SEZAMNET

15 Jan 1996 - 23 Dec 1996

Topics

  1. obavestenja (84)
  2. pitanja (3810)
  3. problemi (2431)
  4. predlozi (850)
  5. konferencije (28)
  6. fajlovi (242)
  7. olr (734)
  8. vote (24)
  9. kritika (799)
  10. razno (963)
  11. unknown (35)

Messages - pitanja

pitanja.1355 kostja,
Cao! Vidim da je bilo neke promene (kozmeticke) u menu rezimu... Jel` to znaci da cemo uskoro videti upustvo, olr & slicno? Mislim, i ako nece uskoro... kako stoje stvari sa time. Poz:)
pitanja.1356 seki,
Da li na ovom sistemu jos uvek postoji komanda form za menjanje licnih podataka usera. Ako ne postoji, zasto ne postoji :)) Ognjen
pitanja.1357 nenad, -> #1346, nesh
> Da, a dali ima nekog limita? > > Baš bi se zakačio na par mailing lista, da ne pominjem FTP by mail. Limit postoji, a mailing liste i FTP by mail se, da kažemo, ne ohrabruju. Trudićemo se da niko ne bude sečen zbog jednog pokušaja, ali dok ne pojačamo kanal za razmenu važnije nam je da idu prave privatne poruke od ftp-a i mailing lista. Do sada nikome nije uskraćena mogućnost korišćenja Internet pošte (koja je besplatna), nadamo se da će tako biti i ubuduće.
pitanja.1358 mmtosic, -> #1354, pavlovicz
>> Kako vreme prolazi, uopste mi nije jasno zasto je doslo do "velikog >> praska" A šta misliš da li je razlaz imao neke veze sa parama? :) Npr. jedni su bili blizu kase, a drugi malo podalje. A kako gledaš na činjenicu da su oni sa Sezampro-a od zaštitnika `zapadne demokratije' za prošlu godinu (kad su delovali kao Pro-ba) dobili na poklon samo nešto oko 65000 DEM? Zbog toga što su omogućili i što će omogućiti širenje `zapadnog učenja' i tako pomoći ... e, je*iga, ne znam baš kome, da li ovdašnjem narodu ili protagonistima `onakve demokratije'. :> Stariji kažu da sve ključne i krupne odluke koje oni donose imaju neku vezu sa parama. :) Osim onih koje imaju vezu sa nekretninama, naravno. ;)
pitanja.1359 galimpic, -> #1358, mmtosic
> 65000 DEM? Zbog toga što su omogućili i što će omogućiti širenje > `zapadnog učenja' i tako pomoći ... e, je*iga, ne znam baš kome, da > li ovdašnjem narodu ili protagonistima `onakve demokratije'. :> Ismevaš nekoga što je preduzeo određeni korak iz finansijskih pobuda, pokušavajući da nam dokažeš kako je novac vredan prezira. Istovremeno si pun bolesne zavisti što ga u demokratskim državama imaju čak i za poklanjanje, a ti ga nemaš. Dok god u ovoj zemlji u većini budu takvi licemeri kao ti, ja se ne vraćam. Adios, Srbijo! (uskoro)
pitanja.1360 rkramer,
Cime se objasnjava putovanje poruke sa SezamNet-a na SezamPro od citava TRI dana. i to sledecim redom SezamNet->FON skoro tri dana i FON -> SezamPro nekoliko minuta ?
pitanja.1361 dbambi,
Obavešten sam da je došlo da razilaženja između uprave SezamNet-a i Čedomila Višnjića (fancy) koji je do sada obavljao dužnost moderatora konferencije Forum, tako da on više ne radi taj posao. Zanima me ko će biti novi moderator ? Bambi
pitanja.1362 superhik, -> #1358, mmtosic
=:> godinu (kad su delovali kao Pro-ba) dobili na poklon samo =:> nešto oko 65000 DEM? Zbog toga što su omogućili i što će =:> omogućiti širenje Čekaj a da li bi se neki tvonj seljak protivio kada bi mu 'neko' tutnuo keke u džep ? ' Hajde Marta, nismo deca...'
pitanja.1363 mmtosic, -> #1359, galimpic
>> > 65000 DEM? Zbog toga što su omogućili i što će omogućiti širenje >> > `zapadnog učenja' i tako pomoći ... e, je*iga, ne znam baš kome, da >> > li ovdašnjem narodu ili protagonistima `onakve demokratije'. :> >> >> Ismevaš nekoga što je preduzeo određeni korak iz finansijskih >> pobuda, ... Hmmmmmm, da! Mada je tačna ocena - prezirem. Ali, tu si; ako ne na cilju, onda blizu cilja, pa procenu prihvatam kao tačnu. Nisam neko zakeralo, pa da za sitnicu posežem za diskvalifikacijama. A u vezi ``određenog koraka iz finansijskih pobuda'' molim za repliku. No, pravo na nju ću iskoristiti nakon što odgovorim na ostale tvoje ocene, dakle, u sledećoj poruci. Tačnije, tamo ću ostaviti samo dokument, koji je, doduše, napisao jedan Grk, ali Bože moj, imam i ja, valjda, pravo da se pozivam na gospodu iz Evropske Ekonomske Zajednice. I još samo jedna sitnica - priča se da ``određeni korak iz finansijskih pobuda'' koji se ogleda u fizičkoj likvidaciji `protivnika' ovde sada iznosi oko 1.000 DEM. ;) Za druge vrste ``određenih koraka iz finansijskih pobuda'' i cene su drugačije. Tržište je blizu stabilizacije, mada će cene i dalje padati. Saglasno porastu bede. >> ... pokušavajući da nam dokažeš kako je novac vredan prezira. Neeeeee! Ovaj tvoj zaključak nema nikakvu podlogu u onome što sam napisao. Čak-štaviše :) - naprotiv! Smem li da te podsetim, šta je zaključak moje poruke? (Osim, naravno, onog da su se oni koji su napravili SezamPro odvojili zbog toga što im je kasa sa prihodima Sezama bila daleko, i što su hteli da uzmu pare od `darodavaca'. Nadam se da si to razabr'o. Ako nisi, sa' ćeš :)) Dakle, ja napisah: ``Stariji kažu da sve ključne i krupne odluke koje oni donose imaju neku vezu sa parama. :) Osim onih koje imaju vezu sa nekretninama, naravno. ;)'' E vidiš, pošto sam ja stariji, (to sam mnogo puta rekao, pa da ne ponavljam, da ne bi ispalo da se vadim zbog patosiranja koje trpim od mlađarije :)) proizilazi, da i ja tako mislim. Ne bi trebalo da te u razgovoru sa drugima goni želja da neistomišljenika zgromiš što pre, pa da u žaru `borbe', ne mareći za činjenično stanje, `pronalaziš' argumente tamo gde ih nema. Langzam, aber ziher (=langsam, aber sicher) - vole da kažu u mom selu. (Cene Švabe, naravno. Kako i ne bi, kad nas toliko puta sje*aše na nulu, što kažu Ripanjci.) Razlika između nas dvojice, naravno, postoji. Ona je jako velika. U mom selu za takvu razliku kažu - razlikuju se k'o Bog i šeširdžija (što je, izgleda, varijacija na razliku između neba i zemlje). A u čemu se sastoji ta razlika? E pa u tome što ja mislim da nije sve za prodaju i da se novcem ne može sve kupiti. Među tim `stvarima' koje se ne bi smele novcem ugroziti, ima mnogo `stvari' koje ja ovde neću navoditi, da bih kako-tako sveo odgovor na neku prihvatljivu (?) veličinu. Najzad, čini mi se da u vezi sa tvojim pojmom - ``novac vredan prezira'', nešto nije u redu. Čini mi se da se ne mogu prezirati stvari, jer su one takve kakve su, i ne mogu biti drugačije, jer bi tako bile neke druge stvari. Mogu se prezirati oni koji mogu biti drugačiji a nisu, ili pak iako to mogu neće da se promene. :) >> Istovremeno si pun bolesne zavisti što ga u demokratskim državama >> imaju čak i za poklanjanje, a ti ga nemaš. Opet te nosi želja. ;) Zar i sama zavist nije dovoljno bolesna, nego ti treba da upotrebiš konstrukciju - `bolesna zavist'? Pa jel' postoji `zdrava zavist'? ;) Kad to tako kažeš, svako odmah vidi da si uzrujan, i onda automatski zauzme rezervisan stav prema tvojoj tvrdnji, pošto iz iskustva zna da su uzrujani ljudi skloni greškama. Šta sad pa očekuješ da ti kažem - nisam zavidan, jel'? A ti da mi uzvratiš - e jesi! Nešto treba i za pijac ostaviti. Bre. :) Nije sve za javne konferencije. A jel' mogu da te podsetim na šta sam ja to odgovorio u svojoj poruci, koja ti je donela toliko mnogo nevolja? Ako mogu, evo: pavlovicz: .... ``Kako vreme prolazi, uopste mi nije jasno zasto je doslo do "velikog praska"'' Zar iznošenje moga gledanja na razloge za dešavanje "velikog praska" može imati bilo kakve veze sa mojom `bolesnom zavišću'? Da nisi nešto pomešao? Normalno bi bilo očekivati da u vezi sa `uspešnim finansijskim potezom' onih iz SezamPro-a mogu biti zavidni samo oni od kojih su se oni iz SezamPro-a odvojili, tj. oni iz SezamNet-a. Da ne misliš, nekim slučajem, da i ja, kao ti, radim u SezamNet-u (gde si moderator konferencije Programiranje), odnosno u ``Računarima'' (gde si stručni urednik)? Ako misliš da je trebalo da učinite ``određeni korak iz finansijskih pobuda'', zašto to pitanje nisi pokrenuo pred valex-om, pošto bi ti on možda mogao pomoći da ga rešiš? Mada, da je on mislio da osnivači SezamPro-a misle i rade dobro, verovatno da do razlaza ne bi ni došlo. A ako si ti na strani onih iz SezamPro-a, pa te oni nisu hteli, ili što su ostali iz SezamNet-a na strani valex-a, ili ko zna šta već, kakve veze ja imam sa tim? Ej, čoveče, uzmi se u se! Preusmerenje agresije je nezgodna boljka. Treba je ozbiljno shvatiti, i staviti ljutu travu na ljutu ranu. Na vreme. Kažeš da ga neke ``države imaju čak i za poklanjanje''. Misliš? ;) Da ima darodavaca raznih vrsta to mi je poznato, ali da ima država koje imaju u svojim budžetima stavku - pare za poklanjanje, to nisam znao. Kad pročitaš (pažljivije nego što si dosad čitao) ovu narednu poruku u kojoj je narečeni dokument, možda ti se `posreći' da ti se oči otvore. U suprotnom, ja ti ne mogu pomoći. Ili, utuvi u glavu - države vode računa o svojim interesima, ponavljajući to po desetak puta dnrvno u narednih nekoliko dana. To i ništa više. Otkuda ti znaš da ja nemam para? Ili opet po dobro poznatoj - što je babi milo, to joj se i snilo, konstatuješ da ti radi zatvaranja