problemi.545dekik,
-> #542, nenad
D->> Bogami,ja sam od veceras potpuno odsecen,Sezam mogu da dobijem _samo_
D->> preko 011.
Ali ja stvarno nishta neobichno ne primechujem...
problemi.546nenad,
-> #545, dekik> Ali ja stvarno nishta neobichno ne primechujem...
Kao što rekoh, radi se o problemima samo sa jedne (eventualno
dve) centrale.
problemi.547aljosa.obuljen,
probao sam iz tri pokusaja da ul-ujem file od oko 800k. desavalo se sledece:
procomm bi trebao po zavrsetku ul-a da mi prijavi da je ul zvrsen jednim
ispisom u status baru, da pusti zvucni signal i ukloni prozorce sa
statistikom ul-a. sve se to deilo, osim onog ispisa i to sva 3 puta.
posle toga je i sezam ostajao zablokiran posle par sec obavezno bi pucala
veza koja je do tada bila skoro savrsena. koincidencija? i don't think so.
prva dva pokusaja su bila da prikacim file uz poruku za grupu, a 3. je bio
da ul-ujem file u pad. ako citate ovu poruku, to znaci da je ul execa
uspesno zavrsen. dakle? kako da ja ul-ujem file ove velicine?
kasnije sam taj fajl nasao u padu, pre slanja ovog execa, ali velicina
nije odgovarala. kad sam pokusao sa Resuming Xfer, ul se zavrsio, a veza
ponovo pukla sa gore navedenim simptomima. dakle?
poz.
PS vezao sam se opet nakon sto mi je pukla veza nakon sto sam pokusao da
nastavim ul fajla u pad-u i opet je velicina ista kao malopre, tj. ne
odgovara originalu.
problemi.548morkin,
-> #540, morkin> Sve je u redu...
>
> Centrala 66x
Ko me je vukao za jezik? :(
Kada se ulogujem i upišem username Sezam me otkači. Ne stignem ni šifru da
upišem.
problemi.550nenad,
-> #547, aljosa.obuljen> kasnije sam taj fajl nasao u padu, pre slanja ovog execa, ali velicina
> nije odgovarala. kad sam pokusao sa Resuming Xfer, ul se zavrsio, a veza
> ponovo pukla sa gore navedenim simptomima. dakle?
Dešavalo se i ranije da neki fajlovi ne mogu da "prođu" kroz
mrežu i budu snimljeni na server. Ni ja nisam verovao dok nisam
video. Ne znamo šta je problem, instalacija, mrežna karta,
drajveri za nju na serveru, sve to po malo i kombinovano...
Kao privremeno rešenje može da posluži savet da se takav fajl
nekako "prepakuje" - najčešće su u pitanju JPG fajlovi, dakle
njih je dovoljno zipovati.
problemi.551morkin,
-> #550, nenad> Dešavalo se i ranije da neki fajlovi ne mogu da "prođu" kroz
> mrežu i budu snimljeni na server. Ni ja nisam verovao dok nisam
> video. Ne znamo šta je problem, instalacija, mrežna karta,
> drajveri za nju na serveru, sve to po malo i kombinovano...
I meni se dešava da upload fajla ne može da se završi (po završetku prenosa
čeka par sekundi i prekine se veza). To se dešava više puta, bez obzira na
veličinu fajla. Možda mi se samo čini, ali to se dešava skoro uvek kada se
najavi brisanje poruka u mail-u i grupama. Da li to ima neke veze sa softverom
ili hardverom, ne znam.
> Kao privremeno rešenje može da posluži savet da se takav fajl
> nekako "prepakuje" - najčešće su u pitanju JPG fajlovi, dakle
> njih je dovoljno zipovati.
Ne pomaže. Probao sam da šaljem i .doc i .zip fajlove.
problemi.552nenad,
-> #551, morkin> Možda mi se samo čini, ali to se dešava skoro uvek kada
> se najavi brisanje poruka u mail-u i grupama. Da li to ima neke veze sa
> softverom ili hardverom, ne znam.
Definitivno ti se čini, najava brisanja starih poruka ne oznčava
nikakvu promenu na sistemu osim što se pojavi jedna nova poruka u
temi obaveštenja.
> Ne pomaže. Probao sam da šaljem i .doc i .zip fajlove.
Dešava se ponekad i sa ZIP fajlovima, ali dosta ređe.
"Prepakovanje" u neki drugi format najčešće pomaže.
problemi.553misar,
-> #539, nenad> Ako duže vreme nisi imao privatnih poruka, moguće je da je
> pointer "zaostao" tako da se uvek vrši provera od njega do kraja
> mail baze. Jedno MAIL SEEN /A na osnovnom promtu će ekspicitno
> postaviti pointer na kraj mail baze i listanje će biti brže.
Bilo je ovo.
problemi.554nenad,
-> #553, misar> Bilo je ovo.
Onda ne znam šta bi moglo da bude uzrok, možda neki trenutni
"malfunction" mreže, možda je neko tog trenutka prevlačio preko
iste veliku količinu podataka. U svakom slučaju, rad sa mail-om
je sada, nezavisno od ove priče, drastično ubrzan, tako da ni
takva dešavanja ne bi smela da ometu normalno funkcionisanje.
problemi.555dzakic,
-> #536, misar> Koristim sistemski autoexec. U poslednje vreme, kod listanja privatne
> pošte posle prijavljivanja i kod izvršavanja definisane komande sezam,
> kod skupljanja privatne pošte, čekam po dva ili više minuta iako nema
> privatne pošte.
