pitanja.3001epson,
-> #2993, mmisic
▄- Sad kad bi neko rekao :"E ja imam 'komodor',i hoću
Za Komodor mislim da ne postoji modem ?! A moze za moj Spectrum 48 koji
WIN3.11 da ga nebacim uzalud :)))) e da ne zaboravim moze i Corel 3.0 :)
▄- Zar stvarno misliš da bi neko dovlačio mesečno po 1,8 Gb ???;>>
Vecina samo Chat-uje i igra SUB a samo nekima su vazni fajlovi .
pitanja.3002epson,
-> #2999, spantic
▄- To uopšte nije problem,može se uvesti posebna pretplata koja obuhvata
▄- takve želje.Šta ostali misle?
Cena po MB-u je ?
▄- Inače,sve je manje softvera za Win16 okruženje.Ko ne veruje može da
▄- svrati na http://www.hotfiles.com i da se sam uveri.
Nije bilo reci o *PRAVLJENU* vec o *KORISCENJU* .
pitanja.3003spantic,
-> #3002, epson> ▄- Inače,sve je manje softvera za Win16 okruženje.Ko ne veruje može da
> ▄- svrati na http://www.hotfiles.com i da se sam uveri.
>
> Nije bilo reci o *PRAVLJENU* vec o *KORISCENJU* .
Da bi ti preneli Win16 softver za kojim kukaš, moramo od negde
i da ga prenesemo.
pitanja.3004mmisic,
-> #3001, epson> Za Komodor mislim da ne postoji modem ?! A moze za moj Spectrum 48 koji
Pogrešno misliš ;)
pitanja.3005evlad,
otvorena je nova civilizacija, imam jedno pitanje u vezi naziva tema:
-književnost
-licni.stav
kao što ste primetili ;)
gde je slovo č u drugoj, ako u prvoj postoji ž ?
pitanja.3006giovanni,
-> #2982, djanjusevicĘ? Zasto mi je vracen autoexec od pre par dana?
Ma više od pre par nedelja. Ja sam nešto menjao u autoexecu pre oko dve
nedelje (moguće da ima i koji dan više) i te izmene sad nema.
pitanja.3007zmdjokic,
Kako se poruke iz konferencija mogu skidati da budu u QWK obliku? Naime, ovo
sam čuo da može, pa me interesuje ako neko zna.
Pozdrav!
pitanja.3008obren,
-> #3007, zmdjokic> Kako se poruke iz konferencija mogu skidati da budu u QWK obliku?
> Naime, ovo sam čuo da može, pa me interesuje ako neko zna.
Može - pokupiš poruke normalno u textpad i onda ih konvertuješ u QWK
format komandom 'PAD QWK'. Pročitaj poruku 1.63 u ovoj konferenciji i
obavezno skini fajl (uputstvo za QWK) okačen uz nju.
pitanja.3009alec,
-> #3000, ljubisha> Jedno trik pitanje. Na koliko linija radi SezamNET?
Valjda radi na 15 ali ko da radi na 3 (i to sam preterao) :)
pitanja.3010jvujnic,
-> #2972, ljubisha>> Jel ima neko da ispravlja ovakve stvari:
>>> jvujnic, Jovan Vujnić , Šremčica
>>> Član od 24.07.1996, poslednji poziv Ned 29.09.96 19:38
>>> Predstavlja firmu:
>> Izvinjavam se čoveku što sam ga uzep za primer ali ipak je on ovde
>> već dva meseca a resume zabrljan.
Nema potrebe za izvinjavanjem, pazi kad ja nisam provalio da je moj rođeni
resume zabrljan, svašta.
Što se tiče zabrljanosti, mogli bi to da sredite.
Šremčica = Sremčica
I još jedno pitanje-zamerka.
Danas sam primetio da mi nema autoexeca, već je tu onaj sistemski. Zbog čega
je izbrisan? Poslao sam ponovo autoexec, pa sam i taj problem rešio, ali me
ipak iritira to što mi je izbrisan. Da mi SDW nepamti već odavno napisani
autoexec, ja bih ponovo morao da pišem 10 ekrana istog, što je, normalno,
veoma glupo, zar ne?
E, da, da li ovo znači da mi je i res izbrisan (nije bilo bog zna šta, ali
ako jeste, onda da ponovo šaljem)?
Hvala Ljubishi na ukazivanju datog problema.
P.S. Kako se može promeniti adresa, firma koju predstavljaš, telefon i sl.,
odnosno sve ono što upisuješ pri prijavljivanju na Sezam (kome treba da se
obratim)?
pitanja.3011vitez.koja,
-> #2989, epson#=> File-Modera- tora(e?) i bas vas briga dal ja koristim WIN3.11,
#=> W95, NT, OS2, Unix .... Kad trazim neki fajl ja ga i ocu, a ne pa
#=> malo vas koristi WIN3.11, a ja bas mislim da na cak i 3 puta vise
Vidi, to nikad, ali nikad, nije funkcionisalo tako, ni za vreme
"onog" sezama, ni za vreme "ovog" sezama, ni na "onom" tamo sezamu
sada... FM je tu da probere fajlove, dovlači nove verzije proverenih
programa i slično. Nikako nije dužan da ispunjava razne želje, ako to
uradi to je samo njegova dobra volja (želje su se uglavnom ispunjavale
ako bi se procenilo da to zanima više od jednog korisnika).
sk
pitanja.3012lexus,
-> #3002, epson=> Nije bilo reci o *PRAVLJENU* vec o *KORISCENJU* .
A šta ćeš da koristiš, ako se ništa ne pravi?
pitanja.3013kostja,
Sta se to desavalo nocas?
Od jedan do tri sam pokusavao da se ulogujem i dobijao sam
poruku : "Sistem trenutno nije dostupan". Danas u pad-u nisam
nasao nikakvo obavestenje...
P.S. Mogli ste da stavite i: "Nastavak rada se ocekuje za XXX"
pitanja.3014supers,
-> #3010, jvujnic>> P.S. Kako se može promeniti adresa, firma koju predstavljaš,
>> telefon i sl., odnosno sve ono što upisuješ pri prijavljivanju na
>> Sezam (kome treba da se obratim)?
Sekretarici na mail.
pitanja.3015epson,
-> #3004, mmisic
▄- Pogrešno misliš ;)
A da, onaj sto hackuje na Komodor-u 64 :)))
pitanja.3016epson,
-> #3011, vitez.koja
▄- Vidi,to nikad,ali nikad,nije funkcionisalo tako,ni za vreme "onog"
▄- sezama,ni za vreme "ovog" sezama,ni na "onom" tamo sezamu
To je na mestu, ali ja sam hteo da kazem poentu a to je da *ne moze*
file moderator da mi kaze e pa ja imam W95 ko vas sisa sa WIN3.11 :)
pitanja.3017guta,
-> #2994, madamov
#>> posle 648 centrala izbacuje
#>
#> Dobro je, nisam usamljen. B) Isti slučaj, centrala 533-xxxx.
Nisam sam :) Centrala 57
pitanja.3018chip,
za superhika po mojoj proceni email ide na primer od sezama do
sezampro-a treba sedam dana da bi mu stiglo jel shvatas a za
dalje neznam
pitanja.3019chip,
e firuse to se i meni dogadjalo izgleda da centrale nevaljaju
ili zavisi odakel zoves
pitanja.3020nenad,
-> #3000, ljubisha> Jedno trik pitanje. Na koliko linija radi SezamNET?
