kritika.525hercog,
-> #508, mmisic** Čudno da se dešava samo određenim userima ;)
Ne dešava se samo određenim korisnicima, dešava se svima
Sale
kritika.526corto,
-> #507, vimm> Nista nije izvuceno iz konteksta. U tvojoj poruci lepo pise:
Koja se nadovezuje na jednu drugu poruku, i hajde sad u krug ;)
> Na zalost, tvoju i srecu, moju, jos uvek smo daleko od 'vatre'
> :)
Moje je misljenje slicno Vecinom: malo vise hladnih glava u ovoj
diskusiji ne bi bilo na odmet.
kritika.527corto,
-> #515, dekik> btw: a i kod prethodnih problema(ne mojih) nisam primetio da se
> neko izvinuo zbog toga i toga...
Zavisi kako tumacis objasnjenje :)
kritika.528corto,
-> #520, cnenad> Hocemo li sad malo da se zadrzimo u domacem ataru, da ne gazimo
> komsijama oranje ? Zasto stare konf. nisu ovde prioret ?
Stare konferencije na ovom sistemu postoje, sve sem pomenutog Sezama. A
zasto njega nema, to nije krivica "domaceg atara".
kritika.529djcorto,
Izvinjavam se zbog dupliranih poruka, moja greska u pravljenju
execa.
kritika.530evlad,
-> #494, corto=- cini da su pare dobili "na lepe oci" :)
Izgleda da je i sezam nekad imao ugled _na lepe oči_ ;)
bio je to kult, sada je submarine bbs, nažalost.
kritika.531evlad,
-> #431, veca=->> Hoćeš da kažeš da je za ČC krivo to što ja nemam privatnu
=->> raskrsnicu
=-
=- Jeste :) probaj da je nabaviš pa ćeš da vidiš kako će sve samo od
=- sebe nestati :)
Biće mi mnogo dva privatluka ;) dosta mi je i ovo pogrebno.
=- nervne slomove. Ima brate toliko lepih stvari u životu, ugasi
=- kompjuter, sedi, pročitaj neku knjigu, pozovi prijatelja, izađi
=- na piće, vodi ženu u pozorište, pravi decu... :)
odmorićete se od mene. 21.10 idem na službeni put ;) u bele gradove,
ostajem 4 nedelje. očekujte moje poruke subotom i nedeljom, a možda
svartim na jedan fake user ;)
cu
kritika.532evlad,
-> #466, corto=- Dobro, daj da zakljucimo :) Kad neko izjavi da nema problena sa Netom,
slobodan sastav na temu: subjektivno-objektivno
činjenice:
kada na pro-u pukne dobiješ SESSION ID i znaš da je puklo.
posle toga obavezno sledi info (bilten):
izvinjavamo se korisnicima blah-blah-blah.
ni ne stigneš da se požališ.
da se razumemo, ima problema na pro-u, ali u sezam obaveštenja
redovno stiže šta je sve ufixano od bug-ova.
kada na NET-u pukne dobijaš zbrlj u padu, ^C, System error
napišeš li slučajno poruku o tome, na tebe se okomi par
_vernih saradnika_ i još ti nestanu poruke sa sistema
info ili bilten sa izvinjenjem je čist luksuz.
Pitam se zar je ovde teško napisati par redova više.
ima početnika, zašto nema obaveštenja da je izvršena
renumeracija poruka ? treba nekom klještima čupati
reči iz usta. Bug koji sam prijavio za resign 4dos se vuče
od juna meseca, da nisam digao frku, pitanje da li bi se
neko udostojio da odgovori. (calex svaka čast).
oćeš subjektivno ili objektivno biraj sama.
kritika.533evlad,
-> #427, veca=- Nemoj da si na kraj srca :(
nisam.
kritika.534evlad,
-> #485, alec=- Ne, to se radi ovako: prvo ti obrisu autoexec ili poruku pa se ti onda
=- zalis a oni ti kazu `ako vam se ne svidja sistem izvolite preci na
=- drugi`
usput dobiješ i mail(ove) ... ;)
kritika.535evlad,
-> #439, cnenad=- Veoma teško s obzirom da bi najveći deo biltena trebalo da budu
=- obrisane poruke po pitanju tekućih problema. Sada ostaje mogućnost da
=- se samo ubace telegrami čestitiki i podrške zbog ukidanja sankcije.
zar je to problem, moje poruke imam u sor-u, tako da ono što ti fali
stiže na mail propušteno kroz PGP ...
(što je sigurno, sigurno reče ... ma znate svi taj vic)
kritika.536evlad,
-> #414, basrak=- Da, zaista se vrtimo u krug... Ovo pišem po ko zna koji put (bez
=- odgovora), ali 'ajmo opet - sećamo se razlaza i cirkularnih pisama?
=- Lepo je rečeno (obećano?)
prava poruka u pravo vreme. šta da kažem. TO JE BOLNA ISTINA, samo je
vlasti zataškavaju represivnim merama. (poništio ........)
kritika.537evlad,
-> #471, djcorto=- Cuo sam dve varijante - da stare konferencije nisu konvertovane
=- u novi zapis, sto, naravno, nije prioritet, i da je disk PROa sa
=- tim konferencijama pukao i da je sve to izgubljeno.
e sad da li je trač ili istina ?
dejanr ima cd-rom backup, treba da se izvrši konverzija ...
kritika.538evlad,
-> #421, dzakic=- Nema razloga da obrišemo, već sam ti objasnio u čemu je problem, ali da
zašto postoji tema obaveštenja ?
da li nju koristi samo valex ili ...
ako vam je teško da odvojite 5 minuta za jednu jedinu poruku u toku
dana, neka vam služi na čast.
evo vam jedan primer, pa pokušajte da ga sledite:
Sezam, Obavestenja.62, zzivotic
(1.62) Sub 05/10/1996 01:00, 846 chr
----------------------------------------------------------------
Poslednjih dana je bilo problema sa e-mail-om koji su uglavnom otklonjeni
tako da razmena poruka teče nesmetano.
Na žalost, otkrio sam da je ostao problem kod adresiranja ako se na poruku
odgovara sa mail reply - takva poruka u kojoj sistem sam adresira novu poruku
prema adresi pošiljaoca neće biti isporučena.
Molim vas da pregledate svoje internet poruke u poslednjih nekoliko dana i da
ukoliko primetite da neka od njih nema znak +, ponovite slanje tako što ćete
poruku kopirati na sledeći način:
MAIL COPY broj_poruke adresa
Postoje tehnički problemi da se ovaj propust odmah ispravi tako da do
sledećeg obaveštenja ne treba koristiti reply naredbu za internet poruke.
Očekujem da će problem biti otklonjen u toku vikenda.
Izvinjavam se svima kojima je ova greška pričinila neprijatnosti.
Pozdrav, zz
------------------------------------------------- 1.62 --
kritika.539evlad,
-> #496, corto=- Nemam nista protiv tudjeg misljenja kada se izrazi na pristojan nacin.
čovek je zaslužio izvinjenje jer je doživeo _neprijatnost_ na sistemu
bez obzira koliko ona mala bila. mala neprijatnost malo izvinjenje.
koliko sam video, nije bilo ružnih reči.
Hoćeš da ti pošaljem na mail primer sa pro-a kako se to radi ?