Pauza od dva minuta bi se moglo već reći da je neuobičajena.
Naime, pri normalnom radu najsporiji nod 'prelista' više od
hiljadu poruka u jednoj sekundi. Kada je mail baza puna, svih
60000 poruka bi trebalo da se pretraži za oko minut. Naravno,
sve zavisi od opterećenja mreže u tom trenutku i od broja poruka
koje su pristigle nakon vaše poslednje pročitane poruke.
Iako sam već napisao da je rad sa privatnom poštom upravo iz
ovih razloga pretrpeo značajne izmene, da kažem i ovo. Još uvek
se može desiti da sistem neuobičajeno dugo čeka na "mail list"
ukoliko u svom mailu nemate nijednu novu poruku. Problem je
prvenstveno u upgrade-u postojeće mail baze u novi format. Već
prvi put kada pošaljete ili primite privatnu poruku, rad ubuduće
će biti drastično brži, tj. 'Nema poruka.' se pojavljuje
trenutno.
Novi način rada sa mailom je nemoćan u situacijama kada se
pointer novih poruka postavlja na određeni datum (recimo: mail
seen 10apr), tada list/read moraju da pretraže svaki mail da
nađu koji je za vas. Jedino situacija koja se inače najčešće i
koristi (mail read, mail seen) daće pravi speed boost :).
problemi.558stameni,
cd <dir> se ne ponaša kao ncd, kako bi, čini se, trebalo: cd
fun prelazi samo u \windows\fun i \mac\fun, dok \dos\fun preskače.
Evo isečka iz loga:
----<cut>----
» cd fun
windows\fun» cd fun
mac\fun» cd fun
windows\fun» cd fun
mac\fun» cd \dos\fun
dos\fun»
----<cut>----
Sitan bug (da li?), ali ipak smeta.
problemi.559iaca,
Pri logovanju na Sezam i listanju privatne pošte dolazi do dugog čekanja.
Isto to se dešava i prilikom komande SEZAM tako da moram da ga prekinem sa
CTRL X.
Napominjem da nisam bio pretplaćen od oktobra '96.
Aca
problemi.560ividicki,
-> #559, iaca>-> Pri logovanju na Sezam i listanju privatne pošte dolazi do
>-> dugog čekanja. Isto to se dešava i prilikom komande SEZAM
>-> tako da moram da ga prekinem sa CTRL X.
>-> Napominjem da nisam bio pretplaćen od oktobra '96.
Kucaj 'mail seen /a' i sve će biti O.K.
problemi.561the.edge,
Jel to sezamu OPET ne radi email ili mi se cini?
Sumljivo mi je posto vec skoro 5 dana nisam primio ni jedan email, a trebao
sam...
Ako je OPET u kvaru, da li su poruke sacuvane, i zasto uprava cuti?
Izvinjavam se ako gresim.
AcCeSS DeNiED
problemi.562robot,
Hi,
Ne{to mi nije jasno. Na Herculesu sam imao lepo na{a slova, me}utim
od kada sam pre{ao na VGA i ho}u da imam na{{a slova sa komandom set
kod lepo na ekranu pod ta~kom b) vidim na{a slova, ali to ne ide na
sistem tako.
Da li je to mo`da {to trenutno radim pod Windows-ima i instaliran
mi je kao osnovni font font koji nema na{a slova. \
Da li je re{enje problema da stavim font koji ima na{a slovva.
Problem je i to {to sam profesionalni daktilograf i dosta {to sam
jedanput prelazio sa tastature pisa}e ma{ine na tastaturu ra~unara i
sada kucam po YUASCII rasporedu.
Unapred hvala na odgovoru.
Pozdrav - Dimitrije - Robot.
problemi.563hercog,
-> #559, iaca-*- Pri logovanju na Sezam i listanju privatne pošte dolazi do dugog
-*- čekanja.
-*- Isto to se dešava i prilikom komande SEZAM tako da moram da ga prekinem
-*- sa
Jesi li probao da otkucaš jedno mail seen /a? To bi trebalo
drastično da ti ubrza rad...
Sale
problemi.564dzakic,
-> #561, the.edge> Sumljivo mi je posto vec skoro 5 dana nisam primio ni jedan email, a
> trebao sam...
Elektronska pošta se redovno razmenjuje, više puta dnevno.
Proveri da li se poruka iz nekog razloga vratila pošiljaocu.
problemi.565dzakic,
-> #562, robot> Da li je re{enje problema da stavim font koji ima na{a slovva.
S obzirom da kada na sezamu otkucaš set code, vidiš sva naša
sloba u redu pod b), reklo bi se da je sa tvojim fontom sve u
redu, sa tom razlikom što naša slova na tvom računaru više nisu
po yuscii rasporedu već po standardnom cp852. To je dovoljan
uslov da kod sebe korektno vidiš naša slova u porukama koje
stižu do tebe. Međutim, da bi ono što ti kucaš bilo po 852
rasporedu, potrebno je da imaš odgovarajući drajver za
tastaturu, tako da kada pritisneš taster na kome je nacrtana
srednja zagrada [, dobiješ slovo š i sl.
