pitanja.1135madamov,
-> #1123, cnenad
> Zanima me da ovde dobijem poštu sa PRO-a ili da je neko odavde pošalje tamo.
> Šta je trenutno moguće od ovoga ?
Moguće je da ti šalješ poštu ka tamo, bez problema. Za obrnuto se žali
njima, kao što ti je Nenad napisao pokrenut je postupak za dobijanje
sezamnet.co.yu domena samo zato da bi se i sa Pro-a mogao dobijati mail.
> U vezi pokretanja procedure za izmenu ili dobijanje domena, interesuje me
> kako je PRO to tako brzo odradio ?
NIsu oni to uopšte brzo odradili, zaboravljaš koliko dugo je Pro radio a
da nije pruža usluge E-maila. U ovom slučaju može da dođe do problema kod
komisije zbog toga što će ovo biti drugi domen za ovaj sistem.
Inače, rešenje problema sa mailom sa Pro-a ovamo bi se kod njih obavilo
za minut posla.
pitanja.1136calex,
-> #1123, cnenad<!> Zanima me da ovde dobijem poštu sa PRO-a ili da je neko odavde pošalje
<!> tamo. Šta je trenutno moguće od ovoga ?
Pošta odavde bez problema stiže na pro. Jedino što se tamo tretira
kao da si je sam sebi slao (pro -> pro) a ne da je stigla sa drugog
sistema.
pitanja.1137saboteur,
-> #1127, cosmo
T?>> poznajes ili ne ko je na sistemu..;)a takodje sistemi kao sto je ovaj
T?>> nisu(barem ne bi trebali da budu)osmisljeni da im glavna uloga bude
T?>> chat..vec bas ono kao sto si ti naveo kao trash i jos da dodam
T?>> konferencije..
Nisi upravu. Chat je aktivan svuda u svetu gde je prisutan veliki broj linija.
Posto mi nemamo drugi bbs, nego samo skoro ovaj sa puno nodova, logicno je
da chat treba da bude aktivan. Idi malo na awol pa ces videti da je 70%-80%
u chatu!
AcCeSS DeNiED
pitanja.1138saboteur,
-> #1128, zeljkoj
T?>> Kao ni po tome da li ti sa njim cesto puca veza i koja je max.brzina
T?>> na kojoj mozes da se konektujes.:)To zavisi od centrale.
Ja ne znam kome je ok veza sa proom, tom svaka cast!
AcCeSS DeNiED
pitanja.1139saboteur,
-> #1130, biber
T?>> Kako se zove?
Rekao sam ti!
Dejanr.mod
AcCeSS DeNiEd
pitanja.1140babbage,
-> #1135, madamov>=>> NIsu oni to uopšte brzo odradili, zaboravljaš koliko dugo je Pro radio
>=>> a da nije pruža usluge E-maila. U ovom slučaju može da dođe do
Koliko dugo? U svakom slučaju mnogo kraće nego NET.
Babbage
pitanja.1141babbage,
-> #1124, saboteur>=>> Mislis gori su! Em 8 nodova, em noname face na sistemu, uzasne veze,
>=>> losi fajlovi (ni ovde nisu nista bolji..), jedva dobijes vezu, svi
>=>> ft-isu ili mailread-isu, 50 din pretplata, itd. = trash!
Polako. Ova dva sistema se polako grupišu prema različitim grupama
korisnika, i cene su u skladu sa tim. Ovo ovde je sistem na kome
"znaš" puno ljudi, kad god se priključiš neko je u chatu...sa druge
strane, pošto zaista svako može da plati 10din mesečno za pretplatu,
u konferencijama je sve više i više šuma (evo baš u ovom padu su
dve-tri poruke tipa "U,je!" i par poruka tipa "jeste možda, ali da").
Pro se orjentiše prema svom imenu - manje chata, više stručnih poruka.
Sada ti možeš da kažeš da je to trash, ali ćeš naći gomilu ljudi koji
nemaju vremena za chatovanje a informacija im je ključna, koji će reći
trash za NET. Po tom pitanju ih jednostavno ne treba porediti.
Za loše veze i to što je nemoguće dobiti više linija je kriva pošta a
ne uprava.
Babbage
pitanja.1142babbage,
-> #1122, deksi>=>> price. Na stranu sto je po mom misljenju SEZAMNET bolji, lakse se
>=>> dobija veza, stabilniji je... itd. Oni nas siju ali, verujem da cemo
>=>> uspeti da sei mi prikacimo za INTERNET, mozda ne odmah ali, sigurno
Bolji? Zavisi od ukusa.
Lakše se dobija veza? Definitivno. Dok Pro izdejstvuje da dobije
još 7-8 linija, pa onda ubedi Peru poštara da lupi pečat, i onda
Lazu inžinjera da ih postavi...B( za to je kriv JP PTT "Srbija"...
Stabilniji? U kom smislu? Ako misliš na vezu, to je opet do centrale,
tako da nije zasluga ovdašnje administracije, niti je loša veza na
Prou greška njihove administracije. Što se tiče opšte stabilnosti
sistema Pro je bolji za 10^3 - tamo mi se još nije desilo da primim
nečiju tuđu poštu, niti da mi sistem "jede" poruke...
Takođe, zvonjenje u prazno koje je ovde redovna pojava (a za koju
NIJE kriva PTT) se ne pojavljuje na Prou...
O tome šta će biti sa Internetom mogu da govore samo administratori,
ja mogu samo da primetim da Net još nema ni link sa domaćim Inter-
netom. Da bi se NET prikačio na mrežu, potrebne su velike pare, a
pitanje je da li je BIGZ (kome je Sezam sa sve korisnicima zadnja
rupa u svirali) spreman da uloži bilo šta...
Babbage
pitanja.1143tomislavr,
-> #1141, babbage> Polako. Ova dva sistema se polako grupišu prema različitim grupama
> korisnika, i cene su u skladu sa tim. Ovo ovde je sistem na kome
> "znaš" puno ljudi, kad god se priključiš neko je u chatu...sa druge
> strane, pošto zaista svako može da plati 10din mesečno za pretplatu,
Da. Tamo su većinom "PROfesionalci" i oni mogu, i treba, da
plaćaju pet puta više da ne bi gledali nas "dečurliju" ovde na
Net-u kako pravimo šum po konferencijama ;)
> Pro se orjentiše prema svom imenu - manje chata, više stručnih poruka.
To sam i ja primetio ;)
> Po tom pitanju ih jednostavno ne treba porediti.
Baš zato je i dobro da postoje i SezamPRO i SezamNet jer imaš
mogućnost izbora. Ti si se, sudeći prema tvojim "komparacijama",
već opredelio za PRO, pa mi zato nije jasno što se mučiš i zoveš
SezamNet i nas smaraš ovakvim porukama. Na PRO-u ćeš uvek naći
diskusiju bez "šuma" i stručne poruke, a ovde ionako gubiš
vreme... ;)
pitanja.1144snemcev,
-> #1050, firus>> Novi sam korisnik SEZAM-a (od 08.05. tekuce godine)
...što se iz pitanja može i zaključiti.
>> Zasto koristiti ovako anahrone mehanizme OLR rada sa konferencijama
>> (PAD i SOR) ???
Da li da se smejem ili da plačem? Sam si dao odgovor:
>> Druga je stvar ako je vec vecina korisnika navikla na ovaj sistem
>> rada, verujem da onda ne bi bilo smisla ista menjati
BTW, Sezam (ma kako se zvao) odavno više nije BBS -- Sezam je institucija.
pitanja.1145nenad,
-> #1111, banga> UPS :)
UPS je držao server, za nodove još uvek nemamo UPS. :(
pitanja.1146nenad,
-> #1123, cnenad> Zanima me da ovde dobijem poštu sa PRO-a ili da je neko odavde pošalje
> tamo. Šta je trenutno moguće od ovoga ?
