predlozi.732krsta,
Imam jednu malu molbu, predpostavljam ne teshko ostvarljivu, a to je
da u poddirektorijumu windows\fun\themes ubacite ulepshanje za
desktop u WIN95 sa temom koja obuhvata likove sa satelitskog CARTOON
NETWORKa kao na primer:
Cow & Chicken, Beatle Juice, Dexters
Laboratory, Scooby Doo, I M Weassel & I R Baboon, Batman, Road
Runner, the Mask & others!
Siguran sam da bi mnogi rado DOWNLOADovali ove teme za svoj WIN95
desktop. Mozda se ovaj paket moze naci na Internetu, a mozda ce neko
od domacih autora to hteti da uradi, pa neka mu je na cast.
predlozi.733pecanac,
Predlažem da se vreme (sat) na sezamu podesi tako, da bude tačno! :)
predlozi.734senna,
-> #733, pecanac> Predlazem da se vreme (sat) na sezamu podesi tako, da bude tacno! :)
UAAA! Shta ce nam tachan sat... To ima svuda, ovako smo originalni. ;)
predlozi.735krsta,
Cao svima!
Korisnik Sezamnet-a pod pseudonimom LOZINKA rek'o mi je da njegova
sifra za Sezam sadrzi 5 znakova!!!
tj.: lozinka *****
Predlazem hakerima i onima koji se poznaju u provaljivanju sifara da
mu je provale!
P.S.
Nadam se da on nece da procita ovu poruku!
KRLE
predlozi.736gkosta,
-> #735, krsta
> tj.: lozinka *****
> Predlazem hakerima i onima koji se poznaju u provaljivanju sifara da
> mu je provale!
Evo josh male pomoci:
> lozinka -- more majke vam ga spalim
;)
Ko se setio - setio!
predlozi.737buva,
-> #736, gkostammvgs !!!
;))
predlozi.739lena,
Predlog:
Kako bi bilo da se uvede, da svaki prekid igre (iz bilo kog
razloga) bude sankcionisan gubitkom bodova za onog ko je
prekid izazvao?
Takvo je pravilo na internetu!
Za one sa slabijom vezom:
igrajte samo onda kad vam je veza ok.
Molim vasa misljenja.
predlozi.740sherloc,
-> #739, lena>> Kako bi bilo da se uvede, da svaki prekid igre (iz bilo kog
>> razloga) bude sankcionisan gubitkom bodova za onog ko je
>> prekid izazvao?
>> Za one sa slabijom vezom:
>> igrajte samo onda kad vam je veza ok.
Ja se ne slazem sa predlogom. Sta ce oni kojima je veza cesce
losa nego dobra, zar onda treba da pricamo " Jao nije mi bas
najbolja veza, sorry ne mogu sub" ili nesto tako. Ako je ovaj
predlog postavljen zbog onih koji beze jednostavno nemoj da
igras sa njima. Mislim da nije u redu da deo ljudi na sezamu
kojima veza nije bas najbolja ispasta (koliko toliko) zbog one
nekolicine koji beze.
>> Takvo je pravilo na internetu!
Zar to znaci da tako mora i ovde da bude?
>> Molim vasa misljenja.
Ovo je bilo moje licno misljenje o predlogu, ako se neko sa
necim sto sam napisao ne slaze, takodje molim odgovore.
Pozdrav, Holmes.
predlozi.741gkosta,
-> #739, lena
> Kako bi bilo da se uvede, da svaki prekid igre (iz bilo kog
> razloga) bude sankcionisan gubitkom bodova za onog ko je
> prekid izazvao?
> Molim vasa misljenja.
Predlazem drugu varijantu (zato shto je glupo da zbog pucanja veze gubimo
poene):
Bolje je da napravimo listu "nepozeljnih igraca" i tako da znamo koga da se
klonimo!
Neka svako navede ko izlazi iz igre pa ce znati i ostali.
Onda, eventualno, bi bilo dobro da ko zeli moze tim userima da lupi ignore na
SUB (_samo_ na SUB) - jel to moguce?
predlozi.742popovics,
Evo predloga, i to vrlo korisnog. Da se USERS komandi doda neki switch
da se izlistavaju SAMO aktivni korisnici sa tim imenon/userom...
predlozi.743krsta,
Predlog:
Da svaka chlanica Sezama poshalje svoju fotografiju u JPG formatu i
da je damo na uvid svima i organizujemo VOTE za mis SEZAMA!
Zar nije dobra ideja;)
KRLE
predlozi.744lena,
-> #741, gkosta
>> Bolje je da napravimo listu "nepozeljnih igraca" i tako da znamo koga da
>> se klonimo!
U grupi sub takva lista vec postoji i clanovi grupe znaju koga da se klone.
>> Onda, eventualno, bi bilo dobro da ko zeli moze tim userima da lupi ignore
>> na SUB (_samo_ na SUB) - jel to moguce?
Ja mislim da je to nemoguce, ali je to ODLICAN PREDLOG!
Odgovorni, prozvani ste!
predlozi.745gkosta,
-> #742, popovics
> Evo predloga, i to vrlo korisnog. Da se USERS komandi doda neki switch
> da se izlistavaju SAMO aktivni korisnici sa tim imenon/userom...
Sjajan predlog!
Ali evo i ispravke (dopune):
SHTA podrazumevsh pod tim "aktivni korisnici"???
Relativno, zar ne?
Ali, eto ti odmah odgovora.
Potrebna je, dakle, komanda kojom bi mogao da izlistash usere chiji su
poslednji pozivi bili posle datuma koji sam zadash.
Ali, ponavljam, super ideja!
predlozi.746gkosta,
-> #743, krsta
> Da svaka chlanica Sezama poshalje svoju fotografiju u JPG formatu i
> da je damo na uvid svima i organizujemo VOTE za mis SEZAMA!
> Zar nije dobra ideja;)
U fazonu sam podrzavanja ideja i dopuna istih ;)
Nije uopshte losha ideja, ali evo MOG predloga:
Da li je moguce da svaki user dobije prostor da uz svoj resume ubaci i sliku.