> Problem je i to {to sam profesionalni daktilograf i dosta {to sam
> jedanput prelazio sa tastature pisa}e ma{ine na tastaturu ra~unara i
> sada kucam po YUASCII rasporedu.
Ovde leži osnova problema. Greška je što si se uopšte navikavao
da kucaš po yuscii rasporedu, jer je kodni raspored samo interni
način predstavljanja naših slova i ne bi trebalo da ima uticaja
na način kucanja i ono što se na ekranu vidi. Ako sam dobro
shvatio, mala slova š i ć dobijaš tasterima Shift + [ i ]. To je
loša navika i usporava kucanje.
Da si od početka imao odgovarajući drajver, nikakvo dodatno
navikavanje ti ne bi bilo potrebno. Moj je savet da se, ako je
ikako moguće, odvikneš, jer kucanje na računaru ne treba da se
razlikuje od kucanja na bilo kojoj standardnoj jugoslovenskoj
tastaturi. Tu podrazumevam i z i y kojima se položaj na našoj
tastaturi razlikuje od američkog standarda. Razlog je
jednostavan, na svakom sistemu se sasvim jednostavno može
podesiti ovakav YU raspored i _nikada_ nećeš imati problema sa
tastaturom, koji god operativni sistem da instaliraš, bio to
win95, winNT, OS/2... Potrebna je samo odgovarajuća YU tastatura
koja se kod nas prodaje na tržištu.
Na kraju konkretno: u autoexec.bat treba dodati liniju u kojoj stoji
"keyb yu,,c:\dos\keyboard.sys", i svi problemi su rešeni. Ovo bi
trebalo da obavi sam windows prilikom instalacije..
Kao alternativu dosovom drajveru keyb, možeš da pokušaš sa
zkey-em (u direktorijumu \dos\yu\zkey*.*) uz napomenu da radi u
dosu i windowsu. NT i OS/2 ga nešto gotive, tako da napravi više
problema nego koristi. Javi rezultate.
problemi.566stameni,
-> #565, dzakic>> Kao alternativu dosovom drajveru keyb, možeš da pokušaš sa
>> zkey-em (u direktorijumu \dos\yu\zkey*.*) uz napomenu da radi
>> u dosu i windowsu.
>> Javi rezultate.
Zak se diskretno interesuje za svoj program -- nije se pohvalio
da je on napisao zkey :)
Koristim ga dugo i radi odlično. Šta znači ono da radi u
Windowsu? U DOS promptu?
problemi.567dzakic,
-> #566, stameni> Koristim ga dugo i radi odlično. Šta znači ono da radi u
> Windowsu? U DOS promptu?
Naravno, zaboravio sam da napomenem pretpostavljajući da se
podrazumeva. Dovoljno je instalirati ga iz autoexeca i radi
u svakom tasku. Na žalost, (ili na sreću? ;) NT i OS/2 nemaju
tako nešto :).
problemi.568calex,
-> #567, dzakic> podrazumeva. Dovoljno je instalirati ga iz autoexeca i radi
> u svakom tasku. Na žalost, (ili na sreću? ;) NT i OS/2 nemaju
> tako nešto :).
Misliš, kada se digne iz autoexeca u Win95, onda radi u svakom dos
tasku a to ne može u NT-u? To je kod NT-a rešeno mnogo bolje. Svaki dos
task ima default autoexec.nt i config.nt pa ako se oni promene, svaki
task će da ih koristi. Još bolje, svaki task može da ima svoj autoexec
i svoj config pa gde ti šta treba, tu ga i definišeš.
problemi.569vsgdoo,
Danas oko podne -od 11 do 14- sezam je vrlo aktivno
zvonio u prazno, a juce oko 22 je samo ovo
>> ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ
>> ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ
>> ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ
>> ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ
>> ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ
na ekran kad se vezem i modemi se dogovore.
Moze li se znati o cemu se radi ???
Pozdrav
Vsgdoo
problemi.570dragosh,
-> #565, dzakic-->> sada kucam po YUASCII rasporedu.
--> Ovde lezi osnova problema. Greska je sto si se uopste navikavao
--> da kucas po yuscii rasporedu, jer je kodni raspored samo interni
--> nacin predstavljanja nasih slova i ne bi trebalo da ima uticaja
Zaboravljaš da je on imao Hercules grafuku,na kojoj nije moguće
instalirati ništa osim yuscija,mmikra i još tako nekih od kojih
je najpopularniji baš yuscii.Znači-ranije nije mogao da se navikava
na cp852,1250 i još neke "standardne" kodove...
problemi.571dzakic,
-> #568, calex> Svaki dos task ima default autoexec.nt i config.nt pa ako se oni promene,
> svaki task će da ih koristi.
Naravno, jer nt i os/2 dižu celu virtuelnu mašinu za jedan task.
Na postoji jedan, centralni autoexec, zajednički za sve taskove
što je uslov da zkey radi korektno jer se kači na int9 kao i
svaki kbd drajver. Ovako se za svaku virtuelnu mašinu siumulira
po jedan interapt, a zkey čita scan kod tastera direktno sa
hardverskog porta tako da tu izgleda nije baš sve najčistije.
Ono nažalost odnosilo se na činjenicu da zkey zbog toga ne radi.
problemi.572dzakic,
-> #570, dragosh> je najpopularniji baš yuscii.Znači-ranije nije mogao da se
> navikava na cp852,1250 i još neke "standardne" kodove...
