SEZAMNET

15 Jan 1996 - 23 Dec 1996

Topics

  1. obavestenja (84)
  2. pitanja (3810)
  3. problemi (2431)
  4. predlozi (850)
  5. konferencije (28)
  6. fajlovi (242)
  7. olr (734)
  8. vote (24)
  9. kritika (799)
  10. razno (963)
  11. unknown (35)

Messages - pitanja

pitanja.2676 firus, -> #2663, madamov
>> Nisam znao da to drasticno utice na citljivost poruka ... > > Utice, itekako. O ukusima ne vredi raspravljati, zato se priklanjam vecini - tvrdoglav jesam, ali ne uzivam u tome da iritiram ljude. >> Kako se meni cini, jasan je smisao - svaki '>' predstavlja >> citat prethodne poruke. > > Smisao je jasan, samo je necitko. BTW, retke su prilike kada je > potrebno citirati jos jednu poruku u dubinu, tako da je vecina > tvojih duplih citata nepotrebna. Ja sam pomalo rasejan, pa smatram da su i drugi takvi, zato "vucem" duple citate. >> U krajnjoj liniji, postoje OLR-i koji boje poruke > > Postoje, ali ih ne koriste svi, postoje i korisnici sa drugim, > ne-PC, tipovima racunara i slicno. E, pa to je njihov problem ... ;))) Postoje i ljudi sa Hercules kartama pa opet to nikoga ne interesuje - predlaze se (zahteva, bre) koriscenje YU karaktera. >> tako da smatram da ovo stvarno nije nikakav problem. > > Za tebe nije. Ali, vec su ti dvojica korisnika skrenula paznju > da je necitko, znaci da za nekog jeste problem. Zapitaj se da > li je tebi stalo da ta dvojica nastave da citaju tvoje poruke i > eventualno odgovoraju na njih. Kao sto vidis, uradio sam sto je vecina (dvojica !?) zelela. Da je ostalo samo na tvojoj zalbi, sigurno ne bih popustio (NHF), ali ovako, zelim da izbegnem hrpu zahteva za promenom stila citiranja. BTW, nije mi samo jasno zasto pre nikome ovo nije smetalo (da jeste, verovato bi mi odavno sugerisao promenu) !? I, jos, ima mnogo stvari u pisanju poruka koje meni licno smetaju, pa nisam ni pomislio da dam IGNORE ikom ili se uzdrzim od odgovaranja. Ako je nacin citiranja poruka razlog za tako sta, onda ...
pitanja.2677 cnenad, -> #2652, nenad
=> Tokom leta cifra je pala na 1600, sada se opet približava 1700. Eto ga sad. Zaista se od strane članova Uprave može svašta očekivati. Nešto što se ranije krilo kao 'zmijine noge' sada je dostupno uz sasvim normalno pitanje i bez mnogo polemike, dok se izmišljaju neke nove stvari koje nemaju veze sa životom.
pitanja.2678 cnenad, -> #2658, dr.grba
=> da li ZBILJA iko od ljudi iz uprave smatra da je postojeće stanje => valjano?... Smatra, čim se bave takvim glupostima kao što je limitiranje broja konf. poruka na 300.
pitanja.2679 cnenad, -> #2670, maksa
=> ili 200 gluposti nekog zaludnog skribomana), nego čvrstom rukom => moderatora koji će bez pardona da ih briše. Sve ostalo je uglavnom Jedino je tako i moguće, uz već po milion puta ponovljeno, početnicima podesiti da MORAJU da preuzmu BONTON datoteke, ili da ih sistem sam ispiše u prvim danima rada. Kad si se već dotakao moderatora, dolazimo do bolne tačke, faktički je limit uveden jer moderatori ne rade svoj posao, samim tim sistem loše funkcioniše :(
pitanja.2680 jevta, -> #2659, dr.grba
JE> Vrzino kolo se time ne bi prekinulo: svako malo se pojavi neko ko JE> proziva na temu "rekli ste ovo, obećali ste ono, zavrnuli ste nas JE> ovde, za*ebali onde..." i tako bez kraja i konca. Rekoh da se izjašnjavaju, a ne obećavaju, niti odgovaraju na svakojake poruke. To znači da sam mislio da npr. napišu da su u toku radovi na promeni hardvera, a očekujemo završetak za mesec dana. Pa, za mesec dana se jave i kažu, uspeli smo da zamenimo 50% mašina, ne sve zbog tih i tih razloga... I tako ako treba i unedogled. Svakako je bolje nego da o svemu ćute, ili parcijalno daju izjave bez ikakve međusobne koordinacije. Na takav vid informacije ne verujem da bi bilo puno pitanja, jer teško da bi imala svrhu....
pitanja.2681 daewoo,
Nov sam korisnik,i poslao sam mail za "racunari" pre otprilike pet dana.Poruka je sadrzala neka pitanja za koja odgovor nisam mogao da nadjem po raznim uputst- vima i kompilacijama pitanja.Odgovor do sada nisam dobio, pa bih zamolio nekog da me obavesti da li sam pogresio adresu(u tom slucajuda ga prebaci na odgovarajucu),ili pitanje nije ni stiglo. PS:Korisnik sam SEZAMA mesec dana,i do sada nisam video nista zbog cega bih uplatio sledecu pretplatu........ Primetio sam da u nekim mojim porukama "misteriozno" nestaju slova (iako sam tekst korektno otkucao)......
pitanja.2682 crncic, -> #2586, budim
>> I mene zanima malko detaljnije objašnjenje uprave o smanjenju limita u >> svetlu ovog što je Sale iskopao iz "ugovora". Zašto uništavate sezam kao >> konferencijski BBS? Ne_pitate li se ponekad da li ste možda preterali ?
pitanja.2683 nenad, -> #2669, supers
>>> Ima resenje: iskljuci ansi. > > A šta će da mu bude sa ekranskim editorom, komandom linijom...? Postoji opcija BW, dakle ANSI, samo crno-belo.
pitanja.2684 kum.djole, -> #2662, sall
>> na njihov rep pa eto miline , vama INTERESANTNO , nasli ste >> nacin da potrosite vreme .. I način da hiperbrzo potroše limit. ;)
pitanja.2685 firus, -> #2681, daewoo
> PS:Korisnik sam SEZAMA mesec dana,i do sada nisam video > nista zbog cega bih uplatio sledecu pretplatu........ Bas me interesuje da li ce iko primetiti ovu poruku !? Ovo je bas lepa ilustracija stvari o kojima govorimo (ili cutimo - kako vam drago ;)
pitanja.2686 budim, -> #2580, vlad
(:) Da zakljucim: Ja brisem i brisacu bez pardona, upozorenja i prava (:) na pomilovanje. Kriterijum kojim se pri tome rukovodim su davno Meni ovakav ton od jednog moderatora smeta. Voleo bih kada bi neko iz uprave objasnio: Da li je cilj da moderator bude dežurni policajac ili neko ko će upravljati diskusijom i starati se da mu konfa ne zamre...? poz, budimir
pitanja.2687 budim, -> #2615, vimm
(:) Ovo je trebalo reći na samom početku! Tako se znači radi na (:) SezamNet-u. Upravi nešto padne na pamet, ne objavi niti konsultuje (:) svoje korisnike, sprovede to u delo i to je to. Nema komunicaranja (:) sa nama dok se razma- traju neke izmene ili novi projekti, a kada (:) se povratimo od prvog šoka i usudimo da kritikujemo ili iznesemo (:) mišljenja onda, naravno, šumimo i pu- nimo padove :(((, jer stvar (:) je završena i svaka dalja diskusija suvišna. Upravo tako, mislim da su posle ovog smanjenja limita, mnoge maske pale i da se vidi o čemu se ovde radi. Uprava se niti jednog trenutka nije odlučila čak ni da sasluša ono što su korisnici, zbog kojih u krajnjoj liniji ovaj sistem i postoji, želeli da kažu. Nikakve odluke na ovom sistemu ne donose se tako što se iko konsultuje već se samo odluka donese a posle toga ostaje nekome samo da se žali na to... Šta mislite, kako po vama korisnici treba da se ponašaju da bi za sebe učinili nešto korisno? Da ćute i apriori prihvataju sve ono što im uprava servira ili da učestvuju u odlučivanju makar sa predlozima? (:) toga, ali ako nekom u Upravi zasmeta što 2-3 korisnika šalju preko (:) 300 poruka mesečno odmah se svima postavlja limit. Pa vi mora da (:) se slatko smejete dok čitate naše predloge i zahteve. Svaka vam (:) čast i neka vama, a i nama s vama, Bog pomogne. Da ste pre ove, u najmanju ruku nepotrebne odluke, konsultovali korisnike šta misle o tome, verujem da do svega ovoga ne bi ni došlo. Kada ste zadnji put pitali za nešto ljude koji vam plaćaju pretplatu? Kada ste napravili anketu kojom ste pokušali da saznate u kom pravcu korisnici žele da ide ovaj BBS? Svaka vam čast, što reče vimm... Imam osećaj da vas zasmejava sve ovo što se po konferenciji trenutno piše i da nećeto od svog stava odstupiti ni za jotu, a znajte da to ružno govori upravo o vama... Na kraju, sve ovo oko poruka krenulo je oko onih da/ne poruka i poruka bez smisla, mislim da toga više nema, ako ste to želeli grupa korisnika na koju ste ciljali prestala je sa tim porukama, dakle, sada je potez na vama... Inače, hteo bih da pohvalim moderatora SPORT-a na svojoj kulturi i načinu na koji je rešio probleme u svojoj konferenciji. Naime, mnogi su u svojim porukama pisali: Ćao Štef, posle nekoliko njegovih molbi i sugestija (ali ne i brisanja poruka), sve to je prestalo. Kada ste vi pokušali da sugerišete nešto oko da/ne poruka i slično? Da podsetim, to je razlog za smanjenje limita... poz, budimir Akcija za lepši i bolji Sezam (ALBS)
