kritika.422dekik,
-> #421, dzakicVi samo objasnjavate,a nikad se na izvinjavate....
kritika.423djcorto,
-> #417, ognjen> Ja. :) "Daj mi boze da postanem faca" od MDavea se zavrsava
E, to.
kritika.424kojot,
-> #262, dr.grba> Zato, shvatio sam, ne treba da se uzbudujem zbog kritika na svoj
> racun. Radim po savesti (ili po nahodenju, ako neki misle da savesti
Kritike na tvoj racun sluze da te isprave ako negde gresis. A ti ih
ne priznajes i ne uvazas. Kazes radis po svom nahodjenju, zar zaista
mislis da si bezgresan, bog, velika vlast sistema SezamNet. Sada
stvarno ne znam dali ti ili ljudi koji te kritikuju lecite svoje
komplekse, ali ti iz sveg srca zelim da zadrzis tu svoju sacicu
vlasti i ne dozvolis da ti je iko uzdrma, mozda ti pomogne.
kritika.425kojot,
-> #362, spantic> To mora da bude veca prerada, jer na te clanke kopirajt pored mene
> ima i casopis u kome su objavljene. Ja to mogu da prepravim, ali ne
> mogu bas direktno da kacim, barem ne bez odobrenja glodura i to u
> pismenoj formi.
A, jedan moderator rece SezamNet je BBS tog casopisa.
kritika.426veca,
-> #317, kostja>> E, Veco! To je bilo nekad... Sada imamo mladjariju i Pro-ovce pa
>> ko prezivi ima da prica.
Nisam baš najbolje razumela, u prvom momentu sam pomislila da su
'pro-ovci' u negativnom kontekstu, tj. ko njih preživi... ali kad
dođoh do kraja videh da nije to.
Elem, ovako, nemam ništa protiv mlađarije, naročito ne mlađarije
koja ume da se ponaša, a ima i takvih :) Sećam se ranije kuknjave
na malog Boleta i sl. a meni je on bio toliko sladak, sa par
lepih reči uspela sam da ga pridobijem i da se ne oseća isuviše
mlad da ne bi mogao da mi se obrati, a da ga ja ne proglasim za
nezrelog klinca, tu je i ilazarević, tada je bio prilično mlad i
ja sam da budem iskrena, bila šokirana :) koliko se ozbiljno sa
njim moglo diskutovati (Ivane, nemo' mi kvariš utisak :) ) Dakle,
ima klinaca i klinaca i sada se uglavnom sa svima dobro slažem i
retko ko može da me iznervira, sem onih koji neprestano iz dana u
dan prosipaju žuč po svemu i svačemu, a to na žalost ne rade samo
klinci, oni možda i manje...
>> Sve u svemu valjda ce mladji smiriti duhove, Pro-ovci se smiriti
>> nakon 50-tak proruka:
50-ak poruka čega?
>> "Odlazim i pisite mi na Pro", a uprava malce
Ne ideš ti nigde :) i pro je naš ;))
kritika.427veca,
-> #339, evlad>> Neću da odem. Platio sam svoju pretplatu i hoću da je koristim !
>> a hoću i odgovarajuću uslugu za pare koje sam dao !
Nisam primetila da te neko tera?
Kol'ko para tol'ko muzike ;))
>> to je moje pravo, da vidim ko može da mi ga oduzme.
>> (valjda neću biti piroman br 2)
Nemoj da si na kraj srca :(
kritika.428veca,
-> #368, madamov>> Tako je kod pisanja za časopis, a kada je reč o knjigama verovatno
>> je drugačije.
Evo izvoda iz ugovora Izdavačkog preduzeća RAD i Vesne Denčić tj.
mene :)
8. Bez prethodne saglasnosti RADA Autor nema oravo objavljivanja
na drugim mestima pojedinih odlomaka ili delova rukopisa svog
dela. U slučaju da se RAD sa tim saglasi, on zadržava pravo da, u
sporazumu sa Autorom, odluči o vremenu, mestu i načinu tog
objavljivanja.
kritika.429veca,
-> #282, nenad>> preko mail-a upućuju direktne uvrede i pretnje, nazivaju nas
>> lažovima i pišu kako nam "tragovi smrde nečovještvom". Moramo
Valjda sude po sebi.
kritika.430veca,
-> #295, cnenad>> SEZAM PRO je mogao, ne baš sutra u podne ali bilo je brzo i
>> efikasno.
Imao je novac!
kritika.431veca,
-> #299, evlad>> ja stojim iza toga da je sistem nestabilan, i da je svaki log na
>> isti lutrija: resume, autoexec, ČC, System error, ( reklama ;) )
Meni se jako malo od toga dešava, a i kad se desi ne dobijam
nervne slomove. Ima brate toliko lepih stvari u životu, ugasi
kompjuter, sedi, pročitaj neku knjigu, pozovi prijatelja, izađi
na piće, vodi ženu u pozorište, pravi decu... :)
>> Hoćeš da kažeš da je za ČC krivo to što ja nemam privatnu
>> raskrsnicu
Jeste :) probaj da je nabaviš pa ćeš da vidiš kako će sve samo od
sebe nestati :)
kritika.432veca,
-> #291, cnenad>> se događaju na sistemu. Nadam se samo da ih neće biti previše. Ima
>> ljudi sa slabim srcem koji to ne mogu podneti.
Onda neka se leče gde treba, a ne ovde.
kritika.433veca,
-> #311, cnenad>> Nasledstvo jeste lepa stvar, priznajem. Nije dovoljno.
>> Ostaje da vidimo kako će sadašnji SEZAM postati veliki. Ranije
>> rezultate ne mogu nikako pripisati sadašnjem sistemu,
Pa potrudi se malo, daj konkretan doprinos, koji će biti znatno
iznad upoređivanja ko je bolji. Nadam se da to nije tvoj domet :)
kritika.434veca,
-> #292, cnenad>> Stvar o kojoj se priča unazad TRI GODINE (kurziv) a možda i više -
>> FAQ za domen moderatora, u direktorijumu, gde će početnici pronaći
>> maltene sve što ih interesuje a na prvim logovanjima dobijati info
>> šta mogu pronaći, gde i kako to da skinu a i da pročitaju.
Da sećam se. Bilo je tako i pre skoro pet godina kad sam se ja
učlanila. Uputstvo sam dobila nakon par meseci i nisam ga ni
otvorila, sem na onom mestu gde se pominje moje ime ;) jer sam
pre toga gušila ljude da mi pomognu oko snalaženja na sistemu.
Kao neko ko se do tada družio samo sa piscima ili ko je imao
prijatelje koji nikad nisu videli kompjuter (da bila sam prva u
mojoj bližoj i daljoj okolini) sve mi je bilo nepoznato, ali sam
se snašla i nisam ni znala za postojanje nekakvog bontona, pa
svejedno nisam mnogo šumila po konferencijama etc. A pošto kažeš
da ima tome tri godine, onda to više ide na dušu bivšoj, a manje
sadašnjoj upravi.
>> Npr. Internet se zahuktao a uvek se pojavi neko i pita: "Šta da
>> radim da bi se priključio na Internet ?" spantic-u svaka čast, ima
>> čovek svojih obaveza i možda malo vremena, ali doterati za početak
>> određene poruke da posluže svrsi zaista nije teško.
Tačno, stigao internet, meni stigla uplatnica sa pro-a, a ja još
uvek ne znam šta da radim tamo (na internetu) jer mi nije
obezbeđen pristojan olr, pa nisam ni čitala poruke iz
konferebcija. Toliko o profesionalnosti.
I zašto samo spantiću svaka čast, i ostali moderatori nisu ovde u
stalnom radnom odnosu i ne primaju platu za ovo što rade, nego to
rade dobrovoljno i kad se ratosiljaju ostalih obaveza. Čudno kako
imaš razumevanja za onog ko ti se dopada, a za druge ne.
kritika.435mmarkovic,
-> #409, sale.car> Meni je to vid oslobodjenja, ...
A da upišeš jogu? ;)))
kritika.436cnenad,
-> #391, corto=> To se takodje moze tvrditi i za Net, samo zavisi od ugla posmatranja :)
Ne može jer je i zvanično objavljeno da ovde probleme pravi hardver. Da
bi se bolje razumeli ja imam loše veze sa PRO-om, ali samo u prvih 15
dana rada PRO-a je bilo softverskih problema i nešto malo hardverskih što
je prouzrokovalo greške dok je korisnik online.
Ovde je to sasvim normalna pojava i pravo je iznenađenje da sistem radi
kako treba kad se neko uloguje.