Tako ce svako (po zelji) moci da vidi svaciju sliku (kao shto moze da cita
svaciji res).
predlozi.747gkosta,
-> #744, lena
> U grupi sub takva lista vec postoji i clanovi grupe znaju koga da se klone.
Ajde me ubacite u grupu, napishite ko je vlasnik, ili poshaljite taj spisak
ovde ili u neku prikladniju konferenciju (sezamnet:kritika ili u chat)
> Odgovorni, prozvani ste!
Odgovorite bar do Nove godine! ;)))
predlozi.748sherloc,
-> #746, gkosta
>> U fazonu sam podrzavanja ideja i dopuna istih ;)
Neka, neka, dobro je to, vezbas razmisljanje :)
>> Da li je moguce da svaki user dobije prostor da uz svoj resume
>> ubaci i sliku. Tako ce svako (po zelji) moci da vidi svaciju
sliku
>> (kao shto moze da cita svaciji res).
Ideja je super, to je nekada davno i bilo moguce kako sam cuo,
ali vishe nije :( A i cini mi se da je skoro neko dao slican
predlog ali naravno nista od odgovora, a kamoli izvrsenje :)
Jos da napomenem :) Ja se apsolutno slazem sa predlogom,
mislim da je super ideja, mada mozda jedna sitnica nedostaje,
a to je da bude dozvoljeno da se kache samo slike, da ne bi
neki kacili kojekakve gluposti :)
Pozdrav, Holmes.
predlozi.749zeljkoj,
-> #745, gkosta> SHTA podrazumevsh pod tim "aktivni korisnici"???
Pa verovatno podrazumeva korisnike kojima još nije istekla pretplata.
predlozi.750askripka,
-> #739, lena=- Kako bi bilo da se uvede, da svaki prekid igre (iz bilo kog
=- razloga) bude sankcionisan gubitkom bodova za onog ko je
=- prekid izazvao?
=-
=- Molim vasa misljenja.
Čitam ovih dan šta se piše ovde, ali ipak repliciram samo tebi jer si tu ovu
stvar i pokrenuo.
Dakle, postoji jedno jako jednostavno rešenje, pod uslovom da Zaka ne mrzi da
malko pročačka. Evo u čemu je ideja:
Na početku partije se svakom igraču (sistemski) skida onoliko poena (1 ili 2)
koliko bi inače izgubili da su regularno izgubili i partiju. Kada se partija
završi, pobedniku se vraćaju unapred skinuti poeni i dodaju novi za pobedu
(možete ova smatrati nekom vrstom kaucije ili čipa u igri). E sad, ukoliko se
partija neregularno završi, onaj koji izvrši diverziju svejedno ostaje bez
poena (kao da je partiju izgubio), a onom drugom se mogu ili vratiti 'čip'
poeni,ili računati i pobeda, to je već stvar dogovora.
Naravno, ovde bi problema imali korisnici sa lošijom vezom, ali neko mora da
plati cenu...
Moguća su još razna doterivanja ove ideje, dakle pričajte (ako smatrate da je
vredno priče).
predlozi.751popovics,
-> #745, gkosta
| Sjajan predlog!
Hvala.
| Ali evo i ispravke (dopune):
Evo odgovora:
| SHTA podrazumevsh pod tim "aktivni korisnici"???
| Relativno, zar ne?
Nije baš tako relativno. Mislim da se pod "aktivni korisnici" računaju
korisnici kojima je pretplata VAŽEĆA, pa makar oni nepozvali i po mesec
dana. Bilo bi dobro da se stave OBA ograničenja i to da izlistava
korisnike SA AKTIVNOM PRETPLATOM i KOJI SU ZVALI U ZADNJIH 5 DANA.
| Ali, eto ti odmah odgovora.
Nemam ništa ni protiv toga.
| Ali, ponavljam, super ideja!
Ne bi bilo loše i jedno i drugo...
P.S Pitanje za gos'n Zakića: ima li neke logike svič /s u BYE komandi?
Ondosno zašto baš S ( da nije skraćenica on Save? )?
predlozi.752popovics,
-> #743, krsta
| Da svaka chlanica Sezama poshalje svoju fotografiju u JPG
| formatu i da je damo na uvid svima i organizujemo VOTE za mis
| SEZAMA!
Ljudi, aj malo da izmislimo nešto svoje. Bila je ova fora na Pro-u...
predlozi.753popovics,
-> #746, gkosta
| Da li je moguce da svaki user dobije prostor da uz svoj resume
| ubaci i sliku. Tako ce svako (po zelji) moci da vidi svaciju
| sliku (kao shto moze da cita svaciji res).
Što se toga tiče, već je bilo predloga da se dobije neki prostor(čić) uz
resume, gde bi korisnici kačili svoje slike ili čak homepage-ove. Jedni
problem za glasanje za najsezamovku je to što većina njih nema svoju
skeniranu fotku, pa će tako biti takmičenje NERAVNOPRAVNO, ali ajde...
predlozi.754miskop,
-> #751, popovics>> P.S Pitanje za gos'n Zakića: ima li neke logike svič /s u BYE komandi?
>> Ondosno zašto baš S ( da nije skraćenica on Save? )?
Svič "s" je da ti on-line pročitane poruke budu sačuvane
za sledeći poziv, kada ćeš, na prim. poruke skidati "sezam"
naredbom.
predlozi.755popovics,
-> #754, miskop
| Svič "s" je da ti on-line pročitane poruke budu sačuvane
| za sledeći poziv, kada ćeš, na prim. poruke skidati "sezam"
| naredbom.
Da, ali šta označava samo 'S'?
predlozi.756gkosta,
-> #748, sherloc
> Jos da napomenem :) Ja se apsolutno slazem sa predlogom,
>mislim da je super ideja, mada mozda jedna sitnica nedostaje,
>a to je da bude dozvoljeno da se kache samo slike, da ne bi
>neki kacili kojekakve gluposti :)
Pa... u sustini, to nije stvar uprave Sezama.
Isto kao sto su svakome stavili na raspolaganje da _ako zeli_ napise svoj
resume, tako bi i ovo trebalo da obezbede (ako mogu!).
