SEZAMNET

15 Jan 1996 - 23 Dec 1996

Topics

  1. obavestenja (84)
  2. pitanja (3810)
  3. problemi (2431)
  4. predlozi (850)
  5. konferencije (28)
  6. fajlovi (242)
  7. olr (734)
  8. vote (24)
  9. kritika (799)
  10. razno (963)
  11. unknown (35)

Messages - pitanja

pitanja.1034 saboteur, -> #1033, vstan
T?>> Koliko se secam pojavilo se < 6 puta. Dobro bukvalisto. Covek je pitao da to ponisti, a ne da mu se 6x to pojavluje! On oce to da vidi samo jednom, pa da ponisti. Sto je normalno, i mislim da treba uvesti takvu komandu jer deluje iritirajuce. AcCeSS DeNiED
pitanja.1035 cosmo, -> #1033, vstan
> Koliko se secam pojavilo se < 6 puta. ma nisam ja pitao koliko puta se to pojavilo, vec kako da ga uklonim.. ako moze mene cela uprava da lovi po sistemu pageovajuci me da uklonim svoje glupe komentare iz who liste, smem i ja valjda da trazim da oni uklone svoje glupe komentare prilikom logovanja.. ipak dao sam pare za koriscenje ovog sistema.. na moju veliku zalost i dalje se ovde zadrzava komunisticka samouprava, tipa.. 'ja sam glavni ovde, samo ja upravljam.. ostali nek se *' :(((
pitanja.1036 baster,
Nisam siguran gde treba da ostavim mail za sysopa. Eto ja sam na SAJMU (dakle imam potvrdu) Uplatio 20din pretplate, čovek je rekao da je uredu dakle otkucao je nesto u računar ... i konstatovao da je dakle sve OK I šta sad pise mi da imam jos 5 dana pretplate :( Jel ja sad treba ponovo da Vam saljem potvrdu, šta li ? Moj username je dakle kao što se gore vidi BASTER, pa Vas molim da to regulišete... Pozdrav BASTER ;(
pitanja.1037 saboteur, -> #1035, cosmo
T?>> komunisticka samouprava,tipa..'ja sam glavni ovde,samo ja upravljam.. T?>> ostali nek se *' :((( Eee....da ti vidis kako je na PROu...kod dejanra :)) Nije ovo nista....tamo apsolutno ne smes ni A da kazes o sistemu, sem ako ga hvalis....odvratno! AcCeSS DeNiED
pitanja.1038 vstan, -> #1035, cosmo
> da ga uklonim.. ako moze mene cela uprava da lovi po sistemu > pageovajuci me da uklonim svoje glupe komentare iz who liste, > smem i ja valjda da trazim da oni uklone svoje glupe komentare > prilikom logovanja. Pa sad neznam kako si uspeo da izjednacis glupost i korisnu informaciju ? > ipak dao sam pare za koriscenje ovog sistema.. na moju veliku > zalost i dalje se ovde zadrzava komunisticka samouprava, tipa.. > 'ja sam glavni ovde, samo ja Dao si pare, sto ti ne daje pravo da ucestvujes u odlucivanju kako ce sistem da radi vec samo da li ces i sledeci put dati pare.
pitanja.1039 nenad, -> #1031, cosmo
> da li je ikako moguce ukloniti one poruke koje se pojavljuju > prilikom svakog logovanja tipa.. danas je izasao novi br: racunara i > smaranja tipa sutra okpuljanje na standu i sl. ili ako bar morate > time da nas smarate ucinite da se to pojavljuje samo jednom a ne > 50x.. :(( Te poruke su sistemske informacije. Nije ih moguće izbeći, a ispisuju se onoliko puta i u periodu koji zada onaj koji je informaciju ostavio. Mislim da se ni jedna poruka do sada nije pojavljivala više od 3 puta, a trudimo se da poruke budu što kraće i sažetije i obično upućuju na neku poruku u konferenciji u kojoj se mogu naći detaljnije informacije o konkretnoj temi. Moguće je da ti nisi neko vreme zvao pa su ti se nakupilo nekoliko poruka.
pitanja.1040 nenad, -> #1030, budim
> Moderator foruma me je uputio, da ovde pitam: Ko mi je obrisao poruke? i > Kako da saznam o kojim porukama se radi? Pretpostavljam da misliš na SYSMSG poruke koje se ispisuju pri logovanju u slučaju da moderator ili sysadm obrišu neku tvoju poruku. U toj poruci bi trebalo da stoji i ime konferencije i broj poruke koja je obrisana. Ako je obrisao moderator onda je obrisana od strane moderatora te konferencije u kojoj je poruka bila.
pitanja.1041 saboteur, -> #1038, vstan
T?>> Pa sad neznam kako si uspeo da izjednacis glupost i korisnu T?>> informaciju ? Kako za koga. Recimo ja uopste nisam video korisnu informaciju. Ja za sada ni od jedne nisam imao koristi. Vise volim da pogledam smesni komentar u who-u (citaj: glupost) nego tu 'korisnu informaciju'. T?>> Dao si pare,sto ti ne daje pravo da ucestvujes u odlucivanju kako ce T?>> sistem da radi vec samo da li ces i sledeci put dati pare. Tacno, ali valjda pare stimulisu na dalje unapredjenje sistema, samim tim treba da se napravi maximalna customizacija. Da korisnik 'napravi' sistem kako on zeli i da radi sta on hoce. Pogotovu sto je ceo ovaj sistem originalan i jedinstven. Jer ovo nije kupovni softver vec 'rucno' napravljen. I bas zbog toga moze da se napravi sve ako se oce... AcCeSS DeNiED
pitanja.1042 cosmo, -> #1038, vstan
> Pa sad neznam kako si uspeo da izjednacis glupost i korisnu > informaciju ? znam ja da je za upravu korisna informacija da reklamira svoj casopis i sl. za mene to nije korisno uopste, sad ne kazem ja da vi ne treba da se reklamirate.. al' nemojte mi ispirati mozak istom porukom svaki put kada se logujem.. dovoljno je i jednom procitati to, ili ako bas mora da se pojavljuje toliko cesto zasto ne ubacite switch kojim je moguce takvu poruku proglasiti procitanom i onemoguciti da se vise puta ista poruka pojavljuje pri logovanju.. uveli ste komadnu kojom je moguce videti info ponovo kad se logujete zasto onda ne postoji opcija za disable-ovanje infoa.. jednostavno komanda bez ove opcije nema veze sa mozgom.. i pomislite na ljude koji su primorani da se loguju na 1200, razmislite koliko je njima potrebno da iskroluju ekran vase korisne poruke uz obavezno blokiranje veze..???? > Dao si pare, sto ti ne daje pravo da ucestvujes u odlucivanju > kako ce sistem da radi vec samo da li ces i sledeci put dati > pare. bas ko sto sam i rekao.. zadrzava se komunisticka samo-uprava.. sve je pravljeno samo za mene jer sam ja gazda.. e pa tako ne bi trebalo da bude.. u savremenom svetu sve je podredjeno potrosacu, a ne onome ko uzima pare.. ja ni ne zelim da odlucujem kako ce sistem da radi.. vec vi stvari vidite samo onako kako hocete, sugestije ne prihvatate.. kako onda mislite da sistem prilagodite korisniku sto bi i trebalo da bude glavna koncepcija ovog sistema.. :(
pitanja.1043 cosmo, -> #1037, saboteur
> Eee....da ti vidis kako je na PROu...kod dejanra :)) > Nije ovo nista....tamo apsolutno ne smes ni A da kazes o sistemu, > sem ako ga hvalis....odvratno! pravo da ti kazem isto ti se hvata ako ti uprava ne dozvoljava ni da pisnes nesto lose o sistemu ili se pravili ludi na zamerke.. u svakom slucaju korisnici su na gubitku.. ovakvi sistemi bi trebali da sluze korisnicima prvenstveno, a ne vlasnicima sistema.. :((
pitanja.1044 ognjen, -> #1036, baster
)-> Eto ja sam na SAJMU (dakle imam potvrdu) Uplatio 20din )-> pretplate, covek je rekao da je uredu dakle otkucao je nesto )-> u racunar ... Taj cika kome si dao pare, to mora da nije bio sysop. :)
pitanja.1045 rdejan, -> #1035, cosmo
>> ipak dao sam pare za koriscenje ovog sistema.. na moju >> veliku zalost i dalje se ovde zadrzava komunisticka >> samouprava, tipa.. 'ja sam glavni ovde, samo ja upravljam.. >> ostali nek se *' :((( Aman, ljudi, dokle ćete da tražite zavere i 'veliku braću' po Sezamu. Svaki ozbiljniji sistem na svetu ima public info koji obaveštava korisnike o važnim događanjima na sistemu, koji se uvek ispisuje (hteo ti ili ne). Seti se samo onih glomaznih ansi ekrana po raznoraznim bbs-ovima pre par godina... TO! je bilo smaranje :). Uostalom, i PRO ima info, i FON od kad postoji ispisuje svačiju email adresu, a od skoro i način za pravljenje web prezentacije, koji su i vrapci naučili itd. itd. Pozdrav, Dejan
pitanja.1046 seki,
Posto vidim da SezamNET reklamira pristup Internetu, pitanje kako ga koristiti i da li je to uopste moguce? Da li postoji e-mail? Pozdrav Ognjen
pitanja.1047 cosmo,
CO> Top 20 po online vremenu ovog meseca CO> CO> ══════════════════════════════════════════════════════════════════ CO> Rb. Username Ime i prezime Grad CO> Vreme CO> ────────────────────────────────────────────────────────────────── CO> 1. mkurtes Milos Kurtes Subotica CO> 313:16:04 ^^^^^^^^^ s'obzirom na to da je danas 12 u mesecu i da uprava udara kontru svemu sto ja napisem u konferencijama verujem da ce se sada istinski potruditi da me ubede kako dani s'pocetka maja imaju tu osobinu da traju duze od 24h.. :>>>
pitanja.1048 saboteur, -> #1046, seki
T?>> i da li je to uopste moguce?Da li postoji e-mail? To jedino i ima...i to radi brzinom puza...:(( Ja bi hteo telnet o:) AcCeSS DeNiED
pitanja.1049 supers, -> #1046, seki
>> Posto vidim da SezamNET reklamira pristup Internetu, pitanje kako >> ga koristiti i da li je to uopste moguce? Da li postoji e-mail? Pa, ne vidim baš da reklamiraju pristup internetu, jer toga ovde nema. E-mail sa svetom postoji, sve što treba da otkucaš je mail send neko@negde (na primer seki@sezam.co.yu)...
