SEZAM.2

19 Dec 1996 - 21 Dec 1999

Topics

  1. obavestenja (43)
  2. pitanja (2339)
  3. problemi (2196)
  4. predlozi (1127)
  5. konferencije (14)
  6. fajlovi (255)
  7. olr (1136)
  8. vote (35)
  9. kritika (1164)
  10. razno (1220)

Messages - razno

razno.949 mperisic,
Neko je pokuso da upadne u moj sistem! Pon 14.09.98 21:58 Neuspela prijava sa: citron, pizdojedna, menjassifru. Uto 15.09.98 00:13 Neuspela prijava sa: citrona, nesa, jeditegovna. Probaj sledeci put za sifru da otkucas svoj username(za provalnika) hm...
razno.950 johnnya,
Izgled da je pojava uzela maha... :) Ned 13.09.98 04:32 Neuspela prijava sa: johnnya, johnia, yohnia.
razno.951 sherloc,
Neko mi rece da je promenjena jeftinija tarifa za telefon. (21h-08) Tacnije, da vise nije fazon jedan poziv jedan impuls, nego samo 50% jeftinije. Istina ili trac? :) ByE
razno.952 obren, -> #951, sherloc
> Neko mi rece da je promenjena jeftinija tarifa za telefon. (21h-08) > Tacnije, da vise nije fazon jedan poziv jedan impuls, nego samo 50% > jeftinije. Istina ili trac? :) Trač.
razno.953 superhik, -> #948, junior
=:> BTW, ako te baš zanima .. =:> ..w =:> cupavko 04:16 Sezam =:> sani. 02:19 Chat.grp =:> dea. 04:15 Chat =:> sane 03:36 Chat =:> ultra.boy 04:16 Sezam =:> junior 04:23 Sezam Ti si Baki!!! Masna su ti usta... ;))
razno.954 supers,
S obzirom da ću sledećih 365 dana da nosim maslinasto zeleno, sve vas srdačno pozdravljam :) Napuštanje Sezama, virtuelnog sastajališta u koje svi često zalazimo svakako je veliki hendikep. Ne preterujte sa post-mortem mailovima podrške ;) jer u prvih mesec dana definitivno neću moći da ih pročitam O:) Sori zbog privatizacije...
razno.955 legolas,
He he Najzad sam ;) >>legolas 18:30 Sezam
razno.956 the.edge, -> #955, legolas
Izvukao si se... bas sam tad vozio bike. ;)) AcCeSS DeNiED
razno.957 the.edge,
res r slobam ───────────── slobam, Slobodan Milosevic, Beograd Clan od 15.05.1995, poslednji poziv Sre 16.10.96 10:10 Predstavlja firmu: Proming - Beograd Ovo bi mogli da koristite kao reklamu za Sezam. ;) AcCeSS DeNiED
razno.958 kum.djole, -> #957, the.edge
> slobam, Slobodan Milosevic, Beograd MOJE IME JE SLOBO-DA-AN.. JA HOĆU BITI SLOBO-DAN-DAN.. MOJE IME JE SLOBO-OBO-DA-AN.. JA HOćU BITI SLOBOSLOBOSLOBO-DAAN.. ;)
razno.959 miskop,
Da li su svi Sezamovci OK ? ;) Mislim, baš je bilo čupavo noćas... ;) P.S. Merkalije - Rihter 8 : 5.4 ;)
razno.960 junior, -> #959, miskop
> Da li su svi Sezamovci OK ? ;) Ma, ovaj Sezam je neuništiv. Zovem ja pro, zvoni, zvoni, zvoni .. Zovem net, kad ono svi nodovi rade, što nije čak ni slučaj u normalno vreme ;)
razno.962 dr.grba, -> #959, miskop
>> Mislim, baš je bilo čupavo noćas... ;) Sedeo sam pred televizorom i pio kafu. Glava mi se zaljuljala od potresa, skloni bože. S oproštenjem, usr'o sam se tek posle desetak minuta... No, dokazah sebi da sam preverzan tip: umesto da pomislim kako da izvlačim porodicu iz kuće ako krene zapravo, prepao sam se da mi ne crkne disk u računaru (:O Žena je tek jutros rekla: "Od tebe se boljem nisam ni nadala" (:
razno.963 the.edge, -> #959, miskop
U Beogradu je bilo samo pet (nije malo, ali u odnosu na 8 dosta). AcCeSS DeNiED
razno.964 nenadt, -> #962, dr.grba
> >> Mislim, baš je bilo čupavo noćas... ;) > > Sedeo sam pred televizorom i pio kafu. Glava mi se zaljuljala od > potresa, skloni bože. S oproštenjem, usr'o sam se tek posle desetak > minuta... > > No, dokazah sebi da sam preverzan tip: umesto da pomislim kako da > izvlačim porodicu iz kuće ako krene zapravo, prepao sam se da mi ne > crkne disk u računaru (:O > > Žena je tek jutros rekla: "Od tebe se boljem nisam ni nadala" (: a pazi meni: radi se defragmentacija diska, nestane struje na trenutak i dok se moji vec spemaju za najgore, ja se spremam da radim recovery za ne daj boze :)
razno.965 miskop, -> #962, dr.grba
>>>> Mislim, baš je bilo čupavo noćas... ;) >> Sedeo sam pred televizorom i pio kafu. Glava mi se zaljuljala od >> potresa, skloni bože. S oproštenjem, usr'o sam se tek posle desetak >> minuta... Ja sam ležao i imao slušalice na ušima. Čuo sam nešto kao da mi neko lupa na prozor (čula se lupa roletni). Kad sam skinuo sluške, počelo je baš da drma. ;) Dok sam skočio iz kreveta i stao ispod vrata sve je već bilo gotovo. Sad, da li je zbog toga što sam u prizemlju, ali nije ništa strašno bilo. Potres je možda sve ukupno trajao (bar sam ja bio toliko svestan istog) oko 6-7 sekundi. Gledam na TV-u, ljudi pričaju da je bilo strašno, ljuljalo na sve strane i tako to. Kod mene, komšije samo izašle na prozore i ništa... Sve se smirilo posle 15-20 minuta. ;)
razno.967 kum.djole, -> #965, miskop
>> Kod mene, komšije samo izašle na prozore i ništa... 00:15 at third floor somewhere at New Belgrade Dule, student biologije, i njegov cimer Crnogorac. Dule -- (diže se iz kreveta) au.. bokte, zemljotres! Crnogorac -- čuš, a nemam ti ja nameru sad da ustajem, časti mi.. ;)
razno.968 alien, -> #962, dr.grba
[] No, dokazah sebi da sam preverzan tip: umesto da pomislim kako da [] izvlačim porodicu iz kuće ako krene zapravo, prepao sam se da mi ne [] crkne disk u računaru (:O Nemoj ništa da brineš, skoro svi s kojima sam razgovarao su prvo krenuli da spašavaju računar, pa tek onda ostalo... Ja takođe. To je dokaz civilizacijske svesti ;). Brinemo o čuvanju podataka za buduće istoričare ;>.
razno.969 alien, -> #960, junior
[] Zovem ja pro, zvoni, zvoni, zvoni .. Zovem net, kad ono svi nodovi [] rade, što nije čak ni slučaj u normalno vreme ;) Kako sam čuo, nije bilo struje u Skadarliji. Inače, razlog masovnog nestajanja struje je to što su valjda trafo stanice, iz bezbednosnih razloga, podešene da se isključe pri potresu intenzitata 5 stepeni (Merkalijeve skale).
razno.970 juice,
;)))))))))) Ql! ;) Kako mi se danas desila super stvar. Uzo ja da skidam nesto malo vece nekih 2,3 mega. Mislio ja trebace mi po` dana za to, ali ne lezi vraze ;) Na pocetku transfera brzina je bila neverovatnih 22000cps i to ne samo da je pisalo tako , nego je i skidao tom brzinom a onda je u roku od 10 sec pala na 6000 i onda je polako padala tako sto padne 30 pa se popne 15 pa opet tako. Bas mi se svidelo ;)) Ajde neko teoretski da mi obajasni ovaj fenomen. Pozdrav!
razno.971 rkramer, -> #970, juice
C:\> Na pocetku transfera brzina je bila neverovatnih 22000cps i to C:\>ne samo C:\> da je pisalo tako , nego je i skidao tom brzinom a onda je u C:\>roku od C:\> 10 sec pala na 6000 i onda je polako padala tako sto padne 30 C:\>pa se C:\> popne 15 pa opet tako. Bas mi se svidelo ;)) Skidao si nekompresovani textpad... ;)
razno.972 juice, -> #971, rkramer
@> Skidao si nekompresovani textpad... ;) Jeste, vidim smajli na kraju ali fora je u tome sto je u pitanju bio exe fajl i bas me zanima da li ovu pojavu moguce teoretski objasniti? Imal` ko pametan? ;) Pozdrav!
razno.973 rkramer, -> #972, juice
C:\> Jeste, vidim smajli na kraju ali fora je u tome sto je u C:\>pitanju bio C:\> exe fajl i bas me zanima da li ovu pojavu moguce teoretski C:\>objasniti? C:\> Imal` ko pametan? ;) Probaj da ga kompresujes sa nekim arhiverom i videces da ce se smanjiti 30-50%. Egzekutabilni fajlovi su jako podlozni kompresiji, bas kao i tekstovi.
razno.974 juice, -> #973, rkramer
@> Probaj da ga kompresujes sa nekim arhiverom i videces da ce se smanjiti @> 30-50%. Egzekutabilni fajlovi su jako podlozni kompresiji, bas kao i @> tekstovi. ??????????????????????????? Mislim, ovo 100% nije tacno. Kad god kompresujem exe fajl dobijam fajl koji je mozda za 5% manji od originalnog. E sad, mozda ja gresim u kompresiji (radim to samo nekih 3 godine) ili ti silno gresis. Pozdrav!
razno.975 rkramer, -> #974, juice
C:\> ??????????????????????????? C:\> C:\> Mislim, ovo 100% nije tacno. Kad god kompresujem exe fajl C:\>dobijam fajl C:\> koji je mozda za 5% manji od originalnog. E sad, mozda ja C:\>gresim u C:\> kompresiji (radim to samo nekih 3 godine) ili ti silno gresis. Koji EXE fajl? Ako mislis na self extracting arhive, onda je noramlno da imaju los stepen kompresije. Ako mislis na fajlove kopresovane PkLite-om ili slicnim programom za kompresiju executable fajlova, onda je opet normalno. Ako mislis na najobicniji EXE fajl tipa ARJ.EXE ili PKZIP.EXE (npr.), onda se postize i do 50% manja duzina fajla u odnosu na original. Inace, bolje po tebe da se ne gadjamo godinama 'radnog staza' ;)
razno.976 juice, -> #975, rkramer
@> Koji EXE fajl? Ako mislis na self extracting arhive, onda je noramlno @> da imaju los stepen kompresije. Ako mislis na fajlove kopresovane @> PkLite-om ili slicnim programom za kompresiju executable fajlova, onda @> je opet normalno. Ako mislis na najobicniji EXE fajl tipa ARJ.EXE ili @> PKZIP.EXE (npr.), onda se postize i do 50% manja duzina fajla u odnosu @> na original. Retko kad kompresujem obicne exe fajlove a i ljudi koje znam veoma retko rade takvu stvar. Inace, ovde je u pitanju bila self extracting arhiva. @> Inace, bolje po tebe da se ne gadjamo godinama 'radnog staza' ;) Ja eto samo 3 godine i mislim da sam jos uvek zelen ;) Pozdrav!
