SEZAM.2

19 Dec 1996 - 21 Dec 1999

Topics

  1. obavestenja (43)
  2. pitanja (2339)
  3. problemi (2196)
  4. predlozi (1127)
  5. konferencije (14)
  6. fajlovi (255)
  7. olr (1136)
  8. vote (35)
  9. kritika (1164)
  10. razno (1220)

Messages - problemi

problemi.963 goxi, -> #962, gligo
>> A ti u slobodno vreme saljes mail-ove sam sebi a? ;) :) JUHU, UPRAVA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sta je bre ovo sa mail-om?!!?!
problemi.964 staos, -> #961, goxi
> Nova poruka broj 44819 od goxi upravo stigla. > Mail>lis > Nema poruka. > Ocigledno je da mail ne funkcionise kako treba. Mislila sam da sam jedina :( Meni se to desavalo pocetkom oktobra... nije hteo da lista ni stare ni nove poruke... Ako otkucam recimo: "ma list 011097-" Odgovor je "nema poruka" A ja sam znala da sam tog dana i slala i primala poruke :( Kasnije sam ukapirala da prelistava ako otkucam odredjeni broj poruke od koje da zapocne sa listanjem (ili citanjem..svejedno je)ali i onda jednostavno zakoci kod nekih poruka(na nepoznat nacin izabranih)... kada sam te 'kriticne' izbrisala..dalje je listao bez problema...
problemi.965 silence, -> #946, dzakic
> kvar modema na nodu 13, kada je isti zamenjen. Ukoliko je snimak > nešto svežiji, mogu samo da zaključim da sa tvojim modemom nešto > nije u redu, jer sada svi modemi rade i normalno uspostavljaju > vezu. Delimično si u pravu: modem nije ispravan, ali samo kada radi sa Net-om (slab signal?)!? Drugarev UMC 14400 odavde radi fino, dok taj moj Rokwell 33600 i od njega (iz Zemuna) sa Net-om isto kilavi kao i odavde.
problemi.966 silence, -> #964, staos
> (ili citanjem..svejedno je)ali i onda jednostavno zakoci kod nekih > poruka(na nepoznat nacin izabranih)... kada sam te 'kriticne' > izbrisala..dalje je listao bez problema... Neko ti je bacio magiju na poruku, lutko. Nego, lepo ti sto maraka pod mišku, pa kod Kleopatre i sve će da se sredi. Pre ili kasnije. Samo treba biti strpljiv... ;)
problemi.967 nitugard,
Marfi deluje punom snagom? Subota, jutro... Jedan nod zvrji u prazno, jedan se zbunjuje.... Prijatan vikend.
problemi.968 ldjordje,
Zašto upload za*ebava? Ne mogu da pošaljem ni jedan fajl bez milijardu grešaka i pred kraj se prekine upload :((( to mi se pre nije dešavalo ...
problemi.969 ancha,
JEDINO ĆE SA CAPS-LOCK NEKO PRIMETITI PORUKU...... PA BRE SINOĆ OKO 23 SAD 100 (slovima: sto) PUTA ZVAO SEZAM I 2 (slovima: dva) PUTA JE BILO BUSY, A 98 PUTA JE ZVONILO U PRAZNO !!!!!!!!I NARAVNO NISAM USPEO DA DOBIJEM VEZU..... AJDE BAR OBJASNITE ZAŠTO SE TO DEŠAVA AKO NE MOŽE DA SE POPRAVI! btw:malo pre (kad sam dobio sezam) je bilo slično..tek iz 20. puta
problemi.970 saint, -> #969, ancha
E stvarno zbog cega se to desava?
problemi.971 ldjordje,
Upload i dalje ne funkcioniše :((( nije do kvaliteta veze ...
problemi.972 miskop, -> #969, ancha
-> PA BRE SINOĆ OKO 23 SAD 100 (slovima: sto) PUTA ZVAO SEZAM I 2 (slovima: -> dva) PUTA JE BILO BUSY, A 98 PUTA JE ZVONILO U PRAZNO !!!!!!!!I NARAVNO -> NISAM USPEO DA DOBIJEM VEZU..... Probaj klasičnim telefonom da pozoveš Sezam, tada se njihov modem uglavnom javlja. Onda prekineš vezu i pozoveš modemom i tada neće biti zvonjenja u prazno. Ovo kod mene pali u 90 odsto slučajeva... Jedino ne pali kad u Bigz-u nema struje...
problemi.973 supers, -> #970, saint
>> E stvarno zbog cega se to desava? Kada crkne ili se zaglupi neki od 286/386 računara u Sezamovoj mreži, onda telefonska linija na koju je kompjuter vezan zvoni u prazno, t.j. ne javlja se iako je slobodna. Onda vezu možeš da dobiješ samo ako neko drugi naleti na liniju koja zvoni u prazno, i tako tebi pomogne da je preskočiš i da te centrala ubaci na sledeću slobodnu liniju koja radi. Ne vredi vam da se uz CAPS LOCK bunite što zvoni u prazno jer će se to hronično dešavati sve dok SezamNet ne obnovi sav dotrajali hardver. A obnoviće ga kad Mira Kuga odobri pare. Pišite njoj, imate adresu i telefon u konferenciji.
problemi.974 ldjordje,
Jel' može neko od nadležnih da mi objasni kako da pošaljem fajl na sezam?! poslednja 3 dana mi ne uspeva da pošaljem fajl od pišljivih 200kb jer transfer lepo započne sa 1600 cps i u roku od 2-3 sekunde padne na 160 cps i prijavljuje error posle svakog poslatog bloka ... na kraju posle 20 minuta (!!!) slanja na sezam stigne oko 170kb i još mi prijavi da je transfer uspešan!? ni sa jednim drugim BBS-om nemam nikakvih problema kao ni sa sezamom do pre tri dana ... modem nisam čačkao tj. kako sam ga podesio pre dve godine tako i sada radi ... u čemu je problem? ne verujem da je do telefonske linije?
problemi.975 popovics, -> #972, miskop
> -> PA BRE SINOĆ OKO 23 SAD 100 (slovima: sto) PUTA ZVAO SEZAM I > 2 (slovima: -> dva) PUTA JE BILO BUSY, A 98 PUTA JE ZVONILO U > PRAZNO !!!!!!!!I NARAVNO -> NISAM USPEO DA DOBIJEM VEZU..... > > Probaj klasičnim telefonom da pozoveš Sezam, tada se njihov > modem uglavnom javlja. Onda prekineš vezu i pozoveš modemom i > tada neće biti zvonjenja u prazno. Ovo kod mene pali u 90 odsto > slučajeva... Jedino ne pali kad u Bigz-u nema struje... Izvini, a što to pali? Ne razumem... Objektivno NEMA rezlike zvao ja neki broj sa telefona ili modema. I telefon i modem grnerišu za svaki broj apsolutno ISTI signal koji pokreće releje u pošti, tako da nema rezlike... To što tebi u "90%" slučajeva upali je po meni čista koincidencija. P O P
problemi.976 ancha, -> #975, popovics
> I telefon i modem grnerišu za svaki broj apsolutno > ISTI signal koji pokreće releje u pošti, tako da nema rezlike... To što tebi > u "90%" slučajeva upali je po meni čista koincidencija. da... ali evo prošlo je 2 dana, a niko od zaduženiš za takve stvari ne odgovara pa jebem mu miša ajde malo pokažite razumevanja..... evo ja mislim da je ustvari zauzeto, a da centrala ne dobija nikakav signal o tome od "sezama" pa onda gura signal kao da se modemi ne javljaju... SEZAM-Sad ćE da Zvoni u prAzno Miša mu jebem!
