pitanja.2676firus,
-> #2663, madamov>> Nisam znao da to drasticno utice na citljivost poruka ...
>
> Utice, itekako.
O ukusima ne vredi raspravljati, zato se priklanjam
vecini - tvrdoglav jesam, ali ne uzivam u tome da iritiram
ljude.
>> Kako se meni cini, jasan je smisao - svaki '>' predstavlja
>> citat prethodne poruke.
>
> Smisao je jasan, samo je necitko. BTW, retke su prilike kada je
> potrebno citirati jos jednu poruku u dubinu, tako da je vecina
> tvojih duplih citata nepotrebna.
Ja sam pomalo rasejan, pa smatram da su i drugi takvi,
zato "vucem" duple citate.
>> U krajnjoj liniji, postoje OLR-i koji boje poruke
>
> Postoje, ali ih ne koriste svi, postoje i korisnici sa drugim,
> ne-PC, tipovima racunara i slicno.
E, pa to je njihov problem ... ;)))
Postoje i ljudi sa Hercules kartama pa opet to nikoga ne
interesuje - predlaze se (zahteva, bre) koriscenje YU karaktera.
>> tako da smatram da ovo stvarno nije nikakav problem.
>
> Za tebe nije. Ali, vec su ti dvojica korisnika skrenula paznju
> da je necitko, znaci da za nekog jeste problem. Zapitaj se da
> li je tebi stalo da ta dvojica nastave da citaju tvoje poruke i
> eventualno odgovoraju na njih.
Kao sto vidis, uradio sam sto je vecina (dvojica !?) zelela.
Da je ostalo samo na tvojoj zalbi, sigurno ne bih popustio (NHF),
ali ovako, zelim da izbegnem hrpu zahteva za promenom stila
citiranja. BTW, nije mi samo jasno zasto pre nikome ovo nije
smetalo (da jeste, verovato bi mi odavno sugerisao promenu) !?
I, jos, ima mnogo stvari u pisanju poruka koje meni licno
smetaju, pa nisam ni pomislio da dam IGNORE ikom ili se
uzdrzim od odgovaranja. Ako je nacin citiranja poruka razlog za
tako sta, onda ...
pitanja.2677cnenad,
-> #2652, nenad=> Tokom leta cifra je pala na 1600, sada se opet približava 1700.
Eto ga sad. Zaista se od strane članova Uprave može svašta očekivati.
Nešto što se ranije krilo kao 'zmijine noge' sada je dostupno uz sasvim
normalno pitanje i bez mnogo polemike, dok se izmišljaju neke nove stvari
koje nemaju veze sa životom.
pitanja.2678cnenad,
-> #2658, dr.grba=> da li ZBILJA iko od ljudi iz uprave smatra da je postojeće stanje
=> valjano?...
Smatra, čim se bave takvim glupostima kao što je limitiranje broja konf.
poruka na 300.
pitanja.2679cnenad,
-> #2670, maksa=> ili 200 gluposti nekog zaludnog skribomana), nego čvrstom rukom
=> moderatora koji će bez pardona da ih briše. Sve ostalo je uglavnom
Jedino je tako i moguće, uz već po milion puta ponovljeno, početnicima
podesiti da MORAJU da preuzmu BONTON datoteke, ili da ih sistem sam
ispiše u prvim danima rada.
Kad si se već dotakao moderatora, dolazimo do bolne tačke, faktički je
limit uveden jer moderatori ne rade svoj posao, samim tim sistem loše
funkcioniše :(
pitanja.2680jevta,
-> #2659, dr.grbaJE> Vrzino kolo se time ne bi prekinulo: svako malo se pojavi neko ko
JE> proziva na temu "rekli ste ovo, obećali ste ono, zavrnuli ste nas
JE> ovde, za*ebali onde..." i tako bez kraja i konca.
Rekoh da se izjašnjavaju, a ne obećavaju, niti odgovaraju na
svakojake poruke. To znači da sam mislio da npr. napišu da su u toku
radovi na promeni hardvera, a očekujemo završetak za mesec dana. Pa,
za mesec dana se jave i kažu, uspeli smo da zamenimo 50% mašina, ne
sve zbog tih i tih razloga... I tako ako treba i unedogled. Svakako
je bolje nego da o svemu ćute, ili parcijalno daju izjave bez ikakve
međusobne koordinacije. Na takav vid informacije ne verujem da bi
bilo puno pitanja, jer teško da bi imala svrhu....
pitanja.2681daewoo,
Nov sam korisnik,i poslao sam mail za "racunari"
pre otprilike pet dana.Poruka je sadrzala neka pitanja
za koja odgovor nisam mogao da nadjem po raznim uputst-
vima i kompilacijama pitanja.Odgovor do sada nisam dobio,
pa bih zamolio nekog da me obavesti da li sam pogresio
adresu(u tom slucajuda ga prebaci na odgovarajucu),ili
pitanje nije ni stiglo.
PS:Korisnik sam SEZAMA mesec dana,i do sada nisam video
nista zbog cega bih uplatio sledecu pretplatu........
Primetio sam da u nekim mojim porukama "misteriozno"
nestaju slova (iako sam tekst korektno otkucao)......
pitanja.2682crncic,
-> #2586, budim>> I mene zanima malko detaljnije objašnjenje uprave o smanjenju limita u
>> svetlu ovog što je Sale iskopao iz "ugovora". Zašto uništavate sezam kao
>> konferencijski BBS?
Ne_pitate li se ponekad da li ste možda preterali ?
pitanja.2683nenad,
-> #2669, supers>>> Ima resenje: iskljuci ansi.
>
> A šta će da mu bude sa ekranskim editorom, komandom linijom...?
Postoji opcija BW, dakle ANSI, samo crno-belo.
pitanja.2684kum.djole,
-> #2662, sall>> na njihov rep pa eto miline , vama INTERESANTNO , nasli ste
>> nacin da potrosite vreme ..
I način da hiperbrzo potroše limit. ;)
pitanja.2685firus,
-> #2681, daewoo> PS:Korisnik sam SEZAMA mesec dana,i do sada nisam video
> nista zbog cega bih uplatio sledecu pretplatu........
Bas me interesuje da li ce iko primetiti ovu poruku !?
Ovo je bas lepa ilustracija stvari o kojima govorimo (ili cutimo
- kako vam drago ;)
pitanja.2686budim,
-> #2580, vlad(:) Da zakljucim: Ja brisem i brisacu bez pardona, upozorenja i prava
(:) na pomilovanje. Kriterijum kojim se pri tome rukovodim su davno
Meni ovakav ton od jednog moderatora smeta. Voleo bih kada bi neko iz
uprave objasnio: Da li je cilj da moderator bude dežurni policajac ili
neko ko će upravljati diskusijom i starati se da mu konfa ne zamre...?
poz,
budimir
pitanja.2687budim,
-> #2615, vimm(:) Ovo je trebalo reći na samom početku! Tako se znači radi na
(:) SezamNet-u. Upravi nešto padne na pamet, ne objavi niti konsultuje
(:) svoje korisnike, sprovede to u delo i to je to. Nema komunicaranja
(:) sa nama dok se razma- traju neke izmene ili novi projekti, a kada
(:) se povratimo od prvog šoka i usudimo da kritikujemo ili iznesemo
(:) mišljenja onda, naravno, šumimo i pu- nimo padove :(((, jer stvar
(:) je završena i svaka dalja diskusija suvišna.
Upravo tako, mislim da su posle ovog smanjenja limita, mnoge maske pale i da
se vidi o čemu se ovde radi. Uprava se niti jednog trenutka nije odlučila
čak ni da sasluša ono što su korisnici, zbog kojih u krajnjoj liniji ovaj
sistem i postoji, želeli da kažu. Nikakve odluke na ovom sistemu ne donose se
tako što se iko konsultuje već se samo odluka donese a posle toga ostaje
nekome samo da se žali na to... Šta mislite, kako po vama korisnici treba
da se ponašaju da bi za sebe učinili nešto korisno? Da ćute i apriori
prihvataju sve ono što im uprava servira ili da učestvuju u odlučivanju
makar sa predlozima?
(:) toga, ali ako nekom u Upravi zasmeta što 2-3 korisnika šalju preko
(:) 300 poruka mesečno odmah se svima postavlja limit. Pa vi mora da
(:) se slatko smejete dok čitate naše predloge i zahteve. Svaka vam
(:) čast i neka vama, a i nama s vama, Bog pomogne.
Da ste pre ove, u najmanju ruku nepotrebne odluke, konsultovali korisnike
šta misle o tome, verujem da do svega ovoga ne bi ni došlo. Kada ste zadnji put
pitali za nešto ljude koji vam plaćaju pretplatu? Kada ste napravili anketu
kojom ste pokušali da saznate u kom pravcu korisnici žele da ide ovaj BBS?
