pitanja.612gerber,
-> #607, fancyYR>*> Hej, pa imam ja modem sa MNP10 :) i u pravu si za korišćenje u
I možeš da mu u celosti isprobaš kvalitete ako se uloguješ
na onaj nod koji ima Prolinka.
pitanja.613pyc.guy,
-> #610, crnjini─── Trenutno, nikako ;) moras da posaljes mail na nalog@osmeh.fon,
─── ali to nemozes uciniti jer nemozes da saljes mail, jer te nema na
─── osmehu, a nemozes doci na osmeh, jer nemozes da saljes postu...
─── i tako dalje, reductio ad absurdum.
...kvaka 22. :)
Pyc
pitanja.614miob,
-> #613, pyc.guy> ─── ali to nemozes uciniti jer nemozes da saljes mail, jer te
> nema na ─── osmehu, a nemozes doci na osmeh, jer nemozes da
> saljes postu... ─── i tako dalje, reductio ad absurdum.
>
> ...kvaka 22. :)
Dobro, jasno mi je da sam ZAZIDAN u ovom sistemu. Neću više da talasam
po pitanju razmene e-mail sa spoljnim svetom, pošto je evidentno da to
niko od nadležnih na ovom sistemu ne smatra važnim, ili se nalazi na dnu
tamo neke to-do liste. Šteta, sistem iz dana u dan sve bolje radi, vidim
da momci iz Uprave rade punom parom.
pitanja.615sasa.m,
-> #610, crnjini> Trenutno, nikako ;) moras da posaljes mail na nalog@osmeh.fon,
Može valjda da ode u RC FON-a (ako tako nešto postoji) i traži
nalog?
pitanja.616hercog,
Zašto je večeras Sezam ovako užasno spor? Da bih dobio conf mod posle
kucanja CONF naredbe trebalo mu je 2 minuta da mi da prompt...
Sale
pitanja.617teorist,
-> #610, crnjini>> Kako da otvorim nalog na osmehu?
=>
=> Trenutno, nikako ;) moras da posaljes mail na nalog@osmeh.fon,
=> ali to nemozes uciniti jer nemozes da saljes mail, jer te nema na
=> osmehu, a nemozes doci na osmeh, jer nemozes da saljes postu...
=> i tako dalje, reductio ad absurdum.
A gde da se nabavi uputstvo za rad na OSMEHU ???????????????????????
pitanja.618maksa,
-> #615, sasa.m>> Može valjda da ode u RC FON-a (ako tako nešto postoji) i traži
>> nalog?
Treba da skoči do laboratorije za simulacije. Tamo treba da potraži
Tihomira Pelića, traži nalog, i to bi bilo to ...
pitanja.619mileusna,
Meni telefonski računi jesu problem, ali zaista nema
potrebe da me Sezam kontroliše i da mi prekida vezu na svaka
dva minuta. :I
BTW, kada će biti izbačeni brojevi iz naziva konferencija
(FORUM.9, PCOS.4...) ako ni zbog čega drugog, ono zbog
estetike?
pitanja.620kum.djole,
Kada će biti vraćene stare konferencije ?
pitanja.621cnenad,
-> #620, kum.djole=> Kada će biti vraćene stare konferencije ?
Nikad :( čitaj sutra, malo ;)
pitanja.622vstan,
Da li ce ignore mehanizam biti doradjen, tj. planira
li se uvodjenje ignorisanja riplajova na ignoranta ?
pitanja.623peri,
Subject: Prenos u PAD datoteka prikačenih uz nove poruke
Postoji li opcija uz READ naredbu kojom se automatski datoteke
prikačene uz nove poruke - prenose u PAD. U Help je ne nađoh ali
možda postoji. Na PRO-u sam taj svič vidio pa ako ga i nema ne bi
bilo loše da se uvede.
pitanja.625teorist,
Sta se desava sa Private porukama koje stizu na nekadasnju adresu
user@sezam.co.yu ???????????
pitanja.626dzaja,
Kad ce sa na sezamu pojaviti uputstvo ili knjizica ?
Zar ne bi trebalo da se nalazi u direktorijumu sezam ?
pitanja.629bivanisevic,
Evo još jednom istog pitanja. Pretplatu sam uplatio 13.1. na dva meseca.
Za svo vreme testiranja koliko znam pretplata miruje. E sad, danas mi je
posle logovanja sistem javio da mi pretplata ističe za 19 dana. Da li važe
oni besplatni meseci ili je to samo priča? Ako važe kako i kada će mi se
srediti to?
pitanja.630kiklop,
-> #548, usulPostoji jednostavan nacin da resis problem slanja poste na
beointernet. Idi u RCUB centar i trazi nalog (koji je besplatan za
sve studente) ili ako nisi student nadji nekog ko jeste pa idi sa
njim. Sa RCUB-a mozes da saljes fajlove po celom beointernetu a i
sire, mnogo mnogo sire. Pozdrav KIKLOP. :)
pitanja.631dvesic,
Re: Dobar nod :)))
Molim da mi neko od nadležnih odgovori koji je modem ili koje je
setovanje istog na nodu 14 ?
Jedini je nod sa kojim mogu (i sa Intel-om 144i i sa USR-om) iz ove moje
nedođije uspostavim lepu i stabilnu vezu na 4800.
Svi ostali: 2400 ili 1200 :((
pitanja.632wiper,
Kada ce prestati ono zvonjenje u prazno vec pocinje da nervira
kad 20 puta zvoni i nista a na sezamu 5 ljudi
pitanja.633ljubisha,
Gde je nestala CIVILIZACIJA.4?
pitanja.634zeljkoj,
-> #631, dvesic> Molim da mi neko od nadležnih odgovori koji je modem ili koje
> je setovanje istog na nodu 14 ?
>
> Jedini je nod sa kojim mogu (i sa Intel-om 144i i sa USR-om) iz
> ove moje nedođije uspostavim lepu i stabilnu vezu na 4800.
>
> Svi ostali: 2400 ili 1200 :((
Ja sa tim Prolinkom imam najlošiju vezu.
pitanja.635mileusna,
-> #625, teorist>> Sta se desava sa Private porukama koje stizu na nekadasnju adresu
>> user@sezam.co.yu ???????????
Izvinite, a koja je nova adresa? Ili smo trenutno bez
adrese što mi je mnogo verovatnije? :)
pitanja.636wiper,
Dogle ce ovo zvonjenje u prazno i zaglavljivanje
samoveceras 20 min zvoni u prazno a
>>micotakis 00:02 -- Chat
senna 00:12 -- Chat BORN STUBBORN!
>>ser.mika 00:10 -- Transfer
>>l.tanja 21:30 -- Sezam
tatavlada 00:31 -- Sezam
radev 00:42 -- Chat
wiper 00:52 -- Sezam
vedrana 00:25 -- Chat.grp VEDRANA POZDRAVLJA RADNE LJUDE
NA SEZAMU
>>mantoniadis 23:14 -- Sezam
saboteur 00:27 -- Chat
bogdan 00:42 -- Sezam
rnbgnyu 00:42 -- Sezam
vojas 00:34 -- Chat FuTurE (S)cReW
Dokle
pitanja.637nenad,
-> #501, zeljkoj> inferno nije više na vezi.
> infer nije na vezi.
> U čemu je razlika izmedju ove dve poruke?
Prva poruka se ispisuje ako si npr. u page modu pa covek ode sa
veze u međuvremenu, a druga ako uopste nije bio na vezi. Ti si
svoj page poslao u momentu dok je inferno bio na vezi, medjutim
u trenutku kad je page trebalo da bude isporucen njemu je vreme
vec isteklo (ili mu je pukla veza) pa je stigla ovakva povratna
informacija.
pitanja.638embe,
-> #629, bivanisevic<Evo jos jednom istog pitanja. Pretplatu sam uplatio 13.1. na dva meseca.
<Za svo vreme testiranja koliko znam pretplata miruje. E sad, danas mi je
<posle logovanja sistem javio da mi pretplata istice za 19 dana. Da li vaze
<oni besplatni meseci ili je to samo prica? Ako vaze kako i kada ce mi se
<srediti to?
Koliko znam, iz licnog iskustva, automatski ti se nece resiti.
Moraces da koristis poluautomatsku metodu a to je da vise puta nazoves
sekretaricu i da joj objasnis problem. Ukoliko dobijes odgovor da je
po sredi greska kompjutera i da je stvarno cudno to, kako ti nije
produzena pretplata, nemoj da pomislis da si problem resio.
Uradi to jos nekoliko puta, sve dok stvarno ne dobijes produzenje.
(Nije lako ali se isplati.)
pitanja.639dforo,
postoji kletva: "dabogda imao pa neimao"
i mi imadosmo mail sa drugim sistemima pa ga sad nemamo...
pitanja.640bivanisevic,
-> #638, embe> Koliko znam, iz licnog iskustva, automatski ti se nece resiti.
> Moraces da koristis poluautomatsku metodu a to je da vise puta nazoves
> sekretaricu i da joj objasnis problem. Ukoliko dobijes odgovor da je
OK. Probaću.
pitanja.641superhik,
=:> Log 08:23 Sezam
=:> » res re log
=:> 'log' nije registrovan korisnik SezamNET-a.
E, sad kako to da mu je prvo slovo usera veliko ?!?
pitanja.642schef,
» who
schef 10:14 Sezam
dzaja 10:13 Transfer prodajem i kupujem hardver
dejanp 10:12 Edit (C) Cekajuci brzi modem!
Log 09:50 Sezam
Log 09:15 Sezam
Log 09:33 Sezam
m.dzigurski 09:56 Sezam
dpaun 10:11 Sezam
ngvozdic 10:04 Sezam
valex 10:14 Read
sekretarica 10:11 Sezam
Šta znači ovo Log?
Srle
pitanja.643pyc.guy,
Ispade da ne znam da koristim sezam... pu pu :)
Dakle, ne radi: ..co re 19 280296+ /a, konkretno u temi Komunikacije.
U cemu gresim?
Pyc
pitanja.644vojas,
Jel onaj 'user' Log, znaci, tj. predstavlja usera koji je malopre
izlogovan?
AcCeSS DeNiED
pitanja.645supers,
-> #643, pyc.guy>> Dakle, ne radi: ..co re 19 280296+ /a, konkretno u temi
>> Komunikacije. U cemu gresim?
Ide crtica umesto plusa i minusa.
Nekadašnji 280296+ (od datuma pa nadalje) je 280296-
Nekadašnji 280296- (zaključno sa datumom) sada je -280296
pitanja.646violator,
Kakav je ovo korisnik Log, sa velikim L? :)))
pitanja.647inferno,
-> #643, pyc.guyŮ│ ˙ Dakle, ne radi: ..co re 19 280296+ /a, konkretno u temi Komunikacije.
Ů│ ˙ U cemu gresim?
..co re 19 280296- /a
pitanja.648johnnya,
Kako da SOR-u (2.30) kažem da mi više ne prikazuje neku konferenciju
(kada se da komanda / ) obrisao sam sve poruke, izbacio je iz liste
konferencija, ali i dalje postoji u datoteci topic.x ?
■■ Johnnya ■■
pitanja.649lexus,
-> #644, vojas=> Jel onaj 'user' Log, znaci, tj. predstavlja usera koji je malopre
=> izlogovan?
Možda predstavlja usera koji se upravo loguje na sistem?
pitanja.650dragisha,
-> #625, teorist-> Sta se desava sa Private porukama koje stizu na nekadasnju adresu
-> user@sezam.co.yu ???????????