problemi.977 saint, -> #973, supers
Moze kraci opis Mire Kuge :)
problemi.978 popovics, -> #976, ancha
>> I telefon i modem grnerišu za svaki broj apsolutno >> ISTI signal koji pokreće releje u pošti, tako da nema >> rezlike... To što tebi u "90%" slučajeva upali je po meni > čista koincidencija. > > da... > ali evo prošlo je 2 dana, a niko od zaduženiš za takve stvari > ne odgovara pa jebem mu miša ajde malo pokažite > razumevanja..... evo ja mislim da je ustvari zauzeto, a da > centrala ne dobija nikakav signal o tome od "sezama" pa onda > gura signal kao da se modemi ne javljaju... Evo gde ja mislim da je problem. Problem je (po meni) u centrali koja "odlučuje" koji će nod da se javi. Ali ne znam da li je ta centrala poština ili BIGZ-ova interna > SEZAM-Sad ćE da Zvoni u prAzno Miša mu jebem! Ova je dobra... P O P
problemi.979 supers, -> #977, saint
>> Moze kraci opis Mire Kuge :) Nemam ja veze sa Bigzom, pitaj one koji su u kontaktu s njom...
problemi.980 supers, -> #978, popovics
>> Evo gde ja mislim da je problem. Problem je (po meni) u centrali koja >> "odlučuje" koji će nod da se javi. Ali ne znam da li je ta centrala >> poština ili BIGZ-ova interna O tome odlučuje PBX uređaj koji je pod kontrolom pošte. Pošto se problem javlja hronično dok se ne ispravi, šta misliš, šta je verovatnije: da radnici pošte svakih par dana izlaze na teren u BIGZ, ili da na dotrajalom Sezamovom hardveru svaki čas mora nešto da se sredi? Do sada bi već i PTT odlučio da iznova uradi instalacije, očigledno je da škripi na Sezamovom hardveru koji je od starosti prosto izgubio pouzdanost.
problemi.981 silence, -> #974, ldjordje
> u čemu je problem? ne verujem da je do telefonske linije? A, što ne veruješ? Da ti kažem da ja nemam nikakvih problema ni sa DL-om ni sa UL-om, u bilo koje vreme (naravno, nekad je bolja veza, nekad lošija). Verovatno se pogoršala veza tvoje tel. centrale sa centralom na kojoj je Sezam. Neko je nešto prčkao... I DL ti je loš kao i UL?
problemi.982 popovics, -> #980, supers
> O tome odlučuje PBX uređaj koji je pod kontrolom pošte. > Pošto se problem javlja hronično dok se ne ispravi, šta misliš, > šta je verovatnije: da radnici pošte svakih par dana izlaze na > teren u BIGZ, ili da na dotrajalom Sezamovom hardveru svaki čas > mora nešto da se sredi? Do sada bi već i PTT odlučio da iznova > uradi instalacije, očigledno je da škripi na Sezamovom hardveru > koji je od starosti prosto izgubio pouzdanost. Da, Sezamov hardver nije baš najbolji, ali u istom trenutku se (čini mi se) krpi ne više od 3 noda, a gde su onda ostalih 12? Ali taj uređaj PBX greši veoma često. Meni se desi da mi se odjedanput javi dva noda. Jedan koji daje signal zauseća i jedan koji zvoni. Posle recimo drugog zvona (kad bi modem trebao da se javi) on "odseče" nod koji zvoni, i ostavi mi onaj zauzeti. P O P
problemi.983 silence, -> #980, supers
> Pošto se problem javlja hronično dok se ne ispravi, šta misliš, šta je > verovatnije: da radnici pošte svakih par dana izlaze na teren u BIGZ, E, slatko me nasmeja! Čuj, radnici pošte izlaze svakih par dana na teren... Ko da si se nedavno doselio u Jugu posle više godina življenja po Nemačkama, Holandijama, Kanadama i sl. civilizacijama. Kamo lepe sreće...
problemi.984 silence, -> #982, popovics
> Da, Sezamov hardver nije baš najbolji, ali u istom trenutku se (čini mi > se) krpi ne više od 3 noda, a gde su onda ostalih 12? Ali taj uređaj PBX > greši veoma često. Meni se desi da mi se odjedanput javi dva noda. Jedan > koji daje signal zauseća i jedan koji zvoni. Posle recimo drugog zvona > (kad bi modem trebao da se javi) on "odseče" nod koji zvoni, i ostavi mi > onaj zauzeti. To što ti se dešava nije zbog PBX-a (koji služi kao razvodnik dolazećih poziva ka slobodnim nodovima), već verovatno zbog katastrofalnih PTT veza u kojima se mešaju kanali, pa se istovremeno čuje (ali samo čuje) više signala... To što nekad 648-422 (na kome je PBX) daje stalno signal zauzeća, a samo par nodova je stvarno zauzeto, nije jasno ni administratorima Sezama (nenad je nedavno pisao da ni njemu ni dzakicu nije jasno o cemu se radi). Najčešće se dešava pre podne, kada su velika opterećenja gradskih centrala. Moj recept za to je pozivanje pojedinačnih nodova. Možda nije čak ni efikasnije, ali je sigurno zanimljivije... :)
problemi.985 popovics, -> #984, silence
> katastrofalnih PTT veza u kojima se mešaju kanali, pa se > istovremeno Da, PTT linije su SHIT, i to je svima jasno, ali prosto bi bio čist bezobrazluk od PTT-a da nešto ne preduzme. > Sezama (nenad je nedavno pisao da ni njemu ni dzakicu nije > jasno o cemu se radi). Najčešće se dešava pre podne, kada su Nema šta njima da bude jasno i nejasno. Sasvim nije važno to da li oni znaju razlog zbog koga se sve to dešava, ali, mogli bi da protegnu noge do PTT-a (ili da napišu neku žalbu, molbu ili nešto slično, pa pošta nek' vidi kako će to da ispravi). > velika opterećenja gradskih centrala. Moj recept za to je > pozivanje pojedinačnih nodova. A, izvini, kako to da izvedem? P O P
problemi.986 dule.n, -> #985, popovics
│ A, izvini, kako to da izvedem? └─────────────────── Tako što ćeš dobiti pored PBX-a i pojedinačne brojeve svih nodova. :) Evo ih: SezamNet 1 648 065 SezamNet 2 648 587 SezamNet 3 648 899 SezamNet 4 648 166 SezamNet 5 648 783 SezamNet 6 648 755 SezamNet 7 648 878 SezamNet 8 648 956 SezamNet 9 648 974 SezamNet 10 648 029 SezamNet 11 PBX 648 422 SezamNet 12 648 692 SezamNet 13 648 847 SezamNet 14 648 638 SezamNet 15 648 734 Redosled nije baš skroz po stvarnim rednim brojevima nodova, nešto se menjalo zadnjih meseci, ali ti to nije toliko važno. aspored nije baš po s
problemi.987 saint, -> #985, popovics
=> velika opterecenja gradskih centrala. Moj recept za to je => pozivanje pojedinacnih nodova. Moj recept ti je pulsno biranje...