Svaka vam čast, što reče vimm... Imam osećaj da vas zasmejava sve ovo što
se po konferenciji trenutno piše i da nećeto od svog stava odstupiti ni za
jotu, a znajte da to ružno govori upravo o vama...
Na kraju, sve ovo oko poruka krenulo je oko onih da/ne poruka i poruka bez
smisla, mislim da toga više nema, ako ste to želeli grupa korisnika na koju
ste ciljali prestala je sa tim porukama, dakle, sada je potez na vama...
Inače, hteo bih da pohvalim moderatora SPORT-a na svojoj kulturi i načinu na
koji je rešio probleme u svojoj konferenciji. Naime, mnogi su u svojim porukama
pisali: Ćao Štef, posle nekoliko njegovih molbi i sugestija (ali ne i brisanja
poruka), sve to je prestalo. Kada ste vi pokušali da sugerišete nešto oko
da/ne poruka i slično? Da podsetim, to je razlog za smanjenje limita...
poz,
budimir
Akcija za lepši i bolji Sezam (ALBS)
pitanja.2688budim,
-> #2619, nenad(:) Možda zbog 400-600 beskorisnih poruka manje u konferencijama?
To vam je praktično još dva "limitirana korisnika" ili čak i jedan...
I zbog toga ste uvodili limit?...
poz,
budimir
pitanja.2689budim,
-> #2605, johnnya(:) >> prema jednoj odredjenoj grupi korisnika ... Neka mi svi
(:) >> oproste zbog ovakvih konstrukcija, ali cinjenica je da tako
(:) >> izgleda. Ljudi koji pisu preko 300 poruka mesecno, uglavnom
(:) >> nisu korisnici koji sume vec (relativno) ozbiljni diskutanti
(:) >> koji ucestvuju u mnogim konferencijama, znaci imaju sirok
(:) spektar znanja i interesovanja.
(:)
(:)
(:) Menjam 300 budim-ovih poruka za 1 poruku dbambi-ja i kum.djole-ta
(:)
(:) ponude na mail :)
(:)
(:)
(:) PS
(:) Što pre uvedite mogućnost da korisnik vidi koliko je ignore-va
(:) popio.
Ne želim da odgovaram na ovo, samo me zanima kriterijum po kome ova poruka
nije brisana?...
poz,
budimir
pitanja.2690budim,
-> #2622, lexus(:) Ne uništavaju oni sezam kao konf. BBS, naprotiv, oni ga tim
(:) limitom brane! Oni brane konferencije od DVA korisnika tako što
(:) svima smanjuju limit. Šta to znači? Znači da uprava nema poverenja
A ta dva korisnika smo nas dvojica? :) Nego, zašto sada prave sve ovo, i to
onda kada su da/ne poruke prestale, kada maltene i nema šuma, to mi nikako
nije jasno...
(:) u sebe, odnosno svoju sposobnost da lepim reše problem (pošto
(:) lepim nisu ni pokušali), već se kreće silom. A znači i da se
Naveo sam već primer Stefana koji je u svojoj konferenciji lepim postigao
ono što oni hoće prinudom da postignu...
(:) uprava plaši da se ne pojavi još korisnika sličnih dotičnoj
(:) dvojici koje oni neće uspeti da obuzdaju u uništavanju sezama.
Inače, nije mi jasno kako neko može porukama uništavati sezam? Pre smatram
da Sezam uništavaju oni koji ga neodgovorno i osorno vode i ne trpe nikakvu
kritiku na svoj račun...
poz,
budimir
pitanja.2691budim,
-> #2627, mikis(:) diskusijama o stvarima koje su me zanimale (a zanima me mnogo toga
(:) :). Bio sam nekad i prvi na listi po broju poslatih poruka, ali
(:) NIKAD mi se nije desilo da sam udario u limit; nikada mi se za ove
(:) 3 godine od kad sam član
Evo, pošto su česte optužbe da smo ja i lex sve ovo radili zbog top liste,
skinem danas top listu i imam šta da vidim:
Top 20 po broju poruka u konferencijama ovog meseca
═══════════════════════════════════════
═══════════════════════════════════
Rb. Username Ime i prezime Grad Broj poruka
───────────────────────────────────────
───────────────────────────────────
1. mikis Mihailo Stefanović Beograd 81
2. madamov Milan Adamov Beograd 40
3. budim Budimir Marković Beograd 39
4. lexus Luka Zlatić Beograd 28
5. ilazarevic Ivan Lazarević Novi Beograd 25
6. hercog Aleksandar Hercog Beograd 25
7. spantic Srđan Pantić Novi Beograd 22
8. vlad Vladan Marinković Beograd 21
9. dr.grba Dragan Grbić Kikinda 20
10. vstan Vladimir Stanković Zemun 17
Dakle, za 6 dana si napravio 81 poruku, duplo više od mene, ako po toj
brzini kreneš da praviš isto toliko poruka svakih 6 dana dolazimo do
cifre od oko 400 poruka mesečno... :> C,c,c,c,c a limit "majstore"?... :>
poz,
budimir
pitanja.2692madamov,
-> #2676, firus
> I, jos, ima mnogo stvari u pisanju poruka koje meni licno
> smetaju, pa nisam ni pomislio da dam IGNORE ikom ili se
> uzdrzim od odgovaranja. Ako je nacin citiranja poruka razlog za
> tako sta, onda ...
Nisam pominjao ignore, mada i on može da dođe na kraju. Naime, imam stečeni
refleks, a koliko znam nisam jedini, da nečitke, nesuvisle i slične poruke
jednostavno preskačem, ma koliko one dugačke bile i kakav im sadržaj bio.
Dakle, ne čitam ih jer mi njihovo čitanje predstavlja napor, što i jeste
svojevrsni ignore. Ignore sam do sada primenio (i još važi) samo na jednog
korisnika upravo zbog hiperprodukcije nesuvislih poruka, a ustanovio sam da
kad kaže nešto što iole vredi, već ga neko citira i odgovori mu pa s te strane
nisam uskraćen. Sličan princip sam i kod tvojih poruka primenjivao, samo bez
ignore-a. Zato sam ti i rekao da, ako ti je stalo da neko pročita tvoje
poruke, iste napraviš čitkim.
pitanja.2693dr.grba,
-> #2675, firus>> I jos nesto, zasto meni stalno govoris da razmislim,
>> nisam jedini, mnog na SEZAM-u bi isto trebali da urade (plasim
Nisam mislio samo na tebe. Mislio sam čak i na sebe. Uz to, šta ti
znači ono "stalno"? Nemam baš ništa protiv tebe.
--------------------
Uzgred, za vašu referencu, ovo je šumeća poruka. Na ovakve poruke se
odgovara u mail, a namerno sam odgovorio ovde da bih bio u prilici da
napišem ovaj pasus (:
pitanja.2694lexus,
-> #2689, budim=> Ne želim da odgovaram na ovo, samo me zanima kriterijum po kome ova
=> poruka nije brisana?...
Mene zanima kriterijum po kom ja nisam dobio SYSMSG kad mi je sysadm
obrisao poruku u ovoj konferenciji. Inače, moja poruka je bila
odgovor na meric-evu poruku u kojoj se meric žali što mu je obrisana
poruka.
pitanja.2695lexus,
-> #2690, budim=> A ta dva korisnika smo nas dvojica? :)
Znaš li neku drugu dvojicu koji odgovaraju opisu?
Mada, kad bolje razmislim, možda treba da im budemo
zahvalni što nas nisu izbacili sa sistema ;> Mislim,
tolike da/ne poruke smo napisali u _stručnim_
konferencijama, da je to strašno ;>
No, nema veze... Oni su ovde gospodari :)
pitanja.2696pvlada,
U novom PC-u piše da članovi SezamPRO-a uskoro pored sadašnjih
usluga da će imati i pun pristup Internetu.
Da li možda i Net planira nešto tako?
