pitanja.2093miskop,
-> #2086, ventura>> Ako ga pripremaju u kvarku, onda nebi bio problem da ga izvezu
>> u PDF... mada bi to bilo malo poveliko...
Pa ne bi 'izvozili' ceo časopis, od korica do korica, već samo
neke najzanimljivije tekstove. Naravno, ne bi ni sve slike ušle, ta-
ko da bi se ipak dobila 'razumna' veličina eventualnog PDF fajla.
pitanja.2094ian.stuart,
-> #2089, indie pazi ti i ako uplatish te pare tje otitji bigzu koji tje pot-
roshiti na neshto drugo a ne na unapredjenje sezama
tako da uzhivaj dok mozhesh
pitanja.2095ian.stuart,
-> #2090, indimeni takodje u nekoliko sluchajeva,problem je shto je doshlo do
prenapunjenja konfi,tj. treba da se otvore nove :)
pitanja.2096ventura,
-> #2091, indi> -> Ako ga pripremaju u kvarku, onda nebi bio problem da ga izvezu
>
> a sta mu dodje to kvark
> misim znam sta je kvark u kvantnoj fizici
> al sumnjam da je to to sto ti mislis
Quark X Press, (valjda se tako pise) program za izdavastvo.
Priprema novina za stampanje i tako to..
pitanja.2097ventura,
-> #2093, miskop> >> Ako ga pripremaju u kvarku, onda nebi bio problem da ga izvezu
> >> u PDF... mada bi to bilo malo poveliko...
>
> Pa ne bi 'izvozili' ceo casopis, od korica do korica, vec samo
> neke najzanimljivije tekstove. Naravno, ne bi ni sve slike usle, ta-
> ko da bi se ipak dobila 'razumna' velicina eventualnog PDF fajla.
Ali tada bi ipak morali da preuredjuju casopis, ovako ga samo roknu
u PDF i to je to..
pitanja.2098gdown,
Kako to da internet mail moze da dolazi a ne moze da odlazi?
Ako neko zna da mi objasni bio bih mu zahvalan.
10x
pitanja.2099indi,
-> #2097, ventura-> Ali tada bi ipak morali da preuredjuju casopis, ovako ga samo roknu
-> u PDF i to je to..
e to e ql
u ostalom necu ja da imam IZBOR iz tog casopisa
nego CEO casopis, pa kolki je tolkije
skidace ko oce
pitanja.2100markoj,
-> #2002, ventura> > Zashto ne mogu da poshaljem datoteku preko internet mail-a.
>
> Jebiga, tako ti je... mozes da je primis ali nemozes da saljes :>>
zato postoji UUENCODE
pitanja.2101indi,
-> #2100, markoj-> zato postoji UUENCODE
pojasni mi pliz sta je to┐
pitanja.2102mango,
Kad nam je "uprava" produzila pretplatu, pristupio sam sezamu i nakon par dana
me interesovalo ko se sve od starih sezamovaca javlja. Tom prilikom sam video
jednu stvar koja me je (blago receno) zbunila. Prilikom kucanja user /e lexus,
dizel i budim, sistem je izbacivao poruku da oni nisu clanovi. Za schefa mi je
izbacio neki datum, kao i za mmarkovica. Koliko se ja secam, mmarkovic je prvi
koji je izbacen, a njegov user jos uvek stoji, dok su ostali obrisani. Zato
bih postavio pitanje (pre svega nenadu, jer je on tu igrao glavnu ulogu) -
zasto?
pitanja.2103junior,
-> #2102, mango> izbacio neki datum, kao i za mmarkovica. Koliko se ja secam,
> mmarkovic je prvi koji je izbacen, a njegov user jos uvek
> stoji, dok su ostali obrisani. Zato bih postavio pitanje (pre
> svega nenadu, jer je on tu igrao glavnu ulogu) - zasto?
Mmarkovic nije izbačen, nego mmtosic :), Srle tj. schef takođe
nije ništa zgrešio ;), nego se solidarisao sa ekipom i otišao
pa je njegov user i dalje aktivan (kucaj samo game sub /t). A
što se pitanja nenadu tiče .. ma više nije aktuelno.
pitanja.2104miskop,
-> #2101, indi>> -> zato postoji UUENCODE
>> pojasni mi pliz sta je to┐
Još si ti mali za to.
pitanja.2105sherloc,
jednom u zhivotu tokom mog boravka na sezu mi je puko ansi, sada za
10 min dvaput. sluchajnost ili shta?
pitanja.2106sani.,
-> #2105, sherloc}} 10 min dvaput. sluchajnost ili shta?
