olr.413supers,
-> #411, ntadic>> odavde. Zove se naravno net?????.zip i u sebi sadrzi textpad.
>> Medjutim, kada kucam sor /a on prvo pokusa da raspakuje fajl, a
>> zatim kaze DA U NJEMU NEMA J***NOG TEXTPADA.Zatim arhivu preimenuje
Pošalji svoj sor.pro fajl, otkrićemo u čemu je problem.
olr.414space.ace,
-> #398, cnenad## Napraviš EXEC pa nastaviš dalje sa pisanjem poruka.
## Autora nemaš šta da pitaš, u pitanju je verzija programa koja se
## koristila
Nemam ja ništa protiv tog ograničenja, niti imam nameru da JA pitam
autora, već mi nije jasno što je to ograničenje uvedeno. Jer, jedna
poruka može maksimalno da ima 32K bajtOva, plus 30-tak bajtova za
komandu pre poruke, pa sve to puta 24, dobija se oko 780K exec (ovo
naravno teorijski, jer ko bi pisao 24 poruke od po 32K :) ).
Možda je sve to rađeno zbog ograničenja DOS-ove memorije, ali ne ide
mi u glavu što (možda ne može da generiše veći exec zbog veličine
raspoložive memorije ). Proveriću...
olr.415space.ace,
-> #404, micotakis## Moraću da te razočaram, ali i SOR to isto radi. I SOR pretražuje
## samo SOR\DATA\text.x i ako poruka nije tu nema vajde. E sad SOR sve
Čekaj malo! Pa ti skidaš poruke sa SEZAMA, i sve one koje si skinuo,
znači one koje te interesuju, idu u bazu. Ti kasnije možeš te poruke
da pretražuješ. naravno ako ne brišeš bazu povremeno. Ako obrišeš,
ne možeš tražiti nepostojeće. Uopšteno govoreći, totalno si promašio
poentu moga teksta na koji si dao reply, i čak sebe doveo u kontra-
diktornost ;). U fajl text.x se nalaze SVE (i slovima SVE) poruke,
dok se u paketima BW-a nalaze poruke koje si trenutno skinuo. Ako te
interesuje original poruka kojoj je trenutna poruka koju čitaš reply,
ako pokušaš da je pogledaš, može se VRLO lako dogoditi da je ta poruka
u nekom SASVIM DRUGOM paketu, što se opet svodi na zatvaranje paketa
koji sad čitaš, otvaranje desetine drugih da bi pronašao original poruku
koju si hteo (HUH, umorih se :). 'Ste me shvatili???
## kad text.x naraste do 500k on ide u večna lovišta. Ne vredi se više
Šta ti smeta kada text.x naraste preko 500k. Sa ovim sadašnjim diskovima,
takav problem je bez smisla.
## posle ubacivanja u bazu upavo pristigli net*.zip bio automatski
## obri- san. Znam da sve to može da se obezbedi jednim lepim bat
## fajlom, ali
Čekaj, brisanje fajla obezbeđuje SDW, a u SOR-u može da se reši sa
pipe-om, da odmah posle poziva arhivera obriše net???.zip :)
olr.416space.ace,
-> #407, lexus## BW bi, verovatno, pukao pri pokušaju učitavanja paketa od 1000
## poruka.
Netačno, koristi XMS i EMS memoriju, po potrebi i swap na disku, tako
da bez problema svaruje i pakete od 6000 poruka (1.6 MB).
olr.417space.ace,
-> #406, micotakis## Jel si ti to skoro završio ili ćeš tek da počneš?
Ja bih, nadam se do kraja raspusta, trebao da završim svoj SESSION :)
Ugrađujem neke opcije, koje postoje u SOR, SDW, BW bratiji.
## BW bi ono quot-ovao kao NE>. Mislim da je to NE> prekratako. Ima
## milion ljudi kojima user počinje sa ta dva slova. Opet stavljanje
## celog USER-a je predugačko u nekim slučejvima kad recimo user ima
## 12 karaktera, zato je recimo pametno staviti samo prva recimo 4
## slova Empi:.
Ne vidim zašto je nešto ovako potrebno. Dovoljan quote karakter je '>'.
Koja poruka je original, tj. Koji je autor, pa i više informacija,
može se dobiti jednostavnim pogledom na sam vrh ekrana, gde stoji
zaglavlje i u kome sve lepo piše! Pogledaj samo na šta bi ličio
taj tvoj predlog, prosečno quotiraj po pet rečenica, to je po 20
karaktera, pa ako 500 korisnika pošalje po 10 takvih poruka sa
takvim quote stringom, izračunaj i sam koliko viška moraš da preneseš,
a moraš da misliš i na _jadnike_ (NHF) koji imaju 2400 modeme, za
koje je i 10K mnogo. Plus ako korisnici dodaju svoje "potpise" od
po pola kilobajta po poruci.
## to neće moći ove noći, da preimenuje staru bazu i da počne da pravi
## novu, i javi ti da je stara baza preimenovana i da je napravljana
## nova.
Koja ti je poenta ovoga???? To ti je isto kao u BW-u sa njegovim
paketima. Poenta OLR-a je da sve poruke drži na jednom mestu, kako
bi bez ikakvog napora mogao u svakom trenutku da dođeš do njih, i
pogledaš ih. To tvoje deljenje na baze je bezveze, pravo da ti kažem.
Nemaš pravo da se ljutiš :>>.
## 3. ON-SCREN HELP - Najlepša opcija BW-a, help u svakom trenutku.
## Znači ako recimo treba upisati ime u polje Za:_________ , i ti sad
## pritisneš F1, program ti uzvati sa nečim u stilu ime korisnika kome
## se šalje poruka.
Ako lepo piše "Za:__________" i idiJot, ma i pacijent bi shvatio da se
tu upisuje ime korisnika kome se šalje poruka! Ja sam tako nešto ipak
ugradio u SESSION, jer kad pređeš mišem preko polja, u malom balončiću
ti se pojavi help za to polje :).
## 4. FIND - lepo urađeno i kod jednog i kod drugog programa. Traženje
## poruke
Ovo još nisam ugradio, sada radim na njemu...
## 5. PISANJE PORUKE ORIGINALNOM POŠALJIOCU - Ovo ima u BW-u u SOR-u
## nema, fora je u sledećem imaš poruku čije zaglavlja izgleda ovako:
A zar ti je problem da lupiš Alt-O, jer ne samo što možeš da vidiš
tu original poruku (ista priča kao sa početka poruke, ponovo pročitati),
već i možeš da odgovoriš na istu!. Mislim da je ovaj tvoj predlog
savršeno nepotreban.
