SEZAMNET

15 Jan 1996 - 23 Dec 1996

Topics

  1. obavestenja (84)
  2. pitanja (3810)
  3. problemi (2431)
  4. predlozi (850)
  5. konferencije (28)
  6. fajlovi (242)
  7. olr (734)
  8. vote (24)
  9. kritika (799)
  10. razno (963)
  11. unknown (35)

Messages - pitanja

pitanja.510 cnenad, -> #495, dturina
=> Da li ce biti otvorena tema hp48 ili dzepni.racunari u konferenciji EXTRA? Da li će biti OTVORENA ili VRAĆENA konf. PC.OS ?????!????!???? Znam da se planira reorganizacija konferencija ali ako je TO razlog da se čeka na otvaranje ove konf. ili kako bi ste je već tada podelili na Windows, Windows, Windows i Windows.razno onda stvarno, mislim, :(((((
pitanja.511 cnenad, -> #497, vlad
=> angazovanje se gase i prelazim u hibernaciju. Sistem pocinjem da osecam U dotičnoj sam ;) osim ovih nekoliko poruka u kojima pitam u vezi stvari koje stvarno nisu NORMALNE i zbog kojih se NE MOŽE raditi normalno i za koje nema odgovora :( a ne verujem da se išta radi po tom pitanju jer se poboljšanja ne vide, već je sve gore i gore :(( a gospodo bliži se već mesec dana rada ovog sistema, ili bolje reći kolapsa ? I još nešto, zamolio bih upravu sistema ili barem novog sysopa ili sysadm-a da ZVANIČNO proglasi da NISAM više moderator konferencije MALI OGLASI kako gnevni korisnici ne bi meni upućivali mail zbog obrisanih poruka koje je obrisao neko drugi a taj se krije iza vrlo originalnog username-a, sysadm. Hvala i do čitanja sledeće poruke :)
pitanja.512 dj.vlada, -> #499, payce
=> Nisam bas razmeo pitanje ali sve o bojama setujes kada startujes fajl => TMINST.EXE. Izgleda da sam pogresno postavio pitanje (evo sada ispravno): Zasto mi je u Telemateu kada se prijavim na SEZAM boja teksta BRAON umesto "default" BELE (ili sive)!???? Koja je tebi na primer boja teksta na sezamu (iz TM-a)!???
pitanja.513 mc.kuzma,
» who dulev 12:50 -- Sezam vgalovica 08:05 -- Transfer <<<------<<< KAKO BRE OVO? d.nikolic 12:13 -- Sezam gerber 12:49 -- Sezam nimi 12:58 -- Sezam l.tanja 13:01 -- Sezam vlajel 12:48 -- Sezam vla.sta 12:42 -- Transfer nseki 12:39 -- Transfer sjocic 13:00 -- Sezam peri 12:43 -- Sezam djuk 13:00 -- Sezam mc.kuzma 12:48 -- Sezam
pitanja.514 evlad, -> #498, lexus
Y> Koliko ja znam, sistem treba da se prilagodi korisnicima, a ne Y> korisnici sistemu, ili grešim ;> Dragi brate po tastaturi ;) pokušao sam da ti ukažem na protokol koji koristim i za koji tvrde da je naj_naj što se tiče CR-ja. Ako pak voliš plain vanilla zmodem to je tvoj problem, al' onda nemo' da dižeš frku Š'o ne radi CR ...
pitanja.515 evlad, -> #505, banga
Y>> Dakle, ja nemam nameru da uvodim DSZ ili nesto slicno samo zbog Y>> ovog Sezama, sto ce reci dzakicu ucini nesto :) Y> Y> Pozdravljam :) well, za sve je potrebno dvoje ;) ( dvojca, dve zavisno od comb. ;) ) probaj da setuješ na sistemu Zmodem RM pa probaj CR ... :)
pitanja.516 evlad, -> #504, banga
Y> Q: 14 sec ili Zmodem RM? Z_RM
pitanja.517 spantic, -> #468, maksa
> Koliko ovo već traje, i kako se manifestuje kada pošaljem mail? Nikako, ide u red.
pitanja.518 spantic, -> #471, gerber
> Kad smo već kod JUPAK-a, X400 je potpuno besplatan za korišćenje. > Tretiraju ga kao probni pa se (za korisnike JUPAK-a, koji su > tražili i X400 pristup) poruke i prikačeni fajlovi u neograničenom > obimu mogu slati. Da li ima neko podatke o X.400? Mislim, gde, kome se javiti, kako...
pitanja.519 lexus, -> #514, evlad
=> Dragi brate po tastaturi ;) pokušao sam da ti ukažem na protokol => koji koristim i za koji tvrde da je naj_naj što se tiče CR-ja. => Ako pak voliš plain vanilla zmodem to je tvoj problem, al' onda => nemo' da dižeš frku Š'o ne radi CR ... Dragi koleZa, ja ne dižem nikak'u frku, i zahvaljujem se na predlogu, samo sam rek'o da me mrzi da smeštam ;) razne protokole, kad koristim ovaj koji koristim. Hvala! Pozdrav -Lex->
pitanja.520 lexus, -> #515, evlad
=> probaj da setuješ na sistemu Zmodem RM pa probaj CR ... :) U, bRe, al' si napadan, ajde možda će i probam to čudo tehnike ;) Pozdrav -Lex->
pitanja.521 ognjen, -> #365, valex
)-> dva IBM diska od po Gb. Stanice ce biti 486/100 sa 16 Mb, a )-> svaka ce pogoniti po 4 noda. Da li ce se nekako izbeci zagusenje kad neki od korisinika krene sa arhiviranjem?
