pitanja.2892budim,
-> #2883, veca(:) :))) Ako je tebi onemogućeno da pišeš gomilu poruka to ne znači
(:) kraj, cinici bi rekli da je to početak ;)
Ali ti, naravno, nisi cinik... :)
poz,
budimir
pitanja.2893budim,
-> #2882, veca(:) Uništavate ga vi koji talasate i šumite bez potrebe. To što vam
Izvini, nisam najbolje razumeo ovu, "dobronamernu" kritiku na račun onih
koji kritikuju ono što ime se ne sviđa. Ako ja uništavam ovaj sistem tako
što kritikujem nepravilnosti i osiono ponašanje pojedinaca, onda... stvarno
nemamo isto poimanje "uništavanja sistema"... :(
(:) je povređena sujeta je druga stvar, a drugačije čovek protiv vas
Kako si to zaključila da je nekom od nas povređena sujeta?
(:) Poruke tipa 'a zašto niste ažurirali najtop za avgust, mene nema
(:) na listi a sigurno sam poslao najveći broj poruka' (parafraziram)
Izvoli citiraj broj poruke gde sam ja napisao nešto vezano za top20 u pohvalnom
smislu ka toj listi. Tek kada su ljudi počeli da me kritikuju što imam veliki
broj poruka, saznao sam za tu listu... Što se mene tiče, ne mora ni da postoji.
A pošto repliciraš na moju poruku, reci gde sam ja pisao takve stvari...
slobodno...
(:) pa ne morate baš u svakoj čorbi da budete mirođija :)
Meni, lično, a za druge nemam prava da govorim, nikada nije bila želja za
začinom. Nemoj na druge da gledaš iz svoje perspektive i da pripisuješ meni
porive koje nemam.
Inače, ovo uključivanje u hajku na grupu korisnika koja se buni podseća na
"čuvena" dešavanja iz Foruma... Samo, ovaj put nema citata, šta je sledeće?
poz,
budimir
pitanja.2894budim,
-> #2880, spantic(:) Koliko mi je poznato, cela ova priča što je opet žvaćeš ti
(:) je već jednom objašnjena i opet se praviš nevešt.
A ti bi mogao konačno da razradiš tezu o: "turi kroz kod"...
poz,
budimir
pitanja.2895budim,
-> #2869, mmisic(:) Evo nekoliko pitanja za tebe :
Evo nekoliko odgovora za tebe:
(:) 1 - Kako ste vi uvek te 'zvezde' kojima se "čitaju group poruke",
(:) "brišu poruke u conf.-u" i plus vas "izbacuju sa veze" ?
Verovatno zato što ja, i par mojih virtuelnih prijatelja, nismo od onih
koji saginju glavu i ćute na svaku novotariju kao što je: krađa fajla od
SYSADM-a iz grupe, smanjenje limita za 40%... i sl. Razmisli šta je bolje,
bespogovorno klimanje glavom ili kritika?... Inače, za tvoju informaciju,
nikada za sebe nisam mislio da sam zvezda...
(:) 2 - Zar stvarno misliš da nekoga interesuje da čita poruke te vaše
(:) 'jake grupe' ?
Da. S obzirom da se u toj grupi nalaze kritici sistema a da je fajl, sam po
sebi bio dovoljno zanimljiv... Jedino što dotični nije očekivao bio je svič
viška... :> a da, radilo se o bug-u... :()
(:) 3 - Kako možeš da tvrdiš da te je nenad izbacio sa veze. Da nije
(:) možda pisalo 'Sysadm vam je prekinuo seansu, doviđenja !' ?
Hoćeš da kažeš kako je nemoguće da te sysadm izbaci sa veze? :) Čak je i tebi
jasno da ja i dotični nismo u sjajnim odnosima, ja sam ga page-ovao i onda
je kristalna veza pukla... slučajnost... :)
(:) 4 - Misliš li da članovi Sezama imaju vremena
(:) da čitaju na desetine vaših poruka dnevno u kojima
(:) je jedna te ista sadržina ?
Članovi sezama? Ja mislim da bi administratori morali da imaju vremena za
čitanje primedbi, na njihov račun. Nije mi jasno zašto se ti osećaš pogođenim
ako ja kritikujem Wiza...? Inače, udari ignore pa uživaj u idili... To mu
dođe isto kao da umesto B92 okreneš RADIO Beograd 1...
(:) 5 - Ili je ovo način da dodješ u top20 po broju ignore-a ?
Zar postoji i takva lista? :) Sasvim mi je svejedno hoću li od tebe dobiti
ignore...
poz,
budimir
pitanja.2896budim,
-> #2866, madamov(:) Niko nikada nije ni rekao da je čitanje privatne pošte nemoguće.
(:) Ako nađeš
Poruka 32.501 u ovoj konfi...
poz,
budimir
pitanja.2897spantic,
-> #2821, calex> Ovako piše u jednom tekstu:
>
> Fully Qualified Domain Names (FQDN)
>
> The address efudd@coyote.csusm.edu is a fully qualified
> domain name. The domain part of the name (to the right
> of the @ symbol) is made up of three sub-domains, and is
> read right to left. The top level domain is edu, a name
> given to all educational institutions. Other top level
> domains you will see are:
> com commercial organizations
> gov government
> int international organization
> mil military
> net networking organization
> org non-profit organization
To je u redu, ali to je podela domena iz vremena kada je
Internet pre svega bio u SAD. Internalizacijom Interneta
uveden je princip domena za zemlje.
pitanja.2899ljubisha,
> xgirls, Dame Projekta X, Beograd
> Član od 04.03.1996, poslednji poziv Ned 23.06.96 20:53
> Predstavlja firmu: Projekt X
Jel zna neko nešto o ovome? Ko su one ili kakav je to projekat?
pitanja.2900mmisic,
-> #2887, vlafam> » ..SOR 2.30 EXEC Z3530777
> » MAIL FILE -22795 (;)
> Nema poruke pod tim brojem.
Ili je poruka obrisana pošto se poruke brišu na svaka dva meseca ili
je reorganizovana baza pa se poruka nalazi pod drugim brojem.
Pokušaj da je pronađes 'find' komandom.
pitanja.2901mmisic,
-> #2888, alec> Moze li neko da mi kaze da li kad zakacim fajl uz poruku
> i izbrisem taj fajl iz pad-a on jos uvek ostaje i onaj za
> koga je ta poruka moze da ga download-uje.
Ako si zakačio fajl, poruka ostaje bez obzira da li si je obrisao iz pada ;)
pitanja.2902ljubisha,
-> #2890, dzakic>Kada se fajl prikači uz poruku naredbom mail attach &, fajl
Super! Ajde već kad si odgovorio na pogrešnu poruku jel može i jedan
odgovor na pravu? Po treći put... ali ću sada da preformulišem pitanje.
Zašto postoji razlika između komande /d kada se radi direktno u PAD re-
žimu od slučaja u autoexecu ili sa ROOT-a????? Daklem, komadna /d radi
u PAD-u ali ne i u autoexec (ROOT) režimu.
pitanja.2903ljubisha,
> Casopis "Racunari" - Beograd
> Pet 20.09.96 16:25 - Node 7
Treći put danas na 7-om nodu. U ovom trenutku samo 9-11 linija zauzeto
a trebalo mi je 20 minuta da dobijem. Jel ima nekih problema kod vas?
pitanja.2904ljubisha,
Opet ja. Sa ROOT-a je moguće odraditi sledeće:
ma se korisnik ime.fajla&
a sa prompta Mail> za komandu
se korisnik ime.fajla&
mi da komentar:
'ime.fajla&' nije registrovan korisnik SezamNet-a.
Jel opet negde grešim ili je ista stvar kao i sa komandom /d. Radi u
jednom a ne i u drugom režimu.
pitanja.2905ivanvec,
-> #2899, ljubisha>> Predstavlja firmu: Projekt X
> Jel zna neko nešto o ovome? Ko su one ili kakav je to projekat?