Na 15 javnih linija.
pitanja.3021superhik,
-> #3018, chip=:> za superhika po mojoj proceni email ide na primer od sezama
=:> do sezampro-a treba sedam dana da bi mu stiglo jel shvatas
Nope.
Do aol-a putuje max 12 sati (kada se poklope Venera i Mars), ali
uglavnom stiže za 6-7 sati...
pitanja.3022tomak,
-> #3017, guta> Nisam sam :) Centrala 57
Meni je izbacivalo preko prenaponske zaštite, kako kad,
posle jednog ili više brojeva (uglavnom većih od 3).
Direktno na liniji(89...) ne izbacuje.
pitanja.3023dragosh,
Prenos (Ne/Da/Pad/Stop)? d
Datoteka a5.jpg, 36321 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:00:23.
Stack prekoračen!
OK
ATH0
OK
Jel' ovo neka normalna pojava ili sam trebao da pišem za probleme???
Posle poruke Stack prekoračen! moram da alt-h ujem jer se odatle
sistem zakoči!
Pomagajte !!!
pitanja.3028vitez.koja,
-> #3016, epson#=> To je na mestu, ali ja sam hteo da kazem poentu a to je da *ne
#=> moze* file moderator da mi kaze e pa ja imam W95 ko vas sisa sa
#=> WIN3.11 :)
Može. I ja imam 3.11.
sk
pitanja.3029jvujnic,
-> #3014, supers>> Sekretarici na mail.
A njena adresa?
pitanja.3031mmisic,
-> #3029, jvujnic> >> Sekretarici na mail.
>
> A njena adresa?
Njena adresa je : sekretarica@sezam.co.yu
pitanja.3032mikis,
-> #3016, epson+> To je na mestu, ali ja sam hteo da kazem poentu a to je da *ne moze*
+> file moderator da mi kaze e pa ja imam W95 ko vas sisa sa WIN3.11 :)
"Moderator" to nikada nije ni rekao, ako ni zbog čega a ono bar zbog toga
što ni on ne koristi Windows 95 ;)
Šalu na stranu, mislio sam da je bolje da budem iskren i da otvoreno kažem
kako stvari stoje nego da se sakrivam iza nekih glupih fraza i izmišljenih
razloga. Izgleda ipak da sam pogrešio :( Kako god bilo, ne znam ni za jedan
sistem koji je dužan da ispunjava ama baš svaku želju svojih članova. I dalje
stoji, ako znate za neki fajl koji bi mogao da bude interesantan za širi krug
korisnika, kažite, učinićemo šta možemo da ga nabavimo.
pitanja.3033hercog,
-> #3031, mmisic** Njena adresa je : sekretarica@sezam.co.yu
ili maki@sezam.co.yu
Sale
pitanja.3034epson,
-> #3032, mikis
▄- Šalu na stranu,mislio sam da je bolje da budem iskren i da otvoreno
▄- kažem kako stvari stoje nego da se sakrivam iza nekih glupih fraza i
▄- izmišljenih razloga.Izgleda ipak da sam pogrešio :( Kako god bilo,ne
▄- znam ni za jedan sistem koji je dužan da ispunjava ama baš svaku želju
▄- svojih članova.I dalje stoji,ako znate za neki fajl koji bi mogao da
▄- bude interesantan za širi krug korisnika,kažite,učinićemo šta možemo da
▄- ga nabavimo.
Trebas biti iskren naravno, a ne kao uprava cuti ko zalivena, ni da
gukne . Ali ja sam trazio 3-4 fajla, a nesecam se da je bilo koji stigao,
pa sam to tumacio kao odgovor NE, a posto sve skidas za W95 rekoh da ga
i ti koristis . Namerno sam dao 3-4 fajl da se nadje barem jedan, ali
izgleda bas ni jedan pogodak :(
PS.Vise nema potreba za skidanjem, sam cu da se snadjem :(
pitanja.3035epson,
Da li ce taj Death Rally skoro stici ?
pitanja.3036spantic,
-> #3016, epson> To je na mestu, ali ja sam hteo da kazem poentu a to je da *ne moze*
> file moderator da mi kaze e pa ja imam W95 ko vas sisa sa WIN3.11 :)
Po n-ti put: prenosi se ono što postoji. Sve je manja podrška za
Win16 programe. Na primer, legendarno PSP od verzije 4.0 više po
svemu sudeći neći biti izbačen za Win16 okruženje. I to nije usamljen
slučaj.
pitanja.3037basrak,
-> #3032, mikis> Izgleda ipak da sam pogrešio :( Kako god bilo, ne znam
> ni za jedan sistem koji je dužan da ispunjava ama baš svaku
> želju svojih članova.
Uf, osećam se prozvanim jer sam ja sve ovo pokrenuo i natovario vam brigu na
vrat. Dakle, ljudi ostavite fajl moderatore (ili moderatora? Kakva je sad tu
situacija?) na miru da rade svoj posao, a rade ga zaista odlično. Niko ovde
nije plaćen da ispunjava muzičke želje. Sve eventualne molbe ostavite u
odgovarajuću konferenciju. Ako bude interesovanja, momci će ga *sigurno*
dovući, a ako ne, uvek postoji realna šansa da neko sa sličnim interesovanjem
ima fajl ili bar mogućnost i dobru volju da ga dovuče.
Pitanjce:
Kako stoje stvari sa eventualnim ff po ključnim rečima? U zz-ovom softveru je
to bilo skoro nekorisno jer je ključnih reči bilo isuviše malo, a ni većina
fajlova ih nije dobijala. Možda bi se pretraživanje moglo vršiti po stringu iz
onog kratkog opisa svakog fajla?
pitanja.3038mmisic,
-> #2996, hercog> Šta se to desilo sa mesečnim top listama? Da ni ukinute O:)
Pridružujem se pitanju, šta je bilo sa top listama ?
Samo ste uništili statistiku sistema a tim uskraćivanjem gotovo
ništa niste postigli.
Možda vam to oduzima mnogo vremena ;) ?
pitanja.3039orlic,
» dir
*.*
------------------
AMIGA <DIR> Amiga related files
ATARI <DIR> Atari related files
DOS <DIR> DOS related files
MAC <DIR> Macintosh related files
OS2 <DIR> ű OS/2 Warp related files
SEZAM <DIR> SezamNet related files
UNIX <DIR> Unix related files
WINDOWS <DIR> Windows related files
allfiles.txt 193k Spisak svih datoteka
allfiles.zip 77k Arhiviran spisak svih datoteka
» cd .....
.....» cd .....
.....\.....» cd ......
.....\.....\......»
?????
:) Bug or feature?
pitanja.3040mikis,
-> #3034, epson+> Trebas biti iskren naravno, a ne kao uprava cuti ko zalivena, ni da
+> gukne . Ali ja sam trazio 3-4 fajla, a nesecam se da je bilo koji stigao,
Osim što tu ta 3-4 fajla bila sve zajedno 15-ak MB ;) Ne brini, biće
bar nešto od toga, čekamo da se se stavi novi disk na Sezam i da se nešto
raspravi sa provajderom.
pitanja.3041nukite,
-> #2976, firusLosa ideja, prijatelju... Malopre sam imo istih problema, ali da
imam samo 10MIN, a da placam punu cenu nema sanse... NIJE POSTENO!