Ja mislim da je "ili sta?"
pitanja.2107sherloc,
-> #2106, sani.>> Ja mislim da je "ili sta?"
:))))
Znachi... dugom istragom smo utvrdili da ansi puca zbog " ili chega ".
Ko je dovoljno kvalifikovan da utvrdi shta je to " ili shta " ?
Hvala.
ByE
pitanja.2108miskop,
-> #2105, sherloc>> jednom u zhivotu tokom mog boravka na sezu mi je puko ansi, sada za
>> 10 min dvaput. sluchajnost ili shta?
A to je sad mnogo bitno, a?
pitanja.2109sherloc,
-> #2108, miskop>> A to je sad mnogo bitno, a?
Pa nije neshto posebno bitno, samo me zanima dal neko zna shta je
u pitanju, da li ima necheg losheg u tome?
ByE
pitanja.2110paranoiac,
opshta obuzetost aganijem..
dejan.g 00:38 Chat.grp HANIS NA VEZI
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sani. 00:30 Chat.grp Aganiju pozlilo dok je jeo lignje ;)
papa.smurf 00:52 Sezam Agani pao niz stepenice ;)
praktica 01:04 Sezam
paranoiac 01:02 Sezam QQ, AGANI SHTA TI URADISHE DUSHMANI!?
kojai 00:53 Sezam Fehmi Agani is no more!
milosh.zorica 01:01 Sezam Aganiju nije prijalo kosovsko vino:>
pitanja.2111miskop,
-> #2109, sherloc>> Pa nije neshto posebno bitno, samo me zanima dal neko zna shta je
>> u pitanju, da li ima necheg losheg u tome?
Ako si nesmetano mogao da nastaviš rad, onda nema ničeg lošeg
u tome, u protivnom...
pitanja.2112divide.by.zero,
Pozdrav!
Znam da je glupo, ali da li je ikako moguce iskoristiti opciju
bi-modem protokola na sezamu, tj. transfera i neceg drugog u isto
vreme?
pitanja.2113indi,
-> #2112, divide.by.zero-> Znam da je glupo, ali da li je ikako moguce iskoristiti opciju
-> bi-modem protokola na sezamu, tj. transfera i neceg drugog u isto
-> vreme?
smatram pitanje bessmislenim
kao i tvoj user :))
ql...:))
pitanja.2114trooper,
-> #2113, indi -> Znam da je glupo, ali da li je ikako moguce iskoristiti opciju
-> bi-modem protokola na sezamu, tj. transfera i neceg drugog u isto
-> vreme?
In> smatram pitanje bessmislenim
Zasto je pitanje besmisleno? Takve mogucnosti postoje na dosta kako
domacih tako i inostranih sistema i uopste nisu besmislene. Ako je neko
spreman da odvoji malo vremena od transfera i da za to vreme ucestvuje
u chatu, sta tu ima besmislenog?
pitanja.2115ventura,
-> #2114, trooper> -> Znam da je glupo, ali da li je ikako moguce iskoristiti opciju
> -> bi-modem protokola na sezamu, tj. transfera i neceg drugog u isto
> -> vreme?
>
> In> smatram pitanje bessmislenim
>
> Zasto je pitanje besmisleno? Takve mogucnosti postoje na dosta kako
> domacih tako i inostranih sistema i uopste nisu besmislene. Ako je neko
> spreman da odvoji malo vremena od transfera i da za to vreme ucestvuje
> u chatu, sta tu ima besmislenog?
A dali sezam podrzava tu opciju?
SModem je postojao na amigi i upravo je podrzavao tu opciju, ali
ga danas malo bbs-ova podrzava...
pitanja.2116divide.by.zero,
-> #2113, indi
>>smatram pitanje bessmislenim
??kao i tvoj user :)
>>ql...:))
Ne vidim zaÜto bi ti uopÜte razmatrao smislenost neŔijeg
usera, kao ni zaÜto si uopÜte "odgovorio" na pitanje, Ŕime si samo
nepotrebno produbio raspravu koja se mogla zavrÜiti samo na
jednostavnom odgovoru i kakvom-takvom objaÜnjenju.
SiniÜa MarÜ
pitanja.2117trooper,
-> #2115, ventura Ve> A dali sezam podrzava tu opciju?
Nije u tome stvar. Ja sam samo kritikovao necije misljenje da je
postojanje takve stvari besmisleno. To sto je programere sezama
mrzelo da naprave i takvu jednu stvar, a to ipak nije mala stvar,
to nije predmet price.
