SEZAM.2

19 Dec 1996 - 21 Dec 1999

Topics

  1. obavestenja (43)
  2. pitanja (2339)
  3. problemi (2196)
  4. predlozi (1127)
  5. konferencije (14)
  6. fajlovi (255)
  7. olr (1136)
  8. vote (35)
  9. kritika (1164)
  10. razno (1220)

Messages - predlozi

predlozi.524 nenad, -> #516, n.ceh
> Kad kažeš MI, misliš na Zaka i sebe, ili na korisnike Sezama > uopšte? Na nas dvojicu naravno, korisnici i treba da se bune, ko će drugi da se buni ako neće oni. Sve ovo i jeste i postoji zbog njih.
predlozi.525 supers, -> #519, drejk
>> Ajde kad ste toliko buchni. Zasto ne organizujete privatizaciju >> sezama... Od hiljadu korisnika moze da se skupi oko 20 000 - 30 000 >> dinara i josh sa strane cimnete par desetina hiljada (sponzori, Samoupravljanje, ljudi, u tome je spas ;)
predlozi.526 nitugard, -> #516, n.ceh
> Kad kažeš MI, misliš na Zaka i sebe, ili na korisnike Sezama uopšte? Sigurno da misli na Zaka i sebe, inače pomenute akcije ne bi moglo da bude. Ko će u njoj učestvovati ako ne lično zainteresovani, tj. korisnici Sezama?
predlozi.527 nitugard, -> #520, mika
> E, dobra je ova drejkova, da otkupimo sezam :)) stvarno bi bre > mogli.. ;)) da svako po pedeset dindzi, dva sponzora i uzmemo 51 > posto sezama da sredjujemo Mi ;) Momci, a odakle vama ideja da je Sez na prodaju? :)) Pa gde bi BIGZ naš'o nešto tak'o: ne ulažeš ni pare, a inkasiraš bar 10.000 din mesečno? (1000 korisnika * 10 din) Pa nisu ni oni ludi da prodaju nešto za pare koje će u svakom slučaju uzeti za nekoliko meseci...
predlozi.528 nitugard,
ALBS - Akcija za Lepši i Bolji Sezam Da rezimiramo jednom za svagda - SysAdma i moderatore ne vredi gnjaviti telnetom, zastarelim hardverom, uvođenjem bržih modema itd. Oni nisu ni nadležni niti u mogućnosti da ostvare bilo šta od novotarija koje traže pare, a verujem da im se zastareli krš smučio mnogo više nego nama... Merodavno mesto za kritike, predloge koji zahtevaju investiranje itd: -za one umiljata i ne tako umiljata glasa, što vole zboriti pristojno, ali odlučno: > Odgovorno lice koje može dati informacije u vezi sa ovim pitanjem > je Mirjana Kuga, direktor Novinskog sektora BIGZ-a, telefon: > 651-666, lokal 313. -za one koji su pre zaljubljenici pisane reči, kulturne ili manje kulturne, u svakom slučaju kovertirane: > Adresa je ista kao i za Računare, BIGZ, Bul. Vojvode Mišića 17, > n.r. direktora Novinskog sektora. =========== ALBS - Tamo gde treba
predlozi.529 n.ceh, -> #526, nitugard
> Sigurno da misli na Zaka i sebe, inače pomenute akcije ne bi moglo da > bude. Ko će u njoj učestvovati ako ne lično zainteresovani, tj. korisnici > Sezama? Pa to me baš i zbunilo u trenutku, (a i malo duže).
predlozi.530 miskop, -> #527, nitugard
-> Pa gde bi BIGZ naš'o nešto tak'o: ne ulažeš ni pare, -> a inkasiraš bar 10.000 din mesečno? (1000 korisnika * 10 din) Ma koja zarada od Sezama... Jedna reklama na koricama Računara ili nekog drugog časopisa je maltene 10 soma...
predlozi.531 kum.djole, -> #522, drejk
>> uchestvovao u privatizaciji >> korisnici postanu vlasnici >> vaucherizuju preduzece >> skupstinu i izabrali upravni odbor >> 500 raspolozenih investitora Kakve reči...! Prosto ne mogu da verujem da je dotle došlo. ;) >> javili oni koji bi ulagali, 50 dinara na kraju krajeva nije mnogo, >> a mnogo se dobija... :)) ..Bojkot! ;)
predlozi.532 hogistey, -> #443, firus
>! Ne znam zašto, ali SEZAM sve više više počinje da mi >! liči na Srbiju ... ;))) Da li je iko svestan činjenice da se A da probamo sa bojkotom? Jedan dan u oktobru izaberemo i tog dana ne zovemo Sezam. Postavimo listu zahteva i najavimo neproduzavanje pretplate ako se zahtevi ne ispune. A ako zahtevi (što je za očekivati) ne budu ispunjeni - prelazimo kolektivno na SezamPro ili neko drugo mesto. Zadatak administratora bi bio da o bojkotu obaveste one koji upravljaju parama.
predlozi.533 nitugard, -> #532, hogistey
> A da probamo sa bojkotom? Jedan dan u oktobru izaberemo i tog Biće da su bojkoti u modi... i to neuspeli. ;) Zašto? Uporedi broj ljudi koji učestvuju u konferencijama, uvećan za 50% (odokativno) onih koji čitaju a ne pišu, sa brojem ljudi koji zovu Sezam i biće ti jasno.
predlozi.534 drejk, -> #527, nitugard
Momci, a odakle vama ideja da je Sez na prodaju? :)) Pa gde bi BIGZ nas'o nesto tak'o: ne ulazes ni pare, a inkasiras bar 10.000 din mesecno? (1000 korisnika * 10 din) Pa nisu ni oni ludi da prodaju nesto za pare koje ce u svakom slucaju uzeti za nekoliko meseci... ----------------------------------------------- 4.527 --- Pa, koliko sam i nachuo, i nije na prodaju, al ne zbog mogucnosti lake zarade (mada verovatno ima i toga ;) vec zbog toga sto je vlasnistvo sezama vec uredjeno. Nek nam zak ili nenad to malo bolje pojasne, i nek nam jednom kazu, da li je sezam na prodaju? :)) Verovatno su njihovi vlasnici uochili gubitke (i kako uopste sezam posluje, pozitivno ili negativno?), ako su uochili, zasto ga ne prodaju??? Dalje, ako gledash tachnu rachnicu ima oko 1000-1500 aktivnih korisnika puta 20 dinara mesechno (uzimamo prosek, iako je njih dosta uplatilo na duzhe vreme) dodje mu nekih 20000-30000 dinara - plate zaposlenima (recimo da ih ima 10-ak) nekih 20000 dinara - odrzavanje - struja, voda sl. Neka im ostane nekih 2000-3000 dinara mesechno. Prilichno slabo, zato kad bi se sezam modernizovao, uveo neke novine, recimo doplata ako korisnik zheli da uchestvuje u redovnom mesechnom takmichenju u subu chiji bi pobednik dobijao neke nagradice, ili organizovanje raznih takmichenja koje bi mogli organizovati i sami korisnici, onaj ko se lati organizovanja takmichenja dobio bi extra vreme i sl. Sve bi to doprinelo popularizaciji sezama...