pitanja.2688 budim, -> #2619, nenad
(:) Možda zbog 400-600 beskorisnih poruka manje u konferencijama? To vam je praktično još dva "limitirana korisnika" ili čak i jedan... I zbog toga ste uvodili limit?... poz, budimir
pitanja.2689 budim, -> #2605, johnnya
(:) >> prema jednoj odredjenoj grupi korisnika ... Neka mi svi (:) >> oproste zbog ovakvih konstrukcija, ali cinjenica je da tako (:) >> izgleda. Ljudi koji pisu preko 300 poruka mesecno, uglavnom (:) >> nisu korisnici koji sume vec (relativno) ozbiljni diskutanti (:) >> koji ucestvuju u mnogim konferencijama, znaci imaju sirok (:) spektar znanja i interesovanja. (:) (:) (:) Menjam 300 budim-ovih poruka za 1 poruku dbambi-ja i kum.djole-ta (:) (:) ponude na mail :) (:) (:) (:) PS (:) Što pre uvedite mogućnost da korisnik vidi koliko je ignore-va (:) popio. Ne želim da odgovaram na ovo, samo me zanima kriterijum po kome ova poruka nije brisana?... poz, budimir
pitanja.2690 budim, -> #2622, lexus
(:) Ne uništavaju oni sezam kao konf. BBS, naprotiv, oni ga tim (:) limitom brane! Oni brane konferencije od DVA korisnika tako što (:) svima smanjuju limit. Šta to znači? Znači da uprava nema poverenja A ta dva korisnika smo nas dvojica? :) Nego, zašto sada prave sve ovo, i to onda kada su da/ne poruke prestale, kada maltene i nema šuma, to mi nikako nije jasno... (:) u sebe, odnosno svoju sposobnost da lepim reše problem (pošto (:) lepim nisu ni pokušali), već se kreće silom. A znači i da se Naveo sam već primer Stefana koji je u svojoj konferenciji lepim postigao ono što oni hoće prinudom da postignu... (:) uprava plaši da se ne pojavi još korisnika sličnih dotičnoj (:) dvojici koje oni neće uspeti da obuzdaju u uništavanju sezama. Inače, nije mi jasno kako neko može porukama uništavati sezam? Pre smatram da Sezam uništavaju oni koji ga neodgovorno i osorno vode i ne trpe nikakvu kritiku na svoj račun... poz, budimir
pitanja.2691 budim, -> #2627, mikis
(:) diskusijama o stvarima koje su me zanimale (a zanima me mnogo toga (:) :). Bio sam nekad i prvi na listi po broju poslatih poruka, ali (:) NIKAD mi se nije desilo da sam udario u limit; nikada mi se za ove (:) 3 godine od kad sam član Evo, pošto su česte optužbe da smo ja i lex sve ovo radili zbog top liste, skinem danas top listu i imam šta da vidim: Top 20 po broju poruka u konferencijama ovog meseca ═══════════════════════════════════════ ═══════════════════════════════════ Rb. Username Ime i prezime Grad Broj poruka ─────────────────────────────────────── ─────────────────────────────────── 1. mikis Mihailo Stefanović Beograd 81 2. madamov Milan Adamov Beograd 40 3. budim Budimir Marković Beograd 39 4. lexus Luka Zlatić Beograd 28 5. ilazarevic Ivan Lazarević Novi Beograd 25 6. hercog Aleksandar Hercog Beograd 25 7. spantic Srđan Pantić Novi Beograd 22 8. vlad Vladan Marinković Beograd 21 9. dr.grba Dragan Grbić Kikinda 20 10. vstan Vladimir Stanković Zemun 17 Dakle, za 6 dana si napravio 81 poruku, duplo više od mene, ako po toj brzini kreneš da praviš isto toliko poruka svakih 6 dana dolazimo do cifre od oko 400 poruka mesečno... :> C,c,c,c,c a limit "majstore"?... :> poz, budimir
pitanja.2692 madamov, -> #2676, firus
> I, jos, ima mnogo stvari u pisanju poruka koje meni licno > smetaju, pa nisam ni pomislio da dam IGNORE ikom ili se > uzdrzim od odgovaranja. Ako je nacin citiranja poruka razlog za > tako sta, onda ... Nisam pominjao ignore, mada i on može da dođe na kraju. Naime, imam stečeni refleks, a koliko znam nisam jedini, da nečitke, nesuvisle i slične poruke jednostavno preskačem, ma koliko one dugačke bile i kakav im sadržaj bio. Dakle, ne čitam ih jer mi njihovo čitanje predstavlja napor, što i jeste svojevrsni ignore. Ignore sam do sada primenio (i još važi) samo na jednog korisnika upravo zbog hiperprodukcije nesuvislih poruka, a ustanovio sam da kad kaže nešto što iole vredi, već ga neko citira i odgovori mu pa s te strane nisam uskraćen. Sličan princip sam i kod tvojih poruka primenjivao, samo bez ignore-a. Zato sam ti i rekao da, ako ti je stalo da neko pročita tvoje poruke, iste napraviš čitkim.
pitanja.2693 dr.grba, -> #2675, firus
>> I jos nesto, zasto meni stalno govoris da razmislim, >> nisam jedini, mnog na SEZAM-u bi isto trebali da urade (plasim Nisam mislio samo na tebe. Mislio sam čak i na sebe. Uz to, šta ti znači ono "stalno"? Nemam baš ništa protiv tebe. -------------------- Uzgred, za vašu referencu, ovo je šumeća poruka. Na ovakve poruke se odgovara u mail, a namerno sam odgovorio ovde da bih bio u prilici da napišem ovaj pasus (:
pitanja.2694 lexus, -> #2689, budim
=> Ne želim da odgovaram na ovo, samo me zanima kriterijum po kome ova => poruka nije brisana?... Mene zanima kriterijum po kom ja nisam dobio SYSMSG kad mi je sysadm obrisao poruku u ovoj konferenciji. Inače, moja poruka je bila odgovor na meric-evu poruku u kojoj se meric žali što mu je obrisana poruka.
pitanja.2695 lexus, -> #2690, budim
=> A ta dva korisnika smo nas dvojica? :) Znaš li neku drugu dvojicu koji odgovaraju opisu? Mada, kad bolje razmislim, možda treba da im budemo zahvalni što nas nisu izbacili sa sistema ;> Mislim, tolike da/ne poruke smo napisali u _stručnim_ konferencijama, da je to strašno ;> No, nema veze... Oni su ovde gospodari :)
pitanja.2696 pvlada,
U novom PC-u piše da članovi SezamPRO-a uskoro pored sadašnjih usluga da će imati i pun pristup Internetu. Da li možda i Net planira nešto tako? Vlada
pitanja.2697 gerber, -> #2627, mikis
*> Samo nešto da priupitam: da li bi "ugroženi" mogli da stave prst na čelo *> i se zapitaju: koliko ONI ugrožavaju druge korisnike? Lepo je što neko Jeste, to bi moglo kada se ne bi radilo o misliocima tipa: "platio sam, pa mogu da radim šta hoću, a kako nešto pametno i nema da radim, onda...." :( Molim upravu da uvede ograničenje pojedine poruke u konferencijama na maksimum 1 MB, kako bi se javili ugroženi u svojoj pravednoj borbi za slobodu prava na izjašnjavanje po svaku cenu i dužinu ;>
pitanja.2698 gerber, -> #2691, budim
*> Evo, pošto su česte optužbe da smo ja i lex sve ovo radili zbog top liste, *> skinem danas top listu i imam šta da vidim: *> 1. mikis Mihailo Stefanović Beograd 81 A da se ne baviš samošumarskim poslovima, moga si i da primetiš uz koliko od tih 81 poruku je bio prikačen neki fajl ili konkretna informacija. I umesto da kažeš, eto ima ljudi koji kada pošalju poruku doprinesu nešto i samom sistemu i ostalim korisnicima, ti bi da porediš poruke i _poruke_ :( Budo, budo, ne valja ti rezon.