algoritma treba to i to, pa tras, napraviš pointer, i ćao đaci! Sve radi. :) >> Dok god u ovoj zemlji u većini budu takvi licemeri kao ti, ja se >> ne vraćam. Kao i u prethodnoj rečenici - mnogo pogrešnih tvrdnji. U svakoj sledećoj rečenici, tučeš rekord koji postaviš u prethodnoj. ;) U mom selu se umesto reči licemer kaže pretvaralo. :) Time se jasnije naznačuje da se radi o nekom ko se pretvara da je takav i takav, a, jel' da, nije, nego je onakav i onakav. Greška. Nešto mi se čini, a i rekao bih - mi se, bre, ne poznajemo. A nešto mi se čini da ja nisam nigde ništa pričao o tome da sam ja neki dasa ili neki čovek bez mana na koga se treba ugledati. :) A ti, eto, znaš da ja nisam takav, pa me, eto, razgolićuješ i raskrinkavaš i prokazuješ za pretvaralo. Pre bi se reklo suprotno. Ne da nisam pretvaralo, nego je za tebe problem u tome što sam sasvim određen. Verovatno je da smo jako različitih shvatanja i pogleda na svet. Ali, Bože moj, pošto si i ti, izgleda, ljubitelj (doduše, `zapadne') demokratije (inače, odavde ne bi bežao :>), to saznanje ne bi trebalo da ti dâ pravo da ružiš neistomišljenika. Zar ti nije palo na pamet da mi pružiš šansu da se popravim? :> Možda razlike nisu tako drastične, da moraš da dižeš ruke od Srbije? Pa vidiš li ti da to još nisu uradili ni ovi sa Zapada? A šta misliš, da li bi ti jedan _ignore mmtosic_ pomogao? Probaj, nije teško. A možda i pomogne. A iako i ne pomogne, nije skupo. :) Šta ti znači ovo - ``ja se ne vraćam''? Da bi se odnekle vratio, zar ne bi trebalo prvo da odeš? :>> Kako si to konstatovao da su ``u ovoj zemlji u većini licemeri kao ja''? Šta su to ustvari ti ljudi iz većine o kojoj pričaš, i u šta su se kamuflirali? Ima li ih tu oko tebe gde ti radiš? Ili ih tu nema, ali je pritisak okoline takav da vi ne možete da napravite drugačiju mikroklimu? Kakvi su tvoji roditelji? Kakva ti je rodbina? Kakvi su ti prijatelji? Jesi li probao da utičeš na njih da se poprave? Zar je ``zagađenje'' tako jako da više ne možeš da izdržiš? A jesi li, možda nekim slučajem, razmišljao da digneš ruke od drugih pa da probaš da promeniš sebe? Možda bi to bilo rešenje. Tamo gde ideš, to bi inače trebalo da znaš, očekuju da se manjina prilagođava većini. A ti to ovde nećeš. A da li ćeš hteti tamo? :>> A kad već tamo odeš, kako ćeš to da saznaš da ``u ovoj zemlji više ne preovlađuju licemeri kao ja''? Kakve to sonde ostavljaš ovde? Jesu li odgovarajuće, jesu li pouzdane, jesu li trajne? A ako ti tamo bude lepo, što i da se vraćaš? Bez obzira na to kako će biti ovde. Jel' se ti to, možda, još kolebaš? Naravno, kad budeš sebe malo više cenio, cenićeš i druge. Tada ćeš i shvatiti da razgovora sa onima koji koriste uvrede i diskvalifikacije - prosto nema. Kad bi uvrede i diskvalifikacije bili argumenti, džaba bi bilo bilo kakvo znanje i umenje. Za male pare nađeš `pregovarača', on na pasja usta ocrni neistomišljenika odnosno konkurenta i - gotovo. Eliminišeš neistomišljenika odnosno konkurenta. I ideš dalje. >> Adios, Srbijo! (uskoro) I na kraju, naravno, kraj. :) E pa sad, kakve to veze ima samnom? Nećeš, valjda, da mi na leđa natovariš i to da sam direktni krivac što si ti (= Goran Alimpić) napustio Srbiju? Ja sam naravno pristrasan, ali ne moraš ovo da shvatiš kao pokušaj skidanja odgovornosti, a još manje kao pokušaj da zabašurim svoju `krivicu'. Ali, ja ipak mislim da je mnogo jeftinije da ovde ostaneš nego da tamo odeš. Jeste da, kako kažeš, oni imaju para za poklanjanje, ali sa oko 10.000 USD kol'ko traže da bi te tamo primili ovde možeš da živiš bez problema. :) Za toliko para bi ovde prosečna porodica mogla da živi i blizu pet godina. Mada, uopšte mi to nije jasno - oni tamo imaju para da `poklanjaju' drugima van njihove zemlje kad nisu u njihovoj zemlji, a kad hoćeš da ideš kod njih da radiš, oni traže pare, traže da si zdrav, da vodiš decu (ili bar onu sa kojom ćeš decu praviti), i tako dalje i tako bliže. Čudan neki način za iskazivanje ljubavi. No, znam, znam... To je zato što ja, naravno, ne razumem njihovu demokratiju. :) Jer ja mislim da oni vode računa samo o sebi i o svom interesu. I jer to smatram normalnim ponašanjem. A ne dobročiniteljstvom. Na kraju, ipak mi se čini da ti na put krećeš sa mnogo nejasnoća u glavi. Trebalo bi da ih se otarasiš. Takav put je i sam po sebi dovoljno velika nevolja, da ti nove ne trebaju. Magla u glavi pred dugačak, dugotrajan i neizvestan put nije dobar saveznik. :)
pitanja.1364 mmtosic, -> #1359, galimpic
(mmtosic -> pavlovicz) >> > 65000 DEM? Zbog toga što su omogućili i što će omogućiti širenje >> > `zapadnog učenja' i tako pomoći ... e, je*iga, ne znam baš kome, da >> > li ovdašnjem narodu ili protagonistima `onakve demokratije'. :> >> >> Ismevaš nekoga što je preduzeo određeni korak iz finansijskih >> pobuda, ... Ono moje, recimo, zlobno keženje iz poruke na koju si odgovorio, je posledica mog, skoro potpunog, saglašavanja sa člankom koji prenosim u celini. Znam da je o njemu bilo neke priče ovde, ali to, očigledno, nije bilo dovoljno za tvoje poimanje zaključaka koji su u njemu izloženi. Što se same tvoje poruke tiče, na nju sam već prethodno odgovorio, tako da ovde prenosim samo taj spomenuti i relevantni dokument. U dnevnom listu "Politika" od 27. marta 1996. godine, na strani 6. je prenet članak iz jednog atinskog lista. Celovit tekst glasi: MNOGO NOVCA U SREDSTVIMA JAVNOG INFORMISANJA ============================================ Međunarodna sredstva javnog informisanja i posebno veliki elektronski mediji udarili su svojim repom po jugoslovenskoj drami. Prihvaćeno je, sa zadovoljstvom, da je CNN stavio svoje ručice u kasapnicu. Čini se da nije bila dovoljna spoljna intervencija, nego je trebalo da bude i unutrašnjeg potkopavanja Srbije (pre svega), tako da dok je rat trajao slabljenje bude efikasnije. Tzv. borci za slobodu štampe i tel. naši evropski prijatelji, spremili su tokom dve poslednje godine operaciju kontrole sredstava masovnog informisanja u državama koje su nastale raspadom, sa ciljem slabljenja režima i razume se kontrole javnog mnjenja, kako bi olakšali svoje planove. Kako se to dogodilo? Naravno - novcem. Jer, bilo bi previše da se otvoreno bace u listove, radio-stanice i televiziju, pa su izabrali... humanitarnu pomoć. Za dve poslednje godine, po podacima sa kojima raspolažemo - jer svakako bilo je i prethodnih - specijalni prilozi potekli su iz biroa poznatog komesara za spoljnu politiku Evropske unije Hansa van den Bruka i stigli su u kase listova Srbije Hrvatske, Bosne i Hercegovine. Mnogi vlasnici pojavili su se sa vilama i mercedesima. Kako je bobar Van den Bruk. Dva spiska koji slede su karakteristična: 1. Novac (u ekijima) koji je dat 1995. godine sredstvima masovnog informisanja Srbije i Crne Gore. 2. Novac (u ekijima) koji je dat 1994. listovima, radio-stanicama i televizijama u Srbiji, Bosni i Hrvatskoj. Jedan eki 6,1375 dinara. ┌──────────────────── ────────────────────┐ │ │ │ 1995 │ │ │ │ * ANEM (Association of Independent Media 200.000 │ │ * ANIZ (Onegost Standard) 40.000 │ │ * Association of Citizens for Democracy, │ │ Social Justice and Suport to Trade Unions 16.000 │ │ * Belgrade Circle Journal 12.000 │ │ * Beta News Agency 80.000 │ │ * Borske Novine 10.000 │ │ * Damad (Has Magazine) 15.000 │ │ * Ekonomska Politika 40.000 │ │ * Europe Magazine 10.000 │ │ * Humanitarian Law Fund 32.000 │ │ * Independent Media Union (Right to Pictures │ │ and Words) 20.000 │ │ * Independent Svetlost 43.000 │ │ * Koha 33.000 │ │ * Media Center, Belgrade 15.000 │ │ * Monitor Weekly Magazine 65.000 │ │ * Montena Fax Agency 12.000 │ │ * Naša Borba 110.000-175.000 │ │ * Nezavisni (Novi Sad) 30.000 │ │ * NIN 75.000 │ │ * Professional Communication System Sezam 35.000 │ │ * Pro Femina Quarterly 12.000 │ │ * Radio Antena M 30.000 │ │ * Republika 7.000 │ │ * Smederevac 15.000 │ │ * Studio B 150.000 │ │ * Svet 8.000 │ │ * Videlo 20.000 │ │ * Vreme 80.000 │ │ * WIN 75.000 │ │ * Zeri 25.000 │ │ │ │ 1994 │ │ │ │ * Ljubljana Coordination Centre Emergency Fund │ │ for Media and Consulting Services IFJ+IFNP 250.000 │ │ * AIM (Alberuotive infobenation Network) 90.000 │ │ * NTV 99 80.000 │ │ * Radio Tuzla 38.000 │ │ * Večernje Novine 40.000 │ │ * DANI 35.000 │ │ * Radio Ožalj (Hrvatska) 15.000 │ │ * FERAL Publishing House (Hrvatska) 30.000 │ │ * ARKZIN (Hrvatska) 30.000 │ │ * BORBA 60.000 │ │ * SVETLOST 25.000 │ │ * VREME 20.000 │ │ * Association of Independent Electronic Media 90.000 │ │ * BETA 20.000 │ │ * TV STUDIO B 25.000 │ │ * KOHA 33.000 │ │ * ZERI 25.000 │ │ * MONITOR 25.000 │ │ * ANIZ 12.000 │ │ * Independent Association of Journalists of │ │ Vojvodina Nezavisni 20.000 │ │ * Radio Libertas FYROM 20.000 │ │ │ └─────────────────────────────────────────────────────────┘
pitanja.1365 orlic, -> #1334, djcorto
>> Da li neko moze da mi odgovori kako da registrujem SOR? > > Obrati se zz-u na zzivotic@sezampro.com i obavesti o ishodu. Hm, prilicno je jadno da sistem koristi OLR koji ne podrzava...