predlozi.535 qpele, -> #532, hogistey
Ho> A da probamo sa bojkotom? Jedan dan u oktobru izaberemo i tog Ho> dana ne zovemo Sezam. Postavimo listu zahteva i najavimo Ho> neproduzavanje pretplate ako se zahtevi ne ispune. A ako zahtevi Ho> (sto je za ocekivati) ne budu ispunjeni - prelazimo kolektivno na Ho> SezamPro ili neko drugo mesto. E, ne valja to. Treba pobati stari opobani recept. Sakupimo se lepo svi ispred BIGZ-a, ponesemo modeme sa sobom radi simbolike :) i blokiramo ulicu. Zamislite samo naslove u novinama: "Strajk nezadovoljnih korisnika sezama" "Gradska vlada i uprava Sezama zapoceli pregovore sa strajkacima" :) ...
predlozi.536 qpele, -> #534, drejk
Dr> nek nam jednom kazu, da li je sezam na prodaju? :)) Verovatno su Da li si lud, ko bi kupio sezam?
predlozi.537 popovics,
Evo mog predloga (koji ja se nadam nije loš): Da kada JA zovem, sistem nesmatra mojke poruke NOVIM. Pobogu, zašto bi čitao šta sam napisao kada znam (nisam valjda tolko zaboravan?).
predlozi.538 supers, -> #1341, obren
>> Ako upotrebiš i prekidač /h dobijaš i uputstvo za SezamNet u HTML >> formatu zajedno sa porukama. Koje bi moralo da postoji i u direktorijumu, ponavljam po hiljaditi put.
predlozi.539 nitugard, -> #534, drejk
> duzhe vreme) dodje mu nekih 20000-30000 dinara - plate zaposlenima (recimo > da ih ima 10-ak) nekih 20000 dinara - odrzavanje - struja, voda sl. Neka B))))))))))))) Više volim da se smejem nego da plačem. Koje crne plate zaposlenima? Kome? Svi su volonteri. Jedina koja možda ima platu je sekretarica, a i to naslućujem samo na osnovu činjenice da ima godišnji odmor. Da ne pričamo o tome kako si izdašne plate dodelio... Nije Sezam naftna industrija niti EDB B)
predlozi.540 nitugard, -> #537, popovics
> Da kada JA zovem, sistem nesmatra mojke poruke NOVIM. Pobogu, zašto > bi čitao šta sam napisao kada znam (nisam valjda tolko zaboravan?). Ako se ne "pozdraviš" sa sistemom sa "bye", nego samo prekineš vezu, ovo se redovno dešava. Smatra se da nije bug nego feature. Da li koristiš komandu "seen" da obavestiš sistem da poruke koje si video ne želiš više da gledaš?
predlozi.543 nenad, -> #534, drejk
> Pa, koliko sam i nachuo, i nije na prodaju, al ne zbog mogucnosti > lake zarade (mada verovatno ima i toga ;) vec zbog toga sto je > vlasnistvo sezama vec uredjeno. Nek nam zak ili nenad to malo bolje > pojasne, i nek nam jednom kazu, da li je sezam na prodaju? :)) Ako se neko obrati sa ozbiljnom ponudom, sumnjam da će razgovor biti odbijen.
predlozi.544 stameni, -> #537, popovics
>> Evo mog predloga (koji ja se nadam nije loš): >> Da kada JA zovem, sistem nesmatra mojke poruke NOVIM. Stavi ignore samom sebi...
predlozi.545 popovics, -> #450, firus
>> Da kada JA zovem, sistem nesmatra mojke poruke NOVIM. Pobogu, >>zašto >> bi čitao šta sam napisao kada znam (nisam valjda tolko >>zaboravan?). Pa, možda se nisam najbolje izrazio... >>>Ako se ne "pozdraviš" sa sistemom sa "bye", nego samo prekineš vezu, >>>ovo se redovno dešava. Smatra se da nije bug nego feature. >>>Da li koristiš komandu "seen" da obavestiš sistem da poruke koje si >>>video ne želiš više da gledaš? Mislim, naprimer, uzmem ja (kao sada tebi) odgovorim nekome na poruku:reply 4.450, otkucam ja poruku i posle toga kada lupim:dir, on meni moju poruku prijavljuje kao novu...
predlozi.546 milosh.zorica,
ideja o otkupu sezama je baš lepo osmišljena ja bih kupio jedno 5% posto od ukupnog sistema. sa otkupom bih malo više novca išlo sysadm-u i ostalim.
predlozi.547 qpele, -> #543, nenad
Ne> Ako se neko obrati sa ozbiljnom ponudom, sumnjam da ce razgovor Ne> biti odbijen. Da zapocnemo licitaciju? :) Evo ja nudim 1DM, ko daje vise?
predlozi.548 miskop, -> #544, stameni
->>> Evo mog predloga (koji ja se nadam nije loš): ->>> Da kada JA zovem, sistem nesmatra mojke poruke NOVIM. -> -> Stavi ignore samom sebi... Svaka čast majstore. Nadam se da će te ovaj poslušati...
predlozi.549 n.ceh, -> #545, popovics
> poruku:reply 4.450, otkucam ja poruku i posle toga kada lupim:dir, > on meni moju poruku prijavljuje kao novu... Pa i jeste nova...
predlozi.550 popovics, -> #549, n.ceh
>>Pa i jeste nova Kako nova kad je JA poslah pre pola minuta? ""
predlozi.551 firus, -> #545, popovics
>>>> Ako se ne "pozdraviš" sa sistemom sa "bye", nego samo >>>> prekineš vezu, ovo se redovno dešava. Smatra se da nije bug > > Mislim, naprimer, uzmem ja (kao sada tebi) odgovorim nekome na > poruku:reply 4.450, otkucam ja poruku i posle toga kada > lupim:dir, on meni moju poruku prijavljuje kao novu... Voleo bih da znam kakvim si volšebnim putevima uspeo da odgovoriš na moju poruku, uz citiranje tudje poruke - očigledna greška, jer na moju poruku svakako nisi hteo da repliciraš. Ako radiš u Senioru, valjalo bi obavestiti obrena o ovome, ali, pošto verovatno radiš sve online (citirani deo me upućuje na to), ne bi bilo loše da malo popripaziš na greške u kucanju - cenim da si zapravo hteo da repliciraš na poruku 4.540 ... B)
predlozi.552 popovics, -> #551, firus
>>Ako radiš u Senioru, valjalo bi obavestiti obrena o ovome, >>ali, pošto verovatno radiš sve online (citirani deo me upućuje na >>to), ne bi bilo loše da malo popripaziš na greške u kucanju - >>cenim da si zapravo hteo da repliciraš na poruku 4.540 ... B) U pravu si, ja radim online, ali ne prekucavam nego paste-ujem iz DOS prozora Telix-a iz Win-a 95. P.S. Što jadan Obren malim slovom?