Vlada
pitanja.2697gerber,
-> #2627, mikis*> Samo nešto da priupitam: da li bi "ugroženi" mogli da stave prst na čelo
*> i se zapitaju: koliko ONI ugrožavaju druge korisnike? Lepo je što neko
Jeste, to bi moglo kada se ne bi radilo o misliocima tipa:
"platio sam, pa mogu da radim šta hoću, a kako nešto pametno i
nema da radim, onda...." :(
Molim upravu da uvede ograničenje pojedine poruke u konferencijama
na maksimum 1 MB, kako bi se javili ugroženi u svojoj pravednoj
borbi za slobodu prava na izjašnjavanje po svaku cenu i dužinu ;>
pitanja.2698gerber,
-> #2691, budim*> Evo, pošto su česte optužbe da smo ja i lex sve ovo radili zbog top liste,
*> skinem danas top listu i imam šta da vidim:
*> 1. mikis Mihailo Stefanović Beograd 81
A da se ne baviš samošumarskim poslovima, moga si i da primetiš
uz koliko od tih 81 poruku je bio prikačen neki fajl ili konkretna
informacija. I umesto da kažeš, eto ima ljudi koji kada pošalju
poruku doprinesu nešto i samom sistemu i ostalim korisnicima,
ti bi da porediš poruke i _poruke_ :(
Budo, budo, ne valja ti rezon.
pitanja.2699gerber,
-> #2651, nenad*> Razmišlja se, čak ni komanda TOP koja postoji (i koja ih i
*> generiše) nije zbog takvih dilema puštena u javnost. Šteta je
Može to i drugačije. TOP: komanda koja daje pregled poruka
po sadržaju: a) sa fajlovima b) sa tehničkim i drugim novostima
i objašnjenjima/uptustvima c) diskusije e) ni tamo ni vamo i
d) besmislene poruke ;>
pitanja.2700gerber,
-> #2643, firus*> Na jednom pokojnom BBS-u (cesto ga pominjem u poslednje
*> vreme), akcija sa tagovima (i tada sam bio jedan od inicijatora)
*> je urodila plodom - SysOp i CoSysOp-i su se malo durili, ali
*> su popustili pod pritiskom ... B)))
Sa izuzetnim pozitivnim ishodom po budućnost tog
(sada pokojnog) sistema ;)
pitanja.2701gerber,
-> #2687, budim*> Upravo tako, mislim da su posle ovog smanjenja limita, mnoge maske pale i
*> da se vidi o čemu se ovde radi. Uprava se niti jednog trenutka nije
Na žalost jeste. Videlo se (barem za one koji ne prate konferencije
u kojima su se pomenutih 1-2 pojedinca isticali) da je jedan iliti
možda 2-3 korisnika doveo do promene celog sistema glede limita poruka.
Na stranu da li je uprava morala ovakvim drastičnim postupkom da reši
problem koji je isključivo vezan za ličnu kulturu i civilizovano
ponašanje kada su u pitanju modemske komunikacije.
*> odlučila poruka), sve to je prestalo. Kada ste vi pokušali da sugerišete
*> nešto oko da/ne poruka i slično? Da podsetim, to je razlog za smanjenje
Pitanje je, zašto neki korisnici kojima je već xx puta objašnjavano
da takva vrsta poruka (DA/NE, Bravo Care!, Nisko! Visko!, i sl.)
predstavljaju nekulturu na sistemu, plus šum, a dosta poruka baš
zbog toga i obrisano, nisu mogli da shvate kako se ponašati na sistemu?
pitanja.2702gerber,
-> #2688, budim*> To vam je praktično još dva "limitirana korisnika" ili čak i jedan...
*> I zbog toga ste uvodili limit?...
Ma nikako. Cela priča je bila da bi se uvidela zavera VDB-a, kome
se ne svidjaju nečiji Da/Ne politički stavovi ;)
A stvarno je uprava mogla da izda jedno saopštenje, u kome bi
se lepo zamolili korisnici kakve poruke da ne šalju, te da se kao
primer poruka koje ne treba slati navedu korisnici koji ih mahom
šalju, sve zajedno sa primerima takvih poruka. Bilo bi mnogo
delotvornije, a ne bi ni izazvalo ovakav revolt zbog novouvedenih
limita. Medjutim, time bi izravno bili povredjeni pojedinci, što
se verovatno htelo i izbeći. Mada, i ovako su oni indirektno
prozvani, pa se došlo na isto, ali limit ostade.
pitanja.2703gerber,
-> #2690, budim*> Inače, nije mi jasno kako neko može porukama uništavati sezam? Pre smatram
Tako što npr. pošalju više stotina poruka u par dana, koje su lišene
bilo kakve korisne informacije, pa odvrate veći broj korisnika da
uopšte i prate odredjene konferencije. A kada one prve prodje
žuta minuta, konferencija zvrji prazna.
pitanja.2704mdimitrijevic,
Vec danima skidam PAD i nalazim gomilu poruka kojima ovde nije mesto.
I to bi moglo da me odvrati od pracenja konferencije da ne ocekujem da cu
dobiti bar jednu korisnu informaciju. U zadnje vreme vise i ne citam poruke
nekih usera jer znam sta je napisano.
Zasto se vec jednom moderatori ne bace na posao? Iscistite ovu temu
i druge teme kako treba. Nikad nisam bio protiv uprave, ovog sistema, nijedna
njihova odluka me nije pogodila ni na koji nacin, ali ovo mi vec smeta. Skidam
PAD sa kojekakvim glupim porukama, i to vise nema smisla.
Samo nemojte da sad krene brisanje svega i svacega, normalno je da
se ne mogu uvek obrisati sve poruke i da neke preostanu, ali sto je mnogo
mnogo je. :(
Ne ucestvujem previse u konferencijama ali ih PRATIM, a to radi i
vecina ostalih korisnika, pa ako 2-3 korisnika svojim porukama narusavaju neki
red onda njih treba opomenuti a ne smanjivati limit.
pitanja.2705mdimitrijevic,
-> #2691, budim> 1. mikis Mihailo Stefanovic Beograd 81
Mikis je covek koji salje, verovatno, najveci broj fajlova na Sezam,
i to fajlova koji su vise nego korisni.
Proveri sta ko radi pa ga onda napadaj.
pitanja.2706valex,
-> #2616, budim>> Mislim da je uvođenje noviteta pravi korak, a da je svaka
>> restrikcija dosadašnjih mogućnosti pomak u nazad. Zamolio bih
>> SYSADM da se izjasne po ovom pitanju. Hoće li biti neke nove
>> igre?
Ne u skorije vreme.
pitanja.2707valex,
-> #2638, firus>> Naravno, ali zar nije potrebna i odredjena kolicina
>> vezbe ne bi li postali dobri diskutanti ? Cist talenat u
>> ovom slucaju ne pomaze previse. Jednostavno, previse je
>> novih korisnika, dosta je i mladih.
Tvoja tvrdnja stoji, ali ne znam koliko je ostatak sezamovske
populacije spreman da služi kao "poligon za vežbanje".
pitanja.2708valex,
-> #2640, firus>> Znaci, problem je u nesporazumu na relaciji
>> korisnik <-> pravila_ponasanja <-> ovlascena_lica, zato
>> po tom pitanju nesto treba uciniti - citanje bontona i sl.
>> ocigledno ne daju rezultate ...
Čitanje elektronskog bontona obično daje rezultate, samo pitanje je
koliko novih korisnika ga pročita. Razmišljamo o uvođenju obaveznog
downloada bontona prilikom prijavljivanja ili prvog logovanja.
pitanja.2710valex,
-> #2680, jevta>> svakojake poruke. To znači da sam mislio da npr. napišu da su
>> u toku radovi na promeni hardvera, a očekujemo završetak za
>> mesec dana. Pa, za mesec dana se jave i kažu, uspeli smo da
>> zamenimo 50% mašina, ne
Ne znam koliko pomno pratiš ovu konferenciju, ali pre par meseci smo
najavili promenu hardvera. Pre nekih mesec-dva dana mogao si da pročitaš
(a i da osetiš) da smo neke nodove zamenili sa dva Pentiuma koji
opslužuju više taskova. Ne primećujem da smo išta prećutali što se
radova na sistemu tiče.
Sa druge strane, držimo se prakse da mnogo ne obećavamo - kada budemo
sagledali kraj nekih projekata koji su u toku, logično je da ćemo o tome
obavestiti korisnike. Ovlaš predviđanja i pomeranje rokova koje iz toga
sledi obično izaziva zabunu i nezadovoljstvo.
pitanja.2711valex,
-> #2681, daewoo>> Nov sam korisnik,i poslao sam mail za "racunari"
>> pre otprilike pet dana.Poruka je sadrzala neka pitanja
>> za koja odgovor nisam mogao da nadjem po raznim uputst-
Poruka je poslata na user "redakcija", a ne "racunari". U pitanju je
korisnički nalog čiju je ulogu preuzeo user "uprava", tako da njegovu
poštu ne pregledamo tako često - uglavnom 2 puta nedeljno. Poruku si
poslao pre 5 dana i verovatno bi ti neko iz administracije odgovorio u
roku od par dana.
pitanja.2712valex,
-> #2687, budim>> Kada ste napravili anketu kojom ste pokušali da saznate
>> u kom pravcu korisnici žele da ide ovaj BBS?
Prema našoj evidenciji, 3.marta.
pitanja.2713valex,
-> #2696, pvlada>> U novom PC-u piše da članovi SezamPRO-a uskoro pored sadašnjih
>> usluga da će imati i pun pristup Internetu.
>> Da li možda i Net planira nešto tako?
Planiramo - detaljnije informacije ćemo izneti čim budemo bili u
mogućnosti da krenemo sa test fazom.
pitanja.2714valex,
-> #2673, inferno>> Napominjem, ima strašno glupavih predloga tipa "dajte još
>> igrica" ili šta ja znam, ali to treba razgraničiti od
>> korisnih, promišljenih predloga. Na takve treba makar
>> odgovoriti...
