problemi.1175popovics,
Sad sam se dosetio, u zgradi BIGZ-a i ne treba da bude "čuvar" koji
bi resetovao nodove, po potrebi. To radi sam softver posle određenog
vremena posle zadnje korisnikove aktivnosti, ali dok se to dočeka,
nod je zaglavljen... :((( Dakle, to vreme treba smanjiti...
problemi.1176ivke,
Jel' se to meni chini ili mail opet ne radi?
problemi.1177miskop,
-> #1176, ivke>> Jel' se to meni chini ili mail opet ne radi?
Čini ti se.
problemi.1178emajsijuen,
-> #1176, ivke│ Jel' se to meni chini ili mail opet ne radi?
└──────────────────────────────────────────────
Mislim da se i meni to isto cini. Uostalom, bas me briga, eunet rules...
problemi.1179jjerry,
Koja je ovo pa sad fora...Jednom sam u mail-u uradio Seen /a jer je
bilo jedno 20 poruka...od tada sam poslao skoro isto toliko,a mail
list mi svaki put uredno vraca "Nema poruka".
Da chovek popizdi :)
problemi.1181dekiz,
Kako da procitam i saljem Male oglase
naime sa starom naredbom nece ,kad probam da procitam kaze READONLY
isto to kad probam da posaljem
hvala
ma se dekiz
problemi.1182jjerry,
Sinoc (posle 22h) sam se nashao na jednom americhkom (Hewlett
Packard) BBS-u.BBS ima desetak nodova a opet je moguce konektovati
se posle prvog (!!!) zvona. Veza je sasvim pristojna na 9600,i
proveo sam tamo jedno 20-tak minuta bez kochenja koje mi se ovde
deshava svakih par minuta :)
P.S Ovde posle 22h ne mosh ni da se zakachish bre...Sramota.
problemi.1183dragosh,
-> #1182, jjerry-> Sinoc (posle 22h) sam se nashao na jednom americhkom (Hewlett
-> Packard) BBS-u.BBS ima desetak nodova a opet je moguce konektovati
-> se posle prvog (!!!) zvona. Veza je sasvim pristojna na 9600,i
-> proveo sam tamo jedno 20-tak minuta bez kochenja koje mi se ovde
Jooooo,20x25 din=500 din :))) Da li misliš da je vredelo?? :))
pozdrav
problemi.1184jjerry,
-> #1183, dragoshNe znam shta ti znachi ono "da li je vredelo" jer ja nisam to
uradio da bih ikome ishta dokazao,nego jednostavno zato shto mi je
neshto trebalo sa tog BBS-a.A ovde sam samo stavio kao primer kako
mozhe da se drzhi lepa veza chak i sa Amerikom...
problemi.1185buva,
CONNECT 1200
Connected to SezamNet at 1200/ARQ/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Cet 29.01.98 21:31 - Node 8
Username: buva
NO CARRIER
CONNECT 1200
Connected to SezamNet at 1200/ARQ/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Cet 29.01.98 21:32 - Node 8
Username: buva
NO CARRIER
CONNECT 1200
Connected to SezamNet at 1200/ARQ/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Cet 29.01.98 21:33 - Node 2
Username: buva
NO CARRIER
i tako jedno 10ak puta..
i onda..
CONNECT 1200
Connected to SezamNet at 1200/ARQ/MNP
Casopis "Racunari" - Beograd
Cet 29.01.98 21:49 - Node 12
Username: buva
Password: ***********
Sadrzaj pad-a iz prethodne seanse je sacuvan...
buva, dobrodosli na SezamNet!
Prethodni poziv ste imali u Cet 29.01.98 19:14
Imate 29 min 57 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
-- Mejlovi : -----------
Nema poruka.
-- Grupe : ---
NO CARRIER
:))))))) zar ovo nije bash sjajno ?!
i znam, znam da niko od nadlezhnih ne chita ovo , tako da
i ne sanjam o eventualnom objashnjenju :)))))))
sij
problemi.1186jjerry,
problemi.1187jjerry,
E dokle vishe bre ovo "Nema poruka" sranje ???
Pazite ovo..Izgleda da je SEEN /a ,alo s*eban jer otkad sam to
poslednji put uradio stiglo mi je i slao sam bar jedno 20 pisama
i nema nishta...Chak sam probao i sam sebi da poshaljem mail,uredno
sam dobio Sysm,i poruka je tu,ali on uredno vraca "Nema poruka."
Strashno..
>>Nova poruka broj 33294 od jjerry upravo stigla.
>> 24m>ma li
>>Nema poruka.
problemi.1188pvlada,
-> #1187, jjerry> E dokle vishe bre ovo "Nema poruka" sranje ???
> Pazite ovo..Izgleda da je SEEN /a ,alo s*eban jer otkad sam to
Probaj da napišeš mail nenadu ili dzakicu, pošto izgleda en prate
ovu conf.
Pozdrav Vlada
problemi.1189isijan,
OvdI nesto ne valja...
C:\> » co jo mali
C:\> » co di
C:\> Teme u konferenciji MALI.OGLASI.2:
C:\> 1. racunari 560, novih 4
C:\> 2. maticne.ploce 394, novih 8
C:\> 3. video.kartice 217, novih 2
C:\> 4. diskovi 385, novih 2
C:\> 5. cipovi 494, novih 5
C:\> 6. periferije 591, novih 3
C:\> 7. stampaci 189, novih 3
C:\> 8. diskete 27, nema novih
C:\> 9. cd-rom 362, novih 2
C:\> 10. modemi 239, novih 3
C:\> 11. softver 83, novih 3
C:\> 12. literatura 87, novih 2
C:\> 13. hi.fi 91, nema novih
C:\> 14. ljubimci 6, nema novih
C:\> 31. komercijalni 3, nema novih
C:\> 32. razno 727, novih 7
C:\> » co r
C:\> ===============================
C:\> 1.669 MALI.OGLASI.2:racunari
C:\> mcateer, 05.02.98. 16:49, 925 chr
C:\> ---------------------------------------------------------
C:\>
C:\>
C:\>
C:\> SUPER povoljna prodaja komponenti i
C:\> kompletnih konfiguracija, sa garancijom
C:\> od godinu dana! ...
C:\>
C:\> primer...
C:\>
C:\> MBD Pentium VX pro 512K
C:\> CPU Pentium 166MHz Cyrix MMX + cooler
C:\> SVGA 1MB S3/775 V2 EDO, DX
C:\> HDD 2.0GB Quantum Pionir
C:\> SIMM 16MB EDO Brand name
C:\> Fax/Voice/Modem 33600 Rocwell
C:\> Sound Card 16 pro ESS
C:\> Dalje (Da/Ne/Bez pauze/Sledeca)?
C:\> CD ROM 24 Speed Creative
C:\> FDD 3.5", Tastatura, Mini Tower, Mif+pad
C:\> Monitor SVGA 14" Philips 104B
C:\>
C:\> Cena .................. 1500
C:\>
C:\> Naravno, moguce su sve varijacije na zadatu temu
C:\>
C:\> POGLEDAJTE REZIME
C:\> ako vas zanimaju ostale cene
C:\>
C:\> Tel. 561-262 Sreten ili 53-36-365 Milos
C:\> ili Mail...