pitanja.1050 firus,
Novi sam korisnik SEZAM-a (od 08.05. tekuce godine) i neke stvari oko funkcionisanja ovog sistema mi nisu jasne ... Naime, poznato mi je da Z. Zivotic i D. Ristanovic nemaju vise nikakve funkcije na ovom BBS-u (ili je ovo nesto vise od BBS-a), a i po podacima o softveru koji pokrece sistem vidim da su kao autori nabrojani neki drugi ljudi. Medjutim, nije mi jasno zasto je SEZAM ostao ovakav kakav jeste !? Zasto koristiti ovako anahrone mehanizme OLR rada sa konferencijama (PAD i SOR) ??? Zar nije moguce implementirati neki mail-door za poruke u (verujem najrasprostranjenijem) QWK formatu ??? Svestan sam cinjenice da bi to zahtevalo izvesne (pa, mozda cak i korenite izmene) softvera, al' verujem da bi vredelo ... Druga je stvar ako je vec vecina korisnika navikla na ovaj sistem rada, verujem da onda ne bi bilo smisla ista menjati (mada, takodje verujem da se ocekuje i priliv novih korisnika). Misljenja ??? BTW, voleo bih da ova poruka ne izazove lavinu novih, pljuvackih poruka (po bilo kome), a takodje se nadam da nisam "cacnuo" u neke "rovite"" stvari ... I jos, nadam se da nikome nece smetati to sto ne koristim YU slova (nije da nisam u mogucnosti, vec tesko menjam neke navike - verujem da cu na postavljeno pitanje dobiti odgovor nalik ovome ;) Eh, da, i jos jedno pitanjce: Zasto uputstva za upotrebu i informacije o sistemu nisu azurne ???
pitanja.1051 budim, -> #1040, nenad
(:) logovanju u slučaju da moderator ili sysadm obrišu neku tvoju (:) poruku. U toj poruci bi trebalo da stoji i ime konferencije i (:) broj poruke koja je obrisana. Ako je obrisao moderator onda je (:) obrisana od strane moderatora te konferencije u kojoj je poruka (:) bila. Ovako, sistem me je obavestio pre nekoliko dana, možda čak i sedam, da su obrisane dve moje poruke. Jedina informacija koja je stajala pored obaveštenja bilo je vreme kada su poruke obrisane. Dakle, nikakva konferencija se nije pominjala. Kasnije sam uspeo da saznam od Stefana da mi je on obrisao te poruke, te se ovaj put izvinjavam Fancy-ju kojeg sam na prečac optužio da je to on uradio. I ranije se dešavalo... poz, budimir
pitanja.1052 nenad, -> #1035, cosmo
> ako moze mene cela uprava da lovi po sistemu > pageovajuci me da uklonim svoje glupe komentare iz who liste, Nije mi poznato da te je "cela uprava" lovila po sistemu da ukloniš svoj glup komentar, čak ne znam ni kakav je to komentar bio. Moguće je da je neko od članova redakcije ili ljudi angažovanih na sajmu tražio od tebe da obrišeš komentar ako je on bio nepristojan ili nekulturan. U svakom slučaju, komentar u who listi, kao i poruke koje neko piše u javnim konferencijama su pre svega slika svojih autora i odražavaju njihovo mišljenje i stav, i kao takve nisu predmet cenzure ili bilo čega sličnog. Ipak, za njih važi sve što važi i za druge javne poruke na sistemu. Ako nekoga njima vređaš, pretiš, ugrožavaš na bilo koji način, prvi korak će biti molba da ih koriguješ... > komunisticka samouprava, tipa.. 'ja sam glavni ovde, samo ja > upravljam.. ostali nek se *' :((( Iako upravljanje tipa "ja sam glavni ovde, samo ja upravljam" više priliči sistemu dijametralno suprotnom od komunizma, ne bih se upuštao u raspravu oko toga - nije joj ovde mesto. Na nama koji se brinemo o sistemu i osmišljavamo njegov razvoj i sadržaje je i odgovornost i obaveza da naš rad rezultira što većim brojem što zadovoljnijih korisnika - jasno je onda da mišljenje članova sistema i te kako moramo uzimati u obzir. Imaj međutim u vidu i to da najglasnije iskazana mišljenja nisu uvek i ona koja preovlađuju. Komunističko samoupravljanje je nešto drugo, ono je funkcionisalo na drugi način, tamo je osnovna ideja bila da svi imaju pravo da pričaju i predlažu, a posao rukovodilaca je bio iskoriste svoju veštinu kako bi na kraju svi ostali sa utiskom da nešto odlučili i da će na dalje biti onako kako oni žele. Nije nam želja da tako radimo. No, predaleko smo otišli, cela priča je počela oko info poruka koje se ispisuju prilikom uključivanja na sistem. Kao što sam već rekao, u pitanju su poruke za koje smatramo da je važno da ih pročitaju svi članovi Sezama, zbog toga i postoje. Očigledno je da nisi imao mnogo prilike da zoveš druge komercijalne sisteme jer bi onda znao da na njima ume da bude mnogo više tih uvodnih poruka... dok se izređa 5-6 ekrana sa sponzorima poželiš i da nisi zvao sistem.
