predlozi.834isijan,
-> #833, kum.djoleC:\> rezervoar ispod kade koji ce da pumpa vodu u vodokotlic, kako bi
C:\>se
C:\> smanjila potrosnja za 10% i trosila vec koriscena voda. Sacuvaj
C:\>Boze.
C:\> Samo u Srbiji.
Vec vidjeno u Japanu... Samo Srbija i Japan, nebo i zemlja ;)
predlozi.835isijan,
-> #834, isijanC:\> Vec vidjeno u Japanu... Samo Srbija i Japan, nebo i zemlja ;)
Izvinjavam se: zemlja i nebo ;>
predlozi.836gkosta,
-> #827, curt.cobain
> E DA MOGLA BI DA SE UVEDE KOMANDA KOJOM BI MOGLI DA AKO NEMAMO SLUCAJNO
> VREMENE DA NEKI DAN VISIMO NA SEZAMU TOPREOSTALO VREME PREBACIMO NA SLEDECI
DAN
> ILI DA USLUCAJU DA ZABORAVIMOSIFRU ILI NISMO TU SEZAM AUTOMATSKI PREBACI
VREME
> NA SLEDECI DAN ILI DA NAM SE TAJ DAN NE RACUNA
Sta se bre ti deres, a?
A o tvojoj ideji ne bih ovom prilikom... ;)
predlozi.837curt.cobain,
-> #835, isijanSAMO DA KAZEM DA JE OVO UPUCENO NA SVE KOJI SU KOMENTARISALI MOJ PREDLOG
1.KAO PRVO JA NEVIDIM DOBRO PA MORAM DA DZIM SAPS LOCK UPALJEN DA NEBI USKOCIO
U EKRAN
2.MOZDA JE ZA VAS PREDLOG DEBILAN ILI CL. AKI JA SAM HTEO DA PROBAM PA STA
BUDE JER
DOK NEPROBAS NEZNAS STA CE UPRAVE REDAKCIJE I OSTALI KOOPERATORI NA ODRZAVANJU
SEZAMA URADITI
predlozi.838popovics,
-> #837, curt.cobain
§> SAMO DA KAZEM DA JE OVO UPUCENO NA SVE KOJI SU KOMENTARISALI
§> MOJ PREDLOG 1.KAO PRVO JA NEVIDIM DOBRO PA MORAM DA DZIM SAPS
§> LOCK UPALJEN DA NEBI USKOCIO U EKRAN
Izvinite, ali moram da bi video: K O R I S T I V E Ć I F O N T, A
N E M O J D A N A S O V D E M U Č I Š!!!
predlozi.839bastion,
-> #837, curt.cobain...necu da te citiram ali:
1. NABAVI BOLJU DIOPTRIJU
2. NAUCI PRAVOPIS
predlozi.840curt.cobain,
-> #839, bastionok dosta vose stavio sam sociva
predlozi.841sherloc,
-> #840, curt.cobain
>> ok dosta vose stavio sam sociva
^^^^
ql :)
Pozdrav, Holmes.
predlozi.842supers,
-> #819, miskop
>> P.S. Ja ovo stvarno, mis'im, par firmi pregovara sa Bigzom
>> da otkupe Sezam...
Hajde malo detaljnije. Daj bože da se proda.
Nego, kad bolje razmislim, ako je iko zainteresovan da otkupi Sezam,
stvar se može brzo i srećno rešiti i zaobilaženjem BIGZ-a. Dovoljno je
da neko otkupi prava na Zakov softver i uloži infrastrukturu, pa da Sezam
nastavi da radi u nekom normalnom prostoru i pod normalnim hardverom.
Već viđeno, uostalom...
Naravno, postoji mogućnost da neko treći nastavi da održava BIGZ-ov
Sezam, a tri Sezam klona su svakako previše. Ipak, sumnjam da se tako
nešto realno može desiti: ostaje dragisha a čisto sumnjam da će on
ikad u životu ponovo pokušati da sarađuje sa BIGZ-om.
Naravno, ima još 50 drugih klinaca koji su razvijali BBS softver, ali
jedno je napisati ga a drugo naterati ga da radi na Sezamovom hardveru.
BIGZ-ov sistem bi, prema tome, verovatno nastavio da radi na nekom
konfekcijskom BBS softveru, samim tim od Sezamovog duha ne bi bilo ništa
pa za nas ovisnike ne bi bilo opasnosti da se raštrkamo na previše strana ;)
predlozi.843milosh.zorica,
-> #842, supersJa jesam voljan za pisanje novog software-a, radio sam to. Ali, samo onom
kupcu, koji plati. BiGZ-u nikako. Pošto se Zakov softwer vodi ko unregistred.
Poz, Miloš!
predlozi.844jjerry,
Kako bi bilo da se organizuju takmichenja u raznim disciplinama
,vezanim ili nevezanim za kompjutere...Npr. konskursni zadaci iz
programiranja,matematike,shahovski turniri,Fudbalski turniri,
ko-ce-brzhe-da-sune-kriglu-piva turniri :) ,konkursi umetnichke
prirode (2D/3D/Piksel/Photoshop grafika,muzika,moduli itd). ?
predlozi.845pips,
-> #844, jjerry> Kako bi bilo da se organizuju takmichenja u raznim disciplinama
> ,vezanim ili nevezanim za kompjutere...Npr. konskursni zadaci iz
> programiranja,matematike,shahovski turniri,Fudbalski turniri,
> ko-ce-brzhe-da-sune-kriglu-piva turniri :) ,konkursi umetnichke
> prirode (2D/3D/Piksel/Photoshop grafika,muzika,moduli itd). ?