pitanja.2699 gerber, -> #2651, nenad
*> Razmišlja se, čak ni komanda TOP koja postoji (i koja ih i *> generiše) nije zbog takvih dilema puštena u javnost. Šteta je Može to i drugačije. TOP: komanda koja daje pregled poruka po sadržaju: a) sa fajlovima b) sa tehničkim i drugim novostima i objašnjenjima/uptustvima c) diskusije e) ni tamo ni vamo i d) besmislene poruke ;>
pitanja.2700 gerber, -> #2643, firus
*> Na jednom pokojnom BBS-u (cesto ga pominjem u poslednje *> vreme), akcija sa tagovima (i tada sam bio jedan od inicijatora) *> je urodila plodom - SysOp i CoSysOp-i su se malo durili, ali *> su popustili pod pritiskom ... B))) Sa izuzetnim pozitivnim ishodom po budućnost tog (sada pokojnog) sistema ;)
pitanja.2701 gerber, -> #2687, budim
*> Upravo tako, mislim da su posle ovog smanjenja limita, mnoge maske pale i *> da se vidi o čemu se ovde radi. Uprava se niti jednog trenutka nije Na žalost jeste. Videlo se (barem za one koji ne prate konferencije u kojima su se pomenutih 1-2 pojedinca isticali) da je jedan iliti možda 2-3 korisnika doveo do promene celog sistema glede limita poruka. Na stranu da li je uprava morala ovakvim drastičnim postupkom da reši problem koji je isključivo vezan za ličnu kulturu i civilizovano ponašanje kada su u pitanju modemske komunikacije. *> odlučila poruka), sve to je prestalo. Kada ste vi pokušali da sugerišete *> nešto oko da/ne poruka i slično? Da podsetim, to je razlog za smanjenje Pitanje je, zašto neki korisnici kojima je već xx puta objašnjavano da takva vrsta poruka (DA/NE, Bravo Care!, Nisko! Visko!, i sl.) predstavljaju nekulturu na sistemu, plus šum, a dosta poruka baš zbog toga i obrisano, nisu mogli da shvate kako se ponašati na sistemu?
pitanja.2702 gerber, -> #2688, budim
*> To vam je praktično još dva "limitirana korisnika" ili čak i jedan... *> I zbog toga ste uvodili limit?... Ma nikako. Cela priča je bila da bi se uvidela zavera VDB-a, kome se ne svidjaju nečiji Da/Ne politički stavovi ;) A stvarno je uprava mogla da izda jedno saopštenje, u kome bi se lepo zamolili korisnici kakve poruke da ne šalju, te da se kao primer poruka koje ne treba slati navedu korisnici koji ih mahom šalju, sve zajedno sa primerima takvih poruka. Bilo bi mnogo delotvornije, a ne bi ni izazvalo ovakav revolt zbog novouvedenih limita. Medjutim, time bi izravno bili povredjeni pojedinci, što se verovatno htelo i izbeći. Mada, i ovako su oni indirektno prozvani, pa se došlo na isto, ali limit ostade.
pitanja.2703 gerber, -> #2690, budim
*> Inače, nije mi jasno kako neko može porukama uništavati sezam? Pre smatram Tako što npr. pošalju više stotina poruka u par dana, koje su lišene bilo kakve korisne informacije, pa odvrate veći broj korisnika da uopšte i prate odredjene konferencije. A kada one prve prodje žuta minuta, konferencija zvrji prazna.
pitanja.2704 mdimitrijevic,
Vec danima skidam PAD i nalazim gomilu poruka kojima ovde nije mesto. I to bi moglo da me odvrati od pracenja konferencije da ne ocekujem da cu dobiti bar jednu korisnu informaciju. U zadnje vreme vise i ne citam poruke nekih usera jer znam sta je napisano. Zasto se vec jednom moderatori ne bace na posao? Iscistite ovu temu i druge teme kako treba. Nikad nisam bio protiv uprave, ovog sistema, nijedna njihova odluka me nije pogodila ni na koji nacin, ali ovo mi vec smeta. Skidam PAD sa kojekakvim glupim porukama, i to vise nema smisla. Samo nemojte da sad krene brisanje svega i svacega, normalno je da se ne mogu uvek obrisati sve poruke i da neke preostanu, ali sto je mnogo mnogo je. :( Ne ucestvujem previse u konferencijama ali ih PRATIM, a to radi i vecina ostalih korisnika, pa ako 2-3 korisnika svojim porukama narusavaju neki red onda njih treba opomenuti a ne smanjivati limit.
pitanja.2705 mdimitrijevic, -> #2691, budim
> 1. mikis Mihailo Stefanovic Beograd 81 Mikis je covek koji salje, verovatno, najveci broj fajlova na Sezam, i to fajlova koji su vise nego korisni. Proveri sta ko radi pa ga onda napadaj.
pitanja.2706 valex, -> #2616, budim
>> Mislim da je uvođenje noviteta pravi korak, a da je svaka >> restrikcija dosadašnjih mogućnosti pomak u nazad. Zamolio bih >> SYSADM da se izjasne po ovom pitanju. Hoće li biti neke nove >> igre? Ne u skorije vreme.
pitanja.2707 valex, -> #2638, firus
>> Naravno, ali zar nije potrebna i odredjena kolicina >> vezbe ne bi li postali dobri diskutanti ? Cist talenat u >> ovom slucaju ne pomaze previse. Jednostavno, previse je >> novih korisnika, dosta je i mladih. Tvoja tvrdnja stoji, ali ne znam koliko je ostatak sezamovske populacije spreman da služi kao "poligon za vežbanje".
pitanja.2708 valex, -> #2640, firus
>> Znaci, problem je u nesporazumu na relaciji >> korisnik <-> pravila_ponasanja <-> ovlascena_lica, zato >> po tom pitanju nesto treba uciniti - citanje bontona i sl. >> ocigledno ne daju rezultate ... Čitanje elektronskog bontona obično daje rezultate, samo pitanje je koliko novih korisnika ga pročita. Razmišljamo o uvođenju obaveznog downloada bontona prilikom prijavljivanja ili prvog logovanja.
pitanja.2710 valex, -> #2680, jevta
>> svakojake poruke. To znači da sam mislio da npr. napišu da su >> u toku radovi na promeni hardvera, a očekujemo završetak za >> mesec dana. Pa, za mesec dana se jave i kažu, uspeli smo da >> zamenimo 50% mašina, ne Ne znam koliko pomno pratiš ovu konferenciju, ali pre par meseci smo najavili promenu hardvera. Pre nekih mesec-dva dana mogao si da pročitaš (a i da osetiš) da smo neke nodove zamenili sa dva Pentiuma koji opslužuju više taskova. Ne primećujem da smo išta prećutali što se radova na sistemu tiče. Sa druge strane, držimo se prakse da mnogo ne obećavamo - kada budemo sagledali kraj nekih projekata koji su u toku, logično je da ćemo o tome obavestiti korisnike. Ovlaš predviđanja i pomeranje rokova koje iz toga sledi obično izaziva zabunu i nezadovoljstvo.
pitanja.2711 valex, -> #2681, daewoo
>> Nov sam korisnik,i poslao sam mail za "racunari" >> pre otprilike pet dana.Poruka je sadrzala neka pitanja >> za koja odgovor nisam mogao da nadjem po raznim uputst- Poruka je poslata na user "redakcija", a ne "racunari". U pitanju je korisnički nalog čiju je ulogu preuzeo user "uprava", tako da njegovu poštu ne pregledamo tako često - uglavnom 2 puta nedeljno. Poruku si poslao pre 5 dana i verovatno bi ti neko iz administracije odgovorio u roku od par dana.
pitanja.2712 valex, -> #2687, budim
>> Kada ste napravili anketu kojom ste pokušali da saznate >> u kom pravcu korisnici žele da ide ovaj BBS? Prema našoj evidenciji, 3.marta.
pitanja.2713 valex, -> #2696, pvlada
>> U novom PC-u piše da članovi SezamPRO-a uskoro pored sadašnjih >> usluga da će imati i pun pristup Internetu. >> Da li možda i Net planira nešto tako? Planiramo - detaljnije informacije ćemo izneti čim budemo bili u mogućnosti da krenemo sa test fazom.