Ne znam ko su one, ali Projekt X je hm... 'nešto' :) što se
proletos dešavalo u našem gradu (u Šećerani). Neki su ga
nazivali 'seminarom', neki 'hepeningom', a bavio se arhitekturom,
urbanizmom, umetnošću, ekologijom...
pitanja.2906nenad,
-> #2903, ljubisha> Treći put danas na 7-om nodu. U ovom trenutku samo 9-11 linija zauzeto
> a trebalo mi je 20 minuta da dobijem. Jel ima nekih problema kod vas?
Ima, odnosno ne toliko kod nas koliko kod pošte. Dva noda nisu
primila ni jedan poziv već 24 časa. Pokušaćemo da u toku vikenda
ustanovimo da li je problem negde u lokalnoj instalaciji, a ako
to ne pomogne moraćemo da alarmiramo poštu.
pitanja.2907superhik,
-> #2895, budim=:> SYSADM-a iz grupe, smanjenje limita za 40%... i sl. Razmisli
=:> šta je bolje, bespogovorno klimanje glavom ili kritika?...
Aux, budo 'bespogovorno klimanje glavom' !?????
Čoveče, otkada znam za sistem na broju 648422 znam i za
kritikovanje svega i svačega (iz opravdanih i _ne_opravdanih_
razloga). To je i jedan od razloga zbog kojih sam i dalje u
vodama modemskih komunikacija (čitaj: pravo na sopstveno
mišljenje) - toga je uvek bilo i uvek će biti.
Dakle, ako mi se nešto ne dopada onda ću to i naglas reći, i
obrnuto, koliko sam upoznat na ovaj način razmišlja 90%
sezamovske populacije.
Molio bih starije korisnike da me isprave ako sam ja neke
zaključke pogrešno izveo, ali činjenica je budimire da ti ta
logika -> Nas par radikala VS. zli SYSAdm <- ne pije vodu...
pitanja.2908kostja,
-> #2879, cnenad=> Druga adresa bi bila alternativa. I tamo sigurno postoji razlog sto
=> koriste dve adrese za razmenu poste, ako jedna ne radi, valjda ce moci da
=> stigne preko druge.
Pa, glupo bi bilo platiti 50$ za Sezamnet.com , sa druge strane kad
bude stigao Internet na SezamNet onda ce biti i adresa sezamnet.co.yu
pitanja.2909kostja,
-> #2874, lexus=> Moram priznati da obozavam ljude koji izvrcu tudje reci.
=> Vidis, budim u inkriminisanoj poruci nije _tvrdio_ da ga je nenad izbacio
=> sa veze. Samo je rekao da je pageovao nenada i da mu se prekinula veza.
=> To sto se nenad prepoznao kao izbacivac nije moj problem...
Da li bi mogao da budes malce precizniji?
Cije sam to reci ja izvrnuo?
Nikoli sam skrenuo paznju da je Nenad objavio svoj mail koji je dobio
od Juniora, takodje sam mu skrenuo paznju da druge kritikuje zbog
uvreda a sav vredja.
Ti se prebacujes na Budim-ovu poruku i opet potenciras izbacivanje sa
veze ( "To sto se nenad prepoznao kao izbacivac..."). Reci mi kako da
covek drugacije protumaci vase poruke ako stalno aludirate na nenada
kao primarno zlo ovog sistema? Pogotovo nakon Budim-ovog literarnog
izliva u Chat conf? Toliko o Nenad-ovom prepoznavanju.
Sto se tice izvrtanja reci to prepustam tebi, jer ja sam rekao:
"Sa druge strane veza moze da pukne iz sijaset razloga, a najocitiji
je nas dragi nam PTT :), na kojeg svi zaboravljaju kad se jave
probemi pa odmah im sistem ne valja."
Dakle, nisam ni jednom reci asocirao na Budim-a, i nisam rekao da
"odmah se okrivljuje Nenad" vec da ljudi kojima se to desi odmah
misle da je to do sistema a ne do drugih cinioca veze. Dakle, moja
recenica je bila generalno sagledavanje stvari bez ikakvih tendencija
i aluzija.
pitanja.2910djcorto,
-> #2880, spantic> je vec jednom objasnjena i opet se pravis nevest.
Ih, opet .... Forum, pa Civ:licni.stav, pa Chat (gde i jeste
mesto ovako sadrzajnoj diskusiji) pa sad ovde.
Prvi put je slucajno, drugi put se desi, treci put je namerno.
pitanja.2911djcorto,
-> #2899, ljubisha> Jel zna neko nesto o ovome? Ko su one ili kakav je to projekat?
Projekt X je bio dogadjanje u organizaciji grupe studenata
Arhitektonskog fakulteta, i odvijalo se negde pocetkom maja.
Prolistaj Civilazaciju (cini mi se umetnost, kao i galerija) i
videces obavestenja. Ucestvovali su studenti i profesori iz
celog sveta, i sve se odvijalo u Staroj secerani.
pitanja.2912mirkov,
-> #2867, dzakic>> sto znaci da nikakva diskrecija nije zagarantovana,
>
> Nije tačno. To što je rečeno da je čitanje moguće iz čisto
> tehničkih razloga, ne znači da diskrecija nije zagarantovana.
Dakle, ti tvrdis da je diskrecija privatne poste zagarantovana.
Nazalost, imao sam suprotna iskustva, i zato toplo preporucujem
pgp.
pitanja.2913mirkov,
-> #2830, nenad> odgovarajuće infrastrukture. U toku su, a nadamo se i pri kraju
> pregovori koji bi trebalo da nam veoma brzo omoguće full-internet
> ("dolazni" i "odlazni"), pristup Sezamu preko ukupno 75 ulaznih
> telefonskih linija u Beogradu, 28.800/33.600 modeme, a nije
Da ne preterujes? Mozda bi prvo mogli da zamenite 286 nodove.
U svakom slucaju u poruci je dosta nesrecnih konstrukcija (mor'
bit bidne) koje bi manje iskusni korisnici mogli ozbiljno da
shvate, pa ce se razocarati.
Ne morate da se bas toliko pravdate sto ste poskupeli ;>.
pitanja.2914nenad,
-> #2900, mmisic> Ili je poruka obrisana pošto se poruke brišu na svaka dva meseca ili
> je reorganizovana baza pa se poruka nalazi pod drugim brojem.
Nije to u pitanju, problem je što prilagođavanje bagu SOR-a nije
urađeno i za MAIL FILE. Biće sređeno u toku dana ili sutra.
pitanja.2915supers,
-> #2864, kojot>> u zamlji kada se dogodilo ovo razilazenje Sezama,
>> pa me interesuje dali su oba sistema Bigzova, i sta
>> nudi ovaj drugi (Pro).
Samo ovaj Sezam je pod okriljem BIGZ-a.
SezamPro su osnovali "otcepljeni" Dejan Ristanović i Zoran Životić,
pretplata je kod njih skuplja (godinu dana je ovde 160din, tamo 285din),
s tim što tamo imaju link sa akademskom mrežom, pa postoji trenutna
razmena pošte sa svetom i mogućnost telneta...
Do kraja godine u planu je da SezamPro dobije kvalitetniji link sa
Internetom, pa će uskoro nuditi pun Internet pristup (uz doplatu)
i više ulaznih linija (26). Slična proširenja se planiraju i na
SezamNETu, ali utisak je da će to ovde dosta sporije ići...
pitanja.2916dr.grba,
-> #2907, superhik>> obrnuto, koliko sam upoznat na ovaj način razmišlja 90%
>> sezamovske populacije.
Hoćeš da kažeš da 90% sezamovske populacije RAZMIŠLJA pre nego što
napiše poruku? Koji si ti optimista... (:
pitanja.2919dizel,
-> #2872, kostja> Ako nisi primetio mail je ZA Nenada OD Juniora. Kako onda
> mislis da je objavio tudji mail?
Nije poenta u tome čiji je mail, već u samoj činjenici da je to mail,
tj. da je to privatna poruka... A pretpostavljam da znaš šta znači
kad je nešto privatno, tj. nedostupno javnosti...
pitanja.2920nenad,
-> #2902, ljubisha> Zašto postoji razlika između komande /d kada se radi direktno u PAD re-
> žimu od slučaja u autoexecu ili sa ROOT-a????? Daklem, komadna /d radi
> u PAD-u ali ne i u autoexec (ROOT) režimu.
