SEZAMNET

15 Jan 1996 - 23 Dec 1996

Topics

  1. obavestenja (84)
  2. pitanja (3810)
  3. problemi (2431)
  4. predlozi (850)
  5. konferencije (28)
  6. fajlovi (242)
  7. olr (734)
  8. vote (24)
  9. kritika (799)
  10. razno (963)
  11. unknown (35)

Messages - pitanja

pitanja.1467 dr.grba, -> #1395, mmtosic
>> (Procenio sam da ni dr.grba-ina CIVILIZACIJA:licni.stav ne može baš >> svašta da proguta. Nije to Recycle Bin. Bre. :() Kao prvo, nije moja već naša. Kao drugo, hvala (:
pitanja.1468 dr.grba, -> #1436, mmtosic
>> Ja se za dalje nisam ni za šta drugo ni interesovao nego za to da >> spoznam o čemu se tu radi. I videh i sam - čovek je bez mane a sa >> puno vrlina. :) Bljak. (-% >> Od dpauna saznadoh da je već odavno popularan i u >> njegovom kraju - neke vlajne ga još uvek nisu prebolele. :) 'Aj'mo, fajront, razlaz! >> I tako to. E sad što me (moje verne sluge) izvestiše - Tole, ide >> dr.grba oko tebe, pazi da te ne sje*e - to je drugi padež. Šta je sad pa ovo? >> Biće što biti mora. (: ((c) by dr.grba) >> Uzput, nije li to na delu moderatorska solidarnost? (; ((c) by dr.grba) Otkuda ti toliko copyrighta na pojmove koje nisam izrekao?... Ako je (c) na left-handed smiley, onda takođe ne postoji neki "moj" copyright (copyleft?), jer je dotični poznat na Internetu, BIX-u, Compuserve-u... odaaaaaavno. Ispadoh motiv sa razglednice Sezama (: Bok'te, k'o obronci Kopaonika (: Manite se, ljudi, fetišiziranja faca na Sezamu. Mnogima je ovo alter ego. Nekima je veoma povoljno to što su možda veoma stidljivi u prirodi, pa modemskim komuniciranjem premoste probleme. Neki, opet, svoju energiju poklanjaju Sezamu u iskrenoj nameri da učine bar nešto vredno čuvanja. Neki ovde leče svoje frustracije, jer misle da mogu napisati šta god žele i kako god žele bez ikakve opasnosti po svoje ime. Neki su, opet, ku*čeviti do te mere da misliš da bi te prebili k'o majmuna kad bi te sreli - a kad te sretnu, nisu u stanju ni u oči da te pogledaju. Nečiji argumenti idu tokom "a zašto vi mučite crnce" i smatraju da na taj način veoma vešto okončavaju rasprave koje su sami izazvali. U prirodi to (uvek?) izgleda drugačije, a ponekad je veoma zanimljivo analizirati različitost u ponašanju ljudi na Sezamu i uživo. Zato se, po mom mišljenju, ne treba zatrčavati u izjavama o ljudima. Bavite se više sobom nego drugima, pa će nam svima biti bolje. "Ima nas svakakvih, a pogotovo nikakvih", kako je imala običaj da kaže jedna moja koleginica.
pitanja.1469 budim, -> #1448, ilazarevic
(:) se od njega očekuje biti zamenjen. Pitanje je, naravno, šta se od (:) njega očekuje? ;) Ja znam, šta od njega može da se očekuje... :( poz, budimir
pitanja.1470 mmtosic, -> #1442, inferno
>> ...tu je (drug?) Tošić da nas podseti kako se to radi? ;> G-ne Andreja Duloviću, dosada sam te više puta obavestio da me nikakav razgovor sa tobom ni po kakvom pitanju ne interesuje, pa te i ovog puta o tome obaveštavam uz molbu da mi ne namećeš razgovor jer ga sa tobom ne može biti.
pitanja.1471 inferno, -> #1438, budim
Ů│ ˙ grupe" reagovao, kada bi pixel bio moderator? :> Dakle, stvar je prosta, Ů│ ˙ ovim činite, po meni, pogrešan potez i unapred mi se "javlja" kako će Ů│ ˙ sve to izgledati... :(((( Niko ne bi ima ništa protiv sve dok ne bi počeo da svoje moderatorske komande koristi za lične rasprave brišući ili kočeći raspravu sa "druge strane".
pitanja.1472 dizel, -> #1461, gerber
> procita, pa pusta samo one koje mu se dopadaju? Ili mislis da Moderator se i dalje ne javlja u konferenciju, iako je dobio "fotelju". Zar nije logicnije da ulogu moderatora dodelite nekome ko cesto zove, nekome ko je vrlo aktivan i ko je dobro upoznat sa sistemom...? Novopeceni moderator se javlja jednom u mesec dana, napise neverovatnu kolicinu poruka za jedan dan, tako da je veoma naporno procitati sve njegove poruke (narocito ukoliko se ne slazes sa vecinom od njih...) Nadam se da ce moderator sada ipak vise vremena posvetiti Sezamu, pa bar da se kaze da je zasluzio zvanje...
pitanja.1473 dulev, -> #1468, dr.grba
> Ispadoh motiv sa razglednice Sezama (: Bok'te, k'o obronci Kopaonika (: :) ... a i GRBAvi su. :) NHF:) (dv)
pitanja.1474 budim, -> #1449, ilazarevic
(:) Ne bih se bunio, kao što se ne bunim na postavljanje sav.gacica :) (:) Trudim se da ne optužujem ljude apriori za loše sprovođenje posla. (:) Videli bismo kakav bi ti bio modulator. Moderator mora da bude (:) objektivan, da uklanja šum nezavisno od svog političkog (:) opredeljenja. Dakle, ako bi se pokazalo da mahom brišeš poruke (:) ljudi koji ne zastupaju iste stavove, pobunio bih se. Pre toga, ne (:) bih ni reč rekao. Možda bih ti čestitao na fotelji ;) Zašto se nisi bunio kada je Čeda meni brisao poruke, a ne kumu.moralisti? Nikakve razlike u njima nije bilo sem što su bile različito "obojene"... Da si to uradio svojevremeno, možda bi ti ovako i verovao na reč?... Glupo je da pričam šta bi radio, a šta ne... :) Valjda bi video! :) Moderator mora da bude objektivan? Koliko je Sava objektivan? Koliko naginje na neku stranu? poz, budimir
pitanja.1475 budim, -> #1460, gerber
(:) Može biti, pogotovo za one sa "velikim idejama", a bez (:) smisla za humor. Ali sigurno nisu pune psovki, pozivanja Ono što je tebi humor kod njega, meni je cinizam i sarkazam. (:) da se nekulturno ponašanje po konferenciji Forum, nekako (:) baš zadesi osobama sa stanovitim stanovištem. Nije nego, a kako to da se za moderatora uvek zadesi osoba sa "stanovitim stanovištem"? :> poz, budimir
pitanja.1476 budim, -> #1461, gerber
(:) A i korisnici bi, recimo mogli da nauče da se u konferencijama (:) ne psuje, da se ne vredjaju drugi korisnici, da se ne šalju gomile (:) poruka bez ikakvog (ili skoro nikakvog) teksta, ili što je još (:) gore sa ogromnim citatom sa po jednom rečju ispod njega, zasipanje (:) konferenicja ličnom prepiskom i uzvicima i sl. Zvuči poznato? Molim te, navedi u kojoj poruci sam psovao, gde sam vređao druge korisnike, slao male poruke ispod ogromnog citata... .t.d. To nije moj stil pisanja poruka. Ne kažem da drugi to nisu radili, ali si konkretno meni odgovarao na poruku a nigde to nisi napomenuo, tako da neko ko ne čita pažljivije, može o meni steći takav utisak... Lična prepiska je otišla u konfu zbog činjenice da mi nije radio svič /p sa čim su upoznati administratori sistema i moderatori pojedinih konferencija... Sve ovo mi zvuči poznato, samo, nisam siguran kakve to veze ima sa moderatorom Foruma? :> (:) Pa se onda ne bi čudili i iščudjavali kako ih moderator "mrzi". Prošli moderator mi je dokazao, javno da me mrzi, kada se stavio na stranu mog sagovornika i brisao moje poruke a njegove, iako su iste/slične sadržine, ostavljao na sistemu. Tako sam se uverio u mogućnosti moderatora kada su različiti stavovi u pitanju... (:) Nego da nema tvoja briga malo prizemnije porive. Mislim da nije (:) možda izazvana time da ne znaš kako da izadješ na kraj sa njegovim (:) porukama ;> Sa njim je jako lako izaći na kraj sa porukama, što se sadržaja tiče, jedino je problem, kada već želiš da znaš, to što on poruke šalje sa puno zakašnjenja, ali sam obavešten o čemu se tu zapravo radi, pa mu to više ne zameram. Jedino je problem u tome što se treba skoncentrisati na nešto o čemu si pisao pre mesec dana, a to nije lako... (:) A kako? Pišući kao i svi drugi korisnici? Pa odgovri mu ako se (:) ne slažeš i navedi vodu na tvoju "vodenicu". Ili misliš da Navodim ja vodu na moju vodenicu, a to ti svakako znaš jer smo debatovali toliko puta... :> (:) moderator možda sedi ceo dan pored ekrana i svaku poruku prvo (:) pročita, pa pušta samo one koje mu se dopadaju? Ili misliš da Ne, nisam tvrdio da je svaki moderator uklanjao, Čeda jeste, Bojt nije, ali si lepo uočio da moderator po vasceli dan sedi ispred ekrana i odgovara na poruke koje sam upravo poslao. Tako je kod Bojta. Evo, merio sam: :)))) 2h je najduže vreme od prvog njegovog odgovora na bilo kakvu poruku pro-srpski orjentisanu... Čeda je imao lošije prolazno vreme... (:) poruke koje sadrže uvrede i psovke, odnosno poruke koje su čist (:) šum (npr. 99% citat i gomila smajlija) ne treba uklanjati sa (:) sistema? Treba. Ali, ne selektivno, već sve od reda. (:) Znači da je odluka (a i prihvatanje, jer se unapred znala reakcija (:) dvoje-troje najglasnijih) bila na mestu. Pokrenula je raspravu, (:) a konferencije bez diskusije i ne služe baš mnogo čemu. Možda sam najglasniji, ali nisam jedini koji ovako reaguje. Unapred si mogao i ti da predvidiš reakciju, što nije teško, ali si iz ovoga rekao poentu... Unapred se znalo za reakciju... poz, budimir