predlozi.553 firus, -> #552, popovics
>>> upućuje na to), ne bi bilo loše da malo popripaziš na greške >>> u kucanju - cenim da si zapravo hteo da repliciraš na poruku >>> 4.540 ... B) > > U pravu si, ja radim online, ali ne prekucavam nego paste-ujem > iz DOS prozora Telix-a iz Win-a 95. Krajnje je vreme da počneš da koristiš neki OLR - ostaje ti više vremena, možeš da pišeš poruke natenane (da ih prekrajaš do mile volje) i da se tako spaseš situacije da bupneš nešto u afektu ... > P.S. Što jadan Obren malim slovom? Jer mu to nije ime ili nadimak već samo username. Čini mi se da je to opšteprihvaćena konvencija u modemskim komunikacijama (neka me neko ispravi ako grešim). Zar bi za tebe trebao da kažem Popovics (sa velikim početnim slovom) ?! Moraš priznati da to pomalo ružno izgleda.
predlozi.554 n.ceh, -> #550, popovics
> >>Pa i jeste nova > Kako nova kad je JA poslah pre pola minuta? Nova - nisi je pročitao & proglasio za staru komandom SEEN.
predlozi.555 popovics, -> #553, firus
>> Krajnje je vreme da počneš da koristiš neki OLR - ostaje >> ti više vremena, možeš da pišeš poruke natenane (da ih prekrajaš >> do mile volje) i da se tako spaseš situacije da bupneš nešto u >> afektu ... Da, najverovatnije si u pravu da treba da koristim OLR-ove. Ja imam "skinut" Sor, ali je dokumentacija PREOBIMNA, a mene neverovatno MRZI da je čtiam, pa zato ne znam da radim sa njim. Ako ti nije teško, da li bi mogao da mi pošalješ ( ove ili u mail ) uputstvo za Sor, samo sa osnivnim komandama, i njihovim sintaksama, i skraćenim objašnjenjima. >> Jer mu to nije ime ili nadimak već samo username. Čini mi se >> da je to opšteprihvaćena konvencija u modemskim komunikacijama >>(neka me neko ispravi ako grešim). >> Zar bi za tebe trebao da kažem Popovics (sa velikim početnim >> slovom) ?! Moraš priznati da to pomalo ružno izgleda. Što se tiče velokog slova, po meni bi trebalo da se piše Obren velikim ( username se može shvatiti kao nadimak ), a da ne bi pomislio da sam jedini koji tako misli, pogledaj poruku 7.809 u ovoj konferenciji. P.S Ovo je pisano ONLINE
predlozi.556 firus, -> #555, popovics
>>> Krajnje je vreme da počneš da koristiš neki OLR - ostaje > > Da, najverovatnije si u pravu da treba da koristim OLR-ove. Ja > imam "skinut" Sor, ali je dokumentacija PREOBIMNA, a mene > ... > ... Šta tu ima da se objašnjava - instaliraš ga, po potrbi prepraviš konfiguracioni fajl i pičiš. Ukoliko ti negde zaškripi, pritisneš F1 i nema problema ... >>> Jer mu to nije ime ili nadimak već samo username. Čini mi se >>> da je to opšteprihvaćena konvencija u modemskim >>> komunikacijama (neka me neko ispravi ako grešim). > > Što se tiče velokog slova, po meni bi trebalo da se piše Obren > velikim ( username se može shvatiti kao nadimak ), a da ne bi > pomislio da sam jedini koji tako misli, pogledaj poruku 7.809 u > ovoj konferenciji. Ufff, bre, šta si se do'vatio toga ?! Ima daleko većih problema na SEZAM-u, a ti navalio ... B( Mada, meni i dalje neopisivo ružno izgleda pisanje nekih username-ova velikim slovima, npr.: Popovics, The.Edge, Savicd, Dzakic ... Što se tiče Obrena (eto ti veliko slovo ;), treba ga pitati šta on misli o tome. BTW, moj user mnogi pišu sa malim početnim slovom, iako mi je to nadimak koji vučem već 8 godina, pa mi ne smeta.
predlozi.557 n.ceh, -> #555, popovics
> "skinut" Sor, ali je dokumentacija PREOBIMNA, a mene neverovatno > MRZI da je čtiam, pa zato ne znam da radim sa njim. Ako ti nije Jel'? Ti bi da se *e*eš, a da ti ne uđe? E, pa ne može, sinko.
predlozi.558 obren, -> #556, firus
> Mada, meni i dalje neopisivo ružno izgleda pisanje nekih > username-ova velikim slovima, npr.: Popovics, The.Edge, Savicd, > Dzakic ... Što se tiče Obrena (eto ti veliko slovo ;), treba ga > pitati šta on misli o tome. Svakako da je bolje usernameove pisati malim slovom (čak i kada je zaista nadimak iz stvarnog života). Možda bode oči ponekom, ali toliko su svi navikli na takav način pisanja da bi promena zaista bola oči (a i inače, sve Internet adrese su malim slovima)
predlozi.559 darth.vader, -> #547, qpele
>> Da zapocnemo licitaciju? :) >> Evo ja nudim 1DM, ko daje vise? 1 DM i 5pfeninga ;)
predlozi.560 darth.vader, -> #555, popovics
>> "skinut" Sor, ali je dokumentacija PREOBIMNA, a mene neverovatno >> MRZI da je ctiam, pa zato ne znam da radim sa njim. Ako ti nije >> tesko, da li bi mogao da mi posaljes ( ove ili u mail ) uputstvo za Pa i ne treba da citas celu dokumentaciju. Imas online help koji se poziva sa F1, i iz njega ces najlakse sve nauciti sto ti je potrebno... See ya, Darth :)
predlozi.561 pvlada, -> #559, darth.vader
> 1 DM i 5pfeninga ;) 100DM
predlozi.562 pvlada,
Ako ste u mogućnosti ne bi bilo loše da omogućite čitanje maila i sa interneta, a kasnije i telnet ? Pozdrav Vlada
predlozi.563 pvlada,
Mogli bi da namestite nekako da pomoću neke komande možemo da stavimo da nam sezam daje sysmsg i za tuđe poruke koje se označe, najbolje po broju poruke. Pozdrav Vlada
predlozi.564 popovics,
Evo mog predloga, koji glasi: Grupe bi trebale da budu organizovane više kao konferencije nego kao mail. Ipak su one bliže konferencijama nego mail-u...
predlozi.565 jjerry,
'Ajde uvedite jedno glasanje na Sezamu vezano za izbore :) Da vidimo kako je opredeljen ovdasnji narod :))
predlozi.566 gmatic, -> #565, jjerry
==> 'Ajde uvedite jedno glasanje na Sezamu vezano za izbore :) ==> Da vidimo kako je opredeljen ovdasnji narod :)) Pa zar nije bilo?
predlozi.567 nenad, -> #562, pvlada
> Ako ste u mogućnosti ne bi bilo loše da omogućite čitanje maila i > sa interneta, a kasnije i telnet ? Kada budemo imali direktan link sa internetom i mogućnost da otvaramo PPP naloge biće moguće i čitanje i pisanje, kako mail-a tako i konferencijskih poruka sa Interneta, preko Web interfejsa. Telnet se podrazumeva.
predlozi.568 nenad, -> #563, pvlada
> Mogli bi da namestite nekako da pomoću neke komande možemo da > stavimo da nam sezam daje sysmsg i za tuđe poruke koje se označe, > najbolje po broju poruke. To nije moguće lako uraditi zbog načina na koji je sada organizovan mehanizam sysmsg-ova, predlog je svakako vredan razmatranja za implementaciju kada se bude radila neka veća revizija CONF podsistema.
