pitanja.312morkin,
-> #301, dturina>>> Bolje je pisanje off-line...
>
> Da, samo se postavlja pitanje kako postaviti adresu u SDW-u?
Napiši privatnu poruku bilo kome. Snimi exec. Edituj exec. Tamo gde piše:
..mail write username
obriši username i dodaj adresu koja ti treba.
Možeš da promeniš i naredbu u samom SDW-u, pre nego što aktivira editor u kome
pišeš poruku.
pitanja.313nenad,
-> #303, necahc> Kako i dali mogu neku poruku koju sam poslao preko E-maila da obrišem.
Možeš, ali to brisanje ima smisla samo ako poruku već nije
"pokupio" proces koji razmenjuje poštu sa Internetom. Dakle ako
ispred poruke u mail list stoji jedan plus, onda brisanje ne
pomaže. Isto važi i za internet mail i za običan interni Sezamov
mail.
pitanja.314nenad,
-> #309, kostic> Neka mi neko objasni posto sam novi ovde kako mogu da posaljem vec
> snimljenu poruku u neku konferenciju , pokusao sam sa conf send ali
Tekstualni fajl je moguće samo _izvršiti_, znači on treba da
sadrži i komande neophodne za slanje poruke. Na primer, na
početak poruke dodaje se jedno 'mail send primalac', a na njen
kraj tačka na početku praznog reda. Za konferencije na početak
fajla ide npr.:
conf join forum
conf write srbija
Tako pripremljena datoteka može da se uploaduje u PAD (komanda:
PAD UPLOAD) i izvrši sa:
execute ime_fajla
ili direktno, bez prenošenja u PAD sa:
execute
ako je fajl na tvom računaru. Nakon ove komande biće ti ponuđeno
da fajl upload-ješ direktno nakon čega će on biti izvršen (bez
korišćenja pad-a).
Nešto detaljnije o tome kako sve ovo funkcioniše može se pronaći
ako se otkuca HELP EXEC.
pitanja.315aljosa.obuljen,
Nesto mi ne ide da postavim temu poruke ni privatne ni
konferencijske. Koristio sam mail/conf send <korisni/tema> /s i
nije upalilo. Sta sada?
Poz.
pitanja.316calex,
-> #299, firus> Nađam novu verziju programa koji već stoji u diru. Pošaljem ga
> lepo calexu pre više od nedelju dana, a tamo još uvek nema tog
Ne pitaj, ja sam mu poslao desetak fajlova još pre tri nedelje i
nema ih u diru. ;) Biće da nema dovoljno vremena da sve to odradi ali
mi se čini da će uskoro da mu krene. :)
BTW, taj novi program je samo novija verzija od one u diru ali je
iz marta '94.
pitanja.317posejdon,
Kako se sa Sezamom "dijalinguje" brže od 2400 ?
Da li je dovoljno samo nasetovati nešto veće ili je zahvat malo složeniji ?
Moj pokušaj sa 4800 nije uspeo :(
pitanja.318nenad,
-> #315, aljosa.obuljen> Nesto mi ne ide da postavim temu poruke ni privatne ni
> konferencijske. Koristio sam mail/conf send <korisni/tema> /s i
> nije upalilo. Sta sada?
Tema poruke (subject) podržana je samo za internet mail. Sezamov
interni mail i konferencijske poruke za sada nemaju mogućnost
dodele subject-a.
pitanja.319supers,
-> #317, posejdon>> Kako se sa Sezamom "dijalinguje" brže od 2400 ?
>> Da li je dovoljno samo nasetovati nešto veće ili je zahvat malo složeniji ?
Ti si, beše, onaj iz konferencije Komunikacije koji ima modem
Datasystem 2442XE star više godina? Iz oznake tvog modela vidi se
da je maksimalna brzina 2400bps za data transfer.
Tvoj modem ne može više.
pitanja.320epson,
Zašto se fajl prikačem iz pada uračunava u upload limit ? Mogao bi da
se poveća, jer često uploadujem fajl od 3-4 MB u pad pa ga kačim na
mail velikom broju ljudi, a ovako nema šanse ;(((
pitanja.321necahc,
-> #311, gonzo>> Uninstaller za sta?
Za windows aplikacije.
pitanja.322posejdon,
-> #319, supers
>> Tvoj modem ne moze vise
Nema veze sto ovaj ne meze, moci ce neki drugi, ali kako ?
pitanja.323calex,
-> #320, epson> Zašto se fajl prikačem iz pada uračunava u upload limit ? Mogao bi da
> se poveća, jer često uploadujem fajl od 3-4 MB u pad pa ga kačim na
> mail velikom broju ljudi, a ovako nema šanse ;(((
Zato što limit nije postavljen da bi tebe neko ograničavao već da
se ne desi često zagušenje diska. U ovom slučaju pomnoži 3-4MB sa tim
velikim brojem ljudi pa još ako više njih tako uradi...
Bolje rešenje ti je da u takvom slučaju otvoriš grupu, ubaciš taj
fajl pa onda u nju ubacuješ/izbacuješ te ljude. Kad postane suvišno,
ubiješ grupu.
pitanja.324epson,
-> #323, calex
│ Bolje rešenje ti je da u takvom slučaju otvoriš grupu, ubaciš taj
│ fajl pa onda u nju ubacuješ/izbacuješ te ljude. Kad postane suvišno,
└─────────────────────────────────────────────────
Urađeno .
pitanja.325supers,
-> #322, posejdon>>>> Tvoj modem ne moze vise
>>
>> Nema veze sto ovaj ne meze, moci ce neki drugi, ali kako ?
Novi modemi se prodaju podešeni da uspostavljaju vezu na 14400bps, dakle
tebi samo ostaje da selektuješ veću brzinu u komunikacionom programu.
