predlozi.314dragosh,
-> #296, nenad--> novi OLR ce ga podrzavati pa ce sve doci na svoje mesto.
Opaaaa,novi olr ? Moze li neki info o istom?
predlozi.315firus,
-> #314, dragosh Dr> Opaaaa,novi olr ? Moze li neki info o istom?
Jel znaš kako izgleda i kako funkcioniše SOR?
E pa izgleda skoro isto, ali ima milion novih opcija i nema ograničenja
koja je imao SOR. Ima i podršku za miša.
Momci još uvek žestoko i naporno rade.
X
predlozi.316swix,
-> #315, firus|-> Jel znas kako izgleda i kako funkcionise SOR?
|-> E pa izgleda skoro isto, ali ima milion novih opcija i nema ogranicenja
|-> koja je imao SOR. Ima i podrsku za misa.
DOS ?
predlozi.317nenad,
-> #310, mika> neka citira ako mu se svidja
Ne radi se o tome da li mu se sviđa ili ne. Radi se o nekim
osnovnim pravilima i bontonu elektronskih komunikacija. Ne
postoji nikakav razlog da neko čita i skida svaku poruku 10 puta
kroz citate ako je već jednom skinuo u originalu kada je poslata,
ako većina ljudi koristi OLR-ove, ako se poruke čuvaju na Sezamu,
imaju svoj broj, datum, vreme...
Citat služi da podseti o čemu se radilo ili da pojednostavi
odgovoranje tako što se pomoću njih naglašava na koji deo poruke
ili stav se odgovor odnosi. Citiranje _CELE_ poruke nema nikakvog
smisla, ako već odgovara na celu poruku, neka napiše u vrhu o
čemu se radi i neka napiše odgovor bez citata.
Znam, teško je tako uraditi ako se ceo odgovor sastoji od
pošalica i doskočica... stvar je u tome što takve odgovore ne
treba ni slati.
predlozi.318supers,
-> #316, swix>> |-> E pa izgleda skoro isto, ali ima milion novih opcija i nema
>> ogranicenja |-> koja je imao SOR. Ima i podrsku za misa.
>>
>> DOS ?
Jeste DOS, ali je filing kao u Windows 95... Imaš menije koji se
otvaraju na "Net" dugme (start menu), desnim klikom dobijaš dodatne
funkcije...
predlozi.319pecanac,
-> #318, supers> Jeste DOS, ali je filing kao u Windows 95... Imaš menije koji
> se otvaraju na "Net" dugme (start menu), desnim klikom dobijaš
> dodatne funkcije...
Kako postati tester new-sor-beta produkta ?
p.s.
bicu dobar :)
predlozi.320swix,
-> #319, pecanac|-> Kako postati tester new-sor-beta produkta ?
Takodje..
Kako videti tj. doci do tog novog cuda ?
predlozi.321orlic,
-> #307, zodiac
> A sta ako neko nema Sor ili Sdw ? ;)
>
> Ajde pokucasu da ih smanjim (od sada :)
Zo> Hajde pokusaj, posto sada vec stvarno pocinjes da preterujes,
Zo> i to ne samo sa citatima. Tek sto si sleteo ovde, a vec si
Zo> postao strucnjak za sve oblasti zivota i tehnologije. Odgovaras
Zo> na najmanje 50% postavljenih pitanja, najcesce netacno ili
Po Sezamima se vucem vec dugo a on je PRVI prosle nedelje popio
ignore... Sta vise reci...
predlozi.322swix,
-> #321, orlic|-> Po Sezamima se vucem vec dugo a on je PRVI prosle nedelje popio
|-> ignore... Sta vise reci...
Hvala!!!
predlozi.323mika,
-> #317, nenad**> Ne radi se o tome da li mu se svida ili ne. Radi se o nekim
**> osnovnim pravilima i bontonu elektronskih komunikacija. Ne
**> postoji nikakav razlog da neko cita i skida svaku poruku 10
**> puta kroz citate ako je vec jednom skinuo u originalu kada je
**> poslata,
pa dobro, ako se coveku citira, nek citira, a oni koji nece
da citaju to citiranje, uvek postoji : IGNORE, pa uvedite
malo demokratije ovde ;)
predlozi.324supers,
-> #319, pecanac>> Kako postati tester new-sor-beta produkta ?
