SEZAM.2

19 Dec 1996 - 21 Dec 1999

Topics

  1. obavestenja (43)
  2. pitanja (2339)
  3. problemi (2196)
  4. predlozi (1127)
  5. konferencije (14)
  6. fajlovi (255)
  7. olr (1136)
  8. vote (35)
  9. kritika (1164)
  10. razno (1220)

Messages - pitanja

pitanja.415 gogica, -> #413, epson
-> Preispitaj autoexec (mislim NETov) i script (ako ga koristis) . Kako da proverim Netov exec? Ja sam mislio da postoji samo jedan exec. Script ne koristim.
pitanja.416 aljosa.obuljen, -> #414, nethsah
treba da kazes group create <ime grupe>. i kreirao si svoju grupu. onda sa gro allow <korisnik> dozvoljavas nekom korisniku pristup grupi.... za ostale komande koje su lepo objasnjene kucaj gro help poz. aljosa
pitanja.417 hercog, -> #415, gogica
(*> Kako da proverim Netov exec? Ja sam mislio da postoji samo jedan Svako može da ima svoj autoexec. Sezam ti na početku (pri prvom logovanju) postavi sistemski autoexec kao tvoj i njega možeš da menjaš sa: auto edit Sale
pitanja.418 gogica, -> #417, hercog
--> Svako ima svoj autoexec. --> Menjas ga sa auto edit Sve je to lepo i ja to znam, ali imam druge probleme koje sam pre neki dan izlozio, verovatno nisi procitao. Ako hoces da pomognes procitaj moju poruku nenadu i obrnuto. Hvala. Goran
pitanja.419 firus,
Imam par pitanja o fantomskoj verziji PKZIP-a 4.11v, kao i da iznesem pred vas par stvari koje sam ustanovio o istoj. Gde to da strpam? Empire (ex. micotakis)
pitanja.420 supers, -> #419, firus
>> Imam par pitanja o fantomskoj verziji PKZIP-a 4.11v, kao i da >> iznesem pred vas par stvari koje sam ustanovio o istoj. Valjda još uvek postoji tema PCUTIL:arhiveri?
pitanja.421 n.ceh, -> #414, nethsah
Ne> sta treba da uradim da bih osnovao neku grupu, sta treba u Ne> njoj da radim kao vlasnik Pročitaj uputstvo, a i command line help može biti vrlo koristan!! Čeh
pitanja.422 epson, -> #415, gogica
│ Kako da proverim Netov exec? Ja sam mislio da postoji samo jedan └───────────────────────────────────────────────── ..auto view i onda ..auto edit
pitanja.423 dturina, -> #411, gogica
>> --Ovo pisem dok sam na vezi. Desilo se ono ste se stalno desava. Svaki put kada izađeš sa Sezama automatski ti se sve poruke proglašavaju za stare. Jedino kada se nasilno prekine veza poruke ostaju nepročitane. Jedini način da sačuvaš SVE poruke (drugačije ne može) je da se izloguješ da LOG /S.
pitanja.424 jjerry,
Sta je ustvari SOR , pita Jjerry ?
pitanja.425 jjerry,
Kako da u autoexec-u namestim da odmah po logovanju ispise who listu, i namesti komentar za who listu ? (who who /c komentar )?
pitanja.426 goxi,
>> Kako da u autoexec-u namestim da odmah po logovanju ispise who >> listu, i namesti komentar za who listu ? Kucas AUTO EDIT i napises who who/c ...i poruku...
pitanja.427 jjerry,
Ako bi neko mogao da mi pojasni uopste zasto se prvobitni Sezam razdvojio na SezamNET i SezamPRO ?
pitanja.428 stameni, -> #424, jjerry
>> Sta je ustvari SOR , pita Jjerry ? SOR je Sezam off-line reader, program koji ti omogućava da poštu pregledaš kad nisi na vezi i da pripremiš odgovore pre nego što zovneš Sezam. Time obezbeđuješ nepostojanje grešaka prilikom prijema i slanja poruka i u situaciji si da ne moraš da vodiš računa o ograničenju seanse od 30 min.
pitanja.429 stameni, -> #425, jjerry
>> Kako da u autoexec-u namestim da odmah po logovanju ispise who >> listu, i namesti komentar za who listu ? Uđeš u editor sa autoexec edit, i na početku (jer hoćeš da bude odmah po logovanju) staviš who i who/c <tekst>.
pitanja.430 gogica, -> #422, epson
=============================== 2.422 SEZAMNET.2:pitanja epson, 25.02.97. 14:33, 164 chr Odgovor na 2.415, gogica, 24.02.97. 17:22 --------------------------------------------------------- │ Kako da proverim Netov exec? Ja sam mislio da postoji samo jedan └───────────────────────────────────────────────── ..auto view i onda ..auto edit ----------------------------------------------- 2.422 --- Conf >..auto view 'view'? Nepoznata AUTOEXEC komanda. Kucajte '? autoexec' za spisak. To sam uradio i pogledaj odgovor. Skrenuli smo sa teme, moj problem nema veze sa ovim Da se nebi ponavljao, pogledaj moju poruku nenadu(ako hoces) i njegovu meni tu sam napisao sta me muci, mozda mozes da pomognes. Hvala.
