problemi.433slaki,
Datoteka net00372.zip, 11497 bytes, protokol Zmodem, vreme 0:00:09.
Spremni za download (Da/Ne)? d
rz
B0080000000dd38
Š
Prenos uspešan.
U PAD-u je sadržaj koji niste preneli. Sistem će pokušati da ga
sačuva.
U poslednjih desetak dana mi se ovo redovno dešava. Kada
prenosim poštu iz pad-a (autoexec procedurom), datoteku regularno
prenesem, ali mi Sezam prijavi da u pad-u imam sadržaj koji nisam
prenio i taj sadržaj čuva do sledećeg logovanja.
Da budem jasniji. Gore navedeni net00372.zip će me čekati
do sledećeg logovanja iako sam ga uspješno prenio i poštu pročitao.
Pad cle na početku svakog logovanja rješava stvar, ali je već
postalo zamorno.
Kako ovo riješiti?
problemi.434lexus,
-> #430, orlic=> Moze li odgovor od nadleznih u cemu je stvar i koliko ce da
=> traje?
Nadležni crta po who listi, sačekaj da završi, pa se onda
raspituj za mail... ;>
problemi.435nenad,
-> #430, orlic> Moze li odgovor od nadleznih u cemu je stvar i koliko ce da traje?
Ne znam u čemu može biti problem, ja sam baš poslednjih dana imao
intenzivnu prepisku sa ljudima iz inostranstva i nije bilo
zastoja. Moguće je da povremeno dođe do nekih problema
(gotovo isključivo hardverskih), ali se maksimalno trudimo da sve
probleme otklonimo u najkraćem mogućem roku, kako sa naše strane
tako i u dogovoru sa provajderom.
problemi.436acafaca,
-> #428, jexy-=> Ovaj, koliko se puta cesto menja posta sa svetom ? Ja sam poslao mail sa
-=> Openneta i on je do mene na NET-u putovao citavih 5 (pet) dana
-=> !!!!!!!!!!! Inace slao sam ortaku mail sa Openneta na PRO i dobio sam cak
-=> i odgovor mnoogo brze !
Zna šta, ja sam slao sa etf-a da probam i stizalo je i za 20-ak minuta.
problemi.437zoxy,
DOgodilo mi se sledece:
posaljem poruku coveku ovde na net i valjda u toku snimanja uleti neka email
poruka od coveka iz kanade ili amerike..(nevezano se pojavljuju obe adrese ali
nema kompletnog hedera pa se ne zna tacno od koga je). U poruci covek pominje
da je "vezbao" sa nekim flash session-on i da mu on izbacuje neke
nesuvislosti, pa nije ni sam siguran da je ispravno poslato (ne pise kome
salje poruku).
u sklopu te poruke ima i nekog texta (ali totalno van kontexta) gde neko
pozdravlja mamu, brata, javlja da je uzeo karte za beograd :)) to je valjda
od nekog drugog posiljaoca..!?!
nigde u poruci nema djubreta..cista kao suza..
Bas mi nije jasno
U stvari to se desava u dve moje poruke poslate jedna za drugom. Moj primalac
sav u cudu (inace se ne poznajemo) me pita sta ocu :)) i ko sam ja..
Prihvatam da je nasa posta takva da ljudi ulecu jedni drugima u telef.
razgovore, ali u email...to je malo mnogo..
Inace, u pitanju je bila jedna moja ponuda za posao,i ako ona zakasni i ja
izgubim posao smatracu sezamnet odgovornim za uzrokovanje velike materijalne
stete meni i trazicu sudsko zadovoljenje (jedino ako me podmite besplatnom
godisnjom pretplatom :) ). (ovo kazem pola u sali pola u zbilji-ako nije
sistem pouzdan, daj da ga demokratski menjamo)
Jel se ovo desava(lo) inima ?
problemi.438darth.vader,
-> #436, acafaca>> Zna sta, ja sam slao sa etf-a da probam i stizalo je i za 20-ak minuta.
Verovatno i Sezam ima svojih dana ;)))
problemi.439geronimo,
Problem je: Odjednom ,svaki put kada skinem novi textpad i iskpiram
ga u SOR i kada ga startujem nece da mi se startuje editor.
Sve dok ne izadjem iz SOR-a i ponovo udjem.Zashto?
problemi.440mmilosh,
-> #437, zoxy> Prihvatam da je nasa posta takva da ljudi ulecu jedni drugima u
> telef. razgovore, ali u email...to je malo mnogo..
Baš je zabavno. :)))) Meni se to desilo pre neki dan sa porukama u grupi.
Iz SOR sam replicirao na jednu poruku koja je inače bila malo problematična
(imala je dva ista zaglavlja), a umesto nje se pojavila neka bez veze, ali
se moglo zaključiti iz sadržaja da je bila iz neke druge grupe.
Možda je i moja završila u toj drugoj grupi, ne znam. Srećom nije bilo ozbiljno
(ipak se nije radilo o životu i smrti ;)).
problemi.441swix,
-> #440, mmilosh > Bas je zabavno. :)))) Meni se to desilo pre neki dan sa porukama u grupi.
Meni se jednom "iz ciste bistre" u SDW-u pojavila nova grupa Dilomacy.2 (ili
je bese na srpskom Diplomatija.2 ?:) i u njoj poruka (valjda mika-ina).