pitanja.2714 valex, -> #2673, inferno
>> Napominjem, ima strašno glupavih predloga tipa "dajte još >> igrica" ili šta ja znam, ali to treba razgraničiti od >> korisnih, promišljenih predloga. Na takve treba makar >> odgovoriti... Zak je već jednom obrazložio problematiku, ali ponoviću - svaki pametan predlog se razmatra i obično dođe na TODO listu, na određeni stepen prioriteta. Smatramo nepotrebnim konstantno ponavljanje "da, ideja je dobra, razmislićemo o tome...". Seti se slučaja "beep pri poruci o sačuvanju pad-a" od pre neki dan.
pitanja.2716 nenad, -> #2696, pvlada
> U novom PC-u piše da članovi SezamPRO-a uskoro pored sadašnjih > usluga da će imati i pun pristup Internetu. To i nije baš sasvim tačno, koliko je meni poznato. Naime oni se povezuju sa provajderom, ali za internet će se plaćati posebna pretplata. Znači neće baš svi članovi Pro-a imati "pun pristup internetu", imaće oni koji plate. > Da li možda i Net planira nešto tako? Da.
pitanja.2717 mikis, -> #2691, budim
+> 1. mikis Mihailo Stefanović Beograd 81 +> 2. madamov Milan Adamov Beograd 40 +> +> cifre od oko 400 poruka mesečno... :> C,c,c,c,c a limit "majstore"?... :> Nema limita za moderatore ;>>> Uzgred, od deset ljudi na toj listi šestorica su moderatori ;)
pitanja.2718 firus, -> #2707, valex
>>> Naravno, ali zar nije potrebna i odredjena kolicina >>> vezbe ne bi li postali dobri diskutanti ? Cist talenat u > > Tvoja tvrdnja stoji, ali ne znam koliko je ostatak sezamovske > populacije spreman da sluzi kao "poligon za vezbanje". Eh, to jeste problem, ali ako i stari(ji) korisnici pozivaju Upravu na vecu fleksibilnost i tolerantnost, onda jer red da i oni, licnim primerom, pokazu da su spremni za tako sta. Neka se sete da su i oni jednom bili "taze" korisnici i da su i sami, verovatno, u pocetku pravili sum i kojekakve druge gafove.
pitanja.2719 firus, -> #2708, valex
>>> Znaci, problem je u nesporazumu na relaciji >>> korisnik <-> pravila_ponasanja <-> ovlascena_lica, zato > > uvodenju obaveznog downloada bontona prilikom prijavljivanja > ili prvog logovanja. Nema potrebe da se o tome razmislja, treba da se uradi pod hitno - verujem da ce ovim resenjem vecina (svi?) biti zadovoljni. Sam fajl nije predugacak (koliko li ce biti duga nova verzija, ako je bude?), pogotovo za prenos u vreme brzih modema. Mada, vidim i po sebi, korisnici koji su rabili vreme raznoraznih "kucnih" BBS-ova se tesko odricu tamo stecenih navika. A, mozda treba da se automatski, pri prvom logovanju, salje i Ugovor? P.S. Izgleda da su i clanovi Uprave poceli da sprovode akciju za lepsi i bolji SEZAM. Eto, vec se intezivnije i redovnije odgovara na pitanja korisnika (jos kada bi se i malo vise slusali korisnici, gde bi nam bio kraj? ;)))
pitanja.2720 dpredovic, -> #2642, firus
> diskusije na nevazne stvari (da se razumemo, i meni se to > cesto desava) i, umesto da razgovaramo o krizi koja "drma" > SEZAM, raspravljamo o tome da li treba ili ne treba A? Kriza? Koja kriza? Da nije nekih službenih lica koja još nisu naučila lekciju, pa raspravljaju sa korisnicima o poslovnoj politici, gde bi onda kačio tag? Krize će biti kada ovaj sistem ne bude mogao da se isplaćuje, a sve mi se čini da će to biti skoro.
pitanja.2721 dpredovic, -> #2659, dr.grba
> Vrzino kolo se time ne bi prekinulo: svako malo se pojavi neko ko > proziva na temu "rekli ste ovo, obećali ste ono, zavrnuli ste nas > ovde, za*ebali onde..." i tako bez kraja i konca. To znači da treba da uradite ono šta ste obećali, a ne da treba da prestanete da obećavate. Evo, meni pretplata ističe za desetak dana. Pozivam bilo koga od službenih lica da me nagovore da produžim pretplatu. Šta je to što ovaj sistem nudi (ili će nuditi u bliskoj budućnosti, pošto sada nudi malo), a što bi trebalo da me nagovori da produžim pretplatu? Ili... Šta to ima/biće ovde a nema/neće biti na Pro-u? Ovde je jeftinije? Ovako kako je - ne interesuje me ni da je džabe.
pitanja.2722 dzakic, -> #2720, dpredovic
> Krize će biti kada ovaj sistem ne bude mogao da se isplaćuje, > a sve mi se čini da će to biti skoro. Pogrešno ti se čini. Kriva Sezamovih prihoda proteklih meseci uopšte nije silazna, naprotiv. Kriza dakle ne postoji, a još će manje razloga za sumnju biti nakon nekoliko zaista lepih promena koje su pred nama.
pitanja.2723 marco, -> #2674, firus
>> Onda mozda treba naciniti novi prelazni period. Ako je >> jedan od ciljeva svakog BBS-a privuci jos novih korisnika, >> onda treba imati i dosta tolerancije ne bi li se u tome uspelo. Slazem se sa tim, ali pre toga treba imenovati nove moderatore koji bi radili svoj posao i ne bi dopustali sirenje suma.
pitanja.2724 marco, -> #2679, cnenad
>> Jedino je tako i moguce, uz vec po milion puta ponovljeno, pocetnicima >> podesiti da MORAJU da preuzmu BONTON datoteke, ili da ih sistem sam >> ispise u prvim danima rada. A da radi na fazno hot-tipa iz winworda. Odn, da svaki put kada se korisnik uloguje sistem ispise nesto iz bontona, i tako recimo tokom prva tri meseca.
pitanja.2725 firus, -> #2716, nenad
>> U novom PC-u pise da clanovi SezamPRO-a uskoro pored sadasnjih >> usluga da ce imati i pun pristup Internetu. >> Da li mozda i Net planira nesto tako? > > Da. Da li moze malo podrobnije? Da li ce se vrsiti nekakva doplata, kako ce biti limitirano (vremenski, po kolicini podataka) i tome slicno?
pitanja.2726 guta, -> #2724, marco
#> A da radi na fazno hot-tipa iz winworda. Odn, da svaki put #> kada se korisnik uloguje sistem ispise nesto iz bontona, i #> tako recimo tokom prva tri meseca. Ovo uopšte nije loša ideja. Zdušno podržavam.
pitanja.2727 epson, -> #2708, valex
▄- Čitanje elektronskog bontona obično daje rezultate,samo pitanje je ▄- koliko novih korisnika ga pročita.Razmišljamo o uvođenju obaveznog ▄- downloada bontona prilikom prijavljivanja ili prvog logovanja. Da, ali neko ce je odmah obrisati sa diska i gde je dobitek, nigde :( Vec ga treba izlistati na ekranu, pri prvih 10 (?) logovanja, i da se to nemoze prekinuti sa CTRL+X, niti sa CTRL+C i da svaka strana stoji na ekranu 60-90 sec (?) + obavezan Download + slanje BonTon-a u Pad kao poruku u konferenciji SezamNet:Obavestenja pri prvih 10(?) logovanja !
pitanja.2728 hercog, -> #2722, dzakic
»» će manje razloga za sumnju biti nakon nekoliko zaista lepih »» promena koje su pred nama. A koje su te lepe promene? Internet? Nove linije? Novi nodovi? Sale
pitanja.2729 evlad, -> #2629, cnenad
Y> Stvarno zašto ? :( Lepše je @sezamnet.co.yu i ne samo to. Takva adresa Y> zaista odgovara imenu ovog sistema. da probam da ti odgovorim, mada nisam plaćen za to: zato što ovo treba da predstavlja sezam-ov kontinuitet, kao što srj predstavlja kontuitet od bivše sfrj. ako je tako, verovatno zato stoji stari ugovor u direktorijumu. e po tom ugovoru i ovom stanju ovde, mnoge stvari nisu u saglasnosti. na žalost svih nas. Y> Pravila su tu da bi se poštovala. Međutim, prilikom pristupa za mene je Y> važio jedan Ugovor a ovaj sadašnji koji nije saglasan sa novim pravilima Y> i izmenama ne važi. Da se razumemo, Ugovor i izmene Ugovora ne mogu da Y> važe retroaktivno. Tj. kod izmena Ugovora se formira Aneks Ugovora. prosvetlite me, gde su objavljena nova pravila ili aneks ugovora ? ako se misli na ova štura obaveštenja o ovoj konferenciji, onda je to stvarno žalosno, za jedan ovakav sistem sa _ugledom_
pitanja.2731 dr.grba, -> #2696, pvlada
>> U novom PC-u piše da članovi SezamPRO-a uskoro pored sadašnjih >> usluga da će imati i pun pristup Internetu. Uz doplatu.