predlozi.569 vitez.koja, -> #555, popovics
#=> Da, najverovatnije si u pravu da treba da koristim OLR-ove. Ja #=>" imam skinut" Sor, ali je dokumentacija PREOBIMNA, a mene #=> neverovatno MRZI da je čtiam, pa zato ne znam da radim sa njim. E da je sreće da te isto tako mrzi da pišeš... sk
predlozi.570 jjerry,
Za shto ne biste uveli i SYSMSG za poruke koje se pojavljuju u grupi ? Lepo da pishe u kojoj je grupi i od koga je poruka.. Pozdrav! §JţÔÔśř
predlozi.572 nenad, -> #570, jjerry
> Za shto ne biste uveli i SYSMSG za poruke koje se pojavljuju u > grupi ? Lepo da pishe u kojoj je grupi i od koga je poruka.. Pa uvek možeš da ih vidiš sa group list, ta komanda i postoji u sistemskom autoexec-u.
predlozi.573 mstanojevic,
>>> Zasto ne organizujete privatizaciju sezama... > Vidis to nije losa ideja ali mislim da ce to tesko uspeti , > stvarno je strasna ideja ja sam za a da se napravi "vote" ili spisak gde bi se upisali svi koji su "za" i hoce da otkupe SEZAM-a ja bi na primer, iz ljubavi prema istom dao i vi{e ALBS P.S. Slazem se sa predlozima, ne treba internet, ali bi mnogo voleo da na Sezamu izgleda kao tamo
predlozi.574 popovics, -> #573, mstanojevic
Izvnivi što te ne citiram, ali moraš da shvatiš da privatizacija Sezama NIKAD neće uspeti ( to je bar moje skromno mišljenje ) iz prostog razloga koji se zove naš mentalitet tj. 3 čoveka = 4 mišljenja
predlozi.575 kostja, -> #574, popovics
> Sezama NIKAD nece uspeti ( to je bar moje skromno misljenje ) iz > prostog razloga koji se zove nas mentalitet tj. 3 coveka = 4 misljenja Vidi se da ne znas svoj narod ... 3 coveka = 7 misljenja :)
predlozi.576 morkin, -> #575, kostja
> Vidi se da ne znas svoj narod ... 3 coveka = 7 misljenja :) Po toj logici, koliko mišljenja ima n ljudi? (sasvim ozbiljno pitanje)
predlozi.577 mirkomi, -> #576, morkin
>> Vidi se da ne znas svoj narod ... 3 coveka = 7 misljenja :) > > Po toj logici, koliko misljenja ima n ljudi? (sasvim ozbiljno pitanje) Cista kombinatorika:) Svaki covek sam ima jedno misljenje, kad se nadju dvojica imaju neko trece misljenje, svaka nova kombinacija radja novo misljenje; to je suma svih mogucih klasa kombinacija bez ponavljanja, ne racunajuci mogucnost da postoji misljenje kad ne postoji covek:) Matematicki (ako se ne varam): Broj misljenja n ljudi = Suma (r=1 do n) n!/(r!(n-r)!), ovo suma je ono sigma veliko, a ovo u zagradi su granice sume. Ozbiljan odgovor na ozbiljno pitanje, samo ne znam da li je tacan.
predlozi.578 mirkomi, -> #577, mirkomi
Zaboravih da napisem da je to 2^n -1.
predlozi.579 darth.vader, -> #576, morkin
>> > Vidi se da ne znas svoj narod ... 3 coveka = 7 misljenja :) >> Po toj logici, koliko misljenja ima n ljudi? (sasvim ozbiljno pitanje) Verovatno n * 7/3 ;) See ya, Darth :)
predlozi.580 kostja, -> #576, morkin
=> Po toj logici, koliko mišljenja ima n ljudi? (sasvim ozbiljno pitanje) Pa, trebalo bi uzeti u obzir sve moguće kombinatorike koje se mogu napraviti sa n ljudi. Dakle, osnovno je n mišljenja, pa se doda još (n * (n-1)): 2 za grupu od dva čoveka, pa (n * (n-1) * (n-2)) : 6 za moguće grupe od tri čoveka, pa (n * (n-1) * (n-2) * (n-4)) : 24 za grupe od četri čoveka, pa ... Sve zajedno ima neka "imenovana" formula, ali ne mogu sad da se setim kako se beše zove i kako ide.
predlozi.581 silence, -> #577, mirkomi
> Cista kombinatorika:) > Svaki covek sam ima jedno misljenje, kad se nadju dvojica imaju > neko trece misljenje, svaka nova kombinacija radja novo misljenje; > to je suma svih mogucih klasa kombinacija bez ponavljanja, ne racunajuci > mogucnost da postoji misljenje kad ne postoji covek:) Eejjjj... kud ti odlete!? Mišljenje je vezano za pojedinca, ne menja čovek valjda mišljenje samo zato što je u grupi! Sto ljudi ima sto mišljenja o nečemu. Ništa komplikovanije. Navukla te manguparija... Diši malo, diši! ;)
predlozi.582 kostja, -> #581, silence
=> Eejjjj... kud ti odlete!? Mišljenje je vezano za pojedinca, ne menja => čovek valjda mišljenje samo zato što je u grupi! Sto ljudi ima sto Da li bi ponovo promislio o tvojoj tvrdnji? Celog svog života gledam kako ljudi imaju jedno mišljenje... sve dok se ne nađu u društvu.
predlozi.583 silence, -> #582, kostja
> Da li bi ponovo promislio o tvojoj tvrdnji? > > Celog svog života gledam kako ljudi imaju jedno mišljenje... > sve dok se ne nađu u društvu. Iz vaše računice sledi, čini mi se, da je broj mišljenja grupe ljudi jednak broju pojedinačnih mišljenja uvećanom za još jedno mišljenje - zajedničko mišljenje, pretpostavljam. Mislim da jedan čovek ne može istovremeno imati dva mišljenja (istovremeno mislim kako je moj monitor prašnjav i kako moj monitor nije prašnjav!??). Ono o čemu ti govoriš čini mi se da nije mišljenje nego stavovi koji se javno zastupaju, mada bi u slučaju iskrenih ljudi ta dva pojma trebalo da se poklapaju. Dakle, dolazi se do iskrenosti... Ali, ako se govori o mišljenju (usmereno operisanje znacima ili simbolima pomoću koga se dolazi do uviđanja odnosa) siguran sam da jedan čovek ne može istovremeno imati dva mišljenja o nečemu, sem u slučaju patoloških stanja, možda u stanjima izmenjene svesti, u naprednim stanjima svesti (relativističko uviđanje stvarnosti)... Ništa što bi se jednostavno dalo ubaciti u formulu...
predlozi.584 morkin, -> #583, silence
> zajedničko mišljenje, pretpostavljam. Mislim da jedan čovek ne može > istovremeno imati dva mišljenja (istovremeno mislim kako je moj > monitor prašnjav i kako moj monitor nije prašnjav!??). Ja istovremeno mislim da moj monitor nije prašnjav i govorim da je prašnjav jer tako misli moja žena. ;) Oženi se; vrlo brzo ćeš naučiti da imaš dva mišljenja. ;) > Ono o čemu ti govoriš čini mi se da nije mišljenje nego stavovi koji > se javno zastupaju, mada bi u slučaju iskrenih ljudi ta dva pojma U pravu si, radi se o stavovima koji se javno zastupaju i predstavljaju kao mišljenja. Zato smo i pošli od ironičnog dva Srbina - tri mišljenja.
