pitanja.2462zeljkoj,
-> #2456, vlajel> * Reply to msg originally in SEZAMNET
>
> -=> Quoting Dzakic to All <=-
...
> ┌─────────────────────────────────────────────────┐
> │vjelinek@setnet.co.yu vjelinek@fon.fon.bg.ac.yu │
> └─────────────────────────────────────────────────┘
Eto, sad je ovde kao na SetNet-u. :(
Naravno da nije trebalo uvoditi QWK podršku.
pitanja.2463micotakis,
-> #63, dzakic Dz> Nadamo se da će QWK servis pomoći korisnicima SezamNet-a koji koriste
Dz> Atari, Amiga, Macintosh, ali i PC računare da aktivnije učestvuju u
Dz> radu sistema.
E samo još i da dovučete BlueWave 2.30/386 i eto sreće.
Dz> Za sva pitanja, eventualne primedbe, kao i sugestije o QWK konvertoru
Dz> obratite se njegovom autoru, Draganu Obrenoviću (obren), ili u temi
Dz> SEZAMNET:olr.
Sve primedbe koje sam imao, sam povukao, jer nisu posledica Obrenovog
programa nego organizacije konferencija na sezamu. Ovde mislim na nemogu-
ćnost korišćenja opcije Alt-R. To je najveće zamerka, ali šta je tu je,
brojevi poruka po temama se ponavljaju i preklapaju.
Zakiću ubaci proceduru u sistemski autoexec. Preporuka je da ih nazoveš
qwkd i qwku, ovo je zbog toga što su ljudi navikli da skidaju poruke sa
qwk d, a da ih šalju sa qwk u.
Ovo je samo predlog. Ja sam to naravno odavno uradio kod sebe.
Ko oće sam da se igra nek u proceduri sezam stavi ..pad qwk umesto ..pad
arh. I pre toga da doda liniju ..dir /n /s > da bi u BW mogao da pritiskom
na F dobije spisak novih fajlova.
To makar nije nikakav posao. A značiće onima koji hoće da koriste BW, a
ne znaju da se petljaju oko autoexeca.
EMPIRE
pitanja.2464micotakis,
-> #2456, vlajel Vl> * Reply to msg originally in SEZAMNET
-=> Quoting Dzakic to All <=-
Čoveče ubiće te Nenad. Da li si ti pročitao uputstvo?
Da li znaš šta sve moraš da isključiš?
Evo ja od 15 koristim BW pa niko nije primetio. Dobro ajde po neko
i jeste.
Vl> Lepa promena,samo meni na 'pad qwk' kaže nema textpada,probam
Vl> u pad režimu samo 'qwk' al jok:) elem ondaK mu kažem 'sezam'
Vl> i na pitanje prenos sledi odrečno i tek sada komanda 'qwk' radi ?
Vl> ili nisam nešto najbolje shvatio?:<
Vl> Pretpostavka je bila da na 'pad qwk' aVtomaCki pravi NETnnn.qwk
Nisi ukapirao, moraćeš da prepraviš proceduru sezam u autoexecu. Mada
se ja nadam da će me Zak poslušati i u sistemski autoexec staviti
procedure qwkd i qwku.
MORAŠ prvo da napraviš textpad, a onda umseto ..pad arh staviš ..pad qwk
i to je to.
Vl> Još kad bi se moglo iz olr-a dl vezanog fajla kao iz sor-a.....
Samo ti pošalji poruku useru EXEC i eto sreće za tebe. Možeš i u chat da
uđeš, tako što u poruci za exec staviš
..ch (ovo nije normalno;
Vl> PS:ovo je proba iz BW 2.30
Ovo je napad na Sezam iz BW-a, a ne proba. I moje su poruke iz BW-a 2.30
pa vidi koliko se razlikuju.
Vl> ┌─────────────────────────────────────────────────┐
Vl> │vjelinek@setnet.co.yu vjelinek@fon.fon.bg.ac.yu │
Vl> └─────────────────────────────────────────────────┘
Vl> ... Private mail
Lepo ja kažem ubiće te neko. Idi u editor i potpis skrati na vjelinek,
isključi tagove, isključi quote heder, i NAJVAŽNIJE isključi dodavanje
prefiksa re: u subject polje, inače ćeš da šalješ poruke u temu re:chat
ili re:devojke i eto nesreće.
Pročitaj ono što piše u fajlu. Ja ga nisam skinuo tako da ne znam da li
je nešto promenjo u odnosu na onaj koji ja imam.
Obrene izjasni se da li je nešto menjano u dokumentaciji?
EMPIRE
pitanja.2465micotakis,
-> #2458, davla Da> Moze li mi neko dati najbolji init string i dial prefix za modem
Da> CL-MD1414 (Cirrus Logic odnosno GVC) za zvanje Sezama.
Probaj sa ATS0=0X3PQ0M1V1 \N2 i eto sreće.
EMPIRE
pitanja.2466vlad,
-> #2461, loco> Farsa se nastavlja. Ja posaljem poruku u conf vicevi.4 gde
> zatrazim da mi se objasni zasto je moj vic obrisan. Sacekala me
Bese bas u vicevima jedna humoreska u kojoj se jedan lamer zali sto su mu
obrisali poruku/e koje je poslao na sve usenet grupe kojih je mogao da se
seti. Stare viceve izgleda ne citas, ali zato mislis da je vic to sto ti je
neki (verovatno stari) vic obrisan?
Ubuduce, ako ti nesto nije jasno po pitanju brisanja - mail moderatoru i
nemoj da nas smaras ovde sa X poruka. BTW, niko nije *duzan* da ti odgovori
na ovakva pitanja.
pitanja.2467cnenad,
-> #2429, micotakis=> E ljudi, zar ovo nije razjašnjeno. To CRTL-X NE PREKIDA AUTOEXEC, već
=> komandu koja je u toku. Znači prvo prekineš, ma li, pa gr li, pa co vi.
Po 100-ti put! Boli me bre uvo za kombinacije taster CTRL-X i CTRL-C
Hoću da, ako me već pita Dalje/Da/Ne kad odogovorim sa NE, PREKINE
izvršavanje AUTOEXEC-a.
=> A što tako?
Šta te briga ?
=> Dodaš lepo na početak
=> i gotovo. Onda ti je ono što se do sad izvršavalo procedura uvod. I onda
=> lepo, ako ti treba otkucaš uvod i on to odradi, ako nećeš ne diraš.
To ti radi tako. Ja hoću da se AUTOEXEC izvršava kako se izvršava i
da ga prekinem kad ja hoću ili kad me lepo pita Dalje/Da/Ne.
pitanja.2468dpaun,
-> #2364, micotakis> A i ko nebi
> poludeo kad gleda poruku u kojoj piše samo jedno slovo "d", a
> odnovor na po- ruku je "n", pa onda opet i tako u krug. Onda
> uleti jedno možda, pa onda ne, pa da.
Cist dadaizam!
pitanja.2469ilazarevic,
-> #2439, loco> Sve je to uredu, ali onda treba reci CHAT sluzi za lupanje
> gluposti a ozbiljne konf. za ozbiljne razgovore!
Slažem se, CHAT konferencija mora da postoji, i šum treba usmeravati tamo.
pitanja.2470obren,
-> #2462, zeljkoj> Eto, sad je ovde kao na SetNet-u. :(
> Naravno da nije trebalo uvoditi QWK podršku.
Eh sad, dečko nije skinuo uputstvo za korišćenje pa se malo izleteo... :)
Sama po sebi QWK podrška ne znači automatksi šum, tj. quote headeri i
ostali taglineovi ;) se mogu (I MORAJU) isključiti u offline readeru ako
se želi koristiti QWK servis, što jasno piše u dokumentaciji uz najavnu
poruku 1.63.