pitanja.522 zdiv,
STA JE BRE SA OVIM SEZAMOM! Masa ljudi koje znam mi kaze da je odustala o zvanja Sezama zbog GLUPOSTI koje se dogadju prilikom rada na Sezamu. 1.Veza puca za dobar dan Desava se da nije moguce biti ni 30 sec. na vezi 2.Kada veza pukne Vrlo cesto se desava da posle toga, prilikom ponovog poziva, Sezam ispise poruku XXXX je vec na vezi ! 3.Desava se da prilikom zvanja modemi odrade pocetak i onda No Carier! Moguce je da je u pitanju centrala, kad je u pitanju pucanje veze, ali... Sa drugim BBS (IMTEL,POLITIKA,FON itd.) ovih problema nema. Problem sa XXXXXX je vec na vezi je sasvim druge prirode i bilo bi posteno od vas da ga sredite, jer na taj nacin bukvalno KRADETE vreme od korisnika. Rec jeste gruba i ja se izvinjavam ako sam nekog uvredio, ali mi odgovorite, kako bi vi nazvali kada vam neko nesto uzme bez vaseg znanja i pristanka, cak uz izricito neodobravanje. Ovakav rad sistema ne pristaje ni nekom kucnom BBS sa licnu upotrebu a kamoli profedionalnom sistemu, a uz to veoma nervira. Uzgred, da li neko od vas cita Boardwatch? To je casopis koji se bavi bas time sto vi radite (BBS). Bilo bi dobro da ne mudrujete mnogo oko software-a nego da pogledate sta se koristi u svetu i nabavite profesionalan alat za profesionalni BBS ako vec taj ne mozete da sredite. Mnogi (skoro svi) BBS-ovi u svetu rade INTERNET mail, a da pretplata za njih nije nista veca nego na Sezam. NPR. The Liberty BBS (213)732-2300 (LA CAL) 134 linije Prikljucak na INTERNET,USENET, WordLink,MailLink. Svaki poziv iz Kalifornije je LOKALNI POZIV, 5.4 GB Diskovi i sve to za $10 mesecno u 1994. godini. Pinecliffe BBS (303)642-7463 (Pinecliffe Colorado) 18 linija Besplatno za 45 min. dnevno sa DL, $30 godisnje za 3 sata dnevno , $100 LIFETIME ;), 18 GB Diskovi, 16 CD romova stalno na liniji, US Robotics 14400, svi zip- fajlovi su 100k dugacki, UPI & Internet. ;) sve ovo jos 1994. godine. Skoro svi nude RIP grafiku i slicne pogodnosti, a o MENU sistemima da i ne pricamo. Nemojte samo da kazete da je licencni software skup i da ne mozete zbog toga da ga priustite. Ako do sada niste zaradili pare za ljudski program vreme je da stavite kljuc u bravu. Npr. TBBS za 32 linije (kompletan paket za 32 linije na jednom PC) sa cenom ispod $3000 (sa 2x16 port karticama itd.), dok TBBS za dve linije kosta ispod $600. Tu je i Wildcat, The Major BBS, Searchlight BBS, TEAMate, Novalink Professional, Magnum BBS, Remote Access, RoboBoard/BS, Virtual BBS, Powerboard BBS itd. Bez obzira na operativni sistem, izbor programa je ogroman i samo trba da odaberete odgovarajuce. Stalno raspravljate o za i protiv odredjenog OS pod kojim radi Vas i nas sistem. Mislim da je to prilicno nebitno u celoj prici. Licencni BBS Software radi i pod DOS-om, podrzava vise simultanuh linija na vezi (8-16-32), TCP/IP, RIP i razne druge servise. Odaberite Software koji odgovara zeljema, a operativni sistem i masinu po preporuci proizvodjaca Software-a. Pozovite nekad Compuserve, AOL, ili bilo koji od desetina hiljada malih BBS u Americi ili Evropi i vidite kako se to danas radi. Videcete da se svi oni bore za trziste i teze da imaju ono najbolje trenutno, a samo najveci se usudjuju da rade na sopstvenim programima, bilo da su ih sami pisali, ili su ih drugi pisali po narudzbini. Ekranski editor JESTE LEPA STVAR ali takve stvari se danas jednostavno PODRAZUMEVAJU. Vi kao davaoci usluge i mi kao korisnici usluge sklopili smo odredjeni ugovor, mi smo svoj deo ugovora ispunili - platili smo po ceni koja je u vreme placanja bila na nivou cena usluga u zapadnim zemljama, za pravi BBS, a ne za ovaj surogat i deciju zezanciju. Uzgred, koliko ste platili licencu za NT-Server, posto bi smo zeleli da instaliramo NT Server za 25 korisnika? Ivan - Zdiv, Misa - Tomil
pitanja.523 zeljkoj, -> #522, zdiv
> Moguce je da je u pitanju centrala, kad je u pitanju pucanje > veze, ali... > Sa drugim BBS (IMTEL,POLITIKA,FON itd.) ovih problema nema. Eto vidiš, meni se baš sa Pro-om dešavaju ovakve stvari. :) Ovde je sve super. > bi posteno od vas da ga sredite, jer na taj nacin bukvalno > KRADETE vreme od korisnika. Rec jeste gruba i ja se izvinjavam > ako sam nekog Naravno da ne KRADU, meni je danas Sezam dodao nekih sat vremena. ;) > Ekranski editor JESTE LEPA STVAR ali takve stvari se danas > jednostavno PODRAZUMEVAJU. Idi na Pro, pa ćeš videti da li se podrazumevaju. ;)
pitanja.524 payce, -> #512, dj.vlada
-=> Zasto mi je u Telemateu kada se prijavim na SEZAM boja teksta BRAON -=> umesto "default" BELE (ili sive)!???? Koja je tebi na primer boja -=> teksta na sezamu (iz TM-a)!??? Meni je zelena ;)) Ne, stvarno, posto imam maniju da menjam boje u svim programima u kojima to moze u TM-u je zelena. Probaj da TMINST-u podesis braon pa ce ti mozda biti bela ;) poz, payce
pitanja.525 valex, -> #469, mc.kuzma
>> Koja je masina na nodu 15 uzasno je brz :) Na njemu je bivši server - Compaq 386 sa 7 MB RAM-a. :)
pitanja.526 valex, -> #486, djcorto
>> Kamo se dede show u conference rezimu ? Kako se sada moze >> videti samo spisak konferencija koje se prate ? CONF VIEW (ili skraćeno CO VI), a za sve konferencije dodaj switch /a.
