pitanja.820nenad,
-> #817, supers> Samo da proverim, u pitanju je baza korisnika od provere nakon
> instaliranja ZBBa do danas?
Da, ali nije previše bitno pošto se rezultati gotovo ni malo ne
razlikuju u odnosu na stanje pre toga.
pitanja.822crncic,
-> #796, supers>> Kakvo je to ubedljivo vođstvo C2, ako ga 852 u stopu prati ;>
A reklama ? ;)
pitanja.823crncic,
-> #807, banga>> novije liste zakacene na PRO. Izvinjavam se zbog CP852.
Pokrivam se, nisam znao, ne pratim tu listu ima već... ;)
Bio sam ubedjen da nije bilo značajnijih promena.
pitanja.824rale.s,
-> #27, nenad# Zbog reorganizacije direktorijuma koja je u toku i istovremenog
# velikog priliva novih fajlova može se očekivati na momente usporen
Red bi bio da nešto novo i stigne na SN ;)
# Podsećam da komandom 'dir /s/n' dobijate spisak svih novih
# fajlova u tekućem i njemu podređenim poddirektorijumima.
Evo kako izgleda:
» dir /s /n
*.*
------------------
AMIGA <DIR> ű Amiga files
OS2 <DIR> ű OS/2 files
amiga\*.*
------------------
ARC <DIR> ű Arhiveri, packeri i kompresori
BBS <DIR> ű BBS softver, door-ovi i alati
COM <DIR> ű Komunikacioni softver
DISK <DIR> ű Korisni programi za rad sa diskom
DOCS <DIR> ű Uputstva, korisni tekstovi, e-magazini
EMUL <DIR> ű Emulatori i operativni sistemi
FUN <DIR> ű Igre, zabava, grafika i zvuk
GRAPH <DIR> ű Pregled, kreiranje i obrada slika i animacija
INFO <DIR> ű Informacije i FAQ-ovi
Ispade da je sve novo !
P.S.
Pretpostavljam da je sve to privremeno, zbog uhodavanja itd.
pitanja.825zeljkoj,
-> #811, dzakic> Code None 72.43%
Poražavajuće. :)
pitanja.826teorist,
-> #801, calex<!>> Kako bi bilo da samo korisnici YUSCII standarda promene kodni raspored
<!> Istog trenutka kada mi se promeni eprom u štampaču.
=> Šta te sprečava da koristiš neki drugi raspored uz zadržavanje
=> YUSCII rasporeda na tastaturi?
Heh... ono jest da nemam PC i ne znam kavi su problemi za promenu
keymape na njemu (ja hvala bogu imam to rešeno na nivou OS-a O:) ),
ali je sigurno jedno -
možeš staviti kakav god hoćeš raspored, ali ako u EPROMU printera
imaš YUSCII (kao što i ja imam) ondak textovi koje štampaš MORAJU
biti u YUSCII rasporedu (ma gde se slova nalazila na tastaturi)
da ne bi dobijao koješta na papiru.
(meni čak i stoji keymap za CP852 namešten tako da imam slova kao
da sam pod YUSCII-jem, šta ću, kad sam navikao da je Ž = SHIFT+2 O:) )
Oće reći... tvoja konstatacija je malčice - bezveze ?
pitanja.827schef,
-> #811, dzakic=- Sistemska statistika iz korisničke baze kaže sledeće:
Ovo nisu hteli da urade na PROu pa sam ja vodio anketu, a u njoj su
naravno učestvovali samo ljudi koji prate conf., pa je stoga takav ishod.
Žalosno, ali istinito. Ipak ne verujem da na PROu ima mnogo ljudi koji su
platili pretplatu samo zbog CHATa i fajlova. Ovde je to jeftinije. O:)
Srleř
pitanja.828gork,
-> #802, nenad>Dali imas eksterni modem? Nije nemoguce da serijski kabel bude
>neispravan...
Da. Modem je eksterni, a kabel je provereno ispravan.
>Opet postoji mogucnost da koristis neki rezidentni program, koji...
Podizao sam racunar i sa cistim DOS-om (pritisnut F5 pri podizanju),
i opet ista prica.
pitanja.829mislav,
-> #826, teorist> možeš staviti kakav god hoćeš raspored, ali ako u EPROMU printera
> imaš YUSCII (kao što i ja imam) ondak textovi koje štampaš MORAJU
> biti u YUSCII rasporedu (ma gde se slova nalazila na tastaturi)
Molim? I ja imam YUSCII u EPROM-u štampača, pa mi ne pada na pamet
da tekstove pišem u YUSCII-ju. Koristim CP1250 i tačka. A drajver
za štampač sam namestio da radi konverziju. A ako drajver/program
ne dopuštaju tako nešto onda postoje rezidentni programčići koji u
letu, pri štampanju, vrše konverziju - neko je skoro i pominjao
jedan takav ovde.
pitanja.831nenad,
-> #830, mislavPoruka je premeštena u konferenciju ORKA, tema yu.kod pošto je
diskusija polako počela da izlazi iz okvira ove konferencije. :)
pitanja.832vitez.koja,
-> #811, dzakic#=> Code Custom1 0
Kako? :)
pitanja.833mmtosic,
-> #27, nenad>> Takođe koristim priliku da i zvanično objavim da je fajl-moderator
>> SezamNet-a od pre neki dan Slavoljub Bralović (calex), tako da od
>> sada možete da se njemu obratite ukoliko imate neki materijal za koji
>> smatrate da zaslužuje da se nađe u direktorijumu, primetite nešto što
>> ne bi trebalo tamo da stoji i sl. Ukratko, za sve primedbe, zahteve
>> i predloge u vezi datoteka na Sezamu: MAIL SEND CALEX.
Mic po mic - mica. Mica po mica - traka-mica. :) Vi, izgleda, namerili
da opstanete. Milo nas je. :)
pitanja.834soul,
-> #749, meric> conf jo xxx
> conf read>
Verujem da je čovek hteo da pita gde je CO DOW TEMA...
koja je na starom sistemu omogućavala to isto, bez
brljanja trenutnog sadržaja pada.
pitanja.835pedjak,
S obzirom da je počelo obnavljanje sezamovih direktorijuma, da li
se planira uvođenje komande RD..?
pitanja.836zealot,
Ja sam korisnik SezamNET-a mesec dana, pa sam odlucio da to ostanem i
ubuduce, te sam u petak 22.mart.1996. god. uplatio za jos dva meseca.
Problem, odnosno pitanje je: Zasto mi jos uvek kad se zakacim na Sezam
ispisuje da imam jos 4 dana do isteka pretplate, kada sam uplatio pre dva
dana?
Pozdrav by ZeaLoT / CaNCeR :)
pitanja.837jovca.car,
-> #791, dpredovic/* Istog trenutka kada mi se promeni eprom u štampaču.
Prebaci štampač na US raspored, pa odštampaj nešto po Custom2. Trebalo bi da
upali. :)
PS Očekujem odgovor.
pitanja.838dvesic,
-> #836, zealot> Problem, odnosno pitanje je: Zasto mi jos uvek kad se zakacim na
> Sezam ispisuje da imam jos 4 dana do isteka pretplate, kada sam
> uplatio pre dva dana?
Da li si poslao faksom potvrdu o uplati ?
Ako nisi, to uradi; ako jesi, intervenisi glasom kod sekretarice :)
pitanja.839mikis,
-> #824, rale.s+> amiga\*.*
+> ------------------
+> ARC <DIR> ű Arhiveri, packeri i kompresori
+> BBS <DIR> ű BBS softver, door-ovi i alati
+> COM <DIR> ű Komunikacioni softver
+>
+> Ispade da je sve novo !
Za Amiga dir je sasvim opravdano što javlja da je gotovo sve novo,
jer je isti TEMELJNO pretumban i osvežen sa 10-ak MB novih (i malo
starijih) fajlova :)
pitanja.840mikis,
-> #825, zeljkoj+>> Code None 72.43%
+>
+> Poražavajuće. :)
Zanimljivo bi bilo videti statistiku koliki procenat korisnika
_uopšte_ ima potrebu za kodnim rasporedom - tj. koliko ih se oglašava po
konferencijama.
pitanja.842calex,
-> #805, apostol<!> Gledaj, ako se ZH stavi na majmuna, onda će se kucanjem SHIFT-2
<!> dobiti ZH po nekom drugom rasporedu, a kako kucati samog majmuna?
Kako bi otkucao majmuna ako ti je YUSCII raspored? ;)
Većina programa za mapiranje tastature ima i vraćanje na ASCII pa
ne bi bilo problema da kucaš i to. BTW, uzmeš neki od njih pa napraviš
tri tastature, jedna yuscii za tekstove za štampač, druga za još neki
raspored, po izboru i treća sa ASCII.
Možeš da koristiš i već pominjani program za konverziju pa da
tekst kucan u CP 852, recimo, konvertuje u YUSCII i štampa.
pitanja.843calex,
-> #812, dpredovic<!> Kakve veze ima tastatura sa rasporedom naših slova u štampaču?
Valjda jedini kodni raspored koji ima određenu tastaturu je yuscii
pa ako si navikao na njega, takve tekstove i dalje kucaš kao i do sada
a za Sezam, recimo, uzmeš drugi raspored a yuscii tastaturu, baš kao i
ja. ;)
pitanja.844calex,
-> #813, dpredovic<!>> 2. bolja varijanta, TSR PRNCONV koji u letu konvertuje sve što ide na
<!> Oko 1. varijante ne moramo mnogo da pričamo ;) a što 2. tiče - šta je
<!> to, gde ima i da li radi sa win95?
Ne znam da li Win95 može da pravi problema čistom tekstu koji se
šalje na štampač. Valjda je grba probao i tu kombinaciju. ;)
pitanja.845calex,
-> #826, teorist<!> možeš staviti kakav god hoćeš raspored, ali ako u EPROMU printera
<!> imaš YUSCII (kao što i ja imam) ondak textovi koje štampaš MORAJU
<!> biti u YUSCII rasporedu (ma gde se slova nalazila na tastaturi)
Ne moraju. Onaj program konvertuje iz rasporeda u raspored pa ako
je EPROM sa YUSCII, a tekst u CP1250, onda on to konvertuje pa umesto,
recimo, Ä, šalje @, umesto × ide ` i tako sa svim našim slovima.
<!> Oće reći... tvoja konstatacija je malčice - bezveze ?
Misliš? ;) Ja sam godinama koristio yuscii pa sam navikao na taj
raspored tastature. Posle sam probao sa Custom 2 a sada sa JUS015 ali
mi je sve vreme Ž na @.
pitanja.846calex,
-> #827, schef<!> naravno učestvovali samo ljudi koji prate conf., pa je stoga takav
<!> ishod. Žalosno, ali istinito. Ipak ne verujem da na PROu ima mnogo
Sve u svemu, na spisku je 109 korisnika, što baš i ne daje broj
koji može da se poredi sa ovom statistikom. Ako bi se anketa probala i
ovde, ne verujem da bi bilo 72.43% none. ;)
pitanja.847calex,
-> #832, vitez.koja<!># => Code Custom1 0
<!> Kako? :)
Lepo, dvv ima setovan Code none, što može da se vidi u porukama
koje šalje. ;)
pitanja.848superhik,
-> #27, nenad=:> Takođe koristim priliku da i zvanično objavim da je
=:> fajl-moderator SezamNet-a od pre neki dan Slavoljub Bralović
=:> (calex), tako da od
Konačno...
pitanja.849dpaun,
-> #846, calex> <!> naravno učestvovali samo ljudi koji prate conf., pa je
> stoga takav <!> ishod. Žalosno, ali istinito. Ipak ne verujem
> da na PROu ima mnogo
>
> Sve u svemu, na spisku je 109 korisnika,
Deder pojasni: jel ovo SVE što trenutno aka SezamNet????
Ako je tako, odma' smanji na 108. Odo' ja ...
pitanja.850nenad,
-> #840, mikis> Zanimljivo bi bilo videti statistiku koliki procenat korisnika
> _uopšte_ ima potrebu za kodnim rasporedom - tj. koliko ih se oglašava po
> konferencijama.
Procenat onih koji konferencije prate je znatno veći od onih koji
u njima i učestvuju. Sve jedno, izgleda da velika većina
korisnika računara u Jugoslaviji ne oseća potrebu za "našim
slovima".
pitanja.851nenad,
-> #835, pedjak> S obzirom da je počelo obnavljanje sezamovih direktorijuma, da li
> se planira uvođenje komande RD..?
U planu je nešto slično. U međuvremenu možeš da pristizanje novih
fajova u direktorijumima koji te zanimaju pratiš pomoću procedure
u autoexec-u, npr.:
:newfiles
echo Novi dos fajlovi...
dir dos\ /s/n
echo Novi Windows fajlovi...
dir windows\ /s/n
echo Novi OS/2 fajlovi...
dir os2\ /s/n
echo Novi SezamNet fajlovi...
dir sezam\ /s/n
pitanja.852nenad,
-> #836, zealot> Problem, odnosno pitanje je: Zasto mi jos uvek kad se zakacim na Sezam
> ispisuje da imam jos 4 dana do isteka pretplate, kada sam uplatio pre dva
> dana?
Zbog usporenog prenošenja uplata preko pošte još davno je uvedena
procedura da korisnici imaju obavezu da nakon izvršene uplate o
tome obaveste sekretarijat sistema. To može da se uradi tako što
će se uplatnica poslati poštom ili faksom, a može se i lično
doneti u redakciju. U redakciji se pretplata može platiti i u
gotovom novcu. Informacije o ceni pretplate možeš dobiti komandom
SHOW ACCOUNT, a proces prijavljivanja je detaljno objašnjen u
svakom broju "Računara".
pitanja.856obren,
-> #849, dpaun> Deder pojasni: jel ovo SVE što trenutno aka SezamNet????
> Ako je tako, odma' smanji na 108. Odo' ja ...
Tih 109 korisnika je ˙učestvovalo u anketi˙ na ˙SezamPro-u˙
što takođe ne predstavlja broj korisnika koji tamo obitavaju
pitanja.857dzakic,
-> #849, dpaun> Deder pojasni: jel ovo SVE što trenutno aka SezamNet????
Navedeni uzorak (109) je iz ankete koja je raöena 'ruüno' na
Prou, dok su procenti koje sam pre neki dan ostavio izraüunati
u odnosu na desetinama puta veći broj korisnika.
pitanja.858calex,
-> #849, dpaun<!>> <!> naravno učestvovali samo ljudi koji prate conf., pa je
<!>> Sve u svemu, na spisku je 109 korisnika,
<!> Deder pojasni: jel ovo SVE što trenutno aka SezamNet????
Nisi baš pažljivo pogledao poruku(e). Schef je vodio anketu na
sezam pro i tamo su rezultati drugačiji od ovih koje je dzakic dao.
Sam je rekao da su u njoj učestvovali oni koji prate konferencije i
zbog toga je broj onih sa set code none mali. Na tom spisku je 109.
Broj onih što akaju SezamNet možeš i sam da otkriješ. ;)
pitanja.859vstan,
-> #858, calex> Broj onih sto akaju SezamNet mozes i sam da otkrijes. ;)
A jel TAMO to i dalje spada u domen poslovne tajne ?
pitanja.860dpredovic,
-> #837, jovca.car> Prebaci štampač na US raspored, pa odštampaj nešto po Custom2. Trebalo bi
> da upali. :)
More neću ni da probam. Šta će mi sad pa C2. Ako ću da menjam raspored, preći
ću na 1250/852.
pitanja.861space.ace,
-> #851, nenad--> echo Novi Windows fajlovi...
--> dir windows\ /s/n
Kome ovo još treba ? ;>
Mislim ljude treba naučiti pameti!
P.S. Znam da nije za ovu konferenciju, ali morao sam ;)
pitanja.862vlad,
-> #859, vstan> A jel TAMO to i dalje spada u domen poslovne tajne ?
Spada u domen "necemo da vam kazemo, ali necemo ni da vam kazemo da je tajna,
jer nije tajna ali nikom ne pricamo".
pitanja.863marec,
-> #858, calex> Broj onih što akaju SezamNet možeš i sam da otkriješ. ;)
Kako?
pitanja.864dpredovic,
-> #837, jovca.car> Prebaci štampač na US raspored, pa odštampaj nešto po Custom2. Trebalo bi
> da upali. :)
More neću ni da probam. Šta će mi sad pa C2. Ako ću da menjam raspored, preći
ću na 1250/852.
pitanja.865vitez.koja,
-> #863, marec#=>> Broj onih što akaju SezamNet možeš i sam da otkriješ. ;)
#=> Kako?
Kažeš users i uključiš u svom komunikacionom programu da ti hvata
log na štampač (obično na Alt-L, pa lpt1), pa znajući da na svaku
stranu staje 66 redova, lako možeš da odrediš koliko ima korisnika na
sezamu netu...
sk
pitanja.866dpaun,
-> #858, calex>> Sve u svemu, na spisku je 109 korisnika,
>
> Deder pojasni: jel ovo SVE što trenutno aka SezamNet????
> Ako je tako, odma' smanji na 108. Odo' ja ...
Pa onda kažu:
===============================
2.856 obren, 26.03.96.
Tih 109 korisnika je ˙učestvovalo u anketi˙ na ˙SezamPro-u˙
što takođe ne predstavlja broj korisnika koji tamo obitavaju
2.857 dzakic, 26.03.96.
Navedeni uzorak *(109)* je iz ankete koja je raöena 'ruüno' na
Prou, dok su procenti koje sam pre neki dan ostavio izraüunati
u odnosu na *desetinama puta* veći broj korisnika.
2.858 calex, 26.03.96.
Nisi baš pažljivo pogledao poruku(e).
========================================================
Heh, kako čovek može lako da vas isprovocira, i kako ste brzi i
vredni kad je upitanju SujetaSezamNeta! Što niste takvi i
kod ostalih user-ničkih apela, molbi ili upita na koje se
hvata paučina još od davnina ...
> Broj onih što akaju SezamNet
Nije bitan _broj_ već _rašta_ akaju. ;)
> možeš i sam da otkriješ. ;)
Misliš prema formuli made_in_dZakic, patent N° 2.857:
*(109)* x *desetinama puta* = ???
PS. Bez straha, momci, neće čika dPaun tako lako otići sa Sezama.
Stara je to SezamKoska, dZube lomi, al se ne polomi.
Da skratim i budem kratak:
Ajd sad svako na svoj zadatak!
pitanja.867dr.coha,
MOLIM JAVNO OBJASNJENJE!
U JEDNOJ OD KONFERENCIJA SA POZIVOM NA BROJ PORUKE
U "Politici" od srede,27. marta 1996. objavljeno je da su pojedina
sredstva
javnog informisanja (nezavisna!) u toku 1994. i 1995.god dobila
odredjena
novcana sredstva od Evropske unije, u EKIJIMA (1 EKI=6,1375 dinara) i
to:
- Nasa Borba 175.000
- Studio B 150.000
- Vreme 80.000
- Beta 80.000
- NIN 75.000
- ...
- Professional Communication System SEZAM 35.000!
IMA LI IKAKVOG KOMENTARA OD STRANE ZVANICNIH LICA SEZAMA?
pitanja.868kum.djole,
-> #867, dr.coha> - Professional Communication System SEZAM 35.000!
> IMA LI IKAKVOG KOMENTARA OD STRANE ZVANICNIH LICA SEZAMA?
SezamPro ? ;)
pitanja.869schef,
-> #867, dr.coha=- - Professional Communication System SEZAM 35.000!
=- IMA LI IKAKVOG KOMENTARA OD STRANE ZVANICNIH LICA SEZAMA?
To je isto pitano i na SezamPROu a pošto to niko tamo nije
demantovao, znači da su oni primili. Uaaaa, oni su strani plaćenici,
a ovi su vladini puleni. Uaaaa... ;)))
Srleř
P.S. A što je najgore, niko živi nema pojma šta je to SEZAM. :>>>
pitanja.870nenad,
-> #867, dr.coha> U "Politici" od srede,27. marta 1996. objavljeno je da su pojedina sredstva
> javnog informisanja (nezavisna!) u toku 1994. i 1995.god dobila odredjena
> novcana sredstva od Evropske unije, u EKIJIMA (1 EKI=6,1375 dinara) i to:
> - Professional Communication System SEZAM 35.000!
>
> IMA LI IKAKVOG KOMENTARA OD STRANE ZVANICNIH LICA SEZAMA?
Zvanično:
OVAJ Sezam (SezamNet) nema ništa sa tim. PCS je privatna firma
koja je, koliko je meni poznato(*), vlasnik SezamPro-a.
* Kažem "koliko je meni poznato" pošto vlasnički odnosi unutar
te firme i samog SezamPro sistema (opet - koliko je meni
poznato) nikada nisu bili objavljeni.
Off-the-record:
Ništa zvanično, ali ne vidim razlog da ne podelim sa tobom i
drugima informacije koje znam. Sve bitno oko novaca o kojima se
radi se dogodilo još prošle godine. Ja sam tada bio član Sezama
kao i svi ostali i nisam imao nikakvog uticaja na događanja niti
sam u njima direktno učestvovao, tako da su moguće neke
nepreciznosti u mojoj interpretaciji. Sticajem okolnosti bio sam
samo bolje od ostalih Sezamovaca informisan o celoj stvari.
U pitanju su sredstva koja su prošle godine odobrena u cilju
uvođenja veze Sezama sa Internetom i na taj način valjda
pomaganju slobodnog protoka informacija, čime je ova donacija
podvedena pod pomoć "slobodnim i nezavisnim medijima". Tražena je
dvostruko veća suma ali je komisija (valjda) EU odobrila ovoliko
koliko gore piše (prvi put vidim ovu sumu).
Podelom Sezama na dva dela ta donacija je otišla strani koja je,
otprilike nešto nakon što joj je novac i odobren, jednostrano
raskinula ugovor koji je imala sa BIGZ-om i osnovala novi
nezavisan privatan sistem.
Pošto se data sredstva moraju koristiti u tačno naznačene svrhe
(veza sa Internetom), a kako se u međuvremenu situacija na planu
povezivanja Yu sa Internetom prilično promenila, možemo samo da
nagađamo dalju sudbinu tog novca. Poslednje što sam čuo je da će
biti korišćen za UUCP razmenu pošte SezamPro-a sa OpenNet-om, što
mi deluje prilično čudno, ali ko zna...
Napominjem još jednom da je sve ovo što sam gore napisao moje
lično saznanje, istina uglavnom dobijeno iz prve-druge ruke.
Nisam se nešto posebno interesovao oko cele stvari tako da
sigurno ima detalja koji mi nisu poznati, ali suština je tu...
Ko zna bolje i preciznije već će me ispraviti i dopuniti, a za
detalje ćeš, pretpostavljam, morati da se obratiš "zvaničnim
licima" SezamPro-a.
pitanja.871nenad,
-> #866, dpaun>> Broj onih što akaju SezamNet
>
> Nije bitan _broj_ već _rašta_ akaju. ;)
>
>> možeš i sam da otkriješ. ;)
>
> Misliš prema formuli made_in_dZakic, patent N° 2.857:
Možeš da skineš listu korisnika i sortiraš je po datumu. Ovih par
dana dok SezamNet nije radio, uradio sam nešto slično za SezamPro
i uporedio sa stanjem ovde.
Brojke su bile prilično slične, s tim što je ovaj sistem ipak
malo posećeniji. Otprilike 1500 ljudi je oba sistema zvalo
poslednji put ovde godine, 1100 je to uradilo u toku poslednjeg
meseca, oko 900 u zadnjih nedelju dana, a preko 600 u poslednja
tri dana. Bliskost rezultata govori kako je, očigledno, većina
korisnika odlučila da otprati oba razvojna pravca Sezama. Ovde je
primetno veći broj ljudi koji redovno zovu, dok je kod brojeva
onih koji su jednom zvali ove godine Pro u maloj prednosti.
Što se konferencija tiče tamo ima više poruka. Broj korisnih
informacija je sličan, ali na Pro-u ima mnogo više šuma, svađa i
sl. Ovde je atmosfera u konferencijama nekako lagodnija i
smirenija, nema velikih rasprava i teških reči, na pitanje usledi
odgovor i tako do sledećeg pitanja. :) Takođe, tamo praktično
nema chat-a dok ovde tokom noći nije nikakav problem naći društvo
za razgovor, čak naprotiv. Sve u svemu, moj lični utisak je da
ništa ne gubim što zbog poslova oko ovog Sezama nemam vremena da
zovem onaj. :)
pitanja.872dvesic,
-> #865, vitez.koja> Kažeš users i uključiš u svom komunikacionom programu da ti hvata
> log na štampač (obično na Alt-L, pa lpt1), pa znajući da na svaku
> stranu staje 66 redova, lako možeš da odrediš koliko ima korisnika
> na sezamu netu...
Ili ga preusmeriš u PAD ( USERS > ) pa ga malo izedituješ da ti ostavi
samo one koji su se javili u zadnjih dva meseca ...
pitanja.873nenad,
-> #828, gork> Da. Modem je eksterni, a kabel je provereno ispravan.
Izvinjavam se zbog zakasnelog odgovora, promakla mi je nekako tvoja
poruka.
Na koji način si utvrdio da je kabl potpuno ispravan? Imaj u vidu da
ono što ide na kabl takođe može da bude problematično. Tu pre svega
mislim na konektore, i na računaru i na modemu. I sam port može da
bude bez problematičan.
Probaj sa drugim komadima opreme i eliminiši šta može da smeta.
(stavi drugi modem i kabl, onda samo drugi kabl, probaj tvoj modem i
kabl na drugom računaru...).
pitanja.874schef,
-> #871, nenad=- Što se konferencija tiče tamo ima više poruka. Broj korisnih
=- informacija je sličan, ali na Pro-u ima mnogo više šuma,
=- svađa i sl. Ovde je atmosfera u konferencijama nekako
=- lagodnija i
Da, a to je i apsurd, ljudi koji zovu samo PRO iz razloga 'da
je tamo skuplje, pa će biti manje šuma' to i dalje tvrde, a onamo
se obrušiše na jadnog saxona koji se jedini usudio da onako otvoreno
ukaže na nedostatke SezamPROa, što za mene predstavlja šum. :) Bre,
oni tamo jedva uvedoše komentar u who listu ('Biće tu neumesnih
komentara kao na NETu'), svaki predlog korisnika treba da prođe kroz
golgotu i drvlje i kamenje da bi čak i raspravili o njemu. Eto, i posle
onoliko polemika, ne dobismo subject u konferencijama. :( Ljudi koji
vode PRO su izuzetno hladni i nekomunikativni. :) Dal' ih je neko
nekada video u CHAT-u? :) A vi sa SezamNET-a se ne skidate iz CHATa... :)
Dobro, de, ima i SezamPRO nekih svojih boljih strana, npr. e-mail
koji (skoro) besprekorno šljaka i ono što je možda drugima nebitno
a to je mogućnost da grupa primi 16 ljudi. :) Kad' ovo sredite,
bićete za celu dužinu ispred njih. Vive L' Amoure :)))
Ah da, imaju i lepša obećanja od vaših. :)))
Srleř
pitanja.875supers,
-> #867, dr.coha>> IMA LI IKAKVOG KOMENTARA OD STRANE ZVANICNIH LICA SEZAMA?
To nisu ovi ovde. Pitaj one na 3227592 ;> Ma dovoljno je
i samo dva od ponuđenih brojeva da okreneš ;>
pitanja.876inferno,
-> #867, dr.cohaŮ│ ˙ - Professional Communication System SEZAM 35.000!
Ů│ ˙
Ů│ ˙ IMA LI IKAKVOG KOMENTARA OD STRANE ZVANICNIH LICA SEZAMA?
Ua strani plaćenici.. ;))
pitanja.877zeljkoj,
-> #874, schef> a to je mogućnost da grupa primi 16 ljudi. :) Kad' ovo sredite,
Može i ovde da se dobije više od 12 članova u grupi... :)
pitanja.879jevta,
Kad će Pantićeva knjiga (Vodić za Internet) koja je trebalo da izađe
krajem Marta ?
pitanja.881nothingman,
» res re dejanr
'dejanr' nije registrovan korisnik SezamNet-a.
» us dejanr
────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
Username Ime i prezime Grad Poslednji poziv
────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
dejanr Dejan Ristanović Beograd 03.03.1996 06:23
4% Prekid (Ne/Da)? d
??!?!?!?
pitanja.882plovput,
U čemu je fora sa ovim ZedZap protokolom, koristim Terminate 3.0 i on
ga ima ali je transfer isti kao i sa obicnim Zmodemom ?
pitanja.883mpedja,
-> #881, nothingman>> » res re dejanr
>> 'dejanr' nije registrovan korisnik SezamNet-a.
>>
>>
>> » us dejanr
>>
>> Username Ime i prezime Grad Poslednji
>> poziv
>> dejanr Dejan Ristanovic Beograd 03.03.1996
>> 06:23 4% Prekid (Ne/Da)? d
>>
>>
>> ??!?!?!?
Verovatno se pitas otkud ovo. Ako nisi znao Dejan Ristanovic
je GLOD(Glavni i odgovorni urednik) casopisa PC-press.Verovatno
su on i uprava sklopili neki...khmm...sprazum ??
pitanja.884nenad,
-> #881, nothingman> » res re dejanr
> 'dejanr' nije registrovan korisnik SezamNet-a.
:))
Bilo je danas problema sa index-iranjem baze korisnika pa se
dešavalo da u pojedinim momentima neki korisnici ne budu dostupni
za ove direktne upite. Ništa nije izgubljeno i oni su i dalje u
korisničkoj bazi samo nije radilo brzo pretraživanje baze i
direktno referenciranje na username. Usled toga se dešavalo da
nekolicini korisnika jedno vreme nije mogao da se pošalje mail
ili da ne može da se pročita resume, zbog čega se izvinjavamo.
Sada je sve u redu, a mi ćemo u toku dana pokušati da ustanovimo
uzročnik ovih problema.
pitanja.885slaki,
Želio bih da iz konferencije PCUSER.3:tabele
izdvojim i prenesem sve poruke koje u sebi sadrže
riječ EXCEL.Da li je to moguće i kako?
pitanja.887sandro,
-> #879, jevta>> Kad ce Panticeva knjiga (Vodic za Internet) koja je trebalo da izade
>> krajem Marta ?
To se i ja pitam uplatio sam je pre par nedelja, neznam da li treba
da posaljem faksom uplatnicu?
pitanja.888ljubisha,
-> #885, slaki> Želio bih da iz konferencije PCUSER.3:tabele
>izdvojim i prenesem sve poruke koje u sebi sadrže
>riječ EXCEL.Da li je to moguće i kako?
co jo pcuser.3
co find tabele &
pa na pitanje 'Traži:' otkucaj excel i sve poruke koje nađe biće ti
u PADu.
pitanja.889vlad,
-> #873, nenad> Na koji način si utvrdio da je kabl potpuno ispravan? Imaj u vidu da
Potsetio si me da ukazem na vrlo jednostavan nacin za proveravanje
ispravnosti serijskih i paralelnih portova i kablova - loopback plug.
Lako se pravi, jos je laksi za koriscenje, trajan, jeftin...
Detalji u PCHARD/razno.
pitanja.890supers,
-> #888, ljubisha>> co jo pcuser.3
>> co find tabele &
>> pa na pitanje 'Traži:' otkucaj excel i sve poruke koje nađe biće ti
>> u PADu.
Ovo & (može i >) je znak da se ispis preusmerava u PAD,
nakon čega ga možeš preneti sa pad download.
pitanja.891vsmrti,
Imam problem koji ne umem da rešim. Za komunikaciju sa Sezamom
koristim Telemate 4.0. Za download ne mogu da upotrebim njegov
interni Zmodem, jer pri tom protokolu imam veliki broj grešaka
(veza je 2400 bez MNP-a, dakle 2400 plain vanilla) i, naravno,
mali CPS, a često se dešava da se prenos posle nekoliko prenetih
kilobajta prekida, tako da moram da koristim Xmodem.
Problem je što Xmodem iz TM-a ne može da radi Crash Recovery
(koliko mi je poznato), koji postade neophodan otkako su manje
datoteke (kao što je bilo do pre neki dan, baš zbog ljudi koji
nemaju brze modeme) spojene u veće (iz kog razloga, da mi je
znati?). Za divno čudo, Xmodem funkcioniše poprilično dobro, ali
nema Crash Recovery.
Ako neko ima ideju kako da prevaziđem ovaj problem biću mu
zahvalan. Nešto razmišljam i pitam se nije li negde bug u verziji
TM-a koju koristim (4.0)? Da li se planira uvođenje komande PAD
SPLIT za slučajeve kada ništa drugo ne funkcioniše?
P.S. Pokušao sam da o ovome razgovaram sa jednim "Visokim licem"
Sezama, koje je ostalo nemo na nekoliko mojih privatnih poruka, pa
se nešto pitam nije li to lice u stvari "Sumnjivo lice". Srdačno
njegovo "Vreme smrti".
pitanja.892devugo,
U eri komunikacija, telekomu... , itd...
pojavio se mali problemcic >
Kako poslati poruku nekome u Englesku , imam njegovu Email
adresu ono u fazonu
xxxxx@jjjj.kk
Svaki koristan savet je dobro dosao!
Pozdrav Goran!
pitanja.893jevta,
JE> Kad će Pantićeva knjiga (Vodić za Internet) koja je trebalo da iza
JE> krajem Marta ?
Da quotiram ovde samog sebe, obzirom da ne videh odgovor, pre
nego postavim pitanje u sezam/problemi ;)
pitanja.894dturina,
-> #892, devugo<<KOJOT>> Kako poslati poruku nekome u Englesku , imam njegovu Email
<<KOJOT>> adresu ono u fazonu
Prvo odavde ne možeš (sezamNET-a). Što znači da moraš da imaš nalog na nekom
od Čvorova na yuInternetu, tj negde na akademskoj mreži. Ako nemaš onda niš.
Pozdrav Kojot
pitanja.895nenad,
-> #891, vsmrti> Problem je što Xmodem iz TM-a ne može da radi Crash Recovery
Xmodem protokol ni u jednoj varijanti ne nudi nastavak prekinutog
prenosa. Za probleme koje imaš bi rešenje možda bilo da uzmeš
neki od ozbiljnih eksternih protokola (preporučujem DSZ ili GSZ)
i u njima forsiraš manje sub-pakete (mislim da TM-ov interni
Zmodem to ne može).
SezamNet će sa svoje strane pokušati da izađe u susret tako što
će sutra ili prekosutra biti aktivirana komanda PAD SPLIT,
zajedno u paketu sa još nekim novinama.
pitanja.896junior,
Onaj divni svič /p radi samo u konf naredbama.
Bilo bi lepo kad bi to proradilo i za group naredbe. :) Jer je proteklih dana
bilo par ispala, koje inače nisu smele da se dese ...
jr.
pitanja.897pedjak,
-> #891, vsmrti> Ako neko ima ideju kako da prevaziđem ovaj problem biću mu
> zahvalan. Nešto razmišljam i pitam se nije li negde bug u verziji
Možda pitam gluposti, ali koja ti verzija zmodem protokola podešena
na Sezamovoj strani..?
pitanja.898dj.vlada,
Da li ja mogu da saljem poruku na sezam sa Yuinterneta, tj. neki ovde
imaju adresu xxxx@sezam.co.yu (ili sezamnet.co.yu) pa ako moze, onda
bi i mogla posta da se razmenjuje sa YUintom, tj, javne konferencije itd..
Ovo pitam zato sto sam cuo da je pre sezam bio povezan na Yuint, a sada bas
nesto i nisam primetio :))
pitanja.899gork,
-> #873, nenad>Tu pre svega mislim na konektore, i na racunaru i na modemu....
U pravu si. Kriv je konektor na modemu. Hvala ti u svakom slucaju.
pitanja.900crncic,
-> #814, nenad>> obrisana, i ma koliko ti smatrao da se mi "suviše pravimo
>> pametnima", tako će biti i ubuduće.
Pa dobro, nisam mogao da odolim jer me je prosto oduševila efikasnost
i brzina zvezdičenja ;) Pa rekoh da probam ponovo...
>> Ne znam koji mogu biti tvoji razlozi da istrajavaš
>> u kršenju zakona, ali mi moramo da zaštitimo sistem.
To stoji, zaštita sistema naravno, ali takav zakon kod nas ne postoji.
pitanja.901nenad,
-> #893, jevta> JE> Kad će Pantićeva knjiga (Vodić za Internet) koja je trebalo da iza
> JE> krajem Marta ?
>
> Da quotiram ovde samog sebe, obzirom da ne videh odgovor, pre
> nego postavim pitanje u sezam/problemi ;)
Mislim da je konferencija "Računari" ipak adekvatnije mesto za
takva pitanja.
pitanja.903rale.s,
Pitanja:
- Zašto SezamNET nije radio veći deo petka i subote
(06.i 07.04.96)?
- Pošto se to desilo i prethodnog vikenda, da li ovo
postaje pravilo?
- Lep je bio postupak produženja članstva tokom
test-perioda. S druge strane znam da ni Elektrodistri-
bucija i PTT naplaćuju pretplatu, a ne nadoknađuju
ne-pružanje usluga, ali valjda je SezamNET nešto
drugo?
- Da li ste otkrili predlog u prethodnoj stavki?
r.
pitanja.904meric,
-> #903, rale.s>> test-perioda. S druge strane znam da ni Elektrodistri-
>> bucija i PTT naplacuju pretplatu, a ne nadoknaduju
>> ne-pruzanje usluga, ali valjda je SezamNET nesto
bravo! :)
pitanja.905rale.s,
-> #903, rale.s>........................... znam da ni Elektrodistri-
--
corrected:.................. znam da i Elektrodistri-
Sitnica, ali "grebe" uši.
r.
pitanja.906supers,
-> #898, dj.vlada>> Ovo pitam zato sto sam cuo da je pre sezam bio povezan na Yuint, a
>> sada bas nesto i nisam primetio :))
Sada više ništa ne razmenjuje sa Yuintom.
BTW, pitanje upravi: kada se očekuje početak makar UUCP razmene,
i ima li uopšte šansi da za života dočekamo nešto više od UUCPa?
(jer stalna veza zahteva odgovarajuću infrastukturu...)
pitanja.907inferno,
Radite li nešto povodom Interneta?
pitanja.909ivantosic,
Prilikom logovanja na SEZAMNET kaze se da svaki novi korisnik koji se
pretplati na vise od jednog meseca dobija uputstvo za koriscenje SEZAMNET-a.
Od moje pretplate je proteklo vise nedelja a od uputstva, koje bi mi bas
koristilo, nema ni traga. U cemu je stvar?
pitanja.910rale.s,
-> #907, inferno> Radite li nešto povodom Interneta?
Ili, kraće: Radite li nešto?
Stvarno, kada će moći ono xxx@sezam.co.yu ili xxx@sezam.com ?
pitanja.911djcorto,
-> #900, crncic> To stoji, zastita sistema naravno, ali takav zakon kod nas ne
> postoji.
Zakon postoji.
Krsenje zakona bi trebalo i sankcionisati - kako i zasto se to
ne radi, je druga prica.
Na temu piraterije, popricaj malo sa nekim domacim
profesionalnim programerom. Gledaces bitno drugacije na ceo
problem.
pitanja.912biber,
-> #909, ivantosic>> Prilikom logovanja na SEZAMNET kaze se da svaki novi korisnik koji se
>> pretplati na vise od jednog meseca dobija uputstvo za koriscenje
>> SEZAMNET-a.
"Tell me lies, tell me sweet little lies"
Fleetwood Mac
pitanja.913easyd,
-> #909, ivantosic> U cemu je stvar?
Mrka kapa, nema savez para... (nacoinalna klasa)
poz, easyd...
pitanja.914superhik,
-> #906, supers=:> BTW, pitanje upravi: kada se očekuje početak makar UUCP
=:> razmene, i ima li uopšte šansi da za života dočekamo nešto
=:> više od UUCPa?
Čekaj prvo da im 'puste' struju... :(
pitanja.915mmtosic,
-> #870, nenad>> U pitanju su sredstva koja su prošle godine odobrena u cilju
>> uvođenja veze Sezama sa Internetom i na taj način valjda
>> pomaganju slobodnog protoka informacija, čime je ova donacija
>> podvedena pod pomoć "slobodnim i nezavisnim medijima". Tražena je
>> dvostruko veća suma ali je komisija (valjda) EU odobrila ovoliko
>> koliko gore piše (prvi put vidim ovu sumu).
Ako je neka ``komisija (valjda) EU'' i mogla dobro da proceni cenu
``uvođenja veze Sezama sa Internetom'', koja li je to, i kakva
``komisija'' procenila i ocenila da se tu radilo o ``pomaganju
slobodnog protoka informacija'' tj., ko li je to, i na osnovu kakvih
pruženih dokaza (pr)ocenio da je (PCS) Sezam dobar primer za tzv.
``"slobodni i nezavisni medij"'' kome treba pomoći. Da li je i samo
puštanje u rad Sezam-Probe bilo povezano sa odlukom da se za sredstva
konkuriše? (Opremu su kao vlasnici Jugodate već imali, a telefonske
brojeve im je verovatno obezbedio onaj koji im je i bio pokrovitelj
za to konkurisanje.) Da li je sa pružanjem dokaza za narečeno
ponašanje imalo veze i ponašanje uglavnom zvaničnih lica u forumu na
Sezam-Probi (i uopšte na Sezam-u) tokom druge polovine prošle godine?
Očito je da bi pažljivo pročitavanje poruka koje su tamo ostavljene
dalo vrlo jasnu sliku onoga šta se tamo stvarno odigravalo, a što je,
krajem prošle godine, zapljusnulo i mnoge poruke u forumima kako na
SezamPro-u tako i na samom SezamNET-u. Da li sa tim ima veze i
činjenica da poruke koje su tamo ostavljene nisu više dostupne
korisnicima? Kontrolisana (Van den Bruk(a)) demokratija? ;)
>> Podelom Sezama na dva dela ta donacija je otišla strani koja je,
>> otprilike nešto nakon što joj je novac i odobren, jednostrano
>> raskinula ugovor koji je imala sa BIGZ-om i osnovala novi
>> nezavisan privatan sistem.
A da li su ta dva dogadjaja stvarno nezavisna, tj., da li je njihova
``koincidencija'' samo slučajna? Po svoj prilici, tzv. veliko pucanje
veza (``big bang''?), bilo je deo neophodnog paketa koraka koje je
trebalo preduzeti radi ``kontrolisanog'' povezivanja sa mecenama.
Veza preko BIGZ-a bila je krajnje nepouzdana, i mecenama očigledno
nije pružala nikakvu garanciju za to da će pare biti uložene za
``dobrobit'' korisnika BBS-a, što je, naravno, mecenama prvi i jedini
zadatak. :>> Da li kupovanje i/ili dobijanje prostora od strane PCS
Sezama baš u poslovnoj Skadarliji, koja se nalazi na teritoriji na
kojoj vlada SPO (doduše ``u srećnom braku'' sa SPS-om, uprkos volji
birača Starog grada, odlukama Skupštine i Zakonu), ima ikakve veze sa
vladavinom SPO-vaca u forumima na oba sistema?
>> Pošto se data sredstva moraju koristiti u tačno naznačene svrhe
>> (veza sa Internetom), a kako se u međuvremenu situacija na planu
>> povezivanja Yu sa Internetom prilično promenila, možemo samo da
>> nagađamo dalju sudbinu tog novca. Poslednje što sam čuo je da će
>> biti korišćen za UUCP razmenu pošte SezamPro-a sa OpenNet-om, što
>> mi deluje prilično čudno, ali ko zna...
U mom selu kažu - para vrti gde burgija neće. :) SezamPro je upravo
preko državnih firmi povezan sa Yu_Internetom i dalje (konkretno,
preko akademske univerzitetske mreže), a kao što vidimo, SezamNET u
tome još nije uspeo. :(
Na kraju da podsetim na to kako izgledaju tri pasusa u članku iz
atinskog lista iz koga je spisak korisnika ``pomoći'' prenet.
``Čini se da nije bila dovoljna spoljna intervencija, nego je
trebalo da bude i unutrašnjeg potkopavanja Srbije (pre svega),
tako da dok je rat trajao slabljenje bude efikasnije.''
``Za dve poslednje godine, po podacima s kojim raspolažemo -
jer svakako bilo je i prethodnih - specijalni prilozi potekli
su iz biroa poznatog komesara za spoljnu politiku Evropske
unije Hansa van den Bruka i stigli su u kase listova Srbije,
Hrvatske, Bosne i Hercegovine.''
''Mnogi vlasnici pojavili su se sa vilama i mercedesima.
Kako je dobar Van den Bruk.''
Kakva je to bila (Van den) Bruk(a)? Trajna. ;)
pitanja.916mmtosic,
-> #875, supers>>>> IMA LI IKAKVOG KOMENTARA OD STRANE ZVANICNIH LICA SEZAMA?
>>
>> To nisu ovi ovde. Pitaj one na 3227592 ;> Ma dovoljno je
>> i samo dva od ponuđenih brojeva da okreneš ;>
Jel' ti to aludiraš na one što kad ih dobiješ a oni kažu - dobili ste
nas, sačekajte, sad ćemo mi? Boga mi, stvarno se čuju, povremeno. :)
pitanja.917zeljkoj,
-> #911, djcorto> Krsenje zakona bi trebalo i sankcionisati - kako i zasto se to
> ne radi, je druga prica.
Jes' da ne spada u ovu temu, ali moram da napišem (neka moderator prebaci
u CIVILIZACIJA:o.jeziku):
sankcija - kazna, prisilna mera,..., ekonomske, finansijske i vojne mere
koje se preduzimaju protiv države koja ne poštuje medjunarodne ugovore.
ali:
sankcionisati - potvrditi, odobriti
pitanja.918nenad,
-> #909, ivantosic> Prilikom logovanja na SEZAMNET kaze se da svaki novi korisnik koji se
> pretplati na vise od jednog meseca dobija uputstvo za koriscenje
> SEZAMNET-a. Od moje pretplate je proteklo vise nedelja a od uputstva,
> koje bi mi bas koristilo, nema ni traga. U cemu je stvar?
Radi se o tome da su autori BBS softvera za koje je pisano
prethodno uputstvo povukli svoj softver prilikom prestanka
saradnje sa BIGZ-om. Softver koji trenutno pokreće SezamNet je
postavljen na sistem pre nešto manje od 3 meseca. Zbog puno
poslova oko konverzija stare baze korisnika, starih konferencija,
prilagođavanja softvera postojećem hardveru, navikama korisnika i
sl. neke stvari još uvek nisu završene. Uputstvo je u pripremi.
pitanja.919dj.vlada,
-> #906, supersD:\>>> Ovo pitam zato sto sam cuo da je pre sezam bio povezan na Yuint, a
D:\>>> sada bas nesto i nisam primetio :))
D:\> Sada vise nista ne razmenjuje sa Yuintom.
Pa kada ce bar to da pocnu....sezampro sada stavlja telnet....
pitanja.920dbambi,
-> #915, mmtosic=> konkuriše? (Opremu su kao vlasnici Jugodate već imali, a telefonske
=> brojeve im je verovatno obezbedio onaj koji im je i bio pokrovitelj
=> za to konkurisanje.) Da li je sa pružanjem dokaza za narečeno
=> ponašanje imalo veze i ponašanje uglavnom zvaničnih lica u forumu na
=> Sezam-Probi (i uopšte na Sezam-u) tokom druge polovine prošle godine?
=> Očito je da bi pažljivo pročitavanje poruka koje su tamo ostavljene
=> dalo vrlo jasnu sliku onoga šta se tamo stvarno odigravalo, a što je,
=> krajem prošle godine, zapljusnulo i mnoge poruke u forumima kako na
=> SezamPro-u tako i na samom SezamNET-u. Da li sa tim ima veze i
=> činjenica da poruke koje su tamo ostavljene nisu više dostupne
=> korisnicima? Kontrolisana (Van den Bruk(a)) demokratija? ;)
=>
Da li biste Vi mogli malo da se spustite na zemlju ? Ovde se priča
o parama. O tome na koji ih je način PRO dobio, imalo bi se smisla
pričati ako bi se našla neka strana koja je tim transferom direktno
oštećena. U dosadašnjoj diskusiji ovde i na PRO-u, nisam primetio
nikog ko bi rekao " zašto ste dobili vi, a nismo dobili mi " .
Očekivao sam da vidim takav stav u porukama nekoga iz ovdašnje
uprave. Međutim, jedini koji se oglasio bio je nenad i to u krajnje
pomirljivom tonu, ne optužujući nikoga, mada bi ovaj sistem eventualno
imao nekog razloga da se žali. To je OK . EU je dala pare i tamo niko
ne diže larmu zbog toga. Ovde je pare dobio (između ostalih ) PRO
i nije se našao (još) niko ko bi tvrdio da je time oštećen. Ne smatram
da su korisnici (ovde) time oštećeni, a ako neko tako misli reći ću
samo,da je pravo onoga koji poklanja pare da ih pokloni kome on želi.
Sa druge strane, možemo razmotriti uticaj diskusija i "ponašanja
uglavnom zvaničnih lica u forumu na Sezam-Probi (i uopšte na
Sezam-u) tokom druge polovine prošle godine " na dobijanje para
od EU. Zapitajmo se stoga, koliki broj ministara i predsednika
raznih komisija EU prati conf. forum na nekom od Sezama ? Koliki
broj njihovih ovdašnjih plećenika to čini ? Kako je moguće da
je PRO sa " svojim " forumom dobio pare, a NET sa " svojim "
nije, iako su, naoko, forumi bili vrlo slični, a " ponašanje
odgovornih lica " gotovo indentično ? Koliki broj učesnika
u forumskim raspravama ima (i koliku) političku moć ? Ima li
smisla da neko ulaže pare, da bi uticao na mišljenje jedne
mikropopulacije kakva je forumska ? Moglo bi se ređati još
pitanja, ali bi sva bila jednako besmislena kao i polazna
postavka.
Konferencija TEST.1 u kojoj se nalaze " poruke koje nisu
dostupne korisnicima " je zaista " sklonjena od očiju
radoznale javnosti " . Međutim, kako je tamo objašnjeno
(a nije daleko od pameti) to je učinjeno zbog visokog
nivoa šuma, koji potiče upravo iz teme forum. Mislim da
bi se mogla čak navesti i imena najvećih " proizvođača šuma ".
Takođe je nekoliko puta potvrđeno da će biti udovoljeno svakom
pojedinačnom zahtevu korisnika koji bi želeli da urade
DL delova, cele konferencije ili nekih fajlova koji su
išli uz poruke. Ovo _radi_ (lično sam probao). Dakle, nema
govora o tome da konferencija nije dostupna korisnicima.
=> zadatak. :>> Da li kupovanje i/ili dobijanje prostora od strane PCS
=> Sezama baš u poslovnoj Skadarliji, koja se nalazi na teritoriji na
=> kojoj vlada SPO (doduše ``u srećnom braku'' sa SPS-om, uprkos volji
=> birača Starog grada, odlukama Skupštine i Zakonu), ima ikakve veze sa
=> vladavinom SPO-vaca u forumima na oba sistema?
Vrlo interesantno. Na PRO-u u poslednjih nekoliko dana primećujem
poruke nekih korisnika (koji su inače vrlo aktivni na sistemu) u
kojima izjavljuju da ni po koju cenu neće dati svoj glas SPO-u
na sledećim izborima i bez ustručavanje navode razloge za takav
stav. Takođe, prisutno je i more poruka u kojima se otvoreno
kritikuje SPO i njegov lider. Uprkos tome, ove poruke niko ne
briše niti ometa aktivnost njihovih autora, a sve to na sistemu
gde postoji " vladavina SPO-vaca u forumima " .
Kao što neko reče, baš u forumu, negde pred raspad starog Sezama :
" Teorija zavere rides again "
Bambi
pitanja.921superhik,
Da li uprava UOPŠTE razmišlja o nekom email-u sa svetom !?
pitanja.922kum.djole,
-> #917, zeljkoj>> ali:
>> sankcionisati - potvrditi, odobriti
Otkud to ?
pitanja.923gerber,
-> #922, kum.djoleYR>*> Otkud to ?
Oduvek :) Koliko se secam prvo su drustveno politcki
novinari, pa onda(K) i sami drstveno politcki radnici
poceli sa pogresnom upotrebom. Kako Ivana Klajna niko
ne cita, a ponajmanje lektori, izraz se ustalio ;>
pitanja.924zeljkoj,
-> #922, kum.djole>>> ali:
>>> sankcionisati - potvrditi, odobriti
>
> Otkud to ?
Rečnik stanih reči i izraza, autor Milan Vujaklija. :)
pitanja.925zkrstic,
-> #915, mmtosic>> pruženih dokaza (pr)ocenio da je (PCS) Sezam dobar primer za tzv.
>> žž"slobodni i nezavisni medij"'' kome treba pomoći. Da li je i samo
>> puštanje u rad Sezam-Probe bilo povezano sa odlukom da se za
sredstva
>> konkuriše? (Opremu su kao vlasnici Jugodate već imali, a telefonske
>> zadatak. :>> Da li kupovanje i/ili dobijanje prostora od strane PCS
>> Sezama baš u poslovnoj Skadarliji, koja se nalazi na teritoriji na
>> kojoj vlada SPO (doduše žžu srećnom braku'' sa SPS-om, uprkos volji
>> birača Starog grada, odlukama Skupštine i Zakonu), ima ikakve veze
sa
>> vladavinom SPO-vaca u forumima na oba sistema?
>> U mom selu kažu - para vrti gde burgija neće. :) SezamPro je upravo
Aman čoveče !!!
Pa da li je moguće da si potrošio minimum pola sata svoga
slobodnog vremena na ovakve konstrukcije i njihovo plasiranje
ovde ?
Znaš da si mladji pa da ti kažem da malo šiljiš budžu, lakše bi
ti bilo, al bre ti si mator čovek da se tako zalamaš.
Da budem iskren, ja sam zadivljen & uživam u ovome.
Baj'd'vej, jel si zaboravio koja suma je u pitanju ? 35.000
ekija, cca 6000 demova - premaaaaaaaaaaaaala za bilo kakvu
raspravu ovakvog tipa.
pitanja.926nenad,
-> #907, inferno> Radite li nešto povodom Interneta?
Naravno. Brzina razvoja Internet servisa je određena raspoloživim
finansijskim sredstvima, od onoga što se zaradi zavisi dalji
razvoