SEZAMNET

15 Jan 1996 - 23 Dec 1996

Topics

  1. obavestenja (84)
  2. pitanja (3810)
  3. problemi (2431)
  4. predlozi (850)
  5. konferencije (28)
  6. fajlovi (242)
  7. olr (734)
  8. vote (24)
  9. kritika (799)
  10. razno (963)
  11. unknown (35)

Messages - pitanja

pitanja.820 nenad, -> #817, supers
> Samo da proverim, u pitanju je baza korisnika od provere nakon > instaliranja ZBBa do danas? Da, ali nije previše bitno pošto se rezultati gotovo ni malo ne razlikuju u odnosu na stanje pre toga.
pitanja.822 crncic, -> #796, supers
>> Kakvo je to ubedljivo vođstvo C2, ako ga 852 u stopu prati ;> A reklama ? ;)
pitanja.823 crncic, -> #807, banga
>> novije liste zakacene na PRO. Izvinjavam se zbog CP852. Pokrivam se, nisam znao, ne pratim tu listu ima već... ;) Bio sam ubedjen da nije bilo značajnijih promena.
pitanja.824 rale.s, -> #27, nenad
# Zbog reorganizacije direktorijuma koja je u toku i istovremenog # velikog priliva novih fajlova može se očekivati na momente usporen Red bi bio da nešto novo i stigne na SN ;) # Podsećam da komandom 'dir /s/n' dobijate spisak svih novih # fajlova u tekućem i njemu podređenim poddirektorijumima. Evo kako izgleda: » dir /s /n *.* ------------------ AMIGA <DIR> ű Amiga files OS2 <DIR> ű OS/2 files amiga\*.* ------------------ ARC <DIR> ű Arhiveri, packeri i kompresori BBS <DIR> ű BBS softver, door-ovi i alati COM <DIR> ű Komunikacioni softver DISK <DIR> ű Korisni programi za rad sa diskom DOCS <DIR> ű Uputstva, korisni tekstovi, e-magazini EMUL <DIR> ű Emulatori i operativni sistemi FUN <DIR> ű Igre, zabava, grafika i zvuk GRAPH <DIR> ű Pregled, kreiranje i obrada slika i animacija INFO <DIR> ű Informacije i FAQ-ovi Ispade da je sve novo ! P.S. Pretpostavljam da je sve to privremeno, zbog uhodavanja itd.
pitanja.825 zeljkoj, -> #811, dzakic
> Code None 72.43% Poražavajuće. :)
pitanja.826 teorist, -> #801, calex
<!>> Kako bi bilo da samo korisnici YUSCII standarda promene kodni raspored <!> Istog trenutka kada mi se promeni eprom u štampaču. => Šta te sprečava da koristiš neki drugi raspored uz zadržavanje => YUSCII rasporeda na tastaturi? Heh... ono jest da nemam PC i ne znam kavi su problemi za promenu keymape na njemu (ja hvala bogu imam to rešeno na nivou OS-a O:) ), ali je sigurno jedno - možeš staviti kakav god hoćeš raspored, ali ako u EPROMU printera imaš YUSCII (kao što i ja imam) ondak textovi koje štampaš MORAJU biti u YUSCII rasporedu (ma gde se slova nalazila na tastaturi) da ne bi dobijao koješta na papiru. (meni čak i stoji keymap za CP852 namešten tako da imam slova kao da sam pod YUSCII-jem, šta ću, kad sam navikao da je Ž = SHIFT+2 O:) ) Oće reći... tvoja konstatacija je malčice - bezveze ?
pitanja.827 schef, -> #811, dzakic
­=- Sistemska statistika iz korisničke baze kaže sledeće: Ovo nisu hteli da urade na PROu pa sam ja vodio anketu, a u njoj su naravno učestvovali samo ljudi koji prate conf., pa je stoga takav ishod. Žalosno, ali istinito. Ipak ne verujem da na PROu ima mnogo ljudi koji su platili pretplatu samo zbog CHATa i fajlova. Ovde je to jeftinije. O:) Srleř
pitanja.828 gork, -> #802, nenad
>Dali imas eksterni modem? Nije nemoguce da serijski kabel bude >neispravan... Da. Modem je eksterni, a kabel je provereno ispravan. >Opet postoji mogucnost da koristis neki rezidentni program, koji... Podizao sam racunar i sa cistim DOS-om (pritisnut F5 pri podizanju), i opet ista prica.
pitanja.829 mislav, -> #826, teorist
> možeš staviti kakav god hoćeš raspored, ali ako u EPROMU printera > imaš YUSCII (kao što i ja imam) ondak textovi koje štampaš MORAJU > biti u YUSCII rasporedu (ma gde se slova nalazila na tastaturi) Molim? I ja imam YUSCII u EPROM-u štampača, pa mi ne pada na pamet da tekstove pišem u YUSCII-ju. Koristim CP1250 i tačka. A drajver za štampač sam namestio da radi konverziju. A ako drajver/program ne dopuštaju tako nešto onda postoje rezidentni programčići koji u letu, pri štampanju, vrše konverziju - neko je skoro i pominjao jedan takav ovde.
pitanja.831 nenad, -> #830, mislav
Poruka je premeštena u konferenciju ORKA, tema yu.kod pošto je diskusija polako počela da izlazi iz okvira ove konferencije. :)
pitanja.832 vitez.koja, -> #811, dzakic
#=> Code Custom1 0 Kako? :)
pitanja.833 mmtosic, -> #27, nenad
>> Takođe koristim priliku da i zvanično objavim da je fajl-moderator >> SezamNet-a od pre neki dan Slavoljub Bralović (calex), tako da od >> sada možete da se njemu obratite ukoliko imate neki materijal za koji >> smatrate da zaslužuje da se nađe u direktorijumu, primetite nešto što >> ne bi trebalo tamo da stoji i sl. Ukratko, za sve primedbe, zahteve >> i predloge u vezi datoteka na Sezamu: MAIL SEND CALEX. Mic po mic - mica. Mica po mica - traka-mica. :) Vi, izgleda, namerili da opstanete. Milo nas je. :)
pitanja.834 soul, -> #749, meric
> conf jo xxx > conf read> Verujem da je čovek hteo da pita gde je CO DOW TEMA... koja je na starom sistemu omogućavala to isto, bez brljanja trenutnog sadržaja pada.
pitanja.835 pedjak,
S obzirom da je počelo obnavljanje sezamovih direktorijuma, da li se planira uvođenje komande RD..?
pitanja.836 zealot,
Ja sam korisnik SezamNET-a mesec dana, pa sam odlucio da to ostanem i ubuduce, te sam u petak 22.mart.1996. god. uplatio za jos dva meseca. Problem, odnosno pitanje je: Zasto mi jos uvek kad se zakacim na Sezam ispisuje da imam jos 4 dana do isteka pretplate, kada sam uplatio pre dva dana? Pozdrav by ZeaLoT / CaNCeR :)
pitanja.837 jovca.car, -> #791, dpredovic
/* Istog trenutka kada mi se promeni eprom u štampaču. Prebaci štampač na US raspored, pa odštampaj nešto po Custom2. Trebalo bi da upali. :) PS Očekujem odgovor.