pitanja.432 hercog, -> #430, gogica
(*> Conf >..auto view Probaj auto read, a ne auto view Sale
pitanja.433 gogica, -> #423, dturina
-> Svaki put kada izades sa Sezama automatski ti se sve poruke proglasavaju -> za stare. Jedino kada se nasilno prekine veza poruke ostaju neprocitane. -> Jedini nacin da sacuvas SVE poruke (drugacije ne moze) je da se izlogujes To je to. Hvala lepo.
pitanja.434 gogica, -> #432, hercog
-> Probaj auto read, a ne auto view -> Sale To radi. Stvar koja resava probleme je log /s. Sve ne procitane poruke ostaju ne procitane.
pitanja.436 supers, -> #427, jjerry
>> Ako bi neko mogao da mi pojasni uopste zasto se prvobitni Sezam >> razdvojio na SezamNET i SezamPRO ? Iz istog razloga iz kojeg su od Računara nastala tri časopisa. Ljudi beže iz BIGZ-a zato što ne isplaćuje obećana novčana sredstva.
pitanja.437 nenad, -> #423, dturina
> Svaki put kada izađeš sa Sezama automatski ti se sve poruke proglašavaju > za stare. Jedino kada se nasilno prekine veza poruke ostaju nepročitane. Ne proglašavaju se SVE poruke za stare već sve do one koju si zadnju pročitao, zasebno u mailu, zasebno u grupama, a za konferencije zasebno za svaku konferenciju ponaosob. Ovo je ujedno odgovor i na pitanje koje postavio mileusna.
pitanja.438 nenad, -> #427, jjerry
> Ako bi neko mogao da mi pojasni uopste zasto se prvobitni Sezam > razdvojio na SezamNET i SezamPRO ? Autori prvobitnog softvera su osnovali privatnu firmu i nastavili rad samostalno.
pitanja.439 swix,
A kako nabaviste SOR 2.99 ? Ja sam "nasho" samo onaj "krsh" 2.30 iz, valjda, 1991 (mada everujem ni da je ovaj nesho noviji ;) ) ........... unapred hvala!
pitanja.440 firus, -> #14, nenad
Dz> Dolazni mail sa drugih sistema se od danas analizira u skladu sa Dz> MIME specifikacijom. Šta ćemo za UUENCODE? Empire (ex. micotakis)
pitanja.441 spantic, -> #440, firus
> Šta ćemo za UUENCODE? Iskreno, podrška za UUENCODE je sve manje i manje bitna. Nema sumnje da je Dzak takođe može implementirati, ali bitan je MIME.
pitanja.442 calex, -> #383, evlad
> postoji makemail, možeš slati datoteku uz mail van sistema, limit > za _inostarnu_ poštu je 10MB i još par sitnica, a ima i _šačicu_ Jel' misliš na ovo? R:\>stat /q ---- Internet Mail In 0 od 3,145,728 Ili ima raznih limita?
pitanja.443 calex, -> #419, firus
> Imam par pitanja o fantomskoj verziji PKZIP-a 4.11v, kao i da > iznesem pred vas par stvari koje sam ustanovio o istoj. > Gde to da strpam? Strpaj u recycle bin (ali uz shift) jerbo taj postoji samo kod naših pirata a vrlo je lako da je informacija o tome da je to trojanac tačna.
pitanja.444 firus, -> #443, calex
Ca> Strpaj u recycle bin (ali uz shift) jerbo taj postoji samo Ca> kod naših pirata a vrlo je lako da je informacija o tome da je to Ca> trojanac tačna. Nisam ja kriv što sad moram da đubrim, ali ima dosta ljudi koji ne čitaju PC.USER/archivers (ili kako li se već zove), a stalo mi je da ljudi ovo pročitaju. Ako neko nešto ima da doda PC.USER ga čeka. Koliko sam uspeo da ustanovim radi isto kao 2.04g. Nije PKLITE-ovan, a ima manje nego 2.04g. Kako mi se čini nije trojanac, nisam primetio neželjene efekte, a i nije ništa brljao po disku. Barem snoopdos tako kaže. Apsolutno je kompatibilan sa 2.04g, tako da mi se sve čini da je to 2.04g i da mu je promenjen text, ali spakovan nekim nepoznatim pakerom. Jako je zanimljivo da traži da se pare za registraciju pošalju PKWARE-u. Tu su i formulari. Na prvi pogled bi se reklo da je njihov. Ali adresa nije ista. Na prvi pogled liči, ali ipak nije ista. Tako da mi se sve čini da je to samo pokušaj otimačine para, a ne trojanac. Empire (ex. micotakis)
pitanja.445 dr.grba, -> #444, firus
>> Ali adresa nije ista. Na prvi pogled liči, ali ipak nije ista. >> Tako da mi se sve čini da je to samo pokušaj otimačine para, a >> ne trojanac. PKZIP je suviše poznat alat da bi pojava nove verzije prošla tako tiho. Budi siguran da ćeš o pojavi neke buduće, prave verzije sigurno čuti na vreme. Ovakvi slučajevi pojavljivanja "novih" arhivera su relativno česta pojava. Ima barem godinu dana da sam video čoveka da koristi ARJ 2.8 (!), i to na radnom mestu. Kad sam ga pitao kako može to da koristi, napravio je scenu pred prisutnima kako ja nemam pojma šta je to shareware i kako se distribuiraju nove verzije. Te on ima rodbinu u Americi, te on već pet godina visi na akademskoj mreži, te ja se pravim važan... A onda je odneo važne podatke u 100 km udaljen grad, pa belo gledao u disketu sa koje nije mogao da skine službene podatke...