C:\>
C:\>
C:\> ----------------------------------------------- 1.669 ---
C:\>
C:\> ===============================
C:\> 1.670 MALI.OGLASI.2:racunari
C:\> pperica, 05.02.98. 22:08, 777 chr
C:\> ---------------------------------------------------------
C:\> Za ljubitelje 486-ica evo jedne poslastice:
C:\> Dalje (Da/Ne/Bez pauze/Sledeca)?
C:\> -486 dx4 100 MHz
C:\> -16 mega ram-a
C:\> -dtk tastatura, genius mis
C:\> -minitower, naravno
C:\> -mali flopi 1,44Mb
C:\> -hard 40Mb ide
C:\> -vlb kontroler
C:\> -vlb svga video karta CIRRUS logic 1Mb prosirivo na 2Mb
C:\> -Eksterni fax/modem 14400 bps sa ispravljacem
C:\> -cdrom mitsumi 1x
C:\> -ess 16-bitna zvucna karta (full duplex)
C:\> -svga kolor monitor 14' RIC (800x600 NI, 1024x768 I)
C:\> -instaliran dos622, win3.1, engleski recnik, doom i druge
C:\> igre, autocad, neopaint, brdo dos i win aplikacija.
C:\> Sve ovo za samo 750.-
C:\> Sa mono monitorom svga -100 dm
C:\> bez modema -60dm
C:\> Bez CD-a -20dm
C:\> Ploca podrzava LBA mod, tako da se mozemo dogovoriti i oko
C:\> veceg harda.
C:\> Pozdrav, PPERICA ILI GORAN_P@IMTEL.CO.YU
C:\> ----------------------------------------------- 1.670 ---
C:\> Dalje (Da/Ne/Bez pauze/Sledeca)?
C:\>
C:\> ===============================
C:\> 1.671 MALI.OGLASI.2:racunari
C:\> oleg, 06.02.98. 09:42, 314 chr
C:\> ---------------------------------------------------------
C:\> Za-486 dx4 100 MHz
C:\> -16 mega ram-a
C:\> -dtk tastatura, genius mis
C:\> -minitower, naravno
C:\> -mali flopi 1,44Mb
C:\> -hard 40Mb ide
C:\> -vlb kontroler
C:\> -vlb svga video karta CIRRUS logic 1Mb prosirivo na 2Mb
C:\> -Eksterni fax/modem 14400 bps sa ispravljacem
C:\> -cdrom mitsumi 1x
C:\> -ess 16-bit
C:\> ----------------------------------------------- 1.671 ---
C:\>
C:\> ===============================
C:\> 1.672 MALI.OGLASI.2:racunari
C:\> hercog, 06.02.98. 13:35, 322 chr
C:\> Dalje (Da/Ne/Bez pauze/Sledeca)?
C:\> ---------------------------------------------------------
C:\> Za-486 dx4 100 MHz
C:\> -16 mega ram-a
C:\> -dtk tastatura, genius mis
C:\> -minitower, naravno
C:\> -mali flopi 1,44Mb
C:\> -hard 40Mb ide
C:\> -vlb kontroler
C:\> -vlb svga video karta CIRRUS logic 1Mb prosirivo na 2Mb
C:\> -Eksterni fax/modem 14400 bps sa ispravljacem
C:\> -cdrom mitsumi 1x
C:\> -ess 16-bit
C:\> zvucn
C:\> ----------------------------------------------- 1.672 ---
C:\>
C:\> ===============================
C:\> 2.454 MALI.OGLASI.2:maticne.ploce
C:\> zormi, 05.02.98. 16:29, 74 chr
C:\> ---------------------------------------------------------
C:\> Z-486 dx4 100 MHz
C:\> Dalje (Da/Ne/Bez pauze/Sledeca)?
C:\> -16 mega ra
C:\> ----------------------------------------------- 2.454 ---
C:\>
C:\> ===============================
C:\> 2.455 MALI.OGLASI.2:maticne.ploce
C:\> deksi, 05.02.98. 23:57, 200 chr
C:\> ---------------------------------------------------------
C:\> Za-486 dx4 100 MHz
C:\> -16 mega ra
C:\> a
C:\> -dtk tastatura, genius mis
C:\> -minitower, naravno
C:\> -mali flopi 1,44Mb
C:\> -hard 40Mb ide
C:\> -vlb kontroler
C:\> -vlb svga video kart
C:\> ----------------------------------------------- 2.455 ---
C:\>
C:\> ===============================
C:\> 2.457 MALI.OGLASI.2:maticne.ploce
C:\> oleg, 06.02.98. 09:42, 381 chr
C:\> Dalje (Da/Ne/Bez pauze/Sledeca)?
C:\> ---------------------------------------------------------
C:\> Za-486 dx4 100 MHz
C:\> -16 mega ra
C:\> a
C:\> -dtk tastatura, genius mis
C:\> -minitower, naravno
C:\> -mali flopi 1,44Mb
C:\> -hard 40Mb ide
C:\> -vlb kontroler
C:\> -vlb svga video kart
C:\> CIRRUS logic 1Mb prosirivo na 2Mb
C:\> -Eksterni fax/modem 14400 bps sa ispravljacem
C:\> -cdrom mitsumi 1x
C:\> -ess 16-bit
C:\> zvucn
C:\> karta (full duplex)
C:\> -svga kolor monitor 14' RIC (800x60
C:\> ----------------------------------------------- 2.457 ---
C:\>
C:\> ===============================
C:\> Dalje (Da/Ne/Bez pauze/Sledeca)?
C:\> 2.458 MALI.OGLASI.2:maticne.ploce
C:\> z.ziva, 06.02.98. 09:48, 244 chr
C:\> ---------------------------------------------------------
C:\> Z-486 dx4 100 MHz
C:\> -16 mega ra
C:\> a
C:\> -dtk tastatura, genius mis
C:\> -minitower, naravno
C:\> -mali flopi 1,44Mb
C:\> -hard 40Mb ide
C:\> -vlb kontroler
C:\> -vlb svga video kart
C:\> CIRRUS logic 1Mb prosirivo na 2Mb
C:\> -Ekster
C:\> ----------------------------------------------- 2.458 ---
... itd itd... Izgleda do opet ima roblema sa baferisanjem, posto su
poruke ovako osakacene prilikom ispisa kod mene, a ne prilikom quote-ovanja...
Kao sto se da primetiti pperica, oleg, hercog, zormi, deksi i jos par ljudi je
oglasavalo istu konfiguraciju... ;)
P.S. Kada se poruka cita po broju onda je sve OK:
C:\> de
C:\> -vlb kontr
C:\> -----------------------------------------------32.854 ---
C:\>
C:\> ===============================
C:\> 32.855 MALI.OGLASI.2:razno
C:\> hercog, 06.02.98. 13:35, 220 chr
C:\> Dalje (Da/Ne/Bez pauze/Sledeca)?