pitanja.838 dvesic, -> #836, zealot
> Problem, odnosno pitanje je: Zasto mi jos uvek kad se zakacim na > Sezam ispisuje da imam jos 4 dana do isteka pretplate, kada sam > uplatio pre dva dana? Da li si poslao faksom potvrdu o uplati ? Ako nisi, to uradi; ako jesi, intervenisi glasom kod sekretarice :)
pitanja.839 mikis, -> #824, rale.s
+> amiga\*.* +> ------------------ +> ARC <DIR> ű Arhiveri, packeri i kompresori +> BBS <DIR> ű BBS softver, door-ovi i alati +> COM <DIR> ű Komunikacioni softver +> +> Ispade da je sve novo ! Za Amiga dir je sasvim opravdano što javlja da je gotovo sve novo, jer je isti TEMELJNO pretumban i osvežen sa 10-ak MB novih (i malo starijih) fajlova :)
pitanja.840 mikis, -> #825, zeljkoj
+>> Code None 72.43% +> +> Poražavajuće. :) Zanimljivo bi bilo videti statistiku koliki procenat korisnika _uopšte_ ima potrebu za kodnim rasporedom - tj. koliko ih se oglašava po konferencijama.
pitanja.842 calex, -> #805, apostol
<!> Gledaj, ako se ZH stavi na majmuna, onda će se kucanjem SHIFT-2 <!> dobiti ZH po nekom drugom rasporedu, a kako kucati samog majmuna? Kako bi otkucao majmuna ako ti je YUSCII raspored? ;) Većina programa za mapiranje tastature ima i vraćanje na ASCII pa ne bi bilo problema da kucaš i to. BTW, uzmeš neki od njih pa napraviš tri tastature, jedna yuscii za tekstove za štampač, druga za još neki raspored, po izboru i treća sa ASCII. Možeš da koristiš i već pominjani program za konverziju pa da tekst kucan u CP 852, recimo, konvertuje u YUSCII i štampa.
pitanja.843 calex, -> #812, dpredovic
<!> Kakve veze ima tastatura sa rasporedom naših slova u štampaču? Valjda jedini kodni raspored koji ima određenu tastaturu je yuscii pa ako si navikao na njega, takve tekstove i dalje kucaš kao i do sada a za Sezam, recimo, uzmeš drugi raspored a yuscii tastaturu, baš kao i ja. ;)
pitanja.844 calex, -> #813, dpredovic
<!>> 2. bolja varijanta, TSR PRNCONV koji u letu konvertuje sve što ide na <!> Oko 1. varijante ne moramo mnogo da pričamo ;) a što 2. tiče - šta je <!> to, gde ima i da li radi sa win95? Ne znam da li Win95 može da pravi problema čistom tekstu koji se šalje na štampač. Valjda je grba probao i tu kombinaciju. ;)
pitanja.845 calex, -> #826, teorist
<!> možeš staviti kakav god hoćeš raspored, ali ako u EPROMU printera <!> imaš YUSCII (kao što i ja imam) ondak textovi koje štampaš MORAJU <!> biti u YUSCII rasporedu (ma gde se slova nalazila na tastaturi) Ne moraju. Onaj program konvertuje iz rasporeda u raspored pa ako je EPROM sa YUSCII, a tekst u CP1250, onda on to konvertuje pa umesto, recimo, Ä, šalje @, umesto × ide ` i tako sa svim našim slovima. <!> Oće reći... tvoja konstatacija je malčice - bezveze ? Misliš? ;) Ja sam godinama koristio yuscii pa sam navikao na taj raspored tastature. Posle sam probao sa Custom 2 a sada sa JUS015 ali mi je sve vreme Ž na @.
pitanja.846 calex, -> #827, schef
<!> naravno učestvovali samo ljudi koji prate conf., pa je stoga takav <!> ishod. Žalosno, ali istinito. Ipak ne verujem da na PROu ima mnogo Sve u svemu, na spisku je 109 korisnika, što baš i ne daje broj koji može da se poredi sa ovom statistikom. Ako bi se anketa probala i ovde, ne verujem da bi bilo 72.43% none. ;)
pitanja.847 calex, -> #832, vitez.koja
<!># => Code Custom1 0 <!> Kako? :) Lepo, dvv ima setovan Code none, što može da se vidi u porukama koje šalje. ;)
pitanja.848 superhik, -> #27, nenad
=:> Takođe koristim priliku da i zvanično objavim da je =:> fajl-moderator SezamNet-a od pre neki dan Slavoljub Bralović =:> (calex), tako da od Konačno...
pitanja.849 dpaun, -> #846, calex
> <!> naravno učestvovali samo ljudi koji prate conf., pa je > stoga takav <!> ishod. Žalosno, ali istinito. Ipak ne verujem > da na PROu ima mnogo > > Sve u svemu, na spisku je 109 korisnika, Deder pojasni: jel ovo SVE što trenutno aka SezamNet???? Ako je tako, odma' smanji na 108. Odo' ja ...
pitanja.850 nenad, -> #840, mikis
> Zanimljivo bi bilo videti statistiku koliki procenat korisnika > _uopšte_ ima potrebu za kodnim rasporedom - tj. koliko ih se oglašava po > konferencijama. Procenat onih koji konferencije prate je znatno veći od onih koji u njima i učestvuju. Sve jedno, izgleda da velika većina korisnika računara u Jugoslaviji ne oseća potrebu za "našim slovima".
pitanja.851 nenad, -> #835, pedjak
> S obzirom da je počelo obnavljanje sezamovih direktorijuma, da li > se planira uvođenje komande RD..? U planu je nešto slično. U međuvremenu možeš da pristizanje novih fajova u direktorijumima koji te zanimaju pratiš pomoću procedure u autoexec-u, npr.: :newfiles echo Novi dos fajlovi... dir dos\ /s/n echo Novi Windows fajlovi... dir windows\ /s/n echo Novi OS/2 fajlovi... dir os2\ /s/n echo Novi SezamNet fajlovi... dir sezam\ /s/n
pitanja.852 nenad, -> #836, zealot
> Problem, odnosno pitanje je: Zasto mi jos uvek kad se zakacim na Sezam > ispisuje da imam jos 4 dana do isteka pretplate, kada sam uplatio pre dva > dana? Zbog usporenog prenošenja uplata preko pošte još davno je uvedena procedura da korisnici imaju obavezu da nakon izvršene uplate o tome obaveste sekretarijat sistema. To može da se uradi tako što će se uplatnica poslati poštom ili faksom, a može se i lično doneti u redakciju. U redakciji se pretplata može platiti i u gotovom novcu. Informacije o ceni pretplate možeš dobiti komandom SHOW ACCOUNT, a proces prijavljivanja je detaljno objašnjen u svakom broju "Računara".
pitanja.856 obren, -> #849, dpaun
> Deder pojasni: jel ovo SVE što trenutno aka SezamNet???? > Ako je tako, odma' smanji na 108. Odo' ja ... Tih 109 korisnika je ˙učestvovalo u anketi˙ na ˙SezamPro-u˙ što takođe ne predstavlja broj korisnika koji tamo obitavaju
pitanja.857 dzakic, -> #849, dpaun
> Deder pojasni: jel ovo SVE što trenutno aka SezamNet???? Navedeni uzorak (109) je iz ankete koja je raöena 'ruüno' na Prou, dok su procenti koje sam pre neki dan ostavio izraüunati u odnosu na desetinama puta veći broj korisnika.
