pitanja.408nenad,
-> #377, stefan> Jest, unela je živosti prvih 5 minuta dok sam pogledao kako radi i
> zapitao se čemu to uopšte služi :) Sve fore sa dotičnom naredbom ispucaš
> za tih 5 minuta i posle se samo nerviraš zbog par kretena koji se
E pa sad, ako je nekome dovoljno 5 minuta za sve fore, onda... :))
Nije ova novina nešto što postoji samo ovde, a i nije namenjena
tome da se na njoj ispucaju sve "fore" odjednom... Na mestima gde
postoji od ranije se već ustalila i našla je svoje mesto u chatu.
Verujem da će tako biti i ovde nakon početnog pretaranog igranja
sa novom igračkom. :)
pitanja.409junior,
-> #403, babbage> Ima veze. Unix slučajno ima za sobom 20tak godina iskustva sa
> bezbednošću sistema - ti možeš da ULneš svoj source na Osmeh,
> recimo, i da ga iskompajliraš
Unix je užasno složen sistem, a što je sistem složeniji to ima
više rupa u njemu. Kog ne mrzi da nazove Ameriku i otkrije najnovije
bagove u Unixu (po njihovim konferencijama ;), može ladno da obori
skoro svaki unix sistem u zemlji. ;(
jr.
pitanja.410vlad,
-> #371, nenad> * 256 karaktera za ignore listu
Ovo bi bilo sasvim dovoljno kad bi username ogranicili na jedan (dobro,
idemo na dva) znaka. Ovako, u idealnom slucaju mogu da ignorisem 64
korisnika (ako ni jedan nema user duzi od 4 znaka i ako se space ne
racuna), a to ce vrlo brzo biti malo (ako vec nije). Kad se uzme u obzir da
bezveznjakovici cesto biraju i bezvezne user-e od bar 10-ak karaktera...
Razmisljate li o ignore-tu po kljucnim recima? Npr. ignore "reche vuk" bi
ignorisalo sve poruke u kojima se doticni string pojavljuje, bez obzira na
user.
Na Sezam-Hobbiton-u je ignore bio znatno bolje zamisljen. Ne secam se
koliko je od toga i primenjeno, ali ne trazi bas sve terabajtne diskove.
Za nesto je dovoljna i dobra volja.
pitanja.411vlad,
-> #383, severian> Ja bih voleo u who listi da vidim site sa koga se zove. Dakle, MODEM
> za modem server, LOCAL za lokalnu vezu i, kada jednog dana proradi
> telnet,
Ja bih voleo da vidim (uz gore pomenuto) pre svega krsteno ime i prezime
korisnika kao default za who /c. Ko god hoce moze da menja i dalje, a s
obzirom na to koliko korisnika uopste koristi ovu mogucnost grehota je da
zvrji prazno ako korisnik nista ne upise. Kome smeta - u autoexec-u moze da
sredi i podatak i njegovo (ne)prikazivanje.
pitanja.412vlad,
-> #393, peri> Ako većina tako misli, ja ću se svrstati u "manjinu", jer zašto bi
> nekog bolila glava od dodatnih informacija.
Zar moramo bas za svaku stvar da ponovo vodimo odavno apsolvirane rasprave
iz doba dragishinog softvera. Niko se tada nije bunio na podatke sa who
liste, a bilo je dosta interesantnih predloga koji su odmah primenjeni.
Ne vidim nikakav razlog da ponovo objasnjavam zasto volim da u who listi
ima sto vise podataka i da oni budu logicno i pregledno organizovani.
Jos jednom apelujem da se u who listi ne prikazuje ko se kad ulogovao nego
koliko je dugo na vezi. Vrlo bi lepo bilo ako bi mogla da se sredi
indikacija koliko je jos korisniku ostalo do kraja transfera.
Obrni, okreni, moram iz pocetka da izlazem i obrazlazem predloge na koje
sam vec jednom potrosio dosta vremena i energije B((.
pitanja.413brdjanin,
ne znam da radim na sezamu ali hteo bih da skidam
file-ove pitanje br 1:kako da vidim listu fajlova u recimo datoteci
dos?
kako radi komanda download
pitanja.414fancy,
-> #413, brdjaninŮŢ> pitanje br 1:kako da vidim listu fajlova u recimo datoteci dos?
ŮŢ> kako radi komanda download
1) cd dos
dir
2) dow imefajla.ext <d;
pitanja.415milosp,
-> #407, diag
Pitanje je ZASTO BILO KO UOPSTE IMA GUMICU???
pitanja.416severian,
-> #411, vlad> Ja bih voleo da vidim (uz gore pomenuto) pre svega krsteno ime i prezime
> korisnika kao default za who /c. Ko god hoce moze da menja i dalje, a s
Ovo je sjajna ideja! Nadležni?
pitanja.417fancy,
-> #396, mileusnaŮŢ>>> MODEM za modem server, LOCAL za lokalnu vezu i, kada jednog dana
ŮŢ> IF User="valex" OR User="nenad" OR ... THEN "Local" ELSE "Modem" ;)
Da malo pojasnim celu situaciju oko lokalnog logovanja.
