predlozi.417nenad,
-> #416, n.ceh> Trenutno, ako se navede svitch za brisanje fajlova po uspešnom
> prenosu, brišu se sve prenete datoteke, ali tek kad se prođe kroz
> sve fajlove. Npr, ako pukne veza u toku prenosa, i pozovem ponovo,
> već preneti fajlovi su još tu... Bilo bi dobro kad bi se brisali čim
> se prenesu.
Bilo bi dobro ali to nije moguće dok se ne aktivira interni
Sezamov Zmodem protokol jer samo tako Sezam može da zna šta si ti
preneo i dokle. Ko želi da pomogne u testiranju internog Zmodem-a
neka pokrene download sa parametrom /i i javi rezultate sa
različitim komunikacionim programima. Kada on bude dovoljno
istestiran i proveren može se obogatiti i tim funkcijama koje
pominješ, a i nekim drugim... :)
predlozi.419the.edge,
Zapanjen sam da sezam nema file find komandu... znam da postoje neke
alternative, ali to nije to...
To cak imaju RA/PCB sistemi... :(
predlozi.420kostja,
-> #419, the.edge=> Zapanjen sam da sezam nema file find komandu... znam da postoje neke
=> alternative, ali to nije to...
=> To cak imaju RA/PCB sistemi... :(
Jest, malčice je nezgodno tražiti fajlove kad imaju
nadasve logična i čista imena kao CP32E401.EXE :)
predlozi.421pvlada,
Imam neke predloge:
Ne bi bilo loše da se ukinu limiti za privatne poruke i poruke po
conf, jer puno članova sezama ne koristi uopšte conf, a i ja mislim da
je bolje da ima više poruka po conf. Znam da je ranije bio veći limit
za conf, pa je smanjen jer su neki pisali razne gluposti, ali sad mi se
čini da toga više nema i mogao bi da se ukine limit, jer je po meni taj
limit nepotreban za većinu, a nekima smeta jer nemogu da pošalju neke poruke.
Isto tako ne bi bilo loše da se ukinu UpLoad i DownLoad limiti jer zašto bi
ograničavali DownLoad (to se radi na nekim kućnim BBS-ovima da bi se više
pisalo po conf, a Sezam nije kućni BBS i on se plaća, pa zašto ne bi onda
slonili taj limit) kada to nema veze sa mestom na diskovima (i sličnim), a
i umesto UpLoad limita mogao bi da se da naprimer neki prostor na disku
koji bi mogao da se zauzme korisničkim fajlovima, koje bi on kasnije mogao
da briše ako mu nisu potrebni(mislim da je tako nešto na Pro-u), jer ja sam
naprimer do 10-og ovog meseca već potrošio UpLoad limit i posle toga više
nisam mogao da šaljem ništa, a imao sam neke poruke koje su mogle biti
koje bi mogle biti izbrisane i tako bi oslobodio prostor na disku, a i
vi bi uvek znali koliko je prostora potrebno i ne bi bilo brisanja poruka
starijih od mesec dana ;)
Pozdrav Vlada
P.S. Nadam se da će mi nadležni odgovoriti ;)
predlozi.422pvlada,
Imam predlog da se ubaci tema u Igre pod nazivom pcrobots, jer sada
se o njoj piše u strategijama, što i nije baš ;)
Pozdrav Vlada
predlozi.423nenad,
-> #421, pvlada> čini da toga više nema i mogao bi da se ukine limit, jer je po meni
> taj limit nepotreban za većinu, a nekima smeta jer nemogu da pošalju
> neke poruke.
Drugim rečima, većini ne smeta, a za one kojima smeta je i
smišljen? ;)
Limiti _moraju_ da postoje. Zbog 1% zlonamernih i 99% ostalih
mora da bude ograničeno njima. Videli ste uostalom šta se desilo
kad je jedno vreme bio neaktivan UL limit. DL limit će biti
ukinut ili, verovatnije, postavljen na neku značajno veliku
vrednost.
predlozi.424supers,
-> #423, nenad>> kad je jedno vreme bio neaktivan UL limit. DL limit će biti
>> ukinut ili, verovatnije, postavljen na neku značajno veliku
>> vrednost.
OK, videli smo zašto sistem mora da se štiti upload limitom.
Ali DL limit bez odlaganja ukinite, vidite da čovek ne može da skine
poštu. Kad platiš pretplatu na Sezam, možeš da čatuješ svaki dan 90
minuta, ali ne možeš da dl-uješ svaki dan 90 minuta zbog famoznog limita.
Zbog čega? Koje to resurse sistema mi trošimo downloadom?
predlozi.425pvlada,
-> #423, nenad> Limiti _moraju_ da postoje. Zbog 1% zlonamernih i 99% ostalih
> mora da bude ograničeno njima. Videli ste uostalom šta se desilo
Ja nisam video (valjda je zbog nečega izbačen dizel ?), ali ja sam mislio
na drugu vrstu UP-Load limita (mislim da je tako na Pro-u), da se ima odrđen
prostor na disku, pa da se po potrebi brišu stare poruke od strane korisnika ;)
Pozdrav Vlada
predlozi.426pvlada,
-> #423, nenad> Limiti _moraju_ da postoje. Zbog 1% zlonamernih i 99% ostalih
> mora da bude ograničeno njima. Videli ste uostalom šta se desilo
Neznma šta je tačno to bilo, ali redpostavljam da je neko slao mnogo MB,
a to može još uvek da se radi.
Pozdrav Vlada
predlozi.427pvlada,
-> #426, pvlada>Neznma šta je tačno to bilo, ali redpostavljam da je neko slao mnogo MB,
>a to može još uvek da se radi.
Sad znam šta je to bilo, a inače sada može da se up-loaduje u
pad koliko se hoće i tako da se napuni disk ;)
Pozdrav Vlada
predlozi.428nenad,
-> #424, supers> Zbog čega? Koje to resurse sistema mi trošimo
> downloadom?
Nije problem sada jer je DL ograničen i vremenom, ali biće
problem kada neko bude bio u mogućnosti da "povuče" megabajte
preko T1 veze. Limit kao limit mora ostati radi odbrane od takvih
stvari, ali će svakako biti povećan na veću vrednost.
predlozi.429dekik,
-> #428, nenad│ problem kada neko bude bio u mogucnosti da "povuce" megabajte
│ preko T1 veze. Limit kao limit mora ostati radi odbrane od takvih
└─────────────────────────────────────────────────
Sta mu dodje T1 veza?
Pozdrav, Dejan.
predlozi.431planck,
Postovani Sisteme,
Imam jedan predlog:
Da li moze, u MAIL-u, da ne pise samo korisnicko ime, nego da pise i puno ime
korisnika? Ovo predlazem zbog toga sto kada mi neko nepoznat pise prvi put, ne
znam i puno ime korisnika. Koliko mi se puta desilo da u vreme neke, npr., ak-
cije, dobijem pismo od nekog nepoznatog, a da mu samo pise korisnicko ime.
P.S. Mislim da je predlog na mestu.