Naravno da NISAM clan te grupe, a i nikako da provalim kako se to desilo.
medjutim sad barem znam da nisam jedini :)
problemi.442morkin,
-> #437, zoxy> Jel se ovo desava(lo) inima ?
Jeste, dešavalo se meni. To se (skoro) obavezno desi kad se poruke starije od
mesec dana brišu. Obično je poruka sa visokim rednim brojem (proveri to!).
Sad wild guess:
Mislim da je poruka poslata O.K. Kada se "prepakuju" poruke onda se pobrkaju
nekakvi "flagovi" koji označavaju koje je čija poruka.
problemi.443pvlada,
Već poslednja 2-3sata kad hoću da pošaljem file on pošalje nekih
100-200 Kb i prekine vezu, i tako non stop na svim nodovima, a
dok nešaljem file sve je uredu)
Šta se dešava ?
problemi.444dekik,
-> #443, pvlada
D?>> Vec poslednja 2-3sata kad hocu da posaljem file on posalje nekih
D?>> 100-200 Kb i prekine vezu,i tako non stop na svim nodovima,a dok
D?>> nesaljem file sve je uredu) Sta se desava ?
Deshava se to da se nazhalost nishta ne deshava.
problemi.445zmdjokic,
-> #443, pvlada> Vec poslednja 2-3sata kad hocu da posaljem file on posalje
> nekih 100-200 Kb i prekine vezu, i tako non stop na svim
> nodovima, a dok nesaljem file sve je uredu)
>
> Sta se desava ?
Da se i ja nadovezem na isto pitanje, jer se i meni to desava :((( Sta se
zbiva sa Sezom?
problemi.446jexy,
-> #443, pvlada;; Vec poslednja 2-3sata kad hocu da posaljem file on posalje nekih
;; 100-200 Kb i prekine vezu, i tako non stop na svim nodovima, a
;; dok nesaljem file sve je uredu)
Isti slucaj ;( kad skidam fajl prenese oko 160kb i obavezno pukne
veza. Zanimljivo je to sto svaki put pukne veza nakon odredjenog broja
prenetih bajtova. Isto se desava na svim nodovima koje sam dobio.
Hoce li neko nesto preduzeti po tom pitanju ?
BTW, do skora je sve radilo besprekorno.
problemi.447alekkk,
-> #445, zmdjokicMozda ti nestaje struja :))))))
problemi.448miskop,
-> #443, pvlada--> Vec poslednja 2-3sata kad hocu da posaljem file on posalje nekih
--> 100-200 Kb i prekine vezu, i tako non stop na svim nodovima, a
--> dok nesaljem file sve je uredu)
-->
--> Sta se desava ?
I kod mene isto.
What's goin' on here?
problemi.449dragosh,
Da se nadovežem-skidam fajl 1-2 minuta posle čega veza pri
stabilnom cps-u od oko 1620-1630 pukne.Uvek ;((
Nadležni?
pozdrav
problemi.450geronimo,
-> #443, pvlada×× Vec poslednja 2-3sata kad hocu da posaljem file on posalje nekih
×× 100-200 Kb i prekine vezu, i tako non stop na svim nodovima, a
×× dok nesaljem file sve je uredu)
×× Sta se desava ?
Mislim da se ista stvar deshava i kod mene samo je kod mene rec i
o download-ovanju.
problemi.451geronimo,
-> #445, zmdjokic×× Da se i ja nadovezem na isto pitanje, jer se i meni to desava :(((
×× Sta se zbiva sa Sezom?
Ja sam seprvo smejo onimakoji su slali neke slicne probleme.Medjutim sad
se deshava i meni.Prekida se veza ali ne zbog toga shto je ista losha
vec jednostavno ...krc...i nema vishe.
problemi.452geronimo,
-> #446, jexy×× BTW, do skora je sve radilo besprekorno.
Isto i kod mene.
problemi.453dekik,
-> #449, dragosh
D?>> stabilnom cps-u od oko 1620-1630 pukne.Uvek ;((
Da mi je samo znati odakle ti 1620 CPS na 14400 ?!
problemi.454dekik,
-> #450, geronimo
D?>> Mislim da se ista stvar deshava i kod mene samo je kod mene rec i o
D?>> download-ovanju.
Kod mene na srechu nema problema, mozhda je do centrale.
problemi.455stameni,
Ne radi mi download pada. Negde na 15-20 kilobajtu Telemate
prijavljuje Lost carrier, a veza puca kao da je hangupovana.
Zahtevam da se ovo popravi u roku od !odmah!, jer inace ne mogu da
pratim konferencije. cu.
problemi.456borisl,
-> #453, dekik> Da mi je samo znati odakle ti 1620 CPS na 14400 ?!
Uvek.
problemi.457pvlada,
-> #453, dekik>Da mi je samo znati odakle ti 1620 CPS na 14400 ?!
Što, meni je bio i preko 3000 :)
problemi.458pvlada,
-> #454, dekik>Kod mene na srechu nema problema, mozhda je do centrale.
Nije do centrale pošto mi dok ne up-loadujem file radi bez
problema :)
problemi.459hogistey,
-> #434, lexus
>* Nadležni crta po who listi, sačekaj da završi, pa se onda
>* raspituj za mail... ;>
A dr.ugi nadležni se oduševljava tim glupostima. Neverovatno!
problemi.461geronimo,
-> #454, dekik×× Kod mene na srechu nema problema, mozhda je do centrale.
Upravo to i kazem da nije do centrale.Ona je super a ovde neshto smrdi.