Odavde je i poslati i primiti poruku. Sa Pro-a je ne možeš poslati
ovamo, a poruka poslata odavde tamo će stići, ali treba imati u vidu da
se na Pro-u mapira kao lokalna, pa ako neko drugi na Pro-u ima username
identičan tvom odavde moći će da pročita poruku.
pitanja.1147tomislavr,
-> #1140, babbage> >=>> NIsu oni to uopšte brzo odradili, zaboravljaš koliko dugo je Pro radio
> >=>> a da nije pruža usluge E-maila. U ovom slučaju može da dođe do
>
> Koliko dugo? U svakom slučaju mnogo kraće nego NET.
Stari Sezam je radio 4 godine bez e-maila, a ovaj (pod novim
softverom) 3 meseca. Pro je radio skoro godinu dana bez mail-a,
a od kad su poceli da naplacuju pretplatu trebalo im je opet
dodatna 2 meseca.
Nije lose malo se informisati pre nego sto krenes da pljujes. :)
pitanja.1148junior,
-> #1142, babbage> ja mogu samo da primetim da Net još nema ni link sa domaćim
> Inter- netom. Da bi se NET prikačio na mrežu, potrebne su
Ja mogu samo da primetim da je PRO obećao razmenu pošte sa YUInt još prošle
godine (do kraja decembra), a odmah posle toga i uvođenje telneta. Eh, poštu
smo dočekali (skidam kapu), a šta bi sa telnetom ... ?
P.S. Mani se bre tih praznih obećanja, znaš li koliko će trebati da se bilo
PRO, bilo NET prikači na Internet? O tom dobu možemo samo da sanjamo ...
pitanja.1149galimpic,
-> #1126, cosmo> tacno.. cak sta vise ovde je veoma zastupljena zvonjava u
^^^^^^^^^^^^
1. "Šta više" se piše zajedno: "štaviše"
2. Čak štaviše je pleonazam; u prevodu: ili "čak" ili "štaviše", ne oba
3. Za normalan rad sa slovima čćšđž potreban je minimalni trud
Nadam se da se nećeš uvrediti zbog ovog skretanja pažnje.
pitanja.1150cosmo,
-> #1149, galimpic> 1. "Sta vise" se pise zajedno: "stavise"
> 2. Cak stavise je pleonazam; u pre, ne
> oba 3. Za normalan rad sa slovima ccsdz potreban je minimalni trud
vidim da nemas nista pametno da napises u confu pa
onda jurcas kroz poruke trazeci kad je ko pritisnuo space ili
nije previse razmisljao o pravilnoj konstrukciji recenice dok
je poruku pisao on-line.. sto se tice slova ccsdz nemam nameru
da instaliram yu slova da bi ih koristio da napisem mail i po
neku poruku u conf. na sezamu..????????!!
pitanja.1151babbage,
-> #1147, tomislavr>=>> Stari Sezam je radio 4 godine bez e-maila, a ovaj (pod novim
>=>> softverom) 3 meseca. Pro je radio skoro godinu dana bez mail-a,
Stari sezam je drugo. NET je nasledio sve od starog Sezama i
mogao je samo da se nastavi i na njegov UUCP.
Pro nije razmenjivao mail, jer je bio u probnom radu kao što
i sam vrlo dobro znaš - imao je jednu jedinu conf., bio je
besplatan i ti očekuješ da razmenjuje mail sa ostalim sistemima?
Ovom sistemu je trebalo 3 meseca da uspostavi običnu UUCP vezu,
što je za faktor 100 lakše od onoga za šta je Prou trebalo 2 me-
seca - da uspostavi stalnu direktnu vezu preko iznajmljene linije
i sinhronih modema. A i tog čekanja od 2 meseca ne bi bilo da pošta
nije odugovlačila.
>=>> Nije lose malo se informisati pre nego sto krenes da pljujes. :)
Izvini, ko je pljuvao? Ja sam samo konstatovao činjenicu.
Babbage
pitanja.1152babbage,
-> #1137, saboteur>=>> da chat treba da bude aktivan. Idi malo na awol pa ces videti da je
>=>> 70%-80% u chatu!
Da, da...nemoj samo da bacim ovde jedan izvod iz njihovih
chatova - to su takve neprevaziđene gluposti da ja nakon
što sam dva-tri puta ušao u Awolov chat odlučio da je to
previše opasno za moje živce...
Inače, svrati ti na neki sistem "tamo preko" koji nije bes-
platan, pa ćeš da vidiš da ih je jedva 10% u chatu.
Babbage
pitanja.1153babbage,
-> #1143, tomislavr>=>> Da. Tamo su većinom "PROfesionalci" i oni mogu, i treba, da
>=>> plaćaju pet puta više da ne bi gledali nas "dečurliju" ovde na
>=>> Net-u kako pravimo šum po konferencijama ;)
Tačno tako. ;)
>=>> SezamNet i nas smaraš ovakvim porukama. Na PRO-u ćeš uvek naći
>=>> diskusiju bez "šuma" i stručne poruke, a ovde ionako gubiš
>=>> vreme... ;)
Ja sam u prelaznom periodu ;>....
A što se tiče smaranja, koliko ja znam, konferencije služe za
diskusiju u kojoj svako može da kaže svoje mišljenje...
Ako su ti moje poruke dosadne, za to postoji komanda ignore.
Babbage
pitanja.1154babbage,
-> #1148, junior>=>> P.S. Mani se bre tih praznih obećanja, znaš li koliko će trebati da se
>=>> bilo PRO, bilo NET prikači na Internet? O tom dobu možemo samo da
Ne znam baš. WWWu već može da se pristupa iz SezamProCafea (iz lokala),
što znači da su svi hardverski i administrativni problemi prevaziđeni.
Ostaje samo ("samo") da se softver preradi. Iako će sigurno trebati do-
sta vremena (znajući kojom brzinom ZZ razvija softver), ipak je to za
svetlosne godine ispred NETa koji nema ni link...
Babbage
pitanja.1155ognjen,
-> #1090, saboteur)-> Da! Recimo piroman. Covek car.
CAR?! Naizivljena budala. Sta to ima carski vredjati
korisnike (a pogotovo korisnice, u tome je posebno uzivao,
valjda se osecao kao muskarcina) po chatu?
)-> Svaka mu cast za onaj modul i
Zaista, svaka mu cast. Pokazao je svoje retko dobro muzicko
obrazovanje napravivsi jednu divnu pesmu. Na zalost, vise retko
nego dobro.
)-> sto je imo ballse da to uruci licno njemu.
Ma da, ispao je stvarno velika faca. (btw, nije imao 'ballse'
da mu uruci licno)
pitanja.1156vstan,
-> #1151, babbage> Izvini, ko je pljuvao? Ja sam samo konstatovao cinjenicu.
Postajes zamoran. Zar se nismo oprostili od tebe ?
pitanja.1157johnnya,
-> #1090, saboteur ╬ Da! Recimo piroman. Covek car. Svaka mu cast za onaj modul i
╬ sto je imo ballse da to uruci licno njemu. Pa se deki
╬ iznervirao i svima koji su hteli to da skinu izbrisao :))
╬ Zesca ispala.
Lično poznajem piromana te sam ga priupitao za ovu poruku, čovek
kaze:
--------------
" Dejanr je ispao fer, jer nije pravio nikakve probleme ni
" jednom ukenju (user-u, prim.prev), sto je spominjao
" DEJANR.MOD, dl-ovao ga i sl.
"
" Elem Dejanr se pokazao kao fer covek, po tom pitanju a i po drugim
" stavkama, tako da nema razloga da ga suvise pljujete.
"
" p.s. Ala me je kupio ! {;)=-
"
---------------
Ivinjavam se na možda probuđenim duhovima, ali čovek me je molio...
(valjda neće sada mene po glavi...)
pitanja.1159crncic,
-> #1153, babbage>> Ja sam u prelaznom periodu ;>....
Posle kliničke smrti obično ide ona klasična ;) ali kod tebe je
pak obrnuto, ti si doživeo reinkarnaciju, nešto se kolebaš...
Hoćemo li još koji put da gledamo comeback ?
pitanja.1160junior,
-> #1154, babbage> sta vremena (znajući kojom brzinom ZZ razvija softver), ipak je
> to za svetlosne godine ispred NETa koji nema ni link...
