predlozi.631niko.,
imam jedan predlog..
zashto ovde ne instalirate neku bbs igru ( pored suba )
tipa lord (legend of the red dragon)
ili usurper..
barren realms elite..
ili tako neshto..
bilo bi zanimljivo..
a i verujem da bi imalo veliki odziv od strane nas, tj korisnika, jelte..
shta vi mislite ?
predlozi.632simce,
-> #631, niko.> bilo bi zanimljivo..
> a i verujem da bi imalo veliki odziv od strane nas, tj
> korisnika, jelte..
Pa jednom davno.. nekolicina korisnika se borila za to da
se na sezam dovuche MUD. Jedini je problem to lepo osmisliti
i instalirati. Stvar je u tome shto se nikome to ne radi pa
su ljudi batalili stvar.
U svakom sluchaju, podrzavam ovu ideju.. :)
predlozi.633niko.,
-> #632, simce> Pa jednom davno.. nekolicina korisnika se borila za to da
> se na sezam dovuche MUD. Jedini je problem to lepo osmisliti
> i instalirati. Stvar je u tome shto se nikome to ne radi pa
> su ljudi batalili stvar.
xm..
ja mogu da pribavim registrovan lord, ali za pcboard..
pa, ako bi to moglo nekako da se uskladi..
LORD, LORD, LORD, LORD !!!
:)
predlozi.634miskop,
-> #631, niko.-> zashto ovde ne instalirate neku bbs igru ( pored suba )
Onda bi se tako 'lako' dobijala veza sa Sezamom, da bi bilo ludilo...
Sasvim je dovoljan SUB.
predlozi.635pvlada,
-> #634, miskop> Onda bi se tako 'lako' dobijala veza sa Sezamom, da bi bilo ludilo...
Možda bi se teže dobijala veza, ali ako bi se teže dobijala sezam bi
bio popularniji i bilo bi novih korisnika i više para za opremu i
poboljšalo bi kvalitet usluga.
Podržavam MUD
Pozdrav Vlada
predlozi.636niko.,
-> #634, miskop> Onda bi se tako 'lako' dobijala veza sa Sezamom, da bi bilo ludilo...
> Sasvim je dovoljan SUB.
pa..
ako je do toga..
mozhe da se uvede i vreme u koje ne mozhe da se igra..
da bi se, kao, sredile top liste, ili neshto tako..
i to bi trajalo npr, od 8-19..
sasvim dovoljno..
a i ko shto vlada reche..
bilo bi vishe korisnika..
i vishe para..
predlozi.637popovics,
-> #635, pvlada
▄- bio popularniji i bilo bi novih korisnika i više para za
▄- opremu i poboljšalo bi kvalitet usluga.
E, ljudi, ako hoćete da se igrate, a da u isto vreme i pumpate tel. račun,
stavite u resume svoj broj telefona, pa neka vas istomišljenici zovu (ili
vi njih). Smatram da je Sezam osnovan kao OZBILJAN sistem, i trudio se da
do danas to ostane.
P.S NE PODRŽAVAM
predlozi.638pvlada,
-> #637, popovics>E, ljudi, ako hoćete da se igrate, a da u isto vreme i pumpate tel. račun,
>stavite u resume svoj broj telefona, pa neka vas istomišljenici zovu (ili
>vi njih). Smatram da je Sezam osnovan kao OZBILJAN sistem, i trudio se da
>do danas to ostane.
1. Ovo što sam rakao rekao sam ne zbog toga da bi se igrao (ne kažem da ne
bi uopšte, ali uglavnom ne), već jer mislim da bi tako sezam privukao više
korisnika i valjda bi onda bio bolji kvalitet usluge.
2. Neznam da li je sezam osnovan kao ozbiljan sistem ili ne (ma šta to
značilo), a sada sigurno nije ozbiljan sistem. Po meni je ozbiljan sistem
onaj koji brine za svoje korisnike, i gde ima dosta ljudi koji se razumeju
u ono o čemu pričaju, što nije baš slučaj ovde, gde ima dosta mladih
korisnika, koji se baš nerazumeju i pričaju nekakve gluposti i
stvaraju šum (ne mislim da sam ja neki iskusni korisnik, ali se trudim da
kada nešto neznam da ne lupam gluposti).
Pozdrav Vlada
P.S. Nadam se da se niko nije uvredio, jer mi to nije bila
namera ;)
predlozi.639miskop,
-> #635, pvlada-> Možda bi se teže dobijala veza, ali ako bi se teže dobijala sezam bi
-> bio popularniji i bilo bi novih korisnika i više para za opremu i
-> poboljšalo bi kvalitet usluga.
Sezam ne služi za igranje.
predlozi.640supers,
-> #638, pvlada
>> 1. Ovo što sam rakao rekao sam ne zbog toga da bi se igrao (ne kažem da
>> ne bi uopšte, ali uglavnom ne), već jer mislim da bi tako sezam privukao
>> više korisnika i valjda bi onda bio bolji kvalitet usluge.
Zar nisi pročitao iz ove konferencije kako se Sezam finansira?
Uvođenje novih multiuser igara ne bi doprinelo napredovanju Sezama,
nego samo zauzetosti linija.
predlozi.641silence,
-> #636, niko.> mozhe da se uvede i vreme u koje ne mozhe da se igra..
> da bi se, kao, sredile top liste, ili neshto tako..
> i to bi trajalo npr, od 8-19..
Što se mene tiče, više bi mi odgovaralo da to vreme bude od 0-24 h.
> bilo bi vishe korisnika..
> i vishe para..
Bilo bi više korisnika koji bi se igrali, a pare bi nestajale tamo gde
nestaju i ove sadašnje!
predlozi.642planck,
Postovani sisteme,
Imam dva predloga, i hocu da ih ozbiljno razmotrite:
Posto dolazi do velikog haosa u WINDOWS direktorijumu, ja sam resio da predlo-
zim sledece: da se direktorijum WINDOWS podeli na dva dela, prvi deo bi bio
ISKLJUCIVO rezervisan za programe za WINDOWS 3.1, a drugi deo bi bio ISKLJUCI-
VO rezervisan za programe za WINDOWS '95 i NT 4.
Moj drugi predlog se odnosi na DOS direktorijum, tamo postoji nekoliko progra-
ma(POSEBNO drajvera) za WINDOWS operativne sisteme, predlazem: da se ti prog-
rami sklone iz DOS direktorijuma, i da se vise ne stavljaju WINDOWS programi u
DOS direktorijum, a i obratno. Mislim da je sve ovo vrlo jednostavno.
P.S. Prihvatam odgovore samo od kompetentnih ljudi.
Pozdrav,
VLADA
predlozi.643emajsijuen,
Mislim da bi trebalo "prosiriti" komandu ignore i na one koji nisu sa
Sezama. Npr. veoma bih rado stavio ignore na Vector@sezampro.yu.
predlozi.644vstan,
-> #642, planck> Imam dva predloga, i hocu da ih ozbiljno razmotrite:
> Posto dolazi do velikog haosa u WINDOWS direktorijumu, ...
> Moj drugi predlog se odnosi na DOS direktorijum, ...
U toku ovog meseca biće izvršena reorganizacija direktorijuma
kojom će biti obuhvaćeni i vaši predlozi.
Zahvaljujemo na sugestijama :)
predlozi.645saint,
-> #644, vstan
A da li ce mozda biti novih modema i vise fajlova?
predlozi.646ldjordje,
Predlažem da se svakog vikenda organizuje turnir:
"Ko će pre da 'ubode' nod koji funkcioniše"
;(
predlozi.647pvlada,
Predlažem da se reorganizuje računanje downloada, pošto trenutno
ne radi baš najbolje, tj. računa da je prenesen ceo fajl kada je
prenos uspećan, a meni se dešava da nekad samo počne transfer i
ispiše se poruka prenos uspešan i onda mi uračuna naprimer 15Mb,
koje nisam preneo, pa posle moram da tražim da mi se poveća
limit.
