pitanja.415gogica,
-> #413, epson-> Preispitaj autoexec (mislim NETov) i script (ako ga koristis) .
Kako da proverim Netov exec? Ja sam mislio da postoji samo jedan
exec. Script ne koristim.
pitanja.416aljosa.obuljen,
-> #414, nethsahtreba da kazes group create <ime grupe>. i kreirao si svoju grupu.
onda sa gro allow <korisnik> dozvoljavas nekom korisniku pristup
grupi.... za ostale komande koje su lepo objasnjene kucaj
gro help
poz.
aljosa
pitanja.417hercog,
-> #415, gogica(*> Kako da proverim Netov exec? Ja sam mislio da postoji samo jedan
Svako može da ima svoj autoexec. Sezam ti na početku (pri prvom
logovanju) postavi sistemski autoexec kao tvoj i njega možeš da
menjaš sa: auto edit
Sale
pitanja.418gogica,
-> #417, hercog--> Svako ima svoj autoexec.
--> Menjas ga sa auto edit
Sve je to lepo i ja to znam, ali imam druge probleme koje sam pre
neki dan izlozio, verovatno nisi procitao. Ako hoces da pomognes
procitaj moju poruku nenadu i obrnuto. Hvala.
Goran
pitanja.419firus,
Imam par pitanja o fantomskoj verziji PKZIP-a 4.11v, kao i da
iznesem pred vas par stvari koje sam ustanovio o istoj.
Gde to da strpam?
Empire (ex. micotakis)
pitanja.420supers,
-> #419, firus>> Imam par pitanja o fantomskoj verziji PKZIP-a 4.11v, kao i da
>> iznesem pred vas par stvari koje sam ustanovio o istoj.
Valjda još uvek postoji tema PCUTIL:arhiveri?
pitanja.421n.ceh,
-> #414, nethsah Ne> sta treba da uradim da bih osnovao neku grupu, sta treba u
Ne> njoj da radim kao vlasnik
Pročitaj uputstvo, a i command line help može biti vrlo koristan!!
Čeh
pitanja.422epson,
-> #415, gogica
│ Kako da proverim Netov exec? Ja sam mislio da postoji samo jedan
└─────────────────────────────────────────────────
..auto view i onda ..auto edit
pitanja.423dturina,
-> #411, gogica>> --Ovo pisem dok sam na vezi. Desilo se ono ste se stalno desava.
Svaki put kada izađeš sa Sezama automatski ti se sve poruke proglašavaju za
stare. Jedino kada se nasilno prekine veza poruke ostaju nepročitane. Jedini
način da sačuvaš SVE poruke (drugačije ne može) je da se izloguješ da LOG /S.
pitanja.424jjerry,
Sta je ustvari SOR , pita Jjerry ?
pitanja.425jjerry,
Kako da u autoexec-u namestim da odmah po logovanju ispise who
listu, i namesti komentar za who listu ?
(who
who /c komentar )?
pitanja.426goxi,
>> Kako da u autoexec-u namestim da odmah po logovanju ispise who
>> listu, i namesti komentar za who listu ?
Kucas AUTO EDIT i napises
who
who/c ...i poruku...
pitanja.427jjerry,
Ako bi neko mogao da mi pojasni uopste zasto se prvobitni Sezam
razdvojio na SezamNET i SezamPRO ?
pitanja.428stameni,
-> #424, jjerry>> Sta je ustvari SOR , pita Jjerry ?
SOR je Sezam off-line reader, program koji ti omogućava da
poštu pregledaš kad nisi na vezi i da pripremiš odgovore pre nego
što zovneš Sezam. Time obezbeđuješ nepostojanje grešaka prilikom
prijema i slanja poruka i u situaciji si da ne moraš da vodiš
računa o ograničenju seanse od 30 min.
pitanja.429stameni,
-> #425, jjerry>> Kako da u autoexec-u namestim da odmah po logovanju ispise who
>> listu, i namesti komentar za who listu ?
Uđeš u editor sa autoexec edit, i na početku (jer hoćeš da bude
odmah po logovanju) staviš who i who/c <tekst>.
pitanja.430gogica,
-> #422, epson
===============================
2.422 SEZAMNET.2:pitanja
epson, 25.02.97. 14:33, 164 chr
Odgovor na 2.415, gogica, 24.02.97. 17:22
---------------------------------------------------------
│ Kako da proverim Netov exec? Ja sam mislio da postoji samo jedan
└─────────────────────────────────────────────────
..auto view i onda ..auto edit
----------------------------------------------- 2.422 ---
Conf >..auto view
'view'? Nepoznata AUTOEXEC komanda. Kucajte '? autoexec' za spisak.
To sam uradio i pogledaj odgovor.
Skrenuli smo sa teme, moj problem nema veze sa ovim
Da se nebi ponavljao, pogledaj moju poruku nenadu(ako hoces)
i njegovu meni tu sam napisao sta me muci, mozda mozes
da pomognes. Hvala.
pitanja.432hercog,
-> #430, gogica(*> Conf >..auto view
Probaj auto read, a ne auto view
Sale
pitanja.433gogica,
-> #423, dturina-> Svaki put kada izades sa Sezama automatski ti se sve poruke proglasavaju
-> za stare. Jedino kada se nasilno prekine veza poruke ostaju neprocitane.