pitanja.527 valex, -> #495, dturina
>> Da li ce biti otvorena tema hp48 ili dzepni.racunari u >> konferenciji EXTRA? Pomenute teme nalaze se u konferenciji ORKA. >> Da li ce biti moguce da se menja USER, jer je tako bilo receno >> prilikom provere podataka. Nije moguće promeniti svoje korisničko ime - ukoliko ga smatraš neodgovarajućim, možeš se prijaviti pod novim kada ti istekne tekuća pretplata.
pitanja.528 valex, -> #510, cnenad
>> Da li će biti OTVORENA ili VRAĆENA konf. PC.OS ?????!????!???? Vraćena je večeras.
pitanja.529 gerber, -> #503, spantic
YR>*> Da li ima neko podatke o X.400? Mislim, gde, kome se javiti, kako... Trenutno mi je izvor informacija van Bgd-a, a ono koliko sam shvatio, istom onom u PTT-u od koga si dobio i JUPAK priključak ili dial-in pristup, zatražiš i X-400 pristup. Problem je što za X-400 možeš da šalješ poruke/fajlove samo na nekoliko adresa van YU. Nekako im se učinilo da je to neisplativa stvar ili šta znam već, ali su ga u svakom slučaju zapostavili, i čini mi se da i nemaju nameru da dalje rade na njemu. Na žalost.
pitanja.530 banga, -> #513, mc.kuzma
> » who > dulev 12:50 -- Sezam > vgalovica 08:05 -- Transfer <<<------<<< KAKO BRE OVO? > d.nikolic 12:13 -- Sezam Pa ako nije neki privilegovani, onda je to ono cuveno "vec na vezi"
pitanja.531 bivanisevic, -> #477, valex
> sa 15.01 ušli su u bazu koja nije bila iskorišćena. Evidencija postoji > na osnovu uplatnica, te molimo korisnike koji spadaju u tu grupu, a > uplata im nije zavedena, da se jave sekretarici sistema. Ja sam se javio, ali i pored toga nisu mi izgleda uračunati ovi dodatni termini za testiranje sistema. Još ću jednom proveriti pa ću javiti.
pitanja.532 bivanisevic, -> #531, bivanisevic
> termini za testiranje sistema. Još ću jednom proveriti pa ću javiti. Proverio sam i video da mi nisu uračunati ovi probni meseci.
pitanja.533 usul,
Jelte šta treba da uradim da bi počeo da dobijam Beo-Internet poštu,imam neko staro uputstvo u kom kaže da treba nešto u stilu UUCP apply... ...ne radi pomagajte. group
pitanja.534 dj.vlada, -> #524, payce
=> Probaj da TMINST-u podesis braon pa ce ti mozda biti bela ;) Malo teze, nisam siguran da ce uspeti, ,ada cu probati, a znate tek koliko je tesko iz TM-a dobiti sezam a da uspe :(((
pitanja.535 valex, -> #509, lexus
>> Hoće li biti SEZAM-BILTENA u Računarima??? Biće, ali trenutno ne u formi na koju su čitaoci navikli do sada, zbog malog priliva poruka u konferencije. Međutim, ne verujem da ćemo se ikada vratiti na pređašnji izgled, pre svega zbog slabe funkcionalnosti istog.
pitanja.536 dj.vlada, -> #524, payce
=> Probaj da TMINST-u podesis braon pa ce ti mozda biti bela ;) Malo teze, nisam siguran da ce uspeti, ,ada cu probati, a znate tek koliko je tesko iz TM-a dobiti sezam a da uspe :(((
pitanja.537 payce, -> #522, zdiv
-=> Skoro svi nude RIP grafiku i slicne pogodnosti, a o MENU sistemima da -=> i ne pricamo. :)))) Sa ovakvim vezama RIP, mora da se salis, da bi sistem mogao podrzavati RIP morale bi da se urade sledece stvari: -uvodjenje tonskog biranja -samim tim nove centrale -promena kablova samo PTT ovo moze da uradi, ali koliko ja znam to nije u skorijem planu ;), U YU su otvarani pojedini RIP BBS-ovi koji su obicno gaseni posle mesec dana ili ranije, ili su prelazili na ANSI, samo zbog ocajnih veza. poz, payce
pitanja.538 evlad,
Nemam pojma šta se vi Beograđani bunite :( Pa veza je ovde kriZtal Zaječar ;) sezamnet.log: REL/V42BIS Connected to SezamNET at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS Casopis "Racunari" - Beograd Ned 11.02.96 15:43 - Node 5 » ..CONF JOIN PCPROG.6 » ..CONF FILE 9.287 <d; Datoteka poker.arj, 720417 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:07:31. Spremni za download (Da/Ne)? d rz Prenos uspešan. Kraj rada u Ned 11.02.96 15:54 Proveli ste na vezi 10 min 9 sec. Za danas Vam je ostalo ukupno još 1 h 18 min 49 sec. evlad, hvala na pozivu. Doviđenja! telix.log: 96-02-11 15:49:06 Connected with : SezamNET node 1 (pbx) 96-02-11 15:49:06 ++ At phone # : 011,648422 96-02-11 15:49:06 ++ Settings : 57600,N,8,1 96-02-11 15:49:38 Upload using Zmodem protocol. 96-02-11 15:49:38 ++ File : C:\TELIX\UP\EXECNET 96-02-11 15:49:40 ++ Chars per second : 1891 96-02-11 15:50:19 Download using Zmodem protocol. 96-02-11 15:50:20 ++ File : c:\telix\dow\poker.arj 96-02-11 15:57:44 ++ Chars per second : 1621 96-02-11 15:58:02 Download using Zmodem protocol. 96-02-11 15:58:03 ++ File : c:\telix\dow\net00042.zip 96-02-11 15:58:09 ++ Chars per second : 1536 96-02-11 15:59:17 Hangup command selected. 96-02-11 15:59:19 Elapsed time online 00:10:12 96-02-11 15:59:19 Exiting Telix. ps. Zak, namesti matematiku za vreme FT-a, nije 7:31, nego 7:24 ... ;)
pitanja.539 supers, -> #533, usul
>> Beo-Internet poštu,imam neko staro uputstvo >> u kom kaže da treba nešto u stilu UUCP apply... Uputstvo, kao i komanda UUCP su prošlost...