Ma link je najmanji problem. Uzmeš modem 28800, nakačiš se na
nekog svetskog provajdera (npr. EUNet) i njemu platiš ...
Problemi nastaju kako raspodeliti taj link, a pogotovo kako
softver prilagoditi surfovanju :))
pitanja.1161cnenad,
-> #1146, nenad=> se na Pro-u mapira kao lokalna, pa ako neko drugi na Pro-u ima username
=> identičan tvom odavde moći će da pročita poruku.
Uh što je ovo nezgodno kad i tamo i ovde imam isti username ;)
pitanja.1162biber,
-> #1159, crncic>> pak obrnuto, ti si doziveo reinkarnaciju, nesto se kolebas...
>> Hocemo li jos koji put da gledamo comeback ?
A sto terate coveka?
pitanja.1163dr.s,
-> #1150, cosmo Ma , cobek je u pravu sa tim sta_vise i stavise i cak XOR stavise (:)),
jer stvarno previse ima (cak i u medijima) tog pleonazma. Koliko je samo
nepismenih ljudi na odgovornim mestima, ali to nije nista novo... :(
SAMIT NA VRHU ?
LAZNA DEZINFORMACIJA ?
pitanja.1164dvesic,
-> #1148, junior> godine (do kraja decembra), a odmah posle toga i uvođenje telneta.
> Eh, poštu smo dočekali (skidam kapu), a šta bi sa telnetom ... ?
Bez da budem advokat PRO-u. čisto da izvestim :)
Na tu temu (telnet) sam imao dosta dug razgovor sa Dankom (jedan od vlasnika)
i stvari stoje ovako:
- telnet u ovom obliku kako je zamišljen otpada, iz prostog razloga
što Full Internet dolazi.
- Kupljen je Cisko server (jednoportni, mislim) a i radi se na kompletnom
prebacivanju softvera na terminal sistem (tj. umesto stanica biće
terminali, kao na starom dobrom Unix-u)
- Verovatno će postojati više grupa korisnika (oni koji ostaju na
nivou usluga koje već sada nudi Sezam (email, interne konferencije),
zatim + news i na kraju Full Internet
- (skoro sigurno) će biti otvoreni PPP nalozi.
Sve će ovo potrajati, ali se u svakom slučaju žešće radi na tome.
(ovo je moj lični utisak iz razgovora).
> P.S. Mani se bre tih praznih obećanja, znaš li koliko će trebati da
> se bilo PRO, bilo NET prikači na Internet? O tom dobu možemo samo da
> sanjamo ...
Ne bih se u ovo kladio ... Može se desiti daleko brže nego što
očekuješ..
pitanja.1165saboteur,
-> #1150, cosmo
T?>> vidim da nemas nista pametno da napises u confu pa onda jurcas kroz
T?>> poruke trazeci kad je ko pritisnuo space ili nije previse razmisljao o
T?>> pravilnoj konstrukciji recenice dok je poruku pisao on-line..sto se
T?>> tice slova ccsdz nemam nameru da instaliram yu slova da bi ih koristio
T?>> da napisem mail i po neku poruku u conf.na sezamu..????????!!
Ovo...ko da sam ja napisao!
U potpunosti se slazem sa covekom!
Nameru nemam da instaliram yu slova kad skoro 99.999999% stvari koje radim
na PCu se pise na engleskom.
I odustanite vise od coravog posla. Ako JA budem hteo da stavim yu slova
JA cu to staviti zato sto cu recimo videti neku korist od toga, a dok
ne budem video ostace set code none.
I bolje bi bilo da gledate svoja posla, a ne pravopisne greske i analizu
recenica koje se najcesce desavaju sasvim slucajno.
AcCeSS DeNiED
pitanja.1166galimpic,
-> #1150, cosmo> vidim da nemas nista pametno da napises u confu pa
> onda jurcas kroz poruke trazeci kad je ko pritisnuo space ili
Uh, ipak sam te naljutio. Izvini, ali sam tvoju poruku uzeo samo kao
primer za ono što sam odavno hteo da primetim da se masovno radi ovde:
ne kaže se "čak štaviše", kao što se ne kaže "celo vreme" već "sve vreme".
Zbog toga je i bilo javno. Inače, nemam naviku da delim lekcije.
pitanja.1167schef,
-> #1165, saboteur=- I odustanite vise od coravog posla. Ako JA budem hteo da
=- stavim yu slova JA cu to staviti zato sto cu recimo videti
=- neku korist od toga, a dok ne budem video ostace set code
=- none.
Ama dobro čoveče, ako tebi ne smeta da čitaš sve poruke bez naših slova ti
ih i čitaj... Ljudi stavljaju YU slova samo ako njima to koristi. Ne vidim
mogućnost da me neko natera da stavim YU slova ako to MENI NE odgovara... Meni
se čini da je sa YU slovima lepše, jer ipak ovde raspravljamo na srpskom
jeziku, a srpski jezik nije srpski jezik ako nema slova čćšđž (znam da nećeš
moćo da ih pročitaš, ali ipak ;).
Jedina stvar ovde je ta što ako ne staviš YU slova i ako pišeš neuredno (eh
jel' se sećaš tvojih čuvenih zareza ,ovako stavljenih :), ljudi po
konferencijama će izbegavati tvoje poruke. Znam da ćeš ti sada da napišeš 'ma
bole me za te koji gledaju pravopisne greške' ali zar nije onda to što ti pišeš
u konferencijama 'pišanje uz vetar', t.j. besmislena stvar? Što koj moj pišeš
ako niko neće da ga čita? :) Ne, meni ne smetaju ni tekstovi bez YU slova ni
neuredni tekstovi, nego jednostavno ipak više volim kada ugledam 'naša' slova
u tekstu i uredno složen tekst. Pre ću poslušati nekoga ko tako radi nego tebe
(i slične tebi) ako mi bude potreban neki savet, a ne poznajemo se toliko da
bih odmah ocenio da si ti recimo kompetentniji po tom pitanju.
Nemoj samo da se vređaš, ja nemam lično ništa protiv tebe, a takođe i ne
želim da na tebe utičem nekakvom 'silom'. Ovo shvati samo kao drugarsku
preporuku, jer ovo nije nikakva 'lekcija' niti je to ikakva 'svađa' ni
'prepirka'. Jednostavno običan razgovor.
Srleř
pitanja.1168saboteur,
-> #1167, schef
T?>> jeziku,a srpski jezik nije srpski jezik ako nema slova ccsdz (znam da
T?>> neces moco da ih procitas,ali ipak ;).
moco=moci, katastrofalna greska! Pa ti ne znas pravopis. :( ;)
Eh da, zaboravi copyright - (C) Galimpic ;)
T?>> konferencijama ce izbegavati tvoje poruke.Znam da ces ti sada da
T?>> napises 'ma
Nemam ja nista protiv toga, ionako se retko i cujem po konferencijama.
T?>> u tekstu i uredno slozen tekst.Pre cu poslusati nekoga ko tako radi
T?>> nego tebe (i slicne tebi)ako mi bude potreban neki savet,a ne
T?>> poznajemo se toliko da bih odmah ocenio da si ti recimo kompetentniji
T?>> po tom pitanju.
Glupo.
Ja prvo gledam da li se slazem sa odredjenim covekom koji je nesto napisao.
Ne gledam ni pravopis, ni yu (a ni ne mogu;) ), ni sastav recenice, ni
bogatstvo reci, itd.
Ako bilo ko kaze neku korisnu informaciju koja mene interesuje ja cu je
prihvatiti. Mnoooogo me zabole za pravopisne greske, pisanje, itd....