Pozdrav,
VLADA
predlozi.432sani.,
-> #431, planck}} Koliko mi se puta desilo da u vreme neke npr. akcije, dobijem
}} pismo od nekog nepoznatog a da mu samo pise korisnichko ime.
Pa ti procitaj res , gotova stvar.
predlozi.433pvlada,
-> #431, planck> P.S. Mislim da je predlog na mestu.
A zašta služi res re ? ;)
Pozdrav Vlada
predlozi.434voyager,
-> #431, planck│ P.S. Mislim da je predlog na mestu.
└─────────────────────────────────────────────────
Mislim da nije, mozes da procitas rezime korisnika.
Voyager
predlozi.435n.ceh,
-> #432, sani.> ćć pismo od nekog nepoznatog a da mu samo pise korisnichko ime.
> Pa ti procitaj res , gotova stvar.
A šta ako se dopisuje van sistema?
predlozi.436voyager,
-> #435, n.ceh│ A sta ako se dopisuje van sistema?
└──────────────────────────────────────────────────────
Pa onda ce dobiti ime i prezime u poruci.
Voyager
predlozi.437saint,
-> #434, voyager=> P.S. Mislim da je predlog na mestu.
Ajde sad ga ubijte sto je dao glupi predlog
Svi ljudi imaju pravo na glupe predloge
Barem se nadam
predlozi.438miskop,
-> #434, voyager--> Mislim da nije, mozes da procitas rezime korisnika.
I tako čoveku stigne jedno desetak mail-ova i on treba da rikne
kucajući res r username...
predlozi.439pvlada,
-> #438, miskop> I tako čoveku stigne jedno desetak mail-ova i on treba da rikne
> kucajući res r username...
Ali ne pišu ti valjda non sto nepoznati i to pa desetoro odjednom ;)
Pozdrav Vlada
predlozi.440voyager,
-> #438, miskop│ I tako coveku stigne jedno desetak mail-ova i on treba da rikne
│ kucajuci res r username...
└──────────────────────────────────────────────────────
Pa nece stalno da mu stizu mail-ovi od nepoznatih ljudi, a i cak da mu stize
"desetak" mailova dnevno moze umesto res r da koristi use [username] /e
ako mu je tesko da kuca res r [username]. Ili jos bolje moze da stavi u
autoexec par redova, npr.:
:r
..res r %1
i gotovo. Znaci stavi samo r [usermane] a ako mu je i to tesko onda...onda
ne znam ni ja...
Voyager
predlozi.441voyager,
-> #437, saint│ Ajde sad ga ubijte sto je dao glupi predlog
│
│ Svi ljudi imaju pravo na glupe predloge
└──────────────────────────────────────────────────────
Zasto da ga ubijem, samo sam mu objasnio da mislim da predlog nije na mestu,
i uopste nisam rekao da je predlog "glup".
Voyager
predlozi.442brka,
Zanima me da li ce se uskoro ispuniti ono obecanje oko uvodjenja
komande za kacenje fajlova uz email koji ide van sistema?
Cya
predlozi.443firus,
-> #442, brka> Zanima me da li ce se uskoro ispuniti ono obecanje oko
> uvodjenja komande za kacenje fajlova uz email koji ide van
> sistema? Cya
Pre treba da te zanima da li iko od nadležnih uopšte
mrda q*com i brine o svakodnevnim problemima SEZAM-a nego da
li će ispuniti svoja obećanja (koja lako daju, a uopšte ne
ispunjavaju).
Ne znam zašto, ali SEZAM sve više više počinje da mi
liči na Srbiju ... ;))) Da li je iko svestan činjenice da se
SEZAMNet, za razliku od Pro-a uopšte nije promenio (na bolje)
u bezmalo dve prethodne godine? Štaviše, postaje dosadan i
pregažen vremenom, propada mu i hardver i brainware, pa su
zanimljiviji i neki kućni BBS-ovi. Obećanja se daju, kritike
se ne uvažavaju, štaviše preko njih se prilično lakonski
prelazi (ćutanjem i izbegavanjem odgovora). Da nisam postao
ovisnik o SEZAM-u, davno bih ga batalio i uštedeo sebi pare.
Mogao bi neko od Uprave (SysAdm-ovi su valjda plaćeni?)
da konačno počne da radi svoj posao, ako ništa drugo, bar da
odgovara na pitanja.
Vidim da je vrag odneo šalu i (po treći put) pokrećem
tagline akciju na SEZAM-u. Priključite se akciji, i ako su
zimske demonstracije uspele zbog svoje masovnosti, a svi iz
Uprave su (shodno FORUM-ima) demokratskog ubedjenja, neka onda
nešto urade. Ako ostanem usamljen u ovome stvar će propasti,
ali ako još 100 ljudi počne da kači tagline u svoje poruke ili
ga stavi u WHO komentar, akcija ima izgleda da uspe. SEZAM
postoji zbog korisnika, a ne mi zbog njega.
----
ALBS - Akcija za lepši i bolji SEZAM
predlozi.444olio,
-> #443, firus> ALBS - Akcija za lepsi i bolji SEZAM
podrzavamo akciju za bolje lepse i savremenije,
ali prethodno moraju odgovorni ljudi da se promene.
Zato su D.Ristanovic i drustvo pobegli iz BIGZ-a.
predlozi.445miskop,
-> #443, firus--> ALBS - Akcija za lepši i bolji SEZAM
____ ____ _____
| | | | | | /
|____| | |____/ |____
| | | | \ |
| | |____ |____| \____|
------------------------------
Akcija za lepši i bolji SEZAM
------------------------------
miskop
------------------------------
predlozi.446saint,
-> #445, miskop ____ ____ _____
| | | | | | /
|____| | |____/ |____
| | | | \ |
| | |____ |____| \____|
------------------------------
Akcija za lepsi i bolji SEZAM
------------------------------
Podrzavam
E i jedno pitanje:
Da li ce na SEZAMU da postave modeme 33600
predlozi.447goxi,
-> #446, saint ____ ____ _____
| | | | | | /
|____| | |____/ |____
| | | | \ |
| | |____ |____| \____|
------------------------------
Akcija za lepsi i bolji SEZAM
------------------------------
PODRZAVAM!!!
predlozi.448zmdjokic,
-> #443, firus» Mogao bi neko od Uprave (SysAdm-ovi su valjda placeni?)
» da konacno pocne da radi svoj posao, ako nista drugo, bar da
» odgovara na pitanja.
Ovo ovom sistemu neverovatno fali :(
» Vidim da je vrag odneo salu i (po treci put) pokrecem
» tagline akciju na SEZAM-u. Prikljucite se akciji, i ako su
Firuse akcija je OK. Moj glas za A L B S (Akcija za Lepsi i Bolji Sezam)
predlozi.449firus,
-> #445, miskop> ____ ____ _____
> | | | | | | /
> |____| | |____/ |____
> | | | | \ |
Nema porebe za ovolikim logom, dovoljan je samo jedan
tagline i komentar u WHO listi. Ovo što si ti uradio može se
mirne duše okarakterisati kao šum, a to nam nije cilj.