problemi.988 the.edge,
Primetio sam da mi nod 12 pravi velike probleme. Da li je i drugima tako? AcCeSS DeNiED
problemi.989 silence, -> #985, popovics
> Da, PTT linije su SHIT, i to je svima jasno, ali prosto bi bio čist > bezobrazluk od PTT-a da nešto ne preduzme. Kada se neko ko radi u pošti 'nakači' na nečiju liniju i istelefonira se do mile volje o tuđ račun, to nije bezobrazluk već kriminal. Pa, opet ne možeš tu ništa da uradiš. Ako ti se ne sviđa - odjavi telefon! Čist monopol. Bez prave kontrole, bez etike... Ili: država ne odobri pošti poskupljenje (početak ove godine), a oni onda lepo razrežu svima po 1500-2000 impulsa, tako januar, tako februar, a onda impuls poskupi i gle čuda - u martu opet imamo naših starih dobrih 500-600 impulsa! Znam, reći ćeš (imaš 16-17 godina, zar ne?) - nemoguće da se tu ništa ne može uraditi, mora da postoji rešenje! Eto, ja sam pisao žalbu pošti za ta dva računa, više iz principa nego što je bilo naročito skupo, čisto da dignem glas da znaju da još mrdamo... Posle tri meseca odgovoriše mi "da su 14. aprila vršili merenje na mojem broju i da su ustanovili da brojač ispravno radi". Nisam se ja žalio na brojač, ja sam se žalio na njihov lopovluk! A, dan-dva otprilike posle tog njihovog merenja (kasnije smo rekonstruisali da je to bilo u to vreme), pre podne u 10 sati, u sred mojeg razgovora, crče nam linija. Nakon sat-dva saznamo da svim komšijama telefon radi ok. Pitam matore dal' su platili račun - jesu. Prijavimo kvar, bio je petak oko 12 sati, kažu pogledaće u ponedeljak. Klasika... U ponedeljak oko 9 zvoni telefon! Ja se javim, kaže čovek da zove iz centrale, pita dal' sad radi telefon!? Ja mu kažem da je očigledno. Kad vam je proradio, pita - kažem mu, evo ovog trenutka. Tip kaže, znate, kvar nije bio do centrale već do vas. Koliko telefona imate u kući. Dva, kažem mu prećutivši modem i sekretaricu, znam da će odmah za to da se uFati. Koji su modeli, pita - Panasonic i Iskra, kažem. Mhm, dobro... A, kako su vezana ta dva telefona, pita. Kablom, kažem, ne shvatam šta hoće. Kaže, da li je kabl razvučen po sobi? Nije, kažem, pričvršćen je uz parket lajsnu. Znači, nije uštemovan u zid, pita? Jeste uštemovan do ulaza u stan, kažem. A, odatle nije uštemovan, nego se vidi kabl, pita. Jeste, kažem. E, kvar je bio do toga, kaže! Tišina... ćuti on, ćutim ja, mislim se šta da mu kažem... Pitam, da li mislite da je reč o prekidu u kablu ili o kratkom spoju? E, to, odmah prihvati on, kratak spoj! Mhm, kažem, znači to je bilo u pitanju... Jeste kaže on. Opet tišina. Nije mi jasno šta ima dalje da razgovaramo. Nego, kaže on, nađi nekog da ti to sredi da ti mi ne dolazimo, jer ako ti mi dođemo ima sve to da ti počupamo! Ja ćutim. Kaže, jel' to u redu? Odgovaram, u redu je. Tip kaže, ajd' vidi onda to, i spušta slušalicu. Razmišljam o svemu što mi je rekao - kablovi po kući su nedohvatljivi, svi su stvarno pričvršeni za parket lajsne. Iskra je skoro fiksirana i u trenutku kvara nije bila upotrebljena. U trenutku kvara ležao sam u krevetu sa bežičnim u ruci! Kratak spoj!!! More kakav kratak spoj, bilo je to čisto zastrašivanje - ti ćeš da sumnjaš i da se žališ - e, sa'će da vidiš s kim imaš posla. Telefon se inače vodi na kevu, i žalbu sam pisao u njeno ime. Možda je tip hteo da se ovajdi štogod, ko će ga znati?! > Nema šta njima da bude jasno i nejasno. Sasvim nije važno to da li oni > znaju razlog zbog koga se sve to dešava, ali, mogli bi da protegnu noge > do PTT-a (ili da napišu neku žalbu, molbu ili nešto slično, pa pošta nek' > vidi kako će to da ispravi). Ne znam postoji li čovek na Sezamu kome je jasno koji je status nanadov i dzakicev - da li su honorarci, volonteri... Čuo sam da je jedino sekretarica stalno zaposlena. Koliko su motivisani za ceo ovaj posao - bog te pita! Što se žalbi PTT-u tiče, imaš gornju priču. Možeš da kažeš da ne mogu tako da postupaju i sa firmama... Sećam se da je Sezam Pro imao popriličnih problema sa vezama. PTT je stalno obećavao da će doći, Pro-ove gazde nisu imale pristup svim uređajima... Čini mi se da je sve to trajalo dok se majstori iz PTT-a nisu naučili na bakšiš koji za svaku brzu intervenciju dobiju od gazda... Što se tiče PTT-a i telefonskih veza - rekao sam sve što sam imao. ;) Izvinite na opširnosti.
problemi.990 supers, -> #987, saint
>> => velika opterecenja gradskih centrala. Moj recept za to je >> => pozivanje pojedinacnih nodova. >> Moj recept ti je pulsno biranje... Ako je centrala neka praistorija gde je tonsko biranje improvizovano, onda ima logike...