AcCeSS DeNiED
pitanja.1169snemcev,
-> #1098, nenad>> Mi smo već bili najavili da ćemo pokrenuti proceduru da se registruje
>> i domen @sezamnet.co.yu kako bi sa SezamPro BBS-a mogla da se šalje
>> pošta ka nama
Zbog OVOG menjate adresu?!?!? Ima li ovo presedana?
pitanja.1170olio,
-> #1050, firus> vec tesko menjam neke navike - verujem da cu na postavljeno pitanje
> dobiti odgovor nalik ovome ;)
Pa znas i ja tesko menjam navike kada je u pitanju OLR(SDW)-SezamDriwe
for Win. Neznam da li koristis ovaj OLR ali je po meni vrlo dobar.
Ja sam ovde vec par godina(na SEZAM-u) i za sada po meni ne bih nista
menjao. Svaki BBS ima neku svoju specificnost, pa i ovaj SEZ. Verovatno
koristis i druge BBS-ove pa ti je ovaj specifican zato sto ima svoj,
sopstveni OLR za razliku od drugih koji imaju neki od drugih OL-a.
Pozdrav Oliver.
pitanja.1171olio,
-> #1077, firus> godine FON-a i na prvoj godini nas ima oko 500. Koliko je meni
> poznato (a cini mi se da sam po tom pitanju dobro informisan)
> ne vise od 30 ljudi nesto radi u oblasti racunarskih komunikacija,
A dali znas koliko ljudi u normalnom poslu na masini koristi
YU slova npr. u tekst procesorima? Dajmo malo realnosti. Kod mene
u velikoj Petrohemijskoj firmi ima samo 8 486 masina, a ja jedino imam
YU slova u 2 kodna rasporeda. Pazi a postoji sluzba kibernetizacije i
organizacije, gde rade ljudi sa FON-a (naime oni su FON zavrsili kada
je PC bio pojam). Zato malo realnosti i da vidimo kakvo je pravo
stanje u stvarnosti. Stvarnost je surova.
Pozdrav Oliver.
pitanja.1172zeljkoj,
-> #1165, saboteur> Nameru nemam da instaliram yu slova kad skoro 99.999999% stvari
> koje radim na PCu se pise na engleskom.
Ove poruke pišeš na srpskom, a njih čitaju hiljade :) ljudi.
Trebalo bi da bar iz obzira prema njima instaliraš yu slova.
> JA cu to staviti zato sto cu recimo videti neku korist od toga,
> a dok ne budem video ostace set code none.
Da yu slova nisu potrebna, ne bi postojala. Poruke bez njih deluju ružno,
osakaćeno i nepismeno. To je dovoljan razlog.
pitanja.1173oldtimer,
-> #1166, galimpic> ne kaže se "čak štaviše", kao što se ne kaže "celo vreme" već "sve vreme".
Ovo nije mesto za pravopisne rasprave, ali ako zatreba preći ćemo u
pravu temu. Ovo *čak štaviše* je jasno, čist pleonazam, ali mi se
nešto čini da su *sve vreme* i *celo vreme* potpuno ravnopravni u
pogledu ispravnosti, a da je fama oko neispravnosti druge varijante
prosto prešla ljudima u naviku. Meni lično smeta kad čujem *putom*
umesto *putem* ali mi rekoše da je čak i to dozvoljeno :))
Biće da sve zavisi od toga šta je za ispravno smatrao tvoj ili moj
prvi profesor maternjeg jezika, i koji je pravopis bio važeći kad
smo išli u školu, to jednostavno uvek zvuči bolje i ispravnije ;)
pitanja.1174ljubisha,
-> #1167, schef>................, nego jednostavno ipak više volim kada ugledam 'naša' slova
u tekstu i uredno složen tekst. ...
Slažem se. Jel bi mogao da smanjiš dužinu reda na (standardnih) 76
karaktera? :)
pitanja.1175firus,
-> #1091, babbage>> =>> Jeste, to stoji, al' zasto onda nije na raspolaganju na
> SEZAM-u ?
> Eh, sta sve nije na raspolaganju na Sezamu...;)
Bice nekad, valjda, mislim, sigurno, uffffffff .... !? B(
>
>> =>> Inace, QWK sam naveo samo kao primer, a Internet mi ne
>> pase =>> previse, suvise se velika fama napravila oko toga, to
> B))) Zanimljivo misljenje - pogotovo posto nemas izlaz.
> Vidis, gora se i dalje trese, ali slon se vec rodio i
To je Zapad, ovde je situacija drasticno razlicita ...
I, ...
Bojim se da ce na kraju od svega ispasti dinosaurus ili bar
mastodont, a oni se u evoluciji nisu bas proslavili (da su drmali,
jesu, al' slavno su i nestali).
> Inace, ti mislis da je neki domaci BBS udoban? Kada instaliras
> Netscape, Eudoru, Agenta i Gophera pa se preko PPP veze prika-
> cis na najblizi provajder onda tek vidis razliku - kao izmedu
> ChiWritera i Worda4Win 6...
Ne mislim (kuc, kuc, daleko od toga), al' za rad sa nekim
domacim BBS-om mi ne treba softvera i hardvera k'o blata ... Na
stranu to sto, da je ova zemlja normalna, bi retko ko bio u prilici
da nabavi potreban softver (da plati, a ne da se obrati komsiji
piratu) ...
BTW, po mom skromnom misljenju W4W je s*anje, jedna ljiga
koja nije zavredela da bude napisana ...
pitanja.1176firus,
-> #1094, dpredovic>> Pitanje je koliko ljudi u YU to rade ... Cini mi se da je
>> procenat onih koji koriste Internet u bilo koje svrhe
> Naopako gledas stvari. U Yu je, pre svega, manje od 50%
> pismenih. Dalje, od tih pismenih, manje od 10% cita bilo sta
Po cemu naopako, pa ja sam i rek'o da se kod nas retko ko bavi
Internetom !?
> Zakljucak? U Yu nema potebe za knjigama, a ako se neki
> izdavac/prevodilac slucajno provuce moze da izdaje samo Sidni
> Seldona.
Ima potrebe, ima ... Al' ne treba da postoje onako besmisleni
izdavaci kao sto je (nadam se da nikoga necu uvrediti) "Beletra"
koja je pre par godina prevela "Fukoovo klatno" U. Eka izvanredno
nepismeno, kao da prevodilac uopste nije shvatio o cemu se u knjizi
govori, a da ne pominjem tip-felere na svakoj stranici (eh, a kada
je "Narodna knjiga" prevela "Ostrvo dana predjasnjeg", to je vec
bila druga prica, ili "Otokar Kersovani" par godina pre "Ime ruze").
A sta jos reci za neke nase mlade nade iz oblasti informatike koje
su kukale nad svojom sudbinom posto su kao obaveznu lektiru morale
da citaju "Hazarski recnik". Oni 'oce na Internet !? Blagi uzas ...
Inace, prosecan YU kompjuteras zeli na Internet da bi se pravio
pametan, ne bi li zadivio okolinu, a ne zato sto mu to stvarno treba.
Verujem da smo ovim vec izasli iz domena teme/konferencije i molim
moderatora da nas uputi na/u temu/konf. gde bi ova diskusija bila
primerena.
pitanja.1177firus,
-> #1095, dpredovic>> Vidim da sam mozda malo preterao sa pisanjima po ovoj
>> konferenciji (novi korisnik, a vec izvoljeva) te se svima
>> Mada, verujem da zapravo nista lose nisam rek'o ... B)
> U bre, da su nam sve novajlije kao ti - gde bi nam bio kraj!
Verovatno se niko na sistemu ne trudi da ih dovoljno animira da
kazu i oni nesto (pa makar na kraju od svega toga dobili samo
sum, ali pre ili kasnije bi se od toga vec nesto i iskristalisalo).
pitanja.1178junior,
-> #1164, dvesic> - telnet u ovom obliku kako je zamišljen otpada, iz prostog
> razloga što Full Internet dolazi.
Čekaj. Biće moguće telnetovati se u Finsku, a ne na Galeb?
Ma daj molim te ...
pitanja.1179firus,
-> #1170, olio>> vec tesko menjam neke navike - verujem da cu na postavljeno
>> pitanje dobiti odgovor nalik ovome ;)
> Pa znas i ja tesko menjam navike kada je u pitanju
> OLR(SDW)-SezamDriwe for Win. Neznam da li koristis ovaj OLR ali
> je po meni vrlo dobar. Ja sam ovde vec par godina(na SEZAM-u) i
> za sada po meni ne bih nista menjao. Svaki BBS ima neku svoju
Pravo da recem, nikad cuo za doticni ... B( A Win-a se
svejedno uzasavam ...