predlozi.585 miskop, -> #580, kostja
-> Pa, trebalo bi uzeti u obzir sve moguće kombinatorike -> koje se mogu napraviti sa n ljudi. Dosta više, BRE ! ;|
predlozi.586 kostja, -> #583, silence
=> Iz vaše računice sledi, čini mi se, da je broj mišljenja grupe ljudi => jednak broju pojedinačnih mišljenja uvećanom za još jedno mišljenje - => zajedničko mišljenje, pretpostavljam. Mislim da jedan čovek ne može Donekle, broj mišljenja uvećan za broj mogućih kombinacija 2, 3, 4 i više čoveka koji se može napraviti od n broja. P.S. Doduše, to je šala i malce preuveličano...
predlozi.587 silence,
Bilo bi veoma lepo i korisno da se onemogući page-ovanje guest-ova Sezama, stavljanje istih u page off status, kad već nijedna page komanda (pa ni page off) ne radi u tom režimu. Svojevremeno sam doživeo da me kao guesta maltretira neki dokoni i nekulturni korisnik, a pre neki dan se to desilo i jednom mom prijatelju koji je zainteresovan za učlanjavanje. Naravno, jedini izlaz je bio 'bye' i pozivanje kasnije...
predlozi.588 popovics, -> #587, silence
> Bilo bi veoma lepo i korisno da se onemogući page-ovanje > guest-ova Sezama, stavljanje istih u page off status, kad već > nijedna page komanda (pa ni page off) ne radi u tom režimu. > Svojevremeno sam doživeo da me kao guesta maltretira neki > dokoni i nekulturni korisnik, a pre neki dan se to desilo i > jednom mom prijatelju koji je zainteresovan za učlanjavanje. > Naravno, jedini izlaz je bio 'bye' i pozivanje kasnije... Da, apsoulutno se slažem, iz ličnog iskustva, jer ja često kad mi istekne time za neki dan pozovem kao demo, a ostali korisnici (koji su trenutno na sistemu) podj*bavaju. P O P
predlozi.589 pvlada, -> #587, silence
> Bilo bi veoma lepo i korisno da se onemogući page-ovanje guest-ova I nije moguće, guest je uvek u page off režimu, a demo može da se page-uje, a da ne može on da page-uje. Pozdrav Vlada
predlozi.590 popovics, -> #587, silence
> Bilo bi veoma lepo i korisno da se onemogući page-ovanje > guest-ova Sezama, stavljanje istih u page off status, kad već > nijedna page komanda (pa ni page off) ne radi u tom režimu. > Svojevremeno sam doživeo da me kao guesta maltretira neki > dokoni i nekulturni korisnik, a pre neki dan se to desilo i > jednom mom prijatelju koji je zainteresovan za učlanjavanje. > Naravno, jedini izlaz je bio 'bye' i pozivanje kasnije... Da, apsoulutno se slažem, iz ličnog iskustva, jer ja često kad mi istekne time za neki dan pozovem kao demo, a ostali korisnici (koji su trenutno na sistemu) podj*bavaju. P O P
predlozi.591 popovics, -> #589, pvlada
> I nije moguće, guest je uvek u page off režimu, a demo može da > se page-uje, a da ne može on da page-uje. Da, pobrkani termini, mislili smo na DEMO.
predlozi.592 bastion, -> #590, popovics
>> Da, apsoulutno se slazem, iz licnog iskustva, jer ja cesto kad >> mi istekne time za neki dan pozovem kao demo, a ostali >> korisnici podj*bavaju. Ala ti volis sezam kad se javljas i kao demo... Samo kad ti dodje tel racun....
predlozi.593 zoxy, -> #587, silence
> Svojevremeno sam doziveo da me kao guesta maltretira neki dokoni i > nekulturni korisnik, a pre neki dan se to desilo i jednom mom prijatelju A da te covek pita sta trazis u guestu? ;>>
predlozi.594 silence, -> #593, zoxy
> A da te covek pita sta trazis u guestu? ;>> Kad moram da ti nacrtam (lepo sam napisao "svojevremeno"), evo: aprila ove godine isticala mi je pretplata na Pro-u. Da bih isprobao vezu sa Net-om, ne bih li eventualno postao član, zvao sam nekoliko puta kao demo i kao guest. Demo i guest tome valjda i služe!? Ili si imao neku drugu ideju?
predlozi.595 popovics, -> #593, zoxy
>> Svojevremeno sam doziveo da me kao guesta maltretira neki >> dokoni i nekulturni korisnik, a pre neki dan se to desilo i > jednom mom prijatelju > > A da te covek pita sta trazis u guestu? ;>> Pa, moraš da shvatiš da onih 1,5 sati nije dovoljno za svakoga, i da ima modemomanijaka... P O P
predlozi.596 zoxy, -> #594, silence
>> A da te covek pita sta trazis u guestu? ;>> > > Kad moram da ti nacrtam (lepo sam napisao "svojevremeno"), evo: aprila > ove godine isticala mi je pretplata na Pro-u. Da bih isprobao vezu sa > Net-om, ne bih li eventualno postao clan, zvao sam nekoliko puta kao > demo i kao guest. Demo i guest tome valjda i sluze!? Ili si imao neku > drugu ideju? Alo, bre.. salimo se malo... vide li ;>> n kraju. Inace i ja cesto radim isto to sto i ti.. :))
predlozi.597 mika,
e, imam jedan predlog.. trebalo bi da se korisnicima mladjim od 16 17 godina ukine REPLY komanda u pojedinim konfama.. tako da ne bi mogli da trujemo narod glupim odgovorima.. Dovoljno dodje i READ.. mika p.s. boze boze... kako sam pametan..
predlozi.598 epson, -> #597, mika
│ trebalo bi da se korisnicima mladjim od 16 17 godina ukine REPLY └───────────────────────────────────────────────── Što ? Ja imam 15 godina .
predlozi.599 mika, -> #598, epson
>> Sto ? Ja imam 15 godina. Imam i ja.. ali ipak.. kad uzme bre da sere neko kao nesto zna (mislim od dece) a ono.. cak mu i poverujes..