pitanja.2732 dr.grba, -> #2721, dpredovic
>> Evo, meni pretplata ističe za desetak dana. Pozivam bilo koga od >> službenih lica da me nagovore da produžim pretplatu. Šta je to >> >> Ovde je jeftinije? Ovako kako je - ne interesuje me ni da je džabe. Zašto bi te iko, posle napisane rečenice, nagovarao da ostaneš? Ako želiš, ostani. Ako ne želiš da ostaneš, dobra ti sreća. Pijačnim metodama ubeđivanja se ovde ne bavimo. Svako prema afinitetu nalazi (ili ne nalazi) kutak na ovom sistemu u kome se oseća ugodno. Ako ti nije ugodno, niko te ne tera da se mučiš.
pitanja.2733 miobrado, -> #2618, nenad
>> "Ugovor" ... Dajte onda, predlog teksta novog ugovora ili pravilnika "na javnu raspravu" (u odgovarajuću temu, grupu itd.), e, da bi, makar i u obliku sugestija učestvovali, u njegovom "koncipiranju".
pitanja.2734 ljubisha,
> Sintaksa: PAD DOWNLOAD [filespec] [/y] Heće li neko da mi kaže šta radi svitch /b u ovoj kombinaciji? Zar to nije za batch prenos? Ako jeste, zašto mi onda taj svitch ukida pakovanje PAD-a? Da li u ovoj kombinaciji radi svitch /d (delete) koji trenutno za- menjuje pomenuti svitch /b?
pitanja.2735 biber, -> #2727, epson
>> Vec ga treba izlistati na ekranu, pri prvih 10 (?) logovanja, i da se to >> nemoze prekinuti sa CTRL+X, niti sa CTRL+C i da svaka strana stoji na >> ekranu 60-90 sec (?) + obavezan Download + slanje BonTon-a u Pad kao >> poruku u konferenciji SezamNet:Obavestenja pri prvih 10(?) logovanja ! :))))) I Mengele bi ti pozavideo.
pitanja.2736 cnenad, -> #2718, firus
=> da su i sami, verovatno, u pocetku pravili sum i kojekakve => druge gafove. Sve se to može videti u starijim konf. Tada je ipak situacija bila drastično drugačija, priliv novajlija je bio relativno mali, pa su starosedeoci lako rešavali sve 'tekuće' probleme, kao što se 'gušteri' srede kad dođu u vojsku.
pitanja.2737 cnenad, -> #2729, evlad
=> zato što ovo treba da predstavlja sezam-ov kontinuitet, kao što Ma kakav bre kontinuitet. Znaš li ti gde je kontinuitet ? Eno ga u Skadarliji, u svakom broju PC-ja... I dalje, kažem lepo, kad već Dejan i ZZ nisu insistirali na @SEZAM adresi ne treba ni NET. To je čisto teranje inata, pa nek se pitaju zašto im brane da je koriste i zašto se sa PRO-a ne može poslati pošta ovde na regularan način. => prosvetlite me, gde su objavljena nova pravila ili aneks ugovora ? => ako se misli na ova štura obaveštenja o ovoj konferenciji, onda je to Sam si odgovorio na svoje pitanje, bila su štura obaveštenja. Novi Ugovor je trebao biti spreman i postavljen one noći kad je izvršen 'prevrat' Iskusna ekipa je o svemu razmišljala ali ne i Ugovoru.
pitanja.2739 nenad, -> #2725, firus
> Da li moze malo podrobnije? > Da li ce se vrsiti nekakva doplata, kako ce biti > limitirano (vremenski, po kolicini podataka) i tome slicno? Neka doplata će naravno morati da postoji, ali ćemo se truditi da ona uglavnom samo pokrije investiciju i troškove. Postojaće različiti nivoi i režimi pristupa, ali učinićemo sve da što pre internet bude dostupan i "običnim" članovima.
pitanja.2740 gerber, -> #2718, firus
*> sta. Neka se sete da su i oni jednom bili "taze" korisnici i *> da su i sami, verovatno, u pocetku pravili sum i kojekakve *> druge gafove. Zigactly! Ali se skoro svi ili sami posle nekog vremena privedu normali, ili prime k znanju kritiku drugih korisnika. Ovde je pre svega reč o tome da je sve više korisnika koji totalno zanemaruju da im je "taze" period odavno prošao, koji su odavno prestali da reaguju na primedbe drugih korisnika na njihovo ponašanje, ili koji na svaku kritiku odgovaraju desetinama poruka u stilu _ja tako volim_, _gde je ovde sloboda izražavanja_ _a ko sti pa ti da mi kažeš_ i slične odgovore dostojne samosvesnog sedmogodišnjaka.
pitanja.2741 dr.grba, -> #2737, cnenad
>> I dalje, kažem lepo, kad već Dejan i ZZ nisu insistirali na @SEZAM adresi >> ne treba ni NET. Oni JESU insistirali na toj adresi, a razlozi i nisu tako mistični.
pitanja.2742 madamov, -> #2737, cnenad
> I dalje, kažem lepo, kad već Dejan i ZZ nisu insistirali na @SEZAM adresi > ne treba ni NET. To je čisto teranje inata, pa nek se pitaju zašto im > brane da je koriste i zašto se sa PRO-a ne može poslati pošta ovde na > regularan način. Po ko zna koji put, nije dužan SezamNet da omogući korisnicima SezamPro-a slanje maila na domen @sezam.co.yu. Gospoda Ristanović i Životić, verovatno sa podrškom gospodina Jevtovića o čijim je parama reč u celoj toj priči, insistiraju na adresi @sezam.co.yu, ali ne mogu da je dobiju jer pripada ovom sistemu. Uprava ovog sistema je probala da registruje i domen @sezamnet.co.yu, ali to nije mogla da uradi. Sa Pro-a se mail ne može slati ovamo zato što to ne dozvoljavaju vlasnici istog, ne zbog toga što je ovde adresa takva kakva je.
pitanja.2743 evlad, -> #2737, cnenad
Y> Ma kakav bre kontinuitet. Znaš li ti gde je kontinuitet ? Eno ga u Y> Skadarliji, u svakom broju PC-ja... axa, taj kontinuitet mi je priznao pretplatu tamo ;), kako da ne ...
pitanja.2744 calex, -> #2734, ljubisha
<!>> Sintaksa: PAD DOWNLOAD [filespec] [/y] <!> Heće li neko da mi kaže šta radi svitch /b u ovoj kombinaciji? Zar to <!> nije za batch prenos? Ako jeste, zašto mi onda taj svitch ukida <!> pakovanje PAD-a? Da li u ovoj kombinaciji radi svitch /d (delete) Upravo to radi, ukida pakovanje. Kada u PAD-u imaš više fajlova, ne pakuje ih nego šalje jedan po jedan. Ako navedeš ime nekog od njih, šalje njega, bez pakovanja.
pitanja.2745 valex, -> #2719, firus
>> Nema potrebe da se o tome razmislja, treba da se uradi >> pod hitno - verujem da ce ovim resenjem vecina (svi?) biti >> zadovoljni. Sam fajl nije predugacak (koliko li ce biti duga Pod terminom "razmišljao" smatrao sam da je stavljeno na listu čekanja - trenutno se rade neki drugi projekti. >> A, mozda treba da se automatski, pri prvom logovanju, >> salje i Ugovor? I to će u isti bunar :)
pitanja.2746 valex, -> #2728, hercog
>> A koje su te lepe promene? Internet? Nove linije? Novi nodovi? Kao što sam jednom već napisao: o svim novostima u vezi sistema obaveštavamo korisnike. Ako ih nismo obavestili, to znači da još uvek nije došlo vreme za informaciju.
pitanja.2747 valex, -> #2727, epson
>> Da, ali neko ce je odmah obrisati sa diska i gde je dobitek, >> nigde :( Vec ga treba izlistati na ekranu, pri prvih 10 (?) >> logovanja, i da se to nemoze prekinuti sa CTRL+X, niti sa >> CTRL+C i da svaka strana stoji na ekranu 60-90 sec (?) + >> obavezan Download + slanje BonTon-a u Pad kao poruku u >> konferenciji SezamNet:Obavestenja pri prvih 10(?) logovanja ! Ne verujem da će biti baš tako drastična mera, ali neki vid elektronskog potpisivanja neće škoditi.
