problemi.758vule.,
-> #757, gmatic NE kao ja po 8x !
problemi.759geronimo,
-> #756, vule.-^- A da vam SLUCAJNO nije palo na pamet da centrala zna da prebaci ?
Nije...NI SLUCANO :)
problemi.760daewoo,
-> #759, geronimo> -^- A da vam SLUCAJNO nije palo na pamet da centrala zna da prebaci ?
> Nije...NI SLUCANO :)
Primetio sam da u poslednjih mozda nedelju dana dosta dolazi do
gresaka u posti.Ranije nikad nisam cuo da mi se neko javi kad zovem
Sezam,a sada dosta cesto cujem "Alo?".Takodje,ima jos jedan fenomen :)
Pozovem Sezam i cujem drugaciju zvonjavu od uobicajene,ali za cudo
javi se modem ( i to Sezamov :) medjutim veza se tada ili neuspostavi
ili bude na 1200bps,a jednom je bila na 300bps :)).Kada normalno zvoni
uvek je 14400...Sta jos necemo doziveti :)
dragosh
problemi.761gmatic,
-> #758, vule.==> NE kao ja po 8x !
A o cemu bese reci?
problemi.762vule.,
-> #761, gmatic│ A o cemu bese reci?
└────────────────────────────────
molim ?
problemi.763simce,
-> #760, daewoo> Pozovem Sezam i cujem drugaciju zvonjavu od uobicajene,ali za
> cudo javi se modem ( i to Sezamov :) medjutim veza se tada ili
> neuspostavi
Ovo se i meni desi, prvo zvoni tiho a onda shkripi pa shkripi..
problemi.764gmatic,
-> #762, vule.==> molim ?
O cemu je bese diskusija posto nemogu sve da ih popamtim a nisi naveo
sta reply-jishes.
problemi.765vule.,
-> #764, gmatic│ O cemu je bese diskusija posto nemogu sve da ih popamtim a nisi
│ naveo sta reply-jishes.
└─────────────────────────────────────────────────────────────────
pa ti si rekao da znas Sezam u dushu jel zoves po 3-4 puta dnevno,
a ja ti odgovorio:"Ne kao ja po 8x !"
P.S.:jel ti koristis SOR ?
problemi.766gmatic,
-> #765, vule.==> pa ti si rekao da znas Sezam u dushu jel zoves po 3-4 puta
==> dnevno, a ja ti odgovorio:"Ne kao ja po 8x !"
==>
A to. Pa dobro , ti ga zans u dve dushe. ;)
==> P.S.:jel ti koristis SOR ?
Da. Ali brisem poruke koje sam procitao i koje su za jednokratnu
upotrebu (kao ova) a na svoje poruke(to jest sebe) sam stavio ignore
da nebi citao svoje umotvorine. Ovo je za nesto dobro ali kao sto
vidis ima i mana. Izvini ako je doslo do nesporazuma.
problemi.767livan,
Šta se to dešava sa uploadom?
Sve je počelo još prošle nedelje kada nije u opšte radio, a sad je skoro
neupotrebljiv za malo veće fajlove.
Uspostavim vezu na 14400, download radi skoro normalno sa CPS oko 1550, a
kad pokrenem upload CPS ne može da prebaci 500, pri čemu su paketi od 128 do
256 bajta i što je najgore "umori" se posle stotinak kilobajta i prekine
se, a veza ne pukne.
Koristim Telix 3.51 i Zmodem protokol. Download radi skoro normalno jer trči
nekako, ali je Telix počeo da mi prijavljuje do sad neviđene poruke tipa
"Data subpacket is too long".
Gde je greška? Kod mene ili kod vas. Mislim da PTT ovog puta nije kriv jer
ne verujem da su veze u 3 ujutro loše (do sada nisu nikad bile).
problemi.768ntadic,
Opet se pojavljuje ruzicasti ekran, po pravilu posle uploada.
Jel moze neko da sredi ovo ? veoma je naporno ako se nesto trazi on-line.
problemi.769livan,
-> #767, livan-> Gde je greška? Kod mene ili kod vas.
Khm, pardon. Greška je kod mene. Ne radi ni sa drugim BBS-ovima.
Idem u KOMUNIKACIJE:modemi da kukam za pomoć.
problemi.770vlsadr,
-> #768, ntadic>>Opet se pojavljuje ruzicasti ekran , po pravilu ...
Tako je ...meni se pojavi cim se ulogujem...
BLJAKKK...pink
Jel moze ovo nekako dA SE sredi?
problemi.771nitugard,
Dal je to što kiša pada ili gremlini caruju?
Sezam mi uredno svaki DL šalje po dva (a mož' biti i po tri) puta???
Ovo se odnosi na pad i na datoteke iz konfernbcija, pisano on-line,
videću na disku i u logovima da li ima nešto više što bi objasnilo
pojavu.
problemi.772dekik,
-> #771, nitugard│ Sezam mi uredno svaki DL salje po dva (a moz' biti i po tri) puta???
