pitanja.3215corto,
-> #3214, maksa> Toliko o tome sta je odavde uzeto. Ostale tvoje 'teze' nisu
> vredne rasprave.
Ni tvoje potezanje komsiluka pa makar i uz ;) Sve sto ja na to mogu da
dodam je: komsija, izvini sto smo se upoznali :(
pitanja.3216djcorto,
-> #3214, maksa> makar i 1 cm mreznog kabla, siguran sam da dezurni navijaci
> (zdra'o komsija ;) ne bi propustili da nam jednom nedeljno to
> predoce.
Kad smo kod komsiluka, mogli smo da izaberemo, ocigledno, i
bolje.
Kad i ako porastes, naucices razliku izmedju principa i novca.
pitanja.3217dragosh,
-> #3156, mileusna- apsurd->> Uopšte nisam mnogo ul-ovao, a stalno mi javlja da sam prekoračio
- apsurd->> mesečni ul limit! Takođe, slanje execa radi normalno, pa me
- apsurd- zanima smisli. No, to je trajalo svega nekih 5-6 minuta... :)
Ma ovo traje već podosta.Ali dobro, sad će kraj meseca...
pitanja.3218vstan,
-> #3206, alec> Koliko puta SezamNet razmenjuje postu sa internetom?
Na 20min do 1h.
pitanja.3219the.edge,
-> #3214, maksa
T?>> Nijedan SezamPro nod ne ne radi na masini slabijoj od 486SX,a ne
T?>> secam se da je ovde ikad bilo neceg slicnog.Da su oni odavde uzeli
T?>> makar i 1 cm mreznog kabla,siguran sam da dezurni navijaci (zdra'o
T?>> komsija ;)ne bi propustili da nam jednom nedeljno to predoce.
Ma nemoj, a sta je bilo ono na pocetku rada Neta, kad je sve zivo bilo
crklo i kad se posle govorilo o tome kako su dejan&co. preuzeli sve dobro
,a ostavili lose.
Ne znaci da sad to imaju, sigurno su unapredili, ali tako je bilo.
T?>> Aktuelni "softver sa neta" je raden po uzoru na pomenuti stari Sezamov
T?>> softver,koji je delo Zorana Zivotica.(Ko onda tu koga kopira?)
Da, samo po uzoru, ali 1000x bolji i lepsi od PROovog!
Proov je stari sezamov softver sa malim poboljsanjima, sa uzasnim help
sistemom i sa uzasnim editorom, praistorija.
Takodje poseduje "Stupid Dirove" tako da moras ko u dosu da se ponasas,
za razliku od neta kod koga samo uneses pocetno ime odredjenog direktorijuma
i u njemu si.
Ta dva softvera se itekako razlikuju, i dobro je da se razlikuju, jer
mi je proov softver ogavan.
T?>> Toliko o tome sta je odavde uzeto.Ostale tvoje 'teze' nisu vredne
T?>> rasprave.
Ok ok...nemam ni ja nameru da se raspravljam.
Ti ili si 'njihov covek', ili su te tako ubedili svojim pricama, ili si pak
tamo dao grdne pare pa sad ubedjujes sam sebe kako si te pare potrosio
na najbolji moguci nacin.
Samo se malo prizemlji jer su te suvise bacili pod oblake, treba da
shvatis da je pro jedan zesci sh%t, ali tako napravljen da mase budu
odusevljene njegovom "profesionalnoscu" (da ne govorim sad o ovoj ponudi
za internet...cista pljacka, sto ce se i videti uskoro).
Tvoj izbor.
AcCeSS DeNiED
pitanja.3220mikis,
-> #3205, the.edge+> Koriscenje tudjeg usera nije nikakva ilegala, jer vlasnik usera
+> dobrovoljno da sifru (pri cemu treba da je svestan da bla bla bla....).
Korišćenje tuđeg pasoša (lične karte, indeksa, povlastice...) nije nikakva
ilegala ako ti je vlasnik iste da dobrovoljno?
pitanja.3221maksa,
-> #3215, corto>> Ni tvoje potezanje komsiluka pa makar i uz ;)
Istini za volju, nije ovo prvo "potezanje komšiluka", u oba smera.
Samo je prvo koje ti je zasmetalo, i koje je, avaj, pravoverno i
pravovremeno iskorišćeno.
>> Sve sto ja na to mogu da dodam je: komsija, izvini sto smo se upoznali :(
Vidim da je ovo bio dovoljan razlog za javno diferenciranje od
"nepodobnih poznanika". :( To je, koliko čujem, ovde postalo trend.
Zaista mi je žao, iskreno se nadam i duboko verujem da vi to ne bi
učinili da nije vredelo.
pitanja.3222maksa,
-> #3216, djcorto>> Kad smo kod komsiluka, mogli smo da izaberemo, ocigledno, i
>> bolje.
Mislim da ovde nije problem u izboru komšiluka, nego BBS-a.
U nečijem selu bi rekli: aferim.
Iskreno, nisam verovao da ovo ide dotle da ljudi odbacuju prijatelje
zarad "religijskih pitanja" kao što je "koji BBS češće zoveš?".
Ne teši me ni što nisam prvi koga je to snašlo.
>> Kad i ako porastes, naucices razliku izmedju principa i novca.
Neukusna primedba, ako smem da primetim, pogotovo po engleskim
standardima.
Kada si već potegao temu 'principi i novac':
1) Napuštanje polupropale domaće društvene firme zarad prelaska u
privatni sektor je, pretpostavljam, stvar _principa_, a ne novca?
Ili neki (na pr. ti) to urade iz principa, a neki (na pr. dejanr i
zz) zbog (pu, zlikovci) novca?
2) Moj je _princip_ da onome koga smatram za prijatelja implicitno
ili eksplicitno (u zavisnosti od situacije i sposobnosti poimanja)
kažem da preteruje kada mislim da preteruje. Isto očekujem od
mojih prijatelja. Ne očekujem da me se odreknu ako pišemo za
različite časopise ili se ispostavi da nam se razlikuju ocena
rada i dinamika zvanja nekog BBS-a. To je valjda razlika između
"prijatelja" i prijatelja. Čovek se uči dok je živ.
3) Je l' tebi R. kao honorar isplaćuju 'principe' ili 'novac'?
4) Pre nekih mesec dana sam preko jednog poznanika dobio ponudu da
napravim Web prezentaciju za JUL. Skotovi su prepuni para, i u
pitanju je bila fina kinta. Postupio sam neprofesionalno, a u
skladu sa ličnim _principima_ - odbio sam ponudu. Kako vidim,
našao se neko kome nije bilo gadno. Ma čudo je taj JUL.
