razno.313velicko,
-> #294, dr.grba│ Gledajući predračun cene odštampane stranice, koja je na ovom štampaču
│ niža od bilo kojeg drugog lasera koji poznajem i robusnost koja je
│ prvoligaška, 'ladno bih ga postavio za masovne štampe u banci.
└───────────────────────────────────────
:) Lepo. :)
Jel može još neka informacija.
Cena, troškovi po jednoj strani, brzina štampe...
Može i u HARDWARE, da ne šumimo ovde.
razno.314dr.grba,
-> #295, vimm>> kum.djole-ta o 'našima u belo-kockičastim majicama' nije niko stavio
>> nikakvu primedbu. To što su se javili mnogi koji se sa stavom gospodina
>> Tošića nisu složili je sasvim druga svar.
A onda je dotični krenuo da se obračunava sa jednim po jednim.
Nije se obazirao ni na najdobronamernije opaske, već je i takvima
pokušavao da zapuši usta.
Izvinite što se trpam u raspravu, ali ova epizoda me i te kako
tangira, jer sam u svojstvu moderatora Civilizacije bio *prinuđen*
da istrpim sve ono što se potom desilo.
To je samo jedna od mnogobrojnih, a verovatno najžučnija rasprava
koju je Tošić vodio na taj način (Forum nikad nisam pratio, pa ne
znam - mogu samo da pretpostavim šta se tamo zbivalo). Nisam na vreme
reagovao onako kako je trebalo - da sistematski pobrišem te poruke,
jer u Civilizaciji, otkad je pamtim, nikad nije vladala takva praksa.
Ili će biti da nisam dobro ocenio kakva eskalacija će da se desi,
ili sam mislio da brisanje ne bi bilo ispravan gest... Tek, danas
mislim da sam napravio najveću grešku otkad sam moderator
Civilizacije. A kako sam okajao tu grešku, znam samo ja ):
Pokušao sam i kroz mail da, sasvim razložnim tonom, pokušam da
izgladim koliko je bilo u mojoj moći i nameri, ali sam posle više
uzaludnih pokušaja odustao. Na kraju mi se čak i ta prepiska od
strane Tošića zalepila na čelo kao greh mržnje. To je bio konačni
znak da je reč o čoveku čiji opšti stav je krajnje netolerantan,
neobziran, i u krajnju ruku maliciozan.
Kakve smo stvari doživljavali od Tošića, učinilo je da ne da mi
nije žao, nego drago što ga više nema ovde. Pri tome se ograđujem
od načina - tačnije, povoda - njegovog odstranjivanja odavde.
Priznaću da grešim *samo* ako se pokaže da sam jedini čije je
mišljenje ovakvo.
Ipak glasam za dobru volju. Svima nama dođe neki levi trip,
pa se ponašamo kojekako, ni ja nisam bio imun na takva stanja.
Ali, to se da prevazići kad se čovek vrati na normalu. Nadao sam
se da ću posle svega videti Tošića kako piše i nešto konstruktivno
u konferencijama koje pratim, ali to se nije desilo. Svaki način,
pa i nedobronameran, se može trpeti neko vreme. Ali ne stalno.
Kako rekoh onomad: zasviraj i za pojas zadeni.
razno.315dr.grba,
-> #313, velicko>> Može i u HARDWARE, da ne šumimo ovde.
Prebačeno u Hardver:laseri.
razno.316mmarkovic,
-> #296, vimm> Ipak je to bilo u konferenciji Civilizacija:lični.stav. :)
Da, da... CIVILIZACIJA...
>> A možda se ipak radi o nečem drugom...
>
> Sa time se na kraju većina saglasila. A onima koji su na to
> nešto drugo reagovali je zamereno što su naseli na provokaciju.
Pa, nije valjda trebalo da ostavimo atribut "naši" bez reakcije?!?
Srećom, ode čovek na duže. Dok se on vrati, meni će isteći
pretplata. Ne, neću da šaljem nikakve predloge Upravi, možda ih
pogrešno protumače... ;>
razno.317mmarkovic,
-> #302, dbambi> Nije li pre nekoliko dana u ovu koferencuju stigla nekolicina
> poruka sa Vašim userom u zaglavlju i sa naznakom da ih šalje
> mmtosic ? Ako je tako (a jeste), šta u konstataciji " mmtosic
> uredno šalje poruke preko Vašeg naloga " nije u redu ?
Kako ja cenim, u konstataciji " mmtosic uredno šalje poruke
preko Vašeg naloga " nije u redu to što je "ta nekolicina"
poruka bila u stvari jedan jedini reply na nenadovu poruku.
Upotreba atributa "uredno" samo pokazuje da nisi pažljivo čitao... ;>
razno.318jvujnic,
-> #294, dr.grba> Gledajući predračun cene odštampane stranice, koja je na ovom štampaču
> niža od bilo kojeg drugog lasera koji poznajem i robusnost koja je
> prvoligaška, 'ladno bih ga postavio za masovne štampe u banci.
Ali, može li da štampa i na beskonačnim popirima?
razno.319morkin,
-> #303, mmarkovic> ZAKON nalaže da se to štampa ćirilicom. Gledano sa druge strane,
Na mojoj _međunarodnoj_ dozvoli između ostalog, piše _ćirilicom_:
ACC ASS
To je skraćenica od Area Control Centre, a ASS je od assistant.
Nije kriva žena koja kuca dozvole na mašini što ima samo ćiriličnu. Bilo bi
mnogo lakše kad bi lj, nj, dž bili jedno slovo (karakter) jer je onda tehnički
lakše napraviti neku kombinaciju "levi alt + shift" kojom se prelazi sa
ćirilice na latinicu bez potrebe učenja novog rasporeda slova.
razno.320sav.gacic,
-> #293, vimm> Da li sam nešto propustio? Voleo bih da čujem i tvoj odgovor na
> pitanje o kojem se ovde raspravlja, a to je: da li se nekom može
> onemogućiti pravo korišćenja plaćenih usluga zbog toga što se
> sysadm-ovima nije dopala poruka koju je taj neko uputio 'Upravi
Prava pojedinca prostiru se do granice prava drugog pojedinca - kaže jedno od
načela demokratije. Kupovinom prava da piše poruke i iznosi svoja mišljenja
(što je, na žalost, veoma često prelazilo granice mišljenja, stavova i sl.
dozvoljenih i poželjnih formi izražavanja) ne znači i kupovinu prava na
izazivanje neugodnosti kod korisnika (najšire shvaćeno). Na BBS se ne ulazi da
bi se podizale ignore ograde, ili raspaljivalo po ljudima, po meri svoje
(zlo)volje. Mene nije lako naljutiti, ili uvrediti, ali na prozivke po
nacionalnoj, rasnoj i verskoj liniji - dakle svemu onome za šta čovek svojim
svesnim delanjem nije odgovoran - imam veoma kratak fitilj. Dotični gospodin
Tošić je u nekoliko navrata svoje "pravo na slobodno mišljenje" (zlo)upotrebio
upravo na taj način i sebe odmah diskvalifikovao u mojim očima, ali se ja
lično nisam osećao ugroženim da bih zatražio zaštitu od strane onih što imaju
mogućnost da mi je pruže.
Koliko god sada razglabali o odgovornosti administracije za (ne)opravdano
udaljavanje mmtosica, ja držim da je administracija takođe dužna da većinu
zaštiti i od pojedinca koji smetaju normalnom komuniciranju. Kao korisnik
plaćenih usluga BIRAM konferencije i teme koje se meni dopadaju i u kojima se
nalaze ljudi do kojih držim, a ne one u kojima NEMA pere/mike/laze što svojim
"pravom na iznošenje mišljenja" i "pravom da za svoje pare pišu šta hoće"
izazivaju zaglušujući šum, te imam sva prava da od administracije zahtevam da
mi se isto i omogući.
> Inače priča o opštim mestima kojima tvoja poruka obiluje bez odgovora
> na ova dva pitanja liči na pokušaj da se pažnja prisutnih skrene na
Promašena tema. Poruka je bila odgovor na pitanje o moderatorima.
razno.321banga,
-> #291, vimm> nekom opštem propisu. Naravno, pod uslovom da od toga živiš.