Podrzavam.
predlozi.846morkin,
Kada downloadujem neki fajl i istekne mi vreme od 30 minuta a
sistem produži seansu za još 6 minuta, transfer se prekida. Da li
je veliki problem da se to ispravi, tako da se transfer ne prekida,
ako je u toku?
predlozi.847dzakic,
-> #846, morkin> Kada downloadujem neki fajl i istekne mi vreme od 30 minuta a sistem
> produži seansu za još 6 minuta, transfer se prekida. Da li je veliki
> problem da se to ispravi, tako da se transfer ne prekida, ako je u toku?
Na žalost, problem je. Dok je transfer u toku, aktivan je eksterni
program za prenos (dsz) i glavna aplikacija nije u mogućnosti da javi da
je vreme produženo. Podsetimo se da se sezamov softver još uvek (!)
izvršava većinom na 286 mašinama na 12Mhz, sa 1Mb rama, bez hard diska.
Tako da nema govora ni o kakvom multitaskingu, ppp, ftp, telnet i sl.
predlozi.848the.edge,
-> #847, dzakic
T?>> Podsetimo se da se sezamov softver jos uvek (!)
T?>> izvrsava vecinom na 286 masinama na 12Mhz,sa 1Mb rama,bez hard diska.
Zaista tuzno. :(
Znam da tu vi i niste krivi, a ja se nadam da ce ovu nasu kanticu od sistema
neko odkupiti...
A mozda i zauvek ostanemo ovakvi. Pretvorimo se u sektu SezamNetasha. ;)
AcCeSS DeNiED
predlozi.849vlarad,
-> #847, dzakic> > Kada downloadujem neki fajl i istekne mi vreme od 30 minuta a sistem
> > produzi seansu za jos 6 minuta, transfer se prekida. Da li je veliki
> > problem da se to ispravi, tako da se transfer ne prekida, ako je u
> > toku?
> Na zalost, problem je. Dok je transfer u toku, aktivan je eksterni
Da li postoji onda mogucnost da se doda naredba ili opcija nekoj
vec postojecoj kojom se zabranjuje produzavanje seanse?
predlozi.851ultra.boy,
-> #847, dzakic
Koji je najbolji racunar pod kojim radi Sezam?
predlozi.852rkramer,
-> #851, ultra.boyC:\> Koji je najbolji racunar pod kojim radi Sezam?
Verovatno onaj koji je ispravan... :)))
predlozi.853the.edge,
-> #849, vlarad
T?>> Da li postoji onda mogucnost da se doda naredba ili opcija nekoj vec
T?>> postojecoj kojom se zabranjuje produzavanje seanse?
Ne razumem te bas najbolje.
Uvek mozes da se sam izlogujes, a sto se tice transfera - on ce biti prekinut
i onako i ovako, tako da ti to nista ne znaci.
AcCeSS DeNiED
predlozi.854vlarad,
-> #853, the.edge
> T?>> Da li postoji onda mogucnost da se doda naredba ili opcija nekoj
> T?>> vec postojecoj kojom se zabranjuje produzavanje seanse?
>
> Uvek mozes da se sam izlogujes, a sto se tice transfera - on ce biti
> prekinut i onako i ovako, tako da ti to nista ne znaci.
Ja u vecini slucajeva nisam pored racunara kada nesto transferujem,
pa mi je vreme za koje mi je produzena seansa izgubljeno posto mi
ne radi transfer.
C U
predlozi.855the.edge,
-> #854, vlarad
T?>> Ja u vecini slucajeva nisam pored racunara kada nesto transferujem,
T?>> pa mi je vreme za koje mi je produzena seansa izgubljeno posto mi ne
T?>> radi transfer.
Kako ti je vreme izgubljeno kada momentalno letis sa veze cim se transfer
prekine? A transfer se prekida cim ti ode predvidjeno vreme za tu seansu.
AcCeSS DeNiED
predlozi.856morkin,
-> #855, the.edge> Kako ti je vreme izgubljeno kada momentalno letis sa veze cim se
> transfer prekine? A transfer se prekida cim ti ode predvidjeno vreme
> za tu seansu.
Transfer se prekine kad istekne 30 minuta, a ne kad ode predviđeno vreme za
seansu. Problem je što predviđeno vreme više nije 30 minuta, a dodati bonus
se oduzima od dnevnog totala.
predlozi.857miskop,
-> #856, morkin>> seansu. Problem je što predviđeno vreme više nije 30 minuta, a
>> dodati bonus se oduzima od dnevnog totala.
Nisam baš siguran u ovo... Jednom, kad mi je isticalo vreme za ceo dan
(znači potrošio sam svih sat i po), sistem mi je produžio seansu a ništa mi
nije bilo odbijeno za sledeći dan. To se desilo nešto posle 23h.
predlozi.858junior,
-> #857, miskop> (znači potrošio sam svih sat i po), sistem mi je produžio
> seansu a ništa mi nije bilo odbijeno za sledeći dan. To se
> desilo nešto posle 23h.
Pa sistem produžava vreme za seansu, bez obzira na dnevno vreme.
Dok imaš vremena, odbijaće ti, kad ne budeš imao, davaće ti gratis ;)
predlozi.859miskop,
-> #858, junior>> Pa sistem produžava vreme za seansu, bez obzira na dnevno vreme.
>> Dok imaš vremena, odbijaće ti, kad ne budeš imao, davaće ti gratis ;)
Sinoć sam zabeležio rekord do sad. ;) Sistem mi je 4 (četiri) puta
produžavao seansu (9, 7, 6 i 6 min) i to sve preko već potrošenih sat
i po za taj dan. ;)
predlozi.860morkin,
-> #858, junior> > (znači potrošio sam svih sat i po), sistem mi je produžio
> > seansu a ništa mi nije bilo odbijeno za sledeći dan. To se
> > desilo nešto posle 23h.
>
> Pa sistem produžava vreme za seansu, bez obzira na dnevno vreme.
>
> Dok imaš vremena, odbijaće ti, kad ne budeš imao, davaće ti gratis
> ;)
Da se vratimo na početak.
Može li automatsko produžavanje vremena nekim svičem da se isključi?
predlozi.861junior,
-> #859, miskop> Sinoć sam zabeležio rekord do sad. ;) Sistem mi je 4 (četiri)
> puta produžavao seansu (9, 7, 6 i 6 min) i to sve preko već
> potrošenih sat i po za taj dan. ;)
Zovni oko 2-3, pa slobodno budi na vezi do 5, filing je pravi ;)
predlozi.862kiki,
-> #860, morkin> Može li automatsko produžavanje vremena nekim svičem da se isključi?
Može. Kad ti istekne seansa, ti manual pritisni alt-H ;>
predlozi.863miskop,
-> #861, junior>> Zovni oko 2-3, pa slobodno budi na vezi do 5, filing je pravi ;)
Filing je 'do mojeg'. ;) Pravi filing je u 23h, kad si u chatu,
pa ono, nikako da se skineš sa veze. ;)
predlozi.864ultra.boy,
-> #861, junior
> Zovni oko 2-3, pa slobodno budi na vezi do 5, filing je pravi ;)
Ja sam bio letos od 1:30 do 6:10 , chatovao celu noc :)
predlozi.865sherloc,
-> #864, ultra.boy>> Ja sam bio letos od 1:30 do 6:10 , chatovao celu noc :)
Ja sam bio zimus od oko 23:30 do 4:40, radio transfer pola noci :)
ByE
predlozi.866the.edge,
Da li bi mogao da se napravi neki sub-prog. koji bi pre kacenja datoteka na
poruke (od strane korisnika) vrsio test ispravnosti i virusa?
Ovo na skoro svim BBSovima odavno vec postoji...
AcCeSS DeNiED
predlozi.867hercog,
Da li bi file moderatori mogli malko da se potrude pa da
windows/program\delphi direktorijum malko popune s nekim stvarima, kao što
su komponente, demoi isl..?
Sale
predlozi.868sjocic,
Mislim da bi ovo moglo da se brise iz windows/system direktorijuma:
-> sp1_400i.zip 1571k Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 1
-> sp2_400i.r00 2482k Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 2 (2/6)
-> sp2_400i.r01 2482k Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 2 (3/6)
-> sp2_400i.r02 2482k Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 2 (4/6)
-> sp2_400i.r03 2482k Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 2 (5/6)
-> sp2_400i.r04 2480k Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 2 (6/6)
-> sp2_400i.rar 2482k Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 2 (1/6)
-> nt4sp3_i.r00 2800k Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 3 (2/7)
-> nt4sp3_i.r01 2800k Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 3 (3/7)
-> nt4sp3_i.r02 2800k Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 3 (4/7)
-> nt4sp3_i.r03 2800k Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 3 (5/7)
-> nt4sp3_i.r04 2800k Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 3 (6/7)
-> nt4sp3_i.r05 1190k Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 3 (7/7)
-> nt4sp3_i.rar 2800k Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 3 (1/7)
jer postoji ovo:
-> nt4sp4i.exe 32000k Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 4
u istom tom direktorijumu.
predlozi.869rkramer,
-> #868, sjocicC:\> jer postoji ovo:
C:\>
C:\>-> nt4sp4i.exe 32000k Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 4
C:\>
C:\> u istom tom direktorijumu.
Ma moze slobodno SVE da se brise... Ko ce pri cistoj svesti i zdravoj
pameti da skida prokletihtridesetdvamegabajta sa 14.4 kbps... :)))
predlozi.870gkosta,
Predlozi:
- otvoriti i u oglasima temu MOBIL - suvise je pretrpana tema RAZNO
slicnim porukama
- otvoriti temu MP3 u odgovarajucoj konferenciji
predlozi.871obren,
-> #869, rkramer> Ma moze slobodno SVE da se brise... Ko ce pri cistoj svesti i zdravoj
> pameti da skida prokletihtridesetdvamegabajta sa 14.4 kbps... :)))
Nekih 6 sati transfera pri 1500 CPS... ;) Jeste mnogo, ali pazi taktiku:
Pozoveš kasno uveče kad nije gužva, (recimo subota na nedelju) pokreneš
na Sezamu interni Zmodem, u ZOC-u štikliraš opciju "Disconect after
transfer" i odeš da spavaš ;)
Sezam ti automatski produžava vreme ako ima slobodnih nodova (a kasno
noću sigurno ima) a kad se probudiš fajl te čeka prenet ;)
predlozi.872rkramer,
-> #871, obrenC:\> Pozoves kasno uvece kad nije guzva, (recimo subota na nedelju)
C:\>pokrenes
C:\> na Sezamu interni Zmodem, u ZOC-u stikliras opciju "Disconect
C:\>after
C:\> transfer" i odes da spavas ;)
C:\>
C:\> Sezam ti automatski produzava vreme ako ima slobodnih nodova (a
C:\>kasno
C:\> nocu sigurno ima) a kad se probudis fajl te ceka prenet ;)
Hm.. Zar nije neko pre par dana prijavio da se prilikom procedure APV
(Automatskog produzavanja vremena ;>) prekida transfer? To celu pricu baca u
vodu (doduse sa malo drugacijim obrazlozenjem - ko ce pri cistoj svesti da
PROBDI 6 sati da bi preneo prokletihtridesetdvamegabajta? :))
predlozi.873junior,
-> #870, gkosta> - otvoriti temu MP3 u odgovarajucoj konferenciji
Nikako ;)
Bolje ćuti, dok se još može .. otvoriti temu mp3 u muzici, bilo bi kao
otvoriti temu crackovi ili piraterija, u igrama. To je bre čista
piraterija, skidaš ljudima njihove pesme, i šalješ u javne konferencije,
istina bez nadoknade, ali faktički uzimaš njima profit koji bi oni dobili
prodajom svog cd-a.