pitanja.1366 nesh,
Interesuje me dali ima ograničenja na uname i koliko je. Potrebno zbog izrade readera. Da, postoji li _kompetno_ uputstvo za nove komande (u obliku txt-a). Onaj kratki fajl nije baš nešto preterano informativan. Nedostaje mu gomila svičeva za komanda (a mene mrzi da kucam help :). p.s. Kad će upustvo. Bejah pre šest meseci pa ne dobih, ajd sad da vidim dokle ću da čekam.
pitanja.1367 mmtosic, -> #1362, superhik
>> Čekaj a da li bi se neki tvonj seljak protivio kada bi mu 'neko' >> tutnuo keke u džep ? Ne bi. :) A da li pričamo o istom? Ja, naime, verujem da niko ne daje `keke' džabe. Dakle, šta se dobija za protivuslugu, pitanje je sad. U vezi sa tim predlažem da pročitaš dokument koji je prenet u okviru jedne od dve poruke koje sam napisao za galimpic-a. Ja sam staromodan. Naravno, zbog starosti. :) Verujem da ima ponešto što nije za prodaju. Dakle, verujem da se možemo razlikovati po dva osnova: (1) prema tome da li ima išta što nije za prodaju, i (2) prema tome, da ako već ima, šta je to. I kraj priče. Inače, iz prethodnih razgovora znaš da mi nikakva razlika ni po kom pitanju ne smeta. Sto ljudi sto ćudi - jel' tako? :)
pitanja.1369 valex, -> #1361, dbambi
>> Obavešten sam da je došlo da razilaženja između uprave >> SezamNet-a i Čedomila Višnjića (fancy) koji je do sada >> obavljao dužnost moderatora konferencije Forum, tako da on >> više ne radi taj posao. Tačno - posle razmimoilaženja koje smo imali oko održavanja sistema fancy je imao dobru volju da ostane na moderatorskim dužnostima koje je imao. Međutim, pored dobre volje neophodno je i angažovanje. >> Zanima me ko će biti novi moderator ? Od ovog trenutka moderator konferencije FORUM je Savo Gačić (sav.gacic), a konferencije MUZIKA Tatjana Lukić (l.tanja). Želim ovom prilikom da im poželim dobru vezu i što manje zvezdica uz poruke :)
pitanja.1370 embe,
Cini mi se da naredba seen ne radi najkorektnije. Naime, usao sam u konferenciju u kojoj je bilo preko 100 novih poruka, procitao sam 20-ak, i otkucao seen. Ispisana je poruka da su sve PROCITANE poruke proglasene starim. Zatim sam otkucao dir a tamo, gle iznenadjenja, sve poruke su proglasene starima.
pitanja.1371 micotakis, -> #1360, rkramer
Ĺ Cime se objasnjava putovanje poruke sa SezamNet-a na SezamPro Ĺ od citava TRI dana. i to sledecim redom SezamNet->FON skoro tri Ĺ dana i FON -> SezamPro nekoliko minuta ? Pa sam si reko u čemu je problem.Veza Sezamnet-a sa FON-om. Problem je u tome da ne postoji direktna veza.Sezam razmenjuje po- štu kao i svi mali BBS-ovi(oni po kojima mnogi ovde pljuju).Znači u određeno vreme sistem pozove određeni broj i pošalje i pokupi poruke.E sad pitanje da li sam ja u pravu.Ovo je samo logično obja- šnjenje na osnovu onoga što si ti rekao.A svi znaju da pošta sa BBS-ova koji na taj način razmenjuju poštu kasni i po nekoliko dana.
pitanja.1372 mmtosic, -> #1366, nesh
>> Onaj kratki fajl nije baš nešto preterano informativan. Nedostaje mu >> gomila svičeva za komanda (a mene mrzi da kucam help :). Ja sam pre nekog vremena okačio fajl sa odzivom sistema na sve naredbe tipa _help naredba_. Ima ga uz neku poruku. Međutim, kol'ko je meni poznato, sistem administrator nas je obavestio da help servis nije baš ažuran. :)
pitanja.1373 ljubisha, -> #1369, valex
> Od ovog trenutka moderator konferencije FORUM je Savo Gačić >(sav.gacic), a konferencije MUZIKA Tatjana Lukić (l.tanja). Želim ovom Da nije to možda korisnica koja se javljala na stari Sezam, kori- stila tuđi user i potpisivala se sa ona_koja_zna_šta_sluša? Samo pi- tam...
pitanja.1374 ljubisha, -> #1363, mmtosic
> mmtosic, 12.06.96. 17:38, 10366 chr > mmtosic, 12.06.96. 17:39, 6634 chr Zamolio bih gore navedenog korisnika da svoje spisateljske sklono- sti prebaci u drugu odgovarajuću temu. Komanda za to, hvala Bogu, po- stoji. P.S. Da li ova konferencija ima moderatora?
pitanja.1375 babbage, -> #1358, mmtosic
>=>> A šta misliš da li je razlaz imao neke veze sa parama? :) Npr. jedni >=>> su bili blizu kase, a drugi malo podalje. A kako gledaš na činjenicu >=>> da su oni sa Sezampro-a od zaštitnika `zapadne demokratije' za prošlu >=>> godinu (kad su delovali kao Pro-ba) dobili na poklon samo nešto oko >=>> 65000 DEM? Zbog toga što su omogućili i što će omogućiti širenje Zanimljivo. Ne mogu da se setim reči na srpskom, na engleskom je hypocrisy. To što su oni uradili nešto iz finansijskih pobuda je po tebi nešto prljavo, jer je novac, bože moj, vredan prezira. Pa dobro, idi u državnu firmu pa radi za 500din mesečno. Ja neću a ti me preziri koliko hoćeš. Babbage
pitanja.1376 pixel, -> #1369, valex
>> Tačno - posle razmimoilaženja koje smo imali oko održavanja >> sistema fancy je imao dobru volju da ostane na moderatorskim >> dužnostima koje je imao. Međutim, pored dobre volje neophodno >> je i angažovanje. >> >> >>>> Zanima me ko će biti novi moderator ? >> >> Od ovog trenutka moderator konferencije FORUM je Savo Gačić >> (sav.gacic), a konferencije MUZIKA Tatjana Lukić (l.tanja). >> Želim ovom prilikom da im poželim dobru vezu i što manje >> zvezdica uz poruke :) Beautiful. fancy pa sav.gacic... sve lepše od lepšeg. Kako bi bilo da izaberete nekog ko je malko manje pristrasan i malkice objektivniji?
pitanja.1377 dr.grba, -> #1363, mmtosic
>> probaš da promeniš sebe? Možda bi to bilo rešenje. Tamo gde ideš, to >> bi inače trebalo da znaš, očekuju da se manjina prilagođava većini. Mala upadica, 'zvin'te na nepristojnosti: tamo se to i plaća.
pitanja.1378 nesh, -> #1372, mmtosic
: Ja sam pre nekog vremena okačio fajl sa odzivom sistema na sve naredbe : tipa _help naredba_. Ima ga uz neku poruku. Može li ptr na poruku?