> Sasvim je jasno da sve ovo ne važi u slučaju kada bi to radio u
> okviru neke društvene firme, pošto bi posledice takvog tvog
> postupka snosila cela firma, a unutar nje je, bar prema ovome
> kako te firme sada rade, malo verovatno da bi se kola na kraju
> slomila na tebi ;).
Dovoljan je citat
razno.322banga,
-> #304, marwin> Nadam se da nije moždana jer u suprotnom ti stvarno treba neko
> kao "gospodin Tošić", "Momčilo", ili kako ga sve ne zoveš, a
Da nije ovo moždana oluja ?
razno.323banga,
-> #299, vimm> Nov li si ovde, šta li? Da te obavestim da se ovde protestvuje
> zbog onemogućavanja jednog korisnika da koristi usluge koje je
> platio.
> Oni kojima se to ne sviđa se trude da nametnu razgovor o 'liku
> i delu' kako bi svoj postupak što više zakomplikovali.
Mislim da je ovo poenta
razno.324banga,
-> #268, meco> Mozes nesto da pohvalis i tako to, a nemoze da hvali !???
> nego fali
Nedostaje ?
razno.325kostja,
-> #290, madamov=> Zatim, molim odgovor na pitanje koji matricni stampac moze da odstampa 16
=> strana u minutu sto je brzina danasnjih laserskih stampaca namenjenih
Koliko mi se cini trenutni maximum je 24 strane u minuti.
razno.326kostja,
-> #294, dr.grba=> Gledajuci predracun cene odstampane stranice, koja je na ovom stampacu
=> niza od bilo kojeg drugog lasera koji poznajem i robusnost koja je
=> prvoligaska, 'ladno bih ga postavio za masovne stampe u banci.
Normalno, to ako preskocis one njegove sitnice tipa: mogucnost rada u
mrezi, dvostranu stampu, sortirku sa 15-16 odeljenja koja se mogu
nezavisno podeliti....
PS A ako jos to uzes u obzir...
razno.327mango,
-> #262, lexus> Komunizam, kao ideja, je najbolji drustveni poredak koji je ikada
> smisljen, medjutim, ljudi (kao vrsta) nisu dovoljno zreli da ga
> prihvate i iskoriste na pravi nacin.
Eh, odgovore na moju poruku saljite u forum. Komunizam je tako slatkorecivo
smisljen i iskazan u mnogim knjigama, da bi bilo pravo cudo da su mu ljudi
odoleli, posebno radnicka klasa, koja moramo priznati nije dovoljno pametna
da bi tako nesto shvatila. Ljudi ne da nisu zreli za komunizam, vec prosto
nisu roboti. Ljudima anarhija!
razno.328dbambi,
-> #317, mmarkovic
=> Kako ja cenim, u konstataciji " mmtosic uredno šalje poruke
=> preko Vašeg naloga " nije u redu to što je "ta nekolicina"
=> poruka bila u stvari jedan jedini reply na nenadovu poruku.
Da li je to bio jedan jedini ili nekoliko odgovora na nenadovu poruku
ne znam, ali je činjenica da je to učinjeno kroz 6 poruka
(32.154-159). Dakle, čak i deo konstatacije koji tvrdi " nekolicina
poruka " je sasvim korektan.
=> Upotreba atributa "uredno" samo pokazuje da nisi pažljivo čitao... ;>
Do sada su nam u dva navrata stigli paketi poruka sa naznakom da
ih šalje lično ON. Pored toga, jedan korisnik se trudi (prema
sopstvenom tvrđenju) da svojim porukama dÔ " mmtosic look " i u tome
u velikoj meri uspeva, čak toliko da se stiče utisak kako potiču sa
iste tastature. Mislim da atribut " uredno " (učestvovanje), savim
dobro opisuje njegovu sadašnju ulogu i mesto u celoj priči.
Bambi
razno.329dr.grba,
-> #326, kostja>> Normalno, to ako preskocis one njegove sitnice tipa: mogucnost rada u
>> mrezi, dvostranu stampu, sortirku sa 15-16 odeljenja koja se mogu
Raspravu smo preselili u konf Hardver:laseri. Nećemo ovde, please.
razno.330mmarkovic,
-> #307, madamov> Isto kao što je ti posmatraš samo iz ugla DOS-a, Clippera ili
> UNIX-a bez XWindowsa. Ne treba kodni raspored da rešava
> programerske probleme.
Pa kako bi rešio, programerski, štampanje, recimo biračkih spiskova?
(inspirisali me nedavni izbori). To je nekoliko miliona, u principu,
mešovitih redova ... Da stavljam nekakav fleg da li slog treba
odštampati ćirilicom ili latinicom pa da u programu menjam kodnu
strana? Naravno, moguće je, ali bi bilo bolje da štampač u startu
podrži oba pisma.
Za ekran je manji problem, pogotovu grafički. Za štampu je velika
šteta što JUS015 nije "zaživeo" ;)...
razno.331mmarkovic,
-> #328, dbambi> Da li je to bio jedan jedini ili nekoliko odgovora na nenadovu
> poruku ne znam, ali je činjenica da je to učinjeno kroz 6
> poruka (32.154-159). Dakle, čak i deo konstatacije koji tvrdi "
> nekolicina poruka " je sasvim korektan.
Piše u prvom redu poruke. Jedan odgovor - podeljen po tačkama... ;>
razno.332marwin,
-> #309, lexusNo comment...
razno.333marwin,
-> #310, lexusNo comment...
razno.334marwin,
-> #308, lexusNo comment...
razno.335livan,
-> #314, dr.grba-> Priznacu da gresim *samo* ako se pokaze da sam jedini cije je
-> misljenje ovakvo.
Nisi jedini.
"Ima nas Čvorovića" :)))
razno.336gordan,
-> #230, mmarkovic-> U stilu UDBE je više izbacivanje sa sistema. Da se UDBA bavila
-> pisanjem sa Andrićevim citatima, gde bi nam bio kraj...
Ajde?! Citiras Andrica i odmah nisi udba. Kad bi to tako bilo i
moglo ne bi ovoj planeti trebali sudovi i zatvori.
Ako ti nedostaje Andric, neka mi bude dopusteno da ga i ja
citiram. A uklapa se u kontekst, ne moze bolje! Citat:
"Ah, te drevne narodne izreke i poslovice, to je
najveća beda i - najveća blagodat. Toliki ih upotrebljavaju
ali sa tako različitim namerama i sa potpuno suprotnim
dejstvom. U ustima iskrenih i darovitih ljudi one zvuče
kao da su zaista u tom trenutku rođene i prvi put
izgovorene; sušta i ovejana istina progovara iz njih. A
izgovorene od glupaka ili lažova, maloumno i zlonamerno,
one gube svaku vrednost, ne uspevaju da prikriju ni laž
ni glupost (naprotiv!), a same izgledaju žalosne,
plitke i otrcane."
Sta sad kazes?
razno.337gordan,
-> #209, gordan-> -> =-** => ;"Yb,::, BBB ,BBP' __::odP""'
-> -> =-** => ;"""YYYYBBBBBBBPPPP"""'
->
-> -> jos jedno ...
->
-> Jesi bacio jedno i na svoju policijsku stanicu?
Sta je, Vladislave Erdelji, nema odgovora?
Ili mozda ja treba sam da potrazim odgovor u SUP Kikinda?
razno.338gordan,
-> #214, lexus-> Četvrto, pokušaj da pročitaš i razumeš poruke ljudi sa kojima se ne
-> slažeš... Možda su oni u pravu, a ti nisi.
Podela "ko je u pravu a ko nije" nije ispravna. Niko nije u svemu
u pravu, a niko nije ni u svemu u krivu. Stvari treba deliti po
tome sta je tacno, ispravno, a sta nije. Evo na primer vi ste u
pravu da coveku treba da se vrate pare, ali niste u pravu da
trebaju da mu se vrate po novoj ceni, kao sto niste u pravu ni za
(manje-vise) sve ostalo. ;) A da je trebao da ode, trebao je. Ne
povratio se. I dosta o tome.
-> Peto i poslednje, metod izbacivanja iz zemlje i pamćenja je prilično
-> udbaški... Razmisli pre nego što ga iskoristiš.
Nije, ali to nije za siru pricu, bar ne ovde. Mada nije ni ovo o cemu
pricamo za pricu, da je srece...
razno.339gordan,
-> #215, lexus-> Ovde je ugled "opozicije" prilično okaljan, tako da većina gleda samo
-> "RTS", a "opozicione medije" ili ignoriše ili ne pokušava da shvati
-> njihove stavove.
U selu izvesnog bi rekli: Kako ste sejali, tako i zanjite. ;))
I u Rusiji, npr, je ugled opozicije prilicno ukaljan, zato je i
opozicija. ;)
A da ste napravili ruznu sliku o sebi, jeste. Ne znam sta ste hteli
da postignete, ali se zapitajte da li je vredelo.
razno.340dselic,
-> #334, marwin> No comment...
Molio bih moderatora da ubuduće briše ovakvke poruke jer prestvaljaju
čist šum.
razno.341lexus,
-> #328, dbambi=> ih šalje lično ON. Pored toga, jedan korisnik se trudi (prema
=> sopstvenom tvrđenju) da svojim porukama dÔ " mmtosic look " i u
=> tome u velikoj meri uspeva, čak toliko da se stiče utisak kako
=> potiču sa iste tastature. Mislim da atribut " uredno "
=> (učestvovanje), savim
Bambi, imaš li ti neki dokaz da je tiger.flash zaiste fancy...
Htedoh reći, da je vimm zaista mmtosic ;)
razno.342lexus,
-> #334, marwin=> No comment...
A zašto "no comment"? Smeta ti kada se neko prema tebi postavi
onako kako se ti postavljaš prema drugima?
Onda koriguj svoje ponašanje...
razno.343lexus,
-> #336, gordan=> Sta sad kazes?
Ja kažem da ti preteruješ... Poznaješ li ti mmtosica? E vidiš, ja
sam ga upoznao i jedno je sigurno, on nije ni glupak ni lažov, a ni
narodne poslovice niti Andrića ne koristi pogrešno ili maloumno.
Jedina njegova greška je što piše poruke od 50 kilobajta, tako da
ih mnogi samo pregledaju ili ih potpuno preskoče. A to ostavlja,
moraš priznati, mnogo prostora za zloupotrebu nekih delova
tih poruka.
I daj više, ne budi toliko opsednut policijom, udbom i ostalim....
razno.344lexus,
-> #338, gordan=> -> Peto i poslednje, metod izbacivanja iz zemlje i pamćenja je
=> prilično -> udbaški... Razmisli pre nego što ga iskoristiš.
=>
=> Nije, ali to nije za siru pricu, bar ne ovde. Mada nije ni ovo o
=> cemu pricamo za pricu, da je srece...
Nije?!? Da u pravu si, UDBA i OZNA nisu odmah izbacivali ljude iz
zemlje, prvo su ih vodili u Djušinu, pa sve dalje i dalje, a u
pamćenju bi ti ljudi ostali samo užoj porodici i najužem krugu
prijatelja... Tvoj postupak ne bi bio udbaški...
razno.345lexus,
-> #339, gordan=> A da ste napravili ruznu sliku o sebi, jeste. Ne znam sta ste hteli
=> da postignete, ali se zapitajte da li je vredelo.
A kod koga smo to napravili ružnu sliku o sebi?
Kod tebe, marwina, mmisica i nenada? ;) Uopšte, ko je pravio tu ružnu
sliku, mi ili nenad?
Pročitaj malo poruku korisnika wizard pod nazivom "Vozdra raja"
Zanimljivo je da je tu popljuvan rad korisnika dragishe i mdavea koji
su tada bili sysadm par. Još je zanimljivije da je wizard (istina pod
userom nenad ;) postao sysadm posle dotične dvojice.
*
Par podataka koje treba da znaš:
-Sezam je pod dragishin softverom radio oko mesec dana, bilo je
prepuno problema
-Nakon toga je došao nenad i radio je oko dva meseca (sa još više
problema) dok se nije desilo sledeće...
*
Nakon dva meseca nenadovog rada mdave je citirao celu poruku "Vozdra
raja" i naznačio par problema koji postoje i pod nenadovim vodjstvom,
na šta je nenad reagovao u svom stilu: "Svima je jasno kakva si ti osoba"
;), "zvali su te finger po magičnom prstu kojim si odglavljivao nodove
pritiskajući reset taster" i sličnim uvredama...
Neko vreme je prošlo a onda se javio još jedan korisnik kome je Sezam
skoro 6 meseci dugovao pare za 14400 modeme. Naravno, opet smo bili
svedoci čarobnjačke akcije našeg vrlog sysadma... Čarobnjačka akcija
je bila dovoljna da se korisnik isprovocira i da izjavi kako će počupati
sve modeme iz nodova ako mu se ne daju pare, a da nenad neće imati
šta da administrira ;) Šta je posle bilo sa parama ne znam, ali su već
tada mnogi počeli da stiču negativnu sliku o nenadu.
Prošlo je još malo vremena, a onda se nenad obrušio na budima i mene ;)
Počelo je tako što smo budim i ja počeli da pišemo da/ne poruke u chat
konferenciji... (istina, malo smo preterali O;) Na šta je nenad počeo
da tripuje kako nas dvojica radimo protiv sistema, da zagadjujemo sve
konferencije... Uglavnom, iskoristio je svoj čarobnjački arsenal uvreda.
A onda je Uprava donela odluku o smanjenju limita sa 500 na 300 poruka
u konferenciji uz obrazloženje da to nikoga neće pogoditi pošto je samo
par korisnika ikada stiglo do tolikog broja poruka. To što je uprava time
pokazala nesposobnost da argumentovanom raspravom nešto učini, naravno,
nije važno ;)
Par dana kasnije bili smo svedoci "slučaja o reklamici". Slučaj se završio
tako što smo budim i ja, ni krivi ni dužni proglašeni za organizatore
hajke na reklamu i za ljude koji definitivno rade protiv sistema. Već
pogadjaš ko nas je proglasio ;)
Inače, na svaku poruku koja mu se ne bi dopala (bilo na mail bilo u konf)
nenad je odgovarao sa: "vi ste licemerni", "svi vide kakvi ste", "kako
vas nije sramota", "nismo mi plaćeni da vas lečimo" i sličnim finim
i lepim rečenicama.
Posle toga smo videli sysmsg da nenad preuzima datoteku koja je prikačena
uz poruku jednog usera u grupi u kojoj nenad nije član. Uskoro je Zak rekao
da je to bila greška u softveru i da je sve sredjeno... I zaista je bilo
sredjeno, ja i ostali članovi te grupe više nismo dobijali ni sysmsg da
nam je sysadm obrisao poruku ;) (al ga je opravio, svaka mu čast) Ubrzo
mi je u jednom mailu nenad napisao kako je on saznao da je budima izbacivao
sa veze. Medjutim, kako je to nenad saznao? Budim ga za to nikada nije
optuživao, a jedino mesto na kome je to uopšte bilo spomenuto je jedna
grupa (ne ona iz koje je skidan fajl) u kojoj je budim rekao da je pageovao
nenada i da mu je, gle čuda, baš tada pukla veza... Tada sam javno optužio
nenada da nam čita poruke po grupama, na šta je on rekao par stvari, a
najvažnija je (osim slanja kod psihijatra i ostalih uvreda) sledeća:
"junior mi je rekao "oni su od tebe napravili djavola koji sedi za
terminalom u BIGZU i izbacuje ih sa veze". Ti bi to verovatno prihvatio
kao potpuno normalno objašnjenje, ali mene su zaintrigirale neke stvari,
na primer kako to da mu je junior rekao "ONI su od tebe...", a nenad
je meni na mail rekao "saznao sam da sam BUDIMA izbacivao...". Naravno,
na to pitanje nikada nisam dobio odgovor...
Posle toga je usledilo ovo što se sada dešava... A ti revidiraj svoja
mišljenja o drugim ljudima i o tome ko je zaista pravio ružnu sliku o
kome, ko koga pokušava da zajebava već 6 meseci i slično...
razno.346madamov,
-> #330, mmarkovic> Pa kako bi rešio, programerski, štampanje, recimo biračkih spiskova?
> Da stavljam nekakav fleg da li slog treba
> odštampati ćirilicom ili latinicom pa da u programu menjam kodnu
> strana?
Eto ti jednog rešenja koje bi, ionako, morao da primeniš i u grafičkoj okolini
prilikom prikaza i štampanja da bi znao koju masku da prikažeš (ćiriličnu
verziju ili latiničnu). Sutra će se pojaviti neki Kinez, Japanac ili Arapin,
hoćemo li i zbog njih menjati kodni raspored da bi programerima bilo lakše.
Isto važi i za rešavanje problema sortiranja pomoću kodnog rasporeda -
sortiranje treba da ti reši alat u kojem radiš, a ne kodni raspored.
Naravno, uvek postoji i rešenje da ti interno za sebe koristiš taj raspored,
ali kad nešto izvoziš za potrebe razmene podataka i slično, to činiš uz
konverziju u neki drugi raspored.
> Naravno, moguće je, ali bi bilo bolje da štampač u startu
> podrži oba pisma.
Može on da ih podrži, ali da ih ne gura u istu kodnu stranu. B)
BTW, juče sam listao pravopis kod jednog prijatelja i šta misliš šta piše
prvo? Kaže, otprilike ovako: srpski jezik ima jedan skup zvukova koji se pišu
uz pomoć dva skupa znakova. Sećaš se šta sam ja rekao, da mi imamo jednu
azbuku i dva pisma. Naravno, pravopis važi za pisanu reč i kodni raspored sa
izgledom teksta na papiru nema veze, on poštuje to pravilo, ali ga suštinski
ne podržava.
razno.347mango,
-> #337, gordan> Sta je, Vladislave Erdelji, nema odgovora?
>
> Ili mozda ja treba sam da potrazim odgovor u SUP Kikinda?
E, ajde se malo otkaci od coveka! Stvarno si bre dosadan!
Jel' ti on licno nesto skrivio? Pa sta ako radi u SUP-u?
razno.348mango,
-> #345, lexus> Neko vreme je proslo a onda se javio jos jedan korisnik kome je Sezam
> skoro 6 meseci dugovao pare za 14400 modeme. Naravno, opet smo bili
E, da, na to smo potpuno zaboravili. Sta bi sa tim slucajem?
razno.349mango,
-> #338, gordan> pravu da coveku treba da se vrate pare, ali niste u pravu da
> trebaju da mu se vrate po novoj ceni, kao sto niste u pravu ni za
> (manje-vise) sve ostalo. ;) A da je trebao da ode, trebao je. Ne
Nije trebao da ode sada. Uostalom on nije otisao, vec je izbacen.
Ako je ikad trebao da ode, to je bilo u ranijem periodu.
P.S. I ja sam imao nesuglasica sa mmtosicem, ali moram da kazem sta
je ispravno, kako ti kazes.
> pravu da coveku treba da se vrate pare, ali niste u pravu da
> trebaju da mu se vrate po novoj ceni, kao sto niste u pravu ni za
Kad je on platio pretplatu po staroj ceni, ta je suma imala odredjenu
vrednosti u nemackim markama. Kad bi mu vratili sada pare po staroj
ceni, ta vrednost u DEM bi bila znacajno manja. To znaci da bi mu
novac trebalo vratiti po novoj tarifi.
razno.350mango,
-> #343, lexus> Ja kazem da ti preterujes... Poznajes li ti mmtosica? E vidis, ja
> sam ga upoznao i jedno je sigurno, on nije ni glupak ni lazov, a ni
> narodne poslovice niti Andrica ne koristi pogresno ili maloumno.
Samo malo ratoboran:)
razno.351djcorto,
-> #337, gordan> Sta je, Vladislave Erdelji, nema odgovora?
> Ili mozda ja treba sam da potrazim odgovor u SUP Kikinda?
Treba da ne radis isto ono sto rade oni sa cijim postupcime se
ne slazes.
razno.352cnenad,
-> #337, gordan-> Sta je, Vladislave Erdelji, nema odgovora?
->
-> Ili mozda ja treba sam da potrazim odgovor u SUP Kikinda?
Ti zaista želiš da sam sebi izazoveš nesreću ? ;)
razno.353cnenad,
-> #338, gordan-> (manje-vise) sve ostalo. ;) A da je trebao da ode, trebao je. Ne
-> povratio se. I dosta o tome.
Gospodin Tošić nije svojom voljom napustio NET mada je želeo da ga
napusti uz obostrani dogovor. Da li odobravaš način na koji je isključen
sa sistema (ako uopšte znaš šta se dogodilo) ? Tvoje mišljenje o tome
da li ti se neko sviđa ili ne zadrži za sebe a ako misliš da imaš nešto
reći, izvoli i obrazloži svoj stav.
Ax, da. Istina je da bi i ti trebalo da odeš. I da se ne NEPovraćaš.
I dosta o tome.
razno.354mmarkovic,
-> #346, madamov> Eto ti jednog rešenja koje bi, ionako, morao da primeniš i u
> grafičkoj okolini prilikom prikaza i štampanja da bi znao koju
> masku da prikažeš (ćiriličnu verziju ili latiničnu). Sutra će
> se pojaviti neki Kinez, Japanac ili Arapin, hoćemo li i zbog
> njih menjati kodni raspored da bi programerima bilo lakše.
> Naravno, uvek postoji i rešenje da ti interno za sebe koristiš
> taj raspored, ali kad nešto izvoziš za potrebe razmene podataka
> i slično, to činiš uz konverziju u neki drugi raspored.
Konverzija nikada nije bila u pitanju... Istovremeno, ne u istom
redu su potrebna oba pisma...
I nije problem grafička okolina, problem je baš tekst-okolina ;)
Stvarno masovne štampe (one su prevashodni problem), a ne maske
na ekranima, nisu moguće na drugim štampačima osim na linijskim.
Sa ćirilicom i latinicom sam rešio skoro sve domaće potrebe.
Sad, Kinezi i Japanci bi bili problem, ali ... ;>
Ovu diskusiju ipak, da te ne zamaram, vodimo principijelno, jer sam
dotične korisnike otkačio. Rekao sam im: NE MOŽE! :)
Inače, da se razumemo, jedan "red" podataka o optuženom zauzima tri
reda odštampano, condensed, na dve A3 strane... Toliko o drugim
štampačima.
>> Naravno, moguće je, ali bi bilo bolje da štampač u startu
>> podrži oba pisma.
>
> Može on da ih podrži, ali da ih ne gura u istu kodnu stranu. B)
Ali, nikako da te shvatim. Što ti to toliko smeta!?!
Šta bi smetalo da i CP015 bude u štampaču. Ove druge sigurno ne bi
izbacili, ali neki Island mi baš mnogo i ne treba... :)
> BTW, juče sam listao pravopis kod jednog prijatelja i šta
> misliš šta piše prvo? Kaže, otprilike ovako: srpski jezik ima
> jedan skup zvukova koji se pišu uz pomoć dva skupa znakova.
> Sećaš se šta sam ja rekao, da mi imamo jednu azbuku i dva pisma.
Ovo mi deluje kao čista propaganda za JUS015... ;)
razno.355mmarkovic,
-> #336, gordan> Ajde?! Citiras Andrica i odmah nisi udba.
POSTUPAK sam ocenio u stilu UDBE. mmtosica i ne poznajem, jedino
preko poruka. nenad je pomenuo kožni kaput i ostale rekvizite...
> Ako ti nedostaje Andric, neka mi bude dopusteno da ga i ja
> citiram. A uklapa se u kontekst, ne moze bolje! Citat:
Stvarno se uklapa... ;>
razno.356dbambi,
-> #331, mmarkovic=>> Da li je to bio jedan jedini ili nekoliko odgovora na nenadovu
=>> poruku ne znam, ali je činjenica da je to učinjeno kroz 6
=>> poruka (32.154-159). Dakle, čak i deo konstatacije koji tvrdi "
=>> nekolicina poruka " je sasvim korektan.
=>
=> Piše u prvom redu poruke. Jedan odgovor - podeljen po tačkama... ;>
Pa zar baš u 6 poruka (nekih 14 kila) ? :>>
Bambi
razno.357dbambi,
-> #341, lexus=>=> ih šalje lično ON. Pored toga, jedan korisnik se trudi (prema
=>=> sopstvenom tvrđenju) da svojim porukama dÔ " mmtosic look " i u
=>=> tome u velikoj meri uspeva, čak toliko da se stiče utisak kako
=>=> potiču sa iste tastature. Mislim da atribut " uredno "
=>=> (učestvovanje), savim
=>
=> Bambi, imaš li ti neki dokaz da je tiger.flash zaiste fancy...
=> Htedoh reći, da je vimm zaista mmtosic ;)
Ti si prvi :)
Dakle, ja nikad ne bih tvrdio ono za šta nemam dokaze. Pošto
nešto _ne tvrdim_, onda mi (logično) za to i nisu potrebni dokazi.
Ja ne tvrdim da su mm i vimm jedna te ista osoba ili da je jedan od
njih pozajmio user onom drugom ili da jedan asistira drugom tokom
kucanja. Sve su to stvari koje ja ni u snu ne bih tvrdio, ako u
rukama nemam dokaz čvrst kao beton :)
Ono što tvrdim je da vimm-ove poruke veoma sliče (ma šta to konkretno
značilo) onima koje je slao Toške. Koji je tačan uzrok te sličnosti
(što je možda samo moj utisak), ostavljam svakom da prosudi sam.
Zadovoljan ?
Bambi
razno.358lexus,
-> #357, dbambi=> značilo) onima koje je slao Toške. Koji je tačan uzrok te sličnosti
=> (što je možda samo moj utisak), ostavljam svakom da prosudi sam.
Ali pritom navodiš porotu da pomisli kako su jedan isti ;)
=> Zadovoljan ?
Uvek :)
razno.359lexus,
-> #350, mango=> Samo malo ratoboran:)
To ne mora da bude mana :)
razno.360vimm,
-> #320, sav.gacic>> Da li sam nešto propustio? Voleo bih da čujem i tvoj odgovor na
>> pitanje o kojem se ovde raspravlja, a to je: da li se nekom može
>> onemogućiti pravo korišćenja plaćenih usluga zbog toga što se
>> sysadm-ovima nije dopala poruka koju je taj neko uputio 'Upravi
>
> Prava pojedinca prostiru se do granice prava drugog pojedinca - kaže
> jedno od načela demokratije. Kupovinom prava da piše poruke i iznosi
> svoja mišljenja (što je, na žalost, veoma često prelazilo granice
> mišljenja, stavova i sl. dozvoljenih i poželjnih formi izražavanja)
> ne znači i kupovinu prava na izazivanje neugodnosti kod korisnika
> (najšire shvaćeno).
Naravno, kao što sam i očekivao, ti kao vešt sagovornik odgovaraš na
pitanje koje ti nije postavljeno. A i taj 'odgovor' pokazuje samo to
da još nisi rasčistio ni osnovne stvari oko prava korisnika usluga.
Šta ti ovo 'dozvoljene i poželjne forme izražavanja' znači?
A ovo o tome da niko nije kupio 'pravo na izazivanje neugodnosti kod
korisnika (najšire shvaćeno)' svedoči o potpunom mraku koji se krije
iza tvog stava. Kako to misliš da je moguće znati da onim što javno
kažeš nećeš da 'izazoveš neugodnosti kod korisnika (najšire shvaćeno)'?
Ovim što si napisao ti si kod mene 'izazvao neugodnosti ...(najšire
shvaćeno)'. I šta ćemo sad?
Ljudi pričaju zbog sebe i traže one koji misle slično onome kako
oni sami misle. Mudrijima ne smeta ni razgovor sa onima koji misle
drugačije, pa i kada misle suprotno od njih. Kakva bi to nesreća bila
da svi mislimo isto? Zar ti stvarno nije bilo dosta totalitarizma?
> Dotični gospodin Tošić je u nekoliko navrata svoje "pravo na
> slobodno mišljenje" (zlo)upotrebio upravo na taj način i sebe odmah
> diskvalifikovao u mojim očima, ali se ja lično nisam osećao ugroženim
> da bih zatražio zaštitu od strane onih što imaju mogućnost da mi je
> pruže.
Pridružuješ se onima sa kojima se družiš u oceni da vi imate pravo
na to da sa sistema izbacujete one koji misle drugačije od vas. To
nemam nameru da komentarišem, pošto je to besmisleno. Ovo nije vaš
privatni sistem i vi nemate nikakvo pravo na to da su vaše ocene o
bilo kome ne samo valjane, nego i vredne bilo čijeg uvažavanja. Vreme
onih sa 'Bog to sam ja' kvalifikacijama je isteklo. Treba da se setite
i toga da ste na javnom mestu, a na takvom mestu su razlike među
prisutnima po svakom parametru izuzetno velike.
> Koliko god sada razglabali o odgovornosti administracije za
> (ne)opravdano udaljavanje mmtosica, ja držim da je administracija
> takođe dužna da većinu zaštiti i od pojedinca koji smetaju normalnom
> komuniciranju.
Opet ti isto. Nije ovo privatni BBS na kome vas nekolicina imate
pravo na odlučivanje o tome da u cilju vaše 'zaštite' od 'pojedinca
koji smetaju normalnom komuniciranju' neko bude udaljen sa sistema.
Kada bi to bilo opšte pravo, na sistemu ne bi ostao niko. Zar tebi
nije jasno da odmah mogu sastaviti zahtev prema kome, na primer,
corto, djcorto, dr.grba, ti, nenad, junior... 'smetate našem normalnom
komuniciranju...' te da treba ba budemo od vas zaštićeni tako što će
vam se oduzeti pravo da se ovde više javljate?
> Kao korisnik
> plaćenih usluga BIRAM konferencije i teme koje se meni dopadaju i u
> kojima se nalaze ljudi do kojih držim, a ne one u kojima NEMA
> pere/mike/laze što svojim "pravom na iznošenje mišljenja" i "pravom
> da za svoje pare pišu šta hoće" izazivaju zaglušujući šum, te imam
> sva prava da od administracije zahtevam da mi se isto i omogući.
Pišući uopšteno praviš neverovatno velike greške. Ti i ne znaš da g-din
Tošić tokom poslednja četiri meseca nije uopšte nigde ostavljao poruke,
izuzev u konferenciji SezamNet, gde je pisao samo o problemima koje je
imao u korišćenju usluga koje je platio. Tebe ovde nema, niti si se ti
ovde redovno javljao. Dakle, ti nemaš nikakvih preduslova za valjano
zaključivanje, a ipak ti je sve jasno. Nije teško zaključiti kako.
>> Inače priča o opštim mestima kojima tvoja poruka obiluje bez
>> odgovora na ova dva pitanja liči na pokušaj da se pažnja prisutnih
>> skrene na
>
> Promašena tema. Poruka je bila odgovor na pitanje o moderatorima.
I ova ti je poruka odgovor na postavljeno pitanje...?!? Upleo si se kao
pile u kučine. A sve u pokušaju da pokažeš kako je ispravno da budeš
tamo gde si se našao. Isuviše očigledno da samo vezuješ konja tamo gde
ti je to kazano.
razno.361dr.grba,
-> #360, vimm>> Kada bi to bilo opšte pravo, na sistemu ne bi ostao niko. Zar tebi
>> nije jasno da odmah mogu sastaviti zahtev prema kome, na primer,
>> corto, djcorto, dr.grba, ti, nenad, junior... 'smetate našem normalnom
>> komuniciranju...' te da treba ba budemo od vas zaštićeni tako što će
>> vam se oduzeti pravo da se ovde više javljate?
Brrrr, zaledio sam se od straha.
razno.362kostja,
-> #329, dr.grba=> Raspravu smo preselili u konf Hardver:laseri. Necemo ovde, please.
Izvinjavam se... kad sam skinuo pad u kojem si rekao o prebacivanju
poruka tad sam i poslao exec sa ovom porukom.
razno.363madamov,
-> #354, mmarkovic> Inače, da se razumemo, jedan "red" podataka o optuženom zauzima tri
> reda odštampano, condensed, na dve A3 strane... Toliko o drugim
> štampačima.
Postoje i A3 laserski štampači. Samo su nešto skuplji. ;)
> Ali, nikako da te shvatim. Što ti to toliko smeta!?!
> Šta bi smetalo da i CP015 bude u štampaču.
Ne bi smetalo da se ugrađuje, ali bi onda morao da ubediš inostrane
proizvođače da ga ugrađuju u štampače, onda nas neki Microsoft ne bi
konsultovao po pitanju kodnog rasporeda, već bi pomislio da mi smatramo CP015
standardom kojeg koriste *svi* u ovoj zemlji pa bi ga smatrao i jedinim i eto
nama situacije sa početka rasprave da zbog manjeg broja programera u
tekstualnom režimu svi korisnici računara kod nas trpe. Neka hvala, i YU ASCII
je bolji. B)
> Ovo mi deluje kao čista propaganda za JUS015... ;)
Jok, upravo suprotno. B)
razno.364mango,
-> #359, lexus>=> Samo malo ratoboran:)
>
> To ne mora da bude mana :)
U ratu mozda i nije mana, ili u specificnim
situacijama. Ovde jeste:)
razno.365evlad,
-> #350, mango=-> narodne poslovice niti Andrica ne koristi pogresno ili maloumno.
=-
=- Samo malo ratoboran:)
Šta više, uživeo se :)
razno.366evlad,
-> #337, gordan=- Sta je, Vladislave Erdelji, nema odgovora?
kakav odgovor želiš ?
=- Ili mozda ja treba sam da potrazim odgovor u SUP Kikinda?
izvoli :), baš bih želeo da te upoznam.
Dođi kod mene na kafu, sprat 4, kancelarija 69.
razno.367evlad,
-> #338, gordan=- Podela "ko je u pravu a ko nije" nije ispravna. Niko nije u svemu
=============
=- tome sta je tacno, ispravno, a sta nije. Evo na primer vi ste u
===
=- pravu da coveku treba da se vrate pare, ali niste u pravu da
====== =============
=- trebaju da mu se vrate po novoj ceni, kao sto niste u pravu ni za
=============
čudno, kada "mi" pišemo tada ne valja, kada ti pišeš je ok ?
koliko vidim, imaš neki stav u vezi mmt-a, lepo od tebe, čak, biće
nešto od našeg razgovora ...
razno.368evlad,
-> #348, mango=- E, da, na to smo potpuno zaboravili. Sta bi sa tim slucajem?
well, ma se ikordic@ho.com, dobiješ info iz prve ruke O;>
razno.369mmarkovic,
-> #363, madamov> Postoje i A3 laserski štampači. Samo su nešto skuplji. ;)
Nešto? ;)))
> Ne bi smetalo da se ugrađuje, ali bi onda morao da ubediš
> inostrane proizvođače da ga ugrađuju u štampače, onda nas neki
> Microsoft ne bi konsultovao po pitanju kodnog rasporeda, već bi
> pomislio da mi smatramo CP015 standardom kojeg koriste *svi* u
> ovoj zemlji pa bi ga smatrao i jedinim i eto nama situacije sa
> početka rasprave da zbog manjeg broja programera u tekstualnom
> režimu svi korisnici računara kod nas trpe. Neka hvala, i YU
> ASCII je bolji. B)
Da je bilo nekog pametnog, posle usvajanja standarda, trebalo
je poslati HP-u, EPSON-u i ostalim renomiranim proizvođačima
pisamce, sa svim pečatima i potpisima...
I, sitnim slovima, na dnu strane, da od 1.1.19xx neće biti moguć
uvoz ako nisu po JUS-u... ;) I toliko... Danas bismo imali CP015.
>> Ovo mi deluje kao čista propaganda za JUS015... ;)
>
> Jok, upravo suprotno. B)
Možda si nameravao, ali pročitaj ponovo svoje reči... :)
razno.370epson,
-> #345, lexus
│ A onda je Uprava donela odluku o smanjenju limita sa 500 na 300 poruka
└─────────────────────────────────────────────────
E, da pitam, na papiru koji se dobije sa uplatnicom (Ko dočeka, svaka čast)
nije spomenut NIKAKAV LIMIT ZA BILO ŠTA, možda internet e-mail kad je počeo sa
radom prenos . A kad se otkuca STAT lepo se vide razni limiti . A još samo da
spomenem da cemo dobiti pismeni ugovor (Živi bilo, pa videli, ali ćemo na ža-
lost pre umreti ;)) .
PS. Nenade ovaj put daj neki ARGUMENT !
razno.371djcorto,
-> #360, vimm> corto, djcorto, dr.grba, ti, nenad, junior... 'smetate nasem
> normalnom komuniciranju...' te da treba ba budemo od vas
> zasticeni tako sto ce vam se oduzeti pravo da se ovde vise
> javljate?
Postovani korisnice vimm,
molim Vas da, u cilju objektivnog i nepristrasnog informisanja
svekolike Sezam* javnosti, navedete tacan broj poruke u kojoj
Vam je moja malenkost smetala da normalno komunicirate.
Naravno, ocekujem citat celokupne poruke.
Ili izricito izvinjenje ovde zbog neosnovane klevete.
razno.372cnenad,
-> #217, dbambi-> za loš rad sistema) i da se nađe neki koji će vlasniku sistema poslati
-> onakvu poruku, bez razmišljanja bih uradio isto što i nenad, pa makar
Nenad nije vlasnik NET-a.
razno.373cnenad,
-> #304, marwin-> Nadam se da nije moždana jer u suprotnom ti stvarno treba neko kao
-> "gospodin Tošić", "Momčilo", ili kako ga sve ne zoveš, a možda i
-> neko ko se sasvim drugačije zove...
Da li to pokušavaš da me ubediš kako moje poruke ne pišem ja nego ih piše
gospodin Tošić ? Čovek se zaista lepo može zabaviti kada pročita tvoje
observacije i čuvene komentare koji nisu komentari jer nema komentara.
razno.374cnenad,
-> #206, ppecanac-> ziveo ignore. :)
Jedna od bitnih komandi.
razno.375cnenad,
-> #211, lexus-> poruka je potpuno leva... ;)
Normalno, dr.grba je levoruk. I ja sam levoruk, pa šta ? Nisu svi levaci
u JUL-u.
razno.376cnenad,
-> #320, sav.gacic-> mišljenja (što je, na žalost, veoma često prelazilo granice mišljenja,
-> stavova i sl. dozvoljenih i poželjnih formi izražavanja) ne znači i
KO definiše granice, dozvoljene i poželjne forme izražavanja ?
-> Na BBS se ne ulazi da bi se podizale ignore ograde, ili raspaljivalo po
-> ljudima, po meri svoje (zlo)volje. Mene nije lako naljutiti, ili uvrediti,
IGNORE / REISGN naredbe su tehničke mere koja omogućavaju korisniku da
ne prati ono što ne želi ili ono što mu ne odgovara.
-> kratak fitilj. Dotični gospodin Tošić je u nekoliko navrata svoje "pravo
-> na slobodno mišljenje" (zlo)upotrebio upravo na taj način i sebe odmah
GDE i KAKO ?
-> Koliko god sada razglabali o odgovornosti administracije za (ne)opravdano
-> udaljavanje mmtosica, ja držim da je administracija takođe dužna da većinu
Dakle RAZGLABAMO ? :(
razno.377cnenad,
-> #356, dbambi-> Pa zar baš u 6 poruka (nekih 14 kila) ? :>>
Više bi voleo da je sve u jednoj poruci ili zakaceno kao fajl ?
razno.378lexus,
-> #364, mango=> U ratu mozda i nije mana, ili u specificnim
=> situacijama. Ovde jeste:)
Ovde su svi ratoborni, samo to neki kriju, a neki ne ;)
razno.379dr.grba,
-> #371, djcorto>> Ili izricito izvinjenje ovde zbog neosnovane klevete.
Axa, dobićeš izvinjenje kad majmunu zaraste dupe. Zaboravio si da si
kompromitovan: čoveče, pa ti si skoro zvanično lice i, ako sam dobro
razumeo, kao takav nemaš pravo sopstvenog mišljenja, već moraš da
pitaš Upravu.
O meni da i ne govorimo. Najbolje je napisati peticiju, overiti je kod
nadležnog suda, pa me lepo izbaciti sa sistema. A šta se ja o tome i
brinem, kad ima ko drugi da vodi moju brigu.
razno.380djcorto,
-> #379, dr.grba> Axa, dobices izvinjenje kad majmunu zaraste dupe. Zaboravio si
> da si
Postovani moderatore dr.grbo,
poradovah de sa sam dobio odgovor, kad ono - sipak!
Kako korisnik vimm tacno i dosledno postuje propise i bonton
sistema, ne sumnjam da ce mi argumentovano odogovoriti. Zato Vas
molim da svojim upadicama ne ometate demokratski proces
diskusije.
Hvala.
razno.381madamov,
-> #369, mmarkovic> I, sitnim slovima, na dnu strane, da od 1.1.19xx neće biti moguć
> uvoz ako nisu po JUS-u... ;)
E to bi ih naročito potreslo. B) Jeftinije im je da odustanu od našeg tržišta
nego da ugrađuju podršku za to.
> I toliko... Danas bismo imali CP015.
Kojeg bi koristio mali broj ljudi, jer ozbiljna primena zahteva i postojanje
fontova po tom rasporedu, a njihovo pravljenje bi trebalo platiti, što se kod
nas ne radi.
razno.382apostol,
Obaveštavaju se svi da je na zahtev "mnogobrojnih gledalaca"
(nekolicine nekadašnjih članova) ponovo oformljena grupa *levoruki*,
i to ovog puta pod imenom
T3vz.iv3l (lEvi.svET)
Svi koji pišu levom rukom, a žele da budu članovi, neka se jave...
Naravno, levi.svet nema nikakve veze sa ONOM političkom partijom...
,vA┐bsoq
JoTzoqA
razno.383evlad,
-> #357, dbambi=- Ono što tvrdim je da vimm-ove poruke veoma sliče (ma šta to konkretno
=- značilo) onima koje je slao Toške. Koji je tačan uzrok te sličnosti
=- (što je možda samo moj utisak), ostavljam svakom da prosudi sam.
interesantno ;) da li ti i ovo liči na nešto
Pozdrav,
VSE
// možda sam omanuo prored, ili razmak, ali poruka je _veoma_ slična
razno.384sav.gacic,
-> #360, vimm> A ovo o tome da niko nije kupio 'pravo na izazivanje neugodnosti kod
> korisnika (najšire shvaćeno)' svedoči o potpunom mraku koji se krije
> iza tvog stava. Kako to misliš da je moguće znati da onim što javno
Najzad da nekog zaslepi moj mrak (u mržnju i bezumlje) koje tako uporno širim
;) Dakle, ljudi su u pravu, jedino sam se ja stalno bojao da se to ne vidi
dovoljno.
;)
> Kada bi to bilo opšte pravo, na sistemu ne bi ostao niko. Zar tebi
> nije jasno da odmah mogu sastaviti zahtev prema kome, na primer,
> corto, djcorto, dr.grba, ti, nenad, junior... 'smetate našem normalnom
> komuniciranju...' te da treba ba budemo od vas zaštićeni tako što će
> pile u kučine. A sve u pokušaju da pokažeš kako je ispravno da budeš
> tamo gde si se našao. Isuviše očigledno da samo vezuješ konja tamo gde
> ti je to kazano.
Auuuu, samo da znaš koliko njih si izostavio... Vešto se kriju, a i
izdržljiviji su. Tebi da otkrijem tajnu, odavno sam nezadovoljan tretmanom i
rešio sam da se razotkrijem. Uplate su se proredile, naredbodavci osilili,
zahtevi postali veliki. Mislio sam da je u pitanju nedavni skok DM te da se
zbog toga za istu sumu od mene zahteva povećanje produktivnosti u razbijanju,
rušenju, blaćenju i vređanju. Sadašnje moje raskrinkavanje je potvrdilo
uzaludnost kukavnih plaćeničkih postupaka i mizernost sitnosopstveničkih
pobuda što su me navele na krivi put. Oh, oh, hoću li se ikada iskupiti?
I konja prodajem...
;)
razno.385mmarkovic,
-> #381, madamov>> I, sitnim slovima, na dnu strane, da od 1.1.19xx neće biti
>> moguć uvoz ako nisu po JUS-u... ;)
>
> E to bi ih naročito potreslo. B) Jeftinije im je da odustanu od
> našeg tržišta nego da ugrađuju podršku za to.
Misliš da ne bi? To je veoma prost posao, a problem bi rešili
silni "autorizovani dileri" i "generalni zastupnici". Uz pomoć
HP-a, EPSONA, ...
>> I toliko... Danas bismo imali CP015.
>
> Kojeg bi koristio mali broj ljudi, jer ozbiljna primena zahteva
> i postojanje fontova po tom rasporedu, a njihovo pravljenje bi
> trebalo platiti, što se kod nas ne radi.
Naprotiv, koristili bi ga skoro svi. I fontovi se prilično lako
prave, a razlog što ih baš i nema :) je taj što oni i nisu mnogo
bitni u grafičkom, ali jesu u tekst okruženju.
Samo, džabe krečimo, posebno ja. :) Ova bitka je, zasad, izgubljena.
Država, srećom ;>, ima mnogo veće probleme nego što je standard
u štampačima...
razno.386dr.grba,
-> #380, djcorto>> sistema, ne sumnjam da ce mi argumentovano odogovoriti. Zato Vas
>> molim da svojim upadicama ne ometate demokratski proces
>> diskusije.
A zašto vi, Djordje Grujiću....
Ne, ne mogu. Ne umem ja to.
razno.387madamov,
-> #385, mmarkovic> Samo, džabe krečimo, posebno ja. :) Ova bitka je, zasad, izgubljena.
> Država, srećom ;>, ima mnogo veće probleme nego što je standard
> u štampačima...
Da znaš, vreme je da za pojas zadenemo, niti ću ja tebe ubediti da je takav
raspored loš, niti ti mene da je dobar. A loš je. ;)
razno.388mango,
-> #378, lexus>=> U ratu mozda i nije mana, ili u specificnim
>=> situacijama. Ovde jeste:)
>
> Ovde su svi ratoborni, samo to neki kriju, a neki ne ;)
Ko je ratoboran, pi*a ti materina;))
razno.389mdimitrijevic,
-> #337, gordan> Sta je, Vladislave Erdelji, nema odgovora?
>
> Ili mozda ja treba sam da potrazim odgovor u SUP Kikinda?
Oladi malo čoveče.
razno.390lexus,
-> #386, dr.grba=> A zašto vi, Djordje Grujiću....
=>
=> Ne, ne mogu. Ne umem ja to.
Da, stvarno... Teško je dovršiti složenu rečenicu ;>
NHF O;)
razno.391vstan,
-> #389, mdimitrijevic> Oladi malo čoveče.
A zašto on da oladi ?
razno.392djcorto,
-> #390, lexus> Da, stvarno... Tesko je dovrsiti slozenu recenicu ;>
Smislenu jos teze.
NHF.
razno.393kostja,
-> #375, cnenad=> Normalno, dr.grba je levoruk. I ja sam levoruk, pa sta ? Nisu svi levaci
=> u JUL-u.
Ne daj boze... inace bi odmah poceo da pisem desnom rukom.
razno.394lexus,
-> #392, djcorto=> Smislenu jos teze.
Znači, zato kod tebe vidimo samo proste besmislene. ;>
NHF se podrazumeva, ali, za svaki slučaj. ;)
BTW, u svakoj šali ima zbilje...
razno.395lexus,
-> #391, vstan=> A zašto on da oladi ?