----
ALBS - Akcija za lepši i bolji SEZAM
predlozi.450firus,
-> #446, saint> Da li ce na SEZAMU da postave modeme 33600
Mislim da bi bilo bolje da se prvo omogući uspostavljanje
PPP veze sa SEZAM-om, a brži modemi mogu i da popričekaju.
----
ALBS - Akcija za lepši i bolji SEZAM
predlozi.453vitez.koja,
-> #450, firus#=> Mislim da bi bilo bolje da se prvo omogući uspostavljanje
#=> PPP veze sa SEZAM-om, a brži modemi mogu i da popričekaju.
a koji će ti ppp sa sezamom?
sk
predlozi.454junior,
-> #443, firus> nešto urade. Ako ostanem usamljen u ovome stvar će propasti,
> ali ako još 100 ljudi počne da kači tagline u svoje poruke ili
> ga stavi u WHO komentar, akcija ima izgleda da uspe. SEZAM
> postoji zbog korisnika, a ne mi zbog njega.
Šta bi smatrao uspehom akcije? Internet provajding? Mislim da ima
već nekih 10-ak provajdera po gradu gde ćeš sigurno naći povoljnu
cenu da zadovolji tvoje potrebe/mogućnosti.
SezamPro se nije promenio ništa u "Classic" domenu. Sve što se
dodaje, vezano je _isključivo_ za Internet. A što se tog, klasik
domena tiče, SezamNet je daleko, daleko napredniji od Pro-a, jer
je okrenut tim korisnicima.
predlozi.455n.ceh,
-> #453, vitez.koja> a koji će ti ppp sa sezamom?
??? Da bi mogao ta koristi telnet - između ostalog.
predlozi.456saint,
-> #455, n.ceh
Bilo bi dobro da ima telnet
ali bilo bi takodje dobro
da Sezam ima i modeme 33600
Pozdrav
predlozi.457vitez.koja,
-> #455, n.ceh#=>> a koji će ti ppp sa sezamom?
#=>
#=> ??? Da bi mogao ta koristi telnet - između ostalog.
A gde misliš da se telnetuješ sa sezama??? Na sezam? ;)
sk
predlozi.458bastion,
-> #447, goxi ____ ____ _____
| | | | | | /
|____| | |____/ |____
| | | | \ |
| | |____ |____| \____|
------------------------------
Akcija za lepsi i bolji SEZAM
------------------------------
>> PODRZAVAM!!!
Ja takodje podrzavam!
predlozi.459gligo,
-> #443, firusE 'moj' firuse, okani se kojekakvih tagline-ova, cika Nenad ce se
odazvati jedino ako ga prozoves po politickoj osnovi, ovako.....
(NHF)
predlozi.460morkin,
-> #454, junior> Šta bi smatrao uspehom akcije? Internet provajding? Mislim da ima
> već nekih 10-ak provajdera po gradu gde ćeš sigurno naći povoljnu
> cenu da zadovolji tvoje potrebe/mogućnosti.
Tačno. Slažem se sa ovim.
> SezamPro se nije promenio ništa u "Classic" domenu. Sve što se
> dodaje, vezano je _isključivo_ za Internet. A što se tog, klasik
> domena tiče, SezamNet je daleko, daleko napredniji od Pro-a, jer
> je okrenut tim korisnicima.
Da dodam nešto za šta ću verovatno biti nabijen na kolac - da se ja
pitam, ukinuo bih chat i game. Page je dovoljan. Međutim, svestan sam da
postoji dobar deo korisnika koji voli chat i game, pa ne insistiram.
predlozi.461firus,
-> #454, junior>> nešto urade. Ako ostanem usamljen u ovome stvar će propasti,
>> ali ako još 100 ljudi počne da kači tagline u svoje poruke ili
>> ga stavi u WHO komentar, akcija ima izgleda da uspe. SEZAM
>> postoji zbog korisnika, a ne mi zbog njega.
>
> Šta bi smatrao uspehom akcije? Internet provajding? Mislim da
> ima već nekih 10-ak provajdera po gradu gde ćeš sigurno naći
> povoljnu cenu da zadovolji tvoje potrebe/mogućnosti.
Uspehom akcije bih smatrao zamenu postojećeg hardvera
nečim pouzdanijim, promenu stava BIGZ-a prema SEZAM-u, mogućnost
telneta sa i na SEZAM, pouzdaniju razmenu e-mail-a, donekle
odgovorniji odnos sistem administratora prema korisnicima,
štampano uputstvo kao nekada, postojanje Ugovora, ...
Full Internet provajding nije uopšte neophodan, ali
telnet i e-mail su vrrrrrloooo potrebni (ovo drugo već
imamo, ali UUCP razmena nekada ume da bude do zla boga spora
i praćena različitim problemima). Telnet je neophodan zbog
društvanca koje ume da visi u chat-u satima, a da nikada nisu
poslali nijedan program na SEZAM ili napisali neku poruku u
bilo kojoj konferenciji.
Samo, ukoliko kao referencu moguće uspešnosti akcije
uzmem odnos nekih %&$&$*)%& korisnika, cenim da će propasti.
Većina korisnika SEZAM-a su ili napaljeni klinci koji vrebaju
neku korisnicu da uleti u chat, ili dilberi koji otvaraju po
par naloga čisto da mi imali više vremena za DL i zaje*anciju
po sistemu. Pogledaj i sam koliko nas uopšte i piše nešto po
konferencijama, a kako se sećam, kada je SEZAM osnivan,
zamišljen je prvenstveno kao konferencijski sistem. Pogledaj
koliko se SEZAM izmenio (na bolje ;) u protekle 2 godine, a
uporno se gura neki trip o naj-naj YU BBS-u (mada na svu sreću
u poslednje vreme sve manje, izgleda da je osećaj realnosti
konačno proradio).
----
ALBS - Akcija za lepši i bolji SEZAM
predlozi.462firus,
-> #459, gligo> E 'moj' firuse, okani se kojekakvih tagline-ova, cika Nenad ce
> se odazvati jedino ako ga prozoves po politickoj osnovi,
> ovako.....
Prozivacu ga posle drugog kruga izbora, kada Šešelj
(daće bog) pobedi. Do tada, samo u granicama uobičajenog
načina pisanja po Forum-u. B)))
----
ALBS - Akcija za lepši i bolji SEZAM
predlozi.463n.ceh,
-> #457, vitez.koja> A gde misliš da se telnetuješ sa sezama??? Na sezam? ;)
To je već moja stvar.
predlozi.464junior,
-> #461, firus> po sistemu. Pogledaj i sam koliko nas uopšte i piše nešto po
> konferencijama, a kako se sećam, kada je SEZAM osnivan,
> zamišljen je prvenstveno kao konferencijski sistem.
