SEZAM.2

19 Dec 1996 - 21 Dec 1999

Topics

  1. obavestenja (43)
  2. pitanja (2339)
  3. problemi (2196)
  4. predlozi (1127)
  5. konferencije (14)
  6. fajlovi (255)
  7. olr (1136)
  8. vote (35)
  9. kritika (1164)
  10. razno (1220)

Messages - predlozi

predlozi.314 dragosh, -> #296, nenad
--> novi OLR ce ga podrzavati pa ce sve doci na svoje mesto. Opaaaa,novi olr ? Moze li neki info o istom?
predlozi.315 firus, -> #314, dragosh
Dr> Opaaaa,novi olr ? Moze li neki info o istom? Jel znaš kako izgleda i kako funkcioniše SOR? E pa izgleda skoro isto, ali ima milion novih opcija i nema ograničenja koja je imao SOR. Ima i podršku za miša. Momci još uvek žestoko i naporno rade. X
predlozi.316 swix, -> #315, firus
|-> Jel znas kako izgleda i kako funkcionise SOR? |-> E pa izgleda skoro isto, ali ima milion novih opcija i nema ogranicenja |-> koja je imao SOR. Ima i podrsku za misa. DOS ?
predlozi.317 nenad, -> #310, mika
> neka citira ako mu se svidja Ne radi se o tome da li mu se sviđa ili ne. Radi se o nekim osnovnim pravilima i bontonu elektronskih komunikacija. Ne postoji nikakav razlog da neko čita i skida svaku poruku 10 puta kroz citate ako je već jednom skinuo u originalu kada je poslata, ako većina ljudi koristi OLR-ove, ako se poruke čuvaju na Sezamu, imaju svoj broj, datum, vreme... Citat služi da podseti o čemu se radilo ili da pojednostavi odgovoranje tako što se pomoću njih naglašava na koji deo poruke ili stav se odgovor odnosi. Citiranje _CELE_ poruke nema nikakvog smisla, ako već odgovara na celu poruku, neka napiše u vrhu o čemu se radi i neka napiše odgovor bez citata. Znam, teško je tako uraditi ako se ceo odgovor sastoji od pošalica i doskočica... stvar je u tome što takve odgovore ne treba ni slati.
predlozi.318 supers, -> #316, swix
>> |-> E pa izgleda skoro isto, ali ima milion novih opcija i nema >> ogranicenja |-> koja je imao SOR. Ima i podrsku za misa. >> >> DOS ? Jeste DOS, ali je filing kao u Windows 95... Imaš menije koji se otvaraju na "Net" dugme (start menu), desnim klikom dobijaš dodatne funkcije...
predlozi.319 pecanac, -> #318, supers
> Jeste DOS, ali je filing kao u Windows 95... Imaš menije koji > se otvaraju na "Net" dugme (start menu), desnim klikom dobijaš > dodatne funkcije... Kako postati tester new-sor-beta produkta ? p.s. bicu dobar :)
predlozi.320 swix, -> #319, pecanac
|-> Kako postati tester new-sor-beta produkta ? Takodje.. Kako videti tj. doci do tog novog cuda ?
predlozi.321 orlic, -> #307, zodiac
> A sta ako neko nema Sor ili Sdw ? ;) > > Ajde pokucasu da ih smanjim (od sada :) Zo> Hajde pokusaj, posto sada vec stvarno pocinjes da preterujes, Zo> i to ne samo sa citatima. Tek sto si sleteo ovde, a vec si Zo> postao strucnjak za sve oblasti zivota i tehnologije. Odgovaras Zo> na najmanje 50% postavljenih pitanja, najcesce netacno ili Po Sezamima se vucem vec dugo a on je PRVI prosle nedelje popio ignore... Sta vise reci...
predlozi.322 swix, -> #321, orlic
|-> Po Sezamima se vucem vec dugo a on je PRVI prosle nedelje popio |-> ignore... Sta vise reci... Hvala!!!
