pitanja.719ljubisha,
-> #716, dzakic>Samo da te podsetim, bulaja je jedno vreme 'čistio' konferencije od
>prikačenibrisane
>datoteke koje su prebačene u direktorijum, ili duplirane, a kasnije i
>neke 'manje važne'. Jesi li pokušao da te datoteke nađeš u
>direktorijumu?
Što reče Stefan... :) Bulaja to nije nikada radio. Lepo sam pitao
i čak naveo poruke ali ništa od konkretnog odgovora. Ipak, pitao sam
madamov-a da li je on možda brisao fajlove i on mi reče da neke jeste.
E, meni je i ovo bilo dosta za odgovor. Al sad me interesuje koja je
komanda i da li ona sada postoji za brisanje fajla uz poruku. Hvala.
pitanja.720vlad,
-> #23, nenad> Od pre nekih nedelju-dve moguće je u okviru autoexec-a iz
> procedura pozivati druge procedure. Dopušteno je i rekurzivno
E ovo sam odavno prizeljkivao, sad mogu pravi program od autoexec-a da
napravim. B)
pitanja.721vlad,
-> #715, dzakic> exec-a, izvrsavanje se prekida. Dakle, mehanizam ce spreciti
> slanje identicnih uzastopnih exec-a, cak i ako se na postojeci
> uradi 'append'. Ima li potrebe da se cuvaju crc-ovi vise
Lepo je sto je taj mehanizam uveden, ali mi se ne svidja sto ignorise i
append na vec postojeci exec. Cesto mi se desi da zaboravim pa nalepim novi
exec na stari.
Mislim da je resenje racunati pocetak exec-a od nekog delimitera, kao sto
je sad ono ..SOR exec..., pa da ignorise onaj deo koji je vec poslat, a
regularno primi nastavak.
pitanja.722mmtosic,
-> #710, nenad>> > Broj poruka koji je propao je onako ofrlje dat, a to moze da se
>>
>> Još jednom, koliko je meni poznato ni jedna poruka nije PROPALA,
>> mada priznajem da ne znam šta PROPASTI znači u tvojoj
>> terminologiji. Poruke se čuvaju ili se vraćaju pošiljaocima.
>> Jedini način da propadnu je ako ih neko svesno briše.
Nisam među "oštećenima" pošto svoju poštu primam preko druge adrese.
Ipak, mislim da nemaš razloga da se ljutiš na ono što ti je dragisha
poručio. On je dobar profesionalac i koliko mi se čini u razgovoru je
korektan (naravno, ne kažem da ti to nisi). Reč propasti u konkretnoj
situaciji je značila, ne biti uručen, ne samo u očekivanom roku, nego
ni u bilo kom, razumno prihvatljivom, roku.
Zatezanje odnosa sa prethodnom ekipom bi trebalo da prestane. Članovi
te ekipe su korisnici sistema na kome si ti sistem-administrator. I
trebalo bi da im priznaš pravo na iznošenje primedbi bez ograničenja.
Tj., bez pokušavanja da iznete primedbe povezuješ sa bilo čim
drugim.
Mislim da je za ovaj sistem dobro da na njemu borave dobri i vrsni
znalci kakav je dragisha nesumnjivo. :)
pitanja.723mmtosic,
-> #714, dzakic>> > Oće li neko da odgovori? Za Civilizaciju pitam već treći
>>
>> Da znamo gde je, odgovorili bismo ti. Civilizacije.4 jednostavno
>> nema na serverovom disku. Potrudicemo se da do starih tomova
>> dodjemo na neki nacin.
Proverio sam, i izgleda da je prebegla kod mene. :))
Šalu nastranu, nadam se da neće biti problema ako taj tom pošaljem ja.
Bar za neko vreme, dok ga ne nađete. Po porukama, naravno, nisam ništa
šarao. Dakle, onakve su, kakve su bile onda kad sam ih ja skinuo.
Poruke su preuzete sa kodnim rasporedom računari, pa ih sa _uyu
name.ext racunari vaš_code /c_ treba prevesti u kodni raspored koji vi
koristite. (O ovome sam ostavio napomenu i u samom fajlu. :))
civ_04.zippitanja.724chemist,
Zanima me gde mogu da nabavim detaljno uputstvo za koriscenje aZanima
Sezamnet-a. Ja sam od skoro pristupio ovoj mrezi. Moje korisnicko rr
ime je chemist. U zahvalanall napredl aaaaaazahvalan. mm
pitanja.725vstan,
-> #723, mmtosic> Proverio sam, i izgleda da je prebegla kod mene. :))
Bravo :))
pitanja.726dzakic,
-> #721, vlad> Mislim da je resenje racunati pocetak exec-a od nekog delimitera,
> kao sto je sad ono ..SOR exec..., pa da ignorise onaj deo koji je
Ako je exec poslat, nakon append-a, slanje istog execa će biti
onemogućeno, baš iz razloga dupliranja prvih n poruka u execu. U
takvom slučaju, exec treba ručno editovati i izbaciti prvi deo koji
je vać poslat. Još jednom, ne pamti se crc samog exec fajla, već
tela poruke - teksta koji je ušao u editor. Ako exec baš treba
poslati ponovo, rešenje je promeniti redosled poruka tako da na prvo
mesto dođe neka druga. Ideja je da se izbegne nenamerno slanje iste
datoteke kao exec, a ne totalno onemogućavanje ponovljenih poruka.
Zaboravio sam da pitam ilazarevića na koji način je uspeo da zaobiđe
ovu proveru i ipak uduplira poruke.
pitanja.727ilazarevic,
-> #715, dzakic> Inace, ne vidim da je bilo duplih tvojih poruka :)
Bio je jedan dupli koji nisam pobrisao, sad skoro. Mada, trudio sam se da
obrišem sve što pogrešim :)
pitanja.728crncic,
-> #23, nenad>> pozivanje procedura iako ne uspevam da smislim situaciju u kojoj
>> bi ono imalo smisla. :)
Ne boj se, ko je omogućio zna i zašto je. Tnx Zak.
pitanja.729crncic,
-> #707, superhik>> A taj probni rad će da traje dva meseca, onoliko koliko je
Pa radiće kao Pro-Ba, dok god ne dobije potpun sufiks PRO ;)
pitanja.730dragisha,
-> #710, nenad-> > Broj poruka koji je propao je onako ofrlje dat, a to moze da se
->
-> Još jednom, koliko je meni poznato ni jedna poruka nije PROPALA,
-> mada priznajem da ne znam šta PROPASTI znači u tvojoj
-> terminologiji. Poruke se čuvaju ili se vraćaju pošiljaocima.