│ Ovo se odnosi na pad i na datoteke iz konfernbcija, pisano on-line,
│ videcu na disku i u logovima da li ima nesto vise sto bi objasnilo
│ pojavu.
└─────────────────────────────────────────────────
Isti problem i kod mene, evo upravo ovu postu koju sada citam mi je poslao
dvaput.
Pozdrav, Dejan.
problemi.773dzakic,
-> #771, nitugard> Sezam mi uredno svaki DL šalje po dva (a mož' biti i po tri) puta???
Sitan propust, izvinjavam se. Ispravljeno je.
problemi.774nitugard,
-> #773, dzakic> > Sezam mi uredno svaki DL šalje po dva (a mož' biti i po tri) puta???
>
> Sitan propust, izvinjavam se. Ispravljeno je.
Zahvaljujemo se.
UBR - izgleda da mi već duže vreme Net povremeno ne pamti
koje su poruke pročitane, mada uredno svaki put prijavi
da ih je obeležio kao stare.
Ako to ima neke veze, vezu prekidam odjavljujući se sa sistema.
Rezultat ovoga je da povremeno dobijem pad koji u sebi sadrži sve
ili neke poruke od prethodnog puta. Kako je SOR iste ubacivao u bazu,
ne prepoznajući ih kao iste, prvo sam krivio OSR2, pa nakon skidanja OSR2
SOR (ideja je bila da on nakon moje komnade iz nekog razloga ne zapamti
da su poruke pročitane dok ih je on izgleda obeležavao kao nove),
ali sada se sa seniorom jasno vidi kada se to desi - poruke odu u skipped.msg.
To mi se desilo sa pretprošlom seansom - 30 poruka koje već postoje u bazi
su otišle u skipped.msg. Da, da ne bude zabune - koliko mogu da vidim radi se
o identičnim porukama - one u bazi već postoje.
problemi.775saint,
Evo i ja da prilozim jedan ne tako mali problem.
Imam modem Cina Action sa Rokwell cipom
brzine 33600 bps
U Telemate-u uvek kad se povezem po monitoru mi se ispisuje
gomila <smeca dobijem ono sto vi meni saljete ali mi se u onome
sto ja vama pisem ispisuje smece(hijeroglifi), a i obicno
puca veza pa i u onome za Windows>
Inace preko Bitwera mi sve lepo radi , a i Warcraft II u dos-u.
Nikola's
problemi.776dekik,
-> #775, saint│ Evo i ja da prilozim jedan ne tako mali problem.
│ Imam modem Cina Action sa Rokwell cipom
│ brzine 33600 bps
│ U Telemate-u uvek kad se povezem po monitoru mi se ispisuje
│ gomila <smeca dobijem ono sto vi meni saljete ali mi se u onome
│ sto ja vama pisem ispisuje smece(hijeroglifi), a i obicno
│ puca veza pa i u onome za Windows>
│
│ Inace preko Bitwera mi sve lepo radi , a i Warcraft II u dos-u.
└─────────────────────────────────────────────────
Vidi jel si stavio isti init string kao u bitware-u i probaj da smanjis
brzinu.
BTW: I probaj da se prebacis na Komunikacije:Modemi.
Pozdrav, Dejan.
problemi.777bokir,
-> #771, nitugard> Sezam mi uredno svaki DL šalje po dva (a mož' biti i po tri) puta???
I meni se ovo malopre desilo...prenese fajl i odmah počne da ga
šalje po drugi put...
problemi.778dzakic,
-> #775, saint> Imam modem Cina Action sa Rokwell cipom brzine 33600 bps
> U Telemate-u uvek kad se povezem po monitoru mi se ispisuje
> gomila <smeca dobijem ono sto vi meni saljete ali mi se u onome
Šta ispiše telemate nakon uspostavljanja veze, odnosno šta piše
iza Connected to SezamNet at..? Po opisu bi se reklo da je
uspostavljena veza bez korekcije greške (/NONE), da li zbog
lošeg kvaliteta veze ili zbog nepodešenosti modema sada ne
možemo znati. Pokušaj da sa ostalim korisnicima razmeniš
iskustva sa sličnim modemima u konferenciji komunikacije, tema
modemi.
problemi.779juice,
Zasto mi Sezam uvek proglasi sve poruke za procitane kako god se
izlogovao sa sistema? Bilo bye, log, alt-h ,kako god on pri
sledecem logovanju prijavljuje dsa nema novih poruka.
Jel ja nesto gresim ili je nesto drugo po sredi?
Pozdrav!
problemi.780dzakic,
-> #779, juice> Zasto mi Sezam uvek proglasi sve poruke za procitane kako god se
> izlogovao sa sistema? Bilo bye, log, alt-h ,kako god on pri
Poruke se kod pucanja veze (Alt-h) ne proglašavaju pročitanim.
Jedino objašnjenje bi bilo da koristiš proceduru za skidanje
poruka koja u sebi ima seen komandu.
problemi.781miskop,
-> #779, juice--> Zasto mi Sezam uvek proglasi sve poruke za procitane kako god se
--> izlogovao sa sistema? Bilo bye, log, alt-h ,kako god on pri
Pokušaj sa
logout /s ili bye/s
problemi.782juice,
Ovo je nenormalno. Sve sam probao kao sto ste mi rekli i nista.
Apsolutno svaki put mi proglasi poruke za procitane na koji god
nacin se izlogovao sa sistema, bilo da sam ih citao ili ne.
Mislim ludilo. Dajte, vidite to malo. Da kucnem u drvo, da bude
bolje ;).
Pozdrav!
problemi.783pvlada,
-> #782, juice> Ovo je nenormalno. Sve sam probao kao sto ste mi rekli i nista.
> Apsolutno svaki put mi proglasi poruke za procitane na koji god
> nacin se izlogovao sa sistema, bilo da sam ih citao ili ne.
Kada nasilno prekineš vezu bez bye ili log 100% ostaju nepročitane
poruke, osim ako nisi u toku seanse nekada dao seen (npr. ako koristiš
neki OLR pa imaš neku proceduru u autoexec-u kojom sakupljaš poruke, a
u njoj se nakraju pojavljuje seen).
Pozdrav Vlada
problemi.784pvlada,
Kada iz autoexeca pozivam autoexec edit i kada snimim izmene
sezam prekine vezu.
To mi se dešavalo i pre 3-4 meseca i pisao sam, ali niko nije
ispravio bug :(
Pozdrav Vlada
problemi.785burazer,
Imam problema sa citanjem conferencije mali.oglasi.2
Naime posle skupa komandiConf» jo mali
Conf:MALI.OGLASI.2» re 190897- /a >
0k MALI.OGLASI.2 5 14 25 36Conf:MALI.OGLASI.2» pad
Pad» dir
TEXTPAD 42.892
Pad» qwk
Konverzija PAD -> QWK...
Poruka Sa fajlom Za vas
Mail: 0 0 0
Group: 0 0 0
Conf: 95 2 0
---------------------------------------
Ukupno: 95 2 0
Arhiviranje QWK paketa...
Pad datoteka: net00635.qwk
Pad» dir
net00635.qwk 606
File(s) 1/606 byte(s).
Meni licno se cini da je ovo ipak previse mala datoteka ;)))
QWK - nije dobar, u tri reci.
problemi.786nenad,
-> #785, burazer> Conf:MALI.OGLASI.2» re 190897- /a >
> Poruka Sa fajlom Za vas
> Ukupno: 95 2 0
> Pad» dir
> net00635.qwk 606
> QWK - nije dobar, u tri reci.
Videćemo šta može da bude u pitanju, obren (autor QWK podsistema)
je trenutno na odmoru, ali iz ovoga gore je, čini mi se, moguće
reprodukovati tačan izgled TEXTPAD-a, pa ako je tu problem to će
biti rešeno. Moguće je da je problem i u nečem drugom, recimo dve
tačke u imenu konferencije.
U međuvremenu možeš da probaš Senior, novi OLR za SezamNet. :)
problemi.787ivanl,
Ala je roz ovaj sezam, baš fantomski...
problemi.788vector,
Da li je ovo taj 'roze screen' o kome svi pricaju?
tm.arjproblemi.789burazer,
-> #786, nenadn
n> Videcemo sta moze da bude u pitanju, obren (autor QWK podsistema)
n> je trenutno na odmoru, ali iz ovoga gore je, cini mi se, moguce
n> reprodukovati tacan izgled TEXTPAD-a, pa ako je tu problem to ce
n> biti reseno. Moguce je da je problem i u necem drugom, recimo dve
n> tacke u imenu konferencije.
n>
n> U meduvremenu mozes da probas Senior, novi OLR za SezamNet. :)
Najtoplije zahvaljujem na ponudi, ali moj atari je jos junior ;)))
E da, da ne zaboravim, kada procitam sve poruke prebacim u pad i tamo
napravim qwk, pa zatim prenesem kod mene, imam poruke iz svih konferencija
sem iz konferencije "MALI.OGLASI.2".
problemi.790dekik,
Pomagajte, imam opasan problem!
LM, pre jedno 10 dana sam promenio pass i sada mi prihvata i stari i novi.
Pozdrav, Dejan.
problemi.791pvlada,
Problem je sledeći.
Prekoračio sam i Upload limit i Download limit i sad nemogu da
skinem poruke, a ni da ih pošaljem na drugi user pa odatle da ih skinem :(
Što ne ukinete te glupe limite ?
Pozdrav Vlada
problemi.792pecanac,
nod 14 je legenda. ;(
problemi.793morkin,
-> #792, pecanac> nod 14 je legenda. ;(
U čemu je fora? Ja nikada nisam imao problema ni sa jednim nodom
posebno. Primetio sam da su 4 i 14 malo sporiji, ali ne strašno.
Vidim da se ljudi žale, ali stvarno ne primećujem da mi veza puca kad
se ulogujem na neki poseban nod.
problemi.794the.edge,
Pri uploadovanju execa, sezam mi je prijavio hardware error...
AcCeSS DeNiED
problemi.795gmatic,
-> #793, morkin==> U cemu je fora? Ja nikada nisam imao problema ni sa jednim
==> nodom posebno. Primetio sam da su 4 i 14 malo sporiji, ali ne
==> strasno. Vidim da se ljudi zale, ali stvarno ne primecujem da
==> mi veza puca kad se ulogujem na neki poseban nod.
Pa bas zbog sporosti. Cekas pola sata da ti odradi neku komandu.
To mnogo znaci onome ko koristi svih 30min u chat-u ili slicnom.
A bogami i onome ko dl fajlove.
problemi.796juice,
-> #793, morkin> U cemu je fora? Ja nikada nisam imao problema ni sa jednim nodom
> posebno. Primetio sam da su 4 i 14 malo sporiji, ali ne strasno.
> Vidim da se ljudi zale, ali stvarno ne primecujem da mi veza puca kad
> se ulogujem na neki poseban nod.
Izgleda da si srecog modema ili necega drugog ako nemas nikakvih
problema ni sa jednim nodom. Nod 14, ma to vi je cudo ;). Blagi
uzas. On nije sporiji, on je ubi boze. Jes nesto u poslednje vreme
me odrzi na vezi i po 10min ali dl i ul su apsolutno nemoguci.
Pokusao sam dl od 2kb i desilo se jedno veliko nista. Samo se
pojavi ono kao greska u prenosu. Koci se samo tako. Ali sto se
tice sporosti, ima jedan nod (ne znam tacno koji) koji ko da radi
na 2400 a ne na 14400. E taj je sampion po pitanju sporoce. Dok
on obradi pad ode tvojih 30min u bespovrat.
Inace, da li je moguc da se ovde u konferenciju posalju tehnicke
karakteristike savkog noda, ono koji modem, kompjuter itd. cisto
da mi smrtnici znamo sa cim imamo posla, tj. da ne pokusavamo
nemoguce na nekim nodovima.
Pozdrav!
problemi.797kum.djole,
Objektivno, hm, kad hoću da napišem nešto u svoju grupicu,
pukne mi veza. Da l' je to zbog tematike ;) ili štatijaznam čega,
tek - ne zavisi od noda, a ni od kvaliteta veze. Samo pukne.
Prema tome, bez obzira što sam hteo da napišem da mi se dopada
ideja ta_i_ta i da večeras planiram da napijem dve gimnazijalke
tek da se zagrejem za _to_.. onda, objektivno, toliko. ;)
A vi razmotrite. ;)
problemi.798nitugard,
Sekretarica je na odmoru? Ili je ne zanima E-mail?
Ističe mi pretplata za 19 dana, treba da mi uzmete pare za dalje.
Normalno, to podrazumeva:
a) da mi kao kulturne firme pošaljete uplatnicu
ili
b) da mi neka dobra duša da potrebne podatke za uplatu
Hvala, u svakom slučaju.
problemi.799pvlada,
-> #798, nitugard> Ističe mi pretplata za 19 dana, treba da mi uzmete pare za dalje.
Meni za 7 dana i isti problem ;)
Pozdrav Vlada
problemi.800simce,
> ..exec e
> Ne mozete koristiti komandu exec u okviru exec-a.
ua!
problemi.801epson,
-> #800, simce
│ > ..exec e
│ > Ne mozete koristiti komandu exec u okviru exec-a.
│
│ ua!
└─────────────────────────────────────────────────
Probaj da izvadiš procesor sa ploče dok isti radi i kada ti se sjebe
procesor, a i još ponešto, skandiraću Da!Da!Da!...
problemi.802simce,
-> #801, epson> Probaj da izvadis procesor sa ploce dok isti radi i kada ti
> se sjebe procesor, a i jos ponesto, skandiracu Da!Da!Da!...
? nije mi bash jasna ova poruka, zashto si je napisao?
I kakve veze ima sa mojom porukom na koju si lupio reply?
problemi.803epson,
-> #802, simce
│ ? nije mi bash jasna ova poruka, zashto si je napisao?
│ I kakve veze ima sa mojom porukom na koju si lupio reply?
└─────────────────────────────────────────────────
Kako zamišljaš da radiš nešto sa execom dok se isti izvršava ? (para-
lela)
problemi.804pvlada,
-> #803, epson> Kako zamišljaš da radiš nešto sa execom dok se isti izvršava ? (para-
> lela)
Pa u tome je i fora, dok je moglo prekidala bi se veze i poništavalo vreme
koje je proteklo za taj poziv (tj. ne bi se upisivalo) ;)
Pozdrav Vlada
problemi.805drejk,
slushaj nenade... i ostali, ko vec zna...
napravio sam exec u starom soru (valjda 2.03), i
kad sam doshao da ga bacim na sezam i sredim ja stvar, kad ono
dok su ishle poruke kazuje 'nedostaje broj poruke' i tako za svaku
poruku, kad je prestalo ja pokushao ponovo a on mi kazhe 'ovaj exec
ste vec poslali'.
Mislim u chemu je shtos? Stvarno ne znam u chemu je shtos :)
problemi.806simce,
-> #803, epson> Kako zamisljas da radis nesto sa execom dok se isti izvrsava ?
> (para- lela)
Izgleda da nisi u toku pa nisi ni shvatio moju poruku..
Poshto me mrzi da objashnjavam, mnogo je jednostavnije
da prochitash pvladinu poruku SEZAMNET.2:pitanja 2.1264.
Tu je sve objashnjeno.
problemi.807epson,
-> #806, simce
│ Izgleda da nisi u toku pa nisi ni shvatio moju poruku..
└─────────────────────────────────────────────────
Hoćeš reći malo ti je 3x30 minuta ?
problemi.808simce,
> Hoces reci malo ti je 3x30 minuta ?
Pa radnim danima mi je i puno.
Ali vikendom nikad dosta vremena, a i lepo je imati
vishe vremena kad je transfer u pitanju.
problemi.809simce,
-> #805, drejk> dok su ishle poruke kazuje 'nedostaje broj poruke' i tako za
> svaku poruku, kad je prestalo ja pokushao ponovo a on mi kazhe
> 'ovaj exec ste vec poslali'.
Ovo se i meni deshava ali samo kad su grupe u pitanju.
Za konferencije i mail je sve ok.
problemi.810sigmund,
Da li je na Sezamu moguć nastavak prekinutog UPLOAD-a?
Uploadovao sam fajl od 1.8 Mb i pred kraj mi je pukla veza. Kad sam
ponovo pozvao Sezam i nastavio upload sa:
PAD UPLOAD >isto ime<
upload je počeo iz početka a stari fajl je bio obrisan.
cu Frojd.
problemi.811goxi,
-> #798, nitugard>> a) da mi kao kulturne firme posaljete uplatnicu
Pa poslace ti, polako...
problemi.812dzakic,
-> #796, juice> Inace, da li je moguc da se ovde u konferenciju posalju tehnicke
> karakteristike savkog noda, ono koji modem, kompjuter itd. cisto
> da mi smrtnici znamo sa cim imamo posla, tj. da ne pokusavamo
> nemoguce na nekim nodovima.
Svi modemi su isti, USR Spotster 14.4k. Nodovi 2, 4 i 8 rade na
jednom, a 1, 9 i 12 na drugom Pentiumu 100MHz, 32M RAM-a. Od
preostalih, nod 15 je najjači - 486SX na 33, ostali su 286-ice,
XT-ova nema. Osim dva pentijuma, ni jedan računar nema lokalni
hard disk.
Čuveni nod 14 _bi trebalo_ da je čak nekakava 386 mašina sa 2
mega rama (što ne znači gotovo ništa, jer većina radi sa
jednim). Raznolikost oblika, tipova i veličina kućišta u kojima
su mašine, zatim dužina telefonskih kablova i raspored utikača
na zidovima ograničava nas na jako mali mogući broj rasporeda
mašina i njihovo pakovanje jedne na drugu. Nod 14 se nalazi na
samom podu ispod.. hm, 11-ice, 7-ice i jednog celog pentijuma
koji je u big tower kućištu. Na 7-ici je i jedan kontrolni
herkules monitor. Otvaranje 14-ice i provera šta je sa njom
zahteva nešto veću reorganizaciju i kompletno gašenje računara
koji se nalaze NA njoj. Dakle, prvom sledećom prilikom, kada
bude rađen backup ili pakovan mail i najavljeno gašenje sistema
pokušaćemo da utvrdimo zašto je jedan od bržih nodova (čak
postavljen da se javlja među prvima) preko noći postao
najproblematičniji.
problemi.813dzakic,
-> #799, pvlada> > Ističe mi pretplata za 19 dana, treba da mi uzmete pare za dalje.
>
> Meni za 7 dana i isti problem ;)
Sekretarica se upravo vratila sa odmora. Sve zaostale uplatnice
bi trebalo ovih dana da stignu. Samo bez panike :)
problemi.814morkin,
-> #812, dzakic> pokušaćemo da utvrdimo zašto je jedan od bržih nodova (čak
> postavljen da se javlja među prvima) preko noći postao
> najproblematičniji.
Mnogo je opterećen. ;))))
hint:
> mašina i njihovo pakovanje jedne na drugu. Nod 14 se nalazi na
> samom podu ispod.. hm, 11-ice, 7-ice i jednog celog pentijuma
> koji je u big tower kućištu. Na 7-ici je i jedan kontrolni
> herkules monitor. Otvaranje 14-ice i provera šta je sa njom
problemi.815nenad,
-> #798, nitugard> Sekretarica je na odmoru? Ili je ne zanima E-mail?
Sekretarica se upravo vratila sa odmora, prvog dana je sređivala
ono što su zabrljali oni koji su je zamenjivali, ;) a drugog dana
bi trebalo da su sve zaostale uplatnice već pošle svojim putem.