Primarni cilj je ipak da se omogući vlasnicima računara za koje ne postoji
oficijelni offline čitač (Mac, Atari, Amiga) da mogu da prate diskusiju
iz kulturnog programa a ne iz editora, što ne sprečava i PC korisnike da
koriste recimo BW.
Uostalom, primećuje li se da sam ovu poruku napisao u BlueWave-u? :)
Takođe i Micotakis već duže vreme testira QWK konvertor i piše poruke iz
BlueWave-a ali čini mi se da nije bilo pritužbi na izgled njegovih poruka.
pitanja.2471dzakic,
-> #2455, mdimitrijevic> Ne bih rekao da je tako (osim ako nesto niste iznenada uradili).
> Koliko sam ja primetio Sezam NET oznacava kao procitane sve poruke
> u temi cak iako je procitana SAMO JEDNA poruka. Ovo sam vec
> predlagao da napravite.
Postoji razlika između pojedinačnog čitanja poruka u
konferenciji (read x.y), odgovaranja sa Ne na pitanje Dalje(dnb)
i ovoga što sam pričao. Čovek je pitao šta se desi kada se
pojave nove poruke ZA VREME čitanja. Ako se zada komanda read i
pročita sve što sistem ponudi, neće biti pročitane one koje
stignu u međuvremenu, ali neće biti ni označene pročitanim.
Znam da si predlagao, još čuvam odgovor:
> Prosto bi pratili za svaku temu u svakoj konferenciji do koje
> poruke je procitano.
> 100 konferencija sa po prosecno 15 tema puta 4 ili 8 bajtova.
> I na sve to dodamo broj usera na primer 2000.
256 konferencija. 32 teme. 4 bajta su ok :), usera ima preko 7000.
To daje skoro 300 mega, za sada mnogo.
pitanja.2472dzakic,
-> #2460, bomil> Kako da svoj net00568.zip resetujem tako da
> pocinje odbrojavanje od nule.
Nije predviđena mogućnost da korisnik sam resetuje brojač. Ne
znam zašto bi ti to bilo potrebno, ali ako insistiraš, možemo
to da sredimo.
pitanja.2473loco,
-> #2466, vladKao prvo poslao bih mail moderatoru kada bih mu znao user. Kao
drugo "bese humoreska o lameru", nazivas li me lamerom (ili to
treba da ostane izmadju redova)? Trece Moderator je itekako
duzan da mi odgovori zasto je nesto obrisao.Prema tome u
diskusiju vise necu da ulazim, ovde nema mesta slobodi
razgovora...
pitanja.2474vlad,
-> #2473, loco> Kao prvo poslao bih mail moderatoru kada bih mu znao user. Kao
Ovo stoji. Mada postoji spisak moderatora koji se dobija sa 'show welcome',
u njemu nije naznaceno ko je moderator koje konferencije. Nadam se da ce
biti uskoro sredjeno.
> drugo "bese humoreska o lameru", nazivas li me lamerom (ili to
> treba da ostane izmadju redova)? Trece Moderator je itekako
Uradio si upravo ono na sta se u pomenutoj humoresci zalio novopeceni
korisnik usenet-a. Humoreska je vic, a o vicevima je bila rec.
> duzan da mi odgovori zasto je nesto obrisao.Prema tome u
Treba da ti odgovori (ja bih ti svakako odgovorio, kao sto i jesam mada
konferencija nije "moja"), ali nije i ne moze biti duzan, bar dok ne
postoji ugovor izmedju moderatora i vlasnika/uprave sistema o pravima,
duznostima, honoraru...
Ja bih se osecao obaveznim da ti odgovorim na mail, ovom pricom ovde smo
obojica napravili samo nepotreban sum B(. Dakle, ako imas jos nesto, a i u
buduce - na mail, please. Ako ne znas ko je moderator, znas ko su
administratori i upravnik.
pitanja.2475supers,
-> #2460, bomil>> Uz put potreban programcic koji moze da brzo
>> pregleda fontove sa CDa jednostavnim priti-
Sva pitanja koja nisu vezana za Sezam postavljajte u konferencijama
PCUTIL (za pomoćne programe) ili PCUSER (za velike korisničke programe).
pitanja.2476evlad,
-> #2442, dr.grbaY> Na osnovu čega si to primetio? (:
po frekvenciji userešnameta (c) ndragan
Y> Zemo, koga ti u stvari napadaš? (:
rekljamu, alji iz indirekt of pozišn ...
pitanja.2477npmiki,
Kako da se prikljucim na internet ? Ko su provajderi , cena ,
tel. provajdera (ili bese nesto slicno , oprostite neupucen
sam) ? Koji mi modem treba ? itd...
Unapred 10x.
pitanja.2478epson,
A jel moze da se pristupa fajlovima ?
je na cd dos
javlja Stack prekoracen !
pitanja.2479vlajel,
-> #2462, zeljkoj
*>> -=> Quoting Dzakic to All <=-
*> Eto, sad je ovde kao na SetNet-u. :(
*> Naravno da nije trebalo uvoditi QWK podršku.
Nit je,nit će biti:)
PS:ko radi taj i greši:)
pitanja.2480vlajel,
-> #2464, micotakis
*> Čoveče ubiće te Nenad. Da li si ti pročitao uputstvo?
*> Da li znaš šta sve moraš da isključiš?
Sad znam:),uostalom samo sam isprobao BW.
pitanja.2481dizel,
-> #2469, ilazarevic> Slažem se, CHAT konferencija mora da postoji, i šum treba
> usmeravati tamo.
I duple exece :>>>
pitanja.2482hercog,
-> #2460, bomil»» Kako da svoj net00568.zip resetujem tako da
Koliko ja znam nikako...
Sale
pitanja.2483hercog,
-> #2461, loco»» Farsa se nastavlja. Ja posaljem poruku u conf vicevi.4 gde
»» zatrazim da mi se objasni zasto je moj vic obrisan. Sacekala me
Ova druga poruka ti je obrisana zato što ne spada u konferenciju.
To si mogao da pitaš moderatora na mail...
Sale
pitanja.2484mikis,
-> #2465, micotakis+> Da> Moze li mi neko dati najbolji init string i dial prefix za modem
+> Da> CL-MD1414 (Cirrus Logic odnosno GVC) za zvanje Sezama.
+>
+> Probaj sa ATS0=0X3PQ0M1V1 \N2 i eto sreće.
Da li bi mi neko objasnio ZAŠTO ljudi vole da drže OVOLIKE init
stringove? Zar nije xxx puta jednostavnije uraditi sledeće:
AT&F (reset to factory default)
ATS0=0X3PQ0M1V1\N2 (ili šta već hoćete)
AT&W (snimanje podešavanja u NVRAM)
Od sada vam je ceo init string samo jedno ATZ. Uzgred, ovo
ATS0=0Q0M1V1 je najčešće već setovano u onom "factory default", tako da ga
nema potrebe kucati.
pitanja.2485drakce,
-> #2463, micotakis
>> E samo još i da dovučete BlueWave 2.30/386 i eto sreće.
Blue Wave Offline Mail Reader/386 v2.30.
A Blue Wave and QWK-compatible offline
mail reader which offers the utmost ease
of use and configurability. This is a
32-bit DOS text mode program which works
on systems with an 80386 or higher
processor only. Can use virtual memory
to read the largest of mail packets.
Release Date: 12 February 96
bw23_386.zippitanja.2486byte,
-> #2477, npmiki
(:)Kako da se prikljucim na internet ? Ko su provajderi , cena ,
(:)tel. provajdera (ili bese nesto slicno , oprostite neupucen
(:)sam) ? Koji mi modem treba ? itd...
Kupi Rachunare br. 120 i chitaj...tu ti sve lepo pishe
pitanja.2487crncic,
>> > Koliki je limit za Internet mail u slučaju pretplate za firme (8h)?