## 6. PRIVATNA PORUKA - Ako je poruka u konferenciji i sad ja oću da
## ti odgo- vorim na mail, da ne moram da se zezam sa exec-om i da
## dodajem svič /p.
Neverovatan si! Zezaš se?? Mora da se zezaš!!! Pa kada lupiš Alt-R,
dole ti se pojavi polje da upišeš kome šalješ reply, tj. na koju
poruku, samo treba dodati svič, i sve je OK. Znači iz SOR-a!
## 7. OFF-LINE KONFIGURISANJE KONFERENCIJA I TEMA - Znači da mi ne
## treba ni- kakav REMTOPIC ili sličan program, nego lepo da mogu da
## dodajem i brišem
Da se ne hvalim, ovo sam već ugradio u program. Kada se prvi put
startuje program, on generiše exec komandu da u jedan fajl izlista
sve konferencije i teme koje imaju na sezamu (sad treba da dovršim
i foru da lista samo najnovije konferencije, to ću najverovatnije
da uradim u okviru programa, a ne na sezamu, na sezamu će da izlista
sve konferencije, i stare i nove, dok ću ja da to filterujem u programu).
Kada se skine taj fajl, program ga prepozna, pročita, filteruje,
i ponudi opciju da se konfigurišu konferencije i teme za praćenje.
Takođe, to može da se uradi u bilo kom trenutku rada u SESSION-u,
odgovarajućom opcijom u meniju. U jednom fajlu, conf.cfg, stoje sve
konferencije i teme koje postoje, sa odgovarajućim flag-om da li se
prate ili ne, tako da mogu da se menjaju i editorom. Ipak je prepo-
ručljivije raditi to iz programa, jer onda se generišu odgovarajuće
komande za Sezam, kako bi se dao resign i sl.; dok kada se edituje
datoteka, konferencije koje su označene kao nezanimljive :) se ipak
skidaju, ali se ne unose u bazu. Može i ovo da se reši.
Što se tiče same baze, za sada mi je najobičnija text baza ;), ali
sada nešto pokušavam da razvijem da se baza kompresuje nekom metodom,
i to real-mode, da bi zauzimala manje mesta, ali mi nešto ne ide :((.
U SESSION-u ima dosta inovacija, uostalom videćete kad izađe :).
olr.418ntadic,
-> #413, supers> Posalji svoj sor.pro fajl, otkricemo u cemu je problem.
Hvala sto si se ponudio ali otkrio sam u cemu je problem. Naime moj
PKZIP nije ista verzija kao onaj na SEZAMU. Moja greska, i kada sam
instalirao novi sve radi kao sat. Moracu vise da obracam paznju na detalje
ubuduce. :)
olr.419madamov,
-> #397, cnenad
> => je više nego žalosno. Sve što znaju je da gledaju lepe i šarene
> => sličice, i da klikću mišem. Inače ja koristim win, ali retko.
>
> Cena progresa, pre samo oko 100 godina nisu hteli da menjaju sveće za
> sijalice. Znali su oni da se ne treba igrati sa EPS-om ;)
Neke od vodećih domaći računarskih faca su nekada isto pričali kao micotakis,
a eno ih sada su najveći stručnjaci za Windows i grafičke radne okoline.
Naravno, sada pričaju kako nikada nisu ništa loše pričali o GUI okolinama.
olr.421nesh,
-> #406, micotakis... Jel si ti to skoro završio ili ćeš tek da počneš?
Trenutno završavam engine za bazu. Šminkanje i GUI idu posle.
Program je pod WIN i WIN95.
... Poenta je spojiti sve najbolje osobine SOR-a i BW-a i naravno dodati
... nešto svoje:
Xm, imam uputstvo za BW i već sam dosta odatle pokupio što se tiče
samog interfejsa za rad.
olr.422dpredovic,
-> #380, zeljkoj> A te tvoje generacije debila ;) navikle da kucaju po tastaturi, a ni
> ne znaju kako se koristi bušač kartica. ;)
Kartice? Pih! Žicu, lemilicu i kutiju sa lampama u ruke, pa da vidiš
kako se programira. :)
olr.423cnenad,
-> #414, space.ace=> autora, već mi nije jasno što je to ograničenje uvedeno. Jer, jedna
Otkud ja znam, tako je ZZ hteo. Druga mogućnost je da u to vreme nije
bio veliki promet poruka, pa je smatrao da je 24 dosta i da retko ko
piše toliko poruka odjednom. Recimo ako ne zovem 7 dana, odgovori na poruke
za takav paket su u proseku oko 7-9 (max 15) nikad 24.
=> komandu pre poruke, pa sve to puta 24, dobija se oko 780K exec (ovo
=> naravno teorijski, jer ko bi pisao 24 poruke od po 32K :) ).
=> Možda je sve to rađeno zbog ograničenja DOS-ove memorije, ali ne ide
Ne verujem da su to bili razlozi. Možda ga je mrzelo da se bakće sa
izgledom ekrana i tasterima koji će kontrolisati scroll ako bude više od
24 poruke ili komande koliko staje na jedan ekran.
olr.424micotakis,
-> #401, savaercĹ Da li mogu da se brišu poruke iz paketa, ili ih opet sve vrati?
Ĺ Ja prilikom svakog čitanja iz pada, obrišem bar 75% poruka.
Ĺ Bilo bi mi glupo da to čuvam.
Naravno da može. Brišeš kako se tebi sviđa.
EMPIRE
olr.425micotakis,
-> #408, cnenadĹ Da li ti je podešena SET TEMP promenljiva ? Baci ovde SOR.PRO
Ĺ fajl da vidim kako je konfigurisan.
Ma naravno da ima SET TEMP u autoexec-u.
Ĺ Da ga ne pravi možda editor, mada sumnjam jer ti reče da si ga
Ĺ ufatio da se pravi kod učitavanja PAD-a ?
Da beš tako, kad učitava pad, a video si i ono messages added...
Ĺ Da li si pogledao podešavanja u editoru i putanje ?
Ma sve je O.K. Nije mi jasno, u čemu je fora.
EMPIRE
olr.426micotakis,
-> #410, cnenadĹ Čemu ovde ograničenja ? PoJenta je da sve bude na jednom mestu.
Da ne bi imao bazu od 10M, koju ne možeš da učitaš u editor.
Eto zato.
EMPIRE
olr.427micotakis,
-> #417, space.aceĹ a moraš da misliš i na _jadnike_ (NHF) koji imaju 2400 modeme,
Ĺ za koje je i 10K mnogo. Plus ako korisnici dodaju svoje
Ĺ "potpise" od po pola kilobajta po poruci.
Ja imam 2400 i nije mi muka ni od 100k poruka, ko neće da se trudi
ko ga j**e.