NIJE DjINDjIC!
pitanja.3042apbuca,
Nadam se da je pitanje na pravom mestu, ako nije sorry
da li neko zna gde ima u prodaji knjiga:
personalni racunari (pc biblioteka)
izdavac: bigz
autori: d.ristanovic, z.kehler, d.popovic i v.stamenkovic
datum: avgust 1994.
odgovori mogu i u mail apbuca
pitanja.3043supers,
-> #3042, apbuca>> personalni racunari (pc biblioteka)
>> autori: d.ristanovic, z.kehler, d.popovic i v.stamenkovic
Probaj u knjižarama Tehničke knjige... Imaš onu preko puta
Londona (ne baš bukvalno pekoputa, par zgrada pored).
A pogledaj i ispod Studentskog trga, preko puta Platoa sa desne strane...
Ako nema, šta da se radi... Možda je ostalo još primeraka
u redakciji Računara, pošalji na Sezamu mail upravi...
Mada su za to manje šanse.
pitanja.3044vstan,
-> #3043, supers> Probaj u knjižarama Tehničke knjige... Imaš onu preko puta
> Londona (ne baš bukvalno pekoputa, par zgrada pored).
Ako misliš na onu preko puta Beograđanke, a to beše jedina
Tehn.knjiga u tom kraju, ona više ne postoji.
pitanja.3045nenad,
-> #3037, basrak> Kako stoje stvari sa eventualnim ff po ključnim rečima?
To može da se sredi (uključujući i md, rd) tek kada na red dođe
temeljna reorganizacija rada sa fajlovima što je prilično obiman
posao. Trenutno je taj "podsistem" prilično rudimentaran,
sada pretraživanje nije indeksirano ni po datumu ni po imenima.
pitanja.3046nenad,
-> #3042, apbuca> Nadam se da je pitanje na pravom mestu, ako nije sorry
> personalni racunari (pc biblioteka)
Pravo mesto za ovo pitanje bi bila konferencija Računari, a
odgovor na tvoje pitanje je da je, koliko je meni poznato,
celokupan tiraž te knjige rasprodat. Trebalo je da polovinom ove
godine izađe novo i dopunjeno izdanje, ali nije mi poznato šta
je sa tim bilo. Za detalje ćeš ipak morati da se raspitaš u
gorepomenutoj konferenciji.
pitanja.3047mmtosic,
-> #2984, baster> Prvo sam morao da
> trpim onog sado-mazo budima i neznam kakve njegove virtuelne
> kompanjone da me zatrpavaju glupostima i odvraćaju od praćenja
> bilo kakve konferencije. Kad sam im konačno dao ignore i za
> kratko odahnuo, shvatam da ću na kraju morati da dam ignore i
> sezamu.
Nevolja često čoveku pomogne da počne da razmišlja na pravi način. ;)
Spomenuo si tu neke koji su te ``zatrpavali glupostima'' i koji su te
``odvraćali'' od nečega. Pa si, kažeš, to rešio koristeći neku
naredbu koja ti je na sistemu bila dostupna i ranije. Malo
samokritike ti ne bi falilo. Npr., izgrdi malo sebe zato što odmah
nisi iskoristio ono što su ti vlasnici sistema bili obezbedili, a ti
to, iz nekog razloga, nisi znao ili nisi hteo da koristiš. Za to što
si, kažeš, ranije trpeo, nisu krivi ti drugi, pošto su oni samo
koristili svoje pravo koje su platili, isto tako kao što si i ti
platio svoje pravo, a to je pravo na ostavljanje svojih i čitanje
tuđih poruka. Da te podsetim, plaćanjem pretplate se kupuje i pravo
da se ostavljaju poruke. Niko od korisnika usluga sistema nije
obavezan da ostavlja poruke sa sadržajima koji će se tebi dopasti.
Jasno je takva vrsta zahteva se ne može ispuniti pa se ne može ni
postaviti. Naravno, pri ostavljanju poruka na sistemu postoje neki
uslovi i neka ograničenja, ali i oni i ona su opšteg karaktera i
uglavnom se tiču kulture ophođenja sa drugim ljudima (lepi `maniri')
i nemaju nikakve veze sa dopadanjem, koje je, naravno, strogo
individualna kategorija.
Dakle, zašto bi neko drugi bio kriv zbog toga što se tebi nečije
pisanje ne dopada? Jesi li ti pitao nas ostale da li se nama tvoj
način pisanja sviđa? Dakle, za početak, priznaj i drugima ona ista
prava koja sebi a priori daješ, pa će ti biti lakše, i počećeš da na
druge gledaš onako kako moraš, a to znači, kao na drugačije, ali
svejedno, kao na tebi potpuno ravnopravne. Dakle, ``chat-eri'' i
``podmorničari'' i ini samo koriste usluge sistema za čije korišćenje
su platili. I to je sve. Koristi svoje pravo da predlažeš, pa čak i
da nagovaraš vlasnike sistema da menjaju sadržaje koje nude, ali se
nemoj ljutiti na one koji svoja prava koriste, saglasno onome što im
je ponuđeno i što su platili. Oni su sasvim O.K. A, izgleda, ti nisi.
Pošto sebi daješ neka prava koja nemaš.
SezamNet je firma. Ona posluje na tržištu. Tvoje je pravo da saglasno
svom interesu platiš za usluge koje oni prodaju ili da ne platiš.
Tvoje je pravo da od vlasnika sistema tražiš da ispune one obaveze
koje su nudeći pretplaćivanje obećali. Ali nije lep manir pretiti.
Možda se opet radi o tvom propustu. Možda si još jednom mislio da
neko drugi ima neke obaveze, a on ih, ustvari, nema. Pa se opet
nepotrebno ljutiš na druge. Umesto na sebe.
Za početak probaj da menjaš sebe. Druge je, inače, teško menjati,
pošto su oni odabrali da se dopadnu nekim drugim ljudima a ne tebi.
A u naporu da promeniš sebe ćeš, možda, i imati lepih rezultata. Pa
ćeš biti zadovoljan. A tako je lepo biti zadovoljan, kažu oni koji su
tom veštinom ovladali. A mnogi koji borave ovde, kao jedan od načina
kojim postižu to svoje zadovoljstvo, upražnjavaju i boravak na
SezamNet-u i razgovore sa drugima. I to razgovore kako sa sebi
sličnima tako i sa onima od kojih se jako razlikuju. Jer, kako ćemo
menjati sebe (na bolje?), ako ne razgovaramo i sa različitima? :) A
kako ćemo biti zadovoljni sobom i svojom pameću ako ne vidimo i druge
sa njihovom malom pameću. ;) Osim, ako ne misliš da si savršen, te da
znaš da ne bi trebalo ni da se menjaš ni da se usavršavaš.
pitanja.3048mmtosic,
-> #3040, mikis (--->epson)
> Osim što su ta 3-4 fajla bila sve zajedno 15-ak MB ;) Ne brini, biće
> bar nešto od toga, čekamo da se se stavi novi disk na Sezam i da se
> nešto raspravi sa provajderom.
U temi fajlovi sam ostavio spisak fajlova koji su tokom prethodnih 9
meseci ostavljeni na fajl-serveru na SezamPro-u. U međuvremenu, tamo
je omogućen i pristup preko 15 novih linija preko druge centrale tako
da sada skoro svi njihovi korisnici imaju po bar jednu dobru vezu sa
njima. A ima nas dosta odavde koji smo zasada i tamo, pa će se naći
neko ko će dovući nešto od onoga što ima tamo a nema ovde. A tamo
boravi i nekoliko moderatora ovdašnjih konferencija, pa je to još
ostvarljivije.