Ve> SModem je postojao na amigi i upravo je podrzavao tu opciju, ali
Ve> ga danas malo bbs-ova podrzava...
Ne mora to da bude smodem (uzgred receno, nikad cuo za njega).
Nije bitno kako se zove... bitna je mogucnost.
pitanja.2118mperisic,
Prilikom uvoza novih poruka Senior mi prijavljuje:
DB Error - Previous fatal error ; cannot proceed: IMPORT.CPP (580)
Ponovo sam ga instalirao i prvi uvoz je dobro prosao,a drugi peva
istu pesmu.Sta da radim?
Pozdrav,
Milos.
pitanja.2119hercog,
-> #2118, mperisic>> Ponovo sam ga instalirao i prvi uvoz je dobro prosao,a drugi peva
>> istu pesmu.Sta da radim?
Uradiš senior /recover pa onda iz data direktorijuma pobrišeš sve,
pa kažeš senior recover.msg (valjda se tako zove fajl u koji su
izvezene poruke).
Sale
pitanja.2120indi,
-> #2114, trooper-> Zasto je pitanje besmisleno? Takve mogucnosti postoje na dosta kako
pa pazi brate
jesi bio u bigzu preko puta sajma?
to samo sto se ne srusi
ljudi na sezu nisu ves nekoliko meseci primili pare koje im bigz duguje
pa daju dzabe mesece userima
tako da nista na bolje ne moze da se promeni dok
ovi iz bigza ne puknu lovu koju su duzni
e onda ce da se poprave nodovi i slicne stvari
pa ce tek onda moci da se raspravlja o tvojoj ideji
u stvari ideja je ql ali u trenutnij situaciji
malo glupo zvuci...
:))
pitanja.2121ventura,
-> #2120, indi> ljudi na sezu nisu ves nekoliko meseci primili pare koje im bigz duguje
> pa daju dzabe mesece userima
e, da su samo meseci u pitanju... :)))
pitanja.2122miskop,
-> #2120, indi>> ljudi na sezu nisu vec nekoliko meseci primili pare koje im bigz duguje
Pre će biti _nekoliko godina_. ;(
pitanja.2123trooper,
-> #2120, indi In> pa pazi brate
In> jesi bio u bigzu preko puta sajma?
In> to samo sto se ne srusi
In> ljudi na sezu nisu ves nekoliko meseci primili pare koje im bigz
Okej... znam za tu situaciju. Trebao si tako da se izrazis umesto da
ispada da ti samu mogucnost smatras besmislenom.
pitanja.2124indi,
-> #2123, trooper-> Okej... znam za tu situaciju. Trebao si tako da se izrazis umesto da
-> ispada da ti samu mogucnost smatras besmislenom.
u redu od sad cu da budem jasniji
:)
pitanja.2125trooper,
Zato konvertovanje QWK u EXEC ne radi kako treba? Ponekad doda slovo
"o" ispred .. pa mi cela poruka propadne.
pitanja.2126sandokan,
kako se zovu posebni nodovi?
pitanja.2127hercog,
-> #2126, sandokan>> kako se zovu posebni nodovi?
Okreneš broj telefona tog noda, a to potraži negde u
konfrencijama ...
Sale
pitanja.2128popovics,
Ima li šanse da se kapacitet grupe poveća?
Probao sam (u pokušaju da rešim problem) da napravim dve grupe, a
da razmenu realizujem kroz moj autoexec, međutim ne lezi vraže,
system kaže nešto u fazonu 'ne možete koristiti exec u okviru
exec-a'. A od kad je autoexec exec? :) Iz ovoga proizilazi gornje
pitanje.
Srcky/popovics
pitanja.2129hercog,
-> #2128, popovics>> Ima li šanse da se kapacitet grupe poveća?
Ima ako zamoliš administratora, i ako se tvoja grupa ne kosi
sa nekom konferencijom...
SAle
pitanja.2130popovics,
Evo odgovara na pitanje 'Ima li uprave'?
dzakic Dragan Zakić Beograd 24.04.1999 16:53
nenad Nenad Milenković Beograd 24.04.1999 16:36
sekretarica Sekretarica Sezama Beograd 25.03.1999 09:11
maki Marija Zakić Beograd 30.04.1999 02:53
uprava Uprava Sistema Beograd 07.12.1998 20:06
Srcky/popovics
pitanja.2131qpele,
-> #2130, popovics
> Evo odgovara na pitanje 'Ima li uprave'?
> uprava Uprava Sistema Beograd 07.12.1998
> 20:06
Kao sto svi vidimo uprave nema :)
pitanja.2132dusandz,
-> #2131, qpele>> ===============================
>> 32.314 KOMUNIKACIJE.10:razno * Ponistio Sysadm
>> ttesla, 13.05.99. 23:43, 623 chr
>> Odgovor na 32.305, ventura, 06.05.99. 13:29
>> ---------------------------------------------------------
Tu su :)
pitanja.2133nico,
Zasto se u direktorijumu \dos\drivers\sound ne nalaze fajlovi???
Bas nekorisno.
Obrisati direktorijum.
Nico
pitanja.2134morkin,
-> #2127, hercog> >> kako se zovu posebni nodovi?
>
> Okreneš broj telefona tog noda, a to potraži negde u
> konfrencijama ...
Ima li neko spisak telefonskih brojeva po nodovima?
pitanja.2135smars,
pOTREBAN SPISAK SVIH BR-OVA TELEFONA SEZAMA PO NODOVIMA.
hvala
pitanja.2136ventura,
-> #2134, morkin
> Ima li neko spisak telefonskih brojeva po nodovima?
node 2 3690654
node 5 3690658
node 7 3690979
node 9 3690680
node 10 3690980
node 11 3690683
node 13 3690981
node 14 3690655
node 15 3690986
pitanja.2137fraudator,
e u chemu je fora kad otju da pogledam neki res
on mi kazhe odustali ste od pratjenja teme razno???
mislim, shta to znachi i kako da se reshim toga?
pitanja.2138pifat,
-> #2137, fraudator
>e u chemu je fora kad otju da pogledam neki res
>on mi kazhe odustali ste od pratjenja teme razno???
>mislim, shta to znachi i kako da se reshim toga?
U konferencijskom režimu, skraćenica RES podrazumeva RESIGN, a ne
rezime. Zbog toga, da bi u konferencijskom režimu mogao da pročitaš
nečiji rezime, kucaj komandu .RES , dakle sa tačkom ispred. U tom
slučaju, Sezam shvata da želiš da čitaš rezime, a ne da odustaješ od
praćenja neke teme.
pitanja.2139fraudator,
a
ql a kako onda da pochnem opet da pratim temu razno???
pitanja.2140aandric,
-> #2137, fraudator> e u chemu je fora kad otju da pogledam neki res
> on mi kazhe odustali ste od pratjenja teme razno???
> mislim, shta to znachi i kako da se reshim toga?
To ti se uvek desava u CONFERENCE rezimu, jer on komandu
"res r <neki user>" (kako ti verovatno otkucas) tumaci kao
RES(ign) R(azno), a dalje zanemari. Dakle ako hoces da citas
resove izadji iz CONF, odnosno kucaj "exit", pa citaj,
ili kucaj "..res r <user>".
pitanja.2141aandric,
-> #2139, fraudator> a
> ql a kako onda da pochnem opet da pratim temu razno???
Tako sto u doticnoj konferenciji otkucas "RE(ad) RAZNO"
pitanja.2142ventura,
-> #2137, fraudator> e u chemu je fora kad otju da pogledam neki res
> on mi kazhe odustali ste od pratjenja teme razno???
> mislim, shta to znachi i kako da se reshim toga?
To ti je kada kucas res r neko u konferenciskom rezimu, ili izadji u
prompt ili kucaj ..res r neko
pitanja.2143smrda,
Mislim stvarno zasto posta ne ide sa sezama na internet?
pitanja.2144indi,
-> #2137, fraudator-> e u chemu je fora kad otju da pogledam neki res
-> on mi kazhe odustali ste od pratjenja teme razno???
-> mislim, shta to znachi i kako da se reshim toga?
kad sam te procito odma sam hteo da ti odgovorim
ali sam video da me je neko preduhitrio (njih troica:)
verovatno smo svi mi cetvorica koji jako zelimo da ti odgovorio,
imali problema sa istim problemom :)
meni se desilo par puta....
a jesi slucajno cuo za fajl uputstvo.txt
koji govori o nacinu upotrebe ... pogodi ... SEZAMA!:)
pitanja.2145fraudator,
ovaj znam za dotichni fajlitj
i skino sam ga i odshtampao(?!?)
ali je zaglavio kod nekog ortaka
ne setjam se kog. :I
pitanja.2146miskop,
-> #2145, fraudator
'Ajde za promenu da kreneš da koristiš opciju REPLY kad odgovoraš
na nečije poruke kao i quote znak. Može?
