pitanja.3111acrnjin,
-> #3109, alec>> mislis da bi npr. 10din mesecno(za neko manje vreme) poboljsalo budzet?
Mislim da a) nije bilo osnova za povecanje pretplate.. pro je svoju cak
snizio (!), ali nije u tome stos.. problem je sto svako ponaosob tvrdi za
svoju cenu da je dzabe, ali kada se sve to skupi...
b) 10 dinara mesecno ne bi mi poboljsalo budzet.. u stvari bi, jer sam
ucenik i prema tome bez konstantnih primanja.. ali, princip je u pitanju.
ACR
pitanja.3112basrak,
-> #3107, alec> Ali kada bi mogli da uvedu nekoliko linija (ovo je vec neko
> predlagao) na kojima bi se samo skidale poruke i posta, i
> vremenski limit da da bude 10min jer je od 19h do 02h nemoguce
> dobiti, a neko sigurno ima nesto hitno da obavi.
Mislim da bi prioritet ipak bio obrnut. Zapravo, zavisi šta je poslovna
politika ovog sistema... Dakle, može par izdvojenih linija, ali za chat, game i
ostale trošače vremena.
pitanja.3113nikola.s,
-> #3105, supers> Bila bi i za mene, ali ocigledno je da se Sezamovoj upravi tako
> nesto ne isplati... Pola nas bi platilo manje od 90 min dnevno
> i smanjili bi im se prihodi...
Bilo bi fino kada bi pretplata isla po broju sati na vezi, sto je
i logicnije ali ipak teze za sprovodjenje.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
pitanja.3114dragosh,
Koliki je mesečni limit za upload ?
Uopšte nisam mnogo ul-ovao, a stalno mi javlja da sam prekoračio mesečni
ul limit! Takođe, slanje execa radi normalno, pa me zanima da li se i to
gleda kao neka vrsta ul-a ( tj, da li se ograničava ), ili
ide nezavisno ?
pozdrav!
pitanja.3115alec,
-> #3112, basrak> politika ovog sistema... Dakle, moze par izdvojenih linija, ali
> za chat, game i ostale trosace vremena.
E pa ne moze, jer ovde pola korisnika trosi vreme na chat a i sistem
nije toliko `poslovan`
Pozdrav
pitanja.3116corto,
-> #3114, dragosh> Koliki je mesecni limit za upload ?
Ako otkucas stat, videces koliki ti je mesecni limit, kao i
koliko si uploada ovog meseca uradio.
pitanja.3117dule.n,
-> #73, nenad> je povećana brzina i pouzdanost razmene mail-a, kao i povećanje
> limita za Internet poštu na 1 megabajt mesečno. Ova promena je
Super, to je ono pravo, svaka čast,...
pitanja.3118vimm,
Molim nekoga od upućenih u ono šta se dešava sa ovim
sistemom da mi odgovori na koliko linija radi Sezam.
Nekoliko dana unazad potrebno mi je između 20 - 30
minuta da dobijem vezu, kao i danas, a kada se ulo-
gujem, vidim da je na vezi bilo 10 korisnika.
Izvod iz loga:
────────────────────────── Trenutno na vezi: ────
dradalj 14:10 Read Dragan Radalj, Beograd
somi 14:15 Sezam Miloš Živančević, Novi Beograd
vuk. 14:27 Off Vuk Brstina, Beograd
jovap 14:28 Sezam Dobrosav Basarić, Beograd
bceklic 14:27 Read Blagoje Ceklić, Beograd
beatle 14:11 Sezam Saša Gojković, Kragujevac
alec 14:26 Sezam Aleksandar Vučetin, Beograd
zstojkovic 14:14 Sezam Zoran Stojković, Jagodina
zsavkov 14:18 Sezam Željko Savkov, Petrovaradin
vimm 14:28 Sezam Vladimir Marković, Beograd
seki 14:26 Sezam Dragan Šešlija, Novi Beograd
──────────────────────────────────── Kraj izvršavanja exec-a -----
pitanja.3119budim,
-> #3117, dule.n(:) > je povećana brzina i pouzdanost razmene mail-a, kao i povećanje
(:) > limita za Internet poštu na 1 megabajt mesečno. Ova promena je
(:)
(:) Super, to je ono pravo, svaka čast,...
Izvinjavam se na upadici, do danas mi nije bilo jasno šta je to: "konstruktivna
kritika", ali posle ove poruke svanulo mi je... Izvinjavam se što sam se
ikada pitao kako izgleda biti konstruktivan na ovom Sezamu...
poz,
budimir
pitanja.3120supers,
-> #3110, stameni>> Da li je Sezam UUCP vezom vezan za fon.fon....? Ako da,
>> koliko puta dnevno se vrši razmena?
Jeste, više puta dnevno, otprilike na svaki sat i nešto, noću svaki sat.
Tako je bilo do juče, a od juče više nisu "vezani" na FON nego za BK EUnet.
Takođe UUCP, ali uskoro možda i stalna razmena (ako sam dobro pročitao
između redova valexov cirkular).
pitanja.3121supers,
-> #3111, acrnjin>> Mislim da a) nije bilo osnova za povecanje pretplate.. pro je svoju
>> cak snizio (!), ali nije u tome stos..
Kad je to Pro snizio pretplatu?
pitanja.3122supers,
-> #3113, nikola.s>>> Bila bi i za mene, ali ocigledno je da se Sezamovoj upravi tako
>>> nesto ne isplati... Pola nas bi platilo manje od 90 min dnevno
>>> i smanjili bi im se prihodi...
>>
>> Bilo bi fino kada bi pretplata isla po broju sati na vezi, sto je
>> i logicnije ali ipak teze za sprovodjenje.
Nije teže za sprovođenje, to je samo pitanje organizacije sistemskog
softvera. Ali ništa od toga ako računica vlasnicima sistema kaže da im
se tako ne isplati. Meni bi se, na primer, isplatilo kada bi nekih
60 sati godišnje (približno 10 minuta dnevno) koštalo manje od 160
dinara koliko je klasična godišnja pretplata. Dakle, sat Sezama bi morao
da bude maksimalno 2,5 dinara da bi meni bilo uopšte prihvatljivo
naplaćivanje po satu.
pitanja.3123lexus,
-> #3119, budim=> Izvinjavam se na upadici, do danas mi nije bilo jasno šta je to:
=> "konstruktivna kritika", ali posle ove poruke svanulo mi je...