pitanja.540 dturina, -> #506, banga
<<KOJOT«>> Mislis na mrku? (brown) Kod mene je tano ljubicanstvena.
pitanja.541 dpaun, -> #15, nenad
:> Fajl koji BBS treba da interpretira se može i u celosti :> pripremiti on-line. Ukoliko exec fajl koji pripremate u :> ekranskom editoru treba da sadrži i poruke treba imati u vidu :> da editor ne dozvoljava unošenje kontrolnih znakova Ctrl-Z i Kao povratnik na Sezam(NET) nakon pauze od oko dve godine, još uvek ne mogu da se snađem i da izvršim EXEC-a urađen u SOR-u. Svaku liniju (moje) tekstualne poruke Sezam shvata kao (nepoznatu) naredbu. Verujem da će neko od iskusnih Sezamovaca biti dobar da mi pomogne savetom (ako Uprava ne bude imala vremena da se bakće sa ovakvim šeprtljama). Unapred hvala. dPaun.
pitanja.542 danilo, -> #448, bivanisevic
SDW >> Slažem se. I spreman sam da dam svoj deo unapred. > I ja ako treba. Još ako bi novi SDW mogao da prima poruke i sa SezamPro-a. Za novi SDW dajem koliko autor traži (al' da nije mnogo). Predlažem da napravi ugovor sa Sezamom i da preko njega ide naplata i distribucija programa.
pitanja.543 cnenad, -> #528, valex
=> Vraćena je večeras. :) Dugo vam je trebalo :( A šta je sa ostalim i STARIM konf. za koje je spomenuto u cirkularu da će biti dostupne u roku od 10-15 dana ?
pitanja.544 vstan, -> #497, vlad
> Siguran sam da broj korisnika koji osecaju i rezonuju kao ja > nije mali i da sve vise raste. Stojim iza svake tvoje reci :[
pitanja.545 goxx,
Kad ce te uvesti direktorijum ORKA?
pitanja.546 kum.djole, -> #538, evlad
>> Nemam pojma šta se vi Beograđani bunite :( Vidi.. zovem, skript ispiše listu novih poruka i who listu, probam da izvedem taj luksuz i otkucam 'sezam', 'oćeš ;), veza pukne, ja zovem opet, i saznam da sam ja još tamo. I tako svaki dan. To je osnovni problem.
pitanja.547 dturina, -> #527, valex
<<KOJOT«>> Pomenute teme nalaze se u konferenciji ORKA. Da ali koliko vidim nje bas nesto nema. ;((
pitanja.548 usul, -> #539, supers
> Uputstvo, kao i komanda UUCP su prošlost... Kako onda da pišem ortaku na e-mail iz Beointerneta? mislim da ima nalog na fon-u probao sam preko normalne pošte,neće...
pitanja.549 vlad, -> #528, valex
>>> Da li će biti OTVORENA ili VRAĆENA konf. PC.OS ?????!????!???? > > Vraćena je večeras. A da vi malo sredite to "vracanje" da se korisnicima ne bi povracalo od udaranja resignova pri svakom n-tom logovanju? Stavite lepo da po default-u stoji resign, a korisnike obavestite sistemskom porukom pri logovanju da je otvorena nova konferencija.
pitanja.550 superhik, -> #16, nenad
=:> Ukoliko iza komande CHAT dodate parametar koji odgovara Ostavite taj chat na miru i probajte da rešite baferisanje... i danas mi je sve bilo baš sporo... :(
pitanja.551 superhik, -> #533, usul
=:> Jelte šta treba da uradim da bi počeo da dobijam =:> Beo-Internet poštu,imam neko staro uputstvo Da se pomoliš bogu da uskoro proradi spool za SezamNet!
pitanja.552 supers, -> #548, usul
>> Kako onda da pišem ortaku na e-mail iz Beointerneta? >> mislim da ima nalog na fon-u probao sam preko normalne >> pošte,neće... Sačekaš da se obnovi razmena pošte Sezama i YUInterneta... U prevodu, otvori svoj nalog na Osmehu. :)
pitanja.553 supers, -> #541, dpaun
>> Kao povratnik na Sezam(NET) nakon pauze od oko dve godine, >> još uvek ne mogu da se snađem i da izvršim EXEC-a urađen >> u SOR-u. Svaku liniju (moje) tekstualne poruke Sezam shvata kao >> (nepoznatu) naredbu. Čudno, naredbe novog softvera su (uglavnom) kompatibilne sa starim. Prikači uz neku poruku exec koji nije hteo da ti se izvrši.
pitanja.554 dj.vlada, -> #550, superhik
D:\> Ostavite taj chat na miru i probajte da resite baferisanje... i D:\> danas mi je sve bilo bas sporo... :( E ja mislim da to nije zbog baferisanja, nego zbog veze !!! ali nisam siguran :(
pitanja.555 lexus, -> #554, dj.vlada
=> E ja mislim da to nije zbog baferisanja, nego zbog veze !!! ali => nisam siguran :( Rene Dekart je rekao "Cogito ergo sum" što znači "Mislim, dakle jesam", ti, izgleda, nisi. ;((((
pitanja.556 dj.vlada, -> #555, lexus
D:\> Rene Dekart je rekao "Cogito ergo sum" sto znaci "Mislim, dakle jesam", D:\> ti, izgleda, nisi. ;(((( Ej, covece pogodi ga u sred srede :))))) Pa to ucimo sada u skoli, mislim ucimo koordinatni sistem, koji je navodno "pronasao" Rene ...vec pomenuti!!!