pitanja.446 gogica,
Ne znam da li ja gresim ili nesto sa sezamom nije u redu. Pisao sam nekoliko poruka u ovu temu kako mi ne procitane poruke nestaju. Imam pitanje: koju naredbu u autoexec-u treba uneti da mi proglasi za stare poruke samo one koje skidam exec-om? Probao sam sa seen na kraju exec-a ali mi onda sve poruke u svim konferencijama budu proglasene za procitane.
pitanja.447 zoran.r, -> #423, dturina
=> Svaki put kada izađeš sa Sezama automatski ti se sve poruke => proglašavaju za stare. Jedino kada se nasilno prekine veza => poruke ostaju nepročitane. Jedini Ovo nije tačno.Bez obzira da li se veza prekine regularno ili pukne nepročitane poruke _neće_ biti proglašene za stare.Poruke se proglašavaju pročitanim naredbom SEEN uz mogućnost korišćenja switch-eva (videti help) ili kada se prebace u pad radi downloada i čitanja off line.
pitanja.449 nenad, -> #440, firus
> Šta ćemo za UUENCODE? Ništa, to je korisnički program koji po dogovoru mogu da koriste ili ne koriste pošiljalac i primalac. Jedino što bi možda imalo smisla je neki PAD UUDECODE <file> koji bi izvlačio UUENCODE-ovani fajl iz tekst fajla u pad-u, čisto kao mogućnost i olakšica korisnicima - dakle na eksplicitan zahtev, ali same poruke iz mail-a se sigurno neće direktno i automatski analizirati pošto to nije standard.
pitanja.450 nenad, -> #445, dr.grba
> PKZIP je suviše poznat alat da bi pojava nove verzije prošla tako > tiho. Poslednja verzija PKZIP-a za DOS je ona koja je u dir-u već par godina, a najnovije što postoji je 2.50 za Windows. Poznajući PKWARE i koliko smo čekali verziju 2, verziju 3 treba očekivati tek negde sledeće godine... :)
pitanja.451 nenad, -> #446, gogica
> Pisao sam nekoliko poruka u ovu temu kako mi ne procitane > poruke nestaju. Imam pitanje: koju naredbu u autoexec-u > treba uneti da mi proglasi za stare poruke samo one koje > skidam exec-om? Za početak otkucaj AUTO DEL. To će ti vratiti sistemski autoexec, onaj koji koristi većina članova, bar kao osnovu za svoje autoexec-a i koja im završava posao kako treba. Poruke skupljaj pomoću procedure SEZAM. Kasnije možeš polako da ga proširuješ i prilagođavaš onome što tebi odgovara, ali nemoj praviti neke radikalne promene dok nisi siguran šta radiš, makar za svaku promenu pitao ovde. Izgleda šašavao, ali manje će da glava boli i tebe i nas. :)
pitanja.452 oberon, -> #393, nenad
>>> A sad mi jos bolje radi: kad dam pad arc napravi mi arhivu net0100?.zip >>> a u njoj jos jedno net0099.zip.. >> >> Nije mi jasno kako moze ime datoteke da sadrzi znak pitanja. >> Jel mozes da posaljes ovde deo autoexec-a kojim skupljas i >> pakujes postu? Ne moze naravno. Ono sto citas je ono sto ja pisem (kucam). Znak pitanja je greskom ostao, treba net0100.zip ! Evo procedure: ..pad clear (d;) ..mail read & ..group read & ..conf close ..conf read & ..pad do /b ... i najpre mi ponudi textpad nearhivisan da dl, a kad stavim pad arc dobijem dva zipa jeda u drugom. Probao sam i rucno ceo posao; isto.
pitanja.453 vector,
Cini mi se da je neko u ovoj konferenciji spominjao 'SOR v2.99'. Jel ta verzija stvarno postoji ?
pitanja.454 oberon, -> #405, dragano
>> Mail iz Kanade je poslat pre tri dana, a jos nije stigao do mene. >> Mozda je greska u adresi? >> Cekam i dalje. Mene zanima da li postoji neko ogranicenje u duzini adrese. Naime, poslao sam mail na jednu adresu koja ima ukupno 33 karaktera, i nemam odgovor o prispecu. U SDW-u adresa je odsecena na 15 karaktera...?
pitanja.455 hercog, -> #453, vector
(*> Cini mi se da je neko u ovoj konferenciji spominjao 'SOR v2.99'. (*> Jel ta verzija stvarno postoji ? Postoji, ali koliko ja znam nikad nije proglašena zvaničnom verzijom. Ja npr radim sa njom :) Sale
pitanja.456 gogica,
Kako da proglasim procitanim samo poruke koje skidam autoexec-om? .
pitanja.457 dzakic, -> #454, oberon
> Mene zanima da li postoji neko ogranicenje u duzini adrese. Naime, poslao > sam mail na jednu adresu koja ima ukupno 33 karaktera, i nemam odgovor > o prispecu. > U SDW-u adresa je odsecena na 15 karaktera...? Ograničenja u dužini adrese u nekom praktičnom smislu nema. Pročitaj poruku koju si poslao, i videćeš da se u prvom redu nalazi: To: internet@adresa.negde Adresa koja se tu nalazi, koristi se prilikom slanja, dok 15 znakova u hederu ne služe ničemu drugom osim lakšem pregledu poruka (list, read..). Ograničenje od 15 znakova u hederu je tu iz praktičnih razloga.