pitanja.2748 dpredovic, -> #2732, dr.grba
> Zašto bi te iko, posle napisane rečenice, nagovarao da ostaneš? Ako > želiš, ostani. Ako ne želiš da ostaneš, dobra ti sreća. Pijačnim > metodama ubeđivanja se ovde ne bavimo. Svako prema afinitetu nalazi Zato što moj ostanak za vas znači pare. Sezam spada u uslužnu delatnost, prema tome - mušterija je uvek u pravu, a prodavac treba da je uvek nasmejan od uva do uva - i to nema veze sa pijacom niti ubeđivanjem. Ova tvoja logika me podeseća na klimakterične babe na kasama, u praznoj samousluzi, kako urlaju na retke koji se usude da pitaju kada će da stigne lebac. Ako je tebi (vama) svejedno gde ću ja da pazarim svoje on-line vreme onda bolje da se izljubimo i oprostimo...
pitanja.2749 crncic, -> #2615, vimm
>> Ovo je trebalo reći na samom početku! Tako se znači radi na SezamNet-u. >> Upravi nešto padne na pamet, ne objavi niti konsultuje svoje korisnike, >> sprovede to u delo i to je to. Nema komunicaranja sa nama dok se razma- >> traju neke izmene ili novi projekti, a kada se povratimo od prvog šoka Ti si verovatno umislio da si u skupštini ili nečem sličnom, pa oni moraju tebe da obaveste i pitaju da li smeju da se upuste u novi projekat, da li bi to bilo dobro u ovom momentu, da li ... - gde bi bio kraj kada bi se tako radilo ? Jednostavno, oni su uprava a ti korisnik. Koliko se sećam, šta god je upravi palo na pamet i šta su sproveli u delo, sve su objavili - o konsultovanju sa svojim korisnicima ne želim ni da raspravljam. Da se ograničimo 'samo' na onih 2000 aktivnih usera, znaš li koliko bi tu rasprave i natezanja bilo ? Dok svako iznese zašto mu to odgovara ili ne odgovara, kako bi želeo da bude - ispada da smo svi mi vlasnici ovog sistema, pa shodno tome imamo i pravo da se mešamo u odluke uprave, da odlučujemo šta će se raditi, kad, koliko... Ne.
pitanja.2750 dr.grba, -> #2748, dpredovic
>> Ako je tebi (vama) svejedno gde ću ja da pazarim svoje on-line vreme >> onda bolje da se izljubimo i oprostimo... Što se mene tiče, može i bez ljubljenja (:
pitanja.2751 cnenad, -> #2741, dr.grba
=> Oni JESU insistirali na toj adresi, a razlozi i nisu tako mistični. @sezampro.com @sezampro.yu @sezampro.co.yu nisu isto što i @sezam.co.yu
pitanja.2752 cnenad, -> #2742, madamov
=> Po ko zna koji put, nije dužan SezamNet da omogući korisnicima SezamPro-a => slanje maila na domen @sezam.co.yu. Gospoda Ristanović i Životić, Sezam NET je dužan da uradi tako što će promeniti adresu. Veruj mi da preganjanje ko je u pravu ničemu ne vodi, već samo akcije koje će preduzeti uprava NET-a, pa makar u prvom momentu one i ne davale neke rezultate. => toj priči, insistiraju na adresi @sezam.co.yu, ali ne mogu da je dobiju Možda su to neke zakulisne radnje ali važeće adrese su one koje napisah u prethodnoj poruci dr.grbi. U te zakulisne radnje neću da ulazim ali ovako deluje da je jedini razlog da se ovaj problem ne reši to što se vi mnogo više opterećujete tim zakulisnim radnjama. => jer pripada ovom sistemu. Uprava ovog sistema je probala da registruje i => domen @sezamnet.co.yu, ali to nije mogla da uradi. Sa Pro-a se mail ne Poznato mi je ovo. Zar je problem pokušati ponovo sa promenom adrese... ? SEZAM PRO već ima 3 (TRI) adrese.
pitanja.2753 madamov, -> #2751, cnenad
> @sezampro.com > @sezampro.yu > @sezampro.co.yu > > nisu isto što i @sezam.co.yu Ovo ništa ne dokazuje, jednostavno nisu mogli da dobiju @sezam.co.yu za domen.
pitanja.2754 madamov, -> #2752, cnenad
> Sezam NET je dužan da uradi tako što će promeniti adresu. Nije tebi SezamNet zabranio slanje maila sa Pro-a na sebe, već SezamPro. Zar nije jednostavnije da na SezamPro-u skinu filter sa domena @sezam.co.yu? Ovo što ti predlažeš bi bilo isto kao kad ne bih mogao da šaljem pisma u Niš pa od mog drugara kojem hoću da ih šaljem zahtevam da se iz Niša preseli u Obrenovac. Doduše, on može da otvori neki P.O. boks u Obrenovcu, a to je SezamNet i probao da uradi registrovanjem adrese @sezamnet.co.yu, ali mu nije dozvoljeno. Ne menja se adresa kako nekom padne na pamet, postoji procedura i nadležni organ. > Veruj mi da preganjanje ko je u pravu ničemu ne vodi, već samo akcije > koje će preduzeti uprava NET-a, pa makar u prvom momentu one i ne davale > neke rezultate. Slažem se da preganjanje ne vodi ničemu, ali ti uporno primedbe za to šalješ na pogrešnu adresu. Nisam na Pro-u, ali mi nešto govori da tamo ne postavljaš pitanje zašto sa Pro-a ne možeš da šalješ mail ovamo. Koliko je meni poznato, a to je isto koliko i tebi, bila je ovde poruka o tome prošli put kad smo raspravljali na ovu temu, SezamNet je preduzeo akciju registrovanja domena @sezamnet.co.yu, ali od toga, za sada, nema ništa. > U te zakulisne radnje neću da ulazim ali ovako deluje da je jedini razlog > da se ovaj problem ne reši to što se vi mnogo više opterećujete tim > zakulisnim radnjama. Upravo suprotno, SezamNET je probao da se problem reši iako je rešenje problema brisanje samo jedne stavke iz neke tabele adresa na SezamPro-u koje može da se obavi za dve sekunde. Na šteti su samo korisnici Pro-a koji ne mogu da šalju mail ovamo. U tome ih sprečava SezamPro, ne SezamNet, i bilo bi logično da se primedbe šalju tamo, pogotovo što je s ove strane načinjen pokušaj da se problem reši. > Poznato mi je ovo. Zar je problem pokušati ponovo sa promenom adrese... ? > > SEZAM PRO već ima 3 (TRI) adrese. U suštini su to dve adrese, jedna je (sezampro.com) registrovana u Americi tako da nema veze sa našim nadležnim organima. Druge dve su praktično iste, tj. sezampro.yu je alias za sezampro.co.yu, a svrha joj je da se ne vraćaju evenutalno pogrešno adresirane poruke na sezampro.co.yu.
pitanja.2755 guta, -> #2749, crncic
#> . Da se ograničimo 'samo' na onih 2000 #> aktivnih usera, znaš li koliko bi tu rasprave i natezanja bilo? Uostalom, bila je i anketa o željama korisnika u smislu daljeg razvoja sistema. Pretpostavljam da su želje većine korisnike uzete u obzir pri formiranju to-do liste, tako da neki vid demokratičnosti ipak postoji. Pitanje za Upravu: Hoće li biti objavljeni rezultati te ankete, čisto kao zanimljivost?