####
problemi.463guta,
-> #453, dekik
#> D?>> stabilnom cps-u od oko 1620-1630 pukne.Uvek ;((
#> Da mi je samo znati odakle ti 1620 CPS na 14400 ?!
CPS u slučaju prenosa modemima koji podržavaju neki vid kompresije
nije (uvek) pokazatelj brzine prenosa. Ako je datoteka (ili njen deo)
"ovlaš" komprimovana, prilikom prenosa će biti dodatne kompresije,
u kom slučaju CPS raste iznad teoretskog maksimuma za određenu brzinu
konekcije. Recimo, prenos nekomprimovane tekst datoteke može da ide
i sa CPS-om od preko 4000 na 14400...
Dalje, CPS u priličnoj meri zavisi i od komunikacionog programa koji
se koristi, tj. od njegovog načina računanja. Mnogi komunikacioni
programi imaju grešku u računu CPS-a kada se radi "nastavak prenosa"
(crash recovery). Primera radi, prenosite datoteku od 1Mb, prenesete
800Kb i prekinete prenos iz nekog razloga (nema vremena, pukla veza).
CPS je oko 1400-1500. Zatim nastavite prenos poslednjih 200Kb,
međutim komunikacioni program CPS počne da računa kao da prvih 800Kb
nije preneto, tj. pokazuje x puta veći CPS. Račun (pogrešan) izgleda
ovako - prvi blok koji ste preneli je, recimo, 1Kb, i to za 1 sekundu.
Program ne izračuna 1Kb/1 sekundu i prikaže CPS=1024, već računa ovako:
(1) Vreme od početka prenosa = 1 sekund
(2) Do sada (!) preneto podataka = 801 Kb
--------------------------------------
CPS = (2) / (1) = 801 Kb / sekund <- eto greške
CPS = 801000 umesto 1024
Ovo je, naravno, drastičan primer, za manje datoteke je greška
proporcionalno manja.
Sve ukupno, CPS nije nešto čemu treba (naročito) verovati - ako
dobro poznajete modem i mane programa koji koristite, tj. znate kako
se on ponaša u raznim situacijama, možete CPS da koristite kao
odrednicu kvaliteta veze, inače se ne pouzdajte preterano u njega.
P.S. Izvinjavam se na čaršafu :)
problemi.464dragosh,
Moram da primetim da problema sa transferom kod mene više
nema ;)
pozdrav
problemi.465dekik,
-> #457, pvlada
D?>> Sto,meni je bio i preko 3000 :)
Kad 1. Aprila ?!
problemi.466zoxy,
-> #457, pvlada>> Da mi je samo znati odakle ti 1620 CPS na 14400 ?!
>
> Sto, meni je bio i preko 3000 :)
Jeste, aako skidas fajl nekomprimovan..prenos traje duze.
Ako bi ga komprimovao, pao bi cps ali i vreme prenosa, tako da mu to dodje
otprilike na isto..
problemi.467epson,
-> #465, dekik
│ Kad 1. Aprila ?!
└─────────────────────────────────────────────────
Jok, kad je skidao nearhivirane fajlove .
problemi.469buva,
DAMN ! Opet se pojavljuju greshke pri downloadu ..:((( stvarno mi
postaje muka da dok skidam neki fajl ( i to josh se kachim na 1200)
pochnu da se javljaju greshke i transfer se otegne u tri lepe...
nemogu ni 10 kb da skinem normalno !:((((
problemi.470vector,
-> #439, geronimo
│ Problem je: Odjednom ,svaki put kada skinem novi textpad i
│ iskpiram ga u SOR i kada ga startujem nece da mi se startuje
│ editor. Sve dok ne izadjem iz SOR-a i ponovo udjem.Zashto?
└─────────
Koji editor ? Isti slucaj sam imao sa Bingo Editorom (verzija 4.00), ali
kada sam presao na QEdit 4.00 (TSE Jr) sve je lepo radilo ...
problemi.471geronimo,
-> #470, vector×× Koji editor ? Isti slucaj sam imao sa Bingo Editorom (verzija
×× 4.00), ali kada sam presao na QEdit 4.00 (TSE Jr) sve je lepo
×× radilo ...
Pazi dosov editor nece da shljaka uopshte a gore pomenuto se deshava
sa bilo kojim.
problemi.472pvlada,
-> #465, dekikPV>Kad 1. Aprila ?!
Ne nego 30. Februara :)
Šalim se, jednom kada sam prenosio neke BMP-ove :)
problemi.473vdjole,
Šta bi danas oko 14h? Iz nekoliko poziva Sezam je, posle uspostavljanja
veze samo ispisivao "Username:" a zatim ćutao do prekida veze?
problemi.474calex,
-> #469, buva> DAMN ! Opet se pojavljuju greshke pri downloadu ..:((( stvarno mi
> postaje muka da dok skidam neki fajl ( i to josh se kachim na 1200)
Ovde samo promena centrale može da pomogne. Meni se isto dešava
sa lokalnom akademskom mrežom, jedva imam 2400 i transfer se baš tako
oteže i oteže. Nekad uspe da prođe a nekad i po 20 minuta skidam neki
fajl od 10k. :(
problemi.476buva,
rave.on!>>co vi /q
1 SEZAMNET.2 novih 23
3 RACUNARI novih 11
6 KOMUNIKACIJE.9 novih 1
12 PCHARD.6 novih 26
18 PCUSER.4 novih 4
23 PCOS.6 novih 2
28 PCPROG.6 novih 4
41 IGRE.3 novih 1
84 VICEVI.4 novih 1
90 MALI.OGLASI novih 51
rave.on!>>co jo igre
rave.on!>>co r
Nema poruka.
rave.on!>>co jo vic
rave.on!>>co r
Nema poruka.
kewl ...
problemi.477mmilosh,
-> #470, vector> │ Problem je: Odjednom ,svaki put kada skinem novi textpad i
> │ iskpiram ga u SOR i kada ga startujem nece da mi se startuje
> │ editor. Sve dok ne izadjem iz SOR-a i ponovo udjem.Zashto?