predlozi.601 popovics, -> #599, mika
>>> Sto ? Ja imam 15 godina. > > Imam i ja.. ali ipak.. kad uzme bre da sere neko kao nesto zna > (mislim od dece) a ono.. cak mu i poverujes.. Ej, ljudi, ukidanje komande korisnicima (koji plaćaju jednaku pretplatu kao i ostali) koji su mlađi od 16-17 godina je stvarno smešno... Ako ipak neko nekome TOLIKO smeta da je neizdržljivo, onda neka se ili požali upravi, a ona će ga zamoliti da se lepše ponaša na sisitemu ili da mu jednostavno da ignore... Inače imam i predlog: Posle 2 žuta kartona (opomene) korisnik se kažnjava ukidanjem pretplate za jedan mesec, a posle 3 izbacivanje sa sistema... Čim bi dvoje-troje njih tako izletelo odmah bi se svi urazumili... Inače ja imam čak i manje od 15 godina (13, ako baš hoćete da znate). Ovo predlažem iako sam JA bio kritikovan zbog "šuma" nekoliko puta, ali ja kritike na moj račun uvažavam, i trudim se da uz pomoć njih ispravim svoje ponašanje na sistemu... P O P
predlozi.602 emajsijuen, -> #601, popovics
Po>> Ej, ljudi, ukidanje komande korisnicima (koji placaju jednaku pretplatu Po>> kao i ostali) koji su mladi od 16-17 godina je stvarno smesno... Ako Po>> ipak neko nekome TOLIKO smeta da je neizdrzljivo, onda neka se ili Po>> pozali upravi, a ona ce ga zamoliti da se lepse ponasa na sisitemu ili Po>> da mu jednostavno da ignore... Sta se ti stalno bunis ? Uvek imas neki pametan odgovor! Ovo nije vezano za ovu poruku, jer znam da imas 13 godina (pa je jasno sto se bunis), nego za vecinu ostalih poruka koje si napisao...
predlozi.603 popovics, -> #602, emajsijuen
> Sta se ti stalno bunis ? Uvek imas neki pametan odgovor! Ovo > nije vezano za ovu poruku, jer znam da imas 13 godina (pa je > jasno sto se bunis), nego za vecinu ostalih poruka koje si > napisao... Meni izgleda da si moju poruku čitao na preskok ili je uopšte nisi čitao do kraja... Pročitaj je CELU još jednom, pa ćeš onda valjda shvatiti njenu suštinu. Ovaj deo koji si izabrao da mi komentarišeš, nije UOPŠTE bitan u mojoj poruci. Normalno je da se bunim (zbog godina), ali obrati pažnju na druge delove... P O P
predlozi.604 mirkomi, -> #581, silence
>> Cista kombinatorika:) >> Svaki covek sam ima jedno misljenje, kad se nadju dvojica imaju >> neko trece misljenje, svaka nova kombinacija radja novo misljenje; >> to je suma svih mogucih klasa kombinacija bez ponavljanja, ne racunajuci >> mogucnost da postoji misljenje kad ne postoji covek:) > > Eejjjj... kud ti odlete!? Misljenje je vezano za pojedinca, ne menja > covek valjda misljenje samo zato sto je u grupi! Sto ljudi ima sto > misljenja o necemu. Nista komplikovanije. Navukla te manguparija... Izvini sto malo kasnim, nisam bio na sistemu. LM, ne kontam. Nisi valjda mislio da sam ozbiljan. Ova moja poruka je cista zaj**ancija. Neko (ne secam se ko) je rekao 3 coveka = 7 misljenja. Neko drugi (cini mi se morkin) je pitao koliko misljenja ima n ljudi. Meni pade na pamet da je to 2^n-1 pa sam razvio teoriju, ali ne znam da li je tacna, mozda je to zapravo n+4, covek koji je napisao 3=7 zna, ko sto ti rece navukla me manguparija:))) > Disi malo, disi! ;) Imam nekih problema sa disanjem, otkud znas:)
predlozi.605 kum.djole, -> #601, popovics
>> Posle 2 žuta kartona (opomene) korisnik se kažnjava ukidanjem pretplate za >> jedan mesec, a posle 3 izbacivanje sa sistema... Čim bi dvoje-troje njih ..a ako se ponovo pojavi ovde, komisijsko odsecanje glave na serveru. ;) Man, strpi se malo.. iskuliraj, zajebi te konstruktivne predloge, ionako ih sve možeš naći u ranijim tomovima ove konfe.. ;) Ipak, ima ovde ljudi koji na Sezamu bitišu gotovo deceniju, neki pola decenije, neki su uz Sezam odrasli, prošli pubertet ;).. Treba ipak da prođe nekih 5-6 godina, da overiš pešes Sezamovki, ne Sezamuša ;).. i bićeš ti pravi Sezamovac! Onda neće da šumiš, da se potpisuješ i da budeš zlostavljaT. ;)
predlozi.606 popovics, -> #605, kum.djole
> na Sezamu bitišu gotovo deceniju, neki pola decenije, neki su > uz Sezam odrasli, prošli pubertet ;).. Treba ipak da prođe > nekih 5-6 godina, da overiš pešes Sezamovki, ne Sezamuša ;).. i Da, ali kako da stekem iskustvo (na Sezamu, mislim) ako mi je zabranjeno da se bilo gde pojavim (ukidanje reply komade). Normalno, 100% mi je jasno da ti predlozi neće proći (ni moj, a ni onaj za REP komandu, koji ne znam ko je dao) iz prostog razloga što kad bi se to uvelo mnooogo korisnika bi odustalo od korišćenja sistema (čak i ako ih ne izbace). > bićeš ti pravi Sezamovac! Onda neće da šumiš, da se potpisuješ > i da budeš zlostavljaT. ;) Normalno da ću da budem... :) Što se tiče šuma, pokušavam da ga redukujem, a za predlog da se ne potpisujem ispod poruke sam uvažio...
predlozi.607 popovics, -> #604, mirkomi
> Neko (ne secam se ko) je rekao 3 coveka = 7 misljenja. Ja sam rekao ali ne 3 čoveka = 7 mišljenja nego 3 čoveka = 4 mišljenja, ali to i nije sad toliko bitno... Inače nisam ni predpostavio da će taj (izvinjavam se, ne znam kako da ga nazovem) dovesti do ovolike polemike. Nisam se mešao u diskusiju jer sam mislio da će sama prestati.
predlozi.608 zoxy, -> #597, mika
> e, imam jedan predlog.. > trebalo bi da se korisnicima mladjim od 16 17 godina ukine REPLY > komanda u pojedinim konfama.. tako da ne bi mogli da trujemo narod :)))))))))))))))) Najbolji predlog sto sam cuo ovde.... ;) Ma de se samo seti...
predlozi.611 emajsijuen, -> #603, popovics
>>>> >>>> Sta se ti stalno bunis ? Uvek imas neki pametan odgovor! Ovo >>>> nije vezano za ovu poruku, jer znam da imas 13 godina (pa je >>>> jasno sto se bunis), nego za vecinu ostalih poruka koje si >>>> napisao... ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ Po>> Meni izgleda da si moju poruku citao na preskok ili je uopste nisi citao Po>> do kraja... Procitaj je CELU jos jednom, pa ces onda valjda shvatiti Meni se ipak cini da ti nisi moju poruku procitao do kraja...
predlozi.612 silence, -> #604, mirkomi
> LM, ne kontam. Nisi valjda mislio da sam ozbiljan. Ova moja poruka > je cista zaj**ancija. A-ha... Pričaj mi malo o tome... Možeš da se sad vadiš koliko hoćeš (pročitao si da su drugi rekli da su se zezali, pa sad 'ajd i ti), al' da te podsetim šta si bio napisao: > Matematicki (ako se ne varam): > > Broj misljenja n ljudi = Suma (r=1 do n) n!/(r!(n-r)!), > ovo suma je ono sigma veliko, a ovo u zagradi su granice sume. > Ozbiljan odgovor na ozbiljno pitanje, samo ne znam da li je tacan. Jel' neko vidi ovde nekakvu zajebanciju??! Čak si bio i replikovao na ovu svoju poruku sa nekom nejasnom ispravkom gorenavedene formule! Džabe se vadiš. Bolje da ćutiš i pokriješ se ušima. Toliko o tome za sada, a i u buduće.