Ovako izgleda kao da pričaš sam sa sobom... ;)
pitanja.2147obren,
-> #2143, smrda> Mislim stvarno zasto posta ne ide sa sezama na internet?
InfoSky, preko koga je išla razmena pošte, ne dozvoljava više slanje
e-mail poruka kod kojih bar jedan od pošiljaoca/primaoca nije sa
domena infosky.net.
pitanja.2148indi,
ja se izvinjavam ali opet moram da pitam
IMA LI NEKO TELEFON OD NODA 1 (NODE 1)
JA SAM SE EVO SAD ZAKACIO ZA NJEGA...TAKO DA ZNA, DA RADI..
(inace zvao sam 3690653)
HVALA PUNO!!
pitanja.2149poll,
sherloc online
zashto je sezam zezao sve do sada, najpre nije mogla da se dobije
veza, a posle kad sam uspeo da dobijem vezu, upishem username i
password ispishe mi koliko imam vremena pa se zaglavi i uskoro
pukne veza ? A malopre kad sam pokushao da se ulogujem na sherloc
ispisao mi je:
Username: sherloc
Password: **************
Na zalost, potrosili ste sve svoje vreme za danas.
Dovidenja do sutra!
? A danas nisam proveo nimalo vremena na vezi.
O chemu se radi?
ByE
pitanja.2150sani.,
-> #2149, poll}} Username: sherloc
}} Password: **************
A ti nisi mogo malo manji pasword da smislis? :)
pitanja.2151dzim,
-> #2150, sani.
> }} Username: sherloc
> }} Password: **************
>
> A ti nisi mogo malo manji pasword da smislis? :)
> Username: dzim ****************
pitanja.2152mrav,
>> Za one koji nisu skontali, Sezamu su maximalno napunjeni
>> diskovi. Stoga, batalite upload za sada.
A sto se ne bi nasao neki dasa pa da pobrise sve poruke u konfi, pa ako nekom
nesto treba iz ranijih poruka, neka zatrazi odgovor ponovo?
pitanja.2154miskop,
-> #2152, mrav>> A sto se ne bi nasao neki dasa pa da pobrise sve poruke u konfi, pa ako
>> nekom nesto treba iz ranijih poruka, neka zatrazi odgovor ponovo?
Ma, to je OK, ali svaka napisana poruka je deo istorije Sezama, tako
da bi bilo 'grešno' da se starije poruke brišu... :)
pitanja.2155indi,
-> #39, obren->> Konferencije VICEVI.4 i MUZIKA.3 su privremeno zatvorene, kako za
->> pisanje tako i za citanje. Razlog su osteceni hederi, nastali prilikom
znam da mozda zvuci smesno ali ja bih da pomognem ako mogu!
blizu sam bigza pa ono, za dz. bih uradio nesto dobrotvorno
za sezam
cisto zato sto mi toliko znaci i zato sto ga puno koristim..
a ako bude ono.. "indi majstore svaka cast".. pa bice mi lepo |)))
aj obren, znam d imas posla al odgovori mi na mail dal moze
da se pomogne ili ne i kako dapomognem
e samo nemoj pare da trazis.. i meni to fali |)
pitanja.2156indi,
-> #2154, miskop->>> A sto se ne bi nasao neki dasa pa da pobrise sve poruke u konfi, pa ako
->>> nekom nesto treba iz ranijih poruka, neka zatrazi odgovor ponovo?
-> Ma, to je OK, ali svaka napisana poruka je deo istorije Sezama, tako
-> da bi bilo 'gresno' da se starije poruke brisu... :)
izvini na izrazavanju ali..
JEBES ISTORJU KAD NEMA BUDUCNOSTI!!!!
glazam ZA da se obrisu mail poruke starije od godinu dana
i da glasamo koje cemo confe daobrisemo..ne mora sve, samo nepotrebne
mislim da je krajnje vreme da sezam odbaci neka stara pravila koja je sebi
nametnuo
kada je poceo sa radom, i mislio da ce vecno cvetati cvece!
moderatore ne brisi ovu poruku, samo zbog jedne psovke!!
pitanja.2157kiki,
-> #2155, indi> e samo nemoj pare da trazis.. i meni to fali |)
DAJ PARE!!! DAJ PARE!!! DAJ PARE!!!
pitanja.2158kum.djole,
-> #2156, indi>> glazam ZA da se obrisu mail poruke starije od godinu dana
Mail poruke se i brišu. ;)
Konferencijske poruke ne treba dirati.