razno.977 the.edge,
Ja mislim da bi sezam trebao da ima neku emergency ekipu koja bi bila 24h u zgradi Bigza...pa kad se nesto desi, odma da se reaguje. ;) U svakom slucaju, ono sto je sigurno, ta ekipa ne bi oka sklopila. ;) AcCeSS DeNiED
razno.978 kiki, -> #977, the.edge
> Ja mislim da bi sezam trebao da ima neku emergency ekipu koja bi bila 24h u > zgradi Bigza...pa kad se nesto desi, odma da se reaguje. ;) > U svakom slucaju, ono sto je sigurno, ta ekipa ne bi oka sklopila. ;) A od kojih para misliš da ih plaćaju? Kad ni ovi što rade normalno ne dobijaju ni (a) paru. ;)
razno.979 the.edge, -> #978, kiki
Zar nisi video covece da se zezam. ;) Kakav crni emergency. :)) AcCeSS DeNiED
razno.980 miskop,
Neko se baš zabavlja: ;) Sub 10.10.98 18:18 Neuspela prijava sa: kidi1, ***athO,
razno.981 junior,
..w demo.6000 04:42 Sezam junior 04:27 Chat.grp plejboj 04:36 Transfer kriss 04:25 Chat.grp stasja 04:27 Chat.grp Čestitke na 6000-tom demou ;) Šteta što sani. nije bio tu da ga pozdravi. ;)
razno.982 sherloc,
>> ══════════════════════════════ UKUPNO ═ TEKUCI MESEC ═ PRETPLATA ═ >> Download (mb) 1 3 48 ^^^ ^^^ :)
razno.983 juice,
> juice 19:21 Sezam SuB? Ocel` ko? > > w > juice 19:21 Sezam SuB? Ocel` ko? > > w > juice 19:21 Sezam SuB? Ocel` ko? > > w > juice 19:21 Sezam SuB? Ocel` ko? Mislim stvarno ;) Jel to slavite anti-bombaski proces? Pozdrav!
razno.984 the.edge,
══════════════════════════════ UKUPNO ═ TEKUCI MESEC ═ PRETPLATA ═ Vreme na vezi 1000:00:32 15:35:46 ─── VREME ─── Predjoh hiljadarku, a bilo bi i mnogo vise kada bi spojili saboteura i ostale moje bivse usere. ;) Na sezamu sam bio neprekidno skoro 42 dana. ;) AcCeSS DeNiED
razno.985 sherloc,
>> Pet 16.10.98 23:53 >> Na vezi: 1 h 3 min 24 sec. Do kraja: 7 min 36 sec. >> Ukupno za danas je ostalo: 0 sec. Jao shto volim ovo :)
razno.986 junior,
> Priprema za slanje... > Datoteka net03000.arj, 8639 bytes, protokol Zmodem, vreme 0:00:11. > Spremni za download (Da/Ne)? Pre nego što skinem ovaj pad, da obeležim mali jubilej ;) i postavim pitanjce ... ima li ko više (čuj mene, ima li;), bolje rečeno ko ima i koliko? ;)
razno.987 the.edge, -> #986, junior
Uhhh... ja sam mislio da ja imam ultra-puno, ali sam se izgleda zeznuo. ;) net01007.zip AcCeSS DeNiED
razno.988 obren, -> #986, junior
> Pre nego što skinem ovaj pad, da obeležim mali jubilej ;) i postavim > pitanjce ... ima li ko više (čuj mene, ima li;), bolje rečeno ko ima > i koliko? ;) Poslednji mi je 3346 ;)
razno.989 junior, -> #988, obren
> Poslednji mi je 3346 ;) Bah, to je mizerno .. mislim isti red veličine ;) Ja sve čekam da se javi neki baja i kaže, evo ja sad skinuo 9000-ti ;)
razno.990 pecapop,
Pa dzombe, meni jos uvek "krupno" 202.
razno.991 ljubisha,
Ima ovde raznih spodoba. Iz čista mira te prezivaju nedotupni pacijenti. 24.10.98 20.25: sivek: jebem ti celu familiju! ili mi dajte adresu ili već nađite neko rešenje za ovakve spodobe.
razno.993 ventura, -> #991, ljubisha
> Ima ovde raznih spodoba. Iz cista mira te prezivaju nedotupni > pacijenti. 24.10.98 20.25: > > sivek: jebem ti celu familiju! > > ili mi dajte adresu ili vec nadite neko resenje za ovakve > spodobe. Ma nije to on, neko mu se logovo na user.Neki kreten.
razno.994 sivek, -> #993, ventura
>> Ma nije to on, neko mu se logovo na user.Neki kreten. Ziva istina.:) Dao sam bre nekom ortaku iz skole,a on eto ljakse. Izvinjavam se svima sa kojima je "stupio u kontakt".