Još uvek je u alfa-fazi, a ja mislim da će uskoro izaći beta verzija.
predlozi.325firus,
-> #316, swix Sw> DOS ?
Naravno da je za DOS. Da ne treba možda da bude za Win 95?
Ima ljudi koji ne mogu da koriste Win 95, treba i njima omogućiti
da koriste OLR. Tebi i meni je to jedan task u 95-ici, a nekom je
DOS možda maksimum koji može da pokrene na svojoj mašini. A ima i
onih koji ne žele da koriste Windows.
X
predlozi.326firus,
-> #319, pecanac Pe> Kako postati tester new-sor-beta produkta ?
Pa nije beta, još uvek je alpha. Korisnički interface su završili,
ali ne i sve ono što treba da radi OLR. Kad završe, javiće da su
zvršili.
Beta testra mislim da neće ni biti.
X
predlozi.327brka,
-> #277, swix> mada za TV program vec sada kasni nekoliko dana
Mislim da je za TV program najbolje resenje TV Info na Sezam Pro-u.
Posaljite email na tvinfo@sezampro.yu i napisite da zelite putem
email-a da primate TV program.
Mislim da je stvarno odlicna ideja komandi npr. SHOW TEATAR i
SHOW FILM i
SHOW CLUBS
CYA:)
predlozi.328kostja,
-> #318, supers=> Jeste DOS, ali je filing kao u Windows 95... Imas menije koji se
=> otvaraju na "Net" dugme (start menu), desnim klikom dobijas dodatne
=> funkcije...
Jest ja vristao da se beta testiram ali nista
od toga.
predlozi.329nenad,
-> #328, kostja> Jest ja vristao da se beta testiram ali nista
> od toga.
Biće beta verzije, trenutno je još uvek to testiranje ograničeno
na nekoliko ljudi za koje smo smatrali da imaju dovoljno i
vremena i iskustva i znanja da probaju jedan još nedorađeni OLR.
Koliko sam u toku, danas-sutra "izlazi" poslednja alpha verzija,
nakon toga bi trebalo da program pređe u beta fazu, verovatno
opet zatvorenu, ali za očekivati je da pre konačne verzije prođe
jedno nedelju-dve dana javnog beta testiranja.
predlozi.330swix,
-> #325, firus|-> Sw> DOS ?
|-> Naravno da je za DOS. Da ne treba mozda da bude za Win 95?
Ma, bre ....
SAMO PITAM ;)
Ovo nije bilo nista cinicno ili tako nesto.
Cisto pitanjce.
Pozdrav i hvala :)
p.s. ovako je "trebalo" da bude
Ja: Jel Dos ?
Ti: Nije
Ja: Ql :)
p.s.s. toliko bi bilo dovoljno ;)))
predlozi.331vector,
-> #315, firus
Ţ E pa izgleda skoro isto, ali ima milion novih opcija i nema ogranicenja
Ţ koja je imao SOR. Ima i podrsku za misa.
Ţ
Ţ Momci jos uvek zestoko i naporno rade.
Ţ
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
A kada bi trebalo da taj novi OLR ugleda svetlost dana i da se pojavi u
Sezamovim direktorijumima ? :)
predlozi.332xlab,
'Ocu FTP!!!! ;))
predlozi.333mika,
-> #332, xlab**> 'Ocu FTP!!!! ;))
FTP BEZ INTERNETA ??!!! ;) ja ne bi da sam na
tvom mestu
predlozi.334zeljkoj,
-> #333, mika> FTP BEZ INTERNETA ??!!! ;) ja ne bi da sam na
FTP je jedan od internet servisa.
predlozi.335mika,
-> #334, zeljkoj**> FTP je jedan od internet servisa.
pa to i kazem bre
predlozi.336pecanac,
Predlažem da nod 14 isključite totalno.
Manje _brige_ vama i problema nama. ;)
predlozi.337mika,
-> #336, pecanac**> Predlazem da nod 14 iskljucite totalno.