Toliko o meni, tebi, principima, i novcu.
(Temu si, podsećam, ti pokrenuo).
PS Ne bi valjalo da se ova rasprava o 'principima i novcu' poveže i
sa temom 'tipografija'.
pitanja.3223maksa,
-> #3219, the.edge>> Ma nemoj, a sta je bilo ono na pocetku rada Neta, kad je sve
>> zivo bilo crklo i kad se posle govorilo o tome kako su
>> dejan&co. preuzeli sve dobro ,a ostavili lose.
Ne sećam se da je iko izneo takvu optužbu, a i da je izneo pa se
ispostavila kao tačna (ponavljam) siguran sam da bi to pročitali još
neki put. Uostalom, možeš javno da pitaš ovdašnju Upravu šta im je
to maznuto od opreme.
>> Ne znaci da sad to imaju, sigurno su unapredili, ali tako je
>> bilo.
Koliko znam, nodovi tamo nisu menjani, odn. isti su oni koji su
postojali za vreme probnog rada. A to nije bila ovdašnja oprema.
>> Ti ili si 'njihov covek',
"CIA snajka, CIA - upropastili su pola sveta."
>> ili su te tako ubedili svojim pricama,
Tamo nema ovakvih priča. Verovao ili ne, tamo niko nikad nije
pokušao ovako strasno da dokazuje da je "ovde bolje nego tamo", i
da su "oni ovakvi ili onakvi". Čak pouzdano znam da ondašnja Uprava
blagonaklono gleda na Zakove napore.
>> ili si pak tamo dao grdne pare pa sad ubedjujes sam sebe kako
>> si te pare potrosio na najbolji moguci nacin.
Kad već pitaš, nisam im dao grdne pare. Koristim EuNet, jer preferiram
da koristim Internet kada i koliko hoću. Da nemam nalog na EuNet-u, možda
bih im i dao pare. Kad bolje razmislim, možda im ipak i dam, pošto 45 min.
po pozivu, po onoj tarifi, nije malo. Ako znaš šta tražiš dovoljno je 15-20
minuta dobre veze da procunjaš okolo, vidiš šta ima novo, zvekneš bookmarks,
i vratiš se sa nekim pametnim FTP klijentom ili Web Spider-om i to pokupiš.
>> Samo se malo prizemlji jer su te suvise bacili pod oblake,
>> treba da shvatis da je pro jedan zesci sh%t, ali tako
>> napravljen da mase budu odusevljene njegovom
>> "profesionalnoscu"
Čovek ne može a da ne poklekne pod ovako rečito artikulisanom i
činjenicama nabijenom argumentacijom.
>> (da ne govorim sad o ovoj ponudi za internet...cista pljacka, sto
>> ce se i videti uskoro).
Ta "cista pljacka" se svodi ta to da te jedan sat Interneta (ako si
iskoristio početni popust) tamo košta oko 0.25 DEM po satu, što je
otpr. 10 puta jeftinije od EuNet-ove najpovoljnije varijante (2.15 DEM/h).
Ako nisi iskoristio popust, onda 0.5 DEM po satu.
(Ovde će se sigurno opet naći neko ko je Internet video samo na slici
da te ubeđuje da je 90, tj. 2*45 min. dnevno malo, i da se to nikako ne
isplati.)
>> Tvoj izbor.
U ovome se slažemo.
pitanja.3224nenad,
-> #3191, river> Ako isliš na onaj slučaj kada se ja mislim na user hercog
> javio njegov brat i ostavio par poruka po konferencijama,
> onda tu debelo grešiš.
Ne misli se ni na jedan konkretan slučaj, primećeno je da više
korisnika postupa tako. Nije problem ako brat, žena ili sestra
ostave ponekad poneku poruku sa tuđeg naloga, niko na tome neće
zameriti ili zbog toga zabraniti pristup sistemu, ali masovno
deljenje naloga i njihovo širenje okolo ne možemo da tolerišemo.
pitanja.3225lexus,
-> #3220, mikis=> Korišćenje tuđeg pasoša (lične karte, indeksa, povlastice...) nije
=> nikakva ilegala ako ti je vlasnik iste da dobrovoljno?
Nalog na SezamNET-u nije isto što i lična karta... :)
pitanja.3226space.ace,
-> #3210, the.edge>> dali su fora 70% popusta samo da bi sto vise 'ovaca' namamili na njihov
>> sistem koji je u to vreme bio jedna ogromna nula - uzimali su mnogo vise
Da li ti imaš nalog na SezamPro-u???
>> nego sto Uprava se totalno neregularno ponasa.
A kako ti se pa to ponaša uprava na ovom sistemu. Pretpostavljam isto kao
i na Pro-u (nemam tamo pristup). Sve je to isti ... a drugo pakovanje :((.
pitanja.3227space.ace,
-> #3199, the.edge>> Ja mogu da se logujem na sezam i da svih 30minuta potrosim kucajuci 'who'!
>> Njega to uopste ne treba da se tice, jer ja gubim 30minuta na glupost, a
Čoveče, oladi malo. Nije samo to u pitanju, već u samoj politici "izdavanja
naloga". Lepo ljudi kažu da je to SAMO za jednog korisnika, što znači da
tvoj postupak (davanje drugima nalog na poslugu) direktno krši "Ugovor".
S druge strane, a šta je na ovom sistemu Ugovor??? Pri prijavi "potpisasmo"
kao neki ugovor, a o njegovoj sadržini se niš' ne zna. Dajte da bar znamo
šta smo potpisali. Ako se ni uprava ne pridržava Ugovora, zašto bi se ti
pridržavao?
E, sad ne moraš više da 'ladiš :). Slobodno se deri i radi šta hoćeš, ne
vidim kako bi te sprečili :).
P.S. Baš me interesuje kako bi uprava sankcionisala ovakve postupke?
pitanja.3228space.ace,
-> #3196, the.edge>> E, cim ja nekom dam svoj user bez obzira na sve sta taj ucinio, sva
>> odgovornost se odnosi na mene, jel tako?
E pa mislim da nije. Deo odgovornosti snosi i uprava, što ti je uopšte
dozvolila da koristiš Sezam.
Naravno, i tvoji roditelji što su ti uopšte i davali pare da bi se ti
iživljavao po konerencijama, umesto da prebaciš diskusiju u mail. Kriv
je i profesor fizičkog, koji ti nije dao pet na trčanju, pa si se okrenuo
računarima, a da ne zaboravimo ni Bill Gatesa koji ti je obezbedio W95
u kome radiš. Kriv je i zz koji je napisao Sor, jer bi inače morao da
pišeš on-line poruku (mada mu to i nije neki minus)...