=> Izvinjavam se što sam se
Kad pogledaš u kojoj je temi, shvatiš da i nije konstruktivna
kritika već konstruktivno pitanje ;)
pitanja.3124obren,
-> #3119, budim> Izvinjavam se na upadici, do danas mi nije bilo jasno šta je to:
> "konstruktivna kritika", ali posle ove poruke svanulo mi je...
> Izvinjavam se što sam se ikada pitao kako izgleda biti konstruktivan
> na ovom Sezamu...
Vidiš, Dule je nedavno predložio da se Internet-mail limit poveća i eto
desilo se da je limit povećan par dana nakon toga. Čovek je izrazio
zadovoljstvo zbog toga i tebi to odmah bode oči! Stvarno si težak čovek,
ili je sad opet red na tebe da pljuješ, pa možemo da očekujemo još
ovako "duhovitih" komentara...
pitanja.3125bolero,
Imam jedan mali probem
a to je:
kopirao sam jedan fajl u PAD i izdelio
ga sa komandom split na 2.5 MB
te fajlove koje sam dobio skinuo sam
e sad kako da te fajlove spojim u jednu celinu
inace fajl se zove death rally
unapred fala
pitanja.3126lexus,
-> #3121, supers=> Kad je to Pro snizio pretplatu?
35 din. Classic pretplata... Pre je, čini mi se,
bila 50.
pitanja.3127lexus,
-> #3124, obren=> desilo se da je limit povećan par dana nakon toga. Čovek je izrazio
=> zadovoljstvo zbog toga i tebi to odmah bode oči! Stvarno si težak
=> čovek,
Po bontonu telegrami podrške, zahvalnice etc. idu u mail ;)
Ako se to radi javno, samo predstavlja šum :)
pitanja.3128stameni,
-> #3125, bolero>> kopirao sam jedan fajl u PAD i izdelio
>> ga sa komandom split na 2.5 MB
>> te fajlove koje sam dobio skinuo sam
>> e sad kako da te fajlove spojim u jednu celinu
Trebalo bi da si skinuo fajlove tipa igra.001, igra.002,
igra.003 itd. Spajanje radiš sa
copy /b igra.001 + igra.002 + igra.003 igra.zip
Ja obično istestiram arhivu sa pkunzip -t igra.zip i nakon toga,
ako je sve u redu, brisnem one prenesene fajle.
pitanja.3129supers,
-> #3126, lexus>> => Kad je to Pro snizio pretplatu?
>>
>> 35 din. Classic pretplata... Pre je, čini mi se, bila 50.
Godišnja Classic pretplata na Pro je 280 dinara već godinu dana
i mislim da tu ništa nisu menjali.
pitanja.3130dule.n,
-> #3127, lexus> => desilo se da je limit povećan par dana nakon toga. Čovek je izrazio
> => zadovoljstvo zbog toga i tebi to odmah bode oči! Stvarno si težak
> => čovek,
>
> Po bontonu telegrami podrške, zahvalnice etc. idu u mail ;)
> Ako se to radi javno, samo predstavlja šum :)
Čuo si Obrena pa pretpostavljam da shvataš o čemu se radi.
Mogao sam sad da se raspišem o tome ali neću, biće bolje da
prekinemo sa raspravom oko ovoga.
Pozdrav od Duleta.
pitanja.3131gerber,
-> #3119, budim*> (:) Super, to je ono pravo, svaka čast,...
*> kritika", ali posle ove poruke svanulo mi je... Izvinjavam se što sam se
*> ikada pitao kako izgleda biti konstruktivan na ovom Sezamu...
Kako ne znaš? Pa to je ono kada se šalju poruke sa poučinim
tekstovima tipa:
- :))))
- Poz. xxx
- Da
- Ne
- Nije
- Bravo care
- Ti ćeš mi kažeš
- A ko si pa ti pa da mi kažeš
- 32 kb teksta "sedi Mara na kamen studencu"
- Ja jesam slao 736 bezveznih poruka, ali već 4 dana nisam
- Mene mrze jer sam lep i glup, i nikako da mi neko plati.
- Zašto ne mogu da dobije vezu, a kad dobijem, na sistemu samo 12
članova?
pitanja.3132jalex,
Da li je tacno da Sezam Pro nudi full pristup Internetu i da li
preko Sezam Pro-a mogu da surfujem po WWW.
Unapred hvala.
pitanja.3133djcorto,
-> #3132, jalex> Da li je tacno da Sezam Pro nudi full pristup Internetu i da li
> preko Sezam Pro-a mogu da surfujem po WWW.
Jeste.
pitanja.3134vlad,
-> #3129, supers> Godišnja Classic pretplata na Pro je 280 dinara već godinu dana
> i mislim da tu ništa nisu menjali.
Tacno, ali su (ako dobro pamtim) utrostrucili kvotu internet mail-a. Sad je
3Mb.
pitanja.3135lexus,
-> #3130, dule.n=> Čuo si Obrena pa pretpostavljam da shvataš o čemu se radi.
=> Mogao sam sad da se raspišem o tome ali neću, biće bolje da
=> prekinemo sa raspravom oko ovoga.
Ma ok, znam o čemu se radi... Samo sam se šalio, što se po
smajlijima moglo i zaključiti :)
pitanja.3136mmtosic,
-> #3126, lexus> => Kad je to Pro snizio pretplatu?
>
> 35 din. Classic pretplata... Pre je, čini mi se,
> bila 50.
Ne znam za pretplatu na mesec dana (verujem ti :)), ali znam da je
cena za godinu dana ostala ista kao što je bila ranije (dinarska
protiv-vrednost od 80 DM).
pitanja.3137mmtosic,
-> #3125, bolero> e sad kako da te fajlove spojim u jednu celinu
copy /b file.001+file.002+... filename.ext.
pitanja.3138spantic,
-> #3122, supers> Nije teže za sprovođenje, to je samo pitanje organizacije sistemskog
> softvera. Ali ništa od toga ako računica vlasnicima sistema kaže da im
Dobro. Hajde da napravimo malu tribinu na temu>
Koji je način naplaćivanja Interneta povoljniji sa stanovišta
korisnika?
1. Naplaćivanje po satu.
2. Fiksna mesečna/godišnja pretplata za neku dnevnu kvotu.
pitanja.3139alec,
-> #3132, jalex> Da li je tacno da Sezam Pro nudi full pristup Internetu i da li
> preko Sezam Pro-a mogu da surfujem po WWW.