predlozi.613 kum.djole, -> #606, popovics
>> Da, ali kako da stekem iskustvo (na Sezamu, mislim) ako mi je zabranjeno >> da se bilo gde pojavim (ukidanje reply komade). Normalno, 100% mi je jasno Dao Bog da jednog dana konacno otvore konf. SEX da vidis gde cu ja licno da ti zabranim da se pojavis ;) ..i tebi i onim maloletnicama. ;)
predlozi.614 kostja, -> #607, popovics
=> Ja sam rekao ali ne 3 čoveka = 7 mišljenja nego 3 čoveka = 4 mišljenja, Mislio je čovek na poruku gde sam te ja ispravio... 3=7. Cela moja poenta je bila da stavim akcenat na nestalnost mišljenja kod naših ljudi zavisno u kakvom se društvu (ili ti okruženju) nalaze. PS. Naravno kroz šalu i komiku.
predlozi.615 dr.grba, -> #613, kum.djole
>> Dao Bog da jednog dana konacno otvore konf. SEX da vidis gde cu ja >> licno da ti zabranim da se pojavis ;) ..i tebi i onim maloletnicama. ;) Je li, kume, da te pitam, koliko si ti ono imao godina kad si se vez'o, jel'te, na Sezama? (:O
predlozi.616 popovics, -> #615, dr.grba
> Je li, kume, da te pitam, koliko si ti ono imao godina kad si > se vez'o, jel'te, na Sezama? (:O Ne znam koliko je on imao godina (ne znam ni koliko ih ima sada), ali je te dane bacio u zaborav... Dobro, ja nisam takav, ali SIGURNO možeš da zamisliš početnika koji se sprema da pošalje svoju prvu poruku na bilo koji sistem, a neko uzme i napiše preoštar odgovor na nju i zbog tog odgovora korisnik prestane da kontaktira sa drugim ljudima (malo pretrano, ali jeste) ili ima fobiju od toga da mu neko odgovara na poruku... Inače, što se tiče konferencije SEX, nema šanse da se otvori iz prostog razloga što su konferencije medij za JAVNU diskusiju SVIH korisnika. Kume, ako hoćeš, možeš samo da otvoriš grupu pod tim imenom i da mi tamo zabraniš pristup (mada, ne znam zbog čega bi, kad toga ima na Internetu koliko god hoćeš, inače mislim na sličice i pričice, a ima bogami i na Sezamu i to u konferenciji FORUM:devojke). Inače, samo da te podsetim (ako si to ikada znao) da smo pred tastaturom PC-ja:SVI JEDNAKI, u isto vreme mali, i u isto vreme veliki. Inače, ne mogu da ti tačno kažem gde sam ovo pročitao (u domaćoj računraskoj štampi), ali se u potpunosti slažem sa tim.
predlozi.617 kum.djole, -> #615, dr.grba
>> Je li, kume, da te pitam, koliko si ti ono imao godina kad si se >> vez'o, jel'te, na Sezama? (:O Nepunih 17.. ;) Kako kažu matori Sezamovci, ja sam uhvatio onaj 'poslednji talas'. Nego, neću bre ova dečurlija da se gomila ;) iz prostog razloga što mi, ako se ovako nastavi, ne gine da za par godina pomislim kako sam mator. ;)
predlozi.618 kum.djole, -> #616, popovics
>> Ne znam koliko je on imao godina (ne znam ni koliko ih ima sada), ali je >> te dane bacio u zaborav... Varaš še, ovaj, šinko, grdno še varaš. ;) Kako beše ona iz filma "Eeee.. to su bili dani..". Itekako ih se sećam. Uostalom, ja se ne stidim da priznam kako sam bio pain in the neck u početku, evo, ima još uvek starih tomova konferencija pa vidi tamo onaj period april'94-'95.. kad već nema živih dokaza. ;) >> Dobro, ja nisam takav, ali SIGURNO možeš da >> zamisliš početnika koji se sprema da pošalje svoju prvu poruku na bilo >> koji sistem, a neko uzme i napiše preoštar odgovor na nju i zbog tog >> odgovora korisnik prestane da kontaktira sa drugim ljudima (malo pretrano, >> ali jeste) ili ima fobiju od toga da mu neko odgovara na poruku... Ti sigurno nemaš nikakvu fobiju. ;) Ja recimo ne želim da zamislim početnika koji ne pročita bonton.txt i Uputstvo za korišćenje SezamNET-a.. ;) Evo ni sebe ne mogu da smislim što sam se tri dana mučio oko jednog bezazlenog problema na kompjuteru, umesto da onomad natenane ;) pročitam "readme" fajl, i po njemu se vladam. ;) >> što se tiče konferencije SEX, nema šanse da se otvori iz prostog razloga >> što su konferencije medij za JAVNU diskusiju SVIH korisnika. Je l' ? A što se onda pornići ne emituju u školskom programu ? ;) Šta fali da Ras Majer zameni Dejvida Belamija ? ;) Ok, samo što bih ja stavio "javnu diskusiju svih _punoletnih_ korisnika" ;) iz prostog razloga što su maloletni često i debilno nasađeni ;) pa konferencija može da ode u vražju mater. ;) U Nemačkoj su, recimo, čak i pojedini akcioni filmovi zabranjeni za mlađe od 18 godina. I nemoj tu da mi pominješ nekakvu demokratiju, javnu diskusiju i štatijaznam.. ;) >> kad toga ima na Internetu koliko god hoćeš, Stvarno ? Užas. ;) Dobro, neću ja da ti morališem ovde.. ;) >> Inače, samo da te podsetim (ako si to ikada >> znao) da smo pred tastaturom PC-ja:SVI JEDNAKI, u isto vreme mali, i u >> isto vreme veliki. Inače, ne mogu da ti tačno kažem gde sam ovo pročitao >> (u domaćoj računraskoj štampi), ali se u potpunosti slažem sa tim. Baš ti hvala :) samo.. ja ne živim sa tastaturom, već ona sa mnom. Sasvim ponekad i sasvim ne previše. A ti nemoj samo da treniraš mišiće na prstima, i biće ok. ;)
predlozi.619 morkin, -> #612, silence
> A-ha... Pričaj mi malo o tome... Možeš da se sad vadiš koliko hoćeš > (pročitao si da su drugi rekli da su se zezali, pa sad 'ajd i ti), al' > da te podsetim šta si bio napisao: > > > Matematicki (ako se ne varam): > > > > Broj misljenja n ljudi = Suma (r=1 do n) n!/(r!(n-r)!), > > ovo suma je ono sigma veliko, a ovo u zagradi su granice sume. > > Ozbiljan odgovor na ozbiljno pitanje, samo ne znam da li je tacan. Pošto sam ja zakuvao, red je da ja i objasnim. Počelo je sa šalom dva Srbina tri mišljenja. Onda smo tu šalu uopštili na to da tri Srbina imaju sedam mišljenja (svako svoje, svaki par svoje i trojka svoje). Onda sam postavio sasvim ozbiljno pitanje (kome, kao i ovom odgovoru) ovde nije bilo mesto: Koliko mišljenja ima n Srba? Na primer, četiri Srbina imaju sledeći broj mišljenja: 4 (svako svoje) 6 (za svih mogućih šest parova) 4 (za sve moguće trojke) 1 (za zajedničko mišljenje sve četvorice) Tako, četiri Srbina imaju zajedno 15 mišljenja. Dosta sam bio ozbiljan. Pitanje: Zbog čega gorenavedena formula o broju mišljenja Srba nije tačna, a ispravna verzija je Broj misljenja n ljudi = (Suma (r=1 do n) n!/(r!(n-r)!) ) - 1 Odgovor: Srbi ne mogu da se slože oko zajedničkog mišljenja. ;)
predlozi.620 fantom, -> #617, kum.djole
>>Nepunih 17.. ;) >>Kako kazu matori Sezamovci, ja sam uhvatio onaj 'polednji talas'. >>Nego, necu bre ova decurlija da se gomila ;) iz prostog razloga sto mi,, >>ako se ovako nastavi, ne gine da za par godina pomislim kako sam mator. ;) Ma to je sve tvoj problem
predlozi.621 kum.djole, -> #620, fantom
> Ma to je sve tvoj problem Apsolutno da je moj problem. :) Ali baš zato vas treba malo vaspitavati.. da bi vi jednog dana znali kako da postupate kad budete imali "problem".. Over & out.
