problemi.316lija,
Kako da posaljem privatnu poruku?
problemi.317calex,
-> #316, lija> Kako da posaljem privatnu poruku?
Za početak otkucaj help mail. Ako te još nešto interesuje, uvek
imaš help i u njemu detalje.
problemi.318duleikiza,
I dalje ostaje neresen problem sa download-ovanjem. Javlja se
poruka o greski (Greska u prenosu3). Isprobao sam tri razlicita
komunikaciona programa, i stvar je ista! Dakle, nije u
komunikacionom programu vec u necem drugom.
problemi.319pvlada,
-> #318, duleikizaPV>I dalje ostaje neresen problem sa download-ovanjem. Javlja se
A isto tako je nerešen i problem sa upload-ovanjem :(
Šta se to dešava na sezu, inače čini mi se da najveće probleme
sa uploadom pravi nod 14 :)
Pozdrav Vlada
problemi.320evlad,
-> #308, lexus=- Jok... to znači da odustajem... Ubuduće ću plaćati pretplatu
=- samo da bih gledao kako neki uništavaju ovaj sistem...
ma nije ovo bioskop, bRe ;)
problemi.321n.ceh,
-> #312, peccaa Pe> imam mali proÝyblem
~~~~~~~~~~~~~~
Pe> naime kad upuloadujem neki fajl kada na kraju teksta otkucam
eeee sta se desava kad se pise online...
Ceh.
problemi.322mojke,
Ovo i nije neki problem,ali s obzirom da nemam uputstvo,meni
jeste.Kako da procitam stare konferencije(recimo stare viceve).
problemi.323nenad,
-> #319, pvlada> A isto tako je nerešen i problem sa upload-ovanjem :(
> Šta se to dešava na sezu, inače čini mi se da najveće probleme
> sa uploadom pravi nod 14 :)
Nod 14 je zaista najproblematičniji, i po statistici i po
problemima koji se ovde prijavljuju. Na žalost, ponašanje mu je
potpuno stohastičko tako da je jako teško ustanoviti šta mu to
konkretno smeta. :(
problemi.324stameni,
-> #322, mojke>> Ovo i nije neki problem,ali s obzirom da nemam uputstvo,meni
>> jeste.Kako da procitam stare konferencije(recimo stare
>> viceve).
Uputstvo imaš u direktorijumu sezam\, ali to neka bude samo "za
prvu pomoć". Stare konferencije čitaš uz pomoć switcha /a. Recimo
za viceve:
» conf join vicevi
» conf read /a
Kako starih poruka (u ovom slučaju viceva) ima mnogo, možeš da
ispis preusmeriš u PAD (privremenu datoteku) uz pomoć switcha (?)
> pa da skidaš kao i svaki drugi PAD:
» conf read /a >
» pad download
problemi.325dbambi,
U poslednjih nedelju dana, operacije mail list i group list traju
neprijatno dugo, bez obzira na nod. U čemu je problem ?
Bambi
problemi.327orlic,
-> #323, nenad
> A isto tako je neresen i problem sa upload-ovanjem :(
> Sta se to desava na sezu, inace cini mi se da najvece probleme
> sa uploadom pravi nod 14 :)
Ne> Nod 14 je zaista najproblematicniji, i po statistici i po
Ne> problemima koji se ovde prijavljuju. Na zalost, ponasanje mu je
Ne> potpuno stohasticko tako da je jako tesko ustanoviti sta mu to
Ne> konkretno smeta. :(
To je onaj nod sa kojim se kod Cirrusa ne mora staviti \n2? :)
A sto ne rasprodate celu opremu i kupite sve identicno? (izgleda sasavo ali
mene ledja vise ne bole... ;)
problemi.328vector,
Ajde neka neko objasni ovo ako moze :
Juce ( ne znam u koliko sati ) sam se lepo ulogovao na SEZAM ... i pri
logovanju vidim da imam 12 minuta preostalo za danas ...
Kako sam dobio page od 'bokir'-a, ulazim u chat. Za vreme chat-a otkucao
sam '..TIME' da vidim koliko mi je vremena preostalo. Ostalo mi je jos
5 minuta za danas. Nastavljam da chat-ujem ;) kad ono veza puca uz neko
djubre na ekranu ...
Posle toga moj brat ('stukelj') je nazvao SEZAM da pokupi nove poruke ...
Otkucao je 'WHO' da vidi ko je na vezi kad ono pise 'Vector' i to jos
u chat-u. ;) Dobro, u tom trenutku se smejem i kazem : 'nesto im se
zablokiralo' or something ... Kako je 'stukelj' pokupio nove poruke,
odmah se odjavio komandom 'LOG 0'.
Posle toga sam ponovo ja zvao i pri logovanju na sistem, 'SEZAM' je
ispisao da mi je ostalo 12 minuta za danas. ;))) Ispada da sam dobio
dodatnih 7 minuta. ;>> Ajde nek neko objasni ovo ... jel to neki
dobrocudni 'bug' ili sta ? :)
P.S.: Ne znam ni sam sto se bunim ... ;)
problemi.329aljosa.obuljen,
-> #328, vector> P.S.: Ne znam ni sam sto se bunim ... ;)
cuti bre... ;))
poz.
problemi.330hercog,
-> #328, vector(*> ispisao da mi je ostalo 12 minuta za danas. ;))) Ispada da sam dobio
(*> dodatnih 7 minuta. ;>> Ajde nek neko objasni ovo ... jel to neki
(*> dobrocudni 'bug' ili sta ? :)
Izgleda da sezam nije uspeo da registruje isteklo vreme zbog
brzog i neprirodnog (e dobar izraz :) ) izlaska sa sezama, pa
ti je dobrodušno poklonio još tih 7 minuta...
Sale
problemi.331nenad,
-> #328, vector> Posle toga sam ponovo ja zvao i pri logovanju na sistem, 'SEZAM' je
> ispisao da mi je ostalo 12 minuta za danas. ;)))
Vreme se obračunava tek na isteku seanse, a pošto se tvoja
prethodna seansa očigledno neregularno završila (nod se
blokirao) nije imao ko da upiše to potrošeno vreme.
problemi.332n.ceh,
-> #331, nenad Ne> Vreme se obračunava tek na isteku seanse, a pošto se tvoja
Ne> prethodna seansa očigledno neregularno završila (nod se
""""""
Ne> blokirao) nije imao ko da upiše to potrošeno vreme.