pitanja.1379 mmtosic, -> #1374, ljubisha
>> Zamolio bih gore navedenog korisnika da svoje spisateljske sklono- >> sti prebaci u drugu odgovarajuću temu. Komanda za to, hvala Bogu, >> postoji. Pa slušaj, ništa ti ne mogu garantovati. Kod mene je običaj da se od napadača braniš, a kod tebe ne znam. Dakle, ako ljudi skloni ispoljavanju agresije baš na prvom od onih koji im se ne sviđaju i koji im se nađu pri ruci, nastave sa svojom rabotom, biće odgovora. Dugačkog onoliko koliko bude potrebno da se gluposti obelodane i pokažu. Što se tiče ukaza o mogućnosti prebacivanja u drugu temu, kao što ti je poznato ja sam je iskoristio dva puta do sada. Ali, ni ranije a ni sada nije problem do mene. Moj odgovor je bio tačno na postavljeno pitanje (hint: Alt-r). Trebalo je da ukažeš na to da je `presuda' galimpic-a bila van teme, pošto je on probao da govori o meni, a ne o temi o kojoj sam napisao nekoliko rečenica. A je sil' ti to smetnuo sa uma da je galimpic čovek sa sistema? Pa, valjda, on bolje zna gde šta pripada po mestu pripadanja od nas koji smo tu sa strane. :> Po svoj prilici, tebi se, u stvari, ne sviđaju posledice odgovora, a ne njegova dužina. Jer što se dužine poruke tiče, svakome je jasno šta se radi kad ti se nečije pisanije ne sviđa. Sledi samo jedan mali kratak pritisak na ->. Da li si možda razmišljao o tome, zašto bi neko bio obavezan da piše po tvom ukusu? Da li si se ti pitao, da li je tvoje pisanije po mome ukusu? Pisanije vredi onoliko koliko valja analiza koja je napravljena u glavi pre nego je bačena na papir (ovaj, ekran). A ti se izgleda tim poslom ne baviš baš previše. Osim toga, da li ti je mošda palo na pamet, da u slučaju kad odgovor ode u drugu konferenciju, onda oni koji naknadno skidaju celu temu, ostaju dezinformisani? Da nije ovo presložena analiza? :) Mislim da ti je sigurnije da iskoristiš mogućnosti sistema, tj. da napišeš jednu malu i kratku naredbu _ignore mmtosic_. Tako ćeš mirne savesti (?) ubuduće imati samo optužbe koje nisu opovrgnute. Ali, šta sve ljudi ne rade da učine što im srcu drago. :) Uzput - šta misliš o kulturi nekoga (hint: ljubisha) ko se drugome obraća u trećem licu? (hint: nekulturnan, nekulturan, ...) Slažem se. :)
pitanja.1380 mmtosic, -> #1375, babbage
>> Zanimljivo. Ne mogu da se setim reči na srpskom, na engleskom je >> hypocrisy. To što su oni uradili nešto iz finansijskih pobuda je >> po tebi nešto prljavo, jer je novac, bože moj, vredan prezira. Pa >> dobro, idi u državnu firmu pa radi za 500din mesečno. Ja neću a ti >> me preziri koliko hoćeš. Eh, G-n babbage (= Miloš Babić), nešto mi sa vama Babićima baš ne cvetaju ruže. :) Ima vas bre dosta koji se bolje snalazite na engleskom, nego na srpskom (= srpsko-hrvatsko-crnogorsko-bošnjačkom). :) Jel' to zarazno? U mom selu se baš mnogo ne razabiramo u te strane jezike, ali zato poznajemo svoj. Dakle, ta tvoja `hypocrisy' se na srpskom kaže, po mišljenju G-na Benson-a, hipokrizija, ili licemerstvo... :) A u mom selu se to prosto kaže - ma šta se bre pretvaraš? E, tako stigosmo do toga da i ti po tom pitanju misliš isto što i galimpic (mada to, izgleda, nisi znao :)), te za taj deo upita pogledaj na odgovor tamo. Ne perzirem ja novac, to sam već objasnio, nego ljude koji tako dolaze do novca. Za realizaciju mnogih `finansijskih pobuda' se ide i u zatvor. A kao što vidiš i državi se ponešto od toga ne sviđa. Ako si gledao spisak onih što su na platnom spisku kod Van den Bruke, trebalo je da zapaziš da su mnogima od njih zatvorili radnju. :) Ili, možda, nisi gledao? Dakle, nije realizacija svakakvih `finansijskih pobuda' dozvoljena. Za neke od njih postoji zakonska regulativa, a za neke moralni kodeks. Zakoni su samo minimalni skup iz tog kodeksa, o kojima brine država. Ako si propustio da vidiš odgovor na slično pitanje superhik-a, preneću ti ga ovde. Od viška glava ne boli. :) (superhik -> mmtosic) >> Čekaj a da li bi se neki tvonj seljak protivio kada bi mu 'neko' >> tutnuo keke u džep ? Ne bi. :) A da li pričamo o istom? Ja, naime, verujem da niko ne daje `keke' džabe. Dakle, šta se dobija za protivuslugu, pitanje je sad. U vezi sa tim predlažem da pročitaš dokument koji je prenet u okviru jedne od dve poruke koje sam napisao za galimpic-a. Ja sam staromodan. Naravno, zbog starosti. :) Verujem da ima ponešto što nije za prodaju. Dakle, verujem da se možemo razlikovati po dva osnova: (1) prema tome da li ima išta što nije za prodaju, i (2) prema tome, da ako već ima, šta je to. I kraj priče. Inače, iz prethodnih razgovora znaš da mi nikakva razlika ni po kom pitanju ne smeta. Sto ljudi sto ćudi - jel' tako? :) Be happy! :)
pitanja.1381 mmtosic, -> #1376, pixel
>> Beautiful. fancy pa sav.gacic... sve lepše od lepšeg. Kako bi bilo >> da izaberete nekog ko je malko manje pristrasan i malkice >> objektivniji? A ako su konkurisali kod Van den Bruke? :)
pitanja.1382 valex, -> #1373, ljubisha
>> Da nije to možda korisnica koja se javljala na stari Sezam, >> kori- stila tuđi user i potpisivala se sa >> ona_koja_zna_šta_sluša? Samo pi- tam... Ne vidim zašto bi nečija ideja da ima dobar ukus bila povod postavljanju te osobe za moderatora. Pre ove pretpostavke mogao si da proveriš Tanjine podatke, gde bi video da je ona član sistema od decembra 1994. godine. Ko prati konferenciju MUZIKA sigurno je do sada primetio njene priloge. No, mlada dama je punoletna, ume i sama da se brani. Poznavajući je, ne bih voleo da sam u koži njenih protivnika ;)
pitanja.1383 dpredovic, -> #1359, galimpic
>> 65000 DEM? Zbog toga što su omogućili i što će omogućiti širenje >> `zapadnog učenja' i tako pomoći ... e, je*iga, ne znam baš kome, da >> li ovdašnjem narodu ili protagonistima `onakve demokratije'. :> > > Ismevaš nekoga što je preduzeo određeni korak iz finansijskih > pobuda, pokušavajući da nam dokažeš kako je novac vredan prezira. > Istovremeno si pun bolesne zavisti što ga u demokratskim državama imaju > čak i za poklanjanje, a ti ga nemaš. Ajde da ne preterujemo. SPRO je dobio pare od nekoga napolju. BIGZ dobija pare od države. Razlika je kozmetička. To što SNET od toga ne vidi ni kinte to je vaša stvar.
pitanja.1384 mmtosic, -> #1377, dr.grba
>> Mala upadica, 'zvin'te na nepristojnosti: tamo se to i plaća. Jeste! :) Cena uvek postoji. A prilagodljive plaćaju i ovde. Kod mene (državna firma od kad počeše da uvode demokratiju :() takođe plaćaju samo one koji duvaju u istu tikvu sa ovima što su većina (iako, ustvari nisu :>). Je*iga, mog'o sam, da biram. Ali, kao seljak imam neki moral iz prethodnog vremena, pa eto tako, em malo prava, em mnogo bliskih susreta. :) Ali, što jes' jes', bir'o jesam. Mislim ovo oko podvijanja repa. Pa sad kusam. Ali, što je najgore, još ništa nisam naučio. Da mogu da biram ponovo, ja bi opet isto. ;(
pitanja.1385 mmtosic, -> #1378, nesh
>> : Ja sam pre nekog vremena okačio fajl sa odzivom sistema na sve >> : naredbe tipa _help naredba_. Ima ga uz neku poruku. >> >> Može li ptr na poruku? Noge kako! :) SEZAMNET:2.974.
pitanja.1386 firus,
Jedno (glupo !?) pitanje i (malo duza) poruka: Kada osoba A stavi osobu B na IGNORE listu (u konf. rezimu), da li osoba B moze normalno da prati poruke osobe A koje ova pise po konferencijama (naravno, osoba B nije dala IGNORE osobi A) ? (Mislim da je odgovor DA) Ovo je cista radoznalost, jer sam primetio da na SEZAM-u izvestan broj korisnika, cesto iz sasvim banalnih razloga, daje IGNORE drugima. Neki to objavljuju na sva zvona, k'o da se time ponose. Moje (skromno) misljenje je da je to glupo, netolerantno i nezrelo. Ako vec izigravamo neke demokrate (a vecina korisnika SEZAM-a tvrdi da su demokraticni), onda treba saslusati i drugu stranu, nije moguce da ona nikada nema nijednu dobru, konstruktivnu ili inteligentnu opasku. Najveci je problem sa dugim porukama (kao sto je moja ;))), koje cesto ne budu procitane do kraja pa poprime drugi smisao i izazovu neopravdane (negativne) reakcije ... Nije moguce da su svi toliko netolerantni da jednostavno *ne zele* da citaju konferencijske poruke ljudi koji im, zbog necega, idu na zivce. Ja jesam relativno svez korisnik SEZAM-a ali sam bio korisnik izvesnog broja BBS-ova (uglavnom sa QWK paketima) sa dobro moderisanim konferencijama i, mada je cesto dolazilo do takvih rasprava koje su prelazile granice dobrog ukusa niko nije popio IGNORE (tj. TWIT u QWK terminologiji). IGNORE u MAIL-u i CHAT-u je dobra stvar, zbog mogucih uznemiravanja. Mada,... nereagovanje cesto daje isti rezultat k'o i IGNORE. Naravno, ja *ne predlazem* ukidanje CONF IGNORE-a (daleko od toga), ali se zalazem za njegovu sto racionalniju upotrebu ... NHF2ALL ... B))) P.S. Ako sada neko kaze da gusim i gnjavim, verovatno ce biti u pravu ... ;)))
pitanja.1387 tomislavr, -> #1386, firus
> izvestan broj korisnika, cesto iz sasvim banalnih razloga, daje > IGNORE drugima. Neki to objavljuju na sva zvona, k'o da se > time ponose. Moje (skromno) misljenje je da je to glupo Apsolutno se slaéem sa tobom. Ako neko nije u stanju da _proüita_ neüiju poruku, to je za psihijatriju.. Moéda se i Zak slaée sa nama pa se ignore liste same briäu ;) Mada, ovi äto se svaöaju u konf. SEZAMNET... ;)
pitanja.1388 pavlovicz, -> #1364, mmtosic
> (mmtosic -> pavlovicz) What did I say ? pavlovicz
pitanja.1389 dbambi, -> #1380, mmtosic
=> Ne perzirem ja novac, to sam već objasnio, nego ljude koji tako => dolaze do novca. Za realizaciju mnogih `finansijskih pobuda' se ide i => u zatvor. A kao što vidiš i državi se ponešto od toga ne sviđa. Ako => si gledao spisak onih što su na platnom spisku kod Van den Bruke, => trebalo je da zapaziš da su mnogima od njih zatvorili radnju. :) Ili, => možda, nisi gledao? Dakle, nije realizacija svakakvih `finansijskih => pobuda' dozvoljena. Za neke od njih postoji zakonska regulativa, a za => neke moralni kodeks. Zakoni su samo minimalni skup iz tog kodeksa, o => kojima brine država. Dakle, prezirete ljude koji na " taj način " (koji način ?) dolaze do novca. Zašto onda koristite usluge sistema (SezamPro) koji vode ljudi koji " su na taj način došli do novca " ? Dajete svoj novac ljudima koje prezirete (uprava PRO-a), a niste na to prisiljeni ? Priznajem, vrlo neobično ponašanje. Spomenu neko hipokriziju :) Na sličan način, trebali biste da prezirete uprave i osoblje većine bolnica ili biblioteka u ovoj zemlji, jer su gotovo svi u proteklih nekoliko godina " na taj način " dolazili do novca (ili lekova ili knjiga ili...). Svi znamo da pare niko ne poklanja, pa se postavlja pitanje, šta je od njih traženo zauzvrat ? Pravi put je da više ne kročite nogom u neku takvu ustanovu (naravno, ako ste toliko čvrstog karaktera, koliko je to u selu uobičajeno) :>> Velikom broju njih " što su na platnom spisku kod Van den Bruke " su zaista " zatvorili radnju " , ali mnogi smatraju da je prevashodni razlog gušenje, od vlasti nezavisnih, medija, a ne " nedozvoljene finasijske pobude " . Bambi
pitanja.1390 dbambi, -> #1376, pixel
=>>> Od ovog trenutka moderator konferencije FORUM je Savo Gačić =>>> (sav.gacic), a konferencije MUZIKA Tatjana Lukić (l.tanja). => => Beautiful. fancy pa sav.gacic... sve lepše od lepšeg. Kako bi bilo => da izaberete nekog ko je malko manje pristrasan i malkice objektivniji? Da li bi hteo da nam kažeš, na koji je način fancy-jeva " pristrasnost " uticala na njegov moderatorski rad ? Šta je on učinio, što ne bi učinio neko ko je više " objektivan " ? Ne očekuješ valjda da moderator bude potpuno " neutralan " u raspravama u kojima učestvuje ? Bambi
pitanja.1391 sall, -> #1386, firus
=-> P.S. Ako sada neko kaze da gusim i gnjavim, verovatno ce =->biti u pravu ... ;))) OVO JE ZA IGNORE ! :)))))) sala mala !
