SEZAM.2

19 Dec 1996 - 21 Dec 1999

Topics

  1. obavestenja (43)
  2. pitanja (2339)
  3. problemi (2196)
  4. predlozi (1127)
  5. konferencije (14)
  6. fajlovi (255)
  7. olr (1136)
  8. vote (35)
  9. kritika (1164)
  10. razno (1220)

Messages - problemi

problemi.433 slaki,
Datoteka net00372.zip, 11497 bytes, protokol Zmodem, vreme 0:00:09. Spremni za download (Da/Ne)? d rz B0080000000dd38 Š Prenos uspešan. U PAD-u je sadržaj koji niste preneli. Sistem će pokušati da ga sačuva. U poslednjih desetak dana mi se ovo redovno dešava. Kada prenosim poštu iz pad-a (autoexec procedurom), datoteku regularno prenesem, ali mi Sezam prijavi da u pad-u imam sadržaj koji nisam prenio i taj sadržaj čuva do sledećeg logovanja. Da budem jasniji. Gore navedeni net00372.zip će me čekati do sledećeg logovanja iako sam ga uspješno prenio i poštu pročitao. Pad cle na početku svakog logovanja rješava stvar, ali je već postalo zamorno. Kako ovo riješiti?
problemi.434 lexus, -> #430, orlic
=> Moze li odgovor od nadleznih u cemu je stvar i koliko ce da => traje? Nadležni crta po who listi, sačekaj da završi, pa se onda raspituj za mail... ;>
problemi.435 nenad, -> #430, orlic
> Moze li odgovor od nadleznih u cemu je stvar i koliko ce da traje? Ne znam u čemu može biti problem, ja sam baš poslednjih dana imao intenzivnu prepisku sa ljudima iz inostranstva i nije bilo zastoja. Moguće je da povremeno dođe do nekih problema (gotovo isključivo hardverskih), ali se maksimalno trudimo da sve probleme otklonimo u najkraćem mogućem roku, kako sa naše strane tako i u dogovoru sa provajderom.
problemi.436 acafaca, -> #428, jexy
-=> Ovaj, koliko se puta cesto menja posta sa svetom ? Ja sam poslao mail sa -=> Openneta i on je do mene na NET-u putovao citavih 5 (pet) dana -=> !!!!!!!!!!! Inace slao sam ortaku mail sa Openneta na PRO i dobio sam cak -=> i odgovor mnoogo brze ! Zna šta, ja sam slao sa etf-a da probam i stizalo je i za 20-ak minuta.
problemi.437 zoxy,
DOgodilo mi se sledece: posaljem poruku coveku ovde na net i valjda u toku snimanja uleti neka email poruka od coveka iz kanade ili amerike..(nevezano se pojavljuju obe adrese ali nema kompletnog hedera pa se ne zna tacno od koga je). U poruci covek pominje da je "vezbao" sa nekim flash session-on i da mu on izbacuje neke nesuvislosti, pa nije ni sam siguran da je ispravno poslato (ne pise kome salje poruku). u sklopu te poruke ima i nekog texta (ali totalno van kontexta) gde neko pozdravlja mamu, brata, javlja da je uzeo karte za beograd :)) to je valjda od nekog drugog posiljaoca..!?! nigde u poruci nema djubreta..cista kao suza.. Bas mi nije jasno U stvari to se desava u dve moje poruke poslate jedna za drugom. Moj primalac sav u cudu (inace se ne poznajemo) me pita sta ocu :)) i ko sam ja.. Prihvatam da je nasa posta takva da ljudi ulecu jedni drugima u telef. razgovore, ali u email...to je malo mnogo.. Inace, u pitanju je bila jedna moja ponuda za posao,i ako ona zakasni i ja izgubim posao smatracu sezamnet odgovornim za uzrokovanje velike materijalne stete meni i trazicu sudsko zadovoljenje (jedino ako me podmite besplatnom godisnjom pretplatom :) ). (ovo kazem pola u sali pola u zbilji-ako nije sistem pouzdan, daj da ga demokratski menjamo) Jel se ovo desava(lo) inima ?
problemi.438 darth.vader, -> #436, acafaca
>> Zna sta, ja sam slao sa etf-a da probam i stizalo je i za 20-ak minuta. Verovatno i Sezam ima svojih dana ;)))
problemi.439 geronimo,
Problem je: Odjednom ,svaki put kada skinem novi textpad i iskpiram ga u SOR i kada ga startujem nece da mi se startuje editor. Sve dok ne izadjem iz SOR-a i ponovo udjem.Zashto?
problemi.440 mmilosh, -> #437, zoxy
> Prihvatam da je nasa posta takva da ljudi ulecu jedni drugima u > telef. razgovore, ali u email...to je malo mnogo.. Baš je zabavno. :)))) Meni se to desilo pre neki dan sa porukama u grupi. Iz SOR sam replicirao na jednu poruku koja je inače bila malo problematična (imala je dva ista zaglavlja), a umesto nje se pojavila neka bez veze, ali se moglo zaključiti iz sadržaja da je bila iz neke druge grupe. Možda je i moja završila u toj drugoj grupi, ne znam. Srećom nije bilo ozbiljno (ipak se nije radilo o životu i smrti ;)).