pitanja.1477 budim, -> #1462, gerber
(:) Recimo, mislim da bi to bila odlična ideja. Možda bi se tada (:) malo zamislio pre nego što pošalješ šum u konferenciju (svoju (:) ili tudju). Recimo, da se dogovoriš sa sav.gacicem da za (:) probu obavljaš posao nedelju dana. Pa da vidimo šta ćeš (:) posle da kažeš ;> Evo, ovo najbolje govori o tebi, a može i da ti objasni zašto sam na tvoje poruke uglavnom prestao da odgovaram... Čisto prepucavanje... Kada napišeš nešto smislenije, dobićeš odgovor kakav dolikuje. poz, budimir
pitanja.1478 mmtosic, -> #1453, dr.s
>> Po duzini poruka tvojih covek (zena ili dete) bi pomislilo da imas >> nesto pametno i da kazes. Necemo sad da raspravljamo da li bi covek >> (zena ili dete) bilo u pravu kada i ako bi to pomislilo, ali se bar >> potrudi da ti poruke budu sa malo vise pravopisa. (.to all: Šta je bre ovo? Jel' to zarazno? Bar jedan dnevno poziva na pijačni obračun?) Nije priroda obezbedila svima istu pamet. Dakle, i prema toj osobini postoji raspodela kao i prema drugim osobinama. Kriterijumi prema kojima se određuje pamet nisu baš opšte prihvaćeni i jasni. Nije mi poznato da je pravo za zakljucivanje o tome ko je pametan a ko nije, kao i o tome koliko je ko pametan dato bilo kom pojedincu. Možda si ti neki izuzetak, pa bi trebalo da nam se predstaviš i da nas upoznaš o tome kako si do tog prava stigao. Predpostavljam da dosada nismo pričali, ali možda sam se i prevario. U svakom slučaju iznenađen sam da pre bilo kakvog razgovora pribegavaš uvredama. To je možda pametno, tačnije, to je saglasno tvojoj pameti, ali je sigurno nevaspitano. Takvo nevaspitano ponašanje teško da može biti spojivo sa pameću, ali neka ti bude. Što se mene tiče nisam sklon da obraćam pažnju na svako nevaspitano i nekulturno ponašanje. Takvom ponašanju pribegavaju oni koji drugačije ne umeju, a koji osećaju potrebu da skrenu pažnju na sebe. U tome si uspeo ali, ne verujem da je ishod iz te akcije povoljan za tebe. >> P.S. Neznam -> ne znam Vodiću računa ubuduće. Nisam znao. (Ja naravno znam da je tvoja konstrukcija iz prve rečenice _čovek ... pomislilo_ i kasnije _čovek ... bilo ... pomislilo_ samo jedna normalna `greška u kucanju'.
pitanja.1479 mmtosic, -> #1468, dr.grba
>> "Ima nas svakakvih, a pogotovo nikakvih", kako je imala običaj da >> kaže jedna moja koleginica. U svojoj poruci sam pokušao da se nadovežem na duhovitost madamov-a u vezi sa činjenicom da je na listi onih Sezamovaca koje ja smatram popularnim na sistemu bilo i tvoje ime, a da je u nekim tvojim porukama bilo prekora na sadržaj nekih mojih poruka. Vidi se da su moji pokušaji da i sam napravim duhovitosti bile samo vrlo neuspešni pokušaji. Pošto ja pripadam onim ljudima koji poštuju ishode, ja se izvinjavam i obećavam da više takve pokušaje neću činiti. Istovremeno predlažem da u nekom narednom trenutku kad ne budeš imao velikih obaveza ponovo pogledaš poruku, pošto mi je stalo do toga da bar zaključiš da iza neuspelog sadržaja nije bila namera da se postigne efekat koji sam postigao, nego da se radilo samo o neuspelom sočinjeniju nekoga ko postavljenom cilju nije bio dorastao.
pitanja.1480 mmtosic, -> #1452, dr.s
>> /* ne smeta. Sto ljudi sto cudi - jel' tako? :) >> >> Ne smeta ni: sto zena dvesta grudi - je l' tako? :) Nije. Molim za objašnjenje veze između gornje dve rečenice.
pitanja.1481 mmtosic, -> #1467, dr.grba
>> >> (Procenio sam da ni dr.grba-ina CIVILIZACIJA:licni.stav ne može >> >> baš svašta da proguta. Nije to Recycle Bin. Bre. :() >> >> Kao prvo, nije moja već naša. Naravno. Pošto mislim da se radi o najpažljivije i najuspešnije `moderiranoj' konferenciji na SezamNet-u (ne gine mi osuda da se šlihtam) hteo sam da mladoj populaciji korisnika naglasim ko joj je moderator. >> Kao drugo, hvala (: Nema na čemu. Nije bila kurtoazija, dakle, nisam to rekao kao kompliment, nego kao činjenicu.
pitanja.1482 basrak, -> #1450, firus
> Ovo je OK, cak i ja razmisljam (mada bi to bilo u neskladu > sa stvarima koje zastupam) da jednoj takvoj osobi udarim > IGNORE, pretpostavljam da znas ko je ... ;))) Ignore je odlična stvar ako se sa njom pravilno postupa. To što neko lupi nekome ignore posle diskusije samo zbog iskazane razlike u mišljenju je "zloupotreba", ako nije prejaka reč. Uostalom, šta te boli ... ako neko više neće da razgovara sa tobom samo zato što vam se mišljenja razlikuju? Pa onda nije ni zaslužio da sa njim razgovaraš, zar ne? Ali ako neko želi da se ogradi od šuma (njegova lična stvar je šta procenjuje za šum), normalno je da iskoristi ovu komandu čak i da moderatori rade svoj posao idealno, što baš i nije slučaj :(. Tipično pitanje je - A šta ako taj ima nešto i pametno da kaže? E, pa šta mene zabole što neko ima da kaže dve i po pametne reči na sto glupih poruka? Pre će biti da je to bilo slučajno ;> Stvar lične procene je koliko nečiji "biseri" vrede uloženog truda u "kopanje" istih. A opet je savršeno lično i šta neko smatra glupim, a neko pametnim... Ti ni uživo ne razgovaraš sa svakim, čak ni ne slušaš svakoga... Jel' ti ne koristiš daljinski "ignore" kad gledaš tv? Stvar je potpuno ista - gledaš, pratiš, čitaš samo ono što ti je interesanto, a diskutuješ samo sa onima, valjda, čije mišljenje na izvestan način poštuješ ili ti je do njega stalo, bez obzira koliko se ono razlikuje od tvog. Sve ostalo je čisti gubitak vremena. Naravno, ponekad i to možeš da si dopustiš ;) Dakle, sve se u krajnjoj liniji svodi na tvoju ličnu procenu i interes. Sve u svemu, savet zadovoljnog korisnika ignore-a - To je, naprosto, sredstvo za povećanje efikasnosti korišćenja ovog sistema. Ako imaš dovoljno vremena za traćenje na čitanje bezvrednih poruka (po svojim merilima, naravno, a čijim bi drugim?) ti ga traći, ali mene leđa više ne bole... toliko kao pre.
pitanja.1483 basrak, -> #1403, ljubisha
> Da ne raspirujem neke stare rasprave ali slažem se sa pixel-om > jer 'bivši' moderator (pre titule) nije pokazao nimalo > tolerantnosti u ko- nferenciji. Za kasnije ne znam jer sam > prestao da je aktivno pratim. Iako sam lično vrlo sumnjao u izbor fancy-ja kao moderatora foruma, moram da mu odam priznanje da je svoj posao radio kako valja, bar sa jedne strane, do pre izvesnog vremena (zasićenje, druge obaveze ili razlaz sa upravom, ne znam, ali nije ni bitno). Skinuo je šum *ne* mešajući u to svoju pristrasnost ka nekoj od "strana". To što su se neki osetili pogođenim takvim odlukama i pravili javne drame je njihova stvar. Bolje bi im bilo da su još jednom pročitali poruke mnogih korisnika koji su im ukazivali na greške takvog načina "diskutovanja". I tu mu skidam kapu. Drugu stranu moderatorskog poziva - podsticanje na raspravu i oživljavanje diskusije - je zapostavio i to mu ide na dušu, ali niko nije idealan. Sve u svemu, nije bio loš u ovom poslu i ne bih se bunio ni kad bi novi moderator bio takav. Dapače.