I kao takav i opstaje. Kvalitet konferencija je opao, deljenjem članstva na dva
sistema. Tako danas na oba sistema nema onih "starih" konferencija. Ovde, ima
prilično mladih ljudi, koji se još nisu naučili nekim osnovnim običajima i
kulturi ponašanja, dok na Prou, evo već tačno šest meseci se nije pojavio
_nijedan_ novi učesnik u raspravi u Forumu, npr. Nije napisano nijedno pitanje
u Sezam konferenciji tipa 'kako da odgovorim na nečiju poruku'. To nije zbog
nekog nivoa obrazovanja ili kulture sistema. Jednostavno, trend je opadanja
broja korisnika koji koriste samo konferencijski pristup, a praktično svi novi
korisnici koji dolaze, traže isključivo Internet i troše vreme na surf. Što bi
sedeli u Sezamovom chatu kad imaju IRC? Što bi čitali Sezamove konferencije,
kad imaju news grupe?
Sa Pro-om se dešava isto što se dešava sa nekim home BBSovima, kad uđu u neku
mrežu. Lokalne konferencije se gase, ljudi počinju da pišu tamo gde ih više
ljudi može da pročita. Bave se onim što im pruža veće mogućnosti saznanja.
Dobro, sad da ne preterujem. Nije baš sve tako crno .. postoji neka doza
lojalnosti sistemu, pogotovo zbog jedinstvenosti group sistema koji okuplja
istomišljenike ;), ali trend opadanja poruka je tu, i plašim da bi se slična
stvar desila i ovde ukoliko bi Sezam prešao na Internet provajding.
Efikasan e-mail, par brojeva više, omogućiti telnet na sistem, to je ono što je
realno za očekivati. Internet provajdera već ima mnogo, i Sezam bi stvarno
morao da ponudi nešto revolucionarno, da bi se probio na tom tržištu.
predlozi.465brka,
Samo zaposleni na SezamNet-u i ljudi koji ne zele da pogledaju
dalje od svog dvorista mogu da tvrde da se SezamPro i SezamNet
ne razlikuju.
SezamPro Classic SezamNet
---------------- --------
PPP pristup Ima Nema
Telnet pristup Ima Nema
Vreme po seansi 45 30
Ukupno dnevno
vreme na vezi 100 90
Email se
inostranstvom 3MB 1MB
Privatni prostor
na disku 6MB Nema
Licna Web
prezentacija 1MB Nema
Cena mesecno 40din 20din
Extra 1sat pristupa 4din Nema
Extra 1MB email-a 4din Nema
Mislim da se iz prilozenog vidi razlika izmedju ova dva sistema.
Dakle, ima je itekako. Jedina stvar u cemu je bolji Net je cena.
PS. Da neko ne pomisli, nisam ubaceni 'izdajnik, strani placenik'
sa Pro-a, vec samo verni korisnik Net-a koji zeli da mu se
sistem poboljsa.
Pozdravi
----------
ALBS - Akcija za Lepsi i Bolji SezamNet
----------
predlozi.466mika,
E, Firusu, Firusu,
blago tvojoj majci :)
Sve je ovo sto ti radis i ostali sto radi divno i bajno, ali je
bezvredno, sigurno niste jedini koji ste tako nesto pokusali.
Ali gresite tamo, gde optuzujete nenada, i dzakica sto je sezam sav
zaostao i ... da ne pricam dalje. Oni ljudi nisu nista krivi, sem sto
ne odgovaraju na poruke ovakve vrste, ali i da odgovaraju, verujem da
bi odgovor uvek bio isti, posto oni nisu ti koji imaju za pravo da
kupuju novi hardvare i ostale stvari...
eto,
mika
ALBS takodje..
predlozi.467epson,
-> #465, brka
│ Privatni prostor
│ na disku 6MB Nema
└───────────────────────────────────────────────── ^^^^
1.44MB
predlozi.468saint,
-> #463, n.ceh=> > A gde mislis da se telnetujes sa sezama??? Na sezam? ;)
Sta tebe briga gde ces se on telnetovati..
predlozi.469n.ceh,
-> #467, epson> │ Privatni prostor
> │ na disku 6MB Nema
> └───────────────────────────────────────────────── ČČČČ
> 1.44MB
Ali se briše.
predlozi.470firus,
-> #464, junior> Efikasan e-mail, par brojeva više, omogućiti telnet na sistem,
> to je ono što je realno za očekivati. Internet provajdera već
Čini mi se da je to ono što sam u poruci i rekao. Koji će
mi andrak SEZAM kao Internet provajder? Imam akademsku mrežu,
jeste spora, ali je dostižna ...
----
ALBS - Akcija za lepši i bolji SEZAM
predlozi.471hercog,
-> #465, brka│ Telnet pristup Ima Nema
Ovo bi moglo, lakše bih mogao da se loguješ na sezam.
│ Vreme po seansi 45 30
Koliko me sećanje služi na prou je 45 minuta samo za pristup inte-
rnetu.
│ Ukupno dnevno
│ vreme na vezi 100 90
Mislim da je opet na prou 90 min
│ Licna Web
│ prezentacija 1MB Nema
Naravno da pro ima prostor za web kad je internet provajder
│ Cena mesecno 40din 20din
Malko je veća cena čini mi se za pro po mesec dana.
│ Extra 1sat pristupa 4din Nema
Ima i sezamnet extra vreme :)
Sale
predlozi.474dejank,
-> #465, brka>Samo zaposleni na SezamNet-u i ljudi koji ne zele da pogledaju
>dalje od svog dvorista mogu da tvrde da se SezamPro i SezamNet
>ne razlikuju.
>
> SezamPro Classic SezamNet
> ---------------- --------
brzina modema 33600 14400
broj linija 41 15
ALBS
predlozi.475dejank,
-> #471, hercog> │ Vreme po seansi 45 30
>
> Koliko me sećanje služi na prou je 45 minuta samo za pristup inte-
> rnetu.
>
> │ Ukupno dnevno
> │ vreme na vezi 100 90
>
> Mislim da je opet na prou 90 min
Čovek ti je dobro napisao. Ima već dva meseca kako je Pro produžio
ova vremena (paralelno sa uvođenjem novih linija).
ALBS
predlozi.476brka,
-> #471, hercog > Vreme po seansi 45
>> Koliko me secanje sluzi na prou je 45 minuta samo za pristup
Internetu.
Sada je 45 minuta po seansi i za pristup Classic Pro-u.
> Ukupno dnevno vreme na vezi 100
>> Mislim da je opet na prou 90 min
Ne, jos uvek je 100 minuta.
> Cena mesecno 40din
>> Malko je veca cena cini mi se za pro po mesec dana.
Ovaj tvoj komentar me je namucio - morao sam da zovem
sekretaricu SezamPro-a:
1 mesec 40din 10dem
3 meseca 100din 25dem
6 meseci 180din 45dem
12 meseci 320din 80dem
Pozdravi
PS. SezamNet ne mora da uradi sada sve sto je uradio Pro.
Neka bude to nesto drugo, nesto sto ce unaprediti sistem.
Na SezamPro-u se stalno nesto menja, ovde je zabokrecina.
Neverujem da ljudi koji upravljaju ovim sistemom nemaju
kreativnosti...
predlozi.477gligo,
-> #466, mika> zaostao i ... da ne pricam dalje. Oni ljudi nisu nista krivi,
> sem sto ne odgovaraju na poruke ovakve vrste, ali i da
> odgovaraju, verujem da bi odgovor uvek bio isti, posto oni nisu
> ti koji imaju za pravo da kupuju novi hardvare i ostale
> stvari...