Lista se nastavlja...
Get a life, kid!
pitanja.3229space.ace,
-> #3200, valex>> identifikaciji, što ćemo po svaku cenu truditi da suzbijemo.
!!!!!!!!!
Interesuje me KAKO?
pitanja.3230space.ace,
-> #3205, the.edge>> Hteo sam da kazem da je VEOMA glupo to sto radite jer je totalno
>> besmisleno, a cak i neostvarivo. Jos nije izmisljen virtuelni phone pa da
Možda postavljanjem RND pitanja iz privatnog (seksualnog ;) života koja samo
ti znaš, i koja samo uprava zna ;>>>>>>.
pitanja.3231corto,
-> #3221, maksa> Vidim da je ovo bio dovoljan razlog za javno diferenciranje od
> "nepodobnih poznanika". :( To je, koliko cujem, ovde postalo
> trend.
Sam si se opredelio. Javno ili tajno distanciranje ovde nikako nije u
trendu, uz par izuzetaka koji provode dane i sate poredeci ovo ili ono,
braneci lik i delo Sezam-Pro-a, logujuci se na Sezam-Net.
pitanja.3232dragosh,
-> #3190, mileusna- apsurd->> Pro i dalje sezam.co.yu tretira kao svoju adresu...
Ma da, samo što im to niko ne priznaje sem njih samih.
pitanja.3233vstan,
-> #3229, space.ace> Interesuje me KAKO?
Prosto.
pitanja.3236evlad,
-> #3231, corto=- Sam si se opredelio. Javno ili tajno distanciranje ovde nikako nije u
=- trendu, uz par izuzetaka koji provode dane i sate poredeci ovo ili ono,
=- braneci lik i delo Sezam-Pro-a, logujuci se na Sezam-Net.
izvini, a šta je to sezam-NET ? nešto posebno i uzvišeno ?
koliko ja shvatam: to je komercijalni sistem koji za određenu sumu
pruža određenu uslugu korisniku. Jedini problem je taj što je kvalitet
usluge ispod kritike, na žalost svih nas. Naravno _privilegovanim_
korisnicima je ovde vrlo lepo, kao i svugde u našem društvu po
definiciji 7 je CooL.
pitanja.3237evlad,
-> #3219, the.edge=- Ti ili si 'njihov covek', ili su te tako ubedili svojim pricama, ili si
=- pak tamo dao grdne pare pa sad ubedjujes sam sebe kako si te pare
=- potrosio na najbolji moguci nacin.
=- Samo se malo prizemlji jer su te suvise bacili pod oblake, treba da
=- shvatis da je pro jedan zesci sh%t, ali tako napravljen da mase budu
=- odusevljene njegovom "profesionalnoscu" (da ne govorim sad o ovoj
=- ponudi za internet...cista pljacka, sto ce se i videti uskoro).
hm, pročitaj gornji red citata, pa zatim donji. pokušaj da ga primeniš
na sebi. reč profesionalnošću zameni sa NETalnošću, internet ponudu
zameni sa 60 linija. Da li ti je sada malo jasnije ?
pitanja.3240evlad,
-> #3224, nenad=- zameriti ili zbog toga zabraniti pristup sistemu, ali masovno
=- deljenje naloga i njihovo širenje okolo ne možemo da tolerišemo.
Da sistem nešto vredi, ljudi bi čuvali svoj nalog kao zenicu oka svog.
pitanja.3241corto,
-> #3236, evlad> pruza odredenu uslugu korisniku. Jedini problem je taj sto je
> kvalitet usluge ispod kritike, na zalost svih nas. Naravno
Pa dobro, objasni mi molim te zasto si citirao moju poruku koja sa
tvojom porukom nema nikakve veze :))) Ja se i dalje pitam sto se malo
malo pa javi neko ko zamerke Sezam-pro shvata kao licnu uvredu ? Onda je
valjda logicno da se javi i obrnuta reakcija ? I zar na istom prou nema
neka konferencija gde mogu lepo da se bave sami sobom, a ne sve u ovaj
bunar ? I nemojte sad prica radi-ne-radi, da samo znate kako na EuNetu
sve lepo radi :)))
pitanja.3243junior,
-> #3222, maksa> skladu sa ličnim _principima_ - odbio sam ponudu. Kako vidim,
> našao se neko kome nije bilo gadno. Ma čudo je taj JUL.
Koja adresa?
pitanja.3244supers,
-> #3236, evlad>> izvini, a šta je to sezam-NET ? nešto posebno i uzvišeno ?
Nevezano za ovu diskusiju, ime Sezam-NET potiče sa početka devedesetih
kada je Sezam imao dva čvora - jedan u zgradi BIGZ-a a drugi u Novom Sadu.
Znači, sadašnje ime nije samo jasna razlika u odnosu na Pro nego i izraz
kontinuiteta ;> Mada, SezamPro je trenutno dalje stigao ako govorimo
o Sezamu svih Sezama, pošto ima čvor u Banjaluci...
pitanja.3245maksa,
-> #3241, corto>> malo pa javi neko ko zamerke Sezam-pro shvata kao licnu uvredu
Nije u pitanju bila "zamerka na Sezam-pro", nego paušalno odvaljena
neistina da "su oni odavde odneli sve što vredi od opreme, a ostavili
kljakav hardver". Ovo nije stvar "lične uvrede" nego opšte priznatog
_principa_ da se na neistinu reaguje.
>> I nemojte sad prica radi-ne-radi, da samo znate kako na EuNetu sve
>> lepo radi :)))
I njima se često dešava da zvone u prazno, samo se na 64 linije to
teže primeti. U zadnje vreme na 186-444 zna da bude i duže vreme da
bude zauzeto, pa ispadne da je bolje koristiti 184-212, pošto taj
broj zove mnogo manje ljudi (a mislim da je za njega zakačeno druge
32 linije).
pitanja.3246l.tanja,
-> #3245, maksa.> I njima se cesto desava da zvone u prazno, samo se na 64 linije to
.> teze primeti. U zadnje vreme na 186-444 zna da bude i duze vreme da
.> bude zauzeto, pa ispadne da je bolje koristiti 184-212, posto taj
.> broj zove mnogo manje ljudi (a mislim da je za njega zakaceno druge
.> 32 linije).
Meni se 186444 pre javi, a 184212 mi zvoni u prazno...
No rules anywhere...
pitanja.3247dr.grba,
-> #3245, maksa>> Nije u pitanju bila "zamerka na Sezam-pro", nego paušalno odvaljena
>> neistina da "su oni odavde odneli sve što vredi od opreme, a ostavili
>> kljakav hardver". Ovo nije stvar "lične uvrede" nego opšte priznatog
>> _principa_ da se na neistinu reaguje.
