SEZAMNET

15 Jan 1996 - 23 Dec 1996

Topics

  1. obavestenja (84)
  2. pitanja (3810)
  3. problemi (2431)
  4. predlozi (850)
  5. konferencije (28)
  6. fajlovi (242)
  7. olr (734)
  8. vote (24)
  9. kritika (799)
  10. razno (963)
  11. unknown (35)

Messages - pitanja

pitanja.1248 dr.s, -> #1236, nenad
Pa, je l' se pravi novi OLR ili ipak ne?
pitanja.1249 lexus, -> #1244, zeljkoj
=> Ma šta vas briga što oni sa Pro-a ne mogu da šalju mail ovamo? Mogu :) Preko fona ili nekog drugog hosta. npr. ma wr zeljkoj%sezam.co.yu@fon.fon.bg.ac.yu
pitanja.1250 seki, -> #1243, supers
SE> Ti mozda imas obicaj da posaljes SE> exec sa komandom ma write i nekoliko redova, pa onda dovrsavas SE> poruku na licu mesta pre snimanja, pa ti nedostaje ekranski SE> editor. Upravo tako, a SOR mi se nesto specijalno ne svidja.... Ognjen
pitanja.1251 firus, -> #1229, dpredovic
>> Po cemu naopako, pa ja sam i rek'o da se kod nas retko ko bavi >>> Zakljucak? U Yu nema potebe za knjigama, a ako se neki >> Ima potrebe, ima ... Al' ne treba da postoje onako besmisleni > Znaci za internetom nema potrebe jer ga niko ne bi koristio, a > ima potrebe za knjigama iako ih niko ne cita. > Kontradiktorna licnost. :) Al' ga iskonstruisa ... Svaka ti cast ... U svakom slucaju je veca potreba za knjigama nego za Internetom ... Npr., moji roditelji citaju dobru literaturu, al' ne koriste kompjuter, a takvih, kao sto su oni, ima na stotine hiljada u ovoj zemlji ...
pitanja.1252 firus, -> #1230, dpredovic
>> Inace, ljude koji se racunarima bave od (recimo) '86.-te, >> stvarno je tesko naterati da koriste nasa slova ... > Naci ces ovde ljude koji se bave i mnogo duze ('81 - long > live ZX81 :)), a ti uglavnom _koriste_ nasa slova. I sta ja sad tu da radim ? ;))) Niko im ne brani da to rade, meni je jednostavno dobro i ovako ... Budimo demokraticni ...
pitanja.1253 firus, -> #1237, nenad
>> Zasto komanda welcome ne radi nista !? > Zato sto je sada "sakrivena" u SHOW rezimu. :) > Znaci treba - SHOW WELCOME. "Mudro, lucidno i do zla boga lukavo" ((C) Dead '93.) ;)))
pitanja.1254 supers, -> #1250, seki
>> Upravo tako, a SOR mi se nesto specijalno ne svidja.... >> Ognjen Da li si probao SezamDrive for Windows? (\windows\com\sdwb103.zip) Ao ti se ni taj ne sviđa, onda nema pomoći...
pitanja.1255 mileusna, -> #1239, seki
>> Imam problema sa exec komandom. Kada je u execu neka komanda za >> editovanje poruka (reply, ma write), uvek mi se ucita obican >> linijski editor, iako mi je setovan ovaj pravi ekranski ansi >> editor.Zasto se ovo desava? Izvini, a šta će ti _onaj pravi editor_ pri slanju EXEC-a? Ti tu ionako ništa ne edituješ, tako da je po meni sasvim prirodno da se startuje običan linijski editor. :)
pitanja.1256 snemcev, -> #1200, nenad
>> Na žalost, kako sada stvari stoje, nadležni ne gledaju >> balgonaklono na ideju da imamo dva domena. I to s punim pravom. Isti ti nadležni bi trebali da malo porazgovaraju sa gospodom sa Pro-a i istima objasne ko je vlasnik domena sezam.co.yu.
pitanja.1257 snemcev, -> #1192, nenad
>> mogućnost razmene pošte između Net-a i Pro-a nije beznačajna. Nije beznačajna, ali nije ni toliko bitna da treba biti povod za promenu domena. Pre bi to trebao biti povod ljudima koji administriraju .co.yu domene da preseku ovaj čvor.
pitanja.1258 npmiki,
Kako da pokupim (pad-ujem) konferencije u kojima nema novih poruka , ili makar da ih procitam ? :) :)
pitanja.1259 zeljkoj, -> #1249, lexus
> => Ma šta vas briga što oni sa Pro-a ne mogu da šalju mail > ovamo? > > Mogu :) Eto - znači nema potrebe više se zamarati traženjem sezamnet adrese. :)
pitanja.1260 mpedja, -> #1240, dr.grba
#$%&*-> Poruku galimpica u kojoj ti je ispravio par reci si postavio na nivo #$%&*-> uvrede, sto apsolutno nije bila njegova namera. Ovo smem slobodno da #$%&*-> tvrdim poznajuci Gorana i znajuci da on nije covek sklon Problem je u tome sto svi mi pravimo paravopisne i greske u kucanju i kada bismo ih ispravljali koliko ih do sada ima ne bismo zavrsili posao za godinu dana! Ono sto hocu da kazem jeste da je glupo ispravljati tudje poruke osim ako ta rec koju je pogresno napisao nije izgubila smisao.
pitanja.1261 nenad, -> #1242, supers
> A posle toga, moguće je da će neko sa previše tipičnim userom dobiti > dvojnika na Prou koji će moći da pročita njemu neoprezno upućenu poštu. To stoji i toga smo svesni, ali mislio sam da pod terminom "preuzmanje pošte" podrazumevaš da neka poruka namenjena našem sistemu "zaluta" na Pro. To se ne dešava, tj. dešava se samo sa njihovim lokalnim porukama.
pitanja.1262 nenad, -> #1243, supers
>>> Imam problema sa exec komandom. Kada je u execu neka komanda za >>> editovanje poruka (reply, ma write), uvek mi se ucita obican >>> linijski editor, iako mi je setovan ovaj pravi ekranski ansi > Zbog problema sa znakom za kraj poruke. U ekranskom editoru poruka se > završava sa CTRL-Z, a u linijskom može i sa CTRL-D. I zbog toga, ali i zbog toga što u se ekranskom editoru može podesiti veličina margine na manje od 80 karaktera. Inače, i u ekranskom editoru je poruku moguće završiti tačkom na početku poslednjeg praznog reda.
