pitanja.1248dr.s,
-> #1236, nenad Pa, je l' se pravi novi OLR ili ipak ne?
pitanja.1249lexus,
-> #1244, zeljkoj=> Ma šta vas briga što oni sa Pro-a ne mogu da šalju mail ovamo?
Mogu :)
Preko fona ili nekog drugog hosta.
npr. ma wr zeljkoj%sezam.co.yu@fon.fon.bg.ac.yu
pitanja.1250seki,
-> #1243, supersSE> Ti mozda imas obicaj da posaljes
SE> exec sa komandom ma write i nekoliko redova, pa onda dovrsavas
SE> poruku na licu mesta pre snimanja, pa ti nedostaje ekranski
SE> editor.
Upravo tako, a SOR mi se nesto specijalno ne svidja....
Ognjen
pitanja.1251firus,
-> #1229, dpredovic>> Po cemu naopako, pa ja sam i rek'o da se kod nas retko ko bavi
>>> Zakljucak? U Yu nema potebe za knjigama, a ako se neki
>> Ima potrebe, ima ... Al' ne treba da postoje onako besmisleni
> Znaci za internetom nema potrebe jer ga niko ne bi koristio, a
> ima potrebe za knjigama iako ih niko ne cita.
> Kontradiktorna licnost. :)
Al' ga iskonstruisa ... Svaka ti cast ...
U svakom slucaju je veca potreba za knjigama nego za
Internetom ... Npr., moji roditelji citaju dobru literaturu,
al' ne koriste kompjuter, a takvih, kao sto su oni, ima na stotine
hiljada u ovoj zemlji ...
pitanja.1252firus,
-> #1230, dpredovic>> Inace, ljude koji se racunarima bave od (recimo) '86.-te,
>> stvarno je tesko naterati da koriste nasa slova ...
> Naci ces ovde ljude koji se bave i mnogo duze ('81 - long
> live ZX81 :)), a ti uglavnom _koriste_ nasa slova.
I sta ja sad tu da radim ? ;)))
Niko im ne brani da to rade, meni je jednostavno dobro i
ovako ... Budimo demokraticni ...
pitanja.1253firus,
-> #1237, nenad>> Zasto komanda welcome ne radi nista !?
> Zato sto je sada "sakrivena" u SHOW rezimu. :)
> Znaci treba - SHOW WELCOME.
"Mudro, lucidno i do zla boga lukavo" ((C) Dead '93.) ;)))
pitanja.1254supers,
-> #1250, seki>> Upravo tako, a SOR mi se nesto specijalno ne svidja....
>> Ognjen
Da li si probao SezamDrive for Windows? (\windows\com\sdwb103.zip)
Ao ti se ni taj ne sviđa, onda nema pomoći...
pitanja.1255mileusna,
-> #1239, seki>> Imam problema sa exec komandom. Kada je u execu neka komanda za
>> editovanje poruka (reply, ma write), uvek mi se ucita obican
>> linijski editor, iako mi je setovan ovaj pravi ekranski ansi
>> editor.Zasto se ovo desava?
Izvini, a šta će ti _onaj pravi editor_ pri slanju EXEC-a?
Ti tu ionako ništa ne edituješ, tako da je po meni sasvim
prirodno da se startuje običan linijski editor. :)
pitanja.1256snemcev,
-> #1200, nenad>> Na žalost, kako sada stvari stoje, nadležni ne gledaju
>> balgonaklono na ideju da imamo dva domena.
I to s punim pravom. Isti ti nadležni bi trebali da malo porazgovaraju
sa gospodom sa Pro-a i istima objasne ko je vlasnik domena sezam.co.yu.
pitanja.1257snemcev,
-> #1192, nenad>> mogućnost razmene pošte između Net-a i Pro-a nije beznačajna.
Nije beznačajna, ali nije ni toliko bitna da treba biti povod za promenu
domena. Pre bi to trebao biti povod ljudima koji administriraju .co.yu
domene da preseku ovaj čvor.
pitanja.1258npmiki,
Kako da pokupim (pad-ujem) konferencije u kojima nema novih
poruka , ili makar da ih procitam ?
:)
:)
pitanja.1259zeljkoj,
-> #1249, lexus> => Ma šta vas briga što oni sa Pro-a ne mogu da šalju mail
> ovamo?
>
> Mogu :)
Eto - znači nema potrebe više se zamarati traženjem sezamnet adrese. :)
pitanja.1260mpedja,
-> #1240, dr.grba#$%&*-> Poruku galimpica u kojoj ti je ispravio par reci si postavio na nivo
#$%&*-> uvrede, sto apsolutno nije bila njegova namera. Ovo smem slobodno da
#$%&*-> tvrdim poznajuci Gorana i znajuci da on nije covek sklon
Problem je u tome sto svi mi pravimo paravopisne i greske u kucanju i kada
bismo ih ispravljali koliko ih do sada ima ne bismo zavrsili posao za
godinu dana! Ono sto hocu da kazem jeste da je glupo ispravljati tudje
poruke osim ako ta rec koju je pogresno napisao nije izgubila smisao.
pitanja.1261nenad,
-> #1242, supers> A posle toga, moguće je da će neko sa previše tipičnim userom dobiti
> dvojnika na Prou koji će moći da pročita njemu neoprezno upućenu poštu.
To stoji i toga smo svesni, ali mislio sam da pod terminom
"preuzmanje pošte" podrazumevaš da neka poruka namenjena našem
sistemu "zaluta" na Pro. To se ne dešava, tj. dešava se samo sa
njihovim lokalnim porukama.
pitanja.1262nenad,
-> #1243, supers>>> Imam problema sa exec komandom. Kada je u execu neka komanda za
>>> editovanje poruka (reply, ma write), uvek mi se ucita obican
>>> linijski editor, iako mi je setovan ovaj pravi ekranski ansi
> Zbog problema sa znakom za kraj poruke. U ekranskom editoru poruka se
> završava sa CTRL-Z, a u linijskom može i sa CTRL-D.