A šta sa odvaljotkom da na Sezamu dominira JUL? To nije paušalno
odvaljena neistina?
pitanja.3248maksa,
-> #3247, dr.grba>> A šta sa odvaljotkom da na Sezamu dominira JUL?
A gde si, života ti, to pročitao?
>> To nije paušalno odvaljena neistina?
Ma kako ti kažeš. Još samo da citiraš gde je to napisano.
Ti znaš nešto što ostatak sveta ne zna?
pitanja.3249jovap,
-> #3105, supers
<3105> Bila bi i za mene, ali ocigledno je da se Sezamovoj upravi
tako nesto ne isplati... Pola nas bi platilo manje od 90 min
dnevno i smanjili bi im se prihodi...
- Ako se ova stvar uzme u ozbiljno razmatranje, prihod SEZ-a bi morao
da ostane isti ili da se blago poveca. 'Ozbiljno' ovde znaci da
prvo treba odgovoriti na neka pitanja koje su tu i tamo
postavljana, ali nisu razresena. 1.5 sata :) na dan je neka
teorija, real.raspolozivo je lako sracunati. Medjutim cinjenica da
se SEZ relativno lako dobija, znaci da samo treba malo zriktati :)
podelu 'termina', o cemu se u vezi onog xMAILa (express maila)
dosta raspravljalo.
- Kako i zasto bi prihod morao ostati isti ili porasti, drugo je i
poduze pitanje. Ako su 3ďě▓Şťűve cene sada najpri┴(Qs╗pacnije u
ovoj nam
Yugi, kako se meni cini, onda je lako. Ali to sto se meni cini, ne
mora biti tacno, pa to PRVO trea oeri saoj lk.
pitanja.3250evlad,
razumem da veza pukne, ali kada to radi uvek na istom mestu postaje
sumnjivo. molim vas proverite ovo:
(a)
Casopis "Racunari" - Beograd
Sub 02.11.96 17:23 - Node 6
Mail Read
0k Mail
NO CARRIER
(b)
Casopis "Racunari" - Beograd
Ned 03.11.96 09:43 - Node 9
Mail Read
0k Mail
Nema poruka.
Group Read
0k Group
NO CARRIER
interesnatno je to što se ovo dešava kod prvog log-a u danu.
svaki sledeći log je ok. primetio sam da kada se pre skupljanja
poruka odradi pad clear, sve prođe kako treba. proverite za svaki
slučaj ...
(a) kada je pukao na mail, bilo je poruka u mailu.
(b) kada je pukao na group, nije bilo poruka u mailu, ali je bilo
poruka u grupi.
pitanja.3251acafaca,
-> #3138, spantic-=> Dobro. Hajde da napravimo malu tribinu na temu>
-=>
-=> Koji je način naplaćivanja Interneta povoljniji sa stanovišta
-=> korisnika?
-=>
-=> 1. Naplaćivanje po satu.
-=>
-=> 2. Fiksna mesečna/godišnja pretplata za neku dnevnu kvotu.
Pod 1. definifivno.
Mogli bi da ubace to u vote i da obaveste korisnike, ako
misle da to urade.
pitanja.3252acafaca,
-> #3170, rjovic-=> dinara mesečno za neograničeni pristup. E sad to jeste velika
-=> suma za pojedinca, ali kako sam saznao politika provajdera će
-=> biti takva da neće sputavati udruživanje recimo 10 korisnika
-=> na jednom nalogu, tako da se dobija full neograničeni pristup
-=> po glavi za 100 dinara.
Opet je mnogo, a i tih 10 ima da se posvađa posle nedelju dana.
Ali to je tek početak. Zato mora da bude skupo. Ima da naprave
posao ko Braća Karići.
pitanja.3253dr.grba,
-> #3248, maksa>> Ti znaš nešto što ostatak sveta ne zna?
Ne znam, samo pitam. Izvini što sam ti se obratio.
pitanja.3254valex,
-> #3229, space.ace>>>> identifikaciji, što ćemo po svaku cenu truditi da suzbijemo.
>>
>>
>> Interesuje me KAKO?
Postoje mnogi načini da se suzbije neprimereno ponašanje. Obično prvo
pošaljemo mail korisniku, u kojem mu skrećemo pažnju i zahtevamo da
prekine sa sličnim postupcima. Ako to ne urodi plodom, korisnik neće
moći da pristupi sistemu i ispisuje mu se poruka da kontaktira redakciju
glasom, posle čega mu opet odobravamo pristup. Međutim, dešava se da ni
to nije dovoljno, što pokazuje i primer korisnika PERTLA, koji je od
danas izbrisan iz korisničke baze.
pitanja.3256hercog,
Zašto u ekranskom editoru za poništavanje poruke služi ODUSTANI, a u linijskom
editoru PONIŠTI? Za ne bi u oba editora trebalo da bude isto?
Sale
pitanja.3257vitez.koja,
-> #3223, maksa#=> (Ovde će se sigurno opet naći neko ko je Internet video samo na
#=> slici da te ubeđuje da je 90, tj. 2*45 min. dnevno malo, i da se
#=> to nikako ne isplati.)
Jok, to je mnogo, ali problem je što vreme teče svaki dan koristio
ga ti ili ne...
sk
pitanja.3258river,
-> #3254, valex=> glasom, posle čega mu opet odobravamo pristup. Međutim,
=> dešava se da ni to nije dovoljno, što pokazuje i primer
=> korisnika PERTLA, koji je od danas izbrisan iz korisničke
=> baze.
Reci nam i rezlog zbog kojeg je dotični izbrisan. Ako nam ne kažeš
razlog ne znam kako možeš da očekuješ od nas da učimo ne tuđim
greškama
pitanja.3259buva,
-> #3254, valex
(;)glasom, posle cega mu opet odobravamo pristup. Medutim,
(;)desava se da ni to nije dovoljno, sto pokazuje i primer
(;)korisnika PERTLA, koji je od danas izbrisan iz korisnicke baze.
Sorry shto nisam neshto u toku sa konferencijom ali zashto je user
pertla zbrisan sa sistema?
pitanja.3261buva,
-> #3228, space.ace
(;)Naravno, i tvoji roditelji sto su ti uopste i davali
(;)pare da bi se ti izivljavao po konerencijama, umesto da
(;)prebacis diskusiju u mail. Kriv je i profesor fizickog,
(;)koji ti nije dao pet na trcanju, pa si se okrenuo ...