"""""""""
A da nema možda još neki način? O:)
Čeh.
problemi.333n.ceh,
Jao, eto katastrofe.
Iz čista mira, kad god pokušam da pošaljem neki sezamnet.rep iz bluewave-a,
sistem mi jave da je došlo do greške pri konverziji. Isto tako, pojavljuje mi
se beli blok na kraju svake poruke koju skinem. Proverio sam, ako napišem
poruku i ne prikačim potpis na istu, nema bloka ( kao cursor, samo što je
veliki i ne treperi). Ako prikačim ptpis fajl, eto i bloka.
Da li je to slučajnost, ili su ove dve pojave vezane, ne znam, ali...
Probaću da napišem nešto bez potpisa, pa da vidimo. U međuvremenu, dajte ljudi
da vidimo šta se to dešava.
Inače, u dosu koristim cp852, kao i za čitanje poruka, a u kucanju i radu sa
sezamom loristim yuscii.
(sve ovo je on-line, pa molim za oproštenje za aventualne slovne i druge
greške)
problemi.334n.ceh,
Probao sam i bez potpisa da šaljem, i ne vredi...
problemi.335bang,
Pri konverziji textpad html javlja se poruka greska pri
konverziji i ne formira se htm file. U cemu je problem?
problemi.336vukan,
Ovo mi se već desilo pre nekoliko nedelja, a danas i opet.
Radi se o tome da komanda pad html/h prijavljuje grešku:
"Greška prilikom konverzije". O.K, download-ovaću poruke
kao net*, pa i nije tako strašno, ali popravite to, anyway.
A kad smo već kod html-a, radi li se neki off-line reader
(i writer) u tom obliku? Ovo što već imamo, mnogo je lepo
i funkcionalno, ali apetiti rastu :)
problemi.337obren,
-> #333, n.cehOvo je između ostalog i odgovor bang-u i vukanu:
> Iz čista mira, kad god pokušam da pošaljem neki sezamnet.rep iz
> bluewave-a, sistem mi jave da je došlo do greške pri konverziji.
Izgleda da su prilikom poslednje revizije Sezamovog softvera,
promenjeni i neki konfiguracioni fajlovi pa to pravi probleme sa
EXEC/K i PAD HTML komandama. Na žalost dzakic je odsutan par dana,
a ne znam da li je u prilici da se javlja, pa molim sve koji koriste
navedene komande u svakodnevnom radu da imaju razumevanja i da se
malo strpe, pošto je za rešenje problema, iako rutinsko, potrebna
Zakova intervencija :(
> Isto tako, pojavljuje mi se beli blok na kraju svake poruke koju
> skinem.
> ...
> Inače, u dosu koristim cp852, kao i za čitanje poruka, a
> u kucanju i radu sa sezamom loristim yuscii.
Dužina QWK poruka se računa u blokovima od 128 znakova, a poslednji
red se po standardu paduje znacima ascii(32) ili ascii(0). Na isti
način i BlueWave prikazuje poruke, tako da zadnji red u poruci može
biti dopunjen nulama ukoliko ne popunjava do kraja blok od 128 chr.
Pošto ti u DOS-u koristiš CP852, pretpostavljam da ti se u fontu
znaci ascii(0) prikazuju kao pun beli pravougaonik (glupost koju iz
meni nerazumljivih razloga radi Windows 95) pa ti to vidiš kao "beli
blok" na kraju poruke? Ukoliko baš ne možeš ovo da rešiš, može da se
promeni nula u space.
problemi.338maiden,
Cao,
Imam jedan problem pri konektovanju, naime postoji verovatno jedna
linija sa koje se modem ne javlja tako da ja vise puta uspem da
dobijem vezu ali ne i da se konektujem.Molim vas proverite o cemu
se radi.
HVALA!!!
Milos
problemi.339jexy,
Zasto mi se desava da ponekad kada dobijem vezu, zvoni u prazno.U poslednje
vreme mi se to sve cesce desava..
problemi.340aljosa.obuljen,
-> #339, jexytakodje mi mnogo puta zvoni u prazno...
problemi.341hercog,
-> #339, jexy(*> Zasto mi se desava da ponekad kada dobijem vezu, zvoni u prazno.U poslednje
(*> vreme mi se to sve cesce desava..
Velike pretumbacije u pošti...
Sale
problemi.342alec,
-> #340, aljosa.obuljen> takodje mi mnogo puta zvoni u prazno...
Vi ko da ste pali s' marsa ;)
problemi.343jjerry,
Zasto se po neki put desava da prilikom zvanja Sezama cujem zvuk
koji odgovara slobodnoj liniji ( dakle nije zauzeto ) a cak i posle
10-15 puta veza se ne uspostavi.Da li je to greska do
komunikacionog programa ( imam Telemate 4.2 za DOS), PTT
(verovatnije), ili samog sistema (:((() ?
Unapred Zahvalan ! ;)))
problemi.344canny,
-> #343, jjerry> Zasto se po neki put desava da prilikom zvanja Sezama cujem
> zvuk koji odgovara slobodnoj liniji ( dakle nije zauzeto ) a
> cak i posle 10-15 puta veza se ne uspostavi.
Zabudalio nod
problemi.345pvlada,
Pr oko esec dana sam napisao da kad edituje exec pukne mi veza
nakon zapisivanja i još to nije rešeno:
PV>Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
PV>
PV>Casopis "Racunari" - Beograd
PV>Uto 25.02.97 12:17 - Node 12
PV>
PV>Username: pvlada *******
PV>pvlada>> a
PV>
PV>..chat color f
PV>..echo -- Na vezi su: ---------------
PV>..who
PV>..echo -- Privatna pošta: -----------
PV>..mail list
PV>..echo -- Poruke u grupama: ---------
PV>..group list
PV>..echo
PV>..echo
PV>**********************************************************
PV>..echo Gorane ako si ti pozvao pritisni broj 1 i enter ..echo
PV>********************************************************** :1
PV>..w/c Goran Srejic -- On Line
PV>:sezam
PV>..mail read >
PV>..group read >
PV>..conf close
PV>..conf read >
PV>..seen
PV>..pad arc
PV>..pad dow /b
PV>:a:
PV>Autoexec zapisan.
PV>
PV>NO CARRIER
Šta se to dešava ?
problemi.346jjerry,
Zasto , naprimer, kada gledam direktorijume ili citam poruke u
conf. ili bilo sta drugo , posle prompta (Da/Ne/Bez pauze) kada
kazem da on predje jednu stranu i jos par redova tako da nikako ne
mogu da procitam ono sto neposredno ide posle prompta ?