U redakciji Računara postoje tri računara vezana u Sezam mrežu sa
kojih se može ulogovati na Sezam. To su moderatorski node,
upravnikov (valex) računar i server. Pre podne, logovanje sa servera
je najstrože zabranjeno, dok je u večernjim časovima isti dostupan za
korišćenje i rad nenadu, vcalicu, dzakicu, valexu i meni. Kako je
uveče upravnikova kancelarija zaključana, broj lokalnih nodova se opet
svodi na dva.
Vrlo retko (do sada možda jednom ili dva puta) su sva tri lokalna
noda bila na vezi istovremeno.
pitanja.418fancy,
-> #386, bivanisevicŮŢ> Jel' tebe to autor SDW-a ovlastio da ga to zastupaź ovde? Uostalom ne
Autor SDW-a je jasno, glasno i javno rekao šta misli o pravljenju
nove verzije programa. Čovek je zaista preneo njegove reči.
pitanja.419atech,
-> #406, atech> otvaraju nove i zatvaraju stare sigurnosne rupe i gde svaki
> klinac citajuci doc-ove sa hakerskih bbs-ova moze da napravi
> rsum...
Da ne ostane na ovome....:)
Jeste da nije ni pravo mesto ni pravo vreme ali uz poruku ide
spisak fajlova sa jednog americkog hakerskog bbs-a. Fajl je star
oko 2 godine. Sta se u medjuvremenu tamo nakupilo moze se samo
zamisliti...
poz, Blagoje
filelist.zippitanja.420junior,
-> #416, severian>> Ja bih voleo da vidim (uz gore pomenuto) pre svega krsteno ime
>> i prezime korisnika kao default za who /c. Ko god hoce moze da
> Ovo je sjajna ideja! Nadležni?
Aha, ali bolje da za to ubace komandu finger - da bude ekvivalent
kao na unixu. Za?
pitanja.421maksa,
-> #410, vlad>> Razmisljate li o ignore-tu po kljucnim recima? Npr. ignore
>> "reche vuk" bi ignorisalo sve poruke u kojima se doticni
>> string pojavljuje, bez obzira na user.
Ovo bi tako temeljito usporilo stvar, da ne vredi raspravljati...
pitanja.422bolid,
> Jel' tebe to autor SDW-a ovlastio da ga to zastupaš ovde? Uostalom ne mora
> SDW nego neki OLR za Win i šta tebe briga šta mi hoćemo. Jesi li se to
> nešto našao pogođen?
Ajd da vidimo koliko bi ko dao za novi SDW, pa da pitamo .obj-a da li
mu je isplativo.
Baš sam se navikao na isti :((
pitanja.423crncic,
-> #407, diag>> Oduzmite gumicu od SySadama :))
Pardon, SysSadama ;)
pitanja.424spantic,
-> #403, babbage> Ima veze. Unix slučajno ima za sobom 20tak godina iskustva sa
> bezbednošću sistema - ti možeš da ULneš svoj source na Osmeh,
> recimo, i da ga iskompajliraš, ali ćeš malo teže da ga i obo-
> riš (dobro, sad...Osmeh ;) : sz /etc/passwd... ali valjda shva-
> taš šta hoću da ti kažem)
Ruku na srce, NT je prilično daleko od nezaštićenog sistema.
Pitanje dana je (ako već nije) kada će dobiti C2 sertifikat.
Što se UNIX-a tiče stvari se ne mogu generalno posmatrati,
odnosno sve zavisi koji UNIX, ali da problema ima, ima.
Uostalom kao i sa svakim drugim operativnim sistemom.
Ali, ako ćemo diskutovati o bezbednosti OS predlažem selidbu
u Komunikacije. Ipak je reč o pitanjima bezbednosti komunikacija :)
Samo da se podstakne rasprava, na akademskoj mreži su dosta
učestale kriminalne akcije, najvećim delom snooping, a da se
brisanje diska Orla i ne spominje.
pitanja.425valex,
-> #347, djcorto>> mora da se udje u conf, pa onda da resign. Ako dajemo resign
>> na teme, opet je malo nezgodno kucati temu po temu. Koliko se
>> secam, bese jednom resign *, pa je sistem pitao za svaku temu.
Uvedeno je od pre neki dan, mislim baš neki sat pošto si poslao
poruku na koju ti odgovaram.
pitanja.426valex,
-> #369, crncic>> Što se tiče sviča /r, ne vidim da se ovaj softver buni po tom
>> pitanju.
Ne buni se pošto podrška za sysm već postoji - potrebno je još samo
malo testiranja da bi bili sigurni da je opcija potpuno bezbedna za rad.
pitanja.427pingvin,
-> #415, milosp:: Pitanje je ZASTO BILO KO UOPSTE IMA GUMICU???
Da se ne bi pojavljivale poruke kao što je ova tvoja.
pitanja.428nenad,
-> #410, vlad> Razmisljate li o ignore-tu po kljucnim recima? Npr. ignore "reche vuk" bi
> ignorisalo sve poruke u kojima se doticni string pojavljuje, bez obzira
> na user.
Razmišljamo u pravcu da sve takve kompleksne ignore odluke za
konferencije prebacimo na teret off-line readeru. On-line ignore
će ostati ovakav kakav je, mail, chat i group iz praktičnih
razloga (tu ne pomaže off-line reader), a ni on-line conf ignore
se neće ukidati... a videćete zašto. :)
> Za nesto je dovoljna i dobra volja.