To uopšte nije problematično, problematično je što ne može svaki modem
da postigne 14400bps na svakoj centrali a da se veza odmah ne prekine,
pa su tu moguća razočarenja.
pitanja.326mango,
-> #322, posejdon>>> Tvoj modem ne moze vise
>
> Nema veze sto ovaj ne meze, moci ce neki drugi, ali kako ?
U kom. programu u setup-u namestis brzinu na neku vrednost
(na brzinu na kojoj zelis da zoves). Za sezam moze do 14400
(ukljucujuci:) Sto je manja brzina stabilnija je veza i odvratno.
pitanja.327oberon,
Da li se sadrzaj PAD-a automatski pakuje u net?????.zip ili
zaista postoji neka razlika izmedju ">" i "&" ?
pitanja.328obren,
-> #327, oberon> Da li se sadrzaj PAD-a automatski pakuje u net?????.zip ili
> zaista postoji neka razlika izmedju ">" i "&" ?
Nisam baš najbolje rezumeo šta si hteo da pitaš, ali evo da probam
da razjasnim: ako iza neke komande koja proizvodi vidljiv izveštaj
na ekranu, navedeš znake '>' ili '&' (apsolutno svejedno), ispis će
biti preusmeren u datoteku 'textpad' koja se nalazi u tvom PAD-u,
gde PAD možeš posmatrati kao neku vrstu svog lokalnog diska na Sezamu.
Sa fajlovima u PAD-u možeš vršiti svakakve operacije: editovanje,
brisanje, kačenje uz poruke, arhiviranje, interpretiranje (exec),
download i sl.
Ukoliko pokreneš komandu PAD DOWNLOAD bez dodatnih argumenata, sadržaj
tvog PAD-a (znači datoteka TEXTPAD ali i sve ostale datoteke koje su
se u tom trenutku nalazile u PAD-u) biće arhvirane u NET?????.ZIP
i ponuđene za prenos.
Ukoliko pak kažeš PAD DOWNLOAD /b onda se datoteke iz PAD-a prenose
u tzv. "batch" prenosu, jedna po jedna, bez prethodnog arhiviranja.
Treća pomogućnost je da komandom PAD ARC [filemask] direktno kažeš
koji fajl/fajlove želiš da arhviraš u NET?????.ZIP i da onda kažeš
konkretno PAD DOWNLOAD NET001234.ZIP i skineš arhivu sa željenim
datotekama.
Nadam se da sam bar malo razjasnio, ako ima još nejasnoća pitaj...
pitanja.329sdanijel,
Cao.
Jedno kratko pitanje.
Kada sam danas pogledao statistiku imao sam sta da vidim
Ukupno sam daunloadovao - 1 MB
a za tekuci mesec pise da sam "skinuo" 6 MB
A pre toga znam da sam "skinuo " viso od 30 MB
ZASTO ?
I ranije sam imao problema sa tim . Ukupno vreme na vezi mi je islo
unazad dok nije doslo do nule , od tad radu dobro (bez predhodnog
vremena)
Ponovo ZASTO?
Nadam se da ce ovo stici do pravog coveka i da ce se taj problem
popraviti.
Cao.....
pitanja.330n.ceh,
-> #321, necahc >> Uninstaller za sta?
Ne> Za windows aplikacije.
CleanSweep 95? Moze? Ne secam se originalne poruke, da li imas w95?
Ceh.
pitanja.331nethsah,
Kako da se "uclanim" u grupu?
pitanja.332firus,
-> #316, calex Ca> BTW, taj novi program je samo novija verzija od one u diru
Ca> ali je iz marta '94.
Novija verzija NE POSTOJI. Lepo sam rekao da je ta najnovija.
Nije bilo potrebe da se pravi sledeća verzija.
Empire (ex. micotakis)
pitanja.333firus,
-> #323, calex Ca> uradi... Bolje rešenje ti je da u takvom slučaju otvoriš
Ca> grupu, ubaciš taj fajl pa onda u nju ubacuješ/izbacuješ te ljude.
Ca> Kad postane suvišno, ubiješ grupu.
A najbolje rešenje bi bilo da ubedi Calex-a da se smiluje i da
ubaci fajl u direktorijum.
Empire (ex. micotakis)
pitanja.334mmarkovic,
-> #326, mango>> Nema veze sto ovaj ne meze, moci ce neki drugi, ali kako ?
>
> U kom. programu u setup-u namestis brzinu na neku vrednost
> (na brzinu na kojoj zelis da zoves). Za sezam moze do 14400
> (ukljucujuci:) Sto je manja brzina stabilnija je veza i odvratno.
-------- :)
To nije to!
Ta brzina koja se podešava u kom programu je brzina kom.port<->modem,
a brzina modem<->modem se podešava nekom AT komandom ili S registrom.
Ovo se odradi ili u init stringu, ili u dial prefix-u (između AT i DP).
Nažalost, ovo je gotovo za svaki modem drugačije!
Recimo, za USR Sportster je AT \Nx, za Intel AT Bx, za UMC AT *x, ...
Inače, brzina u kom.programu treba da bude 4x veća od brzine
modem<->modem, dakle verovatno 57600. Pazi da ti NIJE čekirano
Auto Baud Detect ili nešto slično. To će automatski brzinu
modem<->modem postaviti i kao brzinu kom.port<->modem, a ona treba da
bude veća za faktor maksimlne kompresije koju modem, (tj protokol)
može da ostvari. To je obično 4, zato 4 x 14400 = 57600
pitanja.335buva,
Hm... na ovom sezamu se svaki dan deshavaju sve chudnije i chudnije
stvari...