pitanja.858 calex, -> #849, dpaun
<!>> <!> naravno učestvovali samo ljudi koji prate conf., pa je <!>> Sve u svemu, na spisku je 109 korisnika, <!> Deder pojasni: jel ovo SVE što trenutno aka SezamNet???? Nisi baš pažljivo pogledao poruku(e). Schef je vodio anketu na sezam pro i tamo su rezultati drugačiji od ovih koje je dzakic dao. Sam je rekao da su u njoj učestvovali oni koji prate konferencije i zbog toga je broj onih sa set code none mali. Na tom spisku je 109. Broj onih što akaju SezamNet možeš i sam da otkriješ. ;)
pitanja.859 vstan, -> #858, calex
> Broj onih sto akaju SezamNet mozes i sam da otkrijes. ;) A jel TAMO to i dalje spada u domen poslovne tajne ?
pitanja.860 dpredovic, -> #837, jovca.car
> Prebaci štampač na US raspored, pa odštampaj nešto po Custom2. Trebalo bi > da upali. :) More neću ni da probam. Šta će mi sad pa C2. Ako ću da menjam raspored, preći ću na 1250/852.
pitanja.861 space.ace, -> #851, nenad
--> echo Novi Windows fajlovi... --> dir windows\ /s/n Kome ovo još treba ? ;> Mislim ljude treba naučiti pameti! P.S. Znam da nije za ovu konferenciju, ali morao sam ;)
pitanja.862 vlad, -> #859, vstan
> A jel TAMO to i dalje spada u domen poslovne tajne ? Spada u domen "necemo da vam kazemo, ali necemo ni da vam kazemo da je tajna, jer nije tajna ali nikom ne pricamo".
pitanja.863 marec, -> #858, calex
> Broj onih što akaju SezamNet možeš i sam da otkriješ. ;) Kako?
pitanja.864 dpredovic, -> #837, jovca.car
> Prebaci štampač na US raspored, pa odštampaj nešto po Custom2. Trebalo bi > da upali. :) More neću ni da probam. Šta će mi sad pa C2. Ako ću da menjam raspored, preći ću na 1250/852.
pitanja.865 vitez.koja, -> #863, marec
#=>> Broj onih što akaju SezamNet možeš i sam da otkriješ. ;) #=> Kako? Kažeš users i uključiš u svom komunikacionom programu da ti hvata log na štampač (obično na Alt-L, pa lpt1), pa znajući da na svaku stranu staje 66 redova, lako možeš da odrediš koliko ima korisnika na sezamu netu... sk
pitanja.866 dpaun, -> #858, calex
>> Sve u svemu, na spisku je 109 korisnika, > > Deder pojasni: jel ovo SVE što trenutno aka SezamNet???? > Ako je tako, odma' smanji na 108. Odo' ja ... Pa onda kažu: =============================== 2.856 obren, 26.03.96. Tih 109 korisnika je ˙učestvovalo u anketi˙ na ˙SezamPro-u˙ što takođe ne predstavlja broj korisnika koji tamo obitavaju 2.857 dzakic, 26.03.96. Navedeni uzorak *(109)* je iz ankete koja je raöena 'ruüno' na Prou, dok su procenti koje sam pre neki dan ostavio izraüunati u odnosu na *desetinama puta* veći broj korisnika. 2.858 calex, 26.03.96. Nisi baš pažljivo pogledao poruku(e). ======================================================== Heh, kako čovek može lako da vas isprovocira, i kako ste brzi i vredni kad je upitanju SujetaSezamNeta! Što niste takvi i kod ostalih user-ničkih apela, molbi ili upita na koje se hvata paučina još od davnina ... > Broj onih što akaju SezamNet Nije bitan _broj_ već _rašta_ akaju. ;) > možeš i sam da otkriješ. ;) Misliš prema formuli made_in_dZakic, patent N° 2.857: *(109)* x *desetinama puta* = ??? PS. Bez straha, momci, neće čika dPaun tako lako otići sa Sezama. Stara je to SezamKoska, dZube lomi, al se ne polomi. Da skratim i budem kratak: Ajd sad svako na svoj zadatak!
pitanja.867 dr.coha,
MOLIM JAVNO OBJASNJENJE! U JEDNOJ OD KONFERENCIJA SA POZIVOM NA BROJ PORUKE U "Politici" od srede,27. marta 1996. objavljeno je da su pojedina sredstva javnog informisanja (nezavisna!) u toku 1994. i 1995.god dobila odredjena novcana sredstva od Evropske unije, u EKIJIMA (1 EKI=6,1375 dinara) i to: - Nasa Borba 175.000 - Studio B 150.000 - Vreme 80.000 - Beta 80.000 - NIN 75.000 - ... - Professional Communication System SEZAM 35.000! IMA LI IKAKVOG KOMENTARA OD STRANE ZVANICNIH LICA SEZAMA?
pitanja.868 kum.djole, -> #867, dr.coha
> - Professional Communication System SEZAM 35.000! > IMA LI IKAKVOG KOMENTARA OD STRANE ZVANICNIH LICA SEZAMA? SezamPro ? ;)
pitanja.869 schef, -> #867, dr.coha
­=- - Professional Communication System SEZAM 35.000! ­=- IMA LI IKAKVOG KOMENTARA OD STRANE ZVANICNIH LICA SEZAMA? To je isto pitano i na SezamPROu a pošto to niko tamo nije demantovao, znači da su oni primili. Uaaaa, oni su strani plaćenici, a ovi su vladini puleni. Uaaaa... ;))) Srleř P.S. A što je najgore, niko živi nema pojma šta je to SEZAM. :>>>
pitanja.870 nenad, -> #867, dr.coha
> U "Politici" od srede,27. marta 1996. objavljeno je da su pojedina sredstva > javnog informisanja (nezavisna!) u toku 1994. i 1995.god dobila odredjena > novcana sredstva od Evropske unije, u EKIJIMA (1 EKI=6,1375 dinara) i to: > - Professional Communication System SEZAM 35.000! > > IMA LI IKAKVOG KOMENTARA OD STRANE ZVANICNIH LICA SEZAMA? Zvanično: OVAJ Sezam (SezamNet) nema ništa sa tim. PCS je privatna firma koja je, koliko je meni poznato(*), vlasnik SezamPro-a. * Kažem "koliko je meni poznato" pošto vlasnički odnosi unutar te firme i samog SezamPro sistema (opet - koliko je meni poznato) nikada nisu bili objavljeni. Off-the-record: Ništa zvanično, ali ne vidim razlog da ne podelim sa tobom i drugima informacije koje znam. Sve bitno oko novaca o kojima se radi se dogodilo još prošle godine. Ja sam tada bio član Sezama kao i svi ostali i nisam imao nikakvog uticaja na događanja niti sam u njima direktno učestvovao, tako da su moguće neke nepreciznosti u mojoj interpretaciji. Sticajem okolnosti bio sam samo bolje od ostalih Sezamovaca informisan o celoj stvari. U pitanju su sredstva koja su prošle godine odobrena u cilju uvođenja veze Sezama sa Internetom i na taj način valjda pomaganju slobodnog protoka informacija, čime je ova donacija podvedena pod pomoć "slobodnim i nezavisnim medijima". Tražena je dvostruko veća suma ali je komisija (valjda) EU odobrila ovoliko koliko gore piše (prvi put vidim ovu sumu). Podelom Sezama na dva dela ta donacija je otišla strani koja je, otprilike nešto nakon što joj je novac i odobren, jednostrano raskinula ugovor koji je imala sa BIGZ-om i osnovala novi nezavisan privatan sistem. Pošto se data sredstva moraju koristiti u tačno naznačene svrhe (veza sa Internetom), a kako se u međuvremenu situacija na planu povezivanja Yu sa Internetom prilično promenila, možemo samo da nagađamo dalju sudbinu tog novca. Poslednje što sam čuo je da će biti korišćen za UUCP razmenu pošte SezamPro-a sa OpenNet-om, što mi deluje prilično čudno, ali ko zna... Napominjem još jednom da je sve ovo što sam gore napisao moje lično saznanje, istina uglavnom dobijeno iz prve-druge ruke. Nisam se nešto posebno interesovao oko cele stvari tako da sigurno ima detalja koji mi nisu poznati, ali suština je tu... Ko zna bolje i preciznije već će me ispraviti i dopuniti, a za detalje ćeš, pretpostavljam, morati da se obratiš "zvaničnim licima" SezamPro-a.