pitanja.1265 biber, -> #1238, lexus
>>=> osoba C: Ja se zovem Pera Peric, i korisnik sam vindousa '96 >> ^^^^^^^^ >> Sve mi se cini da kod nas postoji trend izgovora "Uindouz" ;)) Nemam pojma. Meni vise lezi ono prvo. Isto tako govorim "Prins" za poznatog pevaca ( a i vecina ljudi) mada bi mozda bilo tacnije (slicno ovom gore) Princ. Ko ce ga znati sa tim "prepevima".
pitanja.1266 schef,
Zašto mi je po ko zna koji put izbrisana ignore lista? Ko posle da se seti ko je sve tu bio... :>>> Srleř
pitanja.1267 supers, -> #1258, npmiki
>> Kako da pokupim(pad-ujem) konferencije u kojima nema novih >> poruka , ili makar da ih procitam ? Prekidač /a služi za čitanje svih poruka, bile one nove ili stare. E, sad, poželjno je skidati samo po jednu temu, ako te interesuje konferencija sa više hiljada poruka... Na primer, conf join PCUSER.4 conf read word /a > Tako čitaš sve poruke iz teme word, a uglasta zagrada označava prebacivanje u pad. Ako je izostaviš, sve ide na ekran što nema mnogo smisla...
pitanja.1268 saboteur, -> #1266, schef
T?>> Zasto mi je po ko zna koji put izbrisana ignore lista?Ko posle da se T?>> seti ko je sve tu bio...:>>> Potpisujem ovo. Meni se ignore lista izbrisala bar 10 puta ako ne i vise. Da nije zbog toga sto sam nekim iz stare uprave dao ignore? AcCeSS DeNiED
pitanja.1270 mpedja, -> #1250, seki
#$%&*-> Upravo tako, a SOR mi se nesto specijalno ne svidja.... #$%&*-> Ognjen Pa ti uzmi SDW. Em je bolji, em za Windows.
pitanja.1271 basrak, -> #1256, snemcev
>>> Na žalost, kako sada stvari stoje, nadležni ne gledaju >>> balgonaklono na ideju da imamo dva domena. > > I to s punim pravom. Isti ti nadležni bi trebali da malo > porazgovaraju sa gospodom sa Pro-a i istima objasne ko je > vlasnik domena sezam.co.yu. Ukoliko se dobro sećam, vlasnici pro-a su spominjali sudsko rešenje odn. raskid ugovora u kome je pravo na upotrebu imena 'sezam' pripalo njima. No, bolje je da citiram zz-a: > Koja je adresa SezamNet-a necemo saznati dok njihov mail preko > komercijalnog provajdera ne proradi. Do tada ostaje da se > oslonimo na dogovor izmedju sistema koji je zahtevao i > administrator co.yu domena a dogovor je da staru sezamovu > adresu sezam.co.yu ne koristi ni jedan sistem vec da se koriste > sezampro.co.yu i sezamnet.co.yu. > Sto se prava na sukcesiju imena sezam tice ono je zakonski nase > sto pokazuje i promena imena starog sistema u sezamnet. E sad, ako neko zna ko je tu u pravu, onda su to valex i zz/dejanr.
pitanja.1272 mileusna, -> #1266, schef
>> Zašto mi je po ko zna koji put izbrisana ignore lista? Ko posle da >> se seti ko je sve tu bio... :>>> Možda to sistem s' vremena na vreme pruža šansu ignorisanima da povrate ugled u društvu. ;)
pitanja.1273 spantic, -> #1271, basrak
> Ukoliko se dobro sećam, vlasnici pro-a su spominjali sudsko rešenje odn. > raskid ugovora u kome je pravo na upotrebu imena 'sezam' pripalo njima. No, > bolje je da citiram zz-a: Sudsko rešenje i raskid ugovora nisu jedna te ista stvar. Samo da podsetim da je Zoran Životić raskinuo ugovor i da je startovao sistem koji nije naslednik Sezama jer je zahtevao pretplate od početka - nikome nije priznata preostala pretplata sa Sezama.
pitanja.1274 dr.s, -> #1253, firus
I maliciozno, i maliciozno,... :)))
pitanja.1275 junior,
>tamara Tamara Mihailović Washington 07.05.1996 09:05 Jel' to Sezamnet stvarno ima člana iz Amerike, ili je slučaj lažnih podataka? :) jr. P.S. Počinjete da se širite .. :>
pitanja.1276 basrak, -> #1273, spantic
> Sudsko rešenje i raskid ugovora nisu jedna te ista stvar. Ma to je ok. Ugovor je raskinut, ali u zz u onom drugom citatu govori o pravu na sukcesiju *imena*. I da je to navodno *zakonski* njihovo. To znači ili da postoji takvo sudsko rešenje prilikom spora ili da je u bivšem ugovoru stajala eksplicitno klauzula koja govori o ovome. > podsetim da je Zoran Životić raskinuo ugovor i da je startovao > sistem koji nije naslednik Sezama jer je zahtevao pretplate Dakle, kao što je i vidljivo iz zz-ove poruke, pro ne cilja na sukcesiju sistema Sezam, već samo na njegovo ime. Stvar je u tome što jedni govore jedno, a drugi drugo. Čak se ide dotle da obe strane govore o pokušaju dogovora oko ovog problema imena na zadovoljstvo korisnika oba sistema, ali se uvek kao opravdanje navodi nespremnost one druge strane. Što je, kad se malo razmisli, sasvim normalan izgovor ;) Elem, ono što sam hteo da kažem to je da smo zz-a čuli, bar oni koji su na pro-u. Zato sam hteo da potaknem i valex-a da na ovu temu nešto napiše...
pitanja.1277 zeljkoj, -> #1275, junior
> Jel' to Sezamnet stvarno ima člana iz Amerike, ili je slučaj Koliko bi ih tek bilo kad bi bio moguć telnet sa Internet-a... (kao što će Pro imati uskoro).
pitanja.1278 mmarkovic, -> #1115, supers
> Moraš, ako ne pribegneš za sada jedinom pouzdanom rešenju koje > se zove okretanje pojedinačnih brojeva, 648+ > > 1 -> 587 > 2 -> 899 koliko ti je ovaj spisak pouzdan? Malo su ispreturani...