Dobra volja je potrebna sa obe strane, Vladane. :)
pitanja.429nenad,
-> #416, severian>> Ja bih voleo da vidim (uz gore pomenuto) pre svega krsteno ime i prezime
>> korisnika kao default za who /c. Ko god hoce moze da menja i dalje, a s
>
> Ovo je sjajna ideja! Nadležni?
Ako se na neku poruku ne odgovori ne znači da nije pročitana i da
predlog nije razmotren, možda i prihvaćen ali njegova realizacija
možda odložena. No, kad već prozivaš, da se oglasim... :)
Razmatra se varijanta da who /n prikazuje na mestu who komentara
ime, prezime i firmu korisnika.
pitanja.430nenad,
-> #393, peri>> Zaista ne razumem zašto bi nekoga zanimalo na kom nodu i na
>
> A eto ipak nekog zanima :)
Eh šta sve nekog ne zanima... :))) Još kad bi u se u who listu
automatski kačio gif uz ženske username-ove... :))
pitanja.431pingvin,
-> #424, spantic:: učestale kriminalne akcije, najvećim delom snooping, a da se
:: brisanje diska Orla i ne spominje.
Iskreno govoreći, mislim da je disk na Orlu obrisan
lokalno, ali o tom u drugoj konferenciji...
markom
pitanja.432cnenad,
Kada napokon mislite da sredite tri stvari:
1. Da napravljeni PADnnnnn.ZIP ako pukne veza ostaje kao takav u PAD-u
umesto da se svaki put kod prenosa pravi novi PAD ???
Ovo strašno iritira kad pukne veza a PAD*.ZIP se ne prenese do kraja.
2. Da kad se izvršava AUTOEXEC na pitanje Dalje.. Da/Ne odgovor NE
prekine izvršavanje AUTOEXEC-a a ne da se ono nastavi
3. Setovanje kojim će korisnik podesiti prompt prema svom ukusu
???
pitanja.433supers,
-> #415, milosp>> Pitanje je ZASTO BILO KO UOPSTE IMA GUMICU???
Zato što piratskim i dilerskim oglasima nema mesta. Vrlo jednostavno.
Toliko te ljuti što neko ubija sve male oglase koji to zapravo nisu?
pitanja.434supers,
-> #420, junior>> Aha, ali bolje da za to ubace komandu finger - da bude ekvivalent
>> kao na unixu. Za?
:FINGER
user %1 %2 %3 /e
Otprilike je to to...
pitanja.435velicko,
-> #384, severian>+ Samo da pohvalim ideju za MAIL INFO. Odlično...
Ovde je sve za pohvalu. :)
Softver odličan, komandi ima mnogo više nego ranije...
Sistem se očigledno prilagođava našim željama...
Doduše malo mi je bilo "muka" od silnih transformacija,
izmena... ali na kraju se sve to isplati.
Mnogi se pozivaju na to što su _platili_ za sistem,
ali sistem je trenutno besplatan ako se ne varam.
Pogledajte poruke od pre godinu dana, i ove sada.
Sad se raspravlja uglavnom o dodatnom "šminkanju"
softvera. WHO lista može da se proširi, ali je opet
bolja od one ranije. Editor je napokon ekranski.
Pad je mnogo poboljšan. Jednostavno nema smisla
nabrajati šta je sve poboljšano... a vi samo kukate.. ;)
Više linija je tu, doduše njih nikad dovoljno, ali biće
ih sigurno...
Sve ovo pišem zato što mi se čini da je premalo
reči pohvale, koju ovaj sistem stvarno zaslužuje.
pitanja.436velicko,
-> #415, milosp>+ Pitanje je ZASTO BILO KO UOPSTE IMA GUMICU???
To ustvari nije gumica. Najčešće je to đubravnik,
i služi za skupljanje đubreta sa mreže :)
Valjda je jasnije sada.
pitanja.437velicko,
-> #359, hercog>+ Ima li neke šanse da se vrate stari rezimei ili moram da pišem
>+ novi?
Ovo se pitanje često ponavlja. Pa zar vam je toliko teško da
ga ponovu uploadujete na sistem. Valjda ga imaš negne u lokalu
kod sebe. Ako nemaš, da projurim po logovima, možda ga nađem ;)
pitanja.438dr.grba,
-> #13, nenad>> dovoljna za on-line pripremu exec-a ili slično, za šta je ova komanda
>> prevashodno namenjena.
Postoji li komanda kojom mogu da uploadujem datoteku direktno u pad? Ili sam
opet spavao na času?
pitanja.439nikac,
Ne bih da budem dosadan, ali kada otprilike mozemo ocekivati stare
konferencije?
pitanja.441sasa.m,
-> #397, mileusnaNa žalost, ni kod mene TM 4.20 neće da radi crash-recovery.
Sa dragishinim i starim softverom je radio, a od kada je ovaj
dzakicev instaliran neće, pa cenim da je problem do sezama.
Morao sam da pređem na externi protocol :( .
pitanja.442kum.djole,
-> #429, nenad>> Razmatra se varijanta da who /n prikazuje na mestu who komentara
>> ime, prezime i firmu korisnika.
Bravo. Švić, i gotovo. Tako isto uradite i za brzinu konektovanja.