predlozi.323 mika, -> #317, nenad
**> Ne radi se o tome da li mu se svida ili ne. Radi se o nekim **> osnovnim pravilima i bontonu elektronskih komunikacija. Ne **> postoji nikakav razlog da neko cita i skida svaku poruku 10 **> puta kroz citate ako je vec jednom skinuo u originalu kada je **> poslata, pa dobro, ako se coveku citira, nek citira, a oni koji nece da citaju to citiranje, uvek postoji : IGNORE, pa uvedite malo demokratije ovde ;)
predlozi.324 supers, -> #319, pecanac
>> Kako postati tester new-sor-beta produkta ? Još uvek je u alfa-fazi, a ja mislim da će uskoro izaći beta verzija.
predlozi.325 firus, -> #316, swix
Sw> DOS ? Naravno da je za DOS. Da ne treba možda da bude za Win 95? Ima ljudi koji ne mogu da koriste Win 95, treba i njima omogućiti da koriste OLR. Tebi i meni je to jedan task u 95-ici, a nekom je DOS možda maksimum koji može da pokrene na svojoj mašini. A ima i onih koji ne žele da koriste Windows. X
predlozi.326 firus, -> #319, pecanac
Pe> Kako postati tester new-sor-beta produkta ? Pa nije beta, još uvek je alpha. Korisnički interface su završili, ali ne i sve ono što treba da radi OLR. Kad završe, javiće da su zvršili. Beta testra mislim da neće ni biti. X
predlozi.327 brka, -> #277, swix
> mada za TV program vec sada kasni nekoliko dana Mislim da je za TV program najbolje resenje TV Info na Sezam Pro-u. Posaljite email na tvinfo@sezampro.yu i napisite da zelite putem email-a da primate TV program. Mislim da je stvarno odlicna ideja komandi npr. SHOW TEATAR i SHOW FILM i SHOW CLUBS CYA:)
predlozi.328 kostja, -> #318, supers
=> Jeste DOS, ali je filing kao u Windows 95... Imas menije koji se => otvaraju na "Net" dugme (start menu), desnim klikom dobijas dodatne => funkcije... Jest ja vristao da se beta testiram ali nista od toga.
predlozi.329 nenad, -> #328, kostja
> Jest ja vristao da se beta testiram ali nista > od toga. Biće beta verzije, trenutno je još uvek to testiranje ograničeno na nekoliko ljudi za koje smo smatrali da imaju dovoljno i vremena i iskustva i znanja da probaju jedan još nedorađeni OLR. Koliko sam u toku, danas-sutra "izlazi" poslednja alpha verzija, nakon toga bi trebalo da program pređe u beta fazu, verovatno opet zatvorenu, ali za očekivati je da pre konačne verzije prođe jedno nedelju-dve dana javnog beta testiranja.
predlozi.330 swix, -> #325, firus
|-> Sw> DOS ? |-> Naravno da je za DOS. Da ne treba mozda da bude za Win 95? Ma, bre .... SAMO PITAM ;) Ovo nije bilo nista cinicno ili tako nesto. Cisto pitanjce. Pozdrav i hvala :) p.s. ovako je "trebalo" da bude Ja: Jel Dos ? Ti: Nije Ja: Ql :) p.s.s. toliko bi bilo dovoljno ;)))
predlozi.331 vector, -> #315, firus
Ţ E pa izgleda skoro isto, ali ima milion novih opcija i nema ogranicenja Ţ koja je imao SOR. Ima i podrsku za misa. Ţ Ţ Momci jos uvek zestoko i naporno rade. Ţ ▀▀▀▀▀▀▀▀▀ A kada bi trebalo da taj novi OLR ugleda svetlost dana i da se pojavi u Sezamovim direktorijumima ? :)
predlozi.332 xlab,
'Ocu FTP!!!! ;))
predlozi.333 mika, -> #332, xlab
**> 'Ocu FTP!!!! ;)) FTP BEZ INTERNETA ??!!! ;) ja ne bi da sam na tvom mestu
predlozi.334 zeljkoj, -> #333, mika
> FTP BEZ INTERNETA ??!!! ;) ja ne bi da sam na FTP je jedan od internet servisa.