Pa da probamo sa ispunjavanjem realnih i ostvarivih želja. :)
P.S. Ako ne uspeva `negativan' pristup zahtevima, a vi probajte sa
`pozitivnim'.
pitanja.3049jovap,
-> #3036, spantic<> Po n-ti put: prenosi se ono sto postoji. Sve je manja podrska za
Win16 programe.
- Sta je sad Win16, ili jos bolje, daj ko zna, da napravi pregled
programa koji su sada aktuelni za kominkaciju sa Internetom. Ko sto
rece pesnik :) 'Vas novajlija na Interu ko kusi pasa'.
- Posebno pitanjce: Kako da znam da li je program 16 bitni, tj za moju
plebejsku-masinu ili aristokratski od svih 32 komada :) ?
Odem kod prijatelja, on mi iskopira neki program (za
Inter) kao za 16 bita, ja potrosim tri dana da ga
instaliram - on na kraju kaze: verovatno je 32 bitni.
pitanja.3050jovap,
-> #3034, epson<3034> PS.Vise nema potreba za skidanjem, sam cu da se snadjem :(
-Kako nema. Pa nije konferencija samo za jednog. Treba !
pitanja.3051supers,
-> #3044, vstan>>> Probaj u knjižarama Tehničke knjige... Imaš onu preko puta
>>> Londona (ne baš bukvalno pekoputa, par zgrada pored).
>>
>> Ako misliš na onu preko puta Beograđanke, a to beše jedina
>> Tehn.knjiga u tom kraju, ona više ne postoji.
Izvijavam se na grešci. Mir joj večni.
pitanja.3052epson,
-> #3050, jovap
▄--Kako nema. Pa nije konferencija samo za jednog. Treba !
Vazi, ali ovaj put nisam ja trazio :)
pitanja.3053mikis,
-> #3049, jovap+> - Sta je sad Win16,
Pod "Win16" podrazumevaju se 16-bitne verzije Windowsa - dakle sve moguće
podvarijante Windowsa 3.x (3.1, 3.11/for Workgroups, CEE, i sl.) Ako je
program 32-bitni, najčešće znači da radi samo na Windowsu 95 i NT (3.x-4.0)
+> ili jos bolje, daj ko zna, da napravi pregled
+> programa koji su sada aktuelni za kominkaciju sa Internetom. Ko sto
+> rece pesnik :) 'Vas novajlija na Interu ko kusi pasa'.
Bojim se da bi to bilo malo teže - po slobodnoj proceni takvih programa
ima bar nekoliko hiljada :) Uglavnom, najaktuelnije programe možeš naći u
Sezamovim direktorijumima (pre svega u \windows\com)
+> - Posebno pitanjce: Kako da znam da li je program 16 bitni, tj za moju
+> plebejsku-masinu ili aristokratski od svih 32 komada :) ?
Jedino čitanjem prateće dokumentacije, ili startovanjem istog :)
pitanja.3054dekili,
Aj nek neko napishe init za Sportster 14400...
Fala unapred!!!
pitanja.3055maksa,
-> #3053, mikis>> +> - Posebno pitanjce: Kako da znam da li je program 16 bitni,
>> tj za moju +> plebejsku-masinu ili aristokratski od svih 32
>> komada :) ?
>>
>> Jedino čitanjem prateće dokumentacije, ili startovanjem istog :)
Pa, nije baš tako. Može da uzme na pr. DOS program prikačen uz
ovu poruku i da ga "upotrebi protiv" osumljičenog programa. Ako
mu na ekran sune podatke o programu, onda je 16-bitni, a ako
izbaci poruku o grešci ("32-bit executables not supported") onda
je (ko bi rekao?) 32-bitni.
exehdr.zippitanja.3056vlad,
-> #3054, dekili> Aj nek neko napishe init za Sportster 14400...
AT&F1X3&W
Posle ovoga init je samo ATZ, jednom za svagda B).
pitanja.3057pertla,
DA LI MOGU DA OPOZOVEM KOMANDU SEENALL ???
pitanja.3058baster,
-> #3047, mmtosic> Dakle, zašto bi neko drugi bio kriv zbog toga što se tebi nečije
> pisanje ne dopada? Jesi li ti pitao nas ostale da li se nama tvoj
> način pisanja sviđa? Dakle, za početak, priznaj i drugima ona ista
> prava koja sebi a priori daješ, pa će ti biti lakše, i počećeš da na
> druge gledaš onako kako moraš, a to znači, kao na drugačije, ali
> svejedno, kao na tebi potpuno ravnopravne. Dakle, ``chat-eri'' i
> ``podmorničari'' i ini samo koriste usluge sistema za čije korišćenje
> su platili. I to je sve. Koristi svoje pravo da predlažeš, pa čak i
> da nagovaraš vlasnike sistema da menjaju sadržaje koje nude, ali se
> nemoj ljutiti na one koji svoja prava koriste, saglasno onome što im
> je ponuđeno i što su platili. Oni su sasvim O.K. A, izgleda, ti nisi.
> Pošto sebi daješ neka prava koja nemaš.
Gospodine mmtosicu, ako ste pogledali korektno sadržaj mog pitanja
kritike i ako govorimo (pišemo) istim jezikom, onda Vam je jasno
kome je pitanje/kritika bilo upućeno. Dakle radilo se o vlasniku
i administratorima sistema na kome smo. U tih skoro nedelju i više
dana, sistem je radio najčešće sa 5-7 nodova, a da niko od odgovornih
nije našao za potrebno da nam se obrati i objasni u čemu je stvar. Kao
što vidite i ni na moj i silne proteste ostalih korisnika niko se još
nije oglasio nekakvom porukom, kratkim izvinjenjem ili sličnim. Umesto
toga na moje prilično jasno pitanje: kuda ide ovaj sistem,
(radi sedam nodova a na njima sedmorica veličanstvenih podmorničara ...),
javljate mi se Vi i to javno umesto na mail (kada je već poruka lične
da ne kažem "edukativne" prirode). Vidite ja nisam nikome ništa branio,
a ni propisivao. Ne vidim zašto bi pri ograničenom radu resursa
(prepolovljen broj aktivnih nodova =~ četvorostrukom uvećanju strednjeg
vremena čekanja u redu na opsluživanje) svaki korisnik koji se uloguje
imao pravo na 30 min po seansi, dok ostali i posle dva-tri sata ne mogu
da ostvare ni svoje elementarno pravo na svojih 5min (koliko da pokupe
pad i pošalju exec...). O tome je bila reč i ne verujem da to nije moglo
da se jasno vidi iz poruke u kojoj sam se ovde oglasio.
To što ste se uhvatili za jednu od mojih parabola
-...morao sam da dam ignore ..., ali izgleda da ću ga na kraju morati
dati i sezamu...- je nešto drugo i nema prevelike veze sa diskusijom u
ovoj konf.
Ponavljam (pošto nikome nisam uskraćivao pravo na to kako će raspolagati
i trošiti svoje vreme); svoje vreme, ali i tuđe poštujem i cenim. Ako to
nešto znači mogu da se i izvinem pomenutima, koji su u ovom slučaju
poslužili isključivo kao paralela u paraboli i ništa više.
Moja odluka da im dodelim ignore je potpuno moj lični čin i
nije zasluživala objavu. Verujte mi da tu nema ničega za
zapodevanje diskusije jer te momke i ne poznajem, sem kroz 60% mog
pada ispunjenog porukama tipa: da, ne :), ;>, podlo, nisko, visoko,
tandaramandara rulez i slično.