pitanja.871 nenad, -> #866, dpaun
>> Broj onih što akaju SezamNet > > Nije bitan _broj_ već _rašta_ akaju. ;) > >> možeš i sam da otkriješ. ;) > > Misliš prema formuli made_in_dZakic, patent N° 2.857: Možeš da skineš listu korisnika i sortiraš je po datumu. Ovih par dana dok SezamNet nije radio, uradio sam nešto slično za SezamPro i uporedio sa stanjem ovde. Brojke su bile prilično slične, s tim što je ovaj sistem ipak malo posećeniji. Otprilike 1500 ljudi je oba sistema zvalo poslednji put ovde godine, 1100 je to uradilo u toku poslednjeg meseca, oko 900 u zadnjih nedelju dana, a preko 600 u poslednja tri dana. Bliskost rezultata govori kako je, očigledno, većina korisnika odlučila da otprati oba razvojna pravca Sezama. Ovde je primetno veći broj ljudi koji redovno zovu, dok je kod brojeva onih koji su jednom zvali ove godine Pro u maloj prednosti. Što se konferencija tiče tamo ima više poruka. Broj korisnih informacija je sličan, ali na Pro-u ima mnogo više šuma, svađa i sl. Ovde je atmosfera u konferencijama nekako lagodnija i smirenija, nema velikih rasprava i teških reči, na pitanje usledi odgovor i tako do sledećeg pitanja. :) Takođe, tamo praktično nema chat-a dok ovde tokom noći nije nikakav problem naći društvo za razgovor, čak naprotiv. Sve u svemu, moj lični utisak je da ništa ne gubim što zbog poslova oko ovog Sezama nemam vremena da zovem onaj. :)
pitanja.872 dvesic, -> #865, vitez.koja
> Kažeš users i uključiš u svom komunikacionom programu da ti hvata > log na štampač (obično na Alt-L, pa lpt1), pa znajući da na svaku > stranu staje 66 redova, lako možeš da odrediš koliko ima korisnika > na sezamu netu... Ili ga preusmeriš u PAD ( USERS > ) pa ga malo izedituješ da ti ostavi samo one koji su se javili u zadnjih dva meseca ...
pitanja.873 nenad, -> #828, gork
> Da. Modem je eksterni, a kabel je provereno ispravan. Izvinjavam se zbog zakasnelog odgovora, promakla mi je nekako tvoja poruka. Na koji način si utvrdio da je kabl potpuno ispravan? Imaj u vidu da ono što ide na kabl takođe može da bude problematično. Tu pre svega mislim na konektore, i na računaru i na modemu. I sam port može da bude bez problematičan. Probaj sa drugim komadima opreme i eliminiši šta može da smeta. (stavi drugi modem i kabl, onda samo drugi kabl, probaj tvoj modem i kabl na drugom računaru...).
pitanja.874 schef, -> #871, nenad
­=- Što se konferencija tiče tamo ima više poruka. Broj korisnih ­=- informacija je sličan, ali na Pro-u ima mnogo više šuma, ­=- svađa i sl. Ovde je atmosfera u konferencijama nekako ­=- lagodnija i Da, a to je i apsurd, ljudi koji zovu samo PRO iz razloga 'da je tamo skuplje, pa će biti manje šuma' to i dalje tvrde, a onamo se obrušiše na jadnog saxona koji se jedini usudio da onako otvoreno ukaže na nedostatke SezamPROa, što za mene predstavlja šum. :) Bre, oni tamo jedva uvedoše komentar u who listu ('Biće tu neumesnih komentara kao na NETu'), svaki predlog korisnika treba da prođe kroz golgotu i drvlje i kamenje da bi čak i raspravili o njemu. Eto, i posle onoliko polemika, ne dobismo subject u konferencijama. :( Ljudi koji vode PRO su izuzetno hladni i nekomunikativni. :) Dal' ih je neko nekada video u CHAT-u? :) A vi sa SezamNET-a se ne skidate iz CHATa... :) Dobro, de, ima i SezamPRO nekih svojih boljih strana, npr. e-mail koji (skoro) besprekorno šljaka i ono što je možda drugima nebitno a to je mogućnost da grupa primi 16 ljudi. :) Kad' ovo sredite, bićete za celu dužinu ispred njih. Vive L' Amoure :))) Ah da, imaju i lepša obećanja od vaših. :))) Srleř
pitanja.875 supers, -> #867, dr.coha
>> IMA LI IKAKVOG KOMENTARA OD STRANE ZVANICNIH LICA SEZAMA? To nisu ovi ovde. Pitaj one na 3227592 ;> Ma dovoljno je i samo dva od ponuđenih brojeva da okreneš ;>
pitanja.876 inferno, -> #867, dr.coha
Ů│ ˙ - Professional Communication System SEZAM 35.000! Ů│ ˙ Ů│ ˙ IMA LI IKAKVOG KOMENTARA OD STRANE ZVANICNIH LICA SEZAMA? Ua strani plaćenici.. ;))
pitanja.877 zeljkoj, -> #874, schef
> a to je mogućnost da grupa primi 16 ljudi. :) Kad' ovo sredite, Može i ovde da se dobije više od 12 članova u grupi... :)
pitanja.879 jevta,
Kad će Pantićeva knjiga (Vodić za Internet) koja je trebalo da izađe krajem Marta ?
pitanja.881 nothingman,
» res re dejanr 'dejanr' nije registrovan korisnik SezamNet-a. » us dejanr ──────────────────────────────────────────────────────────────────────────── Username Ime i prezime Grad Poslednji poziv ──────────────────────────────────────────────────────────────────────────── dejanr Dejan Ristanović Beograd 03.03.1996 06:23 4% Prekid (Ne/Da)? d ??!?!?!?
pitanja.882 plovput,
U čemu je fora sa ovim ZedZap protokolom, koristim Terminate 3.0 i on ga ima ali je transfer isti kao i sa obicnim Zmodemom ?