Tacno je da SezamPro nudi Internet i mozes da surfuje po WWW-u ali
tek od 1. novembra
pitanja.3140kostja,
-> #3125, bolero=> e sad kako da te fajlove spojim u jednu celinu
=> inace fajl se zove death rally
=> unapred fala
Treba da otkucas naredbu:
copy/b imefajla.001 + imefajla.002 + imefajla.003 imefajla.zip
konkretno u slucaju death relly-ija:
copy/b dthrly.001 + dthrly.002 + dthrly,003 dthrly.zip
pitanja.3141kostja,
-> #3127, lexus=> Po bontonu telegrami podrske, zahvalnice etc. idu u mail ;)
=> Ako se to radi javno, samo predstavlja sum :)
Hvala, starijem i iskusnijem kolegi sto ima dovoljno vremena
da nas mladje i neiskusne upucuje u tajne Sezama O;)
Doduse vise bih voleo kad doticne kolege ne bi opet pocele
da odrzavaju "lekcije" i pustili nas da na miru sve naucimo
u praksi, a ne iz njihovih pisanija.
pitanja.3142junior,
-> #3138, spantic> Koji je način naplaćivanja Interneta povoljniji sa stanovišta
> korisnika?
3. mesečno - unlimited
Ako već nema ovog principa, uvek bih se odlučio za naplaćivanje po satu.
pitanja.3143djcorto,
-> #3138, spantic> 1. Naplacivanje po satu.
Svakako ovo. Potroseno vreme je potroseno - svaki peti dan po
tri sata, i to je to. Koliko je potrebno u jednoj seansi.
Za 45 minuta, sa nasim vezama, cak i ako znas gde je ono sto
trazis, sumnjam da nesto konkretno moze da se obavi.
pitanja.3144djcorto,
-> #3142, junior> 3. mesecno - unlimited
Opet bi moralo da se naplacuje po nekom predvidjenom proseku,
koji bi sa stanovista provajdera morao da bude veci nego sto
korisnik realno moze da ispuni. Dakle, i dalje je nepovoljnije
od placanja po utrosenom vremenu.
pitanja.3145dr.grba,
-> #3138, spantic>> Koji je način naplaćivanja Interneta povoljniji sa stanovišta
>> korisnika?
Bez dileme, po satu. Želim sam da biram koliko ću i kad koristiti
usluge Interneta. Ponekad će mi biti POTREBNO da surfujem duže od 45
minuta. Odsecanje veze od strane provajdera zato što mi je iscurila
kvota seanse, iako imam još uplaćenog vremena, smatram neprihvatljivom
pojavom.
pitanja.3146hercog,
-> #3138, spantic** 1. Naplaćivanje po satu.
Po satu
Sale
pitanja.3147junior,
-> #3144, djcorto> Opet bi moralo da se naplacuje po nekom predvidjenom proseku,
> koji bi sa stanovista provajdera morao da bude veci nego sto
Zašto? U Kanadi, mesečna pretplata je 20$ (kanadskih). Za ondašnje prilike -
mizerna cena, a dobija se unlimited pristup (znači od 0-24, ako želiš .. niko
te ne drži :). Pitanje koliko koji provajder ima linija ili koliki mu je link,
niko i ne postavlja - jer niko ne bi ni osetio razliku. :)
Jest da nismo u Kanadi ;), al' možemo da težimo ka tome. Kad bi se uspostavila
neka kultura korisnika, i kad bi se usluge Interneta koristile samo kad bi nam
trebale, a ne po principu - ajmo danas što više za slučaj da sutra ukinu :(,
možda bismo i mogli da uspostavimo novi standard u provajdingu.
pitanja.3148kalim,
Kako da preko sezama posaljem MAIL na Internet.
Znam da to moze, ali ne znam kako?
MOLIM DETALJNO!!!
Davaocu "krvi" hvala!!!
pitanja.3149hercog,
-> #3148, kalim** Kako da preko sezama posaljem MAIL na Internet.
mail send user@racunar
npr
mail send lovedoctor@awol.com
I dalje pišeš poruku kao i obično
Sale
pitanja.3150nenad,
-> #3092, johnnya> Kome trebaju stari mali oglasi ????
U pitanju su i oglasi koji su stigli u konferenciju par sati pre
njenog zatvaranja. Ne bi bilo umesno da ih istog trenutka učinimo
nedostupnim za čitanje. Konferencija će naravno biti uklonjena sa
sistema nakon 10-ak dana.
pitanja.3151nenad,
-> #3110, stameni> Da li je Sezam UUCP vezom vezan za fon.fon....? Ako da,
> koliko puta dnevno se vrši razmena?
Sezam više ne razmenjuje poštu sa fon-om već sa Eunet-om. Razmena
se vrši svakih 20 minuta, uz najduži mogući zastoj od 3 sata.
pitanja.3152nukite,
-> #3139, alec>>Tacno je da SezamPro nudi Internet i mozes da surfuje po WWW-u ali
>>tek od 1. novembra
OPA! Kolko se secam Dejan mi je reko da imaju samo 8 linija. Mozda
su dobili jos? A koja ce to biti brzi
pitanja.3153zmdjokic,
Kako da iz SOR-a 2.30 repliciram poruku koja mi je stigla u mail. Ako neko zna
zanima me sam postupak.
Pozdrav!
pitanja.3154mmarkovic,
-> #3143, djcorto>> 1. Naplacivanje po satu.
>
> Svakako ovo. Potroseno vreme je potroseno - svaki peti dan po
> tri sata, i to je to. Koliko je potrebno u jednoj seansi.
>
> Za 45 minuta, sa nasim vezama, cak i ako znas gde je ono sto
> trazis, sumnjam da nesto konkretno moze da se obavi.
Slažem se. Ako je drugačije, odmah pišite AWOL-u da pojačava
sistem. Kad naši chateri navale... ;)))
pitanja.3155calex,
-> #3147, junior║ mizerna cena, a dobija se unlimited pristup (znači od 0-24, ako želiš ..
║ niko te ne drži :). Pitanje koliko koji provajder ima linija ili koliki
Ë──────────────
║ neka kultura korisnika, i kad bi se usluge Interneta koristile samo kad
║ bi nam trebale, a ne po principu - ajmo danas što više za slučaj da
Ë──────────────
Verovatno je baš ovo u pitanju, ako bi neko ovde uveo unlimited
po pristupačnoj ceni, verovatno bi mu bilo malo i 200 linija. ;)) Kad
Internet postane nešto uobičajeno u ovim krajevima, sigurno će biti i
toga. Do tada, jedino pravo rešenje je plaćanje po potrošenom satu.
pitanja.3156mileusna,
-> #3114, dragosh>> Uopšte nisam mnogo ul-ovao, a stalno mi javlja da sam prekoračio
>> mesečni ul limit! Takođe, slanje execa radi normalno, pa me zanima
>> da li se i to gleda kao neka vrsta ul-a ( tj, da li se ograničava
>> ), ili ide nezavisno ?
Nešto je prepravljano oko limita, verovatno zbog e-maila
preko EUneta, tako da su korisnici koji su se u trenutku
'operacije' našli na vezi, imali određenih problema u tom
smisli. No, to je trajalo svega nekih 5-6 minuta... :)
pitanja.3157alec,
-> #3151, nenad> Sezam vise ne razmenjuje postu sa fon-om vec sa Eunet-om.
> Razmena se vrsi svakih 20 minuta, uz najduzi moguci zastoj od 3
> sata.
Ako je tako, ja sam sam sebio slao mail sa pro-a (radi provere) i
posta mi ne stize vec 4 dana?!?!?!?!?
pitanja.3158alec,
-> #3152, nukite> OPA! Kolko se secam Dejan mi je reko da imaju samo 8 linija.
> Mozda su dobili jos? A koja ce to biti brzi
E, da si ti ziv i zdrav pro ima vec odavno 26 linija, 8 na starom i
15 na novom.
Pozdrav
pitanja.3159hercog,
-> #3153, zmdjokic** Kako da iz SOR-a 2.30 repliciram poruku koja mi je stigla u mail. Ako neko
** zna zanima me sam postupak.
Nađeh poruku koja te interesuje i pritisneš ALT+R, pa ondak
ENTER i uključi ti se editor u kome pišeš poruku. Ondak izađeš
iz editora, normalno snimiš poruku. Kada napišeš sve poruke sa
ALT+E kreiraš EXEC fajl koji sadrži sve napisane poruke tada i
naredbe sezamu i uploaduješ ga na sezam naredbom EXEC
Sale
pitanja.3160calex,
-> #3157, alec║ Ako je tako, ja sam sam sebio slao mail sa pro-a (radi provere) i
║ posta mi ne stize vec 4 dana?!?!?!?!?
Ë──────────────
Ako si slao na alec@sezam.co.yu, onda nećeš ni da dobiješ. ;)
pitanja.3161superhik,
-> #3138, spantic=:> 1. Naplaćivanje po satu.
Po meni ovo...
pitanja.3162spantic,
-> #3142, junior> 3. mesečno - unlimited
Bez sumnje. Ali to će još neko vreme na ovim prostorima biti
teško ostvarljivo. Ali biće, ne sumnjajte.
pitanja.3163hercog,
-> #3157, alec** Ako je tako, ja sam sam sebio slao mail sa pro-a (radi provere) i
** posta mi ne stize vec 4 dana?!?!?!?!?
Da li si pisao alec@sezam.co.yu?
Ako jesi pošta je otišla korisniku alec na SezamProu jer
Pro i dalje sezam.co.yu tretira kao svoju adresu...
Sale
pitanja.3164hercog,
-> #3158, alec** E, da si ti ziv i zdrav pro ima vec odavno 26 linija, 8 na starom i
** 15 na novom.
15+8 = 23
Sale
pitanja.3165maksa,
-> #3162, spantic>>> 3. mesečno - unlimited
>>
>> Bez sumnje. Ali to će još neko vreme na ovim prostorima biti
>> teško ostvarljivo. Ali biće, ne sumnjajte.
Čujem iz vrlo pouzdanih izvora da Gama sprema tako nešto, al' cena
(barem ova u početku) neće biti prihvatljiva za smrtnike.
pitanja.3166mmtosic,
-> #3158, alec> E, da si ti ziv i zdrav pro ima vec odavno 26 linija, 8 na starom
> i 15 na novom.
Nešto ti sve koze zvane telefoni nisu na broju. :)
pitanja.3167dule.n,
-> #3159, hercog>** Kako da iz SOR-a 2.30 repliciram poruku koja mi je stigla u mail.
>** Ako neko zna zanima me sam postupak.
>
> Nađeh poruku koja te interesuje i pritisneš ALT+R, pa ondak
> ENTER i uključi ti se editor u kome pišeš poruku. Ondak izađeš
> iz editora, normalno snimiš poruku. Kada napišeš sve poruke sa
> ALT+E kreiraš EXEC fajl koji sadrži sve napisane poruke tada i
> naredbe sezamu i uploaduješ ga na sezam naredbom EXEC
>
> Sale
Guto, ako se ne varam ti si mi pričao da ovo ne može da se uradi zbog
sečenja stringa-adrese pošiljaoca.
Dal' ja tebe tad nisam dobro razumeo ili si ti stvarno tako mislio?
pitanja.3168guta,
-> #3167, dule.n
#> Guto, ako se ne varam ti si mi pričao da ovo ne može da se
#> uradi zbog sečenja stringa-adrese pošiljaoca.
Pa i ne može za internet email. Za lokalni, naravno, može :)
pitanja.3169spantic,
-> #3165, maksa> Čujem iz vrlo pouzdanih izvora da Gama sprema tako nešto, al' cena
> (barem ova u početku) neće biti prihvatljiva za smrtnike.
Cena koju su oni javno saopštili ne mora biti i krajnja
cena, ali u principu, osim ako ne držite vezu 24h.
pitanja.3170rjovic,
-> #3165, maksa██ Čujem iz vrlo pouzdanih izvora da Gama sprema tako nešto, al'
██ cena (barem ova u početku) neće biti prihvatljiva za smrtnike.
BITS čiji su suosnivači Gama, Digit i još neke strane sprema komercijalni
start provajdera čija bi cena trebala da bude za obične korisnike 1.000
dinara mesečno za neograničeni pristup. E sad to jeste velika suma za
pojedinca, ali kako sam saznao politika provajdera će biti takva da neće
sputavati udruživanje recimo 10 korisnika na jednom nalogu, tako da se
dobija full neograničeni pristup po glavi za 100 dinara.
Pozdrav,
Relja
pitanja.3171calex,
-> #3170, rjovic║ start provajdera čija bi cena trebala da bude za obične korisnike 1.000
║ dinara mesečno za neograničeni pristup. E sad to jeste velika suma za
Ë──────────────
║ sputavati udruživanje recimo 10 korisnika na jednom nalogu, tako da se
║ dobija full neograničeni pristup po glavi za 100 dinara.