Dakle, izuzimam probleme loših linija i posmatram samo ono što se događa
dok je korisnik na vezi. Nebuloze kakve se ovde događaju povodom tog
pitanja je bilo moguće videti samo na Pingvinu dok je radio.
kritika.437cnenad,
-> #402, biber=> lepo funkcioniše. Povremenim (a kad se malo prisetiš i preračunaš
Lepo je subjektivna stvar.
kritika.438cnenad,
-> #385, corto=> drustvene firme najradije da uzmu pare, a da ne ispune obaveze prema
=> visak.... Dok je SezamNet deo BIGZ-a... Ako te zanimaju moja iskustva sa
Da li je BIGZ DP ili firme koje ga čine s obzirom da je holding kompanija
i da ona pride u svom imenu ima doo a zna se šta to znači ?
kritika.439cnenad,
-> #398, djcorto=> OK, probaj da za ovu konferenciju napravis nesto kao bilten u
=> civ.savetu za mesec septembar, recimo do ponedeljka u ponoc.
Veoma teško s obzirom da bi najveći deo biltena trebalo da budu obrisane
poruke po pitanju tekućih problema. Sada ostaje mogućnost da se samo ubace
telegrami čestitiki i podrške zbog ukidanja sankcije.
kritika.440cnenad,
-> #390, corto=> Ja kao ko-moderator civilizacije odgovorno tvrdim: NE ;)
Zahvaljujem na informaciji mada bih voleo da dobijemo zvaničan odgovor od
Upravnika sistema.
Shodno odgovoru, moje mišljenje da su moderatori OBAVEZNI da rade FAQ pada
u vodu pa je shodno tome ostavljeno njima na dobru volju i slobodno vreme
da to urade.
kritika.441cnenad,
-> #396, djcorto=> Hm, trebalo bi da se podsetimo svih obecanja na oba sistema kad
=> smo se pretplacivali ... :)))
Imam utisak da ovde misliš na PRO i NET. Hajde da se podsetimo, zašto da
ne ?
*** odmah upozorenje, brojka od enormnih NNNNN chr u OLR-u je tačna pa
oni sa slabijim srcem neka je preskoče
Šta nam je nudio VALEX ? (napomena da je ova poruka poslata dok je sistem
još uvek radio pod ZZ-ovim softverom, dok još nije stavljen Dragišin a
kamoli Draganov.
valex, 07.12.95. 03:45
----------------------
Poštovani korisniče,
Pripala mi je čast i zadovoljstvo da Vas obavestim o unapređenju sistema
koje je u toku. U prvoj izmeni možete uživati već od ovoga trenutka,
ukoliko posedujete brže modeme - na sistemu su instalirani modemi 14400
bps. Vrlo važan segmenat unapređenja je i potpuna zamena programa koja
rukovodi sistemom, što donosi mnoge novine na koje ste dugo čekali:
- unapređen MAIL režim, sa potpunom bezbednošću privatnosti poruka
- GROUP režim prerasta u privatni konferencijski sistem
- napredniji konferencijski sistem
- novi offline reader
- puna podrška bidirekcionim protokolima
U interesu komfornosti rada, prelazak će biti potpuno transparentan za
korisnike, a obaviće se u narednih nekoliko dana. Takođe, da bi se korisnici
navikli na novi sistem, postojeća pretplata se produžuje za period od mesec
dana, koliko smatramo da će trajati prelazni period. Ono što je možda
najvažnije, koncepcija sistema je potpuno okrenuta prema Internetu - od
Nove Godine sleduje nadogradnja Unix serverima, ali će sistem već u
samom startu nuditi neke od prednosti tog operativnog sistema.
***************
Vrlo kratko i šturo reklamno obaveštenje koje je 50% odrađeno. Šarene laže
za malu decu ćete pronaći u porukama koje su pristizale u ovu konf. u
poslednje vreme.
Šta je ZZ otkucao ? (nepotrebno i duplirano isečeno)
zzivotic, 06.12.95. 23:03
-------------------------
Pre nešto više od šest godina osnovali smo Sezam, sistem za modemske
komunikacije. Malo ko je mogao da predvidi tok ovog projekta - u prvi mah
veliki uspeh, koji je učinio Sezam najvećim sistemom ove vrste u Jugoslaviji
(pa i šire), a zatim period stagnacije koji, po našoj proceni, ugrožava sam
opstanak sistema i čini besmislenim naše napore da ga i dalje održavamo.
Sezam je postao to što jeste kako zahvaljujući usvojenoj koncepciji i softveru,
tako i zbog podrške koju je dobijao kroz časopis "Računari" - ljudi iz
Redakcije "Računara" (bez obzira na sve kadrovske promene koje su se događale u
Redakciji) su verovali u Sezam i svakodnevno radili na njegovom održavanju i
unapređenju. Međutim, Sezam je kroz pet godina komercijalnog rada bio na repu
interesovanja kuće BIGZ, na čiji su se račun slivali svi njegovi prihodi.
Obaveze koje je preuzeo potpisavši Ugovor sa nama BIGZ je uvek izvršavao
nevoljno, sa ogromnim zakašnjenjima koja su, zbog inflacije, često
obezvređivala ono što je najzad stizalo. Bilo kakvo ulaganje novca u širenje
sistema uvek je predstavljalo veliki problem, moralo se rešavati kroz složene
kompenzacione aranžmane, što je uvek odnosilo mnogo vremena. Čak i tekuće
održavanje sistema (neophodne popravke opreme) moralo je da se odlaže, često
unedogled. Nove linije, nova oprema i angažovanje novih ljudi koji bi pomogli
da se sistem kvalitetnije održava postalo je misaona imenica.
Situacija je tokom ove godina lošija nego ikada, pošto BIGZ već mesecima ne
ispunjava obaveze ni prema moderatorima konferencija, ni prema ljudima iz
Redakcije "Računara", ni prema nama, svojim poslovnim partnerima u ovom
projektu. To, naravno, nije učinilo da bilo ko od nas prestane da radi svoj
posao, ali je mnoge nateralo da se zapitaju dokle se tako može ići i kakva je
zapravo budućnost Sezama.
***********
Toliko od oproštajne poruke, a sada malo EPP-a
***********
godine. Na održavanju sistema i moderisanju njegovih konferencija radiće mnogi
ljudi čiju ste stručnost već upoznali prateći Sezamove konferencije, ali će u
samoj organizaciji biti i mnogo izmena koje su plod iskustava koja smo ovde
stekli. Jedan od osnovnih trendova biće čvršće povezivanje: trudićemo se da
sistem ostvaruje direktne veze sa drugim domaćim i stranim sistemima i da
korisnicima ponudi dostup do što šire računarske mreže. U tom smislu, u
završnoj je fazi on-line povezivanje sistema SezamPro sa YU Internetom, koje će
najverovatnije krenuti u probni rad zadnjih dana ove godine. Korisnici SezamPro
biće u mogućnosti da šalju i primaju elektronsku poštu na druge sisteme, da
SezamPro-u direktno pristupaju sa drugih sistema, prate i učestvuju u radu YU
Internet konferencija, a odmah posle toga biće omogućen i telnet sa SezamPro-a
na druge računare vezane u YU Internet. Povezivanjem YU Internet-a sa svetom
biće im omogućen i direktan pristup globalnom informatičkom autoputu.
Sistem trenutno raspolaže sa 8 javnih linija (na telefonskom broju
011/3222-592) na kojima su instalirani V32bis/V42bis 14400 modemi. Nadamo se da
ćemo već početkom iduće godine moći da Vas obradujemo daljim povećanjem broja
linija.
Iako će SezamPro prenositi konferencije sa drugih mreža, posebna pažnja biće
posvećena konferencijama koje se razvijaju na samom sistemu. Kombinacijom
tehničkih mera i intenzivnijeg održavanja, obezbedićemo da "šuma" u
konferencijama bude što manje, da poruke budu jasno podeljene po temama i da
pronalaženje željene informacije bude znatno efikasnije. Snalaženje će biti
olakšano i novim off-line reader-om koji će biti promovisan na dan početka
komercijalnog rada sistema, kao i novim naredbama i funkcijama ugrađenim u
softver.
SezamPro će raditi na novom softveru koji, premda u značajnoj meri kompatibilan
sa postojećim Sezamovim softverom, obezbeđuje razne nove usluge i brojna
unapređenja koja će rad učiniti efikasnijim - neće, na primer, biti promena
brojeva privatnih poruka zbog brisanja, konferencija u mnogo tomova... na
razvoju softvera će se svakako raditi i tokom naredne godine. Umrežavanje sa
drugim sistemima zahteva i promenu hardverske koncepcije: SezamPro će, od mreže
DOS računara pod Novell NetWare operativnim sistemom, prerasti u mrežu Windows
NT servera i klijenata. Portiranje softvera na 32-bitnu platformu omogućiće ne
samo brži i sigurniji rad, već i PPP veze korisnika sa Internetom i uklanjanje
nekih memorijskih ograničenja koja su do sada otežavala instalaciju eksternih
aplikacija.
**************
Sve ovde opisano je odrađeno za nepunih 9 meseci. Ponešto i više od toga.
Sa stanovišta korisnika, problema je bilo vrlo malo, u početku da, zbog
čega su dobijali takođe kritike.
**************
kritika.442cnenad,
-> #397, djcorto=> Molim upravu da uslisi molbu korisnika cnenad kako bi ispunio
=> preuzetu obavezu izrade FAQ na temu Internet, ili exec za
=> recepte, ili Sezam kuvar (nepotrebno precrtati) u roku od ...
Jel mogu sva tri ? U roku od 20 dana ?
=> dana. Posle obavljenog posla korisniku kao nagradu ostaviti isto
=> vreme, ili, ako nije obavio posao kako valja ;) smanjiti mu vreme
=> na 3x20 minuta.
Može, ali prvo svečano potpisivanje Ugovora koji će verifikovati generalni
direktor BIGZ-a.
Ko procenjuje da li je posao obavljen kako valja i koji su kriterijumi ?
=>> Nema nista vise dzabe.
Nema, ali nema više ništa ni na reč :)
=> Ni softver ? ;>
Kakav softver ?
kritika.443cnenad,
-> #422, dekik=> Vi samo objasnjavate,a nikad se na izvinjavate....
Dobro je i tako, ne valja kad ćute...
kritika.444cnenad,
-> #430, veca=> Imao je novac!
Opet ja moram da pitam, jel' ovo ovde socijala, šta li već ili sistem
koji posluje komercijalno, naplaćuje svoje usluge, daje svoj reklamni
prostor za hardver ? BTW novac je i ranije BIGZ uložio u tel. linije.
Pošto tako zdušno braniš nemoć daljeg rasta broja linija, jer tobože
nema para i napredovanja sistema što svi želimo, kako se onda objašnjava
izjava mog imenjaka o novih 60 linija ?
kritika.445cnenad,
-> #431, veca=>>> isti lutrija: resume, autoexec, ČC, System error, ( reklama ;) )
=>
=> Meni se jako malo od toga dešava, a i kad se desi ne dobijam
Pa i meni, ali zato jer zovem jednom u toku dana. Lepo evlad i napisa,
svako logovanje je lutrija. Veoma, zaista veoma su retke situacije da je
od ulaska do izlaska na sistem sve ispalo kako treba.
=> Jeste :) probaj da je nabaviš pa ćeš da vidiš kako će sve samo od
=> sebe nestati :)
A i ti hoćeš jednu privatnu raskrsnicu ? Imam ja jednu na iznajmljivanje.
Drugu sam već poklonio Evladu.
kritika.446cnenad,
-> #433, veca=> Pa potrudi se malo, daj konkretan doprinos, koji će biti znatno
=> iznad upoređivanja ko je bolji. Nadam se da to nije tvoj domet :)
Ti si nova ovde ? ;) Šaraj malo... :))
Šalu na stranu, po meni moj konkretan doprinos je mnogo veći nego što
misliš ali nemam nameru da se sa tim hvalim, o tome diskutujem ili o tome
prosuđujem.
kritika.447cnenad,
-> #426, veca=> Ne ideš ti nigde :) i pro je naš ;))
Nije, njihov je. ;)
kritika.448cnenad,
-> #427, veca=> Nisam primetila da te neko tera?
To se radi posredno. Snižavanjem kvaliteta usluge, brisanjem poruka...
kritika.449cnenad,
-> #429, veca=> Valjda sude po sebi.
I ti veruješ da neko šalje takve mail-ove ? Prvo, nema potrebe da se šalju
mail-ovi jer mislim da sve probleme i nesuglasice možemo raspraviti ovde
u konf. Drugi razlog zašto ne verujem da neko šalje takve mail-ove je
veoma velika mogućnost da njegov username dobije lockout.
Na paranoju imenjaka o fake userima, mogu samo grohotom, evo ovako :>>>>>>
da se nasmejem. Ko to normalan plaća po 7-8 naloga, da bi eventualno
vređao i pljuvao i da mu pare odmah propadnu.
Mada, ko zna, možda ima onih koji smatraju da su i te pare vredne bacanja.
kritika.450cnenad,
-> #434, veca=> da ima tome tri godine, onda to više ide na dušu bivšoj, a manje
=> sadašnjoj upravi.
Lepo je podsetiti se kako je bilo, izvući neka pozitivna iskustva i
krenuti dalje. Neko izgleda zna kuda treba da ide, neko nažalost ne.
=> uvek ne znam šta da radim tamo (na internetu) jer mi nije
Imaš ovde, zamisli ironije, temu u kojoj si sve mogla da saznaš što te
interesuje, naravno jer nema FAQ-a.
=> obezbeđen pristojan olr, pa nisam ni čitala poruke iz
OLR postoji. Da li ćeš ga koristiti ili ne to je već tvoja subjektivna
stvar. Postoje i konvertori za SDW/SOR 2.30
=> I zašto samo spantiću svaka čast, i ostali moderatori nisu ovde u
Spomenut je u kontekstu FAQ-a o Internetu. Naravno da i ostalima treba
reći "svaka čast", evo nekima i unapred, da ne moram posle da šaljem
poruku.
=> rade dobrovoljno i kad se ratosiljaju ostalih obaveza. Čudno kako
=> imaš razumevanja za onog ko ti se dopada, a za druge ne.
Prebrzo donosiš pogrešne zaključke.
kritika.451mdimitrijevic,
-> #418, mmarkovic> Znate li koliki su mi tel.racuni? 60-70 dinara mesecno od kako
> zovem stedljivo i to samo NET (po jeftinijoj tarifi)!!! Pre toga,
> dok mi nije istekla pretplata na PRO-u i znatno vise.
Jeste sum, ali ... Meni su racuni od 150 (desi se) do 450 dinara.
Zovem iz daleka, najcesce onom tarifom u kojoj uspem da dobijem sisteme.
Zovem PRO i NET, ponekad jos po neki sistem i u 97% slucajeva samo skidam
PAD. Zamisli da se jos nakacim i na Internet, ili ne daj boze da CHAT-ujem
ili igram SUB, pa ceo mesec bi morao da radim samo telefon da platim.
kritika.452mdimitrijevic,
-> #413, basrak> Pa sad, zavisi sta... Probaj da odradis pretragu novih fajlova po
> dir-ovima i sl. Sva pretrazivanja pro radi brze. Cak bih rekao i u
> poredenju sa pentium nodovima ovde (?)
Ovo sa fajlovima sam zaboravio da pomenem. Tacno je to sto kazes.
Zato i pretrazujem direktorijume na NET-u kad bas moram. Ali Zak je vec
pricao o ovome, nista se nece promeniti dok se potpuno ne promeni fajl sistem.
> Inace, tacno je da u poslednje vreme pro drasticno sporije pakuje pad nego
> pre pa samim tim i nego net. A i pre dolaska pentium nodova mi se cinilo
> da tu operaciju onaj jedini 486 nod na net-u radi brze nego pro.
Pa PRO jeste nekako oduvek sporije pakovao. Pitanje je da li je
stavljena maximalna kompresija kao default. Na PRO-u jeste. Mada sam ja vise
mislio na skidanje poruka u PAD nego na samo pakovanje PAD-a.
kritika.453mdimitrijevic,
-> #417, ognjen> Ja. :) "Daj mi boze da postanem faca" od MDavea se zavrsava
> (valjda) ovako: "a ako mislis da sam ruzan, glup ili mator, daj
> mi barem da budem fajl moderator". :) Neprevaziden je. Slava mu.
Sta je bilo sa MDAVE-om ? I ima li gde ovo u celini.
kritika.457acrnjin,
-> #394, dzakic
>> Nemoj drugima davati svoju sifru i sve ce biti u redu.
!?!?
1.) drugima ne dajem svoju sifru..
2.) problem je u tome, kako to da je vreme koje mi je ostalo za danas
manje od vremena koje mi je ostalo za seansu!?
tu jedino softver moze biti kriv.
ACR
kritika.458lexus,
-> #418, mmarkovic=> Dok nema dovoljno linija stvarno treba podeliti resurse za ozbiljne
=> i neozbiljne stvari. Ne može više od n/3 korisnika u chat, ne može
=> više od n/3 korisnika u game...
Moglo bi... Ali ne celog dana, nego u odredjenim intervalima...
Recimo od 21 do 24h. Budući da tada svi zovu, tako da je i zauzeće
najveće. Posle ponoći ionako zove retko ko radi ozbiljnih stvari,
tako da chateri u to vreme mogu da rade šta hoće. :)
=> I NET-u, i PRO-u i EuNet-u mogu da zamerim što ne urade više na
=> realizaciji POP-ova.
Što jes jes... Plaćam 20din. NET, a 140din. tel. račun...
kritika.459lexus,
-> #449, cnenad=> Na paranoju imenjaka o fake userima, mogu samo grohotom, evo ovako
=> :>>>>>>
Ne stvarno... Voleo bih kada bi mi nenad nabrojao te fake usere, budući
da ja u kritici vidim samo ljude koje već dugo vremena vidjam po
sistemu. Naravno, uvek postoji mogućnost da su fake useri upravo oni
koji brane sistem ;)
kritika.460lexus,
-> #430, veca=> Imao je novac!
Pa neka ga i ovde naprave :)
Imaju štampariju ;)
kritika.461lexus,
-> #431, veca=> Meni se jako malo od toga dešava, a i kad se desi ne dobijam
To ne bi smelo da se dešava ni ljudima koji provode 90 min. na
sezu dnevno, a ne ljudima koji se loguju jednom dnevno ili tri
puta po pet minuta...
kritika.462lexus,
-> #432, veca=>>> se događaju na sistemu. Nadam se samo da ih neće biti previše.
=>>> Ima ljudi sa slabim srcem koji to ne mogu podneti.
=>
=> Onda neka se leče gde treba, a ne ovde.
Onda da se prilikom prijavljivanja ne SezamNET napišu
kontraindikacije ;>
Zabranjeno za ljude sa slabim srcem... Mogućnost nervnog sloma
usled učestalih ^C-ova, izaziva česte glavobolje i vlasnicima, a
kako neće korisnicima...
Tako bi bilo najbolje ;)
kritika.463lexus,
-> #434, veca=> Tačno, stigao internet, meni stigla uplatnica sa pro-a, a ja još
=> uvek ne znam šta da radim tamo (na internetu) jer mi nije
Kupi Računare 120, sve će ti biti jasno ;)
kritika.464lexus,
-> #439, cnenad=> Veoma teško s obzirom da bi najveći deo biltena trebalo da budu
=> obrisane poruke po pitanju tekućih problema. Sada ostaje mogućnost
=> da se samo ubace telegrami čestitiki i podrške zbog ukidanja
=> sankcije.
Ja znam da bih poruku 2.2828 u ovoj konferenciji stavio kao najlepšu
i najvažniju poruku SezamNET-a od početka njegovog rada...
Mnogo, ali mnogo dobra poruka ;)
A tek onih 8 ili 9 obrisanih odgovora na tu poruku što su bili
dobri... Demokratija, pa to ti je ;)
kritika.465corto,
-> #422, dekik> Vi samo objasnjavate,a nikad se na izvinjavate....
I kako sada moderator konferencije treba da se ponasa ? Ako ti nije
stalo do odgovora, nemoj ni postavljati pitanje, a ako postavljas
pitanje samo da bi nipodastavao trud koji je neko ulozio da ti odgovori,
onda se nemoj sledeci put buniti kada na neko pitanje ne dobijes
odgovor. I da si dobio izvinjenje (a ne znam zasto ti je ono bilo
potrebno), verovatno bi i njega pakosno prokomentarisao.
kritika.466corto,
-> #437, cnenad> => lepo funkcionise. Povremenim (a kad se malo prisetis i
> preracunas
> Lepo je subjektivna stvar.
Dobro, daj da zakljucimo :) Kad neko izjavi da nema problena sa Netom,
to je subjektivna stvar, kad neko kaze da ima problema sa Proom, i to je
subjektivna stvar, a kada se navede da sa Netom ima problema a sa Proom
nema, to je onda objektivno :)
kritika.467corto,
-> #442, cnenad> Ko procenjuje da li je posao obavljen kako valja i koji su
> kriterijumi ?
Onaj ranije pominjani eticki komitet :))))
kritika.468corto,
-> #449, cnenad> da se nasmejem. Ko to normalan placa po 7-8 naloga, da bi
> eventualno vredao i pljuvao i da mu pare odmah propadnu.
Setimo se piromana ;)
kritika.469djcorto,
-> #442, cnenad> Jel mogu sva tri ? U roku od 20 dana ?
E, sad je ternutak da mailom kontaktiras upravu i da se
dogovorite :) Nemoj sva tri, to je veliki posao za 20 dana :)
Valjda radis jos nesto u zivotu ?
> Ko procenjuje da li je posao obavljen kako valja i koji su
> kriterijumi ?
Kao i u svakom poslu, ovo je stvar dogovora, ugovora, sporazuma,
nazovi kako hoces, izmedju narucioca i azvrsioca posla.
> Kakav softver ?
Ama, aluzija na ovdasnji jako rasprostranjen obicaj da se placa
svaki bajt softvera koji se koristi. Pokusaj sale, radi
razvedravanja situacije :)
kritika.470djcorto,
-> #447, cnenad> Nije, njihov je. ;)
Jeste nas. Sezam je jedan, pocepao se on u koliko hoce frakcija.
Ko se gde vise javlja iz zasto je pitanje tehnicke, materijalne,
i licne prirode. Cim se umesaju ukusi, diskusija gubi smisao.
kritika.471djcorto,
-> #453, mdimitrijevic> Sta je bilo sa MDAVE-om ? I ima li gde ovo u celini.
Cini mi se u staroj konferenciji sezam. U vreme raznih prevrata
ovde, i konverzijama formata baza, mislim da je ta konferencija
poginula. Bilo je svega na PROu, no, kako sada vidim, nijedne
stare konferencije vise nema ????
Cuo sam dve varijante - da stare konferencije nisu konvertovane
u novi zapis, sto, naravno, nije prioritet, i da je disk PROa sa
tim konferencijama pukao i da je sve to izgubljeno.
Steta :( Ne zbog pljuvacine o kojoj pricamo, bilo je tamo mnogo
lepsih i vaznijh stvari :)
kritika.472mikis,
-> #279, vimm+> Bogami, meni samo sa SezamNet-om. Iako redovno zovem još četiri sistema,
+> ni na jednom me još nije dočekalo _pucanje ansija_ ili _^C_.
Pobogu, šta si se uhvatio za to "pucanje ansija" - em je lepo objašnjeno
zašto se to dešava(lo), em se to, bar meni, desilo svega tri ili četiri puta,
poslednji put pre više meseci...
kritika.473mikis,
-> #295, cnenad+> SEZAM PRO je mogao, ne baš sutra u podne ali bilo je brzo i efikasno.
Daj mi 50-ak hiljada ekija i dobićeš ih... ako treba i sutra popodne ;)
kritika.474mikis,
-> #375, acrnjin+> Moguce.. ali na Prou mi se nikad nije desilo ista slicno ^C ili System
+> Error, mada se nesecam kada su se oni meni ovde dogodili.. zapravo, bar
Jeste, ali meni je, na primer, od kad je Pro počeo sa radom (i to kao
Pro-ba) pa do pre mesec-dva dana zvanje istog predstavljalo pravu lutriju -
ako bi upao na neki nod koji radi na 12000, nije bilo _teorije_ da ostanem
duže od dva minuta; na 14400 situacija je bila nešto bolja - veza bi trajala i
do 15 minuta (ne znam da li da stavim :( ili ;). Pretplatnik sam Pro-a (i to
nameravam i da ostanem), pošteno sam platio za usluge sistema koje zbog
pomenutih razloga gotovo da nisam mogao da koristim, pa ipak nisam sedeo
administratorima šest meseci za vratom i svaki dan slao po deset poruka
kojima se žalim na pucanje veze ili neke treće probleme - jasno mi je da na
tom, kao i na ovom, i na svim drugim sistemima postoje neke objektivne teškoće
koje su van moći administratora (i vlasnika) sistema.
Na sreću, stanje na SezamProu se najzad popravilo, a ne sumnjam da će se u
najskorije vreme popraviti i ovde :)
kritika.475vimm,
-> #434, veca=> uvek ne znam šta da radim tamo (na internetu) jer mi nije
=> obezbeđen pristojan olr, pa nisam ni čitala poruke iz
Za Internet ti OLR ne treba :)
kritika.476vimm,
-> #433, veca=> Pa potrudi se malo, daj konkretan doprinos, koji će biti znatno
=> iznad upoređivanja ko je bolji.
Prelistaj malo i ostale konferencije, npr PC..., pa ćeš videti koliko
je čovek korisnih informacija poslao.
=> Nadam se da to nije tvoj domet :)
I ja!
Pozdrav Vladimir
kritika.477vimm,
-> #447, cnenad=> Nije, njihov je. ;)
Na svu sreću :)
kritika.478mikis,
-> #336, evlad+> se ako ovde vređam nečija osećanja, ali početnik dok provali da
+> postoji help, i kako se koristi ...)
Daleko od toga da mislim ili tvrdim da je sve savršeno, ali ako neko ne
ume da otkuca "help" ili "?" kada mu treba pomoć, usudio bih se reći da taj
nema ni osnovnu računarsku pismenost :(
kritika.479ljubisha,
-> #465, corto> > Vi samo objasnjavate,a nikad se na izvinjavate....
> odgovor. I da si dobio izvinjenje (a ne znam zasto ti je ono bilo
> potrebno), verovatno bi i njega pakosno prokomentarisao.
Tvoje mišljenje. Čovek je izneo svoje kao što ću i ja svoje. Nisam do-
čekao izvinjenje a ni najobičnije objašnjenje ko je kriv (ili šta) za moje
isključenje pre neki dan. Ako se to desilo njihovom krivicom onda bi trebao
da vidim i objašnjenje i izvinjenje a ako se desilo zbog 'više sile' onda
bi i objašnjenje bilo savršeno dobro. Makar i u mail.
kritika.480cnenad,
-> #471, djcorto=> Cuo sam dve varijante - da stare konferencije nisu konvertovane
=> u novi zapis, sto, naravno, nije prioritet, i da je disk PROa sa
=> tim konferencijama pukao i da je sve to izgubljeno.
Obe varijante su tačne. Prvo, jeste pukao disk na kojem su bile stare
konf. Dalje, postoji, normalno bekap, i čeka se samo ta prokleta konverzija,
koja se valjda i ovde čeka, zar ne ?
Ni ja ne bih voleo da takvo blago tako nestane. Da li se varam ili i ti imaš
utisak, da nas to čeka ?
kritika.481cnenad,
-> #468, corto=>> da se nasmejem. Ko to normalan placa po 7-8 naloga, da bi
=> Setimo se piromana ;)
Nema potrebe da se sećamo Piromana, koji je, stvarna osoba, koji je platio
svoj nalog, pod svojim imenom, izvređao koga je hteo i dobio lockout.
Dakle, jedna od retkih osoba koja smatra da je svoje pare dobro uložila.
kritika.482cnenad,
-> #472, mikis=> Pobogu, šta si se uhvatio za to "pucanje ansija" - em je lepo objašnjeno
=> zašto se to dešava(lo), em se to, bar meni, desilo svega tri ili četiri
=> puta, poslednji put pre više meseci...
Eto, malopre, oko 13:10, po prvi put :) odmah nakon login-a.
kritika.483cnenad,
-> #473, mikis=> Daj mi 50-ak hiljada ekija i dobićeš ih... ako treba i sutra popodne ;)
Zaradi ih.
kritika.484cnenad,
-> #475, vimm=> Za Internet ti OLR ne treba :)
Vladimire, nisi razumeo Vesnu. Ona nije mogla da pročita i da se informiše
na PRO-u o Internetu i početku korišćenja takvih servisa zato što ne prati
konf. "jer nema pristojan OLR". Nije ni tražila OLR za Internet.
kritika.485alec,
-> #448, cnenad> To se radi posredno. Snizavanjem kvaliteta usluge, brisanjem
> poruka...
Ne, to se radi ovako: prvo ti obrisu autoexec ili poruku pa se ti onda
zalis a oni ti kazu `ako vam se ne svidja sistem izvolite preci na drugi`
kritika.486vimm,
-> #472, mikis=> Pobogu, šta si se uhvatio za to "pucanje ansija" - em je lepo objašnjeno
=> zašto se to dešava(lo), em se to, bar meni, desilo svega tri ili četiri
=> puta,
Zato što mi SMETA jer me ometa u normalnom (neko reče konfornom) radu,
jer posle toga moram da prekinem vezu (i impuls ode uzalud), pa ponovno
čekanje na dobijanje veze, koje zna da potraje ako 'zvoni u prazno' itd.
=> poslednji put pre više meseci...
Poslednji put prošle nedelje...
Pozdrav Vladimir
kritika.487vimm,
-> #466, corto=> Dobro, daj da zakljucimo :)
daj...
=> a kada se navede da sa Netom ima problema a sa Proom
=> nema, to je onda objektivno :)
Tačno tako, dobar zaključak ;)
kritika.488dr.grba,
-> #424, kojot>> Kritike na tvoj racun sluze da te isprave ako negde gresis. A ti ih
>> ne priznajes i ne uvazas. Kazes radis po svom nahodjenju, zar zaista
>> mislis da si bezgresan, bog, velika vlast sistema SezamNet.
Ne, ništa od ovoga ja ne smatram. Kažem da radim po svom nahođenju za
to što smatram da sam grešan, mali. A što se tiče vlasti:
>> komplekse, ali ti iz sveg srca zelim da zadrzis tu svoju sacicu
>> vlasti i ne dozvolis da ti je iko uzdrma, mozda ti pomogne.
zahvaljujem ti na toplim i iskrenim željama. Kada bi mi još objasnio
kakvu ja to vlast imam bilo gde osim nad sadržajem hard diska svog
računara, bio bih ti još više zahvalan.
kritika.489dr.grba,
-> #425, kojot>>> pismenoj formi.
>>
>> A, jedan moderator rece SezamNet je BBS tog casopisa.
I da dodam još nešto, a ovo je replika na mnogo poruka tipa
"razgovarali čovek i moderator"...
Govorim samo u svoje lično ime, a biću toliko drzak ("što tebi nije
teško", reći ćete vi) da tvrdim da imam dosta istomišljenika među
moderatorima o sledećem:
dozvolite situaciju u kojoj je neko ko je moderator istovremeno i
korisnik ovog sistema. Molim vas da se malo stišate i razmislite da
li je onu, i slične opaske napisao dr.grba moderator ili dr.grba
korisnik.
Sad replicirajte do mile volje, cedite suvu drenovinu, dao vam Bog
slobodnog vremena, zdravlja i sreće.
Pozdrav, dr.grba korisnik, lični poznanik dr.grbe moderatora
kritika.490dr.grba,
-> #440, cnenad>> Shodno odgovoru, moje mišljenje da su moderatori OBAVEZNI da rade FAQ pada
>> u vodu pa je shodno tome ostavljeno njima na dobru volju i slobodno vreme
>> da to urade.
Ja svoje obaveze shvatam najpre moralno, pa tek onda materijalno.
Ako dobijem nalog na napravim FAQ, ja ću to i učiniti.
kritika.491dr.grba,
-> #450, cnenad>> => rade dobrovoljno i kad se ratosiljaju ostalih obaveza. Čudno kako
>> => imaš razumevanja za onog ko ti se dopada, a za druge ne.
>>
>> Prebrzo donosiš pogrešne zaključke.
A ti pogrešne zaključke donosiš natenane, kako stvari stoje.
kritika.492vimm,
-> #484, cnenad=> Vladimire, nisi razumeo Vesnu. Ona nije mogla da pročita i da se informiše
Izvinjavam se Vesni
Vladimir
kritika.493corto,
-> #481, cnenad> Nema potrebe da se secamo Piromana, koji je, stvarna osoba,
> koji je platio svoj nalog, pod svojim imenom, izvredao koga je
> hteo i dobio lockout.
I jos 5-6 pride, i nastavio da se javlja jos mesecima posle toga, do
duse malo smirenije ;)
kritika.494corto,
-> #483, cnenad> Zaradi ih.
Dakle, kako je Pro zaradio te pare ? Da se odmah razumemo, na one price
o "stranim placenicima" i "prodanim dusama" ne nasedam, ali mi se ipak
cini da su pare dobili "na lepe oci" :)
kritika.495corto,
-> #487, vimm> Tacno tako, dobar zakljucak ;)
Ako nesto izvuces iz konteksta, onda ne mozes ni pravilno da zakljucis.
Sve mi se cini da ti logika slabo ide kad padnes u vatru ;)
kritika.496corto,
-> #479, ljubisha> Tvoje misljenje. Covek je izneo svoje kao sto cu i ja svoje.