-> Jedini način da propadnu je ako ih neko svesno briše. Nadam se
-> da niko sa "bekgraundom u toj oblasti" to nije činio. Ako jeste,
-> nadam se da će umeti da da dobro objašnjenje korisnicima Sezama
-> zašto je to radio. U svakom slučaju za par dana će se znati...
Propala poruka je svaka poruka koja mi je upucena a koja mi nije stigla. To
sto je posiljalac tu poruku dobio nazad meni ne znaci nista a njemu poslije
dva takva dogadjaja znaci da moze moju adresu da brise iz svog adresara.
Insinuacije iz nastavka poruke ne treba da komentarisem, ili treba? Vase
cjenjene poruke moze da brise samo root@fon, i sa njim elaborirajte svoje
opservacije i od njega trazite eventualna objasnjenja. Svoje neznanje ili
kako smo se vec odrazili "nedostatak bekgraunda" nemojte da zaklanjate za
jeftine insinuacije kao sto je ova, bolje je da u interesu svih korisnika
ovog sistema, najprije nas koji smo se za*ebali pa platili do tamo negdje u
1997moj, poradite na ozdravljenju ovog sistema i tako utrosite to vrijeme koje
izgleda da imate viska.
pitanja.731banga,
-> #726, dzakic> Zaboravio sam da pitam ilazarevica na koji nacin je uspeo da
> zaobide ovu proveru i ipak uduplira poruke.
Meni se to desilo 5.3. U 0:22 sam poslao exec, u 5:34 nisam bio siguran
da li sam ga poslao ili nisam jer sam u medjuvremenu obrisao log i
poslao ga ponovo racunajuci da ce sistem da ga odbije, ako je vec
unutra.
Hat medjutim jok :)
pitanja.732ilazarevic,
-> #726, dzakic> Zaboravio sam da pitam ilazarevića na koji način je uspeo da zaobiđe
> ovu proveru i ipak uduplira poruke.
Pojma nemam :) Slao sam normalan exec iz SOR-a.
pitanja.733dr.grba,
-> #730, dragisha>> ovog sistema, najprije nas koji smo se za*ebali pa platili do tamo negdje
>> u 1997moj, poradite na ozdravljenju ovog sistema i tako utrosite to
>> vrijeme koje
Ako smatraš da si se za*ebao što si platio do tamo negde u 1997tvoj,
zašto se onda javljaš na sistem? Da li te neko prisiljava na to?
pitanja.734pegasus,
Nisam se logovao neko vreme ovde.
Da li odavde moze da se salje e-mail?
poz, vik
pitanja.735ljubisha,
-> #723, mmtosic>Proverio sam, i izgleda da je prebegla kod mene. :))
Super! A da nemaš možda i sve Sezam konferencije i Komunikacije
4,3 i 2? :) Nešto im je mnogo tomova prebeglo.
pitanja.736supers,
-> #718, ljubisha>> kada mi se prompt promenio u 'Ć'??? Dajte ljudi, vraćajte na staro,
>> ovo je očajno (blago rečeno :( ).
set prompt $m>>$s
pitanja.737ljubisha,
-> #736, supers>> kada mi se prompt promenio u 'Ć'??? Dajte ljudi, vraćajte na staro,
>> ovo je očajno (blago rečeno :( ).
>>>set prompt $m>>$s
E baš ti hvala! :) Vidiš da sam pitao pre nego što su oni obja-
vili da je ubačena nova komanda. A kasnije su mi i nenad i dzakic lepo
skrenuli pažnju da pogledam set prompt. :> Šta da radim kad visim na
sistemu, skidam konferencije i jurim greške. I ipak moram da priznam
da se sistem popravlja. Još samo da mi vrate neke zabludele konfere-
ncije i sve će (što se mene tiče) biti u redu. Inače, nisam baš neko
zakeralo al kad sam prinuđen... šta da se radi. :)
pitanja.738ilazarevic,
-> #732, ilazarevic> Pojma nemam :) Slao sam normalan exec iz SOR-a.
Da repliciram samome sebi ;), proradilo je :) Nije mi dao da ponovo pošaljem
citiranu poruku.
pitanja.739madamov,
-> #719, ljubisha
> Ipak, pitao sam madamov-a da li je on možda brisao fajlove
> i on mi reče da neke jeste
Da razjasnim stvar, kada je otvarana tema mac u ORKA koneferenciji
prebacivao sam sve fajlove iz teme emulatori u konferenciji ATARI u
novootvorenu temu. Brisao sam fajlove uz poruke koje sam ja ostavljao (a
uglavnom sam to ja činio), dok su u temi emulatori ostali fajlovi koji su
imali značaja za nju, a ne za temu mac.
pitanja.740nenad,
-> #722, mmtosic> Zatezanje odnosa sa prethodnom ekipom bi trebalo da prestane. Članovi
> te ekipe su korisnici sistema na kome si ti sistem-administrator. I
> trebalo bi da im priznaš pravo na iznošenje primedbi bez ograničenja.
> Tj., bez pokušavanja da iznete primedbe povezuješ sa bilo čim
> drugim.
Slažem se da zatezanja odnosa ne treba da bude, a lično ne vidim
ni razloge da ih bude. Ako pažljivije pogledaš prethodne poruke
videćeš da ih, uprkos povremenim provokacijama od strane članova
"prethodne ekipe", nije ni bilo. U konkretnom slučaju sam morao
da reagujem jer su olako iznete veoma proizvoljne (i što je
najvažnije - netačne) konstatacije (podsećam - pričalo se o
"gomili" pošte koja je "propala").
Kako je nakon toga "dobar profesionalac" diskusiju spustio na
lični nivo i prešao na diskvalifikacije i vređanja dozvoljavam
sebi slobodu da se povučem iz dalje rasprave sa njim.
Što se prava na iznošenje primedbi tiče, nikome ovde to nije
bilo uskraćeno, niti je nekome zbog toga obrisana poruka - a
priznaćeš, bilo ih je veoma različitih, od podrške, preko krajnje
dobronamernih primedbi, sve do zlonamernih komentara pa i
otvorenih vređanja. Tako će, bar dok ja budem imao uticaja na to,
biti i dalje.