pitanja.883 mpedja, -> #881, nothingman
>> » res re dejanr >> 'dejanr' nije registrovan korisnik SezamNet-a. >> >> >> » us dejanr >> >> Username Ime i prezime Grad Poslednji >> poziv >> dejanr Dejan Ristanovic Beograd 03.03.1996 >> 06:23 4% Prekid (Ne/Da)? d >> >> >> ??!?!?!? Verovatno se pitas otkud ovo. Ako nisi znao Dejan Ristanovic je GLOD(Glavni i odgovorni urednik) casopisa PC-press.Verovatno su on i uprava sklopili neki...khmm...sprazum ??
pitanja.884 nenad, -> #881, nothingman
> » res re dejanr > 'dejanr' nije registrovan korisnik SezamNet-a. :)) Bilo je danas problema sa index-iranjem baze korisnika pa se dešavalo da u pojedinim momentima neki korisnici ne budu dostupni za ove direktne upite. Ništa nije izgubljeno i oni su i dalje u korisničkoj bazi samo nije radilo brzo pretraživanje baze i direktno referenciranje na username. Usled toga se dešavalo da nekolicini korisnika jedno vreme nije mogao da se pošalje mail ili da ne može da se pročita resume, zbog čega se izvinjavamo. Sada je sve u redu, a mi ćemo u toku dana pokušati da ustanovimo uzročnik ovih problema.
pitanja.885 slaki,
Želio bih da iz konferencije PCUSER.3:tabele izdvojim i prenesem sve poruke koje u sebi sadrže riječ EXCEL.Da li je to moguće i kako?
pitanja.887 sandro, -> #879, jevta
>> Kad ce Panticeva knjiga (Vodic za Internet) koja je trebalo da izade >> krajem Marta ? To se i ja pitam uplatio sam je pre par nedelja, neznam da li treba da posaljem faksom uplatnicu?
pitanja.888 ljubisha, -> #885, slaki
> Želio bih da iz konferencije PCUSER.3:tabele >izdvojim i prenesem sve poruke koje u sebi sadrže >riječ EXCEL.Da li je to moguće i kako? co jo pcuser.3 co find tabele & pa na pitanje 'Traži:' otkucaj excel i sve poruke koje nađe biće ti u PADu.
pitanja.889 vlad, -> #873, nenad
> Na koji način si utvrdio da je kabl potpuno ispravan? Imaj u vidu da Potsetio si me da ukazem na vrlo jednostavan nacin za proveravanje ispravnosti serijskih i paralelnih portova i kablova - loopback plug. Lako se pravi, jos je laksi za koriscenje, trajan, jeftin... Detalji u PCHARD/razno.
pitanja.890 supers, -> #888, ljubisha
>> co jo pcuser.3 >> co find tabele & >> pa na pitanje 'Traži:' otkucaj excel i sve poruke koje nađe biće ti >> u PADu. Ovo & (može i >) je znak da se ispis preusmerava u PAD, nakon čega ga možeš preneti sa pad download.
pitanja.891 vsmrti,
Imam problem koji ne umem da rešim. Za komunikaciju sa Sezamom koristim Telemate 4.0. Za download ne mogu da upotrebim njegov interni Zmodem, jer pri tom protokolu imam veliki broj grešaka (veza je 2400 bez MNP-a, dakle 2400 plain vanilla) i, naravno, mali CPS, a često se dešava da se prenos posle nekoliko prenetih kilobajta prekida, tako da moram da koristim Xmodem. Problem je što Xmodem iz TM-a ne može da radi Crash Recovery (koliko mi je poznato), koji postade neophodan otkako su manje datoteke (kao što je bilo do pre neki dan, baš zbog ljudi koji nemaju brze modeme) spojene u veće (iz kog razloga, da mi je znati?). Za divno čudo, Xmodem funkcioniše poprilično dobro, ali nema Crash Recovery. Ako neko ima ideju kako da prevaziđem ovaj problem biću mu zahvalan. Nešto razmišljam i pitam se nije li negde bug u verziji TM-a koju koristim (4.0)? Da li se planira uvođenje komande PAD SPLIT za slučajeve kada ništa drugo ne funkcioniše? P.S. Pokušao sam da o ovome razgovaram sa jednim "Visokim licem" Sezama, koje je ostalo nemo na nekoliko mojih privatnih poruka, pa se nešto pitam nije li to lice u stvari "Sumnjivo lice". Srdačno njegovo "Vreme smrti".
pitanja.892 devugo,
U eri komunikacija, telekomu... , itd... pojavio se mali problemcic > Kako poslati poruku nekome u Englesku , imam njegovu Email adresu ono u fazonu xxxxx@jjjj.kk Svaki koristan savet je dobro dosao! Pozdrav Goran!
pitanja.893 jevta,
JE> Kad će Pantićeva knjiga (Vodić za Internet) koja je trebalo da iza JE> krajem Marta ? Da quotiram ovde samog sebe, obzirom da ne videh odgovor, pre nego postavim pitanje u sezam/problemi ;)
pitanja.894 dturina, -> #892, devugo
<<KOJOT>> Kako poslati poruku nekome u Englesku , imam njegovu Email <<KOJOT>> adresu ono u fazonu Prvo odavde ne možeš (sezamNET-a). Što znači da moraš da imaš nalog na nekom od Čvorova na yuInternetu, tj negde na akademskoj mreži. Ako nemaš onda niš. Pozdrav Kojot
pitanja.895 nenad, -> #891, vsmrti
> Problem je što Xmodem iz TM-a ne može da radi Crash Recovery Xmodem protokol ni u jednoj varijanti ne nudi nastavak prekinutog prenosa. Za probleme koje imaš bi rešenje možda bilo da uzmeš neki od ozbiljnih eksternih protokola (preporučujem DSZ ili GSZ) i u njima forsiraš manje sub-pakete (mislim da TM-ov interni Zmodem to ne može). SezamNet će sa svoje strane pokušati da izađe u susret tako što će sutra ili prekosutra biti aktivirana komanda PAD SPLIT, zajedno u paketu sa još nekim novinama.
pitanja.896 junior,
Onaj divni svič /p radi samo u konf naredbama. Bilo bi lepo kad bi to proradilo i za group naredbe. :) Jer je proteklih dana bilo par ispala, koje inače nisu smele da se dese ... jr.
pitanja.897 pedjak, -> #891, vsmrti
> Ako neko ima ideju kako da prevaziđem ovaj problem biću mu > zahvalan. Nešto razmišljam i pitam se nije li negde bug u verziji Možda pitam gluposti, ali koja ti verzija zmodem protokola podešena na Sezamovoj strani..?
pitanja.898 dj.vlada,
Da li ja mogu da saljem poruku na sezam sa Yuinterneta, tj. neki ovde imaju adresu xxxx@sezam.co.yu (ili sezamnet.co.yu) pa ako moze, onda bi i mogla posta da se razmenjuje sa YUintom, tj, javne konferencije itd.. Ovo pitam zato sto sam cuo da je pre sezam bio povezan na Yuint, a sada bas nesto i nisam primetio :))
pitanja.899 gork, -> #873, nenad
>Tu pre svega mislim na konektore, i na racunaru i na modemu.... U pravu si. Kriv je konektor na modemu. Hvala ti u svakom slucaju.