Ala si ga slozio, svaka ti cast.
Oni nista ne rade, al'nema veze, jel'to to? :)
Neka, nek' odgovor bude ponovljen sto puta ali nek' korisnici vide
da je sysadm-ovima na neki nacin stalo do korisnika.
A pitanja se stalno ponavljaju delom zbog novih korisnika, delom
zbog neodgovaranja sysadm-ova.
predlozi.478voyager,
-> #467, epson│ │ Privatni prostor
│ │ na disku 6MB Nema
│ └───────────────────────────────────────────────── ^^^^
│ 1.44MB
└──────────────────────────────────────────────────────
Hmm...ako mislis na PAD, mislim da nisi u pravu, to ti je za vreme seanse
a za sledeci poziv ce sistem "pokusati da ga sacuva".
Voyager
predlozi.479voyager,
-> #471, hercog│ Koliko me secanje sluzi na prou je 45 minuta samo za pristup inte-
│ rnetu.
└──────────────────────────────────────────────────────
Ne znam za tvoje secanje ali ja upravo ispred sebe drzim cenovnik usluga
SezamPro-a koji mi je stigao pre neki dan. U njemu pise da SezamClassic
ima 45 min po pozivu a SezamInternet 60 min.
│ Mislim da je opet na prou 90 min
└──────────────────────────────────────────────────────
Ovaj cenovnik ovde kaze da ne mislis dobro :)
│ Malko je veca cena cini mi se za pro po mesec dana.
└──────────────────────────────────────────────────────
Opet cenovnik kaze da ti se ne cini dobro :)
│ Ima i sezamnet extra vreme :)
└──────────────────────────────────────────────────────
A jel?
P.S. Iz svega ovog se vidi da se ova tvoja poruka zasniva na nekim
pretpostavkama. Znaci kada sledeci put budes hteo nesto da kazes
dobro razmisli.
Voyager
predlozi.480voyager,
-> #466, mika│ bi odgovor uvek bio isti, posto oni nisu ti koji imaju za pravo da
│ kupuju novi hardvare i ostale stvari...
└──────────────────────────────────────────────────────
Ali bi trebali da odrzavaju i ovo sto imaju.
Voyager
predlozi.481nitugard,
-> #465, brka> Email se
> inostranstvom 3MB 1MB
Radi skoro trenutno, zahvaljujući činjenici da se radi o provajderu,
dok ovde postoji razmena pošte, ali nikako da negde doznam KADA?
----------
ABLS - Akcija za Bolji i Lepši Sezam
----------
predlozi.482kenza,
-> #461, firus>> konferencijama, a kako se secam, kada je SEZAM osnivan,
>> zamisljen je prvenstveno kao konferencijski sistem. Pogledaj
Problem je sto nema vise onih ljudi koji su nekada pisali po
konferencijama pametne stvari, a novih koji bi to mogli da rade
ima jos manje :(
predlozi.483voyager,
-> #481, nitugard│ dok ovde postoji razmena poste, ali nikako da negde doznam KADA?
└──────────────────────────────────────────────────────
Jednom mi nenad rece da je na svakih 20 min.
Voyager
predlozi.484mika,
-> #480, voyagerna ono : Ali bar neka odrzavaju ono sto imaju
eh... ;) pa to sto imaju je staro 5 godina, i tesko je za odrzavanje
:) jednom svrati do bigza da vidis kakve su to masine :(
predlozi.485dr.grba,
-> #476, brka>> Neverujem da ljudi koji upravljaju ovim sistemom nemaju
>> kreativnosti...
Na koga misliš pod kategorijom "ljudi koji upravljaju ovim sistemom"?
Na one koji održavaju sistem da se konačno ne raspadne ili na one koji
ne daju Sezamu zarađene pare? To nisu isti ljudi, niti misle isto.
predlozi.486junior,
-> #476, brka> Na SezamPro-u se stalno nesto menja, ovde je zabokrecina.
> Neverujem da ljudi koji upravljaju ovim sistemom nemaju
> kreativnosti...
Sezam, ovakav kakav je, egzistira više od sedam godina. Da, dodavane
su razne komande, razne ideje, ali suština je ostajala ista. Sve što
tebi fali, jeste internet pristup. A imaš, recimo, internet pristup
na Prou, za sasvim ok cenu. U čemu je onda problem?
predlozi.487sigmund,
Glasam za uvođenje Telnet pristupa SezamNetu. (stvarno bi trebalo)
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓ ▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓▓ ▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓ ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓ ▓▓▓ ▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓▓ ▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓▓ ▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓▓ ▓▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓AKCIJA ZA BOLJI I LEPŠI SEZAMNET▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
predlozi.488firus,
-> #484, mika> na ono : Ali bar neka odrzavaju ono sto imaju
>
> eh... ;) pa to sto imaju je staro 5 godina, i tesko je za
> odrzavanje :) jednom svrati do bigza da vidis kakve su to
> masine :(
Verujem da je u pitanju antikvarni krš, ali to i nije
neko opravdanje. Znam i za daleko gore slučajeve. Npr.:
U radionici mog prijatelja imamo (mislim da smem ovako
da kažem) par XT-ova i 286-ica (daleko starijih od 5 godina),
uz krševe od diskova (popravljane, nekima su čak i magnetne ploče
menjane) i sku*cane monitore, ali sve to zadivljujuće dobro
funkcioniše i aktivno se koristi. Delom i zbog toga što je čovek
stvarno majstor za popravke elektronskih uredjaja, ali verovatno
daleko više zbog toga što je čovek pravi entuzijasta - za njega
kao da je vreme stalo onog dana kada se pojavio ZX-81 i još uvek
ga drži taj duh osamdesetih. Hteli smo čak i BBS da pravimo (sa
tim hardverom), ali pošto je Gradište svojevrsna kloaka Srbije
(a i zbog nemogućnosti obezbedjivanja bar još dve TF linije) od
toga smo odustali.
Boj ne bije svetlo oružje već ga bije srce u junaka. Ovi
naši svakako imaju srca i još ponečega, shodno nekim novim
saznanjima iz privatne prepiske sa dr.grbom, ali izgleda da su
entuzijazam negde zagubili (verovatno manje zbog sebe, više zbog
nerazumevanja nadležnih u BIGZ-u - vidi tag ;).
Kanda je došlo vreme da se pakuju stvari, da se povuče
crta i (uz nekog sponzora) da se pravi nešto novo. A da korisnici
nisu toliko nezainteresovani, *možda* bi naš pritisak uticao na
prave krivce da nešto promene u svome stavu prema SEZAM-u i do
ovoga ne bi došlo !? Smatram da treba pokušati. Po meni je osećaj
da si nešto mogao da promeniš, a nisi, samo zato što nisi hteo
prilično neprijatna stvar.