problemi.441 swix, -> #440, mmilosh
> Bas je zabavno. :)))) Meni se to desilo pre neki dan sa porukama u grupi. Meni se jednom "iz ciste bistre" u SDW-u pojavila nova grupa Dilomacy.2 (ili je bese na srpskom Diplomatija.2 ?:) i u njoj poruka (valjda mika-ina). Naravno da NISAM clan te grupe, a i nikako da provalim kako se to desilo. medjutim sad barem znam da nisam jedini :)
problemi.442 morkin, -> #437, zoxy
> Jel se ovo desava(lo) inima ? Jeste, dešavalo se meni. To se (skoro) obavezno desi kad se poruke starije od mesec dana brišu. Obično je poruka sa visokim rednim brojem (proveri to!). Sad wild guess: Mislim da je poruka poslata O.K. Kada se "prepakuju" poruke onda se pobrkaju nekakvi "flagovi" koji označavaju koje je čija poruka.
problemi.443 pvlada,
Već poslednja 2-3sata kad hoću da pošaljem file on pošalje nekih 100-200 Kb i prekine vezu, i tako non stop na svim nodovima, a dok nešaljem file sve je uredu) Šta se dešava ?
problemi.444 dekik, -> #443, pvlada
D?>> Vec poslednja 2-3sata kad hocu da posaljem file on posalje nekih D?>> 100-200 Kb i prekine vezu,i tako non stop na svim nodovima,a dok D?>> nesaljem file sve je uredu) Sta se desava ? Deshava se to da se nazhalost nishta ne deshava.
problemi.445 zmdjokic, -> #443, pvlada
> Vec poslednja 2-3sata kad hocu da posaljem file on posalje > nekih 100-200 Kb i prekine vezu, i tako non stop na svim > nodovima, a dok nesaljem file sve je uredu) > > Sta se desava ? Da se i ja nadovezem na isto pitanje, jer se i meni to desava :((( Sta se zbiva sa Sezom?
problemi.446 jexy, -> #443, pvlada
;; Vec poslednja 2-3sata kad hocu da posaljem file on posalje nekih ;; 100-200 Kb i prekine vezu, i tako non stop na svim nodovima, a ;; dok nesaljem file sve je uredu) Isti slucaj ;( kad skidam fajl prenese oko 160kb i obavezno pukne veza. Zanimljivo je to sto svaki put pukne veza nakon odredjenog broja prenetih bajtova. Isto se desava na svim nodovima koje sam dobio. Hoce li neko nesto preduzeti po tom pitanju ? BTW, do skora je sve radilo besprekorno.
problemi.447 alekkk, -> #445, zmdjokic
Mozda ti nestaje struja :))))))
problemi.448 miskop, -> #443, pvlada
--> Vec poslednja 2-3sata kad hocu da posaljem file on posalje nekih --> 100-200 Kb i prekine vezu, i tako non stop na svim nodovima, a --> dok nesaljem file sve je uredu) --> --> Sta se desava ? I kod mene isto. What's goin' on here?
problemi.449 dragosh,
Da se nadovežem-skidam fajl 1-2 minuta posle čega veza pri stabilnom cps-u od oko 1620-1630 pukne.Uvek ;(( Nadležni? pozdrav
problemi.450 geronimo, -> #443, pvlada
×× Vec poslednja 2-3sata kad hocu da posaljem file on posalje nekih ×× 100-200 Kb i prekine vezu, i tako non stop na svim nodovima, a ×× dok nesaljem file sve je uredu) ×× Sta se desava ? Mislim da se ista stvar deshava i kod mene samo je kod mene rec i o download-ovanju.
problemi.451 geronimo, -> #445, zmdjokic
×× Da se i ja nadovezem na isto pitanje, jer se i meni to desava :((( ×× Sta se zbiva sa Sezom? Ja sam seprvo smejo onimakoji su slali neke slicne probleme.Medjutim sad se deshava i meni.Prekida se veza ali ne zbog toga shto je ista losha vec jednostavno ...krc...i nema vishe.
problemi.452 geronimo, -> #446, jexy
×× BTW, do skora je sve radilo besprekorno. Isto i kod mene.
problemi.453 dekik, -> #449, dragosh
D?>> stabilnom cps-u od oko 1620-1630 pukne.Uvek ;(( Da mi je samo znati odakle ti 1620 CPS na 14400 ?!
problemi.454 dekik, -> #450, geronimo
D?>> Mislim da se ista stvar deshava i kod mene samo je kod mene rec i o D?>> download-ovanju. Kod mene na srechu nema problema, mozhda je do centrale.
problemi.455 stameni,
Ne radi mi download pada. Negde na 15-20 kilobajtu Telemate prijavljuje Lost carrier, a veza puca kao da je hangupovana. Zahtevam da se ovo popravi u roku od !odmah!, jer inace ne mogu da pratim konferencije. cu.
problemi.456 borisl, -> #453, dekik
> Da mi je samo znati odakle ti 1620 CPS na 14400 ?! Uvek.
problemi.457 pvlada, -> #453, dekik
>Da mi je samo znati odakle ti 1620 CPS na 14400 ?! Što, meni je bio i preko 3000 :)
problemi.458 pvlada, -> #454, dekik
>Kod mene na srechu nema problema, mozhda je do centrale. Nije do centrale pošto mi dok ne up-loadujem file radi bez problema :)
problemi.459 hogistey, -> #434, lexus
>* Nadležni crta po who listi, sačekaj da završi, pa se onda >* raspituj za mail... ;> A dr.ugi nadležni se oduševljava tim glupostima. Neverovatno!