Niko od njih ne kontrolise sta se pise po resu (i ne treba!), pa ne bi trebalo
ni slike da kontrolisu, zar ne!?
predlozi.757gkosta,
-> #751, popovics
> dana. Bilo bi dobro da se stave OBA ogranicenja i to da izlistava
> korisnike SA AKTIVNOM PRETPLATOM i KOJI SU ZVALI U ZADNJIH 5 DANA.
Da. Dve opcije treba ponuditi za izlistavanje.
- useri sa aktivnom pretplatom
- oni koji su zvali u poslednjih N (zadatih) dana
predlozi.758gkosta,
-> #752, popovics
>Ljudi, aj malo da izmislimo nesto svoje. Bila je ova fora na Pro-u...
I?
Jel bilo neshto od toga?
predlozi.759gkosta,
-> #753, popovics
> Jedni problem za glasanje za najsezamovku je to sto vecina njih
> nema svoju skeniranu fotku, pa ce tako biti takmicenje NERAVNOPRAVNO,
> ali ajde...
I' bre pa i ti ga sada odvali!!!!!
Ko hoce da okaci svoju sliku - taj ce je okaciti, pa makar i nemao skener i
morao da ide u drugi deo grada da skenira (a inace, imas na svakom cosku
nekoga ko skenira).
Naravno, ko nece da se njegova slika objavi - nece je poslati, pa da mu ne
znam kol'ko plate...
So... It's easy...
predlozi.760sherloc,
-> #756, gkosta
>> Niko od njih ne kontrolise sta se pise po resu (i ne treba!)
Slazem se...
>> pa ne bi trebalo ni slike da kontrolisu, zar ne!?
Moze i tako, nije od neke vaznosti, mada ono sto sam ja mislio je
da recimo bude uvedeno da se kace samo fajlovi jpg ili gif
extenzije ili nesto tako... ALi ko sto rekoh nije od neke vaznosti.
Pozdrav, Holmes.
predlozi.761kum.djole,
-> #753, popovics>> većina njih nema svoju skeniranu fotku,
..hvala Bogu.. ;)
predlozi.762krsta,
Predlog:
Ovaj predlog se takodje odnosi na komandu VOTE, a to je da se
prilikom glasanja ponude 10-20 odgovora na pitanje zlatne ribice:
"Koje 3 zelje da ti ispunim, ako me pustish?", a od tih 10-20 izaberu
3 po izboru. Posle da predstavite u % koje bi Sezamovci zelje
najvishe trazili.
Zar nije interesantno i privlachno? :)
KRLE
predlozi.763miskop,
-> #755, popovics>> | Svič "s" je da ti on-line pročitane poruke budu sačuvane
>> | za sledeći poziv, kada ćeš, na prim. poruke skidati "sezam"
>> | naredbom.
>> Da, ali šta označava samo 'S'?
Zar je to toliko bitno? Na prim. "bye /s(ačuvaj)" ;)
predlozi.764miskop,
-> #758, gkosta>>> Ljudi, aj malo da izmislimo nesto svoje. Bila je ova fora na Pro-u...
>> Jel bilo neshto od toga?
Na Pro-u je kačenje datoteke uz rezime moguće još od
davno.
predlozi.765isijan,
-> #764, miskopC:\>>>> Ljudi, aj malo da izmislimo nesto svoje. Bila je ova fora na Pro-u..
C:\>
C:\>>> Jel bilo neshto od toga?
C:\>
C:\> Na Pro-u je kacenje datoteke uz rezime moguce jos od
C:\>davno.
Ispravka... Kacenje datoteke uz resume je postojalo jos na starom Sezamu.
predlozi.766acikic,
-> #761, kum.djole>>vecina njih nema skeniranu fotku,
>>>..hvala Bogu.. ;)
Ha ha ha.
Duhovito.
predlozi.767mihailod,
Subject: Kacenje slike u res.
AXIOMA 1. U res je moguce napisati ASCII text.
AXIOMA 2. Svaki fajl se moze pomocu UUCODE/DECODE
programa konvertovati u ASCII text.
TEOREMA 1. Slika se moze konvertovati u ASCII text.
DOKAZ. Kako je slika specijalni slucaj fajla, tvrdnja
teoreme direktno sledi iz AXIOME 2. #
TEOREMA 2. Slika se moze zakaciti u res.
DOKAZ. Prepustamo citaocu. #
NAPOMENA. Moguce je kombinovati text sa "textom" koji
predstavlja sliku. UUDECODE se nece zbuniti.
Takodje, 64K res je dovoljan za jpg slicicu.
predlozi.768banga,
-> #767, mihailod> TEOREMA 2. Slika se moze zakaciti u res.
> DOKAZ. Prepustamo citaocu. #
Malo sam vežbao (umesto štafete na dan mladosti), ali ne znam kako ovo
da okačim.
Priznajem čist plagijat iz Time magacina (opet ti Ameri ;)
family.uuepredlozi.769miskop,
-> #767, mihailod>> NAPOMENA. Moguce je kombinovati text sa "textom" koji
>> predstavlja sliku. UUDECODE se nece zbuniti.
>> Takodje, 64K res je dovoljan za jpg slicicu.
Fino. Ajd' sad da ko to uradi javi ovde pa da znamo ko
sve ima sličicu u res-u.
predlozi.770kiki,
-> #769, miskop> Fino. Ajd' sad da ko to uradi javi ovde pa da znamo ko
> sve ima sličicu u res-u.
Res re kiki ;)
predlozi.771zeljkoj,
-> #767, mihailod> Takodje, 64K res je dovoljan za jpg slicicu.
32 k
predlozi.772dr.grba,
-> #767, mihailod>> TEOREMA 2. Slika se moze zakaciti u res.
>> DOKAZ. Prepustamo citaocu. #
Zar ne radi res attach slika.jpg?
predlozi.773miskop,
-> #772, dr.grba>> Zar ne radi res attach slika.jpg?
Aha, al' na Pro-u. ;)
predlozi.774popovics,
Evo još jednog predloga, a to je da se stavi mogućnost korišćenja
komande cd...(.) .
predlozi.775ivke,
evo jedan predlog...
da li bi Uprava mogla da otkrije koji su (ili da ih postavi)
Sezamovi POP3 i SMTP serveri?
to bi, po mom misljenju mnogo doprinelo laksem citanju i
organizaciji maila. Naravno treba omoguciti da se serveri "vide" sa
svih provajdera.
predlozi.776milosh.zorica,
-> #741, gkosta> Onda, eventualno, bi bilo dobro da ko zeli moze tim userima da lupi
> ignore na SUB (_samo_ na SUB) - jel to moguce?
Ja bi svima lupio sub ignore.
Poz, Miloš!
predlozi.777milosh.zorica,
-> #743, krsta> Predlog:
> Da svaka chlanica Sezama poshalje svoju fotografiju u JPG formatu i
> da je damo na uvid svima i organizujemo VOTE za mis SEZAMA!
> Zar nije dobra ideja;)
Glupa ideja. Lepe Sezamovke mogu na prste jedne ruke da izbrojim.
Poz, Miloš!
predlozi.778olio,
-> #777, milosh.zorica> Glupa ideja. Lepe Sezamovke mogu na prste jedne ruke da izbrojim.
A sta snace "LEPE" ???, ili nisu po tvom ukusu.
Ma sve su dobre, samo da mozes sa njima komunicirati,
da se nabacujes preterano i da bre bidemo kulturni, a to znaci
za sve ovde na SEzamnet-u.
Ja na primer znam samo jednu zensku osobu sa Sezama
i nikoga vise od zenskih osoba.
I ne jedim se!!! Onako lalinski.
A mozemo i da se malo organizujemo pa da se malo vise druzimo!!!
predlozi.779kum.djole,
-> #778, olio>> Ma sve su dobre
>> Ja na primer znam samo jednu
:::)
Bolje pusti nas iskusnije da damo svoj sud. ;)
predlozi.780senna,
-> #779, kum.djole> Bolje pusti nas iskusnije da damo svoj sud. ;)
Nemoj.
predlozi.781supers,
-> #775, ivke
>> Sezamovi POP3 i SMTP serveri?
>> to bi, po mom misljenju mnogo doprinelo laksem citanju i
>> organizaciji maila. Naravno treba omoguciti da se serveri "vide" sa
>> svih provajdera.
Da li ti je možda, slučajno, eventualno pala na pamet jedna mala, mala,
začkoljica? Da Sezamu za tako nešto fali link ka internetu?
predlozi.782olio,
-> #779, kum.djole> Bolje pusti nas iskusnije da damo svoj sud. ;)
Pa ja bih ipak video, pa dao svoj sud.
Ono sto ne vidis i ne znas nemozes da das svoje misljenje.
predlozi.783popovics,
-> #776, milosh.zorica
§> Ja bi svima lupio sub ignore.
Jel te pitao neko nešto? I ja sam profesionalni mrzitelj SUBplayer-a na
Sezamu, i sarača koji ne prestaju da te pozivaju na partiju ( bilo sa
page, bilo sa pozivom ), sve dok ih ne oteraš u tri lepe...
predlozi.784popovics,
-> #778, olio
§> A sta snace "LEPE" ???, ili nisu po tvom ukusu.
§> Ma sve su dobre, samo da mozes sa njima komunicirati,
Zavisi šta sa njima hoćeš. Ako hoćeš samo "komuniciranje", druženje i
sl., onda su mahom sve OK, ali za nešto ozbiljnije mani ih...
§> A mozemo i da se malo organizujemo pa da se malo vise
§> druzimo!!!
Da, SezamPro organizuje žurke, što ne bismo i mi?
predlozi.785hercog,
Hm sad mi pade nešto napamet :))
Moglo bi u konferenciji Mali.oglasi da se uvedu još dve teme,
nešto kao KOMUNIKACIONA.OPREMA (telefoni, faxovi, mobilni,
pageri, radiostanice isl) i USLUGE (snimanje cd-ove, kucanje
tekstova, prevodi isl)... Inače tu ima tema u koje se piše
jednom godišnje (ljubimci npr)...
Sale
predlozi.786noay,
-> #784, popovics>>Da, SezamPro organizuje zurke, sto ne bismo i mi?
A kako se ulazi na zurku..sa uplatnicom?
predlozi.787supers,
-> #784, popovics
>> Zavisi šta sa njima hoćeš. Ako hoćeš samo "komuniciranje", druženje i
>> sl., onda su mahom sve OK, ali za nešto ozbiljnije mani ih...
Evo ga još jedan ekspert za ozbiljnije... Plašite se...
predlozi.788miskop,
-> #786, noay>>>> Da, SezamPro organizuje zurke, sto ne bismo i mi?
>> A kako se ulazi na zurku..sa uplatnicom?
Ne, nego sa passwordom... ;)
predlozi.789popovics,
-> #786, noay
§> A kako se ulazi na zurku..sa uplatnicom?
Ne, nego sa članskim bedžom. Svaki član ( posle mislim 3 meseca
pretplate ) dobija članski bedž...
predlozi.790ivke,
-> #781, supers
>>Da li ti je mozda, slucajno, eventualno pala na pamet jedna mala, mala,
>>zackoljica? Da Sezamu za tako nesto fali link ka internetu?
Potpuno sam svestan toga. Mislim da bi to bio dobar prvi korak, otvoriti
samo mail vezu sa Internetom (ako tako nesto postoji). Svi znamo da
Sezamov full internet pristup nece skoro proraditi, ali ovo bi bio
pristojan pocetak. Btw, kako inace ide posta sa Sezama u svet i vice versa,
imamo domen (sezam.co.yu)... i neki link (preko kojeg to sve ide)...
jel tako? to bi mogla da bude solidna osnova...
predlozi.791dr.grba,
-> #790, ivke>> pristojan pocetak. Btw, kako inace ide posta sa Sezama u svet i vice
>> versa, imamo domen (sezam.co.yu)... i neki link (preko kojeg to sve
>> ide)... jel tako? to bi mogla da bude solidna osnova...
