olr.311vlad,
-> #306, space.ace> Nekako mi se ovo drugo čini lepše i praktičnije, a ono prvo LAKŠE!
Lakse tebi, ali teze korisnicima B). Ipak ostavi mogucnost da .ini moze da
se ispegla i naknadno iz editora. Lepo je da ga postavi sam iz mesta kako
treba, ali ja volim i da mogu posle sam da ga menjam i doterujem B).
olr.312vlad,
-> #307, space.ace> Ipak je engleski, za sada...
So be it!
olr.313supers,
-> #306, space.ace>> Da li da vam napravim default session.ini fajl, koga ćete vi posle
>> menjati iz programa (Preferences), ili da prilikom instalacije
>> navedete putanju do vašeg starog OLR-a (SOR ili SDW), pa da SETUP
>> iz njihovih ini fajlova vidi šta treba i napravi SESSION.INI na
>> osnovu podataka iz njih,
U principu je OK ovo prvo, a ako si u stanju da izvedeš ovo
drugo, odlično.
olr.314supers,
-> #307, space.ace>> Zaboravih, SESSION će biti na engleskom jeziku. Da li je to problem?
Prema mom ukusu zaista ne. Više volim uobičajene engleske pojmove
neko nezgrapno prevedene na srpski, pa još i bez YU slova.
Ako već budeš oran da to ljudski posrbiš, dakle sve sa kodnim
rasporedom, ostavi i opciju za engleski jezik.
olr.315aleck,
-> #307, space.ace# So, ili ćete srpski Session ali bez naših slova u menijima, kao što je u
# SDW-u, ili engleski natural?
U SDW-u naša slova se nalaze i u porukama i u menijima.
olr.316inferno,
-> #307, space.aceŮ│ ˙ So, ili ćete srpski Session ali bez naših slova u menijima, kao što je u
Ů│ ˙ SDW-u, ili engleski natural?
Ů│ ˙ Ipak je engleski, za sada...
Ma engleski... svako zna da se snađe i u menijima na
engleskom.
olr.317spantic,
-> #307, space.ace> So, ili ćete srpski Session ali bez naših slova u menijima, kao što je u
> SDW-u, ili engleski natural?
Srpsko, kada budeš pisao za Amere tada piši na engleskom.
olr.318oldtimer,
-> #310, space.ace> --> Ko ti kaže da je u SDW-u Srpski bez šćđž... ??? Ne da ih ima, nego
> U menijima nema, koliko sam ja video!
> Osim ako je čova radio u YuSCii setu, pa se meni ne vide na CP1250 ;)
Podešavanja - domaća slova samo u poruci, pa isključi to i biće ih i
u menijima ako ti je u Win sistemski font sa sa našim slovima.
olr.319space.ace,
-> #314, supers--> Ako već budeš oran da to ljudski posrbiš, dakle sve sa kodnim
--> rasporedom, ostavi i opciju za engleski jezik.
Ne znam, nekako mi se više sviđa sa engleskim jezikom. Izgleda svetCki!
Prvu verziju ću ipak da uradim na engleskom, a kasnije,...
olr.320space.ace,
-> #311, vlad--> Lakse tebi, ali teze korisnicima B). Ipak ostavi mogucnost da .ini
--> moze da se ispegla i naknadno iz editora. Lepo je da ga postavi
--> sam iz mesta kako
To ću naravno i uraditi. INI će moći da se menja iz editora, ali i iz
samog programa, u Preferences dijalogu.
olr.321inferno,
-> #317, spanticŮ│ ˙> So, ili ćete srpski Session ali bez naših slova u menijima, kao što je
Ů│ ˙> u SDW-u, ili engleski natural?
Ů│ ˙
Ů│ ˙ Srpsko, kada budeš pisao za Amere tada piši na engleskom.
Ako treba birati između univerzalnosti i patriotizma kad su
programi u pitanju - bitam univerzalnost.
olr.322dpaun,
Imao sam malu havariju na računaru u kojoj mi je stradao (i) SOR.EXE v2.30.
Poitam pa ga skinem sa SezamNET-a, raspakujem, pokrenem, doregistrujem itd.
Kad da očitam bazu - neće lepo da se kreće kroz poruke
već ih vrti kao na ringišpalju i skače na poslednju u temi. Vratim se levom
strelicom u rikverc a ono - neke kuke i krivine umesto čitljivog teksta! Baza
Koliko sam primetio, ostale
na disku je, koliko sam mogao da vidim, zdrava i čitava.
Ima li neko ideju o čmeu je reč?
dPaun =+;)
olr.323peacock,
-> #322, dpaun#### Kad da očitam bazu - neće lepo da se kreće kroz poruke
#### već ih vrti kao na ringišpalju i skače na poslednju u temi.
#### Vratim se levom strelicom u rikverc a ono - neke kuke i
#### krivine umesto čitljivog teksta! Baza
Verovatno su ti stradali indexi.
Postupak je davno razrađen:
1. obriši u data direktorijumu sve osim sor.cfg i text.x
2. copy text.x text.old
3. za svaki slučaj muvni text.x u drugi direktorijum
4. sor /a path=ĐsorĐdataĐtext.old
jes da si izgubio sve flegove u bazi, ali poruke su žive.
olr.324nenad,
-> #322, dpaun> Kad da očitam bazu - neće lepo da se kreće kroz poruke
> već ih vrti kao na ringišpalju i skače na poslednju u temi. Vratim se
> levom strelicom u rikverc a ono - neke kuke i krivine umesto čitljivog
> teksta! Baza Koliko sam primetio, ostale
> na disku je, koliko sam mogao da vidim, zdrava i čitava.
Ostao je čitav tekst, ali su indeksi stradali. Prebaci fajl
text.x u "nadređeni" dir, pobriši sve iz data dir-a osim sor.cfg
(a i njega možeš - skini onaj koji sam poslao u temu obaveštenja)
i eventualno last.x (tu se čuvaju makroi i koja je zadnja poruka
na kojoj si "stajao"), onda pokreni "sor text.x" i on će iz
teksta poruka da ponovo generiše bazu i indekse.
olr.325milanmi,
Sta mislite, koji je od olr-ova bolji SOR ili SDW, i zasto?
P.S. Zna li neko reg. broj za SDW? Znam da je neko ovde to odgovorio ali se ne
secam broja poruke.
olr.326inferno,
-> #325, milanmiŮ│ ˙ Sta mislite, koji je od olr-ova bolji SOR ili SDW, i zasto?
SDW, nema spora. Zašto? To je bar jasno svakom
dobronamernom sezamovcu koji je jednom probao SDW. ;)
olr.328darone,
-> #325, milanmi>> P.S. Zna li neko reg. broj za SDW? Znam da je neko ovde to odgovorio ali se
>> ne secam broja poruke.
319.
olr.329biber,
-> #325, milanmi>> Sta mislite, koji je od olr-ova bolji SOR ili SDW, i zasto?
Vecina ce ti verovatno reci SDW, ali za mene je SOR bolji,
pre svega jer poruke cuva u jednom txt fajlu, koji mogu da
npr. pretrazujem i necim drugim sem sor-om. Druga stvar: ukoliko
se nesto desi sa fajlovima u kojima se cuvaju podaci o porukama
i dalje mi ostaje citljivi txt koji ce sor moci da "svari" i na
osnovu koga ce da generise ono sto mu je potrebno.
Ako se kod sdw nesto desi sa fajlom ne znam sta ce da bude sa
celom bazom. I na kraju, stvar je i do navike.
olr.330supers,
-> #326, inferno>> SDW, nema spora. Zašto? To je bar jasno svakom
>> dobronamernom sezamovcu koji je jednom probao SDW. ;)
SDW je bolji jer je za Windows. SOR je bolji jer je za čist DOS.
Drugim rečima, nema smisla raspravljati o ukusima :)
olr.331milanmi,
Sta mislite, koji je od olr-ova bolji SOR ili SDW, i zasto?
P.S. Zna li neko reg. broj za SDW? Znam da je neko ovde to odgovorio ali se ne
secam broja poruke.
olr.332dr.s,
-> #329, biber/* Vecina ce ti verovatno reci SDW, ali za mene je SOR bolji,
Stvar navike... :)
olr.333iaca,
Hi
Zanima me na koju foru radi SOR za dos. Sa Sezama skinem zapakovan > textpad <
koji otpakujem u dir. sa SOR-om, medjutim on prijavljuje da nema nijedne
poruke.
olr.334dr.grba,
-> #333, iaca>> Zanima me na koju foru radi SOR za dos. Sa Sezama skinem zapakovan >
>> textpad < koji otpakujem u dir. sa SOR-om, medjutim on prijavljuje da nema
>> nijedne poruke.
Možda, za početak, ne bi bilo loše pročitati uputstvo za upotrebu
SOR-a, pa tek onda pitati.
olr.335mmtosic,
-> #333, iaca>> Zanima me na koju foru radi SOR za dos. Sa Sezama skinem zapakovan >
>> textpad < koji otpakujem u dir. sa SOR-om, medjutim on prijavljuje da nema
^^^^^^^^^^^^^^^^
>> nijedne poruke.