pitanja.900 crncic, -> #814, nenad
>> obrisana, i ma koliko ti smatrao da se mi "suviše pravimo >> pametnima", tako će biti i ubuduće. Pa dobro, nisam mogao da odolim jer me je prosto oduševila efikasnost i brzina zvezdičenja ;) Pa rekoh da probam ponovo... >> Ne znam koji mogu biti tvoji razlozi da istrajavaš >> u kršenju zakona, ali mi moramo da zaštitimo sistem. To stoji, zaštita sistema naravno, ali takav zakon kod nas ne postoji.
pitanja.901 nenad, -> #893, jevta
> JE> Kad će Pantićeva knjiga (Vodić za Internet) koja je trebalo da iza > JE> krajem Marta ? > > Da quotiram ovde samog sebe, obzirom da ne videh odgovor, pre > nego postavim pitanje u sezam/problemi ;) Mislim da je konferencija "Računari" ipak adekvatnije mesto za takva pitanja.
pitanja.903 rale.s,
Pitanja: - Zašto SezamNET nije radio veći deo petka i subote (06.i 07.04.96)? - Pošto se to desilo i prethodnog vikenda, da li ovo postaje pravilo? - Lep je bio postupak produženja članstva tokom test-perioda. S druge strane znam da ni Elektrodistri- bucija i PTT naplaćuju pretplatu, a ne nadoknađuju ne-pružanje usluga, ali valjda je SezamNET nešto drugo? - Da li ste otkrili predlog u prethodnoj stavki? r.
pitanja.904 meric, -> #903, rale.s
>> test-perioda. S druge strane znam da ni Elektrodistri- >> bucija i PTT naplacuju pretplatu, a ne nadoknaduju >> ne-pruzanje usluga, ali valjda je SezamNET nesto bravo! :)
pitanja.905 rale.s, -> #903, rale.s
>........................... znam da ni Elektrodistri- -- corrected:.................. znam da i Elektrodistri- Sitnica, ali "grebe" uši. r.
pitanja.906 supers, -> #898, dj.vlada
>> Ovo pitam zato sto sam cuo da je pre sezam bio povezan na Yuint, a >> sada bas nesto i nisam primetio :)) Sada više ništa ne razmenjuje sa Yuintom. BTW, pitanje upravi: kada se očekuje početak makar UUCP razmene, i ima li uopšte šansi da za života dočekamo nešto više od UUCPa? (jer stalna veza zahteva odgovarajuću infrastukturu...)
pitanja.907 inferno,
Radite li nešto povodom Interneta?
pitanja.909 ivantosic,
Prilikom logovanja na SEZAMNET kaze se da svaki novi korisnik koji se pretplati na vise od jednog meseca dobija uputstvo za koriscenje SEZAMNET-a. Od moje pretplate je proteklo vise nedelja a od uputstva, koje bi mi bas koristilo, nema ni traga. U cemu je stvar?
pitanja.910 rale.s, -> #907, inferno
> Radite li nešto povodom Interneta? Ili, kraće: Radite li nešto? Stvarno, kada će moći ono xxx@sezam.co.yu ili xxx@sezam.com ?
pitanja.911 djcorto, -> #900, crncic
> To stoji, zastita sistema naravno, ali takav zakon kod nas ne > postoji. Zakon postoji. Krsenje zakona bi trebalo i sankcionisati - kako i zasto se to ne radi, je druga prica. Na temu piraterije, popricaj malo sa nekim domacim profesionalnim programerom. Gledaces bitno drugacije na ceo problem.
pitanja.912 biber, -> #909, ivantosic
>> Prilikom logovanja na SEZAMNET kaze se da svaki novi korisnik koji se >> pretplati na vise od jednog meseca dobija uputstvo za koriscenje >> SEZAMNET-a. "Tell me lies, tell me sweet little lies" Fleetwood Mac
pitanja.913 easyd, -> #909, ivantosic
> U cemu je stvar? Mrka kapa, nema savez para... (nacoinalna klasa) poz, easyd...
pitanja.914 superhik, -> #906, supers
=:> BTW, pitanje upravi: kada se očekuje početak makar UUCP =:> razmene, i ima li uopšte šansi da za života dočekamo nešto =:> više od UUCPa? Čekaj prvo da im 'puste' struju... :(
pitanja.915 mmtosic, -> #870, nenad
>> U pitanju su sredstva koja su prošle godine odobrena u cilju >> uvođenja veze Sezama sa Internetom i na taj način valjda >> pomaganju slobodnog protoka informacija, čime je ova donacija >> podvedena pod pomoć "slobodnim i nezavisnim medijima". Tražena je >> dvostruko veća suma ali je komisija (valjda) EU odobrila ovoliko >> koliko gore piše (prvi put vidim ovu sumu). Ako je neka ``komisija (valjda) EU'' i mogla dobro da proceni cenu ``uvođenja veze Sezama sa Internetom'', koja li je to, i kakva ``komisija'' procenila i ocenila da se tu radilo o ``pomaganju slobodnog protoka informacija'' tj., ko li je to, i na osnovu kakvih pruženih dokaza (pr)ocenio da je (PCS) Sezam dobar primer za tzv. ``"slobodni i nezavisni medij"'' kome treba pomoći. Da li je i samo puštanje u rad Sezam-Probe bilo povezano sa odlukom da se za sredstva konkuriše? (Opremu su kao vlasnici Jugodate već imali, a telefonske brojeve im je verovatno obezbedio onaj koji im je i bio pokrovitelj za to konkurisanje.) Da li je sa pružanjem dokaza za narečeno ponašanje imalo veze i ponašanje uglavnom zvaničnih lica u forumu na Sezam-Probi (i uopšte na Sezam-u) tokom druge polovine prošle godine? Očito je da bi pažljivo pročitavanje poruka koje su tamo ostavljene dalo vrlo jasnu sliku onoga šta se tamo stvarno odigravalo, a što je, krajem prošle godine, zapljusnulo i mnoge poruke u forumima kako na SezamPro-u tako i na samom SezamNET-u. Da li sa tim ima veze i činjenica da poruke koje su tamo ostavljene nisu više dostupne korisnicima? Kontrolisana (Van den Bruk(a)) demokratija? ;) >> Podelom Sezama na dva dela ta donacija je otišla strani koja je, >> otprilike nešto nakon što joj je novac i odobren, jednostrano >> raskinula ugovor koji je imala sa BIGZ-om i osnovala novi >> nezavisan privatan sistem. A da li su ta dva dogadjaja stvarno nezavisna, tj., da li je njihova ``koincidencija'' samo slučajna? Po svoj prilici, tzv. veliko pucanje veza (``big bang''?), bilo je deo neophodnog paketa koraka koje je trebalo preduzeti radi ``kontrolisanog'' povezivanja sa mecenama. Veza preko BIGZ-a bila je krajnje nepouzdana, i mecenama očigledno nije pružala nikakvu garanciju za to da će pare biti uložene za ``dobrobit'' korisnika BBS-a, što je, naravno, mecenama prvi i jedini zadatak. :>> Da li kupovanje i/ili dobijanje prostora od strane PCS Sezama baš u poslovnoj Skadarliji, koja se nalazi na teritoriji na kojoj vlada SPO (doduše ``u srećnom braku'' sa SPS-om, uprkos volji birača Starog grada, odlukama Skupštine i Zakonu), ima ikakve veze sa vladavinom SPO-vaca u forumima na oba sistema? >> Pošto se data sredstva moraju koristiti u tačno naznačene svrhe >> (veza sa Internetom), a kako se u međuvremenu situacija na planu >> povezivanja Yu sa Internetom prilično promenila, možemo samo da >> nagađamo dalju sudbinu tog novca. Poslednje što sam čuo je da će >> biti korišćen za UUCP razmenu pošte SezamPro-a sa OpenNet-om, što >> mi deluje prilično čudno, ali ko zna... U mom selu kažu - para vrti gde burgija neće. :) SezamPro je upravo preko državnih firmi povezan sa Yu_Internetom i dalje (konkretno, preko akademske univerzitetske mreže), a kao što vidimo, SezamNET u tome još nije uspeo. :( Na kraju da podsetim na to kako izgledaju tri pasusa u članku iz atinskog lista iz koga je spisak korisnika ``pomoći'' prenet. ``Čini se da nije bila dovoljna spoljna intervencija, nego je trebalo da bude i unutrašnjeg potkopavanja Srbije (pre svega), tako da dok je rat trajao slabljenje bude efikasnije.'' ``Za dve poslednje godine, po podacima s kojim raspolažemo - jer svakako bilo je i prethodnih - specijalni prilozi potekli su iz biroa poznatog komesara za spoljnu politiku Evropske unije Hansa van den Bruka i stigli su u kase listova Srbije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine.'' ''Mnogi vlasnici pojavili su se sa vilama i mercedesima. Kako je dobar Van den Bruk.'' Kakva je to bila (Van den) Bruk(a)? Trajna. ;)