Cenim i Vaš napor i vreme uloženo u kucanje i razmišljanje o meni pa je
to i jedan od razloga zbog kojih Vam odgovaram i to ovde, a ne na mail.
Ako Vam je zasmetao ton kojim sam pomenuo "virtuelne prijatelje", shvatite
da je i meni mnogo toga smetalo, pa ipak nisam našao za shodno da nekome ko
dnevno šalje i po 70-ak poruka koje su najčešće lične prirode (u zajedničke
konf.) objašnjavam: da je to nehumano, još pre egocentrično a i neuljudno,
a da je za te svrhe namenjen mail. U Vašem slučaju recimo nisam nijednom
došao u iskušenje da upotrebim ignore, iako ste jedno vreme i Vi po broju
poruka bili na top ten listi, iako se ni najmanje ne slažem sa nekim Vašim
razmišljanjima i stavovima i sl. Jednostavno zato što se javljate kada
mislite da imate šta da kažete; svoja uverenja pokušavate da argumentovano
branite ... Koliko Vam to polazi za rukom je drugo pitanje. Dakle kao što
vidite ja se čak trudim da druge ne podučavam šta im je valjano činiti (nisam
Vam se koliko mi je poznato ni jednom obratio sem kada sam se na jedan od Vaših
komentara referirao (diskusija na relaciji Vi,Budim... protiv kuma)
konstatacijom
da kocka i kvadrat nisu isto, te da ne mogu postojati belo koc-kičasti :),
kockicasti i sl. dresovi)
Dakle konstatacija da ja pokušavam da propisujem nekome kako će da se ponaša na
mreži i šta će da radi sa svojih 90min na vezi ne stoji. Na kraju setite se i
ja
sam platio pretplatu.
Još nešto. Opet, ako ste pažljivo pročitali moje pitanje-protest
vlasniku&administratorima sistema, a sada mogu da konstatujem da niste, mogli
ste
shvatiti da viška vremena na moju žalost nemam. Kao što ga nemam za bezrazložno
čekanje od 2-3h na najjednostavniju uslugu od 5min, tako ga nemam ni za
produžavanje nekakve nametnute rasprave na ovu temu; za koju se ispostavilo
da je, (ako bolje razmislite) i nema. Kao što sam rekao svoje i tuđe vreme
poštujem, pa ovu predugačku poruku kao i eventualno insistiranje na daljem
nastavljanju podučavanja šta je u redu a šta nije, ovim
definitivno okončavam.
Upravi sam savetovao da ozbiljno razmisli o onome što sam naveo kao atak na
moje
slobodno vreme, jer ću u protivnom ja morati da razmislim. Kao što vidite
(ostalo je bez odgovora) pa ću dakle ja morati da razmislim da li imam toliko
slobodnog vremena da ga razbacujem, okrećući po 2-3h sezam u želji da
"naplatim"
svojih 5 min.
pitanja.3059hercog,
-> #3057, pertla** DA LI MOGU DA OPOZOVEM KOMANDU SEENALL ???
seen /g DDMMGG-
gde je dd dan, mm mesec, gg godina
Sve poruke posle tog datuma postaju nove...
Sale
pitanja.3060mmtosic,
-> #3058, baster> Gospodine mmtosicu, ako ste pogledali korektno sadržaj mog pitanja
> kritike i ako govorimo (pišemo) istim jezikom, onda Vam je jasno
> kome je pitanje/kritika bilo upućeno. Dakle radilo se o vlasniku
> i administratorima sistema na kome smo.
Pa bilo mi je jasno, kao što mi je i sada jasno, da je ovako kako
kažeš. Ali si prič'o i o drugima.
> Umesto
> toga na moje prilično jasno pitanje: kuda ide ovaj sistem,
> (radi sedam nodova a na njima sedmorica veličanstvenih
> podmorničara ...), javljate mi se Vi i to javno umesto na mail
> (kada je već poruka lične da ne kažem "edukativne" prirode).
Ja ne spadam u one koje uprava sistema `ljubi' i koje smatra za njima
naklonjene. Pre bi se reklo da me svrstava u one na drugoj
`protivničkoj' :) strani. Dakle, nisam se javio zbog toga, da njih
štitim. Umeju oni da se štite bolje nego što bih ja umeo da ih štitim.
Nisam se javio porukom `edukativne' prirode, već sam povodom tvoje
poruke koja je bila obojena nezadovoljstvima raznih vrsta, napisao
svoje razmišljanje po jednom od pokrenutih pitanja. Misleći, pre
svega, na to da je bolje da od uprave tražimo ono na šta imamo pravo,
a ne, uz to, i ono na šta nemamo. E pa znano je da kad god tako nešto
preporučujemo drugima, reskiramo da to bude proglašeno za
`predavanje' tj. za neki vid `edukacije' tj. `podučavanja'. A uvek je
teško, ono što sam bio nameran reći, i reći, a zasigurno izbeći
opasnost da baš tako ne bude primljeno.
> O tome je bila reč i ne verujem da to nije moglo
> da se jasno vidi iz poruke u kojoj sam se ovde oglasio.
Nije isključeno da sam ja `video' više od onoga što si ti stvarno i
rekao. Ali, nisam imao nameru da `vidim' i ono što nisi rekao. A
mislim da sam odgovorio tačno na ono što sam i citirao iz tvoje
poruke.
> Ako to
> nešto znači mogu da se i izvinem pomenutima, koji su u ovom slučaju
> poslužili isključivo kao paralela u paraboli i ništa više.
Taman posla. :) Nisam ja neki presuditelj toga šta treba a šta ne
treba. Uostalom, takvog ne može ni biti. Ja sam samo izneo (dobro de,
i preporučio) svoje mišljenje verujući da je ono primereno problemu i
situaciji. A verovao sam da bi se tako, i lopta malo spustila na
zemlju, pa bi se oni tvoji opravdani razlozi i zahtevi lakše videli,
te ne bi mogli biti zanemareni njihovim `namernim' smeštanjem u
kontekst navodnog ogrešenja nekih korisnika sistema o neke druge
korisnike sistema.
> Cenim i Vaš napor i vreme uloženo u kucanje i razmišljanje o meni
> pa je to i jedan od razloga zbog kojih Vam odgovaram i to ovde, a
> ne na mail.
Stvarno nisam razmišljao o tebi. Ali, stvarno. Takoreći, stvarnički. :)
> (nisam Vam se koliko mi je poznato ni jednom obratio sem kada
> sam se na jedan od Vaših komentara referirao (diskusija na relaciji
> Vi,Budim... protiv kuma) konstatacijom da kocka i kvadrat nisu isto,
> te da ne mogu postojati belo koc-kičasti :), kockicasti i sl.
> dresovi)
Pa trudim se i ja. Ali nekako sam se i ja osetio pogođenim. Ja sam
jedan od onih koji dosta fajlova skida sa sistema, pa tako `pojedem'
dosta vremena na sistemu. A nekako mislim da tako samo koristim svoje
pravo plaćeno pretplatom. A pretplatu sam platio do kraja oktobra
naredne godine. A kritikujem i nedostatke na sistemu. I upkos tome,
gotovo redovno molim nenad-a za višak prava na download, i on mi
redovno molbu prihvata. Dakle, mi korisnici sistema treba da smo
svesni da se sa upravom mora razgovarati. I oni su ljudi, i oni kao
ni ti ni ja ne vole da ih neko proziva, i ne vole, da ne budem
pogrešno shvaćen, `pretnje' odlaskom sa sistema.