-> Jedini nacin da sacuvas SVE poruke (drugacije ne moze) je da se izlogujes
To je to. Hvala lepo.
pitanja.434gogica,
-> #432, hercog-> Probaj auto read, a ne auto view
-> Sale
To radi. Stvar koja resava probleme je log /s. Sve ne procitane
poruke ostaju ne procitane.
pitanja.436supers,
-> #427, jjerry>> Ako bi neko mogao da mi pojasni uopste zasto se prvobitni Sezam
>> razdvojio na SezamNET i SezamPRO ?
Iz istog razloga iz kojeg su od Računara nastala tri časopisa.
Ljudi beže iz BIGZ-a zato što ne isplaćuje obećana novčana sredstva.
pitanja.437nenad,
-> #423, dturina> Svaki put kada izađeš sa Sezama automatski ti se sve poruke proglašavaju
> za stare. Jedino kada se nasilno prekine veza poruke ostaju nepročitane.
Ne proglašavaju se SVE poruke za stare već sve do one koju si
zadnju pročitao, zasebno u mailu, zasebno u grupama, a za
konferencije zasebno za svaku konferenciju ponaosob. Ovo je
ujedno odgovor i na pitanje koje postavio mileusna.
pitanja.438nenad,
-> #427, jjerry> Ako bi neko mogao da mi pojasni uopste zasto se prvobitni Sezam
> razdvojio na SezamNET i SezamPRO ?
Autori prvobitnog softvera su osnovali privatnu firmu i nastavili
rad samostalno.
pitanja.439swix,
A kako nabaviste SOR 2.99 ? Ja sam "nasho" samo onaj "krsh" 2.30 iz, valjda,
1991 (mada everujem ni da je ovaj nesho noviji ;) ) ...........
unapred hvala!
pitanja.440firus,
-> #14, nenad Dz> Dolazni mail sa drugih sistema se od danas analizira u skladu sa
Dz> MIME specifikacijom.
Šta ćemo za UUENCODE?
Empire (ex. micotakis)
pitanja.441spantic,
-> #440, firus> Šta ćemo za UUENCODE?
Iskreno, podrška za UUENCODE je sve manje i manje bitna. Nema
sumnje da je Dzak takođe može implementirati, ali bitan je MIME.
pitanja.442calex,
-> #383, evlad> postoji makemail, možeš slati datoteku uz mail van sistema, limit
> za _inostarnu_ poštu je 10MB i još par sitnica, a ima i _šačicu_
Jel' misliš na ovo?
R:\>stat /q
----
Internet Mail In 0 od 3,145,728
Ili ima raznih limita?
pitanja.443calex,
-> #419, firus> Imam par pitanja o fantomskoj verziji PKZIP-a 4.11v, kao i da
> iznesem pred vas par stvari koje sam ustanovio o istoj.
> Gde to da strpam?
Strpaj u recycle bin (ali uz shift) jerbo taj postoji samo kod
naših pirata a vrlo je lako da je informacija o tome da je to trojanac
tačna.
pitanja.444firus,
-> #443, calex Ca> Strpaj u recycle bin (ali uz shift) jerbo taj postoji samo
Ca> kod naših pirata a vrlo je lako da je informacija o tome da je to
Ca> trojanac tačna.
Nisam ja kriv što sad moram da đubrim, ali ima dosta ljudi koji ne
čitaju PC.USER/archivers (ili kako li se već zove), a stalo mi je
da ljudi ovo pročitaju. Ako neko nešto ima da doda PC.USER ga čeka.
Koliko sam uspeo da ustanovim radi isto kao 2.04g. Nije PKLITE-ovan,
a ima manje nego 2.04g. Kako mi se čini nije trojanac, nisam primetio
neželjene efekte, a i nije ništa brljao po disku. Barem snoopdos tako
kaže. Apsolutno je kompatibilan sa 2.04g, tako da mi se sve čini da
je to 2.04g i da mu je promenjen text, ali spakovan nekim nepoznatim
pakerom.
Jako je zanimljivo da traži da se pare za registraciju pošalju
PKWARE-u. Tu su i formulari. Na prvi pogled bi se reklo da je
njihov.
Ali adresa nije ista. Na prvi pogled liči, ali ipak nije ista.
Tako da mi se sve čini da je to samo pokušaj otimačine para, a
ne trojanac.
Empire (ex. micotakis)
pitanja.445dr.grba,
-> #444, firus>> Ali adresa nije ista. Na prvi pogled liči, ali ipak nije ista.
>> Tako da mi se sve čini da je to samo pokušaj otimačine para, a
>> ne trojanac.
PKZIP je suviše poznat alat da bi pojava nove verzije prošla tako
tiho. Budi siguran da ćeš o pojavi neke buduće, prave verzije sigurno
čuti na vreme. Ovakvi slučajevi pojavljivanja "novih" arhivera su
relativno česta pojava. Ima barem godinu dana da sam video čoveka da
koristi ARJ 2.8 (!), i to na radnom mestu. Kad sam ga pitao kako može
to da koristi, napravio je scenu pred prisutnima kako ja nemam pojma
šta je to shareware i kako se distribuiraju nove verzije. Te on ima
rodbinu u Americi, te on već pet godina visi na akademskoj mreži, te
ja se pravim važan...
A onda je odneo važne podatke u 100 km udaljen grad, pa belo gledao u
disketu sa koje nije mogao da skine službene podatke...
pitanja.446gogica,
Ne znam da li ja gresim ili nesto sa sezamom nije u redu.