Elem evo shta mi se desilo dok sam na miru chatovao i gledao
svoja posla ... ;)
..w
feniks 21:40 Transfer
bokir 21:32 Chat Ave Caesar!
buva 21:40 Chat jeste jeste video sam cica macu !
betmen 21:33 Read gubim kosu !:)
dperin 21:33 Sezam
armagedon 21:35 Transfer
geronimo 21:21 Chat AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
denimar 21:42 Sezam
zerokul 21:41 Chat
astro 21:14 Sezam
kate 21:37 Sezam
<=== ovde je veza blokirala
*ila.sedanikola.sedelja?
(yelena napusta Chat)
(the.edge napusta Chat)
(mojke se ukljucuje u Chat)
mojke -- *.chat
& I BRING YOU
mojke -- exit
(mojke napusta Chat)
(zerohot se ukljucuje u Chat)
(doca se ukljucuje u Chat)
doca -- hi
zerohot -- haug
doca -- kako vam mogy pomoci?
zerohot -- de si doktore
doca -- tuj sam:)
zerohot -- ma kilo bensedina
zerohot -- :)))))))))
zerohot -- i trodona
doca -- i flashu BIP-a
zerohot -- :)))))
dj│XÉ-- :)
(zerohot se smeje i pije bip pivo)
zerohot -- e doco
doca -- daj mi cug! molim teee!:)
doca -- da?
zerohot -- jel znas ko je na useru
doca -- na kom useru?
zerohot -- pa na zerohotu
doca -- pa umem da citam
zerohot -- zerohot 19:43 Chat andreja. and kum are on the line
doca -- da,da:))
zerohot -- pa vidim:)))))
Dalje (Da/Ne/Bez pauze)?
zerohot -- e ajde idemo mi
(dulek se ukljucuje u Chat)
doca -- i ja cu skoro
zerohot -- napustamo te
doca -- hi
zerohot -- haug
zerohot -- i cu
doca -- a vama cu
doca -- odo i ja:(((
doca -- cu
zerohot -- ajde idite svi
(doca napusta Chat)
dulek -- °äjc└»Ľ?˛
(zerohot napusta Chat)
dulek -- DOBRO VECE COBANI
dulek -- JAVI TE SE MAJMUNI
dulek -- ALO
dulek -- ZDRA╝ťsŔ+B!äZ{ĺZ┐Ůk■
dulek -- °ăBĽ■EXIT
dulek -- EXIT
dulek --
dulek -- ?
dulek -- ?
Dalje (Da/Ne/Bez pauze)?
dulek -- ?
dulek -- ZEXIT
dulek -- EXIT
dulek -- JA IZLAZIM
dulek -- EXIT
dulek -- exi╔■t
dulek -- exit
dulek -- exit
dulek -- exit
dulek -- `12p
dulek -- ocu da izadjem
dulek -- upomoc
dulek -- kako da izadjem
dulek -- jel ima nekoga
dulek -- ?
dulek -- ?
dulek -- "exit"
dulek -- <exit>
dulek -- 1
dulek -- 1
dulek -- 2
dulek -- 2
dulek -- 3
Dalje (Da/Ne/Bez pauze)? n
Kad sam prekinuo ispisivanje veza je opet blokirala i posle toga
pukla ...
brrrrr.... sav sam se najezhio ...
Pozdrav,
No CaRRieR
P.S. bilo bi lepo kad bio neko od nadlezhnih objasnio ovo ...
P.P.S nisam znao da se ovde svi chatovi loguju ?!
pa
pitanja.336simce,
-> #335, buva
I meni se desilo nesto slichno kao i buvi,
samo sto sam ja tada bio u nekom transferu i kad sam
zavrsio prepao me neki chat.
Poruke su pochele samo da izlaze i izlaze, i ja sam onda
tu bunovno pokushao neshto da napishem ali sam tek onda
primetio da ti ljudi u stvari nisu na vezi!?
Nista mi nije bilo jasno pa nisam ni komentariso :)
Jel bi mogao neko da pojasni ovaj "fenomen" ??
pitanja.337lexus,
-> #335, buva=> P.S. bilo bi lepo kad bio neko od nadlezhnih objasnio ovo ...
Pre će ti izrasti još par nogu ;>
=> P.P.S nisam znao da se ovde svi chatovi loguju ?!
Sad bih ja rekao nešto, ali neću... ;)
pitanja.338dizel,
-> #337, lexus** Sad bih ja rekao nešto, ali neću... ;)
Bolje ćuti, još ćoš posle biti proglašen za mirotvorca. :)
Možda te kazne mestom moderatora. :>
pitanja.339epson,
-> #326, mango
│ (ukljucujuci:) Sto je manja brzina stabilnija je veza i odvratno.
└───────────────────────────────────────────────── ^^^^^^^^
;))) Obratno .
PS. sorry
pitanja.340stameni,
-> #331, nethsah>> Kako da se "uclanim" u grupu?
Piši mail vlasniku da te ubaci.
pitanja.341jvujnic,
-> #331, nethsah> Kako da se "uclanim" u grupu?
Pošalji mail vlasniku iste.
pitanja.342mango,
-> #334, mmarkovic> To nije to!
>
> Ta brzina koja se podesava u kom programu je brzina kom.port<->modem,
> a brzina modem<->modem se podesava nekom AT komandom ili S registrom.
Uh, al' sam okinuo:) Nisam dobro procitao poruku, a poleteo
sam da odgovorim:)
pitanja.344mango,
Koliko ima korisnika (otprilike) na sezamu?
P.S. Bez "pametnih" odgovora molim. Papir stedim:)
pitanja.345dzakic,
-> #335, buva> <=== ovde je veza blokirala
>* ila.sedanikola.sedelja?
> P.P.S nisam znao da se ovde svi chatovi loguju ?!
Sadržaj chata koji ti se prikazao je sadržaj jednog kružnog
bafera od 32k preko koga je implementiran chat na više nodova.