predlozi.335 mika, -> #334, zeljkoj
**> FTP je jedan od internet servisa. pa to i kazem bre
predlozi.336 pecanac,
Predlažem da nod 14 isključite totalno. Manje _brige_ vama i problema nama. ;)
predlozi.337 mika, -> #336, pecanac
**> Predlazem da nod 14 iskljucite totalno. **> Manje _brige_ vama i problema nama. ;) i 11
predlozi.338 dekik, -> #332, xlab
D->> 'Ocu FTP!!!!;)) I ja hochu shtoshta pa nikom nishta ;
predlozi.339 m.lover, -> #337, mika
===> i 11 Nisam nesto primetio da ne valja ali nod 14 bi trebalo spaliti :)
predlozi.341 mika, -> #339, m.lover
**> Nisam nesto primetio da ne valja ali nod 14 bi trebalo **> spaliti :) pa vidis, ja jesam :(
predlozi.342 epson, -> #338, dekik
│ I ja hochu shtoshta pa nikom nishta ; └───────────────────────────────────────────────── Dosta ti je što si dobio 'set code homemade' ;))
predlozi.343 alec, -> #339, m.lover
> Nisam nesto primetio da ne valja ali nod 14 bi trebalo > spaliti :) Ma on je vec spaljen ;) (zato tako i radi) samo ga treba ukloniti.
predlozi.344 gmatic, -> #335, mika
==> pa to i kazem bre Sa NET-a nikako. Mozes da skidas fajlove sa njega ali to si verovatno provalio (ako nisi napisi help pa se snadji).
predlozi.345 orlic, -> #332, xlab
Xl> 'Ocu FTP!!!! ;)) :)))) Ja hocu nodove u Pancevu... Stigao mi racun 220 Din.... Ili da se organizuje takmicenje za najveceg DL-era gde bi verovatno uzeo 1 mesto ;) (ima li vecih manijaka?). Koliko se secam tako je nesto ranije i bilo...
predlozi.346 dekik,
Mislim da bi bilo jako dobro spaliti nod 14.
predlozi.347 pecanac,
subject: SAT na Sezamu. 'Al' ga je opravio, svaka mu čast !' ;))
predlozi.348 vasam, -> #347, pecanac
pecanac pise All: p> subject: SAT na Sezamu. p> p> 'Al' ga je opravio, svaka mu cast !' ;)) p> p> Ostali samo dugmici
predlozi.349 gmatic, -> #348, vasam
==> Ostali samo dugmici Ma ni to!
predlozi.350 gmatic, -> #348, vasam
==> Ostali samo dugmici Ma ni to!
predlozi.351 the.edge,
Evo jednog predloga: Da ne istice vreme prilikom slanja nekog fajla u konferenciju. Garantujem da mnogi korisnici nece da upladuju neke korisne stvari koje su vise od par MB, jer sa tim gube silno vreme na sezamu, a ovako bi sve to bilo sredjeno, i nebi nista izgubili - samo par impulsa za telefon. Takodje, ovo ne bi moglo da se zloupotrebljava (da korisnik ostane duze na vezi), jer ovde nema Bimodema pa da je obezbedjen chat ili cak igranje podmornica, za vreme uploada. ;) Mislim da bi bilo vrlo korisno. AcCeSS DeNiED
predlozi.352 askripka, -> #351, the.edge
­=- Da ne istice vreme prilikom slanja nekog fajla u konferenciju. ­=- Garantujem da mnogi korisnici nece da upladuju neke korisne stvari koje su ­=- vise od par MB, jer sa tim gube silno vreme na sezamu... Slažem se... Samo ipak treba da postoje neki kriterijumi i limiti. Racimo, maximum (?) mb mesečno bez 'oticanja' vremena, a ostalo po starom...
predlozi.353 mikeman, -> #352, askripka
> ­=- Da ne istice vreme prilikom slanja nekog fajla u konferenciju. > Slazem se... Samo ipak treba da postoje neki kriterijumi i limiti. Ovo je neko vec pomenuo pre par meseci al niko nije reagovao, kako se meni cini... Inace ideja je odlicna i u potpunosti je podrzavam. Sto se tice kriterijuma, ovakav nacin uploada bi mogao da vazi samo za neke ozbiljnije confe... (kako bi bilo da ljudi pocnu da salju i potrebno i nepotrebno i na taj nacin zaguse veze)
predlozi.354 miste,
Postovani Sisteme, Zdravo. Imam jedan predlog: u konferenciji PCOS otvorite temu JavaOS. Pozdrav, VLADA
predlozi.355 space.ace,
Pre neki dan nabasao sam na super moderne "Dalmacija" DAL 12/24 modeme, vrhunac kvaliteta i brzine, pa pošto svi znamo koliko naš Sezam ima problema sa modemima, mogao bih nešto da sredim da vam dođu ti modemi, čisto da ih uporedimo sa tim "Sportsterima". Inače, iz prospekta DAL 12/24 modema se vidi da su oni bili bez premca u Jugoslaviji (u njihovo davno zaboravljeno vreme). Pošto vidim da se polako vraćamo u osamdesete, DAL 12/24 bi bio pravi izbor. Odnos kvalitet - cena - veličina je neverovatan ;).
predlozi.356 miste,
Postovani Sisteme, Imam dva EKOLOSKA predloga: 1. Predlazem da se kreira konferencija: ZIVOTINJE, a imam predloge i za teme kojima bi se bavila ta konferencija, a to su: ptice, sisari, gloda- ri, insekti, prazivotinje, zastita zivotinja i morske zivotinje. 2. Predlazem da se kreira i konferencija: EKOLOGIJA, a i ovde imam pred- loge za teme, a to su: zivotna sredina, ekoloski problemi i zastita zi- votne sredine. Nadam se da su predlozi dobri i, nadam se da cete ih razmotriti, a u do- gledno vreme neke usvojiti i realizovati. P.S. Molim vas da mi odgovrite, da bih video sta vi mislite o ovim pred- lozima. Pozdrav, VLADA
predlozi.357 the.edge, -> #356, miste
T?>> 1.Predlazem da se kreira konferencija:ZIVOTINJE,a imam predloge i za T?>> teme kojima bi se bavila ta konferencija,a to su:ptice,sisari,gloda- T?>> ri,insekti,prazivotinje,zastita zivotinja i morske zivotinje. Ja bi otvorio tu konferenciju, ali bi se ona po meni trebala baviti kucnim ljubimcima, akvaristikom, zastitom zivotinja i divljim zivotinjama. T?>> 2.Predlazem da se kreira i konferencija:EKOLOGIJA,a i ovde imam pred- T?>> loge za teme,a to su:zivotna sredina,ekoloski problemi i zastita zi- T?>> votne sredine. Pa tu ne znam ko bi pisao. Ti mozes grupu da otvoris, ali konferencija yock. To je moje licno misljenje, jer svi znamo da je sve zagadjeno, bla bla bla, sta ima o tome da se pise vise?! AcCeSS DeNiED
predlozi.358 gonzo,
Mogao bi neko , ko ume, da napravi program NC tipa koji bi prikazivao direktorijume sezama... naravno, trebala bi podrska sistema...ne znam da li je ostvarljivo, samo mi je palo na pamet...
predlozi.359 gonzo, -> #357, the.edge
> To je moje licno misljenje, jer svi znamo da je sve zagadjeno, > bla bla bla, sta ima o tome da se pise vise?! Zasto samo da se pise? Moze nesta i da se uradi..
predlozi.360 nenad, -> #356, miste
> 1. Predlazem da se kreira konferencija: ZIVOTINJE, a imam predloge i > za > 2. Predlazem da se kreira i konferencija: EKOLOGIJA, a i ovde imam > pred- Mislim da tema "ljubimci" u konferenciji EXTRA pokriva u velikom delu prvu temu, a o ekologiji se povremeno priča u konferencijama FORUM i CIVILIZACIJA. Na žalost ni jedna ni druga tema izgleda da nemaju puno interesanta na Sezamu.
predlozi.361 mango, -> #356, miste
> Imam dva EKOLOSKA predloga: Ja imam samo jedan EKOLOSKI;)))
predlozi.362 zoran.r, -> #356, miste
=> 1. Predlazem da se kreira konferencija: ZIVOTINJE, a imam => predloge i za Podržavam predlog. Ajde da vidimo koje bismo sve teme stavili u tu konferenciju. Takođe molim ostale korisnike da se izjasne o predlogu, pa da vidimo imamo li dovoljno glasova da nam Uprava ispuni želju.