>> Limit je 1MB.
Bio sam odsutan neko vreme, pa nisam u toku, Internet mail funkcioniše
valjano ? Da li poruke iz sveta stižu na adresu username@sezam.co.yu ?
pitanja.2488ilazarevic,
-> #2481, dizel> I duple exece :>>>
Nisam ja kriv što administratori ne uspevaju da oprave proveru duplog execa.
Do sada sam ga sam brisao i prijavljivao Zaku, ali mi je više dosadilo. Red
je da to konačno proradi... Od pet duplih execa, jedan mi provali Sezam,
ostala četiri ručno brišem.
pitanja.2489banga,
-> #2488, ilazarevic> Nisam ja kriv što administratori ne uspevaju da oprave proveru
> duplog execa.
Ne znam šta je tu toliko komlikovano.
Koliko mi se čini na PRO pamte CRC exec-a i samo ako je totalno
identičan neće da prodje.
Možda imaju i još neke dodatne kontrole, ali to je to.
Exec jednom primljen se izvrši ceo bez obzira
na pucanje linije, naravno bez UL i DL.
Ne sećam se da sam tamo video, kao što se ovde dešava, gomilu duplih
poruka od istog user-a
pitanja.2490evlad,
-> #2459, obrenY> ╔══════════════════════════════════════════════════════════════════════╗
Y> ║ Zadnje dve opcije obavezno postavite u svom čitaču! Upotrebna tagova ║
Y> ║ u porukama je u suprotnosti sa pravilima ponašanja na SezamNet-u i ║
Y> ║ povlači ukidanje prava na korišćenje QWK servisa na sistemu! ║
Y> ╚══════════════════════════════════════════════════════════════════════╝
misliš konstantna upotreba :)
taggy: where is SEX conf ?
pitanja.2491mdimitrijevic,
-> #2471, dzakic> procita sve sto sistem ponudi, nece biti procitane one
> koje stignu u meduvremenu, ali nece biti ni oznacene
> procitanim.
Sorry, nisam izgleda iz prve shvatio o cemu se pricalo. Ovo sto
kazes je OK, to jeste tako.
> 256 konferencija. 32 teme. 4 bajta su ok :), usera ima
> preko 7000.
>
> To daje skoro 300 mega, za sada mnogo.
E pa sad o ovolikom broju konferencija i tema nisam razmisljao, a i
usera je malo vise :). Da li je problem u velicini takve baze, ili u problemu
pretrazivanja ? Moze se za 7000 korisnika napraviti "indeksni" fajl od 7000
zapisa 'unsigned long' (recimo) koji bi pokazivali na mesto gde su upisani
podaci po svakom clanu. Ti podaci se i onako ne bi pomerali vec samo citali
i upisivali. Znaci nema potrebe za dodatnim pretrazivanjem.
E sad, napisah ovo gore ali cisto sumnjam da se nisi setio da ovako
(ili nekako bolje, ovo je i onako samo predlog) uradis. Bas bih voleo da
znam sta su radili na PRO-u.
Od prosle poruke sam poceo da koristim SOR tako da nemam problema
(bar ne mnogo) ako greskom ne procitam poruku, ali ipak zatreba, pogotovu
sto i dalje dosta ljudi ne koristi SOR ili bilo koji slican program.
pitanja.2492mdimitrijevic,
-> #2484, mikis> Da li bi mi neko objasnio ZASTO ljudi vole da drze OVOLIKE
> init stringove? Zar nije xxx puta jednostavnije uraditi
> sledece:
U pravu si, moze sa AT&W da se snimi, cak mogu da se snime dva
podesavanja modema, jedno default a drugo po potrebi. Samo problem je
u tome sto ovo nece raditi svaki put :(, neka podesavanja se NE UPISUJU
u memoriju modema.
pitanja.2493mdimitrijevic,
-> #2488, ilazarevic> je da to konacno proradi... Od pet duplih execa, jedan mi
> provali Sezam, ostala cetiri rucno brisem.
Ako koristis Telemate onda preuzmi fajl NETOK1 iz conf. KOMUNIKACIJE
i vise neces slati duple exec-e ili zaboravljati da li si poslao ili ne.
Kod mene radi vec nekoliko dana bez greske.
pitanja.2494madamov,
-> #2487, crncic
> Da li poruke iz sveta stižu na adresu username@sezam.co.yu ?
Da.
pitanja.2495tomil,
Na InterNet-u možemo da čitamo recimo BYTE, a ovde na SezamNet-u
bi mogli da čitamo "Računare", "PC-Press", "Elektro"..., ili (da ne
zaboravimo naše lepše polovine) "Bazar", "Ana"... Da li će biti ovoga
i ako da, kada, ako ne, zašto ne.
Pošto se časopisi ionako rade na računaru, mislim da ne bi bio
nikakav problem da se već pripremljeni tekstovi okače kao fajl u temi
RACUNARI, u .pdf ili nekom drugom pogodnom formatu, eventualno više
fajlova podeljenih tematski.
Što se tiče reklama, kao što je ova za "STIL", interesuje me kako
bih ja mogao da reklamiram svoju firmu, uslovi, cene... Nemojte samo
odgovor tipa evo ti taj i taj broj telefona, pa se dogovori sa
upravnikom. Ako već komuniciramo na ovaj način postoji i mail, pa
odgovore pošaljite tamo, mada bi verovatno to još ponekog zanimalo, te
ne bi smetalo da i ovde date odgovor.
Ponekad, kada se poneki korisnik usudi da kritikuje sistem, zbog
nedostatka ovoga ili onoga, vi odmah počnete da pretite povećanjem
cena pretplate. Cena sada jeste niska, ali je i nivo usluge nizak.
SezamNet je komercijalan sistem (nadam se) i ne bi trebalo da se bavi
socijalnim problemima populacije (niska pretplata). Verujem da bi
veliki broj korisnika rado platio daleko veću pretplatu, ali i za
bolju uslugu, bolje administriranje konferencija, sigurniji sistem,
brži rad, nove vrste usluga: komercijalni oglasi, berzu, već pomenuti
časopisi na mreži, pregled dešavanja u Beogradu (bioskopi, pozorišta,
možda čak, a zašto ne, rezervacija karata...).
pitanja.2496hercog,
-> #2487, crncic»» Bio sam odsutan neko vreme, pa nisam u toku, Internet mail funkcioniše
»» valjano ? Da li poruke iz sveta stižu na adresu username@sezam.co.yu ?
Mail funkcioniše, doduše po neki put ume da se oduži putešestvije,
al da kucnem u drvo, zadnjih mesec dana je sve išlo kako treba :)
Poruke iz sveta bi trebalo da stižu...
Sale
pitanja.2497ognjen,
-> #2446, zdrakulic)-> Kako da odgovorim na poruku koja se iznenada pojavi dok npr.
)-> citam viceve?
Zapamtis gde si stao sa vicevima (na primer poruka 12.345),
prekines citanje, odgovoris na PAGE, nastavis citanje od
zapmcene poruke (CO RE 12.345-).
pitanja.2498obren,
-> #2490, evlad> misliš konstantna upotreba :)
Pa da, ponekad nekon neke sadržajne poruke sjajno legne umesno izabran
tagline, ali ako se uključi automatsko, stalno, dodavanje tagova na kraj
teksta onda je to već terorizam. :)
... This tagline will bring you good luck! Please spread it! ;)
pitanja.2499ilazarevic,
-> #2493, mdimitrijevic> Ako koristis Telemate onda preuzmi fajl NETOK1 iz conf. KOMUNIKACIJE
> i vise neces slati duple exec-e ili zaboravljati da li si poslao ili
> ne. Kod mene radi vec nekoliko dana bez greske.