Izgleda da je u jednom trenutku (proverićemo kako i zašto) tvoj
tekući pointer za čitanje nekako preskočio vrednost do koje se
stiglo sa upisivanjem pa ti je na ekranu prikazan celokupni
sadržaj bafera. Inače se chat ne loguje.
pitanja.346dzakic,
-> #336, simce> I meni se desilo nesto slichno kao i buvi,
> samo sto sam ja tada bio u nekom transferu i kad sam
> zavrsio prepao me neki chat.
Jesi li transferisao iz chata ili van? Ako nisi bio u chatu,
moguće je da je nakon transfera neko zaostalo 'đubre' uletelo na
prompt i 'otkucalo' recimo ch što je dovoljno da se protumači
kao komanda za ulazak u chat.
pitanja.347nenad,
-> #334, mmarkovic> Recimo, za USR Sportster je AT \Nx, za Intel AT Bx, za UMC AT *x, ...
"""""""""""""""""""""""
AT&Nx
pitanja.348simce,
-> #346, dzakic> Jesi li transferisao iz chata ili van? Ako nisi bio u chatu,
> moguće je da je nakon transfera neko zaostalo 'đubre' uletelo
> na prompt i 'otkucalo' recimo ch što je dovoljno da se
> protumači kao komanda za ulazak u chat.
hm.. nisi izgleda prochitao poruku do kraja,
Napominjem DA NIKO OD TIH LJUDI NIJE BIO NA VEZI!
I nije bio chat kao chat vec ono (da/ne/bez pauze)
pitanja.349schef,
===============================
5.167 VICEVI.4:pitalice * Poništio Sysadm
schef, 13.02.97. 19:29, 249 chr
Odgovor na 5.166, mango, 13.02.97. 15:56
---------------------------------------------------------
ZAŠTO nisam dobio SYSMSG za ovo brisanje? Jel' to tako treba, ili
postoje neki izuzeci?
Takođe nisam dobio SYSMSG kada mi je moderator obrisao poruku pre neki dan
u konferenciji SPORT. Inače te SYSMSGove dobijam redovno.
Hvala na pažnji.
pitanja.350dizel,
-> #344, mango** P.S. Bez "pametnih" odgovora molim. Papir stedim:)
Mislim da je aktivnih korisnika oko 2000, a ukupno (ikada
pretplaćenih) oko 6-7 hiljada. Ne znam da li je tačno,
možda sam i lupio, ali mislim da je ipak ova informacija,
bar približno tačna. :)
pitanja.351aljosa.obuljen,
koristim procomm plus 1.02 za komunikaciju sa sezamom. postavio sam
ansi bbs terminal i na sezamu izabrao da mi terminal bude coansi (u
boji). boje su na nekim mestima (prompt kod rezima rada kao sto su
set, mail...) toliko drecave da mi 'bodu' oci i uopste mi se na tim
mestima ne svidjaju, tako da sam bio primoran da postavim na
crno-beli ansi treminal. na pro-u postoji set palette naredba kojom
se moze izmeniti pojedini detalj u paleti boja. i ovde na net-u
primecujem kako kad otkucam set view vidim kako mi je paleta
sandarna. mislim da ovako pise: PALETTE: Standard. mislio sam da to
mogu promeniti ali mi sistem prijavljuje pri kucanju set palette da
je to nepostojeca komanda i da kucam '?' za spisak. zanima me kako
da promenim i da li mogu da promenim paletu boja.
poz.
pitanja.352nenad,
-> #351, aljosa.obuljen> zanima me kako da promenim i da li mogu da promenim paletu boja.
To još uvek nije moguće. Čak šta više, nije ni predviđeno da se
omogući menjanje boje oznake režima. To će biti rešeno na drugi
način, preko komande set prompt. I sada je moguće menjati boju
delova prompta preko nje, ali su oznake režima "za svaki slučaj"
nepromenljive.
pitanja.353mango,
-> #347, nenad>> Recimo, za USR Sportster je AT \Nx, za Intel AT Bx, za UMC AT *x, ...
> """""""""""""""""""""""
> AT&Nx
Do AT&N8 (bar kod mene).
pitanja.354evlad,
-> #349, schef=- ZAŠTO nisam dobio SYSMSG za ovo brisanje? Jel' to tako treba, ili
=- postoje neki izuzeci?
spavaš na času ;) c c c
pitanja.355bojanb,
-> #7, boskojeremicPasce,pasce
pitanja.356aljosa.obuljen,
na koliko minuta (sati) sezamnet razmenjuje postu sa drugim
sistemima? dakle, koliko vremena treba da se poruka nadje van
sistema, odnosno na odredisnom sistemu?
poz.
pitanja.357vector,
Hi, imam jedan VRLO cudan i krajnje iritirajuci problem ...
Danas od 21:15 pa sve do 21:58 pokusavam da se uspesno logujem na Sezam.
Od otprilike 50-tak pokusaja NAJMANJE njih 30 je zavrseno zvonjavom u
prazno.
To u ovom slucaju i nije toliko bitno kao sledeci slucaj.
Od tih 20 uspesnih logovanja SVI su mi se zavrsili pucanjem veze iako je
veza bila stabilna (!). Kada sam (ocajnicki :) pokusao da se prijavim na
bratov user ('Stukelj') SVAKI put sam se uspesno prijavio i sve je bilo
normalno sve dok nisam otkucao 'w' da vidim ko je na vezi. Istog trenutka
veza se uz "ogromnu kolicinu djubreta" prekida. Kako u mom autoexecu stoji
'who' da vidim odmah pri logovanju ko je na vezi, istog trenutka po izvrsenju
te naredbe prekida mi se veza. Kod brata ('Stukelj'-a) u autoexecu uopste
ne stoji 'who' i veza se ne prekida sve dok ne otkucam sada vec cuveno
'who'. Znaci po tom principu svaki put kad otkucam 'who' prekida se veza.