> └─────────
>
> Koji editor ? Isti slucaj sam imao sa Bingo Editorom (verzija
> 4.00), ali kada sam presao na QEdit 4.00 (TSE Jr) sve je lepo
> radilo ...
Eh, ja eto malopre naleteh na taj problem. Do sada sam SOR startovao uvek
iz DOS Prompta Windowsa 95 i uvek je korektno radilo, a eto sad sam pod
DOS-om i tek posle restarta se pokrenuo editor (u pitanju je ncedit).
Zanimljivo. :)
problemi.478nenad,
-> #473, vdjole> Šta bi danas oko 14h? Iz nekoliko poziva Sezam je, posle uspostavljanja
> veze samo ispisivao "Username:" a zatim ćutao do prekida veze?
Nisi mogao ništa da kucaš?
U nedelju smo imali velikih problema, stradale su bile dve mašine
a i glavni server je samo delimično funkcionisao (bili su
nedostupni fajlovi iz direktorijuma jedno vreme dok su
konferencije, mail i ostalo radili). Problemi su otklonjeni i
sada sve funkcioniše normalno, ali razloge za tu havariju još
uvek nismo otkrili.
problemi.479vector,
-> #476, buva
│ rave.on!>>co jo igre
│ rave.on!>>co r
│ Nema poruka.
│ rave.on!>>co jo vic
│ rave.on!>>co r
│ Nema poruka.
└─────────
Verovatno si nekom dao 'ignore', a taj neko je poslao te dve poruke, jednu
u konferenciju 'igre' a drugu u 'vicevi'. Proveri 'ignore' listu. :)
problemi.480buva,
-> #479, vector
(;)Verovatno si nekom dao 'ignore', a taj neko je poslao te dve poruke,
(;)jednu u konferenciju 'igre' a drugu u 'vicevi'. Proveri 'ignore' listu. :)
jao da ... jeste .. upravu si :) zaboravih da sam u neposredno pre
toga darthu dao ignore :))
problemi.481dzakic,
-> #476, buva> rave.on!>>co r
> Nema poruka.
Ignore?
problemi.482alus,
-> #245, sasab--Iz Nisa zove EuNet u Bg, a odatle do galeba idem preko pola sveta.
--Ocigledno da poprecne veze sa akademskom mrezom nesto ne rade.
--BTW, da li ih uopste i ima?
--Bogi
Na zalost svih nas, stvari stoje ovako. Akademska mreza je vezana
na Beotel i preko njega dalje na Internet. Posta izmedju komercijalnih
provajdera i ac.yu i tece u lokalu samo ako su svi na neki nacin vezani
na Beotel. EUnet nema nikakve veze sa ac.yu vec su direktno vezani na
EUInternacional, a do sad nijesu uradili ni jednu poprecnu vezu
problemi.484sabre,
Zasto sa klasicnim setovanjem AT&FX3
na mogu da uspostavim vezu sa Sezamom dok to radi sa svim ostalim
BBSovima. Cini mi se da njihovi modemi malo nestandardniji?!
Javlja mi se problem sto posle poziva i signla koji deluje ok modem
prekine vezu uz poruku no carrier?
Sta da se radi?
Primetio sam da se to ne desava kada stavim u init string \n2..
problemi.485mpavlo,
Zasto mi ne radi EXEC /A komanda? Lepo ispisem nesto tipa:
..conf join vicevi
..conf write sexy
Blah, blah, blah,...
.......
Blah, blah, blah.
(Ovse stavim "." bez icega drugog)
(Ovde stavim "s" bez icega drugog)
sacuvam file pod imenom EXECUTE, zatim ga ARJ-ujem u nesto, npr.
EXEC.ARJ, na SezamNet-u pokrenem EXEC /A, on mi da upit: "Spremni za
prenos (Da/Ne)", ja upload-ujem EXEC.ARJ i - NISTA. Ni makac. U
PAD-u nema nista, i nista se ne izvrsava. Kada pripremljene komande
izvrsim samo komandom EXEC (bez /A) i uploadujem samo EXECUTE
datoteku (nekomprimovanu), komande se lepo izvrse. Gde gresim?
problemi.486zoxy,
-> #484, sabre> Zasto sa klasicnim setovanjem AT&FX3
> na mogu da uspostavim vezu sa Sezamom dok to radi sa svim ostalim
> Primetio sam da se to ne desava kada stavim u init string \n2..
Verovatno (gotovo sigurno) imas modem sa CL cipsetom..
KOd njih je to tako, i tu se nista ne moze promeniti. Nije problem sa tobom
vec sa s-netovim modemima. Do daljneg, ukljucuj MNP5 protokol sa \N2 i radice
ti veza ovde. POstoji jedan nod koji moze i sa CL modemima da se vezuje uz
druge protokole. Za to bi morao da znas tacan broj tog noda (ja ga na zalost
nekako zaturih) i da forsirano njega zoves. Cini mi se da je nod 13.
