pitanja.510cnenad,
-> #495, dturina=> Da li ce biti otvorena tema hp48 ili dzepni.racunari u konferenciji EXTRA?
Da li će biti OTVORENA ili VRAĆENA konf. PC.OS ?????!????!????
Znam da se planira reorganizacija konferencija ali ako je TO razlog da
se čeka na otvaranje ove konf. ili kako bi ste je već tada podelili na
Windows, Windows, Windows i Windows.razno onda stvarno, mislim, :(((((
pitanja.511cnenad,
-> #497, vlad=> angazovanje se gase i prelazim u hibernaciju. Sistem pocinjem da osecam
U dotičnoj sam ;) osim ovih nekoliko poruka u kojima pitam u vezi stvari
koje stvarno nisu NORMALNE i zbog kojih se NE MOŽE raditi normalno i za
koje nema odgovora :( a ne verujem da se išta radi po tom pitanju jer se
poboljšanja ne vide, već je sve gore i gore :(( a gospodo bliži se već
mesec dana rada ovog sistema, ili bolje reći kolapsa ?
I još nešto, zamolio bih upravu sistema ili barem novog sysopa ili sysadm-a
da ZVANIČNO proglasi da NISAM više moderator konferencije MALI OGLASI kako
gnevni korisnici ne bi meni upućivali mail zbog obrisanih poruka koje je
obrisao neko drugi a taj se krije iza vrlo originalnog username-a, sysadm.
Hvala i do čitanja sledeće poruke :)
pitanja.512dj.vlada,
-> #499, payce=> Nisam bas razmeo pitanje ali sve o bojama setujes kada startujes fajl
=> TMINST.EXE.
Izgleda da sam pogresno postavio pitanje (evo sada ispravno):
Zasto mi je u Telemateu kada se prijavim na SEZAM boja teksta BRAON
umesto "default" BELE (ili sive)!???? Koja je tebi na primer boja
teksta na sezamu (iz TM-a)!???
pitanja.513mc.kuzma,
» who
dulev 12:50 -- Sezam
vgalovica 08:05 -- Transfer <<<------<<< KAKO BRE OVO?
d.nikolic 12:13 -- Sezam
gerber 12:49 -- Sezam
nimi 12:58 -- Sezam
l.tanja 13:01 -- Sezam
vlajel 12:48 -- Sezam
vla.sta 12:42 -- Transfer
nseki 12:39 -- Transfer
sjocic 13:00 -- Sezam
peri 12:43 -- Sezam
djuk 13:00 -- Sezam
mc.kuzma 12:48 -- Sezam
pitanja.514evlad,
-> #498, lexusY> Koliko ja znam, sistem treba da se prilagodi korisnicima, a ne
Y> korisnici sistemu, ili grešim ;>
Dragi brate po tastaturi ;) pokušao sam da ti ukažem na protokol
koji koristim i za koji tvrde da je naj_naj što se tiče CR-ja.
Ako pak voliš plain vanilla zmodem to je tvoj problem, al' onda
nemo' da dižeš frku Š'o ne radi CR ...
pitanja.515evlad,
-> #505, bangaY>> Dakle, ja nemam nameru da uvodim DSZ ili nesto slicno samo zbog
Y>> ovog Sezama, sto ce reci dzakicu ucini nesto :)
Y>
Y> Pozdravljam :)
well, za sve je potrebno dvoje ;) ( dvojca, dve zavisno od comb. ;) )
probaj da setuješ na sistemu Zmodem RM pa probaj CR ... :)
pitanja.516evlad,
-> #504, bangaY> Q: 14 sec ili Zmodem RM?
Z_RM
pitanja.517spantic,
-> #468, maksa> Koliko ovo već traje, i kako se manifestuje kada pošaljem mail?
Nikako, ide u red.
pitanja.518spantic,
-> #471, gerber> Kad smo već kod JUPAK-a, X400 je potpuno besplatan za korišćenje.
> Tretiraju ga kao probni pa se (za korisnike JUPAK-a, koji su
> tražili i X400 pristup) poruke i prikačeni fajlovi u neograničenom
> obimu mogu slati.
Da li ima neko podatke o X.400? Mislim, gde, kome se javiti, kako...
pitanja.519lexus,
-> #514, evlad=> Dragi brate po tastaturi ;) pokušao sam da ti ukažem na protokol
=> koji koristim i za koji tvrde da je naj_naj što se tiče CR-ja.
=> Ako pak voliš plain vanilla zmodem to je tvoj problem, al' onda
=> nemo' da dižeš frku Š'o ne radi CR ...
Dragi koleZa, ja ne dižem nikak'u frku, i zahvaljujem se na predlogu,
samo sam rek'o da me mrzi da smeštam ;) razne protokole, kad koristim
ovaj koji koristim.
Hvala!
Pozdrav -Lex->
pitanja.520lexus,
-> #515, evlad=> probaj da setuješ na sistemu Zmodem RM pa probaj CR ... :)
U, bRe, al' si napadan, ajde možda će i probam to čudo tehnike ;)
Pozdrav -Lex->
pitanja.521ognjen,
-> #365, valex)-> dva IBM diska od po Gb. Stanice ce biti 486/100 sa 16 Mb, a
)-> svaka ce pogoniti po 4 noda.
Da li ce se nekako izbeci zagusenje kad neki od korisinika
krene sa arhiviranjem?
pitanja.522zdiv,
STA JE BRE SA OVIM SEZAMOM!
Masa ljudi koje znam mi kaze da je odustala o zvanja Sezama zbog
GLUPOSTI koje se dogadju prilikom rada na Sezamu.
1.Veza puca za dobar dan
Desava se da nije moguce biti ni 30 sec. na vezi
2.Kada veza pukne Vrlo cesto se desava da posle toga,
prilikom ponovog poziva, Sezam ispise poruku XXXX je vec na vezi !
3.Desava se da prilikom zvanja modemi odrade pocetak i onda
No Carier!
Moguce je da je u pitanju centrala, kad je u pitanju pucanje veze,
ali...
Sa drugim BBS (IMTEL,POLITIKA,FON itd.) ovih problema nema.