( mislim na izvinjenje korisnicima zbog _neprijatnosti_ )
kritika.540evlad,
-> #474, mikis=- kojima se žalim na pucanje veze ili neke treće probleme - jasno mi je
=- da na tom, kao i na ovom, i na svim drugim sistemima postoje neke
=- objektivne teškoće koje su van moći administratora (i vlasnika)
=- sistema.
za pucanje veze je kriv PTT.
šta je sa ^C, System error ?
da li je i to do PTT-a ?
da ne pominjemo odnos prema korisniku. (info-bilten-obaveštenje)
=- Na sreću, stanje na SezamProu se najzad popravilo, a ne sumnjam da će
=- se u najskorije vreme popraviti i ovde :)
daj bože.
kritika.541djcorto,
-> #520, cnenad> Zasto stare konf. nisu ovde prioret ?
Zato sto su ovde izgubljene, kako i zasto ne znam, koliko se
secam bese to u vreme raznih prevrata i pretumbacije i
prevodjenja baza iz formata u format. Mozda i iz ranijeg
perioda, odmah pre ili za vreme odlaska ddzz ekipe.
Na ovo bi mogao da ti odgovori samo valex, cini mi se, jer je
jedino on sve vreme tu.
kritika.542calex,
-> #336, evlad║ Kriva jer ne postoji početnički info:
Ë──────────────
║ naravno uputstvu treba zabraniti resign ako se ne odradi read iste.
Ë──────────────
Pretpostavljam da si ove navode prepisao sa nekog drugog sistema
gde obećavaju ispravke u prvoj sledećoj reviziji. Može biti da se to
meni ne pojavljuje jer pretpostavljaju da nisi početnik, nije mi samo
jasno zašto moj kolega to nije dobio i zlopati se da provali komande.
Ili si možda i tamo napisao kritiku po ovom pitanju?
║ nisam više mlad (imam 33) ;) da pamtim sve svičeve i tačnu sintaksu,
║ komandi koje ređe koristim.
Ë──────────────
Na ovom sistemu možeš da koristiš sintaksu i svičeve koje obično
koristiš u dos-u ili 4-dosu (čini mi se da još pratiš tu temu). ;) Za
nešto određenije postoji vrlo nesrećno i neuobičajeno izabrana komanda
help koja je pored toga tu i tamo neažurirana, za razliku od, recimo,
msdos-a gde je svaki svič apsolutno detaljno i precizno objašnjen.
kritika.543calex,
-> #364, corto║ Usvojeno jednoglasno ! A kad se nakupi dosta materijala i obezbedi
║ prostor, moze se razmisljati i o direktorijumu. Ima tu i "elektronskih
Ë──────────────
Prvo morate i mene da ubedite. ;>
kritika.544calex,
-> #374, evlad║ =- Mogu vam reci da je skupljanje poruka nekoliko puta BRZE !
Ë──────────────
║ to stoji, samo bih dodao jednu malenu stvarčicu: pro je on_line na 26
║ linija.
Ë──────────────
Sve to je stajalo i kad je pro imao 8 linija.
kritika.545calex,
-> #375, acrnjin║ Moguce.. ali na Prou mi se nikad nije desilo ista slicno ^C ili
║ System Error, mada se nesecam kada su se oni meni ovde dogodili..
Ë──────────────
Znaš li ti šta tebi smeta??
kritika.546calex,
-> #386, the.edge║ T?>> U petak, 18. oktobra, Sezam nece raditi od 16 do 20
Ë──────────────
║ ...A da li ce neko iz uprave biti ljubazan da mi kaze kad ovaj sistem
║ uopste radi?
Ë──────────────
Ovo je greška uprave, trebalo bi se ugledati na sisteme koji
ostave info da neće raditi do kasnih popodnevnih časova. Čak i ako
se desi da počnu posle 21:30, niko ne može da ih krivi.
kritika.547calex,
-> #392, acrnjin║ Da li je Pro imao probleme sa losim vezama ili ne, sve je to sad ad
║ acta, jer su obezbedili 15 novih linija na centrali 186-xxx sa kojima
║ svi mi imamo sjajne veze...
Ë──────────────
Da li je ovde počelo da se govori i u moje ime? Dok je trajao
period PRO-BA, imao sam skoro savršenu vezu i to je trajalo još par
meseci po početku komercijalnog rada. Od tada retko uspem da dobijem
bilo kakvu kulturnu vezu pa sam oborio na 2400. Vrlo retko dižem na
14400 i imam grdnih problema da uradim nešto ozbiljno. Da nije ove
telnet veze preko akademske mreže, bilo bi vrlo žalosno. :( Ni posle
uvođenja novih linija, ništa bolja situacija. Nekad je ok, češće vrlo
mučno pa prekidam.
Naravno, ne tvrdim da je do njih nego do PTT veza.
kritika.548calex,
-> #395, mmarkovic║ Neka se korisnici loguju na, npr, dva načina:
Ë──────────────
║ 1. mmarkovic@long - ako im trebaju seanse po 1/2 časa, chat,
Ë──────────────
Mislim da ti je bila bolja akcija koju si _pokušao_ na PRO-u, a
koja je bila pomalo slična. Uvođenje neke lite pretplate pa za manju
cenu, imaš i manje vremena po pozivu. Nadam se da ćeš da produžiš sa
istom jer znam mnoge koji bi bili oduševljeni, ja na prvom mestu jer
ne verujem da trošim u proseku više od 5-10 minuta dnevno.
║ Nemojte da kažete: ne znaš ti kako je to biti u velikoj
║ društvenoj firmi! (BIGZ) Znam. Bio sam. (Ei) Ove stvari, koliko je
Ë──────────────
Nisi više? Znam, a zašto?
kritika.549calex,
-> #403, mdimitrijevic║ - Strelica na gore vraca prethodni red a i TAB sam ispise fajl
║ kao u 4DOS-u.
Ë──────────────
Nije valjda da nisi primetio i ostale sličnosti sa 4dosom?
Ponavljanje komandi sa otkucanim prvim slovima? Promenu direktorijuma
uz korišćenje prvih slova i TAB-a? Ko da se seti svega. ;)
kritika.550calex,
-> #407, evlad║ Ali sam uspeo da firma od svojih para kupi filtere, podloge za miša,
Ë──────────────
Vrlo uspešno. ;> Hm, sezamu baš i nisu potrebni filteri (monitora
nema mnogo a i retko se uključuju, jedino kad se čita nečiji mail) ...
ni miševi se ne koriste. Možda može da se firma ubedi da kupi nekoliko
disketa (5.25", ipak su u pitanju 286 makine).
║ ali tiha voda breg roni i na kraju može ...)
Ë──────────────
O tome se priča već mesecima, no je breg od granita. ;)
kritika.551calex,
-> #417, ognjen║ (valjda) ovako: "a ako misliš da sam ružan, glup ili mator, daj
║ mi barem da budem fajl moderator". :) Neprevaziđen je. Slava mu.
Ë──────────────
Jel' da komentarišem? Mikis? ;)
kritika.552calex,
-> #418, mmarkovic║ A da mi nije jasno zašto 286-ice ne mogu da se zamene bar sa
║ 386/40, stvarno nije.
Ë──────────────
Svrati do breze neki petak pa ću da ti objasnim. ;)
kritika.553calex,
-> #442, cnenad║ Može, ali prvo svečano potpisivanje Ugovora koji će verifikovati
║ generalni direktor BIGZ-a.
Ë──────────────
Ništa ministar za informisanje a bogami i komunikacije?
kritika.554calex,
-> #502, evlad║ Ovde se uvek posle 10.000 otvara novi tom konferencija, dok je tamo
║ konferencija otvorena koliko btrieve podnosi (da ne lupam iz glave)
║ nije sve jedno _preveslati_ 10.000 i 100.000 slogova.