pitanja.557 mileusna, -> #541, dpaun
>> Kao povratnik na Sezam(NET) nakon pauze od oko dve godine, >> još uvek ne mogu da se snađem i da izvršim EXEC-a urađen >> u SOR-u. Svaku liniju (moje) tekstualne poruke Sezam shvata kao >> (nepoznatu) naredbu. BackScroll pa pogledaj šta je napisao posle komande: 'tema ne postoji', 'poruka ne postoji'...
pitanja.558 vstan, -> #546, kum.djole
> veza pukne, ja zovem opet, i saznam da sam ja jos tamo. > I tako svaki dan. To je osnovni problem. Kume sto se sekiras ? Koji ce ti exec i sl. gluposti ? Bitno je da se i dalje radi na unapredjivanju chat podsistema ;>
pitanja.559 banga, -> #555, lexus
> Rene Dekart je rekao "Cogito ergo sum" sto znaci "Mislim, dakle > jesam", U moje skolsko vreme su ovu filozofsku misao prevodili sa "Mislim, dakle postojim" ? :)
pitanja.560 lexus, -> #559, banga
=> U moje skolsko vreme su ovu filozofsku misao prevodili sa "Mislim, => dakle postojim" ? :) Pa, ovo je bukvalan prevod, a bolje je zvučala kompletna poruka ;)
pitanja.561 dj.vlada, -> #555, lexus
D:\> Rene Dekart je rekao "Cogito ergo sum" sto znaci "Mislim, dakle jesam", D:\> ti, izgleda, nisi. ;(((( Ej, covece pogodi ga u sred srede :))))) Pa to ucimo sada u skoli, mislim ucimo koordinatni sistem, koji je navodno "pronasao" Rene ...vec pomenuti!!!
pitanja.562 dpaun, -> #553, supers
>:>>> Kao povratnik na Sezam(NET) nakon pauze od oko dve godine, >:>>> još uvek ne mogu da se snađem i da izvršim EXEC-a urađen >:>>> u SOR-u. Svaku liniju (moje) tekstualne poruke Sezam shvata >:>>> kao (nepoznatu) naredbu. >:> >:> Čudno, naredbe novog softvera su (uglavnom) kompatibilne sa >:> starim. Prikači uz neku poruku exec koji nije hteo da ti se >:> izvrši. Te stare exece sam obrisao. U međuvremenu sam "registrovao" SOR šifrom koju je neko od korisnika stavio na raspolaganje. Nakon toga exec radi bez smetnje. Da li je samo u tome bio problem - Bog će znati. Da je sada sve u redu vidi se upravo po poruci u kojoj sam se žalio na problem i koja je prošla. Hvala mileusni i supersu na spremnosti da mi pomognu. dPaun.
pitanja.563 dpaun,
Molio bih Upravu, ili bilo koga upućenog a raspoloženog - da mi odgovori na sledeća pitanja: 1. Kako da pošaljem svoj resime (čini mi se da se tako zove proširena biografija korisnika). 2. Kako da dobijem spisak _aktivnih_ članova SezamNET-a. Uspeo sam samo da izlistam onaj prepotopski spisak, još iz vremena ex.yu. 3. Da li je moguće dobiti spisak članova npr. prema određenoj struci, ili ustanovi koju predstavljaju, ili u kojoj rade. Interesuju me, recimo, kolege etnolozi i arheolozi, odnosno muzealci uopšte. Izgleda da je takvih ovde malo. 4. Nisam na ranijem Sezamu (onom od pre 4 god.) a ni sada zapazio interesovanje za oblast zdravlja. Pretpostavljam da je uzrok tome mladost i dobro zdravstveno stanje sezamovaca, što me raduje. Ali, nije loše ispitati eventualno interesovanje za ovu temu. Pretpostavljam da među sezamovcima ima zdravstvenih radnika raznih specijalnosti. Da li bi se oni legitimisali i da li bi svoje znanje stavili "na polzu" članstvu?
pitanja.564 cnenad,
Trač ili istina da više u SEZAMNET timu nisu Fancy i Vcalic ?
pitanja.565 tomil, -> #527, valex
>> Pomenute teme nalaze se u konferenciji ORKA. ^^^^ A gde ti je to? Valjda u Svajcarskoj. Izvod iz .log fajla conf Conf» open orka Ne postoji konferencija ORKA. Conf» join orka Ne postoji konferencija ORKA. Conf» exit Gde gresim ? Mogli bi da ostavite neko uputstvo u vidu .txt fajla, a mi cemo se snaci za stampanje, za pocetak moj doprinos -> SEZAMHLP.ZIP. Misa. sezamhlp.zip
pitanja.566 savaerc, -> #541, dpaun
> Kao povratnik na Sezam(NET) nakon pauze od oko dve godine, > još uvek ne mogu da se snađem i da izvršim EXEC-a urađen > u SOR-u. Svaku liniju (moje) tekstualne poruke Sezam > shvata kao (nepoznatu) naredbu. U najnezgodnije vreme si se vratio. To i mi svi svakih mesec dana preživljavamo ispočetka. LM, exec koji si napisao u SOR-u možeš bez problema da izvršiš, ali prethodno moraš da prilagodiš SOR.CFG novim nazivima konferencija. Nekih još nema, a neke su promenile naziv, na pr. umesto PC.HARD.n sada je PCHARD.n (bez tačke) i td. Jedno co vi pre toga će ti mnogo pomoći. Srećno!
pitanja.567 savaerc, -> #533, usul
> Jelte šta treba da uradim da bi počeo da dobijam > Beo-Internet poštu,imam neko staro uputstvo To ne radi za sada, a kad će, ne zna se!
pitanja.568 shootman,
Ja se izvinjavam, al' jel' prošao zvanično gratis period ? Mislim, sve ovo od sada je plaćeno, neće više biti poklon paketića u vidu produženja pretplate ? Unapred zahvalan na brzom odgovoru.