U konkretnom slučaju se, međutim, nije radilo ni o kakvom
iznošenju primedbi. "Dobar profesionalac" nije lično ugrožen
činjenicom da razmena mail-a još uvek nije krenula pošto ima
naloge na gotovo svim računarima u Yu za koje ja znam, od
akademske mreže do Sorošove mašine, a njegov istup je usledio na
pitanje jednog korisnika (teorist, čini mi se) o sudbini
privatnih poruka upućenih na ovu adresu. Na to pitanje je
odgovorio na način koji, u najmanju ruku, ostavlja utisak da je u
pitanju zvanično obaveštenje, a sam sadržaj njegovog odgovora je
bio takav da ga je, bar u okvirima srpskog jezika, veoma teško
nazvati tačnim.
Na žalost, usmena i pisana reč ovoga naroda beleži reč "propasti"
već dva veka u prilično jasnom i nepromenjenom značenju, i ma
koliko se neko trudio, teško se nešto što se ČUVA ili VRAĆA
pošiljaocu može okarakterisati propalim.
pitanja.741nenad,
-> #734, pegasus> Nisam se logovao neko vreme ovde.
>
> Da li odavde moze da se salje e-mail?
Trenutno je moguće razmenjivati elektronsku poštu samo sa
korisnicima ovog sistema, uskoro će moći i šire.
pitanja.742mmtosic,
-> #735, ljubisha>> > Proverio sam, i izgleda da je prebegla kod mene. :))
>>
>> Super! A da nemaš možda i sve Sezam konferencije i Komunikacije
>> 4,3 i 2? :) Nešto im je mnogo tomova prebeglo.
Pa eto, tako im je to kad često menjaju čobane. :) Sreća što u našemu
selu ima svega i svačega.
Pa recimo, da krenemo od komunikacija. Ako to sredim danas, onda ću,
posle pauze od jednog dana, preći na ove tomove o s(^z)ezamu.
Krećemo sa tomom - Komunikacije.4.
Tekst je preuzet sa kodnim rasporedom računari, te ga onim poznatim
postupkom treba prevesti na željeni oblik.
kom_04.zippitanja.743mmtosic,
-> #737, ljubisha>> Još samo da mi vrate neke zabludele konfere-
>> ncije i sve će (što se mene tiče) biti u redu. Inače, nisam baš neko
>> zakeralo al kad sam prinuđen... šta da se radi. :)
Biće, biće. Samo pazi da ih ne naljutimo. :) (Kako ono beše - maziću ga,
i paziću ga i zvaću ga - Đorđe.)
pitanja.744mmtosic,
-> #742, mmtosicA nastavićemo malo sutra, pošto mi sistem upravo saopšti, pa sam
prekoračio svoj mesečni limit za upload. :>> Ne dâ mi više ni exec
da prenesem. Lele, šta ću i ku'đu sad! A ja mislio da radim nešto
dobro za S(Z)ezamNET. :(
pitanja.745dragisha,
-> #733, dr.grba-> >> ovog sistema, najprije nas koji smo se za*ebali pa platili do ta
-> >> u 1997moj, poradite na ozdravljenju ovog sistema i tako utrosite
-> >> vrijeme koje
->
-> Ako smatraš da si se za*ebao što si platio do tamo negde u
-> 1997tvoj,
-> zašto se onda javljaš na sistem? Da li te neko prisiljava na to?
Advokatska kancelarija kako-ono-bi?
Javljam se zato sto sam platio za to. Doduse, ne kupujem bas ono sto sam
mislio da cu kupiti kada sam davao pare, ali ne zalim se. Kao sto je rekao moj
prijatelj i kolega, za neke ljude je zvanje SezamNT-a cisto zadovoljstvo.
pitanja.746marco,
Kako downloadovati poruke u konferencujama?
pitanja.747danijel,
Subject : S10
Da li je tajna koja je trenutno vrednost nameštena na modemima za S10
registre?
pitanja.748balsa,
Postoji li sada ekvivalent nekadašnjoj naredbi "PAUSE"?
pitanja.749meric,
-> #746, marcoconf jo xxx
conf read>
tako smestis poruke (neprocitane) u pad,
pa onda pad download i, to je to!
pitanja.750degruj,
-> #4, nenad¸│čminkako mo ű űgu d˝Ľűa s űaznam svoju e mail adresu
ű´k˘Ŕ │
pitanja.751nenad,
-> #747, danijel> Subject : S10
> Da li je tajna koja je trenutno vrednost nameštena na modemima za S10
> registre?
Nema razloga da bude tajna, postavljen je na 20 - znači 2
sekunde. Ne bismo se usudili da povećavamo ovu vrednost, i
ovoliko koliko je ume ponekad da napravi problem. Ako neko misli
suprotno molim neka obrazoži. :)
pitanja.752nenad,
-> #748, balsa> Postoji li sada ekvivalent nekadašnjoj naredbi "PAUSE"?
Ja se ne sećam takve naredbe, ali ako dobro pretpostavljam šta bi
trebalo da radi imali smo nešto takvo u planu. Na šta si ti
konkretno mislio?
pitanja.753dturina,
-> #746, marco<<KOJOT«>> Kako downloadovati poruke u konferencujama?
Poruke download-uješ tako sto kucas:
conf read >
pad dow <d;
Ili u uđeš u autoexec sa autoexec edit i ukucas:
..conf read >
..pad dow <d;
pitanja.754sandro,
Kako download-ovati neku celu temu ili conf sa sezama?
pitanja.755meric,
-> #754, sandro> Kako download-ovati neku celu temu ili conf sa sezama?
izaberes konferenciju: co jo xxxx
izaberes koje poruke zelis da preneses: co re x/a >
gde je x broj teme za koju si zainteresovan. ako zelis da prenese celu
konferenciju taj parametar izostavi. /a oznacava SVE poruke, i stare, i nove,
a > oznacava da se salju u Pad.
Nakon toga
Pad
Pad> download
i dobices trazene poruke u vidu fajla.
(kod co jo (conference join) xxxx, xxxx je ime konferencije ili njen broj)
pitanja.756supers,
-> #750, degruj>> ¸│čminkako moűűgu d˝Ľűa sűaznam svoju e mail adresu
Za sada ne moraš da razmišljaš o tome pošto SezamNET još uvek ne
razmenjuje poštu sa drugim sistemima.
pitanja.757mmtosic,
-> #744, mmtosic>> A nastavićemo malo sutra, pošto mi sistem upravo saopšti, pa sam
>> prekoračio svoj mesečni limit za upload. :>> Ne dâ mi više ni exec
>> da prenesem. Lele, šta ću i ku'ću sad!