I zbog toga, ali i zbog toga što u se ekranskom editoru može
podesiti veličina margine na manje od 80 karaktera. Inače, i u
ekranskom editoru je poruku moguće završiti tačkom na početku
poslednjeg praznog reda.
pitanja.1265biber,
-> #1238, lexus>>=> osoba C: Ja se zovem Pera Peric, i korisnik sam vindousa '96
>> ^^^^^^^^
>> Sve mi se cini da kod nas postoji trend izgovora "Uindouz" ;))
Nemam pojma. Meni vise lezi ono prvo. Isto tako govorim
"Prins" za poznatog pevaca ( a i vecina ljudi) mada bi
mozda bilo tacnije (slicno ovom gore) Princ. Ko ce ga znati
sa tim "prepevima".
pitanja.1266schef,
Zašto mi je po ko zna koji put izbrisana ignore lista? Ko posle da se seti
ko je sve tu bio... :>>>
Srleř
pitanja.1267supers,
-> #1258, npmiki>> Kako da pokupim(pad-ujem) konferencije u kojima nema novih
>> poruka , ili makar da ih procitam ?
Prekidač /a služi za čitanje svih poruka, bile one nove ili stare.
E, sad, poželjno je skidati samo po jednu temu, ako te interesuje
konferencija sa više hiljada poruka...
Na primer,
conf join PCUSER.4
conf read word /a >
Tako čitaš sve poruke iz teme word, a uglasta zagrada označava
prebacivanje u pad. Ako je izostaviš, sve ide na ekran što nema mnogo
smisla...
pitanja.1268saboteur,
-> #1266, schef
T?>> Zasto mi je po ko zna koji put izbrisana ignore lista?Ko posle da se
T?>> seti ko je sve tu bio...:>>>
Potpisujem ovo.
Meni se ignore lista izbrisala bar 10 puta ako ne i vise.
Da nije zbog toga sto sam nekim iz stare uprave dao ignore?
AcCeSS DeNiED
pitanja.1270mpedja,
-> #1250, seki#$%&*-> Upravo tako, a SOR mi se nesto specijalno ne svidja....
#$%&*-> Ognjen
Pa ti uzmi SDW. Em je bolji, em za Windows.
pitanja.1271basrak,
-> #1256, snemcev>>> Na žalost, kako sada stvari stoje, nadležni ne gledaju
>>> balgonaklono na ideju da imamo dva domena.
>
> I to s punim pravom. Isti ti nadležni bi trebali da malo
> porazgovaraju sa gospodom sa Pro-a i istima objasne ko je
> vlasnik domena sezam.co.yu.
Ukoliko se dobro sećam, vlasnici pro-a su spominjali sudsko rešenje odn. raskid
ugovora u kome je pravo na upotrebu imena 'sezam' pripalo njima. No, bolje je
da citiram zz-a:
> Koja je adresa SezamNet-a necemo saznati dok njihov mail preko
> komercijalnog provajdera ne proradi. Do tada ostaje da se
> oslonimo na dogovor izmedju sistema koji je zahtevao i
> administrator co.yu domena a dogovor je da staru sezamovu
> adresu sezam.co.yu ne koristi ni jedan sistem vec da se koriste
> sezampro.co.yu i sezamnet.co.yu.
> Sto se prava na sukcesiju imena sezam tice ono je zakonski nase
> sto pokazuje i promena imena starog sistema u sezamnet.
E sad, ako neko zna ko je tu u pravu, onda su to valex i zz/dejanr.
pitanja.1272mileusna,
-> #1266, schef>> Zašto mi je po ko zna koji put izbrisana ignore lista? Ko posle da
>> se seti ko je sve tu bio... :>>>
Možda to sistem s' vremena na vreme pruža šansu
ignorisanima da povrate ugled u društvu. ;)
pitanja.1273spantic,
-> #1271, basrak> Ukoliko se dobro sećam, vlasnici pro-a su spominjali sudsko rešenje odn.
> raskid ugovora u kome je pravo na upotrebu imena 'sezam' pripalo njima. No,
> bolje je da citiram zz-a:
Sudsko rešenje i raskid ugovora nisu jedna te ista stvar. Samo da
podsetim da je Zoran Životić raskinuo ugovor i da je startovao
sistem koji nije naslednik Sezama jer je zahtevao pretplate od
početka - nikome nije priznata preostala pretplata sa Sezama.
pitanja.1274dr.s,
-> #1253, firus I maliciozno, i maliciozno,... :)))
pitanja.1275junior,
>tamara Tamara Mihailović Washington 07.05.1996 09:05
Jel' to Sezamnet stvarno ima člana iz Amerike, ili je slučaj lažnih
podataka? :)
jr.
P.S. Počinjete da se širite .. :>
pitanja.1276basrak,
-> #1273, spantic> Sudsko rešenje i raskid ugovora nisu jedna te ista stvar.
Ma to je ok. Ugovor je raskinut, ali u zz u onom drugom citatu govori o pravu
na sukcesiju *imena*. I da je to navodno *zakonski* njihovo. To znači ili da
postoji takvo sudsko rešenje prilikom spora ili da je u bivšem ugovoru stajala
eksplicitno klauzula koja govori o ovome.
> podsetim da je Zoran Životić raskinuo ugovor i da je startovao
> sistem koji nije naslednik Sezama jer je zahtevao pretplate
Dakle, kao što je i vidljivo iz zz-ove poruke, pro ne cilja na sukcesiju
sistema Sezam, već samo na njegovo ime.
Stvar je u tome što jedni govore jedno, a drugi drugo. Čak se ide dotle da obe
strane govore o pokušaju dogovora oko ovog problema imena na zadovoljstvo
korisnika oba sistema, ali se uvek kao opravdanje navodi nespremnost one druge
strane. Što je, kad se malo razmisli, sasvim normalan izgovor ;)
Elem, ono što sam hteo da kažem to je da smo zz-a čuli, bar oni koji su na
pro-u. Zato sam hteo da potaknem i valex-a da na ovu temu nešto napiše...
pitanja.1277zeljkoj,
-> #1275, junior> Jel' to Sezamnet stvarno ima člana iz Amerike, ili je slučaj
Koliko bi ih tek bilo kad bi bio moguć telnet sa Internet-a...
(kao što će Pro imati uskoro).
pitanja.1278mmarkovic,
-> #1115, supers> Moraš, ako ne pribegneš za sada jedinom pouzdanom rešenju koje
> se zove okretanje pojedinačnih brojeva, 648+
>
> 1 -> 587
> 2 -> 899
koliko ti je ovaj spisak pouzdan? Malo su ispreturani...
pitanja.1279dkalaba,
-> #1176, firus█ Inace, prosecan YU kompjuteras zeli na Internet da bi se pravio
█ pametan, ne bi li zadivio okolinu, a ne zato sto mu to stvarno
█ treba.
Šta je to prosečan kompjuteraš?