Pisao sam nekoliko poruka u ovu temu kako mi ne procitane
poruke nestaju. Imam pitanje: koju naredbu u autoexec-u
treba uneti da mi proglasi za stare poruke samo one koje
skidam exec-om? Probao sam sa seen na kraju exec-a ali mi
onda sve poruke u svim konferencijama budu proglasene za
procitane.
pitanja.447zoran.r,
-> #423, dturina=> Svaki put kada izađeš sa Sezama automatski ti se sve poruke
=> proglašavaju za stare. Jedino kada se nasilno prekine veza
=> poruke ostaju nepročitane. Jedini
Ovo nije tačno.Bez obzira da li se veza prekine regularno ili pukne nepročitane
poruke _neće_ biti proglašene za stare.Poruke se proglašavaju pročitanim
naredbom SEEN uz mogućnost korišćenja switch-eva (videti help) ili kada se
prebace u pad radi downloada i čitanja off line.
pitanja.449nenad,
-> #440, firus> Šta ćemo za UUENCODE?
Ništa, to je korisnički program koji po dogovoru mogu da koriste
ili ne koriste pošiljalac i primalac.
Jedino što bi možda imalo smisla je neki PAD UUDECODE <file> koji
bi izvlačio UUENCODE-ovani fajl iz tekst fajla u pad-u, čisto kao
mogućnost i olakšica korisnicima - dakle na eksplicitan zahtev,
ali same poruke iz mail-a se sigurno neće direktno i automatski
analizirati pošto to nije standard.
pitanja.450nenad,
-> #445, dr.grba> PKZIP je suviše poznat alat da bi pojava nove verzije prošla tako
> tiho.
Poslednja verzija PKZIP-a za DOS je ona koja je u dir-u već par
godina, a najnovije što postoji je 2.50 za Windows. Poznajući
PKWARE i koliko smo čekali verziju 2, verziju 3 treba očekivati
tek negde sledeće godine... :)
pitanja.451nenad,
-> #446, gogica> Pisao sam nekoliko poruka u ovu temu kako mi ne procitane
> poruke nestaju. Imam pitanje: koju naredbu u autoexec-u
> treba uneti da mi proglasi za stare poruke samo one koje
> skidam exec-om?
Za početak otkucaj AUTO DEL. To će ti vratiti sistemski autoexec,
onaj koji koristi većina članova, bar kao osnovu za svoje
autoexec-a i koja im završava posao kako treba. Poruke skupljaj
pomoću procedure SEZAM. Kasnije možeš polako da ga proširuješ i
prilagođavaš onome što tebi odgovara, ali nemoj praviti neke
radikalne promene dok nisi siguran šta radiš, makar za svaku
promenu pitao ovde. Izgleda šašavao, ali manje će da glava boli i
tebe i nas. :)
pitanja.452oberon,
-> #393, nenad>>> A sad mi jos bolje radi: kad dam pad arc napravi mi arhivu net0100?.zip
>>> a u njoj jos jedno net0099.zip..
>>
>> Nije mi jasno kako moze ime datoteke da sadrzi znak pitanja.
>> Jel mozes da posaljes ovde deo autoexec-a kojim skupljas i
>> pakujes postu?
Ne moze naravno. Ono sto citas je ono sto ja pisem (kucam). Znak pitanja
je greskom ostao, treba net0100.zip !
Evo procedure:
..pad clear (d;)
..mail read &
..group read &
..conf close
..conf read &
..pad do /b
... i najpre mi ponudi textpad nearhivisan da dl, a kad stavim pad arc dobijem
dva zipa jeda u drugom.
Probao sam i rucno ceo posao; isto.
pitanja.453vector,
Cini mi se da je neko u ovoj konferenciji spominjao 'SOR v2.99'.
Jel ta verzija stvarno postoji ?
pitanja.454oberon,
-> #405, dragano>> Mail iz Kanade je poslat pre tri dana, a jos nije stigao do mene.
>> Mozda je greska u adresi?
>> Cekam i dalje.
Mene zanima da li postoji neko ogranicenje u duzini adrese. Naime, poslao
sam mail na jednu adresu koja ima ukupno 33 karaktera, i nemam odgovor
o prispecu.
U SDW-u adresa je odsecena na 15 karaktera...?
pitanja.455hercog,
-> #453, vector(*> Cini mi se da je neko u ovoj konferenciji spominjao 'SOR v2.99'.
(*> Jel ta verzija stvarno postoji ?
Postoji, ali koliko ja znam nikad nije proglašena zvaničnom verzijom.
Ja npr radim sa njom :)
Sale
pitanja.456gogica,
Kako da proglasim procitanim samo poruke koje skidam autoexec-om?
.
pitanja.457dzakic,
-> #454, oberon> Mene zanima da li postoji neko ogranicenje u duzini adrese. Naime, poslao
> sam mail na jednu adresu koja ima ukupno 33 karaktera, i nemam odgovor
> o prispecu.
> U SDW-u adresa je odsecena na 15 karaktera...?
Ograničenja u dužini adrese u nekom praktičnom smislu nema. Pročitaj
poruku koju si poslao, i videćeš da se u prvom redu nalazi:
To: internet@adresa.negde
Adresa koja se tu nalazi, koristi se prilikom slanja, dok 15 znakova u
hederu ne služe ničemu drugom osim lakšem pregledu poruka (list, read..).