Predlažem da se samo pobrišu one golišave sličice iz konferencije
FORUM, tema 9 - juče sam pobrisao oko 1.3 MB sličica koje sam tamo
poslao, što zbog činjenice da sam primao gomilu sysmsg da je tokom
agresije, srpski sezamovski narod, to obilato downloadovao ;)
što zbog doprinosa da se beznačajni fajlovi pobrišu.
Ako to uopšte može da pomogne.
Što se tiče finansijske pomoći, apsolutno se zalažem za opciju G8.
Nema bRe pare za bigz-lopove. ;)
Dok Sezam ne dobije neku normalnu, smenjivu i sposobnu vladu
sezamovskog spasa, ne dam ni dinara (osim za pretplatu:).
Ono jes, pardon, ispalo bi da je Sezam onda neka komunjarska organizacija,
ali ok, ulažemo u obnovu, svi danas ulažu u obnovu, što ne bi i mi. ;)
pitanja.2159kum.djole,
-> #2157, kiki>> DAJ PARE!!! DAJ PARE!!! DAJ PARE!!!
Evo ja predlažem da date Kikiju pare.
Kiki uzme sve pare, zahvali se, i instalira YELEN 0.5 modeme. ;)
Nešto malko sebi, nešto vama. ;)
Al' da vidiš kako to piči.. kad vežeš 6-7 YELEN modema u 'mrežu'... ;))
pitanja.2160indi,
-> #2158, kum.djole->>> glazam ZA da se obrisu mail poruke starije od godinu dana
-> Mail poruke se i brisu. ;)
a koliko mail poruke treba da "odleze" da bi se obrisale
mozda bi mogle da se prisu nakon nekog kraceg perioda
-> FORUM, tema 9 - juce sam pobrisao oko 1.3 MB slicica koje sam tamo
da slazem se..ono jes' mi zao ali tako je bolje |)
-> Dok Sezam ne dobije neku normalnu, smenjivu i sposobnu vladu
-> sezamovskog spasa, ne dam ni dinara (osim za pretplatu:).
molim? pa zar sezam ima "losu vladu"?!
ja sam mislio da je BIGZ kriv za ova sr.nja!
pitanja.2161indi,
-> #2157, kiki->> e samo nemoj pare da trazis.. i meni to fali |)
-> DAJ PARE!!! DAJ PARE!!! DAJ PARE!!!
|)))))))))))))))))))))
ali ja sam bio ozbiljan oko toga!
pitanja.2162kiki,
-> #2160, indi> ja sam mislio da je BIGZ kriv za ova sr.nja!
Indirektno jeste.. krivo je "rukovodstvo" pod palicom "kuge" (a možda je
i ona pod nečijom drugom "palicom" :>>), a samim tim i preduzeće Bigz.
pitanja.2163indi,
ako ja npr. napravim grupu qwer
i u njoj ljudi uploaduju 10-ak MB podataka
i ako posle nekog vremena ja napisem
GR KILL QWER
i sez kaze grupa obrisana il tako nesto
da li je ona stvarno obrisana sa sezamovog diska ili
je samo ko bajagi obrisana? da li tako slobadjam prostor
nasezamovom disku?
pitanja.2164sani.,
-> #2163, indi}} da li je ona stvarno obrisana sa sezamovog diska ili
}} je samo ko bajagi obrisana? da li tako slobadjam prostor
}} nasezamovom disku?
Sto bi lekari rekli - bolje spreciti nego leciti.
Dakle nemoj da pravis tu grupu , i mozes da racunas kao da je
obrisana sa diska :)
pitanja.2165kgelevski,
Molio bih za pomoc. Interesuje me ima li neka komanda sa kojom mogu
da pokupim sve nove poruke u textpad. Jer kada otkucam komandu
"sezam" ona istina pokupi sve nove poruke ali na kraju izvrsi i
zipovanje istih sto bih ja hteo da izbegnem jer ponekad hocu poruke
da prenesem u nekom drugom formatu osim standardnog. Neznam dali sam
bio dovoljno jasan. Hvala Kosta
pitanja.2166kum.djole,
-> #2160, indi>> molim? pa zar sezam ima "losu vladu"?!
:) Samo sam se malo ironično našalio, u skladu s aktuelnim izrazima
koje svi već danima slušamo ;).. naprotiv, Sezam ima odličnu "vladu"
koja je , iako nas nije upoznavala šta i kako konkretno radi :)
očigledno uspela da sačuva ono što se moglo sačuvati.