pitanja.1279 dkalaba, -> #1176, firus
█ Inace, prosecan YU kompjuteras zeli na Internet da bi se pravio █ pametan, ne bi li zadivio okolinu, a ne zato sto mu to stvarno █ treba. Šta je to prosečan kompjuteraš? (Inače vaše je mišljenje slično onima kakvo su neki pre 100 godina imali o telefonu ili pre 50 o televiziji. ;)
pitanja.1280 dkalaba, -> #1251, firus
█ al' ne koriste kompjuter, a takvih, kao sto su oni, ima na █ stotine hiljada u ovoj zemlji ... Jednak broj onoma koji ne čitaju knjige... :(
pitanja.1281 dkalaba, -> #1197, hercog
█ Ja se računarima bavim od 86-te i koristim naša slova :) █ Sale Takođe. ('87. doduše). Mada navikavam i na varijantu bez njih zbog e-maila iliti UNIX-a.
pitanja.1282 dkalaba, -> #1247, mmarkovic
█ U nekim krajevima grada (Niš) je lako, u drugim gotovo █ nemoguće. Pretpostavljam da je slicno i u Beogradu. █ █ Trebalo bi da bude kvalitetnije. Biraju se parice, vrše se █ merenja, i te parice se spajaju i postaju samo "tvoje". Slično u Novom Sadu. Kod mene u firmi je 4w leased line. Imali smo zezanja sa linijom do BG ali kad je neki "faktor" pitao: "šta, još nije u redu?" za 24 sata je linija bila the best. I bez MNP, đubre (pre podne) uleti izuzetno retko i to po neki karakter.
pitanja.1283 dkalaba, -> #1223, valex
█ Kao baksuz pride, tog trenutka smo vršili backup na CD █ prethodnog broja "Računara". Naravno, Marfi je udesio da to █ bude poslednji prazan CD u redakciji :)) Jel' Marfi radi u nabavci ? ;) Kod mene u firmi bi bio kažnjen. ;)
pitanja.1284 supers, -> #1277, zeljkoj
>> Koliko bi ih tek bilo kad bi bio moguć telnet sa Internet-a... >> (kao što će Pro imati uskoro). Da, da, evo samo što nisu.
pitanja.1285 supers, -> #1278, mmarkovic
>> koliko ti je ovaj spisak pouzdan? Malo su ispreturani... Da. U stvari, brojevi nodova sa spiska su iz vremena dejanra i zzivotica. Sad očigledno nije tako, ali bitno je da su telefoni Sezama ti koji pišu.
pitanja.1286 dr.grba, -> #1283, dkalaba
>> Kod mene u firmi bi bio kažnjen. ;) Kalaba, tvoja firma je jedina u zemlji koja vrši nabavku i po deset godina unapred. (:
pitanja.1287 apostol,
Može li se u chatu kada neko izađe bez kucanja ".exit", tj. kad mu pukne veza, ubaciti "(peri puca veza)" ili nešto slično, umesto "napušta razgovor"? E1 O:-)
pitanja.1288 snemcev, -> #1227, saboteur
>> A sta kazes da se preselim na Jupiter pa mozda uspostavim OK vezu sa >> nekim drugim svetom?? ;) Ne bi išao sam tamo, imao bi saputnika -- mene. ;)
pitanja.1289 saboteur, -> #1288, snemcev
T?>> Ne bi isao sam tamo,imao bi saputnika -- mene.;) Vazi, za 10dana, spremi kofere i krecemo. ;) P.S. Nemoj da zaboravis svoju VR kapu ;) AcCeSS DeNiED
pitanja.1290 miobrado,
Izvodi iz log-a: I - 24.maj » who/n oliver 16:09 Read Dragan Grujić, Pozarevac guest.1002 16:19 Off Gost, SezamNet . . II - 27.maj » who/n . . miobrado 16:55 Sezam Milutin Obradović, Vrbas guest.1031 16:51 Off Gost, SezamNet ------------------------- Dakle, ko su gosti i zašto su u off-u?
pitanja.1291 nenad, -> #1290, miobrado
> guest.1002 16:19 Off Gost, SezamNet > guest.1031 16:51 Off Gost, SezamNet > Dakle, ko su gosti i zašto su u off-u? Gosti su ljudi koji nazovu, a nemaju nalog na sistemu - žele da ga vide, pročitaju nešto o njemu, kontaktiraju redakciju Računara... Uostalom, probaj da nazoveš, umesto 'miobrado' kucaj 'guest' i videćeš. :)
pitanja.1292 dr.grba, -> #1288, snemcev
>>>> A sta kazes da se preselim na Jupiter pa mozda uspostavim OK vezu sa >>>> nekim drugim svetom?? ;) >> >> Ne bi išao sam tamo, imao bi saputnika -- mene. ;) Pozdrav Jupiterijancima (:O
pitanja.1293 epson,
U cemu je razlika izmedju DEMO i GUEST usera u tome sto kod DEMO pise SEZAM a kod GUEST pise OFF u cemu je fora ??? EPSON... PS:Pohvaljujem nema vise zvonjenja u prazno (danas) ali je stalo zato zauzeto.
pitanja.1294 spantic, -> #1276, basrak
> Ma to je ok. Ugovor je raskinut, ali u zz u onom drugom citatu govori o > pravu na sukcesiju *imena*. I da je to navodno *zakonski* njihovo. To znači > ili da postoji takvo sudsko rešenje prilikom spora ili da je u bivšem > ugovoru stajala eksplicitno klauzula koja govori o ovome. O tome bi predstavnici Računara i BIGZa trebali da odgovore, ali koliko mi je poznato ne postoji ni sudsko rešenje (na osnovu čega bi i bilo doneto) ni stavka u ugovoru. Uostalom, sam ZZ se poziva na dogovor upravnika sistema. Po trenutnom ponašanju vlasnika SezamProa reklo bi se da se grčevito trude da osvoje naziv Sezam. > Dakle, kao što je i vidljivo iz zz-ove poruke, pro ne cilja na sukcesiju > sistema Sezam, već samo na njegovo ime. Što bi se reklo, prava a ne obaveze ;)
pitanja.1297 smilicic, -> #1087, neno
Pridruzujem se zahtevima za objavljivanje stampanog uputstva! Nadam se da ce neko iz Uprave, zaduzen za to, napisati uputstvo pre nego sto mi istekne pretplata (6 mes.), mada, kako stvari idu... Srdjan ;)
pitanja.1298 mbasta,
Kako da dodijem novo uputstvo posto staro ocigledno nije u upotrebi?