Izgleda da se nismo najbolje razumeli. Napisao sam da je greška
što je navikao da _kuca_ po yuscii rasporedu, jer sam razumeo da
kuca bez ikakvog drajvera za tastaturu, čist yuscii kod. To je
pogrešno.
Drugo, u hercules eprom se može ugraditi font po bilo kom
rasporedu (kao što su se masovno štancovali epromi sa nekakvim
računari rasporedom), tako da se može ugraditi i cp852 i bilo
koji drugi. Tu je i softversko rešenje za one sa jeftinijim
ulaznicama :).
Naravno, u bilo kom slučaju, drajver za tastaturu je tu da
mapira tastere tako da prilikom kucanja ne moramo i ne treba da
vodimo računa koji kodni raspored se koristi. Zamisli da moraš
slovo ć stalno da kucaš kao Alt134.
problemi.573payce,
Nod 5 me upravo gushi skoro ko 14 :)
Prochachkajte to malo ;)
problemi.574mikeman,
-> #573, payce> Nod 5 me upravo gushi skoro ko 14 :)
Upravo sam na petici u transferu i sve je ok, cak i iznad proseka. :)
Jedino to sto se iz aviona vidi da je nod duplo sporiji od svih
ostalih... (jedino ?!;)
problemi.575mmilosh,
-> #572, dzakic> vodimo računa koji kodni raspored se koristi. Zamisli da moraš
> slovo ć stalno da kucaš kao Alt134.
Kad smo već kod toga... Koristim zkey i vgayu sa rasporedom cp1250 i nikako
da otkucam malo 'đ', samo kao Alt+240 :(. Ne radi ni ono AltGr+đ, ali
kad se sa Ctrl+Alt+F1 isključi zkey, taster normalno reaguje. Shift+đ sa
ili bez AltGr rade normalno. Ranije sam sa istim ovim programima koristio
cp852 i nikakvih problema nije bilo. E sad, ne sećam se baš šta sam sve
prčkao po fajlovima koje koristi zkey da bi namestio cp1250, ali šta god
da sam menjao, malo đ nije htelo da radi. :(
Već sam se navikao na Alt:)
Neka sugestija?
problemi.576stameni,
>> » conf
>> Conf» join pcos.2
>> Ne postoji konferencija PCOS.2.
Gde je ovo? Mislim da fali i neki tom Civilizacije.
problemi.577banga,
-> #575, mmilosh> Kad smo već kod toga... Koristim zkey i vgayu sa rasporedom
> cp1250 i nikako da otkucam malo 'đ', samo kao Alt+240 :(. Ne
> radi ni ono AltGr+đ, ali
Pod W95 ti nije potreban vgayu za cp1250. Potreban je samo u
MS-DOS Modu.
Koristim istu stvar bez problema, ali zkey 2.22, kod koga je đ sređeno
za cp1250.
problemi.578mmilosh,
-> #577, banga> Koristim istu stvar bez problema, ali zkey 2.22, kod koga je đ
> sređeno za cp1250.
Hmm, imam 1.0 iz 1992.
problemi.579tomak,
Prestao je da radi execute i up, ne znam tačno od kad. Komunikacioni
program je BitCom (BitWare). Ovo sam poslao iz DN-ovog terminala.
problemi.580sashae,
Jel' zna neko kako da posaljem pripremljen tekst fajl (po
mogucnosti spakovan i sifrovan, duzine 1-2 Kb) na internet
adresu, posto imam velikih problema da se dopisujem sa
ljudima po svetu - moram sve da kucam dok sam na vezi?
Pokusao sam sa file clipboardom nesto da uradim ali ne
vredi. Pa sam pisao u off-line-u u scroll buffer pa onda
kopirao red po red u editor na Sezamu. Pomagajte!
Unapred VEEELIKO HVALA!
problemi.581epson,
-> #580, sashae
│ ljudima po svetu - moram sve da kucam dok sam na vezi?
└─────────────────────────────────────────────────
Probaj da koristiš neki off-line reader, SOR 2.33, SORPRO + tomijev
konvertor NET2PRO ... Ako te mrzi onda ručno napravi exec u bilo kom
editoru :
..mail write e-mailadresa
... tekst ...
X.
Xs
Moram sam da stavim X ispred '.' i 's' da mi nebi sezam 'sasekao'
poruku . Ti kad pišeš exec piši bez 'X' .
problemi.582the.edge,
Imate silne probleme sa uploadom. Juce sam primetio da na nodu 9 nije hteo
upload execa, a evo sada ni na 12. ne radi.
AcCeSS DeNiED
problemi.583geronimo,
Imam VELIKE ali VELIKE probleme sa uploadom.
Nece da radi iako je ishao zadnjih 4 meseca perfektno...
Sankcionishite to pod hitno..Stvarno nema smisla
problemi.584supers,
-> #581, epson>> X.
>> Xs
>>
>> Moram sam da stavim X ispred '.' i 's' da mi nebi sezam 'sasekao'
Ovako ti sigurno ne bi sasekao poruku jer su ti redovi uvučeni.
problemi.585vector,
U zadnje vreme imam problema sa slanjem exec fajla. Jednostavno, ne mogu da
posaljem exec (tj. ni jedan jedini bajt), bez obzira na stabilnost veze.
problemi.586epson,
Upload je faličan, meni svaki drugi put neće da ulne Exec :(
problemi.587epson,
-> #584, supers
│ Ovako ti sigurno ne bi sasekao poruku jer su ti redovi uvučeni.