Ovako, uživajmo dok još možemo .. pogotovo na prou, gde se u temu tehno
šalju i mp3-ovi Sinana, Šemse, Dragane Mirković i Srećka :)))
predlozi.874dr.iivan,
-> #871, obren> Nekih 6 sati transfera pri 1500 CPS... ;) Jeste mnogo, ali pazi taktiku:
> Pozoveš kasno uveče kad nije gužva, (recimo subota na nedelju) pokreneš
> na Sezamu interni Zmodem, u ZOC-u štikliraš opciju "Disconect after
> transfer" i odeš da spavaš ;)
>
> Sezam ti automatski produžava vreme ako ima slobodnih nodova (a kasno
> noću sigurno ima) a kad se probudiš fajl te čeka prenet ;)
Čekaj, a zar se veza u svakom slučaju ne prekida kad prilikom transfera
istekne vreme?
predlozi.875dr.iivan,
-> #870, gkosta> Predlozi:
>
> - otvoriti temu MP3 u odgovarajucoj konferenciji
Može, ali da se zove nekako drugačije, pošto se mp3 standardu polako
odbrojavaju dani, a i da nije tako - to nije jedini format, niti
najbolji, pa tema ne bi trebala tako da se zove.
predlozi.876sani.,
-> #874, dr.iivan> Cekaj, a zar se veza u svakom slucaju ne prekida kad prilikom transfera
> istekne vreme?
E da i ja sam mislio da moze tako da se skida , al me uvek
prekidalo ako sam u transferu?!
predlozi.877kiki,
-> #876, sani.>> Cekaj, a zar se veza u svakom slucaju ne prekida kad prilikom transfera
>> istekne vreme?
> E da i ja sam mislio da moze tako da se skida , al me uvek
> prekidalo ako sam u transferu?!
Biće da je obren rekao to teoretski, a kako je u praksi.. znate i sami ;)
predlozi.878obren,
-> #876, sani.> > Cekaj, a zar se veza u svakom slucaju ne prekida kad prilikom
> > transfera istekne vreme?
>
> E da i ja sam mislio da moze tako da se skida , al me uvek
> prekidalo ako sam u transferu?!
Veza se prekida ako se koristi eksterni ZModem protokol, ali ako se
pri pokretanju transfera navede prekidač /i onda se koristi interni
Zmodem koji je kompatibilan sa "Smart Time Managementom" ;) i ne
prekida vezu.
predlozi.879pecanac,
-> #872, rkramer> Hm.. Zar nije neko pre par dana prijavio da se prilikom procedure APV
> (Automatskog produzavanja vremena ;>) prekida transfer? To celu pricu baca
I ja to prijavljujem, zabuni se zmodem totalno i transfer ni bajata dalje
neće da mrdne. Desilo mi se par puta. :(
predlozi.880ivkeb,
-> #872, rkramer> Hm.. Zar nije neko pre par dana prijavio da se prilikom procedure APV
> (Automatskog produzavanja vremena ;>) prekida transfer? To celu pricu baca
Ne prekida se transfer !
predlozi.881juice,
-> #875, dr.iivan@> Moze, ali da se zove nekako drugacije, posto se mp3 standardu polako
@> odbrojavaju dani, a i da nije tako - to nije jedini format, niti
@> najbolji, pa tema ne bi trebala tako da se zove.
Pa skoro svemu sto se tice racunara su skoro izbrojani dani tako da
ako se ovo sada ne ucini nista slicno se nece nikada uciniti.
Pozdrav!
predlozi.882morkin,
-> #878, obren> Veza se prekida ako se koristi eksterni ZModem protokol, ali ako se
> pri pokretanju transfera navede prekidač /i onda se koristi interni
> Zmodem koji je kompatibilan sa "Smart Time Managementom" ;) i ne
> prekida vezu.
Nisam on-line, ako nije dokumentovano na Sezamu kako se to koristi, da li
bi mogao da opišeš?
predlozi.883dr.iivan,
-> #878, obren> > > Cekaj, a zar se veza u svakom slucaju ne prekida kad prilikom
> > > transfera istekne vreme?
> >
> > E da i ja sam mislio da moze tako da se skida , al me uvek
> > prekidalo ako sam u transferu?!
>
> Veza se prekida ako se koristi eksterni ZModem protokol, ali ako se
> pri pokretanju transfera navede prekidač /i onda se koristi interni
> Zmodem koji je kompatibilan sa "Smart Time Managementom" ;) i ne
> prekida vezu.
Ccc... kako ste samo prećutali taj tip ;)
Pa što se onda taj prekidač ne stavi kao default, kad je bolji?
predlozi.884dr.iivan,
-> #873, junior> > - otvoriti temu MP3 u odgovarajucoj konferenciji
>
> Nikako ;)
>
> Bolje ćuti, dok se još može .. otvoriti temu mp3 u muzici, bilo bi kao
> otvoriti temu crackovi ili piraterija, u igrama. To je bre čista
> piraterija, skidaš ljudima njihove pesme, i šalješ u javne konferencije,
> istina bez nadoknade, ali faktički uzimaš njima profit koji bi oni
> dobili prodajom svog cd-a.