Ë──────────────
Tako je, a meni nikako da proradi kliker.
┌───
│Konferencije
│ 3.Sezam -- 7471
│ 7.Internet -- 4436
│ 8.Hardver -- 3916
│ 11.Windows -- 3435
│ 6.Komunikacije -- 2585
│ 23.Muzika -- 2116
└───
Ovo je lista konferencija koje pratim a koje imaju više od 2000
poruka. Ostale su bitno ispod i ne navodim ih. Stvarno, šta bi tek bilo
da btrieve podnosi mnogo više, verovatno bi ceo dan pakovalo?
kritika.555calex,
-> #507, vimm║ Znači, nemati problema sa Net-om i imati problema sa Pro-om je
║ subjektivna stvar, dok je obrnuto objektivno i sa ovim sam se ja složio
║ ;) jer smatram da je zaključak ispravan :).
Ë──────────────
S moje subjektivne tačke gledišta, vrlo objektivno razmišljaš. :)
kritika.556calex,
-> #508, mmisic║ Čudno da se dešava samo određenim userima ;)
║ Meni se desilo svega jednom i to pre više meseci.
Ë──────────────
Ovo nije trebalo da javno kažeš. Sad si razotkrio zaveru koja se
vrši nad neprijateljima sistema.
kritika.557calex,
-> #521, cnenad║ Iako formalno deluje tako, ne bih rekao da je svota dobijena. Zarađena
║ je ona itekako za sve protekle godine originalnog Sezama. Ne poklanjaju
║ se pare tek tako.
Ë──────────────
Slažem se da je zarađena, otuda se pare _nikom_ ne poklanjaju. Na
osnovu čega bar deo tog zarađenog nije pripao i BIGZ-u? Nije imao baš
nikakvo učešće u tim proteklim godinama? Prostorije, telefonske linije,
hardver? Ili je to plaćen samo autorski deo? Ili ima još nešto?
kritika.558mdimitrijevic,
-> #458, lexus> najvece. Posle ponoci ionako zove retko ko radi ozbiljnih stvari,
> tako da chateri u to vreme mogu da rade sta hoce. :)
Pa ne mogu da se slozim, ako bi neko proveravao moje vreme na NET-u
onda bi video da najcesce zovem izmedju 3-7 ujutru. Programiram nocu
(programer-vampir :) pa onda s vremena na vreme pokusavam da dobijem vezu.
Najcesce je dobijem u tom periodu. Jutros sam oko 6-7 bio sam na vezi.
Ovo ne znaci da ne pokusavam i preko dana ali je cesto zauzeto ili
PTT nesto popravlja. Ovo nije kritika, samo cinjenica.
kritika.559mdimitrijevic,
-> #502, evlad> Zbog organizacije baze poruka.
> Ovde se uvek posle 10.000 otvara novi tom konferencija, dok je tamo
> konferencija otvorena koliko btrieve podnosi (da ne lupam iz glave)
> nije sve jedno _preveslati_ 10.000 i 100.000 slogova.
U pravu si. Samo primetio sam da je BTRIEVE prilicno spor. Ne znam
mnogo o njemu, ali znam sta je brz program za bazu podataka. Radim i u FOX-u
izmedju ostalog. Ne kazem da treba koristiti FOX, samo kazem da to moze mnogo
brze. SORPRO je poprilicno spor, a i zahteva prilicno jaku masinu za rad.
Mada, mozda je stvar u tome sto kada se salju poruke na PRO, uvek se
proverava da li je poruka poslata (svaka pojedinacno) za razliku od NET-a gde
prijavljuje da je EXEC vec poslat na osnovu prve poruke u njemu. Ali problem
je sto se i poruke sporije citaju.
Ne moze se zamisliti kakav bi bio program koji bi se dobio ukrstanjem
NET i PRO softvera.
kritika.560hercog,
-> #508, mmisic** Čudno da se dešava samo određenim userima ;)
Ne dešava se samo određenim korisnicima, dešava se svima
Sale
kritika.561ljubisha,
-> #480, cnenad> Obe varijante su tačne. Prvo, jeste pukao disk na kojem su bile stare
> konf. Dalje, postoji, normalno bekap, i čeka se samo ta prokleta konverzija,
> koja se valjda i ovde čeka, zar ne ?
Ako se i ovde čeka ta 'prokleta konverzija' zamolio bih da se ovaj
put posao odradi sa ispravnim konvertorom. Prošli (ili zadnji) put je to
pogrešno odrađeno tako da su poruke upropašćene (tipična greška brzog ko-
nvertovanja u kojem se javlja greška kod nekih slova, na primer č i Ž).
kritika.562ljubisha,
-> #486, vimm> Zato što mi SMETA jer me ometa u normalnom (neko reče konfornom) radu,
> jer posle toga moram da prekinem vezu (i impuls ode uzalud), pa ponovno
> čekanje na dobijanje veze, koje zna da potraje ako 'zvoni u prazno' itd.
U nečijem selu bi rekli: šta će mi mečka sa motorom peglice ili:
šta vredi 200 konja kad za volanom sedi magarac.
P.S. Ako su lagali mene i ja lažem vas...
kritika.563lexus,
-> #556, calex=> Ovo nije trebalo da javno kažeš. Sad si razotkrio zaveru koja se
=> vrši nad neprijateljima sistema.
A koji su to neprijatelji sistema? Zar oni postoje?
Ja mislim da ne, ali, vi znate bolje od mene :)
kritika.564djcorto,
-> #537, evlad> e sad da li je trac ili istina ?
Pitacemo Dejana, redovno se javlja ovde :)
kritika.565junior,
-> #539, evlad> Hoćeš da ti pošaljem na mail primer sa pro-a kako se to radi ?
Zar možeš da pošalješ mail sa pro-a? :>
> ( mislim na izvinjenje korisnicima zbog _neprijatnosti_ )
A da li se izvinjavaju zbog te "neprijatnosti" ? :>
kritika.566basrak,
-> #452, mdimitrijevic> Pa PRO jeste nekako oduvek sporije pakovao. Pitanje je da li je
> stavljena maximalna kompresija kao default. Na PRO-u jeste.
> Mada sam ja vise mislio na skidanje poruka u PAD nego na samo
> pakovanje PAD-a.
I ja isto. ;) Malo sam se krivo odrazio. Dakle, pod pakovanjem sam podrazumevao
skidanje pošte u pad i njeno arhiviranje.
kritika.567mmarkovic,
-> #548, calex> Mislim da ti je bila bolja akcija koju si _pokušao_ na PRO-u, a
> koja je bila pomalo slična. Uvođenje neke lite pretplate pa za
> manju cenu, imaš i manje vremena po pozivu.
Ta akcija, nažalost, nije imala nikakve šanse. Sistemima i
odgovara da korisnik ne iskoristi vreme koje je PLATIO.
Sigurno da je taximetar sistem najpošteniji. Onda bi i
chateri/podmorničari davali pošten doprinos razvoju sistema (bar
finansijski)...
> Nadam se da ćeš da produžiš sa istom jer znam mnoge koji bi bili
> oduševljeni, ja na prvom mestu jer ne verujem da trošim u proseku
> više od 5-10 minuta dnevno.
Kažem, nemamo šanse. A i kako bi koristio više od 5-10 minuta
kad PTT bije po ušima?!?