└─────────────────────────────────────────────────
Ok, nisam hteo da eksperimentišem .
problemi.588vector,
Cak ni ASCII upload ne uspeva.
problemi.589vector,
-> #588, vector
Uspeo sam da "posaljem" exec tako sto sam fajl exec.net preneo u Telemate
editor pa odatle copy/paste na SezamNet. :(
Zasto upload ne funkcionise ?!
problemi.590sareni,
Definitivno sa exec-om nesto ne valja.
problemi.591gonzo,
-> #579, tomak> Prestao je da radi execute i up, ne znam tacno od kad.
> Komunikacioni program je BitCom (BitWare). Ovo sam poslao iz
> DN-ovog terminala.
Predji na Telemate (DOS)... bolje je ;)
problemi.592gonzo,
-> #581, epson> Probaj da koristis neki off-line reader, SOR 2.33, SORPRO +
~~~~~~~~
Nisam u toku izgleda, gde naci 2.33 ? imam 2.30...
problemi.593tomak,
-> #591, gonzo> Predji na Telemate (DOS)... bolje je ;)
Prelaženje sa jednog na drugi program u principu mi zvuči pregrubo
opredeljivanje (kao i sva slična opredeljivanja) jer na većem hard
disku mogu (barem takvih veličina) da budu razni programi i da se
prema potrebi koriste i jedan i drugi i treći ...
Ovo sam poslao sa Telemate-om (može i iz Win-a) stvarno je bolji ;)
(jer mu radi upload). :)
problemi.594epson,
-> #592, gonzo
│ Nisam u toku izgleda, gde naci 2.33 ? imam 2.30...
└─────────────────────────────────────────────────
To je to . 'Lapsus tastaturiš' (c) banga .
problemi.595gonzo,
Exec nikako ne radi na nodu 1. Na ostalima je do sada radio...
problemi.596the.edge,
-> #591, gonzoMa kakav telemate...dobro mu nisi rekao nesto iz kamenog doba, neki com. prog
na pedale ;)
Uzmi ti lepo Terminate 4.0 i shishaj...
AcCeSS DeNiED
problemi.597vector,
-> #585, vector
Upload ponovo radi, izgleda da je sada sve u redu.
problemi.598the.edge,
-> #597, vectorUpload NE RADI! Evo sad nije hteo ul mog execa...ili mozda the.edge ima exec
ignore? ;))
AcCeSS DeNiED
problemi.599tomak,
-> #594, epson
Proradio je up (sa BitCom-om) a ovo šaljem kao exec ...
problemi.600vector,
-> #598, the.edge
˙˙˙ Upload NE RADI! Evo sad nije hteo ul mog execa...ili mozda the.edge ima
˙˙˙ exec ignore? ;))
Meni je upload execa uspeo. Mozda zavisi od nodova.
problemi.601livan,
Na temu problema sa exec-om.
Evo šta se dešavalo.
1. upload-ujem exec sa e-mail porukom
2. izvršim exec
3. primetim grešku u adresi i odmah izbrišem mail (mail del <broj> )
4. editujem exec u pad-u i ispravim adresu
5. ponovo pokušam da ga izvršim i dobijem poruku tipa "Ovaj exec je već
izvršen. Promene poništene."
Nije pomagalo preimenovanje exec fajla, već sam morao malo i sadržaj da
menjam kako bi prošao.
E sad, jel' to tako treba ili ima tu i neka greška?
problemi.602gonzo,
-> #599, tomak> Proradio je up (sa BitCom-om) a ovo saljem kao exec ...
Zavisi od noda do noda... na prvom sigurno ne radi...
problemi.603obren,
-> #601, livan> 5. ponovo pokušam da ga izvršim i dobijem poruku tipa "Ovaj exec je već
> izvršen. Promene poništene."
To je mehanizam sa sprečavanje slanja duplih poruka na sistem (proverava
se identičnost prve poruke u execu).
problemi.604tomak,
-> #602, gonzo> > Proradio je up (sa BitCom-om) a ovo saljem kao exec ...
> Zavisi od noda do noda... na prvom sigurno ne radi...
Ne zovem *422 nego posebne brojeve i citiranu poruku sam poslao baš sa
prvog, možda zato tebi ne radi jer je meni proradio, odnosno proradio je
BitCom-ov - Zmodem, koji se pre (tupo i 100%) zakucavao; izbacivao je (na
više nodova) poruku "Time out!".
problemi.605ldjordje,
Zvoni u prazno! ;(
problemi.606ividicki,
-> #601, livan>-> E sad, jel' to tako treba ili ima tu i neka greška?
Koliko ja znam , tako treba, jer zamisli našta bi ličilo da pošalješ exec u
kome ime 15-20 poruka dva puta ? A to se sigutno ne bi desilo samo tebi ;)
problemi.607junior,
-> #601, livan> 5. ponovo pokušam da ga izvršim i dobijem poruku tipa "Ovaj
> exec je već izvršen. Promene poništene."
Dodaj još jedan space, ili jedan red na kraju poruke (kad već
edituješ) ili slovo ili .. shvataš već ;)
problemi.608emajsijuen,
» ma
Mail» send vector /r
'/r' nije registrovan korisnik SezamNet-a.