(Inače vaše je mišljenje slično onima kakvo su neki pre 100 godina imali
o telefonu ili pre 50 o televiziji. ;)
pitanja.1280dkalaba,
-> #1251, firus█ al' ne koriste kompjuter, a takvih, kao sto su oni, ima na
█ stotine hiljada u ovoj zemlji ...
Jednak broj onoma koji ne čitaju knjige... :(
pitanja.1281dkalaba,
-> #1197, hercog█ Ja se računarima bavim od 86-te i koristim naša slova :)
█ Sale
Takođe. ('87. doduše). Mada navikavam i na varijantu bez njih zbog e-maila
iliti UNIX-a.
pitanja.1282dkalaba,
-> #1247, mmarkovic█ U nekim krajevima grada (Niš) je lako, u drugim gotovo
█ nemoguće. Pretpostavljam da je slicno i u Beogradu.
█
█ Trebalo bi da bude kvalitetnije. Biraju se parice, vrše se
█ merenja, i te parice se spajaju i postaju samo "tvoje".
Slično u Novom Sadu. Kod mene u firmi je 4w leased line. Imali smo
zezanja sa linijom do BG ali kad je neki "faktor" pitao: "šta, još
nije u redu?" za 24 sata je linija bila the best.
I bez MNP, đubre (pre podne) uleti izuzetno retko i to po neki karakter.
pitanja.1283dkalaba,
-> #1223, valex█ Kao baksuz pride, tog trenutka smo vršili backup na CD
█ prethodnog broja "Računara". Naravno, Marfi je udesio da to
█ bude poslednji prazan CD u redakciji :))
Jel' Marfi radi u nabavci ? ;)
Kod mene u firmi bi bio kažnjen. ;)
pitanja.1284supers,
-> #1277, zeljkoj>> Koliko bi ih tek bilo kad bi bio moguć telnet sa Internet-a...
>> (kao što će Pro imati uskoro).
Da, da, evo samo što nisu.
pitanja.1285supers,
-> #1278, mmarkovic>> koliko ti je ovaj spisak pouzdan? Malo su ispreturani...
Da. U stvari, brojevi nodova sa spiska su iz vremena dejanra i
zzivotica. Sad očigledno nije tako, ali bitno je da su telefoni
Sezama ti koji pišu.
pitanja.1286dr.grba,
-> #1283, dkalaba>> Kod mene u firmi bi bio kažnjen. ;)
Kalaba, tvoja firma je jedina u zemlji koja vrši nabavku i po deset
godina unapred. (:
pitanja.1287apostol,
Može li se u chatu kada neko izađe bez kucanja ".exit", tj. kad mu
pukne veza, ubaciti "(peri puca veza)" ili nešto slično, umesto
"napušta razgovor"?
E1 O:-)
pitanja.1288snemcev,
-> #1227, saboteur>> A sta kazes da se preselim na Jupiter pa mozda uspostavim OK vezu sa
>> nekim drugim svetom?? ;)
Ne bi išao sam tamo, imao bi saputnika -- mene. ;)
pitanja.1289saboteur,
-> #1288, snemcev
T?>> Ne bi isao sam tamo,imao bi saputnika -- mene.;)
Vazi, za 10dana, spremi kofere i krecemo. ;)
P.S. Nemoj da zaboravis svoju VR kapu ;)
AcCeSS DeNiED
pitanja.1290miobrado,
Izvodi iz log-a:
I - 24.maj
» who/n
oliver 16:09 Read Dragan Grujić, Pozarevac
guest.1002 16:19 Off Gost, SezamNet
.
.
II - 27.maj
» who/n
.
.
miobrado 16:55 Sezam Milutin Obradović, Vrbas
guest.1031 16:51 Off Gost, SezamNet
-------------------------
Dakle, ko su gosti i zašto su u off-u?
pitanja.1291nenad,
-> #1290, miobrado> guest.1002 16:19 Off Gost, SezamNet
> guest.1031 16:51 Off Gost, SezamNet
> Dakle, ko su gosti i zašto su u off-u?
Gosti su ljudi koji nazovu, a nemaju nalog na sistemu - žele da
ga vide, pročitaju nešto o njemu, kontaktiraju redakciju
Računara... Uostalom, probaj da nazoveš, umesto 'miobrado' kucaj
'guest' i videćeš. :)
pitanja.1292dr.grba,
-> #1288, snemcev>>>> A sta kazes da se preselim na Jupiter pa mozda uspostavim OK vezu sa
>>>> nekim drugim svetom?? ;)
>>
>> Ne bi išao sam tamo, imao bi saputnika -- mene. ;)
Pozdrav Jupiterijancima (:O
pitanja.1293epson,
U cemu je razlika izmedju DEMO i GUEST usera
u tome sto kod DEMO pise SEZAM a kod GUEST pise
OFF u cemu je fora ???
EPSON...
PS:Pohvaljujem nema vise zvonjenja u prazno (danas) ali je stalo
zato zauzeto.
pitanja.1294spantic,
-> #1276, basrak> Ma to je ok. Ugovor je raskinut, ali u zz u onom drugom citatu govori o
> pravu na sukcesiju *imena*. I da je to navodno *zakonski* njihovo. To znači
> ili da postoji takvo sudsko rešenje prilikom spora ili da je u bivšem
> ugovoru stajala eksplicitno klauzula koja govori o ovome.
O tome bi predstavnici Računara i BIGZa trebali da odgovore, ali
koliko mi je poznato ne postoji ni sudsko rešenje (na osnovu čega
bi i bilo doneto) ni stavka u ugovoru. Uostalom, sam ZZ se poziva
na dogovor upravnika sistema.
Po trenutnom ponašanju vlasnika SezamProa reklo bi se da se
grčevito trude da osvoje naziv Sezam.
> Dakle, kao što je i vidljivo iz zz-ove poruke, pro ne cilja na sukcesiju
> sistema Sezam, već samo na njegovo ime.
Što bi se reklo, prava a ne obaveze ;)
pitanja.1297smilicic,
-> #1087, neno Pridruzujem se zahtevima za objavljivanje stampanog uputstva! Nadam se da
ce neko iz Uprave, zaduzen za to, napisati uputstvo pre nego sto mi istekne
pretplata (6 mes.), mada, kako stvari idu...