Cale, 'ajde da pravimo Sezam u Niš ;), pa neka zovu oni nas ;>>>
(hint: topli obrok Made in Marjan ;) )
> ║ Nemojte da kažete: ne znaš ti kako je to biti u velikoj
> ║ društvenoj firmi! (BIGZ) Znam. Bio sam. (Ei) Ove stvari, koliko je
> Ë──────────────
>
> Nisi više? Znam, a zašto?
Ne verujem da nenad/dzakic imaju iste probleme.
Mi smo imali šefa koji je umeo da nanjuši/ugovori/naplati/smisli
posao (svaka čast, ovo su važne stvari), ali se zatim mešao u
realizaciju gde nije bio baš kompetentan. Da, umeo je i da prima
nove saradnike. Svi smo imali preporuku sa faxa.
Uređaji su bili traljavi, i, nas 5-6 nismo hteli da stojimo iza njih,
i dadosmo otkaz. Naravno, pokušali smo prvo da ukažemo na probleme i
da ostanemo. Nije uspelo.
kritika.568mmarkovic,
-> #552, calex> ║ A da mi nije jasno zašto 286-ice ne mogu da se zamene bar sa
> ║ 386/40, stvarno nije.
> Ë──────────────
>
> Svrati do breze neki petak pa ću da ti objasnim. ;)
Svratiću, ali ćeš teže da mi objasniš... ;>>>
kritika.569vlad,
-> #518, cnenad> Naravno da nemaju, ali ti očigleno ne čitaš poruke u kojima sam
> opisao druge probleme koji itekako imaju veze sa onim ko vodi ovaj
Citam vrlo pazljivo, ali se moj odgovor nije odnosio na sve tvoje poruke,
vec samo na ovu jednu. Ne poricem da problemi koje izlazes postoje, ali
mislim da ih ovako neces(mo) resiti cak i ako su stvarno toliko veliki
kolikim ih ti predstavljas.
> Probaj Procomm 2.1 ili 3.01. Sa njima sve lepo radi dok CPS kod
> FTP-a nema veze sa Telnet programom.
Probao bih, ali mi je zao da instaliram ceo (pa uz to i alav) komunikacioni
program samo zbog telnet-a. Tesko mi je da se odreknem TM-a, cak i pod
95-icom B).
kritika.570lexus,
-> #565, junior=> Zar možeš da pošalješ mail sa pro-a? :>
Nema veze sa ovim, ali, zar vas čuveni zlobni smajli
ne podseća na pile? Sitne oči i kljun, 'tičica ;)
kritika.571calex,
-> #532, evlad║ slobodan sastav na temu: subjektivno-objektivno
Ë──────────────
║ kada na pro-u pukne dobiješ SESSION ID i znaš da je puklo.
║ posle toga obavezno sledi info (bilten):
║ izvinjavamo se korisnicima blah-blah-blah.
║ ni ne stigneš da se požališ.
Ë──────────────
Nije mi baš jasno kakve ovo ima veze sa temom. Još manje ovo
drugo, pucam vrlo često ali mi nikakav info nije stigao, najmanje da
mi se neko izvinio zbog toga. Nešto ne radim kako bi trebalo?
kritika.572calex,
-> #501, evlad║ ja sam korisnik, a ne _portir_
Ë──────────────
Hm ... raskrsnica ispred BIGZ-a? ;)
kritika.573calex,
-> #559, mdimitrijevic║ Mada, mozda je stvar u tome sto kada se salju poruke na PRO,
║ uvek se proverava da li je poruka poslata (svaka pojedinacno) za razliku
║ od NET-a gde prijavljuje da je EXEC vec poslat na osnovu prve poruke u
Ë──────────────
Jesi li siguran u ovo? Mislim da je tamo nekakva kontrola uvedena
samo za male oglase. Ipak bi bilo previše da svaku moju poruku uporedi
sa svim postojećim (mojim) porukama u toj temi. A šta ako nema odgovora
na neko moje pitanje pa ga ponovim? U SorPro i postoji opcija Const
kojom se određena poruka ubacuje u svaki exec.
Mislim da se tamo proverava na sličan način kao i ovde, valjda to
služi da spreči slučajno slanje istog execa a ne ponavljanje poruka.
Meni se i ovde i tamo povremeno desi da pokušam da ponovim slanje i
nikad nije prošlo bez odbijanja. Ako baš hoću da ponovim (prethodni put
pukla veza pa exec i nije otišao), opet mi ne dozvoljava. Onda samo
promenim jedno slovo u prvoj poruci i sve ode.
Nemam trenutno na disku stare poruke sa Pro-a ali je o tome bilo
reči. Pošto ovde imamo ljude koji su više upućeni u rad tog sistema,
mogli bi da nam daju informacije iz prve ruke. ;)
kritika.574calex,
-> #565, junior║ Zar možeš da pošalješ mail sa pro-a? :>
Ë──────────────
Pa lepo je objašnjeno, koristiš univerzitetske linije da mail
preusmeriš na sezam. Ja imam još jedan način, meni sa pro-a možete
da pišete i na calex@bbs.awol.com a tamo sam preusmerio sve mailove
na sezam.co.yu. ;>
Naravno, sve će ovo da traje dok neko odavde ne nađe rešenje,
krivci nisu sa one strane, oni smatraju da je sezam.co.yu njihovo
vlasništvo.
kritika.575dr.grba,
-> #517, cnenad>> Koje sam to pogrešne zaključke natenane doneo, kako stvari stoje ?
Ne čuvam poruke sa takvim sadržajem, pa da te citiram. Izneo si niz
paušalnih ocena, mišljenja i spektralnih analiza o radu Sezama i
redakcije, čime si pokušavao da nas uveriš kako ne samo dobro poznaješ
problematiku rada, već poznaješ i konkretne okolnosti i dešavanja.
Nesumnjivo, veoma dobro indukuješ zaključke i imaš dosta oštre
kriterijume prema drugima. To svakako nije loša osobina, ali je
pomalo (da li tek "pomalo") nekorektno što si sklon sopstvenim
konstrukcijama da bi celu priču izveo do kraja.
Nažalost, vreme mi ne dozvoljava da surfujem po starim porukama i
vadim primere, kao što ima ljudi koji to vole da rade. U slučaju da
poželiš da ovu poruku iskoristiš za dalju konfrontaciju, najavljujem
ti da si jači i bolji i svakakav jošte i pride, ali da nažalost ne
mogu da se dalje borim.
Za mnoge druge mi je manje-više svejedno, ali mi je žao što si ti
postao toliko drčan i glasan. Spasi bože moju grešnu dušu, na trenutak
sam imao napad paranoje i pomislio sam da te neko plaća da tako radiš,
kao što sam svojevremeno pomislio da neko potplaćuje diverzije u
štampariji BIGZ-a.
Ali ne, pobogu, ko bi to radio? To bi bilo prosto nemoguće.
kritika.576dr.grba,
-> #506, inferno>> Pored toga, ovde kad se postavi pitanje očekuje se odgovor
>> (rešenje problema). Računari kao časopis nemaju nekakve
>> veze sa tim.
Možda je tako, a možda čovek ponekad dobronamerno skreće pažnju na
detaljniji opis u Računarima od onog za koji bi imao vremena da ga
sam ispiše.
kritika.577gerber,
-> #371, corto*> Ali cini mi se da smo i ja i ti promasili temu ;) Dakle, kako promena
*> (fizicka) moderatora moze da promeni (ne znam na koji nacin) korisnike ?