Što kažu u mom selu - i nad popom ima pop. :) Dakle, i nad sistemom
ima sistem(administrator).
(Umesto sada modernog - zahvaljujemo se, podsećam da se u moje vreme
govorilo - da l' ću opravdati poverenje? Bre razlike!) :)
pitanja.758mmtosic,
-> #735, ljubisha>> Krećemo sa tomom - Komunikacije.4.
Nastavljamo sa tomom - Komunikacije.3.
I ovaj tekst je preuzet sa kodnim rasporedom računari, te ga onim
poznatim postupkom treba prevesti na željeni oblik.
kom_03.zippitanja.759apostol,
Kako bi bilo da se samo za korisnike YUSCII standarda promeni način
ispisivanja direktorijuma u promptu?
Bilo bi lepo da bude
dos/virus>>
umesto
dosĐvirus>>
ružno je kad svaki direktorijum mora da počinje sa DJ...
E1 O:-)
pitanja.760mmtosic,
-> #735, ljubisha>> Nastavljamo sa tomom - Komunikacije.3.
A završavamo sa tomom - Komunikacije.2.
I ovaj tekst je preuzet sa kodnim rasporedom računari, te ga onim
poznatim postupkom treba prevesti na željeni oblik.
Ako ima zainteresovanih i za druge spomenute a trenutno nedostajuće
konferencije, odnosno neke tomove, i ako je to interesovanje takvo da
ne može da čeka, predlažem da to dogovorimo u mail-u. Maime,
obavešten sam da ovako skinute poruke nisu upotrebljive za
instaliranje na sistemu, te da za sada mogu poslužiti samo za off-line
pregledanje. A naravno, nedostaju i fajlovi uz poruke. :)
kom_02.zippitanja.761balsa,
-> #752, nenad:: > Postoji li sada ekvivalent nekadašnjoj naredbi "PAUSE"?
::
:: Ja se ne sećam takve naredbe, ali ako dobro pretpostavljam šta bi
:: trebalo da radi imali smo nešto takvo u planu. Na šta si ti
:: konkretno mislio?
Mislio sam baš na ono što ste juče-danas i implementirali. :)
pitanja.762mmtosic,
-> #753, dturina>> <<KOJOTČ>> Kako downloadovati poruke u konferencujama?
>>
>> Poruke download-uješ tako sto kucas:
>> conf read >
>> pad dow <d;
>>
>> Ili uđeš u autoexec sa autoexec edit i ukucas:
>> ..conf read >
>> ..pad dow <d;
Ili da samo otkucaš _sezam_ i da dobiješ sve, izuzev ovog _da_ na
kraju, što možeš lako do dodaš ako si već na vezi (a možeš da posle
naredbe _sezam_ otkucaš dva enter-a, pa jedan da ti ostane za to _da_
na kraju). Posle treba samo još da obriše sadržaj pad-a sa _pad
clear_, a i da sve pročitano proglasiš pročitanim sa _seen all_.
Mislim da je u početku bolje ne prčkati po sistemskom autoexec-u.
Dok' ne vidiš šta se sve ovde može uraditi, i ne odlučiš šta hoćeš da
uradiš. :)
Ako imaš puno nepročitanih poruka koje ne mogu da ti stanu u pad
(koji iznosi oko 1440 kB) iskoristi naredbu _conf seen ddmmyyhhmm_,
gde je ovo zadnje datum, koji je stariji od onog kad to radiš 5-6
dana; npr., ako to hoćeš da uradiš danas, onda stavi datum
1003960000, pa ćeš dobiti sve poruke koje su ostavljene posle
10.03.1996 u 00:00.
Za početak pročitaj sistemski autoexec sa _autoexec read_, a možeš i
da ga uzmeš sa _autoexec read >_ i _pad dow <d_, pa da ga
prostudiraš. Nije loše da uvek pročitaš u vezi bilo koje naredbe sa
_help naredba_. Spisak naredbi dobiješ sa _help_.
pitanja.763cnenad,
-> #759, apostol=> Kako bi bilo da se samo za korisnike YUSCII standarda promeni način
Kako bi bilo da samo korisnici YUSCII standarda promene kodni raspored
(naravno, samo ne oni koji imaju Hercules) ;) ?
pitanja.764gork,
Nikako ne mogu da UL exec fajl, ni exec komandom, ni ul komandom u
PAD-u. Pri pokretanju prenosa sve se zaglupi. Sva sreca pa sam nasao
nacin da ne prekidam vezu, a da se ipak "oporavim". Dali je moguce da
je problem u tome da Sezam posalje string za UL, koji TM ne razume
(prenego sto prenos pukne uvek se pojavi jedan te isti
, karakteristicni string).Koristim interni TM ZModem, i sve ostalo sem
ovoga lepo funkcionise.
P.S.
Hocete li ovo ikad popraviti ?!!
pitanja.765apostol,
Čitao sam konf SEZAM na PRO-u u kojoj se kaže da je Dejan ponudio da
sezampro.co.yu prima poštu za SezamNET i onda vam je šalje po UUCP
fazonu.
Što ste ga odbili?
E1 O:-)
pitanja.766vstan,
-> #763, cnenad> Kako bi bilo da samo korisnici YUSCII standarda promene kodni
> raspored
Sto da ga menjaju kada su SAMO najbrojniji ?
pitanja.767calex,
-> #764, gork<!> Nikako ne mogu da UL exec fajl, ni exec komandom, ni ul komandom u
<!> je problem u tome da Sezam posalje string za UL, koji TM ne razume
<!> (prenego sto prenos pukne uvek se pojavi jedan te isti
A ti posle tog stringa pokreneš upload (PgUp)?
pitanja.768danijel,
-> #751, nenad
=> Nema razloga da bude tajna,postavljen je na 20 - znaci 2 sekunde.Ne
=> bismo se usudili da povecavamo ovu vrednost,i
Onda mi baš ništa nije jasno. Meni često ode carrier pa se vrati. Sa bilo
kojim sistemom, ode pa se vrati i dalje je veza OK. Međutim sa Net-om, kad
ode carrier, vrati se na momenat i onda pukne veza |((
pitanja.769zealot,
Imam problema sa UL-om na SEZAMU! Stalno mi prijavljuje gresku:
RESENDING FROM XXXX
Ocemu se radi, moze li neko da mi pomogne!?