problemi.991 popovics, -> #989, silence
> Znam, reći ćeš (imaš 16-17 godina, zar ne?) - nemoguće da se tu > ništa ne može uraditi, mora da postoji rešenje! Eto, ja sam Da, ipak si se zavrnuo za nekih 3-4 godine, imam 13 godina, i vrlo dobro znam šta radim... > pisao žalbu pošti za ta dva računa, više iz principa nego što > je bilo naročito skupo, čisto da dignem glas da znaju da još > mrdamo... Posle tri meseca odgovoriše mi "da su 14. aprila > vršili merenje na mojem broju i da su ustanovili da brojač > ispravno radi". Nisam se ja žalio na brojač, ja sam se žalio na > njihov lopovluk! Da, ali znam da u takvim slučajevima oni su po zakonu dužni da ti ispostave opširniji račun tj. nešto tipa: (ovo je samo primer) Zvao broj:648-422 Vreme:21:00-21:29 Na vezi:29 min. Impulsa:36 Cena:0.50 > pre podne u 10 sati, u sred mojeg razgovora, crče nam linija. > Nakon sat-dva saznamo da svim komšijama telefon radi ok. Pitam > matore dal' su platili račun - jesu. Prijavimo kvar, bio je > petak oko 12 sati, kažu pogledaće u ponedeljak. Klasika... U > ponedeljak oko 9 zvoni telefon! Ja se javim, kaže čovek da zove > iz centrale, pita dal' sad radi telefon!? Ja mu kažem da je > očigledno. Kad vam je proradio, pita - kažem mu, evo ovog > trenutka. Tip kaže, znate, kvar nije bio do centrale već do > vas. Koliko telefona imate u kući. Dva, kažem mu prećutivši > modem i sekretaricu, znam da će odmah za to da se uFati. Koji > su modeli, pita - Panasonic i Iskra, kažem. Mhm, dobro... A, > kako su vezana ta dva telefona, pita. Kablom, kažem, ne shvatam > šta hoće. Kaže, da li je kabl razvučen po sobi? Nije, kažem, > pričvršćen je uz parket lajsnu. Znači, nije uštemovan u zid, > pita? Jeste uštemovan do ulaza u stan, kažem. A, odatle nije > uštemovan, nego se vidi kabl, pita. Jeste, kažem. E, kvar je > bio do toga, kaže! Tišina... ćuti on, ćutim ja, mislim se šta > da mu kažem... Pitam, da li mislite da je reč o prekidu u kablu > ili o kratkom spoju? E, to, odmah prihvati on, kratak spoj! > Mhm, kažem, znači to je bilo u pitanju... Jeste kaže on. Opet > tišina. Nije mi jasno šta ima dalje da razgovaramo. Nego, kaže > on, nađi nekog da ti to sredi da ti mi ne dolazimo, jer ako ti > mi dođemo ima sve to da ti počupamo! Ja ćutim. Kaže, jel' to u > redu? Odgovaram, u redu je. Tip kaže, ajd' vidi onda to, i > spušta slušalicu. Razmišljam o svemu što mi je rekao - kablovi > po kući su nedohvatljivi, svi su stvarno pričvršeni za parket > lajsne. Iskra je skoro fiksirana i u trenutku kvara nije bila > upotrebljena. U trenutku kvara ležao sam u krevetu sa bežičnim > u ruci! Kratak spoj!!! More kakav kratak spoj, bilo je to čisto > zastrašivanje - ti ćeš da sumnjaš i da se žališ - e, sa'će da > vidiš s kim imaš posla. Telefon se inače vodi na kevu, i žalbu > sam pisao u njeno ime. Možda je tip hteo da se ovajdi štogod, > ko će ga znati?! Izvini što sam citirao CEO tvoj razgovor sa tipom, ali, ipak, šta se njega tiče koje ti telefone imaš. Očigledno je da te je zajebavao... Ako već sumnja u tvoje telefone, može samo da pošalje komisiju, a ne da te zvrcka telefonom. Ne znam, u takvoj situaciji ja bi' mu ladno spustio slušalicu kada je nastala prva pauza... >> Nema šta njima da bude jasno i nejasno. Sasvim nije važno to >> da li oni znaju razlog zbog koga se sve to dešava, ali, mogli >> bi da protegnu noge do PTT-a (ili da napišu neku žalbu, molbu >> ili nešto slično, pa pošta nek' vidi kako će to da ispravi). > Ne znam postoji li čovek na Sezamu kome je jasno koji je status > nanadov i dzakicev - da li su honorarci, volonteri... Čuo sam > da je jedino sekretarica stalno zaposlena. Koliko su motivisani > za ceo ovaj posao - bog te pita! Ne znam njihov status, ali to se svakako može proveriti (naprimer slanju mail-a dotičnima), a i savršeno se ne uklapa u ovu priču. Naime, uopšte nije važno zašto i kako i za koje pare oni rade ovaj posao, ali kada ga već rade, neka ga rade kako treba, ili neka se skinu sa tih položaja i neka ih prepuste nekom ko bi ih radio kako treba... > Što se žalbi PTT-u tiče, imaš gornju priču. Možeš da kažeš da > ne mogu tako da postupaju i sa firmama... Sećam se da je Sezam > Pro imao popriličnih problema sa vezama. PTT je stalno obećavao > da će doći, Pro-ove gazde nisu imale pristup svim uređajima... > Čini mi se da je sve to trajalo dok se majstori iz PTT-a nisu > naučili na bakšiš koji za svaku brzu intervenciju dobiju od > gazda... Ma, kakvi, jedna žalba, jedva su je pročitali celu, njima (a i svim komunalcima, za šta imam primer) treba poslati oko 10 žalbi da se sete da treba uopšte nešto da prduzmu... Po meni bi uprava Sezama, svakog dana trebala da pošalje po jednu molbu, žalbu ili nešto slično. Posle nekih mesec dana ne bi više mogli to da ignorišu... > Što se tiče PTT-a i telefonskih veza - rekao sam sve što sam > imao. ;) Izvinite na opširnosti. Nije ovo ni kap u moru... Inače opširnost meni UOPŠTE ne smeta... P O P
problemi.992 silence, -> #991, popovics
> Da, ipak si se zavrnuo za nekih 3-4 godine, imam 13 godina, i vrlo dobro > znam šta radim... Znam, znam... Sa godinama će stvari polako početi da ti postaju manje jasne (ako Bog da)... :)
problemi.993 pecanac, -> #988, the.edge
# Primetio sam da mi nod 12 pravi velike probleme. Da li je i drugima # tako? Jeste, meni. p.s. 14=12
problemi.994 saint, -> #990, supers
=> Ako je centrala neka praistorija gde je tonsko biranje improvizovano, => onda ima logike... Ne Moja centrala je Tonska ali jeste i praistorijska Ali gledaj: Kada tonski biram obicno mi daje zauzece ali kada idem sa pulsnima skoro uvek je slobodno. Ne vidim zasto... Inace nesto govore da uskoro treba da menjaju centralu...