Pa recimo, kada bi stanovitog korisnika postavili za moderatora,
zasigurno bi svaki onaj čiju bi poruku obrisao dobio u mail
objašnjenje od tri 1/2 čaršava u kojem bi mu bilo objašnjeno
kako, zašto, kada i zbog čega je poruka obrisana (jedan red) i šta
moderator misli o sebi, drugima, plavom kamenu, trećem slogu
iz njegovog prezimena, petom iz mesta rodjenja, prvom iz imena
rodnog grada i drugom iz porodičnog stabla. Sve začinjeno sa
plastičnim i slikovitim objašnjenjem trenutnog stanja kulture i
nevaspitanja, stanjem bankovnog računa grešnog korisnika i izvora
iz kojih su na isti vršene uplate, broja godina sa kojima postaje
podoban da čita moderatorove poruke i ...
Čime bi se drastično smanjio broj obrisanih poruka, a bogami i samih
poruka, jer malo ko bi smeo da rizikuje da mu poruka bude obrisana.
Naravno i od ovoga ima gore rešenje - da pomenuta objašnjenja idu u
samu konferenciju ;)
kritika.578veca,
-> #376, cnenad>> Mogao sam ali neću jer smatram da moderator to mora započeti.
Ranije je postojala jedna grupa za pravljenje FAQ-a, mislim da je
vlasnik bio robert (mene su doduše, ubacili kasno, kada je već
sve bilo gotovo), a robert nije bio moderator. Može to i sad da
se uradi, ali je potrebno vreme i dobra volja :)
kritika.579veca,
-> #435, mmarkovic>> A da upišeš jogu? ;)))
Ali onda komunicira samo sa sobom ;) ništa kompjuteri, ništa
sezamovke ;)
kritika.580veca,
-> #437, cnenad>> Lepo je subjektivna stvar.
I loše je subjektivna stvar :) Ja nemam nikakvih problema sem
pucanja veze, koja je u poslednjih tri meseca katastrofalna i
ovde i na pro-u. Ranije sam se hvalila kako imam dobre veze, ali
urekoh :( Od kad su počeli sa pretumbavanjem centrala i uvođenjem
novih, izgleda da su nešto žešće poremetili (vidiš da promene ili
barem pokušaji promene na bolje nisu boljka samo NET-a :) ).
A evo da te malo podsetim i kako je bilo, letimičam pogled po
staroj bazi :)
===============================
4.1211 SEZAM.8:problemi
cnenad, 26.09.95. 22:15, 254 chr
---------------------------------------------------------
Da li neko od nadležnih misli da PC.PROG.5, makar privremeno OTVORI ?
Ovakva nebriga za ovaj sistem u poslednjih mesec dana se odavno ne pamti.
Ne znam razloge za to, ali sigurno nisu objektivni. Ako mislite da je ćutanje
najbolja odbrana...:(((
----------------------------------------------- 4.1211---
===============================
4.1213 SEZAM.8:problemi
zeljkoj, 26.09.95. 23:54, 175 chr
Odgovor na 4.1211, cnenad, 26.09.Uto 22:15
---------------------------------------------------------
> Ne znam razloge za to, ali sigurno nisu objektivni. Ako mislite
> da je ćutanje najbolja odbrana...:(((
Ma niko ne odgovara na pitanja... ni ovde, ni u PCPRESS. :(((
----------------------------------------------- 4.1213---
===============================
4.1299 SEZAM.8:problemi
saboteur, 30.09.95. 17:39, 286 chr
Odgovor na 4.1298, vujos, 30.09.Sub 17:14
---------------------------------------------------------
;>> │ Nova glasanja:
;>> │ Fatal Error 1001, Session id=00194DC3
;>> └─────
A da ,to je taj famozni Fatal Error :) ,sad se i ovde pojavio ,a nekad je bio
samo na onom Sezam Pro-u:)))
:)))) E svasta :)
Access Denied
----------------------------------------------- 4.1299---
===============================
4.1356 SEZAM.8:problemi
mdave, 04.10.95. 12:20, 135 chr
Odgovor na 4.1335, supers, 02.10.Pon 09:45
---------------------------------------------------------
Subject: Re: Uputstvo
> Kada je poslednji korisnik Sezama dobio uputstvo? Pa to se
Pre dve godine, Bog da mu dušu prosti...
----------------------------------------------- 4.1356---
===============================
4.1333 SEZAM.8:problemi
vracic, 02.10.95. 07:54, 165 chr
Odgovor na 4.1327, teorist, 01.10.Ned 18:22
---------------------------------------------------------
> Eh, kada već spomenuste uputstvo :
>
> A KADA ĆU JA DA GA DOBIJEM !!!!!!??????????!?!!?!????!!!?
A JAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
----------------------------------------------- 4.1333---
===============================
4.1336 SEZAM.8:problemi
.sima, 02.10.95. 12:03, 926 chr
Odgovor na 4.1317, chadra, 01.10.Ned 13:18
---------------------------------------------------------
║║ Ozbiljno, da li će to uputstvo ikada biti poslato??!!??
║║ Mislim, nije da neznam da koristim Sezam, ali ipak bi mi
║║ korisno došlo ponekad za neku sitnicu...
Stvar je u sledećem. Uputstvo neće biti dostupno do kraja GODINE!!!
Mislim da je to veoma neodgovorno. Ako već ne možete da ga odštampate,
izbacite njegovo pominjanje u Računarima. Mada meni nije jasno zbog čega
ne može da bude gotovo ranije i da krenete sad da ga pišete ispočetka.
Baš me interesuje da li ću ga dobiti do kraja godine i to koje. Na moje
pitanje postavljeno redakciji preko telefona, dobio sam sledeći odgovor:
"Pa šta će vam uputstvo, valjda znate da koristite Sezam, a inače imate
GOTOVO uputstvo u elektronskom obliku". Ovakvo ponašanje prema
korisnicima je dokaz koliko je njima stalo do nas. Uputstvo je gotovo,
ali niko neće da dâ pare da ga odštampaju. U slučaju da imaju problema
sa štamparijom, mi ćemo da to sredimo.
----------------------------------------------- 4.1336---
===============================
4.1384 SEZAM.8:problemi
feniks, 08.10.95. 14:37, 85 chr
---------------------------------------------------------
Zvonjava u prazno tokom vikenda postala je
trajna karakteristika SEZAM-a. :(((
----------------------------------------------- 4.1384---
===============================
4.1398 SEZAM.8:problemi
milan, 10.10.95. 03:04, 227 chr
Odgovor na 4.1389, zurzul, 09.10.Pon 14:32
---------------------------------------------------------
> Hm...ko li je taj Fatal Error ?
Nije to ništa. Meni DOS-u povremeno kaže: General Failure
reading your disk!, ali nikako da mi objasni ko je taj general
Failure i ko mu je dozvolio da čita moj disk?
Pl poz M
----------------------------------------------- 4.1398---
===============================
4.1405 SEZAM.8:problemi
cnenad, 11.10.95. 10:42, 309 chr
---------------------------------------------------------
Prijem datoteke 'd.zip' uz poruku:
Protokol RMZmodem. Pažnja - slobodan prostor na disku manji od 1MB!
****
Vidim da ste veoma uspešno instalirali novi disk .NOT. ! ;) :((
Zbog ovoga što se unazad tri meseca događa sa sistemom čovek zaista treba
debelo da se zamisli da li da produžava pretplatu.