Podesen mi je RTS/CTS
pitanja.770peri,
Subject: Veličina PAD-a
Povećajte kapaciteta PAD-a, jer trenutni nije dovoljan za normalan i
komotan rad.
pitanja.771gork,
-> #767, calex> A ti posle stringa pokrenes upload
Probao sam ja i to, ali ne ide. Zapravo, nekakav prenos i krene, tj u
TM-ovom kontrolnom panelu dobijem na trenutak obavestenje da je
preneto svih xxxxx bajtova, ali odmah zatim se ovaj broj vrati na 0,
a brojac gresaka pocinje da se uvecava, bez ikakvog izgleda za dalji
prenos. Posle ovog mi samo ostaje da obustavim dalji prenos.
pitanja.772mastermind,
zanima me konkretno na čemu se radi trenutno i koji su prioriteti u
stabilizaciji i poboljšavanju rada sistema, i koji su planirani rokovi,
da znam kada da zovem sledeći put ;)
MasterMind
pitanja.773ognjen,
-> #752, nenad)-> Ja se ne secam takve naredbe, ali ako dobro pretpostavljam
)-> sta bi trebalo da radi imali smo nesto takvo u planu. Na sta
)-> si ti konkretno mislio?
Jedan korisna primena te naredbe je sledeca: Chat, ljudi
pricaju punom snagom. Ja lupim PAUSE, odem do WCa, pritisnem
enter, i onda na brzinu, ekran po ekran iscitam sta su ljudi
pricali dok sam bio odsutan.
pitanja.774guta,
Bez obzira što je rečeno da su rezultati VOTE-a o prioritetima u
nadgradnji/popravci sistema namenjeni samo moderatorsko/upravničkim
očima, bilo bi zanimljivo da ih objavite. To bi mnogo reklo, kako o
sistemu, tako i o njegovim korisnicima.
P.S. Sem toga, pojede me radoznalost :)
P.P.S. Nemo' sad neko da je rekao "curiosity killed the cat" ;)
pitanja.775lena,
Dobri ljudi pomozite:
kako da konfigurisem SDW da bih mogao da citam poruke sa
sezamPRO-a?
unapred hvala
pitanja.776milan,
Pitanje:
Zašto imam prompt u obliku latiničkog slova Ć iako mi je uredno
setovan yu code (računari ako je to uopšte važno)?
Pl poz M
pitanja.777dturina,
-> #762, mmtosic
Hvla Na poruci, ali sam u to već bio upućen.
KOJOT
pitanja.778nenad,
-> #768, danijel> Onda mi baš ništa nije jasno. Meni često ode carrier pa se vrati. Sa bilo
> kojim sistemom, ode pa se vrati i dalje je veza OK. Međutim sa Net-om,
> kad ode carrier, vrati se na momenat i onda pukne veza |((
Pokušaćemo u samom softveru da utičemo koliko je moguće na to da
se situacija po ovom pitanju popravi.
pitanja.779nenad,
-> #765, apostol> Čitao sam konf SEZAM na PRO-u u kojoj se kaže da je Dejan ponudio da
> sezampro.co.yu prima poštu za SezamNET i onda vam je šalje po UUCP
> fazonu.
> Što ste ga odbili?
Moram da kažem da prvi put čujem za ovo. Koliko je meni poznato,
a trebalo bi da mi je poznato, nikakve inicijative sa njihove
strane u tom smislu nije bilo. Nisam siguran ni da tamo postoje
UUCP nalozi.
Prilično neredovno i površno pratim dešavanja na Pro-u, ali ne
verujem da bi mi ovako nešto promaklo. Ako ti nije problem reci
mi ime konferencije i broj poruke u kojoj si pričitao tu
informaciju pa ću lično proveriti.
pitanja.780nenad,
-> #774, guta> P.S. Sem toga, pojede me radoznalost :)
Neke okvirne rezultate i utiske ćemo saopštiti. Rezultati te
ankete će nam pomoći pri izboru prioriteta za dalji rad, kao i za
pripremu detaljnijeg i preciznijeg "ispitivanja tržišta". :)
Ono što već sada mogu da kažem je da smo posebno zadovoljni
činjenicom da ćemo gotovo sve želje iz gornje polovine tabele
praktično moći i da izbrišemo prilikom sledećeg anketiranja. :)
pitanja.781nenad,
-> #773, ognjen> Jedan korisna primena te naredbe je sledeca: Chat, ljudi
> pricaju punom snagom. Ja lupim PAUSE, odem do WCa, pritisnem
> enter, i onda na brzinu, ekran po ekran iscitam sta su ljudi
> pricali dok sam bio odsutan.
Pa i bez toga će nakon punog ekrana chat-a bez tvog učestovanja
sistem da stane i traži pritisak na Enter. :)
pitanja.782nenad,
-> #771, gork> Probao sam ja i to, ali ne ide. Zapravo, nekakav prenos i krene, tj u
> TM-ovom kontrolnom panelu dobijem na trenutak obavestenje da je
> preneto svih xxxxx bajtova, ali odmah zatim se ovaj broj vrati na 0,
> a brojac gresaka pocinje da se uvecava, bez ikakvog izgleda za dalji
> prenos. Posle ovog mi samo ostaje da obustavim dalji prenos.
Proveri da li si ispravno postavio tzv. "flow control". Konkretno
u Telemate-u u meniju 'Options' odaberi stavku 'Terminal' i
proveri da li setovanja odgovaraju ovima:
┌ Connection ──────┐
│ ( ) BIOS │
│ ( ) Computer │
│ ( ) Fossil │
│ (o) Modem │
└──────────────────┘
┌ Flow Control ────┐
│ [ ] XON/XOFF │
│ [X] RTS/CTS │
└──────────────────┘
Ako je to OK, da li možda pokrećeš Telemate iz Windows-a ili
OS/2? Ako je OS/2 u pitanju da li ti je COM_PORT_DIRECT_ACCESS
setovan na ON ili OFF? Ako radiš pod Windows-ima proveri
setovanja za portove u Control Panelu, evenutalno u SYSTEM.INI
fajlu.
pitanja.783nenad,
-> #776, milan> Zašto imam prompt u obliku latiničkog slova Ć iako mi je uredno
> setovan yu code (računari ako je to uopšte važno)?
Do skora je softver menjao "default" prompt u '>>' ako bi se
znak koji se inače sadrži u promptu preklapao sa nekim našim
slovom u yu-rasporedu koji se koristi. Od skora svako može da sam
setuje izgled svog prompta pa se to više ne radi.