problemi.995 bastion, -> #991, popovics
>> Ne znam njihov status, ali to se svakako moze proveriti >> (naprimer slanju mail-a doticnima), a i savrseno se ne uklapa >> u ovu pricu. Naime, uopste nije vazno zasto i kako i za koje >> pare oni rade ovaj posao, ali kada ga vec rade, neka ga rade >> kako treba, ili neka se skinu sa tih polozaja i neka ih >> prepuste nekom ko bi ih radio kako treba... Ma sta imas da se zalis na njihov rad? Umesto da budes srecan sto ovoliko "rade" i sto ovoliko "doprinose" ovom sistemu ti se zalis na njihov rad! Zamisli kad oni uopste nebi ni radili na sistemu, vec da radi samo sekretarica! Pa ja mislim da sezam nebi ni postojao kada bi radila samo ona! => Ono malo hardvera bi pocrkalo,mi naivni platili, ona uzela pare, i nikom nista tj. ne prima zalbe a novac nevraca! Ovako "Doticni" lepo "odrzavaju" sistem, "menjaju" hardware, "snimaju" software (pogotovo sa interneta)... ...i sve u svemu (nije zacin C) vec mozes da budes zadovoljan njihovim radom.
problemi.996 popovics, -> #995, bastion
> Ovako "Doticni" lepo "odrzavaju" sistem, > "menjaju" hardware, > "snimaju" software (pogotovo sa interneta)... Ama, namam ja nikakvu zamerku dosadašnjem njihovom radu, već samo kažem, šta bi trebali JOŠ da urade da bi sistem bio bolji, kad već nemogu da nabave novu opremu. Imače, pisanje tih molbi, žalbi i ostalih gluposti i JESTE posao sekretarice P O P
problemi.997 nenad, -> #984, silence
> To što nekad 648-422 (na kome je PBX) daje stalno signal zauzeća, a > samo par nodova je stvarno zauzeto, nije jasno ni administratorima > Sezama (nenad je nedavno pisao da ni njemu ni dzakicu nije jasno o > cemu se radi). Najčešće se dešava pre podne, kada su velika > opterećenja Koliko se sećam upravo sam i bio napisao da je problem sa opterećenjem veza između pojedinih centrala i Sezamove centrale, kao i da pomaže zvanje preko 011 ako to vaša centrala dopušta. I veza bude najčešće bolja, a i dobije se veza.
problemi.998 nenad, -> #994, saint
> Kada tonski biram obicno mi daje zauzece ali kada idem sa > pulsnima skoro uvek je slobodno. > Ne vidim zasto... Možeš i tonski to da postigneš, samo sporije "okreći" (biraj) brojeve, sa 2-3 sekunde pauze između njih.
problemi.999 stameni, -> #997, nenad
>> kao i da pomaže zvanje preko 011 ako to vaša centrala dopušta. Kako ovo pošta naplaćuje? Molim precizan odgovor...
problemi.1000 stameni, -> #998, nenad
>> Možeš i tonski to da postigneš, samo sporije "okreći" (biraj) >> brojeve, sa 2-3 sekunde pauze između njih. Inače, to se radi stavljanjem nekoliko zareza između brojeva. Bar kod mene. Nije mi jasno da li će onda dobijanje veze ići brže; imam utisak da će dok modem "otpišti svoje" tonski proći isto vreme koje mu je potrebno da "odštekće" :) broj. Mada, trik nije loš.
problemi.1001 silence, -> #997, nenad
> > To što nekad 648-422 (na kome je PBX) daje stalno signal zauzeća, a > > samo par nodova je stvarno zauzeto, nije jasno ni administratorima > Koliko se sećam upravo sam i bio napisao da je problem sa > opterećenjem veza između pojedinih centrala i Sezamove centrale, > kao i da pomaže zvanje preko 011 ako to vaša centrala dopušta. I > veza bude najčešće bolja, a i dobije se veza. Gledaj... Ako zovem 'razvodnika' (648-422) i on daje stalno signal zauzeća, pa onda ručno okrenem NEKOLIKO nodova i dobijem vezu sa njima, a potom ponovo probam 'razvodnika' i on opet bude zauzet, pre bih rekao da se sam uređaj zablesavio nego da je stvar u vezama pojedinih centrala sa Sezamovom - svi Sezamovi brojevi su na istoj centrali! O tome sam govorio.
problemi.1003 pecanac,
Kako ovo!? D ˙ ˙ ˙ o X ˙ ˙ ██ D ˙ ˙ ˙ ˙ ˙ ˙ ˙ ˙ ostalo E o ˙ ˙ o X ˙ ˙ ˙ E ˙ ˙ ˙ ˙ ˙ ˙ ˙ ˙ Čamac: 1 2 F ˙ o ˙ ˙ ˙ ˙ ˙ ˙ F ˙ ˙ ˙ ˙ ˙ ˙ ˙ ˙ Brod: 1 1 G ˙ ██˙ ˙ ˙ ˙ o ˙ G ˙ X ˙ ˙ X X X ˙ Razarač: 0 0 H ˙ ˙ ˙ ˙ ˙ X X X H ˙ X ˙ ˙ ˙ ˙ o ˙ Krstarica: 1 0 Na potezu: pecanac 12m Game:Subm»e Isključeni ste zbog neaktivnosti u trajanju od 15 minuta. Kraj rada u Ned 26.10.97 23:01 Proveli ste na vezi 23 h 18 min 38 sec. Za danas Vam je ostalo ukupno još 0 sec. pecanac, hvala na pozivu. Doviđenja! NO CARRIER (Naravno, nisam bio neaktivan 15 min, a sem toga nisam 23 h na vezi 100% )
problemi.1004 pecanac, -> #1003, pecanac
... sem toga što mi je veza pukla par puta za 5 min, OK to je redovna pojava ali šta se dalje dešava: bolero 23:14 Sezam zeljkoj 23:03 Sezam None but the brave deserve the fair! pecanac 00:10 Sezam k.y.MF.h.r. raikhan 23:01 Game Bow to leper messiah! askripka 23:09 Read Ů════╣████████├────── IN˙A˙GADDA˙DA˙VIDA mrav 23:01 Transfer Ovde svako moze da radi hta 'ocu!!! milos.m 23:14 Transfer sani. 23:10 Chat.grp Derem trifunovica 23:12 Transfer Pon 27.10.97 00:17 Na vezi: 6 min 43 sec. Do kraja: 23 min 17 sec. Ukupno za danas je ostalo: 1 h 14 min 12 sec. m?
problemi.1005 zoxy, -> #1004, pecanac
> Na vezi: 6 min 43 sec. Do kraja: 23 min 17 sec. > Ukupno za danas je ostalo: 1 h 14 min 12 sec. Jel to imas neki time sef na netu kad mozes da stekas vreme ;) ?