Ajde neka se sad nadje neko pametan da objasni ovo ...
BTW, ne povezujem se na NONE.
pitanja.358vector,
Evo i LOG fajla.
BTW, u medjuvremenu sam pricao preko telefona sa emajsijuen-om, i njemu se
to isto desava.
WHAT's THE CATCH ?!?
pitanja.359emajsijuen,
Imam jedno veoma cudno pitanje :
-Od kada komanda who radi isto sta i log 0 ??? :)))))))))))´k
pitanja.360dzakic,
-> #357, vector> Danas od 21:15 pa sve do 21:58 pokusavam da se uspesno logujem na Sezam.
> Od otprilike 50-tak pokusaja NAJMANJE njih 30 je zavrseno zvonjavom u
> prazno.
>
> To u ovom slucaju i nije toliko bitno kao sledeci slucaj.
> Od tih 20 uspesnih logovanja SVI su mi se zavrsili pucanjem veze iako je
Negde u tom periodu je došlo do teškog oštećenja baze koja pamti who
listu i zbog čega je svaki pokušaj da se vidi ko je na vezi završavao
greškom. Problem je ispravljen čim smo ga primetili tako da je sada
ponovo sve ok.
Pozdrav, Zak
pitanja.361oberon,
-> #334, mmarkovic> Inace, brzina u kom.programu treba da bude 4x veca od brzine
> modem<->modem, dakle verovatno 57600. Pazi da ti NIJE cekirano
A mene zanima jel ima sanse da se natera kom. program da shvati ovaj nas
BUSY signal ?
pitanja.362oberon,
-> #328, obren>> Da li se sadrzaj PAD-a automatski pakuje u net?????.zip ili
>> zaista postoji neka razlika izmedju ">" i "&" ?
> Ukoliko pokrenes komandu PAD DOWNLOAD bez dodatnih argumenata, sadrzaj
> tvog PAD-a (znaci datoteka TEXTPAD ali i sve ostale datoteke koje su
> se u tom trenutku nalazile u PAD-u) bice arhvirane u NET?????.ZIP
Pitanje sam postavio jer mi u poslednje vreme sezam nudi nearhivisane
textpad-ove za dl (iz autoexeca). Pa rucno vrsim pad arc.
Istovremeno sam promenio svoj autoexec i stavio prvi put ">", poceo
da koristim SDW, i dobijao nerhivisane textpadove, pa sam se zbunio.
pitanja.363mmarkovic,
-> #361, oberon> A mene zanima jel ima sanse da se natera kom. program da shvati
> ovaj nas BUSY signal ?
Za prepoznavanje BUSY i DIALTONE je odgovoran modem, a ne program.
Program od modema dobije samo string BUSY/NO DIALTONE/CONNECT...
i na osnovu toga reaguje.
Mnogi modemi se podešavanjem S registara mogu naterati da bolje poznaju
ovo (primer UMC). Intel već i sam poznaje. Za USR dosta zavisi od
centrale. Za CL nemam pojma...
Druga stvar mi nije jasna. Ako Intel poznaje dialtone, zašto i drugi
modemi ne poznaju!?!
Kako to da, posle mnogo godina prisustva modema u životu PC-a ;),
jedni od drugih nisu maznuli fore i fazone ;)
pitanja.364posejdon,
Kažite mi nešto više o Sezam-Pro-u. Koliko se razlikuje od ovog _običnog_
i sl.
pitanja.365apostol,
-> #364, posejdon> Kažite mi nešto više o Sezam-Pro-u.
Ima 26 ulaznih linija i vezu s internetom, i mnogo je skuplji. Način
rada na sistemu je identičan.
JoTzoqA
pitanja.366apostol,
U Top 10 za Submarine piše da je user lena odigrao 880 partija suba.
Kako li je to uspeo?
JoTzoqA
pitanja.367dizel,
-> #366, apostol** U Top 10 za Submarine piše da je user lena odigrao 880 partija
** suba. Kako li je to uspeo?
Čovek ima puno slobodnog vremena. Koliko ga ja znam, nije greška. :))
pitanja.368firus,
Zašto ne radi qwk upload?
Ispiše
Prenos uspešan.
Dekompresija REP paketa...
Konverzija REP -> EXEC...
i stane.
Ništa se ne dešava, a ne može da se prekine.
Empire (ex. micotakis)
pitanja.369firus,
Odustajem. Na 3 različita noda, isto mi se dešava.
Evo već minut čekam i ništa.
Obrene, sredi to.
Empire (ex. micotakis)
pitanja.370nenad,
-> #366, apostol> U Top 10 za Submarine piše da je user lena odigrao 880 partija suba.
> Kako li je to uspeo?
Pa - dve po dve... :)
pitanja.371alec,
-> #366, apostol> U Top 10 za Submarine pise da je user lena odigrao 880 partija
> suba. Kako li je to uspeo?
Pa igrao covek... ;)
pitanja.372epson,
-> #353, mango
│ Do AT&N8 (bar kod mene).
└─────────────────────────────────────────────────
Jer imaš modem na 14.4k . Na 33.6k je 16 krajnji broj .
pitanja.373epson,
-> #361, oberon
│ BUSY signal ?
└─────────────────────────────────────────────────
To je do modema, a ne programa .
pitanja.374orlic,
I jos jedno pitanje: da li je moguce suspendovati pretplatu.
Ja naime proslih meseci ili nisam imao racunar, ili nisam bio tu, te mi je od
juna bar tri meseca na Sezamu propalo...
pitanja.375orlic,
-> #295, gonzo
-+> Nazalost za SezamNet nije nista takvo izlazilo :(
Go> Da li je u planu stampanje upustva ?