Pa imaš valjda uputstvo za njega. Kol'ko se sećam, ako 'oćeš da ti ga
on raspakuje (mislim na net00*.zip) onda startuj sa _sor -a_, a ako
ga sam raspakuješ, onda naredi _sor textpad_. :)
Tek sad videh ovo podvučeno. :) Pogledaj u fajlu _sor.pro_, gde si naveo
da ti stiže zapakovan fajl, pošto ga sor tamo traži. Ili promeni da ti
bude tu gde ga ti smeštaš. :)
olr.336supers,
-> #333, iaca>> Zanima me na koju foru radi SOR za dos. Sa Sezama skinem zapakovan
>> > textpad < koji otpakujem u dir. sa SOR-om, medjutim on
>> prijavljuje da nema nijedne poruke.
Otkucaj 'sor textpad' i SOR će učitati poruke. Kada ga pokreneš bez
parametara, SOR ništa ne učitava i nudi ti samo pregled postojećih
poruka, a kod tebe ih još nema :)
Moguće je automatizovati rad sa SORom tako da on sam pronalazi nove
zapakovane textpadove, otpakuje ih i učitava :)
Da bi to postigao, moraš da malo pročačkaš konfiguracioni fajl sor.pro
i namestiš šta treba. Prouči dokumentaciju koja dolazi uz SOR, a ako
te to mrzi možda da probaš moje skraćeno uputstvo okačeno uz ovu
poruku... Preporučujem i ostalima koji su bezuspešno pokušali da
nameste SOR.
sor.faqolr.338nesh,
-> #325, milanmi... P.S. Zna li neko reg. broj za SDW? Znam da je neko ovde to odgovorio ali
... se ne secam broja poruke.
Treba i meni.
.obj se ne javlja nikako pa ako se neko seća neka javlja.
olr.339johnnya,
-> #337, nesh >> ... P.S. Zna li neko reg. broj za SDW? Znam da je neko ovde to
>> odgovorio ali ... se ne secam broja poruke.
Pa zar ga Darone nije ostavio ovde pre 5 dana ?!?
319.
olr.340mpavlo,
-> #337, nesh> ... P.S. Zna li neko reg. broj za SDW? Znam da je neko ovde to odgovorio
> ali ... se ne secam broja poruke.
>
> Treba i meni.
*** * ***
* * ** * *
* * * * *
** * ****
* * *
* * * * *
*** *** ***
3 1 9
olr.341milanmi,
-> #337, nesh> Treba i meni.
319
olr.342nesh,
-> #325, milanmi... P.S. Zna li neko reg. broj za SDW? Znam da je neko ovde to odgovorio ali
... se ne secam broja poruke.
Treba i meni.
.obj se ne javlja nikako pa ako se neko seća neka javlja.
olr.343nesh,
-> #339, johnnya... Pa zar ga Darone nije ostavio ovde pre 5 dana ?!?
... 319.
Xex, zaboravilo se, a i otišla mi baza :(
olr.344micotakis,
Kako fajl t^m^p_$2.!!! koji sor 2.30 pravi u svom direktorijumu šutnuti
u TEMP direktorijum?
Nemogu više da ga gledam kad uđem u sor direktorijum.
EMPIRE
olr.345micotakis,
-> #343, neshĹ Xex, zaboravilo se, a i otišla mi baza :(
Jedno zanimljivo pitanje:
Kako to da meni nikad nije otišla baza?
Samo vi uživajte sa tim vašim SDW-om, ja ZA SAD ostajem pri
SOR-u 2.30.
EMPIRE
p.s. Ja bi ipak BW 2.30
olr.346micotakis,
BLUWAVE OLR za sva vremena.
Kao prvo i osnovno tačno se zna šta je quot-ovani deo poruke, a šta
poruka, razlikuje se po boji. Tačno se zna ko je pisao koji deo
quota(imaš prva dva slova njegovog imena), a ne da sedneš i da razmi-
šljaš ko je šta quotovao, a šta je on rekao.
Ne pravi novu bazu poruka da bi mogao da čita poruke, kao što to
SOR radi, već čita direktno iz paketa, koji posle čitanja ponovo za-
pakuje. Ima to i svojih mana, ali postoje programi koji spajaju
pakete u jedan VELIKI.
Tačno se zna koliko ima ličnih poruka, jer je poruka koja je reply
na tvoju poruku verovatno tebi upućena. A ne postaviš pitanje i če-
kaš deda mraza da ti javi da si dobio ogovoror na to pitanje.
Automatizuje određeni deo posla kao što je na primer stavljanje po-
tpisa. Zašto bi ja stalno morao da pišem jedno te isto, kad već to
program može da uradi umesto mene. Ako je već poruka ograničena na
32k, zašto bi pretstavljao problem potpis od 300 bajtova i tag od 50
bajtova? Znam sad će neko da pita čemu 300 bajtova za potpis. Zato
da bi sestavile e-mail adrese, kojih fala bogu imam milon.
Ko misli da BW povećava količinu šuma, žestoko greši.
Lepo setovan Bluewave se buni, ako je količina teksta manja od quot-
ovanog dela poruke. Kod mene konkretno vrišti već na 80%, a razmi-
šljam da ga stavim na 70%. Valjda će neko shavatiti da ne treba da
piše ogovore od jedne rečenice, a pre toga je quotovao celu poruku,
kad vidi da mu je ceo ekran crven i da mu program savetuje da editu-
je poruku.
Kilometarski potpisi su već stvar kulture. Stavljane potpisa od 1000
bajtova i više je već nekulturno, jer je 1000 bajtova negde oko pola
ekrana.
Naravno da postoji opasnost što neko ovde reče da se to zlupotrebi,
pa da se stavi potpis preko celog ekrana(viđao sam potpise i od po
2 cela ekrana).
EMPIRE
olr.347micotakis,
Da li je neko zainteresovan da se bavi dobrovoljnim radom?
Treba napraviti dva konvertora.
Jedan koji će sezamov NET*.ZIP da raspakuje, zatim da TEXTPAD ko-
nvertuje u MESSAGES.DAT i CONTROL.DAT, da te dve datoteke zapakuje
Zip-om i nazove ih SEZAMNET.QWK.
Drugi bi trebao da SEZAMNET.REP raspakuje i da SEZAMNET.MSG konve-
rtuje u EXEC.
Ako je neko dovoljno zaludan da se bavi ovim,neka mi se javi na
mail. Dobiće fajl sa detaljnim opisom datoteka MESSAGES.DAT,
CONTROL.DAT i *.MSG. Slabo stojim sa programiranjem, inače bi ja
to uradio sam. Ovako nudim svoju(minimalnu) pomoć. :(
EMPIRE
p.s. Zar stavrno niko ne bi BW umesto ovih OLR-ova?
p.p.s. Ko ono reče da pravi OLR? Obrisao sam stare poruke.
Imam par predloga za njega(njih).
olr.348olio,
-> #345, micotakis> Samo vi uzivajte sa tim vasim SDW-om, ja ZA SAD ostajem pri
'Ajdemo da glasamo?
Ja sam za SDW
Pozdrav Oliver.
olr.349olio,
-> #347, micotakis> p.s. Zar stavrno niko ne bi BW umesto ovih OLR-ova?
Ma sve je to lepo ali ovo (SDW) radi na nasem jeziku.
Sto BW ne prevedes na nas jezik. Neko ima probleme sa
engleskim jezikom, i raznim izrazima.
Ima verovatno mnogo korisnika koji ne znaju terminologiju
OLR-a pa bi i to bilo znacajno da se objasni i eventualno
prezentira neki tekst o tome.
Pozdrav Oliver.
olr.350micotakis,
-> #349, olioĹ Ma sve je to lepo ali ovo (SDW) radi na nasem jeziku.
Ĺ Sto BW ne prevedes na nas jezik. Neko ima probleme sa
Ĺ engleskim jezikom, i raznim izrazima.
Ĺ Ima verovatno mnogo korisnika koji ne znaju terminologiju
Ĺ OLR-a pa bi i to bilo znacajno da se objasni i eventualno
Ĺ prezentira neki tekst o tome.
Postoji fajl learnbw, nisam ga video, ali su mi rekli da je o.k.
Pazi recimo bluewave 2.30 ima help bukvalno za sve. Znači treba
samo da znaš engleski.
Ako se naprave oni konvertori ja ću da napišem naki help, za
onog ko prvi put vidi to čudo pod nazivom BW.
Probelem je u tome što recimo BW 2.30 skoro i da ne liči na ve-
rziju 2.12.Neke komande su promenile ime, a neke su sasvim nove.
Nisam ni ja neki veliki stručnjak u svemu ovome, ali znam više
nego većina. :))
EMPIRE
olr.351biber,
-> #347, micotakis>> p.s. Zar stavrno niko ne bi BW umesto ovih OLR-ova?
Ja ne bih menjao SOR za BW!
Sa BW sam radio, ali za citanje poruka sa Sezama bih se
pre opredelio za SOR.
Ono sto navodis kao prednost BW sto sve drzi u jednom (ili vise
zapakovanih fajlova) mozes da postignes i sa SOR-om, Barem sam
ja tako sebi uradio. Napravio sam bat fajl koji raspakuje
SOR_DATA.ARJ, pozove sor, a kad izadjem iz SOR-a, ponovo sve
zapakuje. Sve ovo sam podesio da radi na ram-disku (kao sto sam
uostalom namestio i BW) tako da sve radi jako brzo. I pretrazivanje
i remove i pack... Ujedno mi ne drlja po hard disku sve vreme.
BW me odusevljava sa programerske strane. Stvarno je stabilan
program. Cak sam i windows pozivao iz njega i kad sam se vratio
nastavio je sa radom je bez problema.
Dalje, sto se tice potpisa i slicnih stvari, to samo unosi tkz
sum, odnosno tekst koji je suvisan. Kazi mi sta ce meni sve tvoje
email adrese? Ako mi zatreba pisacu ti ovde na sezam, a tu adresu
vec vidim u zaglavlju poruke. Na kraju krajeva, cak ne moram ni
da gledam ko si, dovoljno je u SOR-u otkucati jedno /p, i poruka
putuje tebi... A ako mi i zatrebaju ostale tvoje adrese, obraticu
ti se vec na mail.
Zatim cemu sluzi taj tvoj potpis EMPIRE? Niti znam sta hoces
da kazes niti mi je zanimljiv. Srecom, kratak je.Vecina korisnika
koji upraznjavaju tag-ove su ih ubacila u automatiku OLR-a koji
im to omogucava, i vise ne razmislja o njima. Zato su, izmedju
ostalog, konferencije na SetNetu maltene beskorisne.
Jedine tagove vredne paznje sam video kod ndreadnought-a.
Imaju smisla, u vezi su poruke o kojoj pise, duhoviti su, i pre
svega ne ponavljaju se.
Svakako, ne bi bilo zgoreg da sezam ume da pakuje qwk pakete
zbog ljudi koji su navikli na BW i sl. kao i zbog vlasnika ne PC
racunara, pa je stoga tvoja ideja da uradis konverter sjajna.
olr.352cnenad,
-> #346, micotakis=> Kao prvo i osnovno tačno se zna šta je quot-ovani deo poruke, a šta
=> poruka, razlikuje se po boji. Tačno se zna ko je pisao koji deo
Stvar ukusa i navike. SORPRO ima takvu opciju ali je ne koristim.
=> pakuje. Ima to i svojih mana, ali postoje programi koji spajaju
=> pakete u jedan VELIKI.
I rade do mojega :(
=> Automatizuje određeni deo posla kao što je na primer stavljanje po-
=> tpisa. Zašto bi ja stalno morao da pišem jedno te isto, kad već to
Baš se i ja pitam, zašto ? Šta će ti potpis, promeni username ?
=> Ko misli da BW povećava količinu šuma, žestoko greši.
U startu. Sam princip sa kojim citira celu poruku i strpa je u editor
idealan je za No1 po pitanju proizvodnje šuma.
olr.353micotakis,
-> #351, biberĹ Napravio sam bat fajl koji raspakuje SOR_DATA.ARJ, pozove sor,
Ĺ a kad izadjem iz SOR-a, ponovo sve zapakuje. Sve ovo sam pode-
Ĺ sio da radi na ram-disku (kao sto sam uostalom namestio i BW)
Ĺ tako da sve radi jako brzo. I pretrazivanje i remove i pack...
Ĺ Ujedno mi ne drlja po hard disku sve vreme.
Jel možeš da ga okačiš ovde? Baš da vidim i to.
Ĺ BW me odusevljava sa programerske strane. Stvarno je stabilan
Ĺ program. Cak sam i windows pozivao iz njega i kad sam se vratio
Ĺ nastavio je sa radom je bez problema.
Pazi ovako BW je program u koji je dosta uloženo. Mislim na koli-
činu rada i pažnju sa kojom je program urađen. Cena za registraci-
ju je 32$. Meni je recimo to previše. Ali za jednog prosečnog Ame-
ra je to super cena. Odnosno cena je realna.
SOR je rađen za potrebe siromašnog srpskog naroda. :)
Autoru svaka čast, ne kažem da je SOR loš, samo imam par jako veli-
kih zamerki.
Ĺ Dalje, sto se tice potpisa i slicnih stvari, to samo unosi tkz
Ĺ sum, odnosno tekst koji je suvisan. Kazi mi sta ce meni sve
Ĺ tvoje email adrese? Ako mi zatreba pisacu ti ovde na sezam, a
Ĺ tu adresu vec vidim u zaglavlju poruke. Na kraju krajeva, cak
Ĺ ne moram ni da gledam ko si, dovoljno je u SOR-u otkucati jedno
Ĺ /p, i poruka putuje tebi... A ako mi i zatrebaju ostale tvoje
Ĺ adrese, obraticu ti se vec na mail.
Shvatio sam poentu. Sve je to lepo ovde na Sezamu, ali šta ako se
radi recimo o TALK.NET-u. Ja nemogu svaki dan da se kačim tamo da
bi video da li imam pošte. Zato što je veza preko akademske mreže
više nego očajna. Mnogo mi je jednostavnije da stavim, u potpisu
e-mail adresu na afroditi ili na fon-u. Sezam nije non-stop pove-
zan sa internetom. Što znači da poruka može i da stane recimo na
fon-u, pošto preko fona stižu poruke.
Ĺ Zatim cemu sluzi taj tvoj potpis EMPIRE? Niti znam sta hoces
Ĺ da kazes niti mi je zanimljiv. Srecom, kratak je.Vecina
Ĺ korisnika koji upraznjavaju tag-ove su ih ubacila u automatiku
Ĺ OLR-a koji im to omogucava, i vise ne razmislja o njima. Zato
Ĺ su, izmedju ostalog, konferencije na SetNetu maltene
Ĺ beskorisne.
Setnet konferencije nikad nisam pratio iz jednog jednosatavnog ra-
zloga, apsolutno me nervira Supurovićev stav zamoli sisop-a da ti
omogući da pišeš u setnet. Ko da je neka viša klasa u pitanju i
sad ja nih moram da molim da mi to omoguće. Šta bi bilo kad bi Se-
zam imao takvu politiku. Kad se uloguješ svaki put da ti piše obra-
ti se Nenadu, ako želiš priostup konferencijama.
Potpis je takav, jer na svim mogućim home bbs-ovima imam user
EMPIRE MASTER, kao i na AWOL-u. Na ostalim mestima je to moralo da
se skraćuje i da se menja.
Ĺ Jedine tagove vredne paznje sam video kod ndreadnought-a.
Ĺ Imaju smisla, u vezi su poruke o kojoj pise, duhoviti su, i pre
Ĺ svega ne ponavljaju se.
Mene mrzi da pišem tagove, a i zašto bi, kad ima kolekciju od neko-
liko hiljda tagova. Slažem se da treba voditi računa o tome da se ta-
govi ne ponavljaju. Zato sam i stavi u BW mogućnost da biram tag, od
ponuđenih sa spiska ili da sam upišem neki novi.
Ĺ Svakako, ne bi bilo zgoreg da sezam ume da pakuje qwk pakete
Ĺ zbog ljudi koji su navikli na BW i sl. kao i zbog vlasnika ne
Ĺ PC racunara, pa je stoga tvoja ideja da uradis konverter
Ĺ sjajna.
I ja to kažem. Međutim Zakić ne poznaje format QWK paketa. Ja sam vi-
še puta sa njim razgovarao na tu temu. Složili smo se da je najlakše
uraditi konvertore. Da je posao jeste, da je lak nije. E sad neću ja
da radim konvertore. Ja samo nudim svoju pomoć u pogledu poznavanja
formata QWK paketa.
EMPIRE
p.s. Ja sam osuđen na SOR, nadam se ne još dugo.
olr.354micotakis,
-> #352, cnenadĹ Stvar ukusa i navike. SORPRO ima takvu opciju ali je ne
Ĺ koristim.
Ajde uzećemo i taj sorpro na proučavanje.
Ĺ I rade do mojega :(
BWSAVE radi ponekad. :))
ADDWQK ne znam da instaliram. Ili ipak program ne radi?
Ĺ Baš se i ja pitam, zašto ? Šta će ti potpis, promeni username ?
Neka stoji i jedno i drugo.
Dakle da vidimo imaš jedan prazan red, znači dva bajta(0D i 0A),
zatim 6 slova(znači još čitavih 6 bajtova), i opet dva bajta(0D i
0A), što daje zbir od čitavih 10 bajtova.
Ne smeta valjda 10 bajtova nekom? Ako nekom smeta, postoji lek i
za to ..IGNORE MICOTAKIS.
Ĺ => Ko misli da BW povećava količinu šuma, žestoko greši.
Ĺ U startu. Sam princip sa kojim citira celu poruku i strpa je u
Ĺ editor idealan je za No1 po pitanju proizvodnje šuma.
Izvini, ali ja i kod SOR-a quotujem celu poruku. Tako mi je mnogo
lakše i praktičnije, jer imam celu poruku pred sobom. Izbaciš nepo-
trebne stvari i kraj. Tako radim i tamo.
EMPIRE
olr.355supers,
-> #348, olio>> 'Ajdemo da glasamo?
>> Ja sam za SDW
Nemojte, molim vas... Samo još fali da glasamo ko je za DOS
a ko za Windows, ko za Zvezdu a ko za Partizan...
olr.356supers,
-> #344, micotakis>> Kako fajl t^m^p_$2.!!! koji sor 2.30 pravi u svom direktorijumu
>> šutnuti u TEMP direktorijum?
Kada se ovaj fajl pojavljuje? Ostaje posle svakog izlaska iz SORa
ili nešto drugo? Ja ga nikad nisam primetio.
olr.357johnnya,
-> #351, biber >> Ono sto navodis kao prednost BW sto sve drzi u jednom (ili vise
>> zapakovanih fajlova) mozes da postignes i sa SOR-om, Barem sam
>> ja tako sebi uradio. Napravio sam bat fajl koji raspakuje
>> SOR_DATA.ARJ, pozove sor, a kad izadjem iz SOR-a, ponovo sve
>> zapakuje. Sve ovo sam podesio da radi na ram-disku (kao sto sam
I šta si dobio time ? Dok ne radiš sa SOR-om imaš manju bazu za jedno
50% pošto se toliko dobija kada se txt arhivira, ali sve jedno kada
radiš u SOR-u, cela baza mora biti prisutna na hard-u...
Znači samo zavaravaš sebe da imaš taj dodatni prostor, koji i onako
moraš da "okupiraš" svaki put kada ulaziš u SOR...
Ovde bi bio jedini lek, da važne, korisne poruke zaštitiš od brisanja,
pa zatim celu bazu obrišeš, a dobijenu bazu sa takvim zaštićenim
porukama zip-uješ (base01...) i onda obrišeš sve datoteke iz DATA
direktorijuma (osim sor.cfg) i kreneš ponovo da puniš bazu...
olr.358dr.s,
-> #350, micotakis/* Postoji fajl learnbw, nisam ga video, ali su mi rekli da je o.k.
/* Pazi recimo bluewave 2.30 ima help bukvalno za sve. Znaci treba
/* samo da znas engleski.
Imadoh ja i BW i learnbw, ali izbrisah ga bas zbog tog stranjskog
jezika, cim sam saznao da Sez ima svoj OLR. I sad mi lepo...
olr.359cnenad,
-> #354, micotakis=> Ajde uzećemo i taj sorpro na proučavanje.
Možeš ga trošiti samo za SEZAM Pro.
=> BWSAVE radi ponekad. :))
On radi 70% kako treba.
=> ADDWQK ne znam da instaliram. Ili ipak program ne radi?
Ovaj uopšte ne radi kako treba. Spoji QWK pakete ali onda u porukama
dobiješ gluposti.
=> Izvini, ali ja i kod SOR-a quotujem celu poruku. Tako mi je mnogo
=> lakše i praktičnije, jer imam celu poruku pred sobom. Izbaciš nepo-
=> trebne stvari i kraj. Tako radim i tamo.
Naravno, i ja tako radim ili u SP-u ili u SDW-u, poruku čitam u editoru,
odgovaram i brišem nepotrebno. Caka je u tome, da početnici misle DA MORAJU
da ostave 10-20 redova citata, što kasnije prelazi u naviku i napišu:
Da, ili
:>
ili
Carrrrrreeeeeeeee i slično...
Uostalom pošto pratiš SetNet i sam vidiš na šta sve to liči.
Za one koji normalno upotrebljavaju opisani način nema bojazni da prouzrokuju
km poruke sa citiranim delom.
A da je QUOTEMETER BW-a glup, glup je. Citirao sam poruku, izbacio
gluposti, dopisao moj odgovor a on me skot upozorava jer upoređuje odgovor
sa CELIM CITATOM koji je u startu bio ubačen.
olr.360space.ace,
## Zatim cemu sluzi taj tvoj potpis EMPIRE? Niti znam sta hoces
## da kazes niti mi je zanimljiv. Srecom, kratak je.Vecina korisnika
Potpuno si u pravu! Takvi tagovi ničemu ne služe a uz to i ne rade,
plus su i beskorisni.
## Jedine tagove vredne paznje sam video kod ndreadnought-a.
Ne znam što su ti tag-ovi dotičnog zanimljivi, ali meni su glupi, i
ne vidim neku svrhu. Ako hoće čovek da bude duhovit, mora da ima neki
drugi način, nego da puni pad-ove ljudima sa beskorisnim rečima.
Dobro, možda sam preterao, i možda sam trebao da odgovorim direktno
ndreadnought-u, ali nisam izdržao.
A, da, btw NHF!!!
olr.361space.ace,
-> #347, micotakis## p.s. Zar stavrno niko ne bi BW umesto ovih OLR-ova?
Ajde, molim te reci mi šta ti toliko smeta u "ovim" OLR-ovima koje
sada koristimo. I meni smetaju, ali ne toliko da bih prelazio na
BW, koji je po mom mišljenju nešto što može da posluši, ali nije to
što treba. Zato pravim svoj olr, koji meni najviše odgovara, jer ga
pravim da bi meni odgovarao, kao korisniku. Da li će, ako ga budem
širio, odgovarati ostalima, ne znam.
U radu sa BW ne možeš da odgovoriš na neku stariju poštu, a da ne
zatvaraš paket koji trenutno čitaš, već moraš osim toga i da otvoriš
paket u kome je ta stara poruka, ali prvo treba naći koji je to paket.
U sor-u ili sdw-u to se rešava vrlo lako, jer ako me zanima neka tvoja
starija poruka, postoji find. Toga nema u BW-u, zar ne?
To je bio samo jedan od primera zašto su "ovi" olr-ovi bolji od BW-a.
olr.362iaca,
Da li se neke konferencije koje se nalaze u bazi poruka i koje vise nepratim
mogu izbaciti ( iz baze ili bar iz spiska u SOR-u)?
Aca
olr.363nenad,
-> #354, micotakis> Ne smeta valjda 10 bajtova nekom? Ako nekom smeta, postoji lek i
> za to ..IGNORE MICOTAKIS.
Pa zar je to rešenje? Rešenje je u prihvatanju nekih običaja koji
vladaju na sistemu, tako će i ostali članovi sistema, oni koji su
tu pet godina i koji umeju da cene poštovanje tih običaja jer su
se uverili u njihovu vrednost, tebe lakše da prihvate i moći ćeš
da se smatraš članom jedne interesantne i živopisne zajednice
koja se zove "Sezamovci". :)
olr.364nenad,
-> #346, micotakis> Tačno se zna koliko ima ličnih poruka, jer je poruka koja je reply
> na tvoju poruku verovatno tebi upućena. A ne postaviš pitanje i če-
> kaš deda mraza da ti javi da si dobio ogovoror na to pitanje.
Ako pitanje u konferenciji postaviš sa parametrom /r, u slučaju
da neko odgovori na njega generiše se sistemska poruka za tebe.
Sistemske poruke se dele u 3 grupe (po važnosti) i možeš da ih
čitaš pomoću naredbe SYSMSG. Sistemske poruke prioriteta 1
(gađanje šifre, obrisana poruka u konf. i sl.) se automatski
ispisuju prilikom ulaska na sistem, tako da je najzgodnije da na
početku autoexec-a stoji jedno SYSM 2-3.
Detaljnije o svim sistemskim porukama koje je moguće generisati i
dobiti možeš da pročitaš u jednoj od poruka u prvoj temi ove
konferencije, a kratko objašnjenje se može dobiti i sa HELP
SYSMSG.
olr.365nenad,
-> #362, iaca> Da li se neke konferencije koje se nalaze u bazi poruka i koje vise
> nepratim mogu izbaciti ( iz baze ili bar iz spiska u SOR-u)?
Pedjak je svojevremeno bio napravio program koji omogućava
uklanjane istih. Zove se REMTOPIC i ovako off-line čini mi se da
se nalazi isto gde i SOR, znači u \DOS\COM.
olr.366hercog,
-> #362, iaca@> Da li se neke konferencije koje se nalaze u bazi poruka i koje vise nepratim
@> mogu izbaciti ( iz baze ili bar iz spiska u SOR-u)?
Teme iz konferencija u soru možeš da izbaciš uz pomoć REMTOPIC pro-
grama, koji je nekad negde na sezamu bio okačen... Ako ti treba
viči...
Sale
olr.367biber,
-> #353, micotakis>> Jel mozes da ga okacis ovde? Bas da vidim i to.
@echo off
bitdisk 10000
h:
md sor
cd sor
md data
cd data
arj x c:\sor\data\sor_data.arj h:\sor\data
c:\sor\sor.exe %1
arj a h:\sor_data.arj *.*
copy h:\sor_data.arj c:\sor\data\sor_data.arj
bitdisk je ramdisk program (podrzava promanjivo velicunu ramdiska,
za razliku od MS-DOS-ovog ramdrive.sys
Naravno potrebno je izmeniti i sor.pro, tako da BASEDIR pokazuje na
h:\sor\data\
>> Potpis je takav, jer na svim mogucim home bbs-ovima imam user
>> EMPIRE MASTER, kao i na AWOL-u. Na ostalim mestima je to moralo da
>> se skracuje i da se menja.
A sto ne bi u resumeu napisao:
"Ja sam EMPIRE MASTER svugde osim ovde..."
Nije poenta u tih desetak bajtova viska, vec sto svaki put
pogled predje na taj zadnji red, pa moras i njega da "procesiras"
Opet kazem, srecom sto (ti) je kratak... ;>
>> Mene mrzi da pisem tagove, a i zasto bi, kad ima kolekciju od neko-
>> liko hiljda tagova.
Da, ali i svi drugi imaju istu ili slicnu kolekciju.
olr.368biber,
-> #357, johnnya>> I sta si dobio time ? Dok ne radis sa SOR-om imas manju bazu za jedno
>> 50% posto se toliko dobija kada se txt arhivira, ali sve jedno kada
>> radis u SOR-u, cela baza mora biti prisutna na hard-u...
Nisi pazljivo citao moju poruku... Sve se otpakuje na ram disk, pa
hard mozes u krajnjoj liniji i da iskljucis (green fn.) Naravno moras
da imas dovoljno RAM memorije.
Sto se tice ustede, nije poenta u tome, ali kad vec spominjes, ustedi
se mnooogo vise od 50%
Zaboravljas da sor baza ima mnogo malih fajlova. Na hard disku fajl
uvek zauzima ceo broj klastera, tako da bez obzira sto je fajl duzine 10
bajtova, on ce na disku zauzeti npr. 16 Kb. Sto je veca particija, klasteri
su duzi a gubici su veci. Ovu pojavu nazivaju slack.
olr.369biber,
-> #362, iaca>> Da li se neke konferencije koje se nalaze u bazi poruka i koje vise
>> nepratim mogu izbaciti ( iz baze ili bar iz spiska u SOR-u)?
Mogu, programom remtopic.arj, ako su teme prazne.
olr.370micotakis,
-> #356, supersĹ Kada se ovaj fajl pojavljuje? Ostaje posle svakog izlaska iz
Ĺ SORa ili nešto drugo? Ja ga nikad nisam primetio.
Nemam pojma, pretpostavljam kad ubacujema nove poruke sa SOR/A.
E sad provereno ima funkciju dok sam u SOR-u(nemožeš da ga edituješ,
provereno pod multitaskingom), a koliko se sećam ostaje i po izlasku
iz SOR-a.
EMPIRE
olr.371micotakis,
-> #358, dr.sĹ Imadoh ja i BW i learnbw, ali izbrisah ga bas zbog tog
Ĺ stranjskog jezika, cim sam saznao da Sez ima svoj OLR. I sad mi
Ĺ lepo...
Lepo je to, ali gde možeš da koristiš SOR, osim na Sezam-u?
Da preduhitrim komentare tipa može na SEZAMPRO-u, znam da može i
tamo.
EMPIRE
olr.372micotakis,
-> #359, cnenadĹ Možeš ga trošiti samo za SEZAM Pro.
Zar neko nije pričao o nekim konvertorima, ili je to bio konvertor
za poruke sa PRO-a, da mogu da se čitaju sa SOR-om?
Ĺ Ovaj uopšte ne radi kako treba. Spoji QWK pakete ali onda u
Ĺ porukama dobiješ gluposti.
Ajde mi pošalji na mail objašnjenje kako si uspeo u ovome.
Ĺ početnici misle DA MORAJU da ostave 10-20 redova citata, što
Ĺ kasnije prelazi u naviku i napišu:
Ĺ Da, ili :> Carrrrrreeeeeeeee i slično...
A ti si morao da ga razvučeš na 5 redova? :))
Ĺ Uostalom pošto pratiš SetNet i sam vidiš na šta sve to liči.
SETNET NIKAD KAO ŠTO REKOH.
Ĺ A da je QUOTEMETER BW-a glup, glup je. Citirao sam poruku,
Ĺ izbacio gluposti, dopisao moj odgovor a on me skot upozorava
Ĺ jer upoređuje odgovor sa CELIM CITATOM koji je u startu bio
Ĺ ubačen.
Nisam primetio? Nema veze još bolje.
EMPIRE
olr.373micotakis,
-> #360, space.aceĹ Potpuno si u pravu! Takvi tagovi ničemu ne služe a uz to i ne
Ĺ rade, plus su i beskorisni.
Rekoh lepo kom smeta dodatnih 10 bajtova po mojoj poruci, nek lupi
ignore.
EMPIRE
olr.374micotakis,
-> #361, space.aceĹ Ajde, molim te reci mi šta ti toliko smeta u "ovim" OLR-ovima
Ĺ koje sada koristimo. I meni smetaju, ali ne toliko da bih
Ĺ prelazio na BW, koji je po mom mišljenju nešto što može da
Ĺ posluši, ali nije to što treba.
BW-u jedino smeta to što, nema opciju za spajanje više qwk paketa
u jedan.
SDW u startu ispada, jer je za windows, BILI DEBIL je stvorio gene-
racije debila koji ne znaju ni čemu služi recimo TYPE u DOS-u, to
je više nego žalosno. Sve što znaju je da gledaju lepe i šarene
sličice, i da klikću mišem. Inače ja koristim win, ali retko.
SOR je u suštini dobar program. Ne odgovara mi pravljenje fajla od
milion MB, koji stoji otpakovan na hard disku. To treba da stoji
lepo zapakovano i da se otvara po potrebi. Zatim mi se ne sviđa,
organizacija quot-a, svako trpa neku svoju umobolnu kreaciju. Iskre-
no rečeno najumobolniji je moj quot string, jer je stavljen dok sam
koristio program ALL4YU što znači da je to bilo ćirilično slovo NJ.
Ne možeš da pošalješ dva reply na istu poruku. Odnosno možeš, ali
tako što ćeš da napraviš exec, pa tek onda da pišeš drugi odgovor.
Sad se ti pitaš čemu to. Pa recimo da na jedan deo poruke hoću da
odgovorim javno, a na drugi deo u mail.
UPRAVO SAM SAZNAO JEDNU UŽASNU STVAR, BROJ PORUKA KOJE MOŽEŠ DA
POŠALJEŠ U SOR-u JE OGRANIČEN NA 24. Probao sam iz zezanja da vi-
dim dokle će BW da izdrži, stigao sam negde do 34 dalje me mrzelo.
Moja najveće zamerka SOR-u, za koju sam slučajno saznao kada sam
upravo imao nameru da napišem poslednju poruku.
Ĺ U radu sa BW ne možeš da odgovoriš na neku stariju poštu, a da
Ĺ ne zatvaraš paket koji trenutno čitaš, već moraš osim toga i da
Ĺ otvoriš paket u kome je ta stara poruka, ali prvo treba naći
Ĺ koji je to paket.
Slažem se, ali potreba da odogovoriš na naku staru poruku se javlja
jako retko.
Ĺ U sor-u ili sdw-u to se rešava vrlo lako, jer ako me zanima neka
Ĺ tvoja starija poruka, postoji find. Toga nema u BW-u, zar ne?
E da si ti meni živ i zdrav. Ne da imaš find, nego možeš da tražiš
odjednom 5 stringova(nije bitno da li je ime ili šta li je već),
i za svaki možeš da staviš poseban flag. Znači možeš da tražiš
recimo poruke koje su upućene meni ili koje sam ja poslao, možeš da
tražiš poruke u kojima se spominje moje ime...
Toga ipak ima u BW-u.
Ĺ To je bio samo jedan od primera zašto su "ovi" olr-ovi bolji od
Ĺ BW-a.
Isto to i ja kažem. Da prepravim tvoj citat: To je bio samo jedan
od primera zašto je BW bolji od "ovih" olr-ova.
EMPIRE
olr.375micotakis,
-> #363, nenadĹ Pa zar je to rešenje? Rešenje je u prihvatanju nekih običaja
Ĺ koji vladaju na sistemu, tako će i ostali članovi sistema, oni
Ĺ koji su tu pet godina i koji umeju da cene poštovanje tih
Ĺ običaja jer su se uverili u njihovu vrednost, tebe lakše da
Ĺ prihvate i moći ćeš da se smatraš članom jedne interesantne i
Ĺ živopisne zajednice koja se zove "Sezamovci". :)
VELIKI VOĐA JE REKAO SVOJE.
O veliki vođo oprosti grešniku koji se nikad neće odreći 10 ba-
tova svoga potpisa. I koji će i dalje puniti padove nesrećnika
koji nemaju srca da mu daju ignore, sa po 10 sluludih bajtova
po poruci. Molim te o veliki vođo imaj milosti.
EMPIRE
olr.376micotakis,
-> #364, nenadĹ Sistemske poruke se dele u 3 grupe (po važnosti) i možeš da ih
Ĺ čitaš pomoću naredbe SYSMSG. Sistemske poruke prioriteta 1
Ĺ (gađanje šifre, obrisana poruka u konf. i sl.) se automatski
Ĺ ispisuju prilikom ulaska na sistem, tako da je najzgodnije da
Ĺ na početku autoexec-a stoji jedno SYSM 2-3.