Mail» .e
» ma se vector /r
Lin ˙˙˙˙ Pos ˙˙ Chr ˙˙˙˙˙ Ins ˙˙˙ min ¨ZBB Editor¨ Ctrl-O Pomoc Ctrl-Z Kraj
1 1 2 21
Poruka za vector.
<EOF>
Poruka (Snimi/Odustani/Listaj/Nastavi/Page/Who/U pad)? s
Poruka pod brojem 52852.
»
Neki bug ?
problemi.609gonzo,
-> #605, ldjordje> Zvoni u prazno! ;(
Da, ali samo preko dana.. nocu je ok? Jel to gasite nodove??
problemi.610vlsadr,
U zadnje vreme kada zovem kada okrenem sezamov broj...
signal dolazi posle nekada i cak 15-20sekundi
a nekada posle 2-3
Cesce se dogadja ovo prvo pa me interesuje u cemu je fora?
problemi.612pvlada,
══════════════════════════════ UKUPNO ═ TEKUĆI MESEC ═ PRETPLATA ═
Broj poziva 1238 22 10.09.1997
Vreme na vezi 346:51:20 5:13:44 ─── VREME ───
Vreme u chatu 61:25:44 0:00:00 30 / 90
Vreme u file transferu 73:19:33 1:33:57 ═══════ LIMIT
Broj privatnih poruka 900 18 500
Internet mail (kb) 1132 8 1024
Broj poruka u konf 216 3 300
Download (mb) 18 7 48
Upload (mb) 11 0 8
───────────────────────────────────────────────────────────────────
Čini mi se da ova statistika neradi baš najbolje, pošto sam bio
u file transferu preko 73 sata a imam modem 14400 i uvek zovem
na toj brzini nije moguće da sam download-vao i upload-ovao samo
30 Mb, a i tačno znam da sam mnogo više poslao i skinuo,
naprimer svakog meseca prekoračim upload limit, a i dosta
fajlova skidam.
Šta se dešava ?
Pozdrav Vlada
problemi.613simce,
-> #612, pvlada> Šta se dešava ?
Koliko sam primetio nisi jedini ovo se svima deshava..
Kada predjesh 64 mb uploada ili downloada on krece opet
iz pochetka da ti broji..
Neznam zashto nadlezni ovo nisu sredili poshto znam par
sezamovaca koji su se zalili sysadmin-ovima na vezi i
nishta..
problemi.616pvlada,
-> #612, pvladaZamolio bi nadležne da mi odgovore na poruku 3.612.
Pozdrav Vlada
problemi.617v.dragojevic,
Molim da mi moderator ne brise vise poruke u konferenciji
m.oglasi/razno.
Niti sam firma, niti ponavljam oglas vise puta (svaki put nailazim
na obrisan oglas), niti ide na ziro racun.
Molim objasnjenje ?
Kolko vidim salju se oglasi za hardver itd. svakodnevno sa istim
sadrzajem spiskom komponeneti itd. i nisu brisani.
Valjda mogu jednom nedeljno da ostavim oglas, a da ne bude obrisan ?
problemi.618nenad,
-> #612, pvlada> Čini mi se da ova statistika neradi baš najbolje,
U pravu si, radiće do sutra (tj. već danas).
problemi.619pecanac,
I love node 14.
problemi.620ividicki,
-> #612, pvlada>-> naprimer svakog meseca prekoračim upload limit, a i dosta
>-> fajlova skidam.
>-> Šta se dešava ?
Isti problemi...
problemi.621ividicki,
-> #618, nenad>-> U pravu si, radiće do sutra (tj. već danas).
A šta da radimo sa pogrešnom statistikom ?
kod mene bi trebalo da u UKUPNOM DOWNLOAD-u stoji min. 150 Mb
problemi.622nenad,
-> #621, ividicki> A šta da radimo sa pogrešnom statistikom ?
Ništa.
problemi.623vector,
-> #621, ividicki
˙˙˙ A sta da radimo sa pogresnom statistikom ?
˙˙˙
˙˙˙ kod mene bi trebalo da u UKUPNOM DOWNLOAD-u stoji min. 150 Mb
Zar nekome smeta to sto mu program daje podatak da je preuzeo 10MB
umesto 176MB ? (ili se taj neko samo hvali tim podacima... ;)
problemi.624gonzo,
-> #622, nenad> > A sta da radimo sa pogresnom statistikom ?
> Nista.
Po obicaju !
problemi.625goxi,
Pogledaj te sad ovo!!!
Conf:SEZAMNET.2>d
Teme u konferenciji SEZAMNET.2:
1. obavestenja 24, nema novih
2. pitanja 989, nema novih
3. problemi 574, nema novih
4. predlozi 347, nema novih
5. konferencije 2, nema novih
6. fajlovi 59, nema novih
7. olr 305, novih 1
8. vote 5, nema novih
9. kritika 331, nema novih
32. razno 658, novih 1
Conf:SEZAMNET.2>r razno
Nema poruka.
Conf:SEZAMNET.2>
Sta je ovo??Kao prvo: RAZNO je pod brojem 32???Kao drugo: pise:32. razno
658, novih 1 ", a kad ja napisem read razno on kaze:"Nema poruka."
:))))))))))))
Sta je sad ovo???