pitanja.569 supers, -> #563, dpaun
>> 1. Kako da pošaljem svoj resime (čini mi se da se tako zove >> proširena biografija korisnika). Otkucaj ga kod sebe, pa u prvi red upiši komandu 'res wr', a na kraju dodaj znak za snimanje (alt-4 ili '.' pa 's'). Zatim na Sezamu otkucaj 'exec' pa pošalji fajl sa svojim rezimeom. >> 2. Kako da dobijem spisak _aktivnih_ članova SezamNET-a. Postoji jedino mogućnost 'users /n' koja će da ti izlista one koji su se javili od tvog prethodnog poziva (dakle, ako nisi zvao 24 sata dobićeš spisak onih najaktivnijih ;> ) >> 3. Da li je moguće dobiti spisak članova npr. prema određenoj >> struci, ili ustanovi koju predstavljaju, ili u kojoj rade. Takvi podaci ne postoje, valjda ih ni ti nisi dao kada si se prijavljivao.
pitanja.570 dpaun, -> #569, supers
>:>>> 3. Da li je moguće dobiti spisak članova npr. prema >:>>> određenoj struci, ili ustanovi koju predstavljaju, ili u >:> kojoj rade. >:> >:> Takvi podaci ne postoje, valjda ih ni ti nisi dao kada si se >:> prijavljivao. Naravno, jer se, koliko se sećam procedure, takvi podaci i ne traže. Pitanje je, razume se, koliko bi oni bili od koristi. Uprava sigurno ima svoje razloge što na tome ne insistira, korisnici takođe što se za takve detalje posebno ne interesuju. Ne znam kako je na drugim BBS-ovima, ali se meni jednostavno takva potreba nametnula od prvog dana "guslanja" po Sezamu. I dalje ne gubim nadu da ću naleteti na nekog kolegu, mada sumnjam jer znam u kakvom su (tehničkom) stanju jugoslovenski muzeji.
pitanja.571 spantic, -> #468, maksa
> Koliko ovo već traje, i kako se manifestuje kada pošaljem mail? Nikako, ide u red.
pitanja.572 spantic, -> #471, gerber
> Kad smo već kod JUPAK-a, X400 je potpuno besplatan za korišćenje. > Tretiraju ga kao probni pa se (za korisnike JUPAK-a, koji su > tražili i X400 pristup) poruke i prikačeni fajlovi u neograničenom > obimu mogu slati. Da li ima neko podatke o X.400? Mislim, gde, kome se javiti, kako...
pitanja.573 ramke,
Možda nije baš za ovu temu, ali... Da li bi neko mogao da mi objasni šta je to MNP 10 i gde se to koristi? Jel' to potrebno uključivati ili ne?
pitanja.574 zormi, -> #573, ramke
* Da li bi neko mogao da mi objasni šta je to MNP 10 i gde se to * koristi? Jel' to potrebno uključivati ili ne? Ako se dobro sećam, taj standard je projektovan za veze preko celularnih telefona, dakle uslove fading-a i periodičnih slabljenja signala. Ne znam da se negde i koristi...
pitanja.575 dejanp,
Dali neko ima softverski emulator za MNP korekciju gresaka za AMIGU 500 v1.3. Ako ima neka mi ostavi prikacen za neki fajl, ili neka ga ostavi na MAIL: DEJANP MAIL: DEJANP MAIL: DEJANP MAIL: DEJANP MAIL: DEJANP MAIL: DEJANP MAIL: DEJANP MAIL: DEJANP MAIL: DEJANP MAIL: DEJANP Unapred zahvalan.
pitanja.577 mmtosic, -> #564, cnenad
>> Trač ili istina da više u SEZAMNET timu nisu Fancy i Vcalic ? Da li to ima neke veze sa finalnim doterivanjem sistema? :>> Šalu na stranu - trač je (po mojoj proceni). :) >> ti Čet 15.02.96 16:08 >> user /e vcalic vcalic Vlada Ćalić Beograd 15.02.1996 14:17 >> user /e fancy fancy Čedomil Višnjić Beograd 15.02.1996 14:04 Izvod iz welcome.txt fajla (skinutog u ovo gore ti-vreme): `` SezamNET - Sistem za modemske komunikacije časopisa "Računari" 15 linija, 14400 bps, 00-24h Telefon: +381 11 648-422 UPRAVNIK SISTEMA: Vladan Aleksić (valex) SOFTVER I ODRčAVANJE: Dragan Zakić (dzakic) Nenad Milenković (nenad) ADMINISTRATORI MREŽE: Vlada Ćalić (vcalic) Čedomil Višnjić (fancy) '' Nije baš neka pouzdana analiza, ali analiza jeste.
pitanja.578 fancy, -> #573, ramke
ŮŢ> Da li bi neko mogao da mi objasni šta je to MNP 10 i gde se to ŮŢ> koristi? Jel' to potrebno uključivati ili ne? Standard koji propisuje kvalitet celularne veze, dakle neprimenljivo za standardnu "kablovsku" telefoniju.
pitanja.579 teorist, -> #539, supers
>> Beo-Internet poštu,imam neko staro uputstvo >> u kom kaže da treba nešto u stilu UUCP apply... => => Uputstvo, kao i komanda UUCP su prošlost... => Hm... vidim da je UUCP prošlost, ali takođe je i E-MAIL po YU-INT.-u takođe prošlost, koliko mi se čini ??? :((( Kada će biti moguć E-MAIL bar sa YU ?????????????????????
pitanja.580 valex, -> #547, dturina
>> Da ali koliko vidim nje bas nesto nema. ;(( Imali smo problem oko konverzije te konferencije - tema MAC nije htela da prikaže poruke. Inače, većina konferencija je konvertovana, preostaje da odvojimo jedan dan kada ćemo zatvoriti konferencijski režim na 10-ak sati i vratiti ih.
pitanja.581 mileusna,
Po kom redosledu se ispisuju grupe sa GR SH /P. Nije abecedni, a nešto mi se čini da nije ni po redosledu po kome su pisani DESCRIBE-ovi.
pitanja.582 spantic, -> #573, ramke
> Da li bi neko mogao da mi objasni šta je to MNP 10 i gde se to > koristi? Jel' to potrebno uključivati ili ne? U modemima se to slabo koristi, projektovan je za upotrebu kod celularnih telefona. I to za uslove veoma loše veze.
