razno.213evlad,
-> #196, dr.grba=- To verovatno znači da nisi čitao mmtosiceve poruke. NHF.
nisi ni ti pobegao u zadnje vreme. NHF.
razno.214lexus,
-> #208, gordan=> Najmanje 4-5 coveka se ovde javilo da protestuje sto su izbacili
=> udbasa! I jos licemerno salju "jaja" pokusavajuci da se identifikuju
=> sa ljudima koji opravdano demonstriraju
Prvo, ti nemaš nikakve dokaze da je mmtosic udbaš, a da nenad to nije,
budući da smo u poslednjih mesec dana od obojice videli vrlo slične
poruke. S tim što je nenad takve poruke slao samo da bi ocrnio mmtosica
i dokazao kako je on nevina ovčica koja neće dozvoliti da joj runo bude
ukaljano.
Drugo, niko nije branio njegove poruke i njegovo ponašanje, već je
osudjivan način na koji je izbačen sa sistema.
Treće, ja sam jaja bacao i na ulici, a bacaću ih i ovde, ako smatram
da ima potrebe. Nenadov postupak zaslužuje mućak u prozor, a ne samo
preko sistema...
Četvrto, pokušaj da pročitaš i razumeš poruke ljudi sa kojima se ne
slažeš... Možda su oni u pravu, a ti nisi.
Peto i poslednje, metod izbacivanja iz zemlje i pamćenja je prilično
udbaški... Razmisli pre nego što ga iskoristiš.
razno.215lexus,
-> #210, sall=> Naravno , ali taj momenat nije mnogo vazan za moju misao ,jer
=> ovde u svakom slucaju ima i"opozicionih medija",tako da ljudi ne
=> gledaju samo "RTS"
Ovde je ugled "opozicije" prilično okaljan, tako da većina gleda samo
"RTS", a "opozicione medije" ili ignoriše ili ne pokušava da shvati
njihove stavove.
Gordan, na primer, tvrdi da ja branim mmtosicevo ponašanje, a ja, u
stvari, osudjujem način na koji je mmtosic izbačen. Da ne pričamo o
tome da su oni koji su se javili da podrže izbacivanje mmtosica vodjeni
(možda malo preterujem, ali po juniorovoj poruci u forumu bih rekao da
sam u pravu) ličnom osvetom i mržnjom koju osećaju prema tom čoveku...
Neki su čak bili toliko slobodni da kažu da je mmtosic potpuno opravdano
izbačen, a da nisu ni pogledali fajl nasilje.zip okačen uz mmtosicevu
poruku 9.61...
O tome koliko je ovaj sistem pod uticajem "RTS-a" govori i činjenica
da me je sekretarica prekjuče u chatu ubedjivala da je mmtosic sam
zahtevao raskid ugovora...
Disclaimer: Termine "opozicija" i "RTS" ne koristim da bih svoje
mišljenje predstavio kao mišljenje opozicije u Srbiji, niti da
bih mišljenje sysadma i njemu sličnih predstavio kao laži RTS-a.
Jednostavno, "RTS" može da znači i Radio Televizija Sezam, odnosno
da predstavlja mišljenje sysadma i moderatora, dok je opozicija
uvek ono što se suprotstavlja vlasti, bila ona u pravu ili ne.
Naravno, ovo ne znači ni da "RTS" nikada ne laže, niti da "opozicija"
uvek laže... :)
razno.216lexus,
-> #200, dizel=> Dakle, da smo mi neka grupa, kako neko reče "mi_mrzimo_nenada", ili
=> sl. već bi bilo mnogo više poruka, i mnogo više nas izbačenih
=> sa sistema. :)
A verovatno bi bilo i vansezamovskih dešavanja...
Fizički kontakti ;)
razno.217dbambi,
-> #186, lexus
=> Inače, potpuno je drugo pitanje da li je mmtosic ok sagovornik ili nije.
=> To nema nikakve veze sa ovom raspravom, ovde je problem način na koji
=> je mmtosic izbačen i o tome i treba da se govori.
Ljudi koji tvrde da je povređen ugovor ili da su mmtosic-u uskraćena
neka prava koja je zasnivanjem korisničkog odnosa stekao, sada tvrde
da bi ovo što se njemu desilo moglo da se danas-sutra desi bilo kome
drugom. Ja ne mislim tako. Pre svega, sam mmtosic je debelo prekrdašio
u svojoj kritici uprave (same osnove za tu kritiku možemo shvatiti
ovako ili onako, kao opravdane ili ne). Mada ima još ljudi koji o radu
administratora imaju sličan (oštar) stav, mislim da je on jedini koji
je mogao da uradi onakvu bljuvotinu. Razumem ja da je čovek
nezadovoljan radom sistema, da želi da ode i da želi da mu se vrati
njegov novac, ali ne razumem zašto se to mora raditi uz toliko
ljigavštineu i uz neviđeno srozavanje pozivanjem stvari (komunisti)
koji sa premetom spora nemaju nikakve veze. Drugi ljudi (koji kritikuju
upravu) teško da bi otišli toliko daleko, a upravo je taj " korak koji
je prevršio meru ", bio presudan sa izbacivanje.
Ukratko, ako pretpostavimo da se slična situacija može ponoviti i na
nekom drugom sistemu, mislim da bi svako drugi učinio isto. Dakle, da
sam ja administrator nekog računara (koga neki korisnici optužuju
za loš rad sistema) i da se nađe neki koji će vlasniku sistema poslati
onakvu poruku, bez razmišljanja bih uradio isto što i nenad, pa makar
to značilo i moje izletanje sa posla. Načinimo mali misaoni
eksperiment: Da se na Probi desi nešto slično i mmtosic pošalje poruku
zzivoticu u kojoj optužuje danka ili dejanr-a za loš rad sistema i
između ostalog navede, " kako ovaj piše protiv-zakonite poruke ", šta
bi učinila ova dvojica ?
Bambi
razno.218epson,
-> #173, mmarkovic
│ >** => ,oooddddBBBBBBBbbbbooo,_
│ >** => ,odP"::' BBB "YBbo, ;;;::YBoo,_
│ >** => ,dP" ::' ,BBP ,BBP' ,::: ;;B"Ybo,
│ >** => ,BB' ,:: dBB' dBP' :::' ,P ;)BBo,
│ >** => ,BBB ::' BBB "YBbo, ::: d' dBP;Yo,
│ >** => ,BBBP ,:: ,BBP ,BBP' ,::: ,P ,BB' ;Yo,
│ >** => BBBB' ::' dBB' dBP' :::' d' dBP ,::b,
│ >** => BBBB :: BBB "YBbo, ::: B BB' ::::b
│ >** => BBBB :: BBB ,BBP' ::: B BB, ::::P
│ >** => BBBB, ::, YBB, dBP' :::, Y, YBb ;::P'
│ >** => ;BBBb ;:: ;BBb "YBbo, ;::: ;b ;BB, ,d"
│ >** => ;BBB ::, BBB ,BBP' ::: Y, YBb,d"
│ >** => ;BB, ;:: YBB, dBP' :::, ;b _)BP"
│ >** => ;Yb, ::, ;BBb "YBbo, ;::: _,BodP"
│ >** => ;"Yb,::, BBB ,BBP' __::odP""'
│ >** => ;"""YYYYBBBBBBBPPPP"""'
└─────────────────────────────────────────────────
│ >** => ,oooddddBBBBBBBbbbbooo,_
│ >** => ,odP"::' BBB "YBbo, ;;;::YBoo,_
│ >** => ,dP" ::' ,BBP ,BBP' ,::: ;;B"Ybo,
│ >** => ,BB' ,:: dBB' dBP' :::' ,P ;)BBo,
│ >** => ,BBB ::' BBB "YBbo, ::: d' dBP;Yo,
│ >** => ,BBBP ,:: ,BBP ,BBP' ,::: ,P ,BB' ;Yo,
│ >** => BBBB' ::' dBB' dBP' :::' d' dBP ,::b,
│ >** => BBBB :: BBB "YBbo, ::: B BB' ::::b
│ >** => BBBB :: BBB ,BBP' ::: B BB, ::::P
│ >** => BBBB, ::, YBB, dBP' :::, Y, YBb ;::P'
│ >** => ;BBBb ;:: ;BBb "YBbo, ;::: ;b ;BB, ,d"
│ >** => ;BBB ::, BBB ,BBP' ::: Y, YBb,d"
│ >** => ;BB, ;:: YBB, dBP' :::, ;b _)BP"
│ >** => ;Yb, ::, ;BBb "YBbo, ;::: _,BodP"
│ >** => ;"Yb,::, BBB ,BBP' __::odP""'
│ >** => ;"""YYYYBBBBBBBPPPP"""'
└─────────────────────────────────────────────────
Još dva, ovo je stvarno SRAMOTAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA ;~((((((
razno.219epson,
-> #181, dragosh
│ (nažalost),ali pare koje je dao mu se MORAJU vratiti i to po
│ novoj ceni,naravno.
└────────────────────────────────────────────────
^^^^^^^^^^^^^^^^^^
razno.220epson,
-> #194, cnenad
│ Čija ?
└─────────────────────────────────────────────────
Zna se čija !
razno.221inferno,
-> #170, mmarkovicŮ│ ˙> Ovde je latinica daleko praktičnija od ćirilice.
Ů│ ˙
Ů│ ˙ Zašto?!?
Zamisli da programiraš ćirilicom. ;)
Ů│ ˙ Prema tome, praktičnost ili nepraktičnost je teret samo onome ko
Ů│ ˙ koristi JUS015. Meni, na primer ne bi ništa smetalo, još bi se
Ů│ ˙ poneko slovo i uštedelo... :)
Šta da ti kažem... neko se oseća divno kad piše ćirilicom,
prosto se ispuni ponosom. :) Nemam ništa protiv, ali kad su
kompjuteri u pitanju ćirilica je čist luksuz, egzotika.
Zamisli samo komande DOS-a pisane ćirilicom.
Mada kad su poruke u pitanju nemam ništa protiv... bilo bi
zanimljivo. Glas za.
razno.222madamov,
-> #171, mmarkovic> > Ili, da budem još precizniji, kod nas je *obavezno* da latinično
> > a i ćirilićno a imaju isti ASCII kod, tj. da u tabeli bude samo
> > po jedno mesto za svaki znak.
>
> Odakle ti ovo?!?
Da ponovim, srpski azbuka nije ista kao i ruska, Rusima je latinica strano
pismo i kao takvo može da ima svoje nezavisne kodove u tabeli. Nama latinica
nije strano pismo i u upotrebi je ravnopravno sa ćirilicom, tako da ih ne
treba odvajati u ASCII tabeli. U tom smislu sam mislio da je obavezno, a ne da
postoji neki propis koji to određuje.
> > Prebacivanje u ćirilicu treba da se obavlja promenom fonta, a
> > ne pokretanjem nekog makroa koji bi obavio zamenu znakova.
>
> Radi se o praktičnim problemima koje sam imao u K&M pravosuđu
> gde je jedan slog latinični, a drugi ćirilični. Jasno da su
> ćirilični mogli da budu napisani i latinicom, ali postoji zakon
> koji ih obavezuje da koriste ćirilicu.
>
> U pitanju je baza podataka tužilaštva, suda...
Tvoj praktični problem je u manjini u odnosu na hiljade korisnika koji treba
da obrade i pročitaju neki tekst. Nemoj kodnim rasporedom rešavati probleme
koje treba da ti reši alat u kojem razvijaš bazu podataka.
> > Najbolje rešenje je da se kodni raspored koji želimo da postane
> > standard proširi mestima za lj, nj, dž, Lj, Nj i Dž, i
> > latinični fontovi obogate ovim slovima na tim mestima.
>
> Novi Vuk Karadžić... :) To je skoro reforma pisma, a ne kodnog
> rasporeda...
Pročitaj ponovo šta sam napisao pre nego što ponoviš duhoviti komentar. B) Već
imamo YUASCII kao primer jednog kodnog rasporeda u kojem postoje mesta za lj,
nj i dž (umesto q, w i y). Samo treba u latinične fontove još dodati na tim
mestima znake za lj, nj, dž, Lj, Nj i Dž i problem je rešen, kucaš po ovom
rasporedu bez obzira da li pišeš latinicom ili ćirilicom, a pismo menjaš onako
kako to ceo svet radi: pomoću menija za promenu fonta, što u suštini i radiš.
> >> - text mod (DOS-ovi, UNIX-i, GKOS-i, ... ):
>
> Samo njima ovakav raspored i odgovara, a to ću se broj
> korisnika samo smanjivati.
>
> Veruj mi, preživeće za neke namene... Nema šanse da ja izvode u banci
> štampam na laseru ili na matričnom štampaču u grafičkom modu.