pitanja.1392 marwin, -> #1379, mmtosic
Iskoristi ovo kao pristupnu besedu u SANU ili doktorsku disertaciju kod (dr)ugarice. Bolje sačekaj sledeći mesec, možda sa ovakvim sposobnostima zameniš druga ljubišu. Nisi ti kriv što si toliko pametan, jel da....
pitanja.1393 dr.grba, -> #1384, mmtosic
>> ovo oko podvijanja repa. Pa sad kusam. Ali, što je najgore, još ništa >> nisam naučio. A zašto onda učiš druge pameti sa tako mnogo energije?
pitanja.1394 mmtosic, -> #1388, pavlovicz
>> > (mmtosic -> pavlovicz) >> >> What did I say ? In the message SEZAMNET:2.1354 pavlovicz wrote: ``Kako vreme prolazi, uopste mi nije jasno zasto je doslo do "velikog praska"'' I tried to clear troubled water you asked for. But, I put myself in big troubles. Silly me! :(
pitanja.1395 mmtosic, -> #1389, dbambi
>> Dakle, prezirete ljude koji na " taj način " (koji način ?) dolaze >> do novca. Koji način? Van den Bruka-način! :> ..... Pošto ovaj `razgovor' ne spada ovde, odgovor ostavljam u FORUM:Srbija. (Procenio sam da ni dr.grba-ina CIVILIZACIJA:licni.stav ne može baš svašta da proguta. Nije to Recycle Bin. Bre. :() Ko voli - nek izvoli. :)
pitanja.1396 mmtosic, -> #1386, firus
Predmet: O ignore naredbi i još po nečem oko nje >> Ovo je cista radoznalost, jer sam primetio da na SEZAM-u >> izvestan broj korisnika, cesto iz sasvim banalnih razloga, daje >> IGNORE drugima. Neki to objavljuju na sva zvona, k'o da se >> time ponose. Pa to je, naravno, samo metod pritiska na neistomišljenike. :) Međutim, ima i ljudi slabijih živaca koji ne mogu da se uzdrže od reagovanja na neke očigledne besmislice, po njihovoj proceni, naravno. Ali, istovremeno procenjuju i da im reagovanje ne bi bilo baš pametno, jer će ih koštati živaca, vremena ... A može da dođe i do raznih neprijatnosti. Kao izlaz iz te dve suprotstavljenosti može da posluži ignore, koga ja doživljavam kao - ama bre čoveče, ne marim ja šta to ti tamo trabunjaš; neću više da te slušam, a ti se*i šta god i kol'ko god 'oćeš! Smatram da je to jedno normalno, vrlo zdravo i takoreći prirodno osećanje. Vezano je i za sviđanje. (Pade mi na pamet jedna posl..., ali pošto su trenutno inkriminisane - pu, pu, jezik pregriz'o!) >> Moje (skromno) misljenje je da je to glupo, >> netolerantno i nezrelo. Ako vec izigravamo neke demokrate >> (a vecina korisnika SEZAM-a tvrdi da su demokraticni), onda >> treba saslusati i drugu stranu, nije moguce da ona nikada nema >> nijednu dobru, konstruktivnu ili inteligentnu opasku. Tako mislim i ja. Doduše, neskromno. :) Ali, ni onima koji drugačije misle i osećaju ne zameram. Demokratija je i kad drugom daješ i sva prava koja te ne ugrožavaju pored onih koje ti koristiš. U suprotnom bi se moglo tumačiti da se radi o prisiljavanju nekoga da sa tobom razgovara, jer je i čitanje poruka - `razgovaranje', samo što ne dolazi do dijaloga, ali bi moglo da dođe, a to je sasvim dovoljno da se bitno razlikuje od čitanja novina, knjige, ... I slušanje je veština. Često ne manja od govorničke. >> Najveci >> je problem sa dugim porukama (kao sto je moja ;))), koje cesto >> ne budu procitane do kraja pa poprime drugi smisao i izazovu >> neopravdane (negativne) reakcije ... A što je brzo - kuso, šta ćemo sa tim? :) Daš nepotpun i neprecizan odgovor, pa on tebi, pa ti njemu, pa se pojave kibiceri, pa replike pa ihaj haj ... Pojede se mnogo više vremena nego što bi se pojelo da si odmah dao potpun odgovor. Osim, naravno, ako se razgovor ne vodi kao zamena za ćaskanje (= chat). Neozbiljno je dugu poruku tretirati kao veliki problem. Ako te takva poruka zainteresuje, ti je pročitaš; a ako ne, ti skočiš na sledeću. Pravi problem se javlja kad sretneš neistomišljenika za koga proceniš da ti baš i ne bi bilo tako lako da ga `prevaspitaš'. A hoće ti se. Pa onda počneš da isprobavaš lakše metode. Malo pritisaka, malo sarkazma, malo ismejavanja, malo začikavanja, malo provociranja ... Ima dosta načina (i začina) na koji se spravlja čorba za eliminisanje neistomišljenika a da se predmet rasprave ostavi po strani. To su tzv. univerzalni metodi. Kad ih jednom izgradiš, pevaš pesmu i čekaš žrtve. Baš te briga o čemu on priča. Jer, ti `vešto' prevodiš razgovor na tvoj teren. I pleteš mrežu. I tako to. >> P.S. Ako sada neko kaze da gusim i gnjavim, verovatno ce biti >> u pravu ... ;))) Neće (2X). :) Izuzev ako se bude šalio. Ama sredićemo ga. :))
pitanja.1397 mmtosic, -> #1387, tomislavr
>> Mada, ovi äto se svaöaju u konf. SEZAMNET... ;) Nije svako razilaženje u mišljenju - svađa. To su Se-Pe-Se-ovci probali, i izgleda uspeli, da kod naroda izazovu i nametnu takav utisak. Kad nema vređanja, laganja, diskvalifikovanja, podmetanja i tome sličnog razgovor treba tretirati kao normalno džakanje ili-ti razgovor. Ono suprotno se u mom (i tvom) kraju zove - sulenje. Šta god kaže, a ti mu odobriš. Šta god ti kažeš on se divi. Ti meni vojvodo, ja tebi serdare - razgovor. (Eto, opet ne odoleh; pu, pu, jezik pregrizo! Al' kasno. :() Većina korisnika SezamNet-a su punoletni pa razgovore treba voditi `muški' (da prosti prisutna `ženska momčad' :)). P.S. Vidi sa zemljakom šta nije u redu sa tvojim set code-izborom. :)
pitanja.1401 miobrado, -> #1397, mmtosic
>> ... Većina korisnika SezamNet-a su punoletni ... Po kom zakonodavstvu: a) Cara Dušana, b) Kneževine Srbije, c) Kraljevine Srbije, d) Kraljevine SHS, e) Kraljevine Jugoslavije, f) SFRJ ili g) SRJ?
pitanja.1402 ljubisha, -> #1382, valex
> Ne vidim zašto bi nečija ideja da ima dobar ukus bila povod >postavljanju te osobe za moderatora. Pre ove pretpostavke mogao si da >proveriš Tanjine podatke, gde bi video da je ona član sistema od >decembra 1994. godine. Ko prati konferenciju MUZIKA sigurno je do sada >primetio njene priloge. Ccccc, mora da nisi bio baš čest posetilac starih konferencija jer bi znao kakve je gluposti pravila korisnica za koju sam pitao da nije l.tanja. I šta tu ima toliko strašno? Pošto sam u međuvremenu saznao da to nije ona, nemam više pitanja (a ni primedbi) i koristim priliku da novom moderatoru poželim što manje posla u konferenciji. P.S. ... i da pitam, jel će biti možda neki DIR za muziku jer mislim da ima dobrovoljaca da pomognu moderatoru u sređivanju trenutnog stanja.
pitanja.1403 ljubisha, -> #1390, dbambi
> Da li bi hteo da nam kažeš, na koji je način fancy-jeva " pristrasnost " > uticala na njegov moderatorski rad ? Šta je on učinio, što ne bi učinio > neko ko je više " objektivan " ? Ne očekuješ valjda da moderator bude > potpuno " neutralan " u raspravama u kojima učestvuje ? Da ne raspirujem neke stare rasprave ali slažem se sa pixel-om jer 'bivši' moderator (pre titule) nije pokazao nimalo tolerantnosti u ko- nferenciji. Za kasnije ne znam jer sam prestao da je aktivno pratim.
pitanja.1404 spantic, -> #1376, pixel
> Beautiful. fancy pa sav.gacic... sve lepše od lepšeg. Kako bi bilo > da izaberete nekog ko je malko manje pristrasan i malkice objektivniji? Ne vidim u čemu je problem. Pa moderator ima prava na svoje mišljenje. Neće on brisati poruke na konto partijske knjižice.
pitanja.1405 firus, -> #1387, tomislavr
>> izvestan broj korisnika, cesto iz sasvim banalnih razloga, >> daje IGNORE drugima. Neki to objavljuju na sva zvona, k'o da >> se time ponose. Moje (skromno) misljenje je da je to glupo > Apsolutno se slaéem sa tobom. Ako neko nije u stanju da > _proüita_ neüiju poruku, to je za psihijatriju.. Moéda se i Zak > slaée sa nama pa se ignore liste same briäu ;) Da je za psihijatriju, nije, al' da je problem, jeste ... Konflikt u svakoj organizaciji (a SEZAM je organizacija) *mora* da postoji. Postojanje konflikta moze da bude i korisno, jer stvara neki novi kvalitet. Sporazum je skoro uvek moguc, cak je lakse sporazumeti se nego resiti konflikt dominacijom jedne strane. IGNORE liste su status kvo resenje konflikta, a poznato je da su pat pozicije situacije koje deluju frustrirajuce.
