razno.949mperisic,
Neko je pokuso da upadne u moj sistem!
Pon 14.09.98 21:58 Neuspela prijava sa: citron, pizdojedna, menjassifru.
Uto 15.09.98 00:13 Neuspela prijava sa: citrona, nesa, jeditegovna.
Probaj sledeci put za sifru da otkucas svoj username(za provalnika)
hm...
razno.950johnnya,
Izgled da je pojava uzela maha... :)
Ned 13.09.98 04:32 Neuspela prijava sa: johnnya, johnia, yohnia.
razno.951sherloc,
Neko mi rece da je promenjena jeftinija tarifa za telefon. (21h-08)
Tacnije, da vise nije fazon jedan poziv jedan impuls, nego samo
50% jeftinije. Istina ili trac? :)
ByE
razno.952obren,
-> #951, sherloc> Neko mi rece da je promenjena jeftinija tarifa za telefon. (21h-08)
> Tacnije, da vise nije fazon jedan poziv jedan impuls, nego samo 50%
> jeftinije. Istina ili trac? :)
Trač.
razno.953superhik,
-> #948, junior=:> BTW, ako te baš zanima ..
=:> ..w
=:> cupavko 04:16 Sezam
=:> sani. 02:19 Chat.grp
=:> dea. 04:15 Chat
=:> sane 03:36 Chat
=:> ultra.boy 04:16 Sezam
=:> junior 04:23 Sezam
Ti si Baki!!! Masna su ti usta... ;))
razno.954supers,
S obzirom da ću sledećih 365 dana da nosim maslinasto zeleno, sve vas
srdačno pozdravljam :) Napuštanje Sezama, virtuelnog sastajališta u koje
svi često zalazimo svakako je veliki hendikep.
Ne preterujte sa post-mortem mailovima podrške ;) jer u prvih
mesec dana definitivno neću moći da ih pročitam O:)
Sori zbog privatizacije...
razno.955legolas,
He he
Najzad sam ;)
>>legolas 18:30 Sezam
razno.956the.edge,
-> #955, legolasIzvukao si se... bas sam tad vozio bike. ;))
AcCeSS DeNiED
razno.957the.edge,
res r slobam
─────────────
slobam, Slobodan Milosevic, Beograd
Clan od 15.05.1995, poslednji poziv Sre 16.10.96 10:10
Predstavlja firmu: Proming - Beograd
Ovo bi mogli da koristite kao reklamu za Sezam. ;)
AcCeSS DeNiED
razno.958kum.djole,
-> #957, the.edge> slobam, Slobodan Milosevic, Beograd
MOJE IME JE SLOBO-DA-AN..
JA HOĆU BITI SLOBO-DAN-DAN..
MOJE IME JE SLOBO-OBO-DA-AN..
JA HOćU BITI SLOBOSLOBOSLOBO-DAAN..
;)
razno.959miskop,
Da li su svi Sezamovci OK ? ;)
Mislim, baš je bilo čupavo noćas... ;)
P.S. Merkalije - Rihter 8 : 5.4 ;)
razno.960junior,
-> #959, miskop> Da li su svi Sezamovci OK ? ;)
Ma, ovaj Sezam je neuništiv. Zovem ja pro, zvoni, zvoni, zvoni .. Zovem
net, kad ono svi nodovi rade, što nije čak ni slučaj u normalno vreme ;)
razno.962dr.grba,
-> #959, miskop>> Mislim, baš je bilo čupavo noćas... ;)
Sedeo sam pred televizorom i pio kafu. Glava mi se zaljuljala od
potresa, skloni bože. S oproštenjem, usr'o sam se tek posle desetak
minuta...
No, dokazah sebi da sam preverzan tip: umesto da pomislim kako da
izvlačim porodicu iz kuće ako krene zapravo, prepao sam se da mi ne
crkne disk u računaru (:O
Žena je tek jutros rekla: "Od tebe se boljem nisam ni nadala" (:
razno.963the.edge,
-> #959, miskopU Beogradu je bilo samo pet (nije malo, ali u odnosu na 8 dosta).
AcCeSS DeNiED
razno.964nenadt,
-> #962, dr.grba> >> Mislim, baš je bilo čupavo noćas... ;)
>
> Sedeo sam pred televizorom i pio kafu. Glava mi se zaljuljala od
> potresa, skloni bože. S oproštenjem, usr'o sam se tek posle desetak
> minuta...
>
> No, dokazah sebi da sam preverzan tip: umesto da pomislim kako da
> izvlačim porodicu iz kuće ako krene zapravo, prepao sam se da mi ne
> crkne disk u računaru (:O
>
> Žena je tek jutros rekla: "Od tebe se boljem nisam ni nadala" (:
a pazi meni: radi se defragmentacija diska, nestane struje na trenutak
i dok se moji vec spemaju za najgore, ja se spremam da radim recovery
za ne daj boze :)
razno.965miskop,
-> #962, dr.grba>>>> Mislim, baš je bilo čupavo noćas... ;)
>> Sedeo sam pred televizorom i pio kafu. Glava mi se zaljuljala od
>> potresa, skloni bože. S oproštenjem, usr'o sam se tek posle desetak
>> minuta...
Ja sam ležao i imao slušalice na ušima. Čuo sam nešto kao da mi neko lupa
na prozor (čula se lupa roletni). Kad sam skinuo sluške, počelo je baš da
drma. ;) Dok sam skočio iz kreveta i stao ispod vrata sve je već bilo gotovo.
Sad, da li je zbog toga što sam u prizemlju, ali nije ništa strašno bilo.