----------------------------------------------- 4.1405---
Izvinjavam se na dužini, ali čisto da se vidi kako je problem u
ovom sistemu, (i sistemu uopšte) i parama iliti nedostatku istih,
a ne u vlasnicima. Jer, ako je i pod bivšim vlasnicima, koji sada
vode jedan dobar i stabilan sistem, ovde škripelo, onda nije
problem u administratorima i upravi, ili barem ne najveći
problem, ne kažem da su bezgrešni i da ne mogu oni da zabrljaju
;) ali generalno nije problem samo u njima.
kritika.581veca,
-> #447, cnenad>> => Ne ideš ti nigde :) i pro je naš ;))
>> Nije, njihov je. ;)
Ja oba sezama smatram za svoje :)
kritika.582veca,
-> #449, cnenad>> Na paranoju imenjaka o fake userima, mogu samo grohotom, evo ovako
>> :>>>>>> da se nasmejem. Ko to normalan plaća po 7-8 naloga, da bi
>> eventualno vređao i pljuvao i da mu pare odmah propadnu.
S obzirom na cenu, to i nije bilo problem, deset dinara sada,
deset za 15 dana etc.
Čoveče, ja sve vreme pokušavam da unesem malo topline (radila sam
to i dok je bio stari sezam) u ove mučne diskusije, a ti zapeo i
ne dopuštaš da neko ima i drugačije mišljenje.
Dižem ruke od svega, uživajte u svojim negativnim vibracijama, a
ja odoh da uživam u nekim drugim stvarima ;)
kritika.583veca,
-> #444, cnenad>> Pošto tako zdušno braniš nemoć daljeg rasta broja linija, jer
>> tobože nema para i napredovanja sistema što svi želimo, kako se
>> onda objašnjava izjava mog imenjaka o novih 60 linija ?
Moliću lepo, gde sam ja ovo, pa još zdušno, branila?
kritika.584veca,
-> #460, lexus>> => Imao je novac!
>> Pa neka ga i ovde naprave :)
>> Imaju štampariju ;)
Jes', pa da ih optuže za inflaciju ;)
p.s. Htedoh da ti odgovorim na još jednu simpatičnu primedbu, ali
počećemo mnogo da šumimo, jel' da? :)
kritika.585veca,
-> #476, vimm>> Prelistaj malo i ostale konferencije, npr PC..., pa ćeš videti
>> koliko je čovek korisnih informacija poslao.
Drago mi je čuti, ali se odnosilo na temu kritika (ne pratim PC,
nije mi u struci, a ako imam problem, tu su kavaljeri :) ).
kritika.586veca,
-> #475, vimm>> => uvek ne znam šta da radim tamo (na internetu) jer mi nije
>> => obezbeđen pristojan olr, pa nisam ni čitala poruke iz
>> Za Internet ti OLR ne treba :)
Jel'? :) Konačno da vidim i malo duha :)
kritika.587vlad,
-> #525, hercog> Ne dešava se samo određenim korisnicima, dešava se svima
Ne. Ne desava se svima i ne pricaj napamet.
kritika.588vlad,
-> #553, calex> Ništa ministar za informisanje a bogami i komunikacije?
Ministra za informisanje cak ne morate da jurite preko sekretarice i
ganjate po kabinetima. Svakodnevno je u "Papagaju", a kako je i stasom i
glasom (glavom? B) ) neupadljiv, tesko cete ga primetiti B).
kritika.589kostja,
-> #339, evlad=> izvinite molim, a sta je to 'Pro-ovac' ?
=>
=> neki novi termin za korisnika koji prati oba sistema, pa sad i od
=> ovog trazi _neku_ uslugu ?
Da nismo malce "laki na okidacu (tastaturi)" ovih dana?
Naziv ili ti termin "Pro-ovac" ne postoji. Konkretno (u mojoj poruci)
upotrebeljen je za ljude koji svoj negativan stav brane kroz
"na Pro-u ima a ovde niti ima niti ostalo funkcionise" sve do
legendarnih poruka a'la "Odlazim i pisite mi samo na Pro" sto me
podseca na one detinjarije tipa "E, dao sam ti ignore pa ti vidi sta ces".
Pazi! Nisam protiv svakog poredjenja. Predlog da Pro ima komandu
"makemail" sam prihvatio i podrzao da se i ovde pojavi, ali poredjenje
radi poredjenja su glupa.
=> Necu da odem. Platio sam svoju pretplatu i hocu da je koristim !
=> a hocu i odgovarajucu uslugu za pare koje sam dao !
Dal' da ti predlozim da jos jedared procitas moju poruku?
Kao prvo, niko te nije (a ponajmanje ja) terao da odes.
Kao drugo, ko ti je osporavao da trazis za svoje pare ono sto ti
smatras da treba da dobijes? Jel' ja?
Kao trece, voleo bi da mi objasnis cime sam zasluzio ovaj "napad"
kad je moja poruka bila kritika i za korisnike i za upravu? Ako
mogu da predlozim... sedi, procitaj moju poruku jos jednom i ako
ti takva poruka smeta... stavi prst na celo i lepo se zapitaj da li
malce otrcao u karajnjost kad napadas sve sto nije po tvojoj, hm,
"partijskoj liniji".
kritika.590kostja,
-> #360, basrak=> Mene nijednom. Da ne ureknem...
=>
=> Mozda je stvar u tome sto ne zovem bas svaki dan ;)
Sto se mene tice mislim da je "tajna" u tome sto zovem kad
sistem nije opterecen, to jest 17-19 & 02-07 casova.
Samim tim mislim da problemi nastaju kada usled opterecenja
sistema dolazi do svadjanja pentiuma i dvojki ili ti nesto
oko njihovih mreznih kartidzona.
kritika.591kostja,
-> #392, acrnjin=> Da li je Pro imao probleme sa losim vezama ili ne, sve je to sad ad acta,
=> jer su obezbedili 15 novih linija na centrali 186-xxx sa kojima svi mi
=> imamo sjajne veze...
Da li je to sad ad acta ili nije treba videti...
Da bi bilo ad acta trebalo bi da dobijem pro u po bela dana kako treba
a ne da u 3 sata nocu tek iz 7 pokusaja uspostavim 14,4 sa korekcijom.
Prethodnih 6 su bili od 4800 do 12000 bez korekcije.
kritika.592evlad,
_ansi_ strikes again ;) at msg: CIVILIZACIJA.10:11.96
kritika.593evlad,
View of Conference:
Konferencijski podsistem je privremeno iskljucen Nije vam dostupna
ni jedna komanda. Za izlazak iz rezima kucajte: '..exit'.
┌────────────────────────┐
Specijalno za članove Sezama! │ STIL COMPUTERS │
Uz svaki kupljeni računar │ Dobračina 4, Beograd │
dobijate 2 poklona. │ Tel: 626-232, 3282-464 │
└────────────────────────┘
-> Stakleni filter za monitor ┌────────────────────────┐
-> Izmenljiva fioka za │ Postoji razlika. │
Hard-disk └────────────────────────┘
Pošto je zak bio na vezi pretostavljam da radite :) želim da vam ukažem
na jednu stvar. Sistemsko obaveštenje nema naša YU slova, dok reklama ima.