problemi.461 geronimo, -> #454, dekik
×× Kod mene na srechu nema problema, mozhda je do centrale. Upravo to i kazem da nije do centrale.Ona je super a ovde neshto smrdi. ####
problemi.463 guta, -> #453, dekik
#> D?>> stabilnom cps-u od oko 1620-1630 pukne.Uvek ;(( #> Da mi je samo znati odakle ti 1620 CPS na 14400 ?! CPS u slučaju prenosa modemima koji podržavaju neki vid kompresije nije (uvek) pokazatelj brzine prenosa. Ako je datoteka (ili njen deo) "ovlaš" komprimovana, prilikom prenosa će biti dodatne kompresije, u kom slučaju CPS raste iznad teoretskog maksimuma za određenu brzinu konekcije. Recimo, prenos nekomprimovane tekst datoteke može da ide i sa CPS-om od preko 4000 na 14400... Dalje, CPS u priličnoj meri zavisi i od komunikacionog programa koji se koristi, tj. od njegovog načina računanja. Mnogi komunikacioni programi imaju grešku u računu CPS-a kada se radi "nastavak prenosa" (crash recovery). Primera radi, prenosite datoteku od 1Mb, prenesete 800Kb i prekinete prenos iz nekog razloga (nema vremena, pukla veza). CPS je oko 1400-1500. Zatim nastavite prenos poslednjih 200Kb, međutim komunikacioni program CPS počne da računa kao da prvih 800Kb nije preneto, tj. pokazuje x puta veći CPS. Račun (pogrešan) izgleda ovako - prvi blok koji ste preneli je, recimo, 1Kb, i to za 1 sekundu. Program ne izračuna 1Kb/1 sekundu i prikaže CPS=1024, već računa ovako: (1) Vreme od početka prenosa = 1 sekund (2) Do sada (!) preneto podataka = 801 Kb -------------------------------------- CPS = (2) / (1) = 801 Kb / sekund <- eto greške CPS = 801000 umesto 1024 Ovo je, naravno, drastičan primer, za manje datoteke je greška proporcionalno manja. Sve ukupno, CPS nije nešto čemu treba (naročito) verovati - ako dobro poznajete modem i mane programa koji koristite, tj. znate kako se on ponaša u raznim situacijama, možete CPS da koristite kao odrednicu kvaliteta veze, inače se ne pouzdajte preterano u njega. P.S. Izvinjavam se na čaršafu :)
problemi.464 dragosh,
Moram da primetim da problema sa transferom kod mene više nema ;) pozdrav
problemi.465 dekik, -> #457, pvlada
D?>> Sto,meni je bio i preko 3000 :) Kad 1. Aprila ?!
problemi.466 zoxy, -> #457, pvlada
>> Da mi je samo znati odakle ti 1620 CPS na 14400 ?! > > Sto, meni je bio i preko 3000 :) Jeste, aako skidas fajl nekomprimovan..prenos traje duze. Ako bi ga komprimovao, pao bi cps ali i vreme prenosa, tako da mu to dodje otprilike na isto..
problemi.467 epson, -> #465, dekik
│ Kad 1. Aprila ?! └───────────────────────────────────────────────── Jok, kad je skidao nearhivirane fajlove .
problemi.469 buva,
DAMN ! Opet se pojavljuju greshke pri downloadu ..:((( stvarno mi postaje muka da dok skidam neki fajl ( i to josh se kachim na 1200) pochnu da se javljaju greshke i transfer se otegne u tri lepe... nemogu ni 10 kb da skinem normalno !:((((
problemi.470 vector, -> #439, geronimo
│ Problem je: Odjednom ,svaki put kada skinem novi textpad i │ iskpiram ga u SOR i kada ga startujem nece da mi se startuje │ editor. Sve dok ne izadjem iz SOR-a i ponovo udjem.Zashto? └───────── Koji editor ? Isti slucaj sam imao sa Bingo Editorom (verzija 4.00), ali kada sam presao na QEdit 4.00 (TSE Jr) sve je lepo radilo ...
problemi.471 geronimo, -> #470, vector
×× Koji editor ? Isti slucaj sam imao sa Bingo Editorom (verzija ×× 4.00), ali kada sam presao na QEdit 4.00 (TSE Jr) sve je lepo ×× radilo ... Pazi dosov editor nece da shljaka uopshte a gore pomenuto se deshava sa bilo kojim.
problemi.472 pvlada, -> #465, dekik
PV>Kad 1. Aprila ?! Ne nego 30. Februara :) Šalim se, jednom kada sam prenosio neke BMP-ove :)
problemi.473 vdjole,
Šta bi danas oko 14h? Iz nekoliko poziva Sezam je, posle uspostavljanja veze samo ispisivao "Username:" a zatim ćutao do prekida veze?
