problemi.654gmatic,
-> #646, vule.opaki==> Imam jedan problem......
==> Jel moguce da se na sezam posalje neka moja igra ili program
==> koji sam napravim...
==> Ako moze kako?(Nov sam pa ne znam)
Pa okacis je lepo uz poruku u odgovarajucu konfu i to ti je to.
Mozes i da opomenes file moderatora da obrati paznju na to ako
je qjul.
problemi.655gmatic,
-> #650, dimitrijevic==> Kao trece, e-mail cas ide cas ne ide, treba cekati po
==> nekoliko dana da bi poruka otisla na odrediste...
Da na primer program mi nestiza sa pro-a vec 3-4 dana!!!
Kad ce-nememo pooooojma!
problemi.656dimitrijevic,
-> #653, nenad
---------------------------------------------------------
> Kao prvo, vise od pola poruka iz konferencija proglasava starim
> i ako nisu procitane.
Pointeri na nove poruke se ne pamte za svaku poruku za svakog
korisnika posebno (to bi bio ogroman broj, na stranu sto je u 99%
slucajeva nepotreban), vec prakticno na nivou celih konferencija.
Zbog toga ako je poruka koju si procitao stigla kasnije od neke
koju nisi - nakon izlaska sa sistema ili komande seen bice
proglasena za procitanu i ona, kao i sve druge "starije" od one
koja je procitana.
> Kao cetvro, mozda i prvo, moderator je u potpunosti azuran
> kod brisanja poruka,,, to jedino za sad funkcionise besprekorno...
Ako mislis na konferenciju MALI.OGLASI, ona je besplatna i kao
takva namenjena je malim oglasima i nije dozvoljeno ostavljati
komercijalne oglase.
-------------------------------------------------------------------
NE ZNAM DA LI SE VI MODERATORI BAVITE DIPLOMATIJOM NA OVOM
SISTEMU ILI IMATE JOS NEKA ZADUZENJA,,, MADA ME NE INTERESUJE.
IMA LI SMISLA TO STO SE RADI SA E-MALI-om.
OBAVESTITE LJUDE DA TO NE RADI I BICE NAM LAKSE NEGO
DA SE ZALUDJUJEMO... POSTOJE I NEKE OZBILJNE POSTE KOJE SE
SALJU PREKO E-MAIL-a, NIJE SVE ZEZANJE, KAKO VI U ZADNJE VREME
PREDSTAVLJATE OVU MREZU...
AKO OVAJ NET SISTEM NIJE U STANJU DA OBAVLJA PROFESIONALNO
SVOJ POSAO,,, ONDA NEMA SMISLA LJUDE ZALUDJIVATI I UZIMATI IM PARE...
MOGU DA POSTOJE TOLERANCIJE I RAZUMEVANJA, ALI OBJAVITE DA
TO NE RADI DO TOG I TOG DATUMA.... A NE OVAKO DA NAS BUKVALNO
ZAJEBAVATE... I DA NA JEDAN AMATERSKI I NE PROFESIONALAN NACIN
VUCETE ZA NOS....
NADAM SE DA CE OVA KRITIKA UTICATI POZITIVNO NA VAS RADI VAS...
problemi.657hadzi,
-> #656, dimitrijevicHeeeej! Nemoj tako! Nije da ne radi... Kod mene i jos nekih e-mail
radi SUPER :). Mozda e-mail ne radi samo kod nekih :(...
problemi.658the.edge,
Sta je ovo? Opet email sa svetom ne radi? ;(
Juce sam bio poslao sam sebi mail (sa afrodite! relacija: yu-yu!)
i jos nije stigao. :(( Ako se ovako nastavi definitivno prelazim na hotmail.
Ocekujem vazne emailove i ovo mi se uzasno ne dopada...
AcCeSS DeNiED
problemi.659buva,
zashto nefunkcionishe e-mail sa inostranstvom ?
problemi.660the.edge,
Mislio sam da je problem do EUneta, sto se tice emaila, medjutim EUnet radi
savrseno, tako da je problem ocigledno drugcije prirode. Hteo bih bar da znam
u cemu je problem. Da li su sacuvani emailovi koji su trebali da stignu?
Zasto neki korisnici dobijaju, a neki ne?
Sta se #%@#%#^(**!#%@%! desava?
AcCeSS DeNiED
problemi.661gmatic,
-> #660, the.edgeAjmo pistaljke pa setnja po konfama i vicemo HOCEMO E-MAIL!
problemi.662vlsadr,
E ovaj...jel znate mozda cija je grupa GIF.JPG ili tako nesto,
posto ocu da postanem clan?
cu
problemi.663mirkomi,
-> #661, gmatic>>>>>>Mislio sam da je problem do EUneta,
sto se tice emaila, medjutim EUnet radi
>>>>>zashto nefunkcionishe e-mail sa inostranstvom ?
>>>>Sta je ovo? Opet email sa svetom ne radi? ;(
>>>Heeeej! Nemoj tako! Nije da ne radi... Kod mene i jos nekih e-mail
>> IMA LI SMISLA TO STO SE RADI SA E-MALI-om.
>Ajmo pistaljke pa setnja po konfama i vicemo HOCEMO E-MAIL!