>
> Takođe, ni pravosuđe ne može da štampa velike spiskove na ovaj način.
Možda ja radim u bogatijoj banci u kojoj ću to da štampam na laseru,
downloaduj fontove u matrični štampač, neka ti alat kojim radiš rešava
probleme, kodni raspored ne služi tome. Kada želiš da uvedeš nešto kao
standard to onda pogađa i druge ljude, a u ovom slučaju su oni kojima bi
standard odgovarao u manjini i svode samo na one koji se bave programiranjem
aplikacija koje rade u tekstualnom režimu.
> > Ali bi zato pretvaranje teksta iz ćirilice u latinicu i obratno postalo
> > noćna mora za korisnike grafičkih OS-a, a takvih je sve više.
>
> I ja sam korisnik Win95 i ne radi se o konverziji teksta. Radi se o
> tome da sam u praksi naišao ne mešovite podatke. Dakle, lično mi
> ovo ne bi mnogo značilo.
Ali većini korisnika predstavlja problem. Jesi li dobio nekada tekst unesen
ćirilicom po ovom standardu koji zagovaraš, a da ga treba prebaciti u
latinicu? To podrazumeva pravljenje makroa, a ako je reč o nekoj većoj knjizi
to je dugotrajna operacija.
razno.223vimm,
-> #208, gordan>> On je samo produkt drustva u kome je doslo do inverzije ljudskih vrednosti
>> sa necasnim radnjama. Ne postoji ni cast ni dostajnstvo. Ruzno, prljavo,
>> ljigavo. :(
Ovako nešto gospodin Tošić nije napisao ni u jednoj svojoj poruci nekome ko
nije na sistemu pa je ipak izbačen sa sistema, a ti si još uvek ovde što
odslikava pravo stanje demokratije na sistemu :(
>> Ono sto mene vise razocarava je broj ljudi koji su spremni da podrze takav
>> postupak i da stanu iza takvog coveka. Najmanje 4-5 coveka se ovde javilo
>> da protestuje sto su izbacili udbasa! I jos licemerno salju "jaja"
Kada sam ovo pročitao ponovo sam prelistao poruke i sada ću 'teško' da te
razočaram: najmanje 15 korisnika je protiv izbacivanja ili načina na koji
je gospodin Tošić izbačen sa sistema, dok je 7 za njegovo izbacivanje, od
kojih 3 (corto, junior i ti) prednjače sa vređanjem nekoga ko nije prisutan
i nije u mogućnosti da odgovori. Ne paziš na času, sedi, jedan.
razno.224dr.grba,
-> #213, evlad>> đ=- To verovatno znači da nisi čitao mmtosiceve poruke. NHF.
>>
>> nisi ni ti pobegao u zadnje vreme. NHF.
A od koga ili čega bi ja to trebalo da bežim?
razno.225vstan,
-> #223, vimm> Kada sam ovo pročitao ponovo sam prelistao poruke i sada ću 'teško'
> da te razočaram: najmanje 15 korisnika je protiv izbacivanja
15 od 1700+ ?
Zaista impozantna podrška.
razno.226vitez.koja,
-> #83, dizel#=> ů˛ý Ô°ňš ÷˘šÔßݲ!
Misliš "...jedan dan duže..." :)
sk
razno.227schef,
-> #206, ppecanac][ Zalosno je sto ovde ima mnogo onih koji su u stanju
][ da neprestano pisu, izazivaju, (mozda i ne/namerno)
][ neznajuci cemu sve to vodi. Jedino je vazno da je
][ njihova zadnja.
K'o da slušam drugi dnevnik RTS-a... :(
A što je najgore, uprava (ma ko da se krije iz ovog imena) mudro ćuti i
čeka da se sve stiša kako bi mogli jeftino da se 'provuku'.
Sramota.
razno.228mmarkovic,
-> #221, inferno> Zamisli da programiraš ćirilicom. ;)
Ko je o tome govorio?
> Šta da ti kažem... neko se oseća divno kad piše ćirilicom,
Nije u tome stvar...
> Mada kad su poruke u pitanju nemam ništa protiv... bilo bi
> zanimljivo. Glas za.
Kao kada uhvatš olovku u ruke... Kada pišem _pisano_ obično pišem
ćirilicom, kada pišem _štampano_, obično pišem latinicom.
razno.229mmarkovic,
-> #222, madamov> Možda ja radim u bogatijoj banci u kojoj ću to da štampam na
> laseru, downloaduj fontove u matrični štampač, neka ti alat
> kojim radiš rešava probleme, kodni raspored ne služi tome.
Download ovolikog broja znakova obično nije moguć.
> Kada želiš da uvedeš nešto kao standard to onda pogađa i druge
> ljude, a u ovom slučaju su oni kojima bi standard odgovarao u
> manjini i svode samo na one koji se bave programiranjem
> aplikacija koje rade u tekstualnom režimu.
Ovaj standard nije usvojen samo zato što je MS natrčao na pogrešne
ljude.
Ako Island može daima svoju CP, ako Grčka može da ima tri, mogli
smi i mi ...
razno.230mmarkovic,
-> #208, gordan> Ono sto mene vise razocarava je broj ljudi koji su spremni da
> podrze takav postupak i da stanu iza takvog coveka. Najmanje
> 4-5 coveka se ovde javilo da protestuje sto su izbacili udbasa!
-------
Odakle ti to? Svašta!
U stilu UDBE je više izbacivanje sa sistema. Da se UDBA bavila
pisanjem sa Andrićevim citatima, gde bi nam bio kraj...
razno.231jvujnic,
-> #221, inferno> Zamisli da programiraš ćirilicom. ;)
Šta hvali? ;)
> Šta da ti kažem... neko se oseća divno kad piše ćirilicom,
> prosto se ispuni ponosom. :) Nemam ništa protiv, ali kad su
Nije stvar u ponosu, već u principu (BTW, a šta hvali ponosu? :).
> kompjuteri u pitanju ćirilica je čist luksuz, egzotika.
Ovo mišljenje mi se uopšte ne sviđa. Kad će te, bre, ljudi shvatiti da pisanje
sopstvenim pismom netreba da bude nikakav luksuz, već sasvim normalna stvar.
Ako tako kreneš, kroz par godina nećeš uopšte koristiti sopstveni jezik i
pismo, već engleski.
> Zamisli samo komande DOS-a pisane ćirilicom.
Pa to bi bilo super. :) Što da ne? Samo kad bi komande još i bile prevedene
na srpski...
premesti c:\lat.xxx c:\ćir.xxx :)
razno.232sav.gacic,
-> #179, dbambi> Mi govorimo o BBS-u, mestu koje bi trebalo biti pojam slobode misli.
> Ne znam kojim se to argumentima može braniti da službeno lice nema
> pravo ostavljanja poruka u forumu ? Za tu konferenciju nadležan je
> njen moderator i ako je on smatrao da dotične poruke (koje je
to all
Nešto sam od toga rekao u Forumu, ali neka bude i ovde. Kad sam se prihvatao
dužnosti moderatora sebi sam se zarekao da ću sve učiniti da brisanja ne bude.
Štaviše, da potrebe za tim ne bude. Iskreno verujem u snagu reči i njihov
uticaj i uz malo truda i dobre volje sve može ostati u granicama pristojne
komunikacije.
Ne znači da varnica i "igre na ivici regularnosti" nije bilo, ali u celini
uzevši - Forum je opravdao svoju namenu - mesta sa razmenu i sučeljavanje
mišljenja o političkom i ličnom životu ("devojke"), a u poslednje vreme bio i
"više od igre" - važan izvor informacija i tribina "druge Srbije". Glavne
entuzijaste znamo dobro, hvala im (pogledati "vesti"), osvetlali su obraz
svima nama.
Nadalje, mislim da su svi ovde svesni da su poruke koje ovde ostavljaju -
njihovo ogledalo i na neki način lični spomenici, koji će trajno ostati
zabeleženi. Možda im je vreme da se "skandal majstori" i "beskompromisni
borci" zamisle šta će kao odgovor spremiti na moguće pitanje u budućnosti: "Je
li, bre, ćale, šta ja ono pročitah u godišnjacima Sezama?, Jesi li to stvarnio
bio ti"?
Svakom je sa sobom najteže. Odatle je pametno poštedeti sebe, jer se pobeći
nema kud.
razno.233sav.gacic,
-> #180, dbambi> U sopstveno mišljenje spada i stav o tome koja je politička organizacija
> nanela više ili manje štete pojedinom narodu u nekom periodu. Stav
> da su komunisti bili najveće štetočine mi se ne čini ni malo više
> protivzakonitim od stava da su socijalisti upropastili ovu državu
> (može se vrlo često čuti ovih dana, praktično na svakom koraku). Takođe
Večno klizava tema... ;)
Zakoni i njihova tumačenja su dovoljno rastegljivo polje za pokretanje
postupka ili "gledanja kroz prste" (potencijalnom) počinitelju. Stara narodna
kaže: "Lopov nije onaj ko krade, nego onaj koga uhvate". Naša specifičnst je
oduvek bila da su zakoni i druga pisana i nepisana pravila uvek bivala
koncipirana tako da je kandidata za lopova bilo oduvek u izobilju, a tačnije,
svi su bili za nešto krivi i "svakome se moglo već nešto naći". Veoma poznat
mehanizam iz totalitarne kuhinje. Koga će vlast rešiti da "uhvati" zavisi od
njenih trenutnih ciljeva, snage i poruka koje tim "hvatanjem", osuđivanjem i
obelodanjenjem šalje svojim podanicima. Primera ima sijaset: polovinom
osamdesetih - haps Zdravka Čolića u Makedoniji za "nedozvoljenu trgovinu
devizama" - poruka obožavaocima i pasioniranim potrošačima informacija o liku
i delu visokotiražnih lica. Isti zakon je masovno kršen tokom inflatornih
godina, svi smo bili počinitelji. Haps nije bio produktivan jer je upavo to
bio društveno poželjan način za preživljavanje, podstican od strane države u
licu vlasti... Mesar iz Šida je bio uhapšen, zlodstavljan i zatvoren za
"ometanje saobraćaja, kršenje javnog reda i mira" ;), a slično su se proveli i
još neki učesnici. Tehnički problem: smeštajni kapacitet Padinjaka, Zabele i
sl. ustanova što ne mogu da ugoste više stotina hiljada prekršilaca, sve i da
se sami prijave na izdžavanje kazne. Očekivalo se da uhićeni "delegati"
prenesu poruku ostalima šta može da im se desi...
Toliko o zakonu i njegovom mestu i ulozi na ovdašnjim prostorima...
razno.234vlad,
-> #90, evlad> set code tanjug ...
Nije to Tanjug. Da vise ne biste pogresno koristili kodni raspored
ex-mi-firme B) evo kako to treba da izgleda:
ZZurka
CCuccavac
CHuprija
SSumatovac
DJurdjevak
Godinama sam kucao iskljucivo tako, a tako jos uvek kuca gomila novinara
koji su zanat pekli na tanjugovim "Megadata" terminalima u doba kad je 90%
drugih pisalo rukom, a onih preostalih 10% na mehanickim pisacim masinama.
Taj raspored (ili "raspored") je novinarima sasvim dobar, a konverziju u
bilo sta radi UYU ili najobicniji makro u editoru. Jedino sto mora da se
pazi pri pisanju stranih imena i skracenica sa duplim slovima, ali tu je
dovoljno ostaviti razmak izmedju slova.
razno.235dbambi,
-> #223, vimm
=> je gospodin Tošić izbačen sa sistema, dok je 7 za njegovo izbacivanje, od
=> kojih 3 (corto, junior i ti) prednjače sa vređanjem nekoga ko nije
=> prisutan i nije u mogućnosti da odgovori. Ne paziš na času, sedi, jedan.
Koliko sam primetio, mmtosic uredno šalje poruke preko Vašeg naloga.
Ubeđen sam da je potpuno upoznat sa situacijom ovde i da ćemo uskoro
gledati novi set čaršafa koji je stigao preko Vas ili nekog drugog.
Dakle, njegova mogućnost za odgovaranje nije nimalo umanjena udaljavanjem
sa sistema.
Bambi
razno.236maksa,
-> #208, gordan>> Ono sto mene vise razocarava je broj ljudi koji su spremni da
>> podrze takav postupak i da stanu iza takvog coveka. Najmanje
>> 4-5 coveka se ovde javilo da protestuje sto su izbacili
>> udbasa!
E pretera ga. 'Udbaša'. Sleteo si iz svemira i odmah znaš da je on
baš 'udbaš'? Korisnik mmtosic je, koliko znam, elektroinženjer i radi
u Vinči, gde se bavi svojom strukom.