pitanja.2756 junior, -> #2752, cnenad
> Sezam NET je dužan da uradi tako što će promeniti adresu. Čekaj .. znači, Sezamnet zabrani slanje poruka na aol.com, i ti sad pišeš njima depešu i kažeš: "Vi ste dužni da promenite svoju adresu, jer ..." ? Daaj, molim te .. budimo realni. @sezam.co.yu je važeća adresa za ceo svet, i poruke iz celog sveta mogu da stignu na tu adresu, a samo sa Sezampro-a ne mogu. I ti _tvrdiš_ da je Sezamnet _dužan_ nešto da menja. Ili sam ja glup, ili u tvojoj logici nešto smrdi ... :) P.S. Ako ti baš _očajnički_ treba mail sa Sezampro-a, na Sezamnet (pretpostavljam da treba, inače se ne bi toliko primao ovde...), pošalji mail sa Pro-a na račun na fonu ili etfu, ili afroditi .. a odatle si stavi forward na Sezamnet. Poruka će putovati možda minut duže nego što bi inače putovala. Za sve postoji rešenje .. samo kad čovek razmisli :)
pitanja.2757 spantic, -> #2752, cnenad
> Sezam NET je dužan da uradi tako što će promeniti adresu. Veruj mi da > preganjanje ko je u pravu ničemu ne vodi, već samo akcije koje će preduzeti > uprava NET-a, pa makar u prvom momentu one i ne davale neke rezultate. SEZAMnet nije dužan da promeni svoj domen. Za to jednostavno nema nikakve potrebe. Uostalom, čak i da se uzme drugi domen, ovaj se ne bi oslobodio iz jasnih razloga. Usput, jedini razlog zašto niko nije uzeo sezam.com jeste što ga jedna američka kompanija drži godinama ;)
pitanja.2758 teorist, -> #2752, cnenad
=> Po ko zna koji put, nije dužan SezamNet da omogući korisnicima SezamPro-a => slanje maila na domen @sezam.co.yu. Gospoda Ristanović i Životić, Cn> Sezam NET je dužan da uradi tako što će promeniti adresu. Veruj mi da A zašto bi je menjao i zašto bi bio dužan da to učini ??? Ovaj sezamnet je fizički apsolutni naslednik starog sezam-a, i zašto bi ovaj sistem bio dužan da se odrekne sezam.co.yu adrese ??? Koliko shvatam situaciju iz informacija koje su mi raspoložive (tj. informacija koje su javno pisane ovde i još po negde) problem sa slanjem maila sezampro -> sezamnet je isključivo do uprave sezampro-a, a nikako do uprave sezamneta. BTW, ne bi voleo da se menja adresa sezam.co.yu, jer bi onda morao nekolicini ljudi da čim-pre dostavljam neku novu adresu... dosta sam imao takvih problema padom Osmeha :~( ... uzalud su ljudi slali, kada to ne postoji (ono jest da i sada retko kada koristim sezam za e-mail, imam i pouzdanijih mesta za to O:) ) ali neki ljudi imaju baš ovu adresu kao alternativu ako ne uspeju da mi pošalju na tu drugu adresu. Cn> U te zakulisne radnje neću da ulazim ali ovako Cn> deluje da je jedini razlog da se ovaj problem ne reši to što se vi mnogo Cn> više opterećujete tim zakulisnim radnjama. Ne bi reko, pre bi rekao da vlasnici sezpro-a prave razne zvrčkice na račun seznet-a ? I ovde čitam neke poruke gde pišu da odlaze odavde, da je na sezpro-u bolje i pro ! (pazi bogati?)... baš mene briga za to, ja sam pretplaćen samo ovde i ne interesuje me kako je tamo... Veruj mi, Eunet je grozno brz i lako se dobija, ali je Beotel mnogo jeftiniji, a AC.YU je ubedljivo najjeftiniji.... i čini mi posao, razumeš Briga mene što je Eunet brz, kada je AC.YU FREE :), a beotel dovoljno jeftin da smem da ga koristim. Za mene je sezpro preskup i apsolutno me ne zanima kao takav, a zgadilo mi se što neki ljudi ovde non stop tupe o nekim razlikama izmedju sezama :( => jer pripada ovom sistemu. Uprava ovog sistema je probala da registruje i => domen @sezamnet.co.yu, ali to nije mogla da uradi. Sa Pro-a se mail ne Cn> Poznato mi je ovo. Zar je problem pokušati ponovo sa promenom adrese... ? Cn> SEZAM PRO već ima 3 (TRI) adrese. Napiši mi opet, molim te, pa da većam na koju ću da ti šaljem !? :)))) A koj će ti tri adrese ???? Da bi u potpisu imao čaršav sa adresama ??? Najbolje je kada imaš samo jednu, ali vrednu adresu i tu je kraj. Ja ću biti više nego zadovoljan ako se sezamnet non-stop poveže sa nekim int. provajderom i kada mi poruka sa sezama u svet bude putovala za 1-2 minuta (mada i sada nije tako loše, sa beotel-a na sezam je stigla za manje od 30min :), što smatram prihvatljivim) Ajd, pa ako ti se više svidja sezampro, idi lepo tamo, nemoj ovde da pričaš o tome. P.S. Izvinjavam se ostalima koji prate konferenciju, ali mi se stvarno zgadilo koliko neki vole da pričaju o nekom drugom sistemu. * Q-Blue 2.1 *
pitanja.2759 nenad, -> #2758, teorist
> Ne bi reko, pre bi rekao da vlasnici sezpro-a prave razne zvrčkice na > račun seznet-a ? Mislio sam da je ovo sa adresom već "apsolvirano" ali se zaboravni opet povremeno jave sa "svojim gledanjem" na stvari. Valjda je jasno da sistem koji nasledi bazu korisnika, "prizna" njihove pretplate i ostane tamo gde je bio, sa časopisem iz koga je ponikao nastavlja i kontinuitet adrese, imena i svega što uz to ide. Što se zvrčki tiče, izgubio sam već evidenciju o tome šta su vlasnici novog sistema tvrdili o tom sporu na svom sistemu, sećam se da su iznošene i neke neistine na koje nisam želeo da reagujem. Poslednja u nizu "zvrčki" je bio njihov zahtev koji je bio upućen administratorima yu domena pre neka 2 meseca da se SezamNet-u zabrani korišćenje adrese koju koristi već nekoliko godina. Naravno, njihov zahtev je odbijen, čime je, nadam se, konačno stavljena tačka na ovaj "slučaj", ali koliko mi je poznato ni to nije bilo dovoljno da vlasnici Pro-a svojim korisnicima omoguće normalno slanje privatne pošte na ovaj sistem. Što se adresa tiče, mi smo tražili paralelnu adresu za prelazni period, no nije nam odobreno. Pro ima tri adrese, ali jedna od njih (.com) nema veze sa .yu domenom, a ona sa samo .yu je adresa internet provajdera pošto, koliko mi je poznato, uskoro počinju da se bave i tim poslom. > a zgadilo mi se što neki ljudi ovde non stop tupe o > nekim razlikama izmedju sezama :( Nemaš razloga da se oko toga previše nerviraš, motive često treba tražiti na sasvim drugoj strani. :) Svojim "hajkama" i kritizerstvom pojedinci neretko obesmišljavaju instituciju otvorenosti ovog medija prema svojim korisnicima, ali vremenom smo naučili da dobronamerne i opravdane primedbe uvažavamo i razlikujemo od onih kojima su jedini motivi sitna pakost, želja za eksponiranjem i lične netrpeljivosti. Verujemo da to uočava i najveći broj članova Sezama. Ono što nam oni zameraju jeste što uopšte dopuštamo da se tako nešto radi, ali moramo da priznamo da do sada nismo našli dovoljno dobar način da "neutralizujemo" profesionalne bundžije.
pitanja.2760 nenad, -> #2755, guta
> Pitanje za Upravu: Hoće li biti objavljeni rezultati te ankete, čisto > kao zanimljivost? Nije isključeno, do tada ćemo uzeti slobodu da radimo, planiramo i usmeravamo naše aktivnosti na osnovu njenih rezultata. Nakon nekog perioda vremena koje smo sebi dali za realizaciju postavljenih ciljeva, verovatno ćemo prezenovati šta smo od željenog (ili da kažem - zadatog) ostvarili i izaći sa novim upitnikom za naredni period. Nadam se da su razlozi za držanje rezultata ankete u tajnosti jasni. U pitanju su podaci na osnovu kojih planiramo našu poslovnu politiku, a to nije nešto što je previše mudro učiniti javno dostupnim. Jedino što bih mogao reći jeste da smo prilično zadovoljni izgledima da gotovo sve bitnije želje izražene u anketi učinimo realnošću u relativno kratkom roku. O preciznim terminima još uvek ne možemo govoriti, ali veoma skoro će biti reči i tome.
pitanja.2761 snemcev, -> #2539, hercog
>> A da se ipak te sankcione mere primenjuju prema onima koji se >> ne pridržavaju pravila? Onda bi se uvek našao neko sa pitanjem "zašto je to primenjeno prema meni, a nije prema korisniku xxxx?". BTW, to uopšte ne shvatam kao sankciju, već kao plaćanje usluga.
pitanja.2762 snemcev, -> #2555, nenad
>> Postojala je konferencija koja se zvala OGLASI, a koliko je bila >> uspešna govori i podatak da je za 3 godine njenog trajanja u njoj >> objavljeno ukupno 3 oglasa, uglavnom na samom početku. Pre bih rekao da to govori o tome koliko su korisnici zainteresovani za ovakav izvor informacija, što su procenile i firme koje nisu davale oglase. Jedan predlog: PC je u prvim brojevima imao rubriku "Tržišni barometar" koja je kasnije nestala, a koja je (IMHO) bila jako korisna svima zainteresovanim za kupovinu računara ili komponenti. Da li bi bilo moguće uvesti ovakav sersis na Netu? Bio bi svakako mnogo popularniji od reklama posle autoexeca.