Usput budi receno, mogao bi neko da nas podseti, ili makar baci point na
brojeve svih nodova ovde. Bilo je to pre par meseci al zaboravih u kojoj konf.
problemi.487zmdjokic,
-> #486, zoxy> Usput budi receno, mogao bi neko da nas podseti, ili makar baci
> point na brojeve svih nodova ovde. Bilo je to pre par meseci al
> zaboravih u kojoj konf.
Spisak telefona Sezamovih nodova dat je u ovoj konferenciji, poruka 3.221.
Pozdrav, Djole
problemi.488swix,
-> #486, zoxy-=> ti veza ovde. POstoji jedan nod koji moze i sa CL modemima da se vezuje
-=> uz druge protokole. Za to bi morao da znas tacan broj tog noda (ja ga na
-=> zalost nekako zaturih) i da forsirano njega zoves. Cini mi se da je nod
-=> 13. Usput budi receno, mogao bi neko da nas podseti, ili makar baci point
-=> na brojeve svih nodova ovde. Bilo je to pre par meseci al zaboravih u
Zar može da se zove posebno neki nod?
problemi.489dzakic,
-> #485, mpavlo> sacuvam file pod imenom EXECUTE, zatim ga ARJ-ujem u nesto, npr.
EXECUTE datoteka mora biti arhivirana PKZIP-om.
problemi.490zoxy,
-> #488, swix> Zar moze da se zove posebno neki nod?
da.
samo moras da znas broj bas na tom nodu. mislim da i net koristi pbx a jedna
od njihovih glavnih osobina je i to da bez obzira koji broj iz spiska okrenuo,
zvoni na jedan aparat
problemi.491mika,
-> #488, swix**> Zar moze da se zove posebno neki nod?
moze, ako imas broj :) ali ti ne preporucujem,
zato sto nikad neces dobiti...
problemi.492swix,
-> #490, zoxy-=>> Zar moze da se zove posebno neki nod?
-=>
-=> da.
-=> samo moras da znas broj bas na tom nodu. mislim da i net koristi pbx a
-=> jedna od njihovih glavnih osobina je i to da bez obzira koji broj iz
-=> spiska okrenuo, zvoni na jedan aparat
Ne razumem ovo baš najbolje.
Kakav broj da znam? Tel. ili neki drugi?
Šta je bre PBX?
Koji broj kad okrenem zvoni jedan aparat. Koji aparat?
NIŠTA NE RAZUMEM!!!1
p.s. izvinjavam se na neznanju, ali .... voleo bih da naučim :)
problemi.493swix,
-> #491, mika-=> **> Zar moze da se zove posebno neki nod?
-=>
-=> moze, ako imas broj :) ali ti ne preporucujem,
-=> zato sto nikad neces dobiti...
Pa, kao, mogo bi to znanje da podeliš sa nekim (recimo samnom :).
Ajde, pošalji ili ovde ili na mail (meni na mail naravno :)
problemi.494nenad,
-> #492, swix> Šta je bre PBX?
>
> Koji broj kad okrenem zvoni jedan aparat. Koji aparat?
> p.s. izvinjavam se na neznanju, ali .... voleo bih da naučim :)
Konferencija KOMUNIKACIJE, tema 'ptt' je pravo mesto za
postavljanje ovih pitanja.
problemi.495mika,
-> #493, swix**> Pa, kao, mogo bi to znanje da podelis sa nekim (recimo samnom
**> :).
to zamoli NENADa, posto on to zna.... a ima
neka poruka vec napisana sa svim tim nodovima...
eto, nenade, posalji.. ljudi traze ;)
problemi.496mika,
-> #492, swix**> Kakav broj da znam? Tel. ili neki drugi?
da tel.. koji drugi si mislio ?
problemi.497swix,
-> #494, nenad-=>> Šta je bre PBX?
-=>>
-=>> Koji broj kad okrenem zvoni jedan aparat. Koji aparat?
-=>
-=>> p.s. izvinjavam se na neznanju, ali .... voleo bih da naučim :)
-=>
-=> Konferencija KOMUNIKACIJE, tema 'ptt' je pravo mesto za
-=> postavljanje ovih pitanja.
Otkud ja znam šta je to i u koju konferenciju spada!?
Ako se već ovde spominje mora da ima i veze (neke) sa ovom konferencijom, što
znači da bi ovde i mogo da padne odgovor.
Umesto što kritikuješ mogo si i da odgovoriš već.
problemi.498swix,
-> #496, mika-=> **> Kakav broj da znam? Tel. ili neki drugi?
-=>
-=> da tel.. koji drugi si mislio ?
Otkud znam šta sam mislio. :)
Koliko mi je tamo novih stvari napričo, nisam ni znao šta da mislim :)
problemi.499swix,
-> #495, mika-=> **> Pa, kao, mogo bi to znanje da podelis sa nekim (recimo samnom
-=> **> :).
-=>
-=> to zamoli NENADa, posto on to zna.... a ima
-=> neka poruka vec napisana sa svim tim nodovima...
-=>
-=> eto, nenade, posalji.. ljudi traze ;)
Ja tražio ja dobio :), ne baš od nenada ali ...... :)
p.s. I ovim mu se putem (opet :) zahvaljujem !!
problemi.500jjerry,
Hi,imam jedan problem,tako da valjda nisam promasio temu :)
Naime,vezan je za slanje pisama na Internet...Ovako : Prob'o sam da
posaljem pismo na adresu u obliku [user]@Eunet.co.yu i uvek mi se
vraca pismo od mailer-daemona koji prijavljuje svakakve greske...