Problem sa XXXXXX je vec na vezi je sasvim druge prirode i bilo
bi posteno od vas da ga sredite, jer na taj nacin bukvalno KRADETE
vreme od korisnika. Rec jeste gruba i ja se izvinjavam ako sam nekog
uvredio, ali mi odgovorite, kako bi vi nazvali kada vam neko nesto
uzme bez vaseg znanja i pristanka, cak uz izricito neodobravanje.
Ovakav rad sistema ne pristaje ni nekom kucnom BBS sa licnu
upotrebu a kamoli profedionalnom sistemu, a uz to veoma nervira.
Uzgred, da li neko od vas cita Boardwatch?
To je casopis koji se bavi bas time sto vi radite (BBS).
Bilo bi dobro da ne mudrujete mnogo oko software-a nego da pogledate
sta se koristi u svetu i nabavite profesionalan alat za profesionalni
BBS ako vec taj ne mozete da sredite.
Mnogi (skoro svi) BBS-ovi u svetu rade INTERNET mail, a da pretplata
za njih nije nista veca nego na Sezam.
NPR.
The Liberty BBS (213)732-2300
(LA CAL) 134 linije Prikljucak na INTERNET,USENET,
WordLink,MailLink. Svaki poziv iz Kalifornije je LOKALNI POZIV, 5.4
GB Diskovi i sve to za $10 mesecno u 1994. godini.
Pinecliffe BBS (303)642-7463
(Pinecliffe Colorado) 18 linija Besplatno za 45 min. dnevno sa DL,
$30 godisnje za 3 sata dnevno , $100 LIFETIME ;), 18 GB Diskovi, 16
CD romova stalno na liniji, US Robotics 14400, svi zip- fajlovi su
100k dugacki, UPI & Internet. ;) sve ovo jos 1994. godine.
Skoro svi nude RIP grafiku i slicne pogodnosti, a o MENU sistemima da
i ne pricamo.
Nemojte samo da kazete da je licencni software skup i da ne mozete
zbog toga da ga priustite.
Ako do sada niste zaradili pare za ljudski program vreme je da
stavite kljuc u bravu.
Npr. TBBS za 32 linije (kompletan
paket za 32 linije na jednom PC) sa cenom ispod $3000 (sa 2x16 port
karticama itd.), dok TBBS za dve linije kosta ispod $600.
Tu je i Wildcat, The Major BBS, Searchlight BBS, TEAMate, Novalink
Professional, Magnum BBS, Remote Access, RoboBoard/BS, Virtual BBS,
Powerboard BBS itd.
Bez obzira na operativni sistem, izbor programa je ogroman i samo
trba da odaberete odgovarajuce.
Stalno raspravljate o za i protiv odredjenog OS pod kojim radi
Vas i nas sistem.
Mislim da je to prilicno nebitno u celoj prici.
Licencni BBS Software radi i pod DOS-om, podrzava vise simultanuh
linija na vezi (8-16-32), TCP/IP, RIP i razne druge servise.
Odaberite Software koji odgovara zeljema, a operativni sistem
i masinu po preporuci proizvodjaca Software-a.
Pozovite nekad Compuserve, AOL, ili bilo koji od desetina hiljada
malih BBS u Americi ili Evropi i vidite kako se to danas radi.
Videcete da se svi oni bore za trziste i teze da imaju ono
najbolje trenutno, a samo najveci se usudjuju da rade na sopstvenim
programima, bilo da su ih sami pisali, ili su ih drugi pisali po
narudzbini.
Ekranski editor JESTE LEPA STVAR ali takve stvari se danas
jednostavno PODRAZUMEVAJU.
Vi kao davaoci usluge i mi kao korisnici usluge sklopili
smo odredjeni ugovor, mi smo svoj deo ugovora ispunili - platili smo
po ceni koja je u vreme placanja bila na nivou cena usluga u zapadnim
zemljama, za pravi BBS, a ne za ovaj surogat i deciju zezanciju.
Uzgred, koliko ste platili licencu za NT-Server, posto bi
smo zeleli da instaliramo NT Server za 25 korisnika?
Ivan - Zdiv, Misa - Tomil
pitanja.523zeljkoj,
-> #522, zdiv> Moguce je da je u pitanju centrala, kad je u pitanju pucanje
> veze, ali...
> Sa drugim BBS (IMTEL,POLITIKA,FON itd.) ovih problema nema.
Eto vidiš, meni se baš sa Pro-om dešavaju ovakve stvari. :)
Ovde je sve super.
> bi posteno od vas da ga sredite, jer na taj nacin bukvalno
> KRADETE vreme od korisnika. Rec jeste gruba i ja se izvinjavam
> ako sam nekog
Naravno da ne KRADU, meni je danas Sezam dodao nekih sat vremena. ;)
> Ekranski editor JESTE LEPA STVAR ali takve stvari se danas
> jednostavno PODRAZUMEVAJU.
Idi na Pro, pa ćeš videti da li se podrazumevaju. ;)
pitanja.524payce,
-> #512, dj.vlada-=> Zasto mi je u Telemateu kada se prijavim na SEZAM boja teksta BRAON
-=> umesto "default" BELE (ili sive)!???? Koja je tebi na primer boja
-=> teksta na sezamu (iz TM-a)!???
Meni je zelena ;))
Ne, stvarno, posto imam maniju da menjam boje u svim programima
u kojima to moze u TM-u je zelena.
Probaj da TMINST-u podesis braon pa ce ti mozda biti bela ;)
poz, payce
pitanja.525valex,
-> #469, mc.kuzma>> Koja je masina na nodu 15 uzasno je brz :)
Na njemu je bivši server - Compaq 386 sa 7 MB RAM-a. :)
pitanja.526valex,
-> #486, djcorto>> Kamo se dede show u conference rezimu ? Kako se sada moze
>> videti samo spisak konferencija koje se prate ?
CONF VIEW (ili skraćeno CO VI), a za sve konferencije dodaj switch /a.
pitanja.527valex,
-> #495, dturina>> Da li ce biti otvorena tema hp48 ili dzepni.racunari u
>> konferenciji EXTRA?