**> Manje _brige_ vama i problema nama. ;)
i 11
predlozi.338dekik,
-> #332, xlab
D->> 'Ocu FTP!!!!;))
I ja hochu shtoshta pa nikom nishta ;
predlozi.339m.lover,
-> #337, mika===> i 11
Nisam nesto primetio da ne valja ali nod 14 bi trebalo
spaliti :)
predlozi.341mika,
-> #339, m.lover**> Nisam nesto primetio da ne valja ali nod 14 bi trebalo
**> spaliti :)
pa vidis, ja jesam :(
predlozi.342epson,
-> #338, dekik
│ I ja hochu shtoshta pa nikom nishta ;
└─────────────────────────────────────────────────
Dosta ti je što si dobio 'set code homemade' ;))
predlozi.343alec,
-> #339, m.lover> Nisam nesto primetio da ne valja ali nod 14 bi trebalo
> spaliti :)
Ma on je vec spaljen ;) (zato tako i radi) samo ga treba ukloniti.
predlozi.344gmatic,
-> #335, mika==> pa to i kazem bre
Sa NET-a nikako. Mozes da skidas fajlove sa njega ali to si verovatno
provalio (ako nisi napisi help pa se snadji).
predlozi.345orlic,
-> #332, xlab
Xl> 'Ocu FTP!!!! ;))
:)))) Ja hocu nodove u Pancevu... Stigao mi racun 220 Din.... Ili da se
organizuje takmicenje za najveceg DL-era gde bi verovatno uzeo 1 mesto ;)
(ima li vecih manijaka?). Koliko se secam tako je nesto ranije i bilo...
predlozi.346dekik,
Mislim da bi bilo jako dobro spaliti nod 14.
predlozi.347pecanac,
subject: SAT na Sezamu.
'Al' ga je opravio, svaka mu čast !' ;))
predlozi.348vasam,
-> #347, pecanacpecanac pise All:
p> subject: SAT na Sezamu.
p>
p> 'Al' ga je opravio, svaka mu cast !' ;))
p>
p>
Ostali samo dugmici
predlozi.349gmatic,
-> #348, vasam==> Ostali samo dugmici
Ma ni to!
predlozi.350gmatic,
-> #348, vasam==> Ostali samo dugmici
Ma ni to!
predlozi.351the.edge,
Evo jednog predloga:
Da ne istice vreme prilikom slanja nekog fajla u konferenciju.
Garantujem da mnogi korisnici nece da upladuju neke korisne stvari koje su
vise od par MB, jer sa tim gube silno vreme na sezamu, a ovako bi sve to bilo
sredjeno, i nebi nista izgubili - samo par impulsa za telefon.
Takodje, ovo ne bi moglo da se zloupotrebljava (da korisnik ostane duze
na vezi), jer ovde nema Bimodema pa da je obezbedjen chat ili cak igranje
podmornica, za vreme uploada. ;)
Mislim da bi bilo vrlo korisno.
AcCeSS DeNiED
predlozi.352askripka,
-> #351, the.edge=- Da ne istice vreme prilikom slanja nekog fajla u konferenciju.
=- Garantujem da mnogi korisnici nece da upladuju neke korisne stvari koje su
=- vise od par MB, jer sa tim gube silno vreme na sezamu...
Slažem se... Samo ipak treba da postoje neki kriterijumi i limiti.
Racimo, maximum (?) mb mesečno bez 'oticanja' vremena, a ostalo po
starom...
predlozi.353mikeman,
-> #352, askripka> =- Da ne istice vreme prilikom slanja nekog fajla u konferenciju.
> Slazem se... Samo ipak treba da postoje neki kriterijumi i limiti.
Ovo je neko vec pomenuo pre par meseci al niko nije reagovao,
kako se meni cini... Inace ideja je odlicna i u potpunosti je
podrzavam. Sto se tice kriterijuma, ovakav nacin uploada bi mogao
da vazi samo za neke ozbiljnije confe... (kako bi bilo da ljudi pocnu
da salju i potrebno i nepotrebno i na taj nacin zaguse veze)
predlozi.354miste,
Postovani Sisteme,
Zdravo. Imam jedan predlog: u konferenciji PCOS otvorite temu JavaOS.