Da li mozda treba da naznacim na koji server saljem ili nesto drugo
??? Samo opisite postupke :)
10X :)
problemi.501dekik,
-> #500, jjerry
D->> posaljem pismo na adresu u obliku [user]@Eunet.co.yu i uvek mi se
Greshish ovaj greshish silno sine...
Kada shaljesh mail konkretno na EUnet ne treba ti ono co znachi
[user]@EUnet.yu
problemi.502nenad,
-> #500, jjerry> posaljem pismo na adresu u obliku [user]@Eunet.co.yu i uvek mi se
> vraca pismo od mailer-daemona koji prijavljuje svakakve greske...
Ne postoji domen @eunet.co.yu već treba samo @eunet.yu.
problemi.503gmatic,
-> #500, jjerry==> Hi,imam jedan problem,tako da valjda nisam promasio temu :)
==> Naime,vezan je za slanje pisama na Internet...Ovako : Prob'o
==> sam da posaljem pismo na adresu u obliku [user]@Eunet.co.yu i
==> uvek mi se vraca pismo od mailer-daemona koji prijavljuje
==> svakakve greske...
Pa da nisi pogresio ime?
Ili te je neko zaje*o i rekao pogresno?
Neznam ja kad shaljem radi sve qjul.
A da ono [user] nije tvoj user nego onoga kome shaljes(ali ovo si
verovatno shvatio).
problemi.504nenad,
-> #497, swix> -=> Konferencija KOMUNIKACIJE, tema 'ptt' je pravo mesto za
> -=> postavljanje ovih pitanja.
>
> Otkud ja znam šta je to i u koju konferenciju spada!?
Pa ni ne kažem ja da znaš već da ne znaš i zato te i upućujem u
konferenciju u koju spada i gde je pravo mesto da dobiješ odgovor
na svoja pitanja.
> Umesto što kritikuješ mogo si i da odgovoriš već.
Možda bih i odgovorio da je pitanje postavljeno u pravoj
konferenciji, ovu konferenciju prate ljudi koji tu žele da nađu
pre svega informacije o samom Sezamu i da se informišu o
pitanjima vezanim za njegov rad, da reše evenualne probleme koje
imaju. Ovde nije mesto za priču o PBX-u, principima programiranja
"za sebe" i "za druge", diskusiji ko je dosadan a ko nije i sl.
Očigledno je da ima novih korisnika koji su željni komunikacije
i razgovora pa s vremena na vreme treba podsećati i na takve
stvari.
problemi.505jjerry,
-> #502, nenadPa da...ustvari to mi je posle dekik rek'o.Zato se meni pismo uvek
vraca od nekog mailer-daemona :) Probacu opet pa ako ima
problema... :)
Pozdrav !
problemi.507simce,
E, ovaj sezam opet zvoni u prazno..
pa ne zovem ja da bih se nerviro :(
A kada se najzad ulogujem, ono nema ni 10-oro ljudi na vezi ;(
Ajde neka neko tu malo prochachka da se to sredi, pliiiz :)
cu!
problemi.509zvjezdan,
JA BIH ZELIO DA DOBIJEM EMAIL ADRESU, ODNOSNO DA SE UKLJUCIM U SISTEM PRIVATNE
POSTE. KAKO TO DA POSTIGNEM?.
problemi.510andon,
-> #509, zvjezdan> JA BIH ZELIO DA DOBIJEM EMAIL ADRESU ...
zvjezdan@sezam.co.yu
Imas automatski dobijanjem naloga na Sezam-u.
Postu saljes naredbom mail write user@internet.adresa
problemi.511nenad,
-> #509, zvjezdan> JA BIH ZELIO DA DOBIJEM EMAIL ADRESU, ODNOSNO DA SE UKLJUCIM U SISTEM
> PRIVATNE POSTE. KAKO TO DA POSTIGNEM?.
Ti već imaš svoju e-mail adresu, dobio si je samim učlanjenjem na
Sezam, ona glasi: zvjezdan@sezam.co.yu.
problemi.512dekik,
-> #509, zvjezdan
D->> JA BIH ZELIO DA DOBIJEM EMAIL ADRESU,ODNOSNO DA SE UKLJUCIM U SISTEM
D->> PRIVATNE POSTE.KAKO TO DA POSTIGNEM?.
Samim tim shto si chlan sezama vech imash e-mail adresu.
Tvoja e-mail adresa je zvjezdan@sezam.co.yu
problemi.514nethsah,
-> #509, zvjezdan}> JA BIH ZELIO DA DOBIJEM EMAIL ADRESU, ODNOSNO DA SE UKLJUCIM U
}> SISTEM PRIVATNE POSTE. KAKO TO DA POSTIGNEM?.
ti vec imas adresu, ona glasi:
zvjezdan@sezam.co.yu
problemi.515mikeman,
Veze su veoma jadne. Zovem 1 sat i evo sada kad sam dobio, na
vezi su jos 3 korisnika! (i recima tri!)
Za fajl koji se pri normalnim uslovima prenese za 1:26min
trebalo mi je oko 4min... Sta je u pitanju?
problemi.516simce,
-> #515, mikeman> Za fajl koji se pri normalnim uslovima prenese za 1:26min
> trebalo mi je oko 4min... Sta je u pitanju?