Pomenute teme nalaze se u konferenciji ORKA.
>> Da li ce biti moguce da se menja USER, jer je tako bilo receno
>> prilikom provere podataka.
Nije moguće promeniti svoje korisničko ime - ukoliko ga smatraš
neodgovarajućim, možeš se prijaviti pod novim kada ti istekne tekuća
pretplata.
pitanja.528valex,
-> #510, cnenad>> Da li će biti OTVORENA ili VRAĆENA konf. PC.OS ?????!????!????
Vraćena je večeras.
pitanja.529gerber,
-> #503, spanticYR>*> Da li ima neko podatke o X.400? Mislim, gde, kome se javiti, kako...
Trenutno mi je izvor informacija van Bgd-a, a ono koliko
sam shvatio, istom onom u PTT-u od koga si dobio i JUPAK
priključak ili dial-in pristup, zatražiš i X-400 pristup.
Problem je što za X-400 možeš da šalješ poruke/fajlove samo
na nekoliko adresa van YU. Nekako im se učinilo da je to
neisplativa stvar ili šta znam već, ali su ga u svakom
slučaju zapostavili, i čini mi se da i nemaju nameru da
dalje rade na njemu. Na žalost.
pitanja.530banga,
-> #513, mc.kuzma> » who
> dulev 12:50 -- Sezam
> vgalovica 08:05 -- Transfer <<<------<<< KAKO BRE OVO?
> d.nikolic 12:13 -- Sezam
Pa ako nije neki privilegovani, onda je to ono cuveno "vec na vezi"
pitanja.531bivanisevic,
-> #477, valex> sa 15.01 ušli su u bazu koja nije bila iskorišćena. Evidencija postoji
> na osnovu uplatnica, te molimo korisnike koji spadaju u tu grupu, a
> uplata im nije zavedena, da se jave sekretarici sistema.
Ja sam se javio, ali i pored toga nisu mi izgleda uračunati ovi dodatni
termini za testiranje sistema. Još ću jednom proveriti pa ću javiti.
pitanja.532bivanisevic,
-> #531, bivanisevic> termini za testiranje sistema. Još ću jednom proveriti pa ću javiti.
Proverio sam i video da mi nisu uračunati ovi probni meseci.
pitanja.533usul,
Jelte šta treba da uradim da bi počeo da dobijam
Beo-Internet poštu,imam neko staro uputstvo
u kom kaže da treba nešto u stilu UUCP apply...
...ne radi pomagajte.
group
pitanja.534dj.vlada,
-> #524, payce=> Probaj da TMINST-u podesis braon pa ce ti mozda biti bela ;)
Malo teze, nisam siguran da ce uspeti, ,ada cu probati, a znate tek koliko je
tesko
iz TM-a dobiti sezam a da uspe :(((
pitanja.535valex,
-> #509, lexus>> Hoće li biti SEZAM-BILTENA u Računarima???
Biće, ali trenutno ne u formi na koju su čitaoci navikli do sada,
zbog malog priliva poruka u konferencije. Međutim, ne verujem da ćemo se
ikada vratiti na pređašnji izgled, pre svega zbog slabe funkcionalnosti
istog.
pitanja.536dj.vlada,
-> #524, payce=> Probaj da TMINST-u podesis braon pa ce ti mozda biti bela ;)
Malo teze, nisam siguran da ce uspeti, ,ada cu probati, a znate tek koliko je
tesko
iz TM-a dobiti sezam a da uspe :(((
pitanja.537payce,
-> #522, zdiv-=> Skoro svi nude RIP grafiku i slicne pogodnosti, a o MENU sistemima da
-=> i ne pricamo.
:))))
Sa ovakvim vezama RIP, mora da se salis, da bi sistem mogao podrzavati RIP
morale bi da se urade sledece stvari:
-uvodjenje tonskog biranja
-samim tim nove centrale
-promena kablova
samo PTT ovo moze da uradi, ali koliko ja znam to nije u skorijem planu ;),
U YU su otvarani pojedini RIP BBS-ovi koji su obicno gaseni posle mesec
dana ili ranije, ili su prelazili na ANSI, samo zbog ocajnih veza.
poz, payce
pitanja.538evlad,
Nemam pojma šta se vi Beograđani bunite :(
Pa veza je ovde kriZtal Zaječar ;)
sezamnet.log:
REL/V42BIS
Connected to SezamNET at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Ned 11.02.96 15:43 - Node 5
» ..CONF JOIN PCPROG.6
» ..CONF FILE 9.287 <d;
Datoteka poker.arj, 720417 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:07:31.
Spremni za download (Da/Ne)? d
rz
Prenos uspešan.
Kraj rada u Ned 11.02.96 15:54
Proveli ste na vezi 10 min 9 sec.
Za danas Vam je ostalo ukupno još 1 h 18 min 49 sec.
evlad, hvala na pozivu. Doviđenja!
telix.log:
96-02-11 15:49:06 Connected with : SezamNET node 1 (pbx)
96-02-11 15:49:06 ++ At phone # : 011,648422
96-02-11 15:49:06 ++ Settings : 57600,N,8,1
96-02-11 15:49:38 Upload using Zmodem protocol.
96-02-11 15:49:38 ++ File : C:\TELIX\UP\EXECNET
96-02-11 15:49:40 ++ Chars per second : 1891
96-02-11 15:50:19 Download using Zmodem protocol.
96-02-11 15:50:20 ++ File : c:\telix\dow\poker.arj
96-02-11 15:57:44 ++ Chars per second : 1621
96-02-11 15:58:02 Download using Zmodem protocol.
96-02-11 15:58:03 ++ File : c:\telix\dow\net00042.zip
96-02-11 15:58:09 ++ Chars per second : 1536
96-02-11 15:59:17 Hangup command selected.
96-02-11 15:59:19 Elapsed time online 00:10:12
96-02-11 15:59:19 Exiting Telix.
ps. Zak, namesti matematiku za vreme FT-a, nije 7:31, nego 7:24 ... ;)
pitanja.539supers,
-> #533, usul>> Beo-Internet poštu,imam neko staro uputstvo
>> u kom kaže da treba nešto u stilu UUCP apply...