Zak je već jednom obrazložio problematiku, ali ponoviću - svaki
pametan predlog se razmatra i obično dođe na TODO listu, na određeni
stepen prioriteta. Smatramo nepotrebnim konstantno ponavljanje "da,
ideja je dobra, razmislićemo o tome...".
Seti se slučaja "beep pri poruci o sačuvanju pad-a" od pre neki
dan.
pitanja.2716nenad,
-> #2696, pvlada> U novom PC-u piše da članovi SezamPRO-a uskoro pored sadašnjih
> usluga da će imati i pun pristup Internetu.
To i nije baš sasvim tačno, koliko je meni poznato. Naime oni se
povezuju sa provajderom, ali za internet će se plaćati posebna
pretplata. Znači neće baš svi članovi Pro-a imati "pun pristup
internetu", imaće oni koji plate.
> Da li možda i Net planira nešto tako?
Da.
pitanja.2717mikis,
-> #2691, budim+> 1. mikis Mihailo Stefanović Beograd 81
+> 2. madamov Milan Adamov Beograd 40
+>
+> cifre od oko 400 poruka mesečno... :> C,c,c,c,c a limit "majstore"?... :>
Nema limita za moderatore ;>>> Uzgred, od deset ljudi na toj listi
šestorica su moderatori ;)
pitanja.2718firus,
-> #2707, valex>>> Naravno, ali zar nije potrebna i odredjena kolicina
>>> vezbe ne bi li postali dobri diskutanti ? Cist talenat u
>
> Tvoja tvrdnja stoji, ali ne znam koliko je ostatak sezamovske
> populacije spreman da sluzi kao "poligon za vezbanje".
Eh, to jeste problem, ali ako i stari(ji) korisnici
pozivaju Upravu na vecu fleksibilnost i tolerantnost, onda
jer red da i oni, licnim primerom, pokazu da su spremni za tako
sta. Neka se sete da su i oni jednom bili "taze" korisnici i
da su i sami, verovatno, u pocetku pravili sum i kojekakve
druge gafove.
pitanja.2719firus,
-> #2708, valex>>> Znaci, problem je u nesporazumu na relaciji
>>> korisnik <-> pravila_ponasanja <-> ovlascena_lica, zato
>
> uvodenju obaveznog downloada bontona prilikom prijavljivanja
> ili prvog logovanja.
Nema potrebe da se o tome razmislja, treba da se uradi
pod hitno - verujem da ce ovim resenjem vecina (svi?) biti
zadovoljni. Sam fajl nije predugacak (koliko li ce biti duga
nova verzija, ako je bude?), pogotovo za prenos u vreme brzih
modema.
Mada, vidim i po sebi, korisnici koji su rabili vreme
raznoraznih "kucnih" BBS-ova se tesko odricu tamo stecenih
navika.
A, mozda treba da se automatski, pri prvom logovanju,
salje i Ugovor?
P.S. Izgleda da su i clanovi Uprave poceli da sprovode akciju
za lepsi i bolji SEZAM. Eto, vec se intezivnije i
redovnije odgovara na pitanja korisnika (jos kada bi se
i malo vise slusali korisnici, gde bi nam bio kraj? ;)))
pitanja.2720dpredovic,
-> #2642, firus> diskusije na nevazne stvari (da se razumemo, i meni se to
> cesto desava) i, umesto da razgovaramo o krizi koja "drma"
> SEZAM, raspravljamo o tome da li treba ili ne treba
A? Kriza? Koja kriza? Da nije nekih službenih lica koja još
nisu naučila lekciju, pa raspravljaju sa korisnicima o
poslovnoj politici, gde bi onda kačio tag?
Krize će biti kada ovaj sistem ne bude mogao da se isplaćuje,
a sve mi se čini da će to biti skoro.
pitanja.2721dpredovic,
-> #2659, dr.grba> Vrzino kolo se time ne bi prekinulo: svako malo se pojavi neko ko
> proziva na temu "rekli ste ovo, obećali ste ono, zavrnuli ste nas
> ovde, za*ebali onde..." i tako bez kraja i konca.
To znači da treba da uradite ono šta ste obećali, a ne da treba
da prestanete da obećavate.
Evo, meni pretplata ističe za desetak dana. Pozivam bilo koga od
službenih lica da me nagovore da produžim pretplatu. Šta je to
što ovaj sistem nudi (ili će nuditi u bliskoj budućnosti, pošto
sada nudi malo), a što bi trebalo da me nagovori da produžim
pretplatu? Ili... Šta to ima/biće ovde a nema/neće biti na Pro-u?
Ovde je jeftinije? Ovako kako je - ne interesuje me ni da je džabe.
pitanja.2722dzakic,
-> #2720, dpredovic> Krize će biti kada ovaj sistem ne bude mogao da se isplaćuje,
> a sve mi se čini da će to biti skoro.
Pogrešno ti se čini. Kriva Sezamovih prihoda proteklih meseci
uopšte nije silazna, naprotiv. Kriza dakle ne postoji, a još
će manje razloga za sumnju biti nakon nekoliko zaista lepih
promena koje su pred nama.
pitanja.2723marco,
-> #2674, firus
>> Onda mozda treba naciniti novi prelazni period. Ako je
>> jedan od ciljeva svakog BBS-a privuci jos novih korisnika,
>> onda treba imati i dosta tolerancije ne bi li se u tome uspelo.
Slazem se sa tim, ali pre toga treba imenovati nove moderatore
koji bi radili svoj posao i ne bi dopustali sirenje suma.
pitanja.2724marco,
-> #2679, cnenad
>> Jedino je tako i moguce, uz vec po milion puta ponovljeno, pocetnicima
>> podesiti da MORAJU da preuzmu BONTON datoteke, ili da ih sistem sam
>> ispise u prvim danima rada.
A da radi na fazno hot-tipa iz winworda. Odn, da svaki put
kada se korisnik uloguje sistem ispise nesto iz bontona, i
tako recimo tokom prva tri meseca.
pitanja.2725firus,
-> #2716, nenad>> U novom PC-u pise da clanovi SezamPRO-a uskoro pored sadasnjih
>> usluga da ce imati i pun pristup Internetu.
>> Da li mozda i Net planira nesto tako?
>
> Da.
Da li moze malo podrobnije?
Da li ce se vrsiti nekakva doplata, kako ce biti
limitirano (vremenski, po kolicini podataka) i tome slicno?
pitanja.2726guta,
-> #2724, marco
#> A da radi na fazno hot-tipa iz winworda. Odn, da svaki put
#> kada se korisnik uloguje sistem ispise nesto iz bontona, i
#> tako recimo tokom prva tri meseca.
Ovo uopšte nije loša ideja. Zdušno podržavam.
pitanja.2727epson,
-> #2708, valex
▄- Čitanje elektronskog bontona obično daje rezultate,samo pitanje je
▄- koliko novih korisnika ga pročita.Razmišljamo o uvođenju obaveznog
▄- downloada bontona prilikom prijavljivanja ili prvog logovanja.
Da, ali neko ce je odmah obrisati sa diska i gde je dobitek, nigde :(
Vec ga treba izlistati na ekranu, pri prvih 10 (?) logovanja, i da se to
nemoze prekinuti sa CTRL+X, niti sa CTRL+C i da svaka strana stoji na
ekranu 60-90 sec (?) + obavezan Download + slanje BonTon-a u Pad kao
poruku u konferenciji SezamNet:Obavestenja pri prvih 10(?) logovanja !
pitanja.2728hercog,
-> #2722, dzakic»» će manje razloga za sumnju biti nakon nekoliko zaista lepih
»» promena koje su pred nama.
A koje su te lepe promene? Internet? Nove linije? Novi nodovi?
Sale
pitanja.2729evlad,
-> #2629, cnenadY> Stvarno zašto ? :( Lepše je @sezamnet.co.yu i ne samo to. Takva adresa
Y> zaista odgovara imenu ovog sistema.
da probam da ti odgovorim, mada nisam plaćen za to:
zato što ovo treba da predstavlja sezam-ov kontinuitet, kao što
srj predstavlja kontuitet od bivše sfrj. ako je tako, verovatno
zato stoji stari ugovor u direktorijumu. e po tom ugovoru i ovom
stanju ovde, mnoge stvari nisu u saglasnosti. na žalost svih nas.
Y> Pravila su tu da bi se poštovala. Međutim, prilikom pristupa za mene je
Y> važio jedan Ugovor a ovaj sadašnji koji nije saglasan sa novim pravilima
Y> i izmenama ne važi. Da se razumemo, Ugovor i izmene Ugovora ne mogu da
Y> važe retroaktivno. Tj. kod izmena Ugovora se formira Aneks Ugovora.
prosvetlite me, gde su objavljena nova pravila ili aneks ugovora ?
ako se misli na ova štura obaveštenja o ovoj konferenciji, onda je to
stvarno žalosno, za jedan ovakav sistem sa _ugledom_
pitanja.2731dr.grba,
-> #2696, pvlada>> U novom PC-u piše da članovi SezamPRO-a uskoro pored sadašnjih
>> usluga da će imati i pun pristup Internetu.