pitanja.1484 nenad, -> #1443, snemcev
> A jel' mogu da pitam zašto? Zar nismo u stanju da sami promenimo svoje > podatke? Ili možda postoji opasnost od zloupotrebe? Ima puno razloga, a svi su oni isti ili veoma slični onima zbog kojih tako nešto nije moguće ni u jednoj ozbiljnoj ustanovi, ni u jednoj firmi, vojnom odseku, biračkom spisku, spisku stanara...
pitanja.1485 mmtosic, -> #1483, basrak
>> nije idealan. Sve u svemu, nije bio loš u ovom poslu i ne bih se >> bunio ni kad bi novi moderator bio takav. Dapače. Nisam bio posetilac ovog Foruma, zbog svog iskustva sa fancy-jem iz Foruma na Pro-bi. To što se tamo dešavalo, pogotovu u vremenu od 5-21 novembra 1995. godine, treba pregledati, jer može da pomogne u sagledavanju karaktera i postupaka mnogih od nas. Ono što se odigravalo ovde u Forumu za vreme dd_perioda SezamNet-a je nastavak onoga što se odigravalo tamo. Ne bih hteo da izražavam otvorenu sumnju u tvoju ocenu, ali meni se bar čini da je gubljenje mesta system-administratora dovelo do povoljnog `učinka' kod fancy-ja i da je taj trend nastavljen, tako da je na kraju došlo i do njegovog, prvo `zapuštanja' pa onda i napuštanja i mesta moderatora u Forumu.
pitanja.1486 mmtosic, -> #1476, budim
>> Ne, nisam tvrdio da je svaki moderator uklanjao, Čeda jeste, Bojt >> nije, ali si lepo uočio da moderator po vasceli dan sedi ispred >> ekrana i odgovara na poruke koje sam upravo poslao. Tako je kod >> Bojta. Evo, merio sam: :)))) 2h je najduže vreme od prvog njegovog >> odgovora na bilo kakvu poruku pro-srpski orjentisanu... Čeda je imao >> lošije prolazno vreme... Što jes', jes'. :) (Nije po bon-u ton-u, al' pravila, valjda, zato i postoje da poneki put budu prekršena.)
pitanja.1487 dr.grba, -> #1481, mmtosic
>> Naravno. Pošto mislim da se radi o najpažljivije i najuspešnije >> `moderiranoj' konferenciji na SezamNet-u (ne gine mi osuda da se >> šlihtam) hteo sam da mladoj populaciji korisnika naglasim ko joj je >> moderator. Civilizacija, de facto, i nema moderatora (utoliko sam moderator što imam pravo da radim privilegovane radnje sa porukama - da ih premeštam i brišem, npr.) već postoji ekipa koju nazivamo c.savet, koja se ponaša kao da je vlada države Civilizacije, a članovi ministri (: Uspeh konferencije u velikoj meri zavisi od truda ljudi koji potpiruju rasprave, svako u svojoj temi. Iako smo se u poslednje vreme nešto utunjavili, čemu ima par stotina (hiljada miliona milijardi°) razloga imamo još ideja koje će uskoro izaći na videlo. Ali, otom-potom. (: ==================== ° "MILION puta sam vam rekao da ne preterujete!!!"... (:
pitanja.1488 nesh, -> #1418, nenad
: Ograničenje je trenutno 10.000 poruka. 10x Nego ko svega da se seti pa ću da nabrojim šta me još interesuje: 1. Koliko max. chr-a može da ima username 2. Max dužina imena konferencije 3. Dužina imena teme, ili grupe 4. Imena fajlova su i dalje po sistemu 8+3 ili ... 5. Dužina poruke = max xxxxxx (K)bytes
pitanja.1489 dzakic, -> #1488, nesh
> Koliko max. chr-a može da ima username 15 znakova > Max dužina imena konferencije 20 znakova > Dužina imena teme, ili grupe 15 znakova ime teme, 15 znakova ime grupe > Imena fajlova su i dalje po sistemu 8+3 ili ... Da, 8+3 > Dužina poruke = max xxxxxx (K)bytes 32768 znakova, 32k
pitanja.1490 johnnya, -> #1482, basrak
╬ Tipično pitanje je - A šta ako taj ima nešto i pametno da ╬ kaže? E, pa šta mene zabole što neko ima da kaže dve i po ╬ pametne reči na sto glupih poruka? Pre će biti da je to bilo ╬ slučajno ;> Stvar lične procene je koliko nečiji "biseri" ╬ vrede uloženog truda u "kopanje" istih. A opet je savršeno ╬ lično i šta neko smatra glupim, a neko pametnim... E, upravo iz ovih razloga apelujem na "čiku koji održava sistemski software", da pored dosadašnjih mogućnosti komande IGNORE uvde i stavku FORUM... Dakle Ignore CHAT: MAIL: CONF: FORUM:
pitanja.1491 evlad, -> #1443, snemcev
Y> A jel' mogu da pitam zašto? Zar nismo u stanju da sami promenimo svoje Y> podatke? Ili možda postoji opasnost od zloupotrebe? he, prošetaj se malKo po pro-u, pa ćeš da vidiš da u YU postoje gardovi pod nazivom 'Šinsko vozilo', 'planeta mars' itd.
pitanja.1492 cnenad, -> #1427, nenad
=> Nije bag već čisto racionalisanje sa prostorom. Preko 90% ljudi => konferencije čita "u paketu", u pad. Njima je potpuno nebitno da => se pointeri na nove/stare poruke pamte po temama. Čak i da ne Da se razumemo, i ja čitam poruke kroz PAD u paketu, ali neki put želim odmah da pročitam neku poruku za koju mi kasnije (utvrđujem to nakon čitanja) nije bitno da se nađe u PAD-u, SEEN i puff. ode sve iz te konf. kao staro. Snaći ću se ja sa NEW ili sa RE datumski_opseg ali to nije to.
pitanja.1493 cnenad, -> #1447, micotakis
=> tiš da je dileja promenila i tvoje lične podatke,a ne samo šifru. Komandom SET FORM koja je ranije postojala su se menjali nebitni podaci: - koju firmu korisnik predstavlja - koju konfiguraciju poseduje i slično... Jedina dva razloga za nedostupnost ove komande korisnicima su: - sekretarica treba da radi nešto - dzakic-a mrzi da nam je aktivira ;)
pitanja.1494 cnenad, -> #1452, dr.s
=> Ne smeta ni: sto zena dvesta grudi - je l' tako? :) 100 žena, 200 sisa. Nemoj da Darone pročita poruku, ugasio si ;)
pitanja.1495 cnenad, -> #1480, mmtosic
=> Nije. Molim za objašnjenje veze između gornje dve rečenice. Jeste. Obrati se korisniku darone ;) i pogledaj jedan od viceva meseca ('94 godina)
pitanja.1496 alien,
Da li postoji neki način da vidim datum (stavljanja) nekog fajla iz direktorijuma?
pitanja.1497 evlad, -> #1477, budim
Y> Evo, ovo najbolje govori o tebi, a može i da ti objasni zašto sam na Y> tvoje poruke uglavnom prestao da odgovaram... Čisto prepucavanje... wow nova hepo kockica ;) gosn' Ivar je pokušao da ti ukaže na posmatranje jedne stvari iz više uglova, očito da ti leži samo jedan ;)) možda navika iz škole ;)) // ajde u ćošak (ugao) do kraja časa ...
pitanja.1498 djcorto, -> #1480, mmtosic
> Nije. Molim za objasnjenje veze izmedu gornje dve recenice. Poznata izreka o ljudima i cudima je prosirena, da ne bi bila diskriminatorska, te sada glasi : "sto ljudi - sto cudi sto zena - dvesta sisa" u lokalnoj Sezam varijanti. To je veza.
pitanja.1499 basrak, -> #1471, inferno
>> reagovao, kada bi pixel bio moderator? :> > > Niko ne bi ima ništa protiv sve dok ne bi počeo da svoje > moderatorske komande koristi za lične rasprave brišući ili > kočeći raspravu sa "druge strane". Naravno da bi imao protiv. Moderator *prvenstveno* mora da ima staž na ovom sistemu. Dakle, nikako se ne mogu složiti sa izborom nekoga ko u svom res-u nema bar par godina sezamovanja iza sebe. Naravno, uvek postoje izuzeci, ali ih ja u ovom slučaju nikako ne vidim. Elem, samo da napomenem da je fancy-jev izbor pre par meseci bio propraćen sličnim, čak i žešćim komentarima. Mora se reći, ne bez osnove, ali on je posao odradio ok. Treba čoveku dati šansu ako mu je već uprava pokazala poverenje. Uostalom, sva ova povika je ostala bez reagovanja novog moderatora koji je poznat po svom "jeziku", jel'te ;) što može da ukazuje samo na jednu stvar... da je odlučio da se pokaže na delu, a ne na rečima. Ke vidivme.