Nemam nista protiv tudjeg misljenja kada se izrazi na pristojan nacin.
Mozda je razlog sto mnoga pitanja ostaju bez odgovora upravo nacin na
koji neki korisnici reaguju kada dobiju odgovor.
kritika.497sale.car,
-> #420, dekik >> Kraj rada u Pet 18.10.96 21:42
>> Proveli ste na vezi 213 h 47 min 27 sec. ?!?!?!?!
>> Za danas vam je ostalo ukupno jos 0 sec.
>> dekik, hvala na pozivu. Dovidenja!
Neko je meeeeenjao vreme on-line ;))))))))))
... Pozdrav, Sale.Car
kritika.498sale.car,
-> #435, mmarkovic > Meni je to vid oslobodjenja, ...
Mm> A da upišeš jogu? ;)))
Jock... Techno me oslobadja :)
... Pozdrav, Sale.Car
kritika.499evlad,
-> #393, corto=- Moderatori nemaju svoju liniju, vec se javljaju na isti broj koji
=- koriste i svi ostali korisnici. Vecina od njih su zaposleni ljudi, koji
koliko me sećanje drži, u vreme ZZ-a je postojala linija za _održavawe_
sistema, kada bi se _običan_ smrtnik na nju okačio, dobijalo se
tako neko lepo upakovano objašnjenje ... (eh što ne sačuvah log)
naravno ta linija je u ono vreme bila 14400.
kritika.500evlad,
-> #389, sale.car=- Slazem se s tobom... Btw, ja nesto i nisam primetio neku
=- nepouzdanost... Ali zameram zbog onog menjanja autoexec-a
dešavalo se da u moj pad _upadnu_ poruke iz grupa u kojima nisam član.
par puta se desilo da je stigao pad s _puknutim_ ansijem.
kritika.501evlad,
-> #399, djcorto=- Sta biste rekli kada bi na sistemu osvanula poruka da se mole
=- korisnici da odvoje po sat vremena dnevno radi dezurstva u
=- redakciji, odnosno prostorijama Sezama ?
pouzdanost ?
=- Ko bi se, od ovde prisutnih i glasnih, odazvao pozivu ?
ja sam korisnik, a ne _portir_
kritika.502evlad,
-> #403, mdimitrijevic=- Nije da ovo nema veze, ali NET stvarno brze skida poruke u PAD. Ako
=- je na PRO-u i 3-4 korisnika opet nije, skoro, nista brze. Ovo nije
=- kritika, ZZ je dobar programer i mora da postoji neki razlog zasto je
=- to tako.
Zbog organizacije baze poruka.
Ovde se uvek posle 10.000 otvara novi tom konferencija, dok je tamo
konferencija otvorena koliko btrieve podnosi (da ne lupam iz glave)
nije sve jedno _preveslati_ 10.000 i 100.000 slogova.
kritika.503spantic,
-> #425, kojot>> To mora da bude veca prerada, jer na te clanke kopirajt pored mene
>> ima i casopis u kome su objavljene. Ja to mogu da prepravim, ali ne
>> mogu bas direktno da kacim, barem ne bez odobrenja glodura i to u
>> pismenoj formi.
>
> A, jedan moderator rece SezamNet je BBS tog casopisa.
Hajde da razjasnimo zabunu. Da li ti je jasan pojam autorska
prava? Do sada ni jedan tekst koji sam napisao nisam predao u
javno korišćenje da svako može da ga navodi bez pitanja autora,
a ni ne nameravam.
Većina tekstova koje sam pisao su objavljena u časopisima, najveći
deo u Računarima. Računari imaju pravo na njihovo objavljivanje i ja
ne mogu sam da ih nigde drugde objavljujem u izvornom obliku bez
dogovora sa časopisom koji ih je platio.
Na Sezamu se objavljuju dodaci uz tekstove, izmene i dopune i
ponekad čitavi tekstovi. Ali tek pošto to odobri glodur.
Nadam se da je sada stvar jasnija.
kritika.504vimm,
-> #482, cnenad=> Eto, malopre, oko 13:10, po prvi put :) odmah nakon login-a.
Welcome to the club ;)
kritika.505vlad,
-> #445, cnenad> svako logovanje je lutrija. Veoma, zaista veoma su retke situacije
> da je od ulaska do izlaska na sistem sve ispalo kako treba.
Saucestvujem sa svima koji imaju toliko problema da im je komunikacija
bitno ugrozena, ali moja iskustva su daleko bolja od tvojih - upravo
obrnuta. Jedini problem mi je tesko dobijanje veze u vecernjim satima i
neprepoznavanje BUSY-ja, a ni jedno ni drugo nema mnogo veze sa time ko i
kako vodi ovaj sistem.
Primera radi, od kad je PRO uveo onih novih 15 nodova, ja na stari broj
*uopste ne mogu* da se ulogujem od kuce B((. Zovem iskljucivo PPP, onim
debilnim telnet programom, FTP mi ne prelazi 1200cps... To mi zaista
komplikuje zivot, ali osim jedne poruke u konferenciji nisam imao nameru da
dalje smaram sa tim. Kad problem postane opsti potrudice se da ga srede ili
ih nece biti - as simple as that. Zovem sa posla dok ne srede stvar i mirna
Backa.
> A i ti hoćeš jednu privatnu raskrsnicu ? Imam ja jednu na
> iznajmljivanje. Drugu sam već poklonio Evladu.
Ti si mi kolega i komsija, ali ovako nesto ispod tvoje tastature nije smelo
da prodje, bar ne bez smajlija B(.
kritika.506inferno,
-> #298, dr.grbaŮ│ ˙>> Odgovori tipa: kupi Računare broj 120 nisu primereni.
Ů│ ˙
Ů│ ˙ SezamNet je BBS časopisa Računari.
Preko njega treba povećati prodaju časopisa? ;) Ko hoće da
čita Računare taj će ih čitati, a ja koji nikad nisam kupio
ni jedan broj Računara (niti bilo kog drugog časopisa o
kompjuterima) ne verujem da ću ih kupiti zbog opisa nekog
programa koga mogu da provalim kad ga dobijem?
Pored toga, ovde kad se postavi pitanje očekuje se odgovor
(rešenje problema). Računari kao časopis nemaju nekakve
veze sa tim.
kritika.507vimm,
-> #495, corto=> Ako nesto izvuces iz konteksta, onda ne mozes ni pravilno da zakljucis.
Ništa nije izvučeno iz konteksta. U tvojoj poruci lepo piše:
=> Dobro, daj da zakljucimo :) Kad neko izjavi da nema problena sa Netom,
=> to je subjektivna stvar, kad neko kaze da ima problema sa Proom, i to je
=> subjektivna stvar, a kada se navede da sa Netom ima problema a sa Proom
=> nema, to je onda objektivno :)
Znači, nemati problema sa Net-om i imati problema sa Pro-om je subjektivna
stvar, dok je obrnuto objektivno i sa ovim sam se ja složio ;) jer smatram
da je zaključak ispravan :).
=> Sve mi se cini da ti logika slabo ide kad padnes u vatru ;)
Na žalost, tvoju i sreću, moju, još uvek smo daleko od 'vatre' :)
kritika.508mmisic,
-> #482, cnenad> Eto, malopre, oko 13:10, po prvi put :) odmah nakon login-a.
Čudno da se dešava samo određenim userima ;)
Meni se desilo svega jednom i to pre više meseci.
kritika.509djcorto,
-> #442, cnenad> Jel mogu sva tri ? U roku od 20 dana ?
E, sad je ternutak da mailom kontaktiras upravu i da se
dogovorite :) Nemoj sva tri, to je veliki posao za 20 dana :)
Valjda radis jos nesto u zivotu ?
> Ko procenjuje da li je posao obavljen kako valja i koji su
> kriterijumi ?
Kao i u svakom poslu, ovo je stvar dogovora, ugovora, sporazuma,
nazovi kako hoces, izmedju narucioca i azvrsioca posla.
> Kakav softver ?
Ama, aluzija na ovdasnji jako rasprostranjen obicaj da se placa
svaki bajt softvera koji se koristi. Pokusaj sale, radi
razvedravanja situacije :)
kritika.510djcorto,
-> #447, cnenad> Nije, njihov je. ;)
Jeste nas. Sezam je jedan, pocepao se on u koliko hoce frakcija.
Ko se gde vise javlja iz zasto je pitanje tehnicke, materijalne,
i licne prirode. Cim se umesaju ukusi, diskusija gubi smisao.
kritika.511djcorto,
-> #453, mdimitrijevic> Sta je bilo sa MDAVE-om ? I ima li gde ovo u celini.