Ali ne, od toga nema ništa, klincima koji nemaju pametnija
posla i ne znaju za bolja vremena (i SEZAM-a i kućnih BBS-ova),
za period pre buma Interneta, do svega toga nije stalo. Lepo im
je spiskaju po 90 minuta dnevno na chat i sub, i boli ih uvo što
ne umeju ni da pročitaju, a kamo li da napišu neku poruku, a ako
je i napišu, bolje da to njihovi nastavnici ne vide - totalno
nepoznavanje interpunkcije, nepostojanje smislenog pisanja i
nepoznavanje elementarne kulture komunikacije na jednom ovakom
mediju. (Ne, ne kažem da sam ja interpunkcijski mag, da mogu
kristalno jasno da napišem sve šta hoću da kažem ili osećam,
da sve znam i umem, ali u poredjenju sa nekima, osetim se kao
Dostojevski).
----
ALBS - Nekad kuga i kolera, sada samo Kuga
predlozi.489miskop,
-> #486, junior-> A imaš, recimo, internet pristup na Prou, za sasvim ok cenu.
Kad smo već kod Pro-a, najnovija stvar je skidanje poruka preko
Interneta, tj. srfujete preko Afrodite, EUnet-a, Beotela i odete
na njihov sajt ukucate username i password i lepo skinete poštu.
Ali najveća pogodnost koju su uveli(pre par dana) je tzv. naru-
čivanje fajlova, tj. vi provalite neki opasan programčić na
Internetu, njima prosledite tu adresu i za samo par minuta taj
fajl je na vašem disku. Onda se lepo ulogujete na klasik SezamPro
i skidate naručeni fajl ne trošeći vreme kod provajdera...
predlozi.491zmdjokic,
Kao korisnik sistema, ono sto mi fali je sledece:
-jos nodova (lepa stvar da se ljudi ne guraju na linijama)
-promenili modeme na brze (nase centrale mogu da vare i vece brzine od
14k4)
-omogucili telnet (za ljude u dijaspori, i kada su sve linie zuzete)
-omogucili ftp (mnogo je korisnika windowsa)
-neuveli internet ;) (ima po BG-u dosta providera)
ALBS (i jedan moj akronim: Ala volim Lepsi i Bolji Sezam)
predlozi.492nenad,
-> #442, brka> Zanima me da li ce se uskoro ispuniti ono obecanje oko uvodjenja
> komande za kacenje fajlova uz email koji ide van sistema?
Takvog obećanja nije bilo, jasno je rečeno da će kačenje fajlova
biti omogućeno tek kada se razmena poruka bude vršila preko
SMTP-a, dakle dok bude išla preko UUCP-a male su šanse da će biti
moguće slati datoteke na klasičan način. Ima više razloga zašto
je to tako, između ostalog i SMTP razmena znači i stalni link,
samim tim i lagodniji limiti za veličine poruke i sl.
predlozi.493pvlada,
-> #489, miskop> Kad smo već kod Pro-a, najnovija stvar je skidanje poruka preko
> Interneta, tj. srfujete preko Afrodite, EUnet-a, Beotela i odete
> na njihov sajt ukucate username i password i lepo skinete poštu.
Zar to već nije moglo preko telneta ?
Pozdrav Vlada
predlozi.494voyager,
-> #486, junior│ Sezam, ovakav kakav je, egzistira vise od sedam godina. Da, dodavane
└──────────────────────────────────────────────────────
Tacno ali do pre dve godine su sezamom "operisali" ljudi koji su pobegli
na Pro.
Voyager
predlozi.495brka,
-> #485, dr.grba> Na koga mislis pod kategorijom "ljudi koji upravljaju ovim
sistemom"
Da, mislim na tebe, nenada i ostale ljude koji odrzavaju ovaj
sistem.
Mislim da za neke stvari ne trebaju pare (kao recimo dodavanje jos
nekih komandi, privatan prostor na disku, povecanje email quote...).
Shvatam vas polozaj u odnosu na pretpostavljene u Bigz-u, ali ako
je do toga doslo, zbog cega neko ne poprica sa njima i kaze im da
ako se ovako nastavi, necete morati vi da gasite sistem, vec ce se
sam ugasiti.
-----
ALBS - Akcija za Lepsi i Bolji Sezam
-----
Cya
predlozi.496brka,
-> #486, junior> Sve sto tebi fali, jeste internet pristup. A imas, recimo,
> internet pristup na Prou, za sasvim ok cenu. U cemu je onda
problem?
Iz cega si zakljucio da je toliko vapim za Internet pristupom?
Da li veca quota za email, privatan prostor na disku, dodavanje
novih komandi, Telnet pristup... znace Internet pristup?
-----
ALBS - Akcija za Lepsi i Bolji Sezam
-----
Cya
predlozi.497brka,
-> #492, nenad > Zanima me da li ce se uskoro ispuniti ono obecanje oko uvodjenja
> komande za kacenje fajlova uz email koji ide van sistema?
>> Takvog obecanja nije bilo,
Moja greska, izvinjavam se, lose sam formulisao pitanje.
Mislio sam da mi na Sezamu okacimo fajl uz email, Sezam da ga
prebaci u MIME, ubaci ga u poruku, i tako posalje dalje. Dakle,
kao kada dobijamo neki email koji u sebi sadrzi MIME deo, Sezam
nam ga odmah prebaci u fajl, i mi uz poruku imamo okacen fajl,
e sada nam treba komanda koja ce to raditi obrnuto.
-----
ALBS - Akcija za Lepsi i Bolji Sezam
-----
Cya
predlozi.498saint,
-> #496, brka=> Iz cega si zakljucio da je toliko vapim za Internet pristupom?
=> Da li veca quota za email, privatan prostor na disku, dodavanje
=> novih komandi, Telnet pristup... znace Internet pristup?
predlozi.499nitugard,
-> #495, brka> Mislim da za neke stvari ne trebaju pare (kao recimo dodavanje jos
> nekih komandi, privatan prostor na disku, povecanje email quote...).
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Žalim šinko, ali za ovo trebaju pare - ovakva organizacija bi zahtevala
mnogo veći HDD prostor od onoga koji Sezam ima.
Što se komandi tiče, koliko ja mogu da primetim tu se nešto i radi.
Verovatno bi se radilo i više kada se ne bi toliko vremena trošilo
na krpljenje krša od hardvera (što nije tako kritično) i otkrivanja
"šta je, dođavola, opet crklo?" što jeste (traaaaaaaaaajeeeeeeeeee...)
So... Da li bi neko od nadležnih mogao da priloži snail-mail adrese
raznih Kuga i ostalih gamadi i zaraza koje opsedaju ovaj sistem,
pa da mi u okviru ove tag akcijice počnemo da radimo i nešto konkretno:
da malo pišemo protestna pisma. Možemo mi da se ovde bunimo koliko hoćemo,
ali bojim se da pogrešne oči čitaju naše poruke.
A da podgrejemo stvari, moglo bi u "vote" da se ubaci jedno prosto
glasanje: "Da li ste spremni da uzmete aktivno učešće u akciji ALBS"
sa samo dva moguća odgovora "DA" i "NE".
Tek da se zna koliko ima voljnih,
da ne ispadne "tresla se gora, rodio se miš".