Komanda, odnosno svič /d služi da inicira prenos fajlova
jedan-po-jedan, gde se za svaki pojedinačno pokreće transfer
protokol. Protokol vraća informaciju da li je prenos bio uspešan,
a ako jeste BBS briše fajl i pita da počne sa prenosom sledećeg.
To pitanje se može i onemogućiti sa /y. U principu je bolje
koristiti /b, svi fajlovi idu jedan za drugim i ne pokreće prenos
stalno.
Tačno je da sada ima nekih nedoslednosti u svičevima kod pad dow,
moguće je da je prilikom uvođenja pad qwk komande učinjen neki
previd. Zak nije u Beogradu tokom vikenda, kada se vrati videćemo
šta je u pitanju i pokušati da sredimo.
pitanja.2921mikeman,
-> #2868, budim<<!>> Da. Osecao bi se srecnije i sigurnije. Moja privatnost za mene je
<<!>> svetinja. A tako bi trebalo da bude i za druge, a koliko vidim nije...
E pa sad ja sam zadovoljniji (pa i srecniji a i sigurniji) kad mi neko kaze
istinu,
sto kod tebe vidim i nije slucaj. Ipak je lepse kad 'znas na cemu si'.
pitanja.2922mikeman,
-> #2895, budim<<!>> Hoces da kazes kako je nemoguce da te sysadm izbaci sa veze? :) Cak je
<<!>> i tebi jasno da ja i doticni nismo u sjajnim odnosima, ja sam ga
<<!>> page-ovao i onda je kristalna veza pukla... slucajnost... :)
Veoma je ruzno da kazes "cak je i tebi jasno" nekome u kontekstu citirane
poruke i da ga na taj nacin omalovazavas...(pravis glupim)..
Drugo je da meni (i ne samo meni) veza pukne tek tako i to mnogo puta
(a nisam nikoga pageovao itd....)... PTT?
<<!>> Clanovi sezama? Ja mislim da bi administratori morali da imaju vremena
<<!>> za citanje primedbi, na njihov racun. Nije mi jasno zasto se ti osecas
<<!>> pogodenim ako ja kritikujem Wiza...? Inace, udari ignore pa uzivaj u
<<!>> idili... To mu dode isto kao da umesto B92 okrenes RADIO Beograd 1...
Pazi,
uvek saslusas drugoga i njegovo misljenje pa onda, ako se ne slazes,
izneses svoj pogled na problem, a ne lupas ignore (to je izbegavanje).
pitanja.2923stameni,
Koja je moja e-mail adresa na Sezamu?
pitanja.2924mmisic,
-> #2923, stameni> Koja je moja e-mail adresa na Sezamu?
Tvoja e-mail adresa je : stameni@sezam.co.yu
pitanja.2926lexus,
-> #2916, dr.grba=> Hoćeš da kažeš da 90% sezamovske populacije RAZMIŠLJA pre nego što
=> napiše poruku? Koji si ti optimista... (:
Recimo da sezam ima 1700 korisnika, recimo da 170 korisnika piše u
konferencije. To dokazuje da 90% populacije razmišlja, budući da
uopšte ne piše poruke ;)
pitanja.2927lexus,
-> #2906, nenad=> Ima, odnosno ne toliko kod nas koliko kod pošte. Dva noda nisu
=> primila ni jedan poziv već 24 časa. Pokušaćemo da u toku vikenda
=> ustanovimo da li je problem negde u lokalnoj instalaciji, a ako
=> to ne pomogne moraćemo da alarmiramo poštu.
Bez uvrede, ali kako je moguće da pošta bude kriva za to?
Svi nodovi su vezani na 648-422, dakle problem mora biti do
instalacije.
pitanja.2928majadakic,
-> #1978, evladZnam da je poruka,za koju trazim dodatno objasnjenje,davno napisana
(14.08.96.),ali sada sam je tek procitala,pa ako je evlad raspolozen,bicu mu
zahvalna.Dakle,molim evlad-u da objasni sta se dogadja kad se,dole navedene,
komande stave u autoexec Sezama.Ovo je izvod iz poruke 2.1978.
> :sa
> mail seen %1
> group seen %1
> conf seen %1
pitanja.2930calex,
-> #2928, majadakic<!> zahvalna.Dakle,molim evlad-u da objasni sta se dogadja kad se,dole
Ako već postavljaš pitanje evladu, koristi mail a ako može još ko
da se uključi, da probam ja. :)
<!>> :sa
<!>> mail seen %1
<!>> group seen %1
<!>> conf seen %1
Ovako definišeš svoju eksternu komandu a koristiš je tako što
kucaš recimo _sa 210996_ čime proglasiš sve mail, group i conf poruke
za pročitane do navedenog vremena, ovde do 21. septembra. Možeš još
preciznije pa _sa 2109961200_ proglašava sve poruke pre 12:00 istog
dana za pročitane.
pitanja.2931valex,
-> #2863, evlad>> Da li nenad može da bude nenad, sysadm sysadm. Dakle kada
>> udarim who, da mi sistem ispiše da je na vezi sysadm ili
Sysadm je korisnik koji služi za system event i niko se direktno ne
loguje na njega. Sysadm status imamo dzakic, nenad i ja, i on nam
onogućava da, pored održavanja sistema, brišemo poruke i u
konferencijama u kojim nismo moderatori. Uglavnom, poruka "Obrisao
sysadm" ne znači da se neko krije iza tog statusa već da je neko od nas
trojice stigao brže da reaguje od moderatora na poruku kojoj nije mesto
na sistemu.
pitanja.2932spantic,
-> #2878, cnenad> Ma znam da se pokušalo, ali povremeni kontakti po ovom pitanju ipak mogu
> da donesu neke rezultate. Ovako imam utisak da je sve već unapred rešeno.
Pošto je reč o pravu vlasništva nad domenom sezam.co.yu i pošto
se to stalno poteže, možda bi ovo trebalo u FAQ da se stavi.
Prvo činjenice:
1. sezam.co.yu je Sezamov domen od starta,
2. Verovali ili ne, ali jedan domen mora da ima administrativno
lice i tehničko lice odgovorno za domen. To se kod nas nekako baš
i nije poštovalo, tako da sezam.co.yu nije imao to u tabelama. Samo
administratori mogu da prenesu upravu nad domenom na drugo lice,
osim u spornim slučajevima.
3. Pri formiranju SezamProa, jasno i glasno je rečeno da je to
nov sistem. Nikome nije priznata pretplata odavde, dat je samo
uobičajeni popust radi privlačenja korisnika. To što se SezamPro
predstavlja često kao sistem sa 6 godina dugom tradicijom je stvar
propagande i tumačenja.
Ono što je nesporno je činjenica da su za Sezam Zoran Životić
i Dejan Ristanović učinili zaista mnogo i s punim pravom je njima
dvojici pripalo pravo korišćenja starih Sezamovih konferencija.
Ponavljam njima dvojici, ne SezamProu pošto je SezamPro ipak
ulaganje ne samo njih dvojice već i Danka Jevtovića. Njima pripada
slava i prava i to niko ne spori.
4. SezamNet je punopravni naslednik Sezama. Promena imena u SezamNet
je bila stvar trenutka i mnogi će reći da nije bila pametna, ali
svejedno činjenica je da je ovaj sistem ne samo priznao pretplate,
to se pitanje nikada nije ni postavljalo, već je njegovo vlasništvo
nad domenom sezam.co.yu nesporno.
5. Sezam Pro je i zvanično zahtevao da se oduzme korišćenje domena
sezam.co.yu od SEZAMnet-a od administratora .yu domena. Po prijemu
zahteva oni su obavestili Upravu SEZAMneta koja im je odgovorila
gornjim argumentima. Jedini argument SezamProa je bio taj da "domen
ide sa administratorima" što je naravno netačno, da se ne poteže sada
pitanje zašto administratori nikada nisu bili uvedeni.