Verovano to nije jednostavno da se prepravlja softver, ali evo
jednog predloga kako da se to reši: Da se uzme vreme koliko je
trajao transfer i da se podeli sa brzinom na kojoj je spojen
korisnik, pa da se onda izačuna koliko je mogao da prenese za to
vreme.
Pozdrav Vlada
P.S. Statistika za ukupni download i upload ne funkcioniše baš
najbolje, tj. kada dođe do neke određene vrednosti resetoje se
i vrati na 0, zašto ?
predlozi.648zeljkoj,
-> #647, pvlada> Predlažem da se reorganizuje računanje downloada, pošto
> trenutno
Meni je totalno resetovao i download i upload... ma nema veze...
predlozi.649nenad,
-> #643, emajsijuen> Mislim da bi trebalo "prosiriti" komandu ignore i na one koji nisu
> sa Sezama. Npr. veoma bih rado stavio ignore na Vector@sezampro.yu.
Biće i toga.
predlozi.650nenad,
-> #647, pvlada> Verovano to nije jednostavno da se prepravlja softver, ali evo
> jednog predloga kako da se to reši: Da se uzme vreme koliko je
> trajao transfer i da se podeli sa brzinom na kojoj je spojen
> korisnik, pa da se onda izačuna koliko je mogao da prenese za to
> vreme.
To je suviše nepouzdano, rešenje je da se koristi interni Zmodem
protokol koji bi tačno davao izveštaj o tome koliko je kilobajta
preneseno, ali on još uvek nije spreman za redovnu upotrebu. Ko
želi da pomogne u testiranju može uz svaku download komandu doda
svič /i i javi svoja zapažanja, rezultate, eventualne probleme.
predlozi.651lena,
Da li bi moglo da se u res-u okaci i fajl (slika etc...)
kao sto je to moguce na Pro-u ?
predlozi.652planck,
-> #651, lenaPodrzavam tvoj predlog.
Pozdrav,
VLADA
predlozi.653zoxy,
-> #643, emajsijuen> Mislim da bi trebalo "prosiriti" komandu ignore i na one koji nisu sa
> Sezama. Npr. veoma bih rado stavio ignore na Vector@sezampro.yu.
:))) Vraze jedan...
Inace, izvod sa proa:
R:\>res r vector
'vector' nije korisnik ovog sistema.
;)
predlozi.654popovics,
-> #651, lena
▄- Da li bi moglo da se u res-u okaci i fajl (slika etc...)
▄- kao sto je to moguce na Pro-u ?
Pa, podržam - omah bi okačio homepage...
predlozi.655emajsijuen,
-> #653, zoxyZo>>Inace, izvod sa proa:
Zo>>
Zo>>R:\>res r vector
Zo>>'vector' nije korisnik ovog sistema.
Taj isti vector je moj burazer, kao i Stukelj. Obojica su i na Pro-u i na
Net-u... ;) To tu mora da je neka greska...
predlozi.656zoxy,
-> #655, emajsijuen> Zo>>Inace, izvod sa proa:
> Zo>>
> Zo>>R:\>res r vector
> Zo>>'vector' nije korisnik ovog sistema.
>
> Taj isti vector je moj burazer, kao i Stukelj. Obojica su i na Pro-u i na
> Net-u... ;) To tu mora da je neka greska...
vidi..
oce centrala jednom da pogresi al nece 100 puta...
hm.. ne moze, bre, kompjuktor da pogresi...
btw. jes' ti siguran da nisi ti pogresio? jel su ti oni sigurno braca? ;))
predlozi.657stukelj,
-> #653, zoxy
│ R:\>res r vector
│ 'vector' nije korisnik ovog sistema.
└─────────────────────────────────────────────────
A ko onda na Pro-u lupeta o Zanardiju svaki dan ? ;)
predlozi.658vector,
-> #657, stukelj> A ko onda na Pro-u lupeta o Zanardiju svaki dan ? ;)
Ne secam se da sam tamo ista rekao o Zanardiju ;).
predlozi.659brka,
Predlazem da se u konferenciji Civilizacija otvori
tema pozoriste, a da se ukine tema umetnost koja
je previse opsta.
Pozdrav
Aleksandar
predlozi.660dr.grba,
-> #659, brka>> Predlazem da se u konferenciji Civilizacija otvori
>> tema pozoriste, a da se ukine tema umetnost koja
>> je previse opsta.
U poslednjih godinu dana o pozorištu je bilo toliko poruka da bih
mogao da ih pobrojim na prste. Ako bi se desilo da se stalno održava
visok nivo poruka o pozorištu, ne bi bilo nikakvih prepreka da se
otvori nova tema. Do daljeg, kako stvari stoje, to se ipak neće desiti.
predlozi.661gligo,
-> #658, vector>> A ko onda na Pro-u lupeta o Zanardiju svaki dan ? ;)
> Ne secam se da sam tamo ista rekao o Zanardiju ;).
I bolje sto nisi ;)
nhf
predlozi.662brka,
-> #660, dr.grba> U poslednjih godinu dana o pozoristu je bilo toliko poruka da bih
> mogao da ih pobrojim na prste. Ako bi se desilo da se stalno
> odrzava visok nivo poruka o pozoristu, ne bi bilo nikakvih prepreka
> da se otvori nova tema. Do daljeg, kako stvari stoje, to se ipak
> nece desiti
U kojoj temi onda da pisem o pozoristu?
Evo, GARANTUJEM da ce u temi (ako se otvori) biti najmanje 2
poruke dnevno, jer cu svaki dan pisati u njoj. Ako ne bude tako -
oduzmite mi svakog sledeceg dana 1 sat vremena na sistemu.
Mislim da je posteno.
Pozdrav
Aleksandar
predlozi.663dr.grba,
-> #662, brka>> U kojoj temi onda da pisem o pozoristu?
U umetnosti, recimo.
>> poruke dnevno, jer cu svaki dan pisati u njoj. Ako ne bude tako -
>> oduzmite mi svakog sledeceg dana 1 sat vremena na sistemu.
Nećemo se cenjkati. Ako izazoveš replike i opstaneš u tome, verovatno
ćeš biti rodonačelnik nove teme.
>> Mislim da je posteno.
I ja mislim da je moj predlog pošten (:
predlozi.664dzim,
samo jedna mala zamerka...zashto jedan juzer ne moze da bude gazda
vishe od tri grupe?
i da, mogli bi da stavite sysmsg za novu poruku u grupi...
...nece se baci. :)
predlozi.665trooper,
-> #664, dzim
* Quoting Dzim to All
Dz> samo jedna mala zamerka...zashto jedan juzer ne moze da bude gazda
Dz> vishe od tri grupe?
Pretpostavljam da je u pitanju cista predostroznost da jedan
korinik ne napravi 228 grupa i tako zagusi ceo sistem.
Dz> i da, mogli bi da stavite sysmsg za novu poruku u grupi...
Dz> ...nece se baci. :)
Pa ti stavi u autoexec GROUP LIST pa ces da vidis nove poruke.
predlozi.666dzim,
-> #665, trooper
<M> Pretpostavljam da je u pitanju cista predostroznost da jedan
<M> korinik ne napravi 228 grupa i tako zagusi ceo sistem.
Ono, shvatam i ja to...al ja nisam reko da se stavi
neogranicheno...samo da se malko poveca..
<M> Dz> i da, mogli bi da stavite sysmsg za novu poruku u grupi...
<M> Dz> ...nece se baci. :)
<M>
<M> Pa ti stavi u autoexec GROUP LIST pa ces da vidis nove poruke.
Ne, znash, ja mislim na ono, da ti prijavi dok si na vezi...
Ko za mail i za reply u konfu...
predlozi.667miskop,
-> #665, trooper=> * Quoting Dzim to All
Zaobiđi nas malo sa ovim i repliciraj kao i svaki normalan
čovek.
predlozi.668trooper,
-> #666, dzim
* Quoting Dzim to Trooper
<M> Pretpostavljam da je u pitanju cista predostroznost da jedan
<M> korinik ne napravi 228 grupa i tako zagusi ceo sistem.
Dz> Ono, shvatam i ja to...al ja nisam reko da se stavi
Dz> neogranicheno...samo da se malko poveca..
Pa, pitas sysamd-a da ti poveca...
<M> Dz> i da, mogli bi da stavite sysmsg za novu poruku u grupi...
<M> Dz> ...nece se baci. :)
<M> Pa ti stavi u autoexec GROUP LIST pa ces da vidis nove poruke.
Dz> Ne, znash, ja mislim na ono, da ti prijavi dok si na vezi...
Dz> Ko za mail i za reply u konfu...
E, sad... to bi bilo korisno jedino kad bi bio na vezi i samo cekao
da dodje neka poruka. Ukoliko nesto radis, bilo bi zaista neprijatno.
Nego, moje misljenje je da treba odvojiti online of offline dela, tj.
ostaviti ovako kako jeste.
predlozi.669trooper,
-> #667, miskop
* Quoting Miskop to Trooper
=> * Quoting Dzim to All
Mi> Zaobidi nas malo sa ovim i repliciraj kao i svaki normalan
Mi> covek.
:))
Taj text ubacuje sam off-line reader i norlmalan je svuda u svetu
i kod nas sem na sezamu.
To sto to ovde jos nije stiglo i sto svi koriste razlicite nacine
kvotiranja nije moj problem.
predlozi.670kenza,
-> #669, trooper>> To sto to ovde jos nije stiglo i sto svi koriste razlicite nacine
>> kvotiranja nije moj problem.
Pa bre covek nije ovo Set.Net ;> I ovde se ne koristi BW vec neki
od reader-a koji su pisani iskljucivo za Sezam, mislim da si to
do sada shvatio. Ceo nacin organizovanja konferencijskog sistema
je drugaciji od onog na SET-u, tako da "to nije ovde stiglo"
mozes da okacis macku o rep.
predlozi.672kostja,
-> #669, trooper=> Taj text ubacuje sam off-line reader i norlmalan je svuda u svetu
=> i kod nas sem na sezamu.
=> To sto to ovde jos nije stiglo i sto svi koriste razlicite nacine
=> kvotiranja nije moj problem.
Taj tekst ubacuje OLR, ali on stoji opciono. Dakle, kreneš
na options pa nađeš gde se to isključuje.
A, ne da nije taj fazon stigao ovde, već je odavno
bio. Što se korisnosti te linije teksta tiče... pa,
vide li ti da to još neko koristi osim tebe?
predlozi.673obren,
-> #669, trooperUh bre, ne zna čovek na šta pre da replicira od onih par desetina
poruka koje dnevno šalješ... :(
> Taj text ubacuje sam off-line reader i norlmalan je svuda u svetu
> i kod nas sem na sezamu. To sto to ovde jos nije stiglo i sto svi
> koriste razlicite nacine kvotiranja nije moj problem.
Taj tekst ubacuje off-line reader zato što mu ti nisi rekao da
ne ubacuje, a predstavlja prilično beskorisnu informaciju koja
samo otežava čitanje poruka jer skreće pažnju na nešto što
99% korisnika sezama saznaje pritiskom na Alt-O ili neku sličnu
kombinaciju tastera.
Slažem se sa drugim delom konstatacije, a to je da treba nekako
standardizovati znake za kvotiranje - po meni najbolje je da to
budu jedan ili dva znaka ">" ali sad šta se može kad svako voli
da citira po svome...
Čini mi se da sam ti poslao primedbu i na mail, ali pošto za sada
nema efekta evo i ovde:
1) Ne moraš odgovarati na svaku bogovetnu poruku, rekao bih da
si poslao stotinak poruka u poslednjih 3-4 dana samo u ovu
konferenciju. Ako već odgovaraš, probaj bar da nekako skupiš
više poruka u jednu, ovako me zaboli ruka dok stignem do kraja
konferencije... OK?
2) Preuzmi fajl SEZAMQWK.TXT iz \SEZAM\ direktorijuma i pročitaj ga.
Unutra ćeš naći neke smernice za korišćenje QWK servisa na Sezamu
(koji je uzgred napravljen prvenstveno da bi omogućio vlasnicima
ne-PC računara, dakle Macintosha, Atarija i Amige da koriste
blagodeti off-line čitača sa Sezamom).
Razumem da si navikao na BlueVawe, ali ne možeš zbog toga terorisati
ostale korisnike. Iskreno ti savetujem da pokušaš da koristiš bar
koji dan neki od specijalizovanih Sezam OLR-ova, videćeš da je BW
prilično inferioran za neki ne-QWK sistem. Preporučujem ti Senior ili
SDW, koje možeš naći u Sezamovim direktorijumima.
predlozi.674trooper,
-> #670, kenza
* Quoting Kenza to Trooper
>> To sto to ovde jos nije stiglo i sto svi koriste razlicite nacine
>> kvotiranja nije moj problem.
Ke> Pa bre covek nije ovo Set.Net ;>
Setnet (bez tacke)
Ke> I ovde se ne koristi BW vec neki
Ke> od reader-a koji su pisani iskljucivo za Sezam, mislim da si to
Ke> do sada shvatio.
Ti mislis da sam ja samoinicijativno nabudzio QWK podrsku u
sezam ??
Ne bi to postojalo da ne treba da se koristi ...
Ke> Ceo nacin organizovanja konferencijskog sistema
Ke> je drugaciji od onog na SET-u, tako da "to nije ovde stiglo"
Ke> mozes da okacis macku o rep.
Quotiranje na setnetu je isto kao i na svim mrezama FIDO standarda
i samog FIDONeta. A tako se quotira i na intrnetu. Pogledaj
default qoturanje int.browsera i poruke u news grupama.
predlozi.675trooper,
-> #672, kostja
* Quoting Kostja to Trooper
=> Taj text ubacuje sam off-line reader i norlmalan je svuda u svetu
=> i kod nas sem na sezamu.
=> To sto to ovde jos nije stiglo i sto svi koriste razlicite nacine
=> kvotiranja nije moj problem.
Ko> Taj tekst ubacuje OLR, ali on stoji opciono. Dakle, krenes
Ko> na options pa nades gde se to iskljucuje.
Jeste, moze da se iskljuci...
Ko> A, ne da nije taj fazon stigao ovde, vec je odavno
Ko> bio. Sto se korisnosti te linije teksta tice... pa,
Ko> vide li ti da to jos neko koristi osim tebe?
Ne. Jedino sto vidim jeste da nervira ljude.
Inace, headeri u poruci su svuda normalna stvar pa kod UUCP mreza
zauzimaju i po ceo ekran a vama smeta jedna linija...
predlozi.676niko.,
-> #675, trooper> Ne. Jedino sto vidim jeste da nervira ljude.
> Inace, headeri u poruci su svuda normalna stvar pa kod UUCP mreza
> zauzimaju i po ceo ekran a vama smeta jedna linija...
ma..
sho ne stawish i teglajn..
a i signachr..
da nam swima olakshash zhiwot..
predlozi.677dr.grba,
-> #673, obren>> ne ubacuje, a predstavlja prilično beskorisnu informaciju koja
>> samo otežava čitanje poruka jer skreće pažnju na nešto što
>> 99% korisnika sezama saznaje pritiskom na Alt-O ili neku sličnu
>> kombinaciju tastera.
A gle čuda! Piše i u zaglavlju poruke!... Ko bi rekao!...
predlozi.678trooper,
-> #676, niko.
* Quoting Niko. to Trooper
> Ne. Jedino sto vidim jeste da nervira ljude.
> Inace, headeri u poruci su svuda normalna stvar pa kod UUCP mreza
> zauzimaju i po ceo ekran a vama smeta jedna linija...
Ni> ma..
Ni> sho ne stawish i teglajn..
Ni> a i signachr..
Ni> da nam swima olakshash zhiwot..
Pa jeste. Sve je to normalno samo ovde nije praksa. Ja to ne stvaljam
jer ne volim da mi poruka izgleda prebudzeno.
predlozi.679trooper,
-> #677, dr.grba
* Quoting Dr.grba to Obren
>> ne ubacuje, a predstavlja prilicno beskorisnu informaciju koja
>> samo otezava citanje poruka jer skrece paznju na nesto sto
>> 99% korisnika sezama saznaje pritiskom na Alt-O ili neku slicnu
>> kombinaciju tastera.
Dr> A gle cuda! Pise i u zaglavlju poruke!... Ko bi rekao!...
Meni nije pisalo da sam quotirao tvoj i Obrenov text u zaglavlju.
Kako to??
predlozi.680superhik,
-> #674, trooper:> * Quoting Kenza to Trooper
:> Ti mislis da sam ja samoinicijativno nabudzio QWK podrsku u
:> sezam ??
:>
:> Ne bi to postojalo da ne treba da se koristi ...
Da li si ti čoveče previše spor da skapiraš sledeće
:
tvoj quote je već sadržan u Sezamovom zaglavlju, a ako nisi do
sada naučio kako da u BlueWaveu setuješ da ne unosi 'quoting
xxx to yyy', onda ću ti ja objasniti ;(
predlozi.681kostja,
-> #675, trooper=> Ne. Jedino sto vidim jeste da nervira ljude.
=> Inace, headeri u poruci su svuda normalna stvar pa kod UUCP mreza
=> zauzimaju i po ceo ekran a vama smeta jedna linija...
Čuj, i kod računara (pa, i svega što se tiče te teme)
kao i u životu vrede neka osnovna pravila... jednostavno,
funkcionalno, pregledno, jasno....
A, ako ti baš voliš da gledaš svašta na ekranu m2o3g4u j5a
d6a t7i n8a9p1i2š3m i t4a5k6v7u p8o9r1u2ku.
predlozi.682trooper,
-> #680, superhik
* Quoting Superhik to Trooper
:> Ti mislis da sam ja samoinicijativno nabudzio QWK podrsku u
:> sezam ??
:> Ne bi to postojalo da ne treba da se koristi ...
Su> Da li si ti covece previse spor da skapiras sledece
Su> :
Su> tvoj quote je vec sadrzan u Sezamovom zaglavlju, a ako nisi do
Su> sada naucio kako da u BlueWaveu setujes da ne unosi 'quoting
Su> xxx to yyy', onda cu ti ja objasniti ;(
Ukratko: ne moras nista da mi objasnjavas, linija ostaje
predlozi.683trooper,
-> #681, kostja
* Quoting Kostja to Trooper
Ko> Cuj, i kod racunara (pa, i svega sto se tice te teme)
Ko> kao i u zivotu vrede neka osnovna pravila... jednostavno,
Ko> funkcionalno, pregledno, jasno....
Linija ne smeta na jasnost. I sem toga, moje poruke su veoma
pregledne ako si to mogao zakljuciti do danas.
predlozi.684simce,
-> #681, kostja> A, ako ti bas volis da gledas svasta na ekranu m2o3g4u j5a
> d6a t7i n8a9p1i2s3m i t4a5k6v7u p8o9r1u2ku.
Svashta na ekranu a? ;)
predlozi.685banga,
-> #683, trooper> * Quoting Kostja to Trooper
> Linija ne smeta na jasnost. I sem toga, moje poruke su veoma
> pregledne ako si to mogao zakljuciti do danas.
Naročito ovaj quoting razjašnjava stvar, kome baš nije sasvim jasno.
Apsolutno se slažem treba to još jednom _podvući_, ali dokle ?
Možda su tvoje poruke preglende tebi, jer, normalno, _moraš_ sebi da se
diviš jer si uneo "živost" ovde u mrtvilo NET-a, ali tvoja "jasnost" me
previše podseća na "glasnost".
Samo nastavi tako ;)
Keep on doing it, MAN
predlozi.686zeljkoj,
-> #682, trooper> Ukratko: ne moras nista da mi objasnjavas, linija ostaje
Ok... i tebi ostaje ignore, najmanje od polovine korisnika.
predlozi.687trooper,
-> #685, banga
* Quoting Banga to Trooper
> Linija ne smeta na jasnost. I sem toga, moje poruke su veoma
> pregledne ako si to mogao zakljuciti do danas.
Ba> Narocito ovaj quoting razjasnjava stvar, kome bas nije sasvim jasno.
Ba> Apsolutno se slazem treba to jos jednom _podvuci_, ali dokle ?
Sta podvuci? Liniju ili raspravu o liniji?
Ba> Mozda su tvoje poruke preglende tebi, jer, normalno, _moras_ sebi da
Ba> se divis jer si uneo "zivost" ovde u mrtvilo NET-a, ali tvoja "jasnost"
Ba> me previse podseca na "glasnost".
Jok bre, vidis da samo odgovaram...
predlozi.688trooper,
-> #686, zeljkoj
* Quoting Zeljkoj to Trooper
> Ukratko: ne moras nista da mi objasnjavas, linija ostaje
Ze> Ok... i tebi ostaje ignore, najmanje od polovine korisnika.
Od svakoga ko mi je dao ignore zbog one linije, nije mi zao sto je
to uradio.
predlozi.689superhik,
-> #682, trooper:> Ukratko: ne moras nista da mi objasnjavas, linija ostaje
Što se mene lično tiče možeš i ceo Hiperion od Dena Simonsa da
staviš u heder, ali nemoj da se začudiš kada jednog dana
provališ da si sam na sistemu, tj. da te niko ne primećuje jer
će se to desiti budi siguran... ciao
predlozi.690epson,
-> #682, trooperpredlozi.691epson,
-> #682, trooper
│ Su> tvoj quote je vec sadrzan u Sezamovom zaglavlju, a ako nisi do
│ Su> sada naucio kako da u BlueWaveu setujes da ne unosi 'quoting
│ Su> xxx to yyy', onda cu ti ja objasniti ;(
│
│ Ukratko: ne moras nista da mi objasnjavas, linija ostaje
└─────────────────────────────────────────────────
Stvarno treba ukinuti podršku za QWK pakete !
predlozi.692dr.grba,
-> #688, trooper>> Ze> Ok... i tebi ostaje ignore, najmanje od polovine korisnika.
>>
>> Od svakoga ko mi je dao ignore zbog one linije, nije mi zao sto je
>> to uradio.
Ignore dobijaš i zato što samo repliciraš i repliciraš i repliciraš,
a zapravo pišeš beskorisne poruke. Valjda si tako navikao, šta li.
Nije ni čudo da agituješ da se sve poruke brišu nakon čitanja.
Jedva čekam da vidim da li ćeš i kada sam napisati poruklu koja nije
replika na nečiju drugu.
predlozi.693dselic,
-> #688, trooper> Od svakoga ko mi je dao ignore zbog one linije, nije mi zao sto je
> to uradio.
E čoveče, sad je i meni dokrčilo! Da li ti je toliki problem da
udovoljiš sasvim legitimnim zahtevima većine korisnika ovog sistema??
Shvati već jednom, ovo _NIJE_ Setnet. Ovde QWK pošta _NIJE_ standard.
Ovde _NIJE_ potrebno/lepo/prihvatljivo navoditi onaj quote line, i
zaboga, nemoj rokati reply na svaku poruku koja ti je upućena.
Ti stvaraš u ovoj konferenciji pojavu koja se naziva ŠUM, tj. mnoštvo
poruka ništavnog sadržaja. To tebi sigurno ne smeta jer si došao sa
Setneta gde je to uobičajeno. Medjutim, ovde toga nema (ili nije bilo
u tolikoj meri dok ti nisi započeo lanac). Ja sam upravo zbog šuma
prestao da pratim Setnet konferencije i Internet newsgroups, pa te
zato molim da me toga poštediš ovde.
Ergo, ukini quote line, ili još bolje, skini neki od Sezamovih native
OLR-a, i nemoj da odgovoriš na ovu poruku.
predlozi.694trooper,
-> #692, dr.grba
* Quoting Dr.grba to Trooper
>> Od svakoga ko mi je dao ignore zbog one linije, nije mi zao sto je
>> to uradio.
Dr> Ignore dobijas i zato sto samo repliciras i repliciras i repliciras,
Repliciram poruke koje su za mene. Nove kao sto vidis ne pisem.
Sta, treba da precutim?!
Dr> a zapravo pises beskorisne poruke.
Da vi pisete korisne stvari, dobili biste korisne odgovore...
Dr> Nije ni cudo da agitujes da se sve poruke brisu nakon citanja.
Nije to moja zelja vec se koristi taj sistem u vecini.
Dr> Jedva cekam da vidim da li ces i kada sam napisati poruklu koja nije
Dr> replika na neciju drugu.
Necu napisati ako nije potrebna. Ukoliko se ukaze prilika - videces
poruku. Samo nemoj da brines.
predlozi.695kenza,
-> #692, dr.grba>> Nije ni cudo da agitujes da se sve poruke brisu nakon citanja.
:))))))
predlozi.696astronom,
Nemojte vi da obracate paznju na mene, samo se vi i dalje
svadjajte, a ja cu dati jedan predlog upravi sezama: Predlazem da
se useri korisnika koji se ne javljaju vise od recimo godinu dana,
izbrisu, da bi mogli da ih koriste novi korisnici.
Toliko.
predlozi.697sherloc,
-> #696, astronom
U potpunosti se slazem. :)
predlozi.698darth.vader,
-> #686, zeljkoj>> > Ukratko: ne moras nista da mi objasnjavas, linija ostaje
>> Ok... i tebi ostaje ignore, najmanje od polovine korisnika.
Ko mu da ignore zbog te jedne linije, ja ga smatram glupim bar onoliko
koliko je taj postupak glup...
Sta se bre krvite oko te linije bre ?
predlozi.699dr.grba,
-> #698, darth.vader>> Ko mu da ignore zbog te jedne linije, ja ga smatram glupim bar onoliko
>> koliko je taj postupak glup...
Lično mi ne smeta ta linija, kao što mi ne smeta ni obilje besmislica
izrečenih na obe strane u ovom slučaju.
Smeta mi kada neko pokušava da me pravi budalom i kada svoje stavove
smatra apsolutno temeljnim u ophođenju.
predlozi.700basrak,
-> #696, astronom> Predlazem
> da se useri korisnika koji se ne javljaju vise od recimo godinu
> dana, izbrisu, da bi mogli da ih koriste novi korisnici.
A šta onda sa porukama tih korisnika u konferencijama? Naime, sve te poruke
ostaju u bazi zauvek pa se tvojim predlogom dolazi u situaciju da su te
poruke pisali ljudi koji zapravo nemaju nikakve veze sa originalnim
autorima sem što imaju isti username...
predlozi.701epson,
-> #698, darth.vader
│ Ko mu da ignore zbog te jedne linije, ja ga smatram glupim bar onoliko
│ koliko je taj postupak glup...
└─────────────────────────────────────────────────
Ja sam glup...
predlozi.702sherloc,
-> #700, basrak>> A sta onda sa porukama tih korisnika u konferencijama? Naime, sve
>> te poruke
>> ostaju u bazi zauvek pa se tvojim predlogom dolazi u situaciju da
>> su te
>> poruke pisali ljudi koji zapravo nemaju nikakve veze sa originalnim
>> autorima sem sto imaju isti username...
Pa neka i te poruke izbrisu, kome jos trebaju poruke stare godinu
dana, i to korisnika koji se ne javljaju isto toliko dugo :)
predlozi.703mihailod,
Evo jednog predloga. Neka se u komandu res read
implementira da se zajedno sa sistemskim podacima
ispisu i sve grupe ciji je taj user osnivac.
Mislim da bi ovo bilo lepo i doprinelo kompletnosti
ove komande. Sad, dal' je korisno... verovatno da.
Neka se jos neko izjasni o ovome, mislim da nije
narocito tesko za uraditi.
predlozi.704popovics,
-> #699, dr.grba
▄- smatra apsolutno temeljnim u ophođenju.
Ophođenju prema čemu?
predlozi.705popovics,
-> #702, sherloc
▄- Pa neka i te poruke izbrisu, kome jos trebaju poruke stare
▄- godinu dana, i to korisnika koji se ne javljaju isto toliko
▄- dugo :)
Odgovor na ovo je najprostije SVIMA. Da ne bi stvarali "šum" tj. da
postavljamo već postavljena ( i odgovorena ) pitanja, trebalo bi prvo
proveriti da li je već to bilo, a tek se onda baciti na pisanje. Sezamu
za to služi komanda FIND koja ima odličnu sintaksu, ali je spora :( i to
najverovatnije zbog sporosti samog sistema.
predlozi.706supers,
-> #702, sherloc
>> Pa neka i te poruke izbrisu, kome jos trebaju poruke stare godinu
>> dana, i to korisnika koji se ne javljaju isto toliko dugo :)
Možda nisi primetio, na Sezamu ima mnogo poruka iz kojih može puno da
se sazna i da se uživa, nema veze što je prošlo nekoliko godina.
predlozi.707emajsijuen,
-> #703, mihailodMi>> Evo jednog predloga. Neka se u komandu res read
Mi>> implementira da se zajedno sa sistemskim podacima
Mi>> ispisu i sve grupe ciji je taj user osnivac.
Slazem se, ali ne treba da se ispisuju grupe kojima korisnik nije dao opis...
predlozi.708dr.grba,
-> #704, popovics>> ▄- smatra apsolutno temeljnim u ophođenju.
>>
>> Ophođenju prema čemu?
U ophođenju među ljudima.
predlozi.709bastion,
Predlazem da se na sezamu osnuje telefonski imenik korisnika
sistema!
Pod uslovom:
da korisnici ciji su telefoni citani budu obavesteni koji
korisnik cita njihov telefonski broj i eventualno adresu!
i tome slicno...
Odgovore primam od odgovornih ljudi....
predlozi.710superhik,
-> #701, epson:> Ja sam glup...
Čini mi se da nAs budala na Sezamu ima prilično :(
predlozi.711astronom,
-> #705, popovics
Pa znas sta, ako kazes da pitanja ne treba da se ponavljaju, na
kraju ce sve teme biti potrosene, i postace dosadno, mislim da
poruke koje su pisane pre recimo tri godine, bi mogle da se ponovo
napisu od strane drugih korisnika naravno. Te navedene teme se
verovatno niko i ne seca, ai zar nije zanimljivije da se ponovo
postavi staro pitanje i da se vidi sta novi korisnici imaju da kazu
o tome, nego da preturas po praistorijskim porukama.
Toliko.
predlozi.712darth.vader,
-> #701, epson>> Ja sam glup...
Drago mi je...
Moje ime stoji u mom resu...
Moj bottom line one poruke je bio da se stvara ogroman shum ni iz cega...
See ya, Darth :)
predlozi.713popovics,
-> #711, astronom
▄- Pa znas sta, ako kazes da pitanja ne treba da se ponavljaju,
▄- na kraju ce sve teme biti potrosene, i postace dosadno, mislim
▄- da poruke koje su pisane pre recimo tri godine, bi mogle da se
Paaaaaaa, teško, sa obzirom da se nove stvari stalno pojavljuju, i
da se o ISTIM stvarima može raspravljati ( raspredati ) i po 2-3 meseca
( izuzimajući tu SEZAMNET:kritika i SEZAMNET:problemi ). Elem, moje
mišljenje je ( i dalje ) da se pitanja ne trebaju ponavljati.
▄- ponovo napisu od strane drugih korisnika naravno. Te navedene
▄--teme se
Izvini, ali zamisli situaciju da ti pitaš nešto ( bilo šta ), a odgovore
ti dva korisnika potpuno indentičnim odgovorom s' tim što je jednom
username pperic, a drugom zzile. Da li je tebi isto? Naravno da jeste, jer
ti si u suštini dobio odgovor ( rešenje ) za svoj problem. E, isto tako,
ne vidim razlog što bi se ista pitanja ( i odgovori ) ponavljali, samo
napisani rečima drugog korisnika. Ja Sezamove stare konferencije smatram
za ogromne riznice znanja, koje mogu poslužiti i dan-danas. A ako baš
na Sezamovom diskovima ne bude mesta, ne treba brisati stare poruke, već
ih treba detaljno pročešljati ( počevši od onih najstarijih ) i obrisati
svo "đubre" ( tj. šum ) iz njih.
▄- o tome, nego da preturas po praistorijskim porukama.
Jetste, činjenica je da je Sezamov search engine malo ( ili malo više )
spor, ali to se mora otrpeti jer verujem da je program koji vrši pretragu
opitimizovan, ali da usko grlo predstavlja hardver sistema, ali tome se
ne može ništa bez materijalnih sredstava ( paaaara ), koje BIGZ uporno ne
da ( ili se ne seti, da u okviru njega postoji tamo_neki_sistem koji
treba održavati i stalno ulagati u njega, a redovno se sete da pošalju
uplatnicu 20 dana pre isteka pretplate ).
▄- Toliko.
Ovoliko.
predlozi.714astronom,
-> #713, popovics
>> E, isto tako, ne vidim razlog sto bi se ista pitanja ( i
>> odgovori ) ponavljali, samo napisani recima drugog korisnika.
Pa znas sta, ne kzem ja da treba novi ljudi da ponavljaju
ista pitanja a da pri tom dobijaju iste odgovore. Ja mislim da
novi pa i stari korisnici postave isto ili novo pitanje i onda
novi korisnici daju svoje misljenje, jer se to ranije nije
moglo desiti posto nisu bili clanovi :) .
>> Ja Sezamove stare konferencije smatram za ogromne riznice
znanja, koje mogu posluziti i dan danas. A ako bas na
Sezamovim diskovima ne bude mesta, ne treba brisati stare
poruke, vec ih treba detaljno procesljati ( pocevsi od onih
najstarijih ) i obrisati svo "dubre" ( tj. sum ) iz njih.
Sto se tice ovoga, manje vise bih se slozio sa necim. U redu
neka korisne i najvaznije poruke ostave, ali neka barem vecinu
nepotrebnih i nekorisnih izbrisu ( i to samo u slucaju da se
vecina clanova sezama ne slozi sa mojim prethodnim predlogom ).
Jos samo da zakljucim. Pretpostavimo da je nekom potrebno
nesto vazno, pa mozda ce mu i biti lakse da ponovo postavi
pitanje ( to nije zlocin ) i dobije mozda i potpuniji odgovor
nego sto bi dobio mukotrpnim pretrazivanjem starih poruka. Ali
ako je nesto bas hitno ili nesto slicno, u tom slucaju je
najlakse da pogleda stare poruke, zati i kazem da se slazem da
se neke najzanimljivije i najvaznije sacuvaju.
Nadam se da sve ovo neces shvatiti kao svadju ili tako nesto,
jer ja sigurno ne mislim da je tako, vec kao obicnu razmenu
misljenja, sto bi u stvari i trebalo da bude. :)
>>> Toliko.
>> Ovoliko.
Jos toliko.
predlozi.715bastion,
-> #713, popovics>> Paaaaaaa, tesko, sa obzirom da se nove stvari stalno
>> pojavljuju, i da se o ISTIM stvarima moze raspravljati (
>> raspredati ) i po 2-3 meseca ( izuzimajuci tu SEZAMNET:kritika
>> i SEZAMNET:problemi ). Elem, moje misljenje je ( i dalje ) da
>> se pitanja ne trebaju ponavljati.
>> Izvini, ali zamisli situaciju da ti pitas nesto ( bilo sta ),
>> a odgovore ti dva korisnika potpuno indenticnim odgovorom s'
>> tim sto je jednom username pperic, a drugom zzile. Da li je
>> tebi isto? Naravno da jeste, jer ti si u sustini dobio odgovor
>> ( resenje ) za svoj problem. E, isto tako, ne vidim razlog sto
>> bi se ista pitanja ( i odgovori ) ponavljali, samo napisani
>> recima drugog korisnika. Ja Sezamove stare konferencije
>> smatram za ogromne riznice znanja, koje mogu posluziti i
>> dan-danas. A ako bas na Sezamovom diskovima ne bude mesta, ne
>> treba brisati stare poruke, vec ih treba detaljno procesljati
>> ( pocevsi od onih najstarijih ) i obrisati svo "dubre" ( tj.
>> sum ) iz njih.
>> Jetste, cinjenica je da je Sezamov search engine malo ( ili
>> malo vise ) spor, ali to se mora otrpeti jer verujem da je
>> program koji vrsi pretragu opitimizovan, ali da usko grlo
>> predstavlja hardver sistema, ali tome se ne moze nista bez
>> materijalnih sredstava ( paaaara ), koje BIGZ uporno ne da (
>> ili se ne seti, da u okviru njega postoji tamo_neki_sistem
>> koji treba odrzavati i stalno ulagati u njega, a redovno se
>> sete da posalju uplatnicu 20 dana pre isteka pretplate ).
>> Ovoliko.
Jedno pitanje:
"DA LI TI JE NEKO IKADA REKO DA PREVISE SERES???"
Kao prvo: ako coveku treba neka informacija koja se pominjala
ranije nema razloga da se i odgovor ponovi ponovo. Predhodna
poruka MOZE biti i NETACNA i ZASTARELA ili NEOBJASNJENA.
Takodje "svakim danom se povecava broj korisnika sistema"
(Ne bas svakim danom ali...) koji mogu da odgovore na
poruku!
Kao drugo (sto se tice sezamovog "Search engine"-a):
Rekao si da sezam predstavlja veliku bazu podataka.
Sto jes' jes' (najbolji je.....), sezam stvarno to i
predstavlja ali kasnije kazes da je "search engine" veoma
spor. Spor je stvarno da sporiji nemoze da bude!
E sad, kad uz tu veliku sporost uracunas i lose veze,
i spore kompjutere (i nase i njihove) mozes li da zamislis
kolko nekome treba da pregleda neke poruke koje su stare i
preko godinu dana (naravno pod uslovom da covek zna kada je
napisano ono sto njemu stvarno treba). Medjutim MI mozemo da
zaboravimo tu veliku sprost (mislim na mene i tebe) jer niti
on trosi ni moje ni tvoje vreme na Sezamu kao ni moj (a ni tvoj)
telefon. Dakle on na sezamu moze da radi sta hoce i "koliko"
hoce. E, tu je sad drugi problem! Ako se on dugo zadrzava na
Sezamu zbog prevelike sporosti, kako mislis da se grugi korisnici
uloguju! Znaci da pretrazivanje i iskopavanje podataka na sezamu
nije najbolje resenje. Zbog ovoga je najbolje da mu neko
odgovori novom porukom koja ce se zajedno sa ostalim porukama
spakovati u textpad zatim zapakovati i najzad preneti na njegov
kompjuter u roku od nekih 5-10 min (zavisi od uslova; meni licno
netreba vise od 2 min) sto je mnogo bolje nego da provede po
pola sata tragajuci za nekim podacima koji mozda i nepostoje!
Kao Trece: Tebi stalno nesto smeta!
Ranije ti je smetalo sto su neki pisali poruke koje (u tom
trenutku) nisu imale neke veze sa temom i konferencijom (a to
se desavalo jer nisi citao predhodne poruke koje nisu ni bile
stare ni nedelju dana!) i pritom alarmirao citav Beograd (ajde sad
malo preterujem) citavu upravu i moderatore jer poruke nisu u
pravoj temi.
Sada ti smeta sto neko pita nesto sto je ranije (pre mesec ili 2)
pitao neki Pera, Laza ili Zika koje on u opste i nepoznaje ni iz
"vidjenja" (mislim WHO lista). Mozda je covek "nov" (u aktivnom
pracenju konferencija kao i ove teme) pa i nezna da je neko ranije
pitao ono sto ga interesuje!
Samo me interesuje sta ti jos smeta, sta ce da ti smeta i kada
ces prestati da mucis novajlije a i one visegodisnje korisnike
sezama svojim glupim pitanjima, odgovorima i "problemima" (ono sto
ti smeta) ponasajuci se prema njima kao da sve znas, kao da si ti
naj pametniji a mi ostali popadali sa marsa itd.