Inače, stvarno nisam zlopamtilo, i uopšte nisam znao da smo bilo
kojom prilikom i bilo kojim povodom o bilo čemu razgovarali. :) A ako
smo različiti, pa to je dobro za obojicu, jer postoji mogućnost da po
nešto korisno nađemo i izvučemo iz te različitosti.
> Dakle konstatacija da ja pokušavam da propisujem nekome kako će da
> se ponaša na mreži i šta će da radi sa svojih 90 min na vezi ne
> stoji. Na kraju setite se i ja sam platio pretplatu.
Pa naravno da si platio pretplatu. A da si rekao da su ti, tamo neki
sado-mazohisti, smetali, rekao si. I da ima nekih koji se samo igraju
i koji samo chatuju, ...
> Kao što sam rekao svoje i tuđe vreme
> poštujem, pa ovu predugačku poruku kao i eventualno insistiranje na
> daljem nastavljanju podučavanja šta je u redu a šta nije, ovim
> definitivno okončavam.
Uopšte nisam insistirao na tome da mi i na onu prethodnu poruku
odgovoriš, pa ne insistiram na tome da mi odgovoriš i na ovu. Što se
tiče podučavanja, da ponovim, tuđa razmišljanja o tome šta drugi na
sistemu treba da rade, po pravilu, izazivaju te, ili neke druge na
isti takav odgovor (mislim da je o tome skoro ostavio poruku cnenad).
Kao što sam ti već napisao, druge treba ostaviti na miru - neka rade
onako kako im se sviđa sve dotle dok rade u skladu sa regulativom
koja je vaspostavljena na sistemu. To što ti, ovo moje mišljenje,
zoveš `podučavanjem' nije moja krivica. Ponovo se radi o već rečenom
u prethodnoj poruci - ono pravo koje uzimaš za sebe, treba da daš i
drugima.
I na kraju, u cilju toga da drugi ljudi, koji opravdano insistiraju
na svome pravu, da bar mogu da u toku dana skinu pad sa porukama i
ostave svoje poruke, ne bi ovo moje pisanije pogrešno protumačili,
izjašnjavam se: tu potrebu veoma razumem i veoma je podržavam. I da
budem još konkretniji, organizujte glasanje po tom pitanju. Ja ću se
izjasniti, ako to može da pomogne, i za ukidanje on-line igranja, i
za ograničavanje on-line chat-ovanja u kritičnim satima.
No, mislim da treba da pribegnete rešenju koje će sigurno dati
rezultat. Slobodan sam da preporučim to rešenje - javljajte se na
sistem ujutru, pošto je isti tada sigurno prazan. Provereno mnogo
puta da ne kažem 500 puta. :)
pitanja.3061spantic,
-> #3049, jovap> - Sta je sad Win16, ili jos bolje, daj ko zna, da napravi pregled
> programa koji su sada aktuelni za kominkaciju sa Internetom. Ko sto
> rece pesnik :) 'Vas novajlija na Interu ko kusi pasa'.
Win 16 je 16 bitni WIndows, prostije rečeno to je Windows 3.1x.
Win 32 su Windows 95 i Windows NT.
> - Posebno pitanjce: Kako da znam da li je program 16 bitni, tj za moju
> plebejsku-masinu ili aristokratski od svih 32 komada :) ?
Pa, obično je u imenu arhive 16 za 16 bitne, a 32 za (jelte) 32 bitne
programe.
pitanja.3062supers,
-> #3057, pertla>> DA LI MOGU DA OPOZOVEM KOMANDU SEENALL ???
Možeš sa seen <datum>
Na primer, seen 011096 (prvi oktobar).
pitanja.3063chip,
pitao bi vas za problem kako da izlistam imena grupa ako ima
neka fora nekam mi neko odgovori :):):):):)
pitanja.3064bceklic,
-> #3053, mikis>+> - Posebno pitanjce: Kako da znam da li je program 16 bitni,
>+> tj za moju plebejsku-masinu ili aristokratski od svih 32
> komada :) ?
>
> Jedino citanjem pratece dokumentacije, ili startovanjem istog
> :)
Windows 16bit programi imaju tzv. NE (New Executable) strukturu
dok 32bitni imaju PE (portable executable) strukturu. Svaki na
pocetku ima prvo dos heder iza koga sledi odgovarajuci NE odnosno PE
heder. Vrlo lako bi se mogao napisati kratak programcic koji bi ih
prepoznavao no moguce je i iz obicnog hex editora videti da li je u
pitanju NE ili PE program. Ako negde (tacno se zna gde ali da ne
komplikujem...) na pocetku programa postoji signatura "NE" odnosno
"PE" zna se o cemu se radi...
pitanja.3065djcorto,
-> #3063, chip> pitao bi vas za problem kako da izlistam imena grupa ako ima
> neka fora nekam mi neko odgovori :):):):):)
Mozes, sa gr sh, da izlistas grupe ciji si clan.
pitanja.3066jovap,
Oy'Re: MX5 & DOWNLOAD
===================
Povremeno koristim MX5, jer mi relativno malo djubreta obicno ne
smeta, ali kad je aktivirna MX5 ne ide mi DOWNLOAD. Zasto ?
Kad, on-line deaktiviram MX5, tj. prebacim na MODEM, racunar se
blokira.
żč░SKc╝■ý^°Ô▒█qüď_9 ║éMŮčŃřv v}│î
pitanja.3067nukite,
Jel' te, kakvi su vam to useri i cemu sluze? Kuc'o sam "res re
sezamnet" i dobio nekakav user koji nije zvao nikad! Primetio sa da
su na vezi cesto i demo i guest. Sta je sad pa to!?
pitanja.3068veca,
-> #3063, chip>> pitao bi vas za problem kako da izlistam imena grupa ako ima
>> neka fora nekam mi neko odgovori :):):):):)
Ima :) 'gr sh' ti izlistava grupe u kojima si ti član ili 'gr
sh/p' za javne grupe.
pitanja.3069ljubisha,
Da li ste otpustili spremačicu koja je kriva za padanje sistema i izba-
civanje korisnika?
pitanja.3070ljubisha,
Da li je stavljen novi disk zbog koga sistem nije radio 4 sata? Video
sam u poruci da izgleda da nije pa samo da pitam da li je a ako nije zašto
nije a sistem je bio ogašen. U stvari, verovatno i nije stavljen jer bi
se 'uprava' odmah pohvalila uspešnim poslom.
Poruka iz koje sam naslutio da disk nije stavljen:
> ===============================
> 10.1597 ORKA.4:mac
> madamov, 13.10.96. 12:09, 518 chr
> Odgovor na 10.1592, bvladimir, 12.10.96. 15:41
> ---------------------------------------------------------
> > Hoce li biti novih programa u Mac direktorijumu.
>
> Za sada, dok se na Sezam ne stavi novi disk, ne. Moguće je da prođu jedan ili
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Hvala unapred na vašem odgovoru.
pitanja.3071nenad,
-> #3066, jovap> Povremeno koristim MX5, jer mi relativno malo djubreta obicno ne
> smeta, ali kad je aktivirna MX5 ne ide mi DOWNLOAD. Zasto ?
Ako za DL koristiš eksterni protokol (DSZ/GSZ) onda je problem u
tome, MX5 je fosil drajver predviđen da radi sa programima koji
znaju ga koriste. Kao što su u TM-u potrebna posebna podešavanja
da bi radio sa fosilom, tako ti i za korišćenje eksternih
protokola trebaju verzije koje rade sa fosilom (recimo fdsz).
Ako je u pitanju interni Telemate-ov protokol, onda je razlog
verovatno negde druge, probaj da postaviš pitanje u konferenciji
komunikacije.
pitanja.3072nenad,
-> #3067, nukite> Jel' te, kakvi su vam to useri i cemu sluze? Kuc'o sam "res re
> sezamnet" i dobio nekakav user koji nije zvao nikad! Primetio sa da
> su na vezi cesto i demo i guest. Sta je sad pa to!?
Demo je javni nalog koji se može iskorititi za "razgledanje"
Sezama, a guest služi za ostavljanje poruka redakciji časopisa
Računari i upravi sistema. Nalog SezamNet se za sada ne koristi.
pitanja.3073simeon,
50636 +101444.2453@com <- simeon Uto 08.10.96 07:20
50637 +zeander@aol.com <- simeon Uto 08.10.96 07:21
52851 101444.2453@com <- simeon Ned 13.10.96 18:00
^?+?^ ^^^^^^^^^^^^^^^^^^ Kraj rada u Uto
15.10.96 17:09
^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Da li nedostatak + ispred poruke 52851 znači ono što predpostavljam? Nadam
se da je poruka za 48 sati ipak prosleđena, a da ja nisam u pravu što sum-
njam, ali činjenica je da odgovora nema, a drug kome je upućena je vrlo ure-
dan, što se pošte tiče. Nisam dobio ni bilo kakvo obaveštenje o nekim prob-
lemima u isporuci.
pitanja.3074evlad,
=- U petak, 18.10.1996 biće obrisane privatne poruke i poruke u grupama
=- starije od dva meseca i datoteke prikačene uz privatne poruke i poruke
Da li će biti izvršena renumeracija brojeva poruka, jer sor s doradom
izdržava do 0xFFFF ?
pitanja.3076simeon,
Za temu pitanja, što znači da očekujem odgovor.
Ponavljam:
52851 101444.2453@com <- simeon Ned 13.10.96 18:00
^?+?^ ^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Kraj rada u Uto15.1.96 17:090 ^^^^^^^^^^^^^^^^^
Da li nedostatak + ispred poruke 52851 znači ono što predpostavljam? Nadam
se da je poruka za 48 sati ipak prosleđena, a da ja nisam u pravu što sum-
njam, ali činjenica je da odgovora nema, a drug kome je upućena je vrlo ure-
dan, što se pošte tiče. Nisam dobio ni bilo kakvo obaveštenje o nekim prob-
lemima u isporuci.
Ovo je tema pitanja, pa kada postavim pitanje, logično je predpostaviti da
očekujem odgovor. Ili možda grešim?
To što je posle mog pitanja, u toku noći poruka 52851 dobila + se nikako ne
može objasniti time da sam u međuvremenu skidao pad ili čitao poruku. Od ne-
delje do utorka sam nekoliko puta skidao pad i jednom čitao poruku da je
proverim. Da bih bio siguran da smo se razumeli, još jednom - ovo je pita-
nje i očekujem odgovor.
pitanja.3077buva,
Jel bi mogo da se poveca mesechni limit Internet email-a
na bar jedno 512kb ?:)
pitanja.3078dzakic,
-> #3074, evlad> Da li će biti izvršena renumeracija brojeva poruka, jer sor s
> doradom izdržava do 0xFFFF ?
Hoće.
pitanja.3079mileusna,
-> #3066, jovap>> Povremeno koristim MX5, jer mi relativno malo djubreta obicno ne
>> smeta, ali kad je aktivirna MX5 ne ide mi DOWNLOAD. Zasto ?
Uh, kako ono beše... Ako je TM u pitanju, prebaci 'Connection'
sa Fossila na BIOS i sve bi trebalo da bude u redu. Govorilo
se tome ranije u KOMUNIKACIJAMA, pa potraži... Ja se, bogu
hvala, sa tim više ne zlopatim... :)
pitanja.3080nukite,
Oce te li vec jednom da nam omogucite pun pristup internetu?
pitanja.3083epson,
Jel moze neko da napravi konvertor Exec-a za Pro u Exec za Net, treba mi
jel koristim SORPRO 2.0 za Pro i Net, a nisu bas isti .
pitanja.3084nukite,
Kakva je razlika izmedju "Ponistio Sysadm" i "Obrisao moderator"?
c ya
btw, sto obrisaste one odgovore na moje pitanje o internetu? Nisam
ih ni vido...
pitanja.3085djcorto,
-> #3084, nukite> Kakva je razlika izmedju "Ponistio Sysadm" i "Obrisao
> moderator"?
Prvo znaci da ti je poruku obrisao administrator sistema, a drugo
da ti je poruku obrisao moderator konferencije.
pitanja.3086cnenad,
-> #2882, veca=> oštrijeg tona, ali najčešće ostavim da poruke tog tipa prenoće,
Koliko je noći ova odstojala ? :)
=> onda bi se i potrudili da svima bude bolje, a uprava ne bi bila
=> primorana da posegne za merama za kojima je posegla.
Nije ni bila primorana. Potez je izveden čisto da ispadne da se nešto radi
i da se izazove onakav lanac poruka.
pitanja.3088ljubisha,
-> #2652, nenad>> Koliko trenutno ima registrovanih korisnika na SezamNet-u?
>Tokom leta cifra je pala na 1600, sada se opet približava 1700.
Baš me je interesovalo pa sam proverio kakvo je sad stanje. Elem, na
spisku se nalazi 6715 imena. U ovoj godini se javilo 2394, od 01.09 se
javilo 1453 a u zadnjem mesecu 1181 korisnika. Da li po tome ispada da se
broj korisnika kreće od 1181-1453? Ako jeste onda broj korisnika polako
opada.
E sad, pitao bih da li neko ažurira user listu jer mi nešto smeta u
njoj. Naime, sortirao sam listu po gradu i dobio sam sledeće: tri kori-
snika nemaju upisan grad, jednoj korisnici stoji da se zadnji put javila
20.03.2032 04:01, jednom korisniku stoji da je član od 29.14.2010 a gomi-
la korisnika navodi opštinu kao grad plus što imena nekih mesta nisu isto
napisana. Primera je mnogo:
Herceg Novi Plandiste S. Mitrovica Smed.palanka
Herceg-novi Plandište Sr. Mitrovica Smed. Palanka
Srem. Mitrovica
Sremska Mitrovic
Osim toga, nisam znao da su Novi Beograd, Zemun, Železnik, Borča,
Žarkovo i ostale opštine postala gradovi. :> Ima čak i Barajevo Guncate,
Beograd 92... Molim lepo, u podacima treba da stoji ime grada u kojem ži-
ve a ako baš žele da se zna gde tačno žive mogu to i da napišu u Resum-u
(koji u velikoj većini slučajeva ionako stoji prazan).
P.S. A tek podaci za firme... :)
pitanja.3089calex,
-> #3083, epson║ Jel moze neko da napravi konvertor Exec-a za Pro u Exec za Net, treba
║ mi jel koristim SORPRO 2.0 za Pro i Net, a nisu bas isti .