razno.995 dzakic, -> #994, sivek
> Dao sam bre nekom ortaku iz skole... Svako ko želi da koristi usluge SezamNeta slobodan je to činiti isključivo pod svojim imenom, u suprotnom ćemo biti prinuđeni da da korisnika uklonimo sa sistema. Ovo je zaista poslednji put da tolerišemo ovakve situacije.
razno.996 miskop, -> #995, dzakic
>> Svako ko želi da koristi usluge SezamNeta... Ako ti nije frka, daj podseti nas koje to bejahu usluge SezamNet-a... ;)
razno.997 emajsijuen, -> #995, dzakic
│ Svako ko zeli da koristi usluge SezamNeta slobodan je to ciniti │ iskljucivo pod svojim imenom, u suprotnom cemo biti prinudeni da │ da korisnika uklonimo sa sistema. └─────────────────────────────────────── Jeli, reci mi molim te samo kako mislis da mozes da utvrdis da se recimo neko logovao pod mojim userom? Je sam bar 300 puta dao sifru burazeru da prezume poruke iz konferencija... Inace, on je uvek u W/C stavljao ono 'Stukelj online', ali ni pored toga vi nemate sanse da utvrdite da li sam mu ja dao sifru ili je mozda sam provalio.
razno.998 rkramer, -> #997, emajsijuen
C:\> Jeli, reci mi molim te samo kako mislis da mozes da utvrdis C:\> da se recimo neko logovao pod mojim userom? Je sam bar 300 C:\> puta dao sifru burazeru da prezume poruke iz konferencija... C:\> Inace, on je uvek u W/C stavljao ono 'Stukelj online', ali ni C:\> pored toga vi nemate sanse da utvrdite da li sam mu ja dao C:\> sifru ili je mozda sam provalio. ... ali ih to ne sprecava da ako dodje do ometanja ostalih korisnika od strane nekog 'padobranca' ;) dodje do ukidanja naloga pravom vlasniku...
razno.999 calex, -> #989, junior
> Ja sve čekam da se javi neki baja i kaže, evo ja sad skinuo 9000-ti ;) Malo si ga preterao. ;)) Al' pošto si počeo takmičenje po pitanju čiji je veći, poslednji mi je net04284.zip.
razno.1000 calex, -> #997, emajsijuen
> Jeli, reci mi molim te samo kako mislis da mozes da utvrdis da se recimo > neko logovao pod mojim userom? Je sam bar 300 puta dao sifru burazeru da Ne mora da utvrđuje ali ako neko zloupotrebi tvoju pozajmicu, ti ćeš da snosiš posledice. Kao ovo što se desilo, ako neko psuje okolo koristeći tvoj nalog, ti prihvataš krivicu.
razno.1001 noay, -> #995, dzakic
Svako ko zeli da koristi usluge SezamNeta slobodan je to ciniti iskljucivo pod svojim imenom, u suprotnom cemo biti prinudeni da da korisnika uklonimo sa sistema. -------------------------- Mozete me ukloniti al me zivog nikad netjete uvatiti.. Sivek
razno.1002 ivkeb,
Neshto mi cale reche malopre da ce se placati pored ostalog i porez na internet.Mislim da li su oni normalni vishe?
razno.1003 emajsijuen, -> #998, rkramer
>> ... ali ih to ne sprecava da ako dodje do ometanja ostalih korisnika od >> strane nekog 'padobranca' ;) dodje do ukidanja naloga pravom vlasniku... Fino... fino si ti to zamislio... Znaci, neko meni provali sifru, i zbog toga se meni ukida nalog ??? Mada, sto jes' jes' treba lupiti neku zastoku sifru, i taj problem je resen... ;)
razno.1004 bastion, -> #995, dzakic
> Svako ko zeli da koristi usluge SezamNeta slobodan je to ciniti > iskljucivo pod svojim imenom, u suprotnom cemo biti prinudeni da > da korisnika uklonimo sa sistema. > Ovo je zaista poslednji put da tolerisemo ovakve situacije. Ajde reci mi onda sto si "uklonio" Milosh.zoricu?
razno.1005 dr.grba, -> #999, calex
>>> Ja sve čekam da se javi neki baja i kaže, evo ja sad skinuo 9000-ti ;) >> >> Malo si ga preterao. ;)) Al' pošto si počeo takmičenje po pitanju >> čiji je veći, poslednji mi je net04284.zip. Postoji jedna legenda na starom Sezamu, po kojoj je jedan korisnik, da mu ne navodim ime, skidao poruku po poruku kroz pad, ne bi li navukao najveći counter (:
razno.1006 junior, -> #999, calex
> Malo si ga preterao. ;)) Al' pošto si počeo takmičenje po > pitanju čiji je veći, poslednji mi je net04284.zip. Eh, to je već nešto ;) Ko daje više? Pet hiljada? Čujem li 5 hiljada? ;))
razno.1007 junior, -> #996, miskop
> Ako ti nije frka, daj podseti nas koje to bejahu usluge > SezamNet-a... ;) Daj, ne zezaj. Ako postoji negde tolerantna uprava, to je ovde ;) Ali fakat je ako pozajmiš nalog nekome, a dotični recimo obori sistem, ko bi snosio posledice? On svakako, ali teško da bi ti prošao nekažnjeno. Am I right, or am I right? ;)
razno.1008 junior, -> #1005, dr.grba
> Postoji jedna legenda na starom Sezamu, po kojoj je jedan > korisnik, da mu ne navodim ime, skidao poruku po poruku kroz > pad, ne bi li navukao najveći counter (: Ne mogu da verujem ;) Pa, dobro, ne moraš da mu navodiš ime .. daj username ;)
razno.1009 miskop, -> #1007, junior
>> Daj, ne zezaj. Ako postoji negde tolerantna uprava, to je ovde ;) >> Am I right, or am I right? ;) Yes, you are. Are you? ;))
razno.1010 vule., -> #995, dzakic
Milosh.Zorica ovde. Da li će ovaj juzer biti izbačen, zbog toga što ga koristi drugo lice? I tebe Zak zahvatila politika tvojih crvenih gazda? Bez uvrede, ne ličiš mi na starog Zaka.