Srdjan ;)
pitanja.1298mbasta,
Kako da dodijem novo uputstvo posto staro ocigledno nije u
upotrebi?
pitanja.1299baster,
Kad smo kod fajlova, da li bi bio neko ljubazan da mi u par
redova ispiše kako da bez listanja određene konferencije\teme
recimo civilizacija tema 16 jednom naredbom SVE fajlove
od nekog datuma pa do... eventualno vezane uz poruke
pošaljem u pad odnosno ih DL.
Inače mislim da bi (jer se radi o conf>> CIVILIZACIJA.9:galerija)
sve fotografije možda trebalo staviti u neki direktorijum
pa ko hoće neka ih odande lepo DL. To je naravno predlog.
Ujedno i pitanje za sysadministratora:
Da li je (ili će) možda (biti) moguće uz lične podatke, koji
izlaze na komandu user <username>/e, okačiti i sliku u nekom
od formata... kako bi eventualni znatiželjnik mogao sem
opštih podataka da možda DL odnosno pogleda i kako mu
kolega/koleginica :) sa SEZAMA izgleda.
Naravno zloupotreba je isključena, jer ko ne želi,
da ga gledaju odnosno saznaju kako izgleda ;) jednostavno
neće okačiti svoju sliku i gotovo :)
pitanja.1300zeljkoj,
-> #1299, baster> Da li je (ili će) moéda (biti) moguće uz liüne podatke, koji
> izlaze na komandu user <username>/e, okaüiti i sliku u nekom
> od formata... kako bi eventualni znatiéeljnik mogao sem
Na zz-ovom softveru je mogao da se kaüi fajl uz rezime.
Ne znam zaäto sada to nije moguće. Ne verujem da nisu znali da naprave...
pitanja.1301djcorto,
-> #1299, baster> Inace mislim da bi (jer se radi o conf>>
> CIVILIZACIJA.9:galerija) sve fotografije mozda trebalo staviti
> u neki direktorijum pa ko hoce neka ih odande lepo DL. To je
> naravno predlog.
Hvala na interesovanju za izlozbu :)
poruke sa zakacenim fajlovima ces jednostavno izlistati sa read
datum-datum /t. Citanjem svake od njih bice ti ponudjeno da
prikacen fajl preneses u pad, i onda ti je sve u diru.
Slazem se i podrzavam tvoj predlog da se fotke bace i u dir.
Manje ce se vremena oduzeti ljudima koji hoce da pogledaju.
Nagradjene fotografije ce biti objavljene u sledecim Racunarima,
a katalog izlozbe je u pripremi, u vrloogranicenom broju
primeraka. Jedino mesto gde mozete pogledati izlozbu je
civilizacija:galerija.
Pozdrav,
vas galerista
pitanja.1302lena,
Izvinjavam se ako je vec bilo!Malo sam dremkao na casu ;)))
Cini mi se da je bila neka rasprava na temu,koliki je limit za download,
ali mi do kraja nije bilo jasno da li se odnosi na mesec dana,ili...
Danas je 1.6.96 i na mom stanju stoji da sam na "marici",sto ce reci da
se ipak odnosi na ukupnu pretplatu? U mom slucaju to je 16 meseci,pa se
pitam,sta raditi jos godinu dana?
Da li to znaci da ni postu necu moci da skinem?
poz.Lena
pitanja.1303hercog,
Da li ja uvek, svaki put kada se logujem moram da čekam da mi prođe cela
poruka da mi pretplata ističe za par dana i da gledam cenovnik???? Ljudi znate
li vi da to može čoveka da iritira????
Sale
pitanja.1304dr.s,
-> #1297, smilicic* ce neko iz Uprave, zaduzen za to, napisati uputstvo pre nego sto mi
* istekne pretplata (6 mes.), mada, kako stvari idu...
Moja pretplata istice u maju sledece godine, ali pitanje je da li
cu i ja docekati toliko pominjano uputstvo... :)))
pitanja.1305dr.s,
-> #1298, mbasta* Kako da dodijem novo uputstvo posto staro ocigledno nije u
* upotrebi?
Cuti i uzivaj, a pogotovo kad vidis ulogovanog nekog od korisnika
sa username-om: nenad, valex, dzakic udavi ih pitanjima u stilu: 'kako
ovo...?', 'zasto mi nece ono...', 'na koji nacin da...', 'a cemu sluzi...'
Salim se! Imas u direktorijumu SEZAM neka uputstva (doduse malo
zastarela), kao i FAQ i bonton o ponasanju na sistemu. To ce ti pomoci u
pocetku, a za detalje davi malo neke korisnike koje si u medjuvremenu
upoznao (tu spadam i ja :)).
pitanja.1306dr.s,
-> #1299, baster* Da li je (ili ce) mozda (biti) moguce uz licne podatke, koji
* izlaze na komandu user <username>/e, okaciti i sliku u nekom
* od formata... kako bi eventualni znatizeljnik mogao sem
* opstih podataka da mozda DL odnosno pogleda i kako mu
* kolega/koleginica :) sa SEZAMA izgleda.
To moze da se izvede na sledeci nacin...
Napises RESUME svoj i na njega prikacis fajl sa svojom slikom, pa
ko hoce nek DL-uje do mile volje... :)
Jedina mana bi bila ta sto malo ko uopste i pise RESUME (neki ni
ne znaju da on postoji), a neki ga minimiziraju i imaju ga cisto reda radi.
Mada mi je licno interesantan RESUME korisnika RJOVIC-a... :)))
pitanja.1307snemcev,
-> #47, nenad>> U petak 31. maja biće obrisane privatne poruke i poruke u grupama
>> starije od 2 meseca.
Jel' može idući put malo ranije da se ostavi ovakvo obaveštenje?
Razuman rok bi bio bar 7 dana.
pitanja.1308mileusna,
-> #1306, dr.s>> Napises RESUME svoj i na njega prikacis fajl sa svojom slikom, pa
>> ko hoce nek DL-uje do mile volje... :)
Bilo nekad... :) Sada je nemoguće okačiti fajl uz rezime,
mada većina korisnika (oni koji pišu rezimee) željno očekuje
ponovno uvođenje te mogućnosti. :)
P.S. Ne znaju da naprave, nja-nja, nja-nja... ;))
pitanja.1309calex,
-> #1303, hercog<!> Da li ja uvek, svaki put kada se logujem moram da čekam da mi prođe
<!> cela poruka da mi pretplata ističe za par dana i da gledam cenovnik????
<!> Ljudi znate li vi da to može čoveka da iritira????