Propadaju, tj nakon nekoliko dana cekanja na preuzimanje vracaju se
posiljaocima. Potrebno je jako malo da se to sprijeci, ali stotine poruka su
vec propale.
pitanja.651kum.djole,
-> #19, nenad>> Aktiviran je rezim SHOW - podsistem za informacione servise.
Kada će biti aktiviran režim ANTIPUCOVEZ ?
pitanja.652dpaun,
Kako mogu da - po ulogovanju - zaobiđem traganje za porukama po
grupama, jer nisam član nijedne grupe a ovo "čitanje" traje prilično
dugo? Takođe, kako mogu da "zaobiđem" i ono ispitivanje datoteka koje
traje čitavu večnost i kad se pristupa sistemu, i kad se pravi PAD?
Zar, na primer, ne može da se udesi da - ako već to mora da radi prvi
put - ne proverava istu stvar nanovo, prilikom prenosa poruka u PAD?
pitanja.653djcorto,
-> #649, lexus> Mozda predstavlja usera koji se upravo loguje na sistem?
Predstavlja nod koji misli da se zove Edgar ;)
pitanja.654wiper,
Pitanje kako je moguce da neko bude na vezi a da ga nema na who
listi
kmilan 18:23 Sezam
wiper 18:23 Sezam jel menevde neko zajebava
remo 18:23 Read To sexy...
dpop 18:10 Transfer
mc.kuzma 18:20 Sezam
nenadb 18:26 Edit
anima 18:26 Off
plovput 18:26 Sezam
a za to vreme izlaze mi page usera koga nema na who ű
Molim objasnjenje
pitanja.655dzakic,
-> #652, dpaun> Kako mogu da - po ulogovanju - zaobiđem traganje za porukama po grupama,
> jer nisam član nijedne grupe a ovo "čitanje" traje prilično
Uvedene su izmene koje će drastično ubrzati traganje za porukama u
grupama, ukoliko za vas nema poruka.
Pozdrav, Zak
pitanja.656dzakic,
-> #654, wiper> Pitanje kako je moguce da neko bude na vezi a da ga nema na who listi
Desio se manji previd, ispravljeni su problemi i sa fantomskim 'Log'
korisnicima i korisnicima čiji je user kraći od tri slova. Sve ove
izmene rađene su zbog korisnice 'ana' koja se od početka rada nije
videla u who listi :).
pitanja.657supers,
-> #647, inferno>> ..co re 19 280296- /a
Ovako ne. Ili čitaš *sve* poruke (to je /a) ili od zadatog datuma.
pitanja.658junior,
-> #656, dzakic> korisnicima i korisnicima čiji je user kraći od tri slova. Sve
> ove izmene rađene su zbog korisnice 'ana' koja se od početka
> rada nije videla u who listi :).
I kroz vatru bi za ženu .. ;)
pitanja.659saboteur,
-> #649, lexus
T?>> Mozda predstavlja usera koji se upravo loguje na sistem?
Ne, to nije sigurno posto se log vidja samo kad user odlazi
(tj. kad je vec otisao).
AcCeSS DeNiED
pitanja.660saboteur,
-> #656, dzakic
T?>> Desio se manji previd,ispravljeni su problemi i sa fantomskim 'Log'
T?>> korisnicima i korisnicima ciji je user kraci od tri slova.Sve ove
T?>> izmene radene su zbog korisnice 'ana' koja se od pocetka rada nije
T?>> videla u who listi :).
Ahhh...sta sve radi ta ljubav ;)
AcCeSS DeNiED
pitanja.661teorist,
-> #651, kum.djole=> Kada će biti aktiviran režim ANTIPUCOVEZ ?
Samo se konektuj na 1200 bps, a ako servis ne upali probaj sa 300 bps ;)
pitanja.662nenad,
-> #622, vstan> Da li ce ignore mehanizam biti doradjen, tj. planira
> li se uvodjenje ignorisanja riplajova na ignoranta ?
Za sada nije u planu.
pitanja.663nenad,
-> #625, teorist> Sta se desava sa Private porukama koje stizu na nekadasnju adresu
> user@sezam.co.yu ???????????
Čuvaju se.
pitanja.664nenad,
-> #650, dragisha> Propadaju, tj nakon nekoliko dana cekanja na preuzimanje vracaju se
> posiljaocima.
Odakle ti ta informacija? Ako ih neko sa privilegijama na mreži
svesno ne briše / nije obrisao morale bi se čuvati u spool-u. Za
to smo dobili uveravanja administratora fon-a.
Poruke mogu da se vrate pošiljaocima ("propadnu") samo ako je
neko na mreži ugasio adresu sezam.co.yu i proglasio je
nepostojećom. Ako raspolažeš sa takvim informacijama kao i
podacima ko je tako nešto mogao da učini, molio bih te ih
izneseš.
> Potrebno je jako malo da se to sprijeci, ali stotine poruka
> su vec propale.
Na koji način si došao do informacije o broju poruka koje su,
kako tvrdiš, propale?
pitanja.665nenad,
-> #626, dzaja> Kad ce sa na sezamu pojaviti uputstvo ili knjizica ?
> Zar ne bi trebalo da se nalazi u direktorijumu sezam ?
Na SezamNet-u je pre mesec i po dana promenjen softver koji ga
pokreće. Korišćenje sistema i raspoložive komande su ostale u
najvećoj meri identične kao i ranije tako da se možeš poslužiti
nekim od tekstova u starim "Računarima" ili da zamoliš nekog od
iskusnijih članova da ti pozajmi staro uputstvo. Ako ništa drugo
verujem da će se među njima naći mnogi koji će ti pomoći u
osnovnom snalaženju. :)
Novo uputstvo je u pripremi. Do tada, dostupan je prilično ažuran
help. Za početak probaj na osnovnom promptu:
help Help
help Rezimi
help Keys
help Redir
help Short
pitanja.666nenad,
-> #629, bivanisevic> Evo još jednom istog pitanja. Pretplatu sam uplatio 13.1. na dva meseca.