predlozi.622 vstan, -> #606, popovics
> Što se tiče šuma, pokušavam da ga > redukujem, a za predlog da se ne potpisujem ispod poruke sam > uvažio... Svaka čast na uvaženim primedbama :) Reagovao si na pravi način, i za primer drugima. Biti primećen možeš samo kvalitetom svojih poruka, a ne njihovom količinom, što se ovde uvek pokazivalo da je extremno neproporcionalna kvalitetu, ili izgledom.
predlozi.623 zmdjokic, -> #587, silence
» Bilo bi veoma lepo i korisno da se onemoguci page-ovanje guest-ova » Sezama, stavljanje istih u page off status, kad vec nijedna page » komanda (pa ni page off) ne radi u tom rezimu. Koji je sistem prijavljivanja pod guest ili demo nalogom? Sta treba da se kuca kao user a sta kao password? Ima li nekih vremenskih ogranicenja i kolika su? Pozdrav, Djole
predlozi.624 popovics, -> #623, zmdjokic
> Koji je sistem prijavljivanja pod guest ili demo nalogom? Sta > treba da se kuca kao user a sta kao password? Ima li nekih Pa, kao username kucaš DEMO ili GUEST, a neće te ni pitati za pasword... > vremenskih ogranicenja i kolika su? Normalno da ima (da ih nema, svi korisnici bi zvali kao DEMO ili GUEST, mada, doduše, rad pod DEMO ili GUSET nalogom nije baš produktivan). Znam da je ograničenje za demo 10 min., a za guest ne znam.
predlozi.626 mirkomi, -> #612, silence
> A-ha... Pricaj mi malo o tome... Mozes da se sad vadis koliko hoces > (procitao si da su drugi rekli da su se zezali, pa sad 'ajd i ti), al' > da te podsetim sta si bio napisao: >> Matematicki (ako se ne varam): >> Broj misljenja n ljudi = Suma (r=1 do n) n!/(r!(n-r)!), >> ovo suma je ono sigma veliko, a ovo u zagradi su granice sume. >> Ozbiljan odgovor na ozbiljno pitanje, samo ne znam da li je tacan. > Jel' neko vidi ovde nekakvu zajebanciju??! Cak si bio i replikovao na > ovu svoju poruku sa nekom nejasnom ispravkom gorenavedene formule! Ja kazem da se zajebavam, a ti mi ne verujes????? U matematickom delu poruke nema zajebancije, sve je tacno. Zajebancija je u pretpostavci da svaka kombinacija ljudi formira novo misljenje. Nema sanse da stvarno mislis da sam bio ozbiljan. Nemam ja 15 godina, a ni 15-ogodisnjaci ne misle tako. > Dzabe se vadis. Bolje da cutis i pokrijes se usima. :)))))
predlozi.627 bastion,
Evo ga moj predlog: Posto mi je ovo vec kozna koji put da mi modreator ili Sysadm obrise poruku koju napisem u neku konferenciju, a ja se strasno iznerviram ( :))))) ), onda se dosetim: -Zasto moderator mora da obrise poruku! Akcenat bacam na ono "mora da obrise" Konferencija CHAT ima samo jednu temu i ta tema je CHAT! Mogli bi da napravite teme u konferenciji chat i te teme da budu nazivi ostalih konferencija na sezamu! Pa kad mi napisemo neke gluposti na sezamu u nekoj konferenciji, moderatori ili Sysadm lepo prebace te gluposti u tu konferenciju CHAT u temu koja ima isto ime kao i konferencija iz koje prebacuju te gluposti! Naravno lepo izmene zaglavlje tj. napisu na pocetku poruke da je ona prebacena i ko je kome odgovarao (reply-irao) postu! Tu bi mogli da se nastavljaju, raspravljaju i svadjaju! Ljudi se nebi tolko ljutili (barem manje nego da im je posta obrisana)! Posta koja je obrisana moze da sadzi vaznu informaciju za onog kome je upucena (mozda i u prenesenom znacenju), a moderator lepo obrise jer nije poruka u vezi teme i mi da se slikamo lepo! Molim "odgovorne" da dobro porazmisle o ovome jer ovom resenju (predlogu)
predlozi.628 vitez.koja, -> #617, kum.djole
#=> Kako kažu matori Sezamovci, ja sam uhvatio onaj 'poslednji talas'. :)) Mislim da su i "generacije" posle tebe tvrdile da su uhvatile taj poslednji talas... sk
predlozi.629 nenad, -> #627, bastion
> Posto mi je ovo vec kozna koji put da mi modreator ili Sysadm > obrise poruku koju napisem u neku konferenciju, a ja se strasno > iznerviram ( :))))) ), onda se dosetim: > Pa kad mi napisemo neke > gluposti na sezamu u nekoj konferenciji, moderatori ili Sysadm > lepo prebace te gluposti u tu konferenciju CHAT u temu koja ima > isto ime kao i konferencija iz koje prebacuju te gluposti! To nije moguće jer bi nastala "igranka bez prestanka". Odgovore za koje znaš da će najverovatnije biti obrisani nemoj slati, a ako već moraš na nešto da odgovoriš, a znaš da je to otišlo daleko od teme o kojoj se priča u konferenciji, nije nikakav problem da sam prebaciš odgovor i nastavak diskusije u konf. CHAT ili na MAIL. Ako bi tvoj predlog bio usvojen to niko ne bi radio i za veoma kratko vreme bi bilo nemoguće prebacivati sav šum u konf. chat.
predlozi.630 silence, -> #628, vitez.koja
> #=> Kako kažu matori Sezamovci, ja sam uhvatio onaj 'poslednji talas'. > > :)) Mislim da su i "generacije" posle tebe tvrdile da su uhvatile > taj poslednji talas... 'Poslednji talasi' kruže svetom. Ko uzjaši na jedan ne vidi da ih iza ima još... :)