problemi.1066trooper,
Pa stvarno nije fora da ja u 12:25 uvece dobijem vezu posle
56 minuta.
Tonskim biranjem to je ukupno 185 pokusaja...
problemi.1067n.ceh,
-> #1065, sherloc> >> U poslednje vreme neverovatno zvoni u prazno...
> Tacno tako. Pa ljudi oce li konacno neko nesto da preduzme. Ovo
> vec pocinje ozbiljno da nervira.
Ja sam već uplatio Pro, ne znam da li ću ovdi da produžavam.
problemi.1068trooper,
Ne da zvoni u prazno nego rastura samo tako...
problemi.1069miskop,
-> #1068, trooper-> Ne da zvoni u prazno nego rastura samo tako...
Za sve je kriv(a) clown, tj. pozovem ja jutros, kad ono:
clown 22:45 Read double secret agent ($),Anna ;)
kazaam 07:13 Chat
ladan 07:32 Sezam
sherloc 07:33 Sezam Najpametniji i najzagonetniji covek na svetu.
miskop 07:33 Sezam Speed King
niko. 07:16 Chat jedem, smetaj..
demo.4065 07:31 Sezam
Pozovem ti ja opet oko 9, kad ono:
clown 22:45 Read double secret agent ($),Anna ;)
miskop 09:17 Sezam Speed King
max. 09:15 Sezam
vogue 09:14 Read
tomica 09:16 Sezam
mihailod 09:16 Transfer Powered by Mathematics.
vekac 09:15 Sezam
Da clown-u nije malo muka da 'čuči' ovoliko na vezi... :)
Možda će clown još da bude na vezi kad budem slao ovaj EXEC,
pa posle nije ni čudno što zvoni u prazno kad se neki od nodova
ovako blokira...a ovi sa Sezama mogu da pričaju da je kriv PTT,
tj. tel. centrala...
problemi.1070trooper,
Zamislite ovu foru... pukne mi veza kad je 5 ljudi na vezi i ja
pozovem opet a ono zauzeto (?!?).
problemi.1071kenza,
-> #1070, trooper>> Zamislite ovu foru... pukne mi veza kad je 5 ljudi na vezi i ja
>> pozovem opet a ono zauzeto (?!?).
Jel to nesto novo...? :>
problemi.1072fantom,
e jel se ovo meni cini il sam ja prvi put uspeo da se spojim sa sezamom
na 14400 !!!
ranije se spojim i veza traje maximum minut !!!
problemi.1073miskop,
-> #1072, fantom-> e jel se ovo meni cini il sam ja prvi put uspeo da se spojim sa sezamom
-> na 14400 !!!
-> ranije se spojim i veza traje maximum minut !!!
Šta ćeš, loša ti centrala. Meni je veza uvek 14.4k, mada
se ponekad ulogujem i na 12k, ali tada prekinem vezu i pozovem
ponovo.
problemi.1074pvlada,
-> #1072, fantom> ranije se spojim i veza traje maximum minut !!!
Loša centrala, ja uvek na 14400 ;)
Pozdrav Vlada
problemi.1075kenza,
Sta se desava sa ovim sistemom??
Prvo nece da mi pakuje poruke iz grupa - najdalje sto je stigao
je 6k i onda samo cuti... Onda jutros mi lepo prijavi da je
sadrzaj PAD-a sacuvan, medjutim kada krene da pakuje poruke
stigne do "1k Mail" i pukne veza... Ovo mi se dva puta desilo.
Posle toga, hocu da skinem fajl iz konferencije - al' qrac sine!
Priprem za slanje do 61% i pogodite sta! NO CARRIER! .....
Ajd' u zdravlje!
P.S. Zaboravio sam da kazem da su mi pojedine poruke iz mail-a
volsebno nestale...
Sledi nastavak - da ne pisem u novu poruku:
"Sadrzaj PAD-a iz prethodne seanse sacuvan" (?!)
-Pitam se samo zasto kada mi nista nije ostalo u PAD-u
"Priprema za slanje..."
"Datoteka net00626.zip ne postoji"
-Necu da kazem da je sve vreme nesto dodavao u pad na 35k
I za kraj:
"sezam:\>co file pcutil.4:zvuk.1871"
"0%"
>SURPRISE: "NO CARRIER"
Xe, xe, xe... ;>
problemi.1076noay,
attach
ioh.txtproblemi.1077medical,
Zbog cega se u poslednje vreme sve vise desava da Sezam
jednostavno nece da se javi ? Ili je stalno zauzeto, a nema dvoje
ljudi ?
"Mislite o tome..." :)
problemi.1078buva,
ne bi(previshe) da smaram ali ..
---(cut here)---
tututututututututututu...
v
tuuuu....tuuuu....tuuuu....tuuuu...tuuuu....
=
:(
medjutim ..
tuuuu...tuuuu...klik...bip bip bip biiiiiippp ksshhh
+
Connected to SezamNet at 14400/ARQ/LAPM/V42BIS
=
:)
---(cut here)---
:((((
nadam se da ste razumeli ;)
problemi.1079niko.,
Conf:SEZAMNET.21m> ..t
Čet 11.12.97 08:44
Na vezi: 28 min 25 sec. Do kraja: 1 min 35 sec.
Ukupno za danas je ostalo: 44 min 1 sec.
Conf:SEZAMNET.21m>
mmmm ?
problemi.1080pvlada,
-> #1079, niko.> Conf:SEZAMNET.21m> ..t
> Čet 11.12.97 08:44
> Na vezi: 28 min 25 sec. Do kraja: 1 min 35 sec.
> Ukupno za danas je ostalo: 44 min 1 sec.
> Conf:SEZAMNET.21m>
>
> mmmm ?
U čemu je fora ?
Pozdrav Vlada
problemi.1081niko.,
-> #1080, pvladapa..
el primetjujesh da mi je ostao minut do kraja..
a prikazuje 21 minut..
problemi.1082pvlada,
-> #1081, niko.>a prikazuje 21 minut..
Ne prikazuje 1 min, ali ti se učinilo da je 21, jer je ona
dvojak od SEZAMNET.2 ;)
Pozdrav Vlada
problemi.1083szarvas,
rz
B00000000000000
Narode imam veliki problem!!!
Da budem iskren, imam korisnichki nalog svega chetri dana.
Chetri puta sam slao mail u inostranstvo i svaki put mi
je "djavo" odgovorio sa ovim :
>Od mailer-daemon@s 10.12.97. 02:05 2155 chr
>---------------------------------------------------
>Date: Wed, 10 Dec 1997 01:56:46 +0100 (MET)
>From: Mail Delivery Subsystem <SOLAIR!MAILER-DAEMON>
>Subject: Returned mail: Service unavailable
>
>The original message was received at Wed, 10 Dec 1997 01:56:42 +0100 (MET)
>from uucp@localhost
>
> ----- The following addresses had permanent fatal errors -----
> xy@xx.sprint.com
>
> ----- Transcript of session follows--
itd itd itd
Molim vas nek mi neko objasni shta je razlog shto se ovo deshava i
dotle ce ovako !!!???
Izvinte shto je bilo toliko dugachko ovo gore ali nisam bio siguran
da li bi' drugachije mog'o objasniti.
UNAPRED VAM SE ZAHVALJUJEM!!!(i nije ispalo toliko duachko
jerbo mi "paste" nije bio uspeshan!)
HVALA!!!
problemi.1084kenza,
-> #1083, szarvas>> Molim vas nek mi neko objasni shta je razlog shto se ovo deshava i
>> dotle ce ovako !!!???
Pa ocigledno da adresa na koju saljes poruku nije dobra :) Ako je
ono xx@xy.... adresa, bice da si nesto pogresno otkucao/zapisao.
Poz.
problemi.1085kostja,
-> #1083, szarvas=> Molim vas nek mi neko objasni shta je razlog shto se ovo deshava i
=> dotle ce ovako !!!???
Dešavaće ti se sve dok ne navedeš tačnu adresu.
EuNet-ov Solair ti javlja da nije mogao da prosledi
tvoju poruku jer je adresa neispravna.
Pravilni oblik adrese je user@domen... što će reći
da si negde pogrešio, a najverovatnije kod domena
jer xx.sprint.com još nisam ni video ni čuo. Pre će
biti da je pravilno samo sprint.com
=> Izvinte shto je bilo toliko dugachko ovo gore ali nisam bio siguran
=> da li bi' drugachije mog'o objasniti.
Ništa, ništa... to se uvek tako dešava kad mail demon
prvi put vrati poruku.
problemi.1086miskop,
-> #1083, szarvas=> Da budem iskren, imam korisnichki nalog svega chetri dana.
=> Chetri puta sam slao mail u inostranstvo i svaki put mi
=> je "djavo" odgovorio sa ovim :
=>> Od mailer-daemon@s 10.12.97. 02:05 2155 chr
Šalješ mail na nepostojeću adresu, proveri je.
problemi.1088trooper,
-> #1073, miskop
* Quoting Miskop to Fantom
-> e jel se ovo meni cini il sam ja prvi put uspeo da se spojim sa sezamom
-> na 14400 !!!
-> ranije se spojim i veza traje maximum minut !!!
Mi> Sta ces, losa ti centrala. Meni je veza uvek 14.4k, mada
Mi> se ponekad ulogujem i na 12k, ali tada prekinem vezu i pozovem
Mi> ponovo.
Nije vazna samo pozivna centrala vec i medjusobni polozaj. Ja recimo
sa karaburme imam dobre veze sa novim beogradom, dok sa sezamom moram
da smanjim brzinu na 4800 da ne bi explodirala veza.
problemi.1089trooper,
-> #1075, kenza
* Quoting Kenza to All
Ke> Sta se desava sa ovim sistemom??
Ke> Prvo nece da mi pakuje poruke iz grupa - najdalje sto je stigao
Ke> je 6k i onda samo cuti... Onda jutros mi lepo prijavi da je
Ke> sadrzaj PAD-a sacuvan, medjutim kada krene da pakuje poruke
Ke> stigne do "1k Mail" i pukne veza... Ovo mi se dva puta desilo.
Ke> Posle toga, hocu da skinem fajl iz konferencije - al' qrac sine!
Ke> Priprem za slanje do 61% i pogodite sta! NO CARRIER! .....
Vidim dosta vas ima ovakve probleme. Meni se to nikad nije
desilo. Ne znam kako vam uspeva...
problemi.1090simce,
-> #1089, trooper> Vidim dosta vas ima ovakve probleme. Meni se to nikad nije
> desilo. Ne znam kako vam uspeva...
Pa moze da uspe na mnogo nachina..
Naravno najuobichajeniji je losha veza sa sezamovom centralom,
moze da se desi da je bash zakachio takav nod, posto se i to
desava. A ako nije nishta od ovoga onda je to sigurno josh
jedan od sezamovih bugova (kojih inache ima sve vishe i vishe)
a ti sezamovi bugovi obichno ne zahvate sve korisnike vec samo
neke, dok ostali ne znaju kolko srece imaju ;)
problemi.1091trooper,
-> #1090, simce
* Quoting Simce to Trooper
> Vidim dosta vas ima ovakve probleme. Meni se to nikad nije
> desilo. Ne znam kako vam uspeva...
Si> Pa moze da uspe na mnogo nachina..
Si> Naravno najuobichajeniji je losha veza sa sezamovom centralom,
Si> moze da se desi da je bash zakachio takav nod, posto se i to
Si> desava. A ako nije nishta od ovoga onda je to sigurno josh
Si> jedan od sezamovih bugova (kojih inache ima sve vishe i vishe)
Si> a ti sezamovi bugovi obichno ne zahvate sve korisnike vec samo
Si> neke, dok ostali ne znaju kolko srece imaju ;)
Mene, koliko sam na sezamu (a zovem svaki dan) nije zadesio nijedan
takav bug. Jedina stvar koja mi se desava jeste da mi explodira veza
ali to nije nista cudno sa obzirom da zovem sa karaburme. Zbog toga
sam smanjio brzinu na 4800 i malo redje puca.
problemi.1092simce,
-> #1091, trooper> Mene, koliko sam na sezamu (a zovem svaki dan) nije zadesio
> nijedan takav bug. Jedina stvar koja mi se desava jeste da mi
> explodira veza ali to nije nista cudno sa obzirom da zovem sa
> karaburme. Zbog toga sam smanjio brzinu na 4800 i malo redje
> puca.
Nije te zadesio najskoriji bug kada nije bilo moguce chitati
poruke u grupama? Ili ono kad napishesh nekome mail a u
komandi 'ma li' ni traga od njega?
A bilo je i josh toga.. recimo invazija roze ekrana ;)
Razni bugovi u submarine igri, i sa raznim porukama
(ti napishesh mail a on iskochi u grupi).
itd..
Smatraj se veoma srecnim.. :)
problemi.1093trooper,
-> #1092, simce
* Quoting Simce to Trooper
Si> Nije te zadesio najskoriji bug kada nije bilo moguce chitati
Si> poruke u grupama? Ili ono kad napishesh nekome mail a u
Si> komandi 'ma li' ni traga od njega?
Si> A bilo je i josh toga.. recimo invazija roze ekrana ;)
Si> Razni bugovi u submarine igri, i sa raznim porukama
Si> (ti napishesh mail a on iskochi u grupi).
Ništa od ovoga.
Si> Smatraj se veoma srecnim.. :)
Evo smatram se :)
E, da.. dosta puta mi je pukao ansi, ako to moze da se uvrsti u
probleme.
problemi.1094emajsijuen,
-> #1090, simceSi>> jedan od sezamovih bugova (kojih inache ima sve vishe i vishe)
Nema ih sve vise i vise, nego vremenom "isplivavaju"... Inace nekoliko
navedenih bugova ja uopste nisam primetio.
problemi.1095miskop,
-> #1092, simce=> A bilo je i josh toga.. recimo invazija roze ekrana ;)
E, ovo je bilo strava, kad sam prvi put ugledao roze ekran,
mislio sam da mi je crk'o monitor, ali kad sam ukapirao da se
javlja samo u Telemate-u i to dok zovem Sezam, sve je bilo jasno...
problemi.1096simce,
-> #1094, emajsijuen> Nema ih sve vise i vise, nego vremenom "isplivavaju"... Inace
> nekoliko navedenih bugova ja uopste nisam primetio.