Ima svoje stavove koje jako često izlaže u formi koju ljudi ne mogu
da svare (ovo važi i za mene, a diskovi raznih Sezama svedoče da sam
se u proteklih par godina sa njim žestoko i neštedimice pičio oko raznih
stvari), ali to ni iz daleka nije dovoljno da mu se nalepi f-ja 'udbaš'.
>> Pa ja bi ga izbacio i iz zemlje i iz pamcenja, a ne sa BBS-a.
... u najboljem udbaškom maniru.
razno.237dizel,
-> #226, vitez.koja** Misliš "...jedan dan duže..." :)
śÚš ´ŕ ˘šŘ ŕÚ °§÷ß. :)
razno.238dizel,
-> #227, schef** K'o da slušam drugi dnevnik RTS-a... :(
Pa vrlo slično. :)
** A što je najgore, uprava (ma ko da se krije iz ovog imena)
** mudro ćuti i čeka da se sve stiša kako bi mogli jeftino da se
** 'provuku'.
Liči na Slobino "reagovanje" na početku protesta studenata i "Zajedno".
** Sramota.
Zaista... :(
razno.239dizel,
-> #225, vstan** 15 od 1700+ ?
15 od 25 (nisu valjda svi uračunati, već samo oni koji u diskusiji
učestvuju). :)
razno.240lexus,
-> #225, vstan=> 15 od 1700+ ?
=> Zaista impozantna podrška.
7 od 1700+ ?
Zaista impozantna podrška.
razno.241lexus,
-> #217, dbambi=> Dakle, da sam ja administrator nekog računara (koga neki korisnici
=> optužuju za loš rad sistema) i da se nađe neki koji će vlasniku
=> sistema poslati onakvu poruku, bez razmišljanja bih uradio isto što
=> i nenad, pa makar
Ljudi se razlikuju... :)
Ja, recimo, ne znam šta bih uradio u toj situaciji. Poznajući sebe,
verujem da ne bih izbacio korisnika, mada ne mogu biti siguran pošto
se u takvoj situaciji nikada nisam našao. Uostalom, ja nikome nisam
dao ignore, a disuser je još grublje od toga, tako da tek to ne bih
koristio.
Dalje, ako je ta ljigavština (lepog li izraza ;) potpuno izmišljena
onda bih se nasmejao, a ako u njoj ima istine, onda bih korigovao
svoje ponašanje tako da ne dozvolim da mi još neko prilepi takvu
ljigavštinu...
Na kraju krajeva, ja i dalje mislim da disuser nije izazvan samo
tom stavkom 4 u Tošinom predlogu za raskid ugovora. Vidiš, prvo je
Fantomska Uprava shvatila predlog kao zahtev, a tom prilikom je
citiran i jedan deo Fantomskog Ugovora. Tu se postavljaju i dva
pitanja: 1. Ko čini Upravu? 2. Gde je taj Ugovor?
Odgovor na pitanje broj 2 bi mogao biti da važi ugovor sa starog
Sezama, a odgovor na pitanje broj 1? Recimo da u nedostatku Upravnika,
privremenu Upravu čine Administratori Sistema (što je jedino logično).
Ako Administratori zaista čine Upravu u ovom trenutku, nenad je znao
za mmtosicev predlog deset dana pre nego što ga je i izbacio sa sistema.
Naravno, dalje se može zaključiti i da je nenad pokušao da iskoristi
mmtosicev predlog kako bi ga bezbolno isključio sa sistema, ali kada
to nije uspelo, nenad izigrava uvredjenog & povredjenog i koristi
disuser...
razno.242lexus,
-> #232, sav.gacic=> budućnosti: "Je li, bre, ćale, šta ja ono pročitah u godišnjacima
=> Sezama?, Jesi li to stvarnio bio ti"?
"Jeste sine... Bio sam budala, nemoj Ti da budeš takav!" ;)
Samo kukavice kriju svoje pravo lice...
razno.243lexus,
-> #235, dbambi=> Koliko sam primetio, mmtosic uredno šalje poruke preko Vašeg
=> naloga.
Koliko sam primetio, mmtosic je odgovorio samo na nenadovu poruku.
Sumnjam da će se dalje javljati... No, čak i ako se bude javljao
preko nečijeg usera, to neće imati veze sa izlivima radosti nekih
korisnika od kako je mmtosic izbačen.
razno.244cnenad,
-> #210, sall-> Cini mi se da nije bitno da li neko zove vec da li neko ucestvuje
-> u necemu (konferencijama , savetima , napretku ....razumes) ,na to
Ima istine i u ovome. :) Znači situacija je još crnja nego što izgleda. ;)
-> sam mislio pod onim OTISLI .
-> ovde u svakom slucaju ima i"opozicionih medija",tako da ljudi ne
-> gledaju samo "RTS"
Ovde (Beograd, okolina) da. Tamo, kako gde ali generalno RTS ovisnici only.
BTW isto je i sa novinama. Da ne bi ovde nastavljali, reply u vezi
ovoga šalji u FORUM:mediji
-> Hvala na savetu :)
Molim i drugi put.
razno.245mmarkovic,
CONF JOIN FORUM.17
CONF REPLY 4.1385 (junior)
>> Ali hoćete li vi da citirate bar neke stavove g. Tošića
>> od kojih se prevrće stomak i koji opravdavaju onakvo DIVLJAČKO
>> izbacivanje?
>
> Ne.
>
> PS. Čemu persiranje?
I pretpostavljao sam da će odgovor biti NE. Ja stvarno ne mogu
da se setim "stavova od kojih se prevrće stomak", jedino ako neko
baš toliko ne podnosi Ivu Andrića... :)
Persiranje? :) Ne, obična množina...
---------------------------
Parafraziraću Mićunovića (ex DS, sada DC):
"Demokratija - to je procedura"
Dakle, voleo bih kada bi neko od napadača citirao tako strašne
poruke, "poruke od kojih se prevrće stomak".
Pre izricanja kazne, važno je da vidimo i dokaze.
A dokaza izgleda nema... A i kazna mora da bude posledica
prekršaja ugovora... A i ugovor mora da postoji...
Dakle, nije bilo nikakve procedure. Znači, nije bilo ni demokratije.
Pa ljudi, ni SPS nije tako postupio. Tu je bar bila oblanda
"ometanja saobraćaja"...
razno.246madamov,
-> #229, mmarkovic> Ovaj standard nije usvojen samo zato što je MS natrčao na pogrešne
> ljude.
>
> Ako Island može daima svoju CP, ako Grčka može da ima tri, mogli
> smi i mi ...
Problem je što nije natrčao ni na koga. Nije problem u kodnoj strani, taman bi
dobro došlo da u nju dodamo mesta za lj, nj, dž i njihove kapital pandane.
Problem je što nama latinica *nije strano* pismo kao Rusima, Bugarima ili
nekim ostalima koji pišu ćirilicom, već je ravnopravno u upotrebi sa
ćirilicom. Stoga, greška je odvajati ih u ASCII tabeli kao što to čine Rusi,
nama to ne odgovara, osim u slučajevima koje si naveo. A samo zbog njih terati
ostale korisnike na takav raspored je greška koja će ponovo da dovede do
korišćenja nekih drugih rasporeda.
razno.247epson,
-> #225, vstan
│ 15 od 1700+ ?
│
│ Zaista impozantna podrška.
└─────────────────────────────────────────────────
7 od 1700+ ?
Još impozantnija "podrška".
razno.248mmarkovic,
-> #246, madamov> Problem je što nije natrčao ni na koga.
U sličnoj diskusiji, na PRO-u, Dejan Ristanović, reče da ih je MS
konsultovao...
Mislim da je problem više bio u tome što su stvari sagledavane
iz perspektive PC-a, a ne stvarno masovnih obrada i nacionalnih
potreba. (Zamisli štampanje izvoda u nekoj stvarno velikoj banci,
čekova za penzionere, i sl.)
> Nije problem u kodnoj strani, taman bi dobro došlo da u nju
> dodamo mesta za lj, nj, dž i njihove kapital pandane.
Kako ovo zamišljaš? Definisanjem novog grafičkog simbola za
lj, nj i dž... Nešto kao "l" sa crtom i slično? Ili nekako drugačije?
razno.249madamov,
-> #248, mmarkovic> U sličnoj diskusiji, na PRO-u, Dejan Ristanović, reče da ih je MS
> konsultovao...
Koga je MS konsultovao? Dejana ili...?
> Kako ovo zamišljaš? Definisanjem novog grafičkog simbola za
> lj, nj i dž... Nešto kao "l" sa crtom i slično? Ili nekako drugačije?
Molim? Najmanji je problem u fontu napraviti jedan znak spajanjem l i j tako
da izgleda kao lj. Treba li još da crtam? B)
razno.250vimm,
-> #217, dbambi> Razumem ja da je čovek
> nezadovoljan radom sistema, da želi da ode i da želi da mu se vrati
> njegov novac, ali ne razumem zašto se to mora raditi uz toliko
> ljigavštineu i uz neviđeno srozavanje pozivanjem stvari (komunisti)
> koji sa premetom spora nemaju nikakve veze.
Ti još uvek ne razumeš o čemu se radi. Gospodin Tošić je `Upravniku
SezamNet-a' podneo predlog za sporazumni raskid ugovora. Zbog toga
što mu je sysadm nenad pretio izbacivanjem. I to kao odgovor na
njegove poruke o problemima koje je imao u korišćenju sistema. Kao
razloge zbog kojih je to predložio je naveo 5 stavki koje su
predviđene ugovorom kao obaveza sistema. Sasvim je nesporno pravo
'Upravnika SezamNet-a' da osporava svaki od 5 navedenih razloga.
Tošić i jeste podneo predlog za SPORAZUMNI... SPORAZUMEVAJU se dve
strane. 'Uprava SezamNet-a' ga je u svom odgovoru obavestila da mu
je izbrisala 10 plaćenih meseci, navodeći da tako usvaja njegov
zahtev ;). Tošić je informaciju o tome ostavio u temi kritika i uz
tu poruku ostavio i fajl sa porukama koje je razmenio sa 'Upravom'.
Onda su se javili i sysadm-ovi i u svojoj poruci polazeći od jednog
od razloga koje je Tošić naveo u obrazloženju svog predloga,
obavestili prisutne o 'pravim ciljevima' Tošićeve poruke, pa su mu
onemogućili dalje korišćenje sistema. Tako su mu za 1 dan skratili
pravo korišćenja usluga sistema od onog roka koje mu je 'Uprava
SezamNet-a' dala i sprečili ga da se više pretplaćuje, ako bi to
hteo da uradi na osnovu odgovora 'Uprave'.
Dakle, nije uopšte sporno to da li je po tvom ili po bilo čijem
drugom mišljenju, tačka 4. iz obrazloženja njegovog predloga ISPRAVNA
ili nije. To pitanje i nema nikakvog smisla. Govorilo se o predlogu
za SPORAZUMNI... U svom odgovoru on je obrazložio SVOJE a ne JAVNO
ili TUĐE mišljenje. Valjda i on ima pravo na svoje mišljenje, na isti
način na koji imaš i ti na svoje mišljenje? A njegovo je važno zbog
toga što je predlog podneo on. A ti kakav ćeš da podnosiš, to je
tvoja stvar. Niko ti se u to neće mešati.
> Drugi ljudi (koji kritikuju
> upravu) teško da bi otišli toliko daleko, a upravo je taj " korak koji
> je prevršio meru ", bio presudan sa izbacivanje.
Nema ni SysAdm niti bilo drugi ko pravo na ičije izbacivanje. To
naravno, ne znači da ne mogu i da izbacuju ;(. Ko kaže da oni ili
bilo ko drugi moraju da poštuju pravila? Pa zar ne vidiš šta se dešava
na nivou države, a da se ne bi desilo ovde? Oni nisu ni krili da to
rade bez pravila.
Međutim, prava korisnika i vlasnika SezamNet-a JESU regulisana
ugovorom. U njemu su popisani, kako prava tako i obaveze i jednih i
drugih. Ako se korisnici ne pridržavaju uslova pobrojanih u ugovoru,
njima se može bez naknade uskratiti dalje pravo korišćenja sistema.
Toga u ovom slučaju nema. Ni u dopisu 'Uprave SezamNet-a' ni u poruci
koju su ostavili sysadm-ovi.
No, možda ćete ti i ostali biti 'pametniji' i naći osnov, iako ne
znate ugovor? Još će posle ostati problem da se to gospodinu Tošiću i
dostavi, kako bi znao zbog čega je izbačen. Samo požurite, pošto prema
onome što je napisao, tužbu sudu će podneti 3 dana nakon onemogućenja
korišćenja onoga što je platio.