C:\> ---------------------------------------------------------
C:\> Z-486 dx
C:\> 100
C:\> H
C:\> -16 mega ra
C:\> a
C:\> -dtk tastat
C:\> a, geniu
C:\> mis
C:\>
C:\>
C:\> n
C:\> ower, naravno
C:\> -mali flopi 1,44Mb
C:\> -hard
C:\> Mb
C:\> de
C:\> -vlb kontr
C:\>
C:\>
C:\>
C:\> lb svg
C:\> Dalje (Da/Ne/Bez pauze/Sledeca)?
C:\> video kart
C:\> C
C:\> RUS logic 1Mb p
C:\> -----------------------------------------------32.855 ---
C:\> Poruka 43, 15028 chr.
C:\> »
C:\> »
C:\> » co r 32.855
C:\>
C:\> ===============================
C:\> 32.855 MALI.OGLASI.2:razno
C:\> hercog, 06.02.98. 13:35, 220 chr
C:\> ---------------------------------------------------------
C:\>
C:\> Ortak prodaje digitalni fax/sekretarica/telefon
C:\>
C:\> Philips HFC22, model za 1997. godinu
C:\>
C:\> Nova
C:\>
C:\> Cijena prava sitnica, 600 dem
C:\>
C:\> Sale
C:\> -----------------------------------------------32.855 ---
C:\> Poruka 1, 220 chr.
P.P.S. Izvinjavam se na duzini, ali ovakve stvari moraju nekome da zapadnu za
oko... :(
problemi.1190vstan,
-> #1181, dekiz> Kako da procitam i saljem Male oglase
> naime sa starom naredbom nece ,kad probam da procitam kaze
> READONLY isto to kad probam da posaljem
To je prethodni "tom" konferencije. Dakle ona je popunjena
i zatvorena za upis. Oglasi mogu da se šalju samo u aktivnu
konferenciju, u ovom slučaju Mali oglasi 2.
problemi.1191p.n.soundland,
Sta se to desava sa mojim pristupom Sezamu???
Veza mi stalno puca posle 10-tak minuta, ranije to nije bilo tako.
Ima li pomoci?
-SONE-
problemi.1192p.n.soundland,
Sta li se to desava sa mojim pristupom Sezamu???
Veza mi puca posle 10-tak minuta, nije ranije tako bilo.
Ima li leka?
-SONE-
problemi.1193kum.djole,
Da li se nekom sa 177* centrale dešava da veza puca bez obzira na nod ?
Bukvalno se logujem svakih dva minuta, samo puca.. :)
problemi.1194pvlada,
-> #1193, kum.djole> Da li se nekom sa 177* centrale dešava da veza puca bez obzira na nod ?
> Bukvalno se logujem svakih dva minuta, samo puca.. :)
_______________________________________________________________________________
Nije se to samo tebi dešavalo, već svima. Kad god neko počne da čita conf,
odmah bi pucala veza, ali je sad to ispravljeno.
Pozdrav Vlada
problemi.1195apostol,
Postoji problem sa uploadom u pad: kad god hoću da uploadujem fajl
koji ima između 1.5 i 2 MB, transfer dođe do 100%, ali se zatim vrati
na 99%, transfer se prekine a veza pukne.
Veza ne puca zbog loše veze, već se, izgleda, Sezam nešto jako
zbuni, poput onog pucanja pri pokušaju čitanja grupa.
Rezultat toga je da se fajl nikako ne da uploadovati ceo, već bude
osakaćen. Konkretno, jedni od tih fajlova su i one sulude parodije
koje sam kačio u MUZIKU, te su pesme bile skraćene za po par sekundi.
U čemu je stvar?
JoTzoqA
problemi.1196miskop,
-> #1195, apostol>> Postoji problem sa uploadom u pad: kad god hoću da uploadujem fajl
>> koji ima između 1.5 i 2 MB, transfer dođe do 100%, ali se zatim vrati
>> na 99%, transfer se prekine a veza pukne.
>> U čemu je stvar?
Koliki beše PAD limit, 1.4Mb?
problemi.1197ksanyi,
Pad> dir
net00092.zip 97.529
net00093.zip 109.305
File(s) 2/206.834 byte(s).
Pad> pad del *.*
Nema datoteke net00092.zip.
Obrisana PAD datoteka net00093.zip.
Pad> dir
net00092.zip 97.529
File(s) 1/97.529 byte(s).
Pad> del net00092.zip
Nema datoteke net00092.zip.
Pad> dir
net00092.zip 97.529
File(s) 1/97.529 byte(s).
Pad>
Nije velik ali je problem! Kako da se oslobodim ovog zip-a?
Već 3 dana pokušavam!
problemi.1198emajsijuen,
-> #1197, ksanyi>> Nije velik ali je problem! Kako da se oslobodim ovog zip-a?
>> Vec 3 dana pokusavam!
Probaj sa pad clear, mozda upali...
Pozdrav, Vlada...
problemi.1199senna,
-> #1196, miskop> Rezultat toga je da se fajl nikako ne da uploadovati ceo, vec bude
>osakacen. Konkretno, jedni od tih fajlova su i one sulude parodije
>koje sam kacio u MUZIKU, te su pesme bile skracene za po par sekundi.
>
> U cemu je stvar?
Ko pita ne skita.. Uzmesh lepo taj mp3 fajl, pa ga spakujesh RAR-om,
ZIP-om ili tako nechim i posle toga, eto chuda, sve radi kako valja.. Dakle,
ne shaljite sirove MP3 fajlove, vec ih pakujte nechim.. Pis.
problemi.1201vdjole,
Pre par dana sam poslao e-mail uz navodjenje teme poruke:
> mail send pera@planeteer.com/s
> (tema poruke)
> (tekst poruke)
Sezam je prihvatio switch /s za navodjenje teme poruke, ali je istovremeno
to protumacio kao deo adrese, pa se poruka vratila:
> .... pera@planeteer.com/s ... Host unknown ...
Razumeo bih da Sezam ovo /s bez blanko znaka ispred prihvati bilo kao
switch bilo kao deo adrese, ali nije u redu da podrazumeva oba znacenja
istovremeno.
problemi.1202jvujnic,
-> #1201, vdjole> > .... pera@planeteer.com/s ... Host unknown ...
Svič treba da odvojiš, dakle, to gore treba da glasi ovako:
pera@mika.laza.com /s
^^^^
Kao što vidiš, /s je odvojeno od adrese i tako nebi trebalo da bude
problema.
problemi.1203emajsijuen,
Vec nekoliko dana mi sa Eunet-a ne stizu poruke, za koje znam da su
poslate. Osim ovoga, ortaku se vraca poruka koju mi posalje sa hotmail-a,
a poruke koje ja njemu posaljem mu stizu. Kada mi istu poruku posalje na
Eunet, ona stize bez problema. Ajde, vidite pa ovo sredite nekako! Stvarno
nema smisla!
problemi.1204vdjole,
-> #1202, jvujnic> Kao što vidiš, /s je odvojeno od adrese i tako nebi trebalo da bude
> problema.
Ma znam ja da sam pogrešio, ali ja sam se žalio što je Sezamov softver
na osnovu jedne naredbe izveo dve uzajamno isključive operacije: ovaj
svič je protumačio I kao svič I kao deo adrese. Mislim da tako ne bi
trebalo da bude i da je to jedan mali bagić- a ne bi trebalo da bude
teško da parsing komande bude urađen malo inteligentnije tako da
sačuva korisnika od ovakvih elementarnih omaški- na primer, moglo bi
se proveravati da li se ispred sviča nalazi blanko ili drugi svič, i sl.
problemi.1205ksanyi,
-> #1198, emajsijuen> Probaj sa pad clear, mozda upali...