pitanja.1408 nesh, -> #1385, mmtosic
: Noge kako! :) SEZAMNET:2.974. 10x. Btw. Jel su još konferencije ograničene na po 5000 poruka ili je i to promenjeno. Ko što rekoh radim na readeru, pa mi trebaju inf. 10x unapred.
pitanja.1409 nenad, -> #1356, seki
> Da li na ovom sistemu jos uvek postoji komanda form za menjanje > licnih podataka usera. Ako ne postoji, zasto ne postoji :)) Komanda postoji ali je dostupna samo sekretarici i administratorima. Za promenu adrese, telefona ili firme treba se obratiti njoj.
pitanja.1410 nenad, -> #1360, rkramer
> Cime se objasnjava putovanje poruke sa SezamNet-a na SezamPro > od citava TRI dana. i to sledecim redom SezamNet->FON skoro tri dana > i FON -> SezamPro nekoliko minuta ? SezamNet je meta napada mail-bombinga, posledice tih napada se još otklanjaju. Verujem da će danas-sutra mail normalno krenuti, trenutno ide dosta usporeno.
pitanja.1414 firus, -> #1401, miobrado
>>> ... Vecina korisnika SezamNet-a su punoletni ... > Po kom zakonodavstvu: > a) Cara Dusana, > ... > ... > g) SRJ? Stvarno ne razumem poentu ovog pitanja !?
pitanja.1415 mmtosic, -> #1392, marwin
>> Iskoristi ovo kao pristupnu besedu u SANU ili doktorsku >> disertaciju kod (dr)ugarice. Odgovor na ovu interesantnu poruku ostavljam u konferenciji FORUM:Srbija, pošto verujem da se radi o čistoj politici. Interesantno je, pa svratite. :)
pitanja.1416 mmtosic, -> #1393, dr.grba
>> >> ovo oko podvijanja repa. Pa sad kusam. Ali, što je najgore, još >> >> ništa nisam naučio. >> >> A zašto onda učiš druge pameti sa tako mnogo energije? Odgovor na ovo interesantno pitanje ostavljam u konferenciju CIVILIZACIJA:licni.stav, gde verovatno spada, a i kako bi se dr.grba-i olakšao posao praćenja radnje događaja. :)
pitanja.1417 nenad, -> #1376, pixel
> da izaberete nekog ko je malko manje pristrasan i malkice objektivniji? U kom smislu pristrasan, prema kome pristrasan? U vezi sa čim treba da bude objektivniji? Ko to procenjuje? Uloga moderatora konferencije poput FORUM-a jeste da obezbedi da diskusija ne izađe iz okvira kulturnog i civilizovanog dijaloga, kao i da podstiče i usmerava njen tok i obezbeđuje kvalitetnu i konstruktivnu razmenu mišljenja. Dok god su ti uslovi ispunjeni politička shvatanja i uverenja moderatora ne predstavljaju nikakvu smetnju njegovom izboru.
pitanja.1418 nenad, -> #1408, nesh
> Btw. Jel su još konferencije ograničene na po 5000 poruka ili je i to > promenjeno. Ograničenje je trenutno 10.000 poruka.
pitanja.1419 nenad, -> #1370, embe
> Cini mi se da naredba seen ne radi najkorektnije. Naredba seen ne proglašava poruke pročitanima pojedinačno ili po temama, već u okviru cele konferencije. Pošto se čitanje poruka odvija redom po temama, verovatno je u tvom slučaju u nekoj od prvih tema upala poruka koja je, hronološki, stigla poslednja, pa su nakon 'seen' sve pre nje proglašene pročitanima. U tvom slučaju su to izgleda bile sve poruke.
pitanja.1420 pavlovicz, -> #1394, mmtosic
> In the message SEZAMNET:2.1354 pavlovicz wrote: > ``Kako vreme prolazi, uopste mi nije jasno zasto je doslo do "velikog > praska"'' > I tried to clear troubled water you asked for. OK, you did it.
pitanja.1421 biber, -> #1386, firus
>> izvestan broj korisnika, cesto iz sasvim banalnih razloga, daje >> IGNORE drugima. Neki to objavljuju na sva zvona, k'o da se >> time ponose. Moje (skromno) misljenje je da je to glupo, Pa nije bas tako. Razmisli o ignorisanju onih koji stalno ostavljaju jedne te iste (a skuplje od proseka) oglase, koji uz to ne pisu nista po konferencijama. Tu je ignore jako korisna naredba.
pitanja.1422 vitez.koja, -> #1386, firus
#=> Ovo je cista radoznalost, jer sam primetio da na SEZAM-u #=> izvestan broj korisnika, cesto iz sasvim banalnih razloga, daje #=> IGNORE drugima. Neki to objavljuju na sva zvona, k'o da se #=> time ponose. Mislim da nije to cilj, nego npr. ja lupim ignore mmtosicu, prethodno ga u nekoj raspravi opomenuvši da piše mnogo dugačke poruke i da mi to jako smeta. On se ne obazire na to, nastavlja po svome, a ja ne želim da se nerviram pa mu dam taj ignore. Javno to objavljujem da bih mu dao do znanja da nema svrhe više da mi piše/odgovara i da se i dalje ne slažem sa njegovim pisanijima... sk ps. nhf. mm, nemam ignore na tebe :)
pitanja.1423 cnenad, -> #1419, nenad
=> prvih tema upala poruka koja je, hronološki, stigla poslednja, pa => su nakon 'seen' sve pre nje proglašene pročitanima. U tvom Što je pre neoprostivi bug nego feature. Zak bi ovo trebao doterati, što pre to bolje.
pitanja.1424 madamov, -> #1393, dr.grba
> A zašto onda učiš druge pameti sa tako mnogo energije? Ode Grba sa spiska popularnih. B)
pitanja.1425 pixel, -> #1404, spantic
>> Ne vidim u čemu je problem. Pa moderator ima prava na svoje >> mišljenje. Neće on brisati poruke na konto partijske knjižice. I ja se iskreno nadam. ;)
pitanja.1426 pixel, -> #1417, nenad
>> U kom smislu pristrasan, prema kome pristrasan? U vezi sa čim >> treba da bude objektivniji? Ko to procenjuje? A šta misliš ko to procenjuje? Valjda korisnici sistema, a ako se ne varam i ja spadam u tu kategoriju? >> Uloga moderatora konferencije poput FORUM-a jeste da obezbedi >> da diskusija ne izađe iz okvira kulturnog i civilizovanog >> dijaloga, kao i da podstiče i usmerava njen tok i obezbeđuje >> kvalitetnu i konstruktivnu razmenu mišljenja. Dok god su ti >> uslovi ispunjeni politička shvatanja i uverenja moderatora ne >> predstavljaju nikakvu smetnju njegovom izboru. Pitanje je kako će on da 'podstiče' i 'usmerava' tok dijaloga (rasprave)? Gospodin sav.gacic je jedna vrlo neprijatna osoba, njegove su poruke pune sarkazma, indirektnih vredjanja, itd. Ja se samo kao korisnik ovog sistema izjašnjavam protiv postavljanja jedne takve osobe za moderatora konferencije 'Forum', kako smo svojevremeno (mnogi) trpeli jednu sličnu osobu za koju se sumnja da je za vreme probnog rada PRO-a predstavljala osobe dr. narodnosti u cilju neke izopačene 'zabave'. Pristrasnost prošlog moderatora, kao i njegova neozbiljnost i nedoraslost i sličnost novog moderatora sa prošlim, su me doveli do zaključka da je on nesposoban za obavljanje pomenute dužnosti. Eto toliko.
pitanja.1427 nenad, -> #1423, cnenad
> Što je pre neoprostivi bug nego feature. Zak bi ovo trebao doterati, što > pre to bolje. Nije bag već čisto racionalisanje sa prostorom. Preko 90% ljudi konferencije čita "u paketu", u pad. Njima je potpuno nebitno da se pointeri na nove/stare poruke pamte po temama. Čak i da ne uzimamo u obzir da "on-line čitači" obično prate svega par konferencija, šta je sa stotinu starih konferencija za koje bi se takođe morale pamtiti pointeri => veliko traćenje prostora. Postojala je pre ideja o nekakvom oldconf režimu u kome se ne bi uopšte pamtili pointeri na stare poruke, ne znam šta je bilo sa tim.
pitanja.1430 mmtosic, -> #1410, nenad
>> SezamNet je meta napada mail-bombinga, posledice tih napada se >> još otklanjaju. Verujem da će danas-sutra mail normalno krenuti, >> trenutno ide dosta usporeno. Zaštita prava korisnika očigledno mnogo košta. Neki izgleda misle da vi nemate važnijih i korisnijih poslova pa svoje vreme koriste na pokušaju dokazivanja da nećete moći da ih sprečite u njihovoj nakani. Korišćenje pameti za uništavanje (ili-ti destrukciju) je katastrofalno i za one koji se u početku samo `bezazleno igraju'. To postaje, samo za sebe, izazov, a izazovima se teško odoleva. U tim godinama pogotovo. Eh kad bi se toliko mnogo pameti i energije moglo iskoristiti na nešto korisno. Procenat je verovatno uporediv sa malenim udelom sunčeve energije koju ljudi iskoriste za svoje potrebe u ukupnoj energiji od sunca koja pada na zemlju. Iako poštu primam na drugoj adresi, usuđujem se da kažem da je briga na bezbednosti i pouzdanosti sistema - prva. No, vi to znate i bez mene.
pitanja.1431 mmtosic, -> #1417, nenad
>> Uloga moderatora konferencije poput FORUM-a jeste da obezbedi da >> diskusija ne izađe iz okvira kulturnog i civilizovanog dijaloga, >> kao i da podstiče i usmerava njen tok i obezbeđuje kvalitetnu i >> konstruktivnu razmenu mišljenja. Dok god su ti uslovi ispunjeni >> politička shvatanja i uverenja moderatora ne predstavljaju >> nikakvu smetnju njegovom izboru. Nije po bon-u ton-u, ali, ipak - i kratko i jasno i tačno. :) Ostaje da vreme pokaže da li će uslovi biti ispunjeni. Dogovor oko principa je često - lak. Ono gde zaškripi jeste - realizacija. No, da se ne igram vračare - videćemo.
pitanja.1432 mmtosic, -> #1401, miobrado
>> >> ... Većina korisnika SezamNet-a su punoletni ... >> >> Po kom zakonodavstvu: >> ....... >> >> g) SRJ? <<<-----<<<<< Naravno po ovom. Živimo u ovom vremenu i na ovom prostoru, a zakoni su deo `paketa' koji se mora poštovati da bi se stekla prava bez kojih ne bismo mogli da organizujemo svoj život da bude prihvatljiv.