EMPIRE
olr.428zeljkoj,
-> #426, micotakis> Da ne bi imao bazu od 10M, koju ne možeš da učitaš u editor.
Ima raznih editora... :)
olr.429lexus,
-> #409, cnenad=> Bez problema je progutao oko 3500 poruka u jednom paketu.
Svaka mu čast :)
.to dzakic
Kada će novi OLR i novi format poruka i novi format konferencija i...?
olr.430cnenad,
-> #426, micotakis=> Da ne bi imao bazu od 10M, koju ne možeš da učitaš u editor.
Zašto bih toliku bazu učitavao uopšte u editor, za to mi baš i služi
OLR ? Inače, imaš editore koji se sa ovim bore kao nikad niko pre ;)
olr.431lexus,
-> #426, micotakis=> Da ne bi imao bazu od 10M, koju ne možeš da učitaš u editor.
=> Eto zato.
A zašto bi učitavao bazu u editor?
Uostalom, ima editora koji mogu da edituju 10 Mb
olr.432dizel,
-> #382, dr.s> Svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otisao u policiju...
> :)))
Ispravka:
"Svega ovoga ne bi bilo, da je Pera otisao pravo u policiju"
:)))
olr.433dvesic,
-> #426, micotakis> Da ne bi imao bazu od 10M, koju ne možeš da učitaš u editor.
> Eto zato.
Uzmeš pravi editor ;) (TSE na primer).
olr.434inferno,
-> #417, space.aceŮ│ ˙ Ja bih, nadam se do kraja raspusta, trebao da završim svoj SESSION :)
Ů│ ˙ Ugrađujem neke opcije, koje postoje u SOR, SDW, BW bratiji.
Kruže priče da će SESSION biti _isključivo_ za OS/2. ;)
olr.435space.ace,
-> #427, micotakis## Ja imam 2400 i nije mi muka ni od 100k poruka, ko neće da se trudi
## ko ga j**e.
Nisam pričao o 100K poruka već o 100K potpisa, tj. bezvrednih bajtova,
koji nikom ne trebaju...
olr.436nenad,
-> #430, cnenad> Zašto bih toliku bazu učitavao uopšte u editor, za to mi baš i služi
> OLR ? Inače, imaš editore koji se sa ovim bore kao nikad niko pre ;)
Pravo pitanje je - kako editor guta QWK paket? ;)
olr.437dpredovic,
-> #417, space.ace> Što se tiče same baze, za sada mi je najobičnija text baza ;), ali
> sada nešto pokušavam da razvijem da se baza kompresuje nekom metodom,
> i to real-mode, da bi zauzimala manje mesta, ali mi nešto ne ide :((.
Dal si ti normalan :) Batali kompresije, šta će to kome? Ako neko
ima mali - etu mu ga Stacker ili Drivespace. ;)
olr.438space.ace,
-> #434, inferno## Kruže priče da će SESSION biti _isključivo_ za OS/2. ;)
Kuda kruže? Ja nikom nisam pričao ;)))...
P.S. Može biti, može biti,...
olr.439space.ace,
-> #437, dpredovic## Dal si ti normalan :) Batali kompresije, šta će to kome? Ako neko
## ima mali - etu mu ga Stacker ili Drivespace. ;)
Šta ja znam, mislio sam da je tako bolje, da se neće žaliti na
veličinu baze (hi micotakis ;)). Moglo bi i ovako, ali namerio
sam se da napravim tu kompresiju, pa ću i napraviti...
olr.440micotakis,
-> #439, space.aceĹ Šta ja znam, mislio sam da je tako bolje, da se neće žaliti na
Ĺ veličinu baze (hi micotakis ;)). Moglo bi i ovako, ali namerio
Ĺ sam se da napravim tu kompresiju, pa ću i napraviti...
Ma problem je što recimo baza SOR-a ima 800k, a tih 800k imam i u
direktorijumu receive, zapakovano u zet*.zip. E zato i ubijam bazu
non stop, i ostavljam samo sor cfg. Mada bi bilo pametnije da ubi-
jam zet*.zip. Što praviti sopstvenu kompresiju kad postoje gotovi
arhiveri?
EMPIRE
olr.441space.ace,
-> #440, micotakis## Ma problem je što recimo baza SOR-a ima 800k, a tih 800k imam i u
## direktorijumu receive, zapakovano u zet*.zip. E zato i ubijam bazu
## non stop, i ostavljam samo sor cfg. Mada bi bilo pametnije da ubi-
Meni nije jasno kako ti uopšte čitaš poruke iz OLR-a? Ubaciš ih
sve u bazu, pročitaš i obrišeš, pa posle kada ti zatrebaju, tražiš
po zet*.zip fajlovima, ubaciš ih ponovo u bazu pa čitaš? Tako sam
ja shvatio da radiš, a ako sam pogrešio u nečemu molim te ispravi me.
Ako tako radiš onda :"OOOOOOOOO brother!!!!!!" ;)) NHF
olr.442dpredovic,
-> #439, space.ace> Šta ja znam, mislio sam da je tako bolje, da se neće žaliti na
> veličinu baze (hi micotakis ;)). Moglo bi i ovako, ali namerio
> sam se da napravim tu kompresiju, pa ću i napraviti...
A jel može svič? :) Jedna od najlepših stvari kod sora i najgorih
stvari kod sdwa je format baze. Kada ti pukne sdw, možeš da se
slikaš, kod sora (ako treba) malo ručno središ bazu, i nikom ništa.
Razmisli šta ti je bitnije: sigurna, brza i lako oporavljiva baza
ili to što si se ti nameračio da nam pokažeš da vladaš tehnikama
kompresije. ;)
PS Možda ti se neće javljati zbog veličine baze, ali čekaj da počnu
da ti kukaju što im je pukla baza...
olr.443micotakis,
-> #441, space.aceĹ Meni nije jasno kako ti uopšte čitaš poruke iz OLR-a? Ubaciš ih
Ĺ sve u bazu, pročitaš i obrišeš, pa posle kada ti zatrebaju,
Ĺ tražiš po zet*.zip fajlovima, ubaciš ih ponovo u bazu pa čitaš?
Ĺ Tako sam ja shvatio da radiš, a ako sam pogrešio u nečemu molim
Ĺ te ispravi me.
Meni jako retko trebaju stare poruke. Kao prvo mrzi me da čitam po-
novo nešto što sam već pročitao, kao drugo odgovoram na poruku čim
je pročitam, kao treće imam mali hard disk (120Mb). Baza može da ži-
vi dok ne postanje pretnja hard disku, zato je pustim da naraste od
500k do 1Mb i onda je ubijem.