Uz doplatu.
pitanja.2732dr.grba,
-> #2721, dpredovic>> Evo, meni pretplata ističe za desetak dana. Pozivam bilo koga od
>> službenih lica da me nagovore da produžim pretplatu. Šta je to
>>
>> Ovde je jeftinije? Ovako kako je - ne interesuje me ni da je džabe.
Zašto bi te iko, posle napisane rečenice, nagovarao da ostaneš? Ako
želiš, ostani. Ako ne želiš da ostaneš, dobra ti sreća. Pijačnim
metodama ubeđivanja se ovde ne bavimo. Svako prema afinitetu nalazi
(ili ne nalazi) kutak na ovom sistemu u kome se oseća ugodno. Ako ti
nije ugodno, niko te ne tera da se mučiš.
pitanja.2733miobrado,
-> #2618, nenad
>> "Ugovor" ...
Dajte onda, predlog teksta novog ugovora ili pravilnika "na javnu
raspravu" (u odgovarajuću temu, grupu itd.), e, da bi, makar i u
obliku sugestija učestvovali, u njegovom "koncipiranju".
pitanja.2734ljubisha,
> Sintaksa: PAD DOWNLOAD [filespec] [/y]
Heće li neko da mi kaže šta radi svitch /b u ovoj kombinaciji? Zar to
nije za batch prenos? Ako jeste, zašto mi onda taj svitch ukida pakovanje
PAD-a? Da li u ovoj kombinaciji radi svitch /d (delete) koji trenutno za-
menjuje pomenuti svitch /b?
pitanja.2735biber,
-> #2727, epson>> Vec ga treba izlistati na ekranu, pri prvih 10 (?) logovanja, i da se to
>> nemoze prekinuti sa CTRL+X, niti sa CTRL+C i da svaka strana stoji na
>> ekranu 60-90 sec (?) + obavezan Download + slanje BonTon-a u Pad kao
>> poruku u konferenciji SezamNet:Obavestenja pri prvih 10(?) logovanja !
:)))))
I Mengele bi ti pozavideo.
pitanja.2736cnenad,
-> #2718, firus=> da su i sami, verovatno, u pocetku pravili sum i kojekakve
=> druge gafove.
Sve se to može videti u starijim konf. Tada je ipak situacija bila drastično
drugačija, priliv novajlija je bio relativno mali, pa su starosedeoci lako
rešavali sve 'tekuće' probleme, kao što se 'gušteri' srede kad dođu u
vojsku.
pitanja.2737cnenad,
-> #2729, evlad=> zato što ovo treba da predstavlja sezam-ov kontinuitet, kao što
Ma kakav bre kontinuitet. Znaš li ti gde je kontinuitet ? Eno ga u
Skadarliji, u svakom broju PC-ja...
I dalje, kažem lepo, kad već Dejan i ZZ nisu insistirali na @SEZAM adresi
ne treba ni NET. To je čisto teranje inata, pa nek se pitaju zašto im
brane da je koriste i zašto se sa PRO-a ne može poslati pošta ovde na
regularan način.
=> prosvetlite me, gde su objavljena nova pravila ili aneks ugovora ?
=> ako se misli na ova štura obaveštenja o ovoj konferenciji, onda je to
Sam si odgovorio na svoje pitanje, bila su štura obaveštenja. Novi Ugovor
je trebao biti spreman i postavljen one noći kad je izvršen 'prevrat'
Iskusna ekipa je o svemu razmišljala ali ne i Ugovoru.
pitanja.2739nenad,
-> #2725, firus> Da li moze malo podrobnije?
> Da li ce se vrsiti nekakva doplata, kako ce biti
> limitirano (vremenski, po kolicini podataka) i tome slicno?
Neka doplata će naravno morati da postoji, ali ćemo se truditi da
ona uglavnom samo pokrije investiciju i troškove. Postojaće
različiti nivoi i režimi pristupa, ali učinićemo sve da što pre
internet bude dostupan i "običnim" članovima.
pitanja.2740gerber,
-> #2718, firus*> sta. Neka se sete da su i oni jednom bili "taze" korisnici i
*> da su i sami, verovatno, u pocetku pravili sum i kojekakve
*> druge gafove.
Zigactly! Ali se skoro svi ili sami posle nekog vremena
privedu normali, ili prime k znanju kritiku drugih korisnika.
Ovde je pre svega reč o tome da je sve više korisnika koji totalno
zanemaruju da im je "taze" period odavno prošao, koji su odavno
prestali da reaguju na primedbe drugih korisnika na njihovo
ponašanje, ili koji na svaku kritiku odgovaraju desetinama
poruka u stilu _ja tako volim_, _gde je ovde sloboda izražavanja_
_a ko sti pa ti da mi kažeš_ i slične odgovore dostojne samosvesnog
sedmogodišnjaka.
pitanja.2741dr.grba,
-> #2737, cnenad>> I dalje, kažem lepo, kad već Dejan i ZZ nisu insistirali na @SEZAM adresi
>> ne treba ni NET.
Oni JESU insistirali na toj adresi, a razlozi i nisu tako mistični.
pitanja.2742madamov,
-> #2737, cnenad
> I dalje, kažem lepo, kad već Dejan i ZZ nisu insistirali na @SEZAM adresi
> ne treba ni NET. To je čisto teranje inata, pa nek se pitaju zašto im
> brane da je koriste i zašto se sa PRO-a ne može poslati pošta ovde na
> regularan način.
Po ko zna koji put, nije dužan SezamNet da omogući korisnicima SezamPro-a
slanje maila na domen @sezam.co.yu. Gospoda Ristanović i Životić, verovatno sa
podrškom gospodina Jevtovića o čijim je parama reč u celoj toj priči,
insistiraju na adresi @sezam.co.yu, ali ne mogu da je dobiju jer pripada ovom
sistemu. Uprava ovog sistema je probala da registruje i domen @sezamnet.co.yu,
ali to nije mogla da uradi. Sa Pro-a se mail ne može slati ovamo zato što to
ne dozvoljavaju vlasnici istog, ne zbog toga što je ovde adresa takva kakva je.
pitanja.2743evlad,
-> #2737, cnenadY> Ma kakav bre kontinuitet. Znaš li ti gde je kontinuitet ? Eno ga u
Y> Skadarliji, u svakom broju PC-ja...
axa, taj kontinuitet mi je priznao pretplatu tamo ;), kako da ne ...
pitanja.2744calex,
-> #2734, ljubisha<!>> Sintaksa: PAD DOWNLOAD [filespec] [/y]
<!> Heće li neko da mi kaže šta radi svitch /b u ovoj kombinaciji? Zar to
<!> nije za batch prenos? Ako jeste, zašto mi onda taj svitch ukida
<!> pakovanje PAD-a? Da li u ovoj kombinaciji radi svitch /d (delete)
Upravo to radi, ukida pakovanje. Kada u PAD-u imaš više fajlova,
ne pakuje ih nego šalje jedan po jedan. Ako navedeš ime nekog od njih,
šalje njega, bez pakovanja.
pitanja.2745valex,
-> #2719, firus>> Nema potrebe da se o tome razmislja, treba da se uradi
>> pod hitno - verujem da ce ovim resenjem vecina (svi?) biti
>> zadovoljni. Sam fajl nije predugacak (koliko li ce biti duga
Pod terminom "razmišljao" smatrao sam da je stavljeno na listu
čekanja - trenutno se rade neki drugi projekti.
>> A, mozda treba da se automatski, pri prvom logovanju,
>> salje i Ugovor?
I to će u isti bunar :)
pitanja.2746valex,
-> #2728, hercog>> A koje su te lepe promene? Internet? Nove linije? Novi nodovi?
Kao što sam jednom već napisao: o svim novostima u vezi sistema
obaveštavamo korisnike. Ako ih nismo obavestili, to znači da još uvek
nije došlo vreme za informaciju.
pitanja.2747valex,
-> #2727, epson>> Da, ali neko ce je odmah obrisati sa diska i gde je dobitek,
>> nigde :( Vec ga treba izlistati na ekranu, pri prvih 10 (?)
>> logovanja, i da se to nemoze prekinuti sa CTRL+X, niti sa
>> CTRL+C i da svaka strana stoji na ekranu 60-90 sec (?) +
>> obavezan Download + slanje BonTon-a u Pad kao poruku u
>> konferenciji SezamNet:Obavestenja pri prvih 10(?) logovanja !