problemi.1006 cape,
Vec nekoliko puta skidam sor 2.30 (dos\comm) ali pri raspakivanju javlja bad CRC ( usled toga ne moze da se instalira pravilino ) Neka neko od nadleznih proveri sam fajl
problemi.1007 calex, -> #1006, cape
> Vec nekoliko puta skidam sor 2.30 (dos\comm) ali pri raspakivanju > javlja bad CRC ( usled toga ne moze da se instalira pravilino ) Ipak je problem do tvog transfera, arhiva je ok. PKUNZIP (R) FAST! Extract Utility Version 2.04g 02-01-93 Copr. 1989-1993 PKWARE Inc. All Rights Reserved. Registered version PKUNZIP Reg. U.S. Pat. and Tm. Off. ■ 80386 CPU detected. ■ EMS version 4.00 detected. ■ XMS version 2.00 detected. ■ DPMI version 0.95 detected. Searching ZIP: R:/DOS/COMM/SOR230.ZIP Testing: 4.UYU OK Testing: SORINST.EXE OK Testing: 7.UYU OK Testing: SORINST.UYU OK Testing: 9.UYU OK Testing: 1.UYU OK Testing: 2.UYU OK Testing: 3.UYU OK Testing: 5.UYU OK Testing: 6.UYU OK Testing: 8.UYU OK Testing: SORSRSTR.UYU OK Testing: REG.COM OK Testing: SOR.EXE OK Testing: SOREN.STR OK Testing: PROCITAJ OK Testing: UYU.JCF OK Testing: SORINST.HLP OK r:\dos\comm>
problemi.1008 redhead,
Da li svi mail-ovi stizu. E pa ovako mnogo ljudi mi kaze da mi salje mailove. Dosta njih iz inostranstva a i kad nas. Mogu ce da dobar deo njih laze ali nije ikljuceno da ih ima bar nekoliko koji govore istinu. Dali je moguce da ima nekih problema sa stizanjem Mail-a. Unapred zahvaljujem !!!!! Lambrusco Kid
problemi.1009 popovics,
Ovo baš i nije za ovu temu, ali ne nađoh bolju... Naime, juče, uveče mi se "izlistao" CHAT i to još pre nego što sam ja ušao u njega. Inače, nije se izlisto tako, bez prestanka, nego me Sezam još lepo pita Dalje (Da, Ne, Bez pauze)?... A nisam bio jedini koji je uočio ovu grešku.
problemi.1010 bcvetkovic,
Evo malocas bio sam u conf rezimu i otkucao sam cd www. Nakon toga otkucao sam exit i presao sam u direktorijum www koji se nalazi u rutu!? Koju god naredbu da sam otkucao ispisivao mi je nesto kao da diretorijum "." ne postoji. Kada sam posle probao isto, normalno me je prebaciovao u www koji se nalazi u okviru windows\net\... Sta je to bilo, pojma nemam, ali samo da se zna.
problemi.1011 supers, -> #1008, redhead
>> Da li svi mail-ovi stizu. >> E pa ovako mnogo ljudi mi kaze da mi salje mailove. Cesti su zastoji, ali sav mail mora da stigne kad-tad. Obicno je do toga sto ljudi nemaju iskustva, pa negde pogrese. Tvoja adresa je redhead@sezam.co.yu.
problemi.1012 savicd, -> #1011, supers
=Tvoja adresa je redhead@sezam.co.yu. Mislim da gresis. Njegova adresa je : redhead@sezamnet.co.yu Vrlo bitno je da na kraju sintakse nema tacka(.). Nikad nece dobiti postu ako je posiljalac stavi. Isti ce dobiti poruku od provajdera da poruke nije urucena jer takav korisnik ne postoji. Yakodje mislim da ne moze biti samo SEZAM vec mora da ima ekstenziju NET ili PRO zavisno ciji je clan. Samo u ovom slucaju moze ocekivati prijem poste. Darko
problemi.1013 popovics,
E, nadležni ljudi, gledajte ovo: Conf:SEZAMNET.2> sysmsg Čet 30.10.97 18:51 Odgovor na poruku SEZAMNET.2:4.625, superhik. Conf:SEZAMNET.2> read 4.652 Nema poruka. Conf:SEZAMNET.2> read 4.652 /a Nema poruka. Što Sezam ovo radi? Bug?
problemi.1014 vector, -> #1013, popovics
> E, nadlezni ljudi, gledajte ovo: > Conf:SEZAMNET.2> sysmsg > Cet 30.10.97 18:51 Odgovor na poruku SEZAMNET.2:4.625, superhik. > Conf:SEZAMNET.2> read 4.652 > Nema poruka. Verovatno je superhik obrisao svoju poruku pre nego sto si stigao da je procitas :).
problemi.1015 sareni, -> #1012, savicd
> Mislim da gresis. Njegova adresa je : > redhead@sezamnet.co.yu ----- Greska! Covek je bio u pravu. Adresa je: redhead@sezam.co.yu
problemi.1016 zoxy, -> #1012, savicd
>= Tvoja adresa je redhead@sezam.co.yu. > Mislim da gresis. Njegova adresa je : > redhead@sezamnet.co.yu Bice ipak da ti gresis...:)
problemi.1017 askripka, -> #1013, popovics
­=- E, nadležni ljudi, gledajte ovo: ­=- Conf:SEZAMNET.2> sysmsg ­=- Čet 30.10.97 18:51 Odgovor na poruku SEZAMNET.2:4.625, superhik. ­=- Conf:SEZAMNET.2> read 4.652 ­=- Nema poruka. ­=- Conf:SEZAMNET.2> read 4.652 /a ­=- Nema poruka. ­=- ­=- Što Sezam ovo radi? Bug? Dakle, ovaj ćemo problem lako rešiti, iako nismo 'nadležni ljudi'... ;) Prosto, probaj da tačno otkucaš broj poruke... Dakle, 4.625, a NE 4.652 Jel' sad radi? ;)
problemi.1018 kum.djole, -> #1017, askripka
>> Jel' sad radi? ;) Gimme five... ;)
problemi.1019 miskop, -> #1012, savicd
-> Mislim da gresis. Njegova adresa je : -> redhead@sezamnet.co.yu Pogrešno! Članovi SezamNet-a imaju ovakvu e-mail adresu: username@sezam.co.yu -> Vrlo bitno je da na kraju sintakse nema tacka(.). Čovek je mahinalno stavio tačku na kraju zbog kraja rečenice.
problemi.1020 saint, -> #1012, savicd
=> Mislim da gresis. Njegova adresa je : => redhead@sezamnet.co.yu Oooo It's cute but it's WROOOOOOOOOONG!!! Sve bi to bilo fino samo bez onog NET
problemi.1021 supers, -> #1012, savicd
>> Mislim da gresis. Njegova adresa je : >> redhead@sezamnet.co.yu DEZINFORMACIJA! Pravi domen SezamNeta je oduvek bio sezam.co.yu. Zbrka je postojala zadnje dve godine pošto SezamPro taj domen nije priznavao i izmišljen je sezamnet.co.yu samo da bi bilo moguće slanje pošte sa Proa na Net. Kasnije je SezamPro prestao da "tera politiku" i uvažio je sezam.co.yu. Taj veštački domen za koji su "zaslužni" nadležni sa SezamProa je stvorio velike zabune i treba ga zaboraviti.