> Za svo vreme testiranja koliko znam pretplata miruje. E sad, danas mi je
> posle logovanja sistem javio da mi pretplata ističe za 19 dana. Da li
> važe oni besplatni meseci ili je to samo priča? Ako važe kako i kada će
> mi se srediti to?
Besplatni meseci važe samo onim korisnicima koji su se u trenutku
promene softvera zatekli na sistemu - dakle imali već plaćenu
pretplatu i regulisan status. Kako je tvoja uplata proknjižena
kasnije besplatni meseci za tebe, na žalost, ne važe.
pitanja.667nenad,
-> #646, violator> Kakav je ovo korisnik Log, sa velikim L? :)))
U pitanju je interna oznaka nod-a koji čeka poziv. Pojavljivao se
na Who listi jer su pojedini nodovi u različito vreme preuzimali
i samoinstalirali novu reviziju softvera.
pitanja.668dpaun,
-> #655, dzakic> Uvedene su izmene koje će drastično ubrzati traganje za
> porukama u grupama, ukoliko za vas nema poruka.
>
> Pozdrav, Zak
Uverio sam se jutros! Hvala.
pitanja.669wiper,
-> #656, dzakic> izmene rađene su zbog korisnice 'ana' koja se od početka rada nije
> videla u who listi :).
To je sve uredu samo sto je bio rec ouseru koji ima 9 slova
??????
pitanja.670spale,
Hoće li biti uveden svič kojim se uspešno prenete datoteke iz pad-a brišu
nakon prenosa?
pitanja.671wiper,
Ovde se nesto cudno desava molim objasnjenje
Conf» join 1
Conf:SEZAMNET» dir
1
1. obavestenja 211
2. pitanja 656
3. problemi 964
4. predlozi 162
6. fajlovi 581
8. vote 6
32. razno 2241
Conf:SEZAMNET» send 2
who lista izgleda ovako
ivan.s 17:29
milosh 17:25
dizel 17:36
wiper 17:34
gstojkovic 17:33 Casopis "Racunari" - Beograd
dzoric 17:31 Casopis "Racunari" - Beograd
dmajkic 17:30 Casopis "Racunari" - Beograd
dzera 17:18
soul 17:26 Casopis "Racunari" - Beograd
Ja stvarno neznam sta je ovo
jeste nesto menjali ili sta
??????????????????????
pitanja.672wiper,
Sta se desava Sasezamom
Conf:SEZAMNET» dir
1
1. obavestenja 211
2. pitanja 656
3. problemi 964
4. predlozi 162
6. fajlovi 581
8. vote 6
32. razno 2241
Malo pre sam se logovo
i sve mi je izbacivao bez zaglavlje
u who listi nije bilo pored imena gde se nalazi user trenutno
nego ime i komentar
milosh 17:25
dizel 17:36
wiper 17:34
gstojkovic 17:33 Casopis "Racunari" - Beograd
dzoric 17:31 Casopis "Racunari" - Beograd
dmajkic 17:30 Casopis "Racunari" - Beograd
dzera 17:18
soul 17:26 Casopis "Racunari" - Beograd
Ovo je stvarno mnogo cudno.
pitanja.673vstan,
-> #651, kum.djole>>> Aktiviran je rezim SHOW - podsistem za informacione servise.
>
> Kada ce biti aktiviran rezim ANTIPUCOVEZ ?
Pa taj radi odavno :)
Nego da ti malo cacnes tvoj modem ?
pitanja.674valex,
-> #635, mileusna>> Izvinite, a koja je nova adresa? Ili smo trenutno bez
>> adrese što mi je mnogo verovatnije? :)
Trenutno važi adresa sezam.co.yu.
pitanja.675valex,
-> #652, dpaun>> Kako mogu da - po ulogovanju - zaobiđem traganje za porukama
>> po grupama, jer nisam član nijedne grupe a ovo "čitanje" traje
>> prilično dugo
Iz procedure u AUTOEXEC-u izbaci stavku GROUP LIST i to će rešiti sve
probleme. :)
pitanja.676wiper,
Kako se iskljucuje automatsko uklanjanje poruka posle citanja.
U autoexecu nije namesteno da ih posle citanja proglasava starim.
Ne znam za druge ja bih voleo da mogu sam da proglasavam starim
porukama, a ne da mi to on sam odradjuje.
pitanja.677mmtosic,
-> #670, spale>> Hoće li biti uveden svič kojim se uspešno prenete datoteke iz
>> pad-a brišu nakon prenosa?
Radi slično kao i ranije _pad dow *.* /d/y_. :)
pitanja.678supers,
-> #676, wiper
>> Kako se iskljucuje automatsko uklanjanje poruka posle citanja.
>> U autoexecu nije namesteno da ih posle citanja proglasava starim.
Sezam treba da napuštaš komandom bye /s pa će se sve online pročitane
poruke i dalje smatrati za nove. Najbolje da u autoexec ubaciš nešto kao:
:LO
bye /s
pa da se navikneš da jednostavnim kucanjem dva slova uradiš to što ti je
potrebno.
pitanja.679dragisha,
-> #664, nenad-> Poruke mogu da se vrate pošiljaocima ("propadnu") samo ako je
-> neko na mreži ugasio adresu sezam.co.yu i proglasio je
-> nepostojećom. Ako raspolažeš sa takvim informacijama kao i
-> podacima ko je tako nešto mogao da učini, molio bih te ih
-> izneseš.