Koristim Telemate, ali ne vidim kakve to ima veze. Navodno postoji mehanizam
koji sprečava duple exec-e. Ja exec formiram u SOR-u i nikada po njemu ne
menjam ništa ručno. Dakle, moji regularno formirani exec-i uspevaju da
prevare Sezamovu proveru.
pitanja.2500npmiki,
-> #2486, byteJos nisu stigli kod nas. Ipak ti hvala.
pitanja.2501budim,
-> #2449, ilazarevic(:) Slažem se, CHAT konferencija mora da postoji, i šum treba
(:) usmeravati tamo.
Da ali smo u ovoj konferenciji ja i leks napadani da šumimo i tamo, i to
zamisli, tek onda kada smo prestali sa da/ne porukama... Ja tvrdim, a tu
teoriju komotno mogu i da "branim" da u konferencija chat ništa nije šum, pa
ni takve poruke.
poz,
budimir
pitanja.2502budim,
-> #2364, micotakis(:) Kad ovaki kao što sam ja daju resing na konferenciju, onda je
(:) valjda jasno šta se tamo radi. Poludeo sam od poruka nekolicine.
(:) Znaju oni koji su, rekao sam im da brišem njihove poruke. A i ko
(:) nebi poludeo kad gleda poruku u kojoj piše samo jedno slovo "d", a
(:) odnovor na po- ruku je "n", pa onda opet i tako u krug. Onda uleti
(:) jedno možda, pa onda ne, pa da.
A koji su to "takvi kao ti"? Mislim, po čemu su drugačiji i tako to... Čisto
za nas koji nismo upućeni...
Očigledno da nisi razumeo šalu, no nema veze i onako je to prestalo, tako
da možeš ponovo da se vratiš u konferenciju i u dotičnu pišeš visokoumne i
vredne poruke... :>
(:) Veoma konstruktivna rasprava, nema šta. Na pojednih Home BBS-ova
A kakvu konstruktivnu raspravu očekuješ u konferenciji chat?
(:) sam zbog mnogo manjih gluposti prestao da pratim konferencije, jer
(:) nije bilo ničeg pametnog za čitanje.
Šta pametno očekuješ, osim dobre zabave u konferenciji chat?
poz,
budimir
pitanja.2503budim,
-> #2435, nenad(:) Praktično o bilo čemu, ali ovde uopšte nije bila reč o _pisanju_,
(:) to nisu bile ni poruke, često nisu sadržavale ni jedno slovo već
(:) samo citat... Konferencija jeste neobavezna, ali po temi
(:) _razgovora_, njena neobaveznost ne znači da može da šalje ko šta
(:) hoće i koliko hoće.
Poruke u vidu citata su "atavizam" koji je preostao od djvlade... :) No, sve
poruke nisu bile citati i da ne. Lepo ti nama objasni, da li u toj konferenciji
može da postoji šum ili ne?
(:) Ako ne ispunjava osnovni cilj zašto je osnovana, onda ne postoji
(:) ni potreba za njom.
Ona ispunjava osnovni smisao, ali meni ostaje samo da se nadam da ti nećeš
i dalje "glumiti" vlast na ovom sistemu i zaobilaziti odgovor na pojedine
poruke. Nadam se da ćeš se bar na ovu udostojiti odgovora. Znaš, osobina
velikih ljudi je da odgovore i na one poruke za koje smatraju da su im ispod
nivoa (ma šta to značilo).
Inače, imam i nekoliko pitanja za tebe kao sysadm:
Da li je moguće da se limit konferencijskih poruka poveća, bar na 600?
Da li je izvodljivo, a ja smatram da je to pošteno, da poruke koje budu
obrisane smanje brojčanik koji ide do 500? Zašto? Zato što sam ja napisao 500
poruka a od tih 500 jedno 50-tak mi je završilo u vidu brisanja kao šum ili
dupli exec. Smatram da je ovo fer i nemam nameru da od tebe ponovo tražim
uslugu u vidu smanjenja brojčanika, koji me btw. uopšte ni ne zanima kao i
ona glupava top ten lista...
poz,
budimir
p.s. Da završim poruku u stilu Hupera ili Tempa: Nadam se da ovo pismo neće
završiti u korpi... :)
pitanja.2504micotakis,
-> #2462, zeljkoj > * Reply to msg originally in SEZAMNET
> -=> Quoting Dzakic to All <=-
> ┌─────────────────────────────────────────────────┐
> │vjelinek@setnet.co.yu vjelinek@fon.fon.bg.ac.yu │
> └─────────────────────────────────────────────────┘
Ze> Eto, sad je ovde kao na SetNet-u. :(
Ze> Naravno da nije trebalo uvoditi QWK podršku.
I ja koristim BW od 15.08 pa se nisi bunio kako izgledaju moje poruke.
I ova poruka je iz BW-a. Problem je što čovek nije lepo setovao BW.
Obren mu je skrenuo pažnju na to. Što se tiče potpisa, to je potpis
ko i svaki drugi. Što se tiče tagova lepo piše u uputstvu da je korišće-
nje tagova na sezamu zabranjeno.
BW 2.30 ne dam i nikad ga ne bi menjao za neki drugi olr. Nemaš pojma
kako sam bio srećan kad sam obrisao SOR.
EMPIRE
pitanja.2505micotakis,
-> #2484, mikis Mi> AT&F (reset to factory default)
Mi> ATS0=0X3PQ0M1V1\N2 (ili šta već hoćete)
Mi> AT&W (snimanje podešavanja u NVRAM)
A da li ti je palo na pamet da u mom uputstvu za modem lepo piše
NE KORISTITI NAREDBU AT&W.
Jednostavno modem nema RAM. Eksterni 2400.
Sve osim X3P je i po defoultu.
Mi> Od sada vam je ceo init string samo jedno ATZ. Uzgred, ovo
Mi> ATS0=0Q0M1V1 je najčešće već setovano u onom "factory default", tako
Mi> da ga nema potrebe kucati.
Mogao sam da mu kažem stavi onaj fabrički i dodaj \N2. Ali obrati pažnju
da ima ljudi koji neznaju čemu služi AT&F. Dao sam mu init koji je u su-
štini dobar i koji omogućuje da se na sezam zakačiš na 14400 sa VBIS pro-
tokolom. Znam da sigurno radi jer sam ga stavio kod ortaka.
Jedno pitanje za Zakića, Nenada i kompaniju. ZAŠTO PIŠE DA IMA I MNP-a kad
sezamovi modemi nemaju MNP? Nek mi to neko objasni. Forsirani MNP4 koji sa-
vršeno radi sa modemima na ETF-u, na sezamu odbija da se pokrene. To samo
znači da sezamovi modemi nemaju MNP. Imaju sam Vbis. Zašto onda stoji ono
VBIS/MNP5 i šta li već sve piše.
EMPIRE
pitanja.2506mmarkovic,
-> #2489, banga> Koliko mi se čini na PRO pamte CRC exec-a i samo ako je totalno
> identičan neće da prodje.
Ma pamti se za svaku poruku, i ne vidim šta je tu problem.
---------------
Ta 4 bajta (CRC) sigurno neće opteretiti sistem. Nije se pamtilo za
mail, mada ne vidim zašto.
Bunili se malo ljudi zbog malih.oglasa, ali ne vidim da je problem
dodati neki blanko...
pitanja.2507mmarkovic,
-> #2471, dzakic> 256 konferencija. 32 teme. 4 bajta su ok :), usera ima preko 7000.
> To daje skoro 300 mega, za sada mnogo.
Većina korisnika čita poruke naredbom SEZAM.
Ne vidim da bi bilo nepouzdano da se za svakog usera zapamti TAČAN
datum i vreme izvršenja naredbe SEZAM.