pitanja.916 mmtosic, -> #875, supers
>>>> IMA LI IKAKVOG KOMENTARA OD STRANE ZVANICNIH LICA SEZAMA? >> >> To nisu ovi ovde. Pitaj one na 3227592 ;> Ma dovoljno je >> i samo dva od ponuđenih brojeva da okreneš ;> Jel' ti to aludiraš na one što kad ih dobiješ a oni kažu - dobili ste nas, sačekajte, sad ćemo mi? Boga mi, stvarno se čuju, povremeno. :)
pitanja.917 zeljkoj, -> #911, djcorto
> Krsenje zakona bi trebalo i sankcionisati - kako i zasto se to > ne radi, je druga prica. Jes' da ne spada u ovu temu, ali moram da napišem (neka moderator prebaci u CIVILIZACIJA:o.jeziku): sankcija - kazna, prisilna mera,..., ekonomske, finansijske i vojne mere koje se preduzimaju protiv države koja ne poštuje medjunarodne ugovore. ali: sankcionisati - potvrditi, odobriti
pitanja.918 nenad, -> #909, ivantosic
> Prilikom logovanja na SEZAMNET kaze se da svaki novi korisnik koji se > pretplati na vise od jednog meseca dobija uputstvo za koriscenje > SEZAMNET-a. Od moje pretplate je proteklo vise nedelja a od uputstva, > koje bi mi bas koristilo, nema ni traga. U cemu je stvar? Radi se o tome da su autori BBS softvera za koje je pisano prethodno uputstvo povukli svoj softver prilikom prestanka saradnje sa BIGZ-om. Softver koji trenutno pokreće SezamNet je postavljen na sistem pre nešto manje od 3 meseca. Zbog puno poslova oko konverzija stare baze korisnika, starih konferencija, prilagođavanja softvera postojećem hardveru, navikama korisnika i sl. neke stvari još uvek nisu završene. Uputstvo je u pripremi.
pitanja.919 dj.vlada, -> #906, supers
D:\>>> Ovo pitam zato sto sam cuo da je pre sezam bio povezan na Yuint, a D:\>>> sada bas nesto i nisam primetio :)) D:\> Sada vise nista ne razmenjuje sa Yuintom. Pa kada ce bar to da pocnu....sezampro sada stavlja telnet....
pitanja.920 dbambi, -> #915, mmtosic
=> konkuriše? (Opremu su kao vlasnici Jugodate već imali, a telefonske => brojeve im je verovatno obezbedio onaj koji im je i bio pokrovitelj => za to konkurisanje.) Da li je sa pružanjem dokaza za narečeno => ponašanje imalo veze i ponašanje uglavnom zvaničnih lica u forumu na => Sezam-Probi (i uopšte na Sezam-u) tokom druge polovine prošle godine? => Očito je da bi pažljivo pročitavanje poruka koje su tamo ostavljene => dalo vrlo jasnu sliku onoga šta se tamo stvarno odigravalo, a što je, => krajem prošle godine, zapljusnulo i mnoge poruke u forumima kako na => SezamPro-u tako i na samom SezamNET-u. Da li sa tim ima veze i => činjenica da poruke koje su tamo ostavljene nisu više dostupne => korisnicima? Kontrolisana (Van den Bruk(a)) demokratija? ;) => Da li biste Vi mogli malo da se spustite na zemlju ? Ovde se priča o parama. O tome na koji ih je način PRO dobio, imalo bi se smisla pričati ako bi se našla neka strana koja je tim transferom direktno oštećena. U dosadašnjoj diskusiji ovde i na PRO-u, nisam primetio nikog ko bi rekao " zašto ste dobili vi, a nismo dobili mi " . Očekivao sam da vidim takav stav u porukama nekoga iz ovdašnje uprave. Međutim, jedini koji se oglasio bio je nenad i to u krajnje pomirljivom tonu, ne optužujući nikoga, mada bi ovaj sistem eventualno imao nekog razloga da se žali. To je OK . EU je dala pare i tamo niko ne diže larmu zbog toga. Ovde je pare dobio (između ostalih ) PRO i nije se našao (još) niko ko bi tvrdio da je time oštećen. Ne smatram da su korisnici (ovde) time oštećeni, a ako neko tako misli reći ću samo,da je pravo onoga koji poklanja pare da ih pokloni kome on želi. Sa druge strane, možemo razmotriti uticaj diskusija i "ponašanja uglavnom zvaničnih lica u forumu na Sezam-Probi (i uopšte na Sezam-u) tokom druge polovine prošle godine " na dobijanje para od EU. Zapitajmo se stoga, koliki broj ministara i predsednika raznih komisija EU prati conf. forum na nekom od Sezama ? Koliki broj njihovih ovdašnjih plećenika to čini ? Kako je moguće da je PRO sa " svojim " forumom dobio pare, a NET sa " svojim " nije, iako su, naoko, forumi bili vrlo slični, a " ponašanje odgovornih lica " gotovo indentično ? Koliki broj učesnika u forumskim raspravama ima (i koliku) političku moć ? Ima li smisla da neko ulaže pare, da bi uticao na mišljenje jedne mikropopulacije kakva je forumska ? Moglo bi se ređati još pitanja, ali bi sva bila jednako besmislena kao i polazna postavka. Konferencija TEST.1 u kojoj se nalaze " poruke koje nisu dostupne korisnicima " je zaista " sklonjena od očiju radoznale javnosti " . Međutim, kako je tamo objašnjeno (a nije daleko od pameti) to je učinjeno zbog visokog nivoa šuma, koji potiče upravo iz teme forum. Mislim da bi se mogla čak navesti i imena najvećih " proizvođača šuma ". Takođe je nekoliko puta potvrđeno da će biti udovoljeno svakom pojedinačnom zahtevu korisnika koji bi želeli da urade DL delova, cele konferencije ili nekih fajlova koji su išli uz poruke. Ovo _radi_ (lično sam probao). Dakle, nema govora o tome da konferencija nije dostupna korisnicima. => zadatak. :>> Da li kupovanje i/ili dobijanje prostora od strane PCS => Sezama baš u poslovnoj Skadarliji, koja se nalazi na teritoriji na => kojoj vlada SPO (doduše ``u srećnom braku'' sa SPS-om, uprkos volji => birača Starog grada, odlukama Skupštine i Zakonu), ima ikakve veze sa => vladavinom SPO-vaca u forumima na oba sistema? Vrlo interesantno. Na PRO-u u poslednjih nekoliko dana primećujem poruke nekih korisnika (koji su inače vrlo aktivni na sistemu) u kojima izjavljuju da ni po koju cenu neće dati svoj glas SPO-u na sledećim izborima i bez ustručavanje navode razloge za takav stav. Takođe, prisutno je i more poruka u kojima se otvoreno kritikuje SPO i njegov lider. Uprkos tome, ove poruke niko ne briše niti ometa aktivnost njihovih autora, a sve to na sistemu gde postoji " vladavina SPO-vaca u forumima " . Kao što neko reče, baš u forumu, negde pred raspad starog Sezama : " Teorija zavere rides again " Bambi
pitanja.921 superhik,
Da li uprava UOPŠTE razmišlja o nekom email-u sa svetom !?