P.S.: Nemoj da poruku primas suvise licno ili da se uplasis zbog
duzine poruke. Nemam ja nista narocito protiv tebe da bismo
se za ista svadjali!
predlozi.716astronom,
-> #715, bastion
:)
predlozi.717trooper,
-> #713, popovics Po> Paaaaaaa, tesko, sa obzirom da se nove stvari stalno pojavljuju, i
Po> da se o ISTIM stvarima moze raspravljati ( raspredati ) i po 2-3
Po> meseca ( izuzimajuci tu SEZAMNET:kritika i SEZAMNET:problemi ). Elem,
Po> moje misljenje je ( i dalje ) da se pitanja ne trebaju ponavljati.
Moje misljenje je da se pitanja trebaju ponavljati onoliko puta
koliko je to potrebno.
Po> ▄- ponovo napisu od strane drugih korisnika naravno. Te navedene
Po> ▄--teme se
Po> Izvini, ali zamisli situaciju da ti pitas nesto ( bilo sta ), a
Po> odgovore ti dva korisnika potpuno indenticnim odgovorom s' tim sto je
Po> jednom username pperic, a drugom zzile.
Neka se pperis i zzile dogovre onda koji ce da odgovri. Ako ne mogu,
njihov problem. Zasto se tebi na oglas javi 100 ljudi kad samo jedan
oce da kupi?!
Po> E, isto tako, ne vidim razlog sto bi se ista pitanja ( i odgovori )
Po> ponavljali, samo napisani recima drugog korisnika. Ja Sezamove stare
Po> konferencije smatram za ogromne riznice znanja, koje mogu posluziti i
Po> dan-danas.
Takvih riznica ima koliko hoces. Da se neke stvari od pre 5 godina
mogu upotrebti i danas tu si u pravu... ali samo neke.
Po> A ako bas na Sezamovom diskovima ne bude mesta, ne treba
Po> brisati stare poruke, vec ih treba detaljno procesljati ( pocevsi od
Po> onih najstarijih ) i obrisati svo "dubre" ( tj. sum ) iz njih.
A po cijem ce se kriterijumu odvajati djubre od "korisnih poruka" ?!
Po> ▄- o tome, nego da preturas po praistorijskim porukama.
Po> Jetste, cinjenica je da je Sezamov search engine malo ( ili malo vise
Po> ) spor, ali to se mora otrpeti jer verujem da je program koji vrsi
Po> pretragu opitimizovan, ali da usko grlo predstavlja hardver sistema,
Po> ali tome se ne moze nista bez materijalnih sredstava ( paaaara ), koje
Po> BIGZ uporno ne da ( ili se ne seti, da u okviru njega postoji
Po> tamo_neki_sistem koji treba odrzavati i stalno ulagati u njega, a
Po> redovno se sete da posalju uplatnicu 20 dana pre isteka pretplate ).
Ko kaze da samo BIGZ mora dati pare za modernizaciju hardver-a. Mozes i
ti dati neke pare...
predlozi.718popovics,
-> #717, trooper
▄- Moje misljenje je da se pitanja trebaju ponavljati onoliko
▄- puta koliko je to potrebno.
OK, ne bi imao ništa protiv toga da Sezam ima velike kapacitete diskova,
a da ne briše E-MAIL poruke svakih mesec-dva...
▄- Takvih riznica ima koliko hoces. Da se neke stvari od pre 5
Gde?
▄- godina mogu upotrebti i danas tu si u pravu... ali samo neke.
Znači, treba sesti i pobrisati nekorisno... I samo da ti napomenem
( podsetim ) da je ovo počelo tako što je neko predložio da se brišu
stari useri...
▄- A po cijem ce se kriterijumu odvajati djubre od "korisnih
▄- poruka" ?!
Po, onome ko je za to zadužen ( sysadm i moderatori )
▄- Ko kaze da samo BIGZ mora dati pare za modernizaciju
▄- hardver-a. Mozes i ti dati neke pare...
Ja dajem para koliko oni traže, ako traže više ( uz zagarantovanost
poboljšanja sistema ) daću... :(
predlozi.719trooper,
-> #718, popovics Po> ▄- Moje misljenje je da se pitanja trebaju ponavljati onoliko
Po> ▄- puta koliko je to potrebno.
Po> OK, ne bi imao nista protiv toga da Sezam ima velike kapacitete
Po> diskova, a da ne brise E-MAIL poruke svakih mesec-dva...
Ne treba da briše samo e-mail nego sve posle određenog vremena.
Po> ▄- Takvih riznica ima koliko hoces. Da se neke stvari od pre 5
Po> Gde?
Gde hoćeš. Ako oćeš spisak, može i to...
Po> ▄- godina mogu upotrebti i danas tu si u pravu... ali samo neke.
Po> Znaci, treba sesti i pobrisati nekorisno... I samo da ti napomenem
Po> ( podsetim ) da je ovo pocelo tako sto je neko predlozio da se brisu
Po> stari useri...
Ne ne, ne može niko obrisati neorisno jer ne postoji osoba
koja će reći ovoje nekorino a ovo korisno. Treba brisati sve.
Recimo, da u konfereniji bude 10.000 poruka sve preko toga se
briše.
Po> ▄- A po cijem ce se kriterijumu odvajati djubre od "korisnih
Po> ▄- poruka" ?!
Po> Po, onome ko je za to zaduzen ( sysadm i moderatori )
Oni su zaduženi za brisanje pošte uopšte, ali nikako za
određivanje šta je korisno a šta nije. Mislim, može on
da kaže ovo nije korisno i da obriše poruku ali to je
njegova želja. Jer jedno je sigurno, granica između
korinog i nekorisnog ne postoji i individualne je
prirode. Ono što je tebi korisno, ne mora da bude i
meni pa prema tome, brisanje beskorisnih stvari je
besmisleno.
Po> ▄- Ko kaze da samo BIGZ mora dati pare za modernizaciju
Po> ▄- hardver-a. Mozes i ti dati neke pare...
Po> Ja dajem para koliko oni traze, ako traze vise ( uz zagarantovanost
Po> poboljsanja sistema ) dacu... :(
Neka nadležni vide ovo... čovek spreman da da pare! :)
predlozi.720popovics,
-> #719, trooper
▄- Ne treba da briše samo e-mail nego sve posle određenog
▄- vremena.
A šta misliš da neko tamo ima nešto važno? Nedavno, u MAIL sam dobio cene
pretplate na EUnet, koje naravno nisam prepisao na papir, nego se pouzdao
u SOR-ovu bazu. Dva-tri dana pre nego što mi je trebala ta poruka ( zbog
cena ) Sor je pukao, ali je zato Sezam sačuvao poruku koja je meni ( lično )
od velike važnosti. Eto zašto sam uopšteno protiv brisanja bilo čega.
▄- Gde hoćeš. Ako oćeš spisak, može i to...
Bilo bi genijalno da mi spustiš na mail, ili ako misliš da zanima i druge,
spusti ovde.
▄- Ne ne, ne može niko obrisati neorisno jer ne postoji osoba
▄- koja će reći ovoje nekorino a ovo korisno. Treba brisati sve.
Za svaku oblast postoji čovek koji bi bio stručnjak iz te oblasiti i "znao"
bi šta treba ukloniti, a šta ne...
Nego sad, dok sam pisao ovu poruku, pala mi je na pamet jedna ideja a mogla
bi se nazvati kompromisom između brisanja i ne brisanja. Naime, zašto se
stare poruke ne bi arhivirale ( sa sve kompresijom ) i bile stavljene tako
na raspolaganje? Ne bi zauzimale mesta ( ili bi zauzimale drastično
manje ), ti bi bio srećan ( kao i tvoji istomišljenici ) i ja bi bio
srećan ( kao i moji ).
predlozi.721trooper,
-> #720, popovics Po> ▄- Ne treba da brise samo e-mail nego sve posle odredenog
Po> ▄- vremena.