pitanja.583 spantic, -> #578, fancy
> Standard koji propisuje kvalitet celularne veze, dakle neprimenljivo > za standardnu "kablovsku" telefoniju. Ne baš, juče smo baš malo pričali o tome i ispade da zapravo postoje modemi gde se on ugrađuje. Za korišćenje u uslovima veoma loših veza. Inače, uopšte nije neubičajeno višestruko korišćenje standarda. Doduše MNP10 nije zvanični standard.
pitanja.584 vstan, -> #577, mmtosic
> Nije bas neka pouzdana analiza, I nije.
pitanja.585 lexus, -> #581, mileusna
=> Po kom redosledu se ispisuju grupe sa GR SH /P. Nije abecedni, a => nešto mi se čini da nije ni po redosledu po kome su pisani => DESCRIBE-ovi. Možda po vremenu otvaranja grupa?? ;)
pitanja.586 lexus, -> #583, spantic
=> Inače, uopšte nije neubičajeno višestruko korišćenje standarda. => Doduše MNP10 nije zvanični standard. Da li se MNP10 ugrađuje i u USR Courier V.Everything? Inače, ovaj modem se zove V.Everything zato što podržava i v.34, a što je najbolje, može da se konektuje sa 33.6 kbps-a!!! Cena istog je oko 400$ u Americi!
pitanja.587 dzakic, -> #581, mileusna
> Po kom redosledu se ispisuju grupe sa GR SH /P. Nije abecedni, a > nešto mi se čini da nije ni po redosledu po kome su pisani DESCRIBE-ovi. Ispisuju se po redosledu kreiranja grupe, osim u slučajevima kada je kreirana grupa 'uletela' na mesto neke prethodno obrisane.
pitanja.588 hercog,
Zašto mi sistem tek kada drugi put skinem pad poruke koje skidam proglasi za pročitane? Sale
pitanja.589 guta, -> #582, spantic
#> U modemima se to slabo koristi, projektovan je za upotrebu kod #> celularnih telefona. I to za uslove veoma loše veze. Nema veze što je za celularne telefone, MNP10 je prava stvar za ovdašnje veze. Ko' da su ga za nas projektovali ;)
pitanja.590 danny,
Kako se iz sezamove komandne linije pristupa konferencijama. Ja sam probao npr. conf attach pcuser.4 i nije islo.
pitanja.591 ahil,
DOKLE ĆE, BRE, VIŠE DA ZVONI U PRAZNO I DA PUCA VEZA POSLE 2 MIN ?
pitanja.592 superhik, -> #588, hercog
=:> Zašto mi sistem tek kada drugi put skinem pad poruke koje =:> skidam proglasi za pročitane? Da utvrdiš gradivo. ;))
pitanja.593 zdiv, -> #537, payce
Kakve veze ima RIP i tonsko biranje ! Rip moze da se tavi kao opcija pa ko voli... Ovde se ne radi o tome da li treba ili ne staviti RIP (sto bi bilo lepo), nego o poboljsanju Software-a i uvodjenju INTERNETA (samo kao mail-a). Cena za ovo ne bi bila velika, a uostalom moze da se ponudi kao opcija, pa ko hoce neka plati. Mene medjutim muci kako po svetu uspevaju da nude INTERNET MAIL kao nesto sto se podrazumeva, cak i za dzabe, a ovde toga nema? odgovor: Nedostatak konkurencije i totalna nebriga o korisnicima, po sistemu uvek ima kome je ovo dosta. Danas je INTERNET ono bez cega se ne moze zamisliti komunikacija na zapadu, pa zasto onda i mi da to ne primenjujemo, makar samo kao postu? Sve u svemu, mislim da bi trebalo poraditi na ovom pitanju, a posta moze da serazmenjuje i jednom dnevno pa je vec nesto.
pitanja.594 zdiv, -> #523, zeljkoj
>Idi na Pro .... Ne ravnaj se po onome sto je losije, nego gledaj sta je bolje! Kako je tek bilo pre nego sto su se pojavili racunari!
pitanja.596 supers, -> #590, danny
>> Kako se iz sezamove komandne linije pristupa konferencijama. >> Ja sam probao npr. conf attach pcuser.4 i nije islo. conf join pcuser.4 Attach je nešto sasvim drugo, tom komandom kačiš svoje fajlove u javnu konferenciju... Kada otkucaš conf, probaj help join, help read, help resign i tako dalje, upoznaj se sa komandama, jeste da on-line help nije krajnje komforan, ali je koristan ako se pažljivo pročita :)
pitanja.597 inferno, -> #581, mileusna
Ů│ ˙ Po kom redosledu se ispisuju grupe sa GR SH /P. Nije abecedni, a nešto Ů│ ˙ mi se čini da nije ni po redosledu po kome su pisani DESCRIBE-ovi. A i nema više podaka u broju slobodnih mesta.
pitanja.598 cnenad, -> #587, dzakic
=> Ispisuju se po redosledu kreiranja grupe, osim u slučajevima kada => je kreirana grupa 'uletela' na mesto neke prethodno obrisane. Xe, pa tu bi bilo lepo uvesti sortiranje. Po osnivaču, po nazivu grupe, po opisu. Sve uz prekidače. A kako recimo da dobijem opis nekih grupa, tipa otkucam: GR SH TR /P i da mi prikaže sve grupe koje počinju na TR ?
pitanja.599 hellraiser,
Jel ima negde lista svih fajlova na sezamu????? HeLlRaiser
pitanja.600 remo,
Mozda nije trebalo ovde ali, khm, znate kako kad ste van toka malo :). Gde je sada klub.programera :)? Pre je bilo na Crvenom krstu a sad? Nije se menjalo...?