U međuvremenu sredite eksplozivni NO CARRIER i biće ok.
poz,
kum..
pitanja.443ahil,
Kako da ignorišem (obrišem) direktorijume
koji mi ne trebaju.
Šta je sa naredbom RD?
pitanja.444crncic,
-> #433, supers>> Zato što piratskim i dilerskim oglasima nema mesta. Vrlo jednostavno.
U dilere ne diraj. Da nije njih, kupovali bi mi tu istu robu po
nekim firmama po 10-20% većim cenama.
pitanja.445junior,
-> #434, supers> :FINGER
> user %1 %2 %3 /e
Hmm, ja sam više mislio na:
:F
finger %1 %2 %3
:)) No, dobro, snaći ćemo se i bez nje...
pitanja.446spantic,
-> #422, bolid> Ajd da vidimo koliko bi ko dao za novi SDW, pa da pitamo .obj-a da li
Slažem se. I spreman sam da dam svoj deo unapred.
pitanja.447spantic,
-> #441, sasa.m> Na žalost, ni kod mene TM 4.20 neće da radi crash-recovery.
> Sa dragishinim i starim softverom je radio, a od kada je ovaj
> dzakicev instaliran neće, pa cenim da je problem do sezama.
> Morao sam da pređem na externi protocol :( .
Ja doduše imam TM 4.12, ali nastavljanje prekinutih datoteka
je uvek radilo.
pitanja.448bivanisevic,
-> #446, spantic>> Ajd da vidimo koliko bi ko dao za novi SDW, pa da pitamo .obj-a da li
> Slažem se. I spreman sam da dam svoj deo unapred.
I ja ako treba. Još ako bi novi SDW mogao da prima poruke i sa SezamPro-a.
pitanja.449bivanisevic,
-> #435, velicko> Mnogi se pozivaju na to što su _platili_ za sistem,
> ali sistem je trenutno besplatan ako se ne varam.
Nisam baš siguran. Ja uplatih u Januaru dva meseca i kada sam se čuo
sa upravom telefonom radi provere podataka rekoše mi da pretplata
ističe u martu.
pitanja.450bekin,
U poslednja dva dana dešava se nešto čudno: posle dnload pad-a, kad
pokrenem proceduru logout, SEZAMNET mi javlja da je pad sačuvan za sledeću
seansu. Donedavno posle uspešnog prenosa, pad je uredno brisan. Ima li leka?
pitanja.451miob,
-> #340, valex>>> BTW, kolika će to svota (svotica) biti (mnogo pitam sad ?) i
>>> koliko će biti ograničenje za dužinu poruke ?
>
> Vrlo rado bih ti odgovorio odmah, ali sve zavisi od konačnog
> odgovora sa provajderom. U svakom slučaju, suma je skoro
> zanemarljivo mala.
Evo prođe nedelju dana, a nema nikakvih nagoveštaja kada će poteći
e-mail ka inostranstvu. Da li ste se konačno dogovorili sa provajderom ?
Oni zlikovci iz PTT-a nas ubiše sa novim cenama. U poređenju sa njima,
bilo kakva cena za e-mail bi zaista bila zanemarljivo mala. Evo, ja
zovnem Toronto i kažem :
"Zdravo kako ste mi smo dobro kako je vreme kod vas kod nas je hladno
pada sneg još uvek ne mogu da ti se javim sa Sezama ma ne mogu mnogo da
pričam čujemo se ćao " KLIK.
Ostanem tako bez daha, a PTT kaže "8 dinara, molim". Zato, aman, dajte
nam (valjda ima još zainteresovanih) da uplatimo koliko treba pa da se
emajliramo sa "onima preko". Hvala.
pitanja.452inferno,
Nema fajlova u os2 dir-u. snif.
pitanja.453supers,
-> #444, crncic>> U dilere ne diraj. Da nije njih, kupovali bi mi tu istu robu po
>> nekim firmama po 10-20% većim cenama.
Zavisi šta podrazumevaš pod dilerima... Kada ja odem kod nekoga kući i
pazarim jeftino, to je za ' :) ' , ali baš i ne volim kada na Sezamu
gledam kako se "povoljno" nude velike količine, pa posle mi pilići to
isto platimo više...
pitanja.454markojo,
-> #444, crncic!*#$%> U dilere ne diraj. Da nije njih, kupovali bi mi tu istu
!*#$%> robu po nekim firmama po 10-20% vecim cenama.
Nije da se nesto preterano razumem u poslovanje istih
ali dok god naplacuju svoju robu "po disketi" :) nece nam biti
nimalo lose !
Po meni procenti bi se u vecini slucajeva peli i do
trocifrene cifre.
Marko
pitanja.455vlad,
-> #428, nenadma wr nenad
> Dobra volja je potrebna sa obe strane, Vladane. :)
Naravno. Ja sam moju, na zalost, dobrano potrosio u doba dragishinog
softvera, a mislim da su i mnogi drugi. "Krivca" ne trazim niti mi je
potreban. Jednostavno sam se "ispucao" pa mi je sad tesko da ponovo krenem
iz pocetka. Pomoci cu koliko god mogu, a vi se nemojte ustrucavati da pomoc
zatrazite.