Interesantno kako niko nece da odgovori.
problemi.664nenad,
-> #660, the.edge> Mislio sam da je problem do EUneta, sto se tice emaila, medjutim
> EUnet radi savrseno, tako da je problem ocigledno drugcije prirode.
> Hteo bih bar da znam u cemu je problem.
Problem je delimično i do Eunet-a i delimično i do nas. Eunet je
menjao neka interna setovanja (u vezi limita i sl.) što se "sukobilo"
sa onim što smo mi imali podešeno i na šta se računalo. Na to se
nadovezao i jedan mali softversko-hardverski problem sa mašinom koja
menja mail, a povrh svega je bio u prekidu i telefonski kabl za tu
istu mašinu! :( Da Marfi ne bude besposlen i Zak i ja smo bili na par
dana van Beograda u to vreme.
Izvinjavamo se za sve neprijatnosti koje su mogle da budu
posledica ovih problema, ali reagovali smo što smo brže mogli.
> Da li su sacuvani emailovi koji su trebali da stignu?
Svi mail-ovi su sačuvani.
> Zasto neki korisnici dobijaju, a neki ne?
Kao što rekoh, nekoliko stvari se desilo istovremeno pa je bilo
više problema. Sada bi trebalo da je sve u redu i da mail funkcioniše
normalno. Ako i dalje bude nekih problema, molimo javite.
problemi.665vector,
-> #662, vlsadr
Ů│Ţ E ovaj...jel znate mozda cija je grupa GIF.JPG ili tako nesto,
Ů│Ţ posto ocu da postanem clan?
Pogledaj spisak grupa komandom GROUP SHOW /P :)
problemi.666gmatic,
-> #663, mirkomi==> Interesantno kako niko nece da odgovori.
E danas sam dobio mail iz sveta! Srece!
problemi.667epson,
Skidam poruke iz nove konferencije i dobijem poruku 'Textpad limit
prekoračen' . Kako da skidam poruke ? (jednu po jednu ?)
problemi.668vlsadr,
-> #660, the.edgeE ja definitivno drzim rekord u kasnjenju MAIL-a
:->
problemi.669gmatic,
-> #668, vlsadr==> E ja definitivno drzim rekord u kasnjenju MAIL-a
==> :->
Kolko? Meni nije stigao 5-6 dana pa juce stize(a nadam se i ode).
problemi.670vlsadr,
-> #669, gmatic>>Kolko?
Tvinfo@Sezampro.yu mi je poslao TV program
za nedelju 20. ili 21. ovog meseca
a to je stiglo juce...
Sva sreca da je sada sve u redu...
problemi.671pvlada,
Koliko se sećam bio je poblem sa statistikom u uploadu i
downloadu, pa je onda kao rešen, e pa kod mene nije :(
pvladawindowsĐgraph>> st
══════════════════════════════ UKUPNO ═ TEKUĆI MESEC ═ PRETPLATA ═
Broj poziva 1339 10 10.09.1997
Vreme na vezi 376:29:03 2:26:30 ─── VREME ───
Vreme u chatu 62:12:27 0:00:00 30 / 90
Vreme u file transferu 82:59:40 1:12:25 ═══════ LIMIT
Broj privatnih poruka 963 7 500
Internet mail (kb) 1189 3 1024
Broj poruka u konf 249 1 300
Download (mb) 0 5 48
Upload (mb) 14 0 8
───────────────────────────────────────────────────────────────────
pvladawindowsĐgraph>> t
Čet 03.07.97 03:27
Na vezi: 21 min 10 sec. Do kraja: 7 min 13 sec.
Ukupno za danas je ostalo: 7 min 13 sec.
Šta je to ?
problemi.672simce,
-> #671, pvlada> Koliko se sećam bio je poblem sa statistikom u uploadu i
> downloadu, pa je onda kao rešen, e pa kod mene nije :(
U pravu si, i kod mene je ista situacija. Verovatno je isto
kod svih, shto znachi da uopshte nije ni sredjeno.
problemi.673gmatic,
-> #670, vlsadr==> a to je stiglo juce...
I mani je mail stigao juce. A zadnji neznam koji je bio.
problemi.674silence,
-> #664, nenad> Izvinjavamo se za sve neprijatnosti koje su mogle da budu
> posledica ovih problema, ali reagovali smo što smo brže mogli.
Ček, ček... Pa, ne može to tako! Što ne staviste obaveštenje i izvinjenje u
temu 'Obaveštenja' ove konferencije?! Znači, treba da pratim temu 'Problemi'
da bih video da mi email još nije stigao zbog tehničkih problema?! Šta će onda
tema 'Obaveštenja'?! Onda možete i obaveštenje o brisanju starih poruka da
stavite u ovu temu, u stilu: "Žao nam je što ćete možda za par dana, kada bude
urađeno brisanje privatnih poruka starijih od mesec dana, utvrditi da niste
skinuli neku od tih starih poruka"!
Izgleda mi kao da pokušavate da se provučete ("možda niko ne primeti!").
Nije greh što je bilo problema - greh je što nas niste obavestili da ih je
bilo! (Opet ti govorim o javnosti rada, Nenade.)