Kako to mislish 'isplivavaju'?
A to shto ih ti nisi primetio ne znachi da ih nema.. ;)
problemi.1097emajsijuen,
-> #1096, simceSi>> Kako to mislish 'isplivavaju'?
Tako sto je software za Sezam net odavno napravljen. I pored toga sto se on
doradjuje (eleminisu bugovi, etc.), mala je verovatnoca da ce nesto da se
"pokvari".
problemi.1098miskop,
Tokom čitanja poruka, primetio sam i par odgovora na
moje poruke, ali pri logovanju nisam dobio informaciju(si-
stemske poruke) da je neko odgovorio na moje poruke.
Između poslednjeg slanja poruka na sistem i poslednjeg
"skidanja" poruka, nisam zvao Sezam.
U čemu je štos?
problemi.1099simce,
-> #1097, emajsijuen> Tako sto je software za Sezam net odavno napravljen. I pored
> toga sto se on doradjuje (eleminisu bugovi, etc.), mala je
> verovatnoca da ce nesto da se "pokvari".
To da je odavno napravljen to je ochigledno, josh nije ni
registrovan ;)
A da je mala verovatnoca.. pa bash i nije, a mislim da ti
broj poruka koje su korisnici pre nedelju dana ostavljali
u ovoj konferenciji to dokazuje.
problemi.1100hercog,
-> #1098, miskop│ moje poruke, ali pri logovanju nisam dobio informaciju(si-
│ U čemu je štos?
└───────────────────────────────────────────────────────────
Jesi li stavio /r kada si pisao poruke?
Sale
problemi.1101miskop,
-> #1100, hercog>> Jesi li stavio /r kada si pisao poruke?
Nisam stavio /r jer taj svič više nije potreban da se
ubacuje, jer sistem automatski ispisuje sis. poruke ako
je došlo do "odgovora na moju poruku". Jedino je potreban
ako kačim fajl uz poruku-ako želim da vidim koliko je puta
skinut fajl...
problemi.1102kostja,
=> Sezam nije radio od sinoć u 23:15 do jutros u 09:15
=> zbog nestanka struje.
Hvala, baš sam mislio da sam jedino ja bio
baksuz sinoć između 2:15 i 3:45 ....
Nego nešto mnogo čudan i dugačak nestanak struje...
problemi.1103.isidora.,
SIMCE ON LINE
U chemu je fora danas? Ne mogu da se ulogujem uopshte na
sezam. Posle kucanja usernamea odma dobijem no carrier.
Ima samo par usera koji imaju srecu da je sve ok.
Molio bih nadlezne da shto pre to srede jer pochinje da
iritira..
!!!
problemi.1104conte,
e outlaw ovde....
meni je isto ko i simcetu...kada god pozovem,posle trazhenja
usernamea pukne veza...isto tako i kada ocu da napishem sebi
poruku....u chemu je fora?
problemi.1105popovics,
Šta je ovo? Dana 27.12.1997. Sezam nije puštao korisnike na sistem... Lepo,
odgovori modem, uspostavi vezu, pita Username, ja mu odgovorim i...NIŠTA
tj. prekine vezu. Isto sam probao i sa GUEST i DEMO, ali se ponovila ista
scena, dok prima NEW kao username...
Evo log fajla:
V42BIS
Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Sub 27.12.97 14:28 - Node 2
Username: popovics
NO CARRIER
V42BIS
Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Sub 27.12.97 14:29 - Node 6
Username: demo
NO CARRIER
V42BIS
Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Sub 27.12.97 14:30 - Node 7
Username: guest
NO CARRIER
V42BIS
Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Sub 27.12.97 14:30 - Node 12
Username: new
Izaberite slovo ispred reda u kome ispravno vidite nasa slova:
a)*None ccdszCCDSZ
b) CP852 čćđšžČĆĐŠŽ
c) Yuscii ~}|{`^]\[@
d) JUS.015 Ę꬟ČáíóúĄ
e) CP1250 ŔŠÜ×╚ĂđŐÄ
f) Custom1 []@#\{}^~|
g) Custom2 üćöäéÜĆÖÄÉ
h) Custom3 Žę¬źČžĘ░▒▓
i) Racunari Žę¬źČ«»░▒▓
j) MMikro žş»ęźŽČ«Ę¬
k) Latin2 ŔŠ╣ż╚Ă░ę«
l) MacCustom őżüä╬╠«
?) Izbor
problemi.1106miskop,
Username: miskop
NO CARRIER (All the day...)
???
problemi.1107kostja,
Novogodišnje čarolije SezamNET-a...
Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Sub 27.12.97 10:01 - Node 15
Username: kostja
Password: **********
kostja, dobrodošli na SezamNet!
Protokol Zmodem RM.
Prenos uspešan
» ..rem kostja's exec no. 66
» ..conf join PCHARD.7
» ..conf reply 2.48
NO CARRIER
Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Sub 27.12.97 10:05 - Node 12
Username: kostja
Password: **********
kostja, dobrodošli na SezamNet!