pitanja.1500 basrak, -> #1474, budim
> Zašto se nisi bunio kada je Čeda meni brisao poruke, a ne > kumu.moralisti? Budime, molim te... Nemoj da me izazivaš da ti sručim na mail sve tvoje poruke iz foruma koje tamo ni po kojoj teoriji ne spadaju. Učinak onog manijaka sa styx-a ne bi bio ni približan ovakvoj mail bombi... Da si imalo objektivan da prihvatiš dobronamernu kritiku na svoj račun ne bi pravio dramu nego se poklopio ušima. A fancy je, verujem ne jednom, dobio takav mail dok je bio moderator foruma.
pitanja.1501 basrak, -> #1475, budim
> Nije nego, a kako to da se za moderatora uvek zadesi osoba sa > "stanovitim stanovištem"? :> Zato što u forumu nema nepristrasnih. Svako ima "stanovito stanovište". I da je bilo ko, ko je aktivan u forumu, izabran uvek bi se našao neko da mu prebacuje njegovo "stanovito stanovište".
pitanja.1502 basrak, -> #1496, alien
> Da li postoji neki način da vidim datum (stavljanja) nekog > fajla iz direktorijuma? Probaj dir /q
pitanja.1503 crncic, -> #1426, pixel
>> Gospodin sav.gacic je jedna vrlo neprijatna osoba, njegove su poruke Nit' poznajem čoveka, nit' bi da mu glumim advokata, samo me interesuje na osnovu čega si to zaključio i gde si to pročitao ?
pitanja.1504 gerber, -> #1475, budim
YR>*> Ono što je tebi humor kod njega, meni je cinizam i sarkazam. A da, za tebe je humor samo vicevi o plavušama i Muji i Hasi i eventualno količina smajlija u poruci. A dva metra i dvadeset osam santimetara, nix. YR>*> Nije nego, a kako to da se za moderatora uvek zadesi osoba sa YR>*> "stanovitim stanovištem"? :> Verovatno zato što ona prethodna "stanovita stanovišta", tj. neki od njih, niti znaju niti žele da saznaju (usprkos desetinama poruka u kojima je to kratko i jasno objašnjeno) šta je funkcija moderatora. A kako si neverovatno naporan u svom pokušaju da ne prihvatiš ono što ti je već nekoliko korisnika pokušalo da objasni, već bi da dokažeš svoju polaznu pretpostavku, pa šta košta da košta, ostavljam te u uverenju da si u pravu. NOT
pitanja.1505 gerber, -> #1476, budim
vreme je za promenu konferencije, ali sam izgleda bežao sa časova kada se to predavalo. stoga obećavam da još ova dugačka i zamorna poruka, i neću više. YR>*> Molim te, navedi u kojoj poruci sam psovao, gde sam vređao druge YR>*> korisnike, slao male poruke ispod ogromnog citata... .t.d. To nije moj YR>*> stil pisanja poruka. Normalno, nisam na tebe mislio (što se čak i površnim čitanjem da videti - operativna reč je "korisnici"), već na generalni i uopšteni tip poruka koje se s vremena na vreme pojavljuju, kako na ovom tako i na svim drugim sistemima. I koje zaslužuju, s vremena na vreme, i po neku intervenciju moderatora. Ali ipak, da od mene tražiš da ti navedem poruke u kojima si slao "male poruke ispod ogromnog citata"... ;)) Da li bi želeo da ti ponovo pošaljem poruku kojom sam te molio da ne odgovaraš tako što iscitiraš desetak i više redova, pa jedna tvoja rečenica, pa ispod toga desetak i više redova, pa opet pola rečenice ;> Ali da, memorija pamćenja je selektivna kategorija ;) YR>*> o meni steći takav utisak... Lična prepiska je otišla u konfu zbog YR>*> činjenice da mi nije radio svič /p sa čim su upoznati administratori Ajde ;> A šta je sa ovakvim (da ne pominjem one sadržajnije od jedne reči) 4.368 FORUM.16:srbija budim, 07.05.96. 18:59, 185 chr Odgovor na 4.356, lexus, 07.05.96. 11:32 --------------------------------------------------------- (:) Tranzistor stavite umesto muda (:) da bude muzike iz vaseg uda ;))) (:) (:) Copyright (C) Luka ZlatiĹ 1996. Ma nek mi obrisu, morao sam da te citiram! :)))) poz, budimir A onda kada moderator i obriše šumove (a nije), onda te mrzi ;> YR>*> Prošli moderator mi je dokazao, javno da me mrzi, kada se stavio na YR>*> stranu mog sagovornika i brisao moje poruke a njegove, iako su Ma hajte molim vas! A da ne pominjem da si "samo" u pedesetak poruka, kasnije (i dalje) kartaginično ponavljao to brisanje. YR>*> poruke šalje sa puno zakašnjenja, ali sam obavešten o čemu se tu YR>*> zapravo radi, pa mu to više ne zameram. Jedino je problem u tome što se YR>*> treba skoncentrisati na nešto o čemu si pisao pre mesec dana, a to nije Ako si nešto napisao u koferenciji, onda je red da iza toga i ostaneš, bez obzira na vremenski period. Možda je problem i u "olakom" stiskanju stanovite kombinacije gumbića, pa ko će posle da se seti o čemu se radi. Dakle, ti bi da uspostaviš nova pravila, prema kojima niko ne sme da ti odgovara posle stanovitog vremenskog perioda. Dok sa druge strane niko ne sme ni da odmah odgovori. Osim, naravno, ako se radi o telegramu podrške ;) I sve to kako bi dokazao da te modratori "mrze", a odgovorni na svim sistemima u zemlji i svetu, pre bilo kakve odluke o novom moderatoru traže uslov "da mrzi budu" ;> YR>*> lako... Ne, nisam tvrdio da je svaki moderator uklanjao, Čeda jeste, YR>*> Bojt nije, ali si lepo uočio da moderator po vasceli dan sedi ispred YR>*> ekrana i odgovara na poruke koje sam upravo poslao. Tako je kod Bojta. YR>*> Evo, merio sam: :)))) 2h QED Pa šta i ako ti odmah odgovori? Poenta je (koju bi da preskočiš) u tome da li su ti poruke (ili bilo čije) ostale na sistemu, usprkos "stavovima", a ne da li ti je (ili bilo kome) na takav "stav" odmah (ili kroz sedam dana) odgovoreno. Na bih o runu jer je ionako proliferacija poslovica na sistemu ;) YR>*> Ali, ne selektivno, već sve od reda. I moderatori su ljudi. Smeju se na šale, bune se na nepravdu, krvare kad ih raniš. Pri tome nešto promakne, nešto se i ukloni ali kasnije, pa to već imaš u bazi. Sa druge strane, neke poruke (osim šuma) treba i ostaviti. Čisto da se kasnije ne bi pojavilo naprasno selektivno pamćenje. YR>*> Možda sam najglasniji, ali nisam jedini koji ovako reaguje. Unapred si YR>*> mogao i ti da predvidiš reakciju, što nije teško, ali si iz ovoga rekao YR>*> poentu... Unapred se znalo za reakciju... Da se ne prebrojavamo, nije na nivo(J)u. Pitanje je, inače, problem lične kulture (ne i domaćeg vaspitanja, koje smo videli nema nikakvog uticaja).
pitanja.1506 gerber, -> #1477, budim
YR>*> Evo, ovo najbolje govori o tebi, a može i da ti objasni zašto sam na YR>*> tvoje poruke uglavnom prestao da odgovaram... Čisto prepucavanje... Ja sam lepo (i pošteno?) napisao ono što upravo i mislim, te i dalje stojim iza toga. To što ti smeta je druga stvar. Daklem, još jednom: Budu za moderatora, barem za nedelju dana. Da vidi o čemu se tu radi. YR>*> Kada napišeš nešto smislenije, dobićeš odgovor kakav dolikuje. I ovo od velikana smislenih poruka? Eh, više sam očekivao od tebe.
pitanja.1507 gerber, -> #1497, evlad
YR>*> wow nova hepo kockica ;) Ma stara, ali bogata resursima ;) PS, vidiš budo, ovo je šum. Kako je samo jedan, možda i prodje. KKKad bi se ponavljao u sledećih x poruka bio bi red od moderatora ili da briše ili da upozori da se prekine. Bez obzira na stavove.
pitanja.1508 nenad, -> #1493, cnenad
> Komandom SET FORM koja je ranije postojala su se menjali nebitni podaci: Komanda se zvala samo FORM i pomoću nje je bilo moguće promeniti osim podataka koje si naveo i adresu, grad, telefon, što se ne može smatrati baš "nebitnim" podacima. :) > Jedina dva razloga za nedostupnost ove komande korisnicima su: Razlozi su navedeni u mojoj prethodnoj poruci, ako se sa njima ne slažeš ili ih smatraš nedovoljnim to je drugo pitanje, ali ovo što ti navodiš nema nikakve veze sa stvarnošću. "Omogućavanje" komande je posao od kucanja jednog reda, a sekretarica ionako više ne radi sve što bi trebala da radi, pa deo njenih poslova na samom Sezamu, dok se ne reši taj problem, pokrivaju drugi. Situacija kojoj sigurno ne fali još i "da bi imala šta da radi". Imaju ljudi itekako šta da rade, pored njihovih redovnih poslova im dodatna obaveza i ne treba suviše.