Hvala,ali je Sezam resio problem i izbrisao pad.
problemi.1206the.edge,
Jel mi se to cini ili sysm komanda vise ne radi lepo?
Uopste mi ne pokazuje replike na moje poruke!?
AcCeSS DeNiED
problemi.1207kmilan,
ako je neko ljubazan da mi pomogne bio bih mu(joj) zahvalan.
Problem je taj sto sam prikljucen na BeoTelNet i ako je neko prikljucen
takodje neka se javi u ovu co. a ne na mail posto ovo nije moj usename
Betmen
problemi.1208noay,
-> #1207, kmilanako je neko ljubazan da mi pomogne bio bih mu(joj) zahvalan.
Problem je taj sto sam prikljucen na BeoTelNet i ako je neko prikljucen
takodje neka se javi u ovu co. a ne na mail posto ovo nije moj usename
--------------------------------------------------------------------
Ja sam na BeoTelNet-u takodje i imam isto problema...tj
od pre 3-4 meseca kako sam uplatio 5 sati do dana danashnjeg
nisam uspeo da pristupim internetu...kao ni na mail server..
Pa ako imash slichan problem bar da znam da nisam ja neshto zajebo
problemi.1210vlarad,
-> #1207, kmilan> Problem je taj sto sam prikljucen na BeoTelNet i ako je neko prikljucen
> takodje neka se javi u ovu co. a ne na mail posto ovo nije moj usename
Ja takodje imam nalog kog BeoTelNeta ali mi to mi ne predstavlja nikakav
problem ;)
C U
problemi.1211saint,
-> #1210, vlarad=> Ja takodje imam nalog kog BeoTelNeta ali mi to mi ne predstavlja
=> nikakav problem ;)
Ne znam meni prilicno lose ide na BeoTelu
barem poslednjih 2-3 nedjelje.
Pri podizanju nekog falja ide mi samo
1-1.5 Kb.A i cesto me izbacuje.
problemi.1212vlarad,
-> #1211, saint> Ne znam meni prilicno lose ide na BeoTelu barem poslednjih 2-3 nedjelje.
> Pri podizanju nekog falja ide mi samo 1-1.5 Kb.A i cesto me izbacuje.
Meni je transfer OK u vecini slucajeva (2.5-3.5 KB/s) pri skidanju vecih
fajlova (8MB) samo na trenutke zna da se smanji, pa ne znam koliko je to
do BeoTel-a. Par puta je i meni brzina bila ocajna. Cekao sam po 1-2min da
pocne ucitavanje strane, ali je to na svu srecu retko. Kada je link ovako
spor prekinem vezu pa pozovem kasnije. Ja imam problema sa dobijanjem veze
posle 21h na 3404222. Ponekad zovem i 20-ak minuta.
C U
problemi.1213pzeljko,
Na koju foru da uz poruku komandom att zakacim fajl
velicine 450 kb?Svi pokusaji se zavrsavaju bezuspesno odnosno
sve pada na nekih 12 % upload-a
Zeljko
problemi.1214miskop,
-> #1213, pzeljko>> Na koju foru da uz poruku komandom att zakacim fajl
>> velicine 450 kb?Svi pokusaji se zavrsavaju bezuspesno odnosno
>> sve pada na nekih 12 % upload-a
Probaj prvo da fajl prebaciš u PAD, pa onda:
co jo broj_konferencije
att broj_poruke ime_fajla &
problemi.1215pzeljko,
-> #1214, miskopPrijatelju ne pomaze ni gimnastika preko pad-a
samo sam dogurao do nekih 18% ,nije da nema napredka.
Nadam se da cu za mesec dana poslatisvih 470 kb
Zeljko
problemi.1216goo.g,
Otkako se promenio telefon ne mogu da se konektujem na vishe od
1200bps. Na 2400 mi pukne veza posle par minuta, a na vishim
brzinama uopshte nece da radi. :(
problemi.1217ljubisha,
-> #1216, goo.g>Otkako se promenio telefon ne mogu da se konektujem na vishe od
>1200bps. Na 2400 mi pukne veza posle par minuta, a na vishim
Stara centrala na 778 ali čujem da ima problema i na novoj 3290.
Maksimalna konekcija na 4800.
Jel ima šanse da se vrate 5-6 starih brojeva? :)
problemi.1218dragosh,
-> #1216, goo.g-> Otkako se promenio telefon ne mogu da se konektujem na vishe od
-> 1200bps. Na 2400 mi pukne veza posle par minuta, a na vishim
-> brzinama uopshte nece da radi. :(
Centrala ti ne korespondira dobro sa Alcatel-om.
Meni je recimo pucanje veze bila česta pojava,mali cps,
loše konektovanje,a sad i kad neko podigne slušalicu
veza se održi.Čudo prirode ;)
problemi.1219juice,
Primetio sam da se neka pitanja postavljaju cesto (i ne samo ovde
vec i na drugim BBSovima) a nikako da se dobije odgovor na njih.
Pravi razlog , koliko mi se opet cini , ne lezi u neznanju nego
valjda niko ne zeli da odgovori. Dva main pitanja su:
1) Na koji nacin napraviti od CD Roma sa play dugmetom obican CD
player, sta je sve potrebno i kako to sve povezati?
2) Da li postoji neki news server koji je besplatan i preko koga
moze da se prati veliki broj svetskih konferencija, a da nije u
Jugoslaviji vec negde u svetu?
Molio bih nekoga ko zna to da odgovori ovde posto odgovori na ta
pitanja postavljena u odgovarajucim konferencijama ne stizu uopste.
Pozdrav!
problemi.1220the.edge,
-> #1219, juice
T?>> Molio bih nekoga ko zna to da odgovori ovde posto odgovori na ta
T?>> pitanja postavljena u odgovarajucim konferencijama ne stizu uopste.
Pa ovde ti tek nece stignuti.
Mnogi koji citaju ostale konferencije, ne prate ovu (ukljucujuci i mene...ja
povremeno zavirim ovde).
AcCeSS DeNiED
problemi.1221dbambi,
Ne uspeva mi da skinem fajl koji je zakačen uz poruku 9.1047 u
conf. civilizacija. Kad god krene priprema za slanje, pukne mi veza.
Probao sam u različito doba dana i noći i na različitim brzinama
konekcije, ali uvek se dešava ista stvar. Takođe, isto se dešava
bilo da pokušam prebacivanje fajla u pad bilo direktni DL.
Gde je problem ?
Bambi
problemi.1222kiki,
> kiki 00:17 Sezam ..jel sam ti rek'o da je dobra.. :)
> vesna.k 00:17 Read
> lana 00:05 Sezam
> orion 00:01 Sezam
> udav 00:11 Chat Quad non agit, non existit.
>>>> brstina 17:39 Read
> slick 23:50 Chat
> mika 00:16 Chat
> sivek 00:03 Sezam
> nikolaj 00:09 Sezam
> ognjenc 23:54 Sezam
> bokis 00:18 Sezam
> stricomfi 00:09 Sezam Bjork on-line
Mnoooogo veliki problem ;)
Ala čovek čita ;))
Dakle opet sve po starom.
problemi.1223savicd,
Ako je neko voljan malo pomoci bio bih zahvalan.
Naime radi se o sledecem problemu: Nikako da se ulogujem na Sez
od kuce i sa jedne masine na poslu. Prilikom logovanja kada treba da
unesem user ne kuca sva slova. Prihvati samo slova -ic- i nista vise.
Nikako da ga provalim sta je.
kada se ulogujem iz svoje kancelarije ne pokazuje nikakve
probleme. Sve ovo je pocelo od promene broja Sezama.
Svaki odgovor je dobrodosao.
Hvala!!!
problemi.1224kiki,
-> #1223, savicd> unesem user ne kuca sva slova. Prihvati samo slova -ic- i nista vise.
Hm.. probaj da podesis Parity i Terminal.. i ja sam davno imao isti
problem. Ako je tu sve Ok.. onda ne znam sta je.
problemi.1225juice,
Bas ste likovi sto nista pomerili sat ;)))
Sada lepo trosim nepotroseno vreme od predhodnog dana. Pa vi ljudi
cak mi o satu ne vodite racuna! A i ono sa subom vam je bila jaka
stvar. Stvarno nisam iznenadjen. Inace, danas sam dobio uplatnicu
posle 6 meseci, pa reko da se zahvali. Nije trebalo stvarno da se
toliko trudite. Samo tako nastavite i propascete sigurno.
Pozdrav!
problemi.1226acikic,
Da li sam ja jedina sa editorom (za poruke) koji
se ponasa nenormalno?
Izludela sam sa njim!
ANA
problemi.1227dzakic,
-> #1226, acikic> Da li sam ja jedina sa editorom (za poruke) koji se ponasa
> nenormalno?
U čemu se sastoji tvoja muka sa editorom, da pokušamo da pomognemo?
Za početak, da li normalno vidiš boje na Sezamu?
problemi.1228acikic,
-> #1227, dzakicBoje su OK.
Nekada je sve sasvim u redu tako da ne znam
u cemu je problem.
Ono sto se desava je da mi (u editoru)
kursor pobegne nekoliko redova ili ceo
ekran gore, tako da izgleda kao da kucam
tekst preko teksta. U najboljem slucaju
kursor bude u redu u kome pisem ali
desetak pozicija u desno. Plus, desna
strana ekrana bude puna "a"-ova.
Da li je mozda u pitanju komunikacioni
program?
10x
ANA
problemi.1229miskop,
Nešto se desilo sa naredbom CONF LIST ddmmgg- u CONF režimu.
Ne radi, tj. izbacuje mi da "Nema poruka". Na prim. uđem u
conf. SEZAMNET.2 i dam mu "l 2 200398-" i izbaci mi da nema
poruka.
Kad mu zadam komandu CO LI 010198- počne da mi lista poruke
iz 97-me godine.
Šta se desilo?
problemi.1230miskop,
Ne znam da li je zbog ove promene programa na Sezamu, ali u
posledenje vreme često mi se dešava da skinute poruke iz mail-a
u SDW-u imaju potpuno pogrešne brojeve i prilikom reply-a i
kasnijim njihovim slanjem na sistem, dobijam poruku da poruka
xxxxx nije za mene. Ovo nije slučaj sa br. poruka po konferencijama.
Da li zna neko o čemu se radi?
P.S. Ovo mi se dosad nikad nije desilo.
problemi.1231dzakic,
-> #1230, miskopRazlog zašto dobijaš takvu poruku je da SDW ne trpi brojeve mail poruka
veće od 65535 (SOR se slabo snalazi i sa većim od 32767). Mail će u toku
dana biti prepakovan prvenstveno zbog ovakvih 'problema', ali je opšta
preporuka da za off-line rad koristiš SENIOR kome ovako veliki brojevi ne
smetaju.
problemi.1232popovics,
-> #1231, dzakic
▄- Razlog zašto dobijaš takvu poruku je da SDW ne trpi brojeve
▄- mail poruka veće od 65535 (SOR se slabo snalazi i sa većim od
▄- 32767). Mail će u toku dana biti prepakovan prvenstveno zbog
▄- ovakvih 'problema', ali je opšta preporuka da za off-line rad
▄- koristiš SENIOR kome ovako veliki brojevi ne smetaju.
Izvinjenje na ovolikom quote-u, ali to što pričaš nije tačno, poruke NE
STIŽU, čak ni u okviru sistema. Čovek mi je poslao poruku, koja nosi
broj 54xxxx ( naveo bih tačan broj, ali zaboravio sam ). Od offline
reader-a koristim SOR i SENIOR ( sve pokuke su u obe baze sigurno ). Čak
ni kada sam zadao online read i broj te nesrećne poruke ( sticajem okolnosti
bila je važna, inače se ne bi ni bunio ), Sez mi prijavi da NIJE MOJA!!!
Ipak izgleda nažalost nismo prošli tako bezbolno sa prelaskom na 32
bita, kao što si mislio.. :((
problemi.1233banga,
-> #1231, dzakic> Razlog zašto dobijaš takvu poruku je da SDW ne trpi brojeve
> mail poruka veće od 65535 (SOR se slabo snalazi i sa većim od
> 32767). Mail će u toku
SOR 2.30 uz mali patch radi do 65535 :)
problemi.1234dzakic,
-> #1232, popovics> Izvinjenje na ovolikom quote-u, ali to što pričaš nije tačno, poruke
> NE STIŽU, čak ni u okviru sistema. Čovek mi je poslao poruku, koja
> nosi broj 54xxxx
Nakon jučerašnjeg pakovanja maila, brojevi poruka su se, ako se dobro
sećam, smanjili za 38171. To bi značilo da je tvoja poruka 54xxx bila pre
30.03.1998., kada je u kod uneta izmena koja bi trebalo da onemogući
ovakvu pojavu. Šta se dešavalo - os/2-u treba posebno naglasiti da
fajlove koje otvara na mrežnom disku ne treba da kešira. Na žalost, prvih
par dana rada se dešavalo da ako dva korisnika _u isto vreme_ napišu mail
na pentiumima, da njihove poruke dobiju isti broj :(.
Zaista neprijatno, ali je pojava jako brzo uočena i otklonjena. Izvini na
neugodnosti.
problemi.1235juice,
Odje pise da ste mi poslali popunjenu uplatnicu za uplatu. Samo,
ja je nisam dobio. Jel ja negde gresim, ili vi?
problemi.1236kupinar,
Casopis "Racunari" - Beograd
Ned 05.04.98 00:35 - Node 13
Username: kupinar
Password: ****
kupinar, dobrodosli na SezamNet!
Prethodni poziv ste imali u Sub 04.04.98 16:24
Imate 29 min 46 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
Kraj rada u Ned 05.04.98 00:52
Proveli ste na vezi 16 min 21 sec.
Za danas Vam je ostalo ukupno jos 1 h 13 min 39 sec.
^^^^^^^ ^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Casopis "Racunari" - Beograd
Ned 05.04.98 16:02 - Node 10
Username: kupinar
Password: ****
Na zalost, potrosili ste sve svoje vreme za danas.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Dovidenja do sutra!
E pa postovana gospodo
ima li nekog racionalnog objasnjenja za ovakvu pojavu.
Drugarski pozdrav Tdjerdj.
problemi.1237dr.grba,
-> #1231, dzakic>> dana biti prepakovan prvenstveno zbog ovakvih 'problema', ali je opšta
>> preporuka da za off-line rad koristiš SENIOR kome ovako veliki brojevi ne
>> smetaju.
Kada će Senior sortirati poruke po datumu, a tek onda po broju? Ovako
nastaje cirkus u arhivi privatne pošte. To je glavni i zasad jedini
razlog što ga ne koristim.
problemi.1238kant,
Nešto vam definitivno nije u redu sa satom, tj. sa merenjem vremena
na vezi. Vidim da se još neko žalio, a meni se već drugi put dešava
da mi posle provedenih cirka petnaestak minuta (u par seansi) javlja
da sam potrošio svojih 90 minuta.
problemi.1239miskop,
-> #1231, dzakic>> preporuka da za off-line rad koristiš SENIOR kome ovako veliki brojevi ne
>> smetaju.
Sve dok neko ne napravi ljudski off line reader za Windows,
ostajem na SDW-u. ;)
problemi.1240goo.g,
Kada shljem sezamnet.rep prijavi mi greshku, neshto kao greshka
prilikom konverzije reply paketa. Ali to nije uvek nekad radi nekad
ne. Isto to i kad skinem mail ne mogu da ih prochitam, inache
koristim Blue Wave.
G.
problemi.1241senna,
-> #1238, kant>da mi posle provedenih cirka petnaestak minuta (u par seansi) javlja
>da sam potrosio svojih 90 minuta.
Ako ti pukne veza, sezam nekad ne provali da je pukla, pa te drzi na
vezi dok ne istekne pola sata..
problemi.1242kant,
-> #1241, senna> >da mi posle provedenih cirka petnaestak minuta (u par seansi) javlja
> >da sam potrosio svojih 90 minuta.
>
> Ako ti pukne veza, sezam nekad ne provali da je pukla, pa te drzi na
> vezi dok ne istekne pola sata..
Nije to, sve su bili regularni izlasci (osim možda jednog), a na kraju
poslednjeg je lepo pisalo da je ostalo preko sat vremena za taj dan. Da, i
lozinka je friško promenjena, posle prvog slučaja...Meni zaista ne treba
više od 20-ak minuta dnevno, ali jako je neprijatno kad me dočeka poruka
da sam potrošio vreme i izbaci me sa veze ni krivog ni dužnog.
problemi.1243dragosh,
-> #1236, kupinar-> Za danas Vam je ostalo ukupno jos 1 h 13 min 39 sec.
-> Na zalost, potrosili ste sve svoje vreme za danas.
-> E pa postovana gospodo
-> ima li nekog racionalnog objasnjenja za ovakvu pojavu.
Imam ja,ili si nekome dao šifru,ili ti je neko provalio istu ;)
problemi.1244dalex,
-> #1243, dragosh> Imam ja,ili si nekome dao šifru,ili ti je neko provalio istu ;)
Nije ovo, ima nekih težih brljotina oko vremena. Neko je već pisao o
virtuelnom zaglavljivanju, valjda je to. Mada ne znam, uvek pazim da se
izlogujem sa bye...
Anyway, da pridružim i natprirodnu pojavu koja se meni desila, a koja
isključuje da je provaljena šifra: Javljao mi je grešku pri prenosu kad
pokušam da pošaljem exec (da li je beše i to neko već prijavio?),
a onda sam se izlogovao (bye) pa lognuo ponovo, i onda mi je
javio '3 min. do kraja'(!), a exec sam poslao bez problema.
Imao sam ukupno za ceo dan, naravno, dosta više vremena. Ako neko koristi
moju šifru (ewe, odma menjam :) ), valjda to ipak ne može dok
sam i ja na vezi??
problemi.1245senna,
-> #1244, dalex> Nije ovo, ima nekih tezih brljotina oko vremena. Neko je vec pisao o
> virtuelnom zaglavljivanju, valjda je to. Mada ne znam, uvek pazim da se
> izlogujem sa bye...
Probajte josh i da posle takvih dogadjaja otkucate ..session, bash me
zanima shta tu pishe..
problemi.1246kant,
-> #1245, senna> Probajte josh i da posle takvih dogadjaja otkucate ..session, bash me
> zanima shta tu pishe..
Evo šta piše:
Time SessLen Disconnect
...
Pon 06.04.98 21:53 00:05 Daytime exp
Pon 06.04.98 21:47 01:11 Timeout
Pon 06.04.98 21:23 02:09 No Carrier
Pon 06.04.98 19:00 01:47 OK
Pon 06.04.98 18:59 1:20:32 No Carrier
Pon 06.04.98 18:24 01:07 No Carrier
Pon 06.04.98 07:04 03:17 OK
...
Sre 01.04.98 16:04 00:03 Daytime exp
Sre 01.04.98 07:25 15:22 Inactive
Sre 01.04.98 07:24 2:50:41 Timeout
problemi.1247rstepano,
*********************************************************
Pri citanju poruka u konferencijama sva slova mogu da
citam kao slova.
Medjutim ako u tekstu / pasusu/ ima limija koje cine
okvir tabele ili slicnu graficku namenu dogadja se
da umesto tih linija vidim velia slova D3MMMMDDDD i slicno
umesto ─│═══──── i slicno.
Ista pojava se manifestuje i sada dok ovo pisem tako da
je druga rec u zadnjem redu gornjeg pasusa ispisana napmet,
ja je vidim kao niz velikih slova iako ...
Sam nisam uspeo da to pitanje razresim.
Ko je raspolozen da kaze kako se taj problem otklanja,
neka kaze, uz hvala unapred s' moje strane.
P.S. Opisana problematika se ne pojavljuje kada se sadrzaj
konferencije prenosi u PAD, a zatim sa DOWNLOAD prenosi
u komprimovanom obliku. ...
***********************************************************
problemi.1248dzakic,
-> #1247, rstepano> da umesto tih linija vidim velia slova D3MMMMDDDD i slicno umesto
> ─│═══──── i slicno.
Čini se da negde u podešavanjima komunikacionog programa imaš podešen
7-bitni terminal. Pokušaj, za početak, da tu opciju isključiš, tj. da
uključiš 8-bit ako postoji. Sada ti se svi znaci iz ascii seta koji su na
poziciji preko 127 prenose kao odgovarajući parnjak iz prve polovine
skupa, pa se zato i linije vide kao slova. Možda bismo mogli konkretnije
da pomognemo ako nam kažeš koji je komunikacioni program u pitanju.
problemi.1249supers,
-> #1247, rstepano
>> da umesto tih linija vidim velia slova D3MMMMDDDD i slicno
>> umesto ─│═══──── i slicno.
Nisi rekao koji komunikacioni program koristiš.
Ako koristiš Windows možda treba da promeniš font u Courier ili neki drugi
neproporcionalni font koji ima okvire.