Aljkavo, dozlaboga aljkavo...
problemi.675nenad,
-> #674, silence> Nije greh što je bilo problema - greh je što nas niste obavestili da
> ih je bilo!
Kada se neko požali na problem ili primetimo da ga ima prva
reakcija je da ustanovimo o čemu se radi i da problem rešimo što je
pre moguće. Kao što sam i napisao, ovoga puta se nekoliko stvari
nanizalo (nisam još napomenuo da je zbog nekih krađa u BIGZ-u baš
tih dana pooštrena sigurnost i promenjen režim ulazaka/izlazaka u
zgradu što je dodatno zakomplikovalo stvar, kao ni to da je bio
"crkao" ventilator na procesoru mašine koja menja poštu), i
dešavale su se čudne stvari. Ako se sećaš nekima je pošta "išla",
drugima nije, pa pretpostavljaš šta je bilo nakon što bi
otklonili neki problem a pošta krenula... ali samo nekima.
Konstatovali bi da sve radi i da je sada sve ok.
Sve u svamu, ne radi se o tome da je mail "stao" a mi gledali šta
se dešava ili predugo otklanjali problem. Mail je stajao nekoliko
puta i mi smo otklanjali jedan po jedan problem kako su se
pojavljivali, ali nizali su se jedan za drugim.
problemi.676dragosh,
-> #658, the.edge> Sta je ovo? Opet email sa svetom ne radi? ;(
> Juce sam bio poslao sam sebi mail (sa afrodite! relacija: yu-yu!)
Mozda je zastoj kod njih.Juce sam odavde poslao
mail na hotmail.com i dobio "+" tek sat vremena posle
slanja.Doduse bilo je 2:30 ujutru,ali opet...
Na Pro-u se posta menja svakih 5 min.
problemi.677dragosh,
-> #662, vlsadr> E ovaj...jel znate mozda cija je grupa GIF.JPG ili tako nesto,
> posto ocu da postanem clan?
pvlada ja mislim.Ali nema mesta.
problemi.678miskop,
-> #675, nenad--> Mail je stajao nekoliko puta i mi
--> smo otklanjali jedan po jedan problem kako su se
--> pojavljivali, ali nizali su se jedan za drugim.
Da li je vas posao da otklanjate probleme ili da sprecavate iste?
problemi.679dekik,
-> #677, dragosh
D:>> pvlada ja mislim.Ali nema mesta.
Greska, ima jos mesta...
BTW: Jel ovo bas moralo u temu problemi ?
problemi.680pvlada,
-> #671, pvlada>===============================
> 3.671 SEZAMNET.2:problemi
> pvlada, 03.07.97. 03:30, 1051 chr
>---------------------------------------------------------
>Koliko se sećam bio je poblem sa statistikom u uploadu i
>downloadu, pa je onda kao rešen, e pa kod mene nije :(
>
>pvladawindowsĐgraph>> st
>══════════════════════════════ UKUPNO ═ TEKUĆI MESEC ═ PRETPLATA ═
>Broj poziva 1339 10 10.09.1997
>Vreme na vezi 376:29:03 2:26:30 ─── VREME ───
>Vreme u chatu 62:12:27 0:00:00 30 / 90
>Vreme u file transferu 82:59:40 1:12:25 ═══════ LIMIT
>Broj privatnih poruka 963 7 500
>Internet mail (kb) 1189 3 1024
>Broj poruka u konf 249 1 300
>Download (mb) 0 5 48
>Upload (mb) 14 0 8
>───────────────────────────────────────────────────────────────────
>pvladawindowsĐgraph>> t
>Čet 03.07.97 03:27
>Na vezi: 21 min 10 sec. Do kraja: 7 min 13 sec.
>Ukupno za danas je ostalo: 7 min 13 sec.
>
>Šta je to ?
>----------------------------------------------- 3.671 ---
>Odgovori: 672
>Poruka 1, 1051 chr.
Da li bi neko od nadležnih bio ljubazan da odgovori ?
problemi.681simce,
Statistiku ste sredili svaka vam chast..
Danas sam uplodovao 1,5 mb a u statistici mi je urachunao
3mb :)
Voleo bih da ovo sredite jer bih ja da uplodujem josh neke
stvari na sezam.
problemi.682zeljkoj,
-> #681, simce> Danas sam uplodovao 1,5 mb a u statistici mi je urachunao
> 3mb :)
Ja sam prijavio taj problem još odavno, ali izgleda da nije rešen. :(
problemi.683silence,
-> #675, nenad> Kada se neko požali na problem ili primetimo da ga ima prva
> reakcija je da ustanovimo o čemu se radi i da problem rešimo što je
> pre moguće. Kao što sam i napisao, ovoga puta se nekoliko stvari
Ne možeš me ničim ubediti da nije trebalo da okačite informaciju o
problemima u 'Obaveštenjima'. Moglo je to da bude i nešto tipa: "Bilo je nekih
problema koji su veoma brzo otklonjeni, zbog kojih je pošta bila u zastoju
kraće vreme u periodu ..."
Znam da ste tada imali pune ruke posla. Poštujem veoma vaš trud da rešite
nastale probleme. Ali, jedno malecko obaveštenje, makar nakon otklonjenih
kvarova...