Ë──────────────
Da li ovo znači da više njih sa jednim nalogom može istovremeno
da se zakači? Onda je cena mala. O;)))
pitanja.3172dule.n,
-> #3159, hercog>** Kako da iz SOR-a 2.30 repliciram poruku koja mi je stigla u mail.
>** Ako neko zna zanima me sam postupak.
>
> Nađeh poruku koja te interesuje i pritisneš ALT+R, pa ondak
> ENTER i uključi ti se editor u kome pišeš poruku. Ondak izađeš
> iz editora, normalno snimiš poruku. Kada napišeš sve poruke sa
> ALT+E kreiraš EXEC fajl koji sadrži sve napisane poruke tada i
> naredbe sezamu i uploaduješ ga na sezam naredbom EXEC
>
> Sale
Guto, ako se ne varam ti si mi pričao da ovo ne može da se uradi zbog
sečenja stringa-adrese pošiljaoca.
Dal' ja tebe tad nisam dobro razumeo ili si ti stvarno tako mislio?
pitanja.3173dule.n,
-> #3172, dule.nIzvinjavam se zbog duplog exec-a.
Dule.
pitanja.3174mileusna,
-> #3153, zmdjokic>> Kako da iz SOR-a 2.30 repliciram poruku koja mi je stigla u mail.
>> Ako neko zna zanima me sam postupak.
Alt-R, Alt-W...
pitanja.3175mileusna,
-> #3138, spantic>> 1. Naplaćivanje po satu.
...uz dovoljan broj telefonskih linija. Verujem da su na
PRO-u bili možda i prisiljeni na senase od 45 minuta, kako bi
svi mogli da dođu na red. :)
Sa druge strane, mogli su da uvedu plaćanje po satu, ali
uz limitiranje seanse, no, to je već druga priča. :)
pitanja.3176zlatibor,
-> #74, nenad=> U poslednje vreme sve češće se primećuje korišćenje pojedinih
=> naloga od strane ljudi koji nisu njihovi vlasnici, pa čak i
=> javno istupanje preko istih. To nije dozvoljeno, pa bismo
=> zamolili one koji to čine da prestanu sa tom praksom kako ne
=> bismo bili primorani da preduzimamo mere u cilju sprečavanja
=> te pojave.
Našta si konkretno ciljao?
Goran.
pitanja.3177acrnjin,
-> #3164, hercog
>> 15+8 = 23
11 na 3222592 i 15 na 3222592, kao i telnet linije, SezamCaffe linije, ...
ACR
pitanja.3178djcorto,
-> #3157, alec> Ako je tako, ja sam sam sebio slao mail sa pro-a (radi provere)
> i posta mi ne stize vec 4 dana?!?!?!?!?
Ako si slao na sezam.co.yu neces ga nikada ni dobiti, iz razloga
koji su ovde vec prezvakani, naime, SezamPRO mapira tu adresu
kao svoju.
Za tu neprijatnost, bez izvinjenja korisnicima, mozes da se zalis
Upravi SezamPRO-a.
Ako saljes sa PRO-a na NET adresa je :
user%sezam.co.yu@eunet.yu
Ako gresim, ispravite :)
pitanja.3179budim,
-> #3138, spantic(:) Koji je način naplaćivanja Interneta povoljniji sa stanovišta
(:) korisnika?
(:) 1. Naplaćivanje po satu.
poz,
budimir
pitanja.3180budim,
-> #3124, obren(:) zadovoljstvo zbog toga i tebi to odmah bode oči! Stvarno si težak
(:) čovek, ili je sad opet red na tebe da pljuješ, pa možemo da
(:) očekujemo još ovako "duhovitih" komentara...
Apelujem na upravu Sezama, da otvori temu pohvale!
Mislim da bi tako izbegli ovakve situacije!
poz,
budimir
pitanja.3181obren,
-> #3180, budim> Apelujem na upravu Sezama, da otvori temu pohvale!
> Mislim da bi tako izbegli ovakve situacije!
Po meni nepotrebno - kritika je neka vrsta ocene rada, a može biti pozitivna
i negativna. Zar misliš da filmski ili književni kritičari daju samo loše
ocene o predmetima svoje kritike? :)
pitanja.3182alec,
-> #3160, calex> Ako si slao na alec@sezam.co.yu, onda neces ni da dobijes. ;)
Znam treba sezam!sezam.co.yu!alec@eunet.yu
Hto bih da mi neko kaze opsirnije o ovome. Kako to da kada neko iz
druge zemlje salje mail stigne ne alec@sezam.co.yu a sa pro-a nece?
Pozdrav
pitanja.3183nenad,
-> #3176, zlatibor> Našta si konkretno ciljao?
"""""
Na praksu da se user "pozajmljuje" prijatelju, zarad chata,
igranja, download-a, čega već... Čak se dešava da se ostavljaju
poruke u konferencijama pod tuđim imenom. To nije dopušteno.
pitanja.3184hercog,
-> #3182, alec** Hto bih da mi neko kaze opsirnije o ovome. Kako to da kada neko iz
** druge zemlje salje mail stigne ne alec@sezam.co.yu a sa pro-a nece?
Zato što administratori SezamProa smatraju da je to njihova
adresa.
Sale
pitanja.3185vitez.koja,
-> #3173, dule.n#=> Izvinjavam se zbog duplog exec-a.
Ma džaba izvinjenje, obriši poruke koje si dva puta poslao, spec.
što je prošlo nepunih 20 min. do tvog izvinjenja...
sk
pitanja.3186sofke,
-> #3138, spantic
Sp> Koji je način naplaćivanja Interneta povoljniji sa stanovišta
Sp> korisnika?
Sp> 1. Naplaćivanje po satu.
Sp> 2. Fiksna mesečna/godišnja pretplata za neku dnevnu kvotu.
Naplaćivanje po satu.
pitanja.3187supers,
-> #3164, hercog>>** E, da si ti ziv i zdrav pro ima vec odavno 26 linija, 8 na starom
>>** i 15 na novom.
>>
>> 15+8 = 23
Pro zapravo ima 11 linija na 3222-592 i 15 linija na 186-333.
pitanja.3189rjovic,
-> #3171, calex██ Da li ovo znači da više njih sa jednim nalogom može
██ istovremeno da se zakači? Onda je cena mala. O;)))
Naravno da to neće biti omogućeno, ali ni bez te opcije cena nije velika.