Administacija .yu domena je presudila da SEZAMnetu pripada
domen sezam.co.yu i uvela je administatore u tabele. To je kraj
priče barem što se vlasništva nad sezam.co.yu domenom tiče. On
jeste u vlasništvu SEZAMneta.
To što vlasnici SezamProa domen mapiraju kao svoj je kršenje
pravila, ali time pre svega oštećuju svoje korisnike.
pitanja.2933evlad,
-> #2869, mmisic=- Evo nekoliko pitanja za tebe :
friendly advice, use mail ...
pitanja.2934evlad,
-> #2900, mmisic=- Ili je poruka obrisana pošto se poruke brišu na svaka dva meseca ili
=- je reorganizovana baza pa se poruka nalazi pod drugim brojem.
=- Pokušaj da je pronađes 'find' komandom.
Dragi kolega i prijatelju. Pogledaj ponovo pitanje, a zatim uzdahni,
pa stisni alt-R. Problem je što sor 2.30 daje negativne brojeve!
Zbog toga što je pravljen za sistem gde brojevi poruka idu do 0x7FFF.
(ovo nije bag što je gosn Wiz rekao, već stvar prilagođenosti,
ali sad zadiremo u drugu temu pa da ne šumarimo previše)
Zak je u svoj program ugradio da možeš poslati mail poruku sa
negativnim brojem(!), ali nije napravio to i za mail file komandu.
(!) ovo je krpež u nedostaku olr-a, ali bolje išta nego ništa.
naravno svaka čast, ali da je regularno - nije.
PS. nezvanična verzija olr-a SOR 2.99.A nema takvih problema
(uz mali patch, naravno ali neću dalje da ne bi sysop
trenirao stogoću, jer imam 2 žuta kartona)
pitanja.2935evlad,
-> #2864, kojot=- Novi sam korisnik SezamNet-a, interesuje me
=- koja je razlika izmedju Net-a i Pro-a, nisam bio
Velika ;)
sezamnet razmenjuje email u odredjenim vremenskim intervalima.
sezampro je online sistem. (ima razmenu poruka u odredjenim vremenskim
intervalima sa @sezampro.bl == banjaluka, dok se fajlovi uz poruke
iz banjaluke prenose frizbi-net-om ;) )
=- pa me interesuje dali su oba sistema Bigzova, i sta
=- nudi ovaj drugi (Pro).
sezamnet -> bigz
quoting dejanr:
Pretplate za SezamPro i za PC Press-ova izdanja se vode potpuno odvojeno,
jer su u pitanju različite firme ("Profesionalni komunikacioni sistemi" sa
jedne, odnosno "PC Press" sa druge strane - doduše ima poklapanja dela
vlasničke strukture, ali to je jedina veza). Firme su "geografski" prilično
udaljene, svaka ima svoj sekretarijat i koristi svoj softver (različite
proizvodnje ;) - među bazama ne postoji veza.
(sorry za 852, mrzi me da radim konverziju na c2)
pitanja.2936vitez.koja,
-> #2927, lexus#=> Bez uvrede, ali kako je moguće da pošta bude kriva za to?
#=> Svi nodovi su vezani na 648-422, dakle problem mora biti do
#=> instalacije.
Pa to prevezivanje svi-na-isti-broj se radi u pošti...
sk
pitanja.2937aikimen,
Da li može da se članarina za pojedinca na SEZAMNET, uplati preko žiro
računa i kakav je postupak? Pretpostavljam da ispostavljate račun, ali
da proverim prvo.
pitanja.2938evlad,
-> #2914, nenad=- Nije to u pitanju, problem je što prilagođavanje bagu SOR-a nije
=- urađeno i za MAIL FILE. Biće sređeno u toku dana ili sutra.
Aman čoveče, koji bag ?
bag znači greška, sor nema grešku, nego je projektovan za brojeve
poruka do 0x7fff. (olr odgovara verziji software pre big-bang-a).
To što vi nećete da prepakujete mail (uradite renumeraciju) je
čisto teranje korisnika na qwk ili nešto treće ...
btw kada će izaći beta verzija olr-a koja podržava novi software ?
pitanja.2939evlad,
-> #2930, calex=-<!> zahvalna.Dakle,molim evlad-u da objasni sta se dogadja kad se,dole
=-
=- Ako već postavljaš pitanje evladu, koristi mail a ako može još ko
=- da se uključi, da probam ja. :)
pošto se osećam prozvanim ;) da malo dopunim:
:sa <------- predstavlja naziv komande koju unosiš u autoexec
pravilo je isto kao i za MS-DOS batch labelu
znači prvo : zatim naziv komande.
mail seen %1 <-- %1 ovde ima ulogu da prenese parametar sa komandne
linije. primer SA 210996 će sistem odraditi kao
da si na komandnoj liniji otkucala mail seen 210996
group seen %1 <-- isto kao i za mail
conf seen %1 <-- isto kao i mail, stim da bi trebalo pre ovoga da
stoji conf close <thanks to dr.grba for hint>
Cela ova priča je zbog starih navika i novih komandi. ranije je postojala
komanda seen [ddmmgghhmm], koja ako se ne navede parametar za datum i
vreme radi kao sadašnja komanda seenall. eh pošto seenall ne prihvata
parametar za datum i vreme, ovo je njena dopuna.
Na ovaj način možeš definisati procedure koje često koristiš, tako da
sa vrlo malo kucanja odradiš ono što ti je potrebno.
pitanja.2940nikola.s,
-> #2872, kostja> Ako nisi primetio mail je ZA Nenada OD Juniora. Kako onda
> mislis da je objavio tudji mail?
Svojevremeno je shootman ? objavio jedan mail koji mu je
poslao kum.djole i koji je bio dosta uvredljiv. Tada se
desilo da mu je od strane dosta ljudi receno da ne treba
da objavljuje mail.
> Ako vec druge kritikujes sto vredjaju, nemoj svoju kritiku
> pokopavati vredjanjem sa tvoje strane (bez obzira na smajli).
Vecno se izvinjavam onima koji nisu gledali "Mi nismo andjeli"..;))
> Sa druge strane veza moze da pukne iz sijaset razloga, a
> najocitiji je nas dragi nam PTT :), na kojeg svi zaboravljaju
> kad se jave probemi pa odmah im sistem ne valja.
Pazi, Nenad je rekao da je njemu pisalo Ok, sto znaci, kako
on rece da je kucano logout ili bye. Znaci tvoje objasnjenje
otpada.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
pitanja.2942kostja,
-> #2919, dizel=> Nije poenta u tome ciji je mail, vec u samoj cinjenici da je to mail,
=> tj. da je to privatna poruka... A pretpostavljam da znas sta znaci
=> kad je nesto privatno, tj. nedostupno javnosti...
Citanje i objava privatnog mail-a kao i privatinih pisama je zabranjena
a kad je pismo u pitanju i kaznjiva. ALI niko te ne sprecava da ti SVOJU
postu, ako smatras potrebnim, izneses u javnost.
pitanja.2943nenad,
-> #2937, aikimen> Da li može da se članarina za pojedinca na SEZAMNET, uplati preko žiro
> računa i kakav je postupak? Pretpostavljam da ispostavljate račun, ali
> da proverim prvo.
Može, postpupak je opisan u Računarima, a osnovne informacije se
mogu dobiti i kucanjem komande SHOW ACCOUNT. Ukratko, neophodno
je uplatiti novac na žiro račun BIGZ-a, a potom jedan primerak
uplatnice (priznanicu) poslati poštom na adresu redakcije
Računara, odnosno Sezama. Moguće je naravno uplatnicu i lično
doneti, a verovatno je najlakše da je pošalješ faksom.
Što se računa tiče, koliko ja znam dobijaju se priznanice
prilikom lične uplate u redakciji, ali najbolje je da proveriš
telefonom sa administracijom, nisam previše detaljno upućen u te
stvari.
pitanja.2944kostja,
-> #2940, nikola.s=> Vecno se izvinjavam onima koji nisu gledali "Mi nismo andjeli"..;))
Vecno se izvinjavam onima koji svoje uvrede kriju iza filmskih
recenica, bilo da time izrazavaju zelju za slavom bilo da se
jednostavno kriju.