problemi.474 calex, -> #469, buva
> DAMN ! Opet se pojavljuju greshke pri downloadu ..:((( stvarno mi > postaje muka da dok skidam neki fajl ( i to josh se kachim na 1200) Ovde samo promena centrale može da pomogne. Meni se isto dešava sa lokalnom akademskom mrežom, jedva imam 2400 i transfer se baš tako oteže i oteže. Nekad uspe da prođe a nekad i po 20 minuta skidam neki fajl od 10k. :(
problemi.476 buva,
rave.on!>>co vi /q 1 SEZAMNET.2 novih 23 3 RACUNARI novih 11 6 KOMUNIKACIJE.9 novih 1 12 PCHARD.6 novih 26 18 PCUSER.4 novih 4 23 PCOS.6 novih 2 28 PCPROG.6 novih 4 41 IGRE.3 novih 1 84 VICEVI.4 novih 1 90 MALI.OGLASI novih 51 rave.on!>>co jo igre rave.on!>>co r Nema poruka. rave.on!>>co jo vic rave.on!>>co r Nema poruka. kewl ...
problemi.477 mmilosh, -> #470, vector
> │ Problem je: Odjednom ,svaki put kada skinem novi textpad i > │ iskpiram ga u SOR i kada ga startujem nece da mi se startuje > │ editor. Sve dok ne izadjem iz SOR-a i ponovo udjem.Zashto? > └───────── > > Koji editor ? Isti slucaj sam imao sa Bingo Editorom (verzija > 4.00), ali kada sam presao na QEdit 4.00 (TSE Jr) sve je lepo > radilo ... Eh, ja eto malopre naleteh na taj problem. Do sada sam SOR startovao uvek iz DOS Prompta Windowsa 95 i uvek je korektno radilo, a eto sad sam pod DOS-om i tek posle restarta se pokrenuo editor (u pitanju je ncedit). Zanimljivo. :)
problemi.478 nenad, -> #473, vdjole
> Šta bi danas oko 14h? Iz nekoliko poziva Sezam je, posle uspostavljanja > veze samo ispisivao "Username:" a zatim ćutao do prekida veze? Nisi mogao ništa da kucaš? U nedelju smo imali velikih problema, stradale su bile dve mašine a i glavni server je samo delimično funkcionisao (bili su nedostupni fajlovi iz direktorijuma jedno vreme dok su konferencije, mail i ostalo radili). Problemi su otklonjeni i sada sve funkcioniše normalno, ali razloge za tu havariju još uvek nismo otkrili.
problemi.479 vector, -> #476, buva
│ rave.on!>>co jo igre │ rave.on!>>co r │ Nema poruka. │ rave.on!>>co jo vic │ rave.on!>>co r │ Nema poruka. └───────── Verovatno si nekom dao 'ignore', a taj neko je poslao te dve poruke, jednu u konferenciju 'igre' a drugu u 'vicevi'. Proveri 'ignore' listu. :)
problemi.480 buva, -> #479, vector
(;)Verovatno si nekom dao 'ignore', a taj neko je poslao te dve poruke, (;)jednu u konferenciju 'igre' a drugu u 'vicevi'. Proveri 'ignore' listu. :) jao da ... jeste .. upravu si :) zaboravih da sam u neposredno pre toga darthu dao ignore :))
problemi.481 dzakic, -> #476, buva
> rave.on!>>co r > Nema poruka. Ignore?
problemi.482 alus, -> #245, sasab
--Iz Nisa zove EuNet u Bg, a odatle do galeba idem preko pola sveta. --Ocigledno da poprecne veze sa akademskom mrezom nesto ne rade. --BTW, da li ih uopste i ima? --Bogi Na zalost svih nas, stvari stoje ovako. Akademska mreza je vezana na Beotel i preko njega dalje na Internet. Posta izmedju komercijalnih provajdera i ac.yu i tece u lokalu samo ako su svi na neki nacin vezani na Beotel. EUnet nema nikakve veze sa ac.yu vec su direktno vezani na EUInternacional, a do sad nijesu uradili ni jednu poprecnu vezu
problemi.484 sabre,
Zasto sa klasicnim setovanjem AT&FX3 na mogu da uspostavim vezu sa Sezamom dok to radi sa svim ostalim BBSovima. Cini mi se da njihovi modemi malo nestandardniji?! Javlja mi se problem sto posle poziva i signla koji deluje ok modem prekine vezu uz poruku no carrier? Sta da se radi? Primetio sam da se to ne desava kada stavim u init string \n2..
problemi.485 mpavlo,
Zasto mi ne radi EXEC /A komanda? Lepo ispisem nesto tipa: ..conf join vicevi ..conf write sexy Blah, blah, blah,... ....... Blah, blah, blah. (Ovse stavim "." bez icega drugog) (Ovde stavim "s" bez icega drugog) sacuvam file pod imenom EXECUTE, zatim ga ARJ-ujem u nesto, npr. EXEC.ARJ, na SezamNet-u pokrenem EXEC /A, on mi da upit: "Spremni za prenos (Da/Ne)", ja upload-ujem EXEC.ARJ i - NISTA. Ni makac. U PAD-u nema nista, i nista se ne izvrsava. Kada pripremljene komande izvrsim samo komandom EXEC (bez /A) i uploadujem samo EXECUTE datoteku (nekomprimovanu), komande se lepo izvrse. Gde gresim?
problemi.486 zoxy, -> #484, sabre
> Zasto sa klasicnim setovanjem AT&FX3 > na mogu da uspostavim vezu sa Sezamom dok to radi sa svim ostalim > Primetio sam da se to ne desava kada stavim u init string \n2.. Verovatno (gotovo sigurno) imas modem sa CL cipsetom.. KOd njih je to tako, i tu se nista ne moze promeniti. Nije problem sa tobom vec sa s-netovim modemima. Do daljneg, ukljucuj MNP5 protokol sa \N2 i radice ti veza ovde. POstoji jedan nod koji moze i sa CL modemima da se vezuje uz druge protokole. Za to bi morao da znas tacan broj tog noda (ja ga na zalost nekako zaturih) i da forsirano njega zoves. Cini mi se da je nod 13. Usput budi receno, mogao bi neko da nas podseti, ili makar baci point na brojeve svih nodova ovde. Bilo je to pre par meseci al zaboravih u kojoj konf.