Ovo ko da govorish iz iskustva...
pitanja.3262ljubisha,
-> #3254, valex> to nije dovoljno, što pokazuje i primer korisnika PERTLA, koji je od
> danas izbrisan iz korisničke baze.
To 'danas' je bilo 13.11. a podaci o korisniku stoje i dalje. Elem,
da iskoristim ovo za jedno pitanje. Istekne mi pretplata i ja posle nekog
vremena pozovem Sezam, otkucam username i on mi kaže da mi je pretplata
istekla. To je OK al jel može da se ne UPdejtuje datum mog poslednjeg zva-
nja u RESUM ili USER listi?
Ovako ispada da ili vi pertlu ipak niste izbacili ili ste ga već vra-
tili ili je on samo pokušavao da se uloguje. Kod njega piše da se zadnji
put javio
Pon 04.11.96 09:24 a kako ako je izbačen.
P.S. Pitanje je dobronamerno a ovaj slučaj mi je baš dobro poslužio. Zato
nemoj neko da diže galamu. :)
pitanja.3263lexus,
-> #3258, river=> => korisnika PERTLA, koji je od danas izbrisan iz korisničke
=> Reci nam i rezlog zbog kojeg je dotični izbrisan. Ako nam ne kažeš
Ja jutros pročitah poruke dotičnog u jednoj grupi...
Izgleda da se povratio ;)
pitanja.3264space.ace,
-> #3247, dr.grba>> A šta sa odvaljotkom da na Sezamu dominira JUL? To nije paušalno
>> odvaljena neistina?
Ne lupaj, da dominira JUL, sad bi vozili Internet odavde na 60 linija
sa sve 33.6 bps modemima i Pentium-ima...
Daleko od toga da JUL valja (no su oni lopuže, pa imaju love :)...
pitanja.3265nukite,
-> #3254, valex
>>prekine sa slicnim postupcima. Ako to ne urodi plodom, korisnik nece
>>moci da pristupi sistemu i ispisuje mu se poruka da kontaktira
>>redakciju
AMA TO NIJE DOVOLJNO! Tako ne mozete spreciti pristup! Doticni
covek moze da se ponovo prijavi na system pod drugim imenom i
telefonom. Moze on da stavi da se zove Djoka Przibaba i da pod
userom djprzibaba ponovo koristi sistem... A stvarno, sto
izbrisaste pertlu, nisam primetio da je nesto napravio...?
pitanja.3267meco,
Da li bi neko zano da mi kaze gde mogu da nabavim onu knjigu o
SEZAMU (tj o koriscenju sezama). Nisam siguran dali je napisao D
Ristanovic?
Ako nema nigde da se kupi nek se javi neko (po mogucstvu iz Nisa)
da bih mogao da je iskopiram.
meco
pitanja.3268mmilosh,
Kako mogu da promenim adresu stanovanja?
pitanja.3270jvujnic,
-> #3138, spantic> Koji je način naplaćivanja Interneta povoljniji sa stanovišta
> korisnika?
> 1. Naplaćivanje po satu.
> 2. Fiksna mesečna/godišnja pretplata za neku dnevnu kvotu.
Ajde da se i ja izjasnim po ovom pitanju.
Prvo da kažem da bi najbolje bilo plaćati neograničen pristup, znači 24 časa
dnevno. To se u inostranstvu plaća između 35$-60$. Postavlja se pitanje da li
je to i ovde islativo? Jeste, ali sa mnogo većom cenom, tako da to pada u
vodu.
Onda naplaćivanje po satu. To bi bilo O.K. kad bi mogao da ostaneš na vezi
i kad prekoračiš vreme, ali da ti broji i te sate, pa da onda, posle toga
naplati i to prekoračeno vreme.
I na kraju dnevna kvota. To nije loše, samo bre ako bi to bilo 1,5 sata,
to je onda malo. Dobro, dovoljno je kada znaš šta tražiš, ali šta kada neznaš,
ili kada ftpuješ, ili chatuješ (ovo poslednje je presudno:) )?
Tu je problem.
Na kraju zaključak.
Najbolja bi bila fiksna mesečna pretplata za neku dnevnu kvotu, koja bi
iznosila, eto, recimo nekih 1,5-2 sata, ali da ti možeš i duže ostati na vezi,
s tim što svaki dodatni sat plaćaš duplo skuplje nego obično. A tih dodatnih
sati može biti najviše 4 dnevno.
Naravno sesije treba ograničiti na neku razumnu meru, recimo na 1,5 sati.
Ovo sve ako Sezam bude imao barem četiri puta više linija.
Vremenom će se i korisnici navići na Internet, pa neće ni tako dugo ostajati
na vezi, već će im biti dovoljna i ta 2 sata.
pitanja.3271hercog,
-> #3267, meco** Da li bi neko zano da mi kaze gde mogu da nabavim onu knjigu o
** SEZAMU (tj o koriscenju sezama). Nisam siguran dali je napisao D
** Ristanovic?
Ako misliš na uputstvo za stari sezam, ondak imam ja :) Al nisam
iz Niša :) No ne bi ti bilo od preterane koristi zbog izmena u
softwareu
Sale
pitanja.3273mila,
-> #3268, mmilosh> Kako mogu da promenim adresu stanovanja?
Nađeš stan, platiš kiriju, pozoveš ortake (motorizovane, po
mogućstvu, a i snažne), kažeš im novu adresu, malo i ti zapneš,
i tvoj problem je rešen.... :)))))))))))
pitanja.3274maksa,
-> #3270, jvujnic>> Onda naplaćivanje po satu. To bi bilo O.K. kad bi mogao da
>> ostaneš na vezi i kad prekoračiš vreme, ali da ti broji i te
>> sate, pa da onda, posle toga naplati i to prekoračeno vreme.
Ovo je, koliko znam, praksa na EuNet-u.
pitanja.3275madamov,
-> #3274, maksa> >> Onda naplaćivanje po satu. To bi bilo O.K. kad bi mogao da
> >> ostaneš na vezi i kad prekoračiš vreme, ali da ti broji i te
> >> sate, pa da onda, posle toga naplati i to prekoračeno vreme.
>
> Ovo je, koliko znam, praksa na EuNet-u.
Samo do nekog limita, ne puštaju da odeš beskonačno u "minus".
pitanja.3276supers,
-> #3273, mila>> Nađeš stan, platiš kiriju, pozoveš ortake (motorizovane, po
>> mogućstvu, a i snažne), kažeš im novu adresu, malo i ti zapneš,
>> i tvoj problem je rešen.... :)))))))))))
A na Sezamu tako što pošalješ mail na sekretarica i saopštiš joj novu adresu...
pitanja.3277jvujnic,
-> #3268, mmilosh> Kako mogu da promenim adresu stanovanja?