Ne postoji beskonacan spool. Ako na fon.fon kucas uustat -q vidjeces koliko
dana ima najstarija poruka (job, u uucp termiologiji) za svaki od sistema koji
ima neki job. Poruke mogu da se sacuvaju samo ako to neko svjesno radi, svakih
sedam dana npr. Zahtijeva angazman, a nesto ne vidim da je neko to i probao da
obezbijedi. Broj poruka koji je propao je onako ofrlje dat, a to moze da se
ocijeni prilicno lako. U svakom slucaju, od 13 decembra ili jos tacnije od
dana kada su dignuti USR modemi do dana danasnjeg preuzeto je samo sedam dana
poruka, koje sam ja preuzeo, dao valexu i onda vi to upostmastovali u sistem.
Posto je tada bilo oko 500 poslova u spool, tu cifru treba pomnoziti sa 14-15
sedmica koliko sve to vec traje i dobice se broj poslova koji su propali. Uzmi
da je toliko i poruka, jer ono malo rnews jobova se kompenzuje sa porukama za
vise primalaca prilicno dobro. Sve u svemu, cca 7000 poruka je po svemu sudeci
otislo u vjetar. Na stranu to sto su poruke o neuspjesnom isporucivanju otisle
nazad posiljaocima i sto malo ko vjeruje u tu adresu kao nesto pouzdano. Sad
je kako je...
A sto se tice izjave iz prve recenice, preporucujem malo edukacije iz
oblasti prije nego se nesto takvo izjavi. Nije nimalo profesionalno davati
takve izjave bez potrebnog bekgraunda u toj oblasti.
--
dragisha
pitanja.680spale,
-> #677, mmtosic>> Radi slično kao i ranije _pad dow *.* /d/y_. :)
Hvala, trebalo bi da se doda u help.
pitanja.681crncic,
-> #670, spale>> Hoće li biti uveden svič kojim se uspešno prenete datoteke iz pad-a
>> brišu nakon prenosa?
Pad dow /b /d /y radi baš kao što bi i trebalo.
pitanja.682ljubisha,
U čemu je razlika između 'READ tema>' i 'READ tema >' ?
pitanja.683dpaun,
-> #675, valex>>> Kako mogu da - po ulogovanju - zaobiđem traganje za porukama
>>> po grupama, jer nisam član nijedne grupe a ovo "čitanje"
>>> traje prilično dugo
>
> Iz procedure u AUTOEXEC-u izbaci stavku GROUP LIST i to će
> rešiti sve probleme. :)
A š t a j e Autoexec, kako se pravi za Sezam, kako se
instalira i tuce drugih kako ... i što ja to ne znam, a možda
još poneko ovde, a verovatno mnogo njih koji će pristići na Sezamu
kao novajlije ...
Što, brate, ne otvorite conf "totalni početnici", za moderatora
postavite nekog _sa dobrim živcima_ pa da i Sezam bude sit i
korisnici na (većem) broju!
PS. Ovo je ozbiljan predlog, gospodine vAlex.
pitanja.684mmtosic,
Šta se to zbilo sa sistem administratorima?
Upoređivanjem sadržaja novog welcome.txt-fajla sa sadržajem starog
welcome-fajla mogu se videti sledeće promene:
[[Novo stanje]] [[Prethodno stanje]]
UPRAVNIK SISTEMA: UPRAVNIK SISTEMA:
Vladan Aleksić (valex) Vladan Aleksić (valex)
SOFTVER I ODRŽAVANJE: SOFTVER I ODRŽAVANJE:
Dragan Zakić (dzakic) Dragan Zakić (dzakic)
Nenad Milenković (nenad) Nenad Milenković (nenad)
ADMINISTRATORI MREŽE:
Vlada Ćalić (vcalic)
Čedomil Višnjić (fancy)
MODERATORI: MODERATORI:
Vladan Aleksić (valex) Vladan Aleksić (valex)
Goran Alimpić (galimpic) Goran Alimpić (galimpic)
Dejan Balinda (balinda) Dejan Balinda (balinda)
Stefan Bogdanović (stefan)
Dragan Čitaković (cdragan) Dragan Čitaković (cdragan)
Marko Čule (mcule)
Vlada Ćalić (vcalic) Vlada Ćalić (vcalic)
Dragan Grbić (dr.grba) Dragan Grbić (dr.grba)
Dejan Jelović (djelovic) Dejan Jelović (djelovic)
Saša Krstić (funky) Saša Krstić (funky)
Slobodan Ljubišić (sljubisic)
Nenad Milenković (nenad) Nenad Milenković (nenad)
Srđan Pantić (spantic) Srđan Pantić (spantic)
Janko Stamenović (janko) Janko Stamenović (janko)
Mihailo Stefanović (mikis)
Čedomil Višnjić (fancy) Čedomil Višnjić (fancy)
Dragan Zakić (dzakic) Dragan Zakić (dzakic)
SEKRETARICA SISTEMA:
Danica Kaun (sekretarica)
Dakle, na SezamNET-u i dalje duva promaja. :>
pitanja.685mikrom,
-> #664, nenad
▄─ > Propadaju, tj nakon nekoliko dana cekanja na preuzimanje vracaju
▄─ > se posiljaocima.
▄─ Poruke mogu da se vrate pošiljaocima ("propadnu") samo ako je
▄─ neko na mreži ugasio adresu sezam.co.yu i proglasio je nepostojećom.
----------------
2.679 SEZAMNET:pitanja dragisha, 04.03.96. 12:24, 1607 chr
▄─ Sve u svemu, cca 7000 poruka je po svemu sudeci otislo u vjetar.
▄─ Na stranu to sto su poruke o neuspjesnom isporucivanju otisle nazad
▄─ posiljaocima i sto malo ko vjeruje u tu adresu kao nesto pouzdano.