Pa ne mora stampano uputstvo. Moglo bi da se okaci u obliku WEB
prezentacije. Ako bi tako nesto napravili ljudski, bilo bi jos bolje od
stampanog, a i daleko jeftinije (za njih).
pitanja.376orlic,
-> #302, epson
Ep> Pocine sr*nje ;((
Ep> PS _Unakazili_ ste stari Sezam ;((
Sistem ne cini uprava, sistem cine korisnici. E sad uprava moze da im
olaksa ili oteza zivot. Ako radi ono drugo korisnika je manje i sistem je
losiji. Sto se mene tice, na Sezamu ima cool ljudi, ima i onih drugih :)
I za to je smisljen ignore. :)
Sezam ima svojih cudi, ali ako nista bar vezu uvek hvatam iz prve (sto nije
slucaj nigde drugde).
Evo obrisan mi je pad, (po ko zna koji put) a jos mi nije receno sta se
dogadja... Pa ne vristim... (suvise me istrenirao micros*f* ;).
Ono sto mi najvise smeta na Sezamu je jaaaaaakkooooo los olr sistem.
Treba da cekam 3 min da skinem 50s poste??? Ili posle prenosa 9kb rep
paketa da cekam minut da se poruke unesu???
Pa opet toliko ne vristim :) Ali mozda pocnem :>>
pitanja.377mango,
-> #363, mmarkovic> Druga stvar mi nije jasna. Ako Intel poznaje dialtone, zasto i drugi
> modemi ne poznaju!?!
Mozda Intelovi modemi imaju neko automatsko podesavanje S
registra?
pitanja.378mango,
-> #370, nenad>> U Top 10 za Submarine pise da je user lena odigrao 880 partija suba.
>> Kako li je to uspeo?
>
> Pa - dve po dve... :)
dvesta dvije:)
pitanja.379posejdon,
-> #365, apostolKoji je tel.br. za pristup ?
pitanja.380epson,
-> #376, orlic
│ Evo obrisan mi je pad, (po ko zna koji put) a jos mi nije receno sta se
│ dogadja... Pa ne vristim... (suvise me istrenirao micros*f* ;).
└─────────────────────────────────────────────────
│ Treba da cekam 3 min da skinem 50s poste??? Ili posle prenosa 9kb rep
│ paketa da cekam minut da se poruke unesu???
└─────────────────────────────────────────────────
│ Pa opet toliko ne vristim :) Ali mozda pocnem :>>
└─────────────────────────────────────────────────
Ma ne bi niko toliko 'vrištao', ali kad se ukaže na neki problem, red
je da se _barem_ _neki_ ispravi, a ne da se još toliko napravi ;((
pitanja.381nenad,
-> #374, orlic> I jos jedno pitanje: da li je moguce suspendovati pretplatu.
Ne postoji neki zvaničan stav o tome, ali u principu se
ponekad praktikuje da se pretplata "zamrzne" ako čovek ide u
vojsku, duže odsustvuje iz zemlje i slično.
pitanja.382supers,
-> #375, orlic>> Pa ne mora stampano uputstvo. Moglo bi da se okaci u obliku WEB
>> prezentacije. Ako bi tako nesto napravili ljudski, bilo bi jos
>> bolje od stampanog, a i daleko jeftinije (za njih).
Web verzija uputstva se već može skinuti sa Sezama komandama:
pad html /h
pad download
ali to malo ko zna. Bojim se da HTML uputstvo nije prebačeno čak
ni u direktorijum... A jako je kvalitetno i sasvim aktuelno.
Pošto je očigledno da nikad neće biti para za štampano uputstvo
svakom korisniku, administratori prave grešku što maksimalno
ne forsiraju HTML uputstvo.
pitanja.383evlad,
-> #365, apostol=- Ima 26 ulaznih linija i vezu s internetom, i mnogo je skuplji. Način
=- rada na sistemu je identičan.
ako misliš na _terminal mod_ ima nekih minornih razlika ;)
postoji makemail, možeš slati datoteku uz mail van sistema, limit za
_inostarnu_ poštu je 10MB i još par sitnica, a ima i _šačicu_ korisnika ...
pitanja.384mango,
-> #382, supers> ali to malo ko zna. Bojim se da HTML uputstvo nije prebaceno cak
> ni u direktorijum... A jako je kvalitetno i sasvim aktuelno.
> Posto je ocigledno da nikad nece biti para za stampano uputstvo
> svakom korisniku, administratori prave gresku sto maksimalno
> ne forsiraju HTML uputstvo.
A da npr. cim se neko prijavi na sistem (i plati) automatski krene
upload (na njegovu masinu) tog uputstva?
pitanja.386n.ceh,
-> #368, firus Fi> Zašto ne radi qwk upload?
Fi> Prenos uspešan.
Fi> Dekompresija REP paketa...
Fi> Konverzija REP -> EXEC...
Fi> i stane.
Pogledaj da nisi negde odgovorio na nečiju poruku kao Private, a da je nisi
pomerio u Mail (area No. 0)
Ceh.
pitanja.387mmarkovic,
-> #377, mango>> Druga stvar mi nije jasna. Ako Intel poznaje dialtone, zasto i
>> drugi modemi ne poznaju!?!
>
> Mozda Intelovi modemi imaju neko automatsko podesavanje S registra?
Nema nikakve registre koji imaju veze sa prepoznavanjem (za razliku
od UMC), osim S6 gde se upisuje koliko čeka (sekundi) pre biranja u
slučaju da je prepoznavanje dialtone-a isključeno sa ATX0 ili ATX3.