predlozi.363 jjerry, -> #362, zoran.r
Imate moj glas ako vam nesto znaci :))
predlozi.364 boccio, -> #362, zoran.r
=> 1. Predlazem da se kreira konferencija: ZIVOTINJE, a imam => predloge i za Zo> Podrzavam predlog. Ajde da vidimo koje bismo sve teme stavili Zo> u tu konferenciju. Takode molim ostale korisnike da se izjasne o Zo> predlogu, pa da vidimo imamo li dovoljno glasova da nam Uprava ispuni Zo> zelju. Ja sam za......
predlozi.365 gonzo, -> #364, boccio
> => 1. Predlazem da se kreira konferencija: ZIVOTINJE, a imam > Zo> Podrzavam predlog. Ajde da vidimo koje bismo sve teme > stavili Zo> u tu konferenciju. Takode molim ostale korisnike da > se izjasne o > Ja sam za...... Ja sam za ako bude teme MACKE ! a moze i konf:MACKE sa temama:persijske,sijamske,ulicarke,.. ;))
predlozi.366 the.edge, -> #365, gonzo
T?>> Ja sam za ako bude teme MACKE ! a moze i konf:MACKE sa temama: T?>> persijske,sijamske,ulicarke,..;)) Pa tema 'macke' se podrazumeva. :) Gde ces konf. zivotinje bez njih?! AcCeSS DeNiED
predlozi.367 johnnya, -> #356, miste
>> 1. Predlazem da se kreira konferencija: ZIVOTINJE, a imam predloge i za >> teme kojima bi se bavila ta konferencija, a to su: ptice, sisari, gloda- :))) imam utisak da bi se u toj konferenciji pisalo najmanje o pravim životinjama ...
predlozi.368 banga, -> #365, gonzo
> Ja sam za ako bude teme MACKE ! > a moze i konf:MACKE sa temama:persijske,sijamske,ulicarke,.. > ;)) A gde su dobre mačke ?
predlozi.369 kovac.alx, -> #356, miste
>EKOLOGIJA, a i ovde imam predloge za teme, a to su: >zivotna sredina, ekoloski problemi i zastita prirodne sredine Odlicna ideja. Zanimljivo je razgovarati o temama usko povezanim sa kulturom zivljenja i navikama ljudi kada se nadju van svojih stambenih jedinica. Cini mi se da je najveci problem kako da se sprovede 'obrazovanje' ili 'upucivanje' narastaja od 7 do 97 da vise postuju prirodnu okolinu. U tom cilju primi moj zeleni glas :) :) :) :) alx
predlozi.370 the.edge, -> #368, banga
T?>> A gde su dobre macke ? Otvorice se i tema "Ribe", sa temama: 'crvene', 'plave', 'crne', 'sisate', 'qrve', 'gabori' i 'razno. ;) AcCeSS DeNiED
predlozi.371 gonzo, -> #370, the.edge
> T?>> A gde su dobre macke ? > Otvorice se i tema "Ribe", sa temama: 'crvene', 'plave', > 'crne', 'sisate', 'qrve', 'gabori' i 'razno. ;) A zlatne ? ;)
predlozi.372 miste,
Postovani Sisteme, Imam jedan predlog: uvedite upozorenje prilikom paging-a, ako, na primer, jedan korisnik hoce pageuje drugog, a ovaj drugi je u transferu, onda sistem treba da ga upozori da je ovaj drugi transferu, i da ne prima page poruke. Upozorenje bi trebalo da otprilike glasi ovako: "Korisnik je u transferu, page probajte kasnije". Molim odgovor. Pozdrav, VLADA
predlozi.373 goxi, -> #372, miste
>> Imam jedan predlog: uvedite upozorenje prilikom paging-a, ako, na primer, Pa zasta sluzi who(ili w) ???