Khm, ovaj mislim da si mi ti,ili je to bio Zak, već rekao za ovo
i nisam mislo na to. Mislio sam na lepo osobinu BW-a da pišti ako
vidi u from ili to polju tvoje ime. Narvno ako uključiš datu opci-
ju. Toga u SOR-u nema.
EMPIRE
olr.377dvesic,
-> #374, micotakis> organizacija quot-a, svako trpa neku svoju umobolnu kreaciju. Iskre-
> no rečeno najumobolniji je moj quot string, jer je stavljen dok sam
Apropo tvog quote stringa (kada si već sam primetio ;) bi li bio
tako ljubazan da ga promeniš, pošto ljudima sa 852 kodnom stranom
izgleda kao neko odvratno L sa kvačicom ?
olr.378johnnya,
-> #368, biber >> Nisi pazljivo citao moju poruku... Sve se otpakuje na ram disk, pa
>> hard mozes u krajnjoj liniji i da iskljucis (green fn.) Naravno moras
>> da imas dovoljno RAM memorije.
:))) Ma pažljivo sam ja pročito txt poruke, samo se nisam srodi sa
idejom da pravim ramdrive od 10 Mb .... ima se samo 4 :(
olr.379vitez.koja,
-> #373, micotakis#=> Rekoh lepo kom smeta dodatnih 10 bajtova po mojoj poruci, nek lupi
#=> ignore.
Vidi, od ove rasprave se nakupilo nekoliko stotina puta više od
tih 10 bajtova, tako da je bolje bilo da se nisi bunio i potpisivao se
u hiljadu drugih poruka...
sk
olr.380zeljkoj,
-> #374, micotakis> SDW u startu ispada, jer je za windows, BILI DEBIL je stvorio
> gene- racije debila koji ne znaju ni čemu služi recimo TYPE u
> DOS-u, to je više nego žalosno. Sve što znaju je da gledaju
> lepe i šarene sličice, i da klikću mišem. Inače ja koristim
> win, ali retko.
A te tvoje generacije debila ;) navikle da kucaju po tastaturi, a ni
ne znaju kako se koristi bušač kartica. ;)
olr.381dr.s,
-> #374, micotakis/* UPRAVO SAM SAZNAO JEDNU UZASNU STVAR, BROJ PORUKA KOJE MOZES DA
/* POSALJES U SOR-u JE OGRANICEN NA 24. Probao sam iz zezanja da vi-
I kakvu ti ovo frku izaziva? Napravis EXEC sa tih 24 poruka, pa
radis dalje. Posto je pri pravljenju EXECa izbrisano onih 24, mozes slobodno
da repliciras. Onda opet pokrenes komandu EXE i dopises na stari EXEC nove
replike. Frka neka?
olr.382dr.s,
-> #375, micotakis/* tova svoga potpisa. I koji ce i dalje puniti padove nesrecnika
/* koji nemaju srca da mu daju ignore, sa po 10 sluludih bajtova
Neverovatan si. Koliko god da si uporan sa tim potpisetom, toliko si
uporan i sa IGNOREtom. Bas me interesuje koliko jos mislis tako. Svima je
poznata prica o dva jarca na brvnu (ne reci da si neki drugi horoskopski
znak :) ).
Svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otisao u policiju... :)))
olr.383smilicic,
-> #362, iaca> Da li se neke konferencije koje se nalaze u bazi poruka i koje
> vise nepratim mogu izbaciti ( iz baze ili bar iz spiska u
> SOR-u)? Aca
Odgovor na ovo ti se nalazi u fajlu sorfaq.txt koji
stize zajedno sa SOR-om!
Srdjan ;)
olr.384smilicic,
-> #344, micotakis> Kako fajl t^m^p_$2.!!! koji sor 2.30 pravi u svom direktorijumu
> sutnuti u TEMP direktorijum?
Kod mene ovo ne postoji! Proveri da li se ovom fajlu
ikada menja datum i duzina. Mozda je nekad slucajno
nastao? Probaj i da ga premestis negde pa vidi da li i
dalje sve sljaka?
Srdjan ;)
olr.385micotakis,
-> #377, dvesicĹ Apropo tvog quote stringa (kada si već sam primetio ;) bi li
Ĺ bio tako ljubazan da ga promeniš, pošto ljudima sa 852 kodnom
Ĺ stranom izgleda kao neko odvratno L sa kvačicom ?
I ja koristim CP 852, samo što sam ja promenio EGA.CPI. Iskopirao
sam CP 437 umesto CP 852, i u njemu sam naša slova ubacio po raspo-
redu 852, i pojedine karaktere sam editovao, tako da su dobili novi
oblik, kao recimo zvezdice koje sad izgledaju kao šurikeni(ko se ovde
palio na ninžde kad je bio mali :) ). Tako da kod mene izgleda kao i
kod onih koji ne koriste naša slova. Ali menjaće se to već. Ali ne
znam kad.
EMPIRE
olr.386lexus,
-> #344, micotakis=> Kako fajl t^m^p_$2.!!! koji sor 2.30 pravi u svom direktorijumu
=> šutnuti
Upravo sam sa 15 različitih programa pretražio hard disk i nigde
nisam našao ovaj fajl.
Verovatno ti ne treba, skloni ga negde i pogledaj radi li SOR
i bez njega.
olr.387space.ace,
-> #374, micotakis## UPRAVO SAM SAZNAO JEDNU UŽASNU STVAR, BROJ PORUKA KOJE MOŽEŠ DA
## POŠALJEŠ U SOR-u JE OGRANIČEN NA 24. Probao sam iz zezanja da vi-
Nisam ovo znao :)). Moraću da proverim, ali ipak morao bi autor da
se priupita čemu takvo ograničenje ;).
## E da si ti meni živ i zdrav. Ne da imaš find, nego možeš da tražiš
## odjednom 5 stringova(nije bitno da li je ime ili šta li je već),
Da, ima find, koji radi samo na trenutno otvorenom paketu pošte, znači
ne može da traži po starijim paketima, a baš zato je u većini slučajeva
i potreban find.
## Toga ipak ima u BW-u.
Toga ipak ima u BW-u, ali da li služi? Ne služi!
## Isto to i ja kažem. Da prepravim tvoj citat: To je bio samo jedan
## od primera zašto je BW bolji od "ovih" olr-ova.
Ne mere to tako. To je povreda autorskih prava, i bojim se da ćeš
morati da platiš ;>>>
Što kaže Bugs Bunny : " Jel' ja lepim plakate na tvoju kuću? 's ti čuo
za privatno vlasništvo..."
olr.388space.ace,
-> #373, micotakis## Rekoh lepo kom smeta dodatnih 10 bajtova po mojoj poruci, nek lupi
## ignore.
To ti je veoma glupav stav (NHF), jer onda samog sebe obezvređuješ
zbog nekog "blesavog" potpisa :). Možda si ti pametan čovek ;),
možda ćeš imati nešto pametno da kažeš, pa ti zato neću lupiti ignore.
Uostalom, šta je 10 bajtova. Da ti je duži ;>, onda bi svakako dobio
ignore, pa da si i pametan ko Ajnštajn, i uz to od zlata napravljen :).
## EMPIRE
SOCCER???
olr.389space.ace,
-> #368, biber## Nisi pazljivo citao moju poruku... Sve se otpakuje na ram disk, pa
Još ako stakeruješ ili doublespace-uješ RAM disk, iha ... :)))
olr.390ntadic,
Da li moze i kako da se na Sezamu koristu BlueWave ?
olr.391nesh,
-> #345, micotakis... Samo vi uživajte sa tim vašim SDW-om, ja ZA SAD ostajem pri
... SOR-u 2.30.
Xm, čuo sam da je nekima otićla i baza pod SOR-om.
olr.392nesh,
-> #348, olio... 'Ajdemo da glasamo?
... Ja sam za SDW
Još jedan za SDW (dok ne završim nešto ;)
olr.393nesh,
-> #346, micotakis... Kao prvo i osnovno tačno se zna šta je quot-ovani deo poruke, a šta
... poruka, razlikuje se po boji. Tačno se zna ko je pisao koji deo
... quota(imaš prva dva slova njegovog imena), a ne da sedneš i da razmi-
... šljaš ko je šta quotovao, a šta je on rekao.
SDW, može da ispiše kurzivom ili bold-om citate.
... Ne pravi novu bazu poruka da bi mogao da čita poruke, kao što to
... SOR radi, već čita direktno iz paketa, koji posle čitanja ponovo za-
... pakuje. Ima to i svojih mana, ali postoje programi koji spajaju
... pakete u jedan VELIKI.
Jeste i dođeš do 5-6M baze koju ne možeš ni da otvoriš.
... Automatizuje određeni deo posla kao što je na primer stavljanje po-
... tpisa. Zašto bi ja stalno morao da pišem jedno te isto, kad već to
Stavi u SDW-dir fajl sa imenom "tagline" i eto to sig-a. Jedino je
ograničenje na 200 bajtova za nju - sasvim razumno.
olr.394nesh,
-> #347, micotakis... p.p.s. Ko ono reče da pravi OLR? Obrisao sam stare poruke.
... Imam par predloga za njega(njih).
Šalji (mail).
olr.395calex,
-> #391, nesh<!> Xm, čuo sam da je nekima otićla i baza pod SOR-om.
Ovo teško, meni se svašta dešavalo za vreme rada i bazi ništa. :)
olr.396calex,
-> #392, nesh<!> Još jedan za SDW (dok ne završim nešto ;)
To nešto si pominjao za prošli petak. ;))
olr.397cnenad,
-> #374, micotakis=> SDW u startu ispada, jer je za windows, BILI DEBIL je stvorio gene-
=> racije debila koji ne znaju ni čemu služi recimo TYPE u DOS-u, to
SDW je jedan od programa zbog kojih se Windows instalira ;)
=> je više nego žalosno. Sve što znaju je da gledaju lepe i šarene
=> sličice, i da klikću mišem. Inače ja koristim win, ali retko.
Cena progresa, pre samo oko 100 godina nisu hteli da menjaju sveće za
sijalice. Znali su oni da se ne treba igrati sa EPS-om ;)
=> milion MB, koji stoji otpakovan na hard disku. To treba da stoji
=> lepo zapakovano i da se otvara po potrebi. Zatim mi se ne sviđa,
Ne vidim problem, da pošto si veliki poznavalac DOS-a, napraviš jedan BAT(CH)
fajl koji će pre pokretanja otpakovati i nakon izlaska zapakovati DATA
dir od SOR-a. Ili ti je to mnogo sporo jer je velik fajl ?
Kako ti uopšte pronađeš potrebnu informaciju iz recimo 20 QWK ili BW
paketa ?
Čisto sumnjam da ti smeta jedan fajl kad želiš da prepakuješ tvoje BW ili
QWK pakete.
=> no rečeno najumobolniji je moj quot string, jer je stavljen dok sam
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ovo si dobro rekao, kakve veze ima to sa SOR-om ?
olr.398cnenad,
-> #387, space.ace=>## POŠALJEŠ U SOR-u JE OGRANIČEN NA 24. Probao sam iz zezanja da vi-
=>
=> Nisam ovo znao :)). Moraću da proverim, ali ipak morao bi autor da
=> se priupita čemu takvo ograničenje ;).
Napraviš EXEC pa nastaviš dalje sa pisanjem poruka.
Autora nemaš šta da pitaš, u pitanju je verzija programa koja se koristila
na originalnom SEZAM-u, verzija koju autor sada delimično podržava zbog
Siminog NEW2OLD konvertora, koja se neće dorađivati i koja ostaje kao jedan
lep period u životima svih onih koji su je koristili.
olr.399cnenad,
-> #372, micotakis=> Zar neko nije pričao o nekim konvertorima, ili je to bio konvertor
=> za poruke sa PRO-a, da mogu da se čitaju sa SOR-om?
NEW2OLD znači SORPRO 1/2 -> SOR 2.30
Ne znam da li postoji obrnut konvertor, dotične ne koristim.
=> Ĺ Ovaj uopšte ne radi kako treba. Spoji QWK pakete ali onda u
=> Ĺ porukama dobiješ gluposti.
=>
=> Ajde mi pošalji na mail objašnjenje kako si uspeo u ovome.
Kako sam uspeo da dobijem šlogirane poruke ? Otkud ja znam šta je program
smuljao.
Ako pitaš oko instalacije, zar nisi dobio TXT fajl uz program u kojem je
sve lepo objašnjeno ?
=> A ti si morao da ga razvučeš na 5 redova? :))
A ti si morao da prokomentarišeš ;) ?
=> Ĺ A da je QUOTEMETER BW-a glup, glup je. Citirao sam poruku,
=> Nisam primetio? Nema veze još bolje.
Šta je bolje ? Da lažno računa ?
olr.400dr.s,
-> #388, space.ace/* Uostalom, sta je 10 bajtova. Da ti je duzi ;>, onda bi svakako dobio
/* ignore, pa da si i pametan ko Ajnstajn, i uz to od zlata napravljen :).
Da je pametan k'o Ajnstajn, ne bi imao ni toliki... :)))
Verovatno ga ne bi ni imao.
(znate na sta sam mislio)
olr.401savaerc,
-> #346, micotakis> Ne pravi novu bazu poruka da bi mogao da čita poruke, kao
> što to SOR radi, već čita direktno iz paketa, koji posle
> čitanja ponovo za- pakuje. Ima to i svojih mana, ali
> postoje programi koji spajaju
Da li mogu da se brišu poruke iz paketa, ili ih opet sve vrati? Ja
prilikom svakog čitanja iz pada, obrišem bar 75% poruka. Bilo bi mi glupo
da to čuvam.
> Automatizuje određeni deo posla kao što je na primer
> stavljanje po- tpisa. Zašto bi ja stalno morao da pišem
> jedno te isto, kad već to program može da uradi umesto
> mene. Ako je već poruka ograničena na
A šta će ti potpis? Zar nije dovoljan user name? Ako stalno pišeš jedno
te isto, razmisli čemu će ti ta redudantnost.
> bajtova? Znam sad će neko da pita čemu 300 bajtova za
> potpis. Zato da bi sestavile e-mail adrese, kojih fala
> bogu imam milon.
Stavi tih milion email adresa u resime.
olr.402savaerc,
-> #375, micotakis> O veliki vođo oprosti grešniku koji se nikad neće odreći
> 10 ba- tova svoga potpisa. I koji će i dalje puniti padove
> nesrećnika koji nemaju srca da mu daju ignore, sa po 10
> sluludih bajtova po poruci. Molim te o veliki vođo imaj
> milosti.
>
> EMPIRE
Još kada bi se potrudio da objasniš svoj potpis i šta te tera da ga
stavljaš u svaku poruku, možda i ...
olr.403micotakis,
-> #386, lexusĹ Upravo sam sa 15 različitih programa pretražio hard disk i
Ĺ nigde nisam našao ovaj fajl.
Ĺ Verovatno ti ne treba, skloni ga negde i pogledaj radi li SOR
Ĺ i bez njega.
Ja skinem sa sezama net*.zip, zatim ga prebacim u direktorijum
SOR\RECEIVE, i onda startujem bat fajl koji je u stvri SOR/A,
naravno on otpakuje net*.zip, i tada se pojavi dotični fajl, ovo
sam provalio kad sam se bez izlaženja iz sor-a prebcio u drugi
task, i fajl je bio tamo. Inače je neko pitao kako izgleda fajl
evo ovo je početak fajla:
APPENDING MESSAGES FROM C:\modem\sor\RECEIVE\NET00076.ZIP
1 message(s) added
2 message(s) added
3 message(s) added
4 message(s) added
5 message(s) added
E on tako napravi to čudo. Kad fajl ne postoji, znači kad ga obri-
šem i uđem u SOR sa sor bez parametara, SOR radi normalno. Međutim
kad fajl postoji ubacuje i podatke o ulascima u editor, ali ne na
kraj fajla nego negde gde mu se svidi, kako i zašto nemam pojma i
onda to izgleda ovako:
74 message(s) added
75 mess
Tiny EDitor (TED) Version 3.0
Enhanced by: D. King [72421,2215], 3/91 (V3.0); J. Galbraith, 8/89 (V2.0)
Original by: T. Kihlken, PC Magazine, 11/15/88, (C) 1988 Ziff Comm. Co.
Tiny EDitor (TED) Version 3.0
Enhanced by: D. King [72421,2215], 3/91 (V3.0); J. Galbraith, 8/89 (V2.0)
Original by: T. Kihlken, PC Magazine, 11/15/88, (C) 1988 Ziff Comm. Co.
Tu se nađe i po koji deo qout-a, kako i zašto nemam pojma.
Da li neko zna u čemu je poenta? Meni ništa nije jasno, ja ga non stop
brišem i on se naravno svaki put nanovo pojavljuje.
EMPIRE
olr.404micotakis,
-> #387, space.aceĹ Da, ima find, koji radi samo na trenutno otvorenom paketu
Ĺ pošte, znači ne može da traži po starijim paketima, a baš zato
Ĺ je u većini slučajeva i potreban find.
Moraću da te razočaram, ali i SOR to isto radi. I SOR pretražuje
samo SOR\DATA\text.x i ako poruka nije tu nema vajde. E sad SOR sve
nove poruke ubaci u taj fajl, i tako, radi upravo ono što sam ja re-
kao da jedino zameram BW-u, spaja više paketa u jedan. Kao što vidiš
to je stvar koja mi se u isto vreme i sviđa, ali me i nervira, i zato
kad text.x naraste do 500k on ide u večna lovišta. Ne vredi se više
raspravljati o ovome. Sve bi bilo u redu kada bi se po izlasku iz sora
svi fajlovi u direktorijumu SOR\DATA zapakovali u jedan fajl, i kad bi
posle ubacivanja u bazu upavo pristigli net*.zip bio automatski obri-
san. Znam da sve to može da se obezbedi jednim lepim bat fajlom, ali
neka hvala.