Na primer, pri svakom masovnom napadu na elektrosisteme, očekivao sam
da će ovi modemi ovde potpuno zatajiti - no, Sezam je bio 'stabilniji'
čak i od nekih slavnih internet provajdera. Ne znam kome sve mogu da
čestitam na zalaganju i trudu, osim mom drugaru Pifatu :) koji je
najverovatnije večiti 'požarni kod Sezama' :) ali zaista, s obzirom
da sam ovde dovoljno aktivan posetilac, zaključiću da je bilo i gorih
dana - i da sam lično sasvim zadovoljan kako 'stvar ide'.
..a što se 'promena' i 'obnove' tiče.. pih.
Ima da za megdana. ;)
pitanja.2167miskop,
-> #2165, kgelevski>> Molio bih za pomoc. Interesuje me ima li neka komanda sa kojom mogu
>> da pokupim sve nove poruke u textpad. Jer kada otkucam komandu
>> "sezam" ona istina pokupi sve nove poruke ali na kraju izvrsi i
>> zipovanje istih sto bih ja hteo da izbegnem jer ponekad hocu poruke
>> da prenesem u nekom drugom formatu osim standardnog. Neznam dali sam
>> bio dovoljno jasan. Hvala Kosta
Dok si u CONF režimu, pređi u 'root', tj. da ti prompt bude
>>conf:> (ili tako nešto) i kucaj:
REad & (ovom komandom sve poruke 'peške' prebacuješ u pad)
Posle samo pređi u PAD i prenesi textpad kako ti želiš.
P.S. Samo nemoj da zaboraviš da poruke proglasiš za pročitane,
a to se radi komandom SEEN (bez parametara).
pitanja.2168indi,
-> #2164, sani.-> }} da li je ona stvarno obrisana sa sezamovog diska ili
-> }} je samo ko bajagi obrisana? da li tako slobadjam prostor
-> }} nasezamovom disku?
-> Sto bi lekari rekli - bolje spreciti nego leciti.
-> Dakle nemoj da pravis tu grupu , i mozes da racunas kao da je
-> obrisana sa diska :)
nemoj d se uvredis ali, ajde ako neki veci baja moze da mi odgovori
posto ti jedino gledas kako mozes da se izmotavas |))
pitanja.2169indi,
-> #2165, kgelevski-> zipovanje istih sto bih ja hteo da izbegnem jer ponekad hocu poruke
-> da prenesem u nekom drugom formatu osim standardnog. Neznam dali sam
u grugom formatu
mislis ne zip nego arj? ako je to onda ukucaj
SET
pa onda
help
i nadji komandu kojom menjas arhiver..
pitanja.2170hooligan,
moje statistike...
Download (mb) 29 8 1024
Upload (mb) 0 0 1024
zashto se redovno 'resetuje' broj upload-ovanih mb-a????
to se deshava vec duze vreme... ne znam dali se josh nekom
to deshava...
Ica
pitanja.2171ognjenc,
Mozda je pogresna confa ali ajde...
Da li neko zna kako u novom Internet Exploreru 5.0 napraviti vise
profila kao sto moze u Netscapeu ?? Koliko sam provalio ovde moze
vise mailacounta ali frka je kako podesiti proxy-e. Znali to neko a
da nije pravljenje vise usera pa onda one seme sa log-off ...
ajd da nedavim vise ! Zna li iko ????
Hvala
pitanja.2172voyager,
-> #2171, ognjencPromasio si konfu ali nema veze.
Koliko sam ja shvatio ti oces da za svaku konekciju imas posebno
podesen proxy?
Ako je tako onda odes u Tools/Internet Options/Connection.
Tu ces naci listu svih konekcija iz dial-up networkinga.
Kliknes na konekciju za koju zelis da podesis proxy i onda kliknes
na settings i upises proxy.