Uputstvo, kao i komanda UUCP su prošlost...
pitanja.540dturina,
-> #506, banga<<KOJOT«>> Mislis na mrku? (brown)
Kod mene je tano ljubicanstvena.
pitanja.541dpaun,
-> #15, nenad:> Fajl koji BBS treba da interpretira se može i u celosti
:> pripremiti on-line. Ukoliko exec fajl koji pripremate u
:> ekranskom editoru treba da sadrži i poruke treba imati u vidu
:> da editor ne dozvoljava unošenje kontrolnih znakova Ctrl-Z i
Kao povratnik na Sezam(NET) nakon pauze od oko dve godine,
još uvek ne mogu da se snađem i da izvršim EXEC-a urađen
u SOR-u. Svaku liniju (moje) tekstualne poruke Sezam shvata kao
(nepoznatu) naredbu.
Verujem da će neko od iskusnih Sezamovaca biti dobar da mi
pomogne savetom (ako Uprava ne bude imala vremena da se bakće
sa ovakvim šeprtljama).
Unapred hvala.
dPaun.
pitanja.542danilo,
-> #448, bivanisevic SDW
>> Slažem se. I spreman sam da dam svoj deo unapred.
> I ja ako treba. Još ako bi novi SDW mogao da prima poruke i sa SezamPro-a.
Za novi SDW dajem koliko autor traži (al' da nije mnogo).
Predlažem da napravi ugovor sa Sezamom i da preko njega ide
naplata i distribucija programa.
pitanja.543cnenad,
-> #528, valex=> Vraćena je večeras.
:)
Dugo vam je trebalo :(
A šta je sa ostalim i STARIM konf. za koje je spomenuto u cirkularu
da će biti dostupne u roku od 10-15 dana ?
pitanja.544vstan,
-> #497, vlad> Siguran sam da broj korisnika koji osecaju i rezonuju kao ja
> nije mali i da sve vise raste.
Stojim iza svake tvoje reci :[
pitanja.545goxx,
Kad ce te uvesti direktorijum ORKA?
pitanja.546kum.djole,
-> #538, evlad>> Nemam pojma šta se vi Beograđani bunite :(
Vidi.. zovem, skript ispiše listu novih poruka i who listu,
probam da izvedem taj luksuz i otkucam 'sezam', 'oćeš ;),
veza pukne, ja zovem opet, i saznam da sam ja još tamo.
I tako svaki dan. To je osnovni problem.
pitanja.547dturina,
-> #527, valex<<KOJOT«>> Pomenute teme nalaze se u konferenciji ORKA.
Da ali koliko vidim nje bas nesto nema. ;((
pitanja.548usul,
-> #539, supers> Uputstvo, kao i komanda UUCP su prošlost...
Kako onda da pišem ortaku na e-mail iz Beointerneta?
mislim da ima nalog na fon-u probao sam preko normalne
pošte,neće...
pitanja.549vlad,
-> #528, valex>>> Da li će biti OTVORENA ili VRAĆENA konf. PC.OS ?????!????!????
>
> Vraćena je večeras.
A da vi malo sredite to "vracanje" da se korisnicima ne bi povracalo od
udaranja resignova pri svakom n-tom logovanju? Stavite lepo da po default-u
stoji resign, a korisnike obavestite sistemskom porukom pri logovanju da je
otvorena nova konferencija.
pitanja.550superhik,
-> #16, nenad=:> Ukoliko iza komande CHAT dodate parametar koji odgovara
Ostavite taj chat na miru i probajte da rešite baferisanje... i
danas mi je sve bilo baš sporo... :(
pitanja.551superhik,
-> #533, usul=:> Jelte šta treba da uradim da bi počeo da dobijam
=:> Beo-Internet poštu,imam neko staro uputstvo
Da se pomoliš bogu da uskoro proradi spool za SezamNet!
pitanja.552supers,
-> #548, usul>> Kako onda da pišem ortaku na e-mail iz Beointerneta?
>> mislim da ima nalog na fon-u probao sam preko normalne
>> pošte,neće...
Sačekaš da se obnovi razmena pošte Sezama i YUInterneta...
U prevodu, otvori svoj nalog na Osmehu. :)
pitanja.553supers,
-> #541, dpaun>> Kao povratnik na Sezam(NET) nakon pauze od oko dve godine,
>> još uvek ne mogu da se snađem i da izvršim EXEC-a urađen
>> u SOR-u. Svaku liniju (moje) tekstualne poruke Sezam shvata kao
>> (nepoznatu) naredbu.
Čudno, naredbe novog softvera su (uglavnom) kompatibilne sa starim.
Prikači uz neku poruku exec koji nije hteo da ti se izvrši.
pitanja.554dj.vlada,
-> #550, superhikD:\> Ostavite taj chat na miru i probajte da resite baferisanje... i
D:\> danas mi je sve bilo bas sporo... :(
E ja mislim da to nije zbog baferisanja, nego zbog veze !!! ali nisam siguran
:(
pitanja.555lexus,
-> #554, dj.vlada=> E ja mislim da to nije zbog baferisanja, nego zbog veze !!! ali
=> nisam siguran :(
Rene Dekart je rekao "Cogito ergo sum" što znači "Mislim, dakle jesam",
ti, izgleda, nisi. ;((((
pitanja.556dj.vlada,
-> #555, lexusD:\> Rene Dekart je rekao "Cogito ergo sum" sto znaci "Mislim, dakle jesam",
D:\> ti, izgleda, nisi. ;((((
Ej, covece pogodi ga u sred srede :))))) Pa to ucimo sada u skoli, mislim ucimo
koordinatni sistem, koji je navodno "pronasao" Rene ...vec pomenuti!!!
pitanja.557mileusna,
-> #541, dpaun>> Kao povratnik na Sezam(NET) nakon pauze od oko dve godine,
>> još uvek ne mogu da se snađem i da izvršim EXEC-a urađen
>> u SOR-u. Svaku liniju (moje) tekstualne poruke Sezam shvata kao
>> (nepoznatu) naredbu.