Izvinjavam se zbog ovolikih citata (učinilo mi se da je potrebno)
1. Meni se do sada nije vratila ni jedna poruka poslata sa
fon.fon.bg.ac.yu na neku od adresa na sezam.co.yu
2. Većina ljudi van Sezama je ipak upućena koliko toliko
šta se ovde događa i nesumnjivo je da je znatno smanjen
broj poruka poslatih na Sezam tako da je 7000 poruka
jako proizvoljna računica.
3. Sve ovo ne opravda upravu da odugovlači sa puštanjem u
rad jedne od najznačajnijih usluga. Kada je to moglo
relativno brzo da se uradi pri instaliranju dragishinog
softvera ne vidim poseban razlog zbog koga je to sada
nemoguće.
pitanja.686pedjak,
-> #685, mikrom> rad jedne od najznačajnijih usluga. Kada je to moglo
> relativno brzo da se uradi pri instaliranju dragishinog
> softvera ne vidim poseban razlog zbog koga je to sada
Ne bih rekao da je to bilo instalirano za vreme dragishinog
softvera.
pitanja.687supers,
-> #683, dpaun>> A š t a j e Autoexec, kako se pravi za Sezam, kako se
>> instalira i tuce drugih kako ... i što ja to ne znam, a možda
Autoexec na Sezamu ima sličnu ulogu kao i na kućnim DOS mašinama :)
Dakle, u njemu su sadržane komande koje se izršavaju po svakom
prijavljivanju na sistem, a takođe se mogu definisati i procedure od
više komandi. Procedure počinju labelom (:Sezam na primer) i zatim sledi
niz komandi do sledeće labele označene dvotačkom :)
Sa autoexecom se barata vrlo lako. Otkucaj 'autoexec edit'.
pitanja.688pedjak,
-> #685, mikrom> rad jedne od najznačajnijih usluga. Kada je to moglo
> relativno brzo da se uradi pri instaliranju dragishinog
> softvera ne vidim poseban razlog zbog koga je to sada
Ne bih rekao da je to bilo instalirano za vreme dragishinog
softvera.
pitanja.689dzakic,
-> #682, ljubisha> U čemu je razlika između 'READ tema>' i 'READ tema >' ?
Zar ima razlike?
pitanja.690ljubisha,
-> #689, dzakic> U čemu je razlika između 'READ tema>' i 'READ tema >' ?
>>Zar ima razlike?
Itekako. :( I zamolio bih te da pročitaš celu poruku jer će biti
još pitanja. Ide primer:
**********************************************************************
Cet 07.03.96 15:04 - Node 13
Conf:ATARI.2>> dir
Teme u konferenciji ATARI.2:
1. programiranje 293, novih 293
2. jezici 23, novih 23
3. c 76, novih 76
4. emulatori 323, novih 323
5. komunikacije 227, novih 227
6. dtp 216, novih 216
7. obrada.teksta 81, novih 81
8. soft.etc 1023, novih 1023
9. diskovi 207, novih 207
10. midi 19, novih 19
11. hard.etc 318, novih 318
12. help.etc 526, novih 526
13. etc.etc 1310, novih 1310
14. grafika 138, novih 138
Conf:ATARI.2>> re 1> ! Znači zadao sam prvo spojeno
Conf:ATARI.2>> pad dir
TEXTPAD 404.654 ! prekinuo sam i proverio PAD
Conf:ATARI.2>> pad cl
PAD prazan.
Conf:ATARI.2>> re 1 > ! Pa onda odvojeno
Conf:ATARI.2>> pad dir
TEXTPAD 224.654 ! I ovo je pravi rezultat!!!!!
**********************************************************************
Znači, ili ima razlike ili ja opet negde grešim (jeste da ovo u
zadnje vreme postaje problematično ali zato sam poslao izvod...).
Pre neki dan sam krenuo da skinem ATARI.2 sa komandom READ 1> i on mi
je do momenta prekida (smučilo mi se da čekam više) napunio PAD sa
5 i nešto Mb!! A cela konferencija ima nešto preko 3.5Mb. Odakle sad
ta drastična razlika i šta je on ubacivao u PAD?
Sledeće pitanje je zašto ili kako ste upropastili konferencije
prilikom promene kodnog rasporeda. Tako da sada imam pune konferencije
pogrešnih tekstova. Ja koristim računare ali probao sam i sa CP852 i
situacije je ista. Problem je u velikom 'Č' i 'Ž'. Tako da umesto da
piše 'Čovek' piše 'žovek'. Ili umesto 'Živo' piše 'čivo'. Grozno, a
ovo je slučaj u svim OLD konferencijama al evo ti primer pa pogledaj:
ATARI.2, 8.187 (žovek), 8.379 'živo', 8.404 'žak', 8.458 'žek'...
Treći problem je što fale neki fajlovi u ATARI.2. Uz poruke: 4.143
4.144, 4.145, 4.231, 4.232 treba da su vezani fajlovi a njih nema. Jel
se to možda planira otvaranje MAC DIR-a pa fajlovi nisu ni prebačeni
ili je neki previd u pitanju?
Čekam odgovor k'o ozebao sunce. :)
pitanja.691ljubisha,
Izmene poništene.
Izmene poništene.
Zašto se ovo ispisuje dva puta? Svejedno je da li je pokušano sni-
manje prazne poruke ili prekid posle neke greške u tekstu.
pitanja.692superhik,
=:> ..show wea
=:> Vreme Temp. Pritisak Vlažnost Brzina vetra
=:> ---------- ----- -------- -------- ------------
=:> 03.03. 07h -2°C 996mB 88% SZ 3,5 m/s
=:> 03.03. 17h 1°C 996mB 52% SZ 4,5 m/s
=:> 04.03. 06h -3°C 999mB 80% SZ 4,0 m/s
Lista je više nego ažurna, kaj ne? ;(
pitanja.693dragisha,
-> #686, pedjak-> > rad jedne od najznačajnijih usluga. Kada je to moglo
-> > relativno brzo da se uradi pri instaliranju dragishinog
-> > softvera ne vidim poseban razlog zbog koga je to sada
->
-> Ne bih rekao da je to bilo instalirano za vreme dragishinog
-> softvera.