A to, da ti misliš da nekoga treba 'izbaciti sa sistema' to je tvoje
'demokratsko' pravo. Sa takvim 'demokratama' srećemo se stalno.
razno.251vimm,
-> #180, dbambi> Ovo je detalj koji mi se čini vrlo interesantnim pa ću se na njega
> ponovo osvrnuti. Ne vidim kako predmetne tri poruke mogu biti u
> " suprotnosti sa važećim zakonskim aktima " ? Na svakom sudu bi se kao
> od šale mogle predstaviti kao iznošenje sopstvenog mišljenja.
A kako bi bilo da još jednom pročitaš odredbu ugovora?
"da u javnim servisima na sistemu ne ostavlja poruke čiji je
sadržaj u suprotnosti sa važećim zakonskim aktima, kao ni poruke
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
uvredljive i obscene sadržine".
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
U obrazloženju lepo piše - zar citirane poruke nisu uvredljive za
članove nekoliko komunističkih partija? Ne za tebe, NEGO ZA NJIH.
> Stav
> da su komunisti bili najveće štetočine mi se ne čini ni malo više
> protivzakonitim od stava da su socijalisti upropastili ovu državu
> (može se vrlo često čuti ovih dana, praktično na svakom koraku).
Opet ti po starom ;). Potpuno ignorišeš odredbu. Hoćeš opet da te
podsetim šta tamo piše? Da ne bih pogledaj ekran iznad ovog.
No, ako ti već tako i misliš, zar ne bi neko drugi mogao drugačije
da misli? A ako misli drugačije, zar ne bi smeo da to i napiše u SVOM
pismu 'Upravniku SezamNet-a? Šta da rade oni koji nisu uz tebe pa ne
mogu da te svaki čas pitaju šta je ispravno? Nije, naravno, sporno to
da i 'Upravnik SezamNet-a' može da misli kao ti, pa i drugi. Sporno je
to što misliš da oni koji ne misle kao ti, samo zbog toga, treba da budu
izbačeni sa sistema. Je li to normalno ili nije?
razno.252vimm,
-> #192, schef> ][>> !!! VRATITE MMTOSICA !!!
>
> ][ Ne treba nam... Ipak, sam je predložio da ode u to njegovo
> ][ selo... Pa pustimo čoveka, ionako su gradovi prepuni, a sela
> ][ zvrje prazna...
>
> Ne možeš ti tražiti da nekoga izbace sa sistema zato što piše
> kilometarske poruke i ne sviđa ti se njegov stil pisanja. Takođe
> ne možeš podržavati njegovo izbacivanje sa sistema zbog ovih
> istih razloga. Za takvo nešto je uveden ignore - ako ti se
> dotični ne sviđa, lupiš mu ignore i više ne boli glava ni tebe
> ni njega.
U ugovoru o korišćenju usluga sistema ne piše da postoji pravo
korisnika na to da traže da se sa sistema izbaci bilo ko. To pravo
nema ni vlasnik sistema. Dakle, (ne)dopadanje ne povlači za sobom
nikakvo pravo.
Poruka nije tebi upućena. Deca treba da znaju da sve na ovom sistemu
ipak nisu samo dečja posla. Iako, slažem se i ja, sa tim da na ovom
sistemu tempo i šmek daju deca. To i ne mora da bude loše. Samo, ipak
treba znati da nisu sva pitanja za decu. Da jesu, ne bi postojala granica
'prevođenja' u odrasle.
razno.253vlad,
-> #231, jvujnic> Šta hvali? ;)
> ... a šta hvali ponosu? :).
Nedostaje, da ne kazem (H)fali, malo opste jezicke kulture. Ako pises kao
sto govoris - govoris nepravilno. Sve jedno je da li pri tome koristis
cirilicu ili latinicu B>>.
razno.254vitez.koja,
-> #234, vlad#=> Taj raspored (ili "raspored") je novinarima sasvim dobar, a
#=> konverziju u bilo sta radi UYU ili najobicniji makro u editoru.
A cvrčci? :)
sk
razno.255sall,
-> #250, vimm=->Ti jos uvek ne razumes o cemu se radi. Gospodin Tosic je
=->`Upravniku SezamNet-a' podneo predlog za sporazumni raskid
=->ugovora. Zbog toga sto mu je sysadm nenad pretio
=->izbacivanjem. I to kao odgovor na njegove poruke o problemima
=->koje je imao u koriscenju sistema. Kao
Nije bas tako ...
Gospodin Tosic zaista ima interesante tehnike konverzacije ...
I nikako nije bas takva cvecka ko sto ga predstavi , a ni Nenad
nije bas takav monstrum :)
razno.256spantic,
-> #251, vimm> U obrazloženju lepo piše - zar citirane poruke nisu uvredljive za
> članove nekoliko komunističkih partija? Ne za tebe, NEGO ZA NJIH.
Naprotiv, suviše su blage i čovečne. Posle svog zla koje nam
je naneo komunizam nemam ni u najmanjoj meri osećaj sažaljenja
za tu bagru.
Što se mmtosica tiče, ne vidim preteranu neophodnost
bavljenja njegovim likom.
razno.257zodiac,
Evo prodje vec pet punih dana od kada si se poslednji put 'obratio
javnosti'. Do danas se na racun uprave izredjao citav niz kritika i
pitanja, pa se meni, u ovom trenutku, namece samo jedno: ZASTO
CUTIS, NENADE? Da li zaista mislis da nisi duzan da bilo kome
objasnjavas svoje postupke, cak i u situacijama kada si direktno
prozvan? I zar je potrebno da to, umesto tebe, rade corto, junior,
vstan i njima slicni? Ovakvo cutanje je vec vidjeno i svima nam je
dobro poznato. Podseca li i tebe na nekoga?
Sale
razno.258vstan,
-> #257, zodiac>Evo prodje vec pet punih dana od kada si se poslednji put 'obratio
>javnosti'. Do danas se na racun uprave izredjao citav niz kritika i
>pitanja, pa se meni, u ovom trenutku, namece samo jedno: ZASTO
Nisam prozvan ali da citiram kolegu iz poruke 32.256:
> Što se mmtosica tiče, ne vidim preteranu neophodnost
> bavljenja njegovim likom.
tj. slučajem.
razno.259nenad,
-> #108, vimm> Dvojica potpisanih su barem dosledni. Jedan korisnik je objavio
> fašistički proglas u javnoj konferenciji i niko mu se od zvaničnika nije
> obratio, a ćutanje je, zna se, znak odobravanja, što su ovim postupkom
> još jednom dokazali.
Jeste, a i niko iz koalicije Zajedno i od studenata nije
reagovao, što još jednom, zna se, sve dokazuje. ;)
Korisniku koji je objavio fašistički "proglas" (ako se ono može
tako nazvati) se obratio "neko od zvaničnika", obratilo mu se
javno i puno drugih korisnika, nekoliko poruka mu je bilo
obrisano. Činjenica da ti nisi informisan o tome ne daje ti za
pravo da olako lepiš etikete i proglašavaš nas fašistima.
Korisnik koga prozivaš više ne šalje takve "proglase", javno se
izvinuo ostalima, izjavio da je to bila neslana šala i na tu
epizodu je, pretpostavljam, stavljena tačka. Ako nije,
reagovaćemo opet.
Inače, korisnik čije postupke ti sada braniš je pre nepunih 6
meseci učestvovao u hajci protiv jednog drugog koristnika, samo
zato što je ovaj izrazio svoju radost pobedom Hrvatske fudbalske
reprezentacije na Evropskom prvenstvu. Slat je "tamo", u
Hrvatsku, prećeno mu je čak i batinama, a oni koji su stali u
njegovu odbranu su proglašavani stranim plaćenicima (petom
kolonom?), prozivani po nacionalnoj osnovi, po verskoj osnovi, po
tome šta rade, gde rade, za koga rade, pa čak i po tome za koje
kompjuterske novine pišu (za razliku od ovog puta, tada je drugi
časopis bio "otežavajuća okolnost").
Svaka sličnost sa ovim metodama koje smo sada videli je spontano
slučajna. Taj "fašizam" ti nije smetao?
razno.260nenad,
-> #122, supers> A sada ti pišeš čaršave od 10K, praviš političke aluzije u konferenciji
> SEZAMNET, dokazuješ nešto od Kulina Bana... Dejan to nikada nije radio
> jer je shvatao kuda to vodi.
Ali ni on nije imao situaciju da grupa korisnika "združenom
akcijom" u konferenciji mesecima atakuje na njegov "lik i delo",
zar ne? Šta bi on, po tebi, uradio u toj situaciji? Izbacio ih
sve sa sistema još na samom početku? Nešto slično je urađeno sa
grupom korisnika koja je to radila po grupama i chat-u. Jesmo li
to i mi trebali da uradimo?
Ne mislim da je to pravi način. Možda je moja greška što smatram
da se argumentovanom raspravom sve može razjasniti. Verovatno i
jeste greška, jer kada neko nešto radi tendenciozno onda reči ne
pomažu, onda tu i nema šta da se razjasni.
Nekoliko korisnika uporno tokom poslednjih nekoliko meseci puni
ovu konferenciju besmislenim optužbama na moj račun, usput ne
štedeći ni druge, bilo koga ko bi se usudio da nešto kaže što im
nije po volji. Vrhunac besmisla je ovo poslednje "prekidanje
veze". Svi oni su dovoljno puta povredili neke osnovne kodekse
ponašanja, dovoljno puta odaslali uvrede i klevete na račun
sagovornika da su mogli biti i po nekoliko puta isključeni sa
sistema. Nisu jer se trudimo da što je moguće više tolerišemo
ispade. Brisanje poruka, pokazalo se, nema smisla pošto izgleda
da slanjem poruka koje moraju biti obrisane misle da nešto
dokazuju. Rečeno im je nekoliko puta da to što su oni "protiv
jednog administratora" nije tema ove konferencije i da za
iskazivanja lične netrpeljivosti tu nema mesta, ali nije pomoglo.
Zbog svega toga od Svetog Nikole do Božića, pa ni sada do srpske
Nove godine ni jedna takva uvredljiva poruka nije obrisana. I svi
su mogli da vide šta to oni pišu i o čemu pišu. I svi su mogli da
vide kako prolaze oni koji se usude da im se suprostave. I šta
sada? Misliš da će oni prestati? Da im svima zabranimo pristup?
Da trpimo laži i uvrede i, što je važnije, "šumljenje" po ovoj
konferenciji? Da svaki dan demantujemo i opovrgavamo ono što će
oni svaki dan slati, ma koliko to besmisleno bilo, tj. da se,
kako ti kažeš, "prepucavamo" sa njima? Šta ti predlažeš?
razno.261nenad,
-> #109, shimano> Zar nisi mogao da za poruke vezane za sistemsko održavanje sezama,
> brisanje poruka, obrazloženja, isključivanje sa sistema i ostalo
> iskoristiš user sysadm ili neki drugi zvaničan username a da za diskusije
> u kojima iznosiš svoje lične stavove koristiš sopstveni.
Mogao sam, ali smatram da za time nema potrebe. Politički stavovi
iskazani u javnoj konferenciji ne mogu imati veze sa održavanjem
on-line sistema (kao uostalom ni sa činjenicom da nekome u
rezimeu piše da radi u ŽTP-u). Mislim i da je ovo dovoljno "mala"
sredina i da se svi "znamo" (ili bar treba da se upoznamo :), ako
ništa drugo ono preko tastature pa za nekim "presvlačenjima" nema
potrebe. Prilično sam siguran da oko toga kod nikoga nema zabune,
a sasvim siguran da je nije bilo ni kod ovoga što se pravio
"Toša".
> U najgorem slučaju, ukoliko bi trpeo neke posledice od
> strane uprave sistema po ovom prigovoru, a na konto tvojih političkih
> stavova, onda je možda bolje da se zapitaš da li ta firma uopšte
> zaslužuje tvoje usluge.
Ja firmu ne mogu da promenim (u smislu - da nju promenim, da
utičem na nju), pa je neću ni menjati. Svoje političke stavove
takođe neću menjati pod pritiskom, pa ako nekome trebam trpeće me
sa sve mojim političkim stavovima. :) Ono što hoću da kažem je:
nemam razloga da zbog eventualnih pritisaka po političkoj osnovi
_ja_ prekidam saradnju. No to je već za neku drugu priču u nekoj
drugoj konferenciji.
> Iz sopstvenog iskustva u radu, pored brojnih tehničkih problema oko
> uspostavljanja veze i sličnog, mislim da je sistem dosta liberalan po
> tom pitanju a za neke stvari čak isuviše za moj ukus posebno kada se
> radi o jasnom izražavanju antisemitskih stavova u pojedinim porukama.
Možda je ta liberalnost i naviknutost na nju uzrok da se ne
reaguje onako kako bi (možda) trebalo na sva ta (bilo koja)
prozivanja po verskoj, nacionalnoj i drugoj osnovi. U smislu da
su uglavnom svi svesni da u Sezamovom "javnom mnjenu" te priče
nemaju prođu i da takve sporadične izgrednike sama konferencija
"izmoderiše".
razno.262lexus,
-> #256, spantic=> Naprotiv, suviše su blage i čovečne. Posle svog zla koje nam
=> je naneo komunizam nemam ni u najmanjoj meri osećaj sažaljenja
=> za tu bagru.
Žalosno je što ovde svi mrze i komunizam, a ne samo one koji su pod
okriljem komunizma učinili sve što je u ovoj zemlji učinjeno...
Komunizam, kao ideja, je najbolji društveni poredak koji je ikada
smišljen, medjutim, ljudi (kao vrsta) nisu dovoljno zreli da ga
prihvate i iskoriste na pravi način.
Samo još fali da neko izjavi kako je Marks razvio ideju komunizma
da bi nas Sloba kinjio 10 godina ;)
BTW, moram priznati da me razočaravaju ljudi koji čitaju Tolkina,
a dozvoljavaju sebi da mrze nekoga... ;(
(ovaj btw je generalan, ne odnosi se samo na spantica)
razno.263lexus,
-> #260, nenad=> Ali ni on nije imao situaciju da grupa korisnika "združenom
=> akcijom" u konferenciji mesecima atakuje na njegov "lik i delo",
Zanimljivo je da ni ti nemaš takvu situaciju...
=> Ne mislim da je to pravi način. Možda je moja greška što smatram
=> da se argumentovanom raspravom sve može razjasniti. Verovatno i
A zašto onda nisi pokušao sa argumentovanom raspravom. Ti ili ćutiš,
ili vredjaš, argumenata nema nigde.
=> Nekoliko korisnika uporno tokom poslednjih nekoliko meseci puni
=> ovu konferenciju besmislenim optužbama na moj račun, usput ne
A koje su to besmislene optužbe? Bio si optužen od strane neiskusnog
korisnika za pucanje veze, njega je donekle podržao i mmtosic. I bio
si optužen da čitaš group i mail poruke nekih korisnika. Medjutim,
ta optužba je prilično argumentovana, samo što ti je lakše da kažeš
da je nešto besmisleno, nego da odgovoriš na argumente. Drugih optužbi
nije bilo, tako da mi tvrdnja o poslednjih nekoliko meseci izgleda
malo preterana.
=> dokazuju. Rečeno im je nekoliko puta da to što su oni "protiv
=> jednog administratora" nije tema ove konferencije i da za
=> iskazivanja lične netrpeljivosti tu nema mesta, ali nije pomoglo.
I tebi je više nego nekoliko puta rečeno, da ovde niko nije "protiv
jednog administratora". A čak i da jeste, to je tema ove konferencije,
budući da ti kao administrator činiš ovaj sistem, a ova konferencija
se bavi ovim sistemom. Medjutim, šta god da je tebi rečeno, ti teraš
po svome...
=> su mogli da vide šta to oni pišu i o čemu pišu. I svi su mogli da
=> vide kako prolaze oni koji se usude da im se suprostave. I šta
Ti si, čini mi se, u nekoj od prethodnih poruka oštro osudio člana
"ubojite dvanaestočlane grupe" zato što je iskoristio "svi su videli"
konstrukciju, koju sada ti, bez blama, koristiš.
No, ako ti možeš, mogu i ja... Zaista su svi mogli da vide i sa kakvim
argumentima su se suprotstavili oni koji su se usudili da se suprotstave.
Uvrede, uvrede i samo uvrede... Uz par časnih izuzetaka, ali i "ubojita
grupa" ima izuzetke... mnogo više izuzetaka.
razno.264mmarkovic,
-> #249, madamov>> U sličnoj diskusiji, na PRO-u, Dejan Ristanović, reče da ih je
>> MS konsultovao...
>
> Koga je MS konsultovao? Dejana ili...?
Upotrebio je množinu, "nas", ili tako nekako. Očigledno je
bilo nekih konsultacija.
>> Kako ovo zamišljaš? Definisanjem novog grafičkog simbola za
>> lj, nj i dž... Nešto kao "l" sa crtom i slično? Ili nekako drugačije?
>
> Molim? Najmanji je problem u fontu napraviti jedan znak
> spajanjem l i j tako da izgleda kao lj. Treba li još da crtam? B)
Pre nego što meni crtaš, probaj da nacrtaš "spajanje l i j". Matrica
je suviše mala da se to dobro izvede. Jednog dana, kada svi budemo
radili u rezoluciji 2048x2048, možda će biti moguće.
Ali, ovo, što ti predlažeš je i jezička reforma. Ne tiče se samo
kodnog rasporeda. Ne kažem da bi bilo loše...
razno.265evlad,
-> #221, inferno=- Zamisli da programiraš ćirilicom. ;)
ovo sam video kada sam bio u rusiji, bio je FOX u pitanju :)
a tek tastaura, brateeee ;)
=- Zamisli samo komande DOS-a pisane ćirilicom.
Na sve se živ čovek navikne, šta misliš kako je grcima, da li si video
_njihov_ window-s ? c00l.
razno.266zodiac,
-> #258, vstan
> Nisam prozvan ali da citiram kolegu iz poruke 32.256:
Imas pravo. Nisi prozvan, niti se ko tebi obratio.
razno.267epson,
-> #258, vstan
│ Nisam prozvan ali da citiram kolegu iz poruke 32.256:
│
│ > Što se mmtosica tiče, ne vidim preteranu neophodnost
│ > bavljenja njegovim likom.
│
│ tj. slučajem.
└─────────────────────────────────────────────────
Advokatu , kolika ti je plata ?
razno.268meco,
-> #253, vlad>> Sta hvali? ;)
>
>> ... a sta hvali ponosu? :).
>
> Nedostaje, da ne kazem (H)fali, malo opste jezicke kulture. Ako pises kao
> sto govoris - govoris nepravilno. Sve jedno je da li pri tome koristis
> cirilicu ili latinicu B>>.
I ja se pridruzujem: KAZE SE FALI a ne hvali.
Mozes nesto da pohvalis i tako to, a nemoze da hvali !???
nego fali
razno.269cnenad,
-> #220, epson-> Zna se čija !
Ja ne znam čija, pa je red da pitam. Mogao si da staviš ime umesto ovog
dvosmislenog odgovora.
razno.270cnenad,
-> #256, spantic-> Što se mmtosica tiče, ne vidim preteranu neophodnost
-> bavljenja njegovim likom.
Nema potrebe baviti se likom gospodina Momčila Tošića ali je osnovana VELIKA
NEOPHODNOST I POTREBA da se bavimo postupkom, još uvek JAVNO nepoznate
osobe koja je PREDLOG prihvatila kao ZAHTEV potpisujući se kao Uprava i
postupkom koji je Nenad opisao u svojoj poruci a kojim je gospodinu Tošiću
zabranjen pristup sistemu.
Razumem da se bilo kom korisniku zabrani pristup zbog DIREKTNOG vređanja
drugih korisnika u stilu psovki (MARŠ u / PUŠI / SISAJ / ...dopisati po
izboru), hakovanju po bazi, neovlašćenom predstavljanju kao osoba koja ima
funkciju na sistemu (osim u MASKeMBalu ;) ali ovo... :(
To što neko nema živaca da prati Tošićeve filozofske poruke ili ih ne
razume je isključivo problem takve osobe a ja moram još jednom podsetiti sve
takve osobe da je na raspolaganju i komanda IGNORE. Deluje efikasno i više
nema glavobolje.
Još nešto, neslaganje ili slaganja sa političkim stavo(m/vima) gospodina
Tošića izvolite ostaviti u konferenciji FORUM ili mu ih pošaljite na mail
umesto što zagađujete ovu temu.
razno.271cnenad,
-> #258, vstan-> Nisam prozvan ali da citiram kolegu iz poruke 32.256:
->
->> Što se mmtosica tiče, ne vidim preteranu neophodnost
->> bavljenja njegovim likom.
->
-> tj. slučajem.
Za tebe SPECIJALNO važi MOJ reply na poruku br. 32.256, spantic.
Potraži je, pročitaj i sačuvaj, skriveni znak donosi kolor televizor.
Ni moderatorska funkcija nije večna.
razno.272cnenad,
-> #250, vimm-> A to, da ti misliš da nekoga treba 'izbaciti sa sistema' to je tvoje
-> 'demokratsko' pravo. Sa takvim 'demokratama' srećemo se stalno.
Jeftino, DEMOKRATIJA, 1 dinar.
razno.273cnenad,
-> #255, sall-> I nikako nije bas takva cvecka ko sto ga predstavi , a ni Nenad
Zar imaš takav utisak da ga neko predstavlja cvećkom ? Ja imam sasvim
suprotan. Neistomišljenicima gospodina Tošića je laknulo kada je Momčilu
NEOSNOVANO ZABRANJEN pristup sistemu ali barem neće više morati
da naprežu moždane vijuge smišljajući kakav takav odgovor na veoma
koncizne, nedvosmislene i ubojite poruke koje je do tog momenta slao
gospodin Tošić.
-> nije bas takav monstrum :)
Misliš, gori je ?
razno.274cnenad,
-> #261, nenad-> sredina i da se svi "znamo" (ili bar treba da se upoznamo :), ako
-> ništa drugo ono preko tastature pa za nekim "presvlačenjima" nema
Ne brini se, zapamćen si :( Nemaš potrebe da se presvlačiš.
-> Možda je ta liberalnost i naviknutost na nju uzrok da se ne
-> reaguje onako kako bi (možda) trebalo na sva ta (bilo koja)
Ali je zato gospodin Tošić bio POVOD ?
-> su uglavnom svi svesni da u Sezamovom "javnom mnjenu" te priče
-> nemaju prođu i da takve sporadične izgrednike sama konferencija
-> "izmoderiše".
Što naravno nisi dopustio, ili ipak konferencija nije mogla da izmoderiše
sporadične izgrednike ?
razno.275cnenad,
-> #260, nenad-> Ne mislim da je to pravi način. Možda je moja greška što smatram
-> da se argumentovanom raspravom sve može razjasniti. Verovatno i
Može, samo što ti imaš vrlo malo argumenata u tvojim porukama, stidiš
se da priznaš kad si pogrešio. U tome je suština razlike između tebe i
ostalih korisnika.
-> nije po volji. Vrhunac besmisla je ovo poslednje "prekidanje
-> veze". Svi oni su dovoljno puta povredili neke osnovne kodekse
Kako te nije sramota ? U dve moje poruke sam ponovio da skoro svima
puca veza, i meni isto, čak i kad si ti isto na vezi. Da li sam te
zbog toga optužio ?
Što se tiče osnovnih kodeksa ponašanja, svaki tvoj reply je isto bio
uvreda. Šta ćemo sa tim ? U 5 poruka do sada sam ti postavljao pitanja,
čak citirao uvrede koje si slao, glatko si pokušao da pređeš preko toga ?
Samo, uvek se na to oklizneš kad spomeneš uvrede.
-> ispade. Brisanje poruka, pokazalo se, nema smisla pošto izgleda
-> da slanjem poruka koje moraju biti obrisane misle da nešto
Sa brisanjem prestaješ jer si pokazao da sam sebi kopaš sve dublju jamu
i da istinu ne možeš sakriti. Vidljivo je da je sistem propada a ti
izigravaš nekog dušebrižnika i majstora koji će sve da popravi samo da prvo
iz kuće izbaciš babe koje čangrljaju i ne daju majstoru da radi. Samo što
ti, imenjače, ne radiš ništa već praviš "gungulu" po sistemu.
Za razliku od tebe dzakic dirinči, izbeči čovek oči po sorsu kako bi softver
radio bolje brže i pouzdanije. Po informacijama koje sam dobio bez
odgovarajuće naknade za svoj posao, ali softver funkcioniše i retki su
problemi koji se pojavljaju, ali napominjem, i dalje iritirajući, pa je još
veće čudo što sve ovo radi kako treba. Sve ovo što radiš je više nego
udarac tvom kolegi po tastaturi. Baš se pitam zašto nije registrovao ovu
verziju na BIGZ ili Računare ?
Ti si našao za shodno da pljuješ po korisnicima koji ukazuju na greške i
nepravilnosti. Do sada si slao obećanja koja ne možeš da ispuniš.