razno.1011 vule., -> #995, dzakic
Evo da otkrijem jedan bug u sezamovom softveru. Da bi dobili neograničeno vreme uradite sledeće. kucajte: ..co ..co op muzika.3 ..co re 32.1006 prebacite fajl u pad. Prilikom prenosa fajla veza će pući i vreme provedeno na vezi neće ulaziti u stat. Nadam se da ću za otkrivanje ovog buga dobiti nešto više od noge u dupe u sličnih stvari. Ovako sam provodio i po 8-12 sati dnevno na vezi. Toliko o ispravnosti Sezama. Milosh.Zorica
razno.1012 dzakic, -> #1004, bastion
> Ajde reci mi onda sto si "uklonio" Milosh.zoricu? Kako misliš "uklonio"? Korisniku milosh.zorica je itekla pretplata 17.09.1998. i nije je produžio.
razno.1013 dzakic, -> #1010, vule.
> Milosh.Zorica ovde. Da li će ovaj juzer biti izbačen, zbog toga što > ga koristi drugo lice? I tebe Zak zahvatila politika tvojih crvenih > gazda? Bez uvrede, ne ličiš mi na starog Zaka. Neće. Jer još nemamo dokaza da ga koristi drugo lice ;) Treba biti težak paranoik pa u svakoj reči u svakoj poruci tražiti trunku sumnje da je na ovom useru onaj user; to iskreno nemam nameru da radim, niti ja niti bilo ko drugi ovde - da izigrava policajca. Ne znam da li je poznato novijim korisnicima da je 'stari' Sezam imao Ugovor koji se sklapao između korisnika i Uprave činom uplaćivanja pretplate. Pravno gledano diskutabilna je važnost takvog ugovora. Ipak, kao takav poslužio je kao izgovor za izbacivanje sa sistema nekolicine korisnika koji su svojim ponašanjem ometali rad drugih. Povod je uglavnom bio neki drugi, ozbiljniji prekršaj pravilnika ponašanja, a izgovor - pozajmljivanje šifre trećem licu. Dakle, nije *toliko* problem, barem u ovom konkretnom slučaju, što je ortaku pozajmljen pass iz ovog ili onog razloga. I dalje smo pri stavu da maksimalno ne odobravamo ovakve stvari. Naročito u jednoj diskusiji kakva se odvija u našim konferencijama, želimo da iza jednog pseudonima uvek stoji ista osoba, i da uvek isključivo svojim postupcima jedan korisnik stvara sliku o sebi kod drugih. Priznajte da biste i vi voleli da kada na vezi sretnete prijatelja i kažete mu zdravo - sa druge strane žice _uvek_ zateknete baš njega. Zašto uopšte imamo različite usere, hajde da se svi zovemo "noname"? Ako ste već želeli da budete 'ortak' pa pozajmite nekome svoj nalog na sezamu iz ne znam kog razloga, za očekivati je da ste spremni da odgovornost za _sve_ njegove postupke na sistemu snosite kao svoje. I kada se već pokazalo da je ortak nedoraslo derište koje se prvi put sreće sa mogućnošću da nekome saspe u lice sve svoje nevaspitanje i nekulturu, i da se pri tome krije iza tuđeg imena i ne snosi posledice, logično je očekivati da se pravi vlasnik povuče u najmanju rupu i izvini onima koji su vređani. Umesto toga, dobijamo mlako izvinjenje i bahato pravdanje da "eto, nije on, nego neki ortak". To je istovremeno i priznanje da se 'user' deli okolo i da ga koristi ko stigne: nedorasli balavci koji ne znaju ni osnovni red, što je svakako za osudu. Poruku upozorenja možda jesam napisao na prvu ruku, malo oštro. Ali zaista mislim da ne treba dozvoliti da nam se ovakve stvari dešavaju. Iako nerado, toliko puta progledamo kroz prste za korišćenje tuđeg naloga, samo iz razloga što se ništa 'ružno' iz toga neće desiti. Međutim, kada se već desi, onda takvu pojavu, po meni, treba sankcionisati. Imate bolji predlog kako da svi ovde ipak nekako zajedno obitavamo u slozi? Komentar o crvenim gazdama ne bih komentarisao.
razno.1014 dzakic, -> #1011, vule.
> ..co op muzika.3 > ..co re 32.1006 Datoteka je obrisana. Veza se prekida ne zbog greške u softveru, već zato što se iz još uvek neobjašnjenih razloga, neke datoteke ne mogu 'progurati' kroz mrežu na kojoj sezam radi. Kada se to desi, a desi se najčešće sa .jpg, .mp3 i sličnim mpeg kompimovanim fajlovima, ceo računar ostane bez konekcije sa serverom. I tada se sa pravom ljutite zašto sezam zvoni u prazno, dok ga ne resetuje rezidentni watch.
razno.1015 bastion, -> #1012, dzakic
> Kako mislis "uklonio"? Korisniku milosh.zorica je itekla pretplata > 17.09.1998. i nije je produzio. Nisam cuo da je bas tako... ...ali nema veze ako ti kazes tako...
razno.1016 kiki, -> #1011, vule.