pitanja.1299 baster,
Kad smo kod fajlova, da li bi bio neko ljubazan da mi u par redova ispiše kako da bez listanja određene konferencije\teme recimo civilizacija tema 16 jednom naredbom SVE fajlove od nekog datuma pa do... eventualno vezane uz poruke pošaljem u pad odnosno ih DL. Inače mislim da bi (jer se radi o conf>> CIVILIZACIJA.9:galerija) sve fotografije možda trebalo staviti u neki direktorijum pa ko hoće neka ih odande lepo DL. To je naravno predlog. Ujedno i pitanje za sysadministratora: Da li je (ili će) možda (biti) moguće uz lične podatke, koji izlaze na komandu user <username>/e, okačiti i sliku u nekom od formata... kako bi eventualni znatiželjnik mogao sem opštih podataka da možda DL odnosno pogleda i kako mu kolega/koleginica :) sa SEZAMA izgleda. Naravno zloupotreba je isključena, jer ko ne želi, da ga gledaju odnosno saznaju kako izgleda ;) jednostavno neće okačiti svoju sliku i gotovo :)
pitanja.1300 zeljkoj, -> #1299, baster
> Da li je (ili će) moéda (biti) moguće uz liüne podatke, koji > izlaze na komandu user <username>/e, okaüiti i sliku u nekom > od formata... kako bi eventualni znatiéeljnik mogao sem Na zz-ovom softveru je mogao da se kaüi fajl uz rezime. Ne znam zaäto sada to nije moguće. Ne verujem da nisu znali da naprave...
pitanja.1301 djcorto, -> #1299, baster
> Inace mislim da bi (jer se radi o conf>> > CIVILIZACIJA.9:galerija) sve fotografije mozda trebalo staviti > u neki direktorijum pa ko hoce neka ih odande lepo DL. To je > naravno predlog. Hvala na interesovanju za izlozbu :) poruke sa zakacenim fajlovima ces jednostavno izlistati sa read datum-datum /t. Citanjem svake od njih bice ti ponudjeno da prikacen fajl preneses u pad, i onda ti je sve u diru. Slazem se i podrzavam tvoj predlog da se fotke bace i u dir. Manje ce se vremena oduzeti ljudima koji hoce da pogledaju. Nagradjene fotografije ce biti objavljene u sledecim Racunarima, a katalog izlozbe je u pripremi, u vrloogranicenom broju primeraka. Jedino mesto gde mozete pogledati izlozbu je civilizacija:galerija. Pozdrav, vas galerista
pitanja.1302 lena,
Izvinjavam se ako je vec bilo!Malo sam dremkao na casu ;))) Cini mi se da je bila neka rasprava na temu,koliki je limit za download, ali mi do kraja nije bilo jasno da li se odnosi na mesec dana,ili... Danas je 1.6.96 i na mom stanju stoji da sam na "marici",sto ce reci da se ipak odnosi na ukupnu pretplatu? U mom slucaju to je 16 meseci,pa se pitam,sta raditi jos godinu dana? Da li to znaci da ni postu necu moci da skinem? poz.Lena
pitanja.1303 hercog,
Da li ja uvek, svaki put kada se logujem moram da čekam da mi prođe cela poruka da mi pretplata ističe za par dana i da gledam cenovnik???? Ljudi znate li vi da to može čoveka da iritira???? Sale
pitanja.1304 dr.s, -> #1297, smilicic
* ce neko iz Uprave, zaduzen za to, napisati uputstvo pre nego sto mi * istekne pretplata (6 mes.), mada, kako stvari idu... Moja pretplata istice u maju sledece godine, ali pitanje je da li cu i ja docekati toliko pominjano uputstvo... :)))
pitanja.1305 dr.s, -> #1298, mbasta
* Kako da dodijem novo uputstvo posto staro ocigledno nije u * upotrebi? Cuti i uzivaj, a pogotovo kad vidis ulogovanog nekog od korisnika sa username-om: nenad, valex, dzakic udavi ih pitanjima u stilu: 'kako ovo...?', 'zasto mi nece ono...', 'na koji nacin da...', 'a cemu sluzi...' Salim se! Imas u direktorijumu SEZAM neka uputstva (doduse malo zastarela), kao i FAQ i bonton o ponasanju na sistemu. To ce ti pomoci u pocetku, a za detalje davi malo neke korisnike koje si u medjuvremenu upoznao (tu spadam i ja :)).
pitanja.1306 dr.s, -> #1299, baster
* Da li je (ili ce) mozda (biti) moguce uz licne podatke, koji * izlaze na komandu user <username>/e, okaciti i sliku u nekom * od formata... kako bi eventualni znatizeljnik mogao sem * opstih podataka da mozda DL odnosno pogleda i kako mu * kolega/koleginica :) sa SEZAMA izgleda. To moze da se izvede na sledeci nacin... Napises RESUME svoj i na njega prikacis fajl sa svojom slikom, pa ko hoce nek DL-uje do mile volje... :) Jedina mana bi bila ta sto malo ko uopste i pise RESUME (neki ni ne znaju da on postoji), a neki ga minimiziraju i imaju ga cisto reda radi. Mada mi je licno interesantan RESUME korisnika RJOVIC-a... :)))
pitanja.1307 snemcev, -> #47, nenad
>> U petak 31. maja biće obrisane privatne poruke i poruke u grupama >> starije od 2 meseca. Jel' može idući put malo ranije da se ostavi ovakvo obaveštenje? Razuman rok bi bio bar 7 dana.
pitanja.1308 mileusna, -> #1306, dr.s
>> Napises RESUME svoj i na njega prikacis fajl sa svojom slikom, pa >> ko hoce nek DL-uje do mile volje... :) Bilo nekad... :) Sada je nemoguće okačiti fajl uz rezime, mada većina korisnika (oni koji pišu rezimee) željno očekuje ponovno uvođenje te mogućnosti. :) P.S. Ne znaju da naprave, nja-nja, nja-nja... ;))
pitanja.1309 calex, -> #1303, hercog
<!> Da li ja uvek, svaki put kada se logujem moram da čekam da mi prođe <!> cela poruka da mi pretplata ističe za par dana i da gledam cenovnik???? <!> Ljudi znate li vi da to može čoveka da iritira???? Možda da se ređe loguješ? Ili da produžiš pretplatu? ;)
pitanja.1310 zeljkoj, -> #1309, calex
> Možda da se ređe loguješ? Ili da produžiš pretplatu? ;) Ja se logujem non-stop, ;) pa mi je poslednjih nekoliko dana pre isticanja pretpate stalno ispisivao cenovnik.