pitanja.458 gogica, -> #447, zoran.r
-> Ovo nije tacno.Bez obzira da li se veza prekine regularno ili pukne -> neprocitane poruke _nece_ biti proglasene za stare.Poruke se proglasavaju -> procitanim naredbom SEEN uz mogucnost koriscenja switch-eva (videti help) -> ili kada se prebace u pad radi downloada i citanja off line. Ni to nije tacno? Proverio sam. Bio sam na vezi procitao neke poruke u konferenciji SEZAMNET i napisao bye, ponovo se javio, u konferencijama nije bilo ni jedne nove poruke, samo one koje su pristigle od poslednjeg javljanja. Cak kada ne procitam ni jednu poruku u nijednoj konferenciji, samo napisem conf view, pa bay isti je slucaj. Proveri.
pitanja.459 nenad, -> #452, oberon
> ..pad do /b > > ... i najpre mi ponudi textpad nearhivisan da dl, a kad stavim pad arc > dobijem dva zipa jeda u drugom. Komanda pad down podrazumeva arhiviranje pad-a samo kada se navede u tom, najosnovnijem obliku - da bi početnicima posao bio olakšan. Ovako kako si je naveo ona samo pokreće batch download prenos svih fajlova koji se nalaze u pad-u. Dodaj jedno PAD ARC TEXTPAD ispred ove komande i sve će biti u redu.
pitanja.460 epson, -> #456, gogica
│ Kako da proglasim procitanim samo poruke koje skidam autoexec-om? └───────────────────────────────────────────────── Na kraju dodaj '..seen' .
pitanja.461 evlad, -> #442, calex
­=- Jel' misliš na ovo? kol'ko platiš tol'ko klatiš ...
pitanja.462 evlad, -> #439, swix
­=- A kako nabaviste SOR 2.99 ? Ja sam "nasho" samo onaj "krsh" 2.30 iz, ­=- valjda, 2.99.A je zadnja beta dec. '91, koja nikad nije ugledala svetlost sezamovog direktorijuma, krstari između _matorih_ korisnika ovog sistema, povremeno se čudom pojavljuje na mail radoznalih ... kao i svaki MS-ov khm ZZ-ov software ima po koju domaću bubicu ...
pitanja.463 miskop, -> #454, oberon
--> U SDW-u adresa je odsecena na 15 karaktera...? Ako ti SDW 'odsece' adresu, onda samo edituj snimljeni EXEC, npr. u Notepad-u, i dodaj ono sto fali.
pitanja.464 dr.grba, -> #450, nenad
>> godina, a najnovije što postoji je 2.50 za Windows. Poznajući >> PKWARE i koliko smo čekali verziju 2, verziju 3 treba očekivati >> tek negde sledeće godine... :) Lično, jedino što bih voleo da PKZIP ima, a što nema, jeste da podrži duga imena fajlova sa komandne linije u DOS prozoru. Nije da ne možemo napraviti ovo iz Wina, ali ponekad i komandna linija ima svojih prednosti. Rekoh "ponekad"? Hm... Često.
pitanja.465 gogica, -> #460, epson
--> Na kraju dodaj `seen`. Kod mene kad to uradim sve poruke budu proglasene starim, ali kad napisem conf seen budu proglasene starim samo poruke na koje se odnosi naredba seen. Ovako: co jo sezamnet co re> co seen Ovako su proglasene starim samo poruke u temi sezamnet.
pitanja.466 mdimitrijevic, -> #462, evlad
> 2.99.A je zadnja beta dec. '91, koja nikad nije ugledala svetlost > sezamovog direktorijuma, krstari između _matorih_ korisnika ovog > sistema, povremeno se čudom pojavljuje na mail radoznalih ... > kao i svaki MS-ov khm ZZ-ov software ima po koju domaću bubicu ... Da li bi neko moga da sredi da se to "čudo" desi i meni ? Da mi se SOR v2.99.A pojavi u MAIL-u.
pitanja.467 jjerry,
Jelte , kako ja mogu da koristim na Sezamu Blue Wave ? Jeste da imam sat i po al' dok posaljem pismo ovome,pismo onome,pa u konferencije ... ode ceo dan :(((. Hvala !!!! :)
pitanja.468 jjerry,
Kako je mogu sa Sezama da saljem Internet mail po svetu itd.itd. i da l' se to doplacuje ? Jel' Sezam clan SetNET-a ?
pitanja.469 dzakic, -> #467, jjerry
> Jelte , kako ja mogu da koristim na Sezamu Blue Wave ? > Jeste da imam sat i po al' dok posaljem pismo ovome,pismo onome,pa > u konferencije ... ode ceo dan :(((. Ovako, za početak skini datoteku \sezam\sezamqwk.txt tamo je opisan ceo postupak. Ukratko, potrebno je da u svom autoexecu, izeniš proceduru sezam, ili napraviš novu, recimo :qwk, koja će pre prenosa pada da izvrši komandu PAD QWK. Tada ćeš poruke moći da čitaš iz blue wave-a, da pišeš poruke, i da ih na sezam šalješ komandom exec /k.