=> Pazi, Nenad je rekao da je njemu pisalo Ok, sto znaci, kako
=> on rece da je kucano logout ili bye. Znaci tvoje objasnjenje
=> otpada.
Pazi, to je bilo u tvojoj poruci na koju sam replicirao, a takodje
sam procitao i u originalnoj Nenad-ovoj poruci. Nije bila moja namera
da branim ikoga vec da ukazem na vecnu situaciju da se odmah neko negde
okrivljuje bez prethodne trezvene procene problema.
Ako zelis da se pravimo pametni, `ajde reci ti meni zasto nije moguce
da je veza pukla zarad PTT-a a Sezam razumeo normalan prekid veze?
Toliko ste kukali na greske i propuste da je sasvim moguce da se to
desilo. Jel` bila rasprava da svic /d radi u PAD rezimu, a ne radi iz
autoexec-a? Bila je. I jos par takvih. Pa, zasto onda ne stoji mogucnost
da je i ovo takva situacija?
Predlog: Daj da prestanemo da se pravimo pametni i da budemo pametni.
Ima na ovom sistemu jos stvari koje bi trebalo srediti/podstaknuti/
unaprediti i sl.
pitanja.2945igorl,
Downloadovao sam sa sezama SOR, pa imam par pitanja:
1. Kako brisati pročitane poruke?
2. Da li je moguće poruke koje su označene kao
pročitane pregledati kao da nisu, tj. kad čitam
poruku koja je oznacena kao pročitana, da sa
pritiskom na "+" na ekranu dobijam poruku koja je
odgovor na ovu prethodnu?
3. Kako registrovati program?
10x unapred
pitanja.2946hercog,
-> #2945, igorl 1. Kako brisati pročitane poruke?
Pritisneš * na poruku koju oćeš da brišeš, ona tada bude markirana
pojavi se zvezdica u statusnoj liniji. Kada iščitaš sve, otkucaš
remove i kažeš y i sor pobriše sve poruke. S vremena na vreme
otkucaš i jedno pack da bi te poruke i fizički bile uklonjene iz
baze...
poruku koja je oznacena kao pročitana, da sa
pritiskom na "+" na ekranu dobijam poruku koja je
Sa tasterom tab menjaš da li hoćeš da čitaš samo nove poruke
ili sve poruke u bazi sora.
3. Kako registrovati program?
Imaš negde u konferencijama registracioni broj...
Sale
pitanja.2947mirkov,
-> #2872, kostja>=> Odakle gorenavedenom pravo da javno objavljuje mail drugog
>=> korisnika ?
>
> Ako nisi primetio mail je ZA Nenada OD Juniora. Kako onda mislis
> da je objavio tudji mail?
Sledi deo fajla usenet.zip. Fajl se nalazi u direktorijumu, i govori
o usenet-u, ali se sledeci deo da primeniti i ovde.
...
It is generally considered rude to post private e-mail correspondence
without the permission of the author of that mail. Furthermore, under
copyright statutes, the author of the e-mail possesses a copyright on
mail that he or she wrote; posting it to the net or mailing it on to
others without permission of the author is likely a violation of that
copyright as well as being rude.
...
pitanja.2948j.mikica,
-> #2859, napalm?
pitanja.2949teorist,
-> #2895, budim
Bu> Verovatno zato što ja, i par mojih virtuelnih prijatelja, nismo od onih
Bu> koji saginju glavu i ćute na svaku novotariju kao što je: krađa fajla od
Bu> SYSADM-a iz grupe, smanjenje limita za 40%... i sl.
Izvini... Prle !!!, Zoro !!! Valter !!!! (kako li se vec zoves?)
Mozes li mi pomoci, znas... komsija mi nepravedno poliva terasu iznad mojih
vrata i kvasi beton, te svi koji udju u stan unose blato.
Znas... to je nepravedno, i treba mi neki dobrotvor koji ce isterati istinu.
};>
Bu> bespogovorno klimanje glavom ili kritika?... Inače, za tvoju informaciju,
Bu> nikada za sebe nisam mislio da sam zvezda...
Ajde... onda bi stvarno malkice mogao da smanjis dozivljaje i br. poruka.
Bu> Da. S obzirom da se u toj grupi nalaze kritici sistema a da je fajl, sam po
Bu> sebi bio dovoljno zanimljiv... Jedino što dotični nije očekivao bio je svič
Bu> viška... :> a da, radilo se o bug-u... :()
Ufff.. kakve ste vi zvezde... Hehhee...
Pa ja na mom BBS-u i par drugih gde imam odredjen pristup, mogu ladno da
procitam i poskidam SVE sto korisnici posalju i poskidam SVE fajlove.
Mislis li da sam ikada citao tudji pvt. mail ???
Jesam, kada sam kontrolisao bazu poruka, pa sam gledao da li su poruke
cele, mada... to bi se pre moglo nazvati - pogledao sam mail, a ne procitao.
Ali ne... ako slucajno vidim tvoje cenjeno ime (i tvojih 'pajtosa,
kriticara sistema') onda cu pod itno da poskidam sve vase, da bi
proanalizirao ima li tu opasnosti i za zemaljsku kuglu, jer.... Boze moj,
od vas zavisi svet, a od vase pravde zavisi kosmos.
Bu> (:) 3 - Kako možeš da tvrdiš da te je nenad izbacio sa veze. Da nije
Bu> (:) možda pisalo 'Sysadm vam je prekinuo seansu, doviđenja !' ?
Bu> Hoćeš da kažeš kako je nemoguće da te sysadm izbaci sa veze? :) Čak je i
Bu> tebi jasno da ja i dotični nismo u sjajnim odnosima, ja sam ga page-ovao
Bu> i onda je kristalna veza pukla... slučajnost... :)
Huh... cek... nije li Nenad uglavnom u off statusu ???
Hm... mozda i nije... BTW, ima li mozda slucajno +++ATH0 (ili sta vec)
Uobicajeno je da se to pojavi kada se primenjuje primenjuje opcija 'Kick
user'... ili neko djubre da bi se to prikrilo (ali ne i sakrilo) kada se
primenjuje 'Butt noise & kick user' ;)
Ako nemas to '+++AT..' onda ti uopste ne verujem da te je sutnuo sa
sistema, jer pretpostavljam da mu ne bi bilo bas jednostavno da se zavlaci
iza racunara i cupa kablove ?
Bu> Članovi sezama? Ja mislim da bi administratori morali da imaju vremena za
Bu> čitanje primedbi, na njihov račun. Nije mi jasno zašto se ti osećaš
Bu> pogođenim
Ne znam, ali znam da mene pogadja kolicina uzaludnih poruka !
Bu> ako ja kritikujem Wiza...? Inače, udari ignore pa uživaj u idili... To mu
Bu> dođe isto kao da umesto B92 okreneš RADIO Beograd 1...
Hvala na pametnom savetu (oce reci, ako imas REP, udri u MAIL... ovde ste
stvarno preterali sa smaranjem... o vi grupo korisnika koje SysAdm
maltretiraju... ako je to i istina, veruj mi da od vas ovu konferenciju
ljudi ne mogu da prate i trebalo bi lupiti default ignore na vase poruke
ovde, jer je ovo uglavnom namenjeno za korisnije informacije od vasih ...)
Bu> (:) 5 - Ili je ovo način da dodješ u top20 po broju ignore-a ?
Bu> Zar postoji i takva lista? :) Sasvim mi je svejedno hoću li od tebe dobiti
Bu> ignore...
Od mene 100%!
* Q-Blue 2.1 *
pitanja.2950evlad,
-> #2942, kostjaY> a kad je pismo u pitanju i kaznjiva. ALI niko te ne sprecava da ti SVOJU
Y> postu, ako smatras potrebnim, izneses u javnost.
uz saglasnost i druge strane ... ( jedino ako pišeš memoare ;)) )
taggy: Written using Turbo Edlin ver 9.3 for Windows 95
pitanja.2951evlad,
-> #2949, teoristY> U sredu, 25. septembra biće obrisani fajlovi prikačeni uz
Y> privatne poruke i poruke u grupama starije od mesec dana.
da li bi ovakva obaveštenja mogli da ostavite _akademskih_ 7 dana ranije.