Sezam.. navićićeš se :)
problemi.517markok,
-> #515, mikeman===> Za fajl koji se pri normalnim uslovima prenese za 1:26min
===> trebalo mi je oko 4min... Sta je u pitanju?
Ne stvarno je sranje meni je CPS 100-400 :))))
problemi.518markok,
Zasto u poslednjih 5-6 dana sezam ne uspostavlja vezu lako
kao pre i zasto ima ovoliko djubreta ??? :((((( Molim odgovor ili
bar resenje za ove probleme :(
problemi.519dzakic,
-> #518, markok> Zasto u poslednjih 5-6 dana sezam ne uspostavlja vezu lako
> kao pre i zasto ima ovoliko djubreta ??? :((((( Molim odgovor ili
> bar resenje za ove probleme :(
Sa naše strane ništa nije menjano u poslednje vreme, naročito ne u
poslednjih 5-6 dana. Primera radi, sistemska statistika kaže da u 4
poslednja dana, od oko 6000 poziva koliko opsluži sistem sa No Carrier
se završilo 31.15% seansi. Pre 10 dana, od 10. do 14.04, sa pucanjem
veze završilo se 31.24% seansi. Nije da to nešto puno govori, a
naročito pucanje veze nije tako često (30%) jer mnogi za izlazak
koriste alt-h umesto log. Međutim, brojevi su ujednačeni i nema mnogo
odstupanja od neke ustaljene vrednosti. Biće da se veza nešto pogoršala
usled lošijeg vremena ovih dana, kao i uvek. :(
problemi.520nenad,
-> #515, mikeman> Veze su veoma jadne. Zovem 1 sat i evo sada kad sam dobio, na
> vezi su jos 3 korisnika! (i recima tri!)
Pre podne ja imam isti problem, jednostavno su veze između moje i
Sezamove centrale preoptrećene (rekao bih čak da su preopterećene
između moje i svih centrala :( ). Pomaže najčešće ako zoveš preko
011.
problemi.521mango,
Zbog cega u poslednje vreme ne moze da se cita mail? Kad se otkuca mail xx
(bilo koja mail komanda) zaglavi se i mora da se prekine sa ctrl-c ili
ctrl-x?
problemi.523swix,
-> #520, nenad|-> izmedu moje i svih centrala :( ). Pomaze najcesce ako zoves preko
|-> 011.
Jel onda PTT stancuje kao medjugradksi poziv ili normalno kao i bez tog O11?
problemi.524dzakic,
-> #520, nenad> Pre podne ja imam isti problem, jednostavno su veze između moje i
> Sezamove centrale preoptrećene (rekao bih čak da su preopterećene
> između moje i svih centrala :( ). Pomaže najčešće ako zoveš preko
> 011.
Upravo tako. Na vezi sam oko 5-6 ujutru, veza savršena, 14400. Neki
minut ispred sedam, veza gotovo redovno pukne. Znam da je na vezi max
2-3 korisnika. Pokušavam ponovo - BUSY :(. Nakon toga, sve brže od 1200,
pa čak i sa 011, pukne nakon par minuta. Da li je to standardno
zagušenje koje ptt doživi kada počne radno vreme, ćaskanje uz jutarnju
kaficu.. ili 'samo' mašine iz štamparije unose dodatne smetnje, ne bih
znao.
problemi.525dzakic,
-> #521, mango> Zbog cega u poslednje vreme ne moze da se cita mail? Kad se otkuca
> mail xx (bilo koja mail komanda) zaglavi se i mora da se prekine sa
> ctrl-c ili ctrl-x?
Iz loga se ne vidi ništa neobično, pokušaj preciznije da opišeš problem.
Ako nisi dugo čitao mail, moguće je da je tvoj pointer ostao na nekoj
dosta staroj poruci. Uradi jedno "mail seen /a", trebalo bi da odziv bude
dosta brži.
problemi.528nenad,
Da li je još neko primetio danas i juče probleme u dobijanju
Sezamove centrale? Meni često "odćuti" nakon biranog broja,
nekoliko puta sam dobio neke neraspoložene ;) babe, stalno
prebacuje, daje zauzeto kada nije, veza puca češće nego ranije?
Ne znam da li je problem do moje ili Sezamove centrale, pa zato
pitam da li još neko imao slične probleme.
problemi.529feniks,
-> #528, nenad│ Da li je još neko primetio danas i juče probleme u dobijanju
│ Sezamove centrale? Meni često "odćuti" nakon biranog broja,
│ nekoliko puta sam dobio neke neraspoložene ;) babe, stalno
│ prebacuje, daje zauzeto kada nije, veza puca češće nego ranije?
│
│ Ne znam da li je problem do moje ili Sezamove centrale, pa zato
│ pitam da li još neko imao slične probleme.
└──────────────
Zovem sa 14*-*** i imao sam slične probleme. Izgleda da je
u prekidu neki kabl za vezu između centrala. Vezu sam dobio
tek pomoću 011...... a pucala je čak i na 1200 bauda!
problemi.531mango,
-> #525, dzakic>> Zbog cega u poslednje vreme ne moze da se cita mail? Kad se otkuca
>> mail xx (bilo koja mail komanda) zaglavi se i mora da se prekine sa
>> ctrl-c ili ctrl-x?
>
> Iz loga se ne vidi nista neobicno, pokusaj preciznije da opises problem.