Izgled komandnog prompta se određuje pomoću komande SET PROMPT na
sličan način na koji se to radi u DOS-u, a detaljnije informacije
o načinu na koji se to radi mogu se pročitati u poruci
obaveštenja.24 (1.24) u ovoj konfrenciji ili sa HELP SET PROMPT.
pitanja.784schef,
-> #780, nenad=- Ono što već sada mogu da kažem je da smo posebno zadovoljni
=- činjenicom da ćemo gotovo sve želje iz gornje polovine tabele
=- praktično moći i da izbrišemo prilikom sledećeg anketiranja. :)
Nešto mi se čini da ona 'želja' u vezi priključaka po celoj Srbiji
nije u vrhu tabele. O:) Ili, ako jeste, opet je tu ona ograda 'gotovo
sve želje.' ;)
Srleř
pitanja.785supers,
-> #775, lena>> kako da konfigurisem SDW da bih mogao da citam poruke sa
>> sezamPRO-a?
Sam SDW uglavnom treba da ostane konfigurisan onako kako jeste :)
Potrebno je da nabaviš konvertor koji poruke sa SezamProa pretvara
u stari format Sezama, koji SDW razume :)
Konvertor ćeš naći u konferenciji Sezam na Prou, prikačen uz jednu od
poruka .sime, autora. Gledaj da to bude revizija 7, pošto ostale ne
rade posao kako treba.
Podešavanje se svodi na to da kao dearhiver u SDWu umesto pkunzipa
(ili šta ti već stoji) navedeš batch fajl u kojem se poziva dearhiver
a zatim startuje konvertor. Primer takvog fajla imaš uz pomenuti .simin
konvertor New2Old.
pitanja.786supers,
-> #776, milan>> Zašto imam prompt u obliku latiničkog slova Ć iako mi je uredno
>> setovan yu code (računari ako je to uopšte važno)?
Otkucaj SET PROMPT $m>>$s
pitanja.787stefan,
-> #786, supers>Otkucaj SET PROMPT $m>>$s
Bolje "R:\$m>" bez navodnika naravno :)
pitanja.788ljubisha,
Kviz pitanje, ali samo za poznavaoce. Ko se krio pod user-om 'ilja'
i zašto sada nema nikakvih podataka o njemu (res sh)? Poruke su tu, ali
gde je on? I ko je on bio?
pitanja.789mileusna,
-> #784, schef>> Nešto mi se čini da ona 'želja' u vezi priključaka po celoj Srbiji
>> nije u vrhu tabele. O:) Ili, ako jeste, opet je tu ona ograda
>> 'gotovo sve želje.' ;)
Ja sam joj dao tri glasa... ;)
pitanja.790gork,
-> #782, nenad>Proveri da li si ispravno postavio "flow control"...
Jesam, ali to ne pomaze
>Ako je to OK, dali mozda pokreces Telemate iz Windows-a ili OS/2
Ne. Pokrecem ga iz DOS-a. Uzgred u pitanju je verzija 4.2.
pitanja.791dpredovic,
-> #763, cnenad> Kako bi bilo da samo korisnici YUSCII standarda promene kodni raspored
> (naravno, samo ne oni koji imaju Hercules) ;) ?
Istog trenutka kada mi se promeni eprom u štampaču.
pitanja.792dpredovic,
-> #773, ognjen> pricaju punom snagom. Ja lupim PAUSE, odem do WCa, pritisnem
> enter, i onda na brzinu, ekran po ekran iscitam sta su ljudi
> pricali dok sam bio odsutan.
Udariš backscroll, pa čitaj koliko ti duša ište...
pitanja.793crncic,
-> #766, vstan>> Sto da ga menjaju kada su SAMO najbrojniji ?
Ne bih rekao, skoro je bila anketa na PROu. C2 ubedljivo vodi,
u stopu ga prati 852, pa tek onda 1250 i YUSCII...
pitanja.794plovput,
Moze li se nekako promeniti boja u opisu fajlova prilikom listanja
direktorijuma, odgovarala bi bilo koja svetlija.
pitanja.795banga,
-> #785, supers> Konvertor ces naci u konferenciji Sezam na Prou, prikacen uz
> jednu od poruka .sime, autora. Gledaj da to bude revizija 7,
> posto ostale ne
Koristim vec skoro 3 meseca new2old6 uz sezam 7.29. Rev 7 je trebalo da
popravi fleke u vezi sa biltenima (koji vise i ne postoje), ali je imala
neki bug. Rev 6 radi BESPREKORNO.
Evo ti raspak.bat u sor.pro u liniji Archiver navedi
ARCHIVER=patka\raspak.bat %s %s
i to je to
raspak.batpitanja.796supers,
-> #793, crncic>> Ne bih rekao, skoro je bila anketa na PROu. C2 ubedljivo vodi,
>> u stopu ga prati 852, pa tek onda 1250 i YUSCII...
Kakvo je to ubedljivo vođstvo C2, ako ga 852 u stopu prati ;>
Koliko se sećam, bilo je nekoliko glasova razlike.
pitanja.797velicko,
-> #792, dpredovic>+ Udariš backscroll, pa čitaj koliko ti duša ište...
Možda voli da se zadrži u WC-u ;), a backscroll valjda
ima neki limit za broj linija.. :)
pitanja.798marec,
-> #721, vlad>> exec-a, izvrsavanje se prekida. Dakle, mehanizam ce spreciti
>> slanje identicnih uzastopnih exec-a, cak i ako se na postojeci
Pa ne znam baš da li to radi... Ja sam greškom poslao dva ista EXEC-a pre neki
dan.
Izvinjavam se zbog duplih poruka.
pitanja.799schef,
-> #796, supers=- Kakvo je to ubedljivo vođstvo C2, ako ga 852 u stopu prati ;>
=- Koliko se sećam, bilo je nekoliko glasova razlike.
Pošto ja vodim tu anketu (jednom mesečno izlazi revizija), evo da se
i ja javim i da pobijem dezinformacije. ;) Evo poslednje tabele koja je
tamo okačena (od pre mesec i kusur dana) pa vi sad vidite dal C2 vodi. :(
Treba da okačim novu sad za koji dan... O:)
===============================
8.633 Sezam:Razno
schef, 12.02.96. 10:27, 1908 chr
Odgovor na 8.620, dejanr, 11.02.96. 05:08
---------------------------------------------------------
=-> Konačni (?) rezultati ankete u kojoj je učestvovalo dosta
=-> korisnika
Nažalost, izgleda da sam se prerano izleteo, nisam očekivao da će još neko
da se javi. Ali, pošto se javilo još 7 korisnika (sada nas je ukupno 100 na
listi!!!!), morao sam to da notiram. Pa evo sad NEĆU reći da je konačna... ;)
Novost je da su 852-ši izbili na prvo mesto. Šta da se radi, C2 su dobili
nova dva člana koji su prešli iz none, i ništa više. No šta je, tu je...