pitanja.470 dzakic, -> #468, jjerry
> Kako je mogu sa Sezama da saljem Internet mail po svetu itd.itd. i > da l' se to doplacuje ? Jel' Sezam clan SetNET-a ? Postupak je isti kao i slanje privatne poruke korisniku sezama. Sintaksa je "mail write internet@adresa". Usluga se ne naplaćuje dodatno, jedino ograničenje je megabajt primljenih i poslatih internet poruka za mesec dana. Pomenuto ograničenje ne važi za mail unutar sistema.
pitanja.471 hercog, -> #468, jjerry
(*> Kako je mogu sa Sezama da saljem Internet mail po svetu itd.itd. i (*> da l' se to doplacuje ? Jel' Sezam clan SetNET-a ? Da bi poslao mail bilo gde na internetu kucaš mail send username@adresa (npr mail send bgates@microsoft.com) Ne doplaćuje se ništa. SezamNet nije član SetNeta i ne do bog da bude ;) Sale
pitanja.472 swix, -> #467, jjerry
Uzmi ili SOR - za dos ili (shto je daleko bolje reshenje) SDW za Windows-e Daleko je lakshe sa ovima jer su oni PRAVLJENI za sezam pa je i konfigurisanje minimalno.
pitanja.473 nenad, -> #464, dr.grba
> Lično, jedino što bih voleo da PKZIP ima, a što nema, jeste da podrži > duga imena fajlova sa komandne linije u DOS prozoru. Za to koristi Info-Zip. Besplatan je, čak ima i bolji skup komandi od PK-ZIP-a. :)
pitanja.474 jjerry,
Kako mogu na Sezamu da skinem neku datoteku velicine preko 2 Mb na 14400 u toku jednog poziva,i da li mogu da prenesem u jednom pozivu 1 deo , u drugom drugi itd.Molim vas,odgovorite :))))
pitanja.475 vector, -> #466, mdimitrijevic
■ Da li bi neko moga da sredi da se to "cudo" desi i meni ? Da mi se ■ SOR v2.99.A pojavi u MAIL-u. A, kad malo razmislim, moze i meni. ;)
pitanja.476 embe,
Pitanje: Cemu sluzi operacija "priprema za slanje" pri download-u. ? Sta konkretno radi ta "priprema"?
pitanja.477 embe, -> #474, jjerry
>>Kako mogu na Sezamu da skinem neku datoteku velicine preko 2 Mb na >>14400 u toku jednog poziva,i da li mogu da prenesem u jednom pozivu >>1 deo , u drugom drugi itd.Molim vas,odgovorite :)))) Ako kao protokol koristis ZModem, proveri da li ti je u komunikacionom programu ukljucena opcija "Crash Recover". Ona omogucava da se nastavi download ("skidanje") nekog fajla od mesta do kojeg je "skinut". Znaci, zapocnes skidanje fajla od 5Mb, i istekne ti vreme. Ponovo nazoves, i opet uradis "skidanje". Ako je ukljucena opcija "Crash Recovery" "skidanje" ce ici od mesta do koga si prethodno stigao.
pitanja.478 jvujnic,
Zašto je uvedeno filtriranje zaglavlja Internet pošte?
pitanja.479 calex, -> #444, firus
> Koliko sam uspeo da ustanovim radi isto kao 2.04g. Nije PKLITE-ovan, > a ima manje nego 2.04g. Kako mi se čini nije trojanac, nisam primetio > neželjene efekte, a i nije ništa brljao po disku. Barem snoopdos tako Na PKWARE BBS-u, valjda i na sajtu, postoji upozorenje da je njihova poslednja verzija 2.04g i da sve novije nisu njihove. Bar je tako bilo do pre nekoliko meseci. Ovo nije jedina _novija_ verzija nekog programa, pojavljivao se, recimo, i telix 4.25 za koga kažu da je samo prerađena verzija i ne deluje opasno. To što si našao možda nije trojanac ali nije ni nešto što ti je potrebno. U svakom slučaju, bolje da ne proveravaš da li je ili nije. ;))
pitanja.480 calex, -> #461, evlad
> kol'ko platiš tol'ko klatiš ... Skoro sam platio i full Internet i opet nemam 10MB. Kol'ko si ti platio? ;)
pitanja.481 calex, -> #466, mdimitrijevic
> Da li bi neko moga da sredi da se to "čudo" desi i meni ? Da mi > se SOR v2.99.A pojavi u MAIL-u. Jesi li probao da koristiš SorPro? Tek se tu vidi _bitna_ razlika u odnosu na Sor 2.30.
pitanja.482 mdimitrijevic, -> #481, calex
> Jesi li probao da koristiš SorPro? Tek se tu vidi _bitna_ razlika > u odnosu na Sor 2.30. SorPro sam koristio od samog početka, bio sam jedan od srećnika koji su imali SorPro v2.0 pre nego sto je zvanično izašao. SorPro je mnogo bolji od Sor v2.30 ali mi Sor v2.99 treba jer sam čuo da drugačije radi nego v2.30 i želeo sam da vidim u čemu su razlike. SorPro koristim za Sezam PRO dok Sor v2.30 koristim za Sezam NET, čisto da se ne zezam sa konverzijom.