Potres je možda sve ukupno trajao (bar sam ja bio toliko svestan istog) oko
6-7 sekundi. Gledam na TV-u, ljudi pričaju da je bilo strašno, ljuljalo na sve
strane i tako to.
Kod mene, komšije samo izašle na prozore i ništa... Sve se smirilo posle
15-20 minuta. ;)
razno.967kum.djole,
-> #965, miskop>> Kod mene, komšije samo izašle na prozore i ništa...
00:15 at third floor somewhere at New Belgrade
Dule, student biologije, i njegov cimer Crnogorac.
Dule -- (diže se iz kreveta) au.. bokte, zemljotres!
Crnogorac -- čuš, a nemam ti ja nameru sad da ustajem, časti mi..
;)
razno.968alien,
-> #962, dr.grba[] No, dokazah sebi da sam preverzan tip: umesto da pomislim kako da
[] izvlačim porodicu iz kuće ako krene zapravo, prepao sam se da mi ne
[] crkne disk u računaru (:O
Nemoj ništa da brineš, skoro svi s kojima sam razgovarao su prvo
krenuli da spašavaju računar, pa tek onda ostalo... Ja takođe.
To je dokaz civilizacijske svesti ;).
Brinemo o čuvanju podataka za buduće istoričare ;>.
razno.969alien,
-> #960, junior[] Zovem ja pro, zvoni, zvoni, zvoni .. Zovem net, kad ono svi nodovi
[] rade, što nije čak ni slučaj u normalno vreme ;)
Kako sam čuo, nije bilo struje u Skadarliji.
Inače, razlog masovnog nestajanja struje je to što su valjda
trafo stanice, iz bezbednosnih razloga, podešene da se isključe pri
potresu intenzitata 5 stepeni (Merkalijeve skale).
razno.970juice,
;))))))))))
Ql! ;)
Kako mi se danas desila super stvar. Uzo ja da skidam nesto malo vece
nekih 2,3 mega. Mislio ja trebace mi po` dana za to, ali ne lezi vraze ;)
Na pocetku transfera brzina je bila neverovatnih 22000cps i to ne samo
da je pisalo tako , nego je i skidao tom brzinom a onda je u roku od
10 sec pala na 6000 i onda je polako padala tako sto padne 30 pa se
popne 15 pa opet tako. Bas mi se svidelo ;))
Ajde neko teoretski da mi obajasni ovaj fenomen.
Pozdrav!
razno.971rkramer,
-> #970, juiceC:\> Na pocetku transfera brzina je bila neverovatnih 22000cps i to
C:\>ne samo
C:\> da je pisalo tako , nego je i skidao tom brzinom a onda je u
C:\>roku od
C:\> 10 sec pala na 6000 i onda je polako padala tako sto padne 30
C:\>pa se
C:\> popne 15 pa opet tako. Bas mi se svidelo ;))
Skidao si nekompresovani textpad... ;)
razno.972juice,
-> #971, rkramer@> Skidao si nekompresovani textpad... ;)
Jeste, vidim smajli na kraju ali fora je u tome sto je u pitanju bio
exe fajl i bas me zanima da li ovu pojavu moguce teoretski objasniti?
Imal` ko pametan? ;)
Pozdrav!
razno.973rkramer,
-> #972, juiceC:\> Jeste, vidim smajli na kraju ali fora je u tome sto je u
C:\>pitanju bio
C:\> exe fajl i bas me zanima da li ovu pojavu moguce teoretski
C:\>objasniti?
C:\> Imal` ko pametan? ;)
Probaj da ga kompresujes sa nekim arhiverom i videces da ce se smanjiti
30-50%. Egzekutabilni fajlovi su jako podlozni kompresiji, bas kao i tekstovi.
razno.974juice,
-> #973, rkramer@> Probaj da ga kompresujes sa nekim arhiverom i videces da ce se smanjiti
@> 30-50%. Egzekutabilni fajlovi su jako podlozni kompresiji, bas kao i
@> tekstovi.
???????????????????????????
Mislim, ovo 100% nije tacno. Kad god kompresujem exe fajl dobijam fajl
koji je mozda za 5% manji od originalnog. E sad, mozda ja gresim u
kompresiji (radim to samo nekih 3 godine) ili ti silno gresis.
Pozdrav!
razno.975rkramer,
-> #974, juiceC:\> ???????????????????????????
C:\>
C:\> Mislim, ovo 100% nije tacno. Kad god kompresujem exe fajl
C:\>dobijam fajl
C:\> koji je mozda za 5% manji od originalnog. E sad, mozda ja
C:\>gresim u
C:\> kompresiji (radim to samo nekih 3 godine) ili ti silno gresis.
Koji EXE fajl? Ako mislis na self extracting arhive, onda je noramlno da
imaju los stepen kompresije. Ako mislis na fajlove kopresovane PkLite-om ili
slicnim programom za kompresiju executable fajlova, onda je opet normalno. Ako
mislis na najobicniji EXE fajl tipa ARJ.EXE ili PKZIP.EXE (npr.), onda se
postize i do 50% manja duzina fajla u odnosu na original.
Inace, bolje po tebe da se ne gadjamo godinama 'radnog staza' ;)
razno.976juice,
-> #975, rkramer@> Koji EXE fajl? Ako mislis na self extracting arhive, onda je noramlno
@> da imaju los stepen kompresije. Ako mislis na fajlove kopresovane
@> PkLite-om ili slicnim programom za kompresiju executable fajlova, onda
@> je opet normalno. Ako mislis na najobicniji EXE fajl tipa ARJ.EXE ili
@> PKZIP.EXE (npr.), onda se postize i do 50% manja duzina fajla u odnosu
@> na original.