Ĺ Toga ipak ima u BW-u, ali da li služi? Ne služi!
Služi i to savršeno. Poenta je u tome da BW nije pravljen da ti svaki
dan skidaš po 20 novih poruka, nego je pravljen za hiljade poruka.
EMPIRE
olr.405micotakis,
-> #390, ntadicĹ Da li moze i kako da se na Sezamu koristu BlueWave ?
Moćiće jednog lepog dana kada se budu napravila dva konvertora.
Biće negde oko Septembra. Inače ne pravim ih ja ako si to pomislio.
Inače biće to QWK paketi koje BW čita bez problema.
EMPIRE
olr.406micotakis,
-> #394, neshJel si ti to skoro završio ili ćeš tek da počneš?
Poenta je spojiti sve najbolje osobine SOR-a i BW-a i naravno dodati
nešto svoje:
1. QUOT - izbaciti sve ove umobolne quotove. Kad quot-uje nek quot-
uje po recimo nekom šablonu kao u fajlu por2.ans. To je ansi izripovan
iz BW-a, naravno malo prepravljen da bi ti dao ideju kako bi to treba-
lo da izgleda, naravno krajni izgled je tvoja odluka. Ovo je samo da
vidiš neke detalje, kao što su recimo trenutni datum i trenutno vreme.
BW bi ono quot-ovao kao NE>. Mislim da je to NE> prekratako. Ima milion
ljudi kojima user počinje sa ta dva slova. Opet stavljanje celog USER-a
je predugačko u nekim slučejvima kad recimo user ima 12 karaktera, zato
je recimo pametno staviti samo prva recimo 4 slova Empi:. Ovo je jako
korisno kad više ljudi vodi raspravu. Recimo kao u por3.ans.
Naravno da bude lepo i šareno :) , bez zezanja. Nije valjda Win program
sa belom pozadinom i crnim slovima bez Ansi-ja? :((
Ovo je urađeno krajnje očajno u SOR-u gde se ne zna ko pije, a ko plaća,
i šta se dešava, dok je u BW-u mnogo bolja situacija, ali naravno uvek
može bolje.
2. SPAJANJE PAKETA - Najveća zamerka BW-u je što ne spaja pakete u jedan
veliki. SOR to radi, ali ne onako kako bi trebalo, jer kako se meni
čini SOR može da puni onu njegovu bazu dok ne pukne hard disk. Rešenje
bi po meni bilo sledeće. Spajanje paketa do određene granice, šta ja
znam recimo 500k ili 1M. I kad dođeš do te cifre da ti program javi kako
to neće moći ove noći, da preimenuje staru bazu i da počne da pravi novu,
i javi ti da je stara baza preimenovana i da je napravljana nova.
Naravno svaki novopristigli paket kad se združi sa bazom bi trebalo da
ode u večna lovišta. Da li ćeš da bazu držiš u spakovanom obliku ili ova-
ko je tvoja stvar, mada je možda bolje da je drži spakovanu. I onda opci-
ja za sva vremena - BIRANJE BAZE, odnosno da izabereš koju bazu želiš da
čitaš onu koja je trenutno, aktuaela ili neku staru, koja je već popunje-
na.
3. ON-SCREN HELP - Najlepša opcija BW-a, help u svakom trenutku. Znači
ako recimo treba upisati ime u polje Za:_________ , i ti sad pritisneš F1,
program ti uzvati sa nečim u stilu ime korisnika kome se šalje poruka.
Shvatio si poentu, bar se nadam.
4. FIND - lepo urađeno i kod jednog i kod drugog programa. Traženje poruke
po raznim kriterijumima, npr. po imenu pošaljioca, po imenu primaoca,
po temu u kojoj se poruka nalazi, po broju poruke, po reči u tekstu poruke
i sl.
5. PISANJE PORUKE ORIGINALNOM POŠALJIOCU - Ovo ima u BW-u u SOR-u nema,
fora je u sledećem imaš poruku čije zaglavlja izgleda ovako:
Od:Lexus
Za:Nesh
I sad ja priskom na određeni taster odgovaram na leksus-ovu poruku, ali
ne njemu, nego tebi.
6. PRIVATNA PORUKA - Ako je poruka u konferenciji i sad ja oću da ti odgo-
vorim na mail, da ne moram da se zezam sa exec-om i da dodajem svič /p.
Nego me program pita: jel oćeš da ogovoriš javno ili na mail.
7. OFF-LINE KONFIGURISANJE KONFERENCIJA I TEMA - Znači da mi ne treba ni-
kakav REMTOPIC ili sličan program, nego lepo da mogu da dodajem i brišem
teme koje se nalaze u configu.
SOR-ov konfig ima samo imena konferencija, a teme dodaje sam, ja ti pre-
dlažem nešto ovako:
SEZAMNET:obavestenja
SEZAMNET:predlozi
SEZAMNET:olr
FORUM.16:devojke
FORMM.16:razno
CHAT:chat
I sad ja u svakom trenutku mogu da obrišem recimo SEZAMNET:obaveštenja
ili da dodam, EXTRA.9:misterije. Da se to radi u okviru samog programa
ili u krajnjem slučaju u editoru.
Ovo je ono u suštini najvažnije, ima još toga, ali polako.
EMPIRE
por.zipolr.407lexus,
-> #404, micotakis=> Služi i to savršeno. Poenta je u tome da BW nije pravljen da ti
=> svaki dan skidaš po 20 novih poruka, nego je pravljen za hiljade
=> poruka.
BW bi, verovatno, pukao pri pokušaju učitavanja paketa od 1000 poruka.
olr.408cnenad,
-> #403, micotakis=> naravno on otpakuje net*.zip, i tada se pojavi dotični fajl, ovo
Da li ti je podešena SET TEMP promenljiva ? Baci ovde SOR.PRO fajl da
vidim kako je konfigurisan.
=> Tiny EDitor (TED) Version 3.0
=> Tu se nađe i po koji deo qout-a, kako i zašto nemam pojma.
=> brišem i on se naravno svaki put nanovo pojavljuje.
Da ga ne pravi možda editor, mada sumnjam jer ti reče da si ga ufatio da
se pravi kod učitavanja PAD-a ?
Da li si pogledao podešavanja u editoru i putanje ?
Evo ti ispravnog SOR.PRO fajla (nepotrebno izbačeno) uz napomenu da je
SET TEMP env. podešena kako treba na direktorijum koji postoji:
EDITOR=e %s
BASEDIR=C:\S\S\
REPLYDIR=C:\S\S\
EXECFILE=C:\F\S
ARCHIVER=PKUNZIP %s %s >NUL
SEARCH=D:\K\PAD?????.ZIP
olr.409cnenad,
-> #407, lexus=> BW bi, verovatno, pukao pri pokušaju učitavanja paketa od 1000 poruka.
Bez problema je progutao oko 3500 poruka u jednom paketu.
olr.410cnenad,
-> #406, micotakis=> 1. QUOT - izbaciti sve ove umobolne quotove. Kad quot-uje nek quot-
Umobolne znakove za citiranje stavljaju umobolni korisnici O:)
=> uje po recimo nekom šablonu kao u fajlu por2.ans. To je ansi izripovan
Da mi sam bira šta da stavi ? Ne daj bože ;)
=> 2. SPAJANJE PAKETA - Najveća zamerka BW-u je što ne spaja pakete u jedan
=> veliki. SOR to radi, ali ne onako kako bi trebalo, jer kako se meni
SOR ne spaja pakete već kod učitavanja poruka, prepisuje iz TEXTPAD datoteke
poruke u svoju bazu poruku.
=> ja za sva vremena - BIRANJE BAZE, odnosno da izabereš koju bazu želiš da
=> čitaš onu koja je trenutno, aktuaela ili neku staru, koja je već popunje-
Čemu ovde ograničenja ? PoJenta je da sve bude na jednom mestu.
olr.411ntadic,
Imam MALI problem sa SOR-om. Naime, konfigurisao sam ga kako je
lepo napisano, alion nece da mi raspakuje datoteku koju skinem
odavde. Zove se naravno net?????.zip i u sebi sadrzi textpad.
Medjutim, kada kucam sor /a on prvo pokusa da raspakuje fajl, a
zatim kaze DA U NJEMU NEMA J***NOG TEXTPADA.Zatim arhivu preimenuje
u zet?????.zip. Sve lepo radi kada ja rucno otpakujem arhivu. Sta
da radim sa ovim, osim F8 u NC-u.
olr.412supers,
-> #406, micotakis>> vorim na mail, da ne moram da se zezam sa exec-om i da dodajem svič
>> /p. Nego me program pita: jel oćeš da ogovoriš javno ili na mail.
Čekaj, da li preuveličavaš ili stvarno edituješ exec da bi dodao /p ?
Kad stisneš ALT-R, kursor se nalazi kraj broja poruke, ti pritisni
space i dopiši /p, i exec će biti baš kako treba :) Dakle, može i u
samom SORu :)