Ĺ Ako tako radiš onda :"OOOOOOOOO brother!!!!!!" ;)) NHF
Pa vidi ovako to i nije tako malo poruka. Ajde da računamo da jedna
prosečna poruka ima oko 1.5k ili ti jedan ekran. Ako sad 900 podeliš
sa 1.5 dobiješ oko 600 što i nije tako malo poruka.
EMPIRE
olr.444mbasta,
Dali postoji neki naŔin da poream u SDW-u konferencije i teme po mom
izboru ?
P.S. Mislim da se to u SOR-u radi sa "+" i "-".
Pozdrav, Mbasta.
olr.445space.ace,
-> #442, dpredovic## Razmisli šta ti je bitnije: sigurna, brza i lako oporavljiva baza
## ili to što si se ti nameračio da nam pokažeš da vladaš tehnikama
## kompresije. ;)
Okee dokee, I got the PoinT :)!!!
Znači, baza je najobičniji text :). U poverenju, ne vladam tehnikama
kompresije u dovoljnoj meri da bih to lepo odradio, so...
olr.446space.ace,
-> #443, micotakis## Meni jako retko trebaju stare poruke. Kao prvo mrzi me da čitam po-
## novo nešto što sam već pročitao, kao drugo odgovoram na poruku čim
## je pročitam, kao treće imam mali hard disk (120Mb). Baza može da
## ži-
Dobro, shvatio sam, ali VICEVI, pa FORUM ;), i ostale konferencije?
Meni lično baza u SOR-u ima 16 MB-a, imam disk od 1.2 GB, i volim da
imam sve na oku. Pravo mi je uživanje da se vratim koji mesec unazad
da pročitam šta smo sve lupali po konferencijama, pa da pročitam neki
stari vic, čisto da se prisetim... Kako ti nije do toga stalo, makar
malo? Shvatam da imaš mali disk. Znači, ti si izgleda za to da se ja
maltretiram da pravim kompresiju baze, a? Mislim zbog tvog diska...
## Pa vidi ovako to i nije tako malo poruka. Ajde da računamo da jedna
## prosečna poruka ima oko 1.5k ili ti jedan ekran. Ako sad 900
## podeliš
Dobro, de, cepidlači ;>>. Ukusi su različiti, neko voli ovako, neko
voli malo pečenije... Samo mi još kaži po kom kriterijumu brišeš
poruke? Mora da ima važnih poruka, koje bi ostavio u bazi?
olr.447cnenad,
-> #444, mbasta=> Dali postoji neki način da poređam u SDW-u konferencije i teme po mom
=> izboru ?
Promeni njihov redosled editorom u datoteci SDW.ORD
olr.448supers,
-> #444, mbasta>> P.S. Mislim da se to u SOR-u radi sa "+" i "-".
U SoruPro na SezamuPro. Ovo je SezamNET.
A da bi ovo bilo zgodno u nekom novom OLRu za ovaj sistem, bilo bi...
olr.449marec,
-> #431, lexus> Uostalom, ima editora koji mogu da edituju 10 Mb
A koji?
olr.450supers,
-> #446, space.ace>> malo? Shvatam da imaš mali disk. Znači, ti si izgleda za to da se
>> ja maltretiram da pravim kompresiju baze, a? Mislim zbog tvog diska...
Ako bi već da se upuštaš u to, neka kompresija baze bude opciona...
Mislim da ti je prilagodljivost korisniku bila osnovna ideja kad si
dobio ideju da praviš OLR.
olr.451dzakic,
-> #450, supers> Ako bi već da se upuštaš u to, neka kompresija baze bude opciona...
> Mislim da ti je prilagodljivost korisniku bila osnovna ideja kad si
> dobio ideju da praviš OLR.
Da se ja pitam :), kompresiju baze nema gotovo nikakve potrebe praviti.
Prvo zbog opšteg trenda pada cena diskova. Stavka koju olr sa bazom može
da uzima na jednom prosečnom disku (1G) je zaista minimalna. Drugo, i za
one sa jeftinijim ulaznicama, postoje Stackeri i ostali DoubleSpaceovi
koji mu dođu nešto kao zamišljeno za bazu off-line readera. Neka extra
brzina nije presudna, text se jako lepo pakuje, sve je već istestirano,
oprobano, koliko-toliko ;) sigurno i pouzdano. Zašto komplikovati?
olr.452calex,
-> #448, supers<!> U SoruPro na SezamuPro. Ovo je SezamNET.
<!> A da bi ovo bilo zgodno u nekom novom OLRu za ovaj sistem, bilo bi...
Verovatno će da bude i u nekom novom olr-u, kao što je i u ovim
koji se i sada koriste za ovaj sezam. Raspored tema u konferenciji ne
možeš da menjaš ni u SorProu ni u Soru, za SDW ne znam.
olr.453calex,
-> #449, marec<!> A koji?
Pominjani su i ovde, više u PCUSER.4:editori. Probaj TSE. ;)
olr.454micotakis,
-> #446, space.aceĹ stari vic, čisto da se prisetim... Kako ti nije do toga stalo,
Ĺ makar malo? Shvatam da imaš mali disk. Znači, ti si izgleda za
Ĺ to da se ja maltretiram da pravim kompresiju baze, a? Mislim
Ĺ zbog tvog diska...
NE, NE, I NE!!!
Lepo sam rekao. Baza je čist TXT, ali se pakuje recimo rarom ili
zipom ili ...
Ĺ Dobro, de, cepidlači ;>>. Ukusi su različiti, neko voli ovako,
Ĺ neko voli malo pečenije... Samo mi još kaži po kom kriterijumu
Ĺ brišeš poruke? Mora da ima važnih poruka, koje bi ostavio u
Ĺ bazi?
NE BRIŠEM PORUKE. SVE PORUKE I DALJE POSTOJE U FAJLOVIMA ZET*.*
Mogu da napravim bazu od 30Mb za nekih pola minuta, ali čemu to?
Ako mi se baš čita nešto učitaću u bazu i to je to. Trenutnu ba-
zu ću da prebacim u neki privremeni direktorijum, a zatim ću je
vratiti nazad.
Po kom kriterijum ću da brišem poruke? Po kriterijumu korisnosti.
Apsolutno me ne interesuju prepucavanja između pojedinaca, kao i
rasprave o fudbalu i politici.
EMPIRE
olr.455lexus,
-> #449, marec=> A koji?