Retko kad kompresujem obicne exe fajlove a i ljudi koje znam veoma retko
rade takvu stvar. Inace, ovde je u pitanju bila self extracting arhiva.
@> Inace, bolje po tebe da se ne gadjamo godinama 'radnog staza' ;)
Ja eto samo 3 godine i mislim da sam jos uvek zelen ;)
Pozdrav!
razno.977the.edge,
Ja mislim da bi sezam trebao da ima neku emergency ekipu koja bi bila 24h u
zgradi Bigza...pa kad se nesto desi, odma da se reaguje. ;)
U svakom slucaju, ono sto je sigurno, ta ekipa ne bi oka sklopila. ;)
AcCeSS DeNiED
razno.978kiki,
-> #977, the.edge> Ja mislim da bi sezam trebao da ima neku emergency ekipu koja bi bila 24h u
> zgradi Bigza...pa kad se nesto desi, odma da se reaguje. ;)
> U svakom slucaju, ono sto je sigurno, ta ekipa ne bi oka sklopila. ;)
A od kojih para misliš da ih plaćaju? Kad ni ovi što rade normalno ne dobijaju
ni (a) paru. ;)
razno.979the.edge,
-> #978, kikiZar nisi video covece da se zezam. ;)
Kakav crni emergency. :))
AcCeSS DeNiED
razno.980miskop,
Neko se baš zabavlja: ;)
Sub 10.10.98 18:18 Neuspela prijava sa: kidi1, ***athO,
razno.981junior,
..w
demo.6000 04:42 Sezam
junior 04:27 Chat.grp
plejboj 04:36 Transfer
kriss 04:25 Chat.grp
stasja 04:27 Chat.grp
Čestitke na 6000-tom demou ;)
Šteta što sani. nije bio tu da ga pozdravi. ;)
razno.982sherloc,
>> ══════════════════════════════ UKUPNO ═ TEKUCI MESEC ═ PRETPLATA ═
>> Download (mb) 1 3 48
^^^ ^^^
:)
razno.983juice,
> juice 19:21 Sezam SuB? Ocel` ko?
> > w
> juice 19:21 Sezam SuB? Ocel` ko?
> > w
> juice 19:21 Sezam SuB? Ocel` ko?
> > w
> juice 19:21 Sezam SuB? Ocel` ko?
Mislim stvarno ;)
Jel to slavite anti-bombaski proces?
Pozdrav!
razno.984the.edge,
══════════════════════════════ UKUPNO ═ TEKUCI MESEC ═ PRETPLATA ═
Vreme na vezi 1000:00:32 15:35:46 ─── VREME ───
Predjoh hiljadarku, a bilo bi i mnogo vise kada bi spojili saboteura i ostale
moje bivse usere. ;) Na sezamu sam bio neprekidno skoro 42 dana. ;)
AcCeSS DeNiED
razno.985sherloc,
>> Pet 16.10.98 23:53
>> Na vezi: 1 h 3 min 24 sec. Do kraja: 7 min 36 sec.
>> Ukupno za danas je ostalo: 0 sec.
Jao shto volim ovo :)
razno.986junior,
> Priprema za slanje...
> Datoteka net03000.arj, 8639 bytes, protokol Zmodem, vreme 0:00:11.
> Spremni za download (Da/Ne)?
Pre nego što skinem ovaj pad, da obeležim mali jubilej ;) i postavim
pitanjce ... ima li ko više (čuj mene, ima li;), bolje rečeno ko ima
i koliko? ;)
razno.987the.edge,
-> #986, juniorUhhh... ja sam mislio da ja imam ultra-puno, ali sam se izgleda zeznuo. ;)
net01007.zip
AcCeSS DeNiED
razno.988obren,
-> #986, junior> Pre nego što skinem ovaj pad, da obeležim mali jubilej ;) i postavim
> pitanjce ... ima li ko više (čuj mene, ima li;), bolje rečeno ko ima
> i koliko? ;)
Poslednji mi je 3346 ;)
razno.989junior,
-> #988, obren> Poslednji mi je 3346 ;)
Bah, to je mizerno .. mislim isti red veličine ;)
Ja sve čekam da se javi neki baja i kaže, evo ja sad skinuo 9000-ti ;)
razno.990pecapop,
Pa dzombe, meni jos uvek "krupno" 202.
razno.991ljubisha,
Ima ovde raznih spodoba. Iz čista mira te prezivaju nedotupni
pacijenti. 24.10.98 20.25:
sivek: jebem ti celu familiju!
ili mi dajte adresu ili već nađite neko rešenje za ovakve
spodobe.
razno.993ventura,
-> #991, ljubisha> Ima ovde raznih spodoba. Iz cista mira te prezivaju nedotupni
> pacijenti. 24.10.98 20.25:
>
> sivek: jebem ti celu familiju!
>
> ili mi dajte adresu ili vec nadite neko resenje za ovakve
> spodobe.
Ma nije to on, neko mu se logovo na user.Neki kreten.
razno.994sivek,
-> #993, ventura
>> Ma nije to on, neko mu se logovo na user.Neki kreten.
Ziva istina.:)
Dao sam bre nekom ortaku iz skole,a on eto ljakse.
Izvinjavam se svima sa kojima je "stupio u kontakt".
razno.995dzakic,
-> #994, sivek> Dao sam bre nekom ortaku iz skole...
Svako ko želi da koristi usluge SezamNeta slobodan je to činiti
isključivo pod svojim imenom, u suprotnom ćemo biti prinuđeni da
da korisnika uklonimo sa sistema.
Ovo je zaista poslednji put da tolerišemo ovakve situacije.
razno.996miskop,
-> #995, dzakic>> Svako ko želi da koristi usluge SezamNeta...
Ako ti nije frka, daj podseti nas koje to bejahu usluge
SezamNet-a... ;)
razno.997emajsijuen,
-> #995, dzakic│ Svako ko zeli da koristi usluge SezamNeta slobodan je to ciniti
│ iskljucivo pod svojim imenom, u suprotnom cemo biti prinudeni da
│ da korisnika uklonimo sa sistema.
└───────────────────────────────────────
Jeli, reci mi molim te samo kako mislis da mozes da utvrdis da se recimo
neko logovao pod mojim userom? Je sam bar 300 puta dao sifru burazeru da
prezume poruke iz konferencija... Inace, on je uvek u W/C stavljao ono
'Stukelj online', ali ni pored toga vi nemate sanse da utvrdite da li sam
mu ja dao sifru ili je mozda sam provalio.
razno.998rkramer,
-> #997, emajsijuenC:\> Jeli, reci mi molim te samo kako mislis da mozes da utvrdis
C:\> da se recimo neko logovao pod mojim userom? Je sam bar 300
C:\> puta dao sifru burazeru da prezume poruke iz konferencija...
C:\> Inace, on je uvek u W/C stavljao ono 'Stukelj online', ali ni
C:\> pored toga vi nemate sanse da utvrdite da li sam mu ja dao
C:\> sifru ili je mozda sam provalio.
... ali ih to ne sprecava da ako dodje do ometanja ostalih korisnika od
strane nekog 'padobranca' ;) dodje do ukidanja naloga pravom vlasniku...
razno.999calex,
-> #989, junior> Ja sve čekam da se javi neki baja i kaže, evo ja sad skinuo 9000-ti ;)
Malo si ga preterao. ;)) Al' pošto si počeo takmičenje po pitanju
čiji je veći, poslednji mi je net04284.zip.
razno.1000calex,
-> #997, emajsijuen> Jeli, reci mi molim te samo kako mislis da mozes da utvrdis da se recimo
> neko logovao pod mojim userom? Je sam bar 300 puta dao sifru burazeru da
Ne mora da utvrđuje ali ako neko zloupotrebi tvoju pozajmicu, ti
ćeš da snosiš posledice. Kao ovo što se desilo, ako neko psuje okolo
koristeći tvoj nalog, ti prihvataš krivicu.
razno.1001noay,
-> #995, dzakicSvako ko zeli da koristi usluge SezamNeta slobodan je to ciniti
iskljucivo pod svojim imenom, u suprotnom cemo biti prinudeni da
da korisnika uklonimo sa sistema.
--------------------------
Mozete me ukloniti al me zivog nikad netjete uvatiti..
Sivek
razno.1002ivkeb,
Neshto mi cale reche malopre da ce se placati pored ostalog i porez
na internet.Mislim da li su oni normalni vishe?
razno.1003emajsijuen,
-> #998, rkramer>> ... ali ih to ne sprecava da ako dodje do ometanja ostalih korisnika od
>> strane nekog 'padobranca' ;) dodje do ukidanja naloga pravom vlasniku...
Fino... fino si ti to zamislio... Znaci, neko meni provali sifru, i zbog
toga se meni ukida nalog ??? Mada, sto jes' jes' treba lupiti neku zastoku
sifru, i taj problem je resen... ;)
razno.1004bastion,
-> #995, dzakic> Svako ko zeli da koristi usluge SezamNeta slobodan je to ciniti
> iskljucivo pod svojim imenom, u suprotnom cemo biti prinudeni da
> da korisnika uklonimo sa sistema.
> Ovo je zaista poslednji put da tolerisemo ovakve situacije.
Ajde reci mi onda sto si "uklonio" Milosh.zoricu?
razno.1005dr.grba,
-> #999, calex>>> Ja sve čekam da se javi neki baja i kaže, evo ja sad skinuo 9000-ti ;)
>>
>> Malo si ga preterao. ;)) Al' pošto si počeo takmičenje po pitanju
>> čiji je veći, poslednji mi je net04284.zip.
Postoji jedna legenda na starom Sezamu, po kojoj je jedan korisnik,
da mu ne navodim ime, skidao poruku po poruku kroz pad, ne bi li
navukao najveći counter (:
razno.1006junior,
-> #999, calex> Malo si ga preterao. ;)) Al' pošto si počeo takmičenje po
> pitanju čiji je veći, poslednji mi je net04284.zip.
Eh, to je već nešto ;) Ko daje više? Pet hiljada? Čujem li 5 hiljada? ;))
razno.1007junior,
-> #996, miskop> Ako ti nije frka, daj podseti nas koje to bejahu usluge
> SezamNet-a... ;)
Daj, ne zezaj. Ako postoji negde tolerantna uprava, to je ovde ;)
Ali fakat je ako pozajmiš nalog nekome, a dotični recimo obori sistem, ko
bi snosio posledice? On svakako, ali teško da bi ti prošao nekažnjeno.
Am I right, or am I right? ;)
razno.1008junior,
-> #1005, dr.grba> Postoji jedna legenda na starom Sezamu, po kojoj je jedan
> korisnik, da mu ne navodim ime, skidao poruku po poruku kroz
> pad, ne bi li navukao najveći counter (:
Ne mogu da verujem ;)
Pa, dobro, ne moraš da mu navodiš ime .. daj username ;)
razno.1009miskop,
-> #1007, junior>> Daj, ne zezaj. Ako postoji negde tolerantna uprava, to je ovde ;)
>> Am I right, or am I right? ;)
Yes, you are. Are you? ;))
razno.1010vule.,
-> #995, dzakicMilosh.Zorica ovde. Da li će ovaj juzer biti izbačen, zbog toga što
ga koristi drugo lice? I tebe Zak zahvatila politika tvojih crvenih
gazda? Bez uvrede, ne ličiš mi na starog Zaka.
razno.1011vule.,
-> #995, dzakicEvo da otkrijem jedan bug u sezamovom softveru. Da bi dobili
neograničeno vreme uradite sledeće.
kucajte:
..co
..co op muzika.3
..co re 32.1006
prebacite fajl u pad.