problemi.487 zmdjokic, -> #486, zoxy
> Usput budi receno, mogao bi neko da nas podseti, ili makar baci > point na brojeve svih nodova ovde. Bilo je to pre par meseci al > zaboravih u kojoj konf. Spisak telefona Sezamovih nodova dat je u ovoj konferenciji, poruka 3.221. Pozdrav, Djole
problemi.488 swix, -> #486, zoxy
-=> ti veza ovde. POstoji jedan nod koji moze i sa CL modemima da se vezuje -=> uz druge protokole. Za to bi morao da znas tacan broj tog noda (ja ga na -=> zalost nekako zaturih) i da forsirano njega zoves. Cini mi se da je nod -=> 13. Usput budi receno, mogao bi neko da nas podseti, ili makar baci point -=> na brojeve svih nodova ovde. Bilo je to pre par meseci al zaboravih u Zar može da se zove posebno neki nod?
problemi.489 dzakic, -> #485, mpavlo
> sacuvam file pod imenom EXECUTE, zatim ga ARJ-ujem u nesto, npr. EXECUTE datoteka mora biti arhivirana PKZIP-om.
problemi.490 zoxy, -> #488, swix
> Zar moze da se zove posebno neki nod? da. samo moras da znas broj bas na tom nodu. mislim da i net koristi pbx a jedna od njihovih glavnih osobina je i to da bez obzira koji broj iz spiska okrenuo, zvoni na jedan aparat
problemi.491 mika, -> #488, swix
**> Zar moze da se zove posebno neki nod? moze, ako imas broj :) ali ti ne preporucujem, zato sto nikad neces dobiti...
problemi.492 swix, -> #490, zoxy
-=>> Zar moze da se zove posebno neki nod? -=> -=> da. -=> samo moras da znas broj bas na tom nodu. mislim da i net koristi pbx a -=> jedna od njihovih glavnih osobina je i to da bez obzira koji broj iz -=> spiska okrenuo, zvoni na jedan aparat Ne razumem ovo baš najbolje. Kakav broj da znam? Tel. ili neki drugi? Šta je bre PBX? Koji broj kad okrenem zvoni jedan aparat. Koji aparat? NIŠTA NE RAZUMEM!!!1 p.s. izvinjavam se na neznanju, ali .... voleo bih da naučim :)
problemi.493 swix, -> #491, mika
-=> **> Zar moze da se zove posebno neki nod? -=> -=> moze, ako imas broj :) ali ti ne preporucujem, -=> zato sto nikad neces dobiti... Pa, kao, mogo bi to znanje da podeliš sa nekim (recimo samnom :). Ajde, pošalji ili ovde ili na mail (meni na mail naravno :)
problemi.494 nenad, -> #492, swix
> Šta je bre PBX? > > Koji broj kad okrenem zvoni jedan aparat. Koji aparat? > p.s. izvinjavam se na neznanju, ali .... voleo bih da naučim :) Konferencija KOMUNIKACIJE, tema 'ptt' je pravo mesto za postavljanje ovih pitanja.
problemi.495 mika, -> #493, swix
**> Pa, kao, mogo bi to znanje da podelis sa nekim (recimo samnom **> :). to zamoli NENADa, posto on to zna.... a ima neka poruka vec napisana sa svim tim nodovima... eto, nenade, posalji.. ljudi traze ;)
problemi.496 mika, -> #492, swix
**> Kakav broj da znam? Tel. ili neki drugi? da tel.. koji drugi si mislio ?
problemi.497 swix, -> #494, nenad
-=>> Šta je bre PBX? -=>> -=>> Koji broj kad okrenem zvoni jedan aparat. Koji aparat? -=> -=>> p.s. izvinjavam se na neznanju, ali .... voleo bih da naučim :) -=> -=> Konferencija KOMUNIKACIJE, tema 'ptt' je pravo mesto za -=> postavljanje ovih pitanja. Otkud ja znam šta je to i u koju konferenciju spada!? Ako se već ovde spominje mora da ima i veze (neke) sa ovom konferencijom, što znači da bi ovde i mogo da padne odgovor. Umesto što kritikuješ mogo si i da odgovoriš već.
problemi.498 swix, -> #496, mika
-=> **> Kakav broj da znam? Tel. ili neki drugi? -=> -=> da tel.. koji drugi si mislio ? Otkud znam šta sam mislio. :) Koliko mi je tamo novih stvari napričo, nisam ni znao šta da mislim :)
problemi.499 swix, -> #495, mika
-=> **> Pa, kao, mogo bi to znanje da podelis sa nekim (recimo samnom -=> **> :). -=> -=> to zamoli NENADa, posto on to zna.... a ima -=> neka poruka vec napisana sa svim tim nodovima... -=> -=> eto, nenade, posalji.. ljudi traze ;) Ja tražio ja dobio :), ne baš od nenada ali ...... :) p.s. I ovim mu se putem (opet :) zahvaljujem !!