Inace, uprkos svemu sam se privikao na SEZAM-ov nacin rada,
mada sam i dalje na stanovistu da bi se tu mogla uvesti i mogucnost
izbora OLR-a ...
pitanja.1180firus,
-> #1171, olio>> godine FON-a i na prvoj godini nas ima oko 500. Koliko je meni
>> poznato (a cini mi se da sam po tom pitanju dobro informisan)
> oni su FON zavrsili kada je PC bio pojam). Zato malo realnosti
> i da vidimo kakvo je pravo stanje u stvarnosti. Stvarnost je
> surova.
Pa zar to stanoviste nisam i ja zastup'o (da je nasa realnost,
blago receno, zalosna) !?
Inace, ljude koji se racunarima bave od (recimo) '86.-te,
stvarno je tesko naterati da koriste nasa slova ...
pitanja.1181dvesic,
-> #1178, junior> Čekaj. Biće moguće telnetovati se u Finsku, a ne na Galeb?
> Ma daj molim te ...
Nisam baš shvatio odakle ti ovakav zaključak ?
Telnet će biti omogućen na svaki regularan IP broj. E sada što je galeb
blokiran jer se neko pravio pametan :((( to je druga priča ...
pitanja.1182babbage,
-> #1160, junior>=>> Ma link je najmanji problem. Uzmeš modem 28800, nakačiš se na
>=>> nekog svetskog provajdera (npr. EUNet) i njemu platiš ...
>=>> Problemi nastaju kako raspodeliti taj link, a pogotovo kako
Nije baš. Problem sa linkom je što pored 28800 modema moraš
da imaš i iznajmljenu liniju. E, za iznajmljenu liniju moraš
da moliš poštu - samo neko ko je to radio zna koliko treba
čekati i telefonirati i ubeđivati...
Babbage
pitanja.1183vitez.koja,
-> #1168, saboteur#=> Ako bilo ko kaze neku korisnu informaciju koja mene interesuje ja
#=> cu je prihvatiti. Mnoooogo me zabole za pravopisne greske,
#=> pisanje, itd....
Ok, ajmo mali test. Imaš izbor pod a) i b), kome više veruješ kad
pročitaš sledeće:
-----------
a)
WINDOWS 96 JE sRANJEEEEEE!!!!!!!!
IMA I VIKKKKMMMMMMRUS ,VIRUS ,U SEBI.KO Ne VeRUjE MOZZE dA PROBA ALI
MOM DRUGU JE SKENJO DISK I MORALI SMO DA
GA FORMATIRAMO
PONOVO !!!!!!!!
TO JE TRECI PUT!!!!! KOjE SRANJE OD PROGRAMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JE*EM TI OVAJ CD,STO GA UZEH!I ONOG KO MI GA I DADE?????
:(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
-----------
b)
Windows 96 ima bag u sebi koji pod nekim specifičnim uslovima može
i da uništi particionu tabelu. Čekajte finalnu verziju.
-----------
Ha?
sk
ps. ccdsz ;)
pitanja.1184superhik,
-> #1150, cosmo=:> vidim da nemas nista pametno da napises u confu pa
=:> onda jurcas kroz poruke trazeci kad je ko pritisnuo space ili
Zanimljiv odgovor jednom od (ako se ne varam) moderatora !
pitanja.1185saboteur,
-> #1172, zeljkoj
T?>> Ove poruke pises na srpskom,a njih citaju hiljade :)ljudi. Trebalo bi
T?>> da bar iz obzira prema njima instaliras yu slova.
Na hiljade? Hmmm, ne bi bas rekao.
Sudeci prema broju boli...ljudi koji pisu ovde, pre bih rekao da ih je
max. 40, ako je i toliko.
Sto bi ja morao da instaliram yu? Ste vi debilni pa vam je tesko da citate?
Traume iz detinjstva? Pa sta je onda? ;)
T?>> Da yu slova nisu potrebna,ne bi postojala.Poruke bez njih deluju ruzno,
T?>> osakaceno i nepismeno.To je dovoljan razlog.
Ma ko te tera da me citas bre :))
Preskaci moje poruke i nek to rade svi kojima smeta set code none ili
kome ne odogvaraju moje stilske figure ;)
Btw: Vidis postoji i set code none, da to nije potrebno, ne bi postojalo. ;)
.to zeljkoj Vidish da sam ti prochitao poruku ;)
AcCeSS DeNiED
pitanja.1186ljubisha,
-> #1171, olio>u velikoj Petrohemijskoj firmi ima samo 8 486 masina, a ja jedino imam
>YU slova u 2 kodna rasporeda. Pazi a postoji sluzba kibernetizacije i
I to će da se promeni ako žele da imaju atest ISO9000 (1 ili već
koji sleduje za tu industriju). Moraće da koriste WinWord 6.0 i da do-
kumente kucaju po pravilu, sa određenim fontom i to čiriličnim.
>organizacije, gde rade ljudi sa FON-a (naime oni su FON zavrsili kada
>je PC bio pojam). Zato malo realnosti i da vidimo kakvo je pravo
>stanje u stvarnosti. Stvarnost je surova.
A ISO atest daje FON.
pitanja.1187ljubisha,
-> #1182, babbage> da imaš i iznajmljenu liniju. E, za iznajmljenu liniju moraš
> da moliš poštu - samo neko ko je to radio zna koliko treba
> čekati i telefonirati i ubeđivati...
Pa sad. Za firmu smo dobili u roku od par dana. I zašto da ne? Gro-
zno je skuplje a skoro ništa bolje od obične linije pa im se isplati.
pitanja.1188ljubisha,
Kako, ili zašto se pojavljuju ovakve stvari?
vukzor 19:56 Read Žoran Vukovi, ^a~ak
Pretpostavljam da je čovek ipak Zoran a ne Žoran i da je Čačak u pi-
tanju, ali odakle neslaganje u kodnom rasporedu?
pitanja.1189madamov,
-> #1140, babbage
> Koliko dugo? U svakom slučaju mnogo kraće nego NET.
Test faza od par meseci, pa onda prelazak na komercijalni rad... Ne bih rekao
da je kraće, a SezamNET je već imao svoju sezam.co.yu adresu. Još jednom
naglašavam: SezamNET je tražio još jedan domen koji bi želeo da koristi i to
samo zbog toga da bi korisnici PRO-a mogli ovamo da šalju mail.
pitanja.1190wiper,
Koliko puta dnevno ide razmena poste i ako moze da se zna
u koje vreme.????
pitanja.1191nenad,
-> #1161, cnenad> => se na Pro-u mapira kao lokalna, pa ako neko drugi na Pro-u ima
> username => identičan tvom odavde moći će da pročita poruku.
>
> Uh što je ovo nezgodno kad i tamo i ovde imam isti username ;)
Najveći broj ljudi zaista i ima isti username, ali novi
pretplatnici na oba sistema mogu relativno brzo doći u
situaciju da bude ugrožena privatnost njihovih poruka.
Nije mi poznato da se tako nešto već dogodilo, a i nadam se da
ćemo pre nego što se dogodi uspeti da registrujemo drugi domen.
pitanja.1192nenad,
-> #1169, snemcev>>> i domen @sezamnet.co.yu kako bi sa SezamPro BBS-a mogla da se šalje
>>> pošta ka nama
>
> Zbog OVOG menjate adresu?!?!? Ima li ovo presedana?
Nije to jedini razog, ali je svakako neposredni povod. Činjenica
da je većina članova oba sistema do skoro bila na jednom sistemu
i da mogućnost razmene pošte između Net-a i Pro-a nije
beznačajna.
pitanja.1193jborko,
-> #1132, mpedja-->>>>===> Pridruzujem ti se u zahtevu za stampanje kompletnog uputstva!