Nije, ali dragishin softver je to evidentnto znao i zna da radi. Jos prije
tri i po godine, a ovdje nije bio pusten jer se planiralo da to radi zasebna
linija kad se radi callout a da hobbiton, koji je trebalo da bude exchanger za
sezam.ho.com zove kada treba nesto da isporuci. Od toga iz poznatih razloga
nije bilo nista.
pitanja.695dzakic,
-> #690, ljubisha> Znači, ili ima razlike ili ja opet negde grešim (jeste da ovo u
Bio si u pravu, bice ispravljeno.
> Sledeće pitanje je zašto ili kako ste upropastili konferencije
Konferencije svakako nisu upropastene. Konverzija se radila u
vise navrata, sastoji se iz vise etapa pa su i propusti moguci.
Jedan fajl nije prosao kroz konverter kodnih rasporeda, i to se
lako da ispraviti, sto ce i biti ucinjeno prvom prilikom.
> Treći problem je što fale neki fajlovi u ATARI.2.
Sve datoteke prikacene uz poruke u starim konferencijama koje su
uredno prijavljene kao kompletno prenete su i konvertovane. Uvek
postoji problem zapocetog prenosa koji nije izvrsen do kraja,
tako da se iz teksta poruke moze naslutiti da fajl postoji, ali
ga zapravo nema.
pitanja.696vstan,
-> #684, mmtosic> Dakle, na SezamNET-u i dalje duva promaja. :>
A sta tu ima lose ?
Rec je o prirodnoj i zdravoj pojavi.
pitanja.697dejanp,
Vlasnik sam grupe pod nazivom sex i sex. medjutim sistem mi
nedozvoljava da vrsim bilo kakve izmene u tim grupama i ako sam ih ja
kreirao. ispisuje poruku NISTE VLASNIK GRUPE, a sa GR SH prikazuje ih kao
moje. Sta sad da radim?
pitanja.699mmtosic,
-> #696, vstan>> > Dakle, na SezamNET-u i dalje duva promaja. :>
>>
>> A šta tu ima loše ?
>> Reč je o prirodnoj i zdravoj pojavi.
Mož' da bidne, al' ne mora da znači. ;)
Ako se vetroše soba od dima, onda O.K. :) Ali, ako se promajon želi
sakriti da se po podne ne zna, šta se nameravalo pre podne, onda ne
valja.
pitanja.700ljubisha,
-> #695, dzakic>> Znači, ili ima razlike ili ja opet negde grešim (jeste da ovo u
>Bio si u pravu, bice ispravljeno.
Stefane, eto mogu i ja jednom da pogodim! :)
>Konferencije svakako nisu upropastene. Konverzija se radila u
>vise navrata, sastoji se iz vise etapa pa su i propusti moguci.
Uh, lepo sam rekao šta se dešava. :( Gledaj, po starom, sve po-
ruke su konvertovane po rasporedu Računari, a kad ste vi došli pre-
bacili ste to u CP852. E sad, znam o čemu se radi jer smo Stefan i ja
radili konvertor svih postojećih formata na Sezamu i imali smo isti
problem u početku. U ova dva formata ima dva slova koja su zajednička.
To su:
Racunari č ć đ š ž Č Ć Đ Š Ž
CP852 č ć đ š ž ž Ć Đ Š č
^^
Ili primer: poruka Atari.2 8.379, 'čivo' a treba da stoji 'Živo'
ili 8.404, 'žak' a treba 'Čak'. Nadam se da si shvatio. Probao sam i
da promenim font i raspored na Sezamu u CP852 i stvar je ista i to
zato jer je greška već učinjena. To znači da vaš interni konvertor
radi dobro ali konvertor kojim ste radili prebacivanje poruka greši.
Isto ovo trebalo je da se dogodi i sa Moj Mikro rasporedom ali nisam
proveravao jer nemam napravljen font i tastaturu.
>Sve datoteke prikacene uz poruke u starim konferencijama koje su
>uredno prijavljene kao kompletno prenete su i konvertovane. Uvek
>postoji problem zapocetog prenosa koji nije izvrsen do kraja,
>tako da se iz teksta poruke moze naslutiti da fajl postoji, ali
>ga zapravo nema.
Quote je ceo jer samo želim da se dobro shvatimo. Znam i stojim
iza toga da su poruke postojale. Šta misliš odakle sam se snabdeo fa-
jlovima za MAC nego iz teme Emulatori? Poruke su sigurno bile tamo a
sada ih nema. Iak, vi ste još i dobri. Na PRO-u u O_ATARI konfere-
nciji u temi Emulatori ima samo 6 (i slovima, šest) fajlova a dejanr
mi priča o slaboj posečenosti i pravi se da me nije razumeo. :(((
I ima još nešto. Primetio sam da ima i nepostojećih reply-eva po
sistemu teme Razno i to u npr.poruci ATARI.2 13.581:
Odgovori: 31.32, 582
^^^^^
Možda je bilo i još negde ali nisam primetio. Ipak je trebalo proči-
tati 3.8Mb za tri dana. :))
pitanja.701ljubisha,
-> #700, ljubisha#@#'#đć ti glupavi CP852!!
CP852 č ć đ š ž ž Ć Đ Š č
^^
Ovde je trebalo da stoji CHR255 i to znak za podvačenje!!! Koji tupavi ra-
spored!! :((
pitanja.702ljubisha,
> 8 KOMUNIKACIJE.6 4810, nema novih.
> 9 KOMUNIKACIJE.5 4873, nema novih.