pitanja.1311 dr.grba, -> #1301, djcorto
>> Nagradjene fotografije ce biti objavljene u sledecim Racunarima, >> a katalog izlozbe je u pripremi, u vrloogranicenom broju >> primeraka. K-hm. (:
pitanja.1312 dselic,
Ko će biti prvak Evrope za 1996. godinu? 2.13% a) Bugarska 0.00% b) Danska 21.28% c) Engleska 25.53% d) Italija 23.40% e) Nemačka 2.13% f) Portugalija 4.26% g) Rumunija 4.26% h) Rusija 2.13% i) Škotska 2.13% j) Španija System error ----------------------------- Bio bih veoma zahvalan kad bi neko iz uprave objasnio šta znači i zašto se pojavljuje poruka system error. Ovo je već n-ti put da dobijam ovu poruku (naravno, pod drugim okolnostima).
pitanja.1313 dzakic, -> #1312, dselic
> System error Poruka System error označava nepredviđenu grešku u radu programa. Uzrok može biti bag u programu, nedostupnost datoteke u tom trenutku i druge moguće i nemoguće situacije kada se komanda ne može izvršiti do kraja. U takvoj situaciji program prekida izvršavanje tekuće komande i vraća prompt. Pretpostavlja se da će ponovno pokretanje komande u toj seansi izazvati istu grešku, te je stoga najbolje da meni ostavite poruku sa vremenom kada se to desilo. Ovakve situacije se pišu u sitemski log i greška se lako pronalazi. U tvom sluačaju u pitanju je bila grška prolaznog tipa :) Nadamo se da će ovakvih situacija ubuduće biti sve manje. Pozdrav, Zak
pitanja.1314 dr.grba, -> #1312, dselic
>> Ko će biti prvak Evrope za 1996. godinu? Kakav prvak Evrope? U programiranju? Pikadou? Kuvanju riblje čorbe? Rukometu? Urlikanju? Filozofiranju?...
pitanja.1315 orlic, -> #1312, dselic
> 4.26% g) Rumunija > 4.26% h) Rusija > 2.13% i) Skotska > 2.13% j) Spanija > System error > > ----------------------------- > > Bio bih veoma zahvalan kad bi neko iz uprave objasnio sta znaci > i zasto se pojavljuje poruka system error. Ovo je vec n-ti put > da dobijam ovu poruku (naravno, pod drugim okolnostima). ja je dobijem pri pokusaju slanja poste na yuint...
pitanja.1316 byte, -> #1314, dr.grba
(:)Kakav prvak Evrope? U programiranju? Pikadou? Kuvanju riblje corbe? (:)Rukometu? Urlikanju? Filozofiranju?... fudbal Pozdrav, No CaRRieR
pitanja.1317 orlic, -> #1312, dselic
> 4.26% g) Rumunija > 4.26% h) Rusija > 2.13% i) Skotska > 2.13% j) Spanija > System error > > ----------------------------- > > Bio bih veoma zahvalan kad bi neko iz uprave objasnio sta znaci > i zasto se pojavljuje poruka system error. Ovo je vec n-ti put > da dobijam ovu poruku (naravno, pod drugim okolnostima). ja je dobijem pri pokusaju slanja poste na yuint...
pitanja.1318 kojot,
Kako da fajl iz Sezam Drive-a za Windows posaljem na Sezam, nigde u standardnom rezimu nisam nasao tu opciju. Kako se prelazi u komandni rezim? Vuk
pitanja.1319 dzakic, -> #1318, kojot
Exec iz sora ili sezam drive-a se mora poslati iz komandnog režima. Dakle, '..' na meni promptu (bez apostrofa :) i onda komanda exec.
pitanja.1320 supers, -> #1318, kojot
>> Kako da fajl iz Sezam Drive-a za Windows posaljem na Sezam, Fajl sa svojim porukama i replikama? U komandni mod prelaziš unošenjem dve tačke .. Otkucaš exec. Na kontrolno pitanje odgovoriš sa Da. Startuješ Zmodem upload exec fajla.
pitanja.1321 zbajco,
Da li možete da me poštedite glupih privatnih poruka (broj 17935) od preko 46000 bajtova - dobijena od uustyxŽherkules? por17935.zip
pitanja.1323 mpedja, -> #1318, kojot
pitanja.1325 pavlovicz,
Pitanje moderatoru Malih Oglasa (mozda sam trebao tamo ?) Zbog cega mi je obrisana poruka kojom sam izvesnom peccaa-i skrenuo paznju da nam vise ne puni padove sa svakodnevnim porukama o kupovini mini linije, stuba sa digitalnim tunerom ..... Covek salje minimum po 3 poruke dnevno, a tog dana kada sam mu replicirao posalo je tacno 5 istih poruka jednu za drugom. Nista , ama bas nista uvredljivo mu nisam rekao, do , da ako hoce da kupi mini liniju, posle par meseci trazenja(ocigledno neuspesnog) ovde Proba da nadje uredjaj u malim oglasima. P.S. Neko je pricao da ovde vlada veca demokratija nego na Pro-u ;>
pitanja.1326 dizel, -> #1319, dzakic
Ljudi, dogadja mi se da kada napisem : ma re > gr re > co re > pad arc dow ... sve izgleda ok, a onda je napisem pkunzip .... i ladno se dogodi da se u jednom zipovanom fajlu ima drugi zipovani fajl, pa tek iz tog drugog dobijem textpad... U cemu je problem?