BackScroll pa pogledaj šta je napisao posle komande: 'tema
ne postoji', 'poruka ne postoji'...
pitanja.558vstan,
-> #546, kum.djole> veza pukne, ja zovem opet, i saznam da sam ja jos tamo.
> I tako svaki dan. To je osnovni problem.
Kume sto se sekiras ?
Koji ce ti exec i sl. gluposti ?
Bitno je da se i dalje radi na
unapredjivanju chat podsistema ;>
pitanja.559banga,
-> #555, lexus> Rene Dekart je rekao "Cogito ergo sum" sto znaci "Mislim, dakle
> jesam",
U moje skolsko vreme su ovu filozofsku misao prevodili sa "Mislim, dakle
postojim" ? :)
pitanja.560lexus,
-> #559, banga=> U moje skolsko vreme su ovu filozofsku misao prevodili sa "Mislim,
=> dakle postojim" ? :)
Pa, ovo je bukvalan prevod, a bolje je zvučala kompletna poruka ;)
pitanja.561dj.vlada,
-> #555, lexusD:\> Rene Dekart je rekao "Cogito ergo sum" sto znaci "Mislim, dakle jesam",
D:\> ti, izgleda, nisi. ;((((
Ej, covece pogodi ga u sred srede :))))) Pa to ucimo sada u skoli, mislim ucimo
koordinatni sistem, koji je navodno "pronasao" Rene ...vec pomenuti!!!
pitanja.562dpaun,
-> #553, supers>:>>> Kao povratnik na Sezam(NET) nakon pauze od oko dve godine,
>:>>> još uvek ne mogu da se snađem i da izvršim EXEC-a urađen
>:>>> u SOR-u. Svaku liniju (moje) tekstualne poruke Sezam shvata
>:>>> kao (nepoznatu) naredbu.
>:>
>:> Čudno, naredbe novog softvera su (uglavnom) kompatibilne sa
>:> starim. Prikači uz neku poruku exec koji nije hteo da ti se
>:> izvrši.
Te stare exece sam obrisao. U međuvremenu sam "registrovao"
SOR šifrom koju je neko od korisnika stavio na raspolaganje.
Nakon toga exec radi bez smetnje. Da li je samo u tome bio
problem - Bog će znati. Da je sada sve u redu vidi se upravo
po poruci u kojoj sam se žalio na problem i koja je prošla.
Hvala mileusni i supersu na spremnosti da mi pomognu.
dPaun.
pitanja.563dpaun,
Molio bih Upravu, ili bilo koga upućenog a raspoloženog - da mi
odgovori na sledeća pitanja:
1. Kako da pošaljem svoj resime (čini mi se da se tako zove
proširena biografija korisnika).
2. Kako da dobijem spisak _aktivnih_ članova SezamNET-a. Uspeo
sam samo da izlistam onaj prepotopski spisak, još
iz vremena ex.yu.
3. Da li je moguće dobiti spisak članova npr. prema određenoj
struci, ili ustanovi koju predstavljaju, ili u kojoj rade.
Interesuju me, recimo, kolege etnolozi i arheolozi, odnosno
muzealci uopšte. Izgleda da je takvih ovde malo.
4. Nisam na ranijem Sezamu (onom od pre 4 god.) a ni sada zapazio
interesovanje za oblast zdravlja. Pretpostavljam da je uzrok tome
mladost i dobro zdravstveno stanje sezamovaca, što me raduje.
Ali, nije loše ispitati eventualno interesovanje za ovu temu.
Pretpostavljam da među sezamovcima ima zdravstvenih radnika raznih
specijalnosti. Da li bi se oni legitimisali i da li bi svoje
znanje stavili "na polzu" članstvu?
pitanja.564cnenad,
Trač ili istina da više u SEZAMNET timu nisu Fancy i Vcalic ?
pitanja.565tomil,
-> #527, valex>> Pomenute teme nalaze se u konferenciji ORKA.
^^^^
A gde ti je to? Valjda u Svajcarskoj.
Izvod iz .log fajla
conf
Conf» open orka
Ne postoji konferencija ORKA.
Conf» join orka
Ne postoji konferencija ORKA.
Conf» exit
Gde gresim ?
Mogli bi da ostavite neko uputstvo u vidu .txt fajla, a mi cemo se
snaci za
stampanje, za pocetak moj doprinos -> SEZAMHLP.ZIP.
Misa.
sezamhlp.zippitanja.566savaerc,
-> #541, dpaun> Kao povratnik na Sezam(NET) nakon pauze od oko dve godine,
> još uvek ne mogu da se snađem i da izvršim EXEC-a urađen
> u SOR-u. Svaku liniju (moje) tekstualne poruke Sezam
> shvata kao (nepoznatu) naredbu.
U najnezgodnije vreme si se vratio. To i mi svi svakih mesec
dana preživljavamo ispočetka. LM, exec koji si napisao u SOR-u
možeš bez problema da izvršiš, ali prethodno moraš da prilagodiš
SOR.CFG novim nazivima konferencija. Nekih još nema, a neke su
promenile naziv, na pr. umesto PC.HARD.n sada je PCHARD.n (bez
tačke) i td. Jedno co vi pre toga će ti mnogo pomoći. Srećno!
pitanja.567savaerc,
-> #533, usul> Jelte šta treba da uradim da bi počeo da dobijam
> Beo-Internet poštu,imam neko staro uputstvo
To ne radi za sada, a kad će, ne zna se!
pitanja.568shootman,
Ja se izvinjavam, al' jel' prošao zvanično gratis period ?
Mislim, sve ovo od sada je plaćeno, neće više biti poklon paketića
u vidu produženja pretplate ?
Unapred zahvalan na brzom odgovoru.
pitanja.569supers,
-> #563, dpaun>> 1. Kako da pošaljem svoj resime (čini mi se da se tako zove
>> proširena biografija korisnika).
Otkucaj ga kod sebe, pa u prvi red upiši komandu 'res wr',
a na kraju dodaj znak za snimanje (alt-4 ili '.' pa 's').
Zatim na Sezamu otkucaj 'exec' pa pošalji fajl sa svojim rezimeom.