Možda da se ređe loguješ? Ili da produžiš pretplatu? ;)
pitanja.1310zeljkoj,
-> #1309, calex> Možda da se ređe loguješ? Ili da produžiš pretplatu? ;)
Ja se logujem non-stop, ;) pa mi je poslednjih nekoliko dana pre isticanja
pretpate stalno ispisivao cenovnik.
pitanja.1311dr.grba,
-> #1301, djcorto>> Nagradjene fotografije ce biti objavljene u sledecim Racunarima,
>> a katalog izlozbe je u pripremi, u vrloogranicenom broju
>> primeraka.
K-hm.
(:
pitanja.1312dselic,
Ko će biti prvak Evrope za 1996. godinu?
2.13% a) Bugarska
0.00% b) Danska
21.28% c) Engleska
25.53% d) Italija
23.40% e) Nemačka
2.13% f) Portugalija
4.26% g) Rumunija
4.26% h) Rusija
2.13% i) Škotska
2.13% j) Španija
System error
-----------------------------
Bio bih veoma zahvalan kad bi neko iz uprave objasnio šta znači
i zašto se pojavljuje poruka system error. Ovo je već n-ti put
da dobijam ovu poruku (naravno, pod drugim okolnostima).
pitanja.1313dzakic,
-> #1312, dselic> System error
Poruka System error označava nepredviđenu grešku u radu programa.
Uzrok može biti bag u programu, nedostupnost datoteke u tom trenutku i
druge moguće i nemoguće situacije kada se komanda ne može izvršiti do
kraja. U takvoj situaciji program prekida izvršavanje tekuće komande i
vraća prompt. Pretpostavlja se da će ponovno pokretanje komande u toj
seansi izazvati istu grešku, te je stoga najbolje da meni ostavite
poruku sa vremenom kada se to desilo. Ovakve situacije se pišu u
sitemski log i greška se lako pronalazi.
U tvom sluačaju u pitanju je bila grška prolaznog tipa :) Nadamo se
da će ovakvih situacija ubuduće biti sve manje.
Pozdrav, Zak
pitanja.1314dr.grba,
-> #1312, dselic>> Ko će biti prvak Evrope za 1996. godinu?
Kakav prvak Evrope? U programiranju? Pikadou? Kuvanju riblje čorbe?
Rukometu? Urlikanju? Filozofiranju?...
pitanja.1315orlic,
-> #1312, dselic> 4.26% g) Rumunija
> 4.26% h) Rusija
> 2.13% i) Skotska
> 2.13% j) Spanija
> System error
>
> -----------------------------
>
> Bio bih veoma zahvalan kad bi neko iz uprave objasnio sta znaci
> i zasto se pojavljuje poruka system error. Ovo je vec n-ti put
> da dobijam ovu poruku (naravno, pod drugim okolnostima).
ja je dobijem pri pokusaju slanja poste na yuint...
pitanja.1316byte,
-> #1314, dr.grba(:)Kakav prvak Evrope? U programiranju? Pikadou? Kuvanju riblje corbe?
(:)Rukometu? Urlikanju? Filozofiranju?...
fudbal
Pozdrav,
No CaRRieR
pitanja.1317orlic,
-> #1312, dselic> 4.26% g) Rumunija
> 4.26% h) Rusija
> 2.13% i) Skotska
> 2.13% j) Spanija
> System error
>
> -----------------------------
>
> Bio bih veoma zahvalan kad bi neko iz uprave objasnio sta znaci
> i zasto se pojavljuje poruka system error. Ovo je vec n-ti put
> da dobijam ovu poruku (naravno, pod drugim okolnostima).
ja je dobijem pri pokusaju slanja poste na yuint...
pitanja.1318kojot,
Kako da fajl iz Sezam Drive-a za Windows posaljem na Sezam,
nigde u standardnom rezimu nisam nasao tu opciju.
Kako se prelazi u komandni rezim?
Vuk
pitanja.1319dzakic,
-> #1318, kojotExec iz sora ili sezam drive-a se mora poslati iz komandnog režima.
Dakle, '..' na meni promptu (bez apostrofa :) i onda komanda exec.
pitanja.1320supers,
-> #1318, kojot>> Kako da fajl iz Sezam Drive-a za Windows posaljem na Sezam,
Fajl sa svojim porukama i replikama?
U komandni mod prelaziš unošenjem dve tačke ..
Otkucaš exec.
Na kontrolno pitanje odgovoriš sa Da.
Startuješ Zmodem upload exec fajla.
pitanja.1321zbajco,
Da li možete da me poštedite glupih privatnih poruka (broj 17935)
od preko 46000 bajtova - dobijena od uustyxŽherkules?
por17935.zippitanja.1323mpedja,
-> #1318, kojotpitanja.1325pavlovicz,
Pitanje moderatoru Malih Oglasa (mozda sam trebao tamo ?)
Zbog cega mi je obrisana poruka kojom sam izvesnom peccaa-i skrenuo
paznju da nam vise ne puni padove sa svakodnevnim porukama o kupovini
mini linije, stuba sa digitalnim tunerom .....
Covek salje minimum po 3 poruke dnevno, a tog dana kada sam mu
replicirao posalo je tacno 5 istih poruka jednu za drugom.
Nista , ama bas nista uvredljivo mu nisam rekao, do , da ako hoce da
kupi mini liniju, posle par meseci trazenja(ocigledno neuspesnog) ovde
Proba da nadje uredjaj u malim oglasima.
P.S.
Neko je pricao da ovde vlada veca demokratija nego na Pro-u ;>
pitanja.1326dizel,
-> #1319, dzakic
Ljudi, dogadja mi se da kada napisem :
ma re >
gr re >
co re >
pad
arc
dow
...
sve izgleda ok, a onda je napisem
pkunzip .... i ladno se dogodi da se
u jednom zipovanom fajlu ima drugi zipovani fajl,
pa tek iz tog drugog dobijem textpad...
U cemu je problem?
pitanja.1327kaplan,
Pukla mi je veza prilikom prenosa PAD-a
Sezam mi nije povratio pad...
Da li postoji neka komanda za povratak ili bi to trebalo automatski da radi
sistem?
NPR: UNDELETE PAD date.....
:)
pitanja.1328dzakic,
-> #1326, dizel>> pkunzip .... i ladno se dogodi da se u jednom zipovanom fajlu ima
>> drugi zipovani fajl,
Prvo arhiviranje sistem je uradio komandom ARC, a drugo je komanda
PAD DOWN bez parametara - ona isto arhivira pad pre prenosa.