Kupi stan na drugom mestu :)))
Šalim se, javi se sekretarici na mail, reci joj da hoćeš da promeniš adresu
bla, bla, bla i sl.
Njena mail adresa je sekretarica, a ako joj poruku šalješ sa drugog sistema,
onda dodaj i ono @sezam.co.yu, ali svašta i ja pričam.
pitanja.3278jovap,
-> #3107, alec
<3107> Pa dajte ljudi, 20din mesecno svarno je dzabe.
- Znaci pretplata je otisla sa 10 na 20 dinara.
<3122> Dakle, sat Sezama bi morao da bude maksimalno 2,5 dinara da bi
meni bilo uopste prihvatljivo naplacivanje po satu.
- Neka sat bude kolko Uprava oceni da treba da bude, al' nek bude
princip KOLKO - TOLKO, tj. po satnici.
- Zna li neko koja je 'minimalna ekonomska cena' ? Je li to tih 2.5
din/h ? Koliko je prosecno vreme na SEZu do sada?
- Koji su i kakvi su besplatni BBS-ovi u BGu, ako uopste postoje ?
pitanja.3279valex,
-> #3259, buva>> Sorry shto nisam neshto u toku sa konferencijom ali zashto je
>> user pertla zbrisan sa sistema?
Kao prvo, korisnik je bio uporan u slanju poruka sa nepristojnim
sadržajem u konferenciju MUZIKA. Posle brisanja istih, usledilo je
vređanje moderatora, nakon čega smo korisniku privremeno zabranili
pristup. Posle telefonskog razgovora sa mnom, gde sam mu ukazao na
počinjene greške, ponovo je pušten na sistem. Međutim, to nije urodilo
plodom: pre par dana vređao je nekoliko drugih korisnika, i pretio im da
će im onemogućiti normalan rad na sistemu, pozivajući se na to da je on
saradnik časopisa "Računari" i samim time jedan od odgovornih na Sezamu.
Naime, korisnik ima isto ime i prezime (Ivan Petrović) kao jedan od
naših stalnih saradnika (inače user "omega" na sistemu) koji stoji u
impresumu časopisa. Ovo je bio dovoljan razlog za potpuno isključenje
korisnika "pertla".
pitanja.3280calex,
-> #3274, maksa║ >> ostaneš na vezi i kad prekoračiš vreme, ali da ti broji i te
Ë──────────────
║ Ovo je, koliko znam, praksa na EuNet-u.
Ë──────────────
Rekao bih da i BeoTel tako čini, sinoć sam bio skoro 4 sata na
vezi a statistika mi je pokazala da sam imao još 2h 58min slobodnog
vremena na početku poziva.
pitanja.3281veca,
-> #3240, evlad>> Da sistem nešto vredi, ljudi bi čuvali svoj nalog kao zenicu oka
>> svog.
E stvarno :(
pitanja.3282dr.grba,
-> #3270, jvujnic>> Vremenom će se i korisnici navići na Internet, pa neće ni tako dugo
>> ostajati na vezi, već će im biti dovoljna i ta 2 sata.
Navika na Internet može da ima i suprotan smer (: tj. da ne kome ne
bude dovoljno ni 24 sata dnevno. Ali, takvima neka je Bog u pomoći (:
pitanja.3283alec,
-> #3279, valex> impresumu casopisa. Ovo je bio dovoljan razlog za potpuno
> iskljucenje korisnika "pertla".
E, ali sta ako se ponovo prijavi na drugi user i recimo stavi ortakovu
adresu ?
pitanja.3284vstan,
-> #3283, alec> E, ali sta ako se ponovo prijavi na drugi user i recimo stavi
> ortakovu adresu ?
A u čemu je tu problem ?
Ako se nastavi sa istim/sličnim ponašanjem i taj user očekuje
slična sudbina.
pitanja.3285ognjen,
-> #3270, jvujnic)-> dnevno. To se u inostranstvu plaća između 35$-60$.
U Torontu, full internet + 4 Mb na disku 24 kanadskih $
mesečno. To je oko 25 dem.
pitanja.3286szarko,
hi :)
Zasto ne date da u grupama bude vlasnik i suvlasnik ? :)
pitanja.3287johnnya,
-> #3285, ognjen >> U Torontu, full internet + 4 Mb na disku 24 kanadskih $
>> mesečno. To je oko 25 dem.
Dakle, preračunato na naše uslove ... pa jedna dobra školska užina :)
pitanja.3288alec,
-> #3284, vstan> A u cemu je tu problem ?
> Ako se nastavi sa istim/slicnim ponasanjem i taj user ocekuje
> slicna sudbina.
A ako tako svaki put na drugi user ? ;) Znaci da se pretplati na mesec
dana pa pred istek pretplate opet pocne sa istim ponasanjem a iduceg
meseca opet promeni user
pitanja.3290baker,
Kako zvati nod po nod ?
..
pitanja.3292nenad,
-> #3262, ljubisha> To je OK al jel može da se ne UPdejtuje datum mog poslednjeg
> zva- nja u RESUM ili USER listi?
Ne update-uje se. :)
> Ovako ispada da ili vi pertlu ipak niste izbacili ili ste ga već vra-
> tili ili je on samo pokušavao da se uloguje. Kod njega piše da se zadnji
> put javio Pon 04.11.96 09:24 a kako ako je izbačen.
Problem je u tome što je valex koristio staru proceduru za
brisanje korisnika iz user-baze, a to je promenjeno tako da se
brisanje nije završilo regularno. Brisanje korisnika nije nešto
što se svakodnevno radi tako da nije ni čudno da je došlo do
zabune.
pitanja.3293nenad,
-> #3268, mmilosh> Kako mogu da promenim adresu stanovanja?
Treba poslati mail sekretarici.
pitanja.3294nenad,
-> #3282, dr.grba> Navika na Internet može da ima i suprotan smer (: tj. da ne kome ne
> bude dovoljno ni 24 sata dnevno. Ali, takvima neka je Bog u pomoći (:
Kome Internet (Web) treba zbog posla, najčešće mu treba u većim
paketima i ne treba mu svaki dan (treba mu, s druge strane,
svakodnevna dostupnost).