Ispis u PAD bi se obavljao SAMO I SAMO AKO je poruka novija od prethodnog
vremena i datuma i starija od novog vremena i datuma. On-line čitači bi
bili destimulisani, a u međuvremenu pristigle poruke bi bile ostavljene
za idući PAD.
P.S. Računica: 7.000 x 12 bajtova = 84.000 ( bedno, čak i bez pakovanja
datuma i vremena )
pitanja.2508dzakic,
-> #2491, mdimitrijevic> Da li je problem u velicini takve baze, ili u problemu pretrazivanja ?
Nije pretraživanje problem. Rekoh, za sada - samo veličina.
pitanja.2509dzakic,
-> #2503, budim> Da li je moguće da se limit konferencijskih poruka poveća, bar na
> 600?
Nije. Razmišljalo se i o smanjivanju ovog limita jer 99,9%
korisnika mesečno ne 'potroši' ni polovinu trenutnog.
> Da li je izvodljivo, a ja smatram da je to pošteno, da poruke koje
> budu obrisane smanje brojčanik koji ide do 500? Zašto?
Nije. Limit postoji da bi nešto limitirao. Poruke koje obriše
moderator i dalje ostaju na sistemu, troše resurse i nemamo
nameru da smanjivanjem brojčanika ohrabrujemo stvaranje šuma i
time šumarima olakšavamo posao.
pitanja.2510dzakic,
-> #2507, mmarkovic> Većina korisnika čita poruke naredbom SEZAM.
Većina nisu svi. Naravno, mogli smo se opredeliti i za tu
varijantu, ali ovo što sada imamo pruža veću 'rezoluciju' seen
pointera - na nivou konferencije, što je negde na pola puta do
pointera na nivou tema.
pitanja.2511nenad,
-> #2478, epson> A jel moze da se pristupa fajlovima ?
>
> je na cd dos
> javlja Stack prekoracen !
Naravno da može, poruka ti se javlja jer si u svom autoexec-u
definisao proceduru pod imenom CD koja poziva sama sebe:
:CD
cd \
i sada svaki put kad kucaš 'cd' on pronađe tu proceduru u
autoexec-u, krene da je izvršava, opet naiđe na 'cd', pa opet...
Bilo je reči o tome baš pre nekoliko dana, rekurziju nema šta da
zaustavi i stek se prekorači.
Inače, za prelazak u osnovni direktorijum dovoljno je 'exit', a
može i 'cd\', pa i samo '\'.
pitanja.2512supers,
-> #2477, npmiki>> Kako da se prikljucim na internet ? Ko su provajderi , cena ,
>> tel. provajdera (ili bese nesto slicno , oprostite neupucen
>> sam) ? Koji mi modem treba ? itd...
Suviše pitanja da bi neko mogao da ti napiše korektan odgovor.
O tome kako pristupiti Internetu u skorije vreme je kod nas napisano
nekoliko dobih knjiga. Nabavi neku. Skini sa Sezama teme iz konferencije
KOMUNIKACIJE koje se bave internetom (www, provajderi...)
Eh, da. Nekome si odgovorio da novi Računari još nisu stigli u tvoj kraj...
Imaj u vidu da uživanje u Internetu još uvek podrazumeva plaćanje
telefonskog računa za razgovor sa Beogradom tako da ovo može biti
prilično skup hobi. U budućnosti se može očekivati pojava provajdera i u
unutrašnjosti Srbije, ali kada - pitanje je.
pitanja.2513s.babic,
Gde i kako doci do famoznog ugovora sa Sezamom koji sam prihvatio
pristupom ?
pitanja.2514dragosh,
E, ljudi!
Jel' neko primetio sve veći procenat zauzeća Sezama ?
Ne mogu ni po pola sata da dobijem vezu bilo kada...
BTW jer se razmišlja o nabavljanju novih nodova?
do sledećeg modemisanja
pozdrav!
pitanja.2516mikis,
-> #2492, mdimitrijevic+> U pravu si, moze sa AT&W da se snimi, cak mogu da se snime dva
+> podesavanja modema, jedno default a drugo po potrebi. Samo problem je
+> u tome sto ovo nece raditi svaki put :(, neka podesavanja se NE UPISUJU
+> u memoriju modema.
Tačno, kod nekih (uglavnom starijih) modema se ATS7=... ne upisuje u
NVRAM. Međutim, bolje je i samo to staviti u Init (naravno, pored ATZ)
nego držati onolike kobasice od AT naredbi ;)
p.s. Cirrus Logic-i (14400) čuvaju sva podešavanja u NVRAM-u, kao i USR
Sportsteri; za ostale modeme ipak neću da tvrdim napamet.
pitanja.2517mikis,
-> #2505, micotakis+> Jednostavno modem nema RAM. Eksterni 2400.
+>
+> štini dobar i koji omogućuje da se na sezam zakačiš na 14400 sa VBIS pro-
+> tokolom. Znam da sigurno radi jer sam ga stavio kod ortaka.
Dobro, jel pričamo o 14400 modemima (od kojih svi koje sam video imaju
NVRAM) ili o eksternim 2400 modemima bez RAM-a? U ovom slučaju (CL 14400
modem) sve što je potrebno za normalnu konekciju sa Sezamom je AT\N2, plus
eventualno X3 ako već nije fabrički setovano.
pitanja.2518micotakis,
-> #2488, ilazarevic Il> Nisam ja kriv što administratori ne uspevaju da oprave proveru duplog
Il> execa. Do sada sam ga sam brisao i prijavljivao Zaku, ali mi je više
Il> dosadilo. Red je da to konačno proradi... Od pet duplih execa, jedan mi
Il> provali Sezam, ostala četiri ručno brišem.
Ja sam dve puta u životu poslao dupli exec. Oba puta jer sam radio još ne-
što i nisam pazio. Objasnite mi koji je problem otići u drugi task i odbi-
sati exec čim ga pošalješ. I ko ne koristi multitasking, ima opciju u com
programu shell to dos. Ali neke to očigledno mrzi.
EMPIRE
pitanja.2519micotakis,
-> #2502, budim Bu> A koji su to "takvi kao ti"? Mislim, po čemu su drugačiji i tako to...
Bu> Čisto za nas koji nismo upućeni...
Kad sam reko ovakvi ko ja mislio sam na sledeće. Ja nisam neko ko je pre-
terano ozbiljna osoba. Ko me zna, zna da sam lud 200, a ne 100 %.
Ali ne podnosim kad počene da se lupa i da se pišu ili pričaju gluposti.
Ja želim da pročitam nešto pametno ili makar zanimljivo. Tvoje i lexovo
da, ne je napor za mene. Da budem precizan nervira me.
Bu> Očigledno da nisi razumeo šalu, no nema veze i onako je to prestalo,
Bu> tako da možeš ponovo da se vratiš u konferenciju i u dotičnu pišeš
Bu> visokoumne i vredne poruke... :>
Pročitaj ponovo ono iznad.
Bu> A kakvu konstruktivnu raspravu očekuješ u konferenciji chat?
Kakvu? Bilo kakvu koje ima nekog smisla. Da se pričao o BILO ČEMU. Ali da
to ima nekog smisla. Ono nije bila šala, ono je bilo GLUPIRANJE. Ponašate
se ko deca od 5 godina, jeste, nije, moja mama je lepša od tvoje, moj tata
je jači od tvog. Odrasti čoveče.
Bu> Šta pametno očekuješ, osim dobre zabave u konferenciji chat?
Pa ja očekujem dobru zabavu, ali tamo je nema u tome i jeste problem. Ajde
da ne preterujem ima tamo i lepih i zanimljivih poruka, ali ste mi ti i
lex ogadili konferenciju sa vašim d i n.