Ograničenje od 15 znakova u hederu je tu iz praktičnih razloga.
pitanja.458gogica,
-> #447, zoran.r-> Ovo nije tacno.Bez obzira da li se veza prekine regularno ili pukne
-> neprocitane poruke _nece_ biti proglasene za stare.Poruke se proglasavaju
-> procitanim naredbom SEEN uz mogucnost koriscenja switch-eva (videti help)
-> ili kada se prebace u pad radi downloada i citanja off line.
Ni to nije tacno? Proverio sam. Bio sam na vezi procitao neke
poruke u konferenciji SEZAMNET i napisao bye, ponovo se javio,
u konferencijama nije bilo ni jedne nove poruke, samo one koje
su pristigle od poslednjeg javljanja. Cak kada ne procitam ni
jednu poruku u nijednoj konferenciji, samo napisem conf view,
pa bay isti je slucaj. Proveri.
pitanja.459nenad,
-> #452, oberon> ..pad do /b
>
> ... i najpre mi ponudi textpad nearhivisan da dl, a kad stavim pad arc
> dobijem dva zipa jeda u drugom.
Komanda pad down podrazumeva arhiviranje pad-a samo kada se
navede u tom, najosnovnijem obliku - da bi početnicima posao bio
olakšan. Ovako kako si je naveo ona samo pokreće batch download
prenos svih fajlova koji se nalaze u pad-u. Dodaj jedno PAD ARC
TEXTPAD ispred ove komande i sve će biti u redu.
pitanja.460epson,
-> #456, gogica
│ Kako da proglasim procitanim samo poruke koje skidam autoexec-om?
└─────────────────────────────────────────────────
Na kraju dodaj '..seen' .
pitanja.461evlad,
-> #442, calex=- Jel' misliš na ovo?
kol'ko platiš tol'ko klatiš ...
pitanja.462evlad,
-> #439, swix=- A kako nabaviste SOR 2.99 ? Ja sam "nasho" samo onaj "krsh" 2.30 iz,
=- valjda,
2.99.A je zadnja beta dec. '91, koja nikad nije ugledala svetlost
sezamovog direktorijuma, krstari između _matorih_ korisnika ovog
sistema, povremeno se čudom pojavljuje na mail radoznalih ...
kao i svaki MS-ov khm ZZ-ov software ima po koju domaću bubicu ...
pitanja.463miskop,
-> #454, oberon--> U SDW-u adresa je odsecena na 15 karaktera...?
Ako ti SDW 'odsece' adresu,
onda samo edituj snimljeni EXEC,
npr. u Notepad-u, i dodaj ono sto fali.
pitanja.464dr.grba,
-> #450, nenad>> godina, a najnovije što postoji je 2.50 za Windows. Poznajući
>> PKWARE i koliko smo čekali verziju 2, verziju 3 treba očekivati
>> tek negde sledeće godine... :)
Lično, jedino što bih voleo da PKZIP ima, a što nema, jeste da podrži
duga imena fajlova sa komandne linije u DOS prozoru. Nije da ne možemo
napraviti ovo iz Wina, ali ponekad i komandna linija ima svojih
prednosti.
Rekoh "ponekad"? Hm... Često.
pitanja.465gogica,
-> #460, epson --> Na kraju dodaj `seen`.
Kod mene kad to uradim sve poruke budu proglasene starim, ali kad
napisem conf seen budu proglasene starim samo poruke na koje se
odnosi naredba seen. Ovako:
co jo sezamnet
co re>
co seen
Ovako su proglasene starim samo poruke u temi sezamnet.
pitanja.466mdimitrijevic,
-> #462, evlad> 2.99.A je zadnja beta dec. '91, koja nikad nije ugledala svetlost
> sezamovog direktorijuma, krstari između _matorih_ korisnika ovog
> sistema, povremeno se čudom pojavljuje na mail radoznalih ...
> kao i svaki MS-ov khm ZZ-ov software ima po koju domaću bubicu ...
Da li bi neko moga da sredi da se to "čudo" desi i meni ? Da mi se
SOR v2.99.A pojavi u MAIL-u.
pitanja.467jjerry,
Jelte , kako ja mogu da koristim na Sezamu Blue Wave ?
Jeste da imam sat i po al' dok posaljem pismo ovome,pismo onome,pa
u konferencije ... ode ceo dan :(((.
Hvala !!!! :)
pitanja.468jjerry,
Kako je mogu sa Sezama da saljem Internet mail po svetu itd.itd. i
da l' se to doplacuje ? Jel' Sezam clan SetNET-a ?
pitanja.469dzakic,
-> #467, jjerry> Jelte , kako ja mogu da koristim na Sezamu Blue Wave ?
> Jeste da imam sat i po al' dok posaljem pismo ovome,pismo onome,pa
> u konferencije ... ode ceo dan :(((.
Ovako, za početak skini datoteku \sezam\sezamqwk.txt tamo je opisan ceo
postupak. Ukratko, potrebno je da u svom autoexecu, izeniš proceduru
sezam, ili napraviš novu, recimo :qwk, koja će pre prenosa pada da izvrši
komandu PAD QWK. Tada ćeš poruke moći da čitaš iz blue wave-a, da pišeš
poruke, i da ih na sezam šalješ komandom exec /k.
pitanja.470dzakic,
-> #468, jjerry> Kako je mogu sa Sezama da saljem Internet mail po svetu itd.itd. i
> da l' se to doplacuje ? Jel' Sezam clan SetNET-a ?