Da li mozda problem lezi u broju redova na ekranu ?
Hvala !
problemi.347mileusna,
Može li neko da pojasni sledeće ponašanje naredbe SEEN:
*/
[] » co jo sezam
[] » co dir
Teme u konferenciji SEZAMNET.2:
1. obavestenja 13, nema novih
2. pitanja 415, novih 22
3. problemi 330, novih 4
4. predlozi 163, novih 1
5. konferencije 2, nema novih
6. fajlovi 20, nema novih
7. olr 122, novih 1
8. vote 3, nema novih
9. kritika 140, nema novih
32. razno 434, nema novih
[] » co re predlozi
===============================
4.168 SEZAMNET.2:predlozi
nenad, 24.02.97. 10:46, 333 chr
Odgovor na 4.167, epson, 23.02.97. 13:14
---------------------------------------------------------
- - - Sadržaj poruke - - -
----------------------------------------------- 4.168 ---
Poruka 1, 333 chr.
[] » seen
Sve PROČITANE poruke su proglašene za stare.
[] » co dir
Teme u konferenciji SEZAMNET.2:
1. obavestenja 13, nema novih
2. pitanja 415, nema novih
3. problemi 330, nema novih
4. predlozi 163, nema novih
5. konferencije 2, nema novih
6. fajlovi 20, nema novih
7. olr 122, nema novih
8. vote 3, nema novih
9. kritika 140, nema novih
32. razno 434, nema novih
/*
Dakle, iako sam pročitao samo poruke iz teme predlozi, sve
poruke iz konferencije su proglašene za stare nakon naredbe SEEN.
?
problemi.348supers,
-> #347, mileusna>> Dakle, iako sam pročitao samo poruke iz teme predlozi, sve
>> poruke iz konferencije su proglašene za stare nakon naredbe SEEN.
To je mana komande seen još iz vremena Zorana Životića...
problemi.349nenad,
-> #346, jjerry> Da li mozda problem lezi u broju redova na ekranu ?
Problem je upravo u tome, probaj komandu SET LINES i postavi je
na neku manju vrednost, najbolje za jedan manju od broja linija
koje vidiš na ekranu.
problemi.350slalevic,
Nas covek je u genevi,vec jedno izvesno vreme pokusavamo da mu
posaljemo poruku,ali stalno dobijamo informaciju da je adresa
pogresna.Covek se nalazi u UN.Da li je moguce poslati poruku nekome u
toj organizaciji da bi se proverila adresa?
problemi.351null,
Nadam se da je ovoj poruci ovde mesto.
Postoji bug sa komandom seen, problem je u tome kada procitamo
jednu poruku iz konferencije, zatim otkucamo komandu SEEN, sezam
sve poruke iz conf. proglasi za starim.
Dejan Lozanovic
problemi.352supers,
-> #351, null>> Postoji bug sa komandom seen, problem je u tome kada procitamo
>> jednu poruku iz konferencije, zatim otkucamo komandu SEEN, sezam
>> sve poruke iz conf. proglasi za starim.
Na SezamuPro je novi softver doneo i potpuno novu koncepciju pointera
na konferencijske poruke, pa se sada na tom sistemu naredbom seen
proglašavaju za pročitane isključivo poruke koje su stvarno pročitane.
Jednog lepog dana kada svi nodovi SezamNeta pređu na Pentiume,
ne bi bilo loše da se i ovde napravi takva reforma :)
problemi.353jvujnic,
Zašto neradi download?
Neradi ni iz pad-a, kao ni iz dirova?
Download krene tako što se samo otvori prozor za download i ništa više.
problemi.354embe,
-> #353, jvujnic>>>Zasto neradi download?
>>>Neradi ni iz pad-a, kao ni iz dirova?
Uh, dobro je. A ja pomislio da nesto nije u redu sa mojim modemom,
posto se niko ne zali.
I jos danas zvoni u prazno pola sata, a na vezi je 7-8 usera ???
problemi.355calex,
-> #353, jvujnic> Download krene tako što se samo otvori prozor za download i ništa više.
Ja sam bio strpljiviji i posle nekoliko sekundi je ipak krenuo.
problemi.356vector,
Nikako ne mogu da izvrsim upload EXEC-a, bilo preko ZModem protokola, bilo
preko ASCII protokola. Istog momenta kad pokusam da posaljem fajl, prekine
se veza. U cemu je stos ? Napominjem da je veza odlicna, ali ne mogu da
izvrsim Upload. What's the catch ?!?
problemi.357vector,
-> #356, vector
Odjednom ni download ne radi. Ovo pocinje da iritira. Jel zna neko u cemu
je stos ?
problemi.358vector,
-> #357, vector
Sad kad sam startovao Procomm Plus za Windows, odjednom je sve proradilo.
Iz Telemate-a (4.20 registrovani) za DOS bilo kakav prenos fajlova se
neslavno zavrsavao. Sta se to desava ?!? ;)
problemi.359dekik,
D?>> [Group] show
D?>> [Show]
A zar ne bi trebalo da mi ispishe sve grupe u kojima sam chlan ?!
problemi.360jvujnic,
-> #355, calex> Ja sam bio strpljiviji i posle nekoliko sekundi je ipak krenuo.
I ja sam bio strpljiv čitavih pola minuta, pa opet ništa, ali taj problem su
rešili.
Problem se inače javljao samo pri korišćenju pojedinih kom. programa.
problemi.361kostja,
Jel bih mogao da zamolim odgovorne na ovom sistemu da
malce povedu racuna o istom?
Evo kako je prosla moja nocasnja seansa:
.....
Sve PROCITANE poruke su proglasene za stare.
djino: jebo ti ja kevu
djino: teraj se u kurac pederasu mali
Arhiviranje PAD-a...
Datoteka 1, 69016 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:00:44.
Spremni za download (Da/Ne)?
djino: nabijem te na kurac smaradu smrdljivi
Spremni za download (Da/Ne)?
djino: sta kazes na TO
Spremni za download (Da/Ne)?
djino: jeli bre mali smaradu
d
rz
B0
Prenos uspesan.
djino: alo pederu sta cutis , jeli bre
» who
zkis 03:25 Transfer
mata 03:41 Transfer
ilijam 03:47 Off
djino 03:43 Sezam
kostja 03:43 Sezam
bolero 03:44 Sezam
gioblin 03:28 Chat.grp trenutno sam u kuhinji, jedem |)
»
djino: Alo
» bzeye
Kraj rada (Ne/Da)? d
Kraj rada u Pon 03.03.97 03:48
Proveli ste na vezi 5 min 19 sec.