Za tzv. "surfovanje" i besciljno skakanje sa linka na link... pa,
važi isto kao i na svakom vašaru... :)
---
"A social life? What board can I download THAT from?"
pitanja.3295nenad,
-> #3286, szarko> Zasto ne date da u grupama bude vlasnik i suvlasnik ? :)
Ne radi se o tome da "ne damo", već nije predviđeno softverom, a
i smatramo da za tim ne postoji neka prevelika potreba da bi se
sada menjalo i uvodilo. Ako neko želi da "prepusti" grupu drugome
može da javi administratorima, to je moguće izvesti. Može se
realizovati i komanda za to koja bi korisnicima omoguća da sami
rade to "prepuštanje", ali opet se radi o pojedinačnim i retkim
slučajevima.
pitanja.3296apostol,
Sezam nije mogao da registruje sezamnet.co.yu, ali možete li da
registrujete adresu
sezamnet.eunet.yu ?
E1 O:-)
pitanja.3297hercog,
-> #3290, baker** Kako zvati nod po nod ?
Okrećeš one telefone koje je neko skoro ovde ostavio.
Sale
pitanja.3298zeljkoj,
-> #3292, nenad>> zva- nja u RESUM ili USER listi?
>
> Ne update-uje se. :)
BTW, na Pro-u se ulogujem pod svojim usernameom kojem je istekla pretplata
još početkom aprila, on ispiše poruku i izbaci me, ali zapamti vreme i
datum. Čak se i vidim na who listi tih nekoliko sekundi.
pitanja.3299river,
-> #3295, nenad=> sada menjalo i uvodilo. Ako neko želi da "prepusti" grupu
=> drugome može da javi administratorima, to je moguće
=> izvesti. Može se realizovati i komanda za to koja bi
=> korisnicima omoguća da sami rade to "prepuštanje", ali
=> opet se radi o pojedinačnim i retkim slučajevima.
A zašto se onda ne pobrišu sve grupe čiji vlasnik nema više nalog
na sistemu (čitaj istekla mu pretplata)?
pitanja.3300pedjak,
-> #3243, junior> Koja adresa?
http://www.beograd.com/jul
pitanja.3301valex,
-> #3296, apostol>> Sezam nije mogao da registruje sezamnet.co.yu, ali možete li
>> da registrujete adresu
>>
>> sezamnet.eunet.yu ?
Niko nije tvrdio da pomenute adrese nismo mogli da registrujemo.
Jednostavno, posedujemo adresu sezam.co.yu i ne vidim razloga zašto bi
tragali za alternativnom.
pitanja.3302beatle,
Kada ce biti moguc pristup Sezamu preko akademske mreze, sa drugih
systema TELNET-om , ili FTP-om?
Ako je ovo moguce sada, molim za IP/adresu.
Hvala.
pitanja.3303mikis,
-> #3300, pedjak+> http://www.beograd.com/jul
Svratio sam pre neko veče na ovu adresu. Na prvi pogled, prilično lame
urađena prezentacija - ilustracija na prvom ekranu je slika veličine
180 (!) KB, odustao sam već na drugoj strani kod druge, isto tako bezvezne
slike od 40-ak KB... Za razliku od ostalih promotivnih nastupa, ovaj je
prilično amaterski odrađen.
Nego, sad kad su pobedili na izborima, da vidimo da li će ispuniti
obećanje (dao ga Dušan Mihajlović iz ND) da će sve srednje škole dobiti
kompjutere, a svi studenti pristup Internetu ;) (k'o da ga do sada nisu
imali...)
pitanja.3304nukite,
1. Kako da citam poruke unazad?
2. Kada sam napisao mail info, kako da ga obrisem? ;)
pitanja.3305lexus,
-> #3303, mikis=> obećanje (dao ga Dušan Mihajlović iz ND) da će sve srednje škole
=> dobiti kompjutere, a svi studenti pristup Internetu ;) (k'o da ga
=> do sada nisu
Obećano je da će sve škole (dakle i osnovne) dobiti kompjuter
(dakle jedan), a da će svaki srednjoškolac koristiti internet
(verovatno preko onog jednog kompa u školi)
Kakvi bednici... A tek oni koji su glasali za njih...
pitanja.3306sofke,
-> #3275, madamovMa> > >> Onda naplaćivanje po satu. To bi bilo O.K. kad bi mogao da
Ma> > >> ostaneš na vezi i kad prekoračiš vreme, ali da ti broji i te
Ma> > >> sate, pa da onda, posle toga naplati i to prekoračeno vreme.
Ma> >
Ma> > Ovo je, koliko znam, praksa na EuNet-u.
Ma> Samo do nekog limita, ne puštaju da odeš beskonačno u "minus".
Da. 15 minuta je dopušten minus, a vreme koji su utrošio, u tom minusu,
se kasnije odbija pri novoj uplati.
pitanja.3307hercog,
-> #3304, nukite** 1. Kako da citam poruke unazad?
npr ..co re DDMMGG-
(..co re 011096- čita poruke od 1 oktobra ka ovamo)
** 2. Kada sam napisao mail info, kako da ga obrisem? ;)
..ma info
Pa oma snimiš prazan :)
Sale
pitanja.3308lexus,
Da li mi se to samo čini ili ste smanjili stepen kompresije
prilikom arhiviranja pada? Obično je textpad od 10kb bio arhiviran
na 3, a sada se arhivira na 5kb.
pitanja.3309acrnjin,
-> #3305, lexus>> Obecano je da ce sve skole (dakle i osnovne) dobiti kompjuter
>> (dakle jedan), a da ce svaki srednjoskolac koristiti internet
>> (verovatno preko onog jednog kompa u skoli)
Uh.. znam da nije za ovu temu, ali.. zna li neko sta bi od onog cuvenog
Internet projekta nase school of special national interest? (MG)
ACR
pitanja.3310mmtosic,
-> #3292, nenad> Problem je u tome što je valex koristio staru proceduru za
> brisanje korisnika iz user-baze, a to je promenjeno tako da se
> brisanje nije završilo regularno. Brisanje korisnika nije nešto
> što se svakodnevno radi tako da nije ni čudno da je došlo do
> zabune.
Ja ne bih da se uključujem u priču o isključenju korisnika sa
sistema. Kad bih se uključio pitao bih staro pitanje - kad ćemo
dobiti na uvid ugovor koji smo `potpisali' zasnivanjem korisničkog
statusa sa SezamNet-om?
No, ipak, ovaj tvoj komentar me dovodi do dva neizbežna zaključka.