> Ako nisi dugo citao mail, moguce je da je tvoj pointer ostao na nekoj
> dosta staroj poruci. Uradi jedno "mail seen /a", trebalo bi da odziv bude
> dosta brzi.
Ma i to sam uradio, ali ;((( Jednostavno, zaglavi se i tako stoji sve dok ne
prekinem sa ctrl-c:(
problemi.532borisl,
-> #528, nenad> Da li je jos neko primetio danas i juce probleme u dobijanju
> Sezamove centrale? Meni cesto "odcuti" nakon biranog broja,
Jeste,i posle okrenute pete cifre izbacuje...
Inace,ja sam na N.Bgd, 12.-...
problemi.533markok,
-> #528, nenad===> Ne znam da li je problem do moje ili Sezamove centrale, pa
===> zato pitam da li jos neko imao slicne probleme.
Onda je i do moje centrale posto ili mi se prekine
dial posle 4. broja ili kada okrenem nista ili mi se javi
neka zena :)
problemi.534epson,
-> #528, nenad
│ Sezamove centrale? Meni često "odćuti" nakon biranog broja,
│ nekoliko puta sam dobio neke neraspoložene ;) babe, stalno
│ prebacuje, daje zauzeto kada nije, veza puca češće nego ranije?
└─────────────────────────────────────────────────
Trebalo bi da pitaš da li neko NEMA probleme .
problemi.535junior,
-> #528, nenad> Ne znam da li je problem do moje ili Sezamove centrale, pa zato
> pitam da li još neko imao slične probleme.
14x-xxx, bilo je problema.
Tek sa 011, ispred sezamovog broja sam uspeo da ga dobijem.
problemi.536misar,
Koristim sistemski autoexec. U poslednje vreme, kod listanja privatne
pošte posle prijavljivanja i kod izvršavanja definisane komande sezam,
kod skupljanja privatne pošte, čekam po dva ili više minuta iako nema
privatne pošte.
Da li sam ja propustio nešto da podesim ili postoji nekakva
komplikacija na sistemu?
problemi.537nenad,
-> #532, borisl> Jeste,i posle okrenute pete cifre izbacuje...
> Inace,ja sam na N.Bgd, 12.-...
Ja sam na 13-, a koliko vidim slične probleme ima i feniks sa
14-. Sva ta tri broja su, ako se ne varam, na istoj centrali,
tako da izgleda da ili rade neke remonte i proširenja pa smo
_privremeno_ bačeni na neke druge puteve (dobra vest) ili je opet
nešto počupano iz naših centrala za neke druge kojima telefoni
više trebaju (loša vest). :(
problemi.538markok,
-> #536, misar===> Da li sam ja propustio nesto da podesim ili postoji nekakva
===> komplikacija na sistemu?
Postoje svakakve komplikacije na SEZAM-u :)
problemi.539nenad,
-> #536, misar> Koristim sistemski autoexec. U poslednje vreme, kod listanja privatne
> pošte posle prijavljivanja i kod izvršavanja definisane komande sezam,
> kod skupljanja privatne pošte, čekam po dva ili više minuta iako nema
> privatne pošte.
Upravo u tome i može da bude problem. Pointer na zadnju pročitanu
poruku se postavlja onda kada se ispune dva uslova:
1. poruka bude pročitana
2. regularno se završi rad (logout) ili se ekspicitno izvrši
komanda seen
Ako duže vreme nisi imao privatnih poruka, moguće je da je
pointer "zaostao" tako da se uvek vrši provera od njega do kraja
mail baze. Jedno MAIL SEEN /A na osnovnom promtu će ekspicitno
postaviti pointer na kraj mail baze i listanje će biti brže.
problemi.540morkin,
-> #528, nenad> Da li je još neko primetio danas i juče probleme u dobijanju
> Sezamove centrale? Meni često "odćuti" nakon biranog broja,
Sve je u redu...
Centrala 66x
problemi.541dekik,
-> #528, nenad
D->> Da li je jos neko primetio danas i juce probleme u dobijanju Sezamove
Ja ih uvek imam,valjda kazhu zbog nekompatibilnosti centrale...
D->> centrale?Meni cesto "odcuti" nakon biranog broja, nekoliko puta sam
Uvek posle okretanja sezamovog broja (uopshte brojeva koji pochinju na 6)
chekam oko 5 - 10 sec do zvonjave ili busy-ja zbog gore navedenog razloga.
D->> dobio neke neraspolozene ;)babe,stalno prebacuje,daje zauzeto kada
To mi se jako retko deshava ;)
D->> nije,veza puca cesce nego ranije? Ne znam da li je problem do moje
D->> ili Sezamove centrale,pa zato pitam da li jos neko imao slicne
D->> probleme.
Veza ne puca nikad ( dobro skoro nikad ) i jako je stabilna na 14400 bauda.
problemi.542nenad,
-> #540, morkin> Sve je u redu...
>
> Centrala 66x
Bogami, ja sam od večeras potpuno odsečen, Sezam mogu da dobijem
_samo_ preko 011.
problemi.543supers,
-> #528, nenad>> Ne znam da li je problem do moje ili Sezamove centrale, pa zato
>> pitam da li još neko imao slične probleme.
Evo, ja nisam uspeo da prodam modem čoveku sa 43* centrale, jer se veza
toliko pokvarila da nije moglo na 1200bps. Plač majke božije.
problemi.544dekik,
Primetio sam da kochi kod ma l i gr l