Ne verujem da će biti baš tako drastična mera, ali neki vid
elektronskog potpisivanja neće škoditi.
pitanja.2748dpredovic,
-> #2732, dr.grba> Zašto bi te iko, posle napisane rečenice, nagovarao da ostaneš? Ako
> želiš, ostani. Ako ne želiš da ostaneš, dobra ti sreća. Pijačnim
> metodama ubeđivanja se ovde ne bavimo. Svako prema afinitetu nalazi
Zato što moj ostanak za vas znači pare. Sezam spada u uslužnu
delatnost, prema tome - mušterija je uvek u pravu, a prodavac
treba da je uvek nasmejan od uva do uva - i to nema veze sa pijacom
niti ubeđivanjem. Ova tvoja logika me podeseća na klimakterične babe
na kasama, u praznoj samousluzi, kako urlaju na retke koji se usude
da pitaju kada će da stigne lebac.
Ako je tebi (vama) svejedno gde ću ja da pazarim svoje on-line vreme
onda bolje da se izljubimo i oprostimo...
pitanja.2749crncic,
-> #2615, vimm>> Ovo je trebalo reći na samom početku! Tako se znači radi na SezamNet-u.
>> Upravi nešto padne na pamet, ne objavi niti konsultuje svoje korisnike,
>> sprovede to u delo i to je to. Nema komunicaranja sa nama dok se razma-
>> traju neke izmene ili novi projekti, a kada se povratimo od prvog šoka
Ti si verovatno umislio da si u skupštini ili nečem sličnom, pa oni
moraju tebe da obaveste i pitaju da li smeju da se upuste u novi
projekat, da li bi to bilo dobro u ovom momentu, da li ... - gde bi bio
kraj kada bi se tako radilo ? Jednostavno, oni su uprava a ti korisnik.
Koliko se sećam, šta god je upravi palo na pamet i šta su sproveli u
delo, sve su objavili - o konsultovanju sa svojim korisnicima ne želim
ni da raspravljam. Da se ograničimo 'samo' na onih 2000 aktivnih usera,
znaš li koliko bi tu rasprave i natezanja bilo ? Dok svako iznese zašto
mu to odgovara ili ne odgovara, kako bi želeo da bude - ispada da smo
svi mi vlasnici ovog sistema, pa shodno tome imamo i pravo da se mešamo
u odluke uprave, da odlučujemo šta će se raditi, kad, koliko... Ne.
pitanja.2750dr.grba,
-> #2748, dpredovic>> Ako je tebi (vama) svejedno gde ću ja da pazarim svoje on-line vreme
>> onda bolje da se izljubimo i oprostimo...
Što se mene tiče, može i bez ljubljenja (:
pitanja.2751cnenad,
-> #2741, dr.grba=> Oni JESU insistirali na toj adresi, a razlozi i nisu tako mistični.
@sezampro.com
@sezampro.yu
@sezampro.co.yu
nisu isto što i @sezam.co.yu
pitanja.2752cnenad,
-> #2742, madamov=> Po ko zna koji put, nije dužan SezamNet da omogući korisnicima SezamPro-a
=> slanje maila na domen @sezam.co.yu. Gospoda Ristanović i Životić,
Sezam NET je dužan da uradi tako što će promeniti adresu. Veruj mi da
preganjanje ko je u pravu ničemu ne vodi, već samo akcije koje će preduzeti
uprava NET-a, pa makar u prvom momentu one i ne davale neke rezultate.
=> toj priči, insistiraju na adresi @sezam.co.yu, ali ne mogu da je dobiju
Možda su to neke zakulisne radnje ali važeće adrese su one koje napisah
u prethodnoj poruci dr.grbi. U te zakulisne radnje neću da ulazim ali ovako
deluje da je jedini razlog da se ovaj problem ne reši to što se vi mnogo
više opterećujete tim zakulisnim radnjama.
=> jer pripada ovom sistemu. Uprava ovog sistema je probala da registruje i
=> domen @sezamnet.co.yu, ali to nije mogla da uradi. Sa Pro-a se mail ne
Poznato mi je ovo. Zar je problem pokušati ponovo sa promenom adrese... ?
SEZAM PRO već ima 3 (TRI) adrese.
pitanja.2753madamov,
-> #2751, cnenad
> @sezampro.com
> @sezampro.yu
> @sezampro.co.yu
>
> nisu isto što i @sezam.co.yu
Ovo ništa ne dokazuje, jednostavno nisu mogli da dobiju @sezam.co.yu za domen.
pitanja.2754madamov,
-> #2752, cnenad
> Sezam NET je dužan da uradi tako što će promeniti adresu.
Nije tebi SezamNet zabranio slanje maila sa Pro-a na sebe, već SezamPro. Zar
nije jednostavnije da na SezamPro-u skinu filter sa domena @sezam.co.yu? Ovo
što ti predlažeš bi bilo isto kao kad ne bih mogao da šaljem pisma u Niš pa od
mog drugara kojem hoću da ih šaljem zahtevam da se iz Niša preseli u
Obrenovac. Doduše, on može da otvori neki P.O. boks u Obrenovcu, a to je
SezamNet i probao da uradi registrovanjem adrese @sezamnet.co.yu, ali mu nije
dozvoljeno. Ne menja se adresa kako nekom padne na pamet, postoji procedura i
nadležni organ.
> Veruj mi da preganjanje ko je u pravu ničemu ne vodi, već samo akcije
> koje će preduzeti uprava NET-a, pa makar u prvom momentu one i ne davale
> neke rezultate.
Slažem se da preganjanje ne vodi ničemu, ali ti uporno primedbe za to šalješ
na pogrešnu adresu. Nisam na Pro-u, ali mi nešto govori da tamo ne postavljaš
pitanje zašto sa Pro-a ne možeš da šalješ mail ovamo. Koliko je meni poznato,
a to je isto koliko i tebi, bila je ovde poruka o tome prošli put kad smo
raspravljali na ovu temu, SezamNet je preduzeo akciju registrovanja domena
@sezamnet.co.yu, ali od toga, za sada, nema ništa.
> U te zakulisne radnje neću da ulazim ali ovako deluje da je jedini razlog
> da se ovaj problem ne reši to što se vi mnogo više opterećujete tim
> zakulisnim radnjama.
Upravo suprotno, SezamNET je probao da se problem reši iako je rešenje
problema brisanje samo jedne stavke iz neke tabele adresa na SezamPro-u koje
može da se obavi za dve sekunde. Na šteti su samo korisnici Pro-a koji ne mogu
da šalju mail ovamo. U tome ih sprečava SezamPro, ne SezamNet, i bilo bi
logično da se primedbe šalju tamo, pogotovo što je s ove strane načinjen
pokušaj da se problem reši.
> Poznato mi je ovo. Zar je problem pokušati ponovo sa promenom adrese... ?
>
> SEZAM PRO već ima 3 (TRI) adrese.
U suštini su to dve adrese, jedna je (sezampro.com) registrovana u Americi
tako da nema veze sa našim nadležnim organima. Druge dve su praktično iste,
tj. sezampro.yu je alias za sezampro.co.yu, a svrha joj je da se ne vraćaju
evenutalno pogrešno adresirane poruke na sezampro.co.yu.
pitanja.2755guta,
-> #2749, crncic
#> . Da se ograničimo 'samo' na onih 2000
#> aktivnih usera, znaš li koliko bi tu rasprave i natezanja bilo?
Uostalom, bila je i anketa o željama korisnika u smislu daljeg razvoja
sistema. Pretpostavljam da su želje većine korisnike uzete u obzir pri
formiranju to-do liste, tako da neki vid demokratičnosti ipak postoji.
Pitanje za Upravu: Hoće li biti objavljeni rezultati te ankete, čisto
kao zanimljivost?
pitanja.2756junior,
-> #2752, cnenad> Sezam NET je dužan da uradi tako što će promeniti adresu.
Čekaj .. znači, Sezamnet zabrani slanje poruka na aol.com, i ti sad
pišeš njima depešu i kažeš: "Vi ste dužni da promenite svoju adresu,
jer ..." ?
Daaj, molim te .. budimo realni.
@sezam.co.yu je važeća adresa za ceo svet, i poruke iz celog sveta mogu
da stignu na tu adresu, a samo sa Sezampro-a ne mogu. I ti _tvrdiš_ da je
Sezamnet _dužan_ nešto da menja. Ili sam ja glup, ili u tvojoj logici nešto
smrdi ... :)
P.S. Ako ti baš _očajnički_ treba mail sa Sezampro-a, na Sezamnet
(pretpostavljam da treba, inače se ne bi toliko primao ovde...), pošalji
mail sa Pro-a na račun na fonu ili etfu, ili afroditi .. a odatle si stavi
forward na Sezamnet. Poruka će putovati možda minut duže nego što bi inače
putovala. Za sve postoji rešenje .. samo kad čovek razmisli :)
pitanja.2757spantic,
-> #2752, cnenad> Sezam NET je dužan da uradi tako što će promeniti adresu. Veruj mi da
> preganjanje ko je u pravu ničemu ne vodi, već samo akcije koje će preduzeti
> uprava NET-a, pa makar u prvom momentu one i ne davale neke rezultate.