problemi.500 jjerry,
Hi,imam jedan problem,tako da valjda nisam promasio temu :) Naime,vezan je za slanje pisama na Internet...Ovako : Prob'o sam da posaljem pismo na adresu u obliku [user]@Eunet.co.yu i uvek mi se vraca pismo od mailer-daemona koji prijavljuje svakakve greske... Da li mozda treba da naznacim na koji server saljem ili nesto drugo ??? Samo opisite postupke :) 10X :)
problemi.501 dekik, -> #500, jjerry
D->> posaljem pismo na adresu u obliku [user]@Eunet.co.yu i uvek mi se Greshish ovaj greshish silno sine... Kada shaljesh mail konkretno na EUnet ne treba ti ono co znachi [user]@EUnet.yu
problemi.502 nenad, -> #500, jjerry
> posaljem pismo na adresu u obliku [user]@Eunet.co.yu i uvek mi se > vraca pismo od mailer-daemona koji prijavljuje svakakve greske... Ne postoji domen @eunet.co.yu već treba samo @eunet.yu.
problemi.503 gmatic, -> #500, jjerry
==> Hi,imam jedan problem,tako da valjda nisam promasio temu :) ==> Naime,vezan je za slanje pisama na Internet...Ovako : Prob'o ==> sam da posaljem pismo na adresu u obliku [user]@Eunet.co.yu i ==> uvek mi se vraca pismo od mailer-daemona koji prijavljuje ==> svakakve greske... Pa da nisi pogresio ime? Ili te je neko zaje*o i rekao pogresno? Neznam ja kad shaljem radi sve qjul. A da ono [user] nije tvoj user nego onoga kome shaljes(ali ovo si verovatno shvatio).
problemi.504 nenad, -> #497, swix
> -=> Konferencija KOMUNIKACIJE, tema 'ptt' je pravo mesto za > -=> postavljanje ovih pitanja. > > Otkud ja znam šta je to i u koju konferenciju spada!? Pa ni ne kažem ja da znaš već da ne znaš i zato te i upućujem u konferenciju u koju spada i gde je pravo mesto da dobiješ odgovor na svoja pitanja. > Umesto što kritikuješ mogo si i da odgovoriš već. Možda bih i odgovorio da je pitanje postavljeno u pravoj konferenciji, ovu konferenciju prate ljudi koji tu žele da nađu pre svega informacije o samom Sezamu i da se informišu o pitanjima vezanim za njegov rad, da reše evenualne probleme koje imaju. Ovde nije mesto za priču o PBX-u, principima programiranja "za sebe" i "za druge", diskusiji ko je dosadan a ko nije i sl. Očigledno je da ima novih korisnika koji su željni komunikacije i razgovora pa s vremena na vreme treba podsećati i na takve stvari.
problemi.505 jjerry, -> #502, nenad
Pa da...ustvari to mi je posle dekik rek'o.Zato se meni pismo uvek vraca od nekog mailer-daemona :) Probacu opet pa ako ima problema... :) Pozdrav !
problemi.507 simce,
E, ovaj sezam opet zvoni u prazno.. pa ne zovem ja da bih se nerviro :( A kada se najzad ulogujem, ono nema ni 10-oro ljudi na vezi ;( Ajde neka neko tu malo prochachka da se to sredi, pliiiz :) cu!
problemi.509 zvjezdan,
JA BIH ZELIO DA DOBIJEM EMAIL ADRESU, ODNOSNO DA SE UKLJUCIM U SISTEM PRIVATNE POSTE. KAKO TO DA POSTIGNEM?.
problemi.510 andon, -> #509, zvjezdan
> JA BIH ZELIO DA DOBIJEM EMAIL ADRESU ... zvjezdan@sezam.co.yu Imas automatski dobijanjem naloga na Sezam-u. Postu saljes naredbom mail write user@internet.adresa
problemi.511 nenad, -> #509, zvjezdan
> JA BIH ZELIO DA DOBIJEM EMAIL ADRESU, ODNOSNO DA SE UKLJUCIM U SISTEM > PRIVATNE POSTE. KAKO TO DA POSTIGNEM?. Ti već imaš svoju e-mail adresu, dobio si je samim učlanjenjem na Sezam, ona glasi: zvjezdan@sezam.co.yu.
problemi.512 dekik, -> #509, zvjezdan
D->> JA BIH ZELIO DA DOBIJEM EMAIL ADRESU,ODNOSNO DA SE UKLJUCIM U SISTEM D->> PRIVATNE POSTE.KAKO TO DA POSTIGNEM?. Samim tim shto si chlan sezama vech imash e-mail adresu. Tvoja e-mail adresa je zvjezdan@sezam.co.yu
problemi.514 nethsah, -> #509, zvjezdan
}> JA BIH ZELIO DA DOBIJEM EMAIL ADRESU, ODNOSNO DA SE UKLJUCIM U }> SISTEM PRIVATNE POSTE. KAKO TO DA POSTIGNEM?. ti vec imas adresu, ona glasi: zvjezdan@sezam.co.yu
problemi.515 mikeman,
Veze su veoma jadne. Zovem 1 sat i evo sada kad sam dobio, na vezi su jos 3 korisnika! (i recima tri!) Za fajl koji se pri normalnim uslovima prenese za 1:26min trebalo mi je oko 4min... Sta je u pitanju?