pitanja.922 kum.djole, -> #917, zeljkoj
>> ali: >> sankcionisati - potvrditi, odobriti Otkud to ?
pitanja.923 gerber, -> #922, kum.djole
YR>*> Otkud to ? Oduvek :) Koliko se secam prvo su drustveno politcki novinari, pa onda(K) i sami drstveno politcki radnici poceli sa pogresnom upotrebom. Kako Ivana Klajna niko ne cita, a ponajmanje lektori, izraz se ustalio ;>
pitanja.924 zeljkoj, -> #922, kum.djole
>>> ali: >>> sankcionisati - potvrditi, odobriti > > Otkud to ? Rečnik stanih reči i izraza, autor Milan Vujaklija. :)
pitanja.925 zkrstic, -> #915, mmtosic
>> pruženih dokaza (pr)ocenio da je (PCS) Sezam dobar primer za tzv. >> žž"slobodni i nezavisni medij"'' kome treba pomoći. Da li je i samo >> puštanje u rad Sezam-Probe bilo povezano sa odlukom da se za sredstva >> konkuriše? (Opremu su kao vlasnici Jugodate već imali, a telefonske >> zadatak. :>> Da li kupovanje i/ili dobijanje prostora od strane PCS >> Sezama baš u poslovnoj Skadarliji, koja se nalazi na teritoriji na >> kojoj vlada SPO (doduše žžu srećnom braku'' sa SPS-om, uprkos volji >> birača Starog grada, odlukama Skupštine i Zakonu), ima ikakve veze sa >> vladavinom SPO-vaca u forumima na oba sistema? >> U mom selu kažu - para vrti gde burgija neće. :) SezamPro je upravo Aman čoveče !!! Pa da li je moguće da si potrošio minimum pola sata svoga slobodnog vremena na ovakve konstrukcije i njihovo plasiranje ovde ? Znaš da si mladji pa da ti kažem da malo šiljiš budžu, lakše bi ti bilo, al bre ti si mator čovek da se tako zalamaš. Da budem iskren, ja sam zadivljen & uživam u ovome. Baj'd'vej, jel si zaboravio koja suma je u pitanju ? 35.000 ekija, cca 6000 demova - premaaaaaaaaaaaaala za bilo kakvu raspravu ovakvog tipa.
pitanja.926 nenad, -> #907, inferno
> Radite li nešto povodom Interneta? Naravno. Brzina razvoja Internet servisa je određena raspoloživim finansijskim sredstvima, od onoga što se zaradi zavisi dalji razvoj, ali pošto Sezam posluje pozitivno stvari se polako kreću. Vreme se koristi za pripremu onoga što direktno ne zavisi od infrastrukture, dakle od para. Obavljeni su već i neki razgovori, razmatraju se alternative, moja lična procena je da će na jesen ovaj sistem bitno drugačije izgledati, i spolja i iznutra. :) Ono što bi trebalo da veoma brzo profunkcioniše je razmena mail-a. Nestanci struje i neki dodatni problemi su nas omeli u nameri da razmena krene i ranije, ali početak konačnog testiranja se planira za neki dan, dok se potpuno funkcionisanje, ukoliko ne bude većih problema, očekuje za nedelju-dve.
pitanja.927 vlad, -> #32, nenad
> Molim zato sve koji misle da mogu da pomognu, a zainteresovani > su za članstvo u jednoj takvoj grupi, da mi se jave privatnom Tu sam, koliko god mogu da pomognem. Pozdrav, Vladan.
pitanja.928 mmtosic, -> #925, zkrstic
>> Znaš da si mladji pa da ti kažem da malo šiljiš budžu, lakše bi >> ti bilo, al bre ti si mator čovek da se tako zalamaš. Kod mene u selu kažu - sve što vo buče, za svoje rogove baca. >> Da budem iskren, ja sam zadivljen & uživam u ovome. Čime si zadivljen, i u čemu to uživaš? >> Baj'd'vej, jel si zaboravio koja suma je u pitanju ? 35.000 >> ekija, cca 6000 demova - premaaaaaaaaaaaaala za bilo kakvu >> raspravu ovakvog tipa. U članku (u vezi koga se, valjda, javljaš) je napisano - ``jedan eki 6,1375 dinara''. Dakle, 35.000 ekija iznosi oko 215.000 dinara, ili oko 65.000 DEM. Da bi se sagledalo o kom iznosu se tu radi, potrebno je uporediti ga sa ukupnim prihodom koji je Sezam ostvario prošle godine. Verujem da je taj prihod manji od ``poklona''. Zarada Sezama se, naravno, ne može ni uporediti sa ``poklonom'', jer je ista, prema njemu, zanemarivo mala veličina. Ono čega se sećam, jeste to, da smo dve godine čekali na 14.400 modeme, čija je ukupna vrednost (za svih 15 nodova) manja od 2.500 DEM. Jasno je bilo, bar za većinu nas, da je profit Sezama bio manji od te sume, pa se započinjalo i sa akcijom prikupljanja dodatnih sredstava. No, staću, da mi ozbiljni ljudi na Sezamu ne bi zamerili na pokušavanju da objasnim nešto, što se tebi neće moći objasniti. Mene ne čudi tvoje razmišljanje. Svaki čovek ima potrebu i obavezu da razmišlja, pa je, naravno, imaš i ti. Ono što, međutim, ne valja, nije pogrešno razmišljanje, pa ni žurba da se isto obelodani, nego nevaspitanje. To se teško razume, ali, naravno, postoji.
pitanja.929 zeljkoj, -> #925, zkrstic
> Baj'd'vej, jel si zaboravio koja suma je u pitanju ? 35.000 > ekija, cca 6000 demova - premaaaaaaaaaaaaala za bilo kakvu > raspravu ovakvog tipa. 35000 ekija = 65100 DEM.
pitanja.930 guta,
Imam utisak (dobar) da mi je resetovana statistika za ovaj mesec. Zašto?