Teorijska računica bi bila da dnevno (sa deset ljudi koji dele nalog) svako
ima po 2 sata od kojih je iskoristljivo recimo 60 minuta. Znači za 30 sati
mesečno daješ manje 30 dem, što je kako mi se čini, trenutno najjefitinija
ponuda kod nas...
Pozdrav,
Relja
pitanja.3190mileusna,
-> #3163, hercog>> Pro i dalje sezam.co.yu tretira kao svoju adresu...
Kako nam oni šalju poštu ondak? Š'a kucaju?
pitanja.3191river,
-> #3183, nenad=> igranja, download-a, čega već... Čak se dešava da se
=> ostavljaju poruke u konferencijama pod tuđim imenom. To
=> nije dopušteno.
Ako isliš na onaj slučaj kada se ja mislim na user hercog
javio njegov brat i ostavio par poruka po konferencijama,
onda tu debelo grešiš. I ja ću mom bratu čim on počne da
kapira kako radi kompijuter dozvoliti da se jednom, dvaput
uloguje na moj nalog. On će tako najbolje da vidi da li to
valja ili nevalja, mislim na sistem.
Ali i dalje sam protiv toga da neko koristi dva naloga za
DL. Iovako nemože da se dobije, pa mi samo neki manijak, kao
lexus hvali da sa pet različitih naloga skida igru.
E a što se tiče oglašavanja tuđih oglasa u conf MALI.OGLASI
mislim da tu praksu ne treba ukidati jer potpomaže širenje
ove naše kompijuterske berze.
pitanja.3192lexus,
-> #3191, river=> DL. Iovako nemože da se dobije, pa mi samo neki manijak, kao
=> lexus hvali da sa pet različitih naloga skida igru.
Tuži me :)
Vidiš, ja i Pavle (rebel) smo rodjena braća, živimo u istoj sobi
itd... Svaki od nas ima svoj user itd... E sad, ja lepo pozovem
sa svog usera, skinem onoliko koliko mogu za svoje vreme, a kad
istrošim vreme, onda Pavle zove sa svog usera i skida ostatak
koristeći čuvenu opciju crash recovery. Dakle, niti sam koristio
usere svojih prijatelja, niti ih je bilo pet. I zato te molim
da moj username poštediš.
I još nešto. Uzmi recimo da smo xxxxx, yyyyy i ja odlučili da
svako skine na svoj HD ceo Death Rally. Dakle, ja bih ga za sebe
skidao 3 dana po 90 minuta, yyyyy za sebe isto toliko, a i xxxxx
takodje, što ukupno daje 810 minuta. Medjutim, ako oni meni,
recimo pozajme svoju šifru na jedan dan, ja prvo potrošim svojih
sat i po, yyyyyovih sat i po i xxxxxovih sat i po, a onda lepo
snimim igru na pet disketa i dam njima dvojici da i oni instaliraju,
tako da za 270 minuta sva trojica imamo svoju kopiju. A, samim tim,
i ti imaš mnogo veće šanse za dobijanje veze.
I još nešto, prvo pogledaj u koje vreme sam ja skidao dotičnu igru
i zapitaj se kako je moguće da sam uvek dobijao vezu iz prve. Kada
shvatiš da je to zbog toga što je u to vreme uvek 10 nodova slobodno
možda će ti sve biti jasnije... Mada sumnjam.
pitanja.3193zmdjokic,
-> #3159, hercog> Nađeh poruku koja te interesuje i pritisneš ALT+R, pa ondak
> ENTER i uključi ti se editor u kome pišeš poruku. Ondak izađeš
> iz editora, normalno snimiš poruku. Kada napišeš sve poruke sa
> ALT+E kreiraš EXEC fajl koji sadrži sve napisane poruke tada i
> naredbe sezamu i uploaduješ ga na sezam naredbom EXEC
Hvala, pozdrav!
pitanja.3195balsa,
-> #3189, rjovic:: Naravno da to neće biti omogućeno, ali ni bez te opcije cena nije velika.
:: Teorijska računica bi bila da dnevno (sa deset ljudi koji dele nalog)
:: svako ima po 2 sata od kojih je iskoristljivo recimo 60 minuta. Znači za
:: 30 sati mesečno daješ manje 30 dem, što je kako mi se čini, trenutno
:: najjefitinija ponuda kod nas...
Nije najjeftinija. Po tom sistemu "udruženog rada" ;), em imaš fiksnu
mesečnu kvotu (potrošio - ne potrošio), em imaš fiksno vreme (03-05 ujutru? ;).
Sezam Pro, na primer, nudi za iste pare sat i po dnevno, bez fiksiranog
vremenskog intervala, razume se.
pitanja.3196the.edge,
-> #3183, nenad
T?>> Na praksu da se user "pozajmljuje" prijatelju,zarad chata, igranja,
T?>> download-a,cega vec...Cak se desava da se ostavljaju poruke u
T?>> konferencijama pod tudim imenom.To nije dopusteno.
Ja ne znam sta je vama?!?
Vec sam pricao o ovome, ne bih da ponavljam, ali moram.
Ako sam ja platio svoj user ja nosim i svu odgovornost za njega, jel tako?
Tako je.
E, cim ja nekom dam svoj user bez obzira na sve sta taj ucinio, sva
odgovornost se odnosi na mene, jel tako?
Tako je.
Ja sam platio toliko-i-toliko love za user, moja stvar je kome cu da dajem
i sta cu da radim sa userom.
Mogu da se javljam, mogu da se ne javljam, mogu da ga dajem svima, mogu
da ne dajem nikom. Dakle, radim sta ja hocu, jer sam ga posteno platio.
Druga je stvar sto to vama ne ide u racun. To mene ne zanima.
Vi meni ne mozete da odredjujete sta cu i kako cu da radim sa userom.
Glupo je da bespotrebno gledate tudja posla.
Evo recimo primer, user vojas.
Vojas se UOPSTE ne javlja, jer je covek presao na pro.
I sta sad? Da propada? Da sebicno drzi do sebe?
Covek dao meni. I? Sad to nije posteno??? More....
AcCeSS DeNiED
pitanja.3197the.edge,
-> #3184, hercog
T?>> Zato sto administratori SezamProa smatraju da je to njihova adresa.
This really pisses me OFF!!!
Ozbiljno!
Kako ih nije sramota?
Uzeli su skoro sve od Neta, i jos bi i adresu!