Prilikom prenosa fajla veza će pući i vreme provedeno na vezi neće
ulaziti u stat. Nadam se da ću za otkrivanje ovog buga dobiti nešto
više od noge u dupe u sličnih stvari. Ovako sam provodio i po 8-12
sati dnevno na vezi. Toliko o ispravnosti Sezama.
Milosh.Zorica
razno.1012dzakic,
-> #1004, bastion> Ajde reci mi onda sto si "uklonio" Milosh.zoricu?
Kako misliš "uklonio"? Korisniku milosh.zorica je itekla pretplata
17.09.1998. i nije je produžio.
razno.1013dzakic,
-> #1010, vule.> Milosh.Zorica ovde. Da li će ovaj juzer biti izbačen, zbog toga što
> ga koristi drugo lice? I tebe Zak zahvatila politika tvojih crvenih
> gazda? Bez uvrede, ne ličiš mi na starog Zaka.
Neće. Jer još nemamo dokaza da ga koristi drugo lice ;)
Treba biti težak paranoik pa u svakoj reči u svakoj poruci tražiti trunku
sumnje da je na ovom useru onaj user; to iskreno nemam nameru da radim,
niti ja niti bilo ko drugi ovde - da izigrava policajca. Ne znam da li je
poznato novijim korisnicima da je 'stari' Sezam imao Ugovor koji se
sklapao između korisnika i Uprave činom uplaćivanja pretplate. Pravno
gledano diskutabilna je važnost takvog ugovora. Ipak, kao takav poslužio
je kao izgovor za izbacivanje sa sistema nekolicine korisnika koji su
svojim ponašanjem ometali rad drugih. Povod je uglavnom bio neki drugi,
ozbiljniji prekršaj pravilnika ponašanja, a izgovor - pozajmljivanje
šifre trećem licu. Dakle, nije *toliko* problem, barem u ovom konkretnom
slučaju, što je ortaku pozajmljen pass iz ovog ili onog razloga. I dalje
smo pri stavu da maksimalno ne odobravamo ovakve stvari. Naročito u
jednoj diskusiji kakva se odvija u našim konferencijama, želimo da iza
jednog pseudonima uvek stoji ista osoba, i da uvek isključivo svojim
postupcima jedan korisnik stvara sliku o sebi kod drugih. Priznajte da
biste i vi voleli da kada na vezi sretnete prijatelja i kažete mu zdravo
- sa druge strane žice _uvek_ zateknete baš njega. Zašto uopšte imamo
različite usere, hajde da se svi zovemo "noname"?
Ako ste već želeli da budete 'ortak' pa pozajmite nekome svoj nalog na
sezamu iz ne znam kog razloga, za očekivati je da ste spremni da
odgovornost za _sve_ njegove postupke na sistemu snosite kao svoje. I
kada se već pokazalo da je ortak nedoraslo derište koje se prvi put sreće
sa mogućnošću da nekome saspe u lice sve svoje nevaspitanje i nekulturu,
i da se pri tome krije iza tuđeg imena i ne snosi posledice, logično je
očekivati da se pravi vlasnik povuče u najmanju rupu i izvini onima koji
su vređani. Umesto toga, dobijamo mlako izvinjenje i bahato pravdanje da
"eto, nije on, nego neki ortak". To je istovremeno i priznanje da se
'user' deli okolo i da ga koristi ko stigne: nedorasli balavci koji ne
znaju ni osnovni red, što je svakako za osudu.
Poruku upozorenja možda jesam napisao na prvu ruku, malo oštro. Ali
zaista mislim da ne treba dozvoliti da nam se ovakve stvari dešavaju.
Iako nerado, toliko puta progledamo kroz prste za korišćenje tuđeg
naloga, samo iz razloga što se ništa 'ružno' iz toga neće desiti.
Međutim, kada se već desi, onda takvu pojavu, po meni, treba
sankcionisati. Imate bolji predlog kako da svi ovde ipak nekako zajedno
obitavamo u slozi?
Komentar o crvenim gazdama ne bih komentarisao.
razno.1014dzakic,
-> #1011, vule.> ..co op muzika.3
> ..co re 32.1006
Datoteka je obrisana. Veza se prekida ne zbog greške u softveru, već zato
što se iz još uvek neobjašnjenih razloga, neke datoteke ne mogu 'progurati'
kroz mrežu na kojoj sezam radi. Kada se to desi, a desi se najčešće sa
.jpg, .mp3 i sličnim mpeg kompimovanim fajlovima, ceo računar ostane bez
konekcije sa serverom. I tada se sa pravom ljutite zašto sezam zvoni u
prazno, dok ga ne resetuje rezidentni watch.
razno.1015bastion,
-> #1012, dzakic> Kako mislis "uklonio"? Korisniku milosh.zorica je itekla pretplata
> 17.09.1998. i nije je produzio.
Nisam cuo da je bas tako...
...ali nema veze ako ti kazes tako...
razno.1016kiki,
-> #1011, vule.> kucajte:
> ..co
> ..co op muzika.3
> ..co re 32.1006
>
> prebacite fajl u pad.
> Prilikom prenosa fajla veza će pući i vreme provedeno na vezi neće
> ulaziti u stat. Nadam se da ću za otkrivanje ovog buga dobiti nešto
> više od noge u dupe u sličnih stvari. Ovako sam provodio i po 8-12
> sati dnevno na vezi. Toliko o ispravnosti Sezama.
Dečko ti si čudo. Vidi se da si pun (nekog) bola.. ali zar ne misliš da
si malo preterao?
razno.1018juice,
-> #1011, vule.@> Evo da otkrijem jedan bug u sezamovom softveru. Da bi dobili
@> neograniceno vreme uradite sledece.
@>
@> kucajte:
@> ..co
@> ..co op muzika.3
@> ..co re 32.1006
@>
@> prebacite fajl u pad.
@> Prilikom prenosa fajla veza ce puci i vreme provedeno na vezi nece
@> ulaziti u stat. Nadam se da cu za otkrivanje ovog buga dobiti nesto
@> vise od noge u dupe u slicnih stvari. Ovako sam provodio i po 8-12
@> sati dnevno na vezi. Toliko o ispravnosti Sezama.
@>
@> Milosh.Zorica
A sto ti pises na ovom useru? Zak je lepo rekao da nisi produzio pretplatu
pa sto ne odes i ne produzis je?
Pozdrav!
razno.1019the.edge,
-> #1011, vule.
T?>> ulaziti u stat.Nadam se da cu za otkrivanje ovog buga dobiti nesto
T?>> vise od noge u dupe u slicnih stvari.
Znas, da se ja pitam, ne da ti ne bih dao nista, nego bi te ispalio ovako
javno u konferenciji pred svima.
Ako si vec hteo da ispadnes neko ko pomaze administratore (a i svi mi njima
manje-vise i pomazemo), nisi trebao da trazis bilo kakvu uslugu.
Ovako ne ispadas dobrocinitelj nego bedna ulizica - a ulizice i ucenjivace
ne podnosim iz dubine duse. Bedni ljudi, koji samo tako i znaju da
pridobijaju odredjene osobe. U stvari ih uopste i ne pridobijaju, nego ih ta
osoba samo iskoriscava - sto je i normalno.
Onaj ko stvarno zeli da pomogne nikada ne trazi neku uslugu ili naknadu za
ucinjeno delo.
AcCeSS DeNiED
razno.1020bastion,
-> #1019, the.edge> Znas, da se ja pitam, ne da ti ne bih dao nista, nego bi te ispalio
> ovako javno u konferenciji pred svima.
> Ako si vec hteo da ispadnes neko ko pomaze administratore (a i svi mi
> njima manje-vise i pomazemo), nisi trebao da trazis bilo kakvu uslugu.
> Ovako ne ispadas dobrocinitelj nego bedna ulizica - a ulizice i
> ucenjivace ne podnosim iz dubine duse. Bedni ljudi, koji samo tako i
> znaju da pridobijaju odredjene osobe. U stvari ih uopste i ne
> pridobijaju, nego ih ta osoba samo iskoriscava - sto je i normalno.
> Onaj ko stvarno zeli da pomogne nikada ne trazi neku uslugu ili naknadu
> za ucinjeno delo.
Pa nije bas ulizica, ali mu je predlog nerealan.
Ako bi svako "otkrio" po jedan bug na sistemu i za to dobijao produzetak
pretplate ili sl. uprava sezama (ili oni koji od njega dobjaju pare)
bi nacisto bankrotirali (ako u opste imaju neke koristi od sezama);
cak bi i u dugove zapali!
razno.1021dr.grba,
-> #1008, junior>>> Postoji jedna legenda na starom Sezamu, po kojoj je jedan
>>> korisnik, da mu ne navodim ime, skidao poruku po poruku kroz
>>> pad, ne bi li navukao najveći counter (:
>>
>> Ne mogu da verujem ;)
>>
>> Pa, dobro, ne moraš da mu navodiš ime .. daj username ;)
Neću, ne znam da li je istina, a nemam 400.000.
razno.1022vule.,
-> #1019, the.edgeZaobravio sam smajli:))
razno.1024the.edge,
-> #1020, bastion
T?>> Pa nije bas ulizica,ali mu je predlog nerealan.
Znas, ako ide protiv sebe, tj. svoje koristi i pritom uopste nema nameru da
se ulizuje (a njegova poruka i trazenje usluge je nista drugo nego
ulizivanje i to najgore vrste), onda nesto sa njegovim mozgom nije uredu.
Bice bolje da se ulizivao... jer ovako mogu svasta da pomislim.... a i vec
pomisljam.
AcCeSS DeNiED
razno.1025dr.iivan,
-> #1014, dzakic> Datoteka je obrisana. Veza se prekida ne zbog greške u softveru, već
> zato što se iz još uvek neobjašnjenih razloga, neke datoteke ne mogu
> 'progurati' kroz mrežu na kojoj sezam radi. Kada se to desi, a desi se
> najčešće sa .jpg, .mp3 i sličnim mpeg kompimovanim fajlovima, ceo računar
> ostane bez konekcije sa serverom. I tada se sa pravom ljutite zašto sezam
> zvoni u prazno, dok ga ne resetuje rezidentni watch.
Pa postoji rešenje za to: datoteke samo treba arhivirati nekim
arhiverom, mislim da je najbolje rar-om. Ja bar nikad nisam imao
problema sa slanjem takvih fajlova, kada su kompresovani rar-om.