> Ako se na neku poruku ne odgovori ne znači da nije pročitana i da
> predlog nije razmotren, možda i prihvaćen ali njegova realizacija
> možda odložena. No, kad već prozivaš, da se oglasim... :)
Mislim da gresis u ovakvom pristupu. Feedback je psiholoski vrlo bitan i
stimulativan za korisnike. Ako se potrudis da odgovoris na inicijativu
korisnici ce znati da ih neko slusa i da se davanje sugestija, primedbi i
zamerki isplati. Ako na 90% inicijativa niko iz uprave ne odgovori to ce da
deluje vrlo destimulativno. Odgovorni na PRO-u slicno rezonuju i zbog toga
sigurno nemaju odziv korisnika na pravom nivou.
Pozdrav, Vladan.
pitanja.456hercog,
-> #437, velicko> kod sebe. Ako nemaš, da projurim po logovima, možda ga nađem ;)
Za svaki slučaj projuri ;)
Sale
pitanja.457hercog,
-> #449, bivanisevic> Nisam baš siguran. Ja uplatih u Januaru dva meseca i kada sam se čuo
> sa upravom telefonom radi provere podataka rekoše mi da pretplata
> ističe u martu.
Koliko je meni poznato dok je sistem još uvek u test stanju,
što jeste, svi bi trebali da imaju 2 meseca besplatnog rada
ovde...
Sale
pitanja.458dselic,
-> #441, sasa.m!! Na žalost, ni kod mene TM 4.20 neće da radi crash-recovery.
!! Sa dragishinim i starim softverom je radio, a od kada je ovaj
!! dzakicev instaliran neće, pa cenim da je problem do sezama.
!! Morao sam da pređem na externi protocol :( .
Ja koristim TM 4.20 već nekoliko meseca i nikad nije bilo ikakvih
problema.
pitanja.459dj.vlada,
-> #458, dselic=> Ja koristim TM 4.20 već nekoliko meseca i nikad nije bilo ikakvih
=> problema.
Molim te mi onda reci zasto meni na sezamu je u TM-u boja umesto bele BRAON!!??
I sta treba onda namestiti!!????
pitanja.460ognjen,
-> #365, valex)-> dva IBM diska od po Gb. Stanice ce biti 486/100 sa 16 Mb, a
)-> svaka ce pogoniti po 4 noda.
Da li ce se nekako izbeci zagusenje kad neki od korisinika
krene sa arhiviranjem?
pitanja.461zurzul,
-> #430, nenad#> Eh šta sve nekog ne zanima... :))) Još kad bi u se u who listu
#> automatski kačio gif uz ženske username-ove... :))
Jel može swič da se uvede ? :)
pitanja.462spantic,
-> #451, miob> Evo prođe nedelju dana, a nema nikakvih nagoveštaja kada će poteći
> e-mail ka inostranstvu. Da li ste se konačno dogovorili sa provajderom ?
Komercijalnog provajdera još uvek nema, a preko akademske mreže
ne može. Inačeni email sa inostranstvom preko akademske mreže
trenutno ne radi zbog kvara na JUPAK-u.
pitanja.463crncic,
-> #454, markojo>> Nije da se nesto preterano razumem u poslovanje istih ali dok
>> god naplacuju svoju robu "po disketi" :) nece nam biti nimalo lose !
I ako nisam u situaciji da koristim originalni softver, u principu
sam protiv ovog. Ali ja sam pod 'diler' smatrao hardveraše, ovi
softverski ;) se inače i ne oglašavaju na Sezamu.
pitanja.464banga,
-> #448, bivanisevic> I ja ako treba. Jos ako bi novi SDW mogao da prima poruke i sa
> SezamPro-a.
Imas konvertor new2old6 :)
pitanja.465banga,
-> #462, spantic> ne moze. Inaceni email sa inostranstvom preko akademske mreze
> trenutno ne radi zbog kvara na JUPAK-u.
Da li je kvar ili opet neki neplaceni racun u pitanju :)
pitanja.466banga,
-> #458, dselic> Ja koristim TM 4.20 vec nekoliko meseca i nikad nije bilo
> ikakvih problema.
Dobro ja ga koristim vec nekoliko godina.
Ajde, posto se vec UPRAVA ne oglasava objasni mi kako da izvedem da mi
radi Crash Recovery kod DL u tm4.20, specijalno i jedino za ovaj BBS
pitanja.467mita,
-> #13, nenadpitanja.468maksa,
-> #462, spantic>> Inačeni email sa inostranstvom preko akademske mreže trenutno ne
>> radi zbog kvara na JUPAK-u.
Koliko ovo već traje, i kako se manifestuje kada pošaljem mail?
pitanja.469mc.kuzma,
Koja je masina na nodu 15 uzasno je brz :)
pitanja.470mmtosic,
-> #438, dr.grba>>>> dovoljna za on-line pripremu exec-a ili slično, za šta je ova komanda
>>>> prevashodno namenjena.
>>
>> Postoji li komanda kojom mogu da uploadujem datoteku direktno u pad? Ili
>> sam opet spavao na času?