Pozdrav,
VLADA
predlozi.355space.ace,
Pre neki dan nabasao sam na super moderne "Dalmacija" DAL 12/24 modeme,
vrhunac kvaliteta i brzine, pa pošto svi znamo koliko naš Sezam ima
problema sa modemima, mogao bih nešto da sredim da vam dođu ti modemi,
čisto da ih uporedimo sa tim "Sportsterima". Inače, iz prospekta DAL 12/24
modema se vidi da su oni bili bez premca u Jugoslaviji (u njihovo davno
zaboravljeno vreme).
Pošto vidim da se polako vraćamo u osamdesete, DAL 12/24 bi bio pravi
izbor. Odnos kvalitet - cena - veličina je neverovatan ;).
predlozi.356miste,
Postovani Sisteme,
Imam dva EKOLOSKA predloga:
1. Predlazem da se kreira konferencija: ZIVOTINJE, a imam predloge i za
teme kojima bi se bavila ta konferencija, a to su: ptice, sisari, gloda-
ri, insekti, prazivotinje, zastita zivotinja i morske zivotinje.
2. Predlazem da se kreira i konferencija: EKOLOGIJA, a i ovde imam pred-
loge za teme, a to su: zivotna sredina, ekoloski problemi i zastita zi-
votne sredine.
Nadam se da su predlozi dobri i, nadam se da cete ih razmotriti, a u do-
gledno vreme neke usvojiti i realizovati.
P.S. Molim vas da mi odgovrite, da bih video sta vi mislite o ovim pred-
lozima.
Pozdrav,
VLADA
predlozi.357the.edge,
-> #356, miste
T?>> 1.Predlazem da se kreira konferencija:ZIVOTINJE,a imam predloge i za
T?>> teme kojima bi se bavila ta konferencija,a to su:ptice,sisari,gloda-
T?>> ri,insekti,prazivotinje,zastita zivotinja i morske zivotinje.
Ja bi otvorio tu konferenciju, ali bi se ona po meni trebala baviti kucnim
ljubimcima, akvaristikom, zastitom zivotinja i divljim zivotinjama.
T?>> 2.Predlazem da se kreira i konferencija:EKOLOGIJA,a i ovde imam pred-
T?>> loge za teme,a to su:zivotna sredina,ekoloski problemi i zastita zi-
T?>> votne sredine.
Pa tu ne znam ko bi pisao. Ti mozes grupu da otvoris, ali konferencija yock.
To je moje licno misljenje, jer svi znamo da je sve zagadjeno, bla bla bla,
sta ima o tome da se pise vise?!
AcCeSS DeNiED
predlozi.358gonzo,
Mogao bi neko , ko ume, da napravi program NC tipa koji bi prikazivao
direktorijume sezama... naravno, trebala bi podrska sistema...ne znam
da li je ostvarljivo, samo mi je palo na pamet...
predlozi.359gonzo,
-> #357, the.edge> To je moje licno misljenje, jer svi znamo da je sve zagadjeno,
> bla bla bla, sta ima o tome da se pise vise?!
Zasto samo da se pise? Moze nesta i da se uradi..
predlozi.360nenad,
-> #356, miste> 1. Predlazem da se kreira konferencija: ZIVOTINJE, a imam predloge i
> za
> 2. Predlazem da se kreira i konferencija: EKOLOGIJA, a i ovde imam
> pred-
Mislim da tema "ljubimci" u konferenciji EXTRA pokriva u velikom
delu prvu temu, a o ekologiji se povremeno priča u konferencijama
FORUM i CIVILIZACIJA. Na žalost ni jedna ni druga tema izgleda da
nemaju puno interesanta na Sezamu.
predlozi.361mango,
-> #356, miste> Imam dva EKOLOSKA predloga:
Ja imam samo jedan EKOLOSKI;)))
predlozi.362zoran.r,
-> #356, miste=> 1. Predlazem da se kreira konferencija: ZIVOTINJE, a imam
=> predloge i za
Podržavam predlog. Ajde da vidimo koje bismo sve teme stavili
u tu konferenciju. Takođe molim ostale korisnike da se izjasne o predlogu,
pa da vidimo imamo li dovoljno glasova da nam Uprava ispuni želju.
predlozi.363jjerry,
-> #362, zoran.rImate moj glas ako vam nesto znaci :))
predlozi.364boccio,
-> #362, zoran.r
=> 1. Predlazem da se kreira konferencija: ZIVOTINJE, a imam
=> predloge i za
Zo> Podrzavam predlog. Ajde da vidimo koje bismo sve teme stavili
Zo> u tu konferenciju. Takode molim ostale korisnike da se izjasne o
Zo> predlogu, pa da vidimo imamo li dovoljno glasova da nam Uprava ispuni
Zo> zelju.