pitanja.1509 micotakis, -> #1493, cnenad
Ĺ Jedina dva razloga za nedostupnost ove komande korisnicima su: Ĺ - sekretarica treba da radi nešto Jel to misliš na ovu novu? Ĺ - dzakic-a mrzi da nam je aktivira ;) Izglda da bata Zaka mnogo toga mrzi.
pitanja.1510 dizel, -> #1478, mmtosic
> _covek ... pomislilo_ i kasnije _covek ... bilo ... pomislilo_ > samo jedna normalna `greska u kucanju'. Vrlo ocigledna "greska u kucanju" :))))))))))
pitanja.1511 epson,
Ajde da se vrati SET FORM ako ne za sve promene vec samo za FIRMU koja se predstavlja . ( meni samo ovo treba moze i neko ko ima te mogucnosti da mi promeni moze i tako ). EPSON.... (for ever).... Nego zaboravih znake interpukcije. Ma zurim. OK za sledeci put sigurno ...
pitanja.1512 budim, -> #1500, basrak
(:) Budime, molim te... Nemoj da me izazivaš da ti sručim na mail sve (:) tvoje poruke iz foruma koje tamo ni po kojoj teoriji ne spadaju. ???? Samo ti bombarduj moj mail, nema problema, ukoliko nemaš nešto pametnije da radiš. Nemam pojma zašto im izigravaš advokata ali u to neću da ulazim, to je tvoj problem, ako možeš mene zaobiđi... Inače, za gledaoce koji su se kasnije uključili, :> reč je bilo o tome, da sam ja odgovarao na poruke kuma. moraliste koje su bile istovetne sadržine kao i moje. Ali, njegove nisu brisane a moje jesu. To sam naveo kao primer, kako stav moderatora može uticati na rasprave u Forumu... (:) Učinak onog manijaka sa styx-a ne bi bio ni približan ovakvoj mail (:) bombi... Da si imalo objektivan da prihvatiš dobronamernu kritiku (:) na svoj račun ne bi pravio dramu nego se poklopio ušima. A fancy A ovo je isto dobronamerna kritika? :> poz, budimir
pitanja.1513 budim, -> #1501, basrak
(:) Zato što u forumu nema nepristrasnih. Svako ima "stanovito (:) stanovište". I da je bilo ko, ko je aktivan u forumu, izabran uvek (:) bi se našao neko da mu prebacuje njegovo "stanovito stanovište". :)))) Ala smo naivni! :)))) Prvo, postoje ljudi sa nezavisnim stavovima, recimo, Balinda ti je tipičan primer. Drugo, nikada moderator Foruma nije bila osoba sa pro-srpskim stavovima. poz, budimir
pitanja.1514 budim, -> #1504, gerber
(:) YR>*> Ono što je tebi humor kod njega, meni je cinizam i sarkazam. (:) A da, za tebe je humor samo vicevi o plavušama i Muji i Hasi (:) i eventualno količina smajlija u poruci. A dva metra i dvadeset (:) osam santimetara, nix. Divno je kada neko o sebi misli da je duhovit. Mislim, lepše se živi, jel tako? Lepo je i to što o sebi imaš takvo mišljenje, zato mi je i jasno što se tako ponašaš kada te neko kritikuje... poz, budimir
pitanja.1515 budim, -> #1505, gerber
(:) Normalno, nisam na tebe mislio (što se čak i površnim čitanjem (:) da videti - operativna reč je "korisnici"), već na generalni i Poruka je bila adresirana na mene, a umem da čitam i između redova... (:) Da li bi želeo da ti ponovo pošaljem poruku kojom sam te molio (:) da ne odgovaraš tako što iscitiraš desetak i više redova, pa jedna (:) tvoja rečenica, pa ispod toga desetak i više redova, pa opet pola (:) rečenice ;> Ali da, memorija pamćenja je selektivna kategorija ;) Ja tebe nikada nisam molio tako nešto, a odbro znaš da si pisao poruke sa samo nekoliko reči, ukoliko želiš, mogu da ti pošaljem nekoliko takvih? :) (:) Ma nek mi obrisu, morao sam da te citiram! :)))) E vidiš, to spada u duhovitost a ne cinizam i sarkazam koji izviru iz tvojih poruka. Uostalom, ne očekujem da to razumeš... (:) A onda kada moderator i obriše šumove (a nije), onda te mrzi ;> :) Ti si stvarno poseban slučaj. Moderator nije obrisao sve šumove, već samo _moje_ šumove, a onda su mi ostali korisnici objašnjavali kako ja često preterujem za razliku od kuma.antišuma koji ne preteruje mnogo pa se njemu to može tolerisati... :)))))) (:) Ma hajte molim vas! A da ne pominjem da si "samo" u pedesetak (:) poruka, kasnije (i dalje) kartaginično ponavljao to brisanje. Najočigledniji primer za navijački odnos moderatora prema korisnicima. Zato sam ga ponavljao, a tu praksu ću nastaviti i dalje. Zašto? Zato da bi svi videli kako izgleda kada se moderator stavi na stranu jednog od korisnika. (:) YR>*> poruke šalje sa puno zakašnjenja, ali sam obavešten o čemu (:) se tu YR>*> zapravo radi, pa mu to više ne zameram. Jedino je (:) problem u tome što se YR>*> treba skoncentrisati na nešto o čemu (:) si pisao pre mesec dana, a to nije (:) Ako si nešto napisao u koferenciji, onda je red da iza toga (:) i ostaneš, bez obzira na vremenski period. (:) Možda je problem i u "olakom" stiskanju stanovite kombinacije (:) gumbića, pa ko će posle da se seti o čemu se radi. Čoveče, pođi od sebe. Ja pišem gomilu poruka u samo jednom danu, :) što naravno dobro znaš. A onda mi on odgovori na poruke koje nemaju veze sa diskusijom koja se trenutno vodi... Tako sebe stavljam u položaj da ponovo moram da iščitavam lance poruka koje sam pisao pre nekoliko nedelja... (:) Dakle, ti bi da uspostaviš nova pravila, prema kojima niko ne sme (:) da ti odgovara posle stanovitog vremenskog perioda. Dok sa druge (:) strane niko ne sme ni da odmah odgovori. Osim, naravno, ako se (:) radi o telegramu podrške ;) Jaoooo... I na ovo čovek treba da odgovori? Zbog ovakvih podmetanja sam izbegavao odgovaranje na tvoje poruke... Čemu takav cinizam kada dobro znaš o čemu se radi u oba slučaja. Ja znam da Sava sporo piše poruke, ali kakve to veze ima sa bojtom (kome bi pre odgovarao user gerber zbog odnosa prema Forumu) ... Dakle, nemoj više sa podmetanjima, molim te... (:) I sve to kako bi dokazao da te modratori "mrze", a odgovorni (:) na svim sistemima u zemlji i svetu, pre bilo kakve odluke o (:) novom moderatoru traže uslov "da mrzi budu" ;> No comment... Ovo je trebalo da bude duhovito? (:) Da se ne prebrojavamo, nije na nivo(J)u. Pitanje je, inače, (:) problem lične kulture (ne i domaćeg vaspitanja, koje smo videli (:) nema nikakvog uticaja). Uvrede u mail. poz, budimir
pitanja.1516 budim, -> #1497, evlad
(:) wow nova hepo kockica ;) Divno zapažanje! :) Pa gde si ti bio sve ovo vreme? :) (:) // ajde u ćošak (ugao) do kraja časa ... Važi, ja ću tamo, a ti u... poz, budimir
pitanja.1517 budim, -> #1506, gerber
(:) YR>*> Kada napišeš nešto smislenije, dobićeš odgovor kakav (:) dolikuje. (:) I ovo od velikana smislenih poruka? Eh, više sam očekivao od tebe. Kakva poruka - takav odgovor... poz, budimir
pitanja.1518 budim, -> #1483, basrak
(:) nije ni bitno). Skinuo je šum *ne* mešajući u to svoju (:) pristrasnost ka nekoj od "strana". To što su se neki osetili (:) pogođenim takvim odlukama i pravili javne drame je njihova stvar. (:) Bolje bi im bilo da su još jednom pročitali poruke :))))))) Vidim, pažljivo si pratio diskusiju koja je onda vođena...? :) poz, budimir
pitanja.1522 bojt, -> #1513, budim
>> :)))) Ala smo naivni! :)))) Prvo, postoje ljudi sa nezavisnim >> stavovima, recimo, Balinda ti je tipičan primer. Drugo, nikada >> moderator Foruma nije bila osoba sa pro-srpskim stavovima. Tja, stvar ugla posmatranja. Ja bih mogao, sa dosta argumenata, da obrazložim kako su, u krajnjem zbiru, zapravo svi moderatori imali pro-srpske stavove, dok su se upravo ti stavovi, za koje ti misliš da su bili pro-srpski, ispostavili kao anti-srpski. Medjutim, to blage veze sa "moderisanjem" niti ima, niti treba da ima. Teško mogu da zamislim da bi bilo koji moderator, na bilo kom sistemu koji drži do sebe, mogao da opstane kada bi svoje moderatorske privilegije koristio kao batinu u raspravi sa neistomišljenicima. Kada se o ličnom stavu nekog moderatora radi, ne vidim kako bilo ko može biti "neutralan" u odnosu na aktuelna politička pitanja? Po tebi bi, izgleda, moderator trebao ili da se naizmenično bira iz jednog od tabora (na vremenski ograničen mandat), ili da se uveze iz neke sredine za koju se u oba tabora postigne saglasnost da je neutralna (verovatno tek sa Marsa). Digao si golemu galamu zato što su ti je fancy obrisao neke poruke dok, sa druge strane, mene "hvališ" kako to nikada nisam uradio. Iskreno, nekoliko puta je jako malo falilo, ali sam procenio da ih je bolje ostaviti, nego posle gledati desetine i desetine poruka u kojima se jadikuje nad tim brisanjem (ili nešto još gore, kao sa jednonogim). Uzgred, i balinda je bio moderator Foruma. Sa, po tebi, izrazito "anti-srpskim" stavovima. Uopšte nije bio tipičan primer. ;>
pitanja.1523 basrak, -> #1512, budim
> Nemam pojma zašto im izigravaš advokata ali u to neću > da ulazim, to je tvoj problem, ako možeš mene zaobiđi... Moj jezik laprda samo u moje i ničije drugo ime. ;) Svi koji su pratili forum znaju kakvo mišljenje imam o fancy-ju kao učesniku foruma i to i dan danas stoji u starom forumu. A sad znaju i kakvo mišljenje imam o njemu kao o moderatoru. Valjda mi ne uskraćuješ to pravo i da ga javno izrazim? Stvar je u tome što ti nećeš da shvatiš da te dve stvari (učestvovanje i moderisanje) nemaju veze jedna sa drugom... > A ovo je isto dobronamerna kritika? :> Apsolutno. U životu, nikad nisam bio zlonameran pa ni sad. Žao mi je samo što je još jedan potencijalni teg na terazijama foruma, koje debelo vuku na jednu stranu, a koji je mogao da doprinese ravnoteži, otpao i to *samo* zbog svoje nedotupnosti.