pitanja.1053 schef,
Pitanje je naravno u vezi veze sa SezamPRO-om. :) Zanima me ima li ikakve šanse da se postigne dogovor oko domena sezam.co.yu da bi ljudi na ovom sistemu mogli da primaju poštu sa PRO-a a da bi ljudi sa PRO-a mogli da šalju poštu na ovaj sistem. Ovo me konkretno zanima zato što sam spreman da organizujem jednu partiju diplomatije, ali problem je u tome što na oba sistema pojedinačno nema dovoljno intreresenata, ali kada bi se svi oni sabrali našlo bi se. :) Tako, jedini problemi su nemogućnost slanja PRO -> NET ali je i brzina problem (meni je trebalo dva dana za mail NET -> PRO). Nadležni, imate li šta da kažete? Inače, ova poruka će biti poslata i na SezamPRO. Srleř
pitanja.1054 cosmo, -> #1052, nenad
> Nije mi poznato da te je "cela uprava" lovila po sistemu da > uklonis svoj glup komentar, cak ne znam ni kakav je to komentar steta sto ne cuvam log-ove.. :( > svega slika svojih autora i odrazavaju njihovo misljenje i stav, > i kao takve nisu predmet cenzure ili bilo cega slicnog. Ipak, za da, tacno.. u nekim slucajevima stav i misljenje o sistemu sto nekima iz uprave(cast izuzecima)ocigledno ne odgovara jer bas i ne spadam u model idealnog korisnika koji cuti i guta sve sto mu se servira.. > nekoga njima vredas, pretis, ugrozavas na bilo koji nacin, prvi > korak ce biti molba da ih korigujes... ili pre da kazem pretnja da ce da me ubiju sa noda ili sto mi se par puta dogodilo.. Do kraja rada manje od tri minuta. Do kraja rada manje od dva minuta. NO CARRIER inace da napomenem sve se to dogodilo u roku od nekih 5sec. mozda malo vise.. s'tim sto me je par puta pageovao neko cije su poruke dafinisane sa SYSOP.. > Komunisticko samoupravljanje je nesto drugo, ono je funkcionisalo > na drugi nacin, tamo je osnovna ideja bila da svi imaju pravo da > pricaju i predlazu, a posao rukovodilaca je bio iskoriste svoju > vestinu kako bi na kraju svi ostali sa utiskom da nesto odlucili > i da ce na dalje biti onako kako oni zele. na zalost moram da priznam da si u pravu, ali ovo samo vas svrstava u jos goru kategoriju ljudi posto vas ocigledno ne zanimaju price koje su okrenute protiv sistema.. ili je ipak sposobnost u pitanj..? > procitaju svi clanovi Sezama, zbog toga i postoje. Ocigledno je > da nisi imao mnogo prilike da zoves druge komercijalne sisteme > jer bi onda znao da na njima ume da bude mnogo vise tih uvodnih > poruka... dok se izreda 5-6 ekrana sa sponzorima pozelis i da drugi sistemi su jos jadniji od ovog, vi bi kao jedan od najvecih sistema u zemlji mogli da budete za promenu i malo originalni.. u svakom slucaju ja ne trezim da se potpuno uklone te info poruke vec da se ne ispisuju 10x kad vec postoji komanda info kojom je moguce procitati taj info dok ste on-line.. tako da se kao jedin logicno resenje namece akademska mreza.. ocigledno je da se izmedju redova moze da se procita da se vise ne bunim da mi se jednog dana ne bi dogodilo.. Username: cosmo ******* Korisnik ne postoji.
pitanja.1056 vstan, -> #1050, firus
> Druga je stvar ako je vec vecina korisnika navikla na ovaj > sistem rada, verujem da onda ne bi bilo smisla ista menjati Sam si odgovorio u > (nije da nisam u mogucnosti, vec tesko menjam neke navike ============================ O tome je rec.
pitanja.1057 supers, -> #1054, cosmo
>> uklone te info poruke vec da se ne ispisuju 10x kad vec >> postoji komanda info kojom je moguce procitati taj info dok >> ste on-line.. tako da se kao jedin logicno resenje namece >> akademska mreza.. Ovo i ja podržavam. Možda je zaista previše ispisivati po 3 puta reklamu za svaki broj Računara, pošto veliki deo korisnika Sezama ne samo da nisu čitaoci Računara nego se uopšte i ne bave kompjuterima više od čukanja teksta u određenim programima.
pitanja.1058 cnenad, -> #1050, firus
=> "cacnuo" u neke "rovite"" stvari ... I jos, nadam se da nikome nece => smetati to sto ne koristim YU slova (nije da nisam u mogucnosti, => vec tesko menjam neke navike - verujem da cu na postavljeno pitanje => dobiti odgovor nalik ovome ;) Koliko sam primetio dobio si odgovor nalik onome što si napisao od VSTAN-a, a ja samo da ti dam napomenu u vezi domaćih slova. Shvatio sam, da iz tvoje rečenice izvire bojazan, da slučajno ne dobiješ nešto poput [][@^\| (sorry YUSCII-jevci ;) Kao što vidiš, u ovoj poruci koju čitaš (ako je pročitaš ;) nema domaćih slova iako sam ih ja kucao. Kako to ? Sistem ti konvertuje sve što primaš u CP 437 tako da sigurno nećeš dobijati kuke i kvake kakve si do sada gledao na raznim kućnim 'vurunama' koje se neko usudio nazvati BBS-om. BTW, kad tad ćeš uvideti potrebu da pređeš i počneš rad sa domaćim slovima, a za sada neka ostane na tvojim navikama. => Zasto uputstva za upotrebu i informacije o sistemu nisu => azurne ??? Kada bi jedno 20 korisnika, minimum 5 puta dnevno postavilo ovakvo pitanje mislim da bi svanulo svima kojima treba uputstvo.
pitanja.1059 cnenad, -> #1053, schef
=> ikakve šanse da se postigne dogovor oko domena sezam.co.yu da bi ljudi Zaista, šta čekate po ovom pitanju ? Ne vidim prepreku da ovaj sistem analogno SezamPRO dobije adresu tipa SezamNET pa da zaista opravda svoje ime :) Istrajavanje, tj. uzaludno čekanje na SEZAM.CO... ne vodi ničemu...
pitanja.1060 dpredovic, -> #1050, firus
> Medjutim, nije mi jasno zasto je SEZAM ostao ovakav kakav > jeste !? Zasto koristiti ovako anahrone mehanizme OLR rada sa > konferencijama (PAD i SOR) ??? Zar nije moguce implementirati neki > mail-door za poruke u (verujem najrasprostranjenijem) QWK Aman! Ako bi nešto bilo anahrono, onda bi to bilo uvođenje QWK formata u eri Interneta. Od ovoga sezama se očekuje da kažu da rade isto što rade i ljudi iz konkurencije tj. da rade na internet - ppp platformi. Onda neće biti problema niti sa "BBS"-om, niti sa formatom poruka, niti sa olr-om...
pitanja.1061 dpredovic, -> #1059, cnenad
> ime :) Istrajavanje, tj. uzaludno čekanje na SEZAM.CO... ne vodi ničemu... Eh, pa barem kod nas se zna da je pitanje kontinuiteta bitnije od eventualnih materijalnih (pih!) dobitaka...
pitanja.1062 spantic, -> #1059, cnenad
> Zaista, šta čekate po ovom pitanju ? Ne vidim prepreku da ovaj sistem > analogno SezamPRO dobije adresu tipa SezamNET pa da zaista opravda svoje > ime :) Istrajavanje, tj. uzaludno čekanje na SEZAM.CO... ne vodi ničemu... Ne znam koliko je to primetno, ali email adresa koja funkcioniše sa celim svetom Sezama je sezam.co.yu. Ili da budem precizniji, sa celim svetom osim sa SezamProom koji to mapira kao svoju adresu. Po administratorima zaduženim za co.yu domen ova adresa pripada SezamNetu. To administratori SezamProa osporavaju, mada otvoreno rečeno u svetu nije uobičajeno da setek tako menja adresa nekog sistema.
pitanja.1063 firus, -> #1058, cnenad
> vidis, u ovoj poruci koju citas (ako je procitas ;) nema > domacih slova iako sam ih ja kucao. Kako to ? Sistem ti > konvertuje sve sto primas u CP 437 tako da sigurno neces > dobijati kuke i kvake kakve si do sada gledao na raznim kucnim > 'vurunama' koje se neko usudio nazvati BBS-om. Hvala na poduci, al' to sam shvatio poodavno ... >;) Nikakvu bojazan prema citanju poruka u bilo kome YU kodnom rasporedu nemam, niti mi je neki problem da napravim neki drajver za ekran (e bas 'ocu ;) i uvek gledam YU slova, al' vec sam jednom reako (i ponovio) da je u pitanju stvar navike ... Sa kompjuterima se patim od '86., lepsi deo vremena sam upropastio pravljenjem najrazlicitijih YU fontova (i sada ponekad to radim) al' nekako mi je najprijatnije da gledam ono tuzno (i nekima ruzno) cCcCsS ... No, nisam bas fundamentalista kada su te stvari u pitanju, *uvek* kada pisem neki tekst koji treba kasnije odstampati koristim nasa slova, zbog drugih, naravno. Inace, jedna kucna 'vuruna', Rhinoceros BBS iz 021 (nemam pojma da li jos uvek radi), je istu stvar (automatsku konverzuju YU kodnih rasporeda) imao jos krajem '93., a posto je to bio jedini BBS koji sam u to vreme zvao, nisam imao prilike da gledam kuke i kvake ... NHF ...