pitanja.483 lexus, -> #481, calex
=> Jesi li probao da koristiš SorPro? Tek se tu vidi _bitna_ => razlika u odnosu na Sor 2.30. Naročito ako koristiš nešto slabije od 486-ice ;)
pitanja.484 mango, -> #477, embe
>>> Kako mogu na Sezamu da skinem neku datoteku velicine preko 2 Mb na >>> 14400 u toku jednog poziva,i da li mogu da prenesem u jednom pozivu >>> 1 deo , u drugom drugi itd.Molim vas,odgovorite :)))) > > Ako kao protokol koristis ZModem, proveri da li ti je u komunikacionom > programu ukljucena opcija "Crash Recover". Ona omogucava da se nastavi > download ("skidanje") nekog fajla od mesta do kojeg je "skinut". > Znaci, zapocnes skidanje fajla od 5Mb, i istekne ti vreme. Ponovo > nazoves, i opet uradis "skidanje". Ako je ukljucena opcija "Crash > Recovery" "skidanje" ce ici od mesta do koga si prethodno stigao. Ako ne, preusmeris fajl u pad i tu uradis jedno pad split.
pitanja.485 goxi, -> #484, mango
Kako mogu na Sezamu da skinem neku datoteku velicine preko 2 Mb na >>> 14400 u toku jednog poziva,i da li mogu da prenesem u jednom pozivu >>> 1 deo , u drugom drugi itd.Molim vas,odgovorite :)))) Koliko ja znam na 14400 za 2Mb ti treba ako si se ulogovao na 14400 oko 20min,sto znaci da imas sasvim dovoljno vremena za prenos.Ako ne onda u pad podelis na delove i gotovo.Skidas deo po deo. Goran.
pitanja.486 supers, -> #476, embe
>> Cemu sluzi operacija "priprema za slanje" pri download-u. ? >> Sta konkretno radi ta "priprema"? Pravi privremenu kopiju fajla koji prenosiš. To omogućava da još neko preuzme fajl iz Sezamovog direktorijuma dok ti downloaduješ njegovu kopiju.
pitanja.487 evlad, -> #466, mdimitrijevic
­=- Da li bi neko moga da sredi da se to "čudo" desi i meni ? Da mi se ­=- SOR v2.99.A pojavi u MAIL-u. bitno je da veruješ, čudo će se desiti samo po sebi ... O:)
pitanja.488 mileusna, -> #478, jvujnic
>> Zašto je uvedeno filtriranje zaglavlja Internet pošte? Verovatno zato što potpuno zaglavlje velikoj većini korisnika nije ni od kakvog značaja. :)
pitanja.489 lexus, -> #486, supers
=> Pravi privremenu kopiju fajla koji prenosiš. To omogućava da => još neko preuzme fajl iz Sezamovog direktorijuma dok ti => downloaduješ njegovu kopiju. Hmmm... A šta bi se desilo ako bi, recimo, tri čoveka u isto vreme počela da skidaju isti fajl?
pitanja.490 aljosa.obuljen, -> #489, lexus
pa nista :) cim neko skida fajl pravi se kopija... koliko "skidaca" toliko kopija :))) poz.
pitanja.491 calex, -> #482, mdimitrijevic
> od Sor v2.30 ali mi Sor v2.99 treba jer sam čuo da drugačije radi nego > v2.30 i želeo sam da vidim u čemu su razlike. Razlike su tolike da bi neko mogao u par rečenica da ih opiše.
pitanja.492 calex, -> #483, lexus
> Naročito ako koristiš nešto slabije od 486-ice ;) Tačno, to sam zaboravio. :( Daklem, radi spooorooo u dosu ili dos promptu starih Prozora. Podnošljivo u dos prozoru Win95 a leti u WinNT.
pitanja.493 ahil, -> #489, lexus
**> => Pravi privremenu kopiju fajla koji prenosiš. To omogućava **> da => još neko preuzme fajl iz Sezamovog direktorijuma dok ti **> => downloaduješ njegovu kopiju. **> **> Hmmm... A šta bi se desilo ako bi, recimo, tri čoveka u isto **> vreme počela da skidaju isti fajl? Pa čoveče, za SVAKOGA pravi privremenu kopiju . Pozdrav, AHIL!
pitanja.494 hercog, -> #491, calex
(*> Razlike su tolike da bi neko mogao u par rečenica da ih opiše. Bazu drzi u komprimovanom obliku, nešto je brži od prethodne verzije, ima par kozmetičkih izmena... Sale
pitanja.495 firus, -> #479, calex
Ca> U svakom slučaju, bolje da ne proveravaš da li je ili nije. ;)) Nađoh ja i 2.06. :) Empire (ex. micotakis)
pitanja.496 lexus, -> #493, ahil
=> Pa čoveče, za SVAKOGA pravi privremenu kopiju . Pa čoveče, a zašto pravi za svakoga kopiju? Zato što ne mogu 3 noda odjednom da čitaju podatke istog fajla. Dakle, ako 3 čoveka u isto vreme počnu da skidaju neki dvomegabajtni fajl, da li će dvojica morati da čekaju da se fajl pripremi onom prvom, pre nego što njima počne priprema? => Pozdrav, AHIL! Jel onaj sa kosom? (c) Nino ;)
pitanja.497 embe, -> #486, supers
>>>Pravi privremenu kopiju fajla koji prenosis. To omogucava da >>>jos neko preuzme fajl iz Sezamovog direktorijuma dok ti >>>downloadujes njegovu kopiju. S obzirom da je to operacija obicnog kopiranja, zbog cega traje toliko dugo?? . Imam utisak da pored kopiranja radi i arhiviranje. Primer: za pripremu fajla od cca 10Mb potrosio mi je oko 3 min na "brzim" nodovima a 10 min !!! na sporom nodu (cini mi se da je to bio nod 14). Sto je mnogo mnogo je. I da su na nodovima Spektrumi obicno kopiranje bi islo brze. Znaci, ne pravi se samo privremena kopija vec je tu nesto drugo u pitanju. Sta ?