pitanja.601 mmtosic, -> #584, vstan
>>> Nije bas neka pouzdana analiza, >> >> I nije. Pa, recimo da bih se obradovao ako bi bilo to što se nazire da je bilo. Ali, "bojim" se da se radi o priči o babi i njenim snovima. :)
pitanja.602 mmtosic, -> #590, danny
>> Kako se iz sezamove komandne linije pristupa konferencijama. >> Ja sam probao npr. conf attach pcuser.4 i nije islo. Trebalo bi da radi _conf join ime_conf_, pa onda _conf naredba_. (Sa _conf_ posle možeš da pređeš u direktorijum sa porukama grupisanim po temama, te da onda kucaš samo _naredba_; spisak naredbi dobijaš sa naredbom _help_; pomoć dobiješ naredbom _help naredba_; iz conf-podsistema izlaziš sa _exit_, uz _conf close_.) Attach valjda služi za povezivanje fajla sa prethodno ostavljenom porukom. Više možeš dobiti sa naredbom _conf help attach_ (ili sa _help conf attach_). Ako ti treba pisani help-fajl, ostavio ga je uz poruku ovde negde tomil pre nekoliko dana.
pitanja.603 zjov,
------------------ AMIGA <DIR> Amiga files ATARI <DIR> { Atari files DOS <DIR> DOS files OS2 <DIR> OS/2 files SEZAM <DIR> SezamNET UNIX <DIR> Unix files WINDOWS <DIR> Windows files Gde je nestao direktorijum \RSOFT i fajlovi iz njega ?
pitanja.604 oldtimer, -> #600, remo
> Gde je sada klub.programera :)? Pre je bilo na Crvenom krstu a sad? > Nije se menjalo...? Još uvek petak na istom mestu :)
pitanja.605 mmtosic, -> #599, hellraiser
>> Jel ima negde lista svih fajlova na sezamu????? Na >>-promptu otkucaj _dir /s >_; nakon toga pad preuzmi kao i svaki drugi (_pad arc *.*_, pa _pad dow *.* /y_). Za više podataka, otkucaj _help dir_, _help pad arc_ i _help pad dow_.
pitanja.606 dturina, -> #580, valex
<<KOJOT«>> Imali smo problem oko konverzije te konferencije - tema MAC nije <<KOJOT«>> htela da prikaze poruke. Inace, vecina konferencija je <<KOJOT«>> konvertovana, preostaje da odvojimo jedan dan kada cemo zatvoriti <<KOJOT«>> konferencijski rezim na 10-ak sati i vratiti ih. Ovo ce Bas razocarati Mikija. Sto bi on rekao SVEGA OVOGA NE BI BILO DA JE ODMAH PRIHVACEN MAC :)
pitanja.607 fancy, -> #583, spantic
ŮŢ> Ne baš, juče smo baš malo pričali o tome i ispade da zapravo ŮŢ> postoje modemi gde se on ugrađuje. Za korišćenje u uslovima ŮŢ> veoma loših veza. Hej, pa imam ja modem sa MNP10 :) i u pravu si za korišćenje u uslovima veoma loših veza. Ali me je opis primene za uslove veze na raspodeljenom kanalu tj. za olakšani modulation speed up/downshifting naveo da napišem ono što sam napisao, kao i sledeća rečenica: "It uses Dynamic Transmission Level Adjustment to automatically calculate optimal transmit levels to compensate for celular telephone signal distortion" Dakle, shvatio sam da je to nešto što poboljšava performanse modema za situacije kad se koristi kao "mobi-modem"..:))
pitanja.608 fancy, -> #601, mmtosic
ŮŢ> Pa, recimo da bih se obradovao ako bi bilo to što se nazire da je bilo. ŮŢ> Ali, "bojim" se da se radi o priči o babi i njenim snovima. :) Dobro de, Tošo, ajde što se ne slažemo u političkim stavovima, ali zar moraš to da prenosiš baš na sve životne sfere..?
pitanja.609 miob, -> #552, supers
>>> Kako onda da pišem ortaku na e-mail iz Beointerneta? >>> mislim da ima nalog na fon-u probao sam preko normalne >>> pošte,neće... > > Sačekaš da se obnovi razmena pošte Sezama i YUInterneta... > U prevodu, otvori svoj nalog na Osmehu. :) Sve mi se čini da sam malo spavao na času, pa moram da postavim pitanje: Kako da otvorim nalog na Osmehu ???
pitanja.610 crnjini, -> #609, miob
>> Kako da otvorim nalog na osmehu? Trenutno, nikako ;) moras da posaljes mail na nalog@osmeh.fon, ali to nemozes uciniti jer nemozes da saljes mail, jer te nema na osmehu, a nemozes doci na osmeh, jer nemozes da saljes postu... i tako dalje, reductio ad absurdum. ACR
pitanja.611 mmtosic, -> #608, fancy
>> ŮŢ> Pa, recimo da bih se obradovao ako bi bilo to što se nazire da je >> ŮŢ> bilo. Ali, "bojim" se da se radi o priči o babi i njenim snovima. :) >> >> Dobro de, Tošo, ajde što se ne slažemo u političkim stavovima, ali zar >> moraš to da prenosiš baš na sve životne sfere..? Naravno da ne moram. Ali, i nisam. :) Dakle, nisam ja ništa loše o tebi ovde rekao. Iako me tuđa nevolja ne može usrećiti, to što mi se nije dopalo davanje šut-karte ekipi G-na Durića, nekako me automatski stavilo u poziciju "opozicionara" prema novim administratorima. Ipak, zbog usluga koje mi SezamNET pruža, ponašam se, bar tako mislim, dosta konstruktivno. Gore citirana poruka je bila "pravdanje" da moja prethodno izvedena analiza (koja je bila "omalovažena" :)) nije bila takva kakva je bila ("pozitivna" ?) zbog moje naklonjenosti prema administratorima, nego isključivo zbog dostupnih informacija (tj. činjenica). Uprkos "dobro prikrivenih osećanja". ;) E sad, naravno, uvek može da se protumači i drugačije. Jer, zaključak je složen proizvod. Zavisi i od činjenica, ali i od alata koji ih prerađuje. A često i od potreba. Jer, i to je proizvod za tržište. :)