-->>>> Mislim da
-->>>> Hvala na podrsci!
-->>
-->> I ja sam ZA!
Slazem se
pitanja.1194jborko,
-> #1145, nenad-->>> UPS :)
-->>
-->> UPS je drzao server, za nodove jos uvek nemamo UPS. :(
:))
pitanja.1195zeljkoj,
-> #1185, saboteur> T?>> Ove poruke pises na srpskom,a njih citaju hiljade
> :)ljudi. Trebalo bi T?>> da bar iz obzira prema njima
> instaliras yu slova.
>
> Na hiljade? Hmmm, ne bi bas rekao.
Jesi l' video smajli? :)
Nije bitno koliko ih je tačno, u svakom slučaju ih ima dosta.
> Sudeci prema broju boli...ljudi koji pisu ovde, pre bih rekao
> da ih je max. 40, ako je i toliko.
Neka ih je i 10, opet ih je sasvim dovoljno da bi morao da vodiš računa o
njima.
> Sto bi ja morao da instaliram yu? Ste vi debilni pa vam je
> tesko da citate? Traume iz detinjstva? Pa sta je onda? ;)
A jel' tebi teško da instaliraš yu slova? Ili možda ne umeš? :)
Biće ipak da si tvrdoglav, i da namerno teraš inat. A i sebičan si, jer
maltretiraš ostale da čitaju tvoje osakaćene poruke, samo zato jer te
mrzi da kucaš normalno.
> Ma ko te tera da me citas bre :))
> Preskaci moje poruke i nek to rade svi kojima smeta set code
> none ili
Upravo tako. Ignorisaću ih (bar u konf. ;).
> Btw: Vidis postoji i set code none, da to nije potrebno, ne bi
> postojalo. ;)
Više skoro nikom nije potrebno. Set code none je uveden zbog Herculesa
(mada su i na njemu mogla da se dobiju yu slova zamenom EPROM-a ili
u grafičkom režimu). Mislim da bi ga sada trebalo izbaciti sa Sezama...
pitanja.1196cosmo,
-> #1184, superhikCO> Zanimljiv odgovor jednom od (ako se ne varam) moderatora
CO> !
sta je on.. superiorna rasa da ja moram da mu se obracam sa
gospodine ili sta vec..??
pitanja.1197hercog,
-> #1180, firus> Inace, ljude koji se racunarima bave od (recimo) '86.-te,
> stvarno je tesko naterati da koriste nasa slova ...
Ja se računarima bavim od 86-te i koristim naša slova :)
Sale
pitanja.1198spantic,
-> #1168, saboteur> Ako bilo ko kaze neku korisnu informaciju koja mene interesuje ja cu je
> prihvatiti. Mnoooogo me zabole za pravopisne greske, pisanje, itd....
Kada odrasteš verovatno ćeš promeniti stav. Nepismeni ljudi retko
mogu nešto korisno da saopšte, a i najčešće je napor da se pročita
njihov tekst veći od koristi.
pitanja.1199vimm,
Vidim da puno korisnika pita za Uputstvo za rad na sistemu. Da
nema dobronamernih ljudi čije mi iskustvo pomaže u radu, sam sigurno
ništa ne bih mogao da uradim jer ne znam kako. Ipak i tim ljudima se
ne može više dosađivati. Mislim da je bilo dosta obećanja. Uradite
već jednom to UPUTSTVO i dostavite ga korisnicima. Tako ćete i sebi a
pre svega nama olakšati rad, a sve one koji nam pomažu i koje stalno
pitamo nešto osloboditi muka, jer rade posao za nas umesto Vas.
HOĆU MOJE UPUTSTVO !
Pozdrav Vladimir
pitanja.1200nenad,
-> #1189, madamov> SezamNET je tražio još jedan domen koji bi želeo da koristi i
> to samo zbog toga da bi korisnici PRO-a mogli ovamo da šalju mail.
Na žalost, kako sada stvari stoje, nadležni ne gledaju
balgonaklono na ideju da imamo dva domena. Mi ćemo u svakom
slučaju pokušati da izdejstvujemo da bar neko vreme važe oba, ali
ništa ne možemo da garantujemo. Ako to ne bude bilo moguće,
moraćemo doneti neke bitne odluke...
pitanja.1201nenad,
-> #1190, wiper> Koliko puta dnevno ide razmena poste i ako moze da se zna
> u koje vreme.????
Pošta se razmenjuje svaka dva sata u toku noći (22-08), a
povremeno i tokom dana.
pitanja.1202dr.grba,
-> #1176, firus>> Ima potrebe, ima ... Al' ne treba da postoje onako besmisleni
>> izdavaci kao sto je (nadam se da nikoga necu uvrediti) "Beletra"
>> koja je pre par godina prevela "Fukoovo klatno" U. Eka izvanredno
>> nepismeno, kao da prevodilac uopste nije shvatio o cemu se u knjizi
>> govori...
A o čemu se, po tvom mišljenju, govori u knjizi?
>> Verujem da smo ovim vec izasli iz domena teme/konferencije i molim
>> moderatora da nas uputi na/u temu/konf. gde bi ova diskusija bila
>> primerena.
Civilizacija>licni.stav, dobrodošli.
pitanja.1203dr.grba,
-> #1185, saboteur>> Sudeci prema broju boli...ljudi koji pisu ovde, pre bih rekao da ih je
>> max. 40, ako je i toliko.
>> Sto bi ja morao da instaliram yu? Ste vi debilni pa vam je tesko da
>> citate? Traume iz detinjstva? Pa sta je onda? ;)
Zar ti se ne čini da si ovaj put stvarno preterao?
pitanja.1204dr.grba,
-> #1186, ljubisha>> I to će da se promeni ako žele da imaju atest ISO9000 (1 ili već
>> koji sleduje za tu industriju). Moraće da koriste WinWord 6.0 i da do-
>> kumente kucaju po pravilu, sa određenim fontom i to čiriličnim.
Ovo nije tačan podatak. Sticajem okolnosti sam upućen u to, pošto
trenutno dajem aktivnu tehničku podršku projektu uvođenja sistema
kvaliteta prema grupi standarda ISO 9000 u firmi u kojoj radim.
NIGDE ne stoji da se mora koristiti ovaj ili onaj program. Takođe,
NIGDE se ne navodi da je obavezna upotreba ćirilice. Tačno je da
se dokumenti tipiziraju, a optimalno je ako se uvede katalog šablona
(templates) dokumenata, koji definišu tehničke karakteristike
dokumenta do nivoa specifikacije fonta.
Cela ova priča oko uvođenja standardizacije je odavno primila ton koji
potpuno odvlači od suštine. Gde je zapravo suština, sasvim je druga
tema, i o njoj bismo jednom mogli popričati, ali na drugom mestu, ne
ovde.
pitanja.1207supers,
-> #1200, nenad>> ništa ne možemo da garantujemo. Ako to ne bude bilo moguće,
>> moraćemo doneti neke bitne odluke...
Da tužite Sezampro za prisvajanje pošte (ovo bi možda bilo izvodljivo
osim ako druga strana po nekom osnovu uspe da vam ospori pravo na
sezam.co.yu) ili da popustite i pređete na sezamnet.co.yu?
pitanja.1208superhik,
-> #1182, babbage=:> da moliš poštu - samo neko ko je to radio zna koliko treba
=:> čekati i telefonirati i ubeđivati...
...i platiti
pitanja.1218space.ace,
-> #1199, vimm--> HOĆU MOJE UPUTSTVO !
Ma ćuti, kakvo uputstvo!
To ti je skovana zavera ;> protiv nas korisnika da bi pisali više u ovu
konferenciju.
NEĆU MOJE UPUTSTVO (oću mesec dana više ;)) !!!!
pitanja.1219djlatko,
Kako da u SDW unesem i bazu datoteka, postojecih, koje bi se kasnije
samo dopunjavale pojavom novih?
pitanja.1221snemcev,
-> #1105, nenad>> Na spisku proverenih i registrovanih korisnika ima trenutno 6950
>> imena, tu su članovi i sa aktivnom pretplatom i oni kojima je
>> pretplata trenutno istekla. Broj članova sa aktivnom pretplatom
>> se stalno menja, trenutno ih je nešto manje od 2000.
Ovo je stara Uprava krila kao zmija noge. Sad bar znamo koliko nas ima.
pitanja.1222snemcev,
-> #1138, saboteur>> Ja ne znam kome je ok veza sa proom, tom svaka cast!
Preseli se u Kikindu, pa će i tebi veza biti OK. :)
pitanja.1223valex,
-> #1111, banga>> UPS :)
Kao baksuz pride, tog trenutka smo vršili backup na CD prethodnog
broja "Računara". Naravno, Marfi je udesio da to bude poslednji prazan
CD u redakciji :))
pitanja.1224saboteur,
-> #1183, vitez.koja
T?>> Ok,ajmo mali test.Imas izbor pod a)i b),kome vise verujes kad
T?>> procitas sledece:
T?>> Ha?
Glup primer.
Navodis mi primer budale i primer normalnog coveka.
Ja mislim da niko u konferenciji ne pise kao onaj pod a).
Ides iz jedne u drugu krajnost.
AcCeSS DeNiED
pitanja.1225saboteur,
-> #1184, superhik
T?>> Zanimljiv odgovor jednom od (ako se ne varam)moderatora !
Ko god da je, covek (cosmo) mu je lepo rekao. Kulturno i sasvim ok, bez
vredjanja i psovki!
AcCeSS DeNiED
pitanja.1226saboteur,
-> #1203, dr.grba
T?>> Zar ti se ne cini da si ovaj put stvarno preterao?
Ee...ako ti ne znas za salu (bio je jedno 100x smiley ';)' ) onda je stvarno
tuzno... :((
Ja sam rekao ozbiljnu stvar, ali kroz malu dozu humora.
Ne mora sve da bude 'kako pise u knjizi'!
By the way, vi ste me toliko iznervirali vise sa tim: "stavi yu, sebican si,
ruzno izgleda, pogresio si jedno slovo u 2. redu u 3. recenici, itd"
da ja vama mogu da kazem bas to sto si ti meni rekao!
AcCeSS DeNiED
pitanja.1227saboteur,
-> #1222, snemcev
T?>> Preseli se u Kikindu,pa ce i tebi veza biti OK.:)
A sta kazes da se preselim na Jupiter pa mozda uspostavim OK vezu sa nekim
drugim svetom?? ;)
AcCeSS DeNiED
pitanja.1228firus,
Zasto komanda welcome ne radi nista !?
Posto doticna komanda ne radi (kako treba), gde se mogu
pronaci azurni i validni podaci o sistemu (ko je SysAdm, ko su
moderatori i sl.) ???
pitanja.1229dpredovic,
-> #1176, firus> Po cemu naopako, pa ja sam i rek'o da se kod nas retko ko bavi
> Internetom !?
>> Zakljucak? U Yu nema potebe za knjigama, a ako se neki
> Ima potrebe, ima ... Al' ne treba da postoje onako besmisleni
Znači za internetom nema potrebe jer ga niko ne bi koristio, a
ima potrebe za knjigama iako ih niko ne čita.
Kontradiktorna ličnost. :)
pitanja.1230dpredovic,
-> #1180, firus> Inace, ljude koji se racunarima bave od (recimo) '86.-te,
> stvarno je tesko naterati da koriste nasa slova ...
Naći ćeš ovde ljude koji se bave i mnogo duže ('81 - long
live ZX81 :)), a ti uglavnom _koriste_ naša slova.
pitanja.1231dpredovic,
-> #1189, madamov> naglašavam: SezamNET je tražio još jedan domen koji bi želeo da koristi i
> to samo zbog toga da bi korisnici PRO-a mogli ovamo da šalju mail.
Ja bih rekao da se radi o tome da treba usaglasiti naziv sistema sa
email adresom. Ovako je totalno neprirodno.
pitanja.1232dpredovic,
-> #1177, firus> Verovatno se niko na sistemu ne trudi da ih dovoljno animira da
> kazu i oni nesto (pa makar na kraju od svega toga dobili samo
Ne radi se samo o tome. Radi se o onima kojima treba 258 puta reći
DA SE NE DERU NA LJUDE. Da bi biKKKKKKKlo zgoKKKKKKdno da počnu
da koristeHHHHHH olrKKKK. Da ne bi bilo loše kada bi prestali da
vređaju druge korisnike u confovima, pošti, chatu. Da sezam nije
chat sistem.
Pitanje je samo zašto ja ovo pišem? Pojma nemam.
pitanja.1233biber,
-> #1183, vitez.koja>> Ok, ajmo mali test. Imas izbor pod a) i b), kome vise verujes kad
OM: Osoba "A" predstavite se.
osoba A: Ja se zovem Pera Peric, i korisnik sam vindousa '96
OM: Osoba "B" predstavite se.
osoba B: Ja se zovem Pera Peric, i korisnik sam vindousa '96
OM: Osoba "C" predstavite se.
osoba C: Ja se zovem Pera Peric, i korisnik sam vindousa '96
:)
pitanja.1234biber,
-> #1173, oldtimer>> nesto cini da su *sve vreme* i *celo vreme* potpuno ravnopravni u
>> pogledu ispravnosti, a da je fama oko neispravnosti druge varijante
Sasvim moguce. U vise knjiga (uglavnom starija izdanja) sam
video da pisac koristi "celo vreme". Valjda su pisac i lektor
znali gramatiku, zar ne? Licno, mislim da je ispravnija prva
varijanta.
pitanja.1235nenad,
-> #1207, supers> Da tužite Sezampro za prisvajanje pošte (ovo bi možda bilo izvodljivo
> osim ako druga strana po nekom osnovu uspe da vam ospori pravo na
> sezam.co.yu) ili da popustite i pređete na sezamnet.co.yu?
Ne prisvaja niko poštu namenjenu ovom sistemu, ona normalno
stiže, jedino što za slanje korisnici pro-a moraju da koriste
razne redirekcije...
Ne vidim ni jedan bitan parametar prema kome bi "druga strana"
mogla da polaže pravo na taj domen - napravili su novi BBS, sa
novim username-ovima, novim pretplatama... Ovaj Sezam je nasledio
stari Sezam u smislu da su u potpunosti priznate stare pretplate,
ostala je stara korisnička baza, logično je vajlda da i e-mail
adresa ostane... to što sistem sada radi pod drugim softverom
nema nikakve veze.
Vlasnik domena je bio Sezam, ili kako "druga stana" voli da kaže
"BIGZ-ov sistem", i on to, prema uveravanjima koja smo dobili od
administratora co.yu domena ostaje do daljeg... Niko ovde ne gaji
nikakve sentimentalne razloge za e-mail adresu, ali je veoma
bitno da članovi sistema ne izgube kontakt sa svojim
korespodentima. Smatramo takođe da je bitno da omogućimo
korisnicima da se dopisuju i sa kolegama sa pro-a, a i nije loše
obezbediti se alternativnom adresom pošto nam iskustvo govori da
je kod nas svašta moguće... No, prema nekim informacijama koje
sam dobio danas, moguće je da je veoma zadovoljavajuće rešenje na
pomolu. O tome ipak nekom drugom prilikom... :)
pitanja.1236nenad,
-> #1219, djlatko> Kako da u SDW unesem i bazu datoteka, postojecih, koje bi se kasnije
> samo dopunjavale pojavom novih?
To je, na žalost, nemoguće. SDW je pisan dok je ovaj sistem radio
pod drugim softverom, a format spiska fajlova u direktorijumima
nije kompatibilan.
pitanja.1237nenad,
-> #1228, firus> Zasto komanda welcome ne radi nista !?