SEZAMnet nije dužan da promeni svoj domen. Za to jednostavno nema
nikakve potrebe. Uostalom, čak i da se uzme drugi domen, ovaj se ne
bi oslobodio iz jasnih razloga.
Usput, jedini razlog zašto niko nije uzeo sezam.com jeste što ga
jedna američka kompanija drži godinama ;)
pitanja.2758teorist,
-> #2752, cnenad
=> Po ko zna koji put, nije dužan SezamNet da omogući korisnicima SezamPro-a
=> slanje maila na domen @sezam.co.yu. Gospoda Ristanović i Životić,
Cn> Sezam NET je dužan da uradi tako što će promeniti adresu. Veruj mi da
A zašto bi je menjao i zašto bi bio dužan da to učini ???
Ovaj sezamnet je fizički apsolutni naslednik starog sezam-a, i zašto bi
ovaj sistem bio dužan da se odrekne sezam.co.yu adrese ???
Koliko shvatam situaciju iz informacija koje su mi raspoložive (tj.
informacija koje su javno pisane ovde i još po negde) problem sa slanjem
maila sezampro -> sezamnet je isključivo do uprave sezampro-a, a nikako do
uprave sezamneta.
BTW, ne bi voleo da se menja adresa sezam.co.yu, jer bi onda morao
nekolicini ljudi da čim-pre dostavljam neku novu adresu... dosta sam imao
takvih problema padom Osmeha :~( ... uzalud su ljudi slali, kada to ne
postoji (ono jest da i sada retko kada koristim sezam za e-mail, imam i
pouzdanijih mesta za to O:) ) ali neki ljudi imaju baš ovu adresu kao
alternativu ako ne uspeju da mi pošalju na tu drugu adresu.
Cn> U te zakulisne radnje neću da ulazim ali ovako
Cn> deluje da je jedini razlog da se ovaj problem ne reši to što se vi mnogo
Cn> više opterećujete tim zakulisnim radnjama.
Ne bi reko, pre bi rekao da vlasnici sezpro-a prave razne zvrčkice na račun
seznet-a ?
I ovde čitam neke poruke gde pišu da odlaze odavde, da je na sezpro-u bolje
i pro ! (pazi bogati?)... baš mene briga za to, ja sam pretplaćen samo ovde
i ne interesuje me kako je tamo...
Veruj mi, Eunet je grozno brz i lako se dobija, ali je Beotel mnogo
jeftiniji, a AC.YU je ubedljivo najjeftiniji.... i čini mi posao, razumeš
Briga mene što je Eunet brz, kada je AC.YU FREE :), a beotel dovoljno
jeftin da smem da ga koristim. Za mene je sezpro preskup i apsolutno me ne
zanima kao takav, a zgadilo mi se što neki ljudi ovde non stop tupe o nekim
razlikama izmedju sezama :(
=> jer pripada ovom sistemu. Uprava ovog sistema je probala da registruje i
=> domen @sezamnet.co.yu, ali to nije mogla da uradi. Sa Pro-a se mail ne
Cn> Poznato mi je ovo. Zar je problem pokušati ponovo sa promenom adrese... ?
Cn> SEZAM PRO već ima 3 (TRI) adrese.
Napiši mi opet, molim te, pa da većam na koju ću da ti šaljem !? :))))
A koj će ti tri adrese ????
Da bi u potpisu imao čaršav sa adresama ???
Najbolje je kada imaš samo jednu, ali vrednu adresu i tu je kraj.
Ja ću biti više nego zadovoljan ako se sezamnet non-stop poveže sa nekim
int. provajderom i kada mi poruka sa sezama u svet bude putovala za 1-2
minuta (mada i sada nije tako loše, sa beotel-a na sezam je stigla za manje
od 30min :), što smatram prihvatljivim)
Ajd, pa ako ti se više svidja sezampro, idi lepo tamo, nemoj ovde da pričaš
o tome.
P.S. Izvinjavam se ostalima koji prate konferenciju, ali mi se stvarno
zgadilo koliko neki vole da pričaju o nekom drugom sistemu.
* Q-Blue 2.1 *
pitanja.2759nenad,
-> #2758, teorist> Ne bi reko, pre bi rekao da vlasnici sezpro-a prave razne zvrčkice na
> račun seznet-a ?
Mislio sam da je ovo sa adresom već "apsolvirano" ali se
zaboravni opet povremeno jave sa "svojim gledanjem" na stvari.
Valjda je jasno da sistem koji nasledi bazu korisnika, "prizna"
njihove pretplate i ostane tamo gde je bio, sa časopisem iz koga
je ponikao nastavlja i kontinuitet adrese, imena i svega što uz
to ide.
Što se zvrčki tiče, izgubio sam već evidenciju o tome šta su
vlasnici novog sistema tvrdili o tom sporu na svom sistemu,
sećam se da su iznošene i neke neistine na koje nisam želeo da
reagujem. Poslednja u nizu "zvrčki" je bio njihov zahtev koji je
bio upućen administratorima yu domena pre neka 2 meseca da se
SezamNet-u zabrani korišćenje adrese koju koristi već nekoliko
godina. Naravno, njihov zahtev je odbijen, čime je, nadam se,
konačno stavljena tačka na ovaj "slučaj", ali koliko mi je
poznato ni to nije bilo dovoljno da vlasnici Pro-a svojim
korisnicima omoguće normalno slanje privatne pošte na ovaj
sistem.
Što se adresa tiče, mi smo tražili paralelnu adresu za prelazni
period, no nije nam odobreno. Pro ima tri adrese, ali jedna od
njih (.com) nema veze sa .yu domenom, a ona sa samo .yu je adresa
internet provajdera pošto, koliko mi je poznato, uskoro počinju
da se bave i tim poslom.
> a zgadilo mi se što neki ljudi ovde non stop tupe o
> nekim razlikama izmedju sezama :(
Nemaš razloga da se oko toga previše nerviraš, motive često treba
tražiti na sasvim drugoj strani. :) Svojim "hajkama" i
kritizerstvom pojedinci neretko obesmišljavaju instituciju
otvorenosti ovog medija prema svojim korisnicima, ali vremenom
smo naučili da dobronamerne i opravdane primedbe uvažavamo i
razlikujemo od onih kojima su jedini motivi sitna pakost, želja
za eksponiranjem i lične netrpeljivosti. Verujemo da to uočava i
najveći broj članova Sezama. Ono što nam oni zameraju jeste što
uopšte dopuštamo da se tako nešto radi, ali moramo da priznamo da
do sada nismo našli dovoljno dobar način da "neutralizujemo"
profesionalne bundžije.
pitanja.2760nenad,
-> #2755, guta> Pitanje za Upravu: Hoće li biti objavljeni rezultati te ankete, čisto
> kao zanimljivost?
Nije isključeno, do tada ćemo uzeti slobodu da radimo, planiramo
i usmeravamo naše aktivnosti na osnovu njenih rezultata. Nakon
nekog perioda vremena koje smo sebi dali za realizaciju
postavljenih ciljeva, verovatno ćemo prezenovati šta smo od
željenog (ili da kažem - zadatog) ostvarili i izaći sa novim
upitnikom za naredni period.
Nadam se da su razlozi za držanje rezultata ankete u tajnosti
jasni. U pitanju su podaci na osnovu kojih planiramo našu
poslovnu politiku, a to nije nešto što je previše mudro učiniti
javno dostupnim. Jedino što bih mogao reći jeste da smo prilično
zadovoljni izgledima da gotovo sve bitnije želje izražene u
anketi učinimo realnošću u relativno kratkom roku. O preciznim
terminima još uvek ne možemo govoriti, ali veoma skoro će biti
reči i tome.
pitanja.2761snemcev,
-> #2539, hercog>> A da se ipak te sankcione mere primenjuju prema onima koji se
>> ne pridržavaju pravila?
Onda bi se uvek našao neko sa pitanjem "zašto je to primenjeno prema
meni, a nije prema korisniku xxxx?". BTW, to uopšte ne shvatam kao
sankciju, već kao plaćanje usluga.
pitanja.2762snemcev,
-> #2555, nenad>> Postojala je konferencija koja se zvala OGLASI, a koliko je bila
>> uspešna govori i podatak da je za 3 godine njenog trajanja u njoj
>> objavljeno ukupno 3 oglasa, uglavnom na samom početku.
Pre bih rekao da to govori o tome koliko su korisnici zainteresovani za
ovakav izvor informacija, što su procenile i firme koje nisu davale
oglase.
Jedan predlog: PC je u prvim brojevima imao rubriku "Tržišni barometar"
koja je kasnije nestala, a koja je (IMHO) bila jako korisna svima
zainteresovanim za kupovinu računara ili komponenti. Da li bi bilo
moguće uvesti ovakav sersis na Netu? Bio bi svakako mnogo popularniji od
reklama posle autoexeca.
pitanja.2763snemcev,
-> #2567, spantic>> Nije baš tako. Prvo, konferencija Commerce nikada nije postojala,
>> verovatno si mislio na Oglase, koja nikada nije zaživela.