░░▒▒▓▓██ IN STEREO WHERE AVAILABLE ██▓▓▒▒░░
pitanja.2952orlic,
:) da li ste nesto dirali kod vas? :) Prvi put connect cirusom
na 14400 sa v42bis... interesantno... taman kad sam poceo da se
nerviram da nisam kuc'o \n2 docekalo me connect... :)
pitanja.2953nenad,
-> #2952, orlic> :) da li ste nesto dirali kod vas? :) Prvi put connect cirusom
> na 14400 sa v42bis... interesantno... taman kad sam poceo da se
> nerviram da nisam kuc'o \n2 docekalo me connect... :)
Ništa nije menjano kod nas, ali postoje indicije da se u pošti po
centrali nešto tumba. Meni je na primer veza poslednjih dana
znatno lošija nego inače, a bio je i onaj problem sa nodom koji
nije radio (nije primao pozive).
pitanja.2954ilazarevic,
-> #2945, igorl> 1. Kako brisati pročitane poruke?
Označiš poruke koje hoćeš da obrišeš pomoću komande flag, i obrišeš ih sa
remove.
> 2. Da li je moguće poruke koje su označene kao
> pročitane pregledati kao da nisu, tj. kad čitam
Hoćeš da čitaš stare poruke po Reference poretku? U režim za čitanje starih
poruka se prelazi sa Tab. Reference režim rada se uključuje sa Shift+Tab.
Kado uključiš i jedno i drugo, trebalo bi da radi.
> 3. Kako registrovati program?
Prema uputstvu, trebalo bi da se obratiš autoru na zzivotic@sezampro.com. Ne
znam kakav će biti ishod, t.j. da li će Zoran Životić hteti da ti registruje
kopiju.
pitanja.2955chip,
1 zasto neuvedete nove linije kad je preko nacu sezam stano zauzet?
2 kako da ostavim email ?
pitanja.2956madamov,
-> #2955, chip> kako da ostavim email ?
mail send korisnik
A ako hoćeš na Internet:
mail send korisnik@racunar
pitanja.2957chip,
kako da dostupim email-u
pitanja.2959meric,
-> #2955, chip>> 1 zasto neuvedete nove linije kad je preko nacu sezam stano
>> zauzet? 2 kako da ostavim email ?
1. Za nove linije su potrebne pare, kojih nemaju previse. Pre koji mesec je
menjanje starih 286 stanica Pentiumima, sto je cini mi se, bar za neko
vreme istrosilo finansijske resurse sistema - otud i povecanje pretplate.
Naravno, ukoliko zelis da poklonis stanice, uprava nece imati nista
protiv...;)
2. Korisniku na sezamu sa 'mail wr korisnik' a na Yu ili inostranom Internetu
sa 'mail wr korisnik@domen'.
pitanja.2960alec,
Zbog cega nema vise Netscape 3.0 beta 7?
I sta ste uradili sa ostalim 16-bit ver. Netscape-a?
poz.
pitanja.2961alec,
>I sta ste uradili sa ostalim 16-bit ver. Netscape-a?
Izvinjavam se zbog ovog pianja (nisam video).A na prvo
odgovarajte.
poz.
pitanja.2962nukite,
-> #66, valexPa dobro bre zasto? Povecavate cenu a nista ne poboljsavate! :(
Sistem je svakim danom sve gori!!! Sto bar ne povecate broj linija?
I da uvedete internet (uz malu doplatu, naravno)? I da uvedete
koriscenje misa? Bez uvrede ali ovo sada je
@@@@ @ @@@@@ @ @ @
@ @ @ @ @ @ @ @ @
@@@@ @ @ @ @@ @
@@@@ @ @ @@@@@ @@ @
@ @ @ @ @ @ @ @
@@@@ @@@@ @ @ @ @ @ @
@
@@@
A ko sto ste primetili svi presli na sezampro!!!
pitanja.2963mikis,
-> #2960, alec+> Zbog cega nema vise Netscape 3.0 beta 7?
Zato što je izašla finalna verzija, koju sam upravo prebacio u dir:
windows\com\*.*
------------------
n16e30.zip 2977k ű Netscape Navigator v3.0 Final 16-bit: WWW browser
pitanja.2964vojas,
-> #2962, nukite
T?>> Sistem je svakim danom sve gori!!!Sto bar ne povecate broj linija? I
Nema se love.
T?>> da uvedete internet (uz malu doplatu,naravno)?
Nikako!
Bar ne za sad.
Internet zahteva veliki broj linija, gledaj ovako:
Ako bi sezam imao dobre veze, relativno nisku pretplatu, SVI bi uplatili sezam
i vezu ne bi bilo sanse da dobijes! Sem ako bi i tu ogranicili seansu na
30minuta, sto naravno uopste ne bi bilo dobro.
Prema tome, dok se ne poveca broj linija BAR za 10, ni govora o internetu!
T?>> I da uvedete koriscenje misa?Bez uvrede ali ovo sada je
Tu se slazem.
Mislim prvenstveno na RIP protokol koji je brzi i lepsi od ansija.
AcCeSS DeNiED
pitanja.2965vitez.koja,
-> #2954, ilazarevic#=> Prema uputstvu, trebalo bi da se obratiš autoru na
#=> zzivotic@sezampro.com. Ne znam kakav će biti ishod, t.j. da li će
#=> Zoran Životić hteti da ti registruje kopiju.
Zar ne reče neko (od ovih zvaničnih :) da su postigli dogovor sa
zz-om da registruju program i da ga takvog ostave u diru?
sk
pitanja.2966supers,
-> #2957, chip>> kako da dostupim email-u
Ako si u menijima, kucni tačku da izađeš u komandnu liniju.
Onda otkucaj mail help i počni da učiš komande...
pitanja.2967baster,
-> #2952, orlic> :) da li ste nesto dirali kod vas? :) Prvi put connect cirusom
> na 14400 sa v42bis... interesantno... taman kad sam poceo da se
> nerviram da nisam kuc'o \n2 docekalo me connect... :)
A bilo je na 13 nodu jel' tako. I ja sam se isto par puta
i oba lepo na 14400 V42bis, i oba puta na 13. nodu !!!
Vrlo je čudno da sam i drugi put pokušavao i par puta je
bilo no carrier, a onda opet connect na 14400 V42bis
i opet po treći put 13 nod !!! ( što baš 13 ??? :)
Sada verujem da to već nije slučajno. Tri puta je tri puta.
pitanja.2968vstan,
-> #2962, nukite> I da uvedete internet (uz malu doplatu, naravno)?
> I da uvedete koriscenje misa?
... po mogućstvu đabe, + gratis MSMouse2 ?
pitanja.2969cnenad,
-> #2949, teorist=> Ajde... onda bi stvarno malkice mogao da smanjis dozivljaje i br. poruka.
Kako se to 'smanjuju doživljaji' ? Koja je to pristojna veličina na koju se
mogu smanjiti ?
=> Ne znam, ali znam da mene pogadja kolicina uzaludnih poruka !
Sa ovom jednom, retkom, zamenio si sve ostale.
pitanja.2970ilazarevic,
-> #2965, vitez.koja> Zar ne reče neko (od ovih zvaničnih :) da su postigli dogovor sa
> zz-om da registruju program i da ga takvog ostave u diru?
Rekoh, ne znam kakav će biti ishod. Nisam pratio proces oko registracije ;)
pitanja.2972ljubisha,
Jel ima neko da ispravlja ovakve stvari:
> jvujnic, Jovan Vujnić , Šremčica
> Član od 24.07.1996, poslednji poziv Ned 29.09.96 19:38
> Predstavlja firmu:
Izvinjavam se čoveku što sam ga uzep za primer ali ipak je on ovde
već dva meseca a resume zabrljan.
pitanja.2973dejanp,
Jel mozze da se otvoti tema GRAFITI?
pitanja.2974superhik,
da li se email razmena sa svetom obavlja idalje redovno???
pitanja.2975nenad,
-> #2974, superhik> da li se email razmena sa svetom obavlja idalje redovno???