problemi.516 simce, -> #515, mikeman
> Za fajl koji se pri normalnim uslovima prenese za 1:26min > trebalo mi je oko 4min... Sta je u pitanju? Sezam.. navićićeš se :)
problemi.517 markok, -> #515, mikeman
===> Za fajl koji se pri normalnim uslovima prenese za 1:26min ===> trebalo mi je oko 4min... Sta je u pitanju? Ne stvarno je sranje meni je CPS 100-400 :))))
problemi.518 markok,
Zasto u poslednjih 5-6 dana sezam ne uspostavlja vezu lako kao pre i zasto ima ovoliko djubreta ??? :((((( Molim odgovor ili bar resenje za ove probleme :(
problemi.519 dzakic, -> #518, markok
> Zasto u poslednjih 5-6 dana sezam ne uspostavlja vezu lako > kao pre i zasto ima ovoliko djubreta ??? :((((( Molim odgovor ili > bar resenje za ove probleme :( Sa naše strane ništa nije menjano u poslednje vreme, naročito ne u poslednjih 5-6 dana. Primera radi, sistemska statistika kaže da u 4 poslednja dana, od oko 6000 poziva koliko opsluži sistem sa No Carrier se završilo 31.15% seansi. Pre 10 dana, od 10. do 14.04, sa pucanjem veze završilo se 31.24% seansi. Nije da to nešto puno govori, a naročito pucanje veze nije tako često (30%) jer mnogi za izlazak koriste alt-h umesto log. Međutim, brojevi su ujednačeni i nema mnogo odstupanja od neke ustaljene vrednosti. Biće da se veza nešto pogoršala usled lošijeg vremena ovih dana, kao i uvek. :(
problemi.520 nenad, -> #515, mikeman
> Veze su veoma jadne. Zovem 1 sat i evo sada kad sam dobio, na > vezi su jos 3 korisnika! (i recima tri!) Pre podne ja imam isti problem, jednostavno su veze između moje i Sezamove centrale preoptrećene (rekao bih čak da su preopterećene između moje i svih centrala :( ). Pomaže najčešće ako zoveš preko 011.
problemi.521 mango,
Zbog cega u poslednje vreme ne moze da se cita mail? Kad se otkuca mail xx (bilo koja mail komanda) zaglavi se i mora da se prekine sa ctrl-c ili ctrl-x?
problemi.523 swix, -> #520, nenad
|-> izmedu moje i svih centrala :( ). Pomaze najcesce ako zoves preko |-> 011. Jel onda PTT stancuje kao medjugradksi poziv ili normalno kao i bez tog O11?
problemi.524 dzakic, -> #520, nenad
> Pre podne ja imam isti problem, jednostavno su veze između moje i > Sezamove centrale preoptrećene (rekao bih čak da su preopterećene > između moje i svih centrala :( ). Pomaže najčešće ako zoveš preko > 011. Upravo tako. Na vezi sam oko 5-6 ujutru, veza savršena, 14400. Neki minut ispred sedam, veza gotovo redovno pukne. Znam da je na vezi max 2-3 korisnika. Pokušavam ponovo - BUSY :(. Nakon toga, sve brže od 1200, pa čak i sa 011, pukne nakon par minuta. Da li je to standardno zagušenje koje ptt doživi kada počne radno vreme, ćaskanje uz jutarnju kaficu.. ili 'samo' mašine iz štamparije unose dodatne smetnje, ne bih znao.
problemi.525 dzakic, -> #521, mango
> Zbog cega u poslednje vreme ne moze da se cita mail? Kad se otkuca > mail xx (bilo koja mail komanda) zaglavi se i mora da se prekine sa > ctrl-c ili ctrl-x? Iz loga se ne vidi ništa neobično, pokušaj preciznije da opišeš problem. Ako nisi dugo čitao mail, moguće je da je tvoj pointer ostao na nekoj dosta staroj poruci. Uradi jedno "mail seen /a", trebalo bi da odziv bude dosta brži.
problemi.528 nenad,
Da li je još neko primetio danas i juče probleme u dobijanju Sezamove centrale? Meni često "odćuti" nakon biranog broja, nekoliko puta sam dobio neke neraspoložene ;) babe, stalno prebacuje, daje zauzeto kada nije, veza puca češće nego ranije? Ne znam da li je problem do moje ili Sezamove centrale, pa zato pitam da li još neko imao slične probleme.
problemi.529 feniks, -> #528, nenad
│ Da li je još neko primetio danas i juče probleme u dobijanju │ Sezamove centrale? Meni često "odćuti" nakon biranog broja, │ nekoliko puta sam dobio neke neraspoložene ;) babe, stalno │ prebacuje, daje zauzeto kada nije, veza puca češće nego ranije? │ │ Ne znam da li je problem do moje ili Sezamove centrale, pa zato │ pitam da li još neko imao slične probleme. └────────────── Zovem sa 14*-*** i imao sam slične probleme. Izgleda da je u prekidu neki kabl za vezu između centrala. Vezu sam dobio tek pomoću 011...... a pucala je čak i na 1200 bauda!