pitanja.1064 firus, -> #1060, dpredovic
>> Medjutim, nije mi jasno zasto je SEZAM ostao ovakav kakav >> jeste !? Zasto koristiti ovako anahrone mehanizme OLR rada sa > Aman! Ako bi nesto bilo anahrono, onda bi to bilo uvodenje QWK > formata u eri Interneta. Od ovoga sezama se ocekuje da kazu da > rade isto sto rade i ljudi iz konkurencije tj. da rade na Jeste, to stoji, al' zasto onda nije na raspolaganju na SEZAM-u ? Inace, QWK sam naveo samo kao primer, a Internet mi ne pase previse, suvise se velika fama napravila oko toga, to je cisto trendasenje, verujem da ce na kraju od svega da bude kao u onoj narodnoj: "Tresla se gora, rodio se mis" ...
pitanja.1065 firus,
Vidim da sam mozda malo preterao sa pisanjima po ovoj konferenciji (novi korisnik, a vec izvoljeva) te se svima izvinjavam ... b~( Mada, verujem da zapravo nista lose nisam rek'o ... B)
pitanja.1066 dr.s, -> #1054, cosmo
Ne moze ti se desiti da korisnik ne postoji, jer se nijedan korisnik ne brise; ostaju cak i one neiskoriscene prijave za novog korisnika...
pitanja.1067 mmtosic, -> #1063, firus
>> Nikakvu bojazan prema citanju poruka u bilo kome YU kodnom >> rasporedu nemam, niti mi je neki problem da napravim neki drajver >> za ekran (e bas 'ocu ;) i uvek gledam YU slova, al' vec sam jednom >> reako (i ponovio) da je u pitanju stvar navike ... Navika jedna muka, a odvika sto muka ... Što se čitanja tiče, radi kako 'oćeš. Al' što se poručivanja tiče... >> No, nisam bas fundamentalista kada su te stvari u pitanju, >> * uvek* kada pisem neki tekst koji treba kasnije odstampati koristim >> nasa slova, zbog drugih, naravno. ^^^^^^^^^^^ ... Šta treba da uradimo mi drugi, pa da i mi budemo narečeni drugi?
pitanja.1068 cnenad, -> #1062, spantic
=> Po administratorima zaduženim za co.yu domen ova adresa pripada => SezamNetu. => => To administratori SezamProa osporavaju, mada otvoreno rečeno u Sa potpunim pravom čemu je doprineo i odnos uprave odavde. Počev, od naravno promene softvera, brisanja konf. uputstvo, uklanjanja svih datoteka koje imaju ikakve veze sa starim SEZAM-om (delovi njegovog uputstva) pa do promene imena sistema u SEZAM NET. Ne vidim onda razlog da se dalje insistira na problematičnoj adresi. Pitam se šta bi bilo da SEZAM PRO nije SEZAM PRO nego samo SEZAM. BTW, koliko se sećam nekad je cilj bio povezivanje, a izgleda da dva sistema bivaju sve dalje od toga. Dakle, ako je mogao SEZAMPRO.COM.YU, zašto ne može SEZAMNET.COM.YU ? Samo zbog obesti uprave odavde ? Molim da ne prebacujete sve na PRO jer nije sve do njih nego je problem upravo ovde. Pitam, dakle, zašto se istrajava na adresi SEZAM.CO.YU
pitanja.1069 cnenad, -> #1063, firus
=> Inace, jedna kucna 'vuruna', Rhinoceros BBS iz 021 (nemam pojma => da li jos uvek radi), je istu stvar (automatsku konverzuju YU kodnih Ovo nisam znao jer predmetni nisam zvao, lepa informacija. Tek od skora je nešto slično izvedeno na svim BBS-ovima u SET-u
pitanja.1070 supers, -> #1063, firus
>> rasporedu nemam, niti mi je neki problem da napravim neki drajver >> za ekran (e bas 'ocu ;) i uvek gledam YU slova, al' vec sam jednom >> reako (i ponovio) da je u pitanju stvar navike ... >> Sa kompjuterima se patim od '86., lepsi deo vremena sam >> upropastio pravljenjem najrazlicitijih YU fontova Čekaj, čoveče. Da li si ti svestan koliko ovde na Sezamu u \dos\yu direktorijumu postoji domaćih drajvera za tastaturu i ekran? Od toga su neki naprosto fantastični, bez problema rade u DOS prozoru itd. itd. podržavaju odvojenu funkciju levog i desnog alta... Nije valjda da je kod tebe došlo do onoga "ako ne mogu da ga napišem, ne bih da ga koristim"? Ako je tako, da nisi možda pokrao nešto Bilijevo umesto da napišeš sopstveni OS? ;>
pitanja.1071 supers, -> #1068, cnenad
>> sve do njih nego je problem upravo ovde. Pitam, dakle, zašto se >> istrajava na adresi SEZAM.CO.YU Da li je tebi poznato da je Savezna Republika Jugoslavija naslednik i nastavljač SFRJ, da je nastala voljom Srbije i Crne Gore da ostanu u zajedničkoj državi za razliku od drugih republika koje su izvršile jednostranu secesiju, te da u skladu sa tim Savezna Republika Jugoslavija nasleđuje mesto SFRJ u svim međunarodnim institucijama? ;>
pitanja.1072 supers, -> #1064, firus
>> Inace, QWK sam naveo samo kao primer, a Internet mi ne pase >> previse, suvise se velika fama napravila oko toga, to je cisto >> trendasenje, verujem da ce na kraju od svega da bude kao u >> onoj narodnoj: "Tresla se gora, rodio se mis" ... Bez ljutnje, ti potcenjuješ razmere koje Internet poprima. Pogledaj samo njegovu godišnju stopu rasta. Danas od svoje kuće možeš pogledati svaki veći muzej u svetu, informisati se o NBA ili F1 novostima, pogledati znamenitosti svake zemlje, prijaviti se za naučni skup koji se održava u inostranstvu... Do kraja ovog milenijuma (nepune 4 godine) svaka ozbiljna firma sveta moraće imati multimedijalnu prezentaciju. Ne bih rekao da je u pitanju "svako čudo za tri dana". Tržište vapi za ovakvom mogućnošću, da se od kuće informiše tekstom, slikom i zvukom... Ponuđači su primorani da se na ovakav način predstavljaju jer samo tako mogu biti primećeni od sve većeg broja ljudi koji kopmpjuter prihvataju kao svakodnevnu alatku. QWK paketi jesu alfa i omega BBSova koji rade pod visokotiražnim softverom a podržani su i od mnogih Internet sistema, ali kao što neko već reče, sa PPPom nestaje potreba za njima. QWK će, poput tekstualnog DOS okruženja, verovatno još 5-10 godina ostati aktuelan, ali su mu mogućnosti ekspanzije ravne nuli.
pitanja.1073 supers, -> #1065, firus
>> Mada, verujem da zapravo nista lose nisam rek'o ... B) Ne, nipošto. Konferencija nema smisla ako su svi saglasni. Ova diskusija je samo potvrdila da su svakome njegove navike prirasle za srce. Tebi je najslađi QWK, 75% Sezamovaca koji su aktivni po konferencijama su se srodili sa PAD/SDW/SOR kombinacijom, neko preferira Internet standarde pred kojima objektivno jeste budućnost.
pitanja.1074 firus, -> #1067, mmtosic
> Sto se citanja tice, radi kako 'oces. Al' sto se porucivanja Kakvog porucivanja !? >>> * uvek* kada pisem neki tekst koji treba kasnije odstampati >>> koristim nasa slova, zbog drugih, naravno. > ^^^^^^^^^^^ > ... Sta treba da uradimo mi drugi, pa da i mi budemo nareceni > drugi? Mozda da napravite SEZAM u papirnom formatu ... >;) Salu na stranu, nista za sada, mada verujem da cu se vremenom (pod uticajem sezamovske psiholosko-propagandne aktivnosti B) prebaciti na YU slova ...
pitanja.1075 apostol, -> #1062, spantic
>> Po administratorima zaduženim za .co.yu domen, ova adresa pripada Mislim da adresa pripada onome ko je izmislio ime Sezam - tu bi se problem javio ako su, recimo, ime "Sezam" zajedno izmislili Dejanr i Gremlin. :)) E1 O:-)
pitanja.1076 cosmo, -> #1066, dr.s
CO> Ne moze ti se desiti da korisnik ne postoji, jer se CO> nijedan korisnik ne brise; ostaju cak i one neiskoriscene prijave CO> za novog korisnika... ocigledno ne znas sta se dogadjalo za vreme dejanr-a.. :((
pitanja.1077 firus, -> #1072, supers
>>> Inace, QWK sam naveo samo kao primer, a Internet mi ne pase >>> kao u onoj narodnoj: "Tresla se gora, rodio se mis" ... > Bez ljutnje, ti potcenjujes razmere koje Internet poprima. > Pogledaj samo njegovu godisnju stopu rasta. Danas od svoje kuce Pitanje je koliko ljudi u YU to rade ... Cini mi se da je procenat onih koji koriste Internet u bilo koje svrhe zanemarljiv prema populaciji ... Drugo je pitanje zasto je tako. Ne vredi opovrgavati ovo posto su to cinjenice. Npr. ja sam student prve godine FON-a i na prvoj godini nas ima oko 500. Koliko je meni poznato (a cini mi se da sam po tom pitanju dobro informisan) ne vise od 30 ljudi nesto radi u oblasti racunarskih komunikacija, a bar 100 ljudi o Internetu zna samo ono sto je cula na TV (u informativnim emisijama) ili procitala u dnevnoj stampi ... Treba dodati jos i ovo: Ma sta se govorilo o Internetu i racunarima, oni neminovno dovode do otudjenja ljudi, od drugih ljudi, a najnovijim bumom visoke tehnologije doslo je do otudjenja ljudi i od racunara. Racunari nisu nimalo vise user-friendly, zapravo su sve vise dehumanizovani, nisu vise po meri coveka, nekada je za koriscenje tekst procesora bilo dovoljno provesti par sati u ucenju osnovnih komandi, a danasnji monstrumi tipa Word-a zahtevaju mesece ucenja (na stranu sto u medjuvremenu izadje nova verzija sa tri nove opcije), da bi na kraju korisnik upotrebljavao ne vise od 15% mogucnosti softvera (cast izuzecima)... Ljudi postaju tehnofobi ... Ljudi dolaze u situaciju da umesto da racunari sluze njima, oni sluze racunarima (zar ne? - malo, malo, a kupis novi disk, novu video karticu). > QWK paketi jesu alfa i omega BBSova koji rade pod > 5-10 godina ostati aktuelan, ali su mu mogucnosti ekspanzije Verovatno si u pravu ...
pitanja.1078 firus, -> #1073, supers
>>> Mada, verujem da zapravo nista lose nisam rek'o ... B) > Ne, niposto. Konferencija nema smisla ako su svi saglasni. > Ova diskusija je samo potvrdila da su svakome njegove navike Hvala, ovo je lepo cuti ...
pitanja.1079 firus, -> #1070, supers
>>> drajver za ekran (e bas 'ocu ;) i uvek gledam YU slova, al' ^^^^^^^^^^^^^ >>> ... Sa kompjuterima se patim od '86., lepsi deo vremena sam > Cekaj, covece. Da li si ti svestan koliko ovde na Sezamu u > \dos\yu direktorijumu postoji domacih drajvera za tastaturu i Jesam, al' mislim da smo rsacistili da je u pitanju stvar navike. Ja sam postavio pitanje, dobio odgovor koji sam i ocekivao i ne trudim se da "proguram" svoje zelje dalje. Ne treba praviti hajke, budimo demokraticni. > Nije valjda da je kod tebe doslo do onoga "ako ne mogu da ga > napisem, ne bih da ga koristim"? Ako je tako, da nisi mozda > pokrao nesto Bilijevo umesto da napises sopstveni OS? ;> Naravno da nije, zar nisi primetio zlobnog smajlija ... ^^^ Inace, mozda sam ja platio za koriscenje tata-Bilijevog softvera !?
pitanja.1080 cnenad, -> #1071, supers
=> naslednik i nastavljač SFRJ, da je nastala voljom Srbije i Crne Gore Ne pratim forum pa eventualno tamo nastavite dalje po ovom pitanju, a ja bih samo da te ispravim: "da je SRJ nastala voljom Crne Gore", dakle bez Srbije. U Srbiji nije bilo referenduma po ovom pitanju. Ovo nema nikakve veze sa obadva SEZAM-a.
pitanja.1081 ognjen, -> #1064, firus
)-> onoj narodnoj: "Tresla se gora, rodio se mis" ... ...sto bi rekli u mome selu. :)
pitanja.1082 spantic, -> #1059, cnenad
> Zaista, šta čekate po ovom pitanju ? Ne vidim prepreku da ovaj sistem > analogno SezamPRO dobije adresu tipa SezamNET pa da zaista opravda svoje > ime :) Istrajavanje, tj. uzaludno čekanje na SEZAM.CO... ne vodi ničemu... Ne znam koliko je to primetno, ali email adresa koja funkcioniše sa celim svetom Sezama je sezam.co.yu. Ili da budem precizniji, sa celim svetom osim sa SezamProom koji to mapira kao svoju adresu. Po administratorima zaduženim za co.yu domen ova adresa pripada SezamNetu. To administratori SezamProa osporavaju, mada otvoreno rečeno u svetu nije uobičajeno da setek tako menja adresa nekog sistema.
pitanja.1083 nenad, -> #1051, budim
> Jedina informacija koja je stajala pored > obaveštenja bilo je vreme kada su poruke obrisane. Dakle, nikakva > konferencija se nije pominjala. Čudi me da se tako nešto dogodilo, niko do sada nije prijavio sličan problem. Ako se tebi (ili nekom drugom) nešto slično desi molimo vas da nas o tome obavestite što pre.
pitanja.1084 nenad, -> #1050, firus
> Medjutim, nije mi jasno zasto je SEZAM ostao ovakav kakav > jeste !? Pre svega zbog 6-7 hiljada korisnika koji su navikli na ovakav Sezam. O promenama koje si pominjao smo već razmišljali i neke od njih će vremenom biti ponuđene kao dodatna opcija, ali osnovni režim za off-line rad će ostati ovaj.
pitanja.1085 mmtosic, -> #1074, firus
>>> Što se čitanja tiče, radi kako 'oćeš. Al' što se poručivanja >> >> Kakvog porucivanja !? Pa ako se ovi ``prilozi'' što ih ostavljamo po konferencijama zovu poruke, njihovo ostavljanje bi trebalo da se zove - poručivanje. :) >> Salu na stranu, nista za sada, mada verujem da cu se vremenom (pod >> uticajem sezamovske psiholosko-propagandne aktivnosti B) prebaciti na >> YU slova ... Filtriranje sa uyu-programom dejanr-a bi ti omogućilo da i od tekstova koje bi pisao korišćenjem naših slova praviš ovakve na koje si se navikao. S'druge strane, tako bi druge koji koriste naša slova oslobodio potrebe za, što bi priučeni rekli, ``anticipiranjem''.
pitanja.1086 mmtosic, -> #1077, firus
>> komandi, a danasnji monstrumi tipa Word-a zahtevaju mesece ucenja >> (na stranu sto u medjuvremenu izadje nova verzija sa tri nove >> opcije), da bi na kraju korisnik upotrebljavao ne vise od 15% >> mogucnosti softvera (cast izuzecima)... Ljudi postaju tehnofobi ... Eh, a ovamo kažu da od viška glava ne boli. :)
pitanja.1087 neno,
Zanima me da li postoji mogućnost da se uskoro pojavi štampano uputstvo za Sezam. Ako je ovo prevelik zahvat za vas predlažem da napravite jedan mali fajlić na kome bi bile popisane sve komande sa kratkim objašnjenjima bez poezije. Mislim da ima dosta novih članova i da je štampanje uputstva svpjevrstan dug prema novim članovima, od kojih su mnogi već >posedeli< čekajući. Meni lično je već dosadilo da hvatam za rukav ljude koji su voljni pružati obajšnjenja za kojekakve sitnice i da ih gnjavim, a zbog čega, zbog nemara nekog drugog, pogodite koga. Možda bi bilo dobro da se novi članovi jave u ovu rubriku i da iskažu svoje mišljenje o uputstvu... Ako je potrebno samo meni nemojte da ga štampate
pitanja.1088 shootman, -> #1084, nenad
>> Pre svega zbog 6-7 hiljada korisnika koji su navikli na ovakav --------------------- ;))))) Ni manje ni vise, nego bas 6-7 hiljada ? :>>
pitanja.1089 spantic, -> #1059, cnenad
> Zaista, šta čekate po ovom pitanju ? Ne vidim prepreku da ovaj sistem > analogno SezamPRO dobije adresu tipa SezamNET pa da zaista opravda svoje > ime :) Istrajavanje, tj. uzaludno čekanje na SEZAM.CO... ne vodi ničemu... Ne znam koliko je to primetno, ali email adresa koja funkcioniše sa celim svetom Sezama je sezam.co.yu. Ili da budem precizniji, sa celim svetom osim sa SezamProom koji to mapira kao svoju adresu. Po administratorima zaduženim za co.yu domen ova adresa pripada SezamNetu. To administratori SezamProa osporavaju, mada otvoreno rečeno u svetu nije uobičajeno da setek tako menja adresa nekog sistema.