Da.
pitanja.2976firus,
Pa dobro bre, muku mu ljutu, sta se to desava sa SEZAM-om !?
Zvao sam jutros ravno 164 puta (u prvom pokusaju) i nikako da dobijem
vezu - stalno je zauzeto. Kada sam, pak, uspeo da dobijem vezu, telefon
je zvonio u prazno ... Zasto se to desava !? Posle se sve ponovilo -
okrenem SEZAM stotinjak puta i kada konacno ne bude zauzteo, on pocne
da zvoni u prazno.
Dalje, iako mi je predlog pojedinih korisnika da se vreme po
jednoj seansi drasticno ogranici izgledao kao losa solucija, sada
sam sklon misljenju da je predlog dobar, al' ako bi se izveo na malo
drugaciji nacin:
- ograniciti vreme trajanja jedne seanse na 10 minuta u
vremenu od 09:00-17:00 i u vremenu od 21:00-24:00 dok u ostalim
slucajevima sve ostaje kako jeste (ko hoce da se igra, ostaje mu
period jeftinije tarife posle ponoci, pasionirani DL-eri neka
se znalaze kako znaju i umeju, a chat je ionako interesantan samo
posle ponoci)
- sistemski onemoguciti korisniku da odigra vise od 3 partije
podmornica tokom dana (ljudi vise u podmornicama ceo boziji dan,
a ako kojim slucajem nema zainteresovanih igraca, odu u chat i
cekaju nekog)
- srediti malo PBX da bolje funkcionise - cini mi se da je
najveci problem sa zvonjavom u prazno upravo u njemu ...
Svestan sam sa su ovo prilicno nepopularne mere, al' u
trenutnoj situaciji potpuno opravdane.
P.S. Ova poruka pre treba da ide u predloge, al' sam morao da napravim
kompromis zbog prvog dela poruke.
pitanja.2977ntadic,
Elem, kada sam se danas zakacio na Zezam, docekalo me je sledece:
- reklama STIL KOMP-a...jako lepa/ komada 1
- vasu poruku u konf. Mali Oglasi obrisao moderator/ komada 1(ocekujem
objasnjenje ovog postupka)
- autoexec / komada 0, u stilu odbij od kazana...
Ozbiljno, sta se desava, autoexec mi je obrisan, na komandu ~autoexec
edit~ sistem odgovara sa ~system eror~, prilikom pokusaja da uploadujem
rezervnu kopiju autoexeca, takodje dobijam system eror. Izgleda da jedino
sto radi je reklama i brisanje poruka, ili gresim..., a to nije nesto bez
cega ne mogu u zivotu.
pitanja.2978ljubisha,
-> #2977, ntadic> Ozbiljno, sta se desava, autoexec mi je obrisan, na komandu ~autoexec
>edit~ sistem odgovara sa ~system eror~, prilikom pokusaja da uploadujem
>rezervnu kopiju autoexeca, takodje dobijam system eror. Izgleda da jedino
>sto radi je reklama i brisanje poruka, ili gresim..., a to nije nesto bez
>cega ne mogu u zivotu.
A nisam ni znao da negde čuvaju predzadnji autoexec! Barem mislim da
je predzadnji? Ned 8.08.96 13:24. Hm, ne, to je predprezadnji! :>
pitanja.2979vitez.koja,
-> #2976, firus#=> Pa dobro bre, muku mu ljutu, sta se to desava sa SEZAM-om !?
#=> Zvao sam jutros ravno 164 puta (u prvom pokusaju) i nikako da
#=> dobijem vezu - stalno je zauzeto. Kada sam, pak, uspeo da dobijem
Uzmi okreni ručno, pa vidi šta se dešava - i ja sam se tako čudio,
ali onda okrenuh telefonom i ima šta da vidim, posle 648 centrala
izbacuje, modem tumači kao zauzeto i tako dok se ne smiluju (nadam se
da razlikuješ "zauzeto" od "izbacuje", kad već modem ne razlikuje :)
sk
pitanja.2980dragosh,
-> #2979, vitez.koja- apsurd - ali onda okrenuh telefonom i ima šta da vidim, posle 648 centrala
- apsurd - izbacuje, modem tumači kao zauzeto i tako dok se ne smiluju (nadam
Nadovezujem se na ovo. Živa istina.Šta ćeš, živimo u takvoj državi...
pitanja.2981dragosh,
-> #2977, ntadic- apsurd - Ozbiljno, sta se desava, autoexec mi je obrisan, na komandu
- apsurd - ~autoexec edit~ sistem odgovara sa ~system eror~, prilikom
Probaj sa "auto wr" . Meni radi.
pitanja.2982djanjusevic,
Zasto mi je vracen autoexec od pre par dana?
pitanja.2983mmisic,
-> #2982, djanjusevic> Zasto mi je vracen autoexec od pre par dana?
Verovatno zato što je to zadnji 'autoexec' koji je backup-ovan.
pitanja.2984baster,
Ovo sam pisao danas oko 13h i bio sam jako besan i ljut.
Sada sam se malo smirio ali većina stvari iz integralnog
(mog) pitanje/protesta stoji (po mom dubokom uverenju).
Zato ga ipak ostavljam ovde, a vi ako hoćete razmislite malo,
a ako nećete onda ću ja razmisliti malo ...
**************************************************************
Pobogu ljudi zašto na komandu: sezam
vraća nepoznata komanda. (dva puta sam se logovao i
dva puta isto). Pothitno je vratite.
I uopšte hoće li neko izaći sa saopštenjem:
Šta se to dešava sa sezamom. Nodovi su van
funkcije, modemi se ne javljaju a zvoni li zvoni,
kad se ulogujem 6-7 korisnika na vezi...
i takvo stanje traje i traje evo već više od nedelju dana.
Sad još ne radi ni komanda (ili je procedura, nevažno)
SEZAM.
Neću da pišem autoexec, neću da prelazim u automatski režim,
hoću da sve radi kako je i bilo. I neću više da trpim ovakvo
iživljavanje sa mojim vremenom i živcima. Zar ne umete da
kažete sistem neće raditi 2-3 dana zbog bla-bla i gotovo.
I nemojte da se vadite na PTT. Dosta je toga. Poterajte
upravu BIGZa da vam obezbedi sve što treba da se obezbedi
ili im ponudite ostavke pa nek vide šta će da rade.
Ja više nemam opravdanja (koliko ga god tražim) čak ni pred
sobom da ovde i ovako više traćim svoje vreme. CHAT-eri
uživajte i srećno vam bilo, a ja ću da skupljam pare za
sisteme na kojima se pretplaćuje na vreme provedeno na sistemu,
jer ti sistemi očigledno podrazumevaju činjenicu: da vreme
(i moje i njihovo) košta, pa ko je bogat na taj način neka
ga rasipa na sezamu.
Na kraju krajeva ni pretplata nije više takva da bi moralo da
se trpi ovakvo stanje u nedogled bez objašnjenja, bez
pokušaja da se opravda ovakvo stanje. Prvo sam morao da
trpim onog sado-mazo budima i neznam kakve njegove virtuelne
kompanjone da me zatrpavaju glupostima i odvraćaju od praćenja
bilo kakve konferencije. Kad sam im konačno dao ignore i za kratko
odahnuo, shvatam da ću na kraju morati da dam ignore i
sezamu. Ja Vas najlepše molim da pod hitno nešto
učinite, u smislu davanja obaveštenje:
Šta se dešava?
Šta uvodite, a šta ne uvodite?
U KOJIM ROKOVIMA ??? !!! (dakle bez maglovitih nastojimo
videćemo, u najskorije vreme ...)
I na kraju ne i najnevažnije, šta će se učiniti po pitanju
srednjeg vremena čekanja na opsluživanje. 2h okretanja je
apsolutno neprihvatljivo čak i za jedan BBS a kamoli za
sezam. ( S' druge strane ni mene niko ne može dobiti dok
vas okrećem uzaludno sa vaših 7 nodova koji opslužuju
sedmoricu veličanstvenih (chat-era ili podmorničara) )
Povisili ste pretplatu za početak. Dobro. Da vidimo da li će se
i još nešto promeniti.
Baš me interesuje da li ćete na sve ovo odgovoriti kao i naš
Softfucker : ... i nesumnjivo ja sam zadovoljan onim što sam
postigao i ne planiram ništa da menjam...
pitanja.2985mdimitrijevic,
Da li ste vracali BACKUP podataka u zadnja dva dana ? Naprasno mi se
pojavio stari autoexec.
pitanja.2986bolero,
na znam da li je ovo pitanje koje cu postaviti
za ovu temu ali...
kako da sacuvam faj koji sam izdelio u PAD-u
do sledeceg zvanja
pomagajte drugovi
hoce da me ubiju
zar ne, zar ne
:)
pitanja.2987nenad,
-> #2985, mdimitrijevic> Da li ste vracali BACKUP podataka u zadnja dva dana ? Naprasno mi se
> pojavio stari autoexec.
Da, na žalost ponovo se manifestovao problem koji smo imali pre
neku nedelju i ponovo su autoexec-i morali da budu vraćeni sa
bekapa. :( Sreća u nesreći je da je, po svemu sudeći, Zak ovoga
puta otkrio šta je uzrok tih problema pa bi autoexec-i ubuduće
trebalo da budu sigurniji.
pitanja.2988nenad,
-> #2986, bolero> kako da sacuvam faj koji sam izdelio u PAD-u
> do sledeceg zvanja
Svaki fajl koji nisi preneo se automatski čuva i ostaje na
sistemu nekoliko dana.
pitanja.2989epson,
-> #2987, nenad
▄- bekapa.:( Sreća u nesreći je da je,po svemu sudeći,Zak ovoga
Da se slucajno nece desiti nesto na bolje a ne samo i samo na gore ? Kao
recimo INTERNET,DAIL-UP (nove linije) a ne samo padate u vecu i vecu "bu-
lu" . Povisili ste pretplatu, bez razloga ! Kao prvo kakve to ima veze sto
cena nije menjana u zadnjih 3-4 (?) godina pa cak i 10, ako je nesto bilo
poboljsano u tom periodu, trebalo je tada povecati cenu, a ne sistem "E
posto mi treba lova, secas li se ti onoga, onog dana, kada je bilo ono i
ovo, kada smo ono,ovo i to unapredili ." :( . Povecanje cena a pad usluga
nije stvarno NORMALNO ili pak sam ja NENORMALAN, kad neko oce da uzme moje
pare jer njemu trebaju ! Sub MORA da se ukine i sekretarica bi trebala
STALNO da je na vezi kad je na poslu, jer odstampano uputstvo NIKAD nisam
dobio, a onaj fajl je kao bacenje mesa psetu, jer cesto nekom treba neka
pomoc ! Ako neko oce da igra SUB, nek pozove druga pa nek pice WAR2, DN3D.
A za uputstvo je stvarno BEZOBRAZLUK :( ! Ali tako ce biti sve dok nasa
zemlja ne izadje iz OVOG sistema, koji je po radu KAPITALIZAM a po plati
SOCIJALIZAM tj. "Ti radi jel te ja placam, a kad te platim boze moj . :(" .
Prvo ste mi res "sje***i", a sad i autoexec, ima li jos nesto ?
SVE U SVEMU CELA POLITIKA ZEMLJE IZGLEDA PRELAZI I NA SEZAM, STVARNO ZALO-
SNO, 333333333 x :~( . ALI DOCICE VREME KAD CE DRZAVA MOLITI GRADJANE ZA
NESTO. PA CE SEZAM U BUDUCNOSTI MALTE NE PLACATI TI DA ZOVES SEZAM .
I sto se tice fajlova, ja sam platio pretplatu, i sistem ima File-Modera-
tora(e?) i bas vas briga dal ja koristim WIN3.11, W95, NT, OS2, Unix ....
Kad trazim neki fajl ja ga i ocu, a ne pa malo vas koristi WIN3.11, a ja
bas mislim da na cak i 3 puta vise koristi WIN3.11 . I zato je bolje uves-
ti da svaki clan ima pravo da za meseca dana naruci 3(?) fajlova, a Fajl
Moderator nek dovalaci sta oce ali i tih 3 fajlova .
pitanja.2991evlad,
-> #2988, nenad=- Svaki fajl koji nisi preneo se automatski čuva i ostaje na
=- sistemu nekoliko dana.
Koliko je to _nekoliko dana_ ?
pitanja.2992kostja,
-> #2976, firus=> - srediti malo PBX da bolje funkcionise - cini mi se da je
=> najveci problem sa zvonjavom u prazno upravo u njemu ...
Nemoj da ti se cini... juce nisam mogao gotovo ceo dan da dobijem
signal za zvanje (dialtone) sto ne pamtim da se desilo unazad i-hi-hi.
Dobro, od 10-14h to je zarad poslovnog dela, od 20-22 zarad izlazaka
& TV/radio emisija, ali kad izmedju 17-18h nisam mogao da dobijem
signal...
pitanja.2993mmisic,
-> #2989, epson> I sto se tice fajlova, ja sam platio pretplatu, i sistem ima File-Modera-
> tora(e?) i bas vas briga dal ja koristim WIN3.11, W95, NT, OS2, Unix ....
> Kad trazim neki fajl ja ga i ocu, a ne pa malo vas koristi WIN3.11, a ja
> bas mislim da na cak i 3 puta vise koristi WIN3.11 . I zato je bolje uves-
> ti da svaki clan ima pravo da za meseca dana naruci 3(?) fajlova, a Fajl
> Moderator nek dovalaci sta oce ali i tih 3 fajlova .
Da ti nisi malo preterao ?
Sad kad bi neko rekao : "E ja imam 'komodor', i hoću
da vidim fajlove za njega u diru ! "
Dužnost moderatora je da dovlači fajlove koje on mislim da treba.
Niko nije dužan da ispunjava tvoje želje pogotovu ako ti
fajlovi nisu interesantni za druge korisnike.
Evo ti jedne računice:
1) Uzmimo da je fajl prosečne dužine 300kb.
2) Svako naručuje po tri fajla
3) Na sistemu je 2000 korisnika
Znači, 2000 * 0,3 * 3 = 1,8 Gb
Zar stvarno misliš da bi neko dovlačio mesečno po 1,8 Gb ??? ;>>
pitanja.2994madamov,
-> #2979, vitez.koja> posle 648 centrala izbacuje
Dobro je, nisam usamljen. B) Isti slučaj, centrala 533-xxxx.
pitanja.2995cnenad,
-> #2984, baster=> Zato ga ipak ostavljam ovde, a vi ako hoćete razmislite malo,
=> a ako nećete onda ću ja razmisliti malo ...
Suviše si kratko na SEZAM-u da bi se nervirao :) ipak razmisli malo više.
pitanja.2996hercog,
Šta se to desilo sa mesečnim top listama? Da ni ukinute O:)
Sale
p.s. ne Nenade to nisu moje top liste ;)
pitanja.2997bolero,
-> #2988, nenadpa necuva ih
probavao sam x puta i nista
skinem jedan a za drugi kad se ponovo ulogujem
kaze mi da je pad prazan
pitanja.2998lexus,
-> #2994, madamov=> Dobro je, nisam usamljen. B) Isti slučaj, centrala 533-xxxx.
337-***, još gore. Ako i prodjem 648 bez izbacivanja, u 75%
slučajeva neću dobiti nikakav signal sa druge strane...
ps. Okrenem ja i 422 posle 648 ;)
pitanja.2999spantic,
-> #2989, epson> Kad trazim neki fajl ja ga i ocu, a ne pa malo vas koristi WIN3.11, a ja
> bas mislim da na cak i 3 puta vise koristi WIN3.11 . I zato je bolje uves-
To uopšte nije problem, može se uvesti posebna pretplata koja
obuhvata takve želje. Šta ostali misle?
Inače, sve je manje softvera za Win16 okruženje. Ko ne veruje
može da svrati na http://www.hotfiles.com i da se sam uveri.
pitanja.3000ljubisha,
Jedno trik pitanje. Na koliko linija radi SezamNET?