Ja sam za......
predlozi.365gonzo,
-> #364, boccio> => 1. Predlazem da se kreira konferencija: ZIVOTINJE, a imam
> Zo> Podrzavam predlog. Ajde da vidimo koje bismo sve teme
> stavili Zo> u tu konferenciju. Takode molim ostale korisnike da
> se izjasne o
> Ja sam za......
Ja sam za ako bude teme MACKE !
a moze i konf:MACKE sa temama:persijske,sijamske,ulicarke,.. ;))
predlozi.366the.edge,
-> #365, gonzo
T?>> Ja sam za ako bude teme MACKE ! a moze i konf:MACKE sa temama:
T?>> persijske,sijamske,ulicarke,..;))
Pa tema 'macke' se podrazumeva. :) Gde ces konf. zivotinje bez njih?!
AcCeSS DeNiED
predlozi.367johnnya,
-> #356, miste >> 1. Predlazem da se kreira konferencija: ZIVOTINJE, a imam predloge i za
>> teme kojima bi se bavila ta konferencija, a to su: ptice, sisari, gloda-
:))) imam utisak da bi se u toj konferenciji pisalo najmanje o
pravim životinjama ...
predlozi.368banga,
-> #365, gonzo> Ja sam za ako bude teme MACKE !
> a moze i konf:MACKE sa temama:persijske,sijamske,ulicarke,..
> ;))
A gde su dobre mačke ?
predlozi.369kovac.alx,
-> #356, miste >EKOLOGIJA, a i ovde imam predloge za teme, a to su:
>zivotna sredina, ekoloski problemi i zastita prirodne sredine
Odlicna ideja. Zanimljivo je razgovarati o temama usko povezanim
sa kulturom zivljenja i navikama ljudi kada se nadju van svojih
stambenih jedinica. Cini mi se da je najveci problem kako da se
sprovede 'obrazovanje' ili 'upucivanje' narastaja od 7 do 97 da
vise postuju prirodnu okolinu. U tom cilju primi moj zeleni glas :)
:) :) :) alx
predlozi.370the.edge,
-> #368, banga
T?>> A gde su dobre macke ?
Otvorice se i tema "Ribe", sa temama: 'crvene', 'plave', 'crne', 'sisate',
'qrve', 'gabori' i 'razno. ;)
AcCeSS DeNiED
predlozi.371gonzo,
-> #370, the.edge> T?>> A gde su dobre macke ?
> Otvorice se i tema "Ribe", sa temama: 'crvene', 'plave',
> 'crne', 'sisate', 'qrve', 'gabori' i 'razno. ;)
A zlatne ? ;)
predlozi.372miste,
Postovani Sisteme,
Imam jedan predlog: uvedite upozorenje prilikom paging-a, ako, na primer, jedan
korisnik hoce pageuje drugog, a ovaj drugi je u transferu, onda sistem treba da
ga upozori da je ovaj drugi transferu, i da ne prima page poruke. Upozorenje bi
trebalo da otprilike glasi ovako: "Korisnik je u transferu, page probajte
kasnije". Molim odgovor.
Pozdrav,
VLADA
predlozi.373goxi,
-> #372, miste>> Imam jedan predlog: uvedite upozorenje prilikom paging-a, ako, na primer,
Pa zasta sluzi who(ili w) ???
predlozi.374kalypso,
-> #372, mistePage off? :)
predlozi.375gonzo,
-> #373, goxi> Pa zasta sluzi who(ili w) ???
Da vidis ko je na vezi ;>
predlozi.376simce,
-> #372, miste> Imam jedan predlog: uvedite upozorenje prilikom paging-a, ako,
> na primer, jedan korisnik hoce pageuje drugog, a ovaj drugi je
> u transferu,
Do situacije kada neznash da li je neko u transferu moze
da dodje samo ako taj neko transferishe iz chat-a.