PAD DOWN *.* - NE arhivira datoteke, već pokreće prenos za svaki
fajl pojedinačno. Može se dodati /y da ne pita
Spremni Da/Ne, i /d da obriše datoteku po uspešnom
prenosu.
PAD DOWN /b - NE arhivira datoteke, pokreće jedan Batch prenos za
sve datoteke odjednom. Isto važe svičevi /y i /d.
pitanja.1329marco,
-> #1326, dizel
> pad
> arc
> dow
U pad rezimu, kada napises dow - sve u padu se automatski
arhivira, tako da ovo arc nije potrebno i zbog toga imas dve
zip arhive.
pitanja.1330ruma,
Da li je neko razmisljao da se paketni prenos poste uradi sa QWK
sistemom? Ja sam novi na Sezamu, pa se izvinjavam ako je neko to
vec postavio kao pitanje. Puno je bolje i preglednije primanje,
citanje, a pogotovo slanje poste.
pitanja.1331dizel,
-> #1325, pavlovicz> skrenuo paznju da nam vise ne puni padove sa svakodnevnim
> porukama o kupovini mini linije, stuba sa digitalnim tunerom
Daj resign na conf. mali oglasi, ili mu daj ignore...
Mali.oglasi su konf. za oglase, a ne za kritike. Ako
imas nesto licno da mu kazes, posalji mu na mail.
pitanja.1332smilicic,
Da li neko moze da mi odgovori kako da registrujem SOR?
ZZivoticje nestao sa SezamNet-a, pa me zanima da li postoji neki
njegov "naslednik" koji je zaduzen da ovo resi. Iritira me ona
poruka po izlasku iz SOR-a: Why don't you register? It's free!
Ako neko moze, neka posalje registracioni broj ili nesto slicno
jer kako je sam Zivotic napisao u dokumentaciji uz program, ova
registracija se vrsi samo radi evidencije o broju korisnika,
tako da se ovim ne krse autorska prava?
Srdjan ;)
pitanja.1333mmtosic,
-> #48, nenad>> Otvorena je konferencija CHAT, namenjena (uglavnom) neobaveznim
>> razgovorima kojima nije mesto u drugim tematskim konferencijama.
>>
>> Uz ovu poruku je prikačena i update-ovana datoteka SOR.CFG koja sadrži
>> spisak aktivnih konferencija SezamNet-a i koja je neophodna korisnicima
>> SOR-a da bi program pri učitavanju mogao da importuje u bazu sve poruke
>> iz konferencija. Vašu verziju iz sor\data direktorijuma možete zameniti
>> ovom.
Pošto ja slušam službena lica, poslušah te, pa obrisah svoj sor.cfg i
ubacih tvoj. I - prijavi mi sor.exe da u *.cfg fajlu nema CHAT
konferencije. ;) Tako ti je mala moja. Ipak, treba po onoj iz moga
sela - u se i u svoje kljuse. :) A ima i ona o Danajskim darovima. Ali,
nije valjda dotle došlo. :)
pitanja.1334djcorto,
-> #1332, smilicic> Da li neko moze da mi odgovori kako da registrujem SOR?
Obrati se zz-u na zzivotic@sezampro.com i obavesti o ishodu.
pitanja.1335rkramer,
Pa dobro, bre, ljudi, kada cete da poradite malo na
stabilnosti sistema. Editor stvarno jeste fenomenalan, genijalno je i
sto editovani fajl moze da se snimi u PAD, ali sta mi to vredi kada
ja na prosecno 8 minuta dobijam brljotine umesto teksta. Onda sledi
iskljucivanje modema, posto je jadnicak toliko zbunjen da ni alt-h ne
moze da proguta (fala bogu da je eksterni). Samo danas mi se to
desilo 3 ili 4 puta :(
Evo parceta backscrolla, tek da docaram atmosferu (black&white,
sorry, nema kolora):
C:\> U nekim boljim vremenima sam sugerisao svojoj firmi da kupi
C:\> original
C:\> Clipper 5.0 i Nov[ll 2.15c. U isto boleme smo nas nekoliko
C:\> drugara irmili
C:\> koliugu kopiju inalipCla da prevedemo uputstvo ( knjiga
C:\> "iju Cer 5 BIBLIJA" ) .
C:\> ( moderatore, prodato je 97% tiraza, nije reklama...)
C:\>
C:\> Nantucketbole n, niudostojio odgovora na vise uptamo ucene
C:\> fax-ov[,
C:\> ni pozitivno ni negativno. Cpuanje sdemshvatili
C:\> kaioobravanje ;..)
C:\> Upprode 5.01 je stigao, ali ponuda za 5.2 ne! Tada dodose i
C:\> sankcije...
C:\>
C:\> 5.0vei Nrem kasnije digao na 3.11, ali sam instalaciju pre
C:\> upstio jednoj
C:\> vojormi. Nisam hteo da ja prljam ruke je ; Posle su
C:\> mviserosli ovakvi
C:\> osecaji. ;>
C:\>
C:\> Dakle, kada . Umena budu bolja, koristicedemi mi okup oran
C:\> softver.) eka uppustva budu skromnija, uc primerenije.
C:\> Jenostativ, n) e daju
C:\> po upste na SW za Y5c neka koriscenje kop, nistvae
C:\> zabranjeno van za Y. Dalje (Da/Ne/Bez pauze/Sledeca)?
C:\>
C:\> Poprodke o piratovanju imate na InterntucCD-u PCPRESS-a,
C:\> www Microsoftnija
C:\> podaci BSA. Npr, u ci BD i Svajcerskoj je 357%ke oovano, u
C:\> Sloveniji 98%,
C:\> za nas nema nija
C:\> ataka.15 Kini je isto 9i 9, ali to Amer nasance izgleda malo
C:\> na v uzstvauje nego o, uveomn ;)
C:\> ----------------------------------------------- 8.116 ---
C:\> Oo odi: 118, 122, 123, 138, 157
C:\>
C:\> ===============================
C:\> 8.117 KOMUNIKACIJE.9:hackers
C:\> bceklic, 07.06.96. 21:08, 86MUNchr
C:\> Odgovor na 8.102, babba sam, 07.06.96.96.9::0
C:\> ---------------------------------------------------------
C:\> > Ja sam na s0;36m,an nacin ostao bez naloga na Osmehu, kadare
C:\> > otkroji da passwd e fjNomoze da se skine bez o Akvih problem
C:\> na s0ckal i druts, mogu da se skinu sa bgarao kogoji Bdaca.