pitanja.1524 basrak, -> #1513, budim
> Drugo, nikada moderator Foruma nije bila osoba sa pro-srpskim stavovima. Pa kad vidim ko ih sve zastupa dođe mi odma' da se bacim sa Savskog mosta... Izvinjavam se. Htedoh reći, *kako* ih se zastupa.
pitanja.1525 gerber, -> #1514, budim
YR>*> Divno je kada neko o sebi misli da je duhovit. Mislim, lepše se živi, Ako ti tvrdiš, mora biti da je tako.
pitanja.1526 gerber, -> #1515, budim
Kao što sam obećao, promenio sam konferenciju (lični stav). Mada ručno, još uvek ne znam pravi svič, pa da ne eksperimentišem.
pitanja.1527 gerber, -> #1512, budim
YR>*> ???? Samo ti bombarduj moj mail, nema problema, ukoliko nemaš nešto YR>*> pametnije da radiš. Nije pitanje da li on ima nešto pametnije da radi, već da li si ti, kada si slao tu gomilu poruka (a reč je bila o tome da će da ti na mail pošalje TVOJE poruke), imao nešto pametnije da radiš. Naravno, nikada ti nećeš prihvatiti da možda ti nisi u pravu. već ćeš sve da pretvoriš u još jedan napad na tebe :(((
pitanja.1528 gerber, -> #1516, budim
YR>*> (:) // ajde u ćošak (ugao) do kraja časa ... YR>*> YR>*> Važi, ja ću tamo, a ti u... Da nije i ovo jedna od onih poruka kojoj se "slučajno" izgubio svič za private? Mislim ono, uvrede u mail i sl.
pitanja.1530 dr.s, -> #1480, mmtosic
/*>> /* ne smeta. Sto ljudi sto cudi - jel' tako? :) /*>> /*>> Ne smeta ni: sto zena dvesta grudi - je l' tako? :) /* /* Nije. Molim za objasnjenje veze izmedu gornje dve recenice. Veza je u tome sto je druga recenica dodata prvoj da bi zajedno izgledale kao (dobar) grafit. Inace, replika nije napravljena da bi tebi (ili bilo kom drugom) kontrirao; napravljena je (ni kriva, ni duzna) zbog onakvog zavrsetka poruke cija je i replika... :)
pitanja.1531 dr.s, -> #1478, mmtosic
dr.grba: Ne ljuti se ako sam nepromisljeno napisao onako nesto. Ponekad nije dr.grba: lose udahnuti duboko pre repliciranja. Desi se ponekad da covek dr.grba: replicira iako bi vise postigao svojim cutanjem. /* Mozda si /* ti neki izuzetak, pa bi trebalo da nam se predstavis i da nas upoznas Da l' sam izuzetak ili nisam - ne znam (jos uvek). Svako od nas trazi svoje mesto pod Suncem, a kako ce to uraditi zavisi od njega (i prilika koje su mu date), zar ne? Ti koristis svoj nacin, ja svoj, neko drugi svoj... Neko postaje izuzetak specificnim nacinom truda da postane izuzetak... :))) /* Predpostavljam da dosada nismo pricali, ali mozda sam se i prevario. ~~~~~~ dosada -> do sada (nadam se da je to bila samo stamparska greska) Dobro pretpostavljas, i sigurno se nisi prevario... :) /* U svakom slucaju iznenaden sam da pre bilo kakvog razgovora /* pribegavas uvredama. To je mozda pametno, tacnije, to je saglasno Izvinjavam se ako si u mojoj poruci nasao uvredu. Svakako mi nije bila namera da bilo kog vredjam... :( /* nekulturno ponasanje. Takvom ponasanju pribegavaju oni koji drugacije /* ne umeju, a koji osecaju potrebu da skrenu paznju na sebe. Sto znaci da ja drugacije ne umem da skrenem paznju na sebe... ? Srecom (po mene), ti si prvi koji tako misli; u stvari, mozda ima i drugih, ali si ti prvi koji je to rekao :) Sto naravno, ne znaci da osobe s kojima se druzim ili koje poznajem, imaju isto takvo misljenje, ali se `stide' da ga iznesu. A opet ni ne znace da niko od njih nema isto misljenje (ili bar slicno) misljenje tvojem. A opet to ne znaci bla-bla... :))) Mislim, kazem, MILSIM da si pogresio u tvrdnji da je nekulturno ponasanje nacin da skrenem paznju na sebe. Nadam se, kazem, NADAM SE da je moje misljenje dobro (kao uostalom i svako od nas sto se nada da je bas njegovo misljenje dobro). /* (Ja naravno znam da je tvoja konstrukcija iz prve recenice /* _covek ... pomislilo_ i kasnije _covek ... bilo ... pomislilo_ samo /* jedna normalna `greska u kucanju'. Mislim ipak da je greska bropletosti pisanja; naime, `pomislilo' i `bilo' se nadovezalo na `dete' iz zagrade.
pitanja.1533 supers, -> #1526, gerber
>> Mada ručno, još uvek ne znam pravi svič, pa da ne eksperimentišem. Nema sviča za drugu konferenciju, samo za drugu temu :( Ili ima? :)
pitanja.1534 marwin,
Molim za informaciju kako da promenim podatak koji sam dao prilikom prijavljivanja na SezamNet a koji se odnosi na firmu gde sam zaposlen odn. firma koju predstavljam. Ja ne predstavljam firmu gde sam zaposlen, što stvara zbrku kod nekih korisnika, pa molim za postupak brisanja navedenog podatka.
pitanja.1535 ilazarevic, -> #1474, budim
> Zašto se nisi bunio kada je Čeda meni brisao poruke, a ne > kumu.moralisti? Nikakve razlike u njima nije bilo sem što su bile > različito "obojene"... Da si to uradio svojevremeno, možda bi ti > ovako i verovao na reč?... Glupo je da pričam šta bi radio, a šta > ne... :) Valjda bi video! :) Meni je Čeda takođe brisao poruke. Ako želiš, mogu da ti dostavim broj poruke, pošto ne znam napamet. Inače, moji i Čedini stavovi su se u nekim pitanjima poklapali. Obrisao je moju poruku koja je bila čist šum, bez obzira na "stranu" koju zastupam.
pitanja.1537 dizel, -> #1524, basrak
>> Drugo, nikada moderator Foruma nije bila osoba sa pro-srpskim > stavovima. > > Pa kad vidim ko ih sve zastupa dode mi odma' da se bacim sa > Savskog mosta... Baci se... > Izvinjavam se. Htedoh reci, *kako* ih se zastupa. Sto se tice budimira, on se maksimalno trudi da zastupa srpske interese... Ali, ima puno onih koji su protiv njega, koji na sve njegove poruke odgovaraju na isti nacin, napadajuci ga, a ponekad i vredjajuci ga... Posto ga licno poznajem, znam da je Srbenda od glave do pete, i prava je steta sto ovde nema vise takvih!