Ako je glavni razlog za izbacivanje mmtosica bila poruka u kojoj
dotični kaže: "Ili misliš da ja to sam treba da ispitujem u ŽTP
Beograd", onda je potpuno jasno zbog čega gordan treba da oladi.
Nego, reci ti meni, zašto neko drugi da oladi?
razno.396djcorto,
-> #394, lexus> NHF se podrazumeva, ali, za svaki slucaj. ;)
Nesto ga ne videh ... ;>
razno.397lexus,
-> #396, djcorto=>> NHF se podrazumeva, ali, za svaki slucaj. ;)
=>
=> Nesto ga ne videh ... ;>
Eno ga skroz gore levo, a eno ga i dole desno ;)
Mislim, ionako šumimo, a bolje da šumeće poruke budu što
kraće, pa sam stavio samo jedan NHF... O;)
razno.398epson,
-> #391, vstan
│ A zašto on da oladi ?
└─────────────────────────────────────────────────
A da probaš i ti ?
razno.399epson,
-> #370, epson
│ │ A onda je Uprava donela odluku o smanjenju limita sa 500 na 300 poruka
│ └─────────────────────────────────────────────────
│
│ E, da pitam, na papiru koji se dobije sa uplatnicom (Ko dočeka, svaka
│ čast) nije spomenut NIKAKAV LIMIT ZA BILO ŠTA, možda internet e-mail kad je
│ počeo sa radom prenos . A kad se otkuca STAT lepo se vide razni limiti . A
│ još samo da spomenem da cemo dobiti pismeni ugovor (Živi bilo, pa videli,
│ ali ćemo na ža- lost pre umreti ;)) .
│
│ PS. Nenade ovaj put daj neki ARGUMENT !
└─────────────────────────────────────────────────
E da, da kažem stiglo je 10 odovora ;(((( Nenad u žemlju propo, i ušima se
pokrio ;))
razno.400space.ace,
-> #375, cnenad>> Normalno, dr.grba je levoruk. I ja sam levoruk, pa šta ? Nisu svi levaci
>> u JUL-u.
I ja sam levoruk ;)...
Ne skrećem levo...
razno.401mdimitrijevic,
-> #391, vstan>> Oladi malo čoveče.
>
> A zašto on da oladi ?
Kako zašto ?!? Napao je čoveka zbog toga što radi u policiji kao
programer.
razno.402evlad,
-> #399, epson=- E da, da kažem stiglo je 10 odovora ;(((( Nenad u žemlju propo, i ušima
=- se pokrio ;))
dragi prijatelju, sve mi se čini da je to kao kad je dejran odgovarao
samo na pitanja gde je odgovor bio čuveni sysm /c ...
razno.403stukelj,
A, VLAST!!!! U 9:24 STUKELJ JE BIO SAM NA VEZI I VLADAO!!!!
Ulazim u istoriju!
razno.404djcorto,
-> #397, lexus> Mislim, ionako sumimo, a bolje da sumece poruke budu sto
> krace, pa sam stavio samo jedan NHF... O;)
NHF :)))))))))
razno.405lexus,
-> #404, djcorto=> NHF :)))))))))
Ma NHF i tebi, ali nenad će opet da smanjuje limit ;)
razno.406cnenad,
-> #393, kostja-> Ne daj boze... inace bi odmah poceo da pisem desnom rukom.
E to, a može i gore, brrr. da ne spominjem ;)
razno.407cnenad,
-> #395, lexus->=> A zašto on da oladi ?
->
-> Ako je glavni razlog za izbacivanje mmtosica bila poruka u kojoj
-> dotični kaže: "Ili misliš da ja to sam treba da ispitujem u ŽTP
Nije to bio razlog, evo pravo iz mraka konf. FORUM i sa imenjakove
tastature na svetlost monitora i vaše oči razloga:
/FORUM.17, 4.1457, nenad/
CITAT ZA ANTOLOGIJU:
-> Konkretan povod za izbacivanje je samo kap koja je prelila čašu,
-> a to je činjenica da je mmtosic dokazao da je zaista spreman da
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
-> svoju agresivnost i metode "obračuna" prenese iz svojih poruka u
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
-> stvarni život. Sreća u nesreći je ta da tim svojim postupkom
~~~~~~~~~~~~~~
-> nikoga nije ugrozio, ali nećemo sedeti i mirno čekati da dođe u
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
-> priliku da to i uradi - bar ne sa ovog sistema i bar ne (nadamo
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
-> se) nekome sa ovog sistema.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Uz imenjakovu poruku 'VOZDRA RAJA' ovo predstavlja suvo zlato i vrhunac
njegove paranoje.
Divim mu se do imbecilnosti ;)
razno.408cnenad,
/reply na FORUM.17, 4.1711, nenad/
-> kome se predlog/zahtev upućuje. Da li bi ti bilo lakše da je tamo
-> umesto "vaš zahtev je ispunjen" pisalo "ono što ste tražili je
-> ispunjeno"?
"Prihvatamo da ispunimo vaš predlog uz napomenu da povraćaj novca ne možemo
izvršiti. Molimo da nam potvrdite da li vam ovo odgovara ili pošaljite
jednostrani bezuslovni zahtev za raskid Ugovora'.
-> pretpostavljam, razrešen pošto mmtosic-u nije zabranjen pristup
-> sistemu zbog toga već iz razloga koji su navedeni u poruci koju
-> sam poslao u SezamNet konf. i za koje smatram da zaista ne
Pa da, pošto si se tu okliznuo, počeo si da vadiš nešto, na šta je trebalo
odmah da se reaguje a ne nakon pola godine.
-> proziva po poreklu, nacinalnoj pripadnosti, prezimenu, zaslugama
-> u ratu, bez opasnosti da neko šalje prijave poslodavcima ili
-> šefovima o "političkoj nepodobnosti" njihovih zaposlenih i sl.
Da li možemo očekivati da ćeš analogno tome tek posle godinu dana
reagovati na ispade koji se ovih dana viđaju po forumu a nisu delo
gospodina Tošića ?
razno.409dr.grba,
-> #407, cnenad>> Uz imenjakovu poruku 'VOZDRA RAJA' ovo predstavlja suvo zlato i vrhunac
>> njegove paranoje.
Blagi bože, zar se još uvek bavite time?
razno.410lexus,
-> #409, dr.grba=> Blagi bože, zar se još uvek bavite time?
A zašto to tebi toliko smeta?
razno.411cnenad,
-> #409, dr.grba->>> Uz imenjakovu poruku 'VOZDRA RAJA' ovo predstavlja suvo zlato i vrhunac
->>> njegove paranoje.
->
-> Blagi bože, zar se još uvek bavite time?
Svašta Grbiću, naravno da ne. VR je neprevaziđena poruka. Ova druga se
veoma približila njoj ali je nije zasenila.
Kao što napisa sav.gacic u jednoj svojoj poruci: "...čitaće i deca ovo
sutra..."
razno.412gordan,
-> #351, djcorto->> Sta je, Vladislave Erdelji, nema odgovora?
->> Ili mozda ja treba sam da potrazim odgovor u SUP Kikinda?
->
-> Treba da ne radis isto ono sto rade oni sa cijim postupcime se
-> ne slazes.
Ajde? ;) Jesi li ti od onih sto su omiljeni u drustvu jer svaki
vic prekinu pre kraja sa "Znam, to je onaj..." ;)
Sada nikada necemo saznati da li je evlad sam ukapirao paralelu i
analogiju ili nije. Shame on you.
PS. Posto vidim da se g. Erdelji zalio administratoru po forum-u
za ovu moju poruku da mu porucim da se ne plasi, imam ja (na
zalost ;) pametnija i vaznija posla nego da kinjim provincijskog
pandura i pravim mu probleme na poslu.
Al' interesantno je kako neki skacu kad je njihovo d*pe u
pitanju, a kada njihov prijatelj i istomišljenik to isto radi
onda je sve u redu, to je nesto sasvim normalno. Licemerno. Shame
on them, too.
PPS. Da ne zaboravim, ovo za provincijskog pandura: NHF, of course. ;)
PPPS. Uostalom, kakvo je to prezime Erdelji...