Evo liste:
none: banga, crnjini, djanusevic, trovac, skosta, easyd, bkaradzic,
obrad, mamba
CP 1250: jeremy, dr.grba, aleck, iznogud, aandrejin, luks, pinokio,
ivanisev, razumenic, armitage, shaka.zulu
YUSCII: vlad, budimir, sir.oliver, apostol, adzem, vukadin, ivo.r,
kanki, ilicj, veca, zkrstic, sav.gacic
Računari: bojt, ljubisha, milan, dejanr, radosav
CP 852: dvesic, korato, zqusovac, vojin.r, nemko, andrejt, oper, bulaja,
cnenad, saxon, iivkovic, vracko, mitcho, kizza, vcalic, paya,
dmajkic, peri, spale, danijel, spantic, sbrk, dnikolic, balsa
lexus, kzoran, severian, zozatan, vitez.koja
Custom 1: dvvv
Custom 2: schef, darone, evlad, paki, zeljkoj, bosko,alien, niklaus,
msavkovic, zurzul, crncic, ognjens, pdrljaca, mastermind, tthe,
nboskovic, kriss, obren, babbage, .sima, vujos, basrak, toma,
nglisic, ana.m, magnus, giovanni
Custom 3: -
Mac Custom: -
JUS 015: mmarkovic, calex, velicko, maksa
Latin 2: mikis
Moj Mikro: stanislaw
CP 852 29
Custom 2 27
YUSCII 12
CP 1250 11
none 9
Računari 5
JUS 015 4
Latin 2 1
Moj Mikro 1
Custom 1 1
Custom 3 0
Mac Custom 0
ń 100
Srle le SchŐf
----------------------------------------------- 8.633 ---
Srleř
pitanja.800easyd,
Da nije malo stara lista bbs-ova
koju drzite na SezamNet-u?
╔════════════════════════════════Đ═══════════════Đ═══════════Đ═════Đ═══════╗
║ BBS ili mreza │ Broj telefona │ Radno vr. │ MNP │ BPS ║
╠════════════════════════════════ě═══════════════ě═══════════ě═════ě═══════╣
║ SEZAM - "Racunari" (15 linija) │ 011 648 422 │ Non-Stop │ 4 │ 2400 ║
║ (Internet) │ │ │ │ ║
║ ^^^^^^^^ │ │ │ │ ^^^^ ║
║ Test sistem (8 linija) │ 011 322 2592 │ Non-Stop │ 42 │ 14400 ║
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
poz, easyd
pitanja.801calex,
-> #791, dpredovic<!>> Kako bi bilo da samo korisnici YUSCII standarda promene kodni raspored
<!> Istog trenutka kada mi se promeni eprom u štampaču.
Šta te sprečava da koristiš neki drugi raspored uz zadržavanje
YUSCII rasporeda na tastaturi?
pitanja.802nenad,
-> #790, gork>> Proveri da li si ispravno postavio "flow control"...
>
> Jesam, ali to ne pomaze
Da li imaš ekstarni modem? Nije nemoguće da serijski kabl bude
neispravan, tj. da je neka žičica prekinuta.
> Ne. Pokrecem ga iz DOS-a. Uzgred u pitanju je verzija 4.2.
Opet postoji mogućnost da koristiš neki rezidentni program koji
se kači na INT8 pa prekida prenost? Da li ti je uključeno
write-back pisanje u programu za keširanje diska koji koristiš?
pitanja.803cnenad,
-> #791, dpredovic=> Istog trenutka kada mi se promeni eprom u štampaču.
Za one sa takvim problemima preporučujem dva rešenja:
1. lošija varijanta, pre štampa se konvertuje ASCII tekst sa UYU ili sličnim
2. bolja varijanta, TSR PRNCONV koji u letu konvertuje sve što ide na LPT
u željeni kodni raspored.
pitanja.804cnenad,
-> #793, crncic=> Ne bih rekao, skoro je bila anketa na PROu. C2 ubedljivo vodi,
=> u stopu ga prati 852, pa tek onda 1250 i YUSCII...
VSTAN nije mislio na tu anketu, nego na opštu upotrebljivost YUSCII-ja
koji deluje kao neka univerzalna krpa za brisanje svega i svačega. Uvek
se negde može naći.
pitanja.805apostol,
-> #801, calex>> Šta te sprečava da koristiš neki drugi raspored uz
>> zadržavanje YUSCII rasporeda na tastaturi?
Gledaj, ako se ZH stavi na majmuna, onda će se kucanjem SHIFT-2
dobiti ZH po nekom drugom rasporedu, a kako kucati samog majmuna?
Taj problem delimično rešava ZKEY uvođenjem desnog alta kao
"vraćanja na staro", ali...
E1
pitanja.806nenad,
-> #800, easyd> Da nije malo stara lista bbs-ova
> koju drzite na SezamNet-u?
Jeste, sredićemo je. Ujedno pozivamo sve korisnike da u
konferenciji Komunikacije, tema domaći.sistemi pomognu u
kompletiranju i upotpunjavanju te liste.
pitanja.807banga,
-> #799, schef> Posto ja vodim tu anketu (jednom mesecno izlazi revizija), evo
> da se i ja javim i da pobijem dezinformacije. ;) Evo poslednje
> tabele koja je tamo okacena (od pre mesec i kusur dana) pa vi
> sad vidite dal C2 vodi. :(
Malo je nezgodno da autoru repliciram, ali evo novije liste zakacene na
PRO. Izvinjavam se zbog CP852.
===============================
8.702 Sezam:Razno
schef, 21.02.96. 09:25, 2179 chr
Reply to 8.633, schef, 12.02.96. 10:27
---------------------------------------------------------
Evo, i treći korisnik je batalio [none], tako da ovu anketu nastavljam sve
dok svi ne pređu na neki kodni raspored. :>>> [CP 852] je učvrstio prvo mesto,
a [Custom 2] polako kaska za njim. Šta je, tu je, koliko god ja želeo da ovo
bude konačna lista, uvek će se neko javiti. Zato ovu listu proglašavam
beskonačnom listom :) i ona će se pojavljivati u sezam:razno jednom nedeljno
(ili mesečno, zavisi od priliva informacija) sve dok svi mi ne pređemo na
univerzalni kodni raspored (po mom mišljenju nikad). Dakle sve promene, dopune
i sl. mi možete slati na mail, ili ako ste baš zapeli, može i u ovu temu.