> b) da mi neka dobra duša da potrebne podatke za uplatu
Kucaj SHOW ACCOUNT, tamo se nalaze svi potrebni podaci, a možeš
da uplatu izvršiš lično u prostorijama redakcije "Računara".
problemi.816saint,
cao svima
E imam jedan problem
Nece da sa Sezam a da mi nastavi prenos.
Na primer ja da podignem jedan fajl
PSP41 koji zauzima 3mb i on mi posle 30 min
prekine ali naravno mislim ja nastavice posle on
ali ne lezi vraze ja ponovo da ga dl ali on od pocetka
PS:
Koristim TM .
Samo na Sezamu nece da mi nastavi slanje fajla
problemi.817simce,
-> #816, saint> Na primer ja da podignem jedan fajl
> PSP41 koji zauzima 3mb i on mi posle 30 min
> prekine ali naravno mislim ja nastavice posle on
> ali ne lezi vraze ja ponovo da ga dl ali on od pocetka
Uploduj ga u pad, tamo bi trebalo da moze da se nastavi
u sluchaju prekida veze.
problemi.818sjocic,
1.Zvoni u prazno.
2.Kada se javi, neki od modema u toku pregovaranja 'procvili', pa je
redial neophodan.
problemi.819nenad,
-> #816, saint> Koristim TM .
> Samo na Sezamu nece da mi nastavi slanje fajla
Da li je to ona verzija TM-a u kojoj može da se podesi da li da
proverava i sat/minut kreiranja fajla?
problemi.820saint,
-> #819, nenad=> Da li je to ona verzija TM-a u kojoj moze da se podesi da li da
=> proverava i sat/minut kreiranja fajla?
Ne znam ali nema veze
Malo sam pogledao opcije i nasao sam sta sam zaboravio da chekiram
Pozdrav
problemi.821morkin,
Da li bi mogli da objasnite kako funkcioniše MAKEMAIL i čemu to
služi? Komanda MAKEMAIL u MAIL režimu ne radi, a senior je
podržava, što znači da je u pitanju neka "odomaćena" komanda. U
helpu za mail ne piše ništa o tome.
problemi.822nitugard,
-> #815, nenad> > Sekretarica je na odmoru? Ili je ne zanima E-mail?
> Sekretarica se upravo vratila sa odmora, prvog dana je sređivala
I odmah odreagovala na moju poruku, uključujući tu
i sada već realizovanu uplatnicu. Hvala i njoj i tebi.
> > b) da mi neka dobra duša da potrebne podatke za uplatu
> Kucaj SHOW ACCOUNT, tamo se nalaze svi potrebni podaci, a možeš
Ovo je zgodna stvar za koju nisam znao.
10x, ponovo.
PS. Šetnja do BIGZ-a mi ne prija kao opcija.
Čujem da tamo gajite Kugu... :)
problemi.823rajkovic,
Skinuo sam sa SEZAMA off-line reader SOR230.zip( Koji je valjda radjen
specijalno za Sezam). Kada sam ga iskopirao u c:\sor i startovao sorinst
, zatim izabrao svoj kodni raspored poceli su da se na ekranu izpisuju neki
cudni znaci i ja sam potpuno izgubio kontrolu nad progrmom. Isto se desilo
kada sam izabrao i raspored bez YU slova( znaci problem ne lezi tu!!!).
Na kraju se ponekad pojavi da program ne moze da ucita command.com
(mada ne verujem da je tu problem)
Ako neko zna sta da radim neka mi pomogne.
Ako postoji neka novija verzija SOR-a neka mi neko to kaze(ova je iz 1991.)
Ko zna mozda cu ipak morati da se vratim na dobri stari BLUE WAVE...???
problemi.824miskop,
-> #823, rajkovic--> Ko zna mozda cu ipak morati da se vratim na dobri stari BLUE WAVE...???
SDW je prava stvar... Sezam Off Line reader for Win
problemi.825n.ceh,
-> #823, rajkovic> Ko zna mozda cu ipak morati da se vratim na dobri stari BLUE WAVE...???
A zašto ne bi prešao na dobri novi Senior?
problemi.826supers,
-> #823, rajkovic>> Skinuo sam sa SEZAMA off-line reader SOR230.zip( Koji je valjda radjen
>> specijalno za Sezam). Kada sam ga iskopirao u c:\sor i startovao
Rađen je za staru verziju Sezamovog softvera koja nije u upotrebi od
kraja 1995. Preuzmi novi off-line reader, Senior.
problemi.827obren,
-> #821, morkin> Da li bi mogli da objasnite kako funkcioniše MAKEMAIL i čemu to
> služi? Komanda MAKEMAIL u MAIL režimu ne radi, a senior je
> podržava, što znači da je u pitanju neka "odomaćena" komanda.