S6 sa istom namenom imaju, mislim, svi modemi.
pitanja.388obren,
-> #386, n.ceh> Pogledaj da nisi negde odgovorio na nečiju poruku kao Private,
> a da je nisi pomerio u Mail (area No. 0)
Nema potrebe tako raditi, dovoljno je da štikliraš stavku "Private"
u dijalogu za Reply.
pitanja.389firus,
-> #386, n.ceh N.> Pogledaj da nisi negde odgovorio na nečiju poruku kao Private, a da je
N.> nisi pomerio u Mail (area No. 0)
Nema to veze.
Ne moraš ništa da prebacuješ. Ako nađe marker za privatnu poruku,
poruka ide na mail.
Empire (ex. micotakis)
pitanja.390oberon,
-> #362, oberon>> Pitanje sam postavio jer mi u poslednje vreme sezam nudi nearhivisane
>> textpad-ove za dl (iz autoexeca). Pa rucno vrsim pad arc.
A sad mi jos bolje radi: kad dam pad arc napravi mi arhivu net0100?.zip
a u njoj jos jedno net0099.zip..
Bilo bi lepo da mi ovo neko sredi..
pitanja.391gogica,
Zasto mi se ne procitane poruke u bilo kojoj temi gube ako ih
ne procitam danas. Ne znam da li sam bio jasan. Evo ovako
Zakacim se na sezam, procitam neke poruke, neke skinem sa exec-om
a neke ne procitam ali vidim da ima novih. U sledecem javljanju, recimo
sutra ne procitanih poruka nema?
pitanja.392n.ceh,
-> #388, obren Ob> Nema potrebe tako raditi, dovoljno je da štikliraš stavku "Private"
Ob> u dijalogu za Reply.
Probao ja, ali mi pravi probleme kao Aci (empire). Kada pomerim u mail,
sve radi kako teba.
Ceh.
pitanja.393nenad,
-> #390, oberon> A sad mi jos bolje radi: kad dam pad arc napravi mi arhivu net0100?.zip
> a u njoj jos jedno net0099.zip..
Nije mi jasno kako može ime datoteke da sadrži znak pitanja.
Jel možeš da pošalješ ovde deo autoexec-a kojim skupljaš i
pakuješ poštu?
pitanja.394necahc,
Dali u nekom sezamovom diru ima neki konvertor tako
da wav fajlove petvara u neki fal citljiv Fastt Trackeru
il Scream Trackeru.
pitanja.395n.ceh,
-> #394, necahc Ne> Dali u nekom sezamovom diru ima neki konvertor tako
Ne> da wav fajlove petvara u neki fal citljiv Fastt Trackeru
Ne> il Scream Trackeru.
Možeš to i iz FT-a. Učitaš wav fajl, otvoriš Sample Edit Extension
prozorčić (mislim da se tako zove) i udariš Convert dugmence. (opet,
nisam siguran da se baš tako zove, ali pogledaj).
Čeh.
pitanja.396gogica,
Da li neko zna posle koliko vremena sezam proglasava ne procitane poruke
u konferencijama za stare i da li se to moze izmeniti?
pitanja.397vlsadr,
z#îěŮü}çç¨#╚b`┘═ŠŕŃdű űžřK,┤.ľ{"áŰěÓőIë├𽞠"
pitanja.398firus,
-> #392, n.ceh
N.> Probao ja, ali mi pravi probleme kao Aci (empire). Kada pomerim u
N.> mail, sve radi kako teba.
Sezam je malo pobrljavio, ali se sad sve sredilo.
To je oduvek radilo, a radiće i ubuduće.
Empire (ex. micotakis)
pitanja.399nenad,
-> #396, gogica> Da li neko zna posle koliko vremena sezam proglasava ne procitane poruke
> u konferencijama za stare i da li se to moze izmeniti?
Ne proglašava ih uopšte, možeš ih ih proglasiti ti komandom seen,
ili tako što ih pročitaš i izloguješ se.
Najbolje je da poruke čitaš off-line, uštedećeš i vreme i račun
za telefon, a i neće biti problema sa pointerima. Treba da uradiš
nešto ovako:
mail read >
group read >
conf close
conf read >
seen
pad arc textpad
pad dow /b
A možeš i da skineš neki od off-line readera koji će poruke si
preneo umeti lepo da razvstaju i olakšaju praćenje, odgovaranje i
slično.
Umesto kucanja gornjeg niza komandi možeš definisati proceduru u
autoexec-u koja to radi. Ako neke konferencije ne želiš da
pratiš, "resign-iraj" ih. Onda jednom komandom (conf read) čitaš
sve poruke iz konferencije koje pratiš. Možeš da resign-uješ i
pojedinačne teme ako ti tako odgovara.
pitanja.400dragano,
Koliko vremena trema da stigne mail iz Kanade
pitanja.401zmdjokic,
-> #394, necahc> Dali u nekom sezamovom diru ima neki konvertor tako
> da wav fajlove petvara u neki fal citljiv Fastt Trackeru
Evo ti program koji konvertuje 8/16 bitne mono wav-ove u u format .XI, tj,
kao instrument za Fasttracker. Wav-ovi se sjajno konvertuju, tako da je
program izuzetno koristan.
Pozdrav!
wav2xi.zippitanja.402gogica,
-> #399, nenad-> Najbolje je da poruke citas off-line, ustedeces i vreme i racun
-> za telefon, a i nece biti problema sa pointerima. Treba da uradis
-> nesto ovako:
Sve poruke citam off-line sa SezamDrive-om, ali ja nisam bio jasan u
pitanju. Pazi ovako. Imam exec koji mi skida ono sto je za mene
najinteresantnije ali recimo retko ili uopste ne citam konf. Sport.
Prelistam nove poruke sa d/q i pise da u konf. Sport ima oko 50 novih
poruka, nba 20, fudbal 10... ja te poruke ne citam. Kada se ponovo javim
opet napisem d/q, u konf. Sport nema ni jedne poruke, tacnije pise:
nba nema novih fudbal nove 2... gde su nestale sve ne procitane poruke?