Pozdrav!
problemi.626vector,
-> #625, goxi
Nekome si dao ignore, a taj neko je poslao poruku u temu razno.
ps. Verovatno meni. o;)
problemi.627juice,
Mislim da je krajnje vreme da se ljudi vise ne lazu,jer Sezam
apsolutno nije BBS sa 15 nodova,posto je onaj 14 apsolutno
neupotrebljiv.Znam da nisam rekao nista novo ali ovo prevazilazi
sve moguce granice.Mislim ludilo.Ako niste primetili,uvece kada je
najveca guzva,uvek je nod 14 prazan i ako ubodes slucajno vezu uvek
se ulogujes na 14,a tu se ostaje otprilike 2 minuta,a o up i
downloadu da ne pricam.Ili ga iskljucite potpuno ili ga bar malo
poboljsajte.
Pozdrav!Juice!
problemi.628vlsadr,
Kako da text pripremljen u padu posaljem u neki conf.?
pomagajte..........
problemi.629nenad,
-> #628, vlsadr> Kako da text pripremljen u padu posaljem u neki conf.?
conf write NEKAKONF:nekatema fajl.txt &
Gde je fajl.txt ime tog teksta koji je u pad-u.
problemi.630simce,
-> #627, juice> apsolutno nije BBS sa 15 nodova,posto je onaj 14 apsolutno
> neupotrebljiv.Znam da nisam rekao nista novo ali ovo
> prevazilazi sve moguce granice.Mislim ludilo.
Slazem se. Ja kada se ulogujem na nod 14 (u bilo koje doba)
odma prekidam vezu i zovem ponovo. Nemam zhivaca da se
bakcem stim.
problemi.631goxi,
Opet neki kvar???
>w
msp. 13:08 Read
pvlada 12:40 Read
milosh.zorica 13:05 Read
sabre 13:06 Sezam - GENOCIDE ON LINE -
sane 12:46 Chat mika
ivkeb 13:05 Chat
drist 12:40 Sezam I R O N M A I D E N
calex 13:08 Transfer
drejk 13:09 Chat I wish I was a little bit taller
goxi 13:07 Sezam
jones 10:56 Read
bstevan 12:54 Sezam
ssava 12:53 Transfer
Pogledaj te od kada je jones na vezi. :)))))
problemi.632jones,
-> #631, goxi>> Opet neki kvar???
>> >w
>> msp. 13:08 Read
>> pvlada 12:40 Read
>> milosh.zorica 13:05 Read
>> sabre 13:06 Sezam - GENOCIDE ON LINE -
>> sane 12:46 Chat mika
>> ivkeb 13:05 Chat
>> drist 12:40 Sezam I R O N M A I D E N
>> calex 13:08 Transfer
>> drejk 13:09 Chat I wish I was a little bit taller
>> goxi 13:07 Sezam
>> jones 10:56 Read
>> bstevan 12:54 Sezam
>> ssava 12:53 Transfer
>>
>> Pogledaj te od kada je jones na vezi. :)))))
Stvarno smesno.Maime ja sam se povezao u ono vreme kada
je nevedeno ali nisam odtao duze od 15 minuta.Povezivao sam
se jedno 5-6 puta i stalno mi je pucala veza pa mi je
dojadilo i nisam zvao sve do sad.U to vreme nisam na bio
sistemu a koliko vidim ni vreme mi nije teklo :)
Pa,moderatori, pozabavite se malo ovim...
pozdrav
problemi.634zoxy,
-> #631, goxi> goxi 13:07 Sezam
> jones 10:56 Read
> bstevan 12:54 Sezam
> ssava 12:53 Transfer
> Pogledaj te od kada je jones na vezi. :)))))
E, prijatelju...
jones ima extended nivo pristupa... ajde jones nemoj sad da porices..eto sad
svi vide.. ;)))
btw. i ne samo jones
ajd sad neko neka pita sta je to extended nivo?
problemi.635gonzo,
-> #634, zoxy> ajd sad neko neka pita sta je to extended nivo?
Sta je, stvarno ? ;)
problemi.636vule.,
Kako se brise baza u SOR-u?
problemi.637hercog,
-> #636, vule.-*- Kako se brise baza u SOR-u?
Fleguješ poruke koje oćeš sa * il otkucaš flagm, pa izabereš
interval poruka koje hoćeš da označiš. Potom otkucaš jedno
remove, pa kad to odradi posao, ondak i jedno pack...
Sale
problemi.638dule.n,
-> #636, vule.=> Kako se brise baza u SOR-u?
Ako 'oćeš da obrišeš baš celu bazu poruka, onda treba da obrišeš
sve fajlove iz DATA poddirektorijuma osim SOR.CFG i to ti je to.
problemi.639epson,
Da li može da pretraga novih fajlova traje dužeeeeeee ? Oscilacije
između nodova su velikeeee . Nod 14,5, ... su katastrfoaaa . Molim
upravu da okači telefone 'DOBRIH' linija .
problemi.640mango,
U poslednje vreme mi sysmsg prijavljuje svaki odgovor na moje poruke u
konfama. U cemu je stos?
problemi.641hercog,
-> #640, mango-*- U poslednje vreme mi sysmsg prijavljuje svaki odgovor na moje poruke u
-*- konfama. U cemu je stos?
Promena u sezamovom softwareu....
Sale
problemi.642gonzo,
-> #640, mango> U poslednje vreme mi sysmsg prijavljuje svaki odgovor na moje
> poruke u konfama. U cemu je stos?