Po> A sta mislis da neko tamo ima nesto vazno? Nedavno, u MAIL sam dobio
Po> cene pretplate na EUnet, koje naravno nisam prepisao na papir, nego se
Po> pouzdao u SOR-ovu bazu. Dva-tri dana pre nego sto mi je trebala ta
Po> poruka ( zbog cena ) Sor je pukao, ali je zato Sezam sacuvao poruku
Po> koja je meni ( licno ) od velike vaznosti. Eto zasto sam uopsteno
Po> protiv brisanja bilo cega.
Ko ti je kriv kad ne znaš da sačuveš poruke. Ja kad nešto sačuvam,
to je sačuvano.
Po> ▄- Gde hoces. Ako oces spisak, moze i to...
Po> Bilo bi genijalno da mi spustis na mail, ili ako mislis da zanima i
Po> druge, spusti ovde.
Spustiću ovde, a da li druge zanima - ne verujem. Pretpostavljam
da su svi znali o čemu se radi sem tebe kojem moram da napišem.
Tv, radio, novine, internet, razne mreze, direktni razgovori i
jos verovatno 100 načina skupljanja informacija i sve je to
prolazno (kao što je recimo sve što postoji prolazno). Ako sve to
ne skladistiš, kako možeš opravdati skladišćenje pošte iz konfi ?
Po> ▄- Ne ne, ne moze niko obrisati neorisno jer ne postoji osoba
Po> ▄- koja ce reci ovoje nekorino a ovo korisno. Treba brisati sve.
Po> Za svaku oblast postoji covek koji bi bio strucnjak iz te oblasiti i
Po> "znao" bi sta treba ukloniti, a sta ne...
Ma ne postoji takva osoba koja može reći šta je meni a i ostalima
korisno a šta nije. Kakve su to autokratske fore ... ?
Po> Nego sad, dok sam pisao ovu poruku, pala mi je na pamet jedna ideja a
Po> mogla bi se nazvati kompromisom izmedu brisanja i ne brisanja. Naime,
Po> zasto se stare poruke ne bi arhivirale ( sa sve kompresijom ) i bile
Po> stavljene tako na raspolaganje? Ne bi zauzimale mesta ( ili bi
Po> zauzimale drasticno manje ), ti bi bio srecan ( kao i tvoji
Po> istomisljenici ) i ja bi bio srecan ( kao i moji ).
Ne, nije toliko samo mesto u pitanju. Nego običan način rada...
predlozi.722ljubisha,
Predlažem da prestanete sa obaveštenjima o datumu isticanja
predplate sa kojim ste počeli pre neki dan i uporno ga ponavljate. Ista
priča je bila i prošle godine i kao nešto je promenjeno ali šta?
predlozi.723dzim,
-> #722, ljubisha
<M> Predlazem da prestanete sa obavestenjima o datumu isticanja
<M> predplate sa kojim ste poceli pre neki dan i uporno ga ponavljate.
Ako nishta drugo, mogli bi da smanje broj dana...
predlozi.724planck,
Postovani Sisteme,
Imam dva predloga:
1. Mislim da bi bilo odlicno da se i u RESUME ubaci komanda ATTACH.
2. Mislim da bi trebalo razmotriti uvodjenje komande za RE-EDITING poru-
ka(ukoliko nesto pogresimo) za: postu, konferencije i grupe. Molim odgo-
vor, ali samo od ljudi sa sistema.
P.S. Razmotrite predloge, molim vas.
Pozdrav,
VLADA
predlozi.725the.edge,
Bilo bi dobro kada bi se svi fajlovi (programi) koje "analizirate" u
Racunarima nasli na sezamu, ako vec ne na web-u.
AcCeSS DeNiED
predlozi.726null,
Postovana upravo, imam jedan predlog koji mislim da bi mogao da poveca vasu
popularnost :)) i samim tim poveca vam zaradu a i podigne kvlitet vasih
usluga. Radi se o Hostovanju partija igre Stars! Igra stars! stekla je
prilicnu popularnost na polju strateskih
igara i prilican broj ljudi u ovom gradi igra Stars! a ako bi im jos
rekli da na sezamu postoji Host Stars! igara, sto bi verovatno privuklo
veliki broj ljudi, Sve sto treba jeste da napisete malo programce koje bi
trebalo da radi sledece:
1. Da ima komandu za slanje fajlova u taj direktorijum, takodje da postoji
komanda koja bi preuzimala odgovarujci fajl(svaki korisnik salje jedinstven
fajl, a tokedje preuzima jedinsven fajl)
2. Kada neki korisnik posalje fajl( potez) da program proveri da li su
poslati fajlovi ostalih igraca(ili startuje stars -t -g <ime_fajla.hst>, ako
su tu svi fajlovi, onda da startuje win aplikaciju stars sa sledecim
parametrima, "stars! -t -g <ime_fajla>"
3. Ukoliko nije generisao potez u toku dana da generise u ponocsa komandom
"stars -g <ime_fajla.hst> ( mislim da vam to ne bi bilo problem posto u ponoc
ljudi dobijaju vreme za sledeci dan).
To je sve sto treba program da radi a sada jos malo detalja oko svega ovoga
treba da znate ukoliko ste zainteresovani da napravite ovo malo programce.
svaki put kada startujete "stars -t -g" on vrati 1 ukoliko je generisao potez
a 0 ako nije sto znaci ako
je appl vratila 1 unda se uslov 3. pomera tek za sledeci dan. Inace
korisnici salju fajlove <ime_partije>.x?? a preuzimaju <ime_partije>.m??, gde
je ?? broj od 1-16 i za svakog korisnika je jedinstven.
NULL
Hvala sto me saslusali
predlozi.727null,
cita li ovde neko nesto ili ovo postoji samo da bi mi mislili da ovde neko
nesto cita a u stvari ovde niko nista ne cita sta mi ovde pisemo
predlozi.728dzakic,
-> #727, nullNaravno da čita, zaboravio sam da napišem. Predlog koji si izneo je
interesantan i sa programerske strane bi bio jednostavan za realizaciju
da nije jednog tehničkog problema:
> 2. Kada neki korisnik posalje fajl( potez) da program proveri da li
> su poslati fajlovi ostalih igraca(ili startuje stars -t -g
> <ime_fajla.hst>, ako su tu svi fajlovi, onda da startuje win
^^^
> aplikaciju stars sa sledecim parametrima, "stars! -t -g <ime_fajla>"
^^^^^^^^^^
Ovako nešto ne bismo mogli da stavimo na sezam sve dokle postoji i jedan
nod na kome se to ne može napraviti. Imaj u vidu da 9 od 11 sezamovih
računara nema hard disk (!), ne računajući server, naravno. Izuzev jedne
386 i 486sx na 25, sve ostalo su 286-ice sa 1Mb memorije koje se butuju sa
flopija. Dakle, ništa od win. Da bude interesantnije, ni pentijum mašine
ne rade pod windowsima, mada verujem da bi se os/2 mogao nagovoriti da
proguta pomenutu win aplikaciju.
predlozi.729morkin,
-> #728, dzakic> Naravno da čita, zaboravio sam da napišem. Predlog koji si izneo je
> interesantan i sa programerske strane bi bio jednostavan za
> realizaciju da nije jednog tehničkog problema:
> Ovako nešto ne bismo mogli da stavimo na sezam sve dokle postoji i
> jedan nod na kome se to ne može napraviti. Imaj u vidu da 9 od 11
> sezamovih
Nema problema, neka ta operacija bude moguća samo na tom nodu. Onaj ko hoće
da se igra neka zove isključivo taj nod.
predlozi.730null,
-> #728, dzakicPa dobro dok je ovaj teh. problem mozda ne moze da se napravi provera. ali
mislim da bi moglo da se napravi samo izvrsenje u ponoc na tom jednom
racunaru. Mislim da je to valjda izvodljivo.
Hvala na razumevanju,
NULL
predlozi.731null,
Ja se ivinjavam sto ponovo pisem :). ali pade mi na pamet ideja, posto kazete
da imate samo 1 racunar koji bi mogao da obavlja tu delatnost, pa me
interesuje da li moze da se napise program koji ce taj pentium da startuje
svakih sat vremena tj. jedna f-ja zavrsava ceo posao. Da budem jasniji
pentijum startuje program svakih sat vremena.
NULL