Za danas Vam je ostalo ukupno jos 1 h 24 min 41 sec.
kostja, hvala na pozivu. Dovidenja!
NO CARRIER
problemi.362vector,
Zasto iz EXEC-a nikako ne mogu da posaljem fajl ?!?
Nijedna od navedenih komandi ne pali. Ni ASCII ni ZModem.
mail write stukelj arhiva.arj /r
posto ovo ne radi rekoh da probam nesto ovako ... :
mail write stukelj /r
mail attach arhiva.arj ... ili nesto tome slicno
Zar nikako ne mogu off-line sve da pripremim i samo startujem EXEC a da on
sam sve posalje or something like that ?!?
problemi.363hercog,
-> #362, vector(*> mail write stukelj /r
(*> mail attach arhiva.arj ... ili nesto tome slicno
Može... Između kraja teksta poruke, tj onog znaka karo
(alt+4) koji označava kraj poruke i mail attach treba da
postoji jedan prazan red, a takođe i iza mail attach i sve
radi kako treba...
Sale
problemi.364slobsto,
zasto vise ne mogu da dobijem Seza, modemi ne uspostavljaju
vezu, a dobijam sve drugo?
Slobsto
problemi.365vector,
-> #363, hercog
■ Moze... Izmedu kraja teksta poruke, tj onog znaka karo
■ (alt+4) koji oznacava kraj poruke i mail attach treba da
■ postoji jedan prazan red, a takode i iza mail attach i sve
■ radi kako treba...
Pa uvek mi i stoji jedan prazan red.
problemi.367calex,
-> #362, vector> Zasto iz EXEC-a nikako ne mogu da posaljem fajl ?!?
> Zar nikako ne mogu off-line sve da pripremim i samo startujem EXEC a
> da on sam sve posalje or something like that ?!?
Verovatno bi to mogao kad bi tvoj komunikacioni program podržavao
automatski upload. Ovako najčešće moraš da mu odrediš koji fajl šalješ
a to već exec sam ne može da uradi.
problemi.368n.ceh,
Ponekad mi se dešava da me dočeka poruka:
Vašu poruku u konferenciji XXXXX.XXXx.... je obrisao SysAdm...
A ja se nešto ne sećam da sam piasao po toj konferenciji/temi.
Da li postoji način da proverim šta je to obrisano?
Čeh
problemi.369the.edge,
Primetio sam da ovo djubre od sistema zastajkuje pri
citanju/pisanju/uploadu/downloadu - pri svemu. Mada to je normalno. :)
E da, primetio sam da mi ni email ne stize. Opet, nista neobicno. :)
AcCESS DeNiED
problemi.370nenad,
-> #368, n.ceh> A ja se nešto ne sećam da sam piasao po toj konferenciji/temi.
> Da li postoji način da proverim šta je to obrisano?
Ne. Možeš tražiti od moderatora ili sysadm-a objašnjenje ili
sadržaj poruke, ali sam je ne možeš videti. Vidi se samo njeno
zaglavlje.
problemi.371jvujnic,
-> #369, the.edge> E da, primetio sam da mi ni email ne stize. Opet, nista neobicno. :)
Da, vidiš, kad već pomenu i ja se setih da nisam dobio nikakav mail još od (ja
mislim) petka.
Šta se dešava?
problemi.373the.edge,
-> #371, jvujnic
T?>> Da,vidis,kad vec pomenu i ja se setih da nisam dobio nikakav mail
T?>> jos od (ja mislim)petka. Sta se desava?
Pa nista se ne desava, u tome i jeste problem.
Ovo djubre bi trebalo da bude za DZ, jer em vise ne dobijate nove fajlove,
vec neku bedu, em u konferencijama nema nista narocito, em vam nodovi stalno
crkavaju, em imate malo nodova, em email ne radi, em...
(Sto su rekli studenti povodom ukidanja B92 i ind*xa 1996): "DOSTA VISE BRE!"
Da ne kazem sto se moderatori ponasaju ko danasnja policija: brisu sve poruke
koje imaju "Parental Advisory" pecat bilo da su poucne, bilo da su glupe,
a ne brisu nesto drugo, sto bi stvarno trebalo da brisu. Takodje, moderatori
uopste ne obavljaju svoju duznost. Isto ko pajkani, naplacuju kazne ko ludi
za brzu voznju, a to sto je lopova/ubica/manijaka sve vise, to njih zabole.
Mogu da se slozim da nemate para, da nemate ovo, da nemate ono, ali onda bar
radite CESTITO to sto imate!
Nije stvar do para, kad bi vi hteli da ovaj sistem "dignete na noge", pa makar
bez i jednog ulozenog dinara, samo da redovno obavljate svoje duznosti, ovo bi
bilo super.
Koliko znam, ima par super BBSova, pri cemu SySopi uopste nisu nesto preterano
bogati, niti imaju zmaj masine - samo se trude da im sistem bude sto bolji.
A vi...vi samo kukate "nema para, ne da bigz", a dupe svoje ne pomerate.
Vas bre samo stara slava drzi na nogama.
Ja sam konkretno ovde samo zbog par ljudi sa kojima kontaktiram jedino na
ovakav nacin, inace me ne bi ovo djubre ocima vise videlo...
AcCeSS DeNiED
problemi.374dr.grba,
-> #373, the.edge>> Ja sam konkretno ovde samo zbog par ljudi sa kojima kontaktiram jedino na
>> ovakav nacin, inace me ne bi ovo djubre ocima vise videlo...
Samo zbog par ljudi? A zašto onda ostavljaš poruke u konferencijama?
Jedno pričaš, a drugo radiš.
problemi.375the.edge,
-> #374, dr.grba
T?>> Samo zbog par ljudi?A zasto onda ostavljas poruke u konferencijama?
T?>> Jedno pricas,a drugo radis.
Samo sam cekao da se jedan od !@$% javi i shvati sve bukvalno.
Cak me cudi kako me niko nije ispravio za neke slovne/gramaticke greske?!