Neću Net upoređivati sa Pro-om, ali mi se tamo sviđalo što je članstvo
obaveštavano makar i o petnaestominutnim zastojima (mada su, doduše, mesecima
zabašurivali falične nodove...). Takvo ophođenje godi svakom korisniku i
pokazuje mu da je važan sistemu. Voleo bih da to vidim i ovde. Nadam se da
ovakav vaš odnos prema korisnicima nije uzrokovan starosnom strukturom
članstva Net-a? Pitanje je kulture i vašeg shvatanja odnosa prema korisnicima
kakvu komunikaciju održavate sa njima.
problemi.684nenad,
-> #683, silence> Ne možeš me ničim ubediti da nije trebalo da okačite informaciju o
> problemima u 'Obaveštenjima'.
Ako je tako onda neću ni pokušavati. :) Nadam se da će drugi ipak
prihvatiti činjenicu da su tokom vikenda oba administratora bila
van Beograda, kao i da je zbog više pehova koji su se dogodili
istovremeno mail povremeno i za neke korisnike radio što je
otežalo dojagnozu problema i i njihovo rešavanje.
problemi.685epson,
-> #681, simce
│ Danas sam uplodovao 1,5 mb a u statistici mi je urachunao
│ 3mb :)
└─────────────────────────────────────────────────
Ako si ulno u pad pa prikačio uz poruku onda je dobro obračunato :)
problemi.686simce,
-> #685, epson> Ako si ulno u pad pa prikačio uz poruku onda je dobro
> obračunato :)
Nisam to uradio vec sam fajlove direktno kachio na poruke.
A osim toga kada iz pada prebacujesh fajl negde to se ne
rachuna kao upload u statistici.
Btw, shta ja sada da radim? da li ima neke shanse da se
meni poveca upload limit?
problemi.687epson,
-> #686, simce
│ A osim toga kada iz pada prebacujesh fajl negde to se ne
│ rachuna kao upload u statistici.
└─────────────────────────────────────────────────
Kačenje fajla uz poruku u grupi/mailu se računa u UL limit . Jedini
izuzetak su konferencije .
problemi.688simce,
-> #687, epson> Kačenje fajla uz poruku u grupi/mailu se računa u UL limit .
> Jedini izuzetak su konferencije .
Upravu si, poshto mi je otishao limit probao sam da sa
drugog usera poshaljem sebi, pa u pad pa u grupu, ali
shipak! :(
Hoce li neko od nadleznih da primeti moje poruke? :(
problemi.689ividicki,
ROZE SCREEN ATTACKS! ;)
Mozhe li neko da objasni ovaj fenomen?
problemi.690gmatic,
-> #689, ividicki==> ROZE SCREEN ATTACKS! ;)
==>
==> Mozhe li neko da objasni ovaj fenomen?
Moze Ruska sa Pinka ;>
problemi.691nenad,
-> #689, ividicki> ROZE SCREEN ATTACKS! ;)
>
> Mozhe li neko da objasni ovaj fenomen?
O čemu se radi?
problemi.692ividicki,
-> #691, nenadŠ-Ć> ROZE SCREEN ATTACKS! ;)
Š-Ć O üemu se radi?
Pa ja se ulogujem na sistem, i chini mi se tek kad ukucam user i pass,
kada pochne izvrshavanje autoexeca, crna pozadina nije vishe crna ;)
vech roze, ali ostale boje ostaju netaknute.
Kada mi se to desilo, ja rekoh "sa' chu da se napravim pametan" i
iskljuchio ansi, onda se logichno sve popravilo, ali kada sam opet
ukljuchio ista stvaro pink screen phenomenom ;)
problemi.693kalimero,
E-mail opet kasni.
Da li se to dešava još nekome?
problemi.694simce,
-> #692, ividicki> Kada mi se to desilo, ja rekoh "sa' chu da se napravim pametan"
> i iskljuchio ansi, onda se logichno sve popravilo, ali kada sam
> opet ukljuchio ista stvaro pink screen phenomenom ;)
Pomaze kad izadjesh iz com. prog. pa se vrnesh pa nazovesh :)
Mozda je to na nekom posebnom nodu?
brrr the pink stuff!
problemi.695gmatic,
-> #689, ividicki==> ROZE SCREEN ATTACKS! ;)
==>
==> Mozhe li neko da objasni ovaj fenomen?
Moze Ruska sa Pinka ;>
problemi.696the.edge,
-> #692, ividicki
T?>> Pa ja se ulogujem na sistem,i chini mi se tek kad ukucam user i pass,
T?>> kada pochne izvrshavanje autoexeca,crna pozadina nije vishe crna ;)
T?>> vech roze,ali ostale boje ostaju netaknute.
Meni se to isto desilo pre par dana, samo sam ja mislio da je to bilo
do mog com. programa, pa nisam ni prijavio gresku.
AcCeSS DeNiED
problemi.697the.edge,
-> #693, kalimero
T?>> E-mail opet kasni. Da li se to desava jos nekome?
Meni je danas stigao email u 14:56.
Mozda se shit happensovao posle?
