikneš na neku pa na settings dugme desno od tog spiska i dalje ćeš već videti sam.
pitanja.2174 kgelevski, -> #2167, miskop
Hvala za pomoc upravo mi je to trebalo. Kosta
pitanja.2175 sani., -> #2174, kgelevski
}} Hvala za pomoc upravo mi je to trebalo. Kosta Neema na cemu. Zato smo ovde :)
pitanja.2176 ognjenc,
Imam jos jedno pitanjce ? Ako pozoves internet sa nekim drugim programom , znaci ne sa Dial Up-om, da li Internet Explorer sam prepoznaje koja je konekcija i koristi proxy koji je za tu konekciju ????? Mislim da je ovo sve od mene !!
pitanja.2177 miskop, -> #2176, ognjenc
>> Imam jos jedno pitanjce ? Ako pozoves internet sa nekim drugim >> programom , znaci ne sa Dial Up-om, da li Internet Explorer sam >> prepoznaje koja je konekcija i koristi proxy koji je za tu >> konekciju ? Pa naravno. (reč je o verziji 5 IE-a)
pitanja.2178 milko,
ljudi pomagajte isparili mi svi dllovi iz wina ne mogu da pokrenem nij edan program niti da otvorim ni jednu sliku.... uzhas bre ajde ako neko ima da baci ovde te dllove ili da mi kazhe kako da reshm problem brzo bre fala unapred
pitanja.2179 gdown,
Jedno pitanje Malo sam rovario po starim konfama i nasao da su sve datoteke u confi VICEVI.3 izbrisane. Zasto to neuraditi u svim matorim konfama , tj. zasto se neke brisu a neke ne? i eto prostora, zar ne? Ipak nije bilo samo jedno pitanje ;)
pitanja.2180 smars,
Ajde stvarno da li neko zna broj od noda 1, vec vise stvarno.....
pitanja.2181 darklord,
zanima me da li sezam ima opciju Find... ili tako nesto!? MIslim na ono ja ukucam neku rec i on mi napise gde se nalazi i to?? Hvala Bye
pitanja.2182 smars,
E ajmi bacite fajl mmmixer.dll ovde ili namel
pitanja.2183 sherloc, -> #2181, darklord
>> zanima me da li sezam ima opciju Find... ili tako nesto!? >> >> MIslim na ono ja ukucam neku rec i on mi napise gde se nalazi i >> to?? Ima. Kucash u konfi ili bilo gde drugde find [datum od kog se trazhi] ( ili ) [broj poruke od koje se trazhi], zatim enter pa upishesh rech koju poruka treba da sadrzhi. Sve u svemu mnogo bolje i razumljivije opisano u help rezhimu :) ByE
pitanja.2184 kenza,
Hi, jel stižu privatne poruke sa Interneta na Sezam? Poz.
pitanja.2185 hercog, -> #2184, kenza
>> jel stižu privatne poruke sa Interneta na Sezam? Stižu, ali posle par dana... Sale
pitanja.2186 dekiz,
--------------------------------------------------------- >> jel stizu privatne poruke sa Interneta na Sezam? Stizu, ali posle par dana... >> A da li sa Sezama idu na Internet? Odgovor moze i na mail dekiz hvala!
pitanja.2187 buva, -> #2186, dekiz
(;) A da li sa Sezama idu na Internet? ne
pitanja.2188 ian.stuart,
stizhi mail poruke sa zakashnjenjem od 4-5 dana bash sad dobih neki mail. *PhiLipPuS*
pitanja.2189 philippus,
josh jedno pitanje za nadlezhne: Shta se desilo sa uzerom balexov *PhiLipPuS*
pitanja.2190 dzim,
jel moze da se raspakuje arhiva u padu? koja beshe komanda za proveravanje iste?
pitanja.2191 ian.stuart,
Hoj, Imam jedno Pitanje(shto je i logichno jer inache nebih pisao u ovoj temi :)).Dakle... Kako da u Senioru obrishem konferenciju koju sam prestao da pratim? ____________ *PhiLipPuS*_i shto bi rekao ventura[D.ChOIcE!_oF_GNU_GenERaTiON*]--->
pitanja.2192 ian.stuart,
Jedno pitanje Zashto ste Smenili sanija i naredjenje vratjajte ga
pitanja.2193 stemil, -> #2191, ian.stuart
=> Kako da u Senioru obrishem konferenciju koju sam prestao da => pratim? Najbrže: pritisni "/" pa "del" odgovori sa >da< pa još jednom "del" pa dobiješ pitanje: "Brisanje konf. xxxx iz liste ?"