AcCeSS DeNiED
problemi.376buva,
-> #375, the.edge
(;)Samo sam cekao da se jedan od !@$% javi i shvati sve bukvalno.
(;)Cak me cudi kako me niko nije ispravio za neke slovne/gramaticke greske?!
a de su ti Yu slova ...?
;>
problemi.377dr.grba,
-> #375, the.edge>> Samo sam cekao da se jedan od !@$% javi i shvati sve bukvalno.
Eto, javio se jedan od !@$% (hvala na kvalifikaciji), koje je shvatio
tvoju poruku onako kako si je napisao. Vidiš, ti možda imaš sasvim
druge namere kada pišeš svoje poruke, nego što je shvaćeno od strane
mnogih čitalaca. Posle se ljutiš zbog toga, a ne prezaš ni od
optuživanja. Vrlo često se prema sagovorniku ophodiš kao da ti je stao
na žulj, a tvoja reakcija *izgleda* tako kao da nisi baš nimalo
razmislio pre nego što si odgovorio (da li jesi ili nisi, ne bih da
sudim).
Postoji jedan dobar savet koji sam u svoje vreme dobio - i srećom,
poslušao - od iskusnijeg korisnika modemskih komunikacija: pusti
svoje poruke da prenoće pre nego što ih pošalješ, a pre slanja ih
još jednom pročitaj. Nećeš verovati svojim očima: desiće se da neke
poruke više nećeš ni poželeti da pošalješ.
Niko od nas nije savršen, daleko bilo, a ima i loših dana. Svoje loše
raspoloženje je možda lakše istresati nad ljudima koje ne gledaš u
lice dok im upućuješ poruke koje intoniraš neprijatnim tonom.
Drznuću se da ti predložim još nešto: razmisli da li sam svoju repliku
uputio iz pakosti ili možda iz nekog drugog razloga.
>> Cak me cudi kako me niko nije ispravio za neke slovne/gramaticke greske?!
Ovo je verovatno aluzija na činjenicu da su ti se mnogi obratili sa
molbom da dijakritičke znake (Čačak, Ćićevac, Šišarka...) ipak ne
pišeš kao sh, ch i kako ono već pišeš. Čak si, više nego jednom, žučno
argumentovao kako u tome nema ničeg lošeg i da je to dobar način
pisanja ako iz bilo kog razloga ne koristiš neki od YU rasporeda.
Radi, naravno, po svom nahođenju i dalje, pa kome smeta, neka ne čita.
Jednog dana, a nadam se da će taj dana doći uskoro, shvatićeš da mnoge
od kritika koje su ti upućene zbog takvog pisanja nisu zlonamerne.
Jedna od stvari koje je teško postići (ne mislim sad samo na tebe -
mislim na svakoga, uključujem tu i sebe) jeste pokušaj da se uspostavi
ravnoteža između ponašanja kada se ti nekome obraćaš i kada se tebi
neko obraća. Kada postigneš tu ravnotežu, videćeš kako je komunikacija
sa ljudima daleko lakša i prijatnija.
A tada ti čak ni ovo sranje, kako nazivaš SezamNET, više neće
izgledati tako kako ti sad izgleda.
problemi.378zeljkoj,
-> #376, buva> a de su ti Yu slova ...?
Ćuti, dovoljno je što je prekinuo sa onim shch ;)
problemi.379lena,
Nije pretnja, ali...
OZBILJNO cu da porazmislim da li cu da produzavam pretplatu za SezamNet.
Ljudi, pa ovo je neizdrzivo.
Veza sa Net-om mi traje u poslednja 3-4 dana po 1 i slovima (jedan) MINUT!
Ovu poruku sam vec poslao u komunikacije PTT, ali mislim da joj je i ovde
mesto.
Nisam jedini kome se to dogadja pa mislim da bi NADLEZNI iz SEZAMA mogli
da porade na ovom problemu,ako misle da zadrze musterije!!!
Zasto se ovo ne dogadja sa SezamPro-om?
problemi.380lexus,
-> #374, dr.grba=> Samo zbog par ljudi? A zašto onda ostavljaš poruke u
=> konferencijama?
Ideš ti na žurku, a na žurci 100 ljudi, ali ti si došao
samo zbog 10 od tih 100. Medjutim, ti se, naravno, pozdravljaš
sa svim ljudima. Zašto, kad si došao samo zbog ovih 10?
problemi.382dekik,
-> #379, lena
D?>> OZBILJNO cu da porazmislim da li cu da produzavam pretplatu za
D?>> SezamNet. Ljudi,pa ovo je neizdrzivo. Veza sa Net-om mi traje u
D?>> poslednja 3-4 dana po 1 i slovima (jedan)MINUT! Ovu poruku sam vec
D?>> poslao u komunikacije PTT,ali mislim da joj je i ovde mesto. Nisam
D?>> jedini kome se to dogadja pa mislim da bi NADLEZNI iz SEZAMA mogli da
D?>> porade na ovom problemu,ako misle da zadrze musterije!!!
Probaj da smanjish brzinu ;)
D?>> Zasto se ovo ne dogadja sa SezamPro-om?
Najverovatnije zbog centrale...(tvoja je 322, jel tako ?! )
problemi.383dekik,
-> #380, lexus
D?>> Ides ti na zurku,a na zurci 100 ljudi,ali ti si dosao samo zbog 10 od
D?>> tih 100.Medjutim,ti se,naravno,pozdravljas sa svim ljudima.Zasto,kad
D?>> si dosao samo zbog ovih 10?
Ajd' malo pojasni ;)
problemi.384simce,
-> #380, lexus> Ideš ti na žurku, a na žurci 100 ljudi, ali ti si došao
> samo zbog 10 od tih 100. Medjutim, ti se, naravno, pozdravljaš
> sa svim ljudima. Zašto, kad si došao samo zbog ovih 10?
a?
problemi.385the.edge,
-> #377, dr.grba
T?>> optuzivanja.Vrlo cesto se prema sagovorniku ophodis kao da ti je stao
T?>> na zulj,a tvoja reakcija *izgleda* tako kao da nisi bas nimalo
T?>> razmislio pre nego sto si odgovorio (da li jesi ili nisi,ne bih da
T?>> sudim).
T?>> Drznucu se da ti predlozim jos nesto:razmisli da li sam svoju repliku
T?>> uputio iz pakosti ili mozda iz nekog drugog razloga.
Vidim da me nisi razumeo.