problemi.1022 supers,
Iako sam bio skeptičan do sada, očigledno je da PBX ipak ne radi. Stalno je bilo zauzeto, onda sam slučajno dobio neki signal slobodne linije, tih kao da dolazi sa druge planete, kad sam već izgubio nadu i hteo da prekinem signal se pojačao i Sezamov modem se javio. Kad ono, imao sam šta da vidim, suverena vlast: >> w supers 14:13 Sezam
problemi.1023 askripka, -> #1018, kum.djole
­=- Gimme five... ;) Clap... Clap... CLAP!!!
problemi.1024 emajsijuen, -> #1013, popovics
Po>> Conf:SEZAMNET.2> sysmsg Po>> Cet 30.10.97 18:51 Odgovor na poruku SEZAMNET.2:4.625, superhik. ~~~~~ Po>> Conf:SEZAMNET.2> read 4.652 ~~~~~ Stavio si pogresan broj poruke :)
problemi.1025 sjocic,
Problem ? Od 29.10.97. pri logovanju mi ispisuje da nema privatnih poruka. Sad sam otkucao (3 dana kasnije) "ma l 151097-" i dobio sam listing svih mail-ova *samo* do 281097. Kada sam otkucao "ma l 291097-" dobio sam spisak jos 6 mail-ova, od 29.10. do danas, koje nisam procitao, niti sam ih video u spisku. Koristim sistemski autoexec. U cemu je problem ?
problemi.1026 nenad, -> #999, stameni
> >> kao i da pomaže zvanje preko 011 ako to vaša centrala dopušta. > > Kako ovo pošta naplaćuje? Molim precizan odgovor... Prema informacijama koje ja imam, to umnogome zavisi od centrale. Ono što je mislim, izvesno, to je da u ovom slučaju ni u jednoj varijanti ne važi pravilo jedan poziv - jedan impuls.
problemi.1027 nenad, -> #1008, redhead
> Da li svi mail-ovi stizu. Nema nikakvih problema u razmeni e-mail-a sa ostatkom sveta.
problemi.1028 nenad, -> #1022, supers
> Iako sam bio skeptičan do sada, očigledno je da PBX ipak ne radi. > Stalno je bilo zauzeto, onda sam slučajno dobio neki signal > slobodne linije, tih kao da dolazi sa druge planete, kad sam već > izgubio nadu i hteo da prekinem signal se pojačao i Sezamov modem se > javio. To se nikada ne dešava, recimo, noću ili u doba manjeg opterećenja. Problem je u opterećenosti same centrale, preko 011 bi verovatno dobio vezu iz prve. :(
problemi.1029 saint, -> #1028, nenad
Ja dobijem centralu... Ali ne da zvoni u praaaaaaaaaaaazno...
problemi.1030 superhik, -> #1013, popovics
:> Što Sezam ovo radi? Bug? Ma jok, obrisao sam poruku, zato što sam skapirao da jedna moja šala možda neće biti dobro protumačena, i to je to :))
problemi.1031 popovics,
Zvoni u prazno... :( Ne mogu da S7 dižem stalno do besvesti, uradite nešto...
problemi.1032 sareni,
??? Sta se desava kad covek pokusa da se uloguje na Sezam (negde oko 1 sat nocas). Obratiti paznju! --------------------------------------------------------------------- CONNECT 14400/LAPM-V 97 010918 09 »in:trifunovica 071197 010918 09 chat color 7 071197 010918 09 color 7 071197 010918 09 echo -- privatna posta: ----------- 071197 010918 09 mail list 071197 010918 09 echo -- poruke u grupama: --------- 071197 010918 09 group list 071197 010918 09 echo -- poruke u konferencijama: -- 071197 010918 09 conf view 071197 010924 09 mail 071197 010929 09 attach 32078 071197 010938 09 read 071197 010947 09 attach 32078 071197 010956 09 »exec: e:\tools\fdsz.exe :\data2\page\001.pag ~t:\data2\page\001.pag ~ ~t:\data2\page\001.pag ~ ~ ~t:\data2\page\001.pag ~ ~ ~ ~t:\data2\page\001.pag ~ ~ ~ ~ ~t:\data2\page\001.pag ~ ~ ~ ~ ~ ~t:\data2\page\001.pag ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~t:\data2\page\001.p NO CARRIER ATH0 OK CONNECT 14400/LAPM-V Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS Casopis "Racunari" - Beograd Pet 07.11.97 01:11 - Node 1 NO CARRIER CONNECT 14400/LAPM-V ký
problemi.1033 simce,
Ima neki bug na sezamu koji se sad pojavio.. Kad sam napravio novu grupu i pokushao da pishem u nju sezam mi prijavljuje da nisam chlan grupe.. :) Nisam jedini i drugima se ovo deshava. Bilo bi lepo kada bi nadlezni neshto uradili po tom pitanju. Nadam se shto pre..
problemi.1034 pecanac,
nod 12. :(
problemi.1035 sdanijel,
Otvorim ti ja grupu MR.BEAN i ocu da napisem poruku za SVOJU grupu ali nece kaze " Niste clan grupe MR.BEAN " !!!! Ja pokusam da ubacim samog sebe u grupu kad system " Sdanijel je vec clan grupe...". Sta nije uredu gde gresim ???
problemi.1036 zeljkoj, -> #1035, sdanijel
> Otvorim ti ja grupu MR.BEAN i ocu da napisem poruku za SVOJU > grupu ali nece kaze " Niste clan grupe MR.BEAN " !!!! Nešto nije u redu sa sistemom, još neki kažu da im se ovo dešava...
problemi.1037 junior,
Kad god pokušavam da napišem nešto u grupu (bilo koju), izbacuje mi da nisam član dotične grupe. Evo izvod iz loga .. samo primer ... > :» GROUP wr panzer /r > Niste član grupe. > :» gr sh > panzer ˙junior, space.ace, mboban, severian, smoki, supers > crnjini, vlador, morkin, dizel, usul, oldtimer, sandro > pyc.guy, budim, legolas, fimi, nitro, balsa, risris > knight, pmaja, miko, diablo +6
problemi.1038 niko., -> #1037, junior
> Kad god pokušavam da napišem nešto u grupu (bilo koju), izbacuje mi da nisam > član dotične grupe. Evo izvod iz loga .. samo primer ... i meni to isto radi.. > ..gr w bip > Niste član grupe. > bip ˙lboki, ivanvec, niko., redhead, jony, simce, pavijan > sani., dzim, mika, ancha, ticak, gawra, bovi +2 samo shto se ni poruke ne mogu chitati.. :(
problemi.1039 kenza,
Ja se lepo ulogujem danas, kad ono: Prethodni poziv ste imali u Uto 18.11.97 22:22 ??? Siguran sam da sam i juce bio on-line, i to par puta... Rekoh da nije do datuma, pa kucam 'date' medjutim on lepo kaze: Cet 20.11.97 20:47 O cem' je rec? :) Poz.