pitanja.1327 kaplan,
Pukla mi je veza prilikom prenosa PAD-a Sezam mi nije povratio pad... Da li postoji neka komanda za povratak ili bi to trebalo automatski da radi sistem? NPR: UNDELETE PAD date..... :)
pitanja.1328 dzakic, -> #1326, dizel
>> pkunzip .... i ladno se dogodi da se u jednom zipovanom fajlu ima >> drugi zipovani fajl, Prvo arhiviranje sistem je uradio komandom ARC, a drugo je komanda PAD DOWN bez parametara - ona isto arhivira pad pre prenosa. PAD DOWN *.* - NE arhivira datoteke, već pokreće prenos za svaki fajl pojedinačno. Može se dodati /y da ne pita Spremni Da/Ne, i /d da obriše datoteku po uspešnom prenosu. PAD DOWN /b - NE arhivira datoteke, pokreće jedan Batch prenos za sve datoteke odjednom. Isto važe svičevi /y i /d.
pitanja.1329 marco, -> #1326, dizel
> pad > arc > dow U pad rezimu, kada napises dow - sve u padu se automatski arhivira, tako da ovo arc nije potrebno i zbog toga imas dve zip arhive.
pitanja.1330 ruma,
Da li je neko razmisljao da se paketni prenos poste uradi sa QWK sistemom? Ja sam novi na Sezamu, pa se izvinjavam ako je neko to vec postavio kao pitanje. Puno je bolje i preglednije primanje, citanje, a pogotovo slanje poste.
pitanja.1331 dizel, -> #1325, pavlovicz
> skrenuo paznju da nam vise ne puni padove sa svakodnevnim > porukama o kupovini mini linije, stuba sa digitalnim tunerom Daj resign na conf. mali oglasi, ili mu daj ignore... Mali.oglasi su konf. za oglase, a ne za kritike. Ako imas nesto licno da mu kazes, posalji mu na mail.
pitanja.1332 smilicic,
Da li neko moze da mi odgovori kako da registrujem SOR? ZZivoticje nestao sa SezamNet-a, pa me zanima da li postoji neki njegov "naslednik" koji je zaduzen da ovo resi. Iritira me ona poruka po izlasku iz SOR-a: Why don't you register? It's free! Ako neko moze, neka posalje registracioni broj ili nesto slicno jer kako je sam Zivotic napisao u dokumentaciji uz program, ova registracija se vrsi samo radi evidencije o broju korisnika, tako da se ovim ne krse autorska prava? Srdjan ;)
pitanja.1333 mmtosic, -> #48, nenad
>> Otvorena je konferencija CHAT, namenjena (uglavnom) neobaveznim >> razgovorima kojima nije mesto u drugim tematskim konferencijama. >> >> Uz ovu poruku je prikačena i update-ovana datoteka SOR.CFG koja sadrži >> spisak aktivnih konferencija SezamNet-a i koja je neophodna korisnicima >> SOR-a da bi program pri učitavanju mogao da importuje u bazu sve poruke >> iz konferencija. Vašu verziju iz sor\data direktorijuma možete zameniti >> ovom. Pošto ja slušam službena lica, poslušah te, pa obrisah svoj sor.cfg i ubacih tvoj. I - prijavi mi sor.exe da u *.cfg fajlu nema CHAT konferencije. ;) Tako ti je mala moja. Ipak, treba po onoj iz moga sela - u se i u svoje kljuse. :) A ima i ona o Danajskim darovima. Ali, nije valjda dotle došlo. :)
pitanja.1334 djcorto, -> #1332, smilicic
> Da li neko moze da mi odgovori kako da registrujem SOR? Obrati se zz-u na zzivotic@sezampro.com i obavesti o ishodu.
pitanja.1335 rkramer,
Pa dobro, bre, ljudi, kada cete da poradite malo na stabilnosti sistema. Editor stvarno jeste fenomenalan, genijalno je i sto editovani fajl moze da se snimi u PAD, ali sta mi to vredi kada ja na prosecno 8 minuta dobijam brljotine umesto teksta. Onda sledi iskljucivanje modema, posto je jadnicak toliko zbunjen da ni alt-h ne moze da proguta (fala bogu da je eksterni). Samo danas mi se to desilo 3 ili 4 puta :( Evo parceta backscrolla, tek da docaram atmosferu (black&white, sorry, nema kolora): C:\> U nekim boljim vremenima sam sugerisao svojoj firmi da kupi C:\> original C:\> Clipper 5.0 i Nov[ll 2.15c. U isto boleme smo nas nekoliko C:\> drugara irmili C:\> koliugu kopiju inalipCla da prevedemo uputstvo ( knjiga C:\> "iju Cer 5 BIBLIJA" ) . C:\> ( moderatore, prodato je 97% tiraza, nije reklama...) C:\> C:\> Nantucketbole n, niudostojio odgovora na vise uptamo ucene C:\> fax-ov[, C:\> ni pozitivno ni negativno. Cpuanje sdemshvatili C:\> kaioobravanje ;..) C:\> Upprode 5.01 je stigao, ali ponuda za 5.2 ne! Tada dodose i C:\> sankcije... C:\> C:\> 5.0vei Nrem kasnije digao na 3.11, ali sam instalaciju pre C:\> upstio jednoj C:\> vojormi. Nisam hteo da ja prljam ruke je ; Posle su C:\> mviserosli ovakvi C:\> osecaji. ;> C:\> C:\> Dakle, kada . Umena budu bolja, koristicedemi mi okup oran C:\> softver.) eka uppustva budu skromnija, uc primerenije. C:\> Jenostativ, n) e daju C:\> po upste na SW za Y5c neka koriscenje kop, nistvae C:\> zabranjeno van za Y. Dalje (Da/Ne/Bez pauze/Sledeca)? C:\> C:\> Poprodke o piratovanju imate na InterntucCD-u PCPRESS-a, C:\> www Microsoftnija C:\> podaci BSA. Npr, u ci BD i Svajcerskoj je 357%ke oovano, u C:\> Sloveniji 98%, C:\> za nas nema nija C:\> ataka.15 Kini je isto 9i 9, ali to Amer nasance izgleda malo C:\> na v uzstvauje nego o, uveomn ;) C:\> ----------------------------------------------- 8.116 --- C:\> Oo odi: 118, 122, 123, 138, 157 C:\> C:\> =============================== C:\> 8.117 KOMUNIKACIJE.9:hackers C:\> bceklic, 07.06.96. 