Ovo nije slucaj samo sa konf.Sport isto i sa osalim koje ne citam.
U exec-u nemam naredbu seen.
pitanja.403vstan,
-> #400, dragano>Koliko vremena trema da stigne mail iz Kanade
U mom slučaju max do oko 8h.
pitanja.404zeljkoj,
-> #403, vstan>> Koliko vremena trema da stigne mail iz Kanade
>
> U mom slučaju max do oko 8h.
Meni još nije stigla poruka sa UBBG-a poslata pre 15 sati. :(
Kako li tek onda stoje stvari sa inostranstvom...
pitanja.405dragano,
-> #403, vstanMail iz Kanade je poslat pre tri dana, a još nije stigao do mene.
Možda je greška u adresi?
Čekam i dalje.
pitanja.406gogica,
Sve poruke citam off-line sa SezamDrive-om. Ali imam jedan problem koji
izgleda ovako. Imam exec koji mi skida ono sto je za mene najinteresantnije
ali retko ili uopste ne citam konf. Sport.Prelistam nove poruke sa d/q ili
samo dir i pise da u konf. Sport ima oko 50 novih poruka, nba 20, fudbal
10...
ja te poruke ne citam. Kada se ponovo javim opet napisem d/q, u konf.
Sport nema ni jedne poruke, tacnije, pise: nba nema novih, fudbal nove 2...
gde su nestale sve ne procitane poruke? Ovo nije slucaj samo sa konf.
Sport isto je i sa osalim koje ne citam.U exec-u nemam naredbu seen.
pitanja.407nenad,
-> #404, zeljkoj> Meni još nije stigla poruka sa UBBG-a poslata pre 15 sati. :(
Očigledno je došlo do nekog zastoja, još neki su se žalili,
pogledaćemo šta je u pitanju i rešiti problem.
pitanja.408nenad,
-> #405, dragano> Možda je greška u adresi?
Sve je naravno moguće, mada je bilo nekih problema sa mail-om
tokom vikenda. Za svaki slučaj, tvoja adresa je:
dragano@sezam.co.yu.
pitanja.409nenad,
-> #406, gogica> ali retko ili uopste ne citam konf. Sport.Prelistam nove poruke sa d/q
> ili samo dir i pise da u konf. Sport ima oko 50 novih poruka, nba 20,
> fudbal 10...
Da nemaš možda ignore na nba.news? U tom slučaju sa CONF VIEW i
CONF DIR bi video zaista ukupan broj novih poruka, ali one ne bi
bile prenesene niti bi ih mogao čitati bez da skineš ignore.
Druga varijanta je da si ipak pročitao neku poruku iz
konferencije, a pošto se pointeri na pročitane poruke ne pamte "u
rezoluciji" tema već na nivou konferencije, sve poruke koje su
stigle PRE te koju si pročitao će biti proglašene za pročitane.
One koje su stigle posle te koju si pročitao će ostati označene
kao nepročitane.
Na kraju ostaje mogućnost i da neko ima tvoju šifru i da čita
poruke.
Negde sigurno grešiš, nikom drugom se ne dešava da mu se poruke
proglašavaju za pročitane same od sebe i bez njegove volje, bar
to niko nije prijavio.
pitanja.410superhik,
-> #404, zeljkoj=:> Meni još nije stigla poruka sa UBBG-a poslata pre 15 sati. :(
=:> Kako li tek onda stoje stvari sa inostranstvom...
Desilo mi se jednom da mi iz Bukurešta poruka stigne za 3 min.
:)
pitanja.411gogica,
-> #409, nenad-> Da nemas mozda ignore na nba.news? U tom slucaju sa CONF VIEW i
-> CONF DIR bi video zaista ukupan broj novih poruka, ali one ne bi
-> bile prenesene niti bi ih mogao citati bez da skines ignore.
Nemam ignore na nijednu konfrenciju.
-> Druga varijanta je da si ipak procitao neku poruku iz
-> konferencije, a posto se pointeri na procitane poruke ne pamte "u
-> rezoluciji" tema vec na nivou konferencije, sve poruke koje su
-> stigle PRE te koju si procitao ce biti proglasene za procitane.
-> One koje su stigle posle te koju si procitao ce ostati oznacene
-> kao neprocitane.
To sam i ja pomislio, da je moguce, procitam samo jednu poruku u
bilo kojoj temi. a da sve ostale u konferenciji budu proglasene za
stare, ali to mi nije logicno, napravicu ekperiment:
Pokupio sam ovaj tvoj odgovor, promenio sifru i otkucao dir u konf-u.
u Konferenciji Sport u temi nba bilo 17 novih, nisam citao nista
iz teme sport. Odamh posle toga sam se izlogovao i uzeo da napisem ovo
kad zavrsim idem opet na sezam da proverim da li u Sport ima poruka.
--Ovo pisem dok sam na vezi. Desilo se ono ste se stalno desava.
Na vezi sam bio pre 10 minuta opisao sam sta sam radio i ponovo sam na
vezi u konf. sport nema ni jedne poruke, i ne samo u toj konf. nema ni
u jednoj u kojoj je pre poslednjeg javljanja bilo. U predhodnom javljanju
sam samo u temi Forum procitao dve poruke.
pitanja.413epson,
-> #411, gogica
│ To sam i ja pomislio, da je moguce, procitam samo jednu poruku u
│ bilo kojoj temi. a da sve ostale u konferenciji budu proglasene za
└─────────────────────────────────────────────────
Preispitaj autoexec (mislim NETov) i script (ako ga koristiš) .
pitanja.414nethsah,
sta treba da uradim da bih osnovao neku grupu, sta treba u
njoj da radim kao vlasnik