TSE i Aurora.
olr.456space.ace,
-> #450, supers## Mislim da ti je prilagodljivost korisniku bila osnovna ideja kad si
## dobio ideju da praviš OLR.
Naravno, i to prvenstveno meni, jer zbog sebe pravim OLR, a tek posle
zbog drugih, jer ako se meni svidi svideće se još nekome (valjda :))).
olr.457cnenad,
-> #454, micotakis=> NE BRIŠEM PORUKE. SVE PORUKE I DALJE POSTOJE U FAJLOVIMA ZET*.*
=> Mogu da napravim bazu od 30Mb za nekih pola minuta, ali čemu to?
Ili si poseban slučaj ili ne razumeš ono što ti objašnjavamo. Postojanje
OLR-a koji ima bazu poruka je baš zato da ne bi čuvao ZET*.* i da ih ne
bi ponovo učitavao kad ti nešto zatreba, povrh toga da bi izbegao ponovno
učitavanja poruka koje ti ne trebaju iz određenog 'paketa' a koje kao što
vidim ne brišeš.
Možeš u svakom trenutku pozvati SEZAM i pogledati neku poruku koja te
interesuje pa ne vidim i ovde razloga da držiš ZET*.*
Ako si već osobenjak pa čuvaš ZET*.* i naknadno ih učitavaš po potrebi,
šta će ti onda OLR, daj mu F3 iz DN-a na fajl u arhivi i završio si
posao.
olr.458lexus,
-> #454, micotakis=> NE BRIŠEM PORUKE. SVE PORUKE I DALJE POSTOJE U FAJLOVIMA ZET*.*
=> Mogu da napravim bazu od 30Mb za nekih pola minuta, ali čemu to?
=> Ako mi se baš čita nešto učitaću u bazu i to je to. Trenutnu ba-
=> zu ću da prebacim u neki privremeni direktorijum, a zatim ću je
=> vratiti nazad.
Krajnje nelogično. Ti u zetovima imaš sve poruke, a najviše jedna
petina poruka zaslužuje čuvanje u bazi. Budući da se txt kompresuje
na oko 25% originalne dužine, logičnije ti je da sve čuvaš u bazi,
a da šugave i destruktivne poruke (.to meric većina mojih ;)
brišeš iz baze.
E sad, to što ti radiš sa sorom najgore moguće da bi ti bw bio bolji,
to je već tvoj problem, a bogami i kompleks ;)
olr.459denmla,
Može li neko da mi kaže kako se prebacuju poruke iz
konferencija u SOR, tj. koja je komanda za to i koja je
putanja u TM-u ?
olr.460mbasta,
-> #459, denmla=> Može li neko da mi kaže kako se prebacuju poruke iz
=> konferencija u SOR, tj. koja je komanda za to i koja je
=> putanja u TM-u ?
Nerazumem te u čemu je problem. Dali neznaš kako da skineš PAD u kome
su ti sve nove poruke ili šta.
Pozdrav, Mbasta.
olr.461supers,
-> #459, denmla>> Može li neko da mi kaže kako se prebacuju poruke iz
>> konferencija u SOR, tj. koja je komanda za to i koja je
>> putanja u TM-u ?
Za unošenje novih poruka SOR se startuje sa sor /a. Naravno, prethodno
moraš da skineš te poruke sa Sezama.
Da bi SOR ispravno radio treba podesiti konfiguracioni fajl sor.pro.
Moraš sam da znaš koja je putanja u TM-u do fajlova koje si skinuo sa
Sezama. Svi koji počinju da koriste SOR treba da mogu da pogledaju moju
poruku 7.336 ako treba pomoć...
olr.462evlad,
-> #455, lexusY> => A koji?
Y>
Y> TSE i Aurora.
brief 3.1
olr.463zmdjokic,
Sta trerba da uradim da bi u SDW-u udario reply poruke? I sta posle radim sa
tom datotekom kad se ulogujem na Sezam, tj. koja je procedura za upload?
Pomagajte!!!!
olr.464denmla,
Pošto nisam bio dovljno jasan evo malo opširnije izloženog problema:
Kada sam otišao na Sezam tamo otkucam SEZAM i lepo prebacim sve nove
poruke kod sebe. Pošto izađem sa Sezama uđem u dir SOR, pa u RECEIVE i
raspakujem poruke i prebacim ih u DATA. Zatim sa komandom " sor" uđem
u program SOR i tamo piše u bazi nema poruka. Ako pokušam sa sor/textpad
ili textpad, kaže da je pogrešna komanda.
Kod mene je ovakva situacija:
- DATA
- SOR - REPLY
- RECEIVE
MODEM
- DOWN
- TM - UP
- LOG
U TM-u stoji Dir Download C:ĐMODEMĐTMĐDOWNĐ;C:ĐMODEMĐSORĐRECEIVE(NET*.*)
A sor.pro izgleda ovako:
USERNAME=denmla
EDITOR=qe %s
BASEDIR=C:ĐSORĐDATAĐ
REPLYDIR=C:ĐSORĐREPLYĐ
DEFAULTMODE=REFERENCE
QUOTEWIDTH=65
QUOTECHRS=>*#+-=/
MYQUOTESTR=>>
CPS=1600
EXECFILE=C:ĐMODEMĐUPĐEXEC
ARCHIVER=PKUNZIP %s %s >NUL
SEARCH=C:ĐMODEMĐRECEIVEĐPAD?????.ZIP
TEXT=TEXTPAD
PRINTER=LPT1
COMMPRG=tm
CODE=čČćĆđĐšŠžŽ
COLOR=020612
LIST=conference
olr.465mbasta,
-> #459, denmla=> Može li neko da mi kaže kako se prebacuju poruke iz
=> konferencija u SOR, tj. koja je komanda za to i koja je
=> putanja u TM-u ?
Nerazumem te u čemu je problem. Dali neznaš kako da skineš PAD u kome
su ti sve nove poruke ili šta.
Pozdrav, Mbasta.
olr.466mmarkovic,
-> #464, denmla> SEARCH=C:ĐMODEMĐRECEIVEĐPAD?????.ZIP
Sve je u redu, osim što ovde treba da stoji:
SEARCH=C:\MODEM\RECEIVE\NET?????.ZIP
Da bi SOR sam raspakovao NET?????.ZIP, pokreni ga sa SOR /A.
Nema potrebe da sam raspakuješ. PKUNZIP treba da ti bude u PATH-u,
a to verovatno i jeste...
olr.467supers,
-> #463, zmdjokic>> Sta trerba da uradim da bi u SDW-u udario reply poruke?
Pritisneš ALT-R.
A kada spremiš sve poruke za sezam, uradiš jedno Datoteke/Snimanje Execa.
>> koja je procedura za upload?