Možda nisam razumeo tvoje pitanje, ali ako se radi o tome da iz tvog up-a
preneseš u pad fajl radi njegovog vezivanja uz neku svoju poruku, onda
ti mogu reći da sam ja to radio tako što sam se prebacivao u pad, a onda
u njemu izdavao naredbu up(load), i dalje zavisno od kom_programa radio
kao i pri bilo kom exec-u. :)
Ako je u pitanju nešto složenije čemu ja još nisam vičan, izvini. :)
pitanja.471gerber,
-> #468, maksaYR>*> Koliko ovo već traje, i kako se manifestuje kada pošaljem mail?
Pa traje valjda već dva-tri dana. A manifestuje se što se
uopšte ne može pristupiti JUPAK-u, osim do samog prompta.
Što će reći da i mailovi nigde ne idu, barem kada je
inostranstvo u pitanju.
Kad smo već kod JUPAK-a, X400 je potpuno besplatan za korišćenje.
Tretiraju ga kao probni pa se (za korisnike JUPAK-a, koji su
tražili i X400 pristup) poruke i prikačeni fajlovi u neograničenom
obimu mogu slati.
pitanja.472dj.vlada,
-> #458, dselic=> Ja koristim TM 4.20 već nekoliko meseca i nikad nije bilo ikakvih
=> problema.
Molim te mi onda reci zasto meni na sezamu je u TM-u boja umesto bele BRAON!!??
I sta treba onda namestiti!!????
pitanja.473zormi,
-> #465, banga*> ne moze. Inaceni email sa inostranstvom preko akademske mreze
*> trenutno ne radi zbog kvara na JUPAK-u.
*
* Da li je kvar ili opet neki neplaceni racun u pitanju :)
Kvar je. Kako sam čuo pao je centralni JUPAK čvor (računar PDP 1144
sa dva procesora) i ne mogu nikako da ga boot-uju jer se magistrala
ne odaziva. Čeka se stručnjak iz Siemensa...
pitanja.474balsa,
-> #473, zormi:: * Da li je kvar ili opet neki neplaceni racun u pitanju :)
::
:: Kvar je. Kako sam čuo pao je centralni JUPAK čvor (računar PDP 1144
:: sa dva procesora) i ne mogu nikako da ga boot-uju jer se magistrala
:: ne odaziva. Čeka se stručnjak iz Siemensa...
Uh. ;( Znači da računamo na jedno petnaestak dana prekida?
pitanja.475valex,
-> #402, ikordic>> Koji OS će multitaskovati te četiri "stanice", to su i dalje
>> DOS TP aplikacije?
Ispravka, bile su. :)
pitanja.476valex,
-> #455, vlad>> deluje vrlo destimulativno. Odgovorni na PRO-u slicno rezonuju
>> i zbog toga sigurno nemaju odziv korisnika na pravom nivou.
Ako više strana rezonuje na isti način, možda je vreme zapitati se da
li je rezonovanje ispravno? Naime, i u ovom poslu postoji nešto što
nazivamo price/performance - pre neki dan nam je zamereno što smo
potrošili 15 minuta na uvođenje komentara u chat-u, a odgovaranje na SVE
poruke oduzelo bi svakome od nas nemerljivo više vremena.
pitanja.477valex,
-> #449, bivanisevic>> Nisam baš siguran. Ja uplatih u Januaru dva meseca i kada sam
>> se čuo sa upravom telefonom radi provere podataka rekoše mi da
>> pretplata ističe u martu.
Problem je poznat - naime, baza korisnika je preuzeta iz zz-ovog
softvera, što znači da je pre njenog ponovnog uvođenja poslenji update
urađen 13.12. Korisnici koji su uplatili posle tog perioda, a zaključno
sa 15.01 ušli su u bazu koja nije bila iskorišćena. Evidencija postoji
na osnovu uplatnica, te molimo korisnike koji spadaju u tu grupu, a
uplata im nije zavedena, da se jave sekretarici sistema.
pitanja.478valex,
-> #460, ognjen>> )-> dva IBM diska od po Gb. Stanice ce biti 486/100 sa 16 Mb,
>> a )-> svaka ce pogoniti po 4 noda.
>> Da li ce se nekako izbeci zagusenje kad neki od korisinika
>> krene sa arhiviranjem?
Svakako, pogledaj još jednom dobro konfiguraciju koju sam naveo :)
pitanja.479lexus,
-> #457, hercog=>> Nisam baš siguran. Ja uplatih u Januaru dva meseca i kada sam se
=>> čuo sa upravom telefonom radi provere podataka rekoše mi da
=>> pretplata ističe u martu.
=>
=> Koliko je meni poznato dok je sistem još uvek u test stanju,
=> što jeste, svi bi trebali da imaju 2 meseca besplatnog rada
=> ovde...
Moj slučaj:
Pre jedno dve nedelje mi je Sez javljao da unosim pogrešnu šifru!
Posle 3 dana preganjanja telefonom sa valexom i sekretaricama
primećeno je da mi je istekla pretplata što, naravno, nije trebalo
da se desi.
Stanje je popravljeno, a mene je nešto mrzelo da pitam dokle mi
je pretplata, a zaintrigiran ovim sam proverio i ispada da mi je
pretplata kraća nego što bi trebala da bude!
Dakle:
Član sam od 28. 8. 1995.
šest meseci pretplate+
dragishin mesec+
dva nova meseca=9 meseci
što znači da bi pretplata trebala da traje do 28. 5. 1996.
Situacija nije takva i zahtevam da mi se pretplata produži na
realnu dužinu!