AcCeSS DeNiED
problemi.698dekik,
-> #696, the.edge
D:>> Meni se to isto desilo pre par dana,samo sam ja mislio da je to bilo
D:>> do mog com.programa,pa nisam ni prijavio gresku.
A na kom nod-u i u koje vreme ?
problemi.699the.edge,
-> #698, dekikPojma nemam, nisam ni obracao paznju na to...kazem ti da sam mislio da je to
do mog com. programa, jer sam pageovao bio neke ljude i pitao ih, ali je njima
bilo sve ok.
Ocigledno je da se ta greska ne javlja cesto, vec pod nekim odredjenim
uslovima...
AcCeSS DeNiED
problemi.700the.edge,
U poslednje vreme kad god se logujem na sistem sve mi ide nekako, kao da sam
na 1200 konektovan. Sve je uzasno sporo i skroluje mi se maltene red po red?!
Neki problem?
AcCeSS DeNiED
problemi.701vdjole,
Je l' nešto menjano u setapu modema na nekim čvorovima SEZAMa u
poslednjih dan-dva? Najednom mi se, sinoć i danas, više puta dešava
(recimo tri puta u pet poziva) da ne uspe pregovaranje modema na početku
veze: oduži se u beskraj, tj. dok ne prekinem vezu. Ono, jeste da ja imam
bedan modem (2400, no MNP), ali ipak, ranije je to funkcionisalo
bez problema.
Problemi su počeli u nedelju uveče. Da li je neka koincidencija što je
pre toga bio onaj prekid u radu SEZAMa, ili...
problemi.702kalypso,
Upravo sam na nodu 14. Ne funkcionisu ni page poruke, a ni mail.
Takodje, sistem me obavestava (ako koristim komandu time) da sam na
vezi provela -15 sec. a da mi je za danas ostalo jos dvadeset i
nesto sati.
????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
problemi.703sareni,
-> #702, kalypsoKonstantni problemi sa mailom.
Zvrndanje u prazno.
Nod 5.
Nod 11.
Nod 14.
Problemi sa page-om.
Pink.
Dokle???
problemi.704simce,
-> #703, sareni> Konstantni problemi sa mailom.
> Zvrndanje u prazno.
> Nod 5.
> Nod 11.
> Nod 14.
> Problemi sa page-om.
> Pink.
> Dokle???
Eh.. a taman su popravili statistiku :)
problemi.706nenad,
-> #700, the.edge> Neki problem?
Verovatno. Meni se (doduše ne skoro), dešavalo da mi se modem
nakon nekog velikog DL/UL-a uspori, iako je veza i dalje na
14400, bez šuma i bez šanse za pucanje. Verovatno neki bag u
eprom-u modema.
problemi.707nenad,
-> #701, vdjole> Je l' nešto menjano u setapu modema na nekim čvorovima SEZAMa u
> poslednjih dan-dva?
Ne, ništa nije menjano već godinu dana.
> Problemi su počeli u nedelju uveče. Da li je neka koincidencija što
> je pre toga bio onaj prekid u radu SEZAMa, ili...
Nešto definitivno nije u redu sa centralom. Juče (ponedeljak) sam
celo prepodne dobijao neku on-line konferenciju 10-ak ljudi gde
je glavnu reč vodila neka žena kojoj je očigledno non-stop zvonio
telefon i koja je zapomagala da neko pozove poštu i javi im da
"su se sve veze izmešale". :(
problemi.708gmatic,
-> #702, kalypso==> Upravo sam na nodu 14. Ne funkcionisu ni page poruke, a ni
==> mail. Takodje, sistem me obavestava (ako koristim komandu
==> time) da sam na vezi provela -15 sec. a da mi je za danas
==> ostalo jos dvadeset i nesto sati.
Pa samo se uloguj na 14 i budi tu ceo dan na vezi.
problemi.709gmatic,
-> #704, simce==> Eh.. a taman su popravili statistiku :)
A ko jos to prati.
Bolje da su ovo popravljali nego statistiku.
problemi.712kovac.alx,
-> #707, nenad> Juce (u ponedeljak) sam celo prepodne dobijao neku on-line
> konferenciju 10-ak ljudi gde je glavnu rec vodila neka zena
> kojoj je ocigledno non-stop zvonio telefon.....
Identican problem morio je i mene. Cak mi je i nekoliko puta,kasnije
pucala veza i u Sezamu. Grubo receno "sile haosa i bezumlja".
Sto se tice Telekoma Srbije blago receno NO COMMENT.
Imam pitanje: Kakvi problemi se javljaju sa mailom?
problemi.713simce,
-> #709, gmatic> A ko jos to prati.
> Bolje da su ovo popravljali nego statistiku.
Nisam mislio na pracenje statistike, naime problem je bio
u tome da kada recimo uplodujesh neki fajl sezam ti urachuna
mnogo vishe nego shto je stvarna velichina tog fajla.
Tako da se mnogo brzo dolazilo do ispunjenja limita.
TO je popravljeno, bolje ishta nego nishta..
problemi.714epson,
-> #713, simce
│ Tako da se mnogo brzo dolazilo do ispunjenja limita.