Protokol Zmodem RM.
Prenos uspešan
» ..rem kostja's exec no. 66
» ..conf join PCHARD.7
» ..conf reply 2.48
NO CARRIER
SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Sub 27.12.97 10:07 - Node 6
Username: kostja
Password: **********
kostja, dobrodošli na SezamNet!
Protokol Zmodem RM.
Prenos uspešan
» ..rem kostja's exec no. 66
» ..conf join PCHARD.7
» ..conf reply 2.48
problemi.1108trooper,
-> #1103, .isidora. .i> U chemu je fora danas? Ne mogu da se ulogujem uopshte na
.i> sezam. Posle kucanja usernamea odma dobijem no carrier.
.i> Ima samo par usera koji imaju srecu da je sve ok.
.i> Molio bih nadlezne da shto pre to srede jer pochinje da
.i> iritira..
Nemam pojma o cemu se radi ali ja nijedan od probelma koje ti
imas nisam doziveo. Ne znam kako ti uspeva...
problemi.1109miskop,
-> #1107, kostja>> Novogodišnje čarolije SezamNET-a...
Mora da je neki dil sa PTT-om, jer sam toliko potrošio
impulsa(misleći da kod mene nešto ne valja) da sam mogao
jedno sat vremena da budem na vezi po skupoj tarifi...
problemi.1110simce,
-> #1108, trooper> Nemam pojma o cemu se radi ali ja nijedan od probelma koje ti
> imas nisam doziveo. Ne znam kako ti uspeva...
Voleo bih ja da znam, pa da mi malo neuspeva ;)
problemi.1111dbambi,
Ne radi arhiver...
Bambi
problemi.1112sareni,
Kad treba da prenesem konferencije 'javlja' ;) mi se sledece:
SA> Priprema za slanje...
SA> Ne postoji datoteka 'net02010.zip'.
Dakle, sve se to lepo popakuje i kad treba da se dluje, cvrc...
U cemu je problem?
p.s. Isto je i za mail i za grupe!
problemi.1113miskop,
-> #1112, sareni>> Kad treba da prenesem konferencije 'javlja' ;) mi se sledece:
>> SA> Priprema za slanje...
>> SA> Ne postoji datoteka 'net02010.zip'.
>> Dakle, sve se to lepo popakuje i kad treba da se dluje, cvrc...
>> U cemu je problem?
I kod mene isto...
problemi.1114sareni,
-> #1113, miskopSad je ok. :)
problemi.1115kenza,
-> #1112, sareni>> SA> Ne postoji datoteka 'net02010.zip'.
Ista stvar..
problemi.1116kostja,
-> #1109, miskop=> Mora da je neki dil sa PTT-om, jer sam toliko potrošio
=> impulsa(misleći da kod mene nešto ne valja) da sam mogao
=> jedno sat vremena da budem na vezi po skupoj tarifi...
Jest' vala... evo jutros mi je program stalno vraćao
poruku da je UL prekinut od strane remote-a, dok sada
sam (nedelja, 18:35) exec poslao glat bez ikakvih problema.
Ko zna... možda im je to način da dobiju lovu od PTT-a
za sređivanje skalamerije :)
problemi.1117kovac.alx,
Kada che da proradi slanje e-mail poruka?
problemi.1119retaliator,
zamolio bih nekoga ko ima driver-e za modem Rockwell 33.600,da ih posalje u ovu
rubriku ili na moj mail.Hvala.
problemi.1123zbajco,
IDE LI POŠTA??
problemi.1124silence,
-> #1119, retaliator> zamolio bih nekoga ko ima driver-e za modem Rockwell 33.600,da ih posalje
> u ovu rubriku ili na moj mail.Hvala.
Promašio si temu. Doduše i drajveri su okačeni tamo gde ne bi trebalo
da budu okačeni... A, to je stameni-jeva poruka:
KOMUNIKACIJE.10:www.274.
I drugi put! ;)
problemi.1125silence,
Aloooo, uprava...
Šta se dešava sa mail sistemom - ne radi već dva-tri dana!!! Ni do
EUnet-a ne stižu poruke!
problemi.1126buva,
opet crko email sa svetom..
problemi.1127kenza,
-> #1123, zbajco>> IDE LI POSTA??
Tesko...
problemi.1129interlift,
> date
Cet 08.01.98 00:12
^ ^^^^^
Zasto se u cetvrtak vece u 00:00 u DATE ne pojavi Pet 09.01.98 00:12 :)
Pozdrav, vkrtinic
problemi.1130kovac.alx,
E-mail i dalje ne radi. U cemu je problem? Da li je moguce dobiti
objasnjenje? - ili je i to suvisno pitanje.
problemi.1131miskop,
-> #1125, silence>> Aloooo, uprava...