C:\> Da stos je k veci, u kinpu m Ki i Oako ne na UBBGo k koa. D
C:\> To veci,
C:\> jedabez od accoua Iehuosmehu nije bssshadow-abezje
C:\> pretpostavljamhadlo u sklabud saremim sistemom koji je boji
C:\> pravi PD
C:\> ====================tem za ljude dobre volje. Ovo narativ)
C:\> e e jos vecu tezinuremom
C:\> o bu brisanja podatakdrosto se nicim ne e ske opravprodi.
C:\>
C:\> an ;36mDa/Ne/Bez pa;36mez 1;36mSledecaledecm
C:\> Sto se krekovanja% ce, sigurno i P da je administrator i
C:\> stvaeije znao za ma nvu mogmo unost. NBdadminvec
C:\> spomenpuofslem da jruvec ti osmiaxovemo lozinez o...
C:\> Hitmacoue ske dClaU nje rezula upstod Cri,ker
C:\> i drkSSka.i N Cesis CIJQuickgiryptCIJ XiTSSiTaim C i
htojecih crrya za Dos/Unix.
C:\>
C:\> poBla
C---------------------------------------------- 8.1N-> Ori
Got the point? Ako se NET u skorije vreme ne stabilizuje, tesko da cu
produziti pretplatu na njega. A, verujte mi, meni ce zbog toga biti
vise zao nego vama.
POzdrav, Robert Kramer
pitanja.1336smilicic,
-> #1334, djcorto>> Da li neko moze da mi odgovori kako da registrujem SOR?
>
> Obrati se zz-u na zzivotic@sezampro.com i obavesti o ishodu.
Ma to sam vec probao, na: zzivotic@sezampro.co.yu ali ni glasa od
coveka vec ko zna koliko dana. So, jel' moze neko da posalje svoju
registraciju, makar i na mail?
Srdjan ;)
pitanja.1337sall,
Nadleznima :
predlog je da se u top20 ubaci i spisak po visini telefonskog
racuna
odnosno koliko ko placa telefon !
to bi bio zanimljiv komercijalni potez !
pitanja.1338pavlovicz,
-> #1335, rkramer> Got the point? Ako se NET u skorije vreme ne stabilizuje, tesko da cu
> produziti pretplatu na njega. A, verujte mi, meni ce zbog toga biti
> vise zao nego vama.
Ako ce da te utesi, slicna je stvar i na Pro-u.
Za divno cudo, istovremeno je, kod mene-centrala Klonjarnik, pocelo isto
s*anje da se desava na oba Sezama.
Sto se tice pretplate, stvarno ne znam na kom sistemu cu je produziti ?
P.S.
A treba i vremena da se procita 100-ak poruka ovde - a isto toliko i tamo.
pitanja.1339marwin,
Molim za informaciju oko upotrebe internet e-maila preko SezamNeta:
* Kad ja šaljem poruku u mail kucam adresu: XXXXX@WWWW.COM (za U.S.).
* Kad neko šalje meni poruku (iz U.S.) moja adresa je:USERNAME@SEZAM.CO.YU.
Da li je ovo tačno?
Ako nije molim objasnite postupak.
pitanja.1340rkramer,
-> #1338, pavloviczC:\> > Got the point? Ako se NET u skorije vreme ne stabilizuje, te
C:\> > produziti pretplatu na njega. A, verujte mi, meni ce zbog to
C:\> > vise zao nego vama.
C:\>
C:\> Ako ce da te utesi, slicna je stvar i na Pro-u.
C:\> Za divno cudo, istovremeno je, kod mene-centrala Klonjarnik,
C:\> pocelo isto
C:\> s*anje da se desava na oba Sezama.
C:\> Sto se tice pretplate, stvarno ne znam na kom sistemu cu je
C:\> produziti ?
Znam. Evo, danas sam bio dva puta na Pro-u. Prvi put 4 min. i
40 sec., a drugi put (petnaestak minuta kasnije) 4 minuta i 20
sekundi. Efektivno (ako se izuzmu pauze zbog naleta djubreta i sl. ja
nisam bio duze od 3 min-uta na sistemu. Inace, oba puta mi je pukla
veza (prvo nalet sumova, pa onda NO CARRIER lampica na modemu).
Znam da je situacija nemoguca i na Pro-u, i zato sam i rekao da
ce meni biti vise zao da prestanem da zovem Net nego upravi. Licno
imam vece simpatije prema Net-u, imam MNOGO bolju vezu, a sistem ima
vise linija (bez multipleksiranih). Medjutim na kraju sam zivaca zbog
ove 'prelazne situacije' koja na oba sistema traje duze od 6 meseci.
Konferencije su propale na oba sistema (jedino jos oglasi
koliko-toliko zive). Pc.hard na Net-u je zarastao u korov, posto
skoro niko i ne prolazi tuda, a na Pro-u bulazne takve gluposti, da
se coveku povraca posle 100 takvih poruka 'nasih najboljih
strucnjaka'. E-mail izvan sistema izgleda ne radi kako treba ni na
jednom sistemu. Evo, danas u 01:13 sam dobio na Pro-u poruku od
prijatelja sa Net-a, koji je doticnu poslao u petak!. Tri dana ljudi!
Ne znam cija je krivica, ali to je _nedopustivo_ !
Iskreno da kazem vise sam kivan na Pro nego na Net. Net je bar
uicinio nesto na unapredjivanju softvera, na povecanju brzine modema
i sl., a nista u prazno nije obecavano (uglavnom nista ;). Medjutim
vecina se sigurno seca letaka koje su dobijali uz uplatnicu sa
poputom za SezamPro. Od toga nije ispunjeno ni najelementarnije -
veza sa BeoInternetom i siguran internet E-mail (opet navodim primer
poruke koja od net-a do pro-a putuje tri dana). Da, i ja sam jedan od
onih koji su se upecali na prazna obecanja i popust od 70% (u stvari
vise na ovo poslednje:) i plati pretplatu na 2 godine, zbog cega,
verujte duboko zalim. Moj rezon (za koji se kasnije ispostavilo da je
bio pogresan) je bio - ako za istu cenu pretplate kao na Net-u
dobijam pretplatu na Pro-u, zasto da ne uzmem, pa nece valjda biti
losiji nego sto je bio do sada. Na zalost gospodo, losiji je.
No dosta je kukanja na prosutim. Eto, za kraj samo da zacinim,
mislim da je stvarno tuzno da u nasoj zemlji sve sto je dobro ne moze
da preraste u nesto sto je BOLJE, vec ili nestaje ili gubi na
kvalitetu.