E, nemaš pojma ;) Ako može u Ameriki, može i kod nas ;) Samo treba pri
slanju staviti obaveštenje da to služi samo za probno slušanje i da
pesmu treba obrisati u roku od 24 časa i onda nema problema ;) Ljudi će
se, ubeđen sam, toga sigurno pridržavati ;)
predlozi.885obren,
-> #882, morkin> > Veza se prekida ako se koristi eksterni ZModem protokol, ali ako se
> > pri pokretanju transfera navede prekidač /i onda se koristi interni
> > Zmodem koji je kompatibilan sa "Smart Time Managementom" ;) i ne
> > prekida vezu.
>
> Nisam on-line, ako nije dokumentovano na Sezamu kako se to koristi, da
> li bi mogao da opišeš?
Pa nema tu mnogo šta da se dokumentuje - kada staviš prekidač /i pri
pokretanju uploada/downloada koristi se interni ZModem, a ne DSZ i sl.
što omogućava dinamičko produžavanje seanse čak i pri transferu.
predlozi.886obren,
-> #883, dr.iivan> Ccc... kako ste samo prećutali taj tip ;)
> Pa što se onda taj prekidač ne stavi kao default, kad je bolji?
Zato što je interni ZModem je još uvek "u beta fazi", tj. nije dovoljno
iztestiran, mada prema mojim iskustvima radi potpuno OK.
predlozi.888sale.car,
-> #873, junior> Ovako, uživajmo dok još možemo .. pogotovo na prou, gde se u temu tehno
> šalju i mp3-ovi Sinana, Šemse, Dragane Mirković i Srećka :)))
Ima i ovde ;)
predlozi.889mika,
Mali hint.. Dok ne radi mejl.. Onoga kome ocjete da poshaljete
mail uchlanite u grupu koju ste tek kreirali.. i poshaljit mu... to
radi..
]
Sane
predlozi.890simce,
-> #889, mika> Mali hint.. Dok ne radi mejl.. Onoga kome ocjete da poshaljete
> mail uchlanite u grupu koju ste tek kreirali.. i poshaljit mu...
> to radi..
Umri.. postao sam chlan 16 grupa sad zbog tebe ;)
predlozi.891sane,
-> #890, simce
Ti to ocjesh da kazhesh da si jako popularan ?? Pa ti 16 ljudi
shalje mejl ?
predlozi.892the.edge,
Zasto se ne ugradi komanda koja softverski "zatvara" odredjene problematicne
nodove? Koliko znam ljudi iz uprave su mnogo cesce i vise na sezamu
nego u bigzu.
To bi omogucilo trenutno iskljucenje problematicnog noda, koji bi se sutradan
hardverski podesavao/popravljao/menjao. Naravno, onda zvonjave u prazno ne bi
bilo, ili bi ona trajala neko kratko vreme, a ne ceo dan. ;(
AcCeSS DeNiED
predlozi.893ian.stuart,
Chuo sam da je(tj. prochitao u pc chasopisu PC)da je sezam pro
prestao sa forom vreme po seansi.Mogli bi nadlezhni dsa uchine neshto
Ipak ovo bi trebalo da im bude konkurencija. :)
predlozi.894simce,
-> #893, ian.stuart> Ipak ovo bi trebalo da im bude konkurencija. :)
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Ti si neki zajebant? :)
predlozi.895miskop,
-> #893, ian.stuart>> Chuo sam da je(tj. prochitao u pc chasopisu PC)da je sezam pro
>> prestao sa forom vreme po seansi.Mogli bi nadlezhni dsa uchine neshto
>> Ipak ovo bi trebalo da im bude konkurencija. :)
SezamPro je skoro 99% okrenut Internet provajdingu, tako da neke
konkurencije (prave) i nema. Mislim da je za konferencijski pristup
ipak bolje imati limit po seansi, jer se sad na Pro-u veza dobija
teže u 'špicevima'.
predlozi.896ian.stuart,
-> #894, simceAha(prim.out)::::::)))))))))))))
predlozi.897qpele,
-> #895, miskop> >> Chuo sam da je(tj. prochitao u pc chasopisu PC)da je sezam pro
> >> prestao sa forom vreme po seansi.Mogli bi nadlezhni dsa uchine neshto
> SezamPro je skoro 99% okrenut Internet provajdingu, tako da neke
> konkurencije (prave) i nema. Mislim da je za konferencijski pristup
Inace od kad je neograniceno vreme po pozivu imam gadnih problema za
dobijanjem veze posle 22h, tako da isti tad i ne zovem.
predlozi.898kiki,
-> #897, qpele> Inace od kad je neograniceno vreme po pozivu imam gadnih problema za
> dobijanjem veze posle 22h, tako da isti tad i ne zovem.
Ja nimalo nemam problema sa sezampro-om. Ja ga uopšte ne zovem. :)
predlozi.899milosh,
> To sto u tom trenutku u bigzu ima samo 11 polu-ispravnih nodova, od
> kojih
> su se dva u meduvremenu zablokirala, zao mi je, ali zaista nije moja
> krivica. Voleo bih da jeste, jer bismo to onda nekako resili.
Problem harvera moze se resiti principom dobrovoljnih priloga za Sezam u
vidu komada hardvera. Sigurno ima puno sezamovaca koji kod sebe imaju 386,
486 komponenata koji im odavno ne trebaju. Puno tih korisnika koji imaju
takav hardver kod sebe istovremeno se i bave prodajom istog, pa bi i mogli
da daju kakav takav prilog kao kompenzaciju za skoro besplatno oglasavanje
na ovom Sezamu koji ima uprkos svemu jako veliki broj korisnika, a samim
tim i potencijalnih kupaca. Na fino podesenu 486 konfiguraciju moze se
postaviti i recimo 2 modema (2 noda) koji ce fino raditi sa 8MB memorije,
recimo diskom od stotinak MB i mono monitorom pod OS/2 ili Win95, mozda
cak i DeskView. Par takvih konfiguracija skoro nista ne bi kostalo kada se
podeli na dvadesetak ozbiljnih dilera, a kvalitetni Sportsteri na 14400 bi
jako lepo radili na tim makinama. Bila bi to i lepa prilika da se okupi
rulja na sklapanje, instaliranje tih makina i ubijanja nekog piva sad oko
Zakovog rodjendana :)
Milosh
predlozi.900kum.djole,
Poklanjati Sezamu hardver znači podsticati upravu BIGZ-a
i lagano sahranjivati Sezam.. Zašto ne bismo digli ustanak?