======
ALBS - Akcija za Lepši i Bolji Sezam
predlozi.500nitugard,
-> #493, pvlada> Zar to već nije moglo preko telneta ?
Jeste, ali ovo nije telnetovanje već brauzovanje,
tj. porukama pristupaš Explorerom, Navigatorom ili čime god već.
Prema članku (između redova) radi se o pokušaju da se ožive konferencije,
većina od mnogobrojnih korisnika pristupa isključivo PPP, a izgleda da
ni ne znaju za nešto drugo osim surfovanja. Posledica je da u konferencijama
vlada pomalo učmala atmosfera - uvek jedni te isti ljudi.
====
ALBS - Akcija za Lepši i Bolji Sezam
predlozi.501nitugard,
-> #494, voyager> Tacno ali do pre dve godine su sezamom "operisali" ljudi koji su pobegli
> na Pro.
Koliko sam ja mogao da ih procenim na Prou, ljudi su OK,
ali im se jednostavno smučilo da ratuju sa onima koji su zlotvori
i tadašnjeg i današnjeg sistema.
Pored toga, "pare vrte svet", zar ne?
Uostalom, jesi li siguran da i sadašnjoj ekipi neće da prekipi,
i da se neće pojaviti SezamUltra ili SuperSezam ili nešto treće?
Jedino što mi se u celoj priči ne dopada je to
što prokleti trolovi neprekidno pobeđuju.
+++++++++
ALBS = Akcija za Lepši i Bolji Sezam
predlozi.502firus,
-> #491, zmdjokic> Kao korisnik sistema, ono sto mi fali je sledece:
Eto, to su stvari koje su se izkristalisale posle par
dana akcije. Oko njih smo se izgleda svi mi koji smo se
stavili pod okrilje akcije manje-više složili.
----
ALBS - Možda TELNET stvarno nije potreban? ;)
predlozi.503zmdjokic,
-> #502, firus» Eto, to su stvari koje su se izkristalisale posle par
» dana akcije. Oko njih smo se izgleda svi mi koji smo se
» stavili pod okrilje akcije manje-vise slozili.
Nadam se da ljudi iz uprave citaju vapaje ;) korisnika i da ce jednog
dana ovom sustavu vratiti stari sjaj.
» ALBS - Mozda TELNET stvarno nije potreban? ;)
ALBS - U svakom slucaju i Telnet nije los. ;)
predlozi.504zmdjokic,
-> #499, nitugard» So... Da li bi neko od nadleznih mogao da prilozi snail-mail adrese
» raznih Kuga i ostalih gamadi i zaraza koje opsedaju ovaj sistem,
» pa da mi u okviru ove tag akcijice pocnemo da radimo i nesto konkretno:
» da malo pisemo protestna pisma. Mozemo mi da se ovde bunimo koliko
» hocemo, ali bojim se da pogresne oci citaju nase poruke.
Ovo kao predlog jednom obicnom smrtniku sa Sezama uopste nije lose. Samo
neznam ko ce da nam da adresu doticnih, da im saljemo pisma podrske ;>
ALBS - Sa zeljom da Sezam, hmmm..., udje u 21 vek a izadje iz srednjeg
veka (LeDo GaKu)
predlozi.505nenad,
-> #497, brka> Mislio sam da mi na Sezamu okacimo fajl uz email, Sezam da ga
> prebaci u MIME, ubaci ga u poruku, i tako posalje dalje. Dakle,
> kao kada dobijamo neki email koji u sebi sadrzi MIME deo, Sezam
> nam ga odmah prebaci u fajl, i mi uz poruku imamo okacen fajl,
> e sada nam treba komanda koja ce to raditi obrnuto.
Pa i ja sam na to mislio. :) Problem je što po pravilima nije
dovoljno ubaciti mime-ovane delove u poruku već se mora i u
hederu poruke naznačiti da je poruka mime, multipart i šta još
sve tu ide. To je malo teže uraditi sa UUCP-om, bar na način na
koji ga mi koristimo za razmenu pošte. Samo mime-ovanje i
demime-ovanje je naravno realizovano, pošto se dolazne poruke
razdvajaju po mime pravilima.
predlozi.506nenad,
-> #499, nitugard> So... Da li bi neko od nadležnih mogao da priloži snail-mail adrese
> raznih Kuga i ostalih gamadi i zaraza koje opsedaju ovaj sistem,
> pa da mi u okviru ove tag akcijice počnemo da radimo i nešto
> konkretno: da malo pišemo protestna pisma. Možemo mi da se ovde
> bunimo koliko hoćemo, ali bojim se da pogrešne oči čitaju naše
> poruke.
Već sam bio ovde slao telefon osobe nadležne (i najviše odgovorne
za sve probleme) za Sezam, pošto mi za neke stvari ne možemo da
pomognemo i na neka pitanja ne možemo da odgovorimo. Ipak, koliko
mi je poznato kritike i želja za kritikom se uglavnom kod većine
ograničavaju na ovu konferenciju i tu se završavaju.
predlozi.507vitez.koja,
-> #463, n.ceh#=>> A gde misliš da se telnetuješ sa sezama??? Na sezam? ;)
#=> To je već moja stvar.
:))) Kakav bre telnet kada ti sezam nije povezan sa "ostatkom"
interneta? Kakve veze ima ppp sa tim (pogledaj kako je počelo, i
smanji svoju "konstruktivnost").
sk
predlozi.508saint,
-> #506, nenad=> Vec sam bio ovde slao telefon osobe nadlezne (i najvise odgovorne
=> za sve probleme) za Sezam, posto mi za neke stvari ne mozemo da
=> pomognemo i na neka pitanja ne mozemo da odgovorimo. Ipak, koliko
=> mi je poznato kritike i zelja za kritikom se uglavnom kod vecine
=> ogranicavaju na ovu konferenciju i tu se zavrsavaju.
A koji je TEL
predlozi.509nitugard,
-> #506, nenad> > So... Da li bi neko od nadležnih mogao da priloži snail-mail adrese
> > raznih Kuga i ostalih gamadi i zaraza koje opsedaju ovaj sistem,
> Već sam bio ovde slao telefon osobe nadležne (i najviše odgovorne
Znam, ali pismo i telefonski razgovor nisu isto, priznaćeš.
Stvar je u tome da se pri razgovoru "uživo" lako izgube nervi,
da sagovornik može da bude "na sastanku" i sl.
Najgore od svega, razgovor ostaje među sagovornicima (ako izuzmemo DB,
ali mala fajda od njih i njihovih magnetofona po ovom pitanju :)
Pismo lako završi u korpi, to je istina,
ali ako 100 ljudi (ala sam optimista) počne da zasipa izvesnu osobu
protestnim pismima, to ne može da ostane neprimećeno (valjda je jasno
da nisam tražio emitovanje kućne već poslovne, tj. BIGZ adrese)
Kao i obično, od svega toga neće biti ništa.
To mi je bilo jasno još dok sam pisao prvu poruku.