pitanja.498 embe, -> #486, supers
>>>Pravi privremenu kopiju fajla koji prenosis. To omogucava da >>>jos neko preuzme fajl iz Sezamovog direktorijuma dok ti >>>downloadujes njegovu kopiju. Razlog za pravljenje privremene kopije meni izgleda totalno sulud. Zar ovo nije MREZA ? Zar mora da se pravi kopija fajla da bi dva korisnika mogla da ga otvore za CITANJE ?? Zar ovaj sistem ne omogucava najosnovniji princip rada mreze ? Zamisli situaciju da se pri log-in-u svakog korisnika na Sezam pravi kopija operativnog sistema za svakog korisnika, iz razloga istovremene upotrebe operativnog sistema. Svi korisnici koriste istovremeno iste fajlove operativnog sistema. Znaci file-sharing je omogucen, ali ovde se verovatno radi o nekoj drugoj stvari. Ili je softver TOTALNO neefikasan.
pitanja.499 dekik, -> #470, dzakic
D?>> Postupak je isti kao i slanje privatne poruke korisniku sezama. D?>> Sintaksa je "mail write internet@adresa".Usluga se ne naplacuje D?>> dodatno,jedino ogranicenje je megabajt primljenih i poslatih internet D?>> poruka za mesec dana.Pomenuto ogranicenje ne vazi za mail unutar D?>> sistema. Mogli bi bar da stavite primanje poruka neogranicheno...ovako mogu da propadnu neke vrlo vazhne poruke.
pitanja.500 dekik, -> #485, goxi
D?>> Koliko ja znam na 14400 za 2Mb ti treba ako si se ulogovao na 14400 D?>> oko 20min,sto znaci da imas sasvim dovoljno vremena za prenos.Ako ne D?>> onda u pad podelis na delove i gotovo.Skidas deo po deo. WRONG! Koliko ja znam i na najboljim vezama je potrebno bar 25 min a ponekad 30 ;)
pitanja.501 dekik, -> #476, embe
D?>> Pitanje:Cemu sluzi operacija "priprema za slanje" pri download-u.? D?>> Sta konkretno radi ta "priprema"? Sluzhi da ti oduzme nekih 5 min ako skidash fajl od oko 10MB na nekom slabijem nodu ;)
pitanja.502 mango, -> #485, goxi
> Kako mogu na Sezamu da skinem neku datoteku velicine preko 2 Mb na >>>> 14400 u toku jednog poziva,i da li mogu da prenesem u jednom pozivu >>>> 1 deo , u drugom drugi itd.Molim vas,odgovorite :)))) > > > Koliko ja znam na 14400 za 2Mb ti treba ako si se ulogovao na 14400 oko > 20min,sto znaci da imas sasvim dovoljno vremena za prenos.Ako ne onda u pad > podelis na delove i gotovo.Skidas deo po deo. Molio bih te da ne radis to. Sta? Da vadis iz konteksta.
pitanja.503 obren, -> #498, embe
> Razlog za pravljenje privremene kopije meni izgleda totalno sulud. > Zar ovo nije MREZA ? Zar mora da se pravi kopija fajla da bi dva > korisnika mogla da ga otvore za CITANJE ?? Zar ovaj sistem ne > omogucava najosnovniji princip rada mreze ? Prvo, eksterni transfer program može da zaključa fajl (full lock) čak iako je u pitanju samo čitanje, tako da je tu kopiranje fajla za prenos jedino rešenje (kod kopiranja fajla je sigurno moguće istovremeno pristupati istoj datoteci, to radiš "ti" i znaš šta radiš). Drugi problem javlja se ako recimo okačiš fajl u grupu, neko počne da skida i ti u tom trenutku obrišeš fajl. Slično, neko prenosi recimo ALLFILES.ZIP i sada treba staviti noviju verziju istog. U tom slučaju moralo bi da se osigura da niko u tom trenutku ne skida dotični fajl jer bi dobio pola sadržaja starog a pola novog :) Ako se ne varam na SezamPro-u su jednom imali problem ovakve prirode, kada nije bilo moguće staviti SORPRO sa ispravljenim bagom jer je u svakom trenutku bar jedan korisnik skidao arhivu.
pitanja.504 jvujnic, -> #488, mileusna
> Verovatno zato što potpuno zaglavlje velikoj većini > korisnika nije ni od kakvog značaja. :) Pa dobro, nije ni meni od neke koristi :), ali ipak volim da vidim kojim putem je poruka putovala.