Pozdrav -Lex->
pitanja.480lexus,
-> #454, markojo=> Nije da se nesto preterano razumem u poslovanje istih
=> ali dok god naplacuju svoju robu "po disketi" :) nece nam biti
=> nimalo lose !
To su "PIRATI", a ne "DILERI"!!!!
Pozdrav -Lex->
pitanja.482vstan,
Po sto prvi put - kako da se obrisu nezeljeni direktorijumi ?
pitanja.483superhik,
-> #466, banga=:> Ajde, posto se vec UPRAVA ne oglasava objasni mi kako da
=:> izvedem da mi radi Crash Recovery kod DL u tm4.20, specijalno
=:> i jedino za ovaj BBS
Usput neka i meni neko ovo isto objasni zato što sam poludeo
skidajući money.zip (oko 1Mb) par puta ;(((
pitanja.484djcorto,
-> #425, valex> Uvedeno je od pre neki dan, mislim bas neki sat posto si poslao
> poruku na koju ti odgovaram.
Ne uspevam dovoljno dugo da ostanem na vezi da bih sve isprobao.
;>
Hvala na ogovoru :)
pitanja.485miobrado,
Elem, da ponovim (a, slično sam pitao i u Extra - biznis):
1) Da li je ugovor koji svaki korisnik potpisuje - pristupajući SEZAMNETU,
još uvek na snazi? Ako nije, kakve su promene?
2) Interesuje me koji je, odnos između sledećih grupa aktivnih korisnika:
011 - ostali
021 - ostali
081 - ostali
011 + 021 - ostali
011 + 018 + 034 - ostali
021 + 022 + 023 + 024 + 025 + 026 - ostali?
Može i u procentima, i na mail.
pitanja.486djcorto,
Kamo se dede show u conference rezimu ? Kako se sada moze
videti samo spisak konferencija koje se prate ?
Hm, vec 10 min na vezi, prosto neverovatno ;)
pitanja.487banga,
-> #473, zormi> Ceka se strucnjak iz Siemensa...
:)
pitanja.488banga,
-> #469, mc.kuzma386 :)
pitanja.489maksa,
-> #471, gerber>> Pa traje valjda već dva-tri dana. A manifestuje se što se
>> uopšte ne može pristupiti JUPAK-u, osim do samog prompta.
Ne pitam to, nego šta se desi kada je lepo, ljudski, sednem
za Elm, manje ljudski ;) startujem Vi, pošaljem mail na na pr.
*@aol.com. Je l' će da mi se javi da taj mail nije otišao?
pitanja.490evlad,
-> #466, bangaY> Ajde, posto se vec UPRAVA ne oglasava objasni mi kako da izvedem da mi
Y> radi Crash Recovery kod DL u tm4.20, specijalno i jedino za ovaj BBS
hint, hintić: -----------------------------------+
|
Datoteka net00038.zip, 21135 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:00:14.
==========
pitanja.491zormi,
-> #474, balsa* :: * Da li je kvar ili opet neki neplaceni racun u pitanju :)
* ::
* :: Kvar je.
*
* Uh. ;( Znači da računamo na jedno petnaestak dana prekida?
Čuo sam da je proradio :)
pitanja.492superhik,
-> #482, vstan=:> Po sto prvi put - kako da se obrisu nezeljeni direktorijumi ?
Nikako.
pitanja.493gerber,
-> #489, maksaYR>*> Ne pitam to, nego šta se desi kada je lepo, ljudski, sednem
YR>*> za Elm, manje ljudski ;) startujem Vi, pošaljem mail na na pr.
YR>*> *Žaol.com. Je l' će da mi se javi da taj mail nije otišao?
Ah, to :) Eh, pa znaš ono Spool i ostalo, pošta čeka, tako da
valjda neće ništa da javi. Barem meni nije, a poslao sam mail
kada je JUPAK već pao. Mada, sad sam baš pogledao da li ima
poruka da mail nije otišao, kad me tamo sačekao novi mail
iz inostranstva. Izgleda se knap provukao ;)
pitanja.494supers,
-> #479, lexus>> šest meseci pretplate+
>> dragishin mesec+
>> dva nova meseca=9 meseci
Čini mi se da postoji jedan dragishin i jedan Zakov mesec. Dakle, ukupno
8 meseci.
pitanja.495dturina,
Da li ce biti otvorena tema hp48 ili dzepni.racunari u konferenciji EXTRA?
Da li ce biti moguce da se menja USER, jer je tako bilo receno prilikom
provere podataka.
Na koliko su podeseni modemi da odgovaraju (posle koliko zvonjenja.
BTW nema problema sa Crash Recovery-u ni na procomm plus-u 2.11.
pitanja.496dturina,
Da li postoji mogucnost da se promeni ljubicasta boja, tj. da bude
svetlija, jer je skoro nemoguce raspoznavati slova pri malom fontu?
Pozdravljam brze uspostavljanje veze u poslednja 2-3 dana.