Postupak je isti kao i slanje privatne poruke korisniku sezama. Sintaksa
je "mail write internet@adresa". Usluga se ne naplaćuje dodatno, jedino
ograničenje je megabajt primljenih i poslatih internet poruka za mesec
dana. Pomenuto ograničenje ne važi za mail unutar sistema.
pitanja.471hercog,
-> #468, jjerry(*> Kako je mogu sa Sezama da saljem Internet mail po svetu itd.itd. i
(*> da l' se to doplacuje ? Jel' Sezam clan SetNET-a ?
Da bi poslao mail bilo gde na internetu kucaš
mail send username@adresa (npr mail send bgates@microsoft.com)
Ne doplaćuje se ništa.
SezamNet nije član SetNeta i ne do bog da bude ;)
Sale
pitanja.472swix,
-> #467, jjerry Uzmi ili SOR - za dos ili (shto je daleko bolje reshenje) SDW za Windows-e
Daleko je lakshe sa ovima jer su oni PRAVLJENI za sezam pa je i
konfigurisanje minimalno.
pitanja.473nenad,
-> #464, dr.grba> Lično, jedino što bih voleo da PKZIP ima, a što nema, jeste da podrži
> duga imena fajlova sa komandne linije u DOS prozoru.
Za to koristi Info-Zip. Besplatan je, čak ima i bolji skup
komandi od PK-ZIP-a. :)
pitanja.474jjerry,
Kako mogu na Sezamu da skinem neku datoteku velicine preko 2 Mb na
14400 u toku jednog poziva,i da li mogu da prenesem u jednom pozivu
1 deo , u drugom drugi itd.Molim vas,odgovorite :))))
pitanja.475vector,
-> #466, mdimitrijevic
■ Da li bi neko moga da sredi da se to "cudo" desi i meni ? Da mi se
■ SOR v2.99.A pojavi u MAIL-u.
A, kad malo razmislim, moze i meni. ;)
pitanja.476embe,
Pitanje: Cemu sluzi operacija "priprema za slanje" pri
download-u. ?
Sta konkretno radi ta "priprema"?
pitanja.477embe,
-> #474, jjerry>>Kako mogu na Sezamu da skinem neku datoteku velicine preko 2 Mb na
>>14400 u toku jednog poziva,i da li mogu da prenesem u jednom pozivu
>>1 deo , u drugom drugi itd.Molim vas,odgovorite :))))
Ako kao protokol koristis ZModem, proveri da li ti je u komunikacionom
programu ukljucena opcija "Crash Recover". Ona omogucava da se nastavi
download ("skidanje") nekog fajla od mesta do kojeg je "skinut".
Znaci, zapocnes skidanje fajla od 5Mb, i istekne ti vreme. Ponovo
nazoves, i opet uradis "skidanje". Ako je ukljucena opcija "Crash
Recovery" "skidanje" ce ici od mesta do koga si prethodno stigao.
pitanja.478jvujnic,
Zašto je uvedeno filtriranje zaglavlja Internet pošte?
pitanja.479calex,
-> #444, firus> Koliko sam uspeo da ustanovim radi isto kao 2.04g. Nije PKLITE-ovan,
> a ima manje nego 2.04g. Kako mi se čini nije trojanac, nisam primetio
> neželjene efekte, a i nije ništa brljao po disku. Barem snoopdos tako
Na PKWARE BBS-u, valjda i na sajtu, postoji upozorenje da je
njihova poslednja verzija 2.04g i da sve novije nisu njihove. Bar je
tako bilo do pre nekoliko meseci. Ovo nije jedina _novija_ verzija
nekog programa, pojavljivao se, recimo, i telix 4.25 za koga kažu da
je samo prerađena verzija i ne deluje opasno. To što si našao možda
nije trojanac ali nije ni nešto što ti je potrebno. U svakom slučaju,
bolje da ne proveravaš da li je ili nije. ;))
pitanja.480calex,
-> #461, evlad> kol'ko platiš tol'ko klatiš ...
Skoro sam platio i full Internet i opet nemam 10MB. Kol'ko si
ti platio? ;)
pitanja.481calex,
-> #466, mdimitrijevic> Da li bi neko moga da sredi da se to "čudo" desi i meni ? Da mi
> se SOR v2.99.A pojavi u MAIL-u.
Jesi li probao da koristiš SorPro? Tek se tu vidi _bitna_ razlika
u odnosu na Sor 2.30.
pitanja.482mdimitrijevic,
-> #481, calex> Jesi li probao da koristiš SorPro? Tek se tu vidi _bitna_ razlika
> u odnosu na Sor 2.30.
SorPro sam koristio od samog početka, bio sam jedan od srećnika koji
su imali SorPro v2.0 pre nego sto je zvanično izašao. SorPro je mnogo bolji
od Sor v2.30 ali mi Sor v2.99 treba jer sam čuo da drugačije radi nego v2.30
i želeo sam da vidim u čemu su razlike.
SorPro koristim za Sezam PRO dok Sor v2.30 koristim za Sezam NET, čisto
da se ne zezam sa konverzijom.
pitanja.483lexus,
-> #481, calex=> Jesi li probao da koristiš SorPro? Tek se tu vidi _bitna_
=> razlika u odnosu na Sor 2.30.