Razmena e-maila već postoji, kroz UUCP.
predlozi.792supers,
-> #790, ivke
>> Btw, kako inace ide posta sa Sezama u svet i vice
>> versa, imamo domen (sezam.co.yu)... i neki link (preko kojeg to sve
>> ide)... jel tako? to bi mogla da bude solidna osnova...
Ne, ne može to da bude solidna osnova. Naime, Sezam razmenjuje poštu
svakih pola sata poštu dialup vezom, što znači da pozove telefonom
EUnetov server. Da bi svako sa interneta imao pristup svojoj pošti na
Sezamu, Sezam bi morao da uspostavi permanentan link, a za tako nešto
nikada neće od BIGZ-a dobiti pare. Zadnje pare koje su uložene u Sezam
bile su početkom 1996. godine, kada su plaćeni 14400bps modemi na kojima
Sezam i sada radi.
Možda je i dobro što većina članova ne kapira koliko su stvari crne...
predlozi.793ivke,
-> #792, supers
>>Ne, ne moze to da bude solidna osnova. Naime, Sezam razmenjuje postu
>>svakih pola sata postu dialup vezom, sto znaci da pozove telefonom
ahaaaa.. nisam znao... a kako se onda preusmerava posta sa
user@sezam.co.yu na sezam? sem toga, moglo bi mozda nesto da se
smisli da na isti nacin na koji sezam pristupa nasim mailboxovima
to radimo sami.
>>nikada nece od BIGZ-a dobiti pare. Zadnje pare koje su ulozene u Sezam
>>bile su pocetkom 1996. godine, kada su placeni 14400bps modemi na kojima
>>Sezam i sada radi.
tuzno. :(
p.s.
izvinjavam se zbog uponosti oko ovoga, ali radim to iz najbolje namere.. :)
predlozi.794popovics,
-> #793, ivke
§> ahaaaa.. nisam znao... a kako se onda preusmerava posta sa
§> user@sezam.co.yu na sezam? sem toga, moglo bi mozda nesto da
§> se
Pošta sa user@sezam.co.yu je registrovana ( odnosno domen ) je
registrovan na EUnet ovom serveru ( kao što ti možeš da napraviš svoj
ako ti se hoće, i ako imaš para ), odakle se skida UCCP-om. Izgleda da
nikad nisi slao Internet Mail preko Sezama nekome i pogrešio u kucanju
adrese. Probaj to jednom, i vratiće ti se poruka o grešci. Da bi bolje
razumeo stvari pogledaj Return path liniju. Možda bi postojala fora da
mi tu poštu i skidamo sa EUnet-ovog POP3/SMTP servera, ali to je već
druga, duga i komplikovana priča, koja se svodi na to da je to u ovom
trenutku ( a i u buduće ) NEMOGUĆE...
predlozi.795gkosta,
-> #793, ivke
> ahaaaa.. nisam znao... a kako se onda preusmerava posta sa
> user@sezam.co.yu na sezam? sem toga, moglo bi mozda nesto da se
> smisli da na isti nacin na koji sezam pristupa nasim mailboxovima
> to radimo sami.
To ti je supers vec objasnio.
Upravo zbog toga sto Sezam NEMA direktan pristup Internetu, nego se samo kaci
na svakih pola sata.
A, uostalom... zasto bi svako pristupao svom mailbox-u direktno!?
Sezam ti automatski prebacuje tvoj mail, i time ti olaksava posao. Nema
potrebe da se ti kacis na Internet bez veze.
predlozi.796juice,
JU> §> A kako se ulazi na zurku..sa uplatnicom?
JU>
JU> Ne, nego sa clanskim bedzom. Svaki clan ( posle mislim 3 meseca
JU> pretplate ) dobija clanski bedz...
Ja sam evo skoro godinu ipo na Sezamu i primetio sam da upravu bas
nesto za bilo sta sto se desava na sistemu. Ovde nema nicega sto je
normalno za jedan ovakav sistem.
Pretplata se drzi na 20 din jel inace niko ne bi hteo pi nekoj
vecoj ceni da placa ovo. Na pitanja koja korisnici ostavljaju
nekome iz uprave u konferenciji odgovara se ili 1/10 ili se ne
odgovori uopste. Ali i to na stranu jel sigurno kod svih u upravi
nema nikakvog entuzijazma po pitanju unapredjivanja sezama jel sto
bi ga i bilo kad to nije njihovo.
Zato mislim da je razmisljanje tipa ovoga da se dobijaju bedzevi
ili bilo sta slicno besmislena. Mozda si ti ovo rekao i u zezanju,
mozda nije bilo ozbiljno, ali je odlican nacin da se pokaze da ovde
nista ne funkcionise kako treba. Svaka inicijativa od strane
korisnika za poboljsanje sistema (na kraju mi smo ti koji ga
koriste) je glatko odbijena (naravno, pri ovome mislim na one
realne zahteve a ne na neke nebuloze).
Moje misljenje je da kada bi se neko potrudio barem malo vise, svi
bi mi progledali i to na oba oka.
Pozdrav!
predlozi.797dbambi,
-> #792, supers
=> nikada neće od BIGZ-a dobiti pare. Zadnje pare koje su uložene u Sezam
=> bile su početkom 1996. godine, kada su plaćeni 14400bps modemi na kojima
=> Sezam i sada radi.
Navodno i nisu plaćeni :)
Bila je neka frka između tadađnjeg upravnika valex-a i čoveka
koji je isporučio modeme ikordic-a
Bambi
predlozi.798junior,
-> #796, juice> ili bilo sta slicno besmislena. Mozda si ti ovo rekao i u
> zezanju, mozda nije bilo ozbiljno, ali je odlican nacin da se
> pokaze da ovde nista ne funkcionise kako treba. Svaka
Sistem najbolje funkcioniše kad uprava nema potrebe da interveniše :)
Što se investiranja tiče ... polako. Eto, radikali su u vladi, sad
će oni da isparcelišu BIGZ :) i da ga privatizuju/prodaju šta li već,
pa ćemo videti šta će nam budućnost doneti.
predlozi.799superhik,
-> #792, supers=:> Možda je i dobro što većina članova ne kapira koliko su
=:> stvari crne...
Jasno je da se bune samo oni koji upravo to ne shvataju, zar ne?
predlozi.800m.s.pesic,
-> #779, kum.djole
k> >> Ma sve su dobre
k>
k> >> Ja na primer znam samo jednu
k>
k> :::)
k>
k> Bolje pusti nas iskusnije da damo svoj sud. ;)
A ja mislim da zastranjujete. Šta će biti kada one počnu da
nas ocenjuju!? I zašto bismo sad istrčavali sa mačo idejama?
Od žiriranja do svadje pa i netrpeljivosti (teške reči se
podrazumevaju) manje je od koraka. I koje smo mi estete da
prosudjujemo koje su članice zgodne/lepe. I zašto bismo to
činili? Da li neko čezne za nivoom porno revija? Držim da je
svako biranje lepotica ponižavajuće za žene.
predlozi.801popovics,
-> #800, m.s.pesic
§> svako biranje lepotica ponižavajuće za žene.
I muškarce...
predlozi.802dzim,
-> #801, popovics
<M> §> svako biranje lepotica ponizavajuce za zene.
<M>
<M> I muskarce...
...i penzionere...
predlozi.803dr.grba,
-> #797, dbambi>> Navodno i nisu plaćeni :)
>>
>> Bila je neka frka između tadađnjeg upravnika valex-a i čoveka
>> koji je isporučio modeme ikordic-a
Modemi su plaćeni, ako je verovati trećem izvoru. Problem je u tome
što zbilja nisu bili plaćeni... oho-ho. Pa pazi, i meni je poslednji
honorar kasnio jedanaest meseci (na stranu što je bio četiri puta
manji nego što je trebalo).
Fakat, sve se svodi na flegmatičnost onih koji drže bank. Verujem da
su i sistem administratori prestali da se trcaju i da samo "drže vodu",
nemajući šta drugo da rade.
Ulaganje u Internet čvor je toliko da ne znam ko će hteti da to plati
u BIGZ-u. Možda bi i hteo, samo kad bi nudilac opreme uspeo DOBRO da
podmiti nekoga tamo. A sad, budući da tom prljavom zgradurinom (čak i
bukvalno prljavom) kruže politički lobiji...
Nije mi žao Sezama. Žao mi je časopisa. Bio je dobar.
predlozi.804supers,
-> #797, dbambi
>> Navodno i nisu plaćeni :)
>> Bila je neka frka između tadađnjeg upravnika valex-a i čoveka
>> koji je isporučio modeme ikordic-a
Kad je ikordic izgubio strpljenje, digao je frku, obećavao je da će doći
lično da počupa te modeme i onda se valex oglasio u stilu "pa evo, mi
samo što nismo obavili tu uplatu i čemu takve teške reči".
Kroz par dana modemi su, pretpostavljam, bili plaćeti, ali dobra četiri
meseca pošto su isporučeni.
Zamislimo da sada BIGZ odobri nabavku neke opreme za Sezam.
Da li bi se neko uopšte usudio da trguje s njima?
predlozi.805miskop,
-> #803, dr.grba>> Modemi su plaćeni, ako je verovati trećem izvoru. Problem je u tome
>> što zbilja nisu bili plaćeni... oho-ho. Pa pazi, i meni je poslednji
>> honorar kasnio jedanaest meseci (na stranu što je bio četiri puta
>> manji nego što je trebalo).
Paa, ti si i ovde i na Pro-u, radiš u 2-3 firme... da ti nije
malo muka? ;)
>> Nije mi žao Sezama. Žao mi je časopisa. Bio je dobar.
Da li si pogledao poslednjih par brojeva? Totalno je preuređen
i pravo da ti kažem, sasvim je OK.
predlozi.806dr.grba,
-> #805, miskop>> Paa, ti si i ovde i na Pro-u, radiš u 2-3 firme... da ti nije
>> malo muka? ;)
Pravo da ti kažem: da, muka mi je. Ko zna, možda bih i ja voleo da
se malo više posvetim svojoj porodici.
>> Da li si pogledao poslednjih par brojeva? Totalno je preuređen
>> i pravo da ti kažem, sasvim je OK.
Pratim Računare redovno. Količina gluposti koja može da se
pročita u Računarima se opasno bliži količini gluposti koja
može da se pročita u Svetu kompjutera. Moj favorit za broj 137
je članak "O.K. ili K.O. - Pitanje je sad" Vukašina Mitrovića,
strana 81. Pomeša čovek babe i žabe na pravdi boga.
"Škola C++" je potpisana brojem 32, iako autor sadašnje inkarnacije
rubrike nije napisao sva 32 dela. Glavnom i odgovornom uredniku je
napomenuto da su rubrike autorska dela, ali on to nije poštovao.
Isto bi se desilo i sa mojom rubrikom, a protiv moje volje, da nisam
blagovremeno registrovao rubriku kod Autorske agencije i dao kopiju
dotičnom.
A što se tiče totalnog preuređenja, obrati pažnju na ikone na levom
obodu strane u rubrici "Office ukratko". Te ikone sam ja napravio
za oko dvadeset minuta pre više od dve godine, radeći pritom tuđi
posao.
Eto, samo toliko. A ima još.
predlozi.807jujo,
-> #806, dr.grba# Pratim Racunare redovno. Kolicina gluposti koja moze da se
# procita u Racunarima se opasno blizi kolicini gluposti koja
... koja se pojavljuje u PC PRESS-u. Retko glup casopis...
# moze da se procita u Svetu kompjutera. Moj favorit za broj 137
SK je jos i najbolji. Testovi kartica su na pola strane, a tu
ionako nemoze nista da stane. Ipak.. bolje je nego test kartice
na 3 strane na kojima pise gomila gluposti. U Racunarima mi
se dize kosa na glavi kad naletim na test Dejana V. Veselinovica.
Njegovi clanci su u klasi "poetskih" reportaza Riste Kubure.