Zato što je sada "sakrivena" u SHOW režimu. :)
Znači treba - SHOW WELCOME.
pitanja.1238lexus,
-> #1233, biber=> osoba C: Ja se zovem Pera Peric, i korisnik sam vindousa '96
^^^^^^^^
Sve mi se čini da kod nas postoji trend izgovora "Uindouz" ;))
pitanja.1239seki,
Imam problema sa exec komandom. Kada je u execu neka komanda za
editovanje poruka (reply, ma write), uvek mi se ucita obican linijski
editor, iako mi je setovan ovaj pravi ekranski ansi editor.Zasto se
ovo desava?
Pozdrav
Ognjen
pitanja.1240dr.grba,
-> #1226, saboteur>> Ee...ako ti ne znas za salu (bio je jedno 100x smiley ';)' ) onda je
>> stvarno tuzno... :((
Ja znam za šalu i prihvatam je i na svoj račun. To zna svako ko me lično
poznaje. Odavno sam govorio ovde i drugde: šala mora imati meru, a smajli
može biti samo ilustracija neke duhovite primedbe. Smajli NE MOŽE valjano da
služi kao sredstvo za PROMENU KONTEKSTA neke rečenice.
Postoji nepisano pravilo u modemskim komunikacijama da čovek iznosi
isključivo svoje lično mišljenje pišući o nekoj stvari. Ako sam ti napisao
ono "zar ne misliš da si preterao", to sam učinio zato što ja mislim da
jesi. To je moje lično mišljenje i spreman sam da ga suprotstavim bilo čijem
drugačijem mišljenju. Spreman sam i na pokušaje drugih da ga ospore, pri
čemu me to ne bi vređalo.
>> By the way, vi ste me toliko iznervirali vise sa tim: "stavi yu, sebican
>> si, ruzno izgleda, pogresio si jedno slovo u 2. redu u 3. recenici, itd"
>> da ja vama mogu da kazem bas to sto si ti meni rekao!
Znaš, ono što se obično ne napiše, a što se misli, ponekad ljudima ne može
biti lako shvatljivo. Ne mora tu biti nikakve loše namere, radi se možda o
nekom levom momentu i tu obično nema ljutnje. Stvar se može izgladiti u
sledećoj replici i nikom ništa. Ali ti si baš uporan u nastojanju da dokažeš
da te ljudi kinje time što ti sugerišu neku ispravku ili uvođenje YU slova.
Pobogu, pa NE MORAŠ da uvodiš YU slova, ne moraš čak da objašnjavaš pobude
za takvu odluku. Tako si odlučio i stavimo to ad acta.
Poruku galimpica u kojoj ti je ispravio par reči si postavio na nivo
uvrede, što apsolutno nije bila njegova namera. Ovo smem slobodno da
tvrdim poznajući Gorana i znajući da on nije čovek sklon konfrontiranju.
Predlažem, ako se slažeš, da malo smirimo duhove, da prestanemo da se
uporno ljutimo jedni na druge, usput zaboravljajući i šta je bio
razlog ljutnje i ko je prvi počeo ("Je li, Radovane, odavno hoću da te
pitam... O čemu se radi u toj zavrzlami?"). Pokušajmo da udahnemo malo
pozitivne struje u sve ovo, čak i ako se dešava da suprotstavljamo
svoja mišljenja, ukuse, stavove. Ovde ima mesta za svakoga, i svako je
dobrodošao dok god poštuje nešto malo etikecije. Pobogu, ne boli da se
pokuša i takav način komunikacije.
pitanja.1241babbage,
-> #1187, ljubisha>=>> Pa sad. Za firmu smo dobili u roku od par dana. I zašto da ne? Gro-
>=>> zno je skuplje a skoro ništa bolje od obične linije pa im se isplati.
To se zove sreća. Ja sam svedok kako je jedna firma mesecima
molila (plaćanje nije bilo problem) za iznajmljenu liniju...
Te nema saglasnosti onoga, te ne može danas iz tehničkih raz-
loga, te im neki inžinjer nije tu...
Babbage
pitanja.1242supers,
-> #1235, nenad>> Ne prisvaja niko poštu namenjenu ovom sistemu, ona normalno
>> stiže, jedino što za slanje korisnici pro-a moraju da koriste
>> razne redirekcije...
Pa, recimo da korisnik Proa pošalje nešto najintimnije moguće sadržine
na pera@sezam.co.yu i to pročita pera@sezampro.co.yu koji je druga osoba...
Trenutno verovatno ne postoji slučaj isti user - različiti korisnik,
ali se SezamPro obavezao da usere iz baze starog Sezama neće odobravati
novim licima samo 6 meseci...
A posle toga, moguće je da će neko sa previše tipičnim userom dobiti
dvojnika na Prou koji će moći da pročita njemu neoprezno upućenu poštu.
pitanja.1243supers,
-> #1239, seki>> Imam problema sa exec komandom. Kada je u execu neka komanda za
>> editovanje poruka (reply, ma write), uvek mi se ucita obican
>> linijski editor, iako mi je setovan ovaj pravi ekranski ansi
>> editor.Zasto se ovo desava?
Zbog problema sa znakom za kraj poruke. U ekranskom editoru poruka se
završava sa CTRL-Z, a u linijskom može i sa CTRL-D.
Program SOR, kada pravi exec od napisanih poruka, svaku završi sa znakom
"karo", odnosno CTRL-D. I kada taj exec šaljemo, editor mora biti
onaj primitivan, da bi se naša poruka ispravno završila kada dođe do tog
"karoa".
E sada, pitanje je zašto tebi smeta ovakvo ponašanje.
Preporučljivo je da exec bude kompletan, to jest da svaka tvoja poruka
bude završena odgovarajućim znakom. Ti možda imaš običaj da pošalješ
exec sa komandom ma write i nekoliko redova, pa onda dovršavaš poruku
na licu mesta pre snimanja, pa ti nedostaje ekranski editor.
Ako je tako, ostaje jedino da se odvikneš.
Ako ti je smetalo samo to što nisi znao razlog ove pojave, sad znaš :)
pitanja.1244zeljkoj,
-> #1200, nenad> Na žalost, kako sada stvari stoje, nadležni ne gledaju
> balgonaklono na ideju da imamo dva domena. Mi ćemo u svakom
Ma šta vas briga što oni sa Pro-a ne mogu da šalju mail ovamo?
Ako im je to zaista potrebno, neka zahtevaju od svojih administratora da
im omoguće.
pitanja.1245calex,
-> #1242, supers<!> Trenutno verovatno ne postoji slučaj isti user - različiti korisnik,
Nije uopšte nemoguće da postoji. Znam da je za vreme PRO - BA
perioda bilo nekih sa istim userom, možda ih i dalje ima. U svakom
slučaju, verovatnoća je velika da se brzo pojave takvi. :(
pitanja.1246apostol,
-> #1245, calexRe: mail na NET
Zahvaljujući Mastermindu, koji nas je podsetio na redirekciju maila,
posle PRO-a ostavljam i ovde obaveštenje: mail sa PRO-a na NET se
šalje komandom tipa
ma wr pera%sezam.co.yuŽgaleb.etf.bg.ac.yu
ili
ma wr pera%sezam.co.yuŽfon.fon.bg.ac.yu
Meni se čini ovo drugo kao mnogo logičnije, međutim, ovo prvo je
radilo i dobio sam poruku od samog sebe sa PRO-a, ali ovo drugo još
uvek putuje...
E1 O:-)
pitanja.1247mmarkovic,
-> #1241, babbage>> =>> Pa sad. Za firmu smo dobili u roku od par dana. I zašto da
>> ne? Grozno je skuplje a skoro ništa bolje od obične linije pa im se isplati.
>
> To se zove sreća. Ja sam svedok kako je jedna firma mesecima
> molila (plaćanje nije bilo problem) za iznajmljenu liniju...
U nekim krajevima grada (Niš) je lako, u drugim gotovo nemoguće.
Pretpostavljam da je slicno i u Beogradu.
Trebalo bi da bude kvalitetnije. Biraju se parice, vrše se merenja,
i te parice se spajaju i postaju samo "tvoje".
Pričam samo teorijski, taj kraj grada koji treba mojoj firmi
nema slobodnih parica. Predlažu nam "voice over data" sistem.
Ima li iskustava?