Otkucaš exec, odgovoriš na pitanje sa Da i pošalješ exec fajl Zmodemom.
olr.468sdjole,
-> #463, zmdjokic> Sta trerba da uradim da bi u SDW-u udario reply poruke? I sta posle radim
> sa tom datotekom kad se ulogujem na Sezam, tj. koja je procedura za upload?
Probaj da obelezis misem deo teksta poruke na koju zelis
da repliciras, pritisni zatim Alt+R (Slanje>Odgovaranje na poruku)
i upisi u editoru koji ti se otvorio svoj tekst (ja sam upravo odradio
ovaj postupak za tvoju poruku).
Kad si zavrsio, izadji iz editora i poruka ce biti snimljena.
Zatim sa Ctrl+C pozovi opciju Slanje>Pregled naredbi Exec-a (gde vidis
koje si sve naredbe odabrao za unos u EXEC fajl) i odaberi dugme
EXEC Gen (za generisanje EXEC-a), da bi dobio EXEC fajl.
Pozovi Sezam, iz prompta otkucaj exec, odgovori sa D na pitanje
i navedi punu putanju do EXEC fajla na tvom disku.
Podrazumeva se da si sva setovanja u SDW-u odradio kako treba,
a svakako ti preporucujem da pogledas FAQ.DOC i SDW.DOC u dir-u u kome
ti se nalazi instaliran SDW, kao i \SEZAM\uputstvo.txt (uputstvo za
Sezam).
olr.469inferno,
-> #463, zmdjokicŮ│ ˙ Sta trerba da uradim da bi u SDW-u udario reply poruke? I sta posle
Ů│ ˙ radim sa tom datotekom kad se ulogujem na Sezam, tj. koja je procedura
imaš negde gore "dugme" za natpisom Replika. klikni mišem na
to, potom pritisni enter i napiši reply.
olr.470calex,
-> #464, denmla<!> poruke kod sebe. Pošto izađem sa Sezama uđem u dir SOR, pa u RECEIVE i
<!> raspakujem poruke i prebacim ih u DATA. Zatim sa komandom " sor" uđem
Nije ti uopšte potreban receive dir pod sorom. Samo u sor.pro
napišeš da traži tamo gde ti je definisan download.
<!> BASEDIR=C:ĐSORĐDATAĐ
<!> REPLYDIR=C:ĐSORĐREPLYĐ
<!> EXECFILE=C:ĐMODEMĐUPĐEXEC
<!> SEARCH=C:ĐMODEMĐRECEIVEĐPAD?????.ZIP
Čini mi se da si malo pomešao direktorijume. Ako dobro shvatam,
tebi su sor i tm ispod modem dira a onda idu oni dalje. Onda tako stavi
i kad definišeš basedir, replydir, execfile i search. Daklem, nešto
ovako:
BASEDIR=C:\MODEM\SOR\DATA\
REPLYDIR=C:\MODEM\SOR\REPLY\
EXECFILE=C:\MODEM\TM\UP\EXEC
SEARCH=C:\MODEM\TM\DOWN\NET?????.ZIP
Naravno, SOR pozivaš kao SOR /A.
olr.471zmdjokic,
-> #468, sdjole>> Sta trerba da uradim da bi u SDW-u udario reply poruke? I sta posle radim
>> sa tom datotekom kad se ulogujem na Sezam, tj. koja je procedura za
> upload?
> Probaj da obelezis misem deo teksta poruke na koju zelis
> da repliciras, pritisni zatim Alt+R (Slanje>Odgovaranje na poruku)
> i upisi u editoru koji ti se otvorio svoj tekst (ja sam upravo odradio
> ovaj postupak za tvoju poruku).
> Kad si zavrsio, izadji iz editora i poruka ce biti snimljena.
> Zatim sa Ctrl+C pozovi opciju Slanje>Pregled naredbi Exec-a (gde vidis
> koje si sve naredbe odabrao za unos u EXEC fajl) i odaberi dugme
> EXEC Gen (za generisanje EXEC-a), da bi dobio EXEC fajl.
> Pozovi Sezam, iz prompta otkucaj exec, odgovori sa D na pitanje
> i navedi punu putanju do EXEC fajla na tvom disku.
Hvala ti puno, evo ti reply iz SDW-a:)
Pozdrav!
olr.472zmdjokic,
-> #467, supers>>> Sta trerba da uradim da bi u SDW-u udario reply poruke?
>
> Pritisneš ALT-R.
> A kada spremiš sve poruke za sezam, uradiš jedno Datoteke/Snimanje Execa.
>
>>> koja je procedura za upload?
>
> Otkucaš exec, odgovoriš na pitanje sa Da i pošalješ exec fajl Zmodemom.
Hvala ti, pozdrav!
olr.473zmdjokic,
-> #469, inferno> Ů│ ˙ Sta trerba da uradim da bi u SDW-u udario reply poruke? I sta posle
> Ů│ ˙ radim sa tom datotekom kad se ulogujem na Sezam, tj. koja je procedura
>
> imaš negde gore "dugme" za natpisom Replika. klikni mišem na
> to, potom pritisni enter i napiši reply.
Hvala ti snasao sam se!
Pozdrav!
olr.474basrak,
-> #467, supers>> Hvala ti puno, evo ti reply iz SDW-a:)
>> Pozdrav!
>> Hvala ti, pozdrav!
>> Hvala ti snasao sam se!
>> Pozdrav!
You have created a monster ;)) E pa sad ga lepo naučite i bontonu...
olr.475denmla,
-> #470, calex
>> Čini mi se da si malo pomešao direktorijume. Ako dobro shvatam,
>> tebi su sor i tm ispod modem dira a onda idu oni dalje. Onda tako stavi
>> i kad definišeš basedir, replydir, execfile i search. Daklem, nešto
>> ovako:
>> BASEDIR=C:ĐMODEMĐSORĐDATAĐ
>> REPLYDIR=C:ĐMODEMĐSORĐREPLYĐ
>> EXECFILE=C:ĐMODEMĐTMĐUPĐEXEC
>> SEARCH=C:ĐMODEMĐTMĐDOWNĐNET?????.ZIP
>> Naravno, SOR pozivaš kao SOR /A.
Hvala na pomoći uspeo sam, ipak sam rzdvojio TM i SOR
direktorijume.
olr.476space.ace,
-> #471, zmdjokic## Hvala ti puno, evo ti reply iz SDW-a:)
Nisi morao baš celu poruku da citiraš, nije potrebno...
## Pozdrav!
Nije ni ovo potrebno... :>
olr.477supers,
-> #475, denmla>> Hvala na pomoći uspeo sam, ipak sam rzdvojio TM i SOR
>> direktorijume.
E, lepo, a sada još jedan savet. Kada pritisneš ALT-R u SDWu,
obrati pažnju na pravougaonik Naredba: u kojem piše nešto
poput conf join < conf reply...
Mišem pritisni strelicu pored tog pravougaonika i odaberi onaj drugi red
u kojem piše mail send...
Onda će poruka u kojoj se zahvaljuješ na pomoći otići kao privatna
poruka korisniku kojem odgovaraš, a ostali to neće videti.
Normalno je da se čoveku zahvališ, ali neki postaju nervozni kada
pročitaju 5 zahvalnica dnevno lične prirode u javnoj konferenciji.
olr.478iaca,
Kako nepotrebne poruke mogu fizički da se uklone sa diska?
Koliko znam komanda REMOVE ih ne briše sa diska.
Za sada jedini način je da se poruke koje hoću da sačuvam štampaju u
datoteku, zatim se uklone sve poruke iz teme, a posle se "otštampane" poruke
vrate u bazu.
Ako neko zna bolji način neka javi.
Aca
olr.479calex,
-> #478, iaca<!> Kako nepotrebne poruke mogu fizički da se uklone sa diska?
<!> Koliko znam komanda REMOVE ih ne briše sa diska.
Ovo se verovatno odnosi na SOR. :) Prvo obeležiš poruke koje hoćeš
da brišeš (koristiš * a možeš i FLAG komandu pa ih po nekom kriterijumu
označiš) i posle toga REMOVE. Na kraju svega sledi PACK komanda kojom
se trajno uklone obrisane poruke a baza prepakuje. Ja pre REM uradim
jedno PRINT čime obeležene prvo eksportujem u fajl. :)
olr.480johnnya,
-> #478, iaca >> Kako nepotrebne poruke mogu fizički da se uklone sa diska?
>> Koliko znam komanda REMOVE ih ne briše sa diska.
Remove ih briše samo iz baze, a da bi se izbrisale i sa diska treba da
pokreneš komandu PACK (prepakuje bazu) posle koje će se u njoj naći
samo poruke koje nisu obrisane.
olr.481sunny,
?!?! Znam da sam izvan dogadanja u ovoj temi,ali..Da li mogu da
downloadujem cele konferencije koje me zanimaju da nebi visio
ON-line,ili se ovde svo vreme o tome prica.
Zahvaljujem!
olr.482pyramid,
SOR 2.30
Ima li smisla registrovati SOR 2.30 na ovom sistemu?
Poslao sam poruku zzivotic-u, ali nema ogovora.
Res r zzivotic kaze da poslednje javljanje bilo pre par meseci.
Isto pitanje za SDW 1.03b, samo je u pitanju .obj (obrad bjelic).
paraglider
olr.483darone,
-> #482, pyramid>> Isto pitanje za SDW 1.03b,
310, valjda.
olr.484pyramid,
-> #483, darone
> 310, valjda.
Verzija na SezamNetu:
sdw10b3.exe 74k SDW v1.0B3, Sezam off-line reader za Windows (.obj)
Ako postoji novija (darone: SDW 3.10), molim za UL :)
paraglider
olr.485mila,
-> #483, darone>>> Isto pitanje za SDW 1.03b,
> 310, valjda.
Nije, nego 319.
olr.486lexus,
-> #484, pyramid=>> 310, valjda.
=> Verzija na SezamNetu:
=> sdw10b3.exe 74k SDW v1.0B3, Sezam off-line reader za Windows
=> (.obj)
=> Ako postoji novija (darone: SDW 3.10), molim za UL :)
VICEVI.esnafski :)
Uzgred, toćan odgovor je 319.
olr.487pyramid,
-> #485, mila>>>> Isto pitanje za SDW 1.03b,
>
>> 310, valjda.
> Nije, nego 319.
Ako sam nekog uvredio, sorry ...
Da li bi dobre duse darone i mila objasnile o kavim se ovo BROJEVIMA radi.
Samo pokusavam da registrujem SOR i SDW, i eventualno DL noviju verziju SDW
od one koju koristim.
paraglider
olr.488nenad,
-> #482, pyramid> Ima li smisla registrovati SOR 2.30 na ovom sistemu?
> Poslao sam poruku zzivotic-u, ali nema ogovora.
Zbog velikog broja ovakvih zahteva Zoran Životić nas je zamolio
da registrujemo SOR i uopšte izbacimo iz dokumentacije
informacije o potrebi da se program registruje, kao i samom
procesu registracije. Prepravljena verzija SOR-a će se ovih dana
naći u direktorijumu.
olr.489hercog,
-> #488, nenad»» procesu registracije. Prepravljena verzija SOR-a će se ovih dana
»» naći u direktorijumu.
Jel samo verzija 2.30 ili i verzija 2.99?
Sale
olr.490dj.gaga,
-> #482, pyramid=> Ima li smisla registrovati SOR 2.30 na ovom sistemu?
=> Poslao sam poruku zzivotic-u, ali nema ogovora.
I ja imam iste probleme.Dakle sta je s tom
registracijom???
olr.491mila,
-> #487, pyramid> Ako sam nekog uvredio, sorry ...
> Da li bi dobre duse darone i mila objasnile o kavim se ovo BROJEVIMA radi.
> Samo pokusavam da registrujem SOR i SDW, i eventualno DL noviju verziju SDW
> od one koju koristim.
Nisi nikog uvredio :). (bar se nadam). 319 je registarski
broj za sdw. taj broj se upisuje kad ti sdw postavi upit, i onda
nemaš problema. :)
olr.492acag,
Draga Saveta...
1)
Kako da nateram SDW da u "ljudi" upisem e-mail adresu
sa vecim brojem karaktera; ili postoji drugi nacin da
sebi olaksam pisanje dugackih usera?
2)
Prilikom brisanja poruka nisam primetio da se texts.cdf
smanjuje? Uvecava se redovno sa ucitavanjem padova dok
ne dodje do 2.99 mb, a ondak, joj... instalacija jopet.
olr.493nesh,
-> #492, acag... Kako da nateram SDW da u "ljudi" upisem e-mail adresu
... sa vecim brojem karaktera; ili postoji drugi nacin da
... sebi olaksam pisanje dugackih usera?
Ako se ne varram .obj je postavio isto ograničenje dužine
uname-a na 15chr kao i na Sezamu.
... Prilikom brisanja poruka nisam primetio da se texts.cdf
... smanjuje? Uvecava se redovno sa ucitavanjem padova dok
... ne dodje do 2.99 mb, a ondak, joj... instalacija jopet.
Posle brisanja pokreni "Opcije/Optimizacija obrisanih poruka".
Inače, imao sam baze i od po 5-10Mb pa je radio OK.
olr.495nenad,
-> #489, hercog> Jel samo verzija 2.30 ili i verzija 2.99?