EMPIRE
pitanja.2520biber,
-> #2487, crncic>> Bio sam odsutan neko vreme, pa nisam u toku, Internet mail funkcioniše
>> valjano ? Da li poruke iz sveta stižu na adresu username@sezam.co.yu ?
Ne bih još ništa definitivno rekao, ali imam utisak da mi se
s vremena na vreme poruke negde gube. Ima li još neko slična zapažanja?
pitanja.2521banga,
-> #2493, mdimitrijevic> Ako koristis Telemate onda preuzmi fajl NETOK1 iz conf.
> KOMUNIKACIJE i vise neces slati duple exec-e ili zaboravljati
> da li si poslao ili ne.
U tom skriptu ima bug, odnosi se na Set Autostop,Off. Treba popraviti na
On, jer u slučaju pucanja veze, script ostaje da se vrti, pa ga je
potrebno ručno izbaciti Alt-S :)
Ako se stavi na On neće ispisivati za USR rezultat komande ATI6 po
pucanju, jer će script automatski stati.
Još par stvari kad sam već tu:
- Script radi "as is" ako se uradi na NET-u komanda set short. Ako ne,
treba popraviti.
- Script ne odradjuje automatski pitanje sa Sezama "Dalje (dbn)?"
pitanja.2522mila,
-> #2505, micotakis> vršeno radi sa modemima na ETF-u, na sezamu odbija da se pokrene. To samo
> znači da sezamovi modemi nemaju MNP. Imaju sam Vbis. Zašto onda stoji ono
Ja nikako da uhvatim vezu yim vbis protokolom? Sve što mi polazi za
rukom (telefonom i modemom) je, logovanje na sezam protokolom MNP-5,
i to kad u init-string dodam komandu kojom isključujem Vbis protokol
(at&u1).
pitanja.2523hercog,
-> #2514, dragosh»» Jel' neko primetio sve veći procenat zauzeća Sezama ?
To je u poslednje vreme postala potpuno uobičajena stvar...
Pre neko veče bilo mi je potrebno oko 45 minuta da dobijem vezu,
a onda pošto mi je veza pukla, još 30 minuta...
Po mom skromnom mišljenju Sezam za sada nema dovoljno sredsta-
va za uvođenje novih nodova. Pa kako onda do njih doći?
Možda novim reklamama, ali ispred autoexeca, dodavanjem novih
servisa koji bi se posebno naplaćivali (berza, komercijalni
oglasi, razni vodiči isl), uvođenje konferencije komercijalni
oglasi, povećanjem pretplate sa 10 na 20 dinara po mesecu i
sličnim stvarima.
Sale
pitanja.2524hercog,
-> #2520, biber»» s vremena na vreme poruke negde gube. Ima li još neko slična zapažanja?
Neke poruke koje sam slao odavde na PRO ranije nisu bile stigle
na odredište...
Sale
pitanja.2525supers,
-> #2505, micotakis>> Jedno pitanje za Zakića, Nenada i kompaniju. ZAŠTO PIŠE DA IMA I
>> MNP-a kad sezamovi modemi nemaju MNP? Nek mi to neko objasni.
>> Forsirani MNP4 koji sa- vršeno radi sa modemima na ETF-u, na sezamu
>> odbija da se pokrene.
Sezamovi modemi kao i svi USR Sportsteri imaju MNP4 i MNP5,
ali sa nekim modemima ne mogu da se dogovore o tim protokolima.
pitanja.2526supers,
-> #2518, micotakis>> što i nisam pazio. Objasnite mi koji je problem otići u drugi task
>> i odbi- sati exec čim ga pošalješ. I ko ne koristi multitasking,
>> ima opciju u com programu shell to dos.
Nema potrebe zamarati se ručnim brisanjem execa posle slanja.
Napišite skript koji exec nakon uspešnog slanja preimenuje u exec.bak.
pitanja.2527epson,
Jel kad te sezam prekine nakon 30min jel to ekvivalentno LOG ili LOG /S ?
pitanja.2528calex,
-> #2499, ilazarevic<!> koji sprečava duple exec-e. Ja exec formiram u SOR-u i nikada po njemu
<!> ne menjam ništa ručno. Dakle, moji regularno formirani exec-i uspevaju
Kad ti se to sledeći put desi, proveri da li je _prva_ poruka u
oba exec-a jednaka. Ja nikako ne uspevam da pošaljem dupli exec. ;)
pitanja.2529calex,
-> #2505, micotakis<!> Jedno pitanje za Zakića, Nenada i kompaniju. ZAŠTO PIŠE DA IMA I MNP-a
<!> kad sezamovi modemi nemaju MNP? Nek mi to neko objasni. Forsirani MNP4
Odakle ti ideja da nemaju?
pitanja.2530dizel,
-> #2499, ilazarevic> u SOR-u i nikada po njemu ne menjam ništa ručno. Dakle, moji
> regularno formirani exec-i uspevaju da prevare Sezamovu
Pa trebalo bi i ti malo sam da obratiš pažnju, zar ne? :)
pitanja.2531mdimitrijevic,
-> #2499, ilazarevic> koji sprecava duple exec-e. Ja exec formiram u SOR-u i
> nikada po njemu ne menjam nista rucno. Dakle, moji
> regularno formirani exec-i uspevaju da prevare Sezamovu
> proveru.
Dzakic je rekao da Sezam proverava CRC prve poruke u EXEC-u, ako je
ona ista onda ne bi trebalo da se prihvati EXEC uopste. E sad, ako si nesto u
medjuvremenu promenio onda se EXEC ponovo prihvati.
Bez obzira na sve pogledaj fajl NETOK1.SCR, on posalje EXEC automatski
i posto se uspesno izvrsi promeni mu ime u *.old.
pitanja.2532johnnya,
-> #2507, mmarkovic >> Ispis u PAD bi se obavljao SAMO I SAMO AKO je poruka novija od
>> prethodnog vremena i datuma i starija od novog vremena i datuma. On-line
Nisam te baš najbolje shvatio, ali meni recimo strašno smeta što ako
neku poruku (uglavnom privatnu) pročitam on-line, izlogujem se, pa pri
sledećem pozivu hoću da skinem _sve_ poruke komandom SEZAM (nema
smisla skidati ih više puta na dan), pročitanih poruka naravno nema u
tom paketu.
Mislim da tako ranije nije bilo...
pitanja.2533stefan,
-> #2532, johnnya>Nisam te baš najbolje shvatio, ali meni recimo strašno smeta što ako
>neku poruku (uglavnom privatnu) pročitam on-line, izlogujem se, pa pri
>sledećem pozivu hoću da skinem _sve_ poruke komandom SEZAM (nema
>smisla skidati ih više puta na dan), pročitanih poruka naravno nema u
>tom paketu.
Izloguj se sa "log /s" (bez navodnika naravno :) tako se pročitane poruke
čuvaju za sledeći poziv.
pitanja.2534nenad,
-> #2527, epson> Jel kad te sezam prekine nakon 30min jel to ekvivalentno LOG ili LOG /S ?
Log/s.
pitanja.2535space.ace,
-> #2526, supers## Nema potrebe zamarati se ručnim brisanjem execa posle slanja.
## Napišite skript koji exec nakon uspešnog slanja preimenuje u
## exec.bak.
A što to raditi, kad se lepo može u OLR-u zameniti stari exec novim.
To je nekako lakše i logičnije.
pitanja.2536crnjini,
Kada cete, aman, uvesti mogucnost promene palete boja? Zar neshvatate koliko
su ove boje, nekima od nas, odbojne i koliko strasno vuce na BBS? :((
Ma, sta se ja i zalim da Sezam lici na BBS kada je Nenad javno rekao da su '15
linija sasvim dovoljne za jedan BBS' (prvi dani Nove Uprave, jednom u charu)
ACR
pitanja.2537snemcev,
-> #2192, nenad>> Cena i oblik usluge utvrđuje se posebnim aranžmanom sa upravom
>> sistema.
Poseban aranžman? Sve bolje od boljeg...
Za gledaoce sa jeftinijim ulaznicama: dok se ovaj sistem zvao Sezam,
postojala je konferencija COMMERCE za koju je postojao cenovnik, a
čitanje komercijalnih oglasa nije bilo forsirano od strane Uprave
sistema.
pitanja.2538snemcev,
-> #2193, nenad>> Slažeš li se sa idejom da ti se svaki mali oglas koji pošalješ
>> naplati 20-30 dinara?
Zašto da ne? Tada bi svakako bilo MNOGO manje zamaranja korisnika od
strane pojedinaca koji iste oglase šalju po xxx puta. BTW, možda je
bolje da se za svaki mali oglas odbije po 15 dana od pretplate.
pitanja.2539hercog,
-> #2538, snemcev»» strane pojedinaca koji iste oglase šalju po xxx puta. BTW, možda je
»» bolje da se za svaki mali oglas odbije po 15 dana od pretplate.
A da se ipak te sankcione mere primenjuju prema onima koji se
ne pridržavaju pravila?
Sale
pitanja.2540mikeman,
-> #2536, crnjini<<!>> Ma, sta se ja i zalim da Sezam lici na BBS kada je Nenad javno rekao da
<<!>> su '15 linija sasvim dovoljne za jedan BBS' (prvi dani Nove Uprave,
A ljudi, pa SezamNet JESTE BBS :)
Zar u onom obavestenju koje se dobija uz uplatnicu ne pishe ovako:
"SezamNet kao BBS casopisa Racunari....."
pitanja.2541mdimitrijevic,
-> #2520, biber> Ne bih jos nista definitivno rekao, ali imam utisak da mi
> se s vremena na vreme poruke negde gube. Ima li jos neko
> slicna zapazanja?
Ovo se meni desavalo i desava se i dalje. I na NET-u i na PRO-u.
Twilight Zone Yugoslavia ?!? Ili je samo obican Berdmudski trougao :)
pitanja.2542mdimitrijevic,
-> #2521, banga> U tom skriptu ima bug, odnosi se na Set Autostop,Off.
> Treba popraviti na On, jer u slucaju pucanja veze, script
> ostaje da se vrti, pa ga je
Nije to bas bug, covek koji ga je uradio pisao ga je za svoje potrebe
i samo ga je podelio sa ostalim ljudima. Skript sam odmah promenio i prilagodio
svojim potrebama, ali da ga covek nije prilozio verovatno se ne bih setio da
sednem i da ga napisem. Skript mi odradjuje posao i za to sam zahvalan.
pitanja.2543mikis,
-> #2523, hercog+> To je u poslednje vreme postala potpuno uobičajena stvar...
+> Pre neko veče bilo mi je potrebno oko 45 minuta da dobijem vezu,
+> a onda pošto mi je veza pukla, još 30 minuta...
Na Sezamu je UVEK bilo uobičajeno da je teško dobiti vezu u noćnim
satima (recimo između 22 i 02). Čak bih smeo da se opkladim da koliko god
novih linija da se uvede (naravno u okviru nekih realnosti danas), veza bi
se u ovo doba i dalje teško dobijala. Kad ne bi bilo tako, zabrinuo bih se
za sudbinu ovog sistema ;)
pitanja.2544lexus,
-> #2505, micotakis=> znači da sezamovi modemi nemaju MNP. Imaju sam Vbis. Zašto onda
=> stoji ono VBIS/MNP5 i šta li već sve piše.
Sezamovi modemi imaju i jedno i drugo :) Neki ljudi uspevaju da
se konektuju sa VBIS-om, neki sa MNP-om... Sve je to pitanje
init stringova i slaganja sa ostalim modemima.
pitanja.2545mmarkovic,
-> #2532, johnnya> Nisam te baš najbolje shvatio, ali meni recimo strašno smeta
> što ako neku poruku (uglavnom privatnu) pročitam on-line,
> izlogujem se, pa pri sledećem pozivu hoću da skinem _sve_
> poruke komandom SEZAM (nema smisla skidati ih više puta na
> dan), pročitanih poruka naravno nema u tom paketu.
Uvek prvo pokupim poruke sa SEZAM, vratim se sa backscroll
(u telemateu ALT-B), pročitam brojeve mail-ova, a onda
MAIL READ nnnnn...
P.S. Samo ovako čitam on-line!
pitanja.2546marco,
-> #2466, vlad
>> Ubuduce, ako ti nesto nije jasno po pitanju brisanja - mail moderatoru i
>> nemoj da nas smaras ovde sa X poruka. BTW, niko nije *duzan* da ti odgovori
>> na ovakva pitanja.
Koliko sam ja primetio bila je samo 1 (jedna) poruka :)
I neko bi trebalo da bude duzan da odgovori na takva pitanja,
ako nije bio da spreci takva pitanja jednim obavestenjem :)
pitanja.2547marco,
-> #2474, vlad
>> Dakle, ako imas jos nesto, a i u
>> buduce - na mail, please. Ako ne znas ko je moderator, znas ko su
>> administratori i upravnik.
Dakle, ubuduce sva pitanja na mail. Zna se ko su
administratori i upravnik, a ova konferencija zbog toga vise
nema smisla ;>
pitanja.2548cnenad,
-> #2537, snemcev=> postojala je konferencija COMMERCE za koju je postojao cenovnik, a
=> čitanje komercijalnih oglasa nije bilo forsirano od strane Uprave
=> sistema.
Novi sistem, novo vreme, nova uprava, nova pravila.
pitanja.2549hercog,
-> #2543, mikis»» Na Sezamu je UVEK bilo uobičajeno da je teško dobiti vezu u noćnim
»» satima (recimo između 22 i 02). Čak bih smeo da se opkladim da koliko god
Pa ne bih baš rekao da je bilo teško dobiti u ovoj meri u
kojoj se sada dobija...
Sale
pitanja.2550budim,
-> #64, valex(:) Mesečni limit za broj konferencijskih poruka smanjen je sa 500
(:) na 300 poruka. Uvidom u statistiku u poslednjih nekoliko
(:) smanji i količinu "šuma" u konferencijama, a u skoroj
(:) budućnosti ćemo preduzeti još neke korake sa istim ciljem.
Šta je sledeća mera? Zabrana pisanja pojedinim korisnicima po konferencijama?
Smanjenje limita nepodobnima na 50 poruka mesečno?
Ranije se pričalo i o tome da čak treba zabraniti pisanje op konferencijama i
da one terba da budu read only... Idete ka tome?
Zanima me samo jedna stvar, cela povika je bila oko toga da smo ja i lex
dostigli po 500 poruka ovog meseca, znači došli do limita, zašto ne
ograničavate i vreme provedeno u chat-u, poruke po grupama, broj poziva i
ostalo...? I te stvari direktno utiču na sistem i ostale korisnike pa im niko
na tome ne zamera... Samo je problem u konf. porukama? Nije nego...
poz,
budimir
pitanja.2552budim,
-> #2509, dzakic(:) Nije. Razmišljalo se i o smanjivanju ovog limita jer 99,9%
(:) korisnika mesečno ne 'potroši' ni polovinu trenutnog.
Koliko vidim, akcija razmišljanja, sprovedena je u delo... Poruke su smanjene
na skoro polovinu od ranijeg. Nema problema, to može da se "izvrda" na mnogo
načina a da se ništa ne promeni, ono što zabrinjava je stav uprave koja iz dana
u dan ide protiv sebe i protiv sistema. Zaista se pitam šta vi želite da
napravite od ovog sistema? Šta je sledeće što će te zabraniti? Smanjiti vreme
koje može da se provede u chat-u? Ograničiti poruke po grupama? Smanjiti
limit up-loada? Zaista, samo nekolicina korisnika piše u konferencijama
poruke preko broja 300, ali samo i nekolicina korisnika provede u chat-u
određeno vreme pa niko, čak i zbog zauzeća veze i "trošenja resursa sistema"
ne namerava da im to ograničava... a to itekako pogađa, baš kao i poruke
po konferencijama...