Naročito ako koristiš nešto slabije od 486-ice ;)
pitanja.484mango,
-> #477, embe>>> Kako mogu na Sezamu da skinem neku datoteku velicine preko 2 Mb na
>>> 14400 u toku jednog poziva,i da li mogu da prenesem u jednom pozivu
>>> 1 deo , u drugom drugi itd.Molim vas,odgovorite :))))
>
> Ako kao protokol koristis ZModem, proveri da li ti je u komunikacionom
> programu ukljucena opcija "Crash Recover". Ona omogucava da se nastavi
> download ("skidanje") nekog fajla od mesta do kojeg je "skinut".
> Znaci, zapocnes skidanje fajla od 5Mb, i istekne ti vreme. Ponovo
> nazoves, i opet uradis "skidanje". Ako je ukljucena opcija "Crash
> Recovery" "skidanje" ce ici od mesta do koga si prethodno stigao.
Ako ne, preusmeris fajl u pad i tu uradis jedno pad split.
pitanja.485goxi,
-> #484, mangoKako mogu na Sezamu da skinem neku datoteku velicine preko 2 Mb na
>>> 14400 u toku jednog poziva,i da li mogu da prenesem u jednom pozivu
>>> 1 deo , u drugom drugi itd.Molim vas,odgovorite :))))
Koliko ja znam na 14400 za 2Mb ti treba ako si se ulogovao na 14400 oko
20min,sto znaci da imas sasvim dovoljno vremena za prenos.Ako ne onda u pad
podelis na delove i gotovo.Skidas deo po deo.
Goran.
pitanja.486supers,
-> #476, embe>> Cemu sluzi operacija "priprema za slanje" pri download-u. ?
>> Sta konkretno radi ta "priprema"?
Pravi privremenu kopiju fajla koji prenosiš. To omogućava da
još neko preuzme fajl iz Sezamovog direktorijuma dok ti
downloaduješ njegovu kopiju.
pitanja.487evlad,
-> #466, mdimitrijevic=- Da li bi neko moga da sredi da se to "čudo" desi i meni ? Da mi se
=- SOR v2.99.A pojavi u MAIL-u.
bitno je da veruješ, čudo će se desiti samo po sebi ... O:)
pitanja.488mileusna,
-> #478, jvujnic>> Zašto je uvedeno filtriranje zaglavlja Internet pošte?
Verovatno zato što potpuno zaglavlje velikoj većini
korisnika nije ni od kakvog značaja. :)
pitanja.489lexus,
-> #486, supers=> Pravi privremenu kopiju fajla koji prenosiš. To omogućava da
=> još neko preuzme fajl iz Sezamovog direktorijuma dok ti
=> downloaduješ njegovu kopiju.
Hmmm... A šta bi se desilo ako bi, recimo, tri čoveka u isto vreme
počela da skidaju isti fajl?
pitanja.490aljosa.obuljen,
-> #489, lexuspa nista :)
cim neko skida fajl pravi se kopija... koliko "skidaca" toliko
kopija :)))
poz.
pitanja.491calex,
-> #482, mdimitrijevic> od Sor v2.30 ali mi Sor v2.99 treba jer sam čuo da drugačije radi nego
> v2.30 i želeo sam da vidim u čemu su razlike.
Razlike su tolike da bi neko mogao u par rečenica da ih opiše.
pitanja.492calex,
-> #483, lexus> Naročito ako koristiš nešto slabije od 486-ice ;)
Tačno, to sam zaboravio. :( Daklem, radi spooorooo u dosu ili dos
promptu starih Prozora. Podnošljivo u dos prozoru Win95 a leti u WinNT.
pitanja.493ahil,
-> #489, lexus**> => Pravi privremenu kopiju fajla koji prenosiš. To omogućava
**> da => još neko preuzme fajl iz Sezamovog direktorijuma dok ti
**> => downloaduješ njegovu kopiju.
**>
**> Hmmm... A šta bi se desilo ako bi, recimo, tri čoveka u isto
**> vreme počela da skidaju isti fajl?
Pa čoveče, za SVAKOGA pravi privremenu kopiju .
Pozdrav, AHIL!
pitanja.494hercog,
-> #491, calex(*> Razlike su tolike da bi neko mogao u par rečenica da ih opiše.
Bazu drzi u komprimovanom obliku, nešto je brži od prethodne
verzije, ima par kozmetičkih izmena...
Sale
pitanja.495firus,
-> #479, calex Ca> U svakom slučaju, bolje da ne proveravaš da li je ili nije. ;))
Nađoh ja i 2.06. :)
Empire (ex. micotakis)
pitanja.496lexus,
-> #493, ahil=> Pa čoveče, za SVAKOGA pravi privremenu kopiju .
Pa čoveče, a zašto pravi za svakoga kopiju?
Zato što ne mogu 3 noda odjednom da čitaju podatke
istog fajla. Dakle, ako 3 čoveka u isto vreme počnu
da skidaju neki dvomegabajtni fajl, da li će dvojica
morati da čekaju da se fajl pripremi onom prvom, pre
nego što njima počne priprema?
=> Pozdrav, AHIL!
Jel onaj sa kosom? (c) Nino ;)
pitanja.497embe,
-> #486, supers>>>Pravi privremenu kopiju fajla koji prenosis. To omogucava da
>>>jos neko preuzme fajl iz Sezamovog direktorijuma dok ti
>>>downloadujes njegovu kopiju.