Cini mi se u staroj konferenciji sezam. U vreme raznih prevrata
ovde, i konverzijama formata baza, mislim da je ta konferencija
poginula. Bilo je svega na PROu, no, kako sada vidim, nijedne
stare konferencije vise nema ????
Cuo sam dve varijante - da stare konferencije nisu konvertovane
u novi zapis, sto, naravno, nije prioritet, i da je disk PROa sa
tim konferencijama pukao i da je sve to izgubljeno.
Steta :( Ne zbog pljuvacine o kojoj pricamo, bilo je tamo mnogo
lepsih i vaznijh stvari :)
kritika.512djcorto,
-> #480, cnenad> Ni ja ne bih voleo da takvo blago tako nestane. Da li se varam
> ili i ti imas utisak, da nas to ceka ?
Na zalost, imam takav utisak. Pamcenje ljudi ovde je kratko, i
seze unazad do prvog problema ;) Sve sto je dobro se podrazumeva
i zaboravi. Konferencije Sezam su vrlo zanimljivo stivo, bas na
sve teme o kojima ovde ovih meseci ;( razglabamo. Ostalo, u tzv
strucnim konferencijama, je fantasticno obilje podataka divna
gradja za mnostvo naucnih titula - kad bi bilo pretrazivo ...
No, "njima" ((c) cnenad) naravno da pored Interneta i slicnog
nije prioritet da se vracaju stare konferencije.
kritika.513djcorto,
-> #481, cnenad> svoj nalog, pod svojim imenom, izvredao koga je hteo i dobio
> lockout.
Mnozina. SvojE nalogE - kako mu je jedan po jedan lockovan.
Koristio je i druge. Bio si ovde, secas se.
kritika.514djcorto,
-> #483, cnenad> Zaradi ih.
Svota koju je Mikis pomenuo je dobijena, a ne zaradjena. No, i
to treba umeti, tu se slazemo :)
kritika.515dekik,
-> #465, corto>> I kako sad moderator konferencije treba da se ponasa ? Ako ti nije
>> stalo do odgovora, nemoj ni postaviti pitanje, a ako postavljas
Nisam postavio pitanje nego sam samo prijavio Zakicu da nesto nije u redu
(njihovom krivicom a ne "visom silom" kao sto je neko spomenuo u nekoj
poruci).
>> odgovor. I da si dobio izvinjenje (a ne znam zasto ti je ono bilo
>> potrebno), verovatno bi i njega pakosno prokomentarisao.
Izvinjenje nisam ni trazio ali mislio sam da je to deo kulture.
btw: a i kod prethodnih problema(ne mojih) nisam primetio da se neko
izvinuo zbog toga i toga...
kritika.516dekik,
-> #496, corto>> Mozda je razlog sto mnoga pitanja ostaju bes odgovora upravo nacin na
>> koji neki korisnici reaguju kada dobiju odgovor
Tacno! Slazem se. Jos kad bi uz objasnjenje dobili i izvinjenje ne bi bilo
reakcija na odgovor.
Btw(moderatorima): kad ste pre stigli da obrisete poruku 9.497?
kritika.517cnenad,
-> #491, dr.grba=> A ti pogrešne zaključke donosiš natenane, kako stvari stoje.
Koje sam to pogrešne zaključke natenane doneo, kako stvari stoje ?
kritika.518cnenad,
-> #505, vlad=> Saucestvujem sa svima koji imaju toliko problema da im je komunikacija
=> bitno ugrozena, ali moja iskustva su daleko bolja od tvojih - upravo
Veoma mi je drago zbog ovog.
=> obrnuta. Jedini problem mi je tesko dobijanje veze u vecernjim satima i
=> neprepoznavanje BUSY-ja, a ni jedno ni drugo nema mnogo veze sa time ko i
Potpuno je isti slučaj i kod mene s time što skoro ni ne zovem u periodu
od 20 do 02 h. Neprepoznavanje busy-ja je do modema, naravno, a 14.4 koje
dosta često imam ovde su preko dana sa PRO-om samo mašta.
=> kako vodi ovaj sistem.
Naravno da nemaju, ali ti očigleno ne čitaš poruke u kojima sam opisao
druge probleme koji itekako imaju veze sa onim ko vodi ovaj sistem.
=> Primera radi, od kad je PRO uveo onih novih 15 nodova, ja na stari broj
=> *uopste ne mogu* da se ulogujem od kuce B((. Zovem iskljucivo PPP, onim
Kao što rekoh, sve preko 2.4 je sada za mene samo mašta i misaona imenica.
=> debilnim telnet programom, FTP mi ne prelazi 1200cps... To mi zaista
Probaj Procomm 2.1 ili 3.01. Sa njima sve lepo radi dok CPS kod FTP-a nema
veze sa Telnet programom.
=> Ti si mi kolega i komsija, ali ovako nesto ispod tvoje tastature nije
=> smelo da prodje, bar ne bez smajlija B(.
Uh, znam da je kasno, ali šaljem izvinjenje, ma stotinu izvinjenja i jedan
smajli koji je zaista, iskreno, samo omaškom ispušten O:)
:)
kritika.519cnenad,
-> #508, mmisic=>> Eto, malopre, oko 13:10, po prvi put :) odmah nakon login-a.
=>
=> Čudno da se dešava samo određenim userima ;)
Imam utisak da znaš nešto što mi ostali ne znamo ?
=> Meni se desilo svega jednom i to pre više meseci.
Ne čitaš poruke ? Rekoh, a sad ću po treći put. Pucanja ansija je bilo
previše za vreme Dragišinog softvera. Kad god sam ovo navodio, dopisao sam
komentar, da će i za ovaj biti prilike. Ne vidim ništa čudno ako sam to
i objavio da se dogodilo. Kao što rekoh, bilo je samo pitanje dana.
U petak predveče je opet bilo problema pa nisam poslao nijednu poruku
povodom tih pronlema. U trenutku kad sam se ulogovao Dragan je bio na vezi
i nešto menjao. Dogodile su se čudne stvari, na sledećem logovanju sam
ga pitao šta se događa, dobio korektan odgovor i kao što si mogao primetiti
nisam smarao nikoga.
kritika.520cnenad,
-> #512, djcorto=> No, "njima" ((c) cnenad) naravno da pored Interneta i slicnog
=> nije prioritet da se vracaju stare konferencije.
Hoćemo li sad malo da se zadržimo u domaćem ataru, da ne gazimo komšijama
oranje ? Zašto stare konf. nisu ovde prioret ?
kritika.521cnenad,
-> #514, djcorto=> Svota koju je Mikis pomenuo je dobijena, a ne zaradjena. No, i
Iako formalno deluje tako, ne bih rekao da je svota dobijena. Zarađena je
ona itekako za sve protekle godine originalnog Sezama. Ne poklanjaju se pare
tek tako.
kritika.522sale.car,
-> #420, dekik >> Kraj rada u Pet 18.10.96 21:42
>> Proveli ste na vezi 213 h 47 min 27 sec. ?!?!?!?!
>> Za danas vam je ostalo ukupno jos 0 sec.
>> dekik, hvala na pozivu. Dovidenja!
Neko je meeeeenjao vreme on-line ;))))))))))
... Pozdrav, Sale.Car
kritika.523sale.car,
-> #435, mmarkovic > Meni je to vid oslobodjenja, ...
Mm> A da upišeš jogu? ;)))
Jock... Techno me oslobadja :)
... Pozdrav, Sale.Car
kritika.524mmtosic,
-> #369, mileusna> >> ...
> >> P.S. Ako stvarno misliš da korisnicima svojim primerom pokažeš
> >> kako treba da se ponašaju na sistemu, onda odgovori na primedbe
> >> koje su ti iznete u vezi tvog skorog ponašanja u konferenciji
>
> Huh... Jesi li možda razmišljao o tome da poruke šalješ u
> obliku fajla prikačenog uz poruku sa (kratkim!) uvodom? ;)
Nisam.
Možda ne znaš, pa da te obavestim - ja ovde ostavljam poruke gotovo
isključivo zbog sebe. To pravo sam uredno platio. Platio sam i pravo
da čitam tuđe poruke. Niko od ovde prisutnih nije platio pravo da od
drugih korisnika usluga sistema traži da rade onako kako se to njemu
sviđa. To pravo nisi platio ni ti. To ti pravo ne može niko ni
prodati. Dakle, ti nemaš pravo da od bilo koga tražiš da se ponaša
onako kako ti misliš da treba da se ponaša. Činjenica da si se odlučio
na `korišćenje tog prava' i to sa ne skrivenom zlobom samo pokazuje
da se u tvom slučaju radi o nekom ko nije ni odrastao ni valjano
vaspitan.