Ë──────────────
Nadam se da ću da ubedim autora konvertora textpada. ;)
pitanja.3091superhik,
-> #3088, ljubisha=:> Osim toga, nisam znao da su Novi Beograd, Zemun, Železnik,
=:> Borča,
Pa ako Novi Beograd ima više stanovnika nego Novi Sad + Niš
zašto onda da ga ne bude gradom !?
pitanja.3092johnnya,
──────────────────────────────────────────── info ──
Stara konferencija Mali.Oglasi dostigla je limit
od 10.000 poruka i preimenovana je u Mali.Oglasi.1.
Kome trebaju stari mali oglasi ????
pitanja.3093lexus,
-> #3091, superhik=> Pa ako Novi Beograd ima više stanovnika nego Novi Sad + Niš
=> zašto onda da ga ne bude gradom !?
Da bi Beograd imao više stanovnika?
pitanja.3094ppecanac,
Jel' neko DIRo sezam ?
U >>win ne radi 'dir', a bogami i sire !
pitanja.3095kojot,
-> #3091, superhik> Pa ako Novi Beograd ima vise stanovnika nego Novi Sad + Nis
> zasto onda da ga ne bude gradom !?
Ima i Queens vise nego Beograd pa nije.
pitanja.3096superhik,
-> #3088, ljubisha=:> Osim toga, nisam znao da su Novi Beograd, Zemun, Železnik,
=:> Borča,
Pa ako Novi Beograd ima više stanovnika nego Novi Sad + Niš
zašto onda da ga ne bude gradom !?
pitanja.3097superhik,
-> #3093, lexus=:> Da bi Beograd imao više stanovnika?
Da postavimo hipotetički, da je Novi Sad + Niš = 300.000 (a
manje je)!
Beograd (preko Save), ima oko 1.000.000 stanovnika
a Novi Bgd. ima sigurno još toliko pa ti vidi...
pitanja.3098schef,
-> #3097, superhik=- Da postavimo hipotetički, da je Novi Sad + Niš = 300.000 (a
=- manje je)!
Kragujevac ima 200.000 stanovnika, a manji je i od Niša i od Novog Sada.
pitanja.3099zeljkoj,
-> #3097, superhik> Da postavimo hipotetički, da je Novi Sad + Niš = 300.000 (a
> manje je)!
Niš - oko 350000, Novi sad - oko 300000, što će reći da zajedno imaju
oko 650000.
pitanja.3100mmarkovic,
-> #3097, superhik> Da postavimo hipotetički, da je Novi Sad + Niš = 300.000 (a manje je)!
Ma nema toliko, 30.000 max ;>
Jesi li bio (skoro) u Nišu / Novom Sadu?
pitanja.3101lexus,
-> #3097, superhik=> =:> Da bi Beograd imao više stanovnika?
=> Beograd (preko Save), ima oko 1.000.000 stanovnika
=> a Novi Bgd. ima sigurno još toliko pa ti vidi...
Nisam mislio u odnosu na Niš ili Novi Sad, već da bi
Beograd sam po sebi imao više stanovnika. Dakle, umesto
da u zvaničnim podacima piše Beograd: 1.253.128 (lupam),
ovako će pisati Beograd: 2.532.746 i Beograd će izgledati,
u očima posmatrača sa strane, kao ogroman grad. :)
pitanja.3102zeljkoj,
-> #3099, zeljkoj> Niš - oko 350000, Novi sad - oko 300000, što će reći da zajedno
^^^
Lapsus, treba veliko S. :)
pitanja.3103milanmi,
Posto je sve teze dobiti sistem a i kad se dobije veza vrlo cesto puca,
interesuje me da li postoji mogucnost produzenja pretplate na racun smanjenja
dnevnog vremena? Ja kao i mnogi drugi korisnici ovog sistema isti koristim
skoro samo za skidanje pada i slanje exec-a za sta ne potrosim ni 10 min.
dnevno, a s obzirom da veoma skupo placam potrosene impulse jedna ovakva
mogucnost bi bila odlicna.
pitanja.3104superhik,
-> #3101, lexus=:> da u zvaničnim podacima piše Beograd: 1.253.128 (lupam),
=:> ovako će pisati Beograd: 2.532.746 i Beograd će izgledati,
=:> u očima posmatrača sa strane, kao ogroman grad. :)
;)))
Izvinjavam se Nišlijama što sam omašio broj stanovnika za
200.000 :)))
pitanja.3105supers,
-> #3103, milanmi>> skoro samo za skidanje pada i slanje exec-a za sta ne potrosim ni
>> 10 min. dnevno, a s obzirom da veoma skupo placam potrosene impulse
>> jedna ovakva mogucnost bi bila odlicna.
Bila bi i za mene, ali očigledno je da se Sezamovoj upravi tako nešto
ne isplati... Pola nas bi platilo manje od 90 min dnevno i smanjili
bi im se prihodi...
pitanja.3106mmarkovic,
-> #3105, supers> Bila bi i za mene, ali očigledno je da se Sezamovoj upravi tako
> nešto ne isplati... Pola nas bi platilo manje od 90 min dnevno
> i smanjili bi im se prihodi...
Neka ostanu iste cene. Ali neka omoguće normalan rad onima
koji nešto rade.
Ovako će pretvoriti SezamNet u submarine BBS, što neko reče.
Ja bih dodao i chat BBS...
A, ako smatraju da je društvena potreba za ćaskanjem i igranjem
podmornica veća od širenja računarske pismenosti (što i ti radiš
svojim porukama o Internetu itd.), onda neka bude.
"Drumovi će poželet' Turaka, al' Turaka nigde biti neće."
pitanja.3107alec,
-> #3105, supers>>> skoro samo za skidanje pada i slanje exec-a za sta ne
>>> potrosim ni 10 min. dnevno, a s obzirom da veoma skupo placam
>>> potrosene impulse jedna ovakva mogucnost bi bila odlicna.
> Bila bi i za mene, ali ocigledno je da se Sezamovoj upravi tako
> nesto ne isplati... Pola nas bi platilo manje od 90 min dnevno
> i smanjili bi im se prihodi...
Pa dajte ljudi, 20din mesecno svarno je dzabe.To sto se tice manje pretplate
misim da ne treba uvoditi jer svako moze da priusti sebi 20din mesecno.
Ali kada bi mogli da uvedu nekoliko linija (ovo je vec neko predlagao) na
kojima bi se samo skidale poruke i posta, i vremenski limit da da bude 10min
jer je od 19h do 02h nemoguce dobiti, a neko sigurno ima nesto hitno da
obavi.
Pozdrav
pitanja.3108acrnjin,
-> #1307, snemcev
>> Pa dajte ljudi, 20 din mesecno je stvarno dzabe.
20 din mesecno SezamNet + 105 din mesecno SezamProInternet + Racunari + PC
Press + Svet kompjutera + Chip (kad izadje, a nikad ne izlazi) +
sta_ja_znam_jos_sta => bas i nije dzabe...
ACR
pitanja.3109alec,
-> #3108, acrnjin> 20 din mesecno SezamNet + 105 din mesecno SezamProInternet +
> Racunari + PC Press + Svet kompjutera + Chip (kad izadje, a
> nikad ne izlazi) + sta_ja_znam_jos_sta => bas i nije dzabe...
Da, ali mi pricamo o NET-u a ne o tome sta ces ti da kupujes. U ostalom
mislis da bi npr. 10din mesecno(za neko manje vreme) poboljsalo budzet?
pitanja.3110stameni,
Da li je Sezam UUCP vezom vezan za fon.fon....? Ako da,
koliko puta dnevno se vrši razmena?