S obzirom da je to operacija obicnog kopiranja, zbog cega traje
toliko dugo?? . Imam utisak da pored kopiranja radi i arhiviranje.
Primer: za pripremu fajla od cca 10Mb potrosio mi je oko 3 min na
"brzim" nodovima a 10 min !!! na sporom nodu (cini mi se da je
to bio nod 14).
Sto je mnogo mnogo je. I da su na nodovima Spektrumi obicno
kopiranje bi islo brze. Znaci, ne pravi se samo privremena kopija
vec je tu nesto drugo u pitanju. Sta ?
pitanja.498embe,
-> #486, supers>>>Pravi privremenu kopiju fajla koji prenosis. To omogucava da
>>>jos neko preuzme fajl iz Sezamovog direktorijuma dok ti
>>>downloadujes njegovu kopiju.
Razlog za pravljenje privremene kopije meni izgleda totalno sulud.
Zar ovo nije MREZA ? Zar mora da se pravi kopija fajla da bi dva
korisnika mogla da ga otvore za CITANJE ?? Zar ovaj sistem ne
omogucava najosnovniji princip rada mreze ?
Zamisli situaciju da se pri log-in-u svakog korisnika na Sezam
pravi kopija operativnog sistema za svakog korisnika, iz razloga
istovremene upotrebe operativnog sistema. Svi korisnici koriste
istovremeno iste fajlove operativnog sistema. Znaci file-sharing je
omogucen, ali ovde se verovatno radi o nekoj drugoj stvari.
Ili je softver TOTALNO neefikasan.
pitanja.499dekik,
-> #470, dzakic
D?>> Postupak je isti kao i slanje privatne poruke korisniku sezama.
D?>> Sintaksa je "mail write internet@adresa".Usluga se ne naplacuje
D?>> dodatno,jedino ogranicenje je megabajt primljenih i poslatih internet
D?>> poruka za mesec dana.Pomenuto ogranicenje ne vazi za mail unutar
D?>> sistema.
Mogli bi bar da stavite primanje poruka neogranicheno...ovako mogu da
propadnu neke vrlo vazhne poruke.
pitanja.500dekik,
-> #485, goxi
D?>> Koliko ja znam na 14400 za 2Mb ti treba ako si se ulogovao na 14400
D?>> oko 20min,sto znaci da imas sasvim dovoljno vremena za prenos.Ako ne
D?>> onda u pad podelis na delove i gotovo.Skidas deo po deo.
WRONG!
Koliko ja znam i na najboljim vezama je potrebno bar 25 min a ponekad 30 ;)
pitanja.501dekik,
-> #476, embe
D?>> Pitanje:Cemu sluzi operacija "priprema za slanje" pri download-u.?
D?>> Sta konkretno radi ta "priprema"?
Sluzhi da ti oduzme nekih 5 min ako skidash fajl od oko 10MB na nekom
slabijem nodu ;)
pitanja.502mango,
-> #485, goxi> Kako mogu na Sezamu da skinem neku datoteku velicine preko 2 Mb na
>>>> 14400 u toku jednog poziva,i da li mogu da prenesem u jednom pozivu
>>>> 1 deo , u drugom drugi itd.Molim vas,odgovorite :))))
>
>
> Koliko ja znam na 14400 za 2Mb ti treba ako si se ulogovao na 14400 oko
> 20min,sto znaci da imas sasvim dovoljno vremena za prenos.Ako ne onda u pad
> podelis na delove i gotovo.Skidas deo po deo.
Molio bih te da ne radis to. Sta? Da vadis iz konteksta.
pitanja.503obren,
-> #498, embe> Razlog za pravljenje privremene kopije meni izgleda totalno sulud.
> Zar ovo nije MREZA ? Zar mora da se pravi kopija fajla da bi dva
> korisnika mogla da ga otvore za CITANJE ?? Zar ovaj sistem ne
> omogucava najosnovniji princip rada mreze ?
Prvo, eksterni transfer program može da zaključa fajl (full lock) čak
iako je u pitanju samo čitanje, tako da je tu kopiranje fajla za prenos
jedino rešenje (kod kopiranja fajla je sigurno moguće istovremeno
pristupati istoj datoteci, to radiš "ti" i znaš šta radiš).
Drugi problem javlja se ako recimo okačiš fajl u grupu, neko počne da
skida i ti u tom trenutku obrišeš fajl. Slično, neko prenosi recimo
ALLFILES.ZIP i sada treba staviti noviju verziju istog. U tom slučaju
moralo bi da se osigura da niko u tom trenutku ne skida dotični fajl jer
bi dobio pola sadržaja starog a pola novog :) Ako se ne varam na
SezamPro-u su jednom imali problem ovakve prirode, kada nije bilo moguće
staviti SORPRO sa ispravljenim bagom jer je u svakom trenutku bar jedan
korisnik skidao arhivu.
pitanja.504jvujnic,
-> #488, mileusna> Verovatno zato što potpuno zaglavlje velikoj većini
> korisnika nije ni od kakvog značaja. :)
Pa dobro, nije ni meni od neke koristi :), ali ipak volim da vidim kojim putem
je poruka putovala.
pitanja.505embe,
-> #503, obren>> Prvo, eksterni transfer program moze da zakljuca fajl (full lock) cak
>> iako je u pitanju samo citanje, tako da je tu kopiranje fajla za
>> prenos
>> jedino resenje (kod kopiranja fajla je sigurno moguce istovremeno
Nije mi jasna jedna stvar: Ko zakljucava fajl? Operativni sistem
kome je upucena komanda za slanje fajla ili eksterni (moj) komunikacioni
program koji samo igra po pravilima operativnog sistema?