> 10 KOMUNIKACIJE.1 4740, nema novih.
> 62 CIVILIZACIJA.6 4702, nema novih.
> 63 CIVILIZACIJA.5 4919, nema novih.
> 64 CIVILIZACIJA.3 4869, nema novih.
Gde su Komunikacije 4,3,2, Civilizacija 4, i gde su stare Sezam
konferencije. Pa dajte ljudi, u njoj su sve poruke na početku rada
Sezama!! Oće li neko da odgovori? Za Civilizaciju pitam već treći put?
pitanja.703meric,
Evo dva najpocetnickija pitanja! :)
barem za ovu konferenciju
Imamo li mi razmenu poste sa yu internetom, i kako u jednom dahu
da vidim sve odgovore na moje poruke u conf?
thank you, thank you!
pitanja.704dzakic,
-> #703, meric>> Imamo li mi razmenu poste sa yu internetom, i kako u jednom
>> dahu da vidim sve odgovore na moje poruke u conf?
1) Ne jos, na zalost. Radi se na tome.
2) read /r
pitanja.705nothingman,
-> #697, dejanp
>> ispisuje poruku NISTE VLASNIK GRUPE, a sa GR SH prikazuje ih kao
>> moje.
Predji na SEZAM PRO..
pitanja.706vstan,
-> #692, superhik> =:> 04.03. 06h -3°C 999mB
>
> Lista je vise nego azurna, kaj ne? ;(
Pa lepo je bilo napisano da u probnom radu
nece biti azurna. Samo nema ko da cita.
pitanja.707superhik,
-> #706, vstan=:> Pa lepo je bilo napisano da u probnom radu
=:> nece biti azurna. Samo nema ko da cita.
A taj probni rad će da traje dva meseca, onoliko koliko je
pretplata produžena !? ;(
pitanja.708ilazarevic,
Da li postoji mogućnost da se, kao u stara vremena, uvede provera da li se
exec duplira?
P.S. Ovom prilikom se izvinjavam na duplom execu koji sam poslao :)
pitanja.709chemist,
-> #9, valexpitanja.710nenad,
-> #679, dragisha> Ne postoji beskonacan spool.
Kao što ne postoji ni beskonačno veliki disk, a i svemir nije
beskonačan već se širi brzinom bliskom brzini svetlosti. :)
> Broj poruka koji je propao je onako ofrlje dat, a to moze da se
Još jednom, koliko je meni poznato ni jedna poruka nije PROPALA,
mada priznajem da ne znam šta PROPASTI znači u tvojoj
terminologiji. Poruke se čuvaju ili se vraćaju pošiljaocima.
Jedini način da propadnu je ako ih neko svesno briše. Nadam se
da niko sa "bekgraundom u toj oblasti" to nije činio. Ako jeste,
nadam se da će umeti da da dobro objašnjenje korisnicima Sezama
zašto je to radio. U svakom slučaju za par dana će se znati...
pitanja.711nenad,
-> #692, superhik> Lista je više nego ažurna, kaj ne? ;(
Mislim da je bilo rečeno na dan puštanja SHOW režima u probni rad
da će u prvo vreme informacije stizati neredovno. Tokom sledeće
nedelje će, nakon par sitnijih intervencija na softveru, servisi
zaživeti u potpunosti.
pitanja.714dzakic,
-> #702, ljubisha> Oće li neko da odgovori? Za Civilizaciju pitam već treći
Da znamo gde je, odgovorili bismo ti. Civilizacije.4 jednostavno
nema na serverovom disku. Potrudicemo se da do starih tomova
dodjemo na neki nacin.
pitanja.715dzakic,
-> #708, ilazarevic> Da li postoji mogućnost da se, kao u stara vremena, uvede provera
> da li se exec duplira?
Nedavno je uvedena provera duplih execa, pretpostavljam da je
bilo obavestenje u conf. Proverava se crc *prve* poruke u
exec-u, i ako je identican crc-u prve poruke iz prethodnog
exec-a, izvrsavanje se prekida. Dakle, mehanizam ce spreciti
slanje identicnih uzastopnih exec-a, cak i ako se na postojeci
uradi 'append'. Ima li potrebe da se cuvaju crc-ovi vise
poslednjih exec-a?
Inace, ne vidim da je bilo duplih tvojih poruka :)
pitanja.716dzakic,
-> #700, ljubisha>> sada ih nema. Iak, vi ste još i dobri. Na PRO-u u O_ATARI konfere-
>> nciji u temi Emulatori ima samo 6 (i slovima, šest) fajlova a dejanr
Samo da te podsetim, bulaja je jedno vreme 'čistio' konferencije od
prikačenih fajlova radi uštede prostora na disku. Prvo su brisane
datoteke koje su prebačene u direktorijum, ili duplirane, a kasnije i
neke 'manje važne'. Jesi li pokušao da te datoteke nađeš u
direktorijumu?
pitanja.717stefan,
-> #716, dzakic> Samo da te podsetim, bulaja je jedno vreme 'čistio' konferencije od
> prikačenih fajlova radi uštede prostora na disku. Prvo su brisane
> datoteke koje su prebačene u direktorijum, ili duplirane, a kasnije i
> neke 'manje važne'. Jesi li pokušao da te datoteke nađeš u
> direktorijumu?
He, ako je on "čistio" Atari konferenciju od fajlova to bi bilo
zanimljivo pošto se u materiju razume ko Marica u kriv džojstik ;) Ukoliko
je do toga došlo fajlovi su verovatno "premešteni" naredbom delete :(
pitanja.718ljubisha,
Šta ste opet dirali (ja nisam menjao CODE, i dalje su Računari)
kada mi se prompt promenio u 'Ć'??? Dajte ljudi, vraćajte na staro, ovo
je očajno (blago rečeno :( ).