pitanja.1538 budim, -> #1523, basrak
(:) moderatoru. Valjda mi ne uskraćuješ to pravo i da ga javno (:) izrazim? Samo izvoli... (:) Stvar je u tome što ti nećeš da shvatiš da te dve stvari (:) (učestvovanje i moderisanje) nemaju veze jedna sa drugom... Imaju, osetio sam to na svojoj koži... poz, budimir
pitanja.1539 budim, -> #1522, bojt
(:) Teško mogu da zamislim da bi bilo koji moderator, na bilo kom (:) sistemu koji drži do sebe, mogao da opstane kada bi svoje (:) moderatorske privilegije koristio kao batinu u raspravi sa (:) neistomišljenicima. Kada se Evo ti Čede... On je to uradio... (:) nekoliko puta je jako malo falilo, ali sam procenio da ih je bolje (:) ostaviti, nego posle gledati desetine i desetine poruka u kojima (:) se jadikuje nad tim brisanjem (ili nešto još gore, kao sa (:) jednonogim). Baš ti hvala! :) Inače, šta je bilo sa bane.? :) (:) Uzgred, i balinda je bio moderator Foruma. Sa, po tebi, izrazito (:) "anti-srpskim" stavovima. Uopšte nije bio tipičan primer. ;> On je tipičan primer za tolernciju. Mislim da ni ti tu mnogo ne zaostaješ, samo da nemaš naviku od "smeni straže"... :> poz, budimir
pitanja.1540 budim, -> #1524, basrak
(:) Pa kad vidim ko ih sve zastupa dođe mi odma' da se bacim sa (:) Savskog mosta... (:) Izvinjavam se. Htedoh reći, *kako* ih se zastupa. Ja te ne držim... :) poz, budimir
pitanja.1541 budim, -> #1528, gerber
(:) Da nije i ovo jedna od onih poruka kojoj se "slučajno" (:) izgubio svič za private? Mislim ono, uvrede u mail i sl. Šta sam ja napisao? Poslao nekog u ćošak? Ostavio sam svakoga da sam čoveka pošalje gde želi... Šat je tu sporno? :) Kakava uvreda? :) poz, budimir
pitanja.1542 pixel, -> #1503, crncic
>> Nit' poznajem čoveka, nit' bi da mu glumim advokata, samo me >> interesuje na osnovu čega si to zaključio i gde si to pročitao >> ? Na osnovu poruka koje je dotični ostavljao u forumu. Ok?
pitanja.1543 gerber, -> #1533, supers
YR>*> Nema sviča za drugu konferenciju, samo za drugu temu :( Hmm da, može biti, ali kako ide barem taj što ga ima?
pitanja.1544 basrak, -> #1543, gerber
> YR>*> Nema sviča za drugu konferenciju, samo za drugu temu :( > > Hmm da, može biti, ali kako ide barem taj što ga ima? co reply broj.poruke :tema
pitanja.1545 hercog,
Po kom osnovu SezamNET šalje uplatnice za produženje pretplate? Meni je danas stigla uplatnica, a ima već 14 dana kako sam pro- dužio pretplatu za sledeća dva meseca... Sale
pitanja.1546 nenad, -> #1534, marwin
> Ja ne predstavljam firmu gde sam zaposlen, što stvara > zbrku kod nekih korisnika, pa molim za postupak brisanja > navedenog podatka. Pretpostavljam da je problem u tome što su ljudi ovde još uvek nenaviknuti na neke običaje koji se uglavnom podrazumevaju u razvijenijim zemljama. To što u nečijem rezimeu piše da predstavlja neku firmu nikako ne znači da sve što govori predstavlja stav firme i da je na sistemu samo zato da bi je zastupao - naprotiv, svako govori u svoje ime. Da i tamo gde elektronske komunikacije nisu novost za toliko veliki broj ljudi često dolazi do ovakvih, slučajnih ili namernih, zabuna vidi se i iz činjenice da ljudi često uz potpis stavljaju "disclaimer" da njihovo mišljenje ne mora predstavljati i mišljenje firme u kojoj je zaposlen. Možda je i forumalacija koja piše uz rezime pomalo nezgodna... Pravi smisao postojanje podatka o firmi ili instituciji u kojoj radite ima u diskusijama i nastupima koji imaju direktne veze sa tom firmom, pošto u osnovna pravila ponašanja spada da se sagovornici upoznaju i da se niko ne može predstavljati kao nezavistan u raspravi o IBM-u ako radi u IBM-u. Takođe, taj podatak može pomoći nekome da stupi u kontakt sa nekom firmom... Podrazumeva se da niko ne raspravlja o sportu u ime, konkretno, ŽTP-a već naravno u svoje ime. U svakom slučaju, za takve promene se treba obratiti privatnom porukom na user sekretarica. Ovoga puta nema potrebe, sređeno je.
pitanja.1547 supers, -> #1544, basrak
>> co reply broj.poruke :tema Obratiti pažnju na obavezan razmak između broja poruke i imena nove teme u koju se replika upućuje. Dakle, ne može bez razmaka kao na Prou.
pitanja.1548 supers, -> #1545, hercog
>> Po kom osnovu SezamNET šalje uplatnice za produženje pretplate? >> Meni je danas stigla uplatnica, a ima već 14 dana kako sam pro- >> dužio pretplatu za sledeća dva meseca... Po osnovu kasnog paljenja.
pitanja.1549 miloshb, -> #1545, hercog
||| Po kom osnovu SezamNET šalje uplatnice za produženje pretplate? ||| Meni je danas stigla uplatnica, a ima već 14 dana kako sam pro- ||| dužio pretplatu za sledeća dva meseca... Da, i meni je stigla uplatnica posle 2 nedelje od produžetka pretplate, a i za to sam trebao da ih zovem 4 puta da bi je konačno produžili. A SezamPRO uplatnice stižu redovno;)
pitanja.1550 budim, -> #1535, ilazarevic
(:) pitanjima poklapali. Obrisao je moju poruku koja je bila čist šum, (:) bez obzira na "stranu" koju zastupam. Šta da ti kažem, i njemu se omaklo... :) poz, budimir
pitanja.1551 budim, -> #1537, dizel
(:) i vredjajuci ga... Posto ga licno poznajem, znam da je Srbenda od (:) glave do pete, i prava je steta sto ovde nema vise takvih! Šta da kažem, ganut sam... :) poz, budimir
pitanja.1552 budim, -> #1545, hercog
(:) Po kom osnovu SezamNET šalje uplatnice za produženje pretplate? (:) Meni je danas stigla uplatnica, a ima već 14 dana kako sam pro- (:) dužio pretplatu za sledeća dva meseca... Meni je isticala pretplata pre nekoliko dana, dva ili tri... I do danas mi nije stigla uplatnica, iako mi je sistem davao poruku kako ju je poslao... Btw. ni uputstvo mi nikada nije stiglo... poz, budimir
pitanja.1553 sav.gacic,
Nisam mislio da se oglašavam, ali red je. Šta reći? Sa zanimanjem sam propratio diskusiju kojom je propraćeno moje imenovanje na _dužnost_ moderatora Foruma, mnogo žustriju od očekivane, koju moja malenkost ;) baš i ne zaslužuje. Da kažem i to, da me je _kandidatura_ i samog iznenadila i da sam svoj pristanak dao u znak dobre volje da dam nekakav doprinos održavanju nivoa Foruma kao mesta za razmenu (i sukob - što da ne?) mišljenja o političkom aspektu života nas i ovde, a i zato sto ovde ima ljudi do kojih držim. Laknulo mi je što su primedbe na moj račun izrečene uglavnom povodom stava koji izražavam i _koji nemam nameru da menjam_. Zabavno mi je to što moji najvatreniji kritičari u stvari zameraju što pod mojim user-om čitaju stvari koje im ne prijaju, ali tu ja stvarno ništa ne mogu. Uostalom, mnogo toga što pročitam mi ne prija, bude ponekad ispod svake kritike, ređe i direktno odvratno (sračunato da isprovocira reakciju ne bi li se posle zaslužene reakcije zakukalo na civilizacijsko pravo mišljenja, odsustvo objektivnosti i sl.), ali, nešto kontam, sve nakucano i uskladišteno u meoriju Sezama jeste trajni (nadam se) trag, a time i ogledalo onoga ko odašilje poruke po konferencijama i da mu sve napisano, patetično rečno, služi na čast. Bojazan u pogledu obektivnosti (?!) mi je još zabavnija :). Koliko se ja razumem u Sezam, jedino sredstvo za uticaj na druge ljude, a indirektno i formiranje svoje pozicije na sistemu jesu poruke, njihova sadržina, ton, kontekst. Moderator sigurno nije lice koje može, ili ima pravo, da nekog proslavi/obruka, utiče na bilo koga, a to, na kraju, sve i da hoće, baš i nije moguće. Sa svoje strane, mogu da kažem da se sa ovim u vezi može pojaviti suprotan problem - prevelike liberalnosti (za ponečiji ukus), pri čemu ja iskreno računam na uljudnost svih učesnika i poštovanje pravila lepog ponašanja (jer za suprotnim nikako nema potrebe). Vaš, kontroverzni sav.gacic
pitanja.1554 mmtosic, -> #1523, basrak
(basrak -> budim) >> Stvar je u tome što ti nećeš da shvatiš da te dve stvari >> (učestvovanje i moderisanje) nemaju veze jedna sa drugom... Možda. Verovatno da ovo što je bilo u poslednjih četiri i po meseca nije dobar primer za gornji zaključak pošto je veliko pitanje koliko je bilo `moderisanja' u forumu. Bar je to u poruci valex-a o zameni moderatora bilo dovedeno u pitanje. Sudeći po tome kako je rađeno na Sezam-Probi - to je bila katastrofa. Mislim da je inače jako teško učestvovati u radu bilo kog foruma i istovremeno ga `moderisati' tako da to nema ličnu boju. Znam i ja da su mu alatke kojima raspolaže `siromašne', ali opet mislim da je teško. Ali, kad se mora, neka tako bude. A mora jer povremeno razgovori zamru pa vatrice treba potpaliti. Nije mi bila želja da produžujem razgovor, pa se izvinjavam što sam ga produžio. Ovo je, u svojoj osnovi, bio pritisak na novog moderatora da proba da `vodi računa šta radi' pošto su reflektori upaljeni. :)
pitanja.1555 mmtosic, -> #1530, dr.s
>> Inace, replika nije napravljena da bi >> tebi (ili bilo kom drugom) kontrirao; napravljena je (ni kriva, >> ni duzna) zbog onakvog zavrsetka poruke cija je i replika... :) O.K. Saznao sam to već i od drugih. Bila je u paru sa jednom drugom tvojom porukom pa sam se pitao kako da je shvatim.
pitanja.1556 mmtosic, -> #1531, dr.s
>> dosada -> do sada (nadam se da je to bila samo stamparska greska) O.K. Jeste. Trudiću se. :) >> Izvinjavam se ako si u mojoj poruci nasao uvredu. Svakako mi nije >> bila namera da bilo kog vredjam... :( O.K. Možda sam reagovao preosetljivo. >> /* nekulturno ponasanje. Takvom ponasanju pribegavaju oni koji >> /* drugacije ne umeju, a koji osecaju potrebu da skrenu paznju >> /* na sebe. >> >> Sto znaci da ja drugacije ne umem da skrenem paznju na sebe... ? Ne znači. Ako još jednom pročitaš citirano, videćeš da je reč o uobičajem razlogu, ali ne i o tvrdnji da se to odnosi i na slučaj tvog obraćanja. >> Mislim, kazem, MILSIM da si pogresio u tvrdnji da je nekulturno >> ponasanje nacin da skrenem paznju na sebe. Nadam se, kazem, NADAM >> SE da je moje misljenje dobro (kao uostalom i svako od nas sto se >> nada da je bas njegovo misljenje dobro). I ja se nadam da ćeš prihvatiti moj predlog da ponovo pročitaš inkriminisanu rečenicu, te da ćeš naći u njoj ogradu na koju sam ti već skrenuo pažnju. >> /* (Ja naravno znam da je tvoja konstrukcija iz prve recenice >> /* _covek ... pomislilo_ i kasnije _covek ... bilo ... pomislilo_ >> /* samo jedna normalna `greska u kucanju'. >> >> Mislim ipak da je greska bropletosti pisanja; naime, `pomislilo' i >> `bilo' se nadovezalo na `dete' iz zagrade. Upravo sam i sam tako mislio. (Iako se iz ukupnog tona poruke moglo pomisliti i da se radilo o nameri.) Kao što je to slučaj i sa ovim rečima iz tvoje poruke - `MILSIM' i `bropletosti'. Mislim da treba ukazivati samo na greške koje se stalno ponavljaju jer je to onda znak da se radi o, recimo, neznanju, koje nema razloga da ne bude korigovano.
pitanja.1557 budim, -> #1553, sav.gacic
(:) kontekst. Moderator sigurno nije lice koje može, ili ima pravo, da (:) nekog proslavi/obruka, utiče na bilo koga, a to, na kraju, sve i (:) da hoće, baš i nije moguće. Ne bih se složio... (:) Sa svoje strane, mogu da kažem da se sa ovim u vezi može pojaviti (:) suprotan problem - prevelike liberalnosti (za ponečiji ukus), pri (:) čemu ja iskreno računam na uljudnost svih učesnika i poštovanje (:) pravila lepog ponašanja (jer za suprotnim nikako nema potrebe). Ovo ima da markiram pa da ti s vremena na vreme šaljem, što u konferenciju, što na mail. PO potrebi... :) (:) Vaš, kontroverzni sav.gacic :) poz, budimir
pitanja.1558 lexus, -> #1552, budim
=> Btw. ni uputstvo mi nikada nije stiglo... Isto ne postoji, zato i nije stiglo ;)
pitanja.1559 mmtosic, -> #1551, budim
(budim -> dizel) >> (:) i vredjajuci ga... Posto ga licno poznajem, znam da je Srbenda od >> (:) glave do pete, i prava je steta sto ovde nema vise takvih! >> >> Šta da kažem, ganut sam... :) A da ti nemaš dva user-a? :) (NHF što kažu zapadno orjentisani. :))
pitanja.1560 mmtosic, -> #1550, budim
>> (:) pitanjima poklapali. Obrisao je moju poruku koja je bila čist šum, >> (:) bez obzira na "stranu" koju zastupam. >> >> Šta da ti kažem, i njemu se omaklo... :) Nisam upoznat sa konkretnom situacijom, ali reko', kad se već spominju mogući razlozi, u mom selu često kažu - da se Vlasi ne sete. :)
pitanja.1561 vimm,
Kako je ovo moguće!!!? Izvod prilikom logovanja: ───────────────────────────────────────── Na vezi je trenutno: ───────────────────────────────────────── queen 21:43 Chat.grp Lena Petković, Beograd anima 21:51 Read <=- pane 21:47 Read Dušan Panić, Beograd zost 21:39 Sezam Zoran Stamenković, Novi Sad savs 21:54 Sezam Siniša Savčić, Kragujevac vimm 21:58 Sezam Vladimir Marković, Beograd devil 21:55 Sezam Nikola Herman, Beograd devugo 21:57 Edit Goran Vukotić, beograd haevorn 21:58 Sezam Ivan Hrašovec, Beograd maja.s 21:39 Chat.grp Maja Stefanović, Beograd milan 21:58 Sezam Milan Božić, Beograd ───────────────────────────────────────── R:\> r anima 'anima' nije registrovan korisnik SezamNet-a. <=- Pozdrav Vladimir
pitanja.1562 sobrenovic, -> #1561, vimm
Anima je anonimni korisnik skoro od samog pocetka pojavljivanja na sezamu... :)
pitanja.1563 hercog, -> #1561, vimm
@> R:\> r anima @> 'anima' nije registrovan korisnik SezamNet-a. <=- Svako može da traži da bude anonimam, tj da mu naredba resume read ne daje nikakve podatke... Sale
pitanja.1564 budim, -> #1559, mmtosic
(:) A da ti nemaš dva user-a? :) (NHF što kažu zapadno orjentisani. (:) :)) Nemam, ranije je na mom useru bio i R.i.s.t.a. koji se preselio na Pro, ovde se javlja jako retko. Dizela poznajem... poz, budimir
pitanja.1565 budim, -> #1558, lexus
(:) Isto ne postoji, zato i nije stiglo ;) Kako ne postoji? Zar se ovde neko nije zahvaljivao skoro na njemu? poz, budimir
pitanja.1566 vimm, -> #1563, hercog
> Svako može da traži da bude anonimam, tj da mu naredba > resume read ne daje nikakve podatke... > > Sale Hvala, nisam znao za ovu opciju. Pozdrav Vladimir
pitanja.1567 mbasta, -> #1332, smilicic
Registacioni broj ti je (za SOR2.30) Z2603159. Pozdrav, Mbasta.
pitanja.1568 nenad, -> #1554, mmtosic
> Mislim da je inače jako teško učestvovati u radu bilo kog foruma i > istovremeno ga `moderisati' tako da to nema ličnu boju. Zašto bi to bilo "jako teško"? Uloga moderatora, bar onako kako je mi vidimo, svodi se na to da konfereniju učini interesantnom i posećenom. Da bi ona to bila u njoj mora postojati neki red (premeštanje poruka iz teme u temu), ne sme biti psovanja, uvreda, pretnji, treba da se briše tzv. "šum"... Za sada na Sezamu ne idemo toliko daleko da se brišu sve poruke koje moderator ne smatra dovoljno kvalitetnim, ali ni to nije neuobičajena praksa. Moderisane USENET konferencije rade po tom principu, moderatoru se šalju prilozi i onda on po svom izboru "pušta" u opticaj one poruke koje to zaslužuju. Takve konferencije su, po pravilu, najkvalitetnije i najsadržajnije. Razmišljamo i o nekoj takvoj varijanti, ali za sada ostaje ovako kako jeste...
pitanja.1569 crncic, -> #1542, pixel
>> Na osnovu poruka koje je dotični ostavljao u forumu. Ok? Ne, nije ok.
pitanja.1570 mmtosic, -> #1564, budim
>> (:) A da ti nemaš dva user-a? :) (NHF što kažu zapadno orjentisani. >> (:) :)) >> >> Nemam, ranije je na mom useru bio i R.i.s.t.a. koji se preselio na >> Pro, ovde se javlja jako retko. Dizela poznajem... Neću da te zamajavam, ali da kažem i zašto te upitah. Ovde su pohvale toliko retke, da se kad se to ipak desi bude (opravdane? ) sumnje. :) Mada, možda je to i zbog toga što mislim da su i drugi k'o ja. ;(
pitanja.1571 mmtosic, -> #1566, vimm
>> Hvala, nisam znao za ovu opciju. Svako `dobro' ima i neku manu. Čini mi se da tako prijavljeni ne mogu ostavljati poruke. Ako je to nedostatak? :)
pitanja.1572 johnnya,
Jer postoji neki svič, koji će proslediti spisak datoteka iz dir SDW-u, tako da ovaj može da ih ažurira ? Hvala