# je clanak "O.K. ili K.O. - Pitanje je sad" Vukasina Mitrovica,
# strana 81. Pomesa covek babe i zabe na pravdi boga.
Jos jedan klon Dejana V. Veselinovica....
yooyo:
predlozi.808dragosh,
-> #776, milosh.zorica> > Onda, eventualno, bi bilo dobro da ko zeli moze tim userima da lupi
> > ignore na SUB (_samo_ na SUB) - jel to moguce?
> Ja bi svima lupio sub ignore.
Ne mogu da verujem da na ovo niko nije odgovorio :)))))
Pa imate page off/g postoji jos od pre 300000000 godina :)))
pzdrv
predlozi.809miskop,
-> #806, dr.grba>> "Škola C++" je potpisana brojem 32, iako autor sadašnje inkarnacije
>> rubrike nije napisao sva 32 dela. Glavnom i odgovornom uredniku je
>> napomenuto da su rubrike autorska dela, ali on to nije poštovao.
Kakve veze ima broj rubrike sa autorskim pravima? Izgleda si
mislio na _naziv_ rubrike, a to je već OK.
>> A što se tiče totalnog preuređenja, obrati pažnju na ikone na levom
>> obodu strane u rubrici "Office ukratko". Te ikone sam ja napravio
>> za oko dvadeset minuta pre više od dve godine, radeći pritom tuđi
>> posao.
Za _preuređenje_ ne treba uvek raditi _nove_ stvari da bi
izgledalo bolje... Imaš sobu, sve stare stvari u sobi. Ne moraš
da kupuješ nove stvari da bi nešto promenio, dovoljno je malo
ispretumbati postojeće i eto ti "new look". ;)
Pogledaj PC Press, iz broja u broj je sve gori i gori...
predlozi.810gkosta,
-> #808, dragosh
> Ne mogu da verujem da na ovo niko nije odgovorio :)))))
> Pa imate page off/g postoji jos od pre 300000000 godina :)))
Nije niko odgovorio zato sto uopste nije rec o tome!!!
Komanda page off/g ti omogucava da te niko ne uznemirava pozivima za igru.
A ono sto sam ja predlozio je to da samo NEKIM userima
(u ovom slucaju onima koji napustaju igru kad vide da ce izgubiti)
lupis trajni ignore na igru!
To sam i napisao:
> Onda, eventualno, bi bilo dobro da ko zeli moze tim userima da lupi
> ignore na SUB (_samo_ na SUB) - jel to moguce?
Kosta...
predlozi.811dragosh,
-> #810, gkosta> A ono sto sam ja predlozio je to da samo NEKIM userima
> (u ovom slucaju onima koji napustaju igru kad vide da ce izgubiti)
> lupis trajni ignore na igru!
E pa mnogo bi ti hteo! ne moz` i jare i pare!
predlozi.812dr.grba,
-> #809, miskop>> izgledalo bolje... Imaš sobu, sve stare stvari u sobi. Ne moraš
>> da kupuješ nove stvari da bi nešto promenio, dovoljno je malo
>> ispretumbati postojeće i eto ti "new look". ;)
Sada polako počinjemo da brkamo formu i suštinu, zar ne?
Šareni PC nije ni meni po volji. Najviše mi se dopadao dizajn
"Računara" kada je prešao na lepljenje, pa sledećih tridesetak
brojeva, tamo negde od 70 do 100.
A tekstovi? Pa, naučio sam i ja ponešto za ovih par godina što
jedem informatički lebac: informacija je takva kakva je, a valjana
je samo neko vreme. Posle toga ostaviš časopis da skuplja prašinu
ili ga baciš.
Što se tiče autorskih radova, meni je kao saradniku u bilo kom
časopisu, pa bio to "PC" ili "Ribolovačka revija", sasvim dovoljno
to što glodur prepušta meni na savest da branim ono što sam napisao.
Da li se to nekome ne dopada - nije mi baš bogzna koliko zanimljivo.
Imao sam prilike i načina da sondiram *ciljnu grupu* čitalaca svojih
tekstova i ta iskustva redovno koristim kada pišem. Jedini je problem
što je negativnih reakcija manje nego pozitivnih, pa imam problema sa
profilisanjem te strane.
A to što su me spakovali kod Zamurovića da bi me fotografisali uopšte
nije kompatibilno sa mojom sujetom. Briga me za sliku, za šarene
vinjete i za besprekornost fonta: interesuje me samo sadržaj teksta.
predlozi.813gkosta,
Da li bi mogla da se uvede komanda koja bi navela
sve NOVE (prijavljene) korisnike od zadatog datuma?
predlozi.814curt.cobain,
-> #813, gkostanije losa ideja ali opet postoje i mnoge druge komande koje bi mogle
da se uvedu tako da to nije prioritetno
predlozi.815sherloc,
-> #814, curt.cobain
>> nije losa ideja ali opet postoje i mnoge druge komande koje bi mogle
>> da se uvedu tako da to nije prioritetno
Slazem se, ali ako zelis da te komande budu uvedene, jedino sto
mozesh da uradish je da dash predlog i da se nadash da ce neshto
biti od toga(mada teshko da oce). Gkosta je to barem uradio, a shto
se tiche drugih komandi koje ne postoje, mogao bi da navedesh to
ovde, pa da vidimo da li ce neshto vredeti(odnosi se na upravu, ili
sta vec).
Pozdrav, Holmes.
predlozi.816kum.djole,
Ja predlažem da se na komandu "dajsliku" ili varijacije od
"dajslikugolu" i "dajslikuuopscenojpozi" izvršava prijem slike
navedene korisnice kroz flopi disk, i to u tri faze, amfas,
profil i figura. Tako bismo izbegli mogućnost da budemo lovina
i lovili malo i sami. Očekujem podršku.
;)
predlozi.817deyan,
-> #816, kum.djolePodrska stize...
Ajde jos ljudi pa da vidimo te profile etc.
DEYAN
predlozi.818alexandra,
-> #816, kum.djole:? i to u tri faze, amfas,
:? profil i figura.
amfas?????
A sta bi ti sa tim?
predlozi.819miskop,
-> #815, sherloc>> Slazem se, ali ako zelis da te komande budu uvedene, jedino sto
>> mozesh da uradish je da dash predlog i da se nadash da ce neshto
>> biti od toga(mada teshko da oce). Gkosta je to barem uradio, a shto
>> se tiche drugih komandi koje ne postoje, mogao bi da navedesh to
>> ovde, pa da vidimo da li ce neshto vredeti(odnosi se na upravu, ili
>> sta vec).