└─────────────────────────────────────────────────
Nema sezam diskove od 100 Gb .
problemi.715gmatic,
-> #712, kovac.alx==> Identican problem morio je i mene. Cak mi je i nekoliko
==> puta,kasnije pucala veza i u Sezamu. Grubo receno "sile haosa
==> i bezumlja".
I meni pre neki dan.
Centrala,centrala,centrala.
Treba je spaliti i kupiti novu.
problemi.716gmatic,
-> #713, simceDobro de. I to treba nekome ali kome nezna se.
bdw.
Kad udjem u mail i dam da trazi po kljucnoj resi gmatic on mi lupi
lepo NO CARRIER!
Zasto?
problemi.717simce,
-> #714, epson> Nema sezam diskove od 100 Gb .
Ne shvatam kakve to veze ima? Problem sa statistikom
je bio u programu a ne u nedostatku prostora na sezamovim
diskovima.
problemi.718epson,
-> #717, simce
│ Ne shvatam kakve to veze ima? Problem sa statistikom
│ je bio u programu a ne u nedostatku prostora na sezamovim
│ diskovima.
└─────────────────────────────────────────────────
Koliko sam te shvatio govoriš o uploadu u pad, onda kačenju na mail/ u
grupu što se računa 2x veličina datoteke .
problemi.719simce,
-> #718, epson> Koliko sam te shvatio govoriš o uploadu u pad, onda kačenju na
> mail/ u grupu što se računa 2x veličina datoteke .
Nigde nisam pominjao da sam uplodovao u pad pa zakachio na
poruku, pa nisam blesav to da radim pa da se posle zhalim
kako mi se brzo popunio upload limit :))
problemi.720pecanac,
I love node 14.
problemi.721gmatic,
-> #714, epson==> Nema sezam diskove od 100 Gb .
U pa nije valjda bas tolki UL.
problemi.722dragosh,
-> #707, nenad> celo prepodne dobijao neku on-line konferenciju 10-ak ljudi gde
> je glavnu reč vodila neka žena kojoj je očigledno non-stop zvonio
> telefon i koja je zapomagala da neko pozove poštu i javi im da
Cica je bila glavna faca ;)))
problemi.723geronimo,
Sinoc(jutros)oko 3h mi je veza barem 7 puta pukla
(mislim na vezu sa Sezom)
zahvaljujuci nashem dragom nam nodu 14.Bilo bi KRAJNJE vreme da
to sakcionishete.
Beskrajno zahvalan
problemi.724swix,
-> #720, pecanac|-> I love node 14.
Zasto samo na ovom nodu toliki problemi?
Po cemu je on toliko "poseban" ?
problemi.725ljubisha,
Nikoko ne uspevam da raspakujem ZIP arhivu u PADu. Uporno tvrdi
da nema arhive iako mi je sekund pre toga sa ADIR prikazao njen sadržaj.
Komanda je koliko se ja razumem legalna: UNARC imearhive.ext imefajla.ext
i tako piše u uputstvu. Arhiva je BEETLE.ZIP iz extra.automobili koju
sam ja poslao.
problemi.726juice,
E u ovo vreme me ubode 14.P ane mogu da verujem da sam toliki
baksuz.Boze????
Pozdrav!
problemi.727bokili,
Imam Jako VELIKE probleme sa odrzavanjem veza sa sezamom duze od
5 min!
Modem je Prolink na 14400,ako neko strucan moze da mi posalje
neki init string koji bi ovo malo ublazio bio bih zabavan.
Nije mi jasno sto se to desava,mnogi imaju ovakve probleme.Da li
bi stavar bila resena ako bi doslo do nabavke 28800 za Sezam.Da
li bi onda veza bila stabilnija?
I jos pitanje:Koji modem je u pitanju kod vas?Znam da mi veza na
internetu preko beotel-a nikad nije pukla na sezam-pro-u takodje
pa mi nije jasno sta je sa net-om?'
problemi.728d.j.boki,
E sta se ovo desava !
Em svaki cas puca veza , a sad mi pukla veza a vreme teklo ko da sam
osto na sezamu i tako osto bez jedne seanse !!!
Sta se to desava !!!
problemi.729juice,
Danas sam 5 puta pokusao da prijavim brata na Sezam i nikako mi ne
ide jer zakoci kod datuma rodjenja.Da li se slucajno zna o cemu je
rec(inace ,svaki put sam bio na 4 nodu,sto iskreno mislim da nema
nikakve veze)?
Pozdrav!
problemi.730stameni,
-> #727, bokili>> neki init string koji bi ovo malo ublazio bio bih zabavan.
^^^^^^^
:) zabavna neka greška u kucanju :)
>> Da
>> li bi stavar bila resena ako bi doslo do nabavke 28800 za
>> Sezam.
Na Sezamu važi ograničenje brzine od 14400. Mislim da, ako tebi
puca veza na 14400, stvar ne bi bile rešena.
problemi.731kovac.alx,
U cemu je problem sa e-mailom?
Potvrdjeno mi je da neka posta uopste nije primljena,
a uredno je poslata sa Sezama. Da li je moguce dobiti
nekakav odgovor na ovo pitanje? Da li je, takodje,
moguce dobiti poruku kada se e-mail sa Sezama salje na
druge mreze (pritom mislim na tacan datum i vreme odasiljanja)?