Mnogo pišem, da pređemo na činjenice:
none: crnjini, djanusevic, trovac, skosta, easyd, bkaradzic, obrad,
mamba
CP 1250: jeremy, dr.grba, aleck, iznogud, aandrejin, luks, pinokio,
ivanisev, razumenic, armitage, shaka.zulu
YUSCII: vlad, budimir, sir.oliver, apostol, adzem, vukadin, ivo.r,
kanki, ilicj, veca, zkrstic, sav.gacic
Računari: bojt, ljubisha, milan, dejanr, radosav
CP 852: dvesic, korato, zqusovac, vojin.r, nemko, andrejt, oper, bulaja,
cnenad, saxon, iivkovic, vracko, mitcho, kizza, vcalic, paya,
dmajkic, peri, spale, danijel, spantic, sbrk, dnikolic, balsa
lexus, kzoran, severian, zozatan, vitez.koja, ggrubor, moca,
dusko, fancy, saricl, banga
Custom 1: dvvv
Custom 2: schef, darone, evlad, paki, zeljkoj, bosko,alien, niklaus,
msavkovic, zurzul, crncic, ognjens, pdrljaca, mastermind, tthe,
nboskovic, kriss, obren, babbage, .sima, vujos, basrak, toma,
nglisic, ana.m, magnus, giovanni, kile, kuki, snemcev
Custom 3: -
Mac Custom: -
JUS 015: mmarkovic, calex, velicko, maksa, suzi
Latin 2: mikis
Moj Mikro: stanislaw
CP 852 35
Custom 2 30
YUSCII 12
CP 1250 11
none 8
Računari 5
JUS 015 5
Latin 2 1
Moj Mikro 1
Custom 1 1
Custom 3 0
Mac Custom 0
ń 109
(c) Srleř, februar 1996.
----------------------------------------------- 8.702 ---
pitanja.808lexus,
-> #793, crncic=> Ne bih rekao, skoro je bila anketa na PROu. C2 ubedljivo vodi,
=> u stopu ga prati 852, pa tek onda 1250 i YUSCII...
A neeee, vodi 852, pa onda C2 :)))
pitanja.809crncic,
===============================
11.310 PCUTIL.4:zvuk * Poništio Sysadm
crncic, 17.03.96. 02:01, 216 chr
Odgovor na 11.304, calex, 15.03.96. 15:13
---------------------------------------------------------
Zašto je poruka obrisana ?
pitanja.810schef,
-> #807, banga=- Malo je nezgodno da autoru repliciram, ali evo novije liste
=- zakacene na PRO. Izvinjavam se zbog CP852.
:))))))))))) Alal mi vera... Thanx man, šta bih ja bez tebe. ;)
I nemoj da ti bude nezgodno, ta lista je freeware. :>
Srleř
pitanja.811dzakic,
-> #799, schefSistemska statistika iz korisničke baze kaže sledeće:
Code None 72.43%
Code Yuscii 8.89%
Code CP852 7.19%
Code Custom2 4.59%
Code CP1250 4.53%
Code Racunari 1.45%
Code JUS.015 0.60%
Procenti su izraženi u odnosu na broj korisnika koji su prošli
prijavnu proceduru i imali priliku da podese kodni raspored koji
koriste. Na samom začelju su:
Code MacCustom 2
Code Custom3 1
Code MMikro 1
Code Latin2 1
Code Custom1 0
pitanja.812dpredovic,
-> #801, calex><!> Istog trenutka kada mi se promeni eprom u štampaču.
>
> Šta te sprečava da koristiš neki drugi raspored uz zadržavanje
> YUSCII rasporeda na tastaturi?
Kakve veze ima tastatura sa rasporedom naših slova u štampaču?
pitanja.813dpredovic,
-> #803, cnenad> Za one sa takvim problemima preporučujem dva rešenja:
>
> 1. lošija varijanta, pre štampa se konvertuje ASCII tekst sa UYU ili
> sličnim
> 2. bolja varijanta, TSR PRNCONV koji u letu konvertuje sve što ide na LPT
> u željeni kodni raspored.
Oko 1. varijante ne moramo mnogo da pričamo ;) a što 2. tiče - šta je to,
gde ima i da li radi sa win95?
pitanja.814nenad,
-> #809, crncic> 11.310 PCUTIL.4:zvuk * Poništio Sysadm
> Zašto je poruka obrisana ?
Zato što je uz nju bio prikačen fajl koji je zabranjeno
distribuirati - u pitanju je komercijalni softver:
> WinCD(tm) Professional software is protected by copyright laws.
> Illegal duplication or distribution is prohibited by law.
Maločas sam video da si ponovo poslao istu datoteku u
konferenciju. Ne znam koji mogu biti tvoji razlozi da istrajavaš
u kršenju zakona, ali mi moramo da zaštitimo sistem. Zbog toga
svaka nelegalno iskopirana ("distribuirana") datoteka biva
obrisana, i ma koliko ti smatrao da se mi "suviše pravimo
pametnima", tako će biti i ubuduće.
pitanja.815cnenad,
-> #805, apostol=> Gledaj, ako se ZH stavi na majmuna, onda će se kucanjem SHIFT-2
=> dobiti ZH po nekom drugom rasporedu, a kako kucati samog majmuna?
Kao što si i sam spomenuo ZKEY. Tako isto i drugi maperi za tastaturu,
kad ti trebaju normalna slova isključiš podršku za domaća slova i otkucaš
znak koji ti treba...
pitanja.816cnenad,
-> #813, dpredovic=> Oko 1. varijante ne moramo mnogo da pričamo ;) a što 2. tiče - šta je to,
=> gde ima i da li radi sa win95?
Imaš na SEZAMPRO, pretpostavljam da se Win neće buniti a i da se buni,
nije problem da aktiviraš jednu DOS sesiju i u njoj pokreneš PRNCONV pa
onda štampanje.
pitanja.817supers,
-> #811, dzakic>> Sistemska statistika iz korisničke baze kaže sledeće:
>>
>> Code None 72.43%
Ovo mnogo govori o tome koliki udeo Sezamovaca učestvuje u
konferencijama.
>> Code MMikro 1
Jedini sam, jedini sam O:)
Samo da proverim, u pitanju je baza korisnika od provere nakon
instaliranja ZBBa do danas?
pitanja.818llia,
-> #790, gork
Řî