Lično, na tvom mestu bih malo više energije utrošio da NET dobije mnogo
bolji status od matične kuće u kojoj se nalazi, čime se otvara mogućnost
da se i neki planovi mogu realizovati. Barem dok se ne postavi novi
Upravnik ako toga uopšte bude.
Kada je neko ugrožen, normalna je njegova odbrambena reakcija. Međutim,
SAMO kada je neopravdano ugrožen. Ti si ugrožen zbog svog nerada i bahatog
odnosa prema pojedinim korisnicima. Bilo koji pametan upravnik zna da mu
takvi saradnici NE TREBAJU, a i ti to dobro znaš. Normalna je tvoja
bojazan da ne odletiš, pa si rešio da "lajavcima" začepiš brnjice i
ispadneš administrator sistema koji je u stanju da drži stvari pod
kontrolom.
razno.276cnenad,
-> #263, lexus-> I tebi je više nego nekoliko puta rečeno, da ovde niko nije "protiv
-> jednog administratora". A čak i da jeste, to je tema ove konferencije,
Nije baš tako. Ja jesam protiv administratora, još jednom, preciznije,
njegovog bahatog i drskog ponašanja, pogrešnog načina za stvaranje
autoriteta i izigravanja komentatora (glasa savesti) ostalim korisnicima,
jednom rečju NERADA i javašluka.
-> se bavi ovim sistemom. Medjutim, šta god da je tebi rečeno, ti teraš
-> po svome...
:(
-> konstrukciju, koju sada ti, bez blama, koristiš.
Sada ? Da li ti uopšte čitaš poruke ? Ima li neke, koja se tiče ovih
rasprava a da u njoj to nije pomenuto ?
razno.277evlad,
-> #260, nenad=- Ali ni on nije imao situaciju da grupa korisnika "združenom
=- akcijom" u konferenciji mesecima atakuje na njegov "lik i delo",
well, čini mi se da ON svojim nastupom nije dao povoda za tako nešto ...
=- zar ne? Šta bi on, po tebi, uradio u toj situaciji? Izbacio ih
=- sve sa sistema još na samom početku? Nešto slično je urađeno sa
skokni do pro-a, pre par meseci je u sezam.problemi bila jedna žestoka
provokacija, i pogledaj reply. sve će ti biti jasno ...
da se razumemo, ako si već načeo poređenje, evo ti materijala i to
svežeg, da ne ispadne 'beše to nekad davno'. i da se razumemo, niko ovde
nema ništa protiv Nenada Milenkovića, već imam(o) zamreke na tvoj rad.
druga stvar je to što si ti to lično shvatio kao atak na tvoju personu.
=- Ne mislim da je to pravi način. Možda je moja greška što smatram
=- da se argumentovanom raspravom sve može razjasniti. Verovatno i
eh, koliko pitanja je ovde ostalo bez odgovora ili su jednostavno
obrisana bez ikakve poruke o brisanju (znam zak je lepo objasnio
da je grškica u software-u, ali i za to objašnjenje je bilo potrebno
oko 2 meseca ...)
=- ispade. Brisanje poruka, pokazalo se, nema smisla pošto izgleda
=- da slanjem poruka koje moraju biti obrisane misle da nešto
dokazalo je da se silom ništa ne rešava ...
koliko vidim dozvoljavate diskusiju o mmt-u u forum.srbija, čak si se
i ti tamo uključio, umesto kao administrator da kanališeš raspravu
u konferenciju za koja je to namenjena. pa ako vi kao 'službena' lica
šumite po konferencijama šta očekuješ od korisnika koji nemaju iskustva ?
(ili želite neke(og) da isprovociraš, pa onda lockout ...)
=- vide kako prolaze oni koji se usude da im se suprostave. I šta
=- sada? Misliš da će oni prestati? Da im svima zabranimo pristup?
vreme je da počnete da radite, polako i strpljivo. prvo da stavite
važeći ugovor na _vidno mesto_, da počnete da se pridržavate istog,
zatim da usmerite diskusije u odgovarajuće teme ... kada ljudi osete
red i rad, sami će se smiriti.
=- Da svaki dan demantujemo i opovrgavamo ono što će
=- oni svaki dan slati, ma koliko to besmisleno bilo, tj. da se,
=- kako ti kažeš, "prepucavamo" sa njima? Šta ti predlažeš?
Nema potrebe za prepucavanjem. Zar je bilo teško priznati da sysmsg
ne radi kako treba ? zar je bilo teško priznati šta je bio uzrok ^C.
hvala bogu _pucanja_ ansija nema u zadnjih par meseci, što znači da
ste ipak nešto radili. Zar je teško to dokumentovati ? Nisu ovde
svi programeri, pa da se _snalaze_, ovde ima i lekara i pravnika i i i ...
razmisli malo o tome ...
nadam se da s ovim odgovorom nisam povredio tvoja osećanja, shvati ovo
kao drugarsku dobronamernu kritiku.
razno.278vlad,
-> #254, vitez.koja> A cvrčci? :)
Pa prirodno, cvrccci B)). Ipak je to samo redak primer, a po meni je i tako
bolje od none. Ja sam se Tanjug rasporeda brzo odrekao kad sam "popio"
posvemasnje zgrazavanje ostalih korisnika. Sad pisem none, a citam YUSCII
bez YU slova (tilde, uglaste i viticaste zagrade...) i nista mi ne smeta.
Smetaju mi budalastine, ma kojim kodnim rasporedom pisane.
razno.279jvujnic,
-> #268, meco> nego fali
Da li vi to ozbiljno. :)
razno.280pecinko,
-> #225, vstan ">> Kada sam ovo pročitao ponovo sam prelistao poruke i sada ću
">> 'teško' da te razočaram: najmanje 15 korisnika je protiv
"> izbacivanja
">
"> 15 od 1700+ ?
">
"> Zaista impozantna podrška.
Ispravka - 16 od 1700+ ?, a ako budeš insistirao na prebrojavanju -
"mogu da nabavim još". :|
razno.281schef,
Svim ljudima na SezamNETu želim srećnu Novu godinu.
Srleř
razno.282lexus,
-> #276, cnenad=> Nije baš tako. Ja jesam protiv administratora, još jednom,
=> preciznije, njegovog bahatog i drskog ponašanja, pogrešnog načina
=> za stvaranje
Čini mi se da to nije ono na šta je nenad mislio ;) Uostalom, svima
je jasno ;) da ga mi napadamo zato što smo samo korisnici, a on je
sysadm... Lečimo komplekse, šta li? ;)))
=> Sada ? Da li ti uopšte čitaš poruke ? Ima li neke, koja se tiče
=> ovih rasprava a da u njoj to nije pomenuto ?
Ja (za razliku od nekih) nemam običaj da čuvam uvrede (ili druge
kompromitujuće rečenice) korisnika koji mi ne odgovaraju, a da ih zatim
potpuno izvučene iz konteksta prezentiram u forumu. Da sam hteo, našao
bih gomilu onakvih primera, ali je i ovaj jedan dovoljan... Skromnost
je vrlina ;)
razno.283velicko,
-> #222, madamov│ > Takođe, ni pravosuđe ne može da štampa velike spiskove na ovaj način.
│
│ Možda ja radim u bogatijoj banci u kojoj ću to da štampam na laseru,
└───────────────────────────────────────
:))))
Nije stvar u bogatstvu. Zamisli da trebaš da odštampaš nekoliko
stotina do nekoliko hiljada lista (A4/A3) dnevno. Koji laser to može da
izdrži, i koliko to duže traje na laseru? :( Svaka kombinacija osim
matričnog ili linijskog štampača je neisplativa, a grafički režim u
ovakvim specifičnim štampama je samo dodatno opterećenje.
razno.284epson,
-> #269, cnenad
│ Ja ne znam čija, pa je red da pitam. Mogao si da staviš ime umesto ovog
│ dvosmislenog odgovora.
└─────────────────────────────────────────────────
Pa administrator treba da podnese ostvaku, naravno , ali ...
razno.285mmarkovic,
-> #259, nenad> Inače, korisnik čije postupke ti sada braniš je pre nepunih 6
> meseci učestvovao u hajci protiv jednog drugog koristnika, samo
> zato što je ovaj izrazio svoju radost pobedom Hrvatske
> fudbalske reprezentacije na Evropskom prvenstvu.
Kako objašnjavaš što je poruka iz konferencije SPORT naknadno preneta
u konferenciju FORUM?
Da li je FORUM baš adekvatno mesto da se neko raduje pobedi
"naših momaka" ;)
A možda se ipak radi o nečem drugom...
razno.286mmarkovic,
-> #270, cnenad> Nema potrebe baviti se likom gospodina Momčila Tošića ali je
> osnovana VELIKA NEOPHODNOST I POTREBA da se bavimo postupkom,
> još uvek JAVNO nepoznate osobe koja je PREDLOG prihvatila kao
> ZAHTEV potpisujući se kao Uprava i postupkom koji je Nenad
> opisao u svojoj poruci a kojim je gospodinu Tošiću zabranjen pristup
> sistemu.
Zanimljiva paralela. I niška GIK je još uvek anonimna... ;)
razno.287velicko,
-> #261, nenad│ > iskoristiš user sysadm ili neki drugi zvaničan username a da za
│ > diskusije u kojima iznosiš svoje lične stavove koristiš sopstveni.
│
│ Mogao sam, ali smatram da za time nema potrebe. Politički stavovi
│ iskazani u javnoj konferenciji ne mogu imati veze sa održavanjem
│ on-line sistema (kao uostalom ni sa činjenicom da nekome u
└───────────────────────────────────────
Itekako ima veze. Možda se meni tvoji politički ili neki
drugi istupi u konferencijama ne sviđaju. U tom slučaju bih
mogao da dam ignore useru nenad. A ovako je tako nešto nemoguće.
Za administraciju sistema treba koristiti user sysadm,
a za privatne izjave svoj lični user.
razno.288zuleika,
-> #280, pecinko
>> 15 od 1700+ ?
>>
>> Zaista impozantna podrska.
> Ispravka - 16 od 1700+ ?, a ako budes insistirao na prebrojavanju -
> "mogu da nabavim jos". :|
Ako je ovo VOTE komanda "izasla na ulicu",
i ja se pridruzujem sacici. ;)
razno.289madamov,
-> #264, mmarkovic> Upotrebio je množinu, "nas", ili tako nekako. Očigledno je
> bilo nekih konsultacija.
Mogu samo da pretpostavim na koga je mislio, ali ne vidim zašto bi MS
konsultovao "njih", a ne, recimo, Savezni Zavod za standarde.
> Pre nego što meni crtaš, probaj da nacrtaš "spajanje l i j". Matrica
> je suviše mala da se to dobro izvede. Jednog dana, kada svi budemo
> radili u rezoluciji 2048x2048, možda će biti moguće.
Prvo, ako u tu matricu mogu da stanu ćirilično lj i nj koji su najširi
znakovi, onda nema nikakvih problema da stanu i l i j u jedan pravougaonik.
Kao drugo, ti i dalje razmišljaš kao da svi imaju 9-pinske matrične štampače i
rade pod DOS-om, i zbog toga tražiš novi standard. Praviti standard za stvari
koji lagano odumiru je besmisleno. Imaš situaciju da postoji jedan takav
standard i vrlo malo ga ljudi koristi. Jesu li ljudi krivi ili to ipak ima
nekakve veze sa standardom? Ono što ja predlažem već postoji u YU ASCII
rasporedu kada koristiš ćirilicu, tj. postoje definisana mesta za lj, nj i dž,
bez obzira pisao ti latinicom ili ćirilicom.
razno.290madamov,
-> #283, velicko> :))))
> Nije stvar u bogatstvu. Zamisli da trebaš da odštampaš nekoliko
> stotina do nekoliko hiljada lista (A4/A3) dnevno. Koji laser to može da
> izdrži, i koliko to duže traje na laseru? :( Svaka kombinacija osim
> matričnog ili linijskog štampača je neisplativa, a grafički režim u
> ovakvim specifičnim štampama je samo dodatno opterećenje.
Nekoliko hiljada strana = 1 punjenje tonera = oko 100 DEM
Nekoliko hiljada strana = x risova papira = x * 10 DEM
Po meni, nije skupo ako se želi profi izgled. I nije problem u grafičkom
režimu, downloaduj fontove, ubaci fontove u neku kodnu stranu u EPROM, ali
nemoj zbog svoje usko specifične potrebe da namećeš novi kodni raspored
ostalim korisnicima računara.