predlozi.374 kalypso, -> #372, miste
Page off? :)
predlozi.375 gonzo, -> #373, goxi
> Pa zasta sluzi who(ili w) ??? Da vidis ko je na vezi ;>
predlozi.376 simce, -> #372, miste
> Imam jedan predlog: uvedite upozorenje prilikom paging-a, ako, > na primer, jedan korisnik hoce pageuje drugog, a ovaj drugi je > u transferu, Do situacije kada neznash da li je neko u transferu moze da dodje samo ako taj neko transferishe iz chat-a. Ali onda postoji who comment ('u transferu sam') ili naravno page off.
predlozi.377 hadzi,
Imam ideju za novu igru! Kako bi bilo da se napravi igra X-O na velikoj tabli (recimo 10x10)?
predlozi.378 goxi, -> #377, hadzi
>> Imam ideju za novu igru! Kako bi bilo da se napravi igra X-O na >> velikoj tabli (recimo 10x10)? COOL!!! Strava.Slazem se sa tobom, i mislim da nije losa ideja!!!!
predlozi.379 the.edge, -> #378, goxi
Ljudi bre... ima toliko precih stvari od igara... ako hocete XOX sacekajte septembar kada pocne skola, pa onda do mile volje... AcCeSS DeNiED
predlozi.381 miste,
Postovani Sisteme, Imam jedan predlog: kako bi bilo da se posle download-a prikaze koliki je bio prosecni CPS(characters per second) u toku download-a? Molim odgovor od kompet- entnih ljudi. Pozdrav, VLADA
predlozi.382 pecanac,
Valjalo bi naredbu 'session' doterati, tj. prvu sesiju u listi.
predlozi.383 hadzi,
Zasto da se ne napravi (mozda u okviru nekih konferencija) kao neka skola ili nesto slicno, tako da ljudi mogu nesto i da nauce. Ne moze neko da postavlja pitanja ako nezna nista! Mozda bi mogla da se napravi i konferencija ("school.1" na primer?) koja se bavi time?
predlozi.384 emajsijuen, -> #383, hadzi
Ha>> skola ili nesto slicno, tako da ljudi mogu nesto i da nauce. Ne Ha>> moze neko da postavlja pitanja ako nezna nista! 'el to gledas po sebi ? ;))
predlozi.385 hadzi, -> #384, emajsijuen
Pa, da (i ne iz nekih oblasti) :+(
predlozi.386 alekkk,
Evo jedno po meni interesantnog predloga. Naime,nas koji koristimo Sezam ili neki lokalni BBS ima puno a malo nas ima pristup Internetu. Zato,predlazem da se osnuje konferencija u kojoj ce se ostavljati interesantne Internet adrese poznatih licnosti,organizacija,show zvezda itd. Zar nebi bilo kool da saljemo mail recimo Robert de Nirou ili u IBM ili Brus Vilisu ili nekom humanitarnom organizacijom . to mi je palo na pamet danas kada sam u novinama nasao adrsu EUROBASKETA97 na koji se mogu slati poruke. Zato predlazem da se ta konferencija zove EMAILSHOW gde bi clanovi sezama ostavljali interesantne adrese za koje saznaju sa opisom te licnosti ili firme cime se bavi... Mislim da predlog vredi makar toliko da se o njemu razmisli. Ako ovako nesto vec postoji javite mi na mail. Mozda ovo i nije nista novo ali je interesantno. Pozdrav svima koliko go vas ima!!!:)))
predlozi.387 hercog, -> #386, alekkk
-*- Zato,predlazem da se osnuje konferencija u kojoj ce se ostavljati Imaš u civilizaciji temu cyberworld... Sale
predlozi.388 miste,
Postovani Sisteme, Zar ne bi bilo dobro da na Sezamu korisnici imaju jedan svoj poseban direktorijum u kome bi mogli upload-ovati fajlove? Pozdrav, VLADA
predlozi.389 hadzi, -> #388, miste
A cemu sluzi onaj PAD? (nisam bas upucen:(
predlozi.390 gmatic, -> #389, hadzi
==> A cemu sluzi onaj PAD? (nisam bas upucen:( Covek misli na dir u koji ce svako da baca sta hoce a da to i drugi mogu da koriste. Nema potrebe za to, bar po meni. Lepo kacish fajlove uz poruke i lepo imamo i opis i fajl a ne ovako opis u par reci skines a ono trt! Nesluzi nicemu.