<KOJOT>
pitanja.497vlad,
-> #476, valex> Ako više strana rezonuje na isti način, možda je vreme zapitati se
> da li je rezonovanje ispravno? Naime, i u ovom poslu postoji nešto
Uopste nije u pitanju rezonancija B) nego cist subjektivni utisak i osecaj
atmosfere. Kao korisnik zelim da pomognem da se ovaj sistem sto pre
stabilizuje i prilagodi mojim potrebama. Ako na inicijative, primedbe,
zelje i zamerke ne dobijem nekakvu povratnu informaciju moji motivi za
angazovanje se gase i prelazim u hibernaciju. Sistem pocinjem da osecam
otudjenim od sebe i da ga koristim strogo utilitarno - da izvucem sto vise
koristi od njega. Osecaj pripadnosti takodje nestaje i sve se svodi na
odrzavanje kontakta sa drugim korisnicima, a tu potrebu mogu da zadovoljim
i na druge nacine.
Siguran sam da broj korisnika koji osecaju i rezonuju kao ja nije mali i
da sve vise raste. Uz malo truda sadasnju prilicno jednosmernu komunikaciju
korisnici -> uprava mozete pretvoriti u aktivnu saradnju na obostrano
zadovoljstvo.
> što nazivamo price/performance - pre neki dan nam je zamereno što
> smo potrošili 15 minuta na uvođenje komentara u chat-u, a
> odgovaranje na SVE poruke oduzelo bi svakome od nas nemerljivo više
> vremena.
Niko nije trazio da odgovarate na SVE poruke, niti da odgovara svako (ili
bilo ko) od vas koji ste angazovani na vaznijim poslovima. Nedostaje vam
public relations, a taj posao moze da radi i neko drugi.
pitanja.498lexus,
-> #490, evlad=> hint, hintić: -----------------------------------+
=> |
=> Datoteka net00038.zip, 21135 bytes, protokol Zmodem RM, vreme
=> 0:00:14.
=>
Koliko ja znam, sistem treba da se prilagodi korisnicima, a ne
korisnici sistemu, ili grešim ;>
Dakle, ja nemam nameru da uvodim DSZ ili nešto slično samo zbog
ovog Sezama, što će reći dzakicu učini nešto :)
Pozdrav -Lex->
pitanja.499payce,
-> #472, dj.vlada-> Molim te mi onda reci zasto meni na sezamu je u TM-u boja
-> umesto bele BRAON!!?? I sta treba onda namestiti!!????
Nisam bas razmeo pitanje ali sve o bojama setujes kada startujes fajl
TMINST.EXE.
poz, payce
pitanja.500superhik,
-> #490, evlad=:> hint, hintić: -----------------------------------+
=:> |
=:> Datoteka net00038.zip, 21135 bytes, protokol Zmodem RM, vreme
=:> 0:00:14.
Već postoji, ajmo dalje sa maštovitim nagaĐanjima...
pitanja.501zeljkoj,
Otkucah who, vidim inferno je na vezi...
» page infer Hi!
inferno nije više na vezi.
Otkucah opet who, inferno nije na vezi...
» page infer
infer nije na vezi.
U čemu je razlika izmedju ove dve poruke?
pitanja.502spantic,
-> #468, maksa> Koliko ovo već traje, i kako se manifestuje kada pošaljem mail?
Nikako, ide u red.
pitanja.503spantic,
-> #471, gerber> Kad smo već kod JUPAK-a, X400 je potpuno besplatan za korišćenje.
> Tretiraju ga kao probni pa se (za korisnike JUPAK-a, koji su
> tražili i X400 pristup) poruke i prikačeni fajlovi u neograničenom
> obimu mogu slati.
Da li ima neko podatke o X.400? Mislim, gde, kome se javiti, kako...
pitanja.504banga,
-> #490, evlad> Datoteka net00038.zip, 21135 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:00:14.
==========
Q: 14 sec ili Zmodem RM?
pitanja.505banga,
-> #498, lexus> Dakle, ja nemam nameru da uvodim DSZ ili nesto slicno samo zbog
> ovog Sezama, sto ce reci dzakicu ucini nesto :)
Pozdravljam :)
pitanja.506banga,
-> #496, dturina> Da li postoji mogucnost da se promeni ljubicasta boja, tj. da
> bude svetlija, jer je skoro nemoguce raspoznavati slova pri
> malom fontu?
Mislis na mrku? (brown)
pitanja.507lexus,
-> #494, supers=> Čini mi se da postoji jedan dragishin i jedan Zakov mesec. Dakle,
=> ukupno 8 meseci.
Meni se i dalje čini da smo posle prvog poziva sa Zakovim sw-om
dobili od valexa poruku u kojoj piše da imamo još dva
besplatna meseca...
Moguće je da sam se zajebunio, molim nadležne da mi kažu
zbunjen li sam ili nisam ;))
Pozdrav -Lex->
pitanja.508lexus,
-> #497, vlad=> Siguran sam da broj korisnika koji osecaju i rezonuju kao ja nije
=> mali i da sve vise raste. Uz malo truda sadasnju prilicno
=> jednosmernu komunikaciju korisnici -> uprava mozete pretvoriti u
=> aktivnu saradnju na obostrano zadovoljstvo.
E, ali u dragishino vreme (davno to beše ;) je komunikacija
bila u oba smera, a ovde je pravilo da se ne radi ništa što
se tada radilo ;>>>> npr. konf.internet i konf.sport...
NHF
Pozdrav -Lex->
pitanja.509lexus,
Hoće li biti SEZAM-BILTENA u Računarima???