Baš tamo ispred BIGZ-a.
predlozi.901popovics,
-> #900, kum.djole
▄- Poklanjati Sezamu hardver znači podsticati upravu BIGZ-a
▄- i lagano sahranjivati Sezam.. Zašto ne bismo digli ustanak?
▄- Baš tamo ispred BIGZ-a.
Hm, moram da se oglasim povodom razvoja situacije. Sto se tice
protestvovanja... Prilicno glupa ideja, jer koga na ovom svetu (ili u
ovom gradu) zabole za Sezam? Mi se lepo okupimo, demonstriramo, drzimo
govore ili sta vec, i opet ne uradimo ništa.
Što se tiče priloga (što u opremi, što u parama), ne bi bila dobra ideja,
jer čak i da tako "samostalno" postavimo neku opremu (koja bi i dalje
ostala u našem vlasništu, pravno), Sezam i dalje radi u BIGZ-ovim
prostorijama i na njihovim linijama, tako da nećemo baš mnogo daleko
stići, i mnogo uraditi.
Kako je uopšte registrovan Sezam, ako jeste ikako?
Voleo bih da taj najnoviji ugovor lepo neko pošalje ovamo, u konferenciju,
pa da razmotrimo šta nam je činiti :). Ovako, dok ne znamo odredbe
ugovora ne možemo ništa.
predlozi.902qpele,
-> #900, kum.djole> i lagano sahranjivati Sezam.. Zasto ne bismo digli ustanak?
> Bas tamo ispred BIGZ-a.
>
E to kume, sjajna ideja, kazem ja revolucija- jedina solucija :)
predlozi.903sani.,
-> #900, kum.djole}} i lagano sahranjivati Sezam.. Zasto ne bismo digli ustanak?
}} Bas tamo ispred BIGZ-a.
Bash tako , ako ne i jos nezrelije smo zvuchali Drejk i ja
u jesen 97 , kada smo prvi put chuli za gospodju Kugu ;)))
predlozi.904goxi,
-> #901, popovics>> protestvovanja... Prilicno glupa ideja, jer koga na ovom svetu
A da zaustavimo saobracaj ??? ;)
Preko sajma ide sav vazniji saobracaj. :)
predlozi.906sani.,
simce 01:40 Read shmi.. / Otpor!!
strale 02:27 Sezam OTPOR
.isidora. 02:20 Chat.grp otpor
lora.palmer 02:20 Chat
sani. 02:14 Chat.grp OtPoR !
ziggy 02:15 Sezam Otpor
corgan 02:05 Chat OTPOR!(osecam da ce ovo biti u konfi chat)
dr.iivan 01:40 Sezam Another Night, Another Dream
kec. 02:13 Chat.grp OtPor! ;)
mcule 01:45 Sezam mindfields
poison.ivy 01:59 Sezam sani.: samo stavi otpor u who
Ubi cu ovu Ivanu :)
Zbog takvih sabotera smo i dogurali dovde :)
predlozi.907kiki,
-> #904, goxi> A da zaustavimo saobracaj ??? ;)
> Preko sajma ide sav vazniji saobracaj. :)
Jelte ljudi, a gde ćemo da nabavimo jelku?
predlozi.908kiki,
-> #902, qpele>> i lagano sahranjivati Sezam.. Zasto ne bismo digli ustanak?
>> Bas tamo ispred BIGZ-a.
>
> E to kume, sjajna ideja, kazem ja revolucija- jedina solucija :)
Pazi ovo, svako po pola gajbe piva (JELEN) da donese, ponese neku klopicu
i onda lepo zasednemo sa transparentima (i bokserima) i dernjamo se.
Naravno, slogani bi se na licu mesta "napravili".
ŽIVEO NOVI PREPORODJENI SEZAM!!!
ŽIVEO
ŽIVEO
ŽIVEO
i sretan nam bio :)
predlozi.909lboki,
-> #899, milosh>Problem harvera moze se resiti principom dobrovoljnih priloga za Sezam u
>vidu komada hardvera. Sigurno ima puno sezamovaca koji kod sebe imaju
> 386,486 komponenata koji im odavno ne trebaju. Puno tih korisnika koji
> imaju takav hardver kod sebe istovremeno se i bave prodajom istog, pa
>bi i mogli da daju kakav takav prilog
o tome smo ja i rkramer pricali nedavno...zaista, racunari na
kojima pola (a i vise) sezama radi su 286 na 16 mhz (?!). veliki pomak napred
bi bile i 386 /40 mhz ploce koje ja i ostali ljudi na sezamu
koji se ovim bavimo placamo
5-10 dm najvise. to, mislim ne bi bio toliko veliki izdatak na sve
nas, koliko bi bilo koristi za sezam i sezamovce
>kao kompenzaciju za skoro besplatno oglasavanje
>na ovom Sezamu koji ima uprkos svemu jako veliki broj korisnika, a
>samim tim i potencijalnih kupaca.
nagrade i sl. nisu toliko bitne i znacajne...bitnije je da nodovi
ne zvrje u prazno, da imamo 15 ( a kasnije i vise) nodova koji ce moci da se
dobiju u svako doba dana, i na kraju krajeva malo reda sto se tice user-a
tice (nastalih posle ovog "poklona")
>Na fino podesenu 486 konfiguraciju moze se
>postaviti i recimo 2 modema (2 noda) koji ce fino raditi sa 8MB memorije,
>recimo diskom od stotinak MB i mono monitorom pod OS/2 ili Win95,
>mozda cak i DeskView. Par takvih konfiguracija skoro nista ne bi kostalo
>kada se podeli na dvadesetak ozbiljnih dilera, a kvalitetni Sportsteri na
>14400 bi jako lepo radili na tim makinama. Bila bi to i lepa prilika da se
>okupi rulja na sklapanje, instaliranje tih makina i ubijanja nekog piva
>sad oko Zakovog rodjendana :)
lepo je pricati sada o tome, ali korak po korak...
prvo se mora resiti imovinsko pitanje sezama, racunara u
prostorijama
BIGZ-a, itd.
predlozi.910mika,
shto se tiche poklanjanja..
ja dobrovoljno poklanjam zvucnu 8 bitnu karticu sa
pokvarenim podesavanjem jacine zvuka..
;0
predlozi.911morkin,
-> #909, lboki> bi bile i 386 /40 mhz ploce koje ja i ostali ljudi na sezamu
> koji se ovim bavimo placamo
> 5-10 dm najvise. to, mislim ne bi bio toliko veliki izdatak na sve
> nas, koliko bi bilo koristi za sezam i sezamovce
A da Zak i Nenad otkupljuju komponente za vreme pretplate? Čini mi se da bi
to bilo u redu jer se sredstva prikupljena na taj način daju BIGZ-u (51% je
komponenti postaje njihov).
predlozi.912the.edge,
Dajte ljudi, ovo vise nema smisla.
Neka bar umre dostojanstveno. Ovo je mucenje i za nas i za njega...
AcCeSS DeNiED
predlozi.913dusandz,
>> 24m > w
>> djlucky 15:05 Sezam
>> pifat 20:37 Transfer
>> miskop 12:00 Sezam
>> dusandz 20:44 Sezam
>> wlaad 20:37 Chat
>> sdanijel 10:22 Sezam
>> job. 20:45 Edit
^^^^^
Zar ne bi bilo bolje da se, kad neko pozove Sez a njegov nalog je 'na
vezi', umesto poruke '%s je vec na vezi' aktivna seansa prekine?
predlozi.914indi,
-> #913, dusandz->>> 24m > w
->>> djlucky 15:05 Sezam
->>> pifat 20:37 Transfer
->>> miskop 12:00 Sezam
->>> dusandz 20:44 Sezam
->>> wlaad 20:37 Chat
->>> sdanijel 10:22 Sezam
->>> job. 20:45 Edit
-> ^^^^^
-> Zar ne bi bilo bolje da se, kad neko pozove Sez a njegov nalog je 'na
-> vezi', umesto poruke '%s je vec na vezi' aktivna seansa prekine?
ne kapiram sta si teo da kazes
ja sam sa job.-o probao sledece
posto obojica imamo 2 telefonske linije
on zove sez
i kad dobije kaze meni
i onda se ja kazim na sez
i upisem NJEGOV user i password i njemu onda pukne veza :)
predlozi.915indi,
a da se u confi extra otvori tema lektira? :)
bilo bi ql
nama srednjoskolcima je uzasno tesko da je citamo
a i uzasno smorno, a i ima mloogo domaceg
i onda ne stignem da se kacim po sezamu samo zato sto imam da citam
neku glupu knjizurinu od 3 miliona strana iz koje nista necu da naucim
paaaaa
tu bi se kao prepricavale lektire
pljuvali profesori sto nam to daju da citamo :)
predlagale nove lekire... (npr neka fantastika ili horor ili nesto slicno)
itd
predlozi.916sani.,
-> #915, indi}} a da se u confi extra otvori tema lektira? :)
Mislim da bi ta tema vishe legla na confu CHAT. :)
Meni se dopada ideja , ali vidis kako je vreme , kriza ..
predlozi.917pperica,
Predlazem da popravite sistem .
pperica
Ako ne umete-platite nekoga ko ume.
Ako necete-kazite ljudima da je fajront.
Ajd, zdravo...
predlozi.918zafa,
Ovo ti je ODLICAN predlog pperice........
Zafa
predlozi.919ian.stuart,
-> #917, ppericae slushaj,kako ochekujesh da popprave sistem kad vetj ko zna
koliko nisu primili plate,shta ti mislish da oni to rade iz
ljubavi,nemozhesh to trazhiti od ljudi,jebiga,tuzhno ali
istinito...
ajd`
C U
predlozi.920the.edge,
-> #917, ppericaPo odgovoru me podsecas na pravog Pericu iz viceva. ;)
Kako da plate nesto dodatno, kada nemaju para ni da odrzavaju ovo sto imaju!
AcCeSS DeNiED
predlozi.921gdown,
E poshto je proslo 2 meseca od cuvenog 5. januara 99 moglo bi da se
vrati na 3 poziva po 40 minuta !
predlozi.922ventura,
-> #921, gdown> E poshto je proslo 2 meseca od cuvenog 5. januara 99 moglo bi da se
> vrati na 3 poziva po 40 minuta !
Ako nisi obavesten, dobio si jos 6 meseci :)
predlozi.923gdown,
-> #922, venturawow! nije me bilo 10-ak dana crko mi monitor, ventura hvala na
obavestenju
ql :)))
predlozi.924qpele,
-> #918, zafa> Ovo ti je ODLICAN predlog pperice........