pitanja.1434 supers, -> #1418, nenad
>>> Btw. Jel su još konferencije ograničene na po 5000 poruka ili je i >>> to promenjeno. >> >> Ograničenje je trenutno 10.000 poruka. To i nije tako loše, ali u prvim danima Zakovog softvera pričalo se kako će prelazak u novi tom konferencije biti neosetan. Može li malo detaljnije o tome?
pitanja.1435 ilazarevic, -> #1376, pixel
> Beautiful. fancy pa sav.gacic... sve lepše od lepšeg. Kako bi bilo > da izaberete nekog ko je malko manje pristrasan i malkice > objektivniji? Ma, najbolje bi bilo da tebe izaberu, jerbo si ti najobjektivniji, i jedini u pravu.
pitanja.1436 mmtosic, -> #1424, madamov
>> > A zašto onda učiš druge pameti sa tako mnogo energije? >> >> Ode Grba sa spiska popularnih. B) Malo morgen! ((c) by Sloba Sloboda zvani `Svi Srbi u užu Srbiju!') Ne za ovaj sajam, nego za onaj prethodni, na spomen da će dr.grba doći na sajam, od velikog broja obožavalaca koji su hteli da se sa njim sretnu nije moglo da se živi. Tek kad nas je obavestio da će to biti u petak ne'đe oko podne, odahnuše. :) Ja se za dalje nisam ni za šta drugo ni interesovao nego za to da spoznam o čemu se tu radi. I videh i sam - čovek je bez mane a sa puno vrlina. :) Od dpauna saznadoh da je već odavno popularan i u njegovom kraju - neke vlajne ga još uvek nisu prebolele. :) I tako to. E sad što me (moje verne sluge) izvestiše - Tole, ide dr.grba oko tebe, pazi da te ne sje*e - to je drugi padež. Biće što biti mora. (: ((c) by dr.grba) Inače Milane, i ti bi bio na listi, kad bi vas mekovaca bilo više od onog - 1, 2, 3, 4, 5 stop, gde si navro! Nisam te pit'o dokle znaš da brojiš! Uzput, nije li to na delu moderatorska solidarnost? (; ((c) by dr.grba)
pitanja.1437 budim, -> #1417, nenad
(:) U kom smislu pristrasan, prema kome pristrasan? U vezi sa čim (:) treba da bude objektivniji? Ko to procenjuje? Ajde Nenade, nemoj da si naivan.Dobro znaš stavove koje on zastupa i na koji način. I znaš da ja, baš kao i još neki korisnici, imam pravo da se zabrinem, kada čujem ko je postavljen za moderatora. Moderator bi trebalo, po meni, da bude neutralna osoba sa malkice razumevanja, jer ipak je Forum specifična konferencija. Ja lično, nikada ne bih mogao da budem takav, lako padam u vatru i osetim se prozvanim. Na taj problem se nasankao Fancy svojevremeno. Procenjuju svi, a on je ipak, itekako, opredeljen. (:) Uloga moderatora konferencije poput FORUM-a jeste da obezbedi da (:) diskusija ne izađe iz okvira kulturnog i civilizovanog dijaloga, (:) kao i da podstiče i usmerava njen tok i obezbeđuje kvalitetnu i ******************* Nemoj da si naivan. Pa ovde si sve sam rekao... (:) konstruktivnu razmenu mišljenja. Dok god su ti uslovi ispunjeni (:) politička shvatanja i uverenja moderatora ne predstavljaju (:) nikakvu smetnju njegovom izboru. OK. Neću da budem zloban pa da pitam, da li se i vi grebete za neki Eki, samo ću da te pitam: Šta ako se neo moderator pokaže kao neko ko će usmeravati diskusiju na "svoju vodenicu" (Što bi rekli u svima nam omiljenom selu)? Vidiš, kakvu reakciju je proizvela odluka? Nisam jedini... poz, budimir
pitanja.1438 budim, -> #1426, pixel
(:) moderatora konferencije 'Forum', kako smo svojevremeno (mnogi) trpeli (:) jednu sličnu osobu za koju se sumnja da je za vreme probnog rada (:) PRO-a predstavljala osobe dr. narodnosti u cilju neke izopačene (:) 'zabave'. Pristrasnost prošlog moderatora, kao i njegova neozbiljnost (:) i nedoraslost i sličnost novog moderatora sa prošlim, su me doveli (:) do zaključka da je on nesposoban za obavljanje pomenute dužnosti. (:) Eto toliko. Lepo reče pixel. Idete opet, sa lošije varijante na bolju. Nisam rekao da treba balindu :) staviti za moderatora, ali zamislite kako bi neko iz "druge grupe" reagovao, kada bi pixel bio moderator? :> Dakle, stvar je prosta, ovim činite, po meni, pogrešan potez i unapred mi se "javlja" kako će sve to izgledati... :(((( Inače, Fancy vam je bio totalni promašaj... Uzgred, jel imao ovlašćenja i na tiger.flashu? :> poz, budimir
pitanja.1439 budim, -> #1435, ilazarevic
(:) Ma, najbolje bi bilo da tebe izaberu, jerbo si ti najobjektivniji, i (:) jedini u pravu. Divno, baš me zanima kako bi reagovao da su mene postavili za moderatora? :> Naravno, pričamo o SF-u! :) poz, budimir
pitanja.1440 budim, -> #1427, nenad
(:) Nije bag već čisto racionalisanje sa prostorom. Preko 90% ljudi (:) konferencije čita "u paketu", u pad. Njima je potpuno nebitno da (:) se pointeri na nove/stare poruke pamte po temama. Čak i da ne Jedan od njih... :) Ovo što ste uradili je sjajno. poz, budimir
pitanja.1441 inferno, -> #1376, pixel
Ů│ ˙ Beautiful. fancy pa sav.gacic... sve lepše od lepšeg. Kako bi bilo Ů│ ˙ da izaberete nekog ko je malko manje pristrasan i malkice objektivniji? mm? bane.? ;) Dakle, ne shvataš funkciju moderatora. Nije on nikakva viša sila koja će nekoga sprečiti da kaže ono što misliš, tako da ako se tu traže opravdanja za neuspele diskusije, onda je jasno.
pitanja.1442 inferno, -> #1397, mmtosic
Ů│ ˙ Kad nema vređanja, laganja, diskvalifikovanja, podmetanja i Ů│ ˙ tome sličnog ...tu je (drug?) Tošić da nas podseti kako se to radi? ;> Dokazi u konf FORUM.
pitanja.1443 snemcev, -> #1409, nenad
>> Komanda postoji ali je dostupna samo sekretarici i >> administratorima. Za promenu adrese, telefona ili firme treba se >> obratiti njoj. A jel' mogu da pitam zašto? Zar nismo u stanju da sami promenimo svoje podatke? Ili možda postoji opasnost od zloupotrebe?
pitanja.1444 embe, -> #1427, nenad
>> Nije bag vec cisto racionalisanje sa prostorom. Preko 90% ljudi >>konferencije cita "u paketu", u pad. Njima je potpuno nebitno da >>se pointeri na nove/stare poruke pamte po temama. Cak i da ne >>uzimamo u obzir da "on-line citaci" obicno prate svega par E jeste bug. Pise "Sve PROCITANE poruke proglasene su za stare", prema tome ponasanje naredbe SEEN nije ocekivano. Sa druge strane postoji naredba SEEN /a koja radi ono sto treba da radi. Znaci, bug je bug, a racionalizacija je nesto sasvim drugo. Ispada da SEEN i SEEN /a rade jedno te isto, ili ako ne rade isto onda je nepredvidivo sta radi SEEN. I jos nesto, cini mi se da je ranije ova naredba radila sasvim ispravno. Ne mogu da budem precizan u vezi datuma ali otprilike do pre mesec, mesec i po radila je dobro.
pitanja.1445 dbambi, -> #1438, budim
=> Lepo reče pixel. Idete opet, sa lošije varijante na bolju. Nisam rekao da => treba balindu :) staviti za moderatora, ali zamislite kako bi neko iz => "druge grupe" reagovao, kada bi pixel bio moderator? :> Dakle, stvar je => prosta, ovim činite, po meni, pogrešan potez i unapred mi se "javlja" kako Mala zamerka drugu pixelu je što preterano često koristi psovke u svojim porukama, što se nijednom dosadašnjem forum-moderatoru ne može staviti na dušu. Njegovi stavovi me uopšte ne bi zanimali sve dok bi svoj (moderatorski) posao obavljao onako kako je to zapisano u ugovoru. Bambi
pitanja.1446 vlad, -> #1422, vitez.koja
> i da mi to jako smeta. On se ne obazire na to, nastavlja po svome, a > ja ne želim da se nerviram pa mu dam taj ignore. Javno to > objavljujem da bih mu dao do znanja da nema svrhe više da mi Bez obzira na stav da ignore nije vaspitno-popravna komanda, to pre svega zavisi od toga da li ga javno objavis ili ne. U svakom slucaju onaj koji stalno davi ubrzo ostane bez sagovornika. Za silazak sa ignore liste potreban je mnogo veci trud nego za upis na istu B>.
pitanja.1447 micotakis, -> #1443, snemcev
Ĺ A jel' mogu da pitam zašto? Zar nismo u stanju da sami Ĺ promenimo svoje podatke? Ili možda postoji opasnost od Ĺ zloupotrebe? Pretpostavljam da se ne bi deslio sledeće: Zamisli situaciju: Bio si na moru.Nisi zvao Sezam jedno 15 dana.Dolaziš sedaš za ko- mpjuter,zoveš Sezam kucaš user,zatim šifru i gle čuda dobiješ po- ruku pogrešna šifra.Probaš ponovo,ista poruka.Posle par poziva još uvek nisi ubo onu pravu šifru.Svestan si da sve vreme kucaš svoju šifru,ali ti sistem javlja da grešiš.Shvataš neko je uspeo da ubo- de šifru i sad koristi tvoj user.Zoveš redakciju i kažeš takva i takva situacija,a oni tebi kažu:"Izvini, ali ko si ti?".Kažeš ime i prezime i tako to,a oni tebi,a ne ne user taj i taj je PETAR ĐO- RĐEVIĆ.Znaš da se ne zoveš tako i pitaš se šta se desilo.Onda shva- tiš da je dileja promenila i tvoje lične podatke,a ne samo šifru. p.s.E znam sad će da sledi ono:"A čemu služi papir?".A šta ako se slučajno baš papir sa tvojim podatcima negde zagubio?Šta ćemo onda? p.p.s.Znam da sam preterao,ali ja moram da kažem ono što mislim.