Pobolj{an je.
problemi.644dimitrijevic,
Evo jednog problemcica,,,
mislim da nije veliki, ali moze vam skrenuti paznju, kao
dobronameran potez s moje strane...
Kad saljem E-mail iz "exec"-a (to mi se u zadnje vreme stalno
desava), kod prve poruke ne registruje "." i "S" te upisuje
drugu poruku sa drugom e-mail_adresom u u onu prvu.
Imam utisak da ce je zavesti bez problema, ako se ispise manji broj
redova u poruku, ali to nisam probao do sad.
Mala sugestija ako ne gresim,,, podesiti parametre kod broja
redova, na izlasku iz poruke u "exec"-u...
Pozdrav...
problemi.645nenad,
-> #644, dimitrijevic> Kad saljem E-mail iz "exec"-a (to mi se u zadnje vreme stalno
> desava), kod prve poruke ne registruje "." i "S" te upisuje
> drugu poruku sa drugom e-mail_adresom u u onu prvu.
Ako exec praviš ručno bitno je da ta tačka bude na početku
_praznog_ reda. Ako slučajno ostane neki space iza to neće biti
protumačeno kao kraj poruke. Najbolje je da koristiš neki editor
koji ne čuva razmake na kraju redova, a još bolje je da koristiš
neki off-line reader koji ceo proces automatizuje.
problemi.646vule.opaki,
Imam jedan problem......
Jel moguce da se na sezam posalje neka moja igra ili program
koji sam napravim...
Ako moze kako?(Nov sam pa ne znam)
A ako ne moze je*i ga!!!
UNAPRED ZAHVALAN
NajOPAKIJI od svih opakih tipova...
Vule OPAKI
problemi.647nenad,
-> #646, vule.opaki> Jel moguce da se na sezam posalje neka moja igra ili program
> koji sam napravim...
> Ako moze kako?(Nov sam pa ne znam)
Možeš da pošalješ fajl uz poruku u odgovarajuću
konferenciju/temu. U poruci napiši o čemu se radi.
problemi.648vule.,
-> #646, vule.opaki■ Imam jedan problem......
■ Jel moguce da se na sezam posalje neka moja igra ili program
■ koji sam napravim...
■ Ako moze kako?(Nov sam pa ne znam)
■ A ako ne moze je*i ga!!!
UPLOAD-ujes u PAD pa zakacis za postu ili poruku.
I da ti kazem da bi voleo da vidim tvoje igre i programe
I obavezno mi kazi u kom si jeziku pisao !
P.S. za ono 'Vule opaki' cemo da vidimo ko je opak !!!
problemi.650dimitrijevic,
PORUKA MODERATORU, KAKO BI' PRENEO ODGOVORNIMA!!!!
Ja stvarno ne znam sta se desava sa ovom mrezom u zadnje
vreme??????
Kao prvo, vise od pola poruka iz konferencija proglasava starim
i ako nisu procitane.
Kao drugo, kad posaljem poruku, nisam je ni procitao vec je zastarel.
Kao trece, e-mail cas ide cas ne ide, treba cekati po nekoliko
dana da bi poruka otisla na odrediste...
Kao cetvro, mozda i prvo, moderator je u potpunosti azuran
kod brisanja poruka,,, to jedino za sad funkcionise besprekorno...
Pocinje te po malo da mi licite na neke drzavne aparate.
"SECI GDE STIGNES A ZA OSTALO KO IH J..."
Hajde,,, mozemo razumeti da se unapredjuje siftver, ali ako ce to
da traje celo leto, bar nas obavestite da se privremeno prebacimo na
neku drugu mrezu...
Jer ako se ovako nastavi onda je ovo uzaludno tracenje vremena !!!!
i, ne doduse neke clanarine, ali ipak i to je novac.
Pozdrav
Zoran
.
S
problemi.651hercog,
-> #646, vule.opaki-*- Jel moguce da se na sezam posalje neka moja igra ili program
-*- koji sam napravim...
Pošalješ poruku fajl moderatoru, user guta i uz nju prikačiš
datoteku sa tvojom igrom...
Sale
problemi.652hercog,
-> #646, vule.opaki-*- Jel moguce da se na sezam posalje neka moja igra ili program
-*- koji sam napravim...
Pošalješ poruku fajl moderatoru, user guta i uz nju prikačiš
datoteku sa tvojom igrom...
Sale
problemi.653nenad,
-> #650, dimitrijevic> Kao prvo, vise od pola poruka iz konferencija proglasava starim
> i ako nisu procitane.
Pointeri na nove poruke se ne pamte za svaku poruku za svakog
korisnika posebno (to bi bio ogroman broj, na stranu što je u 99%
slučajeva nepotreban), već praktično na nivou celih konferencija.
Zbog toga ako je poruka koju si pročitao stigla kasnije od neke
koju nisi - nakon izlaska sa sistema ili komande seen biće
proglašena za pročitanu i ona, kao i sve druge "starije" od one
koja je pročitana.
> Kao cetvro, mozda i prvo, moderator je u potpunosti azuran
> kod brisanja poruka,,, to jedino za sad funkcionise besprekorno...
Ako misliš na konferenciju MALI.OGLASI, ona je besplatna i kao
takva namenjena je malim oglasima i nije dozvoljeno ostavljati
komercijalne oglase.