problemi.1040 sareni,
Imam problem sa upload-om. Kad dodje do kraja, veza se prekine, a fajl se ne prikaci.
problemi.1041 simce, -> #1037, junior
> Kad god pokusavam da napisem nesto u grupu (bilo koju), > izbacuje mi da nisam clan doticne grupe. Evo izvod iz loga .. > samo primer ... To je josh srecan sluchaj ovog bug-a. Meni se chesto deshava da ne mogu da chitam ni stare poruke iz nekih grupa, a kamoli da pishem u dotichne. Jednostavno da nije komande 'gr sh' pomislio bih da su grupe pobrisane sa sistema.. A postoji i neki bug sa mailovima, koji (na svu srecu) mene josh nije zadesio :)
problemi.1042 jjerry,
Pazite ovo :) >>..gr show >all3d ˙jjerry, saint, ivan.hoe, gogica, strider, ranx,markiz > crncic, blue, vule., xlab, dzim, max., darth.vader > ch.bane, kolja.t, mdimitrijevic, van.gogh > milosh.zorica +5 > >>..gr wr all3d >Niste clan grupe. U chemu je fora ? :) Nece da me pusti u moju rodjenu grupu :)
problemi.1043 vector, -> #1042, jjerry
> U chemu je fora ? :) Nece da me pusti u moju rodjenu grupu :) Meni sve radi lepo.
problemi.1044 jjerry, -> #1043, vector
>>> U chemu je fora ? :) Nece da me pusti u moju rodjenu grupu :) >> >> Meni sve radi lepo. Da...i meni sada radi...glupost.
problemi.1045 outlaw,
e u zadnje vreme se chesto deshava da pozovem sezam,pozvoni i tako zvoni a niko se nejavlja... jel to tako samo kod mene ili ima nekih problema sa sezom....
problemi.1046 miskop, -> #1045, outlaw
-> e u zadnje vreme se chesto deshava da pozovem sezam,pozvoni i tako -> zvoni a niko se nejavlja... -> jel to tako samo kod mene ili ima nekih problema sa sezom.... Dobro došao u vode modemskih komunikacija ! :)
problemi.1047 morkin, -> #1043, vector
> > U chemu je fora ? :) Nece da me pusti u moju rodjenu grupu :) > > Meni sve radi lepo. I meni je sve radilo lepo... Do prošlog puta. Ni ja nisam uspeo da pišem u grupu u kojoj sam član.
problemi.1048 dzej,
Ima jedan veliki problem. Stalno kad vrtim Sez daje mi vezu ali niko se ne javlja. To sam cuo i od drugih, pa vidite u cemu je problem. POZDRAV --- KIKI ---
problemi.1049 saint,
Kolko danas NOD-ova radi?
problemi.1050 popovics, -> #1046, miskop
▄- Dobro došao u vode modemskih komunikacija ! :) Mislim da modemskim komunikacijama ništa ne_fali, a ja bi mu rekao: DOBRO DOŠAO U ZEMLJU SRBIJU... :)
problemi.1051 pecanac,
# Ned 23.11.97 17:10 17:25 Inactive Ovo mi piše u session listi, međutim tad sam bio na vezi samo oko 2 min, i veza se prekunula. Znači, Sezam me je 'držao' na vezi još 15 min, iako se veza prekunula, a zatim isključio zbog neaktivnosti ?? Nije mi problem 'potrošeno' vreme, samo da ne pređe u redovnu pojavu. ;) p.s. max. je sinoć tako celu noć chat-ovao sam ;)
problemi.1052 popovics, -> #1046, miskop
▄- Dobro došao u vode modemskih komunikacija ! :) Mislim da modemskim komunikacijama ništa ne_fali, a ja bi mu rekao: DOBRO DOŠAO U ZEMLJU SRBIJU... :)
problemi.1053 n.ceh,
Nastala je neka frka sa nodovima 1 i 12. Kada se pristupi group režimu, prekinu vezu. Meni u autoexecu, (kao i većini, pretpostavljam) čita koliko poruka imam u grupama, ali kad ubodem 1 ili 12, izbaci me...
problemi.1054 kenza, -> #1053, n.ceh
>> Nastala je neka frka sa nodovima 1 i 12. >> Kada se pristupi group rezimu, prekinu vezu. I meni se upravo ovo isto desilo...
problemi.1055 buva,
Problem!! Svaki put kad dobijem sezam i dodje do listanja poruka iz grupa , veza se jednostavno zaglavi i onda pukne! Jedino mi uspeva da se ulogujem ako pre nego shto dodje do poruka iz grupa pritisnem ctrl-x vishe puta.. al to i nije bash najsrecnije reshenje ,zar ne ? ( a i ne pali bash uvek ) iskreno se nadam da neko od administratora chita ovu temu... sija..
problemi.1056 miskop, -> #1053, n.ceh
-> Nastala je neka frka sa nodovima 1 i 12. -> Kada se pristupi group režimu, prekinu vezu. I kod mene isto...
problemi.1057 saint, -> #1056, miskop
=> I kod mene isto... P sta vi ocekujete od NET-a. Da to popravi :) Jednog lepog dana.
problemi.1060 sjocic,
Problem: Skidam pad od 20kb, posle 5-10 kb, prekida se FT i javlja poruka 'Prenos uspesan' ( Cet 27.11.97 01:12 - Node 12 ) Broj prenetih Kb nije uvek bio isti (8,3,5,13). Probao sam, i 'pad do /i' - pojavi se Zmodem prozor, i nista dalje. Prekinem Ft, ceka me poruka 'Greška pri prenosu! '
problemi.1061 outlaw,
e necu da budem dosadan...ali izgleda da je opet par nodova inaktivno...samo zauzimaju mesto,a ovi shto zovu nemogu da dobiju vezu...meni to trenutno nesmeta,ali poshto ce za par minuta da mi ode time....ono....ja kao treba da se vrnem....a to ce malo tezhe ici....ako bi neshto moglo da se uradi po tom pitanju bio bi happy...i ja a verujem i drugi korisnici...
problemi.1062 trooper,
Pa dobro, ko je kriv za to sto meni treba 37 minuta vrtenja da bi dobio je*enu vezu koja mi je pukla?? Poludeh... I na koju foru svaki 5-6 pokusaj, veza nije zauzeta a modem ne odgovara nego samo zvoni?
problemi.1063 mika,
ooooooooooode sezam ;) a "vlast" nista ne preduzima..
problemi.1064 vector,
U poslednje vreme neverovatno zvoni u prazno...
problemi.1065 sherloc, -> #1064, vector
>> U poslednje vreme neverovatno zvoni u prazno... Tacno tako. Pa ljudi oce li konacno neko nesto da preduzme. Ovo vec pocinje ozbiljno da nervira.