Služi da od sadržaja TEXTPADA napraviš fiktivnu privatnu poruku,
recimo izlistaš WHO listu, vremensku prognozu i sl. u PAD a onda
otkucaš:
PAD MAKEMAIL
Nakon toga ceo textpad postaje telo MAKEMAIL poruke (max 32K)
i ostaje pod nazivom TEXTPAD u PAD-u a stari sadržaj se briše.
problemi.828firus,
Zašto ne mogu da prepravim autoexec?
Tj. prepravim ga ja, ali u trenutku kada ga snimam, veza
pukne. Ponovio sam ovo par puta u vremenu od 3:10 do 3:28 i
stalno se isto dešava. Nemoguće je da je u pitanju čista
slučajnost (veza sa SEZAM-om mi NIKADA ne puca), pre će biti da
je isplivao neki bag.
Posle ovoga, uvidjam da moja tagline akcija nije baš bez
osnova.
----
ALBS - Akcija za lepši i bolji SEZAM
problemi.829dzakic,
-> #828, firus> ali u trenutku kada ga snimam, veza pukne.
Jedan od nodova nije oslobodio fajl u kome se pamte autoexec-i. Problem
je otklonjen.
problemi.830pvlada,
-> #824, miskop> SDW je prava stvar... Sezam Off Line reader for Win
Ma senior je najbolji, iako je beta ;)
Pozdrav Vlada
problemi.831voyager,
-> #823, rajkovic│ Skinuo sam sa SEZAMA off-line reader SOR230.zip( Koji je valjda radjen
└──────────────────────────────────────────────────────
PA skini Senior, taj je bolji.
Voyager
problemi.833firus,
-> #829, dzakic> Jedan od nodova nije oslobodio fajl u kome se pamte autoexec-i.
> Problem je otklonjen.
Hvala lepo ...
----
ALBS - Akcija za lepši i bolji SEZAM
problemi.834gligo,
Ej, zvoni u prazno.....
Da li neko ima uopste zelje da poradi na ovome ?
problemi.835fantom,
e sta je ovo danas
deset puta dobijem sezam i zvoni a modem ne odgovara !
tek posle 10 tak pokusaja sam se spojio sa sezamom !
znam da je ovoga bilo i ranije ali ovako ne , ovo je katastrofa
kako ovaj sezam propada !
problemi.836pvlada,
Šta je bilo sa ukidanjem limita za download ?
Hteo sam da skinem novi Netscape i pošto je on malo feći fajl ja
sam hteo da ga prenesem i evo šta mi se desilo kada sam u trećem
pozivu hteo da nastavim prenos:
pvladawindowsĐnetĐwww>> do cp32e403.exe
Datoteka cp32e403.exe, 16368541 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 2:50:31.
Nedovoljno vremena za prenos. Bićete prekinuti nakon 24 min.
Veličina datoteke prelazi vaš mesečni limit za download.
Naime, sezam računa da sam preneo svih 15Mb 2x iako nisam ;(
Ajde nešto uradite po tom pitanju što pre ;)
Pozdrav Vlada
problemi.837saint,
-> #835, fantom=> deset puta dobijem sezam i zvoni a modem ne odgovara !
=>
=> tek posle 10 tak pokusaja sam se spojio sa sezamom !
I meni se isto desava
Ali meni jos gore
Cak sam pokusao oko 20 puta
Uradite nesto oko toga
ALBS
problemi.838saint,
-> #836, pvlada
MESECNI LIMIT JE SAMO 15 MB
Nadam se da cete to povecati na barem
30 MB
Ponovo ALBS
problemi.839zeljkoj,
-> #836, pvlada> Naime, sezam računa da sam preneo svih 15Mb 2x iako nisam ;(
Najgore je što se i upload računa x2... :(
Očigledno bug, prijavio sam ga još odavno, ali niko ne reaguje.
problemi.840pvlada,
-> #838, saint> MESECNI LIMIT JE SAMO 15 MB
Ne, mesečni limit je samo 45Mb ;(
Pozdrav Vlada
P.S. Možda bi bio i dovoljan da dobro radi stat ;(
problemi.841pvlada,
-> #840, pvlada>Ne, mesečni limit je samo 45Mb ;(
Ispravka 48Mb.
Pozdrav Vlada
problemi.842saint,
-> #840, pvlada=> Ne, mesecni limit je samo 45Mb ;(
pa to i nije bas lose
A
L
B
S
problemi.843sareni,
Zvoni u prazno do besvesti...
----
ALBS - Akcija za lepsi i bolji SEZAM
problemi.844pvlada,
-> #842, saint> pa to i nije bas lose
Ranije mi se činilo da je bolje da bude jedan program, jedan fajl, ali
sada mi se čini da treba da bude više manjih fajlova, pošto iako skinem
samo npr. 2Mb od fajla od 15Mb, on mi računa kao da sam skinuo svih 15Mb,
pa mi za čas ode download ;(
Pozdrav Vlada
problemi.845pvlada,
-> #843, sareni> Zvoni u prazno do besvesti...
axa
problemi.846sareni,
Opet zvoni u prazno... !!!