Ma koja uprava...
problemi.1132popovics,
-> #1123, zbajco
▄- IDE LI POŠTA??
Ni meni pošta sa svetom, DEFINITIVNO ne radi :((((
problemi.1133vlarad,
-> #1119, retaliator> zamolio bih nekoga ko ima driver-e za modem Rockwell 33.600,da
> ih posalje u ovu rubriku ili na moj mail.Hvala.
Evo ih drajveri koje sam dobio uz Rockwell modem 33600.Nadam se da su dobri
posto sam se ja do sada povezivao provereno samo na 28800, tj u vecini
slucajeva mi se pokazuje brzina izmedju racunara i modema.
rockv1.infproblemi.1134retaliator,
-> #1133, vlaradzahvaljujem
problemi.1135emajsijuen,
-> #1123, zbajco│ IDE LI POSTA??
└───────────────────────
Ide... Jednom u 2-3 nedelje (i to ne redovno)... ;)
problemi.1136the.edge,
Dokle ce bre vise ovi nodovi da zvone u prazno?
Ovo je vec bezobrazluk!!
Lepo ih iskljucite, kazite "Sezam vise nema 15nodova", ali da se bar
konektujemo ko ljudi.
Ako vec niste u stanju da odrzavate sistem, onda ga lepo zatvorite, a bigz
neka se pita sta ce i kako ce...ako se uopste bude pitao.
Sezam je isto sto i skroz paralisanog coveka drzati u zivotu, a humanije bi
bilo ubiti ga, nego muciti i odrzavati u "zivotu".
AcCeSS DeNiED
problemi.1137vantic,
Shta se desava sa e-mailom?Niko ne prima moje poruke , niti ja
primam bilo cije poruke!Molim odgovor u sho kracem roku , usluge
e-maila su mi veoma potrebene!
problemi.1138miskop,
Nijde da zvoni u prazno, nego razbija...
Sinoć posle 22 nisam mogao da se konektujem i posle
sat i po sam odustao...
Sramota...
problemi.1139simce,
Jedno pitanje, da li ja moram opet da saljem one poruke
koje nisu stigle ili ce sve to da se sredi kada e-mail
opet proradi?
problemi.1140kovac.alx,
Jos jedno pitanje, da li chu kada bude proradio e-mail dobiti sve
poruke koje su mi upuchene? Da li je moguche dobiti bilo kakvo
objasnjenje u sto skorije vreme?
problemi.1141poll,
Imam jedan problemcic. U PAD-u nikako ne mogu da podelim fajl.
Cak i kad napisem najkracu verziju evo sta se desava:
Pad> split 3dsw.arj
Deo ne moze biti manji od 64k bajtova.
Da li je u pitanju moja glupost ili nesto nije u redu?
problemi.1142the.edge,
Pa dobro ljudi... dokle ce vise ovi nodovi da zvone u prazno?!?!!! ;<
AcCeSS DeNiED
problemi.1143emajsijuen,
-> #1141, poll│ Cak i kad napisem najkracu verziju evo sta se desava:
│ Pad> split 3dsw.arj
│ Deo ne moze biti manji od 64k bajtova.
│ Da li je u pitanju moja glupost ili nesto nije u redu?
└──────────────────────────────────
Znam da je glupo pitanje, ali da nije slucajno taj fajl manji od 64 Kb?
Pozdrav, Vlada...
problemi.1144popovics,
-> #1142, the.edge
▄- Pa dobro ljudi... dokle ce vise ovi nodovi da zvone u
▄- prazno?!?!!! ;<
Zaista, trebalo bi bar ISKLJUČITI nodove koji ne mogu da se jave...
~~~~~~~~~~
problemi.1145the.edge,
SVAKI dan ima da vam pisem u ovu konferenciju! Ne samo sto niste
popravili/iskljucili nodove, vec se UOPSTE ne odazivate na probleme, kao da
ih ne konstatujete!!!!! ;((
Polako, ali sigurno gubim strpljenje.
AcCeSS DeNiED
problemi.1146emajsijuen,
-> #1144, popovics│ Zaista, trebalo bi bar ISKLJUCITI nodove koji ne mogu da se jave...
└────────────────────────────────────
Verovatno nisu u pitanju 2-3 noda, nego svi se*u po malo... :(
problemi.1147giovanni,
-> #1133, vlaradĘ? Evo ih drajveri koje sam dobio uz Rockwell modem 33600.Nadam se da su
Ę? dobri posto sam se ja do sada povezivao provereno samo na 28800, tj u
Ę? vecini slucajeva mi se pokazuje brzina izmedju racunara i modema.
Nema veze sa drajverom. Da bi prijavljivao brzinu do drugog modema na
koji se kači potrebno je u NVRAM upisati mu setovanje W2 tj "report DCE
speed in Error Correction mode". Po default-u je W0 odnosno "report DTE
speed..." a to je brzina između modema i računara, što ti ne igra nikakvu
ulogu.
problemi.1148miskop,
-> #1145, the.edge>> Polako, ali sigurno gubim strpljenje.
I'm with you. :)
problemi.1149poll,
-> #1143, emajsijuen>> Znam da je glupo pitanje, ali da nije slucajno taj fajl manji od
>> 64 Kb?
Nije, ima puna 3 Mb...
problemi.1150kostja,
-> #1143, emajsijuen=> Znam da je glupo pitanje, ali da nije slucajno taj fajl manji od 64 Kb?
Ako me naziv fajla ne vara, to je igra Shadow Warrior...
a ona bi mogla samo da se svede u kategoriju "manja od
15 mega".
problemi.1151the.edge,
NODOVI!!!!!!!! OPET!!!!!!!!!!!!!!!!
Pa znas sta...
ne,
nemam reci.
AcCeSS DeNiED
problemi.1152aladine,
Zvoni u prazno. Dokle?Zasto?
problemi.1153silence,
-> #1139, simce> Jedno pitanje, da li ja moram opet da saljem one poruke
> koje nisu stigle ili ce sve to da se sredi kada e-mail
> opet proradi?
Evo, da kažem, umesto onih čiji je to posao, da je e-mail proradio i
da su sve zaostale poruke prosleđene na odredišta.
Dakle, poruke se ne moraju slati ponovo.
problemi.1154jujo,
-> #1150, kostja# Ako me naziv fajla ne vara, to je igra Shadow Warrior...
# a ona bi mogla samo da se svede u kategoriju "manja od
# 15 mega".
Daj dodji da mene sa HD da ti snimim igricu i to punu verziju...
yooyo!
problemi.1155the.edge,
da li je bre moguce da niste u stanju da popravite ili iskljucite nodove?
Ono sto mi najvise smeta jeste sto uprava sve radi iz pozadine.
Uopste se nisu oglasili za nodove, pa su ih pre neki dan namestili - isto tako
ni glasa od njih, pa sada opet nodovi riknuli - niko nista!
Pa znas sta, ovo je... bezobrazluk ...najblaze receno.
Bre, pa mislim da oni sto drze RA/PCB bbsove imaju bolji hardver od vas.
Je$em ti komunisticku drzavu... sve ih pobiti treba. ;<
AcCeSS DeNiED
problemi.1156mika,
-> #1155, the.edgee bre ajde bre smirise malo, koji si kurac zapeo za te nodove ?!
evo, da ti kazem sta je problem sa njima: jednostavno se mashina
zaglavi i tako i ostane, sve dok se ne resetuje. e sada, za neke
"novije" nodove postoji mogucnost da se odglavljuju preko komande
(znaci dzak ili nenad sa sistema) a za neke starije (zar nisu svi)
mora da s tamo u bigzu pritisne ono crveno dugmence za resetovanje.
zato se najvise nodova i najduze traje zaglavljenje preko vikenda ili
nekog praznika kada se ne radi... a jedino resenje koje postoji, za
te nodove jeste da se prespoje one zive u stekeru (ptt) tako da uvek
pokazuje zauzece..
mika
problemi.1157the.edge,
-> #1156, mikaNe moze user/masina da se zaglavi kad ih bude max 10. na vezi, a nodovi zvone
u prazno ili se dobija zvuk zauzeca!
Sem toga nisam primetio da se taj problem javlja u toku vikenda, nego stalno.
A ti malo pripazi na recnik ili se ne mesaj se u diskusiju.
AcCeSS DeNiED
problemi.1158the.edge,
-> #1157, the.edgeU prethodnoj poruci se nalazi greska u textu:
"...ili se ne mesaj se u diskusiju. "
Ovu poruku sam napisao posto znam da bi bilo debila koji bi ovo quotirali.
;<
AcCeSS DeNiED
problemi.1161senna,
-> #1157, the.edge>Ne moze user/masina da se zaglavi kad ih bude max 10. na vezi, a nodovi
>zvone u prazno ili se dobija zvuk zauzeca!
>Sem toga nisam primetio da se taj problem javlja u toku vikenda, nego
>stalno.
Moze da se zaglavi, shto da ne bi moglo.. Ako crkne recimo shesti po
redu (ne nod 6 sezama, nego shesti po redu u poshti), prvih pet se napune i
sad da bi neko uleteo na sedmi, mora neko da zvoni na shestom tako da bi i
shesti bio zauzet, pa da onda poshta prebaci na sedmi, ako je isti slobodan,
odnosno osmi, deveti.. koji vec. E sad ako crknu prva dva po redu, kukala
majka..
A sad shto ima i idiota koji namerno glave nodove da im se ne bi
rachunalo vreme potrosheno u toj sesiji.. To je posebna pricha..
problemi.1162kostja,
-> #1153, silence=> Evo, da kažem, umesto onih čiji je to posao, da je e-mail proradio i
=> da su sve zaostale poruke prosleđene na odredišta.