Molim vas budite ljubazni i uvrstite naša slova u vaš software. Hvala.
kritika.594vlad,
-> #578, veca> Ranije je postojala jedna grupa za pravljenje FAQ-a, mislim da je
> vlasnik bio robert (mene su doduše, ubacili kasno, kada je već
Jeste postojala i odradila je jedan veliki posao. Koliko je rezultat tog
rada danas zastareo ili neazuran moze se videti u direktorijumu FAQ, za
koji malo korisnika uopste zna da postoji.
> sve bilo gotovo), a robert nije bio moderator. Može to i sad da
> se uradi, ali je potrebno vreme i dobra volja :)
Robert nije bio moderator u klasicnom smislu, ali je imao prava upisa i
izmena u gore pomenutom direktorijumu. Mi ostali smo samo slali svoje
priloge u grupu, a on ih je kacio u dir. BTW, ja za svoje ucesce tada dobih
mesec dana pretplate, a to nije nista u poredjenju sa nedelju dana odmora
koji sam potrosio na pregledanje megabajta starih konferencija.
kritika.595basrak,
-> #528, corto> Stare konferencije na ovom sistemu postoje, sve sem pomenutog
> Sezama. A zasto njega nema, to nije krivica "domaceg atara".
Nisu sve stare konf. konvertovane. Između ostalih i nedavno pomenuta pcutil.3,
sve ukupno 10 konferencija bez sezam.1-sezam.9. Nadajmo se da će se ovih 10
konferencija ipak pronaći na starom serverovom disku i da nisu izgubljene. BTW,
jeste li našli vremena da opravite taj računar odn. da pregledate da li su
pomenute konferencije sačuvane na tom disku?
kritika.596sale.car,
-> #550, calex Ca> Vrlo uspešno. ;> Hm, sezamu baš i nisu potrebni filteri
Ca> (monitora nema mnogo a i retko se uključuju, jedino kad se čita
Ca> nečiji mail) ^^^^^^^^^^^^^^^^^^
^^^^^^^^^^^
Ne videh ni jedan smajli !
Nadam se da si slucajno izostavio !
Ako nisi :(((((((((((((((((
... Pozdrav, Sale.Car
kritika.597sale.car,
-> #559, mdimitrijevic Md> U pravu si. Samo primetio sam da je BTRIEVE prilicno spor. Ne
Btrieve je spor ali je izuzetno pouzdan... E, sad to sto se
zz zalepio za njega i ne pusta ga...
Md> Mada, mozda je stvar u tome sto kada se
Md> salju poruke na PRO, uvek se proverava da li je poruka poslata (svaka
Md> pojedinacno) za razliku od NET-a gde prijavljuje da je EXEC vec poslat
Md> na osnovu prve poruke u njemu.
A i ovo vise ne radi nego sto radi :(
... Pozdrav, Sale.Car
kritika.598sale.car,
-> #579, veca Ve> Ali onda komunicira samo sa sobom ;) ništa kompjuteri, ništa
Ve> sezamovke ;)
BLJAK ;->>>>>
Shalim se, naravno...
... Pozdrav, Sale.Car
kritika.599sale.car,
-> #582, veca Ve> Dižem ruke od svega, uživajte u svojim negativnim vibracijama, a
Ve> ja odoh da uživam u nekim drugim stvarima ;)
VEEEEECCCOOOOO VRAAAAATI SEEEEE :))))
Ah...
... Pozdrav, Sale.Car
kritika.600dzakic,
-> #593, evlad> Pošto je zak bio na vezi pretostavljam da radite :) želim da vam uka
> na jednu stvar. Sistemsko obaveštenje nema naša YU slova, dok
> reklama ima. Molim vas budite ljubazni i uvrstite naša slova u vaš
> software. Hvala.
Hvala na upozorenju, ali je razlog jednostavan. Poruka koja se ispisuje
nije u softveru već je kreiramo po potrebi kada treba intervenisati na
bazi konferencija. Prepunjavanje malih oglasa nas je malo iznenadilo, pa
sam novi tom kreirao on-line a računar sa koga sam zvao nije imao podršku
za naša slova. No, akcija je potrajala svega par minuta, tako da se nadam
da nije izazvala neku veću zabunu :).
kritika.601evlad,
-> #550, calex=- Vrlo uspešno. ;> Hm, sezamu baš i nisu potrebni filteri (monitora
=- nema mnogo a i retko se uključuju, jedino kad se čita nečiji mail) ...
eh, da si _šalterski_ radnik i da _piljiš_ u monitor od jutra do mraka
pitao bih te ;)
kritika.602evlad,
-> #572, calex=- Hm ... raskrsnica ispred BIGZ-a? ;)
:)
još da sam u saobraćajnoj stanici pa da razumem ;)
ovako pre paše neko kafanče ;)
kritika.603djcorto,
-> #565, junior> Zar mozes da posaljes mail sa pro-a? :>
Mozes, user%sezam.co.yu@fon.fon.bg.ac.yu - ili slicno ;>
> A da li se izvinjavaju zbog te "neprijatnosti" ? :>
Ma neeee, to nije neprijatnost, to je princip. Cudno, bas niko
se ne zali na to ;>
kritika.604djcorto,
-> #567, mmarkovic> Ta akcija, nazalost, nije imala nikakve sanse. Sistemima i
> odgovara da korisnik ne iskoristi vreme koje je PLATIO.
Hm, kad spomenusmo "povoljnu Internet pretplatu na PROu" ovo mi
zazvEca poznato
> Uredaji su bili traljavi, i, nas 5-6 nismo hteli da stojimo iza
> njih, i dadosmo otkaz. Naravno, pokusali smo prvo da ukazemo na
> probleme i da ostanemo. Nije uspelo.
Joooj ... i ti ? :(
kritika.605djcorto,
-> #580, veca> A evo da te malo podsetim i kako je bilo, letimicam pogled po
> staroj bazi :)
Nema NET, nema PRO, ali ima Veca :)
To ! :))))
kritika.606ilazarevic,
-> #426, veca> nezrelog klinca, tu je i ilazarević, tada je bio prilično mlad i
> ja sam da budem iskrena, bila šokirana :) koliko se ozbiljno sa
> njim moglo diskutovati (Ivane, nemo' mi kvariš utisak :) ) Dakle,
Hvala, hvala :) Sad mi je neprijatno - ispašću neko čudo ;)
Elem, setih se nečega što je bio deo starog Sezama, mada se time nije bavila
većina korisnika - grupa zvana _avantura_. Sećaš se, igrala si u jednom od
pokušaja ;)
Da objasnim o čemu se radi. Grupa ljudi izmišlja likove i svako piše priču za
svoj lik. Može se pisati u prvom ili trećem licu, nije bitno. Poenta je u
tome da se oni sastave na jednom mestu i zajedno se upuste u neku avanturu.
Kao što vidite, reč je o svojevrsnoj Fantasy Role Playing avanturi. Razlika
između ovoga i prave igre na tabli je u tome što ovde nema propisa, kockica,
kilometarskih tabela i sličnoga. Priča je prepuštena mašti igrača, nema Game
Mastera. Običaj je bio da svi korisnici pošalju poruke za jedan "potez", u
kojima svako opisuje šta radi, vidi, priča itd.
Problem je nastupao u usklađivanju vremena slanja poruka. Nismo uspeli da se
dogovorimo da li treba propisati neko vreme za koje svi treba da napišu
poruke, pa se dešavalo da dva igrača napišu poruke koje su kontradiktorne
(trebalo se onda vaditi iz takvog zamešateljstva).