Sasvim je normalno da svako od nas na sistemu ima svoje potrebe. One
su veoma različite, saglasno velikim razlikama po svakom od
parametara kojima se karakterišemo, među kojima su: uzrast,
vaspitanje, obrazovanje, zanimanje, sredina, itd. Vaspitan čovek se u
razgovor drugih uključuje tako što priča o onome o čemu se vodi
razgovor. Nevaspitan čovek, pa pravilu, priča o sagovornicima.
Pritom, najčešće, polazi od čudne i smešne predpostavke o svom
`poznatom i priznatom autoritetu', tj. smatra da su njegovi
`kvaliteti' opštepoznati i opšteprihvaćeni, te stoga misli da od
drugih može da s' pravom traži da budu onakvi kako on misli da treba
da budu. To najčešće znači da drugi treba da budu onakvi kakav je on
sâm (Bog je čoveka napravio prema sebi).
Saglasno velikim razlikama među nama sasvim je normalno da svakom od
nas veliki broj poruka bude neinteresantan i bezvredan. Oni koji pišu
poruke zbog toga nisu `krivi', pošto oni ovde ne borave zbog potreba
drugih nego zbog svojih potreba. Vlasnik sistema se potrudio da
svakom korisniku omogući da se `zaštiti' od korisnika koji pišu na
`neinteresantan i komplikovan način', odnosno na način koji mu se,
prosto rečeno, ne sviđa. Dakle, G-ne Mileusniću, tvoja prava na ovom
sistemu mogu da budu samo tzv. `korisnička', a to znači da se radi o
pravima nekoga ko za novac koji je dao vlasniku sistema, nešto može da
traži samo od vlasnika sistema, ali si bez ikakvih prava u odnosu na
druge korisnike.
> I par komentara na tvoju poruku, ili bolje rečeno 'pripovetku'. ;)
Ono što si citirao iz moje poruke vlad-u (deo iz postskriptuma)
očigledno nema nikakve veze sa ovim što pišeš. To samo govori da ti
ne poštuješ nikakva pravila. Jedno od njih je da navedeš deo iz
poruke sagovornika koji ti služi kao povod da i sam nešto kažeš. Toga
nema, pošto tebe, očito, jedino interesuje da pokažeš svoj odnos
prema sagovorniku a ne prema onome šta je on rekao.
Svoje poruke pišem za odrasle korisnike. Pretpostavljam da su moje
rečenice za tebe predugačke, a verovatno ti smeta i to što je pri
njihovom čitanju neophodno razmišljati. Ali, tu svoju nevolju sa
mojim porukama možeš jednostavno da rešiš time što ih nećeš čitati.
Ionako si se uverio da u njima za tebe nema ničeg korisnog.
Pretplatom si nesumnjivo stekao pravo da čitaš poruke drugih
korisnika. Ali, radi se samo o pravu da ih čitaš a ne i o obavezi da
ih pročitaš. Ako to nisi uočio, evo da te obavestim - nemaš nikakvu
obavezu da čitaš moje poruke, i ja to od tebe uopše ne tražim. Inače,
ne moraš da čitaš bilo čije poruke koje ti se ne dopadaju. A ne moraš
da čitaš ni poruke onih koji ti se ne dopadaju.
> Dakle, da, korisnici nisu kao što su nekada bili na ovom sistemu i
> tu je vlad u pravu.
Prvo, nisi napisao gde je to vlad još u pravu.
Drugo, zašto to nisi napisao kao odgovor na poruku vlad-a? Jer, ovako
poturaš meni da sam ja vlad-u rekao da sadašnji korisnici jesu `kao
što su nekada bili na ovom sistemu'. To je obična i čista laž. A oni
koji lažu su loši sagovornici i ja ih izbegavam.
> Ko je obitava na jedinstvenom Sezamu zna šta su bile konferencije,
> naročito mislim na one sa predznakom PC* jer o politici i sportu može
> da razglaba svako. ;) Tada se imalo šta pročitati a bogami i naučiti.
> Sada stručne konferencije, ne mogu reći zvrje prazne, ali su samo
> bleda senka onoga što su bile.
Kakve veze ova tvoja priča ima sa mojom porukom? Verujem, nikakve.
No, toga si i ti sâm svestan. Jer, kad bi je bilo, ti bi odgovarajuće
mesto iz moje poruke i naveo.
Ti opet tražiš od drugih da misle k'o ti. Izgleda da si jako blizu
Boga. Potpuno je nerazumno podrazumevati da se kvalitet ljudskog
materijala meri temama u kojima razgovaraju. Izgleda nikako ne možeš
da shvatiš da ljudi ovde borave zbog svojih potreba, koje nemaju
apsolutno nikakve veze sa time šta ti misliš o tome zašto oni ovde
borave. Ti smatraš da ljudi vode bezvredne razgovore ako im teme nisu
na ovaj ili onaj način vezane za personalne računare. To je čista
besmislica. Računar i alati za njegovo korišćenje su sredstvo za
obavljanje nekog posla. I ništa više. I politika i kultura i sport
i zabava i ... su elementi života i kao takvi su neuporedivo važniji
i interesantniji za većinu korisnika usluga sistema.
> Sa druge strane, nekada zapušten konferencija CHAT u kojoj je bilo
> moguće provesti veoma prijatne trenutke, sada dobija priliv od nekih
> 50 poruka dnevno na temu u čiju školu idu ružnije ribe i veći bolidi.
> End of story!
Ti opet koristiš svoje `pravo' da od drugih tražiš da budu `na tvoju
sliku i priliku'. Pa nemaš, bre, to pravo. Radi se o korisnicima koji
su platili pretplatu i koji su stekli pravo da ostavljaju svoje
poruke. Niko od njih ne traži, ni od tebe a ni od drugih korisnika,
da ih čitate. Ne haju oni za to šta ti misliš o tome kako bi oni
trebalo da izgledaju i čime bi trebalo da se bave i o čemu bi trebalo
da razgovaraju. Ponavljanje je osnov učenja, pa možda to može da
pomogne i u tvom slučaju - `pretplatom si stekao pravo da čitaš
poruke drugih korisnika'; međutim, `radi se samo o pravu a ne i o
obavezi', a i `nemaš nikakvih prava prema drugim korisnicima sistema'.
Da li si se zapitao šta ti `inkriminisani' korisnici misle o tvojim
porukama? Ili si na to potpuno zaboravio? Takvi kao ti, nažalost,
uglavnom vide samo sebe. Najčešće, u društvu Boga. Spominjanje lepih
trenutaka koje si ti `u svoje vreme' imao u toj konferenciji bi trebalo
da staviš u istu ravan sa njihovim pravom da ovo što oni pišu zapamte
kao svoje lepe trenutke. Ili je njihovo pravo na njihove lepe
trenutke, ništavno u poređenju sa tvojim pravom na tvoje lepe trenutke
i to u svakom vremenu? Ti mora da si neki čudan Kragujevčanin - tamo
ljudi dobro znaju ne samo to, da se nekom sviđa pop a nekom popadija,
nego i to, da se o ukusima ne raspravlja.
> Nemam pristup na PRO tako da ne znam kakve se politike tamo vode,
> ali izgleda da smo pretplatom od 10 dinara i uvođenjem Podmornica
> jedino uspeli da dobijemo nekoliko stotina korisnika sa 'dj.vlada'
> sindromom... Doduše, dečko nije ni bio tako loš, štaviše on se bar
> interesovao za mnoge stvari, čak i više nego što treba. ;)
Ne znam koji ste to - ti vi, koji ste uveli Podmornice. U politiku koju
vode vlasnik i upravnik sistema se ne mešam. Vodim računa o svojim
pravima i o svom interesu, a oni vode o svojim. Ne znam ja ništa o tih
``nekoliko stotina korisnika sa 'dj.vlada' sindromom'' niti sam ja o
tome išta ikad prič'o. Nažalost, ti još jedanput, saglasno svojoj
(ne)kulturi, samo pričaš o drugima, i to kao i obično, sa neskrivenim
negativnim bojama. Iako znam da to tebi neće biti od koristi, ipak da
ti kažem - ovde treba da pričaš o temama koje pokreću sagovornici, a
ne treba da pričaš ni o drugim korisnicima usluga sistema ni o
sagovornicima. Takvo pričanje je ogovaranje i priliči pijacu.