Da, poruka sa Pro-a koja mi je trebala je stigla u
subotu popodne... a poslata je samo u utorak 13-tog
u 22:31.
problemi.1163kostja,
-> #1154, jujo=> Daj dodji da mene sa HD da ti snimim igricu i to punu verziju...
Ma, nisam ja taj... to sam samo odgovorio na poli-jevu
poruku.
PS. Normalno da imam punu verziju...
problemi.1165dr.grba,
-> #1161, senna>> A sad shto ima i idiota koji namerno glave nodove da im se ne bi
>> rachunalo vreme potrosheno u toj sesiji.. To je posebna pricha..
Zanimljivo: kako to uspevaju da izvedu, leba ti? (:
problemi.1166ntadic,
-> #1164, mika>> mika
>>
>> p.s. a ti nemoj da seres ovde po 100 poruka dnevno, pitajuci sta se
>> ovo desava. ja pokusam da ti odgovorim a ti mi nesto kenjas.. pa ono,
>> ne seri.. sta reci..
Decko, ovde ima i ljudi koji rade i ne mogu da se kace na Sezam pre podne.
Kao sto si sam rekao nodovi su zaglavljeni skoro SVAKO poslepodne i
definitivno SVAKOG vikenda, iz prostog razloga sto komunjarski Bigz ne
ostavlja jednog coveka da resetuje masine koje ispadnu. Moje vreme
konektovanja u 95% slucajeva je ispod 5 minuta, toliko mi treba da skinem
poruke i postu, i nije u redu da za ceo vidend ne mogu da se zakacim na Sezam
da bih to ucinio.
p.s. Ne bi trebao da toliko prostacis i vredjas druge korisnike, izmedju
ostalog i zato sto je recnik coveka u obrnutoj proporciji sa kolicinom
korisnih podataka koje ces dobiti kad budes imao neki problem i izneo ga na
Sezam.
problemi.1167mika,
-> #1166, ntadic:) pa dobro, ja kazem da nije u redu da bude zaglavljeno, ali nije u
tome problem, vec sto on (the edge) tvrdi, da ja nisam u pravu (to,
za vikend i zaglavljivanje). a za recnik.. bes ga.. nek da ignore
kome smeta..
mika
problemi.1168corgan,
E zasto meni u onom'stat' pishe da imam 0 mb uploadiranih kad sam okachio vec
3 glomazna zapakovana Wav-a.Uverite se u muzici tema alter.
problemi.1169senna,
-> #1165, dr.grba>>> A sad shto ima i idiota koji namerno glave nodove da im se ne bi
>>> rachunalo vreme potrosheno u toj sesiji.. To je posebna pricha..
>
>Zanimljivo: kako to uspevaju da izvedu, leba ti? (:
Odgovor dobijash na mail.. Da se josh neko ne bi pomamio..
problemi.1170miskop,
-> #1165, dr.grba>>>> A sad shto ima i idiota koji namerno glave nodove da im se ne bi
>>>> rachunalo vreme potrosheno u toj sesiji.. To je posebna pricha..
>> Zanimljivo: kako to uspevaju da izvedu, leba ti? (:
Jel' to beše kad se digne tel. slušalica pre nego što
se prekine modemska veza?
problemi.1171miskop,
-> #1168, corgan>> E zasto meni u onom'stat' pishe da imam 0 mb uploadiranih kad sam okachio
>> vec 3 glomazna zapakovana Wav-a.Uverite se u muzici tema alter.
Ta statistika ti je za tekući mesec, a ti si verovatno, fajlove
kačio ranije.
problemi.1172fantom,
-> #1165, dr.grba>>>>>> A sad shto ima i idiota koji namerno glave nodove da im se ne bi
>>>> rachunalo vreme potrosheno u toj sesiji.. To je posebna pricha..
>> Zanimljivo: kako to uspevaju da izvedu, leba ti? (:
pazi imas raznih fora za to al necu da pricam da nebi svi culi i onda poceli
da zaglavljuju nodove !!!
Ali ja mislim da se nodovi u 70% slucajeva zaglave prilikom pucanja veze !!!
meni se to desilo bar 20 puta.
problemi.1173popovics,
-> #1170, miskop
▄- Jel' to beše kad se digne tel. slušalica pre nego što
▄- se prekine modemska veza?
Ne verujem, mada može da bude... Predpostavljam da se radi o tome da se
veza prekine u nekom nezgodnom trenutku ( transfer, priprema za prenos... ).
Inače, ako nije tajna ( bar ne velika ) zanimalo bi me tačno kako to rade.
problemi.1174kenza,
Hi!
Jel može neko od sysadm-a da umiri malo gospodina snovak-a u
konferenciji mali.oglasi? Dosadilo mi je svaki dan da skidam
njegov mail... ;<
Poz.