----
ALBS - Akcija za Lepsi i Bolji SEZAM !!!
problemi.847silence,
Jel' se ovo još nekom dešava ili ja imam problema sa poštom/modemom:
Već desetak dana svakodnevno, po više puta (ustvari, kad god zovem),
dobijem nod koji se samo sekundu normalno oglasi, a potom počne da
pišti... i od veze, naravno, nema ništa.
Problem se ponavlja i u vremenima malog poterećenja sistema, kada na
vezi bude samo par ljudi...
Jesam li jedini?
problemi.848voyager,
-> #847, silence│ Jel' se ovo jos nekom desava ili ja imam problema sa postom/modemom:
│ Vec desetak dana svakodnevno, po vise puta (ustvari, kad god zovem),
│ dobijem nod koji se samo sekundu normalno oglasi, a potom pocne da
│ pisti... i od veze, naravno, nema nista.
│ Problem se ponavlja i u vremenima malog poterecenja sistema, kada na
│ vezi bude samo par ljudi...
└──────────────────────────────────────────────────────
Meni se to desava u poslednja dva meseca pa nikom nista...trenutno sam na
1200 bauda, bas iz tog razloga :(
Voyager
problemi.849rajkovic,
-> #843, sareni> Zvoni u prazno do besvesti...
I kod mene :(((
problemi.850bastion,
Cao svima pogotovu odgovornima!
LM, posto je ovo konferencija o sezamnet-u a pogotovu o problemima
oglucio sam da iznesem svoj problem!
Problem glasi:
LEPO JA SEDNEM ZA KOMPJUTER...UDJEM U "HVALJENI"
WINDOWS95...UDJEM U TELEMATE FOR WINDOWS...I SAD EVO
GA PROBLEM:
POZOVE ON SEZAMNET I POSLE 12 SEKUNDI POCNE
DA SE KONEKTUJE! rekoh "POCNE" ALI NECE DA SE
UKONEKTUJE POSLE NEKIH 20 SEKUNDI PISTANJA!...,
vec sta se desi... I POCNE ON ISPONOVA DA SE
KONEKTUJE REDOSLEDOM KAO I PRVIH 20 SEKUNDI
ISTE "MUZIKE"
sad je pitanje: STA SE TO DESAVA U JUTARNJIM SATIMA
(9:00 - 12:00 / samo sam u ovom periodu pokusavao
da se ukonektujem) SA SEZAMOM?????
DA LI SAM JA TOLKI BAKSUS DA MI SE
MODEM UVEK ZAKACI ZA NEKI POKVARENI SEZAMOV MODEM?
AKO NISAM U CEMU JE STVAR JEL U
VECERNJIM TERMINIMA MI SE SKORO UVEK UKONEKTUJE NA
PRVI POZIV??
ALBS -- Akcija za Lepsi i Bolji Sezam!
P.S.:modem je sigurno ispravan!
....za odgovorne: AKO JE PROBLEM U VASIM MODEMIMA PROMENITE IH!
MOGLI BI DA KUPITE BRZE MODEME NPR:28.8; 33,6
ili brze!!!
ALBS ALBS ALBS ALBS ALBS ALBS ALBS ALBS ALBS ALBS ALBS ALBS ALBS
problemi.851n.ceh,
-> #849, rajkovic> > Zvoni u prazno do besvesti...
> I kod mene :(((
Takođe :(((
ALBS!
problemi.852saint,
-> #850, bastion=> P.S.:modem je sigurno ispravan!
Nije problem u njihovim modemima...
Problem je u losoj vezi...
problemi.853sigmund,
-> #849, rajkovic║ > Zvoni u prazno do besvesti...
║ I kod mene :(((
╚═══════════════════════════════════════
Kod mene isto. Pogotovo ujutro.
I kad se konektuje ima katastrofalan cps.
cu Frojd.
problemi.854popovics,
Kako da otpakujem fajlove sa extenziom .a01 ; a02.. koje skinem sa
Sezama?
problemi.855suki,
-> #854, popovics» Kako da otpakujem fajlove sa extenziom .a01 ; a02.. koje skinem sa
» Sezama?
Haj !
Fajlove sa gore navedenom ekstenzijom raspakovaces sa ARJ arhiverom, s tim
sto ti nedostaje i pocetni fajl sa .arj ekstenzijom.
Komanda bi trebalo da izgleda ovako:
arj x -v -y ime datoteke sa .arj ekstenzijom [mesto gde raspakujes arhivu]
^
ovo -v ti oznacava da se arhiva sastoji iz vise fajlova i da ce svi fajlovi
sa nazivom datoteke biti raspakovani.
Pozdrav Suad
problemi.856popovics,
-> #855, sukiA šta ako nema početnog fajla ?
problemi.857nenad,
-> #852, saint> Nije problem u njihovim modemima...
> Problem je u losoj vezi...
Jedan modem je juče (praktično) ispustio dušu. Moguće je da je i
on bio uzrok problemima koji su se javljali.
problemi.858pvlada,
-> #856, popovics> A šta ako nema početnog fajla ?
Onda staviš npr. arj x arhiva.a01 -v
Pozdrav Vlada