Zvanična verzija, naravno.
olr.496hercog,
Ima li neka dobra duša da mi objasni kako u soru da napravim
makro da na svaku moju poruku doda switch koji omogućava krei-
ranje sysmsg poruke da li je neko odgovorio na tu poruku.
Sale
olr.497vitez.koja,
-> #496, hercog#=> Ima li neka dobra duša da mi objasni kako u soru da napravim
#=> makro da na svaku moju poruku doda switch koji omogućava krei-
#=> ranje sysmsg poruke da li je neko odgovorio na tu poruku.
alt-f1
alt-r
alt-r
<space>
/r <enter>
(ovde izađeš iz editora koji se pozvao)
alt-f1
to bi bilo to.
sk
olr.498acag,
-> #493, nesh> Ako se ne varram .obj je postavio isto ogranicenje duzine
> uname-a na 15chr kao i na Sezamu.
jest bogati, i to cak 16 chr... samo sto se meni ucinilo da user
ciju adresu hocu da gurnem u sdw ima manje, ali kad sam prebrojaooo..:)
EW, hvala :)
olr.499evlad,
-> #495, nenadY>> Jel samo verzija 2.30 ili i verzija 2.99?
Y>
Y> Zvanična verzija, naravno.
zadnja je 2.99.A iz decembra '91 ... O;>
olr.500basrak,
-> #496, hercog> Ima li neka dobra duša da mi objasni kako u soru da napravim
> makro da na svaku moju poruku doda switch koji omogućava krei-
> ranje sysmsg poruke da li je neko odgovorio na tu poruku.
Edituj fajl sor.str i tamo kod svake komande ma, gr, co reply ili write dodaj
jedno /r.
olr.502dj.gaga,
Primio sam jednu poruku sa Afrodite.
Napiso sam odgovor na nju (u SOR-u)
i poslao EXEC.
Kada sam posle toga skidao poruke (SEZAM)
moje poruke nije bilo.
O cemu se radi???
olr.503banga,
-> #499, evlad> zadnja je 2.99.A iz decembra '91 ... O;>
Ovu 2.99 nisam nigde video. Ipak će biti da je zvanična 2.30 :)
olr.504hercog,
-> #503, banga
»» Ovu 2.99 nisam nigde video. Ipak će biti da je zvanična 2.30 :)
2.30 bi trebala da je zadnja zvanična verzija sor-a. Verzija
2.99 je beta verzija sora koja je trebala da izađe (u njenom
help-u piše da je to sor 2.5, a na početku programa 2.99 :) )
Sale
olr.505cnenad,
-> #499, evlad=> zadnja je 2.99.A iz decembra '91 ... O;>
Ta nije nikad javno objavljena tj. smeštena u neki direktorijum, samim tim
nije zvanična. To što se širila preko raznih grupa je zahvaljujući dobroti
ZZ-a i ostalih članova nepomenutih grupa ;)
olr.506baker,
Kratko i jednostavno...
Kako obrisati poruku koja je u donjem delu ekrana programa SOR
oznacena sa >> R* << ???
..
olr.507hercog,
-> #506, baker
»» Kako obrisati poruku koja je u donjem delu ekrana programa SOR
»» oznacena sa >> R* << ???
To je oznaka da je poruka zaštićena od brisanja. Potrebno je da
stisneš ctrl+R kada si na toj poruci pa da je odštitiš od brisanja...
Sale
p.s posle sve ide normalno
olr.508evlad,
-> #504, hercogY> 2.99 je beta verzija sora koja je trebala da izađe (u njenom
Y> help-u piše da je to sor 2.5, a na početku programa 2.99 :) )
ima par sitnica _viška_ ;)
bazu fajlova (nešto kao sorpro2beta4)
komprimovan text.x
sa shift-del quote snimaš u reply\q, a pri pozivu
editora q se automatski učitava tako da sa 5 ili 6
poruka ladno sve citate pokupiš i nekom
gurneš u grupu, mail, i sl.
evo par citata iz sor.hlp ;))
MAIntence Obeležavanje poruka (oznakom *) na osnovu SOR.CFG
datoteke.
INput [file.txt] Unos novih poruka u SOR.
Specijalni znaci u komandnoj liniji:
! Znak se ignoriše, naredba iz linije ide u exec, linija
ostaje zapamćena.
/ Komentar - linija se ignoriše pri kreiranju exec-a i
ostaje zapamćena.
< Unutar komandne linije, znak zamenjuje 'novi red'.
olr.509mmarkovic,
-> #505, cnenad> => zadnja je 2.99.A iz decembra '91 ... O;>
>
> Ta nije nikad javno objavljena tj. smeštena u neki direktorijum, samim tim
A ima li neke bitne prednosti i nedostatke?
olr.510hercog,
-> #509, mmarkovic»» A ima li neke bitne prednosti i nedostatke?
Ništa specijalno... Po meni čak i nešto lošiji od prethodnog...
Sale
olr.511evlad,
-> #505, cnenadY> Ta nije nikad javno objavljena tj. smeštena u neki direktorijum, samim
Y> tim nije zvanična. To što se širila preko raznih grupa je zahvaljujući
Y> dobroti ZZ-a i ostalih članova nepomenutih grupa ;)
naraFno :)
po tome su se nekad razlikovali rookie & sezam_old_bone ;)
olr.512easyd,
## odgovor na poruku : 10.738
## micotakis -> MUZIKA.2:yu.zvuk
## od 05.08.96. 04:07
=> EMPIRE p.s.Kako se prebacuje poruka u drugu temu?
Hm, sto se mene tice, koristim BoreNet program,
okacen negde ovde... Ima mogucnost da pritiskom na CTRL+O
odgovoris na poruku u bilo koju temu ili mail...
poz, easyd...
olr.513hercog,
Verzija sora 2.99 (ili ti 2.50) ima jedan maleni bag :)
u listi poruka npr piše da je vreme slanja poruka 22:14
a njeno pravo vreme je 21:14. Vremena od svih poruka pomera
za po sat unapred u svojoj listi :)
Sale
olr.514snemcev,
-> #513, hercog>> Verzija sora 2.99 (ili ti 2.50) ima jedan maleni bag :)
?! Kod mene radi sve kako treba.
olr.515hercog,
-> #514, snemcev»» ?! Kod mene radi sve kako treba.
Kada dobiješ spisak svih poruka u nekoj temi uzmi jednu poruku i
pogledaj koje je njeno vreme u tom spisku, a onda pogledaj i nju
samu i vreme koje piše u zaglavlju te poruke. Videćeš da se to
vreme razlikuje za 1 sat :)
Sale