Mene stvarno ti ne nerviras, pa da ti napisem nesto iz pakosti ili zbog
mog licnog neraspolozenja. Ne mislim samo na tebe, vec na vecinu.
Ljudi koji me poznaju, dobro znaju da (uglavnom) retko ispoljavam i istresam
se na nekome zbog svojih problema. UVEK sve drzim u sebi i samim tim ja SEBE
unistavam, a trudim se da druge postedim toga, sem ako mi sagovornik bas
sto ti kazes "stane na zulj" pa poludim. Po tom pitanju - vrlo sam zatvorena
osoba.
Drugo, razlog sto sam ti napisao onakvu poruku jeste u tome da si me iznerivao
- ne ti, vec sve ovo.
Ja sam pricao o sistemu, uopste. Dakle, izneo sam neka svoja misljenja koja
su po meni tacna. Ja sam od tebe (vas) ocekivao da ili kazes "slazem se" ili
"ne slazem se" ili cak da preskocis poruku, a ne da kazes nesto sto nema
veze sa temom.
To bi bilo ko kad bi se ti ubio pisuci neku vrlo ozbiljnu poruku, sav se uneo
u nju, i ja ti onda odgovorim "E, pogresio si jedno slovo u predzadnjoj
recenici". Ajd' iskreno reci: zar mi ne bi psovao sve po spisku? Ako ne javno,
onda u sebi sigurno.
Jer upravo o tome se i radi. Ja sam onu poruku pisao sasvim ozbiljno, i
mislim da sam rekao istinu, jer ono i jeste istina, hteo ti da priznas ili ne,
i mogao si ili da to podrzis ili da mi se suprotstavis.
Stvar je u tome da dokle god budemo cutali uprava ce raditi sta hoce.
Ako bi se svi bunili protiv nekih stvari, uprava htela-nehtela bi morala
da preduzme nesto.
To se upravo desava u nasoj drzavi, evo vec preko 100dana...
A i ja ovo ne znam zasto pisem, jer znam da ce se opet neko javiti i reci:
"Pogresio si prvu palatalizaciju" i sl.
T?>> A tada ti cak ni ovo sranje,kako nazivas SezamNET,vise nece izgledati
T?>> tako kako ti sad izgleda.
I sranje je dobra rec, mada sam ja rekao djubre.
AcCeSS DeNiED
problemi.386the.edge,
-> #379, lena
T?>> Ljudi,pa ovo je neizdrzivo. Veza sa Net-om mi traje u poslednja 3-4
T?>> dana po 1 i slovima (jedan)MINUT! Ovu poruku sam vec poslao u
T?>> komunikacije PTT,ali mislim da joj je i ovde mesto. Nisam jedini kome
T?>> se to dogadja pa mislim da bi NADLEZNI iz SEZAMA mogli da porade na
T?>> ovom problemu,ako misle da zadrze musterije!!!
Samo napred. Podrzavam te u svemu.
Do duse ja nemam problem sa vezom, ali imam probleme sa svim ostalim stvarima
na ovom sistemu...
T?>> Zasto se ovo ne
T?>> dogadja sa SezamPro-om?
Zato sto su privatnici i stalo im je da ne samo privuku nove korisnike, vec
i da zadrze stare.
Ja nisam za pro, imam neko svoje misljenje, ali je cinjenica da deluju svetski
za razliku od ovog sistema koji deluje katastrofalno.
Kad bi ovi "nadlezni" na sezamu primali platu "koliko korisnika - toliko love"
, da vidis kako bi se trudili i kako bi od temelja ubrzo podigli kucu...
Sto bi se oni mucili oko svega, kad ionako jedva da dobiju koji dinar?!
Oni lepo odrzavaju sistem - cisto da se ne raspadne...
Ovde uglavnom dodju ljudi na nekih 1-2meseca, i kad vide stanje na sistemu,
onda odu. I tako stalno...
AcCeSS DeNiED
problemi.387the.edge,
-> #383, dekik
T?>> Ajd' malo pojasni ;)
Jedino ako imas neki poremecaj, pa mora da ti se crta ;)
Covek je sasvim lepo rekao, i svako ko je pratio poruke mogao je da zakljuci
sta je pisac hteo da kaze :)
AcCeSS DeNiED
problemi.388lexus,
-> #384, simce=> a?
*Sigh*
Ja idem na žurku. The.edge dolazi na Sezam.
Žurka ima 100 zvanica. Sezam ima 1000 članova.
Došao sam zbog 10, od tih 100. Tu je zbog 10 od tih 1000.
Medjutim, komuniciram sa svima. Medjutim, komunicira sa svima.
Nigde nisam rekao da neću. Nigde nije rekao da neće.
(komunicirati sa svima) (komunicirati sa svima)
Po čemu, dakle, the.edge govori jedno, a radi drugo?
problemi.389epson,
-> #371, jvujnic
│ Da, vidiš, kad već pomenu i ja se setih da nisam dobio nikakav mail još od
│ (ja mislim) petka.
└─────────────────────────────────────────────────
I ja sam sa jedne mail-liste dobijao 4-5 poruka dnevno, a sad za 3 dana 4 .
problemi.390geronimo,
-> #386, the.edge|| Kad bi ovi "nadlezni" na sezamu primali platu "koliko korisnika -
|| toliko love" , da vidis kako bi se trudili i kako bi od temelja
|| ubrzo podigli kucu... Sto bi se oni mucili oko svega, kad ionako
|| jedva da dobiju koji dinar?! Oni lepo odrzavaju sistem - cisto da
|| se ne raspadne... Ovde uglavnom dodju ljudi na nekih 1-2meseca, i
|| kad vide stanje na sistemu, onda odu. I tako stalno...
|| AcCeSS DeNiED
100% si u pravu.Kad god se neshto predlozi ,iznese problem vecito
nadju neki shesti razlog ili ispravku...Nema smisla...stvarno nema.
problemi.391embe,
Zasto juce (sreda, 12.03) nije radio download?
Non stop nesto ceprkate i menjate! Na sta to lici?
problemi.393the.edge,
-> #391, embe
T?>> Zasto juce (sreda,12.03)nije radio download? Non stop nesto ceprkate
T?>> i menjate!Na sta to lici?
Kako na sta?!?
Pa na drzavnu firmu koja ih ne je#e ni 5 para.
AcCeSS DeNiED
problemi.395dekik,
Primetio sam da je ovde brisanje poruka sad u fazonu.
problemi.396nenad,
-> #395, dekik> Primetio sam da je ovde brisanje poruka sad u fazonu.