pitanja.505 embe, -> #503, obren
>> Prvo, eksterni transfer program moze da zakljuca fajl (full lock) cak >> iako je u pitanju samo citanje, tako da je tu kopiranje fajla za >> prenos >> jedino resenje (kod kopiranja fajla je sigurno moguce istovremeno Nije mi jasna jedna stvar: Ko zakljucava fajl? Operativni sistem kome je upucena komanda za slanje fajla ili eksterni (moj) komunikacioni program koji samo igra po pravilima operativnog sistema? Normalno bi bilo da sve operacije sa fajlovima radi operativni sistem. Drugo, fajlovi o kojima je rec su u direktorijumu, dakle nisu namenjeni azuriranju i menjanju. Trece i poslednje, a i da je kopiranje neophodno, mnogo, mnogo je sporo.
pitanja.506 ahil, -> #496, lexus
**> => Pa čoveče, za SVAKOGA pravi privremenu kopiju . **> **> Pa čoveče, a zašto pravi za svakoga kopiju? ------------ Ovo 'pa čoveče' je moja uzrečica tako da nemoj da je shvataš kao odraz mog nestrpljenja ili ne znam ni ja već čega, pa zbog toga nema razloga da je ovako ironično ponavljaš.(Ako sam pogrešno protumačio ovu tvoju rečenicu, izvinjavam se.) **> => Pozdrav, AHIL! **> **> Jel onaj sa kosom? (c) Nino ;) Šta ovo treba da znači ?! Pojasni mi. Pozdrav, AHIL!
pitanja.507 arsic,
Kako da iscitam samo postu koja je upucena meni a ne i onu koju sam ja poslao ? re Za $ mi odgovara da nema poruka iako u listi ima hvala
pitanja.508 lexus, -> #506, ahil
=> Šta ovo treba da znači ?! Baš ništa vezano sa tobom... Naš "popularni folk pevač" ;) Nino je jednom prilikom, kad su ga pitali zašto nosi dugu kosu izjavio sledeće: "Ona mi daje snagu, kao Ahilu" ;))
pitanja.509 supers, -> #505, embe
>> Nije mi jasna jedna stvar: Ko zakljucava fajl? Operativni sistem >> kome je upucena komanda za slanje fajla ili eksterni (moj) >> komunikacioni program koji samo igra po pravilima operativnog >> sistema? Ni jedno ni drugo, nego eksterni Zmodem protokol na Sezamovoj strani. Na starom Sezamu je korišćen DSZ, ne znam kakva je situacija sa novim softverom. >> Trece i poslednje, a i da je kopiranje neophodno, mnogo, mnogo je sporo. Neki Sezamovi nodovi se nalaze na Pentium mašini, a neki su 286. Ne bi me čudilo da neki od tih 286 nodova imaju osmobitne mrežne karte. To je odgovor zašto brzina pripreme jako varira od noda do noda.
pitanja.510 s.ilic, -> #488, mileusna
> Verovatno zato što potpuno zaglavlje velikoj većini > korisnika nije ni od kakvog značaja. :) Ovo je verovatno tačno. I neka ovo ostane kao default vrednost. Medjutim obavezno bi morala da se ostavi mogućnost, sa naredbom SET (npr SET ZAGLAVLJE 1 ili nešto slično), prijem poruke sa kompletnim zaglavljem. 1 glas za prijem poruka sa kompletnim zaglavljem!
pitanja.511 evlad, -> #475, vector
­=-■ SOR v2.99.A pojavi u MAIL-u. ­=- ­=- A, kad malo razmislim, moze i meni. ;) mdimitrijevic novi čudotvorac ? ;)
pitanja.512 calex, -> #495, firus
> Nađoh ja i 2.06. :) To je verzija koja je pravljena samo za IBM i nije se pojavila zvanično.
pitanja.513 ahil, -> #508, lexus
**> Naš "popularni folk pevač" ;) Nino je jednom prilikom, **> kad su ga pitali zašto nosi dugu kosu izjavio sledeće: **> "Ona mi daje snagu, kao Ahilu" ;)) :))))))))))))))))))))))))))))))) Ovo mu je jedna od boljih! Pozdrav, AHIL!
pitanja.515 terminali,
Cuje se nesto o povezivan na (inter)net. Da li je to istina, i ako jeste, moze li nesto detaljnije o tome?
pitanja.516 evlad, -> #494, hercog
­=- Bazu drzi u komprimovanom obliku, nešto je brži od prethodne ­=- verzije, ima par kozmetičkih izmena... baza fajlova sa ondašnjom komandom dir /a /n /l čini mi se da zak-ov klon ne podržava parametar /l u onom formatu kakav je bio, tako da je baza fajlova beskorisna :(
pitanja.517 mdimitrijevic, -> #494, hercog
> Bazu drzi u komprimovanom obliku, nešto je brži od prethodne > verzije, ima par kozmetičkih izmena... I dalje je pitanje zašto je SOR v2.99A bolji od zvaničnog SOR v2.30.
pitanja.518 orlic,
Sta publikum kaze na ideju da se na Sezam prebacuju poruke sa ostalih sitema (yu int. konferencije, mreze BBS-ova...) kao posebne konferencije a konferencije sa tih sistema da budu teme u datim conf-ama. Pa kome odgovara nek skida kome se ne svodja, pa niko ga nebije po tastaturi... Bila bi vrlo lepa stvar ne juriti po 5 BBS-ova... Mada sumnjam da uprava uopste razmislja nesto o tome i da ima uopste sanse za tako nesto... :) :(