Ali onda postoji who comment ('u transferu sam') ili naravno
page off.
predlozi.377hadzi,
Imam ideju za novu igru! Kako bi bilo da se napravi igra X-O na
velikoj tabli (recimo 10x10)?
predlozi.378goxi,
-> #377, hadzi>> Imam ideju za novu igru! Kako bi bilo da se napravi igra X-O na
>> velikoj tabli (recimo 10x10)?
COOL!!!
Strava.Slazem se sa tobom, i mislim da nije losa ideja!!!!
predlozi.379the.edge,
-> #378, goxiLjudi bre... ima toliko precih stvari od igara... ako hocete XOX sacekajte
septembar kada pocne skola, pa onda do mile volje...
AcCeSS DeNiED
predlozi.381miste,
Postovani Sisteme,
Imam jedan predlog: kako bi bilo da se posle download-a prikaze koliki je bio
prosecni CPS(characters per second) u toku download-a? Molim odgovor od kompet-
entnih ljudi.
Pozdrav,
VLADA
predlozi.382pecanac,
Valjalo bi naredbu 'session' doterati, tj. prvu sesiju u listi.
predlozi.383hadzi,
Zasto da se ne napravi (mozda u okviru nekih konferencija) kao neka
skola ili nesto slicno, tako da ljudi mogu nesto i da nauce. Ne
moze neko da postavlja pitanja ako nezna nista! Mozda bi mogla da
se napravi i konferencija ("school.1" na primer?) koja se bavi time?
predlozi.384emajsijuen,
-> #383, hadziHa>> skola ili nesto slicno, tako da ljudi mogu nesto i da nauce. Ne
Ha>> moze neko da postavlja pitanja ako nezna nista!
'el to gledas po sebi ? ;))
predlozi.385hadzi,
-> #384, emajsijuenPa, da (i ne iz nekih oblasti) :+(
predlozi.386alekkk,
Evo jedno po meni interesantnog predloga.
Naime,nas koji koristimo Sezam ili neki lokalni BBS ima puno a malo
nas ima pristup Internetu.
Zato,predlazem da se osnuje konferencija u kojoj ce se ostavljati
interesantne Internet adrese poznatih licnosti,organizacija,show
zvezda itd.
Zar nebi bilo kool da saljemo mail recimo Robert de Nirou ili u IBM
ili Brus Vilisu ili nekom humanitarnom organizacijom .
to mi je palo na pamet danas kada sam u novinama nasao adrsu
EUROBASKETA97 na koji se mogu slati poruke.
Zato predlazem da se ta konferencija zove EMAILSHOW gde bi clanovi
sezama ostavljali interesantne adrese za koje saznaju sa opisom te
licnosti ili firme cime se bavi...
Mislim da predlog vredi makar toliko da se o njemu razmisli.
Ako ovako nesto vec postoji javite mi na mail.
Mozda ovo i nije nista novo ali je interesantno.
Pozdrav svima koliko go vas ima!!!:)))
predlozi.387hercog,
-> #386, alekkk-*- Zato,predlazem da se osnuje konferencija u kojoj ce se ostavljati
Imaš u civilizaciji temu cyberworld...
Sale
predlozi.388miste,
Postovani Sisteme,
Zar ne bi bilo dobro da na Sezamu korisnici imaju jedan svoj poseban
direktorijum u kome bi mogli upload-ovati fajlove?
Pozdrav,
VLADA
predlozi.389hadzi,
-> #388, misteA cemu sluzi onaj PAD? (nisam bas upucen:(
predlozi.390gmatic,
-> #389, hadzi==> A cemu sluzi onaj PAD? (nisam bas upucen:(
Covek misli na dir u koji ce svako da baca sta hoce a da to i drugi
mogu da koriste. Nema potrebe za to, bar po meni. Lepo kacish
fajlove uz poruke i lepo imamo i opis i fajl a ne ovako opis u par
reci skines a ono trt! Nesluzi nicemu.
predlozi.391hadzi,
-> #390, gmaticMa znam ja to! Nego kako se onda upotrebljava onaj PAD???
predlozi.392vlsadr,
-> #389, hadzi>>A cemu sluzi PAD :<
I ja se pitam...:)
predlozi.393gmatic,
-> #391, hadzi==> Ma znam ja to! Nego kako se onda upotrebljava onaj PAD???
Pa imas help. Ja ga nekoristim. Samo za upload exec-a i dl mail-a.
predlozi.394epson,
-> #389, hadzi
│ A cemu sluzi onaj PAD? (nisam bas upucen:(
└─────────────────────────────────────────────────
Bilo bi lepo kad bi uzeo i pročitao uputstvo bilo štampano bilo u nekom
'txt' formatu .
predlozi.395darth.vader,
-> #391, hadzi>> Ma znam ja to! Nego kako se onda upotrebljava onaj PAD???
Pa imas u helpu za sta sluzi sve... Kucaj ..pad /?
i dobices spisak komandi za rad sa PADom...
See ya, Darth :)
predlozi.396the.edge,
Kako bi bilo da obrisete one silne preview-e Netscape Communicatora u www
direktorijumu? Samo dzabe trose prostor, a niko ih nece vise skidati jer je
izasao final.
AcCeSS DeNiED
predlozi.397the.edge,
Bilo bi jako lepo kada bi se 286/386-ice zamenile jacim procesorima, jer
cekanje (priprema) pri downloadovanju nekog fajla stvarno je iritirajuca,
posebno ako se radi o fajlovima iznad 500kb, a danas skoro i da nema nesto
ispod 500...da ne pricam o fajlovima od par megabajta...
AcCeSS DeNiED
predlozi.398dekik,
-> #397, the.edge
D:>> posebno ako se radi o fajlovima iznad 500kb,a danas skoro i da nema
D:>> nesto
500kb ?!?!?! Ma to nije nista, danas sam na 14-om nodu cekao ! 7 ! min
da "ucita" front page 97 (10 MB).
BTW: To mi nije uracunato u statistici ;)
predlozi.399nenad,
-> #397, the.edge> Bilo bi jako lepo kada bi se 286/386-ice zamenile jacim procesorima,
> jer cekanje (priprema) pri downloadovanju nekog fajla stvarno je
> iritirajuca,
Nije to jedini uzročnik, i druge komponente mreže su neadekvatne
za "saobraćaj" koji non-stop trpe.
Što se konkretnog problema ("Priprema za slanje") tiče on će
uskoro biti softverski "prevaziđen".
predlozi.400geronimo,
Bilo bi lepo kad bi uveliopciju kacenja slike (usera) za res
Mislite otome =|)
predlozi.401simce,
-> #400, geronimo> Bilo bi lepo kad bi uveliopciju kacenja slike (usera) za res
Ili bilo kakvog fajla, to bi bilo bash ql :)
predlozi.402vector,
Mozda ne bi bilo lose uvesti MAIL ALIAS komandu.
predlozi.403the.edge,
Kad (ako) sezam izadje na internet, sta mislite o izgradnji web bbs-a iliti
pristup sezamu preko browsera? Nesto slicno kao sto je uradio
Software Creations BBS. S tim sto bi naravno bio moguc pristup i ovako, za
korisnike koji ne mogu na internet ili sl.
Mislim da bi ovo bila dobra ideja.
AcCeSS DeNiED
predlozi.404neetzach,
-> #403, the.edge Th> Kad (ako) sezam izadje na internet, sta mislite o izgradnji web bbs-a
Th> iliti pristup sezamu preko browsera? Nesto slicno kao sto je uradio
Th> Software Creations BBS. S tim sto bi naravno bio moguc pristup i
Th> ovako, za korisnike koji ne mogu na internet ili sl.
Th> Mislim da bi ovo bila dobra ideja.