Samo treba staviti objašnjenje da ljudi znaju da treba da arhiviraju
fajl kad šalju tako nešto. Može da se stavi u pozdravnu poruku, da se
ispisuje odmah posle logovanja, ali pošto to ne može tako uvek da
stoji, onda bi se moglo izvesti da se pri zadavanju komande za upload
.mp3 i sličnih datoteka (mislim da sa .jpg nema problema, ja ih bar
nikad nisam imao) ispiše odgovarajuće obaveštenje i, na kraju, ne
dozvoli upload.
Tako bi (donekle?) mogao da se smanji broj zvonjenja u prazno.
razno.1026ventura,
> > w
> ventura 17:11 Sezam communicator-v45-export.x86-unknown-linux2.0.
> >
Bio sam sam citavih 15 min na sez-u!!
razno.1027spantic,
-> #1013, dzakic> poznato novijim korisnicima da je 'stari' Sezam imao Ugovor koji se
> sklapao između korisnika i Uprave činom uplaćivanja pretplate. Pravno
> gledano diskutabilna je važnost takvog ugovora. Ipak, kao takav poslužio
Ne, nije nimalo distutabilno. Reč je o obligacionom pravu. Uopšte nije
neubičajeno.
razno.1029vstan,
-> #1021, dr.grba>>>> Postoji jedna legenda na starom Sezamu, po kojoj je jedan
>>>> korisnik, da mu ne navodim ime, skidao poruku po poruku kroz
>>>> pad, ne bi li navukao najveći counter (:
>>>
>>> Pa, dobro, ne moraš da mu navodiš ime .. daj username ;)
>
> Neću, ne znam da li je istina, a nemam 400.000.
Jeste, istina je.
Korisnik gaji kratku kosu, a username mu počinje
jednim od prvih slova abecede/azbuke :))
I nije više na ovom sistemu.
razno.1030dr.iivan,
Grupa namenjena studentima Ekonomskog Fakulteta i dalje postoji.
Za članstvo - mail me.
razno.1031ventura,
Da nisu na sezu stavljeni brzi modemi :P
ono, kada sam DL-ovo file CPS je bio 2000-2200, ne, nisam skidao
nekompresovani pad, vec exe, :))
razno.1032corgan,
Pet 06.11.98 22:46
Na vezi: 55 min 27 sec. Do kraja: 6 min 40 sec.
Ukupno za danas je ostalo: 0 sec.
Sat vremena na vezi je malo previshe...
Ali, that's what sezam's all about!
B.M.
razno.1033corgan,
Pet 06.11.98 23:07
Na vezi: 1 h 15 min 58 sec. Do kraja: 5 min 9 sec.
Ukupno za danas je ostalo: 0 sec.
OVO JE NENORMALNO!
razno.1034sani.,
-> #1033, corgan}} Na vezi: 1 h 15 min 58 sec. Do kraja: 5 min 9 sec.
}} Ukupno za danas je ostalo: 0 sec.
}} OVO JE NENORMALNO!
Chovek se zali zbog vishka vremena ?!
E ovo samo kod nas ima..
razno.1035kiki,
-> #1034, sani.> Chovek se zali zbog vishka vremena ?!
> E ovo samo kod nas ima..
Izgleda da nije čuo za ALT-H ;))
razno.1037ventura,
> Resume> r danko
> ─────────────
> danko, Danko Jevtovic, Beograd
> Clan od 28.10.1989, poslednji poziv Ned 31.15.07 31:63
> Predstavlja firmu: Jugodata ^^^^^^^^ ^^^^^
^ Pazi ovo! ^
razno.1038miskop,
-> #1037, ventura>>> Clan od 28.10.1989, poslednji poziv Ned 31.15.07 31:63
>>> Predstavlja firmu: Jugodata ^^^^^^^^ ^^^^^
>> ^ Pazi ovo! ^
'Ajde bre dosta sa ovim stvarima. Znamo za dotične bisere i nisu
ništa novo.
razno.1039pecanac,
Na SezamPro-u se piše:
DEVETI RODENDAN PROJEKTA "SEZAM"
11. novembra 1989. godine zvanicno je poceo sa radom prvi Sezam. Deveti
rodendan ovog projekta proslavicemo u petak (da, petak trinaesti :),
pocev od 20 casova, u SezamCafe-u, Skadarska 40C.
Pridruzite nam se!
razno.1040the.edge,
-> #1039, pecanac
T?>> DEVETI RODENDAN PROJEKTA "SEZAM" 11.novembra 1989.godine zvanicno je
T?>> poceo sa radom prvi Sezam.Deveti rodendan ovog projekta proslavicemo u
T?>> petak (da,petak trinaesti :), pocev od 20 casova,u SezamCafe-u,
T?>> Skadarska 40C. Pridruzite nam se!
Kako ih samo nije sramota da ovo prave? Oni jesu pravi kreatori i tvorci
Sezama, ali su posle odcepljenja od 'originalnog' Sezama postali potpuno
novi sistem i nemaju vise veze sa ovim - osim sto nose deo njegovog imena.
Da ih to sada pitate, odmah bi vam potvrdili ovo.
Hoce da se reklamiraju starom i tudjom slavom.
Mogu oni da slave rodjendan, ali ne deveti, vec drugi.
Sto se tice tog samog partya, pitam se samo gde ce svi da stanu...
Jos pored jednog _krupnijeg_ coveka, ima i na one puskarnice od prozora da
se nakace...
AcCeSS DeNiED
razno.1041ventura,
jel neko bio vise on-line? :>>>
> tim
Sre 11.11.98 19:32
Na vezi: 1 h 41 min 35 sec. Do kraja: 10 min 6 sec.
Ukupno za danas je ostalo: 0 sec.