Nema nikakvog fazona, ova konferencija nije namenjena ćaskanjima
tipa "A sad si mi ti neki pametnjakovich ;)". To može da zanima
samo tebe, onoga kome repliciraš i možda još par vaših poznanika.
Složićeš se da to nije sadržaj za javnu konferenciju, naročito ne
ako neko krene da razmenjuje po 3-4 takve poruke u svakom exec-u.
problemi.397geronimo,
-> #393, the.edge|| Kako na sta?!?
|| Pa na drzavnu firmu koja ih ne je#e ni 5 para.
:)))))))))))
problemi.398dragosh,
-> #364, slobstocit>> zasto vise ne mogu da dobijem Seza, modemi ne uspostavljaju
cit>> vezu, a dobijam sve drugo?
Primećeno,samo u vidu konektovanja na manjim brzinama ili uopšte
u nekonektovanju (no carrier;( Verovatno još jedan pozdrav od ptt-a ;(
poz.
problemi.399dragosh,
-> #379, lenacit>> Veza sa Net-om mi traje u poslednja 3-4 dana po 1 i slovima (jedan)
cit>> MINUT! Zasto se ovo ne dogadja sa SezamPro-om?
Većina ljudi ima 14400 vezu sa SezamNet-om,dok sa SezamPro-om ide
na 4800 (doduše,pro-u Bog dao 28800-33600 modeme na 18 centrali
(ppp-telnet);),tako da,što se veze tiče,ne bi trebalo imati
primedbi na Net ;)
poz.
problemi.406dekik,
-> #396, nenad
D?>> Nema nikakvog fazona,ova konferencija nije namenjena caskanjima tipa
D?>> "A sad si mi ti neki pametnjakovich ;)".To moze da zanima samo tebe,
D?>> onoga kome repliciras i mozda jos par vasih poznanika. Slozices se da
D?>> to nije sadrzaj za javnu konferenciju,narocito ne ako neko krene da
D?>> razmenjuje po 3-4 takve poruke u svakom exec-u.
Ali i ti chesh se slozhiti da se ovde vrshi zhestoka raspravka oko nekih
sitnica
koje se nisi setio da obrishesh.
problemi.407acafaca,
E! Užasna mi je veza sa Sezamom. Bilo šta drugo da pozovem radi sasvim lepo.
Imam u log-u 400 poziva i retko koji je preko 1min 30sec.
problemi.408dselic,
-> #407, acafaca> E! Užasna mi je veza sa Sezamom. Bilo šta drugo da pozovem radi sasvim
> lepo. Imam u log-u 400 poziva i retko koji je preko 1min 30sec.
I meni je u poslednje vreme teško da ostanem na vezi duže od dva minuta
na bilo kojoj brzini. Izgleda da su opet nešto čačkali moj Alcatel. :((
problemi.409dekik,
-> #407, acafaca
D?>> E!Uzasna mi je veza sa Sezamom.Bilo sta drugo da pozovem radi sasvim
D?>> lepo. Imam u log-u 400 poziva i retko koji je preko 1min 30sec.
Probaj da smanjish brzinu.
problemi.414kika,
űDa li neko zna kako da setujem USR Sporster 33.6
da radi brPe od 4800 sa SezamNet-om ?
Ovo me pomalo cudi jer sa EUnet-om i nekim drugim
sistemima uspostavljam vezu bez ikakvih problema.
Da li negde postoji podatak koje modeme koristi
SezamNet i kako su oni setovani. Mislima da bi
taj podatak mnogima pomogao.
problemi.415epson,
-> #414, kika
│ űDa li neko zna kako da setujem USR Sporster 33.6
└─────────────────────────────────────────────────
Može, 14.4k .
problemi.416dragosh,
Jednog lepog dana (noci) odlucih se da zivnem Sezam
i skinem par textica..Medjutim..
ATX3
OK
CONNECT 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Cet 20.03.97 23:36 - Node 4
Username: dragosh
Password: ****
┌──────────────────────────────────────────┐
│ SezamNet Vam zeli srecan rodendan! │
└──────────────────────────────────────────┘
dragosh, dobrodosli na SezamNet!
Prethodni poziv ste imali u Sre 19.03.97 23:38
Imate 29 min 50 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
Itd,itd da sada mnogo ne gnjavim evo sta mi je Sezam
poklonio za rodjendan (osim cestitke koja me je stvarno
prijatno iznenadila!):
» gr r /a &
0k Group
3
NO CARRIER
Elem,ja tu rekoh ptt mi zeli srecan rodjendan kad ono:
CONNECT 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Cet 20.03.97 23:40 - Node 8
Username: dragosh
Password: ****
┌──────────────────────────────────────────┐
│ SezamNet Vam zeli srecan rodendan! │
└──────────────────────────────────────────┘
dragosh, dobrodosli na SezamNet!
Prethodni poziv ste imali u Cet 20.03.97 23:36
Imate 29 min 51 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
...
» gr r /a &
0k Group
3
NO CARRIER
Tu se ja priberem i velim ptt vala nije (pogotovu sto je
skoro 24h a meni je veza dosta stabilna i danju) i reko
da izvedem jos jedan experimentcic:
CONNECT 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Cet 20.03.97 23:47 - Node 2
Username: dragosh
Password: ****
┌──────────────────────────────────────────┐
│ SezamNet Vam zeli srecan rodendan! │
└──────────────────────────────────────────┘
dragosh, dobrodosli na SezamNet!
Prethodni poziv ste imali u Cet 20.03.97 23:40
Imate 29 min 52 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
...
» co jo pch
» co r /a &
0k PCHARD.6
1
4
8
13
18
24
27
32
38
44
47
52
58
61
66
69
73
76
82
85
93
98
105
108
116
120
124
130
134
135
140
148
153
162
166
169
176
NO CARRIER
Prc! Opet! Znaci-nesto definitivno nije u redu sa Sezamom
i bilo bi fino da se u doglednom roku ispravi ;)
hvala na paznji i dovidjenja!
poz.
problemi.417vector,
-> #416, dragosh
│ Prc! Opet! Znaci-nesto definitivno nije u redu sa Sezamom
│ i bilo bi fino da se u doglednom roku ispravi ;)
└──────────────────
Probaj sa drugim komunikacionim programom. Meni se juce 3 puta prekidala
veza pri pokusaju prenosa nekih fajlova (Telemate 4.20 za DOS). Kad sam
pokusao ponovo sa drugim komunikacionim programom (Procomm Plus za Win)
nije bilo problema.
problemi.419dragosh,
DR> │ Prc! Opet! Znaci-nesto definitivno nije u redu sa Sezamom
DR> │ i bilo bi fino da se u doglednom roku isprav
DR> i ;)
DR> └──────────────────
DR>
DR> Probaj sa drugim komunikacionim programom. Meni se juce 3 puta
DR> prekidala
DR> veza pri pokusaju prenosa nekih fajlova (Telemate 4.20 za DOS).