Podrzavam
predlozi.405nenad,
-> #403, the.edge> Kad (ako) sezam izadje na internet, sta mislite o izgradnji web
> bbs-a iliti pristup sezamu preko browsera? Nesto slicno kao sto je
> uradio
To se podrazumeva, uveliko je u planu i delimično čak i
realizovano. Neku ideju kako će sve to otprilike da izgleda možeš
da vidiš ako otkucaš PAD HTML na nekom textpad-u.
predlozi.407nitugard,
Kako bi bilo da zamenite telefonski kabl noda 14 sa nekim drugim
nodom? Ako se u ovo doba logujem i dobijem baš taj "##$"$#"%$&$ nod
i pri tom sam sam na sistemu, to verovatno znači da neka centrala
(jal' PTT jal' vaša) favorizuje ovu liniju.
predlozi.408morkin,
Mala zamerka file moderatorima - nepregledno je držati arhivu za jedan program
u više fajlova. Pri on-line radu se Netscape communicator protegne na 7
fajlova. Sve treba u jedan fajl, pa Z modemom...
Kod tih većih fajlova ionako ne bi trebalo da bude problema - sumnjam da
postoje entuzijasti koji skidaju 6MB sa 2400 modemom, a isto tako sumnjam da
postoje 14400 modemi koji ne podržavaju ZMODEM.
Niste principijelni ni u dodeli imenima arhiva - desi se da kasnija verzija
softvera bude ispred ranije.
Odvojte softver za Win3.xx i Win95/NT u posebne direktorijume.
Izbrišite zastarele verzije programa, ako novije rade na svim platformama.
predlozi.409pvlada,
-> #408, morkin> postoje 14400 modemi koji ne podržavaju ZMODEM.
A i kada bi se skidaju arhiva po arhiva skoro nikada nije dovoljno
vremena da se skida iz jednog puta, nego mora da se ponovo pozove pa
onda da se nastavi skidanje jer su obično tada arhive od po 2.8 Mb.
> Odvojte softver za Win3.xx i Win95/NT u posebne direktorijume.
To sam ja rekao odavno, ali su mi odgovorili da nema potrebe
(a i oduzelo bi im dosta vremena da sve odvoje) :)
Pozdrav Vlada
predlozi.410vector,
-> #409, pvlada
;; To sam ja rekao odavno, ali su mi odgovorili da nema potrebe
;; (a i oduzelo bi im dosta vremena da sve odvoje) :)
Ja mislim da i nema potrebe - dovoljno je u opisu fajla napomenuti
za koji je Windows.
predlozi.411kostja,
-> #408, morkin=> postoje entuzijasti koji skidaju 6MB sa 2400 modemom, a isto tako sumnjam
=> da postoje 14400 modemi koji ne podrzavaju ZMODEM.
Do sada nisam video ni jedan modem koji podrzava ZModem protokol.
Doduse, kom. programa koji podrzavaju ili ne podrzavaju ZModem
sam se nagledao i jednih i drugih.
predlozi.412miskop,
-> #410, vector--> Ja mislim da i nema potrebe - dovoljno je u opisu fajla napomenuti
--> za koji je Windows.
Ja mislim da ima potrebe, jer ima direktorijuma sa puno fajlova
od kojih je većina za Win 3.11, a meni treba nešto za Win 95 i
onda kad krene liiiistanje, pa dok nađeš...
predlozi.413pvlada,
-> #411, kostja> Doduse, kom. programa koji podrzavaju ili ne podrzavaju ZModem
> sam se nagledao i jednih i drugih.
Ja nisam video one koji ne podržavaju Z-modem protokol :)
predlozi.414emajsijuen,
-> #410, vectorVe>> Ja mislim da i nema potrebe - dovoljno je u opisu fajla napomenuti
Ve>> za koji je Windows.
Slazem se...
predlozi.415kostja,
-> #413, pvlada=> Ja nisam video one koji ne podrzavaju Z-modem protokol :)
Bo`me, doticni Terminal koji je isao uz Win 3.11
nije imao ZModem, a i jos po koji kom. program.
predlozi.416n.ceh,
Kako bi bilo da se promeni način brisanja fajlova iz pada posle prenosa?
Trenutno, ako se navede svitch za brisanje fajlova po uspešnom prenosu, brišu
se sve prenete datoteke, ali tek kad se prođe kroz sve fajlove. Npr, ako pukne
veza u toku prenosa, i pozovem ponovo, već preneti fajlovi su još tu... Bilo
bi dobro kad bi se brisali čim se prenesu.
Šta mislite o ovome?