problemi.531 mango, -> #525, dzakic
>> Zbog cega u poslednje vreme ne moze da se cita mail? Kad se otkuca >> mail xx (bilo koja mail komanda) zaglavi se i mora da se prekine sa >> ctrl-c ili ctrl-x? > > Iz loga se ne vidi nista neobicno, pokusaj preciznije da opises problem. > Ako nisi dugo citao mail, moguce je da je tvoj pointer ostao na nekoj > dosta staroj poruci. Uradi jedno "mail seen /a", trebalo bi da odziv bude > dosta brzi. Ma i to sam uradio, ali ;((( Jednostavno, zaglavi se i tako stoji sve dok ne prekinem sa ctrl-c:(
problemi.532 borisl, -> #528, nenad
> Da li je jos neko primetio danas i juce probleme u dobijanju > Sezamove centrale? Meni cesto "odcuti" nakon biranog broja, Jeste,i posle okrenute pete cifre izbacuje... Inace,ja sam na N.Bgd, 12.-...
problemi.533 markok, -> #528, nenad
===> Ne znam da li je problem do moje ili Sezamove centrale, pa ===> zato pitam da li jos neko imao slicne probleme. Onda je i do moje centrale posto ili mi se prekine dial posle 4. broja ili kada okrenem nista ili mi se javi neka zena :)
problemi.534 epson, -> #528, nenad
│ Sezamove centrale? Meni često "odćuti" nakon biranog broja, │ nekoliko puta sam dobio neke neraspoložene ;) babe, stalno │ prebacuje, daje zauzeto kada nije, veza puca češće nego ranije? └───────────────────────────────────────────────── Trebalo bi da pitaš da li neko NEMA probleme .
problemi.535 junior, -> #528, nenad
> Ne znam da li je problem do moje ili Sezamove centrale, pa zato > pitam da li još neko imao slične probleme. 14x-xxx, bilo je problema. Tek sa 011, ispred sezamovog broja sam uspeo da ga dobijem.
problemi.536 misar,
Koristim sistemski autoexec. U poslednje vreme, kod listanja privatne pošte posle prijavljivanja i kod izvršavanja definisane komande sezam, kod skupljanja privatne pošte, čekam po dva ili više minuta iako nema privatne pošte. Da li sam ja propustio nešto da podesim ili postoji nekakva komplikacija na sistemu?
problemi.537 nenad, -> #532, borisl
> Jeste,i posle okrenute pete cifre izbacuje... > Inace,ja sam na N.Bgd, 12.-... Ja sam na 13-, a koliko vidim slične probleme ima i feniks sa 14-. Sva ta tri broja su, ako se ne varam, na istoj centrali, tako da izgleda da ili rade neke remonte i proširenja pa smo _privremeno_ bačeni na neke druge puteve (dobra vest) ili je opet nešto počupano iz naših centrala za neke druge kojima telefoni više trebaju (loša vest). :(
problemi.538 markok, -> #536, misar
===> Da li sam ja propustio nesto da podesim ili postoji nekakva ===> komplikacija na sistemu? Postoje svakakve komplikacije na SEZAM-u :)
problemi.539 nenad, -> #536, misar
> Koristim sistemski autoexec. U poslednje vreme, kod listanja privatne > pošte posle prijavljivanja i kod izvršavanja definisane komande sezam, > kod skupljanja privatne pošte, čekam po dva ili više minuta iako nema > privatne pošte. Upravo u tome i može da bude problem. Pointer na zadnju pročitanu poruku se postavlja onda kada se ispune dva uslova: 1. poruka bude pročitana 2. regularno se završi rad (logout) ili se ekspicitno izvrši komanda seen Ako duže vreme nisi imao privatnih poruka, moguće je da je pointer "zaostao" tako da se uvek vrši provera od njega do kraja mail baze. Jedno MAIL SEEN /A na osnovnom promtu će ekspicitno postaviti pointer na kraj mail baze i listanje će biti brže.
problemi.540 morkin, -> #528, nenad
> Da li je još neko primetio danas i juče probleme u dobijanju > Sezamove centrale? Meni često "odćuti" nakon biranog broja, Sve je u redu... Centrala 66x
problemi.541 dekik, -> #528, nenad
D->> Da li je jos neko primetio danas i juce probleme u dobijanju Sezamove Ja ih uvek imam,valjda kazhu zbog nekompatibilnosti centrale... D->> centrale?Meni cesto "odcuti" nakon biranog broja, nekoliko puta sam Uvek posle okretanja sezamovog broja (uopshte brojeva koji pochinju na 6) chekam oko 5 - 10 sec do zvonjave ili busy-ja zbog gore navedenog razloga. D->> dobio neke neraspolozene ;)babe,stalno prebacuje,daje zauzeto kada To mi se jako retko deshava ;) D->> nije,veza puca cesce nego ranije? Ne znam da li je problem do moje D->> ili Sezamove centrale,pa zato pitam da li jos neko imao slicne D->> probleme. Veza ne puca nikad ( dobro skoro nikad ) i jako je stabilna na 14400 bauda.
problemi.542 nenad, -> #540, morkin
> Sve je u redu... > > Centrala 66x Bogami, ja sam od večeras potpuno odsečen, Sezam mogu da dobijem _samo_ preko 011.
problemi.543 supers, -> #528, nenad
>> Ne znam da li je problem do moje ili Sezamove centrale, pa zato >> pitam da li još neko imao slične probleme. Evo, ja nisam uspeo da prodam modem čoveku sa 43* centrale, jer se veza toliko pokvarila da nije moglo na 1200bps. Plač majke božije.
problemi.544 dekik,
Primetio sam da kochi kod ma l i gr l