Ma, sačekajte da se srede pregovori oko prodaje Sezama, pa
će valjda biti bolje... ;)
P.S. Ja ovo stvarno, mis'im, par firmi pregovara sa Bigzom
da otkupe Sezam...
predlozi.820senna,
-> #819, miskop>P.S. Ja ovo stvarno, mis'im, par firmi pregovara sa Bigzom
>da otkupe Sezam...
Bash me zanima jel moze na rate..
predlozi.821sherloc,
-> #820, senna
>> Bash me zanima jel moze na rate..
Sta ce ti bre na rate, ne vredi sezam toliko da bi morao na rate
da ga kupujes :)
Pozdrav, Holmes.
predlozi.822sherloc,
-> #819, miskop
>> P.S. Ja ovo stvarno, mis'im, par firmi pregovara sa Bigzom
>> da otkupe Sezam...
To bi bilo strava... valjda. Ko zna da li ce novi vlasnici biti
bolji. Naravno, ako se neko odluci da kupi tako nesto kao sto je
sezam :)
Pozdrav, Holmes.
predlozi.824gkosta,
-> #815, sherloc
> biti od toga(mada teshko da oce). Gkosta je to barem uradio, a shto
> se tiche drugih komandi koje ne postoje, mogao bi da navedesh to
> ovde, pa da vidimo da li ce neshto vredeti(odnosi se na upravu, ili
> sta vec).
Taaaaaakou jeeea!
;)))
predlozi.825corgan,
E zar ne bi bilo dobro da se uvede konfa razno.
B.
predlozi.826curt.cobain,
bilo bi dobro da se uvedu jos neke igre ili da se omoguci clanovima sezama
da igraju duke ili slicno preko sezama
predlozi.827curt.cobain,
E DA MOGLA BI DA SE UVEDE KOMANDA KOJOM BI MOGLI DA AKO NEMAMO SLUCAJNO
VREMENE DA NEKI DAN VISIMO NA SEZAMU TOPREOSTALO VREME PREBACIMO NA SLEDECI DAN
ILI DA USLUCAJU DA ZABORAVIMOSIFRU ILI NISMO TU SEZAM AUTOMATSKI PREBACI VREME
NA SLEDECI DAN ILI DA NAM SE TAJ DAN NE RACUNA
predlozi.828kiki,
-> #827, curt.cobain> E DA MOGLA BI DA SE UVEDE KOMANDA KOJOM BI MOGLI DA AKO NEMAMO SLUCAJNO
> VREMENE DA NEKI DAN VISIMO NA SEZAMU TOPREOSTALO VREME PREBACIMO NA SLEDECI
> DAN ILI DA USLUCAJU DA ZABORAVIMOSIFRU ILI NISMO TU SEZAM AUTOMATSKI
> PREBACI VREME NA SLEDECI DAN ILI DA NAM SE TAJ DAN NE RACUNA
Da ne bi još i Yugo Kabriolet uz ovo???
predlozi.829curt.cobain,
-> #828, kikie slusaj ako ti se predlog nesvidja nemoras da ga omalovazavas
predlozi.830miskop,
-> #827, curt.cobain>> E DA MOGLA BI DA SE UVEDE KOMANDA KOJOM BI MOGLI DA AKO NEMAMO SLUCAJNO
>> VREMENE DA NEKI DAN VISIMO NA SEZAMU TOPREOSTALO VREME PREBACIMO NA
>> SLEDECI DAN ILI DA USLUCAJU DA ZABORAVIMOSIFRU ILI NISMO TU SEZAM
>> AUTOMATSKI PREBACI VREME NA SLEDECI DAN ILI DA NAM SE TAJ DAN NE RACUNA
Koliko vidim, ti pored problema sa upload-om, imaš problema
i sa sluhom, a? ;) Mi ovde svi dobro čujemo, pa ti preporu-
čujem (za tvoje dobro) da prestaneš da se "dereš". ;)
Inače, Sezam nije "na sat" već "na mesec" i tu nema šta da
se menja, a tvoje je da li ćeš maximalno da iskoristiš raspo-
loživo vreme ili ne.
predlozi.831jpedja,
-> #827, curt.cobain> E DA MOGLA BI DA SE UVEDE KOMANDA KOJOM BI MOGLI DA AKO NEMAMO
SLUCAJNO
> VREMENE DA NEKI DAN VISIMO NA SEZAMU TOPREOSTALO VREME PREBACIMO
NA SLEDECI
> DAN ILI DA USLUCAJU DA ZABORAVIMOSIFRU ILI NISMO TU SEZAM
AUTOMATSKI
> PREBACI VREME NA SLEDECI DAN ILI DA NAM SE TAJ DAN NE RACUNA
wow, pa ja bi do sad ako bi mi se to racunalo od pocetka
pretplate mogao celo leto da sedim na vezi i trosim zaostala
vremena ;>
Pedja...
predlozi.832kiki,
-> #829, curt.cobain> e slusaj ako ti se predlog nesvidja nemoras da ga omalovazavas
Nije da mi se nesvidja.. ali je čista nebuloza!
predlozi.833kum.djole,
-> #829, curt.cobain>> e slusaj ako ti se predlog nesvidja nemoras da ga omalovazavas
Predlog ti je uistinu debilan.
Sezam kad dostigne neki svetski nivo (ako ga dostigne) idealno bi
bilo uplaćivati sate a ne ovu džabalesku pretplatu.. onda ja mogu sam
da odaberem koliko ću da se akam na vezi.. prebacivanje vremena na
sledeći dan je gluplji predlog od onog koji je juče izbacio tamo neki
projektant, veli čovek da se u svakom domaćinstvu instalira nekakav
rezervoar ispod kade koji će da pumpa vodu u vodokotlić, kako bi se
smanjila potrošnja za 10% i trošila već korišćena voda. Sačuvaj Bože.
Samo u Srbiji.