Ako ti je dobar font, treba da isključiš opciju strip high bit.
problemi.1250kupinar,
-> #1243, dragosh> Imam ja,ili si nekome dao sifru,ili ti je neko provalio istu ;)
E pa vidis nit sam sifru dao nit je neko provalio sto potvrdjuse sledece:
OBRATITI PAZNJU NA POSLEDNJ RED !!!
Casopis "Racunari" - Beograd
Ned 05.04.98 00:35 - Node 13
Username: kupinar
Password: ****
kupinar, dobrodosli na SezamNet!
Prethodni poziv ste imali u Sub 04.04.98 16:24
Imate 29 min 46 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
Kraj rada u Ned 05.04.98 00:52
Proveli ste na vezi 16 min 21 sec.
Za danas Vam je ostalo ukupno jos 1 h 13 min 39 sec.
^^^^^^^ ^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Casopis "Racunari" - Beograd
Ned 05.04.98 16:02 - Node 10
Username: kupinar
Password: ****
Na zalost, potrosili ste sve svoje vreme za danas.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Dovidenja do sutra!
A PAZI SAD !!!
Casopis "Racunari" - Beograd
Pon 06.04.98 16:27 - Node 14
Username: kupinar
Password: ****
kupinar, dobrodosli na SezamNet!
Prethodni poziv ste imali u Ned 05.04.98 00:17
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Cudno zar ne?
Pozdrav Tdjerdj.
problemi.1251kupinar,
E jes evo moj slucaj na primer. Poruka br.3.1236
Pozdrav Tdjerdj
problemi.1252kupinar,
> Ako ti pukne veza, sezam nekad ne provali da je pukla, pa te drzi na
> vezi dok ne istekne pola sata..
Ranije je bilo ako nisi aktivan par minuta a on te sutne. Zar ovo ne vazi
i kada pukne veza.
Pozdrav Tdjerdj.
problemi.1253senna,
-> #1252, kupinar>Ranije je bilo ako nisi aktivan par minuta a on te sutne. Zar ovo ne vazi
>i kada pukne veza.
15 minuta, da budemo precizniji, ali ovde je ipak ochigledno neshto
drugo u pitanju..
problemi.1254the.edge,
Ranije kada sam kucao 'cd www' automatski sam isao u windows\www, a sada
dobijam www dir, koji nepostoji. Isto se desi i ako ukucam neku glupost, tipa
"cd ewgaerhwer"... sto ste ovo 'ukinuli?'
Shareware reminder? ;)
AcCeSS DeNiED
problemi.1255dzakic,
-> #1254, the.edge> Ranije kada sam kucao 'cd www' automatski sam isao u windows\www, a sada
> dobijam www dir, koji nepostoji. Isto se desi i ako ukucam neku glupost,
> tipa "cd ewgaerhwer"... sto ste ovo 'ukinuli?' Shareware reminder? ;)
Ne :). Ne znamo kako ;).
Bez šale, poruka bi pre bila za pcprog, ali: Kako otkriti da li direktorijum
postoji? FindFirst('c:\ewgaerhwer\TestFile',Archive,SearchRec);
DOS, odnosno OS treba da vrati error 2 ako ne postoji file (a postoji
dir), i error 3 ako NE postoji dir (c:\ewgaerhwer\). E, to lepo radi u
DOS-u, i lepo radi u instalaciji OS/2 na kojoj se razvija softver (!), ali
iz nekog razloga na računaru na kome se program izvršava - os/2 vrati error
2 i kada ga pitaš za c:\ewgaerhwer\TestFile. Tek kada iz c:\ewgaerhwer\
pređeš u novi nepostojeći poddirektorijum (c:\ewgaerhwer\klajshdf), onda
vrati 3, što bi i trebalo.
Alternativno rešenje ćemo pronaći, ali je još uvek nejasno odakle
razlika u ponašanju, kada su okolnosti iste. Osim što je u pitanju mrežni
disk...
problemi.1256dzakic,
-> #1250, kupinar> Na zalost, potrosili ste sve svoje vreme za danas.
Eksterni program za transfer zadržao se tom prilikom preko sat vremena,
tako da je po završetku sve uračunato kao potrošeno vreme. Iz loga se ne
vidi da li si zaista prenosio toliko dugo, ili je u pitanju bag programa
za ft. Od skoro je modifikovana i 32-bitna verzija da 'ubije' eksterni
program nakon isteka korisnikovog vremena za seansu pa se ni ovakve stvari
više neće dešavati.
problemi.1257supers,
-> #1255, dzakic
>> Alternativno rešenje ćemo pronaći, ali je još uvek nejasno odakle
>> razlika u ponašanju, kada su okolnosti iste. Osim što je u pitanju
>> mrežni disk...
Alternativno rešenje koje meni pada na pamet je da se Sezamovi
direktorijumi indeksiraju u jedan fajl, kao što to rade Norton i njegovi
klonovi (treeinfo.ncd, Tree.Far i tako dalje).
Na taj način, ne samo da biste prevazišli nepredvidivi errorlevel nego
biste omogućili da uzastopnim komandama 'cd nekidir' korisnik može da se
vrti između svih direktorijuma čije ime počinje na nekidir.
Do sada je to bilo moguće samo između prva dva, dok se ostalima jedva
pristupalo navođenjem pune putanje.
problemi.1258dzakic,
-> #1257, supers> Alternativno rešenje koje meni pada na pamet je da se Sezamovi
> direktorijumi indeksiraju u jedan fajl, kao što to rade Norton
Naravno, stablo direktorijuma je već indeksirano (u treeinfo.cd :),
ali je smisao komande cd da bude inteligentna i da pređe u prvi
poddirektorijum - ukoliko postoji. Ako ga nema, onda da bude ncd.
problemi.1259kupinar,
-> #1256, dzakic> tako da je po zavrsetku sve uracunato kao potroseno vreme. Iz loga se ne
> vidi da li si zaista prenosio toliko dugo, ili je u pitanju bag programa
Pa bas u tome i jeste bio stos sto sam na vezi proveo petnaestak minuta.
Retko provodim i toliko vremena na vezi, ali tih dana mi je bas bilo
potrebno to vreme koje ste mi uskratili pa sam zato reagovao. Nadam se
da si u pravu i da se to nece vise ponavljati.
Pozdrav Tdjerdj
problemi.1260pecanac,
Top 10 svih vremena: Submarine
─────────────────────────────────────────
Rb. Username Igrano Poena
─────────────────────────────────────────
1. bastion 14 14
uvek uma pametnijih ;(
problemi.1261bastion,
-> #1260, pecanac>> Top 10 svih vremena: Submarine
>> ─────────────────────────────────────────
>> Rb. Username Igrano Poena
>> ─────────────────────────────────────────
>> 1. bastion 14 14
>>
>>
>>
>>
>> uvek uma pametnijih ;(
A sto tebi smeta sto sam ja prvi na listi?
problemi.1262obren,
-> #1261, bastion>> 1. bastion 14 14
>>
>> uvek uma pametnijih ;(
>
>
> A sto tebi smeta sto sam ja prvi na listi?