>> 2. Kako da dobijem spisak _aktivnih_ članova SezamNET-a.
Postoji jedino mogućnost 'users /n' koja će da ti izlista one koji su se
javili od tvog prethodnog poziva (dakle, ako nisi zvao 24 sata dobićeš
spisak onih najaktivnijih ;> )
>> 3. Da li je moguće dobiti spisak članova npr. prema određenoj
>> struci, ili ustanovi koju predstavljaju, ili u kojoj rade.
Takvi podaci ne postoje, valjda ih ni ti nisi dao kada si se
prijavljivao.
pitanja.570dpaun,
-> #569, supers>:>>> 3. Da li je moguće dobiti spisak članova npr. prema
>:>>> određenoj struci, ili ustanovi koju predstavljaju, ili u
>:> kojoj rade.
>:>
>:> Takvi podaci ne postoje, valjda ih ni ti nisi dao kada si se
>:> prijavljivao.
Naravno, jer se, koliko se sećam procedure, takvi podaci i ne
traže. Pitanje je, razume se, koliko bi oni bili od koristi.
Uprava sigurno ima svoje razloge što na tome ne insistira, korisnici
takođe što se za takve detalje posebno ne interesuju. Ne znam
kako je na drugim BBS-ovima, ali se meni jednostavno takva potreba
nametnula od prvog dana "guslanja" po Sezamu. I dalje ne gubim
nadu da ću naleteti na nekog kolegu, mada sumnjam jer znam u
kakvom su (tehničkom) stanju jugoslovenski muzeji.
pitanja.571spantic,
-> #468, maksa> Koliko ovo već traje, i kako se manifestuje kada pošaljem mail?
Nikako, ide u red.
pitanja.572spantic,
-> #471, gerber> Kad smo već kod JUPAK-a, X400 je potpuno besplatan za korišćenje.
> Tretiraju ga kao probni pa se (za korisnike JUPAK-a, koji su
> tražili i X400 pristup) poruke i prikačeni fajlovi u neograničenom
> obimu mogu slati.
Da li ima neko podatke o X.400? Mislim, gde, kome se javiti, kako...
pitanja.573ramke,
Možda nije baš za ovu temu, ali...
Da li bi neko mogao da mi objasni šta je to MNP 10 i gde se to
koristi? Jel' to potrebno uključivati ili ne?
pitanja.574zormi,
-> #573, ramke* Da li bi neko mogao da mi objasni šta je to MNP 10 i gde se to
* koristi? Jel' to potrebno uključivati ili ne?
Ako se dobro sećam, taj standard je projektovan za veze preko celularnih
telefona, dakle uslove fading-a i periodičnih slabljenja signala.
Ne znam da se negde i koristi...
pitanja.575dejanp,
Dali neko ima softverski emulator za MNP korekciju gresaka za
AMIGU
500 v1.3. Ako ima neka mi ostavi prikacen za neki fajl, ili neka ga ostavi
na MAIL: DEJANP
MAIL: DEJANP MAIL: DEJANP MAIL: DEJANP
MAIL: DEJANP MAIL: DEJANP MAIL: DEJANP
MAIL: DEJANP MAIL: DEJANP MAIL: DEJANP
Unapred zahvalan.
pitanja.577mmtosic,
-> #564, cnenad>> Trač ili istina da više u SEZAMNET timu nisu Fancy i Vcalic ?
Da li to ima neke veze sa finalnim doterivanjem sistema? :>>
Šalu na stranu - trač je (po mojoj proceni). :)
>> ti
Čet 15.02.96 16:08
>> user /e vcalic
vcalic Vlada Ćalić Beograd 15.02.1996 14:17
>> user /e fancy
fancy Čedomil Višnjić Beograd 15.02.1996 14:04
Izvod iz welcome.txt fajla (skinutog u ovo gore ti-vreme):
``
SezamNET - Sistem za modemske komunikacije časopisa "Računari"
15 linija, 14400 bps, 00-24h
Telefon: +381 11 648-422
UPRAVNIK SISTEMA:
Vladan Aleksić (valex)
SOFTVER I ODRčAVANJE:
Dragan Zakić (dzakic)
Nenad Milenković (nenad)
ADMINISTRATORI MREŽE:
Vlada Ćalić (vcalic)
Čedomil Višnjić (fancy)
''
Nije baš neka pouzdana analiza, ali analiza jeste.
pitanja.578fancy,
-> #573, ramkeŮŢ> Da li bi neko mogao da mi objasni šta je to MNP 10 i gde se to
ŮŢ> koristi? Jel' to potrebno uključivati ili ne?
Standard koji propisuje kvalitet celularne veze, dakle neprimenljivo
za standardnu "kablovsku" telefoniju.
pitanja.579teorist,
-> #539, supers>> Beo-Internet poštu,imam neko staro uputstvo
>> u kom kaže da treba nešto u stilu UUCP apply...
=>
=> Uputstvo, kao i komanda UUCP su prošlost...
=>
Hm...
vidim da je UUCP prošlost, ali takođe je i E-MAIL po YU-INT.-u
takođe prošlost, koliko mi se čini ??? :(((
Kada će biti moguć E-MAIL bar sa YU ?????????????????????
pitanja.580valex,
-> #547, dturina>> Da ali koliko vidim nje bas nesto nema. ;((
Imali smo problem oko konverzije te konferencije - tema MAC nije
htela da prikaže poruke. Inače, većina konferencija je konvertovana,
preostaje da odvojimo jedan dan kada ćemo zatvoriti konferencijski režim
na 10-ak sati i vratiti ih.
pitanja.581mileusna,
Po kom redosledu se ispisuju grupe sa GR SH /P. Nije abecedni, a nešto mi
se čini da nije ni po redosledu po kome su pisani DESCRIBE-ovi.
pitanja.582spantic,
-> #573, ramke> Da li bi neko mogao da mi objasni šta je to MNP 10 i gde se to
> koristi? Jel' to potrebno uključivati ili ne?
U modemima se to slabo koristi, projektovan je za upotrebu kod
celularnih telefona. I to za uslove veoma loše veze.
pitanja.583spantic,
-> #578, fancy> Standard koji propisuje kvalitet celularne veze, dakle neprimenljivo
> za standardnu "kablovsku" telefoniju.
Ne baš, juče smo baš malo pričali o tome i ispade da zapravo
postoje modemi gde se on ugrađuje. Za korišćenje u uslovima
veoma loših veza.
Inače, uopšte nije neubičajeno višestruko korišćenje standarda.
Doduše MNP10 nije zvanični standard.
pitanja.584vstan,
-> #577, mmtosic> Nije bas neka pouzdana analiza,
I nije.
pitanja.585lexus,
-> #581, mileusna=> Po kom redosledu se ispisuju grupe sa GR SH /P. Nije abecedni, a
=> nešto mi se čini da nije ni po redosledu po kome su pisani
=> DESCRIBE-ovi.
Možda po vremenu otvaranja grupa?? ;)
pitanja.586lexus,
-> #583, spantic=> Inače, uopšte nije neubičajeno višestruko korišćenje standarda.
=> Doduše MNP10 nije zvanični standard.
Da li se MNP10 ugrađuje i u USR Courier V.Everything?
Inače, ovaj modem se zove V.Everything zato što podržava
i v.34, a što je najbolje, može da se konektuje sa 33.6 kbps-a!!!
Cena istog je oko 400$ u Americi!
pitanja.587dzakic,
-> #581, mileusna> Po kom redosledu se ispisuju grupe sa GR SH /P. Nije abecedni, a
> nešto mi se čini da nije ni po redosledu po kome su pisani DESCRIBE-ovi.
Ispisuju se po redosledu kreiranja grupe, osim u slučajevima kada
je kreirana grupa 'uletela' na mesto neke prethodno obrisane.
pitanja.588hercog,
Zašto mi sistem tek kada drugi put skinem pad poruke koje
skidam proglasi za pročitane?
Sale
pitanja.589guta,
-> #582, spantic#> U modemima se to slabo koristi, projektovan je za upotrebu kod
#> celularnih telefona. I to za uslove veoma loše veze.
Nema veze što je za celularne telefone, MNP10 je prava stvar za ovdašnje
veze. Ko' da su ga za nas projektovali ;)
pitanja.590danny,
Kako se iz sezamove komandne linije pristupa konferencijama.
Ja sam probao npr. conf attach pcuser.4 i nije islo.
pitanja.591ahil,
DOKLE ĆE, BRE, VIŠE DA ZVONI U PRAZNO
I DA PUCA VEZA POSLE 2 MIN ?
pitanja.592superhik,
-> #588, hercog=:> Zašto mi sistem tek kada drugi put skinem pad poruke koje
=:> skidam proglasi za pročitane?
Da utvrdiš gradivo. ;))
pitanja.593zdiv,
-> #537, payce
Kakve veze ima RIP i tonsko biranje !
Rip moze da se tavi kao opcija pa ko voli...
Ovde se ne radi o tome da li treba ili ne staviti RIP (sto bi bilo
lepo), nego o poboljsanju Software-a i uvodjenju INTERNETA (samo kao
mail-a).
Cena za ovo ne bi bila velika, a uostalom moze da se ponudi kao
opcija, pa ko hoce neka plati.
Mene medjutim muci kako po svetu uspevaju da nude INTERNET MAIL kao
nesto sto se podrazumeva, cak i za dzabe, a ovde toga nema?
odgovor: Nedostatak konkurencije i totalna nebriga o korisnicima, po
sistemu uvek ima kome je ovo dosta.
Danas je INTERNET ono bez cega se ne moze zamisliti komunikacija na
zapadu, pa zasto onda i mi da to ne primenjujemo, makar samo kao
postu?
Sve u svemu, mislim da bi trebalo poraditi na ovom pitanju, a posta
moze da serazmenjuje i jednom dnevno pa je vec nesto.
pitanja.594zdiv,
-> #523, zeljkoj>Idi na Pro ....
Ne ravnaj se po onome sto je losije, nego gledaj sta je bolje!
Kako je tek bilo pre nego sto su se pojavili racunari!
pitanja.596supers,
-> #590, danny>> Kako se iz sezamove komandne linije pristupa konferencijama.
>> Ja sam probao npr. conf attach pcuser.4 i nije islo.
conf join pcuser.4
Attach je nešto sasvim drugo, tom komandom kačiš svoje fajlove u javnu
konferenciju... Kada otkucaš conf, probaj help join, help read, help
resign i tako dalje, upoznaj se sa komandama, jeste da on-line help nije
krajnje komforan, ali je koristan ako se pažljivo pročita :)
pitanja.597inferno,
-> #581, mileusnaŮ│ ˙ Po kom redosledu se ispisuju grupe sa GR SH /P. Nije abecedni, a nešto
Ů│ ˙ mi se čini da nije ni po redosledu po kome su pisani DESCRIBE-ovi.
A i nema više podaka u broju slobodnih mesta.
pitanja.598cnenad,
-> #587, dzakic=> Ispisuju se po redosledu kreiranja grupe, osim u slučajevima kada
=> je kreirana grupa 'uletela' na mesto neke prethodno obrisane.
Xe, pa tu bi bilo lepo uvesti sortiranje. Po osnivaču, po nazivu grupe,
po opisu. Sve uz prekidače.
A kako recimo da dobijem opis nekih grupa, tipa otkucam:
GR SH TR /P i da mi prikaže sve grupe koje počinju na TR ?
pitanja.599hellraiser,
Jel ima negde lista svih fajlova na sezamu?????
HeLlRaiser
pitanja.600remo,
Mozda nije trebalo ovde ali, khm, znate kako kad ste van toka malo :).
Gde je sada klub.programera :)? Pre je bilo na Crvenom krstu a sad?
Nije se menjalo...?
pitanja.601mmtosic,
-> #584, vstan>>> Nije bas neka pouzdana analiza,
>>
>> I nije.
Pa, recimo da bih se obradovao ako bi bilo to što se nazire da je bilo.
Ali, "bojim" se da se radi o priči o babi i njenim snovima. :)
pitanja.602mmtosic,
-> #590, danny>> Kako se iz sezamove komandne linije pristupa konferencijama.
>> Ja sam probao npr. conf attach pcuser.4 i nije islo.
Trebalo bi da radi _conf join ime_conf_, pa onda _conf naredba_.
(Sa _conf_ posle možeš da pređeš u direktorijum sa porukama grupisanim
po temama, te da onda kucaš samo _naredba_; spisak naredbi dobijaš sa
naredbom _help_; pomoć dobiješ naredbom _help naredba_; iz
conf-podsistema izlaziš sa _exit_, uz _conf close_.)
Attach valjda služi za povezivanje fajla sa prethodno ostavljenom
porukom. Više možeš dobiti sa naredbom _conf help attach_ (ili sa
_help conf attach_). Ako ti treba pisani help-fajl, ostavio ga je
uz poruku ovde negde tomil pre nekoliko dana.
pitanja.603zjov,
------------------
AMIGA <DIR> Amiga files
ATARI <DIR> { Atari files
DOS <DIR> DOS files
OS2 <DIR> OS/2 files
SEZAM <DIR> SezamNET
UNIX <DIR> Unix files
WINDOWS <DIR> Windows files
Gde je nestao direktorijum \RSOFT i fajlovi iz njega ?
pitanja.604oldtimer,
-> #600, remo> Gde je sada klub.programera :)? Pre je bilo na Crvenom krstu a sad?
> Nije se menjalo...?
Još uvek petak na istom mestu :)
pitanja.605mmtosic,
-> #599, hellraiser>> Jel ima negde lista svih fajlova na sezamu?????
Na >>-promptu otkucaj _dir /s >_; nakon toga pad preuzmi kao i svaki
drugi (_pad arc *.*_, pa _pad dow *.* /y_). Za više podataka, otkucaj
_help dir_, _help pad arc_ i _help pad dow_.
pitanja.606dturina,
-> #580, valex<<KOJOT«>> Imali smo problem oko konverzije te konferencije - tema MAC nije
<<KOJOT«>> htela da prikaze poruke. Inace, vecina konferencija je
<<KOJOT«>> konvertovana, preostaje da odvojimo jedan dan kada cemo zatvoriti
<<KOJOT«>> konferencijski rezim na 10-ak sati i vratiti ih.
Ovo ce Bas razocarati Mikija.
Sto bi on rekao SVEGA OVOGA NE BI BILO DA JE ODMAH PRIHVACEN MAC :)
pitanja.607fancy,
-> #583, spanticŮŢ> Ne baš, juče smo baš malo pričali o tome i ispade da zapravo
ŮŢ> postoje modemi gde se on ugrađuje. Za korišćenje u uslovima
ŮŢ> veoma loših veza.
Hej, pa imam ja modem sa MNP10 :) i u pravu si za korišćenje u
uslovima veoma loših veza. Ali me je opis primene za uslove veze na
raspodeljenom kanalu tj. za olakšani modulation speed up/downshifting
naveo da napišem ono što sam napisao, kao i sledeća rečenica:
"It uses Dynamic Transmission Level Adjustment to automatically
calculate optimal transmit levels to compensate for celular telephone
signal distortion"
Dakle, shvatio sam da je to nešto što poboljšava performanse modema za
situacije kad se koristi kao "mobi-modem"..:))
pitanja.608fancy,
-> #601, mmtosicŮŢ> Pa, recimo da bih se obradovao ako bi bilo to što se nazire da je bilo.
ŮŢ> Ali, "bojim" se da se radi o priči o babi i njenim snovima. :)
Dobro de, Tošo, ajde što se ne slažemo u političkim stavovima, ali zar
moraš to da prenosiš baš na sve životne sfere..?
pitanja.609miob,
-> #552, supers>>> Kako onda da pišem ortaku na e-mail iz Beointerneta?
>>> mislim da ima nalog na fon-u probao sam preko normalne
>>> pošte,neće...
>
> Sačekaš da se obnovi razmena pošte Sezama i YUInterneta...
> U prevodu, otvori svoj nalog na Osmehu. :)
Sve mi se čini da sam malo spavao na času, pa moram da postavim pitanje:
Kako da otvorim nalog na Osmehu ???
pitanja.610crnjini,
-> #609, miob
>> Kako da otvorim nalog na osmehu?
Trenutno, nikako ;) moras da posaljes mail na nalog@osmeh.fon,
ali to nemozes uciniti jer nemozes da saljes mail, jer te nema na
osmehu, a nemozes doci na osmeh, jer nemozes da saljes postu...
i tako dalje, reductio ad absurdum.
ACR
pitanja.611mmtosic,
-> #608, fancy>> ŮŢ> Pa, recimo da bih se obradovao ako bi bilo to što se nazire da je
>> ŮŢ> bilo. Ali, "bojim" se da se radi o priči o babi i njenim snovima. :)
>>
>> Dobro de, Tošo, ajde što se ne slažemo u političkim stavovima, ali zar
>> moraš to da prenosiš baš na sve životne sfere..?
Naravno da ne moram. Ali, i nisam. :)
Dakle, nisam ja ništa loše o tebi ovde rekao. Iako me tuđa nevolja
ne može usrećiti, to što mi se nije dopalo davanje šut-karte ekipi
G-na Durića, nekako me automatski stavilo u poziciju "opozicionara"
prema novim administratorima. Ipak, zbog usluga koje mi SezamNET
pruža, ponašam se, bar tako mislim, dosta konstruktivno.
Gore citirana poruka je bila "pravdanje" da moja prethodno izvedena
analiza (koja je bila "omalovažena" :)) nije bila takva kakva je bila
("pozitivna" ?) zbog moje naklonjenosti prema administratorima, nego
isključivo zbog dostupnih informacija (tj. činjenica). Uprkos "dobro
prikrivenih osećanja". ;) E sad, naravno, uvek može da se protumači i
drugačije. Jer, zaključak je složen proizvod. Zavisi i od činjenica,
ali i od alata koji ih prerađuje. A često i od potreba. Jer, i to je
proizvod za tržište. :)