pitanja.1090 saboteur, -> #1076, cosmo
T?>> ocigledno ne znas sta se dogadjalo za vreme dejanr-a..:(( Da! Recimo piroman. Covek car. Svaka mu cast za onaj modul i sto je imo ballse da to uruci licno njemu. Pa se deki iznervirao i svima koji su hteli to da skinu izbrisao :)) Zesca ispala. Nego da se ja vratim na temu, dakle piroman je recimo ne samo bio izbacen i izbrisan, vec naveden u sezamovom instructions guideu kao primer za ignore komandu! AcCeSS DeNiED
pitanja.1091 babbage, -> #1064, firus
>=>> Jeste, to stoji, al' zasto onda nije na raspolaganju na SEZAM-u ? Eh, šta sve nije na raspolaganju na Sezamu...;) >=>> Inace, QWK sam naveo samo kao primer, a Internet mi ne pase >=>> previse, suvise se velika fama napravila oko toga, to je cisto >=>> trendasenje, verujem da ce na kraju od svega da bude kao u >=>> onoj narodnoj: "Tresla se gora, rodio se mis" ... B))) Zanimljivo mišljenje - pogotovo pošto nemaš izlaz. Vidiš, gora se i dalje trese, ali slon se već rodio i sasvim lepo se razvija. Na zapadu praktično nema firme koja nema svoj Web HomePage, i prosto je neverovatno kako možeš lako i brzo da nadješ podatke koji ti trebaju (u većini slučajeva). Inače, ti misliš da je neki domaći BBS udoban? Kada instaliraš Netscape, Eudoru, Agenta i Gophera pa se preko PPP veze prika- čiš na najbliži provajder onda tek vidiš razliku - kao između ChiWritera i Worda4Win 6... Babbage
pitanja.1092 babbage, -> #1068, cnenad
>=>> Dakle, ako je mogao SEZAMPRO.COM.YU, zašto ne može SEZAMNET.COM.YU ? >=>> Samo zbog obesti uprave odavde ? Molim da ne prebacujete sve na PRO sezampro.com, misliš? .co.yu nazivi bi trebalo da vrlo brzo "izgube vrednost" kada se konačno priključimo na Internet. Pro je već rezervisao sezampro.com domen u skladu sa standardom. Kada će ovde da se tako nešto izvede? Babbage
pitanja.1093 dpredovic, -> #1064, firus
> Inace, QWK sam naveo samo kao primer, a Internet mi ne pase > previse, suvise se velika fama napravila oko toga, to je cisto > trendasenje, verujem da ce na kraju od svega da bude kao u Pazi, to - da li je od Interneta napravljeno suviše frke - nema veze sa celom pričom oko računarskih komunikacija i promena koje je on doneo. Pre svega sam pojam BBS-a postaje anahron - cilj je globalan, i samo takvi "BBS-ovi" imaju priliku da opstanu - vidi Compuserve, AOL, MSN, etc, etc... Za 5 godina BBS vidim samo u ulozi "partizanije" tj. nekog strogo ilegalnog (XXX, pirati)posla. Isto tako predviđam da će CS, AOL i ostala bratija imati mnooogo više članova nego što imaju sada. Pa gde će svi ti razočaarani surferi, nego u zavetrinu. :)
pitanja.1094 dpredovic, -> #1077, firus
> Pitanje je koliko ljudi u YU to rade ... Cini mi se da je > procenat onih koji koriste Internet u bilo koje svrhe zanemarljiv > prema populaciji ... Drugo je pitanje zasto je tako. Ne vredi Naopako gledaš stvari. U Yu je, pre svega, manje od 50% pismenih. Dalje, od tih pismenih, manje od 10% čita bilo šta drugo osim titlova u pornićima i SEkspres Politike. Od tih koji pročitaju možda i nešto drugo, 90% čita go šund. Zaključak? U Yu nema potebe za knjigama, a ako se neki izdavač/prevodilac slučajno provuče može da izdaje samo Sidni Šeldona.
pitanja.1095 dpredovic, -> #1065, firus
> Vidim da sam mozda malo preterao sa pisanjima po ovoj > konferenciji (novi korisnik, a vec izvoljeva) te se svima > izvinjavam ... b~( > Mada, verujem da zapravo nista lose nisam rek'o ... B) U bre, da su nam sve novajlije kao ti - gde bi nam bio kraj!
pitanja.1096 zeljkoj, -> #1090, saboteur
> Da! Recimo piroman. Covek car. Svaka mu cast za onaj modul i > sto je imo A njegov modul je više od godinu dana kasnije brisan iz naših padova, grupa i mailova. Eto... privatnost pošte. :)
pitanja.1097 zeljkoj, -> #1092, babbage
> sezampro.com, misliš? .co.yu nazivi bi trebalo da vrlo > brzo "izgube vrednost" kada se konačno priključimo na > Internet. Pro je već rezervisao sezampro.com domen u A zašto bi co.yu adrese 'gubile vrednost'? Zar nije lepo da se vidi da je sistem iz Jugoslavije? :)
pitanja.1098 nenad, -> #1068, cnenad
> Dakle, ako je mogao SEZAMPRO.COM.YU, zašto ne može SEZAMNET.COM.YU ? Samo > zbog obesti uprave odavde ? Mislim da je to već objašnjeno, ali po tome kako navodiš adrese (takav oblik adresa kod nas ne postoji) vidim da nisi previše upućen u materiju (mada ti to nije smetalo da "upravu odavde" okarakterišeš kao "obesnu") pa ću ponoviti. U svakom slučaju bi bilo lepo da si se bar malo informisao pre nego što si krenuo sa kvalifikacijama. Da bi se promenila (ili dobila nova) adresa potrebno je da se prođe određena procedura. Mi smo već bili najavili da ćemo pokrenuti proceduru da se registruje i domen @sezamnet.co.yu kako bi sa SezamPro BBS-a mogla da se šalje pošta ka nama, i to je i učinjeno. Kada procedura bude završena i ta adresa bude dostupna biće o tome objavljeno obaveštenje u ovoj konferenciji. U međuvrevenu, pošta se može razmenjivati sa svim ostalim sistemima na svetu preko stare adrese: 'username@sezam.co.yu'.
pitanja.1099 johnnya, -> #1091, babbage
╬ sasvim lepo se razvija. Na zapadu praktično nema firme ╬ koja nema svoj Web HomePage, i prosto je neverovatno ╬ kako možeš lako i brzo da nadješ podatke koji ti trebaju ╬ (u većini slučajeva). Aha... i šta ćeš onda sa njima ? Kako ćeš izvršiti uplatu, da bi nabavio nešto, što si video u katalogu robne kuće ? Kako ćeš otići u UK da vidiš uživo izložbu koju si video na WWW ? Kako ... SMENIŠE GUVERNERA, IDIOTI JEDNI... Danas svi trk u Francusku, da proverite kurs marke... :( Sorry na pogrešnoj conf. ali morao sam...
pitanja.1100 biber, -> #1096, zeljkoj
>>> Da! Recimo piroman. Covek car. Svaka mu cast za onaj modul i >>> sto je imo >> >> A njegov modul je vise od godinu dana kasnije brisan iz nasih padova, >> grupa i mailova. Eto... privatnost poste. :) Ima li neko taj modul, pa da ga cujemo i mi ostali.
pitanja.1101 easyd, -> #42, nenad
> - chat ignore se sada odnosi i na page, korisniku koji ima chat > ignore na vas ne mozete uputiti page poruku Ziveli! poz, easyd...