DR> Kad sam
DR> pokusao ponovo sa drugim komunikacionim programom (Procomm Plus
DR> za Win)
DR> nije bilo problema.
Ja mislim da nije to u pitanju jer mi se veza prekidala _pre_ pocetka
transfra..:(
poz.
problemi.420vector,
-> #419, dragosh
│ Ja mislim da nije to u pitanju jer mi se veza prekidala _pre_ pocetka
│ transfra..:(
└──────────────────
Pa i meni isto. Cim sam promenio program sve je proradilo. Znaci, imam
Telemate 4.20 za DOS (jos ga imam i koristim ;). Ponekad (vrlo retko) mi
se desi isto sto i tebi. Ukljucim Win95, startujem Procomm Plus i sve
radi bez problema. ;)
problemi.421dejank,
-> #420, vector> Pa i meni isto. Cim sam promenio program sve je proradilo. Znaci,imam
> Telemate 4.20 za DOS (jos ga imam i koristim ;). Ponekad (vrlo retko) mi
> se desi isto sto i tebi. Ukljucim Win95, startujem Procomm Plus i
> sve radi bez problema. ;)
Sumnjam da je stvar u comm prog, jer se i meni juce (20.03.97)
desila ista stvar. Inace koristim Bitware, i sve savrseno radi, ali
te veceri desetak veza mi je pucalo odmah po prijavljivanju. Sto je
najcudnije sat ipo kasnije sve je normalno radilo!
problemi.422savicd,
Da li neko moze da mi pomogne oko slanja poste na druge mreze? Naime,
radi se o tome da sam poslao dve poruke na adresu xxxxx@saga.co.yu i
sutra sam dobio neke poruke od MAILER-DEAMON-a. Cini mi se da mi
porucuje da poruke nisu stigle. Kako mogu da znam da li posta stize
na druge mreze.
Odgovore molim na mail.
Hvala!!!
problemi.423vector,
-> #421, dejank
│ Sumnjam da je stvar u comm prog, jer se i meni juce (20.03.97)
│ desila ista stvar. Inace koristim Bitware, i sve savrseno radi, ali
│ te veceri desetak veza mi je pucalo odmah po prijavljivanju. Sto je
│ najcudnije sat ipo kasnije sve je normalno radilo!
└───────────────────
Istog sekunda kad promenim komunikacioni program sve radi bez problema,
tako da pretpostavljam da je stvar u komunikacionom programu.
problemi.424nenad,
-> #422, savicd> sutra sam dobio neke poruke od MAILER-DEAMON-a. Cini mi se da mi
> porucuje da poruke nisu stigle. Kako mogu da znam da li posta stize
> na druge mreze.
Pročitaj šta piše u toj poruci od mail-deamona. Najčešće je to
informacija o tome da poruka još uvek čeka na isporuku na nekom
usputnom serveru, tj. najčešće je to samo upozorenje.
problemi.425mileusna,
-> #422, savicd>> radi se o tome da sam poslao dve poruke na adresu xxxxx@saga.co.yu
>> i sutra sam dobio neke poruke od MAILER-DEAMON-a. Cini mi se da mi
>> porucuje da poruke nisu stigle. Kako mogu da znam da li posta stize
>> na druge mreze.
Ako Ne dobiješ poruku od mailer-deamona onda je tvoja
poruka u većini slučajeva uspešno prosleđena. U tvom primeru,
verovatno ne postoji nalog xxxxx@saga.co.yu pa ti je poruka
vraćena.
problemi.426mileusna,
-> #423, vector>> Istog sekunda kad promenim komunikacioni program sve radi bez
>> problema, tako da pretpostavljam da je stvar u komunikacionom
Da li je to stalna pojava ili se samo jenom potrefilo?
problemi.427gmatic,
E savicd-u stigla je ako ti je ne vrati!!!Proveri dal si dobro ukucao
atresu!!!
CU!
problemi.428jexy,
Ovaj, koliko se puta cesto menja posta sa svetom ? Ja sam poslao mail sa
Openneta i on je do mene na NET-u putovao citavih 5 (pet) dana !!!!!!!!!!!
Inace slao sam ortaku mail sa Openneta na PRO i dobio sam cak i odgovor mnoogo
brze !
Sta se to desava ?
problemi.429canny,
-> #428, jexy> Ovaj, koliko se puta cesto menja posta sa svetom ? Ja sam
> poslao mail sa Openneta i on je do mene na NET-u putovao
> citavih 5 (pet) dana !!!!!!!!!!! Inace slao sam ortaku mail sa
> Openneta na PRO i dobio sam cak i odgovor mnoogo brze !
> Sta se to desava ?
Meni je poruka putovala tri dana i to iz Beograda u Beograd!!!
problemi.430orlic,
-> #428, jexy
Je> Ovaj, koliko se puta cesto menja posta sa svetom ? Ja sam poslao
Je> mail sa Openneta i on je do mene na NET-u putovao citavih 5 (pet) dana
Je> !!!!!!!!!!! Inace slao sam ortaku mail sa Openneta na PRO i dobio sam
Je> cak i odgovor mnoogo brze !
Je> Sta se to desava ?
Moze li odgovor od nadleznih u cemu je stvar i koliko ce da traje?
Nije bas zgodno ne znati da li ce posta stici kad je ocekujes...
problemi.431jexy,
-> #429, canny;; Meni je poruka putovala tri dana i to iz Beograda u Beograd!!!
Pa i Opennet je u Beogradu :)
problemi.432vector,
-> #426, mileusna
│ >> Istog sekunda kad promenim komunikacioni program sve radi bez
│ >> problema, tako da pretpostavljam da je stvar u komunikacionom
│
│ Da li je to stalna pojava ili se samo jenom potrefilo?
└─────────────
Nije stalna pojava, ali se desi s vremena na vreme.