predlozi.391 hadzi, -> #390, gmatic
Ma znam ja to! Nego kako se onda upotrebljava onaj PAD???
predlozi.392 vlsadr, -> #389, hadzi
>>A cemu sluzi PAD :< I  ja se pitam...:)
predlozi.393 gmatic, -> #391, hadzi
==> Ma znam ja to! Nego kako se onda upotrebljava onaj PAD??? Pa imas help. Ja ga nekoristim. Samo za upload exec-a i dl mail-a.
predlozi.394 epson, -> #389, hadzi
│ A cemu sluzi onaj PAD? (nisam bas upucen:( └───────────────────────────────────────────────── Bilo bi lepo kad bi uzeo i pročitao uputstvo bilo štampano bilo u nekom 'txt' formatu .
predlozi.395 darth.vader, -> #391, hadzi
>> Ma znam ja to! Nego kako se onda upotrebljava onaj PAD??? Pa imas u helpu za sta sluzi sve... Kucaj ..pad /? i dobices spisak komandi za rad sa PADom... See ya, Darth :)
predlozi.396 the.edge,
Kako bi bilo da obrisete one silne preview-e Netscape Communicatora u www direktorijumu? Samo dzabe trose prostor, a niko ih nece vise skidati jer je izasao final. AcCeSS DeNiED
predlozi.397 the.edge,
Bilo bi jako lepo kada bi se 286/386-ice zamenile jacim procesorima, jer cekanje (priprema) pri downloadovanju nekog fajla stvarno je iritirajuca, posebno ako se radi o fajlovima iznad 500kb, a danas skoro i da nema nesto ispod 500...da ne pricam o fajlovima od par megabajta... AcCeSS DeNiED
predlozi.398 dekik, -> #397, the.edge
D:>> posebno ako se radi o fajlovima iznad 500kb,a danas skoro i da nema D:>> nesto 500kb ?!?!?! Ma to nije nista, danas sam na 14-om nodu cekao ! 7 ! min da "ucita" front page 97 (10 MB). BTW: To mi nije uracunato u statistici ;)
predlozi.399 nenad, -> #397, the.edge
> Bilo bi jako lepo kada bi se 286/386-ice zamenile jacim procesorima, > jer cekanje (priprema) pri downloadovanju nekog fajla stvarno je > iritirajuca, Nije to jedini uzročnik, i druge komponente mreže su neadekvatne za "saobraćaj" koji non-stop trpe. Što se konkretnog problema ("Priprema za slanje") tiče on će uskoro biti softverski "prevaziđen".
predlozi.400 geronimo,
Bilo bi lepo kad bi uveliopciju kacenja slike (usera) za res Mislite otome =|)
predlozi.401 simce, -> #400, geronimo
> Bilo bi lepo kad bi uveliopciju kacenja slike (usera) za res Ili bilo kakvog fajla, to bi bilo bash ql :)
predlozi.402 vector,
Mozda ne bi bilo lose uvesti MAIL ALIAS komandu.
predlozi.403 the.edge,
Kad (ako) sezam izadje na internet, sta mislite o izgradnji web bbs-a iliti pristup sezamu preko browsera? Nesto slicno kao sto je uradio Software Creations BBS. S tim sto bi naravno bio moguc pristup i ovako, za korisnike koji ne mogu na internet ili sl. Mislim da bi ovo bila dobra ideja. AcCeSS DeNiED
predlozi.404 neetzach, -> #403, the.edge
Th> Kad (ako) sezam izadje na internet, sta mislite o izgradnji web bbs-a Th> iliti pristup sezamu preko browsera? Nesto slicno kao sto je uradio Th> Software Creations BBS. S tim sto bi naravno bio moguc pristup i Th> ovako, za korisnike koji ne mogu na internet ili sl. Th> Mislim da bi ovo bila dobra ideja. Podrzavam
predlozi.405 nenad, -> #403, the.edge
> Kad (ako) sezam izadje na internet, sta mislite o izgradnji web > bbs-a iliti pristup sezamu preko browsera? Nesto slicno kao sto je > uradio To se podrazumeva, uveliko je u planu i delimično čak i realizovano. Neku ideju kako će sve to otprilike da izgleda možeš da vidiš ako otkucaš PAD HTML na nekom textpad-u.