Dosadilo mi vide pa se diskonektujem ....
razno.1042kiki,
-> #1040, the.edge> Sto se tice tog samog partya, pitam se samo gde ce svi da stanu...
Ostali će kod senne i sfilipa u klub na igrice ;)
razno.1043smrda,
-> #1041, ventura>jel neko bio vise on-line? :>>>
>Na vezi:1 h 41 min 35 sec.
Ja sam bio vise na vezi.Otprilike negde oko 2 sata(ne znam tacno).
Pozdrav,
Nemanja
razno.1044senna,
-> #1042, kiki* > Sto se tice tog samog partya, pitam se samo gde ce svi da stanu...
*
* Ostali će kod senne i sfilipa u klub na igrice ;)
E.. Isto veche.. D Fjuz.. Osam kompova.. Svi telnet na SezamNET,
nishta Pro.. Ko ne sisa, nek dodje. ;)
razno.1045sane,
-> #1041, ventura> Na vezi: 1 h 41 min 35 sec. Do kraja: 10 min 6 sec.
> Ukupno za danas je ostalo: 0 sec.
Ja mislim da bi mi njemu trebali da damo neku nagradu.. Ovo je prosto
nenadjeb*vo..
razno.1046sane,
-> #1042, kiki> Ostali ce kod senne i sfilipa u klub na igrice ;)
razno.1047sane,
-> #1044, senna> E.. Isto veche.. D Fjuz.. Osam kompova.. Svi telnet na SezamNET,
> nishta Pro.. Ko ne sisa, nek dodje. ;)
Posle toga besplatna turistichka tura "Upoznajte D.Ristanovicja"..
A mozhda i zajedno da "slavimo" sa njima.. Ipak to je i nasha proslava..
Mozhda D.R. bude shiroke ruke (ovo je dvosmisleno) pa da picje za DZ..
razno.1048ventura,
-> #1045, sane> Na vezi: 1 h 41 min 35 sec. Do kraja: 10 min 6 sec.
> Ukupno za danas je ostalo: 0 sec.
>
> Ja mislim da bi mi njemu trebali da damo neku nagradu.. Ovo je prosto
>nenadjeb*vo..
Slazem se :>>>>
razno.1049sani.,
-> #1043, smrda> >jel neko bio vise on-line? :>>>
> >Na vezi:1 h 41 min 35 sec.
>
> Ja sam bio vise na vezi.Otprilike negde oko 2 sata(ne znam tacno).
Da ste vi meni zivi i zdravi :)
razno.1050miskop,
-> #1040, the.edge>> Mogu oni da slave rodjendan, ali ne deveti, vec drugi.
Treći.
razno.1051the.edge,
-> #1050, miskopT?>> Treci.
A da, od 1995. Pogresno sam racunao.
Sve jedno, 3 je tri puta manje od devet.
AcCeSS DeNiED
razno.1052dbambi,
-> #1040, the.edge
=> Kako ih samo nije sramota da ovo prave? Oni jesu pravi kreatori i tvorci
=> Sezama, ali su posle odcepljenja od 'originalnog' Sezama postali potpuno
=> novi sistem i nemaju vise veze sa ovim - osim sto nose deo njegovog imena.
=> Da ih to sada pitate, odmah bi vam potvrdili ovo.
=> Hoce da se reklamiraju starom i tudjom slavom.
=> Mogu oni da slave rodjendan, ali ne deveti, vec drugi.
Ti ćeš da im zabraniš :>
Osim toga, stvar je vrlo pipava, gledano i laički, a kamoli da je
pravnici uzmu u ruke. Ovi sa PRO-a jesu osnivači Sezama, ali stoji
i činjenica da je ovaj Sezam " pravni naslednik ". Međutim, meni
se stvar čini sitnom za preveliko cimanje. Npr. Češka i Slovačka
su bile u zajedničkoj državi preko 70 godina i teško da danas možeš
bilo kojoj od njih zabraniti da slavi 80 godina od sticanja
nezavisnosti (1918. godine), mada ovo danas nema skoro nikakve veze
sa onim što je bilo tada.
Tragičnije od proslave na PRO-u je to što ovde nije organizovana
nikakava :(
Bambi
razno.1053the.edge,
-> #1052, dbambi
T?>> Tragicnije od proslave na PRO-u je to sto ovde nije organizovana
T?>> nikakava :(
A ti bi i proslavu a?
Cuti i moli se da rade svi nodovi. ;)
AcCeSS DeNiED
razno.1054ventura,
E, znate li da je SEZAM, profesionalno udruzenje programera?
u glasu nedelje naidjoh na sledeci text...
predhodno se govori o onom tipu sto je na etf-u napisao prog i sa
kojim studenti mogu preko Ineta da salju domace...Neko je to provalio
i koristio razne 'pogodnosti' ...
sledi odlomak texta (sve sa greskama):
...mogao da koristi sve naucne prikaze i promisljanja,
da saoseca u emotivnim i intimnim pricama i dramama.
Kada je sve to ispricao u tadasnjem Sezamu, profesionalnom
udruzenju programa, skandal se desio. Ubrzo, to hvalisanje
sopstvenim znanjem kostalo ga je zabranu koriscenja svih
ETF racunara zauvek. ...
VeNTuRa
razno.1055senna,
Elem, josh jednom uljudno molim gradjane, da ako im pukne veza pri
uploadu, skontaju da je to verovatno do loshega fajla koji blokira dragi nam
sezam, te da odmah odustaju od daljeg uploada istog, ili ga spakuju u zip,
rar ili arj arhivu i tako nas lishe bede zvonjenja u prazno..