Zatim, molim odgovor na pitanje koji matrični štampač može da odštampa 16
strana u minutu što je brzina današnjih laserskih štampača namenjenih
poslovnoj primeni? Za te stvari se koristi linijski štampač, a svi znamo
koliko on košta. Još 1988. sam imao prilike da vidim LaserWriter koji je
dnevno izbacivao više od hiljadu strana, svakog radnog dana u toku godine. Reč
je bila o jednoj izdavačkoj kući, dotični štampač je još živ i radi, sa svojom
trećom ili četvrtom matičnom pločom i ko zna kojim bubnjem i ostalim delovima
unutar njega.
I, za kraj, nekulturno je počinjati odgovor smajlijem, i to pogotovo
višestrukim.
razno.291vimm,
-> #241, lexus> Ja, recimo, ne znam šta bih uradio u toj situaciji. Poznajući sebe,
> verujem da ne bih izbacio korisnika, mada ne mogu biti siguran pošto
> se u takvoj situaciji nikada nisam našao.
Svako ko prodaje usluge drugima mora da ispunjava određene obaveze.
Opšte obaveze se odnose na pravo kupca da reklamira robu (recimo kad
kupiš cipele treba da dobiješ deklaraciju o kvalitetu, a imaš i
pravo na njihovu popravku pa i na povratak datih para). U posebnim
obavezama se zavisno od prirode javnog posla kojim se baviš,
preciziraju međusobni odnosi u slučaju nekog spora između davaoca
usluga i korisnika usluga.
Teško da bi ti se izbacivanje korisnika ili kupca tvojih usluga
isplatilo, ako za takav postupak ne bi imao osnov u ugovoru ili u
nekom opštem propisu. Naravno, pod uslovom da od toga živiš. Sasvim
je jasno da sve ovo ne važi u slučaju kada bi to radio u okviru neke
društvene firme, pošto bi posledice takvog tvog postupka snosila cela
firma, a unutar nje je, bar prema ovome kako te firme sada rade, malo
verovatno da bi se kola na kraju slomila na tebi ;).
Dakle, kao stariji i iskusniji :), mislim onako kako je i sam Tošić
napisao u svom odgovoru na odgovor 'Uprave SezamNet-a', tj da je to
što su uradili - urađeno baš zbog toga što veruju da oni lično od
takvog svog postupanja neće imati nikakve posledice.
razno.292vimm,
-> #235, dbambi> Koliko sam primetio, mmtosic uredno šalje poruke preko Vašeg naloga.
Bravo, u tvom stilu! Kad god lupiš glavom u zid ti izvučeš keca iz
rukava i rešiš problem. Kao pravi wizard, pardon, mađioničar ;).
Da li znaš da nije dozvoljeno svoj user davati drugome na korišćenje
i da li si pročitao moju poruku u forumu na tu temu? Ako te interesuje
problem, što je izgleda, malo verovatno, ti pričaj, a ako te interesuje
diskvalifikovanje i svađanje - mimoiđi me.
> Ubeđen sam da je potpuno upoznat sa situacijom ovde i da ćemo uskoro
> gledati novi set čaršafa koji je stigao preko Vas ili nekog drugog.
Tvoj um funkcioniše prosto. Kada ti se ne dopadne sadržaj poruke,
a ne dopada ti se zbog toga što su tvoji argumenti u njoj oboreni,
odmah se latiš diskvalifikacija. Ovde nisi napao samo mene, nego
i sve druge korisnike u čijim porukama ti 'otkriješ' nešto što će
te podsetiti na poruke gospodina Tošića. Glupost. Za taj problem
ja nisam nadležan i ne mogu ti pomoći, snađi se negde drugde.
> Dakle, njegova mogućnost za odgovaranje nije nimalo umanjena
> udaljavanjem sa sistema.
Predlažeš li ti to da se sa sistema izbace svi oni u čijim porukama
ti 'otkriješ' da se iznose 'stavovi mmtosic-a'? ;) Ili, ako to već ne
bude moguće (a ko to zna? ;), znači li to da ćeš se i ti založiti za
njegov povratak, pošto već osnovni cilj nije ostvaren? ;) Veliki si
ti `demokrata' kad tebi smeta mišljenje svakog korisnika koje te
podseća na mišljenje nekoga ko ti se nije dopadao. Zašto bi neko
trebalo da ima problema zbog toga što se tebi ne dopada?
razno.293vimm,
-> #232, sav.gacic
Da li sam nešto propustio? Voleo bih da čujem i tvoj odgovor na
pitanje o kojem se ovde raspravlja, a to je: da li se nekom može
onemogućiti pravo korišćenja plaćenih usluga zbog toga što se
sysadm-ovima nije dopala poruka koju je taj neko uputio 'Upravi
SezamNet-a'? U vezi sa tim, ako se pretpostavi i to da je poruka
diskutabilna, zar je normalno da o toj 'diskutabilnosti' nema ni traga
ni glasa u odgovoru 'Uprave sezamNet-a'?
Zar neko misli da je 'Uprava SezamNet-a' poslala svoj odgovor a da
prethodno nije porazgovarala sa sysadm-ovima?
Inače priča o opštim mestima kojima tvoja poruka obiluje bez odgovora
na ova dva pitanja liči na pokušaj da se pažnja prisutnih skrene na
nešto sasvim drugo što je potpuno neinteresantno za temu u kojoj se
nalazimo.
razno.294dr.grba,
-> #283, velicko>> Nije stvar u bogatstvu. Zamisli da trebaš da odštampaš nekoliko
>> stotina do nekoliko hiljada lista (A4/A3) dnevno. Koji laser to može da
>> izdrži, i koliko to duže traje na laseru? :(
Imao sam na testiranju u firmi jedan Kyocera FS-3400 laser, sa dva
magacina. Za nekoliko dana koliko je bio prisutan, odštampao je oko
2000 strana, od čega je u par prilika išla veća količina na gomili.
Jednom je išlo 300, a jednom 700 strana. Oba puta, saldo zgužvanih ili
neispravno odštampanih listova je bio jednak nuli. Ukupno je bilo pet
pogrešno povučenih i jedan zgužvan list za vreme celog boravka mašine,
sve prvog dana korišćenja (a onda smo uzeli uputstvo...).
A, da! Onih 700 strana je odštampano za oko 40 minuta, računajući i
dodavanje novog risa papira. Deklarisano je 18 stranica u minutu, što
sam i uspevao realno da postignem.
Kad sam najzad morao da vratim štampač, srce mi se steglo.
Gledajući predračun cene odštampane stranice, koja je na ovom štampaču
niža od bilo kojeg drugog lasera koji poznajem i robusnost koja je
prvoligaška, 'ladno bih ga postavio za masovne štampe u banci.
razno.295vimm,
-> #259, nenad> Inače, korisnik čije postupke ti sada braniš je pre nepunih 6
> meseci učestvovao u hajci protiv jednog drugog koristnika, samo
> zato što je ovaj izrazio svoju radost pobedom Hrvatske fudbalske
> reprezentacije na Evropskom prvenstvu.
'Korisnik čije postupke ja sada branim' NIJE 'učestvovao u hajci
protiv' bilo kog 'drugog koristnika'. To što si napisao je čista laž.
Na sadržaj poruke u kojoj je gospodin Tošić odgovorio na provokaciju
kum.djole-ta o 'našima u belo-kockičastim majicama' nije niko stavio
nikakvu primedbu. To što su se javili mnogi koji se sa stavom gospodina
Tošića nisu složili je sasvim druga svar. Različitost stavova nije
kažnjiva - izuzev u totalitarnim sistemima.
> Slat je "tamo", u
> Hrvatsku, prećeno mu je čak i batinama, a oni koji su stali u
> njegovu odbranu su proglašavani stranim plaćenicima (petom
> kolonom?), prozivani po nacionalnoj osnovi, po verskoj osnovi, po
> tome šta rade, gde rade, za koga rade, pa čak i po tome za koje
> kompjuterske novine pišu (za razliku od ovog puta, tada je drugi
> časopis bio "otežavajuća okolnost").
Pa evo sysadm-e, pošto se u poslednje vreme intenzivno baviš
skupljanjem materijala kojim bi naknadno opravdao onemogućavanje
gospodina Tošića da koristi plaćene usluge, iskoristi priliku i ovo
pokaži. Meni ne smetaju tvoje duge poruke. Jedino mi smeta to što u
njima ništa ne pokazuješ nego samo optužuješ. Dakle, kakve veze ima
to što si gore napisao sa ponašanjem gospodina Tošića?
Da iskoristim priliku da te i ja podsetim, da treba da objavite
ugovor koji smo potpisali plaćanjem prve pretplate. Očigledno, on će
biti potreban mnogima od nas koji se nismo 'urazumili' kako ti to
često umeš da poručiš onima koji misle i kažu drugačije od tebe.
> Svaka sličnost sa ovim metodama koje smo sada videli je spontano
> slučajna. Taj "fašizam" ti nije smetao?
O kakvom 'tom fašizmu' pričaš?
razno.296vimm,
-> #285, mmarkovic> Kako objašnjavaš što je poruka iz konferencije SPORT naknadno
> preneta u konferenciju FORUM?
Za Forum ne znam. Ali znam da je kum.djole napisao poruku u
konferenciji Civilizacija:lični.stav gde je prvo bilo razmenjeno
dosta poruka među 'sportistima'. Onda su se u nju uključili i mnogi
stariji korisnici. Rasprava je trajala skoro 2 meseca, i čini mi se
da je sve vreme i ostala u okviru teme u kojoj je i započeta.
> Da li je FORUM baš adekvatno mesto da se neko raduje pobedi
> "naših momaka" ;)
Ipak je to bilo u konferenciji Civilizacija:lični.stav. :)
> A možda se ipak radi o nečem drugom...
Sa time se na kraju većina saglasila. A onima koji su na to nešto
drugo reagovali je zamereno što su naseli na provokaciju.
razno.297vimm,
-> #255, sall> Gospodin Tosic zaista ima interesante tehnike konverzacije ...
Pa?
> I nikako nije bas takva cvecka ko sto ga predstavi,
Ko je govorio o tome? Ja sigurno nisam.
Da li si razmislio o tome da li uopšte postoji neko za koga će
svi misliti da je cvećka?
> a ni Nenad nije bas takav monstrum :)
Mene uopšte ne interesuju takve kvalifikacije. Njih u mojoj poruci
nema. Ono što je urađeno nije u skladu sa ugovorom. A to su uradili
'Uprava SrzamNet-a' i sysadm-ovi. Naročito jedan sysadm.
razno.298vimm,
-> #260, nenad> Vrhunac besmisla je ovo poslednje "prekidanje
> veze". Svi oni su dovoljno puta povredili neke osnovne kodekse
> ponašanja, dovoljno puta odaslali uvrede i klevete na račun
> sagovornika da su mogli biti i po nekoliko puta isključeni sa
> sistema.
Tako sam i mislio ;). Mnogi su se ogrešili o ugovor koji su
uplaćivanjem prve pretplate potpisali, iako ga nema, pa niko i
ne zna šta je potpisao. Hoćete li odmah da nastavite sa
čišćenjem ili ćete napraviti neku malu pauzu?
> Nisu jer se trudimo da što je moguće više tolerišemo ispade.
Izgleda da ti je 'trpilo' tj. tolerancija pri kraju?
> I svi su mogli da vide šta to oni pišu i o čemu pišu.
Mislim da mnoge korisnike interesuje ko su ti o kojima pričaš?
> I svi su mogli da
> vide kako prolaze oni koji se usude da im se suprostave.
Koji su ti?
> I šta sada? Misliš da će oni prestati?
Da bi prestali treba prvo da znaju da su ti 'oni' baš oni. :>
> Da im svima zabranimo pristup?
Što da ne, ako tako krše ugovor? Zar to nije i obaveza prema ugovoru?
Zar se ne bi radilo o zaštiti korisnika usluga? Onih drugih, naravno.
razno.299vimm,
-> #256, spantic>> U obrazloženju lepo piše - zar citirane poruke nisu uvredljive za
>> članove nekoliko komunističkih partija? Ne za tebe, NEGO ZA NJIH.
>
> Naprotiv, suviše su blage i čovečne. Posle svog zla koje nam
> je naneo komunizam nemam ni u najmanjoj meri osećaj sažaljenja
> za tu bagru.
Jesi li ti član jedne od nekoliko komunističkih partija? Možda
si ti izuzetak. Ostali možda i ne misle tako ;).
Izgleda da ti ne umeš ni da čitaš ;). Pa čak ni viku ne vidiš. Zar
je tvoje slepilo stvarno toliko veliko da ne vidiš ono
----->>>> Ne za tebe, NEGO ZA NJIH. <<<<-----
Ej spanticu, spanticu.... Enciklopedisto. :(
> Što se mmtosica tiče, ne vidim preteranu neophodnost bavljenja
> njegovim likom.
Nov li si ovde, šta li? Da te obavestim da se ovde protestvuje zbog
onemogućavanja jednog korisnika da koristi usluge koje je platio.