UNAPRED HVALA!
problemi.732vekac,
OK. Imam modem 14.4K. Zovem sa Petlovog brda, nije problem dobiti
vezu vec se kod handshakinga veza prekida posle dve tri sekunde i
dobijam poruku NO CARRIER ili
u najboljem slucaju CONNECT 4800 ili 7200
O cemu se ovde zapravo radi?
HELPPPP!
problemi.733dekik,
-> #732, vekac
D:>> OK.Imam modem 14.4K.Zovem sa Petlovog brda,nije problem dobiti vezu
D:>> vec se kod handshakinga veza prekida posle dve tri sekunde i dobijam
D:>> poruku NO CARRIER ili u najboljem slucaju CONNECT 4800 ili 7200 O cemu
D:>> se ovde zapravo radi? HELPPPP!
Isti problem i kod mene, samo sto je kod mene skoro uvek NO CARRIER
(u najboljem slucaju CONNECT 300/NONE !). Ovo je samo u popodnevnim
casovima dok je veza u ostalim delovima dana 14400/ARQ/LAPM/V42BIS.
Ovo sam napisao 2 puta ali me ovde izgleda niko ne jebe (uprava pogotovo).
BTW: Inace modem je Motorola 28.8.
problemi.734vekac,
-> #733, dekikRelativna pomoc je da spustis brzinu napr na 4800.
NIje resenje ali je pomoc! ????
koliko sam uspela da saznam problem j ekomunikacioni program
ao neko zna vise od ovoga _ HELP
:(
problemi.735dekik,
-> #734, vekac
D:>> Relativna pomoc je da spustis brzinu napr na 4800.
Nemoguce, na koliko god da spustim ili je NO CARRIER ili CONNECT 300/NONE
D:>> koliko sam uspela da saznam problem j ekomunikacioni program ao neko
D:>> zna vise od ovoga _ HELP
A kakve veze ima kom. prog. sa handshake-ingom dva modema?!
problemi.736epson,
-> #733, dekik
│ Ovo sam napisao 2 puta ali me ovde izgleda niko ne jebe (uprava pogotovo).
└─────────────────────────────────────────────────^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
To nije uračunato u cenu pristupa SezamNETu :->>>>>>
problemi.737vekac,
-> #735, dekikMoj program je u stanju da sam sebe sje..
Neverovatno ali istinito!
I onda sam ga promenila
Hvala na pokusaju da mi pomognes :(
problemi.738swix,
-> #733, dekik
|-> (u najboljem šlućaju ĆONNEĆT 300/NONE !). Ovo je šamo u popođnevnim
|-> ćašovima đok je veža u oštalim đelovima đana 14400/ARQ/LAPM/V42BIŠ.
NoName Mođem Roćkwell 33600 ćhipšet.
Ođ cca. 16 đo 22 casova nema šanše đa še normalno konektuju mođemi.
Tri puta pokušavaju đa še đogovore (mođemi) ali na kraju mi šamo ćepne jeđno
NO ĆARRIER.
Međjutim meni pomaže đa škinem mođemu bržimu: na 2400 še u 99% šlućajeva
konektuje, đok na 4800 i 9600 već malo i đošta teže, rešpektivno ;)
Žašto?
problemi.739stameni,
-> #738, swix>> Ođ cca. 16 đo 22 casova nema šanše đa še normalno konektuju
>> mođemi.
>>
>> Tri puta pokušavaju đa še đogovore (mođemi) ali na kraju mi
>> šamo ćepne jeđno NO ĆARRIER.
U poslednje vreme (3-4 dana) i ja se teško logujem na Sezam.
Najčešće što se desi je neko krčanje i šuštanje koje se čuje onda
kad bi trebalo da se čuje zvonjava. Malo ređe se desi da se
pregovaranje modema produži do "beskonačnosti". Nekad me pusti
tek na 1200, posle čega izlaze nekakve "kuke i kvake", pa moram da
odradim hang-up. Visok vodostaj il' je nešto čačkano oko modema?
Iskustva drugih?
P. S. set code, please...
problemi.740vector,
-> #739, stameni
┼─┤ Iskustva drugih?
14400bps, kao i uvek. Sve deluje sasvim normalno. :)
problemi.741buva,
-> #739, stameni
(;)Iskustva drugih?
ehm.. ja josh od oluje u neki petak (chinimise pre 2 nedelje) kad
je bash fino sevalo & grmelo , nemogu da se ulogujem na vishe od
1200 i to bez kompresije & korekcije greshaka.. a onda ... puuuuuno
djubreta.., mislim navikao sam ja na djubre ranije i sve to , samo
shto ga sada ima toliko da recimo nemogu normalno ni who listu da
pogledam a download mi uopshte nefunkcionishe :((
jel ima neko sa 45* centrale slichna iskustva?
C ya
problemi.742obren,
-> #739, stameni> U poslednje vreme (3-4 dana) i ja se teško logujem na Sezam.