88. andon 10 -10
89. spoonman 25 -11
90. rista.m 16 -11
91. kazanova 15 -11
Koji je od ovih bio dobrovoljac? ;)
problemi.1263bastion,
-> #1262, obren>> Koji je od ovih bio dobrovoljac? ;)
Ovaj 90. rista.m 16 -11
problemi.1264mihailod,
> ╗ log 0\
> Automatski prekid za 0 sec. Za ostajanje na vezi Ctrl-C.
>
> Kraj rada u Cet 16.04.98 15:58
> Proveli ste na vezi 54 sec.
> Za danas Vam je ostalo ukupno jos 1 h 27 min 49 sec.
>
> mihailod, hvala na pozivu. Dovidenja!
> '\'? Nepoznat parametar. HELP SEEN za pomoc.
> '\'? Nepoznat parametar. HELP SEEN za pomoc.
>
> NO CARRIER
Zasto se parsiranje ne prekida nakon log 0 ?
Bug ili feature? Ako je feature kako ga pametnije
iskoristiti (u slucaju komande LOG) ?
problemi.1265dbambi,
Jel može neko da mi objasni sledeću stvar....
> sezam
Nema poruka.
Nema poruka.
Sve PROČITANE poruke su proglašene za stare.
Datoteka 1, 4943 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:00:10.
Prenos uspešan.
Nova poruka broj 40806 od zeleni.zub. upravo stigla.
Nova poruka broj 40808 od undertaker. upravo stigla.
Nova poruka broj 40814 od undertaker. upravo stigla.
Nova poruka broj 40939 od undertaker. upravo stigla.
> ma list
Nema poruka.
> gr
Group> list
Nema poruka.
Kakve su to poruke koje su stigle ? Nijedan od ove dvojice nije
bio tad na vezi ?
Bambi
problemi.1266dzakic,
-> #1265, dbambiTekst koji ti se ispisao su sysmsg poruke koje je trebalo da budu
isporučene korisniku koji je pre tebe bio na vezi. Naime, page poruke
koje stignu dok se korisnik nalazi u transferu pamte se u pomenutom
fajlu, i po izlasku se ispisuju. Ostaje nejasno na koji način je završena
seansa neposredno pre tvoje, pa su poruke greškom zalutale tebi.
Pogledaćemo u logovima.
problemi.1267popovics,
Evo jednog log-a, sami zaključite šta nije u redu...
dirproblemi.1268buva,
Connected to SezamNet at 9600/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Pon 20.04.98 11:32 - Node 4
Username: buva
Password:
Vasa pretplata istice za 10 dana (30.04.1998).
buva, dobrodosli na SezamNet!
Prethodni poziv ste imali u Pon 20.04.98 11:26
Imate 27 min 10 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
...
...
...
bye
U PAD-u je sadrzaj koji niste preneli. Sistem ce pokusati da ga sacuva.
Kraj rada (Ne/Da)? d
Kraj rada u Pon 20.04.98 11:40
Proveli ste na vezi 8 min 11 sec.
Za danas Vam je ostalo ukupno jos 14 min 19 sec.
izem ti matematiku..
problemi.1269the.edge,
Vidim da Upload/Download statistika ima zivot za sebe... prikazuje brojke
kako mu se chefne...
AcCeSS DeNiED
problemi.1270miskop,
-> #1269, the.edge>> Vidim da Upload/Download statistika ima zivot za sebe... prikazuje brojke
>> kako mu se chefne...
Ja ne znam na koju foru radi UL/DL limit, ali jedno je sigurno,
kada se pokuša direktno kačenje fajla uz poruku, to se računa u
UL limit, a kad se fajl prvo prebaci u PAD pa tek onda zakači uz
poruku, to se nigde ne računa. Kada sam slao one MPEG-ove u conf.
prvo sam ih prebacivao u PAD, pa tek onda kačio uz poruke i nijedan
fajl nije bio uračunat u UL limit. Isto važi i za DL.
problemi.1271todor,
>>dir
*.*
------------------
AMIGA <DIR> Amiga related files
ATARI <DIR> Atari related files
DOS <DIR> DOS related files
MAC <DIR> Macintosh related files
OS2 <DIR> OS/2 Warp related files
SEZAM <DIR> Sezam related files
UNIX <DIR> Unix related files
WINDOWS <DIR> Windows related files
allfiles.txt 248k Spisak svih datoteka od Sre, 22.04.1998 u 05:04
allfiles.zip 97k Arhiviran spisak datoteka od 22.04.1998 u 05:04
>>cd milos
milos>>dir
Nema datoteka.
milos>>
:)
problemi.1272stefan,
-> #627, juice>Da li treba da te podsecam o cemu sam pisao o ulazu pod kos zar ne.
>I ti mi onda pricas o kosevima u reketu.Razmisli da li sam u pravu.
Da, ti si pričao o jednom faulu nad Tomaševićem pod košem Kindera. Ja
sam pričao o 17 pogodođenih od 19 šuteva pod košem Partizana. Hoćeš da
kažeš da odbrane nije bilo zbog nedosuđenog faula (ili možda čak dva) na
drugoj strani terena?
Budimo ozbiljni.
>A sto se tice pravila s obzirom na komentare nisam bas siguran da
>ih neko iole dobro poznaje.
Važno je da ih ti imaš u malom prstu a mi ostali ćemo nekako preživeti i
ovakvi neupućeni kao i do sada ;)
problemi.1273pips,
evo jedan problem pri ucitavanju execa
dolazi do zajebancije sa out of range a
pri pokusaju prelaska na konf posle extra
10 do druge ... shodno molim odgovor.
pozdrav
Petar
greska.zipproblemi.1274madamov,
-> #1272, stefan> Važno je da ih ti imaš u malom prstu a mi ostali ćemo nekako preživeti i
> ovakvi neupućeni kao i do sada ;)
Khm, a poznavanje komandi Sezama? B) Naročito sprega komandi conf open i conf
reply? B)
problemi.1275stefan,
-> #1274, madamov>Khm, a poznavanje komandi Sezama? B) Naročito sprega komandi conf open i conf
>reply? B)
Auu, izvinjotina :) A ja još napisao poruku Zaku kako mi je sezam "pojeo"
poruku iz konferencije Sport :)
problemi.1276kum.djole,
Znate šta sam primetio.
Ne mogu da pošaljem dva execa jedan za drugim.
Nije da se izmotavam pa šaljem dva execa odvojeno, nego mi se ovih
dana desi da zeznem neki švić u execu, pa poruka ode u prazno,
i kad obrišem upisano i snimim neupisano, posle naredbe "exec"
otvori mi transfer prozor, napiše "Ending ZModem session" i posle
par sekundi kaže "Greška pri prenosu!"..
Pomaže samo silaženje s veze pa slanje istog execa u novoj seansi.
Ovo nije klasično zezanje execa, nego neko mistično, zakukuljeno.
problemi.1277rdejan,
-> #1276, kum.djole>> Pomaže samo silaženje s veze pa slanje istog execa u novoj
>> seansi.
Ako koristiš neregistrovan/pečovan ZOC, odgovor se sam
nameće... :) Ako ovo nije slučaj, moram da predložim, i ako
verovatno to znaš, da uploaduješ exec u PAD, pa ga odatle
izvršiš (pad exec <ime fajla>).
Pozdrav, Dejan