> kucajte: > ..co > ..co op muzika.3 > ..co re 32.1006 > > prebacite fajl u pad. > Prilikom prenosa fajla veza će pući i vreme provedeno na vezi neće > ulaziti u stat. Nadam se da ću za otkrivanje ovog buga dobiti nešto > više od noge u dupe u sličnih stvari. Ovako sam provodio i po 8-12 > sati dnevno na vezi. Toliko o ispravnosti Sezama. Dečko ti si čudo. Vidi se da si pun (nekog) bola.. ali zar ne misliš da si malo preterao?
razno.1018 juice, -> #1011, vule.
@> Evo da otkrijem jedan bug u sezamovom softveru. Da bi dobili @> neograniceno vreme uradite sledece. @> @> kucajte: @> ..co @> ..co op muzika.3 @> ..co re 32.1006 @> @> prebacite fajl u pad. @> Prilikom prenosa fajla veza ce puci i vreme provedeno na vezi nece @> ulaziti u stat. Nadam se da cu za otkrivanje ovog buga dobiti nesto @> vise od noge u dupe u slicnih stvari. Ovako sam provodio i po 8-12 @> sati dnevno na vezi. Toliko o ispravnosti Sezama. @> @> Milosh.Zorica A sto ti pises na ovom useru? Zak je lepo rekao da nisi produzio pretplatu pa sto ne odes i ne produzis je? Pozdrav!
razno.1019 the.edge, -> #1011, vule.
T?>> ulaziti u stat.Nadam se da cu za otkrivanje ovog buga dobiti nesto T?>> vise od noge u dupe u slicnih stvari. Znas, da se ja pitam, ne da ti ne bih dao nista, nego bi te ispalio ovako javno u konferenciji pred svima. Ako si vec hteo da ispadnes neko ko pomaze administratore (a i svi mi njima manje-vise i pomazemo), nisi trebao da trazis bilo kakvu uslugu. Ovako ne ispadas dobrocinitelj nego bedna ulizica - a ulizice i ucenjivace ne podnosim iz dubine duse. Bedni ljudi, koji samo tako i znaju da pridobijaju odredjene osobe. U stvari ih uopste i ne pridobijaju, nego ih ta osoba samo iskoriscava - sto je i normalno. Onaj ko stvarno zeli da pomogne nikada ne trazi neku uslugu ili naknadu za ucinjeno delo. AcCeSS DeNiED
razno.1020 bastion, -> #1019, the.edge
> Znas, da se ja pitam, ne da ti ne bih dao nista, nego bi te ispalio > ovako javno u konferenciji pred svima. > Ako si vec hteo da ispadnes neko ko pomaze administratore (a i svi mi > njima manje-vise i pomazemo), nisi trebao da trazis bilo kakvu uslugu. > Ovako ne ispadas dobrocinitelj nego bedna ulizica - a ulizice i > ucenjivace ne podnosim iz dubine duse. Bedni ljudi, koji samo tako i > znaju da pridobijaju odredjene osobe. U stvari ih uopste i ne > pridobijaju, nego ih ta osoba samo iskoriscava - sto je i normalno. > Onaj ko stvarno zeli da pomogne nikada ne trazi neku uslugu ili naknadu > za ucinjeno delo. Pa nije bas ulizica, ali mu je predlog nerealan. Ako bi svako "otkrio" po jedan bug na sistemu i za to dobijao produzetak pretplate ili sl. uprava sezama (ili oni koji od njega dobjaju pare) bi nacisto bankrotirali (ako u opste imaju neke koristi od sezama); cak bi i u dugove zapali!
razno.1021 dr.grba, -> #1008, junior
>>> Postoji jedna legenda na starom Sezamu, po kojoj je jedan >>> korisnik, da mu ne navodim ime, skidao poruku po poruku kroz >>> pad, ne bi li navukao najveći counter (: >> >> Ne mogu da verujem ;) >> >> Pa, dobro, ne moraš da mu navodiš ime .. daj username ;) Neću, ne znam da li je istina, a nemam 400.000.
razno.1022 vule., -> #1019, the.edge
Zaobravio sam smajli:))
razno.1024 the.edge, -> #1020, bastion
T?>> Pa nije bas ulizica,ali mu je predlog nerealan. Znas, ako ide protiv sebe, tj. svoje koristi i pritom uopste nema nameru da se ulizuje (a njegova poruka i trazenje usluge je nista drugo nego ulizivanje i to najgore vrste), onda nesto sa njegovim mozgom nije uredu. Bice bolje da se ulizivao... jer ovako mogu svasta da pomislim.... a i vec pomisljam. AcCeSS DeNiED
razno.1025 dr.iivan, -> #1014, dzakic
> Datoteka je obrisana. Veza se prekida ne zbog greške u softveru, već > zato što se iz još uvek neobjašnjenih razloga, neke datoteke ne mogu > 'progurati' kroz mrežu na kojoj sezam radi. Kada se to desi, a desi se > najčešće sa .jpg, .mp3 i sličnim mpeg kompimovanim fajlovima, ceo računar > ostane bez konekcije sa serverom. I tada se sa pravom ljutite zašto sezam > zvoni u prazno, dok ga ne resetuje rezidentni watch. Pa postoji rešenje za to: datoteke samo treba arhivirati nekim arhiverom, mislim da je najbolje rar-om. Ja bar nikad nisam imao problema sa slanjem takvih fajlova, kada su kompresovani rar-om. Samo treba staviti objašnjenje da ljudi znaju da treba da arhiviraju fajl kad šalju tako nešto. Može da se stavi u pozdravnu poruku, da se ispisuje odmah posle logovanja, ali pošto to ne može tako uvek da stoji, onda bi se moglo izvesti da se pri zadavanju komande za upload .mp3 i sličnih datoteka (mislim da sa .jpg nema problema, ja ih bar nikad nisam imao) ispiše odgovarajuće obaveštenje i, na kraju, ne dozvoli upload. Tako bi (donekle?) mogao da se smanji broj zvonjenja u prazno.
razno.1026 ventura,
> > w > ventura 17:11 Sezam communicator-v45-export.x86-unknown-linux2.0. > > Bio sam sam citavih 15 min na sez-u!!
razno.1027 spantic, -> #1013, dzakic
> poznato novijim korisnicima da je 'stari' Sezam imao Ugovor koji se > sklapao između korisnika i Uprave činom uplaćivanja pretplate. Pravno > gledano diskutabilna je važnost takvog ugovora. Ipak, kao takav poslužio Ne, nije nimalo distutabilno. Reč je o obligacionom pravu. Uopšte nije neubičajeno.
razno.1029 vstan, -> #1021, dr.grba
>>>> Postoji jedna legenda na starom Sezamu, po kojoj je jedan >>>> korisnik, da mu ne navodim ime, skidao poruku po poruku kroz >>>> pad, ne bi li navukao najveći counter (: >>> >>> Pa, dobro, ne moraš da mu navodiš ime .. daj username ;) > > Neću, ne znam da li je istina, a nemam 400.000. Jeste, istina je. Korisnik gaji kratku kosu, a username mu počinje jednim od prvih slova abecede/azbuke :)) I nije više na ovom sistemu.
razno.1030 dr.iivan,
Grupa namenjena studentima Ekonomskog Fakulteta i dalje postoji. Za članstvo - mail me.
razno.1031 ventura,
Da nisu na sezu stavljeni brzi modemi :P ono, kada sam DL-ovo file CPS je bio 2000-2200, ne, nisam skidao nekompresovani pad, vec exe, :))
razno.1032 corgan,
Pet 06.11.98 22:46 Na vezi: 55 min 27 sec. Do kraja: 6 min 40 sec. Ukupno za danas je ostalo: 0 sec. Sat vremena na vezi je malo previshe... Ali, that's what sezam's all about! B.M.
razno.1033 corgan,
Pet 06.11.98 23:07 Na vezi: 1 h 15 min 58 sec. Do kraja: 5 min 9 sec. Ukupno za danas je ostalo: 0 sec. OVO JE NENORMALNO!
razno.1034 sani., -> #1033, corgan
}} Na vezi: 1 h 15 min 58 sec. Do kraja: 5 min 9 sec. }} Ukupno za danas je ostalo: 0 sec. }} OVO JE NENORMALNO! Chovek se zali zbog vishka vremena ?! E ovo samo kod nas ima..
razno.1035 kiki, -> #1034, sani.
> Chovek se zali zbog vishka vremena ?! > E ovo samo kod nas ima.. Izgleda da nije čuo za ALT-H ;))
razno.1037 ventura,
> Resume> r danko > ───────────── > danko, Danko Jevtovic, Beograd > Clan od 28.10.1989, poslednji poziv Ned 31.15.07 31:63 > Predstavlja firmu: Jugodata ^^^^^^^^ ^^^^^ ^ Pazi ovo! ^
razno.1038 miskop, -> #1037, ventura
>>> Clan od 28.10.1989, poslednji poziv Ned 31.15.07 31:63 >>> Predstavlja firmu: Jugodata ^^^^^^^^ ^^^^^ >> ^ Pazi ovo! ^ 'Ajde bre dosta sa ovim stvarima. Znamo za dotične bisere i nisu ništa novo.
razno.1039 pecanac,
Na SezamPro-u se piše: DEVETI RODENDAN PROJEKTA "SEZAM" 11. novembra 1989. godine zvanicno je poceo sa radom prvi Sezam. Deveti rodendan ovog projekta proslavicemo u petak (da, petak trinaesti :), pocev od 20 casova, u SezamCafe-u, Skadarska 40C. Pridruzite nam se!
razno.1040 the.edge, -> #1039, pecanac
T?>> DEVETI RODENDAN PROJEKTA "SEZAM" 11.novembra 1989.godine zvanicno je T?>> poceo sa radom prvi Sezam.Deveti rodendan ovog projekta proslavicemo u T?>> petak (da,petak trinaesti :), pocev od 20 casova,u SezamCafe-u, T?>> Skadarska 40C. Pridruzite nam se! Kako ih samo nije sramota da ovo prave? Oni jesu pravi kreatori i tvorci Sezama, ali su posle odcepljenja od 'originalnog' Sezama postali potpuno novi sistem i nemaju vise veze sa ovim - osim sto nose deo njegovog imena. Da ih to sada pitate, odmah bi vam potvrdili ovo. Hoce da se reklamiraju starom i tudjom slavom. Mogu oni da slave rodjendan, ali ne deveti, vec drugi. Sto se tice tog samog partya, pitam se samo gde ce svi da stanu... Jos pored jednog _krupnijeg_ coveka, ima i na one puskarnice od prozora da se nakace... AcCeSS DeNiED
razno.1041 ventura,
jel neko bio vise on-line? :>>> > tim Sre 11.11.98 19:32 Na vezi: 1 h 41 min 35 sec. Do kraja: 10 min 6 sec. Ukupno za danas je ostalo: 0 sec. Dosadilo mi vide pa se diskonektujem ....
razno.1042 kiki, -> #1040, the.edge
> Sto se tice tog samog partya, pitam se samo gde ce svi da stanu... Ostali će kod senne i sfilipa u klub na igrice ;)
razno.1043 smrda, -> #1041, ventura
>jel neko bio vise on-line? :>>> >Na vezi:1 h 41 min 35 sec. Ja sam bio vise na vezi.Otprilike negde oko 2 sata(ne znam tacno). Pozdrav, Nemanja
razno.1044 senna, -> #1042, kiki
* > Sto se tice tog samog partya, pitam se samo gde ce svi da stanu... * * Ostali će kod senne i sfilipa u klub na igrice ;) E.. Isto veche.. D Fjuz.. Osam kompova.. Svi telnet na SezamNET, nishta Pro.. Ko ne sisa, nek dodje. ;)
razno.1045 sane, -> #1041, ventura
> Na vezi: 1 h 41 min 35 sec. Do kraja: 10 min 6 sec. > Ukupno za danas je ostalo: 0 sec. Ja mislim da bi mi njemu trebali da damo neku nagradu.. Ovo je prosto nenadjeb*vo..
razno.1046 sane, -> #1042, kiki
> Ostali ce kod senne i sfilipa u klub na igrice ;)
razno.1047 sane, -> #1044, senna
> E.. Isto veche.. D Fjuz.. Osam kompova.. Svi telnet na SezamNET, > nishta Pro.. Ko ne sisa, nek dodje. ;) Posle toga besplatna turistichka tura "Upoznajte D.Ristanovicja".. A mozhda i zajedno da "slavimo" sa njima.. Ipak to je i nasha proslava.. Mozhda D.R. bude shiroke ruke (ovo je dvosmisleno) pa da picje za DZ..
razno.1048 ventura, -> #1045, sane
> Na vezi: 1 h 41 min 35 sec. Do kraja: 10 min 6 sec. > Ukupno za danas je ostalo: 0 sec. > > Ja mislim da bi mi njemu trebali da damo neku nagradu.. Ovo je prosto >nenadjeb*vo.. Slazem se :>>>>
razno.1049 sani., -> #1043, smrda
> >jel neko bio vise on-line? :>>> > >Na vezi:1 h 41 min 35 sec. > > Ja sam bio vise na vezi.Otprilike negde oko 2 sata(ne znam tacno). Da ste vi meni zivi i zdravi :)
razno.1050 miskop, -> #1040, the.edge
>> Mogu oni da slave rodjendan, ali ne deveti, vec drugi. Treći.
razno.1051 the.edge, -> #1050, miskop
T?>> Treci. A da, od 1995. Pogresno sam racunao. Sve jedno, 3 je tri puta manje od devet. AcCeSS DeNiED
razno.1052 dbambi, -> #1040, the.edge
=> Kako ih samo nije sramota da ovo prave? Oni jesu pravi kreatori i tvorci => Sezama, ali su posle odcepljenja od 'originalnog' Sezama postali potpuno => novi sistem i nemaju vise veze sa ovim - osim sto nose deo njegovog imena. => Da ih to sada pitate, odmah bi vam potvrdili ovo. => Hoce da se reklamiraju starom i tudjom slavom. => Mogu oni da slave rodjendan, ali ne deveti, vec drugi. Ti ćeš da im zabraniš :> Osim toga, stvar je vrlo pipava, gledano i laički, a kamoli da je pravnici uzmu u ruke. Ovi sa PRO-a jesu osnivači Sezama, ali stoji i činjenica da je ovaj Sezam " pravni naslednik ". Međutim, meni se stvar čini sitnom za preveliko cimanje. Npr. Češka i Slovačka su bile u zajedničkoj državi preko 70 godina i teško da danas možeš bilo kojoj od njih zabraniti da slavi 80 godina od sticanja nezavisnosti (1918. godine), mada ovo danas nema skoro nikakve veze sa onim što je bilo tada. Tragičnije od proslave na PRO-u je to što ovde nije organizovana nikakava :( Bambi
razno.1053 the.edge, -> #1052, dbambi
T?>> Tragicnije od proslave na PRO-u je to sto ovde nije organizovana T?>> nikakava :( A ti bi i proslavu a? Cuti i moli se da rade svi nodovi. ;) AcCeSS DeNiED
razno.1054 ventura,
E, znate li da je SEZAM, profesionalno udruzenje programera? u glasu nedelje naidjoh na sledeci text... predhodno se govori o onom tipu sto je na etf-u napisao prog i sa kojim studenti mogu preko Ineta da salju domace...Neko je to provalio i koristio razne 'pogodnosti' ... sledi odlomak texta (sve sa greskama): ...mogao da koristi sve naucne prikaze i promisljanja, da saoseca u emotivnim i intimnim pricama i dramama. Kada je sve to ispricao u tadasnjem Sezamu, profesionalnom udruzenju programa, skandal se desio. Ubrzo, to hvalisanje sopstvenim znanjem kostalo ga je zabranu koriscenja svih ETF racunara zauvek. ... VeNTuRa
razno.1055 senna,
Elem, josh jednom uljudno molim gradjane, da ako im pukne veza pri uploadu, skontaju da je to verovatno do loshega fajla koji blokira dragi nam sezam, te da odmah odustaju od daljeg uploada istog, ili ga spakuju u zip, rar ili arj arhivu i tako nas lishe bede zvonjenja u prazno..