21:08, 86MUNchr C:\> Odgovor na 8.102, babba sam, 07.06.96.96.9::0 C:\> --------------------------------------------------------- C:\> > Ja sam na s0;36m,an nacin ostao bez naloga na Osmehu, kadare C:\> > otkroji da passwd e fjNomoze da se skine bez o Akvih problem C:\> na s0ckal i druts, mogu da se skinu sa bgarao kogoji Bdaca. C:\> Da stos je k veci, u kinpu m Ki i Oako ne na UBBGo k koa. D C:\> To veci, C:\> jedabez od accoua Iehuosmehu nije bssshadow-abezje C:\> pretpostavljamhadlo u sklabud saremim sistemom koji je boji C:\> pravi PD C:\> ====================tem za ljude dobre volje. Ovo narativ) C:\> e e jos vecu tezinuremom C:\> o bu brisanja podatakdrosto se nicim ne e ske opravprodi. C:\> C:\> an ;36mDa/Ne/Bez pa;36mez 1;36mSledecaledecm C:\> Sto se krekovanja% ce, sigurno i P da je administrator i C:\> stvaeije znao za ma nvu mogmo unost. NBdadminvec C:\> spomenpuofslem da jruvec ti osmiaxovemo lozinez o... C:\> Hitmacoue ske dClaU nje rezula upstod Cri,ker C:\> i drkSSka.i N Cesis CIJQuickgiryptCIJ XiTSSiTaim C i htojecih crrya za Dos/Unix. C:\> C:\> poBla C---------------------------------------------- 8.1N-> Ori Got the point? Ako se NET u skorije vreme ne stabilizuje, tesko da cu produziti pretplatu na njega. A, verujte mi, meni ce zbog toga biti vise zao nego vama. POzdrav, Robert Kramer
pitanja.1336 smilicic, -> #1334, djcorto
>> Da li neko moze da mi odgovori kako da registrujem SOR? > > Obrati se zz-u na zzivotic@sezampro.com i obavesti o ishodu. Ma to sam vec probao, na: zzivotic@sezampro.co.yu ali ni glasa od coveka vec ko zna koliko dana. So, jel' moze neko da posalje svoju registraciju, makar i na mail? Srdjan ;)
pitanja.1337 sall,
Nadleznima : predlog je da se u top20 ubaci i spisak po visini telefonskog racuna odnosno koliko ko placa telefon ! to bi bio zanimljiv komercijalni potez !
pitanja.1338 pavlovicz, -> #1335, rkramer
> Got the point? Ako se NET u skorije vreme ne stabilizuje, tesko da cu > produziti pretplatu na njega. A, verujte mi, meni ce zbog toga biti > vise zao nego vama. Ako ce da te utesi, slicna je stvar i na Pro-u. Za divno cudo, istovremeno je, kod mene-centrala Klonjarnik, pocelo isto s*anje da se desava na oba Sezama. Sto se tice pretplate, stvarno ne znam na kom sistemu cu je produziti ? P.S. A treba i vremena da se procita 100-ak poruka ovde - a isto toliko i tamo.
pitanja.1339 marwin,
Molim za informaciju oko upotrebe internet e-maila preko SezamNeta: * Kad ja šaljem poruku u mail kucam adresu: XXXXX@WWWW.COM (za U.S.). * Kad neko šalje meni poruku (iz U.S.) moja adresa je:USERNAME@SEZAM.CO.YU. Da li je ovo tačno? Ako nije molim objasnite postupak.
pitanja.1340 rkramer, -> #1338, pavlovicz
C:\> > Got the point? Ako se NET u skorije vreme ne stabilizuje, te C:\> > produziti pretplatu na njega. A, verujte mi, meni ce zbog to C:\> > vise zao nego vama. C:\> C:\> Ako ce da te utesi, slicna je stvar i na Pro-u. C:\> Za divno cudo, istovremeno je, kod mene-centrala Klonjarnik, C:\> pocelo isto C:\> s*anje da se desava na oba Sezama. C:\> Sto se tice pretplate, stvarno ne znam na kom sistemu cu je C:\> produziti ? Znam. Evo, danas sam bio dva puta na Pro-u. Prvi put 4 min. i 40 sec., a drugi put (petnaestak minuta kasnije) 4 minuta i 20 sekundi. Efektivno (ako se izuzmu pauze zbog naleta djubreta i sl. ja nisam bio duze od 3 min-uta na sistemu. Inace, oba puta mi je pukla veza (prvo nalet sumova, pa onda NO CARRIER lampica na modemu). Znam da je situacija nemoguca i na Pro-u, i zato sam i rekao da ce meni biti vise zao da prestanem da zovem Net nego upravi. Licno imam vece simpatije prema Net-u, imam MNOGO bolju vezu, a sistem ima vise linija (bez multipleksiranih). Medjutim na kraju sam zivaca zbog ove 'prelazne situacije' koja na oba sistema traje duze od 6 meseci. Konferencije su propale na oba sistema (jedino jos oglasi koliko-toliko zive). Pc.hard na Net-u je zarastao u korov, posto skoro niko i ne prolazi tuda, a na Pro-u bulazne takve gluposti, da se coveku povraca posle 100 takvih poruka 'nasih najboljih strucnjaka'. E-mail izvan sistema izgleda ne radi kako treba ni na jednom sistemu. Evo, danas u 01:13 sam dobio na Pro-u poruku od prijatelja sa Net-a, koji je doticnu poslao u petak!. Tri dana ljudi! Ne znam cija je krivica, ali to je _nedopustivo_ ! Iskreno da kazem vise sam kivan na Pro nego na Net. Net je bar uicinio nesto na unapredjivanju softvera, na povecanju brzine modema i sl., a nista u prazno nije obecavano (uglavnom nista ;). Medjutim vecina se sigurno seca letaka koje su dobijali uz uplatnicu sa poputom za SezamPro. Od toga nije ispunjeno ni najelementarnije - veza sa BeoInternetom i siguran internet E-mail (opet navodim primer poruke koja od net-a do pro-a putuje tri dana). Da, i ja sam jedan od onih koji su se upecali na prazna obecanja i popust od 70% (u stvari vise na ovo poslednje:) i plati pretplatu na 2 godine, zbog cega, verujte duboko zalim. Moj rezon (za koji se kasnije ispostavilo da je bio pogresan) je bio - ako za istu cenu pretplate kao na Net-u dobijam pretplatu na Pro-u, zasto da ne uzmem, pa nece valjda biti losiji nego sto je bio do sada. Na zalost gospodo, losiji je. No dosta je kukanja na prosutim. Eto, za kraj samo da zacinim, mislim da je stvarno tuzno da u nasoj zemlji sve sto je dobro ne moze da preraste u nesto sto je BOLJE, vec ili nestaje ili gubi na kvalitetu. Pozdrav, Robert Kramer
pitanja.1341 nenad, -> #1303, hercog
> Da li ja uvek, svaki put kada se logujem moram da čekam da mi prođe cela > poruka da mi pretplata ističe za par dana i da gledam cenovnik???? Kompletan cenovnik se informacijama o žiro-računu i načinu na koji upatu treba izvršiti se ispisuje samo poslednjih nekoliko dana aktivne pretplate. Pre toga ide samo informacija u jednom redu o tome kada ističe pretplata.