Normalno bi bilo da sve operacije sa fajlovima radi operativni
sistem. Drugo, fajlovi o kojima je rec su u direktorijumu, dakle nisu
namenjeni azuriranju i menjanju.
Trece i poslednje, a i da je kopiranje neophodno, mnogo, mnogo je
sporo.
pitanja.506ahil,
-> #496, lexus**> => Pa čoveče, za SVAKOGA pravi privremenu kopiju .
**>
**> Pa čoveče, a zašto pravi za svakoga kopiju?
------------
Ovo 'pa čoveče' je moja uzrečica tako da nemoj
da je shvataš kao odraz mog nestrpljenja ili ne
znam ni ja već čega, pa zbog toga nema razloga da
je ovako ironično ponavljaš.(Ako sam pogrešno
protumačio ovu tvoju rečenicu, izvinjavam se.)
**> => Pozdrav, AHIL!
**>
**> Jel onaj sa kosom? (c) Nino ;)
Šta ovo treba da znači ?!
Pojasni mi.
Pozdrav, AHIL!
pitanja.507arsic,
Kako da iscitam samo postu koja je upucena meni a ne i onu koju sam
ja poslao ?
re Za $ mi odgovara da nema poruka iako u listi ima
hvala
pitanja.508lexus,
-> #506, ahil=> Šta ovo treba da znači ?!
Baš ništa vezano sa tobom...
Naš "popularni folk pevač" ;) Nino je jednom prilikom,
kad su ga pitali zašto nosi dugu kosu izjavio sledeće:
"Ona mi daje snagu, kao Ahilu" ;))
pitanja.509supers,
-> #505, embe>> Nije mi jasna jedna stvar: Ko zakljucava fajl? Operativni sistem
>> kome je upucena komanda za slanje fajla ili eksterni (moj)
>> komunikacioni program koji samo igra po pravilima operativnog
>> sistema?
Ni jedno ni drugo, nego eksterni Zmodem protokol na Sezamovoj strani.
Na starom Sezamu je korišćen DSZ, ne znam kakva je situacija sa novim
softverom.
>> Trece i poslednje, a i da je kopiranje neophodno, mnogo, mnogo je sporo.
Neki Sezamovi nodovi se nalaze na Pentium mašini, a neki su 286.
Ne bi me čudilo da neki od tih 286 nodova imaju osmobitne mrežne karte.
To je odgovor zašto brzina pripreme jako varira od noda do noda.
pitanja.510s.ilic,
-> #488, mileusna> Verovatno zato što potpuno zaglavlje velikoj većini
> korisnika nije ni od kakvog značaja. :)
Ovo je verovatno tačno. I neka ovo ostane kao default vrednost.
Medjutim obavezno bi morala da se ostavi mogućnost,
sa naredbom SET (npr SET ZAGLAVLJE 1 ili nešto slično),
prijem poruke sa kompletnim zaglavljem.
1 glas za prijem poruka sa kompletnim zaglavljem!
pitanja.511evlad,
-> #475, vector=-■ SOR v2.99.A pojavi u MAIL-u.
=-
=- A, kad malo razmislim, moze i meni. ;)
mdimitrijevic novi čudotvorac ? ;)
pitanja.512calex,
-> #495, firus> Nađoh ja i 2.06. :)
To je verzija koja je pravljena samo za IBM i nije se pojavila
zvanično.
pitanja.513ahil,
-> #508, lexus**> Naš "popularni folk pevač" ;) Nino je jednom prilikom,
**> kad su ga pitali zašto nosi dugu kosu izjavio sledeće:
**> "Ona mi daje snagu, kao Ahilu" ;))
:)))))))))))))))))))))))))))))))
Ovo mu je jedna od boljih!
Pozdrav, AHIL!
pitanja.515terminali,
Cuje se nesto o povezivan na (inter)net.
Da li je to istina, i ako jeste, moze li nesto detaljnije o tome?
pitanja.516evlad,
-> #494, hercog=- Bazu drzi u komprimovanom obliku, nešto je brži od prethodne
=- verzije, ima par kozmetičkih izmena...
baza fajlova sa ondašnjom komandom dir /a /n /l
čini mi se da zak-ov klon ne podržava parametar /l u onom formatu kakav
je bio, tako da je baza fajlova beskorisna :(
pitanja.517mdimitrijevic,
-> #494, hercog> Bazu drzi u komprimovanom obliku, nešto je brži od prethodne
> verzije, ima par kozmetičkih izmena...
I dalje je pitanje zašto je SOR v2.99A bolji od zvaničnog SOR v2.30.
pitanja.518orlic,
Sta publikum kaze na ideju da se na Sezam prebacuju poruke sa ostalih
sitema (yu int. konferencije, mreze BBS-ova...) kao posebne konferencije a
konferencije sa tih sistema da budu teme u datim conf-ama. Pa kome odgovara
nek skida kome se ne svodja, pa niko ga nebije po tastaturi...
Bila bi vrlo lepa stvar ne juriti po 5 BBS-ova...
Mada sumnjam da uprava uopste razmislja nesto o tome i da ima uopste sanse
za tako nesto... :) :(