No, cela stvar je bila veoma zanimljiva. Palo mi je na pamet da bismo ponovo
mogli da pokušamo nešto slično. Treba mi 5-6 dobrovoljaca, koji imaju
dovoljno vremena da svakodnevno zovu Sezam, čitaju poruke u grupi i pišu
svoje priče.
Napomena - nikada nismo stigli dalje od prvog dana priče :)
kritika.607corto,
-> #577, gerber> Cime bi se drasticno smanjio broj obrisanih poruka, a bogami i
> samih poruka, jer malo ko bi smeo da rizikuje da mu poruka bude
> obrisana.
Da znas da tu ima nesto :)))))))
kritika.608corto,
-> #580, veca> A evo da te malo podsetim i kako je bilo, letimicam pogled po
> staroj bazi :)
Veco, da li to znaci da ti IMAS stare konferencije ?! :)
kritika.609corto,
-> #582, veca> Dizem ruke od svega, uzivajte u svojim negativnim vibracijama,
> a ja odoh da uzivam u nekim drugim stvarima ;)
Da znas :( Ja zanemarih nasu lepu civilizaciju trudeci se da malo
odobrovoljim ljude, ali ne vredi. Vracam se na svoje radne zadatke ;)
kritika.610calex,
-> #601, evlad║ eh, da si _šalterski_ radnik i da _piljiš_ u monitor od jutra do mraka
║ pitao bih te ;)
Ë──────────────
Kamo sreće da piljim u monitor od jutra do mraka. :) Obično to
radim od 9:00 pa negde do posle ponoći. Kada to sabereš sa jednim
14" monitorom na 800x600, najčešće dva otvorena prozora bilo bi ti
jasno da bi mi filteri samo uništili vid. :) Naravno, ovi koji samo
zamrače monitor.
kritika.611calex,
-> #602, evlad║ ovako pre paše neko kafanče ;)
Ë──────────────
Neće moći, to je već namenjeno drugome. ;)
kritika.612calex,
-> #605, djcorto║ Nema NET, nema PRO, ali ima Veca :)
Ë──────────────
Ako je potrebno, mogu da proberem po _svim_ svojim logovima i
_svim_ porukama u konfovima koje pratim unazad tri godine. :)
kritika.613calex,
-> #600, dzakic║ za naša slova. No, akcija je potrajala svega par minuta, tako da se nadam
║ da nije izazvala neku veću zabunu :).
Ë──────────────
Gde je izvinjenje? ;)
kritika.614lexus,
-> #584, veca=> p.s. Htedoh da ti odgovorim na još jednu simpatičnu primedbu, ali
=> počećemo mnogo da šumimo, jel' da? :)
Tako izgleda :) Mada, treba uneti malo živosti i duha u sve oko
sebe...
Odgovori mi na mail, baš me zanima šta je u pitanju :)
kritika.615mmarkovic,
-> #573, calex> Jesi li siguran u ovo? Mislim da je tamo nekakva kontrola
> uvedena samo za male oglase.
Mislim da je baš tako za sve konferencije.
> Ipak bi bilo previše da svaku moju poruku uporedi sa svim
> postojećim (mojim) porukama u toj temi.
Možda imaju index po CRC-u poruke?
> A šta ako nema odgovora na neko moje pitanje pa ga ponovim?
Ovo jeste problem, ali promeniš neko slovo pa ipak ode!
kritika.616mmarkovic,
-> #574, calex> Naravno, sve će ovo da traje dok neko odavde ne nađe rešenje,
> krivci nisu sa one strane, oni smatraju da je sezam.co.yu
> njihovo vlasništvo.
Ipak im ne bih tako lako oprostio krivicu...
Čim ima @ u adresi, to je eksterna, internet adresa i treba pustiti
provajderu gde će da ode...
kritika.617nmaletic,
Pohvala za sredjene direktorijume. Nadam se da je ovo samo početak
nečeg stvarno dobrog i korisnog na Sezamu.
kritika.618mdimitrijevic,
-> #549, calex> Nije valjda da nisi primetio i ostale slicnosti sa 4dosom?
> Ponavljanje komandi sa otkucanim prvim slovima? Promenu direktorijuma
> uz koriscenje prvih slova i TAB-a? Ko da se seti svega. ;)
Primetio sam kako da nisam, ali ko da se seti svega kada pise poruku ;)
Ove 4DOS mogucnosti su pravo zlato.
kritika.619mdimitrijevic,
-> #573, calex> Jesi li siguran u ovo? Mislim da je tamo nekakva kontrola uvedena
> samo za male oglase. Ipak bi bilo previse da svaku moju poruku uporedi
> sa svim postojecim (mojim) porukama u toj temi. A sta ako nema odgovora
Apsolutno sam siguran. Nekoliko puta u toku mesec dana mi je pukla
veza na sred EXEC-a, po sledecem slanju, sistem je prijavljivao za svaku poruku
posebno da je poslata, a one koje nisu bile poslate je odradio kako treba.
E sad, ako ovo ne radi drugima onda to znaci da ja imam neke
privilegije na PRO-u (o cemu nisam obavesten :) pa mi zato radi :)
kritika.620mdimitrijevic,
-> #581, veca>>> => Ne ides ti nigde :) i pro je nas ;))
>
>>> Nije, njihov je. ;)
>
> Ja oba sezama smatram za svoje :)
Necemo se svadjati, uzimam oba :)
kritika.621mdimitrijevic,
-> #590, kostja> Samim tim mislim da problemi nastaju kada usled opterecenja
> sistema dolazi do svadjanja pentiuma i dvojki ili ti nesto
> oko njihovih mreznih kartidzona.
I meni je ovo padalo na pamet. Bas u vreme velikog opterecenja mi se
javljaju problemi sa DL-om fajlova :( Izgleda da Pentiumi ne vole da cekaju
da se 286-ice smiluju i posalju podatke.
kritika.622mdimitrijevic,
-> #597, sale.car> Md> U pravu si. Samo primetio sam da je BTRIEVE prilicno spor. Ne
>
> Btrieve je spor ali je izuzetno pouzdan... E, sad to sto se
> zz zalepio za njega i ne pusta ga...
Da je pouzdan i nije :( Malo obaraj SORPRO i videces. Najlakse je
sa DBF fajlovima, citas ih kako hoces, lako ih prepravljas i popravljas,
a ako se nesto zezne reindeksiras i gotovo :)
> Md> salju poruke na PRO, uvek se proverava da li je poruka poslata (svaka
> Md> pojedinacno) za razliku od NET-a gde prijavljuje da je EXEC vec poslat
> Md> na osnovu prve poruke u njemu.
>
> A i ovo vise ne radi nego sto radi :(
Mislis na NET-u ili na PRO-u? Meni radi OK na oba sistema, do sada
nisam imao problema.
kritika.623sale.car,
-> #622, mdimitrijevic Md> Mislis na NET-u ili na PRO-u? Meni radi OK na oba sistema, do
Md> sada nisam imao problema.
Na net-u...
Dokaz je bio... Ali nisam namerno slao dva puta exec majke mi !
Sludjen sam nesto ovih dana...
Ali ! Nekad radi ali mnogo cesce ne radi :(
... Pozdrav, Sale.Car
kritika.624spantic,
-> #606, ilazarevic> Problem je nastupao u usklađivanju vremena slanja poruka. Nismo uspeli da
> se dogovorimo da li treba propisati neko vreme za koje svi treba da napišu
Ma problem je nastao kada je max.headrum nastupio u jednoj
fantazi avanturi kao računarski generisan lik. E to je već
bilo mnogo.