Ma koliko to nas kao korisnike smetalo, Kuga i njoj slični, sa poslovne tačke
gledišta (njihove) postupaju ispravno: minimalna ulaganja (ko zna kadašnja)
i maksimalan profit. Tako će se i nastaviti sve dok broj korisnika sistema
ne padne ispod 100, a i tada će, u skladu sa svojom kratkoročnom pameću
pre ugasiti sistem nego što će nešto uložiti u njega.
> mi je poznato kritike i želja za kritikom se uglavnom kod većine
> ograničavaju na ovu konferenciju i tu se završavaju.
Ovo sam i ja primetio. Zato sam i predložio VOTE i adresu
- hajde da napokon odredimo o kolikom se procentu korisnika radi
i da li je taj procenat voljan da nešto konkretno preduzme.
Ovako, svakih 6 meseci se ponavlja jedna ista priča uz male varijacije.
Ako voljnih nema dovoljno,
da se lepo batalimo praznih priča
i ograničimo na ubijanje jednog po jednog noda,
kako budu crkavali modemi i ostala oprema,
tek da ljudi mogu da dobiju vezu.
A kada nodova više ne ostane... ;'(
++++++
ALBS - Ne lipši magarče kraj zelene trave.
predlozi.510nitugard,
-> #504, zmdjokic> Ovo kao predlog jednom obicnom smrtniku sa Sezama uopste nije lose. Samo
> neznam ko ce da nam da adresu doticnih, da im saljemo pisma podrske ;>
Don't worry - neko možda i hoće. Ali, sem nas dvojice izgleda da nema
zainteresovanih za prepisku, so... "piši kući propalo".
=========
ALBS - Ne lipši magarče kraj zelene trave.
predlozi.511nitugard,
-> #503, zmdjokic> Nadam se da ljudi iz uprave citaju vapaje ;) korisnika i da ce jednog
> dana ovom sustavu vratiti stari sjaj.
"U nadi se živi, u nadi se mre..."
========
ALBS - Ne lipši magarče kraj zelene trave.
predlozi.512retaliator,
33600?!taj film neces gledati!
predlozi.513fantom,
ALBS
podrzavam ali sta to vredi kad ovi moderatori se prave ko da nisu primili
mail onda uvek su page off !!!
nece ni da cuju da nesto poprave , a cim prodje pretplata vec ti posalju
uplatnicu da im platis , SAMO UZIMAJU PARE A NISTA NE RADE !!!
predlozi.514basrak,
-> #496, brka> Da li veca quota za email, privatan prostor na disku, dodavanje
> novih komandi, Telnet pristup... znace Internet pristup?
Da. Pristup putem telneta znači upravo to - komunikaciju putem tcp/ip protokola
tj. direktnu vezanost Net-a u internet. Što se ostalih stvari tiče jedino
"dodavanje novih komandi" ne zahteva ulaganje u nov (ili, preciznije, dodatni)
hardver pa je samim tim i realnije ostvarivo. Samo se sad nameće pitanje kakve
bi ti nove komande... Uostalom, tu ti ova konferencija uvek stoji na
raspolaganju za (dobro obrazložene) predloge. Novih ideja uvek fali, pa još i
ako su dobre...
predlozi.515nenad,
-> #509, nitugard> Znam, ali pismo i telefonski razgovor nisu isto, priznaćeš.
Pa nisu, 100 telefonskih razgovora dnevno je mnogo veći pritisak,
ako ništa moraš i da odgovaraš na pitanja.
> Pismo lako završi u korpi, to je istina,
> ali ako 100 ljudi (ala sam optimista) počne da zasipa izvesnu osobu
> protestnim pismima, to ne može da ostane neprimećeno (valjda je
> jasno da nisam tražio emitovanje kućne već poslovne, tj. BIGZ
> adrese)
Adresa je ista kao i za Računare, BIGZ, Bul. Vojvode Mišića 17,
n.r. direktora Novinskog sektora.
Možda bi takva akcija nešto i pomogla ali čini mi se da je
neprimereno da je mi vodimo.
predlozi.516n.ceh,
-> #515, nenad> Možda bi takva akcija nešto i pomogla ali čini mi se da je
> neprimereno da je mi vodimo.
Kad kažeš MI, misliš na Zaka i sebe, ili na korisnike Sezama uopšte?
predlozi.517drejk,
-> #476, brka
PS. SezamNet ne mora da uradi sada sve sto je uradio Pro.
Neka bude to nesto drugo, nesto sto ce unaprediti sistem.
Na SezamPro-u se stalno nesto menja, ovde je zabokrecina.
Neverujem da ljudi koji upravljaju ovim sistemom nemaju
kreativnosti...
----------------------------------------------- 4.476 ---
Nije im u opisu radnog mesta da kupuju hardver i sl. Oni su tu da
odrzavaju sistem. A to sto je to i dalje drustvena firma nije njihov
problem. Sto bi se oni muchili za bednu platu i zajebavanja od strane
njihovih nezainteresovanih shefova...
predlozi.518drejk,
-> #487, sigmund
Treba tu malo vishe od tvog glasa...
predlozi.519drejk,
Ajde kad ste toliko buchni. Zasto ne organizujete privatizaciju
sezama... Od hiljadu korisnika moze da se skupi oko 20 000 - 30 000
dinara i josh sa strane cimnete par desetina hiljada (sponzori, razne akcije
i sl.) pa otkupite deo sezama, da vidimo kako bi vi to sredili... Svima
je lako da kritikuje. Podvijte rukave pa se bachite na posao.
predlozi.520mika,
E, dobra je ova drejkova, da otkupimo sezam :)) stvarno bi bre
mogli.. ;)) da svako po pedeset dindzi, dva sponzora i uzmemo 51
posto sezama da sredjujemo Mi ;)
ATOS - akcija za otkupljivanje sezama ;))
predlozi.521kostja,
-> #519, drejk=> Ajde kad ste toliko buchni. Zasto ne organizujete privatizaciju
=> sezama... Od hiljadu korisnika moze da se skupi oko 20 000 - 30 000
=> dinara i josh sa strane cimnete par desetina hiljada (sponzori, razne
=> akcije i sl.) pa otkupite deo sezama, da vidimo kako bi vi to sredili...
Čekaj, a pravna strana... jel da bude A.D. ili holding co.? :)
predlozi.522drejk,
bice to akcionarsko drustvo :), sve bi bilo legalno, samo da vidimo
ko bi sve uchestvovao u privatizaciji, mislim da je najlogichnije
da bash korisnici postanu vlasnici (kao sto u fabrikama radnici
vaucherizuju preduzece i postaju vlasnici ;), lepo bi napravili
skupstinu i izabrali upravni odbor i sve bi bilo krasno i bajno,
samo kad bi skupili nekih 500 raspolozenih investitora, dovoljno je
da svako da po 50 dinara kako je l;epo rekoa mika, to bi mu doslo
nekih 25 000 dinara... mogli bi da lepo prodjemo. Sad kad bi se
javili oni koji bi ulagali, 50 dinara na kraju krajeva nije mnogo,
a mnogo se dobija... :))
predlozi.523fantom,
>>Zasto ne organizujete privatizaciju sezama...
Vidis to nije losa ideja ali mislim da ce to tesko uspeti ,
stvarno je strasna ideja ja sam za