pitanja.1342 nenad, -> #1307, snemcev
> Jel' može idući put malo ranije da se ostavi ovakvo obaveštenje? > Razuman rok bi bio bar 7 dana. Trudićemo se da tako bude ubuduće.
pitanja.1343 nenad, -> #1328, dzakic
> PAD DOWN *.* - NE arhivira datoteke, već pokreće prenos za svaki > fajl pojedinačno. Može se dodati /y da ne pita > Spremni Da/Ne, i /d da obriše datoteku po uspešnom > prenosu. > PAD DOWN /b - NE arhivira datoteke, pokreće jedan Batch prenos za > sve datoteke odjednom. Isto važe svičevi /y i /d. Takođe, pad down <ime.fajla> ne arhivira zadati fajl.
pitanja.1344 nenad, -> #1325, pavlovicz
> Zbog cega mi je obrisana poruka kojom sam izvesnom peccaa-i skrenuo > paznju da nam vise ne puni padove sa svakodnevnim porukama o kupovini > mini linije, stuba sa digitalnim tunerom ..... Zato što ni njoj nije tamo mesto. Moderaror konferencije pokušava da u direktnom kontaktu sa oglašavačima utiče na to da se takve stvari ne dešavaju, iako se mora priznati da su pojedini "dileri" malo izgubili meru i svakodnevno šalju iste oglase. Ako se u narednih nekoliko dana situacija ne poboljša moraće se pooštriti kriterijum za brisanje poruka u konferenciji mali.oglasi.
pitanja.1345 byte, -> #1339, marwin
(:)* Kad ja saljem poruku u mail kucam adresu: XXXXX@WWWW.COM (za U.S.). (:)* Kad neko salje meni poruku (iz U.S.) moja adresa je:USERNAME@SEZAM.CO.YU. (:)Da li je ovo tacno? (:)Ako nije molim objasnite postupak. Da, tachno je pozdrav, No CaRRieR
pitanja.1346 nesh, -> #1345, byte
: (:)* Kad ja saljem poruku u mail kucam adresu: XXXXX@WWWW.COM (za : U.S.). : (:)* Kad neko salje meni poruku (iz U.S.) moja adresa : je:USERNAME@SEZAM.CO.YU. : (:)Da li je ovo tacno? : (:)Ako nije molim objasnite postupak. : : Da, tachno je Da, a dali ima nekog limita? Baš bi se zakačio na par mailing lista, da ne pominjem FTP by mail.
pitanja.1347 mmtosic, -> #1338, pavlovicz
>> Za divno cudo, istovremeno je, kod mene-centrala Klonjarnik, pocelo >> isto s*anje da se desava na oba Sezama. Izgleda da zbog puštanja nove tranzitne centrale stalno nešto prevezuju i premeštaju, tako da retko gde nije drugačije nego ranije. Verovatno da ovo nije povoljan trenutak za izvlačenje zaključaka, tj. za donošenje dalekosežnih odluka. :)
pitanja.1348 byte, -> #1346, nesh
(:) Da, a dali ima nekog limita? (:) (:) Bas bi se zakacio na par mailing lista, da ne pominjem FTP by mail. Pa zakachio sam se na par mailing lista i uradio par ftp-ova by mail i nisam naishao na probleme :) Pozdrav, No CaRRieR
pitanja.1349 oper,
Čini mi se da je baud rate (bar na nodu 14) podešen na 19200? Ima li mogućnosti da se to podigne na 38400, ili je problem u sporim računarima?
pitanja.1350 spantic, -> #1339, marwin
> * Kad ja šaljem poruku u mail kucam adresu: XXXXXŽWWWW.COM (za U.S.). > * Kad neko šalje meni poruku (iz U.S.) moja adresa je:USERNAMEŽSEZAM.CO.YU. Upravo tako.
pitanja.1351 ntadic, -> #49, nenad
Meni je sasvim u redu, samo imam utisak da je kretanje kroz sistem malo usporeno, i to ne zbog PTT-a. Mozda i gresim.
pitanja.1352 hercog, -> #1339, marwin
>* Kad ja šaljem poruku u mail kucam adresu: XXXXX@WWWW.COM (za U.S.). >* Kad neko šalje meni poruku (iz U.S.) moja adresa je:USERNAME@SEZAM.CO.YU. U potpunosti tačno... Sale
pitanja.1353 pavlovicz, -> #1347, mmtosic
> Verovatno da ovo nije povoljan trenutak za izvlačenje zaključaka, > tj. za donošenje dalekosežnih odluka. :) Pa ajd da sacekamo probni period i za PTT :)
pitanja.1354 pavlovicz, -> #1340, rkramer
> vise linija (bez multipleksiranih). Medjutim na kraju sam zivaca zbog > ove 'prelazne situacije' koja na oba sistema traje duze od 6 meseci. Nisi jedini . > vecina se sigurno seca letaka koje su dobijali uz uplatnicu sa > poputom za SezamPro. Od toga nije ispunjeno ni najelementarnije - Ne pominji mi samo ona cirkularna pisma gde su obecavana brda i doline. > losiji nego sto je bio do sada. Na zalost gospodo, losiji je. Diskutabilno. U stvari najveci je problem sto ne postoji refernca sa kojom bi uporedjivao Pro. Cini mi se da se vodi mrtva trka izmedju Pro-a i Net-a Mada, obzirom na cenu koju su " udarili " na Pro-u slazem se da bi trebao da "malo" bolje f-onise. > mislim da je stvarno tuzno da u nasoj zemlji sve sto je dobro ne moze > da preraste u nesto sto je BOLJE, vec ili nestaje ili gubi na > kvalitetu. Potpisujem. Kako vreme prolazi, uopste mi nije jasno zasto je doslo do "velikog praska" Pozdrav, Pavlovic.