Pozdrav, Robert Kramer
pitanja.1341nenad,
-> #1303, hercog> Da li ja uvek, svaki put kada se logujem moram da čekam da mi prođe cela
> poruka da mi pretplata ističe za par dana i da gledam cenovnik????
Kompletan cenovnik se informacijama o žiro-računu i načinu na
koji upatu treba izvršiti se ispisuje samo poslednjih nekoliko
dana aktivne pretplate. Pre toga ide samo informacija u jednom
redu o tome kada ističe pretplata.
pitanja.1342nenad,
-> #1307, snemcev> Jel' može idući put malo ranije da se ostavi ovakvo obaveštenje?
> Razuman rok bi bio bar 7 dana.
Trudićemo se da tako bude ubuduće.
pitanja.1343nenad,
-> #1328, dzakic> PAD DOWN *.* - NE arhivira datoteke, već pokreće prenos za svaki
> fajl pojedinačno. Može se dodati /y da ne pita
> Spremni Da/Ne, i /d da obriše datoteku po uspešnom
> prenosu.
> PAD DOWN /b - NE arhivira datoteke, pokreće jedan Batch prenos za
> sve datoteke odjednom. Isto važe svičevi /y i /d.
Takođe, pad down <ime.fajla> ne arhivira zadati fajl.
pitanja.1344nenad,
-> #1325, pavlovicz> Zbog cega mi je obrisana poruka kojom sam izvesnom peccaa-i skrenuo
> paznju da nam vise ne puni padove sa svakodnevnim porukama o kupovini
> mini linije, stuba sa digitalnim tunerom .....
Zato što ni njoj nije tamo mesto. Moderaror konferencije pokušava
da u direktnom kontaktu sa oglašavačima utiče na to da se takve
stvari ne dešavaju, iako se mora priznati da su pojedini "dileri"
malo izgubili meru i svakodnevno šalju iste oglase. Ako se u
narednih nekoliko dana situacija ne poboljša moraće se pooštriti
kriterijum za brisanje poruka u konferenciji mali.oglasi.
pitanja.1345byte,
-> #1339, marwin(:)* Kad ja saljem poruku u mail kucam adresu: XXXXX@WWWW.COM (za
U.S.).
(:)* Kad neko salje meni poruku (iz U.S.) moja adresa
je:USERNAME@SEZAM.CO.YU.
(:)Da li je ovo tacno?
(:)Ako nije molim objasnite postupak.
Da, tachno je
pozdrav,
No CaRRieR
pitanja.1346nesh,
-> #1345, byte: (:)* Kad ja saljem poruku u mail kucam adresu: XXXXX@WWWW.COM (za
: U.S.).
: (:)* Kad neko salje meni poruku (iz U.S.) moja adresa
: je:USERNAME@SEZAM.CO.YU.
: (:)Da li je ovo tacno?
: (:)Ako nije molim objasnite postupak.
:
: Da, tachno je
Da, a dali ima nekog limita?
Baš bi se zakačio na par mailing lista, da ne pominjem FTP by mail.
pitanja.1347mmtosic,
-> #1338, pavlovicz>> Za divno cudo, istovremeno je, kod mene-centrala Klonjarnik, pocelo
>> isto s*anje da se desava na oba Sezama.
Izgleda da zbog puštanja nove tranzitne centrale stalno nešto
prevezuju i premeštaju, tako da retko gde nije drugačije nego ranije.
Verovatno da ovo nije povoljan trenutak za izvlačenje zaključaka,
tj. za donošenje dalekosežnih odluka. :)
pitanja.1348byte,
-> #1346, nesh(:) Da, a dali ima nekog limita?
(:)
(:) Bas bi se zakacio na par mailing lista, da ne pominjem FTP by
mail.
Pa zakachio sam se na par mailing lista i uradio par ftp-ova by mail
i nisam naishao na probleme :)
Pozdrav,
No CaRRieR
pitanja.1349oper,
Čini mi se da je baud rate (bar na nodu 14) podešen na
19200? Ima li mogućnosti da se to podigne na 38400, ili je
problem u sporim računarima?
pitanja.1350spantic,
-> #1339, marwin> * Kad ja šaljem poruku u mail kucam adresu: XXXXXŽWWWW.COM (za U.S.).
> * Kad neko šalje meni poruku (iz U.S.) moja adresa je:USERNAMEŽSEZAM.CO.YU.
Upravo tako.
pitanja.1351ntadic,
-> #49, nenadMeni je sasvim u redu, samo imam utisak da je kretanje kroz sistem
malo usporeno, i to ne zbog PTT-a. Mozda i gresim.
pitanja.1352hercog,
-> #1339, marwin>* Kad ja šaljem poruku u mail kucam adresu: XXXXX@WWWW.COM (za U.S.).
>* Kad neko šalje meni poruku (iz U.S.) moja adresa je:USERNAME@SEZAM.CO.YU.
U potpunosti tačno...
Sale
pitanja.1353pavlovicz,
-> #1347, mmtosic> Verovatno da ovo nije povoljan trenutak za izvlačenje zaključaka,
> tj. za donošenje dalekosežnih odluka. :)
Pa ajd da sacekamo probni period i za PTT :)
pitanja.1354pavlovicz,
-> #1340, rkramer> vise linija (bez multipleksiranih). Medjutim na kraju sam zivaca zbog
> ove 'prelazne situacije' koja na oba sistema traje duze od 6 meseci.
Nisi jedini .
> vecina se sigurno seca letaka koje su dobijali uz uplatnicu sa
> poputom za SezamPro. Od toga nije ispunjeno ni najelementarnije -
Ne pominji mi samo ona cirkularna pisma gde su obecavana brda i doline.
> losiji nego sto je bio do sada. Na zalost gospodo, losiji je.
Diskutabilno. U stvari najveci je problem sto ne postoji refernca sa kojom bi
uporedjivao Pro. Cini mi se da se vodi mrtva trka izmedju Pro-a i Net-a
Mada, obzirom na cenu koju su " udarili " na Pro-u slazem se da bi trebao
da "malo" bolje f-onise.
> mislim da je stvarno tuzno da u nasoj zemlji sve sto je dobro ne moze
> da preraste u nesto sto je BOLJE, vec ili nestaje ili gubi na
> kvalitetu.
Potpisujem.
Kako vreme prolazi, uopste mi nije jasno zasto je doslo do "velikog praska"
Pozdrav, Pavlovic.