pitanja.2763 snemcev, -> #2567, spantic
>> Nije baš tako. Prvo, konferencija Commerce nikada nije postojala, >> verovatno si mislio na Oglase, koja nikada nije zaživela. Bog me ubio ako znam zašto je meni u glavi ostao naziv COMMERCE?! Posipam se pepelom. >> Svojevremeno je Saga bila platila istu, a bilo je i drugih slučajeva. E ovog se stvarno ne sećam. Da li se možda tačno sećaš kada je to bilo? Ne mislim na datum, već na neki okvirni vremenski period.
pitanja.2764 dpredovic, -> #2750, dr.grba
> Što se mene tiče, može i bez ljubljenja (: Kad bolje razmislim, i ja sam se predomislio... :) Mislim, oko ljubljenja, ne oko opraštanja...
pitanja.2765 banga, -> #2756, junior
> @sezam.co.yu je važeća adresa za ceo svet, i poruke iz celog > sveta mogu da stignu na tu adresu, a samo sa Sezampro-a ne > mogu. I ti _tvrdiš_ da je Ne znam zbog čega ovolika rasprava. Sa PRO-a se šalje na NET: user%sezam.co.yu@ubbg.etf.bg.ac.yu gde ovo može da bude i FON umesto ETF računara. Samo malo duža adresa :)
pitanja.2766 banga, -> #2758, teorist
> Veruj mi, Eunet je grozno brz i lako se dobija, ali je Beotel > mnogo jeftiniji, a AC.YU je ubedljivo najjeftiniji.... i čini > mi posao, razumeš Za E-mail je ista cena :)
pitanja.2767 dr.grba, -> #2751, cnenad
>> nisu isto što i @sezam.co.yu Izgleda da nisi informisan do kraja, pa se ne upuštaj u besciljne rasprave.
pitanja.2768 dr.grba, -> #2752, cnenad
>> SEZAM PRO već ima 3 (TRI) adrese. Ali zato lakonski odgovaraju korisnicima da poštu na SezamNet mogu da trasiraju preko Fona.
pitanja.2769 supers, -> #2763, snemcev
>>>> Nije baš tako. Prvo, konferencija Commerce nikada nije postojala, >>>> verovatno si mislio na Oglase, koja nikada nije zaživela. >> >> Bog me ubio ako znam zašto je meni u glavi ostao naziv COMMERCE?! To je bio fiktivni user na koji su se slale ponude za oglašavanje na starom Sezamu.
pitanja.2770 hercog, -> #2761, snemcev
»» Onda bi se uvek našao neko sa pitanjem "zašto je to primenjeno prema »» meni, a nije prema korisniku xxxx?". BTW, to uopšte ne shvatam kao Pa ako postoje precizno definisana pravila teško da bi tako nešto moglo da se desi.. Sale
pitanja.2771 kostja, -> #2751, cnenad
=> @sezampro.com Ej, jel` se to SezamPro preselio u SAD? Koliko ja znam to moze biti adresa sistema u SAD, ali u YU nikako => @sezampro.yu Dobro, to nam je svima poznata adresa... => @sezampro.co.yu Koliko ja znam to je gore pomenuta adresa @sezampro.yu sa dodatkom koji kaze da je u pitanju komercijalna organizacija. Sve u svemu ispada da je adresa jedna jedina: @sezampro.yu
pitanja.2772 cnenad, -> #2754, madamov
=> Nije tebi SezamNet zabranio slanje maila sa Pro-a na sebe, već SezamPro. => Zar nije jednostavnije da na SezamPro-u skinu filter sa domena => @sezam.co.yu? Ovo što ti predlažeš bi bilo isto kao kad ne bih mogao da Jeste, ali očekujem da ovdašnja Uprava to razreši sa tamošnjom, ili su se obe strane pomirile sa trenutnom situacijom koja ide više na ruku PRO-u. => registrovanja domena @sezamnet.co.yu, ali od toga, za sada, nema ništa. Nadam se da će biti nešto od toga :)
pitanja.2773 cnenad, -> #2759, nenad
=> do sada nismo našli dovoljno dobar način da "neutralizujemo" => profesionalne bundžije. Možda je limit od jedne poruke godišnje, ako ste naravno dobre volje, rešenje za 'neutralizaciju' ?
pitanja.2774 cnenad, -> #2758, teorist
=> I ovde čitam neke poruke gde pišu da odlaze odavde, da je na sezpro-u => bolje i pro ! (pazi bogati?)... baš mene briga za to, ja sam pretplaćen I mene :) => jeftin da smem da ga koristim. Za mene je sezpro preskup i apsolutno me ne Ok, korektno. Za mene nije preskup pa sam i na PRO-u i na NET-u. => Ajd, pa ako ti se više svidja sezampro, idi lepo tamo, nemoj ovde da => pričaš o tome. Ko priča o SEZAM PRO-u i tome da mu se više sviđa ?
pitanja.2775 evlad, -> #2754, madamov
Y> Upravo suprotno, SezamNET je probao da se problem reši iako je rešenje Y> problema brisanje samo jedne stavke iz neke tabele adresa na SezamPro-u Y> koje može da se obavi za dve sekunde. Na šteti su samo korisnici Pro-a Y> koji ne mogu da šalju mail ovamo. U tome ih sprečava SezamPro, ne Y> SezamNet, i bilo bi logično da se primedbe šalju tamo, pogotovo što je s Y> ove strane načinjen pokušaj da se problem reši. ================================ Sezam, Problemi.1163, stanislaw (4.1163) Sub 07/09/1996 10:34, 627 chr Odgovor na 4.1159, mastermind, Sub 07/09/1996 00:38 ---------------------------------------------------------------- >> poruke odavde na sezam.co.yu ne idu uopšte.. pri ispisivanju onog >> mailera (in ili yu) pri slanju maila van sezampro-a, za sezam ne >> ispiše ništa, već samo :user@sezam.co.yu ... jeste li vi njima >> uveli neke sankcije ili ??? Upravo tako. Zaveli su im sankcije u vidu zadržavanja pošte pošto smatraju da SezamNET nema pravo na staru adresu sezam.co.yu. Mail ipak može da stigne zaobilaznim putem, ako je adresiran ovako: user%sezam.co.yu@fon.fon.bg.ac.yu Dakle, mail se prosleđuje drugom računaru koji priznaje sezam.co.yu a FON je za tu svrhu najbolji pošto direktno razmenjuje poštu sa SezamNETom. ------------------------------------------------- 4.1163 --
pitanja.2776 banga, -> #2774, cnenad
> Ko priča o SEZAM PRO-u i tome da mu se više sviđa ? ==================================================== U Sezamovu seriju na broju 3222-592 dodate su još dve linije, tako da je ona dostigla planiranih 11 linija. Takođe je privedena kraju instalaciji dodat- nih 15 linija na drugoj centrali - one će početi sa probnim radom za nekoliko dana. ==================================================== :)
pitanja.2777 calex, -> #2772, cnenad
<!> Jeste, ali očekujem da ovdašnja Uprava to razreši sa tamošnjom, ili su <!> se obe strane pomirile sa trenutnom situacijom koja ide više na ruku <!> PRO-u. Kako to misliš?? Šta ako oni premapiraju i sezam.com, onda ćeš da predložiš i Amerikancima da razrešava problem sa PRO-om? Ako su oni već registrovani kao sezampro.*, onda ne vidim razlog da ne dozvoljavaju izlazak poruka adresiranih na _postojeću i zvaničnu_ adresu koja _nije_ njihova.
pitanja.2778 ljubisha,
Da li sada postoji neki svič koji briše poruku posle uspešnog prenosa ili svaki put moram da koristim /b ili pad clear (d;)? Gotovo bih smeo da se zakunem da je pre neki mesec svič /d radio posao. :(
pitanja.2779 nikola.s, -> #2648, nikola.s
>> Menjam 300 budim-ovih poruka za 1 poruku dbambi-ja i >> kum.djole-ta >> ponude na mail :) >> PS >> Sto pre uvedite mogucnost da korisnik vidi koliko je ignore-va >> popio. > > I bese li ovo sum ??????????????? > > pozdrav, > Nikola R.S.F.C. Ovo iznad je moja kompletna poruka koja je obrisana. Kako se u poslednje vreme dosta govori o sumu, meni jednostavno nije bilo jasno sta je uopste sum. Iz poruke na koju sam odgovorio nista se, kako rekose ovi iz uprave "ne moze korisno saznati", pa sam opravdano pitao moderatora da li je to sum. E sad ako je poruka na koju sam ja odgovorio obrisana molim moderatora da me o tome obavesti preko maila i da i ovu moju poruku obrise. Poslao bih ja ovo kao mail moderatoru, ali zaista ne znam ko je to. pozdrav, Nikola R.S.F.C.