Koji je njima?!?!?;((
...Hodi, hodi deki...evo malo kukuruza. ;)
AcCeSS DeNiED
pitanja.3198the.edge,
-> #3191, river
T?>> DL.Iovako nemoze da se dobije,pa mi samo neki manijak,kao lexus hvali
T?>> da sa pet razlicitih naloga skida igru.
DOKLE ces vise da zabadas nos u tudji posao????
Covek je imao srecu da dobije vezu brzo, ima srecu da ima dosta usera, itd.
Mozes SAMO da budes ljubomoran.
Sta tebe bre briga sa koliko je usera skidao i sta je skidao?!??
Gledaj svoja posla covece, i ti i ostali!
"Obozavam" sve vas koji kritikujete nesto, a posle kad vam se ukaze prilika
za to isto onda radite upravo to sto ste kritikovali!;<
AcCeSS DeNiED
pitanja.3199the.edge,
-> #3192, lexus
T?>> usere svojih prijatelja,niti ih je bilo pet.I zato te molim da moj
T?>> username postedis.
Ma bre, ne samo tvoj username, vec covek treba da gleda svoja posla!
Nek on uradi sa svojih 90minuta sta god oce, a ako ima i jos neke usere ista
stvar!
Sta mene briga sta ce on da radi, kada ce da se javlja, sta ce da FTuje,
koliko ce da ostaje na vezi...!? Ne_tice_me_se!
A ne treba ni ostale!
Sad ce bre neki river ili bilo ko da mi kaze sta sam ja radio, kako sam
radio, koliko sam ostao na vezi, koliko sam FTovo - to ne dozvoljavam!
Ja mogu da se logujem na sezam i da svih 30minuta potrosim kucajuci 'who'!
Njega to uopste ne treba da se tice, jer ja gubim 30minuta na glupost, a ne
on.
AcCeSS DeNiED
pitanja.3200valex,
-> #3196, the.edge
>> Ja sam platio toliko-i-toliko love za user, moja stvar je kome
>> cu da dajem i sta cu da radim sa userom.
>> Glupo je da bespotrebno gledate tudja posla.
Učlanjenjem nisi automatski stekao pravo da činiš šta hoćeš sa
svojim nalogom. Korišćenje tuđeg naloga povlači sa sobom zbrku pri
identifikaciji, što ćemo po svaku cenu truditi da suzbijemo.
>> Evo recimo primer, user vojas.
>> Vojas se UOPSTE ne javlja, jer je covek presao na pro.
>> I sta sad? Da propada? Da sebicno drzi do sebe?
...ili da pošalje mail administraciji sistema u kojem zahteva
prebacivanje preostalog dela pretplate na tvoj user.
pitanja.3201mmtosic,
-> #3192, lexus> I još nešto, prvo pogledaj u koje vreme sam ja skidao dotičnu igru
> i zapitaj se kako je moguće da sam uvek dobijao vezu iz prve. Kada
> shvatiš da je to zbog toga što je u to vreme uvek 10 nodova
> slobodno možda će ti sve biti jasnije... Mada sumnjam.
Džaba se trošiš. :) Kažu - sve ti se može oprostiti ali to što si
pokazao da si u pravu... E, to neće moći. :(
pitanja.3202river,
-> #3192, lexus=> snimim igru na pet disketa i dam njima dvojici da i oni
=> instaliraju, tako da za 270 minuta sva trojica imamo
=> svoju kopiju. A, samim tim, i ti imaš mnogo veće šanse za
=> dobijanje veze.
Tvoj user je uzet za primer po principu slučajnog odabira, mada
nije trebalo nikog da navodim. To sam uradio pošto si i sam o tome
pisao u nekoj od konferencija.
E sad, Sezam se ne zove samo iz Beograda, pa šta misliš kada
petorici padne napamet da sa tri naloga skida igru. Normalno oni
su iz tri različita grada pa ne postoji mogućnost razmene kopija
o kojoj ti pričaš. Dodaj na to pet čatera i shvatićeš da nijedan
nod ne ostaje prazan.
Doduše priznajem da sam pogrešio u tvom slučaju, što si mi ti
tako lepo nabio na nos svojom porukom, i izvinjavam ti se.
=> I još nešto, prvo pogledaj u koje vreme sam ja skidao
=> dotičnu igru i zapitaj se kako je moguće da sam uvek
=> dobijao vezu iz prve. Kada shvatiš da je to zbog toga što
=> je u to vreme uvek 10 nodova slobodno možda će ti sve
=> biti jasnije... Mada sumnjam.
Grešiš. U to vreme rade samo tri noda.
pitanja.3203river,
-> #3199, the.edge=> Ma bre, ne samo tvoj username, vec covek treba da gleda
=> svoja posla! Nek on uradi sa svojih 90minuta sta god oce,
=> a ako ima i jos neke usere ista stvar!
E baš me zanima, kada bih se ja logovao sa tri naloga na sezam,
kako bi ti dobio vezu za čatovanje do besmisla.
=> Sad ce bre neki river ili bilo ko da mi kaze sta sam ja
=> radio, kako sam radio, koliko sam ostao na vezi, koliko
=> sam FTovo - to ne dozvoljavam! Ja mogu da se logujem na
=> sezam i da svih 30minuta potrosim kucajuci 'who'! Njega
=> to uopste ne treba da se tice, jer ja gubim 30minuta na
=> glupost, a ne on.
Normalno da možeš, to i nevalja. Ponekad treba biti kulturan i
imati obzira prema drugima.
PS Molim bez reply-a pošto se o ovome već dosta šumilo po temi.
pitanja.3204river,
-> #3198, the.edge=> DOKLE ces vise da zabadas nos u tudji posao????
=> Covek je imao srecu da dobije vezu brzo, ima srecu da ima
=> dosta usera, itd. Mozes SAMO da budes ljubomoran.
=> Sta tebe bre briga sa koliko je usera skidao i sta je
=> skidao?!?? Gledaj svoja posla covece, i ti i ostali!
Odgovor kao i na 2.3192
pitanja.3205the.edge,
-> #3200, valex
T?>> Uclanjenjem nisi automatski stekao pravo da cinis sta hoces sa svojim
T?>> nalogom.Koriscenje tudeg naloga povlaci sa sobom zbrku pri
T?>> identifikaciji,sto cemo po svaku cenu truditi da suzbijemo.
Kad sam rekao da radim "sve sta hocu" nisam mislio na anarhiju ili sl.
Hteo sam da kazem da je VEOMA glupo to sto radite jer je totalno besmisleno,
a cak i neostvarivo. Jos nije izmisljen virtuelni phone pa da se pass
indentifikuje preko izgleda usera.
I ne stvara nikakvu zbrku, jer ako covek kome sam ja dao user
psuje/vredja/ne ponasa se normalno, za sve to sam ja kriv i onda cu ja
lupati glavom o zid kakvom sam kretenu dao user.
Svako ko daje drugima user treba da je svestan (a i svestan je) da ce on
snositi sve posledice koje ta_osoba bude uradila.
Koriscenje tudjeg usera nije nikakva ilegala, jer vlasnik usera dobrovoljno
da sifru (pri cemu treba da je svestan da bla bla bla....).
Druga stvar je kad neko provali tudju sifru. To je vec bas ozbiljno!
AcCeSS DeNiED
pitanja.3206alec,
-> #3184, hercogKoliko puta SezamNet razmenjuje postu sa internetom?
Pozdrav
pitanja.3207lexus,
-> #3200, valex=> svojim nalogom. Korišćenje tuđeg naloga povlači sa sobom zbrku pri
=> identifikaciji, što ćemo po svaku cenu truditi da suzbijemo.
Pa čekaj, ako neko pozajmi prijatelju pass da bi ovaj chatovao,
kakva zbrka pri identifikaciji može da postoji :)
Staviš u who/c xxxxx na vezi i gotvo... A čisto sumnjam da
pri downloadu iko može da zna da ne downloaduje xxxxx, nego
ja sa njegovog usera.
Dakle, treba odrediti strogu granicu zloupotrebe tudjeg usera,
npr. ako se neko uloguje na tudji user i psuje po konf. kazniti
vlasnika. Uostalom, ako neko pozajmi user da bi video kako je na
sezamu, to će samo vama koristiti. (osim ako sezam ne krene sa
svojim arsenalom bagova ;) Naravno, postoji i demo, ali ovako su
dostupne sve opcije...
pitanja.3208lexus,
-> #3202, river=> E sad, Sezam se ne zove samo iz Beograda, pa šta misliš kada
=> petorici padne napamet da sa tri naloga skida igru. Normalno oni
=> su iz tri različita grada pa ne postoji mogućnost razmene kopija
=> o kojoj ti pričaš. Dodaj na to pet čatera i shvatićeš da nijedan
=> nod ne ostaje prazan.
Pa čekaj, ako je neko dovoljno sposoban da ima 16 naloga i dovoljno
lud da 24h sedi i skida fajlove, svaka mu čast :)
A čisto sumnjam da će ljudi iz različitih gradova davati jedni
drugima šifre.
Nego, šta hoćeš ti uopšte? Da se uklone fajlovi sa sistema, da se
ukine chat? Teško... Svako ovde ima podjednake šanse da dobije
vezu u odredjeno vreme, neko će je dobiti, neko neće. I chateri
isto čekaju po sat vremena da bi pola sata chatovali. I ljudi koji
skidaju fajlove čekaju pola sata da bi skidali fajlove...
=> Grešiš. U to vreme rade samo tri noda.
Kako znaš?
pitanja.3209maksa,
-> #3197, the.edge>> Uzeli su skoro sve od Neta, i jos bi i adresu!
Nabroj 'sve'.
pitanja.3210the.edge,
-> #3209, maksa
T?>> Nabroj 'sve'.
Uzeli su hardver, tj. uzeli dobro, a ostavili lose, uzeli su @sezam.co.yu adr.
iako ZNAJU da to nije njihovo, dosta kopiraju softver sa neta,
dali su fora 70% popusta samo da bi sto vise 'ovaca' namamili na njihov sistem
koji je u to vreme bio jedna ogromna nula - uzimali su mnogo vise nego sto
su davali.
Ok, sad se to promenilo, ali ne zahvaljujuci lovi od usera vec od "pomoci"
iz inostranstva.
Uprava se totalno neregularno ponasa.
SezamPRO je trebao da bude isto sto i net, tj. separacija uopste nije
trebala da postoji.
Ja nemam nista protiv sto se Pro na celu sa LeGrokom i Zzivoticem odcepio,
ali su oni to uradili krajnje bezobrazno: do zadnjeg dana se to nije znalo.
Pitao sam dejanra kad ce "ujedinjenje", on mi je odgovorio "za par dana",
a ustvari za par dana se odcepio!
Da ne kazem sto se svojevremeno nije moglo da pise u konferencijama nesto
protiv uprave i sistema - totalni teror i ne postovanje korisnika.
Ja nemam nista protiv proa danas. Snalaze se. To je velika pohvala, samo
ono sto ne volim jeste sto nisu poceli od temelja da grade kucu vec od
2. ili 3. sprata. Takodje se uzasno foliraju (sve postuju, sve u skladu sa
zakonima, ne sme ovo, ne sme ono, sve cool), a u stvari misle samo na $ i
boli ih du#e za ostalo.
Hocu da kazem da su poceli na krajnje neposten nacin da rade, da bi sad,
kroz skoro godinu dana bili uzor za druge sisteme - to nikako ne volim.
AcCeSS DeNiED
pitanja.3211pecapop,
Ima UMC V32.bis voice/fax modem bar tako kaze na komandu ati4
Koristim Porcom Plus for Windows.
Imam problem sa downloadom sa sezama dok sa Politikinog BBS-a sve
ide glatko. Za protokol sam izabrao ZMODEM.
2. U "Dialing Directory" sam ubacio neke brojeve. Program ih zove
ali ne prebacuje u Komand mod, vec kada istekne 45 sekund pocinje
da vrti dati broj opet bez obzira da li je linija slobodna.
pecapop
pitanja.3214maksa,
-> #3210, the.edge>> Uzeli su hardver, tj. uzeli dobro, a ostavili lose,
Ne izmišljaj.
Nijedan SezamPro nod ne ne radi na mašini slabijoj od 486SX, a ne
sećam se da je ovde ikad bilo nečeg sličnog. Da su oni odavde uzeli
makar i 1 cm mrežnog kabla, siguran sam da dežurni navijači (zdra'o
komšija ;) ne bi propustili da nam jednom nedeljno to predoče.
>> dosta kopiraju softver sa neta,
Opet puštaš mašti na volju.
Aktuelni "softver sa neta" je rađen po uzoru na pomenuti stari Sezamov
softver, koji je delo Zorana Životića. (Ko onda tu koga kopira?)
Toliko o tome šta je odavde uzeto. Ostale tvoje 'teze' nisu vredne
rasprave.