PPericu za predsednika :)))))))))))
predlozi.925uuud,
Hmmmm ... izgleda da je sezam u govnima ... red je da svi
pomognemo, predlazem da se uvede taxa (uuuh kako volim tu rec) od
dodatnih 70-setak dinara, kao pomoc sezu (jednokratno), da se
poveca clanarina na 50 din mesecno i da se NAPLACUJE ! To je jedina
fora da ovo profunkcinose ... da se placa ...
predlozi.926goxi,
-> #925, uuudHmmmm ... izgleda da je sezam u govnima ... red je da svi
pomognemo, predlazem da se uvede taxa (uuuh kako volim tu rec) od
dodatnih 70-setak dinara, kao pomoc sezu (jednokratno), da se
poveca clanarina na 50 din mesecno i da se NAPLACUJE ! To je jedina
fora da ovo profunkcinose ... da se placa ...
--------------------------------------------------------------------
Sve je to lepo momce, ali problem je u tome sto ta lova od
pretplate ne ide njima, nego Bigzu. A Bigz njima ne da plate !
Kapiras ? Prosto - Bigz-ovi nadlezni su ***** !
predlozi.927indi,
jel ima neko ovo da cita u opste?
ja da napravimo temu vicevi ratni
ono primer
"Spremite sobu deco, ovde ko da je bomba pala"
predlozi.928mango,
Otvarajte novi SPORT, brE!
predlozi.929gdown,
E mogli bi nesto da uradite da proradi odlazni mail barem dok traje
ovo sranje.
info sky daje internet za dzaba dok traje ovo a sobzirom da je
posta sa sezama isla preko njih mozda bi moglo tu nesto da se uradi
???
predlozi.930aandric,
S obzirom na svima poznatu situaciju mislim da bi u trenucima
ratnog stanja sa drzavama zapada mogli da legalizujemo pirateriju
na Sezamu jer se i ostale drzavne radio i TV stanice tako ponasaju.
Politika i Studio B po ceo dan pustaju crtane i igrane filmove za
koje nemaju licence pa neverujem da bi nama neko zamerio kada bismo
javno u konferencijama kacili crackove registarske brojeve...
predlozi.931qpele,
-> #930, aandric> Politika i Studio B po ceo dan pustaju crtane i igrane filmove za
> koje nemaju licence pa neverujem da bi nama neko zamerio kada bismo
> javno u konferencijama kacili crackove registarske brojeve...
Pustaju filmove vezane za ovu situaciju, a ne vidim kakve veze crackovi
imaju sa tekucom situacijom?
predlozi.932dselic,
-> #931, qpele> Pustaju filmove vezane za ovu situaciju, a ne vidim kakve veze crackovi
> imaju sa tekucom situacijom?
Aha. :) Sinoć su na Politici puštali Star Wars i The Empire Strikes
Back. Šta da kažem, The Evil Galactic Empire = NATO. ;)
Dan
predlozi.933aandric,
-> #931, qpelePustaju filmove vezane za ovu situaciju, a ne vidim kakve veze
crackovi
imaju sa tekucom situacijom?
===============================
Posto smo prekinuli odnose sa Amerikom to valjda znaci da ne smeju
da nas tuze ni za sta sto se tice njihovih autorskih prava.A nije
mi bas jasno kakve veze imaju crtani filmovi koji se po ceo dan
vrte na TV Politici sa tekucom situacijom.Pouzdano znam da je
politici licenca za prikazivanje tog materijala i da to sto oni
rade u normalnim uslovima nije legalno.Ali...
Crackovi koje bismo slobodno slali po Sezamu su takodje neka vrsta
krsenja autorskih prava i zbog toga su obicno zabranjeni.Jos jednom
ali...
predlozi.934gligo,
-> #932, dselic> Aha. :) Sinoc su na Politici pustali Star Wars i The Empire
> Strikes Back. Sta da kazem, The Evil Galactic Empire = NATO. ;)
Paralelno sa tim, na Kosavi je isao film prilagodjen trenutnoj
politickoj situaciji. Naime, Bill Klinton je pred velikom porotom
potanko objasnjavao kakve i koje je vrste afera imao sa Monikom
i nekim plavim ribama. ;)
Zanr filma je prakticno identican zanru filma koji se vec legendarno
prikazuje na Palmi s' pocetkom u 02.00h...
Sad, ko je gled'o Luka Skajvokera kako delje Imperiju, mesto Klintona
koji delje Moniku, ono, bice valjda repriza za vas, na Palmi...;)
Za ovaj bih dao, pet zvezdica...
:)
predlozi.935mango,
-> #933, aandric> Crackovi koje bismo slobodno slali po Sezamu su takodje neka vrsta
> krsenja autorskih prava i zbog toga su obicno zabranjeni.Jos jednom
Imas bre crackove na net-u, pa ih juri. Sezam je UVEK bio za zastitu
autorskih prava i tu ih podrzavam. Mozda mi nemamo lovu za originale
pa kupujemo pirate, ali politika sistema je takva. Zasto da to unistavamo?
predlozi.936aandric,
-> #935, mango> Imas bre crackove na net-u, pa ih juri. Sezam je UVEK bio za
> zastitu autorskih prava i tu ih podrzavam. Mozda mi nemamo lovu za
> originale pa kupujemo pirate, ali politika sistema je takva. Zasto
> da to unistavamo?
Kao prvo danima ne mogu da pristupim Net-u, a kao drugo zasto
bismo zagusivali i onako mali link koji imamo takvim stvarima?
Uostalom ovo je tema predlozi, ja predlozih da se bar malo
ogrebemo o ovu situaciju ali ako nema zainteresovanih onda OK.