pitanja.1448 ilazarevic, -> #1437, budim
> ću da te pitam: Šta ako se neo moderator pokaže kao neko ko će > usmeravati diskusiju na "svoju vodenicu" (Što bi rekli u svima nam > omiljenom selu)? Mislim da je sasvim logično da će moderator koji ne obavlja posao onako kako se od njega očekuje biti zamenjen. Pitanje je, naravno, šta se od njega očekuje? ;)
pitanja.1449 ilazarevic, -> #1439, budim
> Divno, baš me zanima kako bi reagovao da su mene postavili za > moderatora? :> Ne bih se bunio, kao što se ne bunim na postavljanje sav.gacica :) Trudim se da ne optužujem ljude apriori za loše sprovođenje posla. Videli bismo kakav bi ti bio modulator. Moderator mora da bude objektivan, da uklanja šum nezavisno od svog političkog opredeljenja. Dakle, ako bi se pokazalo da mahom brišeš poruke ljudi koji ne zastupaju iste stavove, pobunio bih se. Pre toga, ne bih ni reč rekao. Možda bih ti čestitao na fotelji ;)
pitanja.1450 firus, -> #1421, biber
>>> daje IGNORE drugima. Neki to objavljuju na sva zvona, k'o da > Pa nije bas tako. Razmisli o ignorisanju onih koji stalno > ostavljaju jedne te iste (a skuplje od proseka) oglase, koji uz > to ne pisu nista po konferencijama. Tu je ignore jako korisna > naredba. Ovo je OK, cak i ja razmisljam (mada bi to bilo u neskladu sa stvarima koje zastupam) da jednoj takvoj osobi udarim IGNORE, pretpostavljam da znas ko je ... ;)))
pitanja.1451 firus, -> #1422, vitez.koja
># daje => IGNORE drugima. Neki to objavljuju na sva zvona, k'o ># da se => time ponose. > prethodno ga u nekoj raspravi opomenuvsi da pise mnogo dugacke > poruke i da mi to jako smeta. On se ne obazire na to, nastavlja > po svome, a ja ne zelim da se nerviram pa mu dam taj ignore. > Javno to objavljujem da bih mu dao do znanja da nema svrhe vise OK, ali, sve to moze da se ob(j)avi i preko MAIL-a, a verujem da vecina korisnika brzo skonta da im je neko lupio IGNORE, ako posle par poruka ne dobiju repliku ...
pitanja.1452 dr.s, -> #1367, mmtosic
/* ne smeta. Sto ljudi sto cudi - jel' tako? :) Ne smeta ni: sto zena dvesta grudi - je l' tako? :)
pitanja.1453 dr.s, -> #1379, mmtosic
/* temi o kojoj sam napisao nekoliko recenica. A je sil' ti to smetnuo sa ^^^^^^ /* (iako, ustvari nisu :>). Je*iga, mog'o sam, da biram. Ali, kao seljak ^^^^^^^ ^^^^^^ Po duzini poruka tvojih covek (zena ili dete) bi pomislilo da imas nesto pametno i da kazes. Necemo sad da raspravljamo da li bi covek (zena ili dete) bilo u pravu kada i ako bi to pomislilo, ali se bar potrudi da ti poruke budu sa malo vise pravopisa. Toliko, hvala, prijatno... P.S. Neznam -> ne znam
pitanja.1454 dr.s, -> #1365, orlic
/* Hm, prilicno je jadno da sistem koristi OLR koji ne podrzava... Cuti i nadaj se nekom novom :))) i boljem...
pitanja.1455 dr.s, -> #1375, babbage
/* dobro, idi u drzavnu firmu pa radi za 500din mesecno. Ja necu a ti /* me preziri koliko hoces. Idi u Radio Index ili Studio B, pa zaradi i citavih 200 dinara mesecno.
pitanja.1456 dr.s, -> #1387, tomislavr
/* Mada, ovi äto se svaöaju u konf. SEZAMNET... ;) A kako ih spreciti da se svadjaju? Ukinuti konferenciju? Ne!
pitanja.1457 dr.s, -> #1394, mmtosic
/* I tried to clear troubled water you asked for. Like a bridge over the trouble water I will ease you down... Paul Simon
pitanja.1458 dr.s, -> #1414, firus
/* Stvarno ne razumem poentu ovog pitanja !? Eh, izgleda da nisi jedini... :)
pitanja.1459 dr.s, -> #1421, biber
/* konferencijama. Tu je ignore jako korisna naredba. Ali ne moras da svima obelodanjujes svoje postupke. ... Bar (Budva, Becici,...) ja tako mislim. :)
pitanja.1460 gerber, -> #1426, pixel
YR>*> Gospodin sav.gacic je jedna vrlo neprijatna osoba, njegove su poruke YR>*> pune sarkazma, indirektnih vredjanja, itd. Ja se samo kao korisnik Može biti, pogotovo za one sa "velikim idejama", a bez smisla za humor. Ali sigurno nisu pune psovki, pozivanja na upotrebu štrangi, niti su prepune šuma. YR>*> ovog sistema izjašnjavam protiv postavljanja jedne takve osobe za YR>*> moderatora konferencije 'Forum', kako smo svojevremeno (mnogi) trpeli YR>*> jednu sličnu osobu za koju se sumnja da je za vreme probnog rada YR>*> PRO-a predstavljala osobe dr. narodnosti u cilju neke izopačene A kako ste to trpeli? Mislim je li vas mučio, pretio batinama? A šta misliš zašto veliki deo Sezam populacije uopšte ili veoma retko prati Forum? Samo zato da ne bi naleteo na razne poruke kojima je smisao u psovkama, prozivanju, vredjanju i zamaranju. A takve poruke (i to ne uvek, i u dosta ograničenoj meri) je moderator i uklanjao. I šta je sada on kriv što ispada da se nekulturno ponašanje po konferenciji Forum, nekako baš zadesi osobama sa stanovitim stanovištem.
pitanja.1461 gerber, -> #1437, budim
YR>*> Ajde Nenade, nemoj da si naivan.Dobro znaš stavove koje on zastupa i na YR>*> koji način. I znaš da ja, baš kao i još neki korisnici, imam pravo da YR>*> se zabrinem, kada čujem ko je postavljen za moderatora. Moderator bi A i korisnici bi, recimo mogli da nauče da se u konferencijama ne psuje, da se ne vredjaju drugi korisnici, da se ne šalju gomile poruka bez ikakvog (ili skoro nikakvog) teksta, ili što je još gore sa ogromnim citatom sa po jednom rečju ispod njega, zasipanje konferenicja ličnom prepiskom i uzvicima i sl. Zvuči poznato? Pa se onda ne bi čudili i iščudjavali kako ih moderator "mrzi". Na stranu tvoji lični stavovi i razmišljanja, ispada nekako da se brineš jer je sav.gacic "zatupa odredjene stavove, na odredjeni način". Ne znam šta ti ovo znači, znam jedino da nije niti zaslepljeno dete od 15 godina, niti zapaljeni propagator ideja koje bi neko sa manje poznavanja istorije nazvao fašističkim, niti nije hijladugodišnji mrzitelj Hrvata. Ma da, imaš pravo da se zabrineš. Stvarno, iskvariće nam naprednu omladinu samim svojim prisustvom u svojstvu moderatora. Nego da nema tvoja briga malo prizemnije porive. Mislim da nije možda izazvana time da ne znaš kako da izadješ na kraj sa njegovim porukama ;> YR>*> ću da te pitam: Šta ako se neo moderator pokaže kao neko ko će YR>*> usmeravati diskusiju na "svoju vodenicu" (Što bi rekli u svima nam A kako? Pišući kao i svi drugi korisnici? Pa odgovri mu ako se ne slažeš i navedi vodu na tvoju "vodenicu". Ili misliš da moderator možda sedi ceo dan pored ekrana i svaku poruku prvo pročita, pa pušta samo one koje mu se dopadaju? Ili misliš da poruke koje sadrže uvrede i psovke, odnosno poruke koje su čist šum (npr. 99% citat i gomila smajlija) ne treba uklanjati sa sistema? YR>*> omiljenom selu)? Vidiš, kakvu reakciju je proizvela odluka? Nisam YR>*> jedini Znači da je odluka (a i prihvatanje, jer se unapred znala reakcija dvoje-troje najglasnijih) bila na mestu. Pokrenula je raspravu, a konferencije bez diskusije i ne služe baš mnogo čemu.
pitanja.1462 gerber, -> #1439, budim
YR>*> Divno, baš me zanima kako bi reagovao da su mene postavili za Recimo, mislim da bi to bila odlična ideja. Možda bi se tada malo zamislio pre nego što pošalješ šum u konferenciju (svoju ili tudju). Recimo, da se dogovoriš sa sav.gacicem da za probu obavljaš posao nedelju dana. Pa da vidimo šta ćeš posle da kažeš ;>
pitanja.1463 crncic, -> #1365, orlic
>> Hm, prilicno je jadno da sistem koristi OLR koji ne podrzava... Hmm, poprilično je jadno što si se i prijavio na takav sistem ?
pitanja.1464 crncic, -> #1369, valex
>> a konferencije MUZIKA Tatjana Lukić (l.tanja). Želim ovom Interesuje me na osnovu čega je postala moderator, čime se isticala u dosadašnjem radu, nešto se i ne sećam njenih poruka ? Ovom prilikom, takodje, želim da joj poželim srećan rad.
pitanja.1465 mmarkovic, -> #1440, budim
> (:) Nije bag već čisto racionalisanje sa prostorom. Preko 90% ljudi > (:) konferencije čita "u paketu", u pad. Njima je potpuno nebitno da > (:) se pointeri na nove/stare poruke pamte po temama. > > Jedan od njih... :) > Ovo što ste uradili je sjajno. Takođe čitam poruke u paketu, ali smatram da ne bi bio luksuz kada bi se za svakog korisnika pamtilo dokle je pročitao poruke u svakoj temi. Prostor danas nije nikakav problem, a objektivno nije veliki. Računica kaže: 2000 korisnika x 100 konferencija x 20 tema x 2 bajta je oko 8 MB Tema po porukama bi moglo da bude do 65536, a "0" iskoristite kao znak "ne prati temu". Naravno, može i nekako drugačije. Ovako imate neki "uglavnom dobar" sistem, a mogao bi da bude sasvim pouzdan. Što je najlepše, kod nas se ništa ne bi menjalo...
pitanja.1466 supers, -> #1427, nenad
>> Postojala je pre ideja o nekakvom oldconf režimu u kome se ne bi >> uopšte pamtili pointeri na stare poruke, ne znam šta je bilo sa >> tim. Sjajna ideja za sve readonly konferencije. Ovako uvek kada zađemo u stau konferenciju moramo da se akamo sa parametrom /a.