Bog me ubio ako znam zašto je meni u glavi ostao naziv COMMERCE?!
Posipam se pepelom.
>> Svojevremeno je Saga bila platila istu, a bilo je i drugih slučajeva.
E ovog se stvarno ne sećam. Da li se možda tačno sećaš kada je to bilo?
Ne mislim na datum, već na neki okvirni vremenski period.
pitanja.2764dpredovic,
-> #2750, dr.grba> Što se mene tiče, može i bez ljubljenja (:
Kad bolje razmislim, i ja sam se predomislio... :) Mislim, oko
ljubljenja, ne oko opraštanja...
pitanja.2765banga,
-> #2756, junior> @sezam.co.yu je važeća adresa za ceo svet, i poruke iz celog
> sveta mogu da stignu na tu adresu, a samo sa Sezampro-a ne
> mogu. I ti _tvrdiš_ da je
Ne znam zbog čega ovolika rasprava.
Sa PRO-a se šalje na NET:
user%sezam.co.yu@ubbg.etf.bg.ac.yu
gde ovo može da bude i FON umesto ETF računara.
Samo malo duža adresa :)
pitanja.2766banga,
-> #2758, teorist> Veruj mi, Eunet je grozno brz i lako se dobija, ali je Beotel
> mnogo jeftiniji, a AC.YU je ubedljivo najjeftiniji.... i čini
> mi posao, razumeš
Za E-mail je ista cena :)
pitanja.2767dr.grba,
-> #2751, cnenad>> nisu isto što i @sezam.co.yu
Izgleda da nisi informisan do kraja, pa se ne upuštaj u besciljne rasprave.
pitanja.2768dr.grba,
-> #2752, cnenad>> SEZAM PRO već ima 3 (TRI) adrese.
Ali zato lakonski odgovaraju korisnicima da poštu na SezamNet mogu da
trasiraju preko Fona.
pitanja.2769supers,
-> #2763, snemcev>>>> Nije baš tako. Prvo, konferencija Commerce nikada nije postojala,
>>>> verovatno si mislio na Oglase, koja nikada nije zaživela.
>>
>> Bog me ubio ako znam zašto je meni u glavi ostao naziv COMMERCE?!
To je bio fiktivni user na koji su se slale ponude za oglašavanje
na starom Sezamu.
pitanja.2770hercog,
-> #2761, snemcev»» Onda bi se uvek našao neko sa pitanjem "zašto je to primenjeno prema
»» meni, a nije prema korisniku xxxx?". BTW, to uopšte ne shvatam kao
Pa ako postoje precizno definisana pravila teško da bi tako
nešto moglo da se desi..
Sale
pitanja.2771kostja,
-> #2751, cnenad=> @sezampro.com
Ej, jel` se to SezamPro preselio u SAD? Koliko ja znam
to moze biti adresa sistema u SAD, ali u YU nikako
=> @sezampro.yu
Dobro, to nam je svima poznata adresa...
=> @sezampro.co.yu
Koliko ja znam to je gore pomenuta adresa @sezampro.yu sa
dodatkom koji kaze da je u pitanju komercijalna organizacija.
Sve u svemu ispada da je adresa jedna jedina: @sezampro.yu
pitanja.2772cnenad,
-> #2754, madamov=> Nije tebi SezamNet zabranio slanje maila sa Pro-a na sebe, već SezamPro.
=> Zar nije jednostavnije da na SezamPro-u skinu filter sa domena
=> @sezam.co.yu? Ovo što ti predlažeš bi bilo isto kao kad ne bih mogao da
Jeste, ali očekujem da ovdašnja Uprava to razreši sa tamošnjom, ili su
se obe strane pomirile sa trenutnom situacijom koja ide više na ruku
PRO-u.
=> registrovanja domena @sezamnet.co.yu, ali od toga, za sada, nema ništa.
Nadam se da će biti nešto od toga :)
pitanja.2773cnenad,
-> #2759, nenad=> do sada nismo našli dovoljno dobar način da "neutralizujemo"
=> profesionalne bundžije.
Možda je limit od jedne poruke godišnje, ako ste naravno dobre volje,
rešenje za 'neutralizaciju' ?
pitanja.2774cnenad,
-> #2758, teorist=> I ovde čitam neke poruke gde pišu da odlaze odavde, da je na sezpro-u
=> bolje i pro ! (pazi bogati?)... baš mene briga za to, ja sam pretplaćen
I mene :)
=> jeftin da smem da ga koristim. Za mene je sezpro preskup i apsolutno me ne
Ok, korektno. Za mene nije preskup pa sam i na PRO-u i na NET-u.
=> Ajd, pa ako ti se više svidja sezampro, idi lepo tamo, nemoj ovde da
=> pričaš o tome.
Ko priča o SEZAM PRO-u i tome da mu se više sviđa ?
pitanja.2775evlad,
-> #2754, madamovY> Upravo suprotno, SezamNET je probao da se problem reši iako je rešenje
Y> problema brisanje samo jedne stavke iz neke tabele adresa na SezamPro-u
Y> koje može da se obavi za dve sekunde. Na šteti su samo korisnici Pro-a
Y> koji ne mogu da šalju mail ovamo. U tome ih sprečava SezamPro, ne
Y> SezamNet, i bilo bi logično da se primedbe šalju tamo, pogotovo što je s
Y> ove strane načinjen pokušaj da se problem reši.
================================
Sezam, Problemi.1163, stanislaw
(4.1163) Sub 07/09/1996 10:34, 627 chr
Odgovor na 4.1159, mastermind, Sub 07/09/1996 00:38
----------------------------------------------------------------
>> poruke odavde na sezam.co.yu ne idu uopšte.. pri ispisivanju onog
>> mailera (in ili yu) pri slanju maila van sezampro-a, za sezam ne
>> ispiše ništa, već samo :user@sezam.co.yu ... jeste li vi njima
>> uveli neke sankcije ili ???
Upravo tako. Zaveli su im sankcije u vidu zadržavanja pošte pošto
smatraju da SezamNET nema pravo na staru adresu sezam.co.yu.
Mail ipak može da stigne zaobilaznim putem, ako je adresiran ovako:
user%sezam.co.yu@fon.fon.bg.ac.yu
Dakle, mail se prosleđuje drugom računaru koji priznaje sezam.co.yu
a FON je za tu svrhu najbolji pošto direktno razmenjuje poštu sa
SezamNETom.
------------------------------------------------- 4.1163 --
pitanja.2776banga,
-> #2774, cnenad> Ko priča o SEZAM PRO-u i tome da mu se više sviđa ?
====================================================
U Sezamovu seriju na broju 3222-592 dodate su još
dve linije, tako da je ona dostigla planiranih 11
linija. Takođe je privedena kraju instalaciji dodat-
nih 15 linija na drugoj centrali - one će početi sa
probnim radom za nekoliko dana.
====================================================
:)
pitanja.2777calex,
-> #2772, cnenad<!> Jeste, ali očekujem da ovdašnja Uprava to razreši sa tamošnjom, ili su
<!> se obe strane pomirile sa trenutnom situacijom koja ide više na ruku
<!> PRO-u.
Kako to misliš?? Šta ako oni premapiraju i sezam.com, onda ćeš da
predložiš i Amerikancima da razrešava problem sa PRO-om? Ako su oni već
registrovani kao sezampro.*, onda ne vidim razlog da ne dozvoljavaju
izlazak poruka adresiranih na _postojeću i zvaničnu_ adresu koja _nije_
njihova.
pitanja.2778ljubisha,
Da li sada postoji neki svič koji briše poruku posle uspešnog prenosa
ili svaki put moram da koristim /b ili pad clear (d;)? Gotovo bih smeo da
se zakunem da je pre neki mesec svič /d radio posao. :(
pitanja.2779nikola.s,
-> #2648, nikola.s>> Menjam 300 budim-ovih poruka za 1 poruku dbambi-ja i
>> kum.djole-ta
>> ponude na mail :)
>> PS
>> Sto pre uvedite mogucnost da korisnik vidi koliko je ignore-va
>> popio.
>
> I bese li ovo sum ???????????????
>
> pozdrav,
> Nikola R.S.F.C.
Ovo iznad je moja kompletna poruka koja je obrisana.
Kako se u poslednje vreme dosta govori o sumu, meni
jednostavno nije bilo jasno sta je uopste sum. Iz
poruke na koju sam odgovorio nista se, kako rekose
ovi iz uprave "ne moze korisno saznati", pa sam
opravdano pitao moderatora da li je to sum. E sad
ako je poruka na koju sam ja odgovorio obrisana
molim moderatora da me o tome obavesti preko maila
i da i ovu moju poruku obrise. Poslao bih ja ovo kao
mail moderatoru, ali zaista ne znam ko je to.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.