VoYaGeR
pitanja.2173giovanni,
-> #2171, ognjencĘ? profila kao sto moze u Netscapeu ?? Koliko sam provalio ovde moze
Ę? vise mailacounta ali frka je kako podesiti proxy-e. Znali to neko a
Tools/Internet Options/Connections pa u prozorčetu Dial-up settings imaš
spisak DUN konekcija. Klikneš na neku pa na settings dugme desno od tog
spiska i dalje ćeš već videti sam.
pitanja.2174kgelevski,
-> #2167, miskopHvala za pomoc upravo mi je to trebalo. Kosta
pitanja.2175sani.,
-> #2174, kgelevski}} Hvala za pomoc upravo mi je to trebalo. Kosta
Neema na cemu. Zato smo ovde :)
pitanja.2176ognjenc,
Imam jos jedno pitanjce ? Ako pozoves internet sa nekim drugim
programom , znaci ne sa Dial Up-om, da li Internet Explorer sam
prepoznaje koja je konekcija i koristi proxy koji je za tu
konekciju ????? Mislim da je ovo sve od mene !!
pitanja.2177miskop,
-> #2176, ognjenc>> Imam jos jedno pitanjce ? Ako pozoves internet sa nekim drugim
>> programom , znaci ne sa Dial Up-om, da li Internet Explorer sam
>> prepoznaje koja je konekcija i koristi proxy koji je za tu
>> konekciju ?
Pa naravno. (reč je o verziji 5 IE-a)
pitanja.2178milko,
ljudi pomagajte
isparili mi svi dllovi iz wina
ne mogu da pokrenem nij edan program niti da otvorim
ni jednu sliku....
uzhas bre
ajde ako neko ima da baci ovde te dllove ili da mi kazhe kako
da reshm problem
brzo
bre
fala unapred
pitanja.2179gdown,
Jedno pitanje
Malo sam rovario po starim konfama i nasao da su sve datoteke u
confi VICEVI.3 izbrisane. Zasto to neuraditi u svim matorim konfama
, tj. zasto se neke brisu a neke ne?
i eto prostora, zar ne?
Ipak nije bilo samo jedno pitanje ;)
pitanja.2180smars,
Ajde stvarno da li neko zna broj od noda 1, vec vise stvarno.....
pitanja.2181darklord,
zanima me da li sezam ima opciju Find... ili tako nesto!?
MIslim na ono ja ukucam neku rec i on mi napise gde se nalazi i to??
Hvala
Bye
pitanja.2182smars,
E ajmi bacite fajl mmmixer.dll
ovde
ili namel
pitanja.2183sherloc,
-> #2181, darklord>> zanima me da li sezam ima opciju Find... ili tako nesto!?
>>
>> MIslim na ono ja ukucam neku rec i on mi napise gde se nalazi i
>> to??
Ima. Kucash u konfi ili bilo gde drugde find [datum od kog se trazhi]
( ili ) [broj poruke od koje se trazhi], zatim enter pa upishesh
rech koju poruka treba da sadrzhi. Sve u svemu mnogo bolje i
razumljivije opisano u help rezhimu :)
ByE
pitanja.2184kenza,
Hi,
jel stižu privatne poruke sa Interneta na Sezam?
Poz.
pitanja.2185hercog,
-> #2184, kenza>> jel stižu privatne poruke sa Interneta na Sezam?
Stižu, ali posle par dana...
Sale
pitanja.2186dekiz,
---------------------------------------------------------
>> jel stizu privatne poruke sa Interneta na Sezam?
Stizu, ali posle par dana...
>>
A da li sa Sezama idu na Internet?
Odgovor moze i na mail dekiz
hvala!
pitanja.2187buva,
-> #2186, dekiz
(;) A da li sa Sezama idu na Internet?
ne
pitanja.2188ian.stuart,
stizhi mail poruke sa zakashnjenjem od 4-5 dana
bash sad dobih neki mail.
*PhiLipPuS*
pitanja.2189philippus,
josh jedno pitanje za nadlezhne:
Shta se desilo sa uzerom balexov
*PhiLipPuS*
pitanja.2190dzim,
jel moze da se raspakuje arhiva u padu?
koja beshe komanda za proveravanje iste?
pitanja.2191ian.stuart,
Hoj,
Imam jedno Pitanje(shto je i logichno jer inache nebih pisao
u ovoj temi :)).Dakle...
Kako da u Senioru obrishem konferenciju koju sam prestao da
pratim?
____________
*PhiLipPuS*_i shto bi rekao ventura[D.ChOIcE!_oF_GNU_GenERaTiON*]--->
pitanja.2192ian.stuart,
Jedno pitanje
Zashto ste Smenili sanija
i naredjenje vratjajte ga
pitanja.2193stemil,
-> #2191, ian.stuart=> Kako da u Senioru obrishem konferenciju koju sam prestao da
=> pratim?
Najbrže: pritisni "/" pa "del" odgovori sa >da< pa još jednom "del" pa
dobiješ pitanje: "Brisanje konf. xxxx iz liste ?"