(:) Nije. Limit postoji da bi nešto limitirao. Poruke koje obriše
(:) moderator i dalje ostaju na sistemu, troše resurse i nemamo
(:) nameru da smanjivanjem brojčanika ohrabrujemo stvaranje šuma i
(:) time šumarima olakšavamo posao.
Kako poruke koje briše moderator ostaju na sistemu? Ovo mi nije baš
najjasnije... ali nema veze. Ukoliko meni moderator obriše neku poruku, time
direktno utiče na moj limit... Pre nekoliko dana obrisano mi je 12 poruka, a
limit mi nije umanjen za toliko.
To nije ohrabrivanje šuma, ovo što radite je kažnjavanje korisnika koji po
mišljenju moderatora promaše temu...
Žao mi je što od Sezama pravite ovo...
poz,
budimir
pitanja.2554madamov,
-> #2532, johnnya
> Mislim da tako ranije nije bilo...
Ne znam od kada si na Sezamu, ali je tako bilo i za vreme ZZ-ovog softvera, a
tako je i na svim sistemima. I ne znam šta je tu čudno, pročitao si poruke,
regularno si otišao sa veze i sistema, zvao si opet, nema pročitanih poruka
kao novih, sve je sasvim logično. Ako baš hoćeš da ti ostanu kao nove, skidaj
se sa veze sa log/s ili bye/s.
pitanja.2555nenad,
-> #2537, snemcev> postojala je konferencija COMMERCE za koju je postojao cenovnik, a
> čitanje komercijalnih oglasa nije bilo forsirano od strane Uprave
> sistema.
Postojala je konferencija koja se zvala OGLASI, a koliko je bila
uspešna govori i podatak da je za 3 godine njenog trajanja u njoj
objavljeno ukupno 3 oglasa, uglavnom na samom početku. Verujemo
da je nekim firmama interesantan i takav način oglašavanja u kome
potencijalne mušterije mogu da odluče da li žele ili ne da prate
oglašavanje, biće ponuđen i takav oblik, ali je jednako
atraktivna i klasična reklama, dakle kratka propagandna poruka
koju svi vide.
pitanja.2556nenad,
-> #2538, snemcev>>> Slažeš li se sa idejom da ti se svaki mali oglas koji pošalješ
>>> naplati 20-30 dinara?
>
> Zašto da ne? Tada bi svakako bilo MNOGO manje zamaranja korisnika od
> strane pojedinaca koji iste oglase šalju po xxx puta. BTW, možda je
> bolje da se za svaki mali oglas odbije po 15 dana od pretplate.
Naravno, tako je i zamišljeno tarifiranje usluga. Petnaest dana
pretplate je 3-5 dinara, u zavisnosti od toga u kolikom je paketu
uplaćena pretplata. Kada i ako se odlučimo za tarifiranje
malih oglasa, cena bi trebalo da iznosi oko 10-ak dinara, znači
po sadašnjim cenama pretplate oko mesec dana.
pitanja.2558vlad,
-> #2547, marco> Dakle, ubuduce sva pitanja na mail. Zna se ko su
Ja sam jasno rekao na kakva pitanja mislim, ali ti se izgleda malo pravis
blesav B(.
> administratori i upravnik, a ova konferencija zbog toga vise
> nema smisla ;>
Razgovor sa tobom vise nema smisla. Konferenciju ce drugi nadam se
pametnije koristiti.
EOD
pitanja.2559teorist,
-> #2495, tomil=> Na InterNet-u možemo da čitamo recimo BYTE, a ovde na SezamNet-u
=> bi mogli da čitamo "Računare", "PC-Press", "Elektro"..., ili (da ne
=> zaboravimo naše lepše polovine) "Bazar", "Ana"... Da li će biti ovoga
=> i ako da, kada, ako ne, zašto ne.
Predivna ideja !
Samo... ne znam kako stoje stvari u BIGZu, ali znam šta se sve može desiti.
Ja sam svojevremeno želeo da na svom BBS-u imam ažurnu listu kulturnih
dešavanja u Pančevu (mome gradu :) )... i postoje jedne lokalne (državne)
novine... i te novine se naravno pripremaju na kompjuteru... ali :(
Problem je u rukovodećim ljudima u toj kući :~~~(((
Jednostavno su mi rekli da lepo odem do Kulturnog centra, doma omladine,
itd... da bi dobio njihove mesečne/nedeljne programe :((( Hvala. :(
=> Pošto se časopisi ionako rade na računaru, mislim da ne bi bio
=> nikakav problem da se već pripremljeni tekstovi okače kao fajl u temi
=> RACUNARI, u .pdf ili nekom drugom pogodnom formatu, eventualno više
^^^^
=> fajlova podeljenih tematski.
Fala ti na tom formatu... zar ne bi bilo lepše kao HTML ???
To bi onda SVI mogli da čitaju :)
pitanja.2560stasas,
-> #2536, crnjiniJa totalno ne razumem zasto se neki ljudi bune oko nekih
glupavih stvari kao sto su potpisi u porukama ili boje
na SEZAMu. Ja uopste ne primecujem boje koje bi mogle da
izazovu neugodnosti kod korisnika, tako da uopste ne treba
traciti vreme na bojama zato sto ima veliki broj drugih
propusta koje bi trebalo popraviti.
pitanja.2561stasas,
-> #2555, nenadMogli bi da uvedete i komandu koja bi pozivala samu reklamu_e
i ispisivala trnutno aktuelne cene sponzora.
Meni ne bi smetalo ni da ima 10 reklama pod uslovom da su iznad
AUTOexeca i da se pojavljuju posle svakog treceg loga (normalno
da se parama od tih reklama unapredi sistem).
pitanja.2562zmdjokic,
Kako da skinem fajlove preko 3Mb, jer mi trajanje seanse od 30 min. to
ne omogucava?
Pozdrav!
pitanja.2563snoop,
-> #2562, zmdjokic
> Kako da skinem faűjlove preko 3Mb, jer mi trajanje seanse od 30 min. to
> ne omogucava?
Podesi u comm programu zmodem resume, pa skini koliko mozes za tih 30 min.
pa nazovi ponovo i nastavice se transfer tamo gde si stao.
pitanja.2564crnjini,
-> #2560, stasas<-> Ja uopste ne primecujem boje koje bi mogle da izazovu neugodnost
<-> kod korisnika, tako da uopste ne treba traciti vreme na bojama
Evo vam jedan primer kakve sve glupave stavove lupaju ljudi po confovima..
;((
Pa covece mozda tebi ne izazivaju neugodnost, ali meni se od ovog sarenila
vrti u glavi, i to je moj ukus, a o ukusima se ne raspravlja! Zar je _toliko_
komplikovano zavrsiti PROKLETU MOGUCNOST VISE PALETA BOJA tim ╚tpre sto je to
jos daaaavno obecano?
ACR ;( the ex-fellow-believer
pitanja.2565ilazarevic,
-> #2518, micotakis> programu shell to dos. Ali neke to očigledno mrzi.
Ne mrzi mene da brišem exec. Ti očigledno ne razumeš šta ja ovde pišem - Zak
kaže da sistem sprečava duple exec-e. Kod mene sistem ne sprečava duple
exec-e, a prošlo je nekoliko meseci od kad sam se prvi put žalio. Mislim da
je krajnje vreme da se ukloni bag iz te rutine.