Oni kojima se to ne sviđa se trude da nametnu razgovor o 'liku i
delu' kako bi svoj postupak što više zakomplikovali.
razno.300vimm,
-> #271, cnenad> Ni moderatorska funkcija nije večna.
Kako ono ispeva svojevremeno mdave - daj mi Bože bar da budem moderator? :)
razno.301rdejan,
-> #259, nenad>> Korisnik koga prozivaš više ne šalje takve "proglase", javno se
>> izvinuo ostalima...
...i ušinuo vrat? ;)
Pozdrav, Dejan
razno.302dbambi,
-> #292, vimm=>> Koliko sam primetio, mmtosic uredno šalje poruke preko Vašeg naloga.
=>
=> Bravo, u tvom stilu! Kad god lupiš glavom u zid ti izvučeš keca iz
=> rukava i rešiš problem. Kao pravi wizard, pardon, mađioničar ;).
=> Da li znaš da nije dozvoljeno svoj user davati drugome na korišćenje
=> i da li si pročitao moju poruku u forumu na tu temu? Ako te interesuje
=> problem, što je izgleda, malo verovatno, ti pričaj, a ako te interesuje
=> diskvalifikovanje i svađanje - mimoiđi me.
Nije li pre nekoliko dana u ovu koferencuju stigla nekolicina poruka
sa Vašim userom u zaglavlju i sa naznakom da ih šalje mmtosic ?
Ako je tako (a jeste), šta u konstataciji " mmtosic uredno šalje
poruke preko Vašeg naloga " nije u redu ? Napominjem da sam Vašu
poruku u forumu (o kojoj govorite) pročitao, a li da ono što je
tamo napisano nema nikakve veze sa ovim o čemu ja govorim. Na kraju
gde se u pomenutoj konstatciji (kako mm šalje poruke preko Vašeg
usera) vidi bilo kakav poziv na svađu ili diskvalifikacije ?
=>> Ubeđen sam da je potpuno upoznat sa situacijom ovde i da ćemo uskoro
=>> gledati novi set čaršafa koji je stigao preko Vas ili nekog drugog.
=>
=> Tvoj um funkcioniše prosto. Kada ti se ne dopadne sadržaj poruke,
=> a ne dopada ti se zbog toga što su tvoji argumenti u njoj oboreni,
U nekoj poruci rekli ste kako ova rasprava o mmtosicu nije sasvim
korektna, jer čovek nije na sistemu pa na poruke ne može da odgovori.
Na to sam ja poslao jednu poruku u kojoj tvrdim da čovek učestvuje
u raspravi šaljući poruke preko drugog korisnika. Kakvi moji argumenti
su tu oboreni ? Kakve veze ima ova diskusija sa funkcionisanjem mog
uma ?
=>> Dakle, njegova mogućnost za odgovaranje nije nimalo umanjena
=>> udaljavanjem sa sistema.
=>
=> Predlažeš li ti to da se sa sistema izbace svi oni u čijim porukama
=> ti 'otkriješ' da se iznose 'stavovi mmtosic-a'? ;) Ili, ako to već ne
=> bude moguće (a ko to zna? ;), znači li to da ćeš se i ti založiti za
=> njegov povratak, pošto već osnovni cilj nije ostvaren? ;) Veliki si
=> ti `demokrata' kad tebi smeta mišljenje svakog korisnika koje te
=> podseća na mišljenje nekoga ko ti se nije dopadao. Zašto bi neko
=> trebalo da ima problema zbog toga što se tebi ne dopada?
Ponovo pitanje: Imaju li ove rečenice bilo kakve veze sa onom koja
je citirana ?
Bambi
razno.303mmarkovic,
-> #289, madamov> Mogu samo da pretpostavim na koga je mislio, ali ne vidim zašto
> bi MS konsultovao "njih", a ne, recimo, Savezni Zavod za standarde.
Iskopaću poruke iz te diskusije, pa ću poslati... Nažalost, izgleda da
su zaobišli državu... ;(
> Prvo, ako u tu matricu mogu da stanu ćirilično lj i nj koji su
> najširi znakovi, onda nema nikakvih problema da stanu i l i j u
> jedan pravougaonik.
A "DŽ"?
> Kao drugo, ti i dalje razmišljaš kao da svi imaju 9-pinske
> matrične štampače i rade pod DOS-om, i zbog toga tražiš novi standard.
> Praviti standard za stvari koji lagano odumiru je besmisleno.
Novi?!? Praviti!?! To je zvanični državni standard...
> Imaš situaciju da postoji jedan takav standard i vrlo malo ga ljudi
> koristi. Jesu li ljudi krivi ili to ipak ima nekakve veze sa standardom?
Tačno. Običnim korisnicima ovo nije mnogo važno (ne govorim o
emotivnim razlozima vezanim za ćirilicu kao PRVO nacionalno pismo).
Govorim o državnim potrebama. Štampanje penzionerskih čekova,
spiska osiguranika zdravstvenog osiguranja, zaposlenih, ...
ZAKON nalaže da se to štampa ćirilicom. Gledano sa druge strane,
nema razloga da neke slučajno zaletele strance, ili, Albance,
Mađare... ne pišemo onako kako se oni zaista zovu.
> Ono što ja predlažem već postoji u YU ASCII rasporedu kada koristiš
> ćirilicu, tj. postoje definisana mesta za lj, nj i dž, bez obzira pisao
> ti latinicom ili ćirilicom.
Posmatraš stvari samo iz ugla PC-a i Meka, danas pretežno sa grafičkim
OS-ima. Stvarno velika štampa zahteva da štampač u istom skupu znakova
podržava i ćirilicu i latinicu.
Drugo, u vreme kada je standard definisan, aktuelan je bio i ekranski
tekst mod, i na PC-u, i na terminalima računara. YUSCII ne omogućava
istovremeni prikaz ćirilice i latinice.
Nisam baš ubeđen da će windows i sl. za sve potrebe potisnuti tekst
mod. Negde on sasvim zadovoljava, a količina informacija koju treba
preneti do udaljenih radnih mesta je mnogo manja....
razno.304marwin,
-> #273, cnenad> Neistomišljenicima gospodina Tošića je laknulo kada
> je Momčilu NEOSNOVANO ZABRANJEN pristup sistemu ali barem neće
> više morati da naprežu moždane vijuge smišljajući kakav takav
> odgovor na veoma koncizne, nedvosmislene i ubojite poruke koje
> je do tog momenta slao gospodin Tošić.
Koju si ti vijugu naprego da ovo konstatuješ?
Nadam se da nije moždana jer u suprotnom ti stvarno treba neko kao
"gospodin Tošić", "Momčilo", ili kako ga sve ne zoveš, a možda i
neko ko se sasvim drugačije zove...
Ko će sada da šalje "koncizne, nedvosmislene i ubojite" poruke?
Ne tuguj, pa zna se, Fortuna.
Valjda je sada i tebi "laknulo". Zamena je bolja od originala
a cena ista.
razno.305marwin,
-> #262, lexus> Komunizam, kao ideja, je najbolji društveni poredak koji je
> ikada smišljen, medjutim, ljudi (kao vrsta) nisu dovoljno zreli
> da ga prihvate i iskoriste na pravi način.
Znači da komunizam nije za ljude (kao vrstu).
Imamo dosta primera te "zrele" vrste koji su ga prihvatili i dobro
"iskoristili na pravi način", a neki su otišli još "dalje i šire"...
Dok mi ostali ne "sazrimo kao vrsta", strpite se.;)
razno.306marwin,
-> #270, cnenad> To što neko nema živaca da prati Tošićeve filozofske poruke ili
> ih ne razume je isključivo problem takve osobe a ja moram još
> jednom podsetiti sve takve osobe da je na raspolaganju i
> komanda IGNORE. Deluje efikasno i više
I šta predlažeš sad kad smo ostali bez takvog "uma" zahvaljujući
"nekima bez živaca" i koji "nisu znali za komandu IGNORE" ?
Mislim da bi jedan od uslova za prijem novih, a može i revizija
postojećih, članova bio test "živaca i razumevanja" Tošićevih
"filozofskih" poruka. Deluje "efikasno i više" ;)
PS: Koliko se sećam dotični nije imao živaca i još mnogo čega,
ali to je valjda njegov problem. Možda je shvatio prisustvo
na ovom sistemu kao grupnu terapiju. Pa nismo baš svi ...
razno.307madamov,
-> #303, mmarkovic> A "DŽ"?
Ako može da stane ćirilično Š, valjda može i latinično "dž".
> Novi?!? Praviti!?! To je zvanični državni standard...
Izvinjavam se, mislio sam da govoriš o modifikovanju istog i uspostavljanju
kao novog. Pogrešno sam te razumeo.
> Posmatraš stvari samo iz ugla PC-a i Meka, danas pretežno sa grafičkim
> OS-ima.
Isto kao što je ti posmatraš samo iz ugla DOS-a, Clippera ili UNIX-a bez
XWindowsa. Ne treba kodni raspored da rešava programerske probleme.
razno.308lexus,
-> #304, marwin=> Ko će sada da šalje "koncizne, nedvosmislene i ubojite" poruke?
=> Ne tuguj, pa zna se, Fortuna.
=> Valjda je sada i tebi "laknulo". Zamena je bolja od originala
=> a cena ista.
.to nenad
Kada ćeš ovog korisnika izbaciti sa sistema?
Pljuje po izbačenom korisniku, vredja vijuge drugih korisnika.
A čini mi se da je pre nekog vremena prozivao i mileusnu ;)
.to marwin
Imaš par pravopisnih grešaka u poruci, kada već vredjaš druge
neka to bar lepo izgleda... ;)
razno.309lexus,
-> #305, marwin=> Znači da komunizam nije za ljude (kao vrstu).
=> Imamo dosta primera te "zrele" vrste koji su ga prihvatili i dobro
=> "iskoristili na pravi način", a neki su otišli još "dalje i
=> šire"...
=> Dok mi ostali ne "sazrimo kao vrsta", strpite se.;)
Da li se ti ovom porukom:
a) meni podsmevaš
b) praviš duhovit
c) praviš pametan
d) sva tri gore nabrojana
e) ______________________ (dopuni po ličnom nahodjenju)
razno.310lexus,
-> #306, marwin=> I šta predlažeš sad kad smo ostali bez takvog "uma" zahvaljujući
=> "nekima bez živaca" i koji "nisu znali za komandu IGNORE" ?
Niko nije rekao da "smo ostali bez takvog "uma" zahvaljujući "nekima
bez živaca" i koji "nisu znali za komandu IGNORE""...
PS: Ako će i sve ostale poruke biti na nivou ove tri koje si sada poslao,
suzdrži se od daljeg pisanja... Ipak je previše onih "bez živaca" i koji
"ne znaju za komandu IGNORE".... Nećemo valjda i bez tvog "uma" da
ostanemo. To bi bilo poražavajuće.
razno.311junior,
-> #309, lexus> Da li se ti ovom porukom:
Ljudi, o komunizmu u forumu. ;)
razno.312velicko,
-> #290, madamov│ Zatim, molim odgovor na pitanje koji matrični štampač može da odštampa 16
│ strana u minutu što je brzina današnjih laserskih štampača namenjenih
│ poslovnoj primeni? Za te stvari se koristi linijski štampač, a svi znamo
└───────────────────────────────────────
Ja i jesam pomenuo linijski štampač kao jedino rešenje koje
mislim da odgovara. Možda nisam u pravu, i biće mi stvarno drago
da se situacija promenila.
Možda je moja greška što situaciju gledam iz ugla od pre
nekoliko godina. :( Tada su dobri laserski štampači bili skuplji
od linijskih (ako se ne varam preko deset hiljada maraka)...
Grafički dibro urađeni izveštaji stvarno mogu da doprinesu
imidžu banke, ali još uvek nisam siguran u isplativost... Svako
pozitivno iskustvo bi mi dobro došlo.. :)
Brine me, osim cene tonera/bubnja i problem sa zastojima.
Naime, za linijske štampače, u Nišu znam nekoliko servisera koji
bi svaki ( ili skoro svaki ) kvar otklonili u roku od nekoliko sati.
Kad je laser, sa svojom tehnologijom u pitanju, ne verujem da kvar
može brzo da se otkloni. Preskupo bi bilo da se kupi još jedan
rezervni.
│ I, za kraj, nekulturno je počinjati odgovor smajlijem, i to pogotovo
│ višestrukim.
└───────────────────────────────────────
Ja se izvinjavam. Nije planirano da tako zvuči :)
Takođe se izvinjavam na šumu, ovakve rasprave treba nastaviti
u PCHARD konferenciji..