predlozi.407 nitugard,
Kako bi bilo da zamenite telefonski kabl noda 14 sa nekim drugim nodom? Ako se u ovo doba logujem i dobijem baš taj "##$"$#"%$&$ nod i pri tom sam sam na sistemu, to verovatno znači da neka centrala (jal' PTT jal' vaša) favorizuje ovu liniju.
predlozi.408 morkin,
Mala zamerka file moderatorima - nepregledno je držati arhivu za jedan program u više fajlova. Pri on-line radu se Netscape communicator protegne na 7 fajlova. Sve treba u jedan fajl, pa Z modemom... Kod tih većih fajlova ionako ne bi trebalo da bude problema - sumnjam da postoje entuzijasti koji skidaju 6MB sa 2400 modemom, a isto tako sumnjam da postoje 14400 modemi koji ne podržavaju ZMODEM. Niste principijelni ni u dodeli imenima arhiva - desi se da kasnija verzija softvera bude ispred ranije. Odvojte softver za Win3.xx i Win95/NT u posebne direktorijume. Izbrišite zastarele verzije programa, ako novije rade na svim platformama.
predlozi.409 pvlada, -> #408, morkin
> postoje 14400 modemi koji ne podržavaju ZMODEM. A i kada bi se skidaju arhiva po arhiva skoro nikada nije dovoljno vremena da se skida iz jednog puta, nego mora da se ponovo pozove pa onda da se nastavi skidanje jer su obično tada arhive od po 2.8 Mb. > Odvojte softver za Win3.xx i Win95/NT u posebne direktorijume. To sam ja rekao odavno, ali su mi odgovorili da nema potrebe (a i oduzelo bi im dosta vremena da sve odvoje) :) Pozdrav Vlada
predlozi.410 vector, -> #409, pvlada
;; To sam ja rekao odavno, ali su mi odgovorili da nema potrebe ;; (a i oduzelo bi im dosta vremena da sve odvoje) :) Ja mislim da i nema potrebe - dovoljno je u opisu fajla napomenuti za koji je Windows.
predlozi.411 kostja, -> #408, morkin
=> postoje entuzijasti koji skidaju 6MB sa 2400 modemom, a isto tako sumnjam => da postoje 14400 modemi koji ne podrzavaju ZMODEM. Do sada nisam video ni jedan modem koji podrzava ZModem protokol. Doduse, kom. programa koji podrzavaju ili ne podrzavaju ZModem sam se nagledao i jednih i drugih.
predlozi.412 miskop, -> #410, vector
--> Ja mislim da i nema potrebe - dovoljno je u opisu fajla napomenuti --> za koji je Windows. Ja mislim da ima potrebe, jer ima direktorijuma sa puno fajlova od kojih je većina za Win 3.11, a meni treba nešto za Win 95 i onda kad krene liiiistanje, pa dok nađeš...
predlozi.413 pvlada, -> #411, kostja
> Doduse, kom. programa koji podrzavaju ili ne podrzavaju ZModem > sam se nagledao i jednih i drugih. Ja nisam video one koji ne podržavaju Z-modem protokol :)
predlozi.414 emajsijuen, -> #410, vector
Ve>> Ja mislim da i nema potrebe - dovoljno je u opisu fajla napomenuti Ve>> za koji je Windows. Slazem se...
predlozi.415 kostja, -> #413, pvlada
=> Ja nisam video one koji ne podrzavaju Z-modem protokol :) Bo`me, doticni Terminal koji je isao uz Win 3.11 nije imao ZModem, a i jos po koji kom. program.
predlozi.416 n.ceh,
Kako bi bilo da se promeni način brisanja fajlova iz pada posle prenosa? Trenutno, ako se navede svitch za brisanje fajlova po uspešnom prenosu, brišu se sve prenete datoteke, ali tek kad se prođe kroz sve fajlove. Npr, ako pukne veza u toku prenosa, i pozovem ponovo, već preneti fajlovi su još tu... Bilo bi dobro kad bi se brisali čim se prenesu. Šta mislite o ovome?