> Najčešće što se desi je neko krčanje i šuštanje koje se čuje onda
> kad bi trebalo da se čuje zvonjava. Malo ređe se desi da se
> pregovaranje modema produži do "beskonačnosti". Nekad me pusti
> tek na 1200, posle čega izlaze nekakve "kuke i kvake", pa moram da
> odradim hang-up. Visok vodostaj il' je nešto čačkano oko modema?
> Iskustva drugih?
Apsolutno isti simptomi - krčanje i šuštanje odmah nakon okrenute
poslednje cifre, klepetanje nakon što Sezamov modem odgovori, pa
zatim pregovaranje u nedogled... Do pre desetak dana veza je bila
kristalno čista na 14400 u svako doba dana, a sada najčešće mora
da se spušta brzina na 9600. Nešto su u PTT-u gadno zeznuli, bolje
je bilo dok nisu prodali Italijanima... ;)
problemi.743dragosh,
-> #732, vekac> OK. Imam modem 14.4K. Zovem sa Petlovog brda, nije problem dobiti
> vezu vec se kod handshakinga veza prekida posle dve tri sekunde i
> dobijam poruku NO CARRIER ili
> u najboljem slucaju CONNECT 4800 ili 7200
> O cemu se ovde zapravo radi?
Ne valja ti modem,ja sa Pevca imam super vezu.Probaj da forsiraš
MNP,pogotovu ako imaš CL (Sirus Lodžik ;) modem.
problemi.745dragosh,
-> #739, stameni>>> Tri puta pokušavaju đa še đogovore (mođemi) ali na kraju mi
>>> šamo ćepne jeđno NO ĆARRIER.
> P. S. set code, please...
Ma code mu je propisno setovan,nego je prčkao sa
SDW-om ;)) I meni se to jednom desilo,neka slova
(d,z,c..) se sama prebacuju u š,đ,č,ć ili ž.
problemi.746nenad,
-> #729, juice> Danas sam 5 puta pokusao da prijavim brata na Sezam i nikako mi ne
> ide jer zakoci kod datuma rodjenja.Da li se slucajno zna o cemu je
> rec(inace ,svaki put sam bio na 4 nodu,sto iskreno mislim da nema
> nikakve veze)?
Rutina za unos datuma "filtrira" nepostojeće datume još dok se
unos vrši i sama sređuje datum (dodaje nule, tačke), Možda si
ručno nešto pokušavao da dodaš što ne može da proguta.
problemi.747jvujnic,
Neradi download sa /b svicom.
problemi.748dzakic,
-> #731, kovac.alx> Da li je, takodje,
> moguce dobiti poruku kada se e-mail sa Sezama salje na
> druge mreze (pritom mislim na tacan datum i vreme odasiljanja)?
Na žalost, ništa preciznije se ne može saznati osim datuma i
vremena koje ostane u hederu poruke a koje predstavlja vreme
preuzimanja od strane postmaster-a. Tog trenutka će, u najboljem
(i najverovatnijem) slučaju, poruka već započeti svoj put ka
primaocu. Zastoji su zaista retki, bilo sa naše strane, bilo sa
strane provajdera.
problemi.749dekik,
-> #748, dzakicD:>> Zastoji su zaista retki, bilo sa nase strane, bilo sa strane provajdera.
Kad smo vec kod zastoja, EUnet je danas imao prekid izmedju Budimpeste i Beca.
problemi.750nitugard,
Strava & užas!!!! Nakon par zilijardi zvonjenja u prazno,
(obratite pažnju na doba dana) dočekuje me nod 14. :(
No comment.
problemi.751mikeman,
Sezam zvoni u prazno ceo dan, i treba mi po 2 sata da se
ulogujem, a na vezi nema ni 10 korisnika. Ispravite to.
problemi.752gmatic,
-> #750, nitugard==> Strava & uzas!!!! Nakon par zilijardi zvonjenja u prazno,
Ovog jutra isto! Samo malo kasnije (posle 10h).
A kada sam se najzad ulogovao na vezi je bilo samo jos dvoje ljudi.
problemi.753stameni,
Koristim Telemate za DOS i nikako mi ne ide upload Xmodem
protokolom (koga moram da koristim, ne pitajte zašto). Ne mogu
da radim upload ni u Pad ni uz poruku (maločas isprobano u
KOMUNIKACIJE:modemi).
Transfer krene, ali ne sa CRC korekcijama, nego samo pomoću
CheckSum. Zato se bojim da radim prenos nečeg većeg,jer mi CheckSum
ne izgleda dovoljno bezbedan za non-MNP vezu.
problemi.754boccio,
Ovo je cudo......
U poslednje vreme (zadnjih mesec-dva) sve je radilo OK, ali zadnjih
par dana Sezam mi ponovo zvoni "u prazno". Vezu dobijem tek iz
15-20 puta!!!
dr. Nenede, ima li leka?
problemi.755sareni,
Zvrnda li zvrnda, u prazno...
problemi.756vule.,
A da vam SLUCAJNO nije palo na pamet da centrala zna da prebaci ?
problemi.757gmatic,
-> #756, vule.==> A da vam SLUCAJNO nije palo na pamet da centrala zna da
==> prebaci ?
Ama zvoni ko Sezam ali u prazno. Naucis Sezam u dushu kada zoves
po tri cetri puta dnevno.