pitanja.1102 supers, -> #1099, johnnya
>> Aha... i šta ćeš onda sa njima ? Kako ćeš izvršiti uplatu, da bi >> nabavio nešto, što si video u katalogu robne kuće ? Kako ćeš otići >> u UK da vidiš uživo izložbu koju si video na WWW ? Kako ... Plaćaće se na taj način, još kako... Jedino još izložbe neće moći da nam dolaze na noge.
pitanja.1103 mpedja,
Da li bi vec jednom mogli da ispravite stvar koja mnoge nervira. Kada nas Sezam posle isteka vremena iskljuci sa sistema on ne registruje koje smo poruke procitali, tako da i one koje smo procitali (ili downloadovali kao pad svejedno) ostaju naznacene kao neprocitane. Juce mi se desilo da 2 puta downloadujem iste poruke !
pitanja.1104 babbage, -> #1099, johnnya
>=>> Aha... i šta ćeš onda sa njima ? Kako ćeš izvršiti uplatu, da bi >=>> nabavio nešto, što si video u katalogu robne kuće ? Kako ćeš otići u >=>> UK da vidiš uživo izložbu koju si video na WWW ? Kako ... Kupovina i nabavka su nemogući dok su dolepomenuti idioti (čuj, idioti - uvreda za idiote) na vlasti, to stoji. Ali, mogu se pogledati razne prezentacije iz kojih se može iz- vući neka korisna informacija (microsoft.com ;), ili se bar može fino zabaviti (http://www.playboy.com ;>)... >=>> SMENIŠE GUVERNERA, IDIOTI JEDNI... Idiot (def.): čovek sa organskim poremećajem zbog koga mu je IQ manji od 20 (Dakle, na nivou bebe). Idioti nisu krivi što su idioti i ne treba ih vređati sa gospodom iz naše vlasti koji samo zastupaju nacionalne interese mar- sovske manjine u našoj zemlji. (Sorry na promašenoj conf.) Babbage
pitanja.1105 nenad, -> #1088, shootman
> Ni manje ni vise, nego bas 6-7 hiljada ? :>> Na spisku proverenih i registrovanih korisnika ima trenutno 6950 imena, tu su članovi i sa aktivnom pretplatom i oni kojima je pretplata trenutno istekla. Broj članova sa aktivnom pretplatom se stalno menja, trenutno ih je nešto manje od 2000.
pitanja.1106 nenad, -> #1103, mpedja
> Kada nas Sezam posle isteka vremena iskljuci sa sistema on ne > registruje koje smo poruke procitali, tako da i one koje smo procitali > (ili downloadovali kao pad svejedno) ostaju naznacene kao neprocitane. To se dešava kada se prekid rada desi na neregularan način, u šta osim "pucanja" veze spada i istek vremena. Regularnim načinom prekida veze se smatra samo završetak rada komandom LOGOUT ili BYE. Ukoliko ti se često dešava da te sistem prekida zbog isteka vremena, najbolje je da nakon skidanja poruka iz osnovnog režima otkucaš jedno 'seenall', nakon čega će sve pročitane poruke odmah biti proglašene za stare.
pitanja.1107 vlad, -> #1076, cosmo
> ocigledno ne znas sta se dogadjalo za vreme dejanr-a.. :(( A ti znas? Prosvetli malo nas neupucene.
pitanja.1108 hercog,
Da li je ovo dopustiva dužina putovanja maila? > Received: from fon by sezam.co.yu (UUPC/extended 1.11x) with UUCP; > Thu, 16 May 1996 01:43:27 GMT > Received: from galeb.etf.bg.ac.yu by fon.fon.bg.ac.yu id aa20407; > 13 May 96 12:14 MESZ Sale p.s. tri dana od galeba, preko fona dovde?
pitanja.1109 saboteur, -> #1100, biber
T?>> Ima li neko taj modul,pa da ga cujemo i mi ostali. Modul je star oko 2-3godine, imas ga skoro na svakom bbsu koji ima .modove. AcCeSS DeNiED
pitanja.1110 spantic, -> #1075, apostol
> Mislim da adresa pripada onome ko je izmislio ime Sezam - tu bi se > problem javio ako su, recimo, ime "Sezam" zajedno izmislili Dejanr i > Gremlin. :)) Čudno. Bio sam ubeđen da pripada vlasniku.
pitanja.1111 banga, -> #43, nenad
> Veceras oko 23:15 je doslo do kratkotrajnog (par minuta) > nestanka struje zbog cega su svi trenutno ulogovani korisnici > "ispali" sa veze. > > Izvinjavamo se zbog neprijatnosti. UPS :)
pitanja.1112 banga, -> #1104, babbage
>> =>> SMENISE GUVERNERA, IDIOTI JEDNI... > > Idiot (def.): covek sa organskim poremecajem zbog koga > mu je IQ manji od 20 (Dakle, na nivou bebe). Idioti nisu Pogresna konferencija, stoji. COVEK je ipak u 8 deceniji, uz to jako bolestan, ali pun nekog neshvatljivog entuzijazma da popravi nesto, sto je ocigledno nemoguce popraviti. Bilo bi lepo da se neko mladji prihvatio tog posla :) Koji ima muda (pomenuo doticni ex guverner)
pitanja.1113 hercog,
Da li ja u 4.00 ujutro moram da čekam 15 minuta da se logujem na sez sezam,.... da zvoni u prazno i na kraju budem jedini na liniji? Sa;e
pitanja.1114 dbambi, -> #1089, spantic
=> Po administratorima zaduženim za co.yu domen ova adresa pripada => SezamNetu. => => To administratori SezamProa osporavaju, mada otvoreno rečeno u => svetu nije uobičajeno da setek tako menja adresa nekog sistema. Ovo je već treći primerak, tzv. triplirani exec :)) Bambi
pitanja.1115 supers, -> #1113, hercog
>> Da li ja u 4.00 ujutro moram da čekam 15 minuta da se logujem na >> sez sezam,.... da zvoni u prazno i na kraju budem jedini na liniji? Moraš, ako ne pribegneš za sada jedinom pouzdanom rešenju koje se zove okretanje pojedinačnih brojeva, 648+ 1 -> 587 2 -> 899 3 -> 166 4 -> 956 5 -> 755 6 -> 974 7 -> 783 8 -> 065 9 -> 692 10 -> 847 11 -> 638 12 -> 422 pbx 13 -> 878 14 -> 734 15 -> 029
pitanja.1116 supers, -> #1114, dbambi
>> Ovo je već treći primerak, tzv. triplirani exec :)) Dobro je, taman sam se uplašio da seen mehanizam ne radi kako treba.
pitanja.1117 rdejan, -> #1104, babbage
>> Idiot (def.): čovek sa organskim poremećajem zbog koga >> mu je IQ manji od 20 (Dakle, na nivou bebe). Idiot, po starogrčkom, znači: čovek koji se ne bavi politikom. :) Pozdrav, Dejan
pitanja.1118 rdejan, -> #1108, hercog
>> Da li je ovo dopustiva dužina putovanja maila? Nije... Napiši im pesmu protesta :)) Pozdrav, Dejan
pitanja.1119 mikis, -> #1090, saboteur
+> Nego da se ja vratim na temu, dakle piroman je recimo ne samo bio izbacen +> i izbrisan, vec naveden u sezamovom instructions guideu kao primer za +> ignore komandu! S obzirom na to kakva je sve sr*nja na sistemu pravio, i više je nego zaslužio da bude izbačen.
pitanja.1120 mikis, -> #1092, babbage
+> Internet. Pro je već rezervisao sezampro.com domen u +> skladu sa standardom. Kada će ovde da se tako nešto +> izvede? sezampro.com uopšte nije u skladu sa standardom. Standard kaže da na kraju adrese sistema treba da stoji oznaka zemlje, mada su izuzetak sistemi u USA i međunarodne firme/organizacije. Standard takođe kaže da je za dodelu IP adresa u Evropi nadležna organizacija RIPE, koja zatim ovlašćuje pojedine institucije/sisteme u svakoj zemlji za ovaj posao. Kod nas su, koliko je meni poznato, za to ovlašćeni SNTIJ (mislim da tiu potpada i akademska mreža?) i EUnet YU. SezamPro je svoju adresu sezampro.co.yu registrovao, u skladu sa "standardom", kod SNTIJ, a sezampro.com je registrovan kod NIC-a (glavna američka institucija za dodelu adresa), što ne samo da nije u skladu sa "standardima", već stvara i zabunu i probleme kod korisnika zbog korišćenja dve adrese za isti sistem...
pitanja.1121 deksi, -> #1087, neno
Pridruzujem ti se u zahtevu za stampanje kompletnog uputstva! Mislim da bi red bio da ga dobijemo. Ja sam relativno nov clan, uplatio sam za pola godine za pocetak i verujem da je sada red na SEZAMNET-ovcima da posalju jedno ljudsko uputstvo! Unapred sam zahvalan. Deksi
pitanja.1122 deksi,
Imam jedan mali komentar ako moze... Naravno da bih i ja voleo da nas SEZAMNET.CO.YU. zazivi, ali treba shvatiti sustinsku razliku izmedju "nas" i "njih" (pod njih podrazumevam SEZAMPRO). BIGZ je strogo drustvena firma. PC PRESS su privatnici i mislim da je tu kraj price. Na stranu sto je po mom misljenju SEZAMNET bolji, lakse se dobija veza, stabilniji je... itd. Oni nas siju ali, verujem da cemo uspeti da sei mi prikacimo za INTERNET, mozda ne odmah ali, sigurno vrlo brzo. Vredi sacekati jer su "oni" pet puta skuplji a nisu po meni nista bolji. Zato predlazem da se svi malo zauzmemo, ako treba i finansijski i da ubrzamo pristup INTERNETU, jer smatram da smo mi velika kompjuterska porodica, pa sve stvari kao i u svakoj porodici treba resiti unutar nje same! Dotle veliki pozdrav svim SEZAMNETOVCIMA!!! Onima drugima svaka cast.
pitanja.1123 cnenad, -> #1098, nenad
=> (takav oblik adresa kod nas ne postoji) vidim da nisi previše => upućen u materiju (mada ti to nije smetalo da "upravu odavde" Naravno da nisam upućen, jer, trenutno me ta materija ne interesuje mnogo, ali to ipak ne znači da ne želim da naučim, pa ti se zahvaljujem na iscrpnom objašnjenju. Zanima me da ovde dobijem poštu sa PRO-a ili da je neko odavde pošalje tamo. Šta je trenutno moguće od ovoga ? => okarakterišeš kao "obesnu") pa ću ponoviti. U svakom slučaju bi => bilo lepo da si se bar malo informisao pre nego što si krenuo sa A gde da se informišem ako ne ovde, iz prve ruke, od Uprave i osoblja koje održava ovaj sistem, koje se mora malčice PECNUTI da bi se oglasili ? ;) => pokrenuti proceduru da se registruje i domen @sezamnet.co.yu kako => bi sa SezamPro BBS-a mogla da se šalje pošta ka nama, i to je i => učinjeno. Kada procedura bude završena i ta adresa bude dostupna Nestrpljivo čekam takvo obaveštenje. U vezi pokretanja procedure za izmenu ili dobijanje domena, interesuje me kako je PRO to tako brzo odradio ? To je ono što me je potaklo da pitam ovde. Ako su mogli oni zašto ne može i NET ?
pitanja.1124 saboteur, -> #1122, deksi
T?>> Vredi sacekati jer su "oni" pet puta skuplji a nisu po meni nista T?>> bolji.Zato Mislis gori su! Em 8 nodova, em noname face na sistemu, uzasne veze, losi fajlovi (ni ovde nisu nista bolji..), jedva dobijes vezu, svi ft-isu ili mailread-isu, 50 din pretplata, itd. = trash! Da ne kazem sto su hteli posto-poto da izvuku pare od nas pa su dali 70% popusta (i pored "ogromnog" popusta su zaradjivali 5 din vise od ovih) kako bi primamili sto vise ljudi i primorali ih na jedan nacin da uplate na 2 godine....plackasi i to teski! ;< Hate Pro! Ziveo dejanr.mod ! ;) AcCeSS DeNiED
pitanja.1125 cosmo, -> #1108, hercog
> > p.s. tri dana od galeba, preko fona dovde? > > Received: from fon by sezam.co.yu (UUPC/extended 1.11x) with UUCP; > Fri, 17 May 1996 00:16:23 GMT > Received: from afrodita.rcub.bg.ac.yu by fon.fon.bg.ac.yu id > aa20894; > 16 May 96 11:46 MESZ ocigledno su malo napravili zastoj posto se i meni desilo sa tim 13-16, al' evo ko sto vidis ostalo je stiglo za 12ak sati..
pitanja.1126 cosmo, -> #1122, deksi
> BIGZ je strogo drustvena firma. PC PRESS su privatnici i mislim da > je tu kraj price. da.. i zato ce sezamnet uvek biti rupa bez dna.. na zalost.. :(( > Na stranu sto je po mom misljenju SEZAMNET bolji, lakse se dobija > veza, stabilniji je... itd. sta li je ovo.. neka ne slana sala.. ili stvaranje krive slike.. nisam primetio nista od ovoga sto ti rece da je tacno.. cak sta vise ovde je veoma zastupljena zvonjava u prazno.. i jos nesto sto mi se ne desava ni na jednom drugom sistemu.. modemi pocnu da uspostavljaju kontak, a onda samo pukne veza.. a da ne spominjem sto u odredjeno doba dana moram da spustam brzinu na 2400 jer nema drugog nacina da se logujem.. > predlazem da se svi malo zauzmemo, ako treba i finansijski i da > ubrzamo pristup INTERNETU, jer smatram da smo mi velika > kompjuterska porodica, pa sve ko sto rekoh rupa bez dna.. sve sto se ulozi u sistem ce otici u druge delove BIGZ-a koji su bez para.. u svakom slucaju i ovaj sistem je skup i nemoze da ponudi nista vise od nekih besplatnih sistema.. cak sta vise nudi i manje od vecine njih.. :((
pitanja.1127 cosmo, -> #1124, saboteur
> Em 8 nodova, em noname face na sistemu, > svi ft-isu ili > mailread-isu, 50 din pretplata, itd. = trash! ne ceni se vrednost sistema po tome da li ti nekoga poznajes ili ne ko je na sistemu.. ;) a takodje sistemi kao sto je ovaj nisu(barem ne bi trebali da budu)osmisljeni da im glavna uloga bude chat.. vec bas ono kao sto si ti naveo kao trash i jos da dodam konferencije.. AcCeSS GrAntED;)
pitanja.1128 zeljkoj, -> #1127, cosmo
> ne ceni se vrednost sistema po tome da li ti nekoga > poznajes ili ne ko je na sistemu.. ;) a takodje sistemi kao Kao ni po tome da li ti sa njim često puca veza i koja je max. brzina na kojoj možeš da se konektuješ. :) To zavisi od centrale.
pitanja.1129 dpredovic, -> #42, nenad
> - Promenjen je način rada sa pad-om, čuvanje i rekonstrukcija > pada bi sada trebali biti primetno brži i znatno pouzdaniji, a Bilo je i vreme. > - Bez obzira na limit, sada je u pad moguće smestiti jednu Pohvalno. > - U ekranskom editoru aktivirana je opcija za reformatiranje > - Opcija Page u editoru sada omogućava da se na prompt "Poruka > - Promenjeno je ponašanje TAB tastera u editoru, pritiskom na TAB > - U editor je dodata opcija 'U pad', njenim izborom se izlazi iz > - chat ignore se sada odnosi i na page, korisniku koji ima chat Ali ne razumem čemu ovo? Gubite vreme.
pitanja.1130 biber, -> #1109, saboteur
>> Modul je star oko 2-3godine, imas ga skoro na svakom bbsu koji ima >> .modove. Kako se zove?
pitanja.1131 neno, -> #1121, deksi
===> Pridruzujem ti se u zahtevu za stampanje kompletnog uputstva! Mislim da Hvala na podršci!
pitanja.1132 mpedja, -> #1131, neno
>>===> Pridruzujem ti se u zahtevu za stampanje kompletnog uputstva! Mislim >> da >> Hvala na podrsci! I ja sam ZA!
pitanja.1133 dr.grba, -> #1113, hercog
>> Da li ja u 4.00 ujutro moram da čekam 15 minuta da se logujem na sez >> sezam,.... da zvoni u prazno i na kraju budem jedini na liniji? Ne moraš - možeš i da spavaš u to vreme (:
pitanja.1134 dzakic, -> #1087, neno
> napravite jedan mali fajlić na kome bi bile popisane sve komande > sa kratkim objašnjenjima bez poezije. Da li je help short dovoljno kratko i opisno?