Prvi se tiče činjenice da upravnik SezamNet-a nije upoznat sa načinom
na koji se izvršavaju neke naredbe na sistemu, a koje bi trebalo da
su samo njemu dostupne. A drugi se tiče činjenice da korisnici
SezamNet-a već poduže traže detaljno uputstvo o načinu korišćenja
sistema, što im je u nizu prilika i obećano, a čega ipak i dalje
nema. Bio bi red da to uputstvo napravite i date bar upravniku, ako
ga već nama korisnicima ne dajete iz, očigledno, `principijelnih
razloga'. :(
Pošto nam je želja da ovaj sistem opstane zajednička, mogu li da vas
podsetim, da je u zadnjem broju PC-a kao dodatak izašlo ``SezamPro
Internet - uputstvo za povezivanje i upotrebu'', koje je korisnicima
SezamPro-a koji ne kupuju PC ponuđeno kao fajl koji mogu uzeti i
štampati ako im je to potrebno. Naravno, odavno tamo postoji
`konferencija Uputstvo' u kojoj je u obliku poruka detaljno
objašnjeno sve što je potrebno korisnicima za to da efikasno i
prijatno koriste usluge sistema, a što je, u doba starog Sezama, bilo
štampano kao knjižica koja je pri uplati pretplate bila deljena novim
korisnicima. Ako već nakon 10 meseci rukovođenja ovim sistemom niste
uspeli da to napišete, što se ne obratite korisnicima sa predlogom da
naprave grupu u okviru koje bi to uz saradnju dzakic-a sami napisali?
pitanja.3311evlad,
ako je ovaj sezamNET naslednik SEZAM-a, verovatno jeste, jer
mi je priznata pretplata, pitam se pitam i opet se pitam:
zašto ovde ne postoji ovakvo obaveštenje ?
Connected at 12000/REL, Pon 11/11/1996 20:56:34, node 10
Poslednji poziv Pon 11/11/1996 13:59:36.
Na raspolaganju Vam je 43 min 47 sec.
****************************************************
Na današnji dan pre sedam godina proradio je prvi
Sezam, na AT računaru, jednoj liniji i 2400 bps
modemu. Prisetite se tih dana uz konferenciju Sezam,
poruke 10.1239 i 10.1240.
****************************************************
pitanja.3312dzakic,
-> #3304, nukite> 2. Kada sam napisao mail info, kako da ga obrisem? ;)
? mail info
Sintaksa: MAIL INFO [/d]
...
Poruka se briše sa MAIL INFO /D (od ˙D˙elete).
pitanja.3313dzakic,
-> #3308, lexus> Da li mi se to samo čini ili ste smanjili stepen kompresije
> prilikom arhiviranja pada? Obično je textpad od 10kb bio arhiviran
> na 3, a sada se arhivira na 5kb.
Nije nista menjano u setovanjima arhivera, verovatno je pad bio
nepogodniji za arhiviranje nego obično.
pitanja.3314mmtosic,
-> #3311, evlad> **********
> Na današnji dan pre sedam godina proradio je prvi
> Sezam, na AT računaru, jednoj liniji i 2400 bps
> modemu. Prisetite se tih dana uz konferenciju Sezam,
> poruke 10.1239 i 10.1240.
> **********
Pa prvo da slavljenicima čestitam jubilej! Neka vam sistem bude još
mnogo, mnogo... uspešniji. :) A u čast dana `jubijeja' predlažem da
korisnike nagradite amnestijom tj. sa bar dvodnevnim prestankom
vrednovanja poruka sa dragim ali prečestim - ``Poništio SysAdm''!
P.S. A i ti bi mogao da prestaneš sa stalnim zakeranjima. :) Toliko
si ih `zaposlio' primedbama da su i na jubilej zaboravili. :(
pitanja.3316baker,
-> #3304, nukite> 2. Kada sam napisao mail info, kako da ga obrisem? ;)
A kako se pise mail info ?
..
pitanja.3317supers,
-> #3307, hercog>> ..ma info
>>
>> Pa oma snimiš prazan :)
Pa se zajebeš i onda stalno gledamo mail infoe od jednog praznog reda
zato što neko slučajno nije obrisao jedan space...
Za brisanje je bolje mail info /d.
pitanja.3318inferno,
-> #3295, nenadŮ│ ˙ Može se
Ů│ ˙ realizovati i komanda za to koja bi korisnicima omoguća da sami
Ů│ ˙ rade to "prepuštanje", ali opet se radi o pojedinačnim i retkim
Ů│ ˙ slučajevima.
Čini vam se. Bilo bi izuzetno korisno.
pitanja.3319mmtosic,
-> #3317, supers> Pa se zajebeš i onda stalno gledamo mail infoe od jednog praznog
^^^^^^^
Šta bi? Zar po bonu-tonu nije - zaje*eš? :))
pitanja.3320nukite,
-> #3316, baker> A kako se pise mail info ?
Mail>> mail info
Ne zaboravi, ako samo napises info, on ce da ti pokaze nov "info"
na Sezamu :)
pitanja.3321dragosh,
-> #3306, sofke-apsurd- Ma> > Ovo je, koliko znam, praksa na EuNet-u.
-apsurd- Ma> Samo do nekog limita, ne puštaju da odeš beskonačno u "minus".
-apsurd- Da. 15 minuta je dopušten minus, a vreme koji su utrošio, u tom
-apsurd- minusu, se kasnije odbija pri novoj uplati.
Meni se ortak hvalio da je ostao 2 sata duže od uplate ...Znači-sve je moguće.
poz!
pitanja.3322spantic,
-> #3321, dragosh> Meni se ortak hvalio da je ostao 2 sata duže od uplate ...Znači-sve je
Može ako je reč o istoj seansi. Ali posle mora da se plati.
pitanja.3323supers,
-> #3316, baker>> A kako se pise mail info ?
Komandom mail info.
pitanja.3324sdanijel,
Sta je to QWK paket i QWK citac.
pitanja.3325nenad,
-> #3299, river> A zašto se onda ne pobrišu sve grupe čiji vlasnik nema više nalog
> na sistemu (čitaj istekla mu pretplata)?
Zato što je sasvim moguće da se diskusija u grupi nastavi i bez
njenog vlasnika. Opciono se mogu brisati samo grupe koje duže
vreme nisu imale ni jednu poruku, a i vlasnik više nije na
sistemu.
pitanja.3326nenad,
-> #3296, apostol> Sezam nije mogao da registruje sezamnet.co.yu, ali možete li da
> registrujete adresu
>
> sezamnet.eunet.yu ?
To bi bila adresa računara na eunet-ovoj mreži, isto tako smo i
pre možda mogli da registrujemo sezam.fon.bg.ac.yu, ali ni jedno
ni drugo nema previše smisla, SezamNet je poseban sistem i treba
da ima posebnu e-mail adresu.
pitanja.3327nenad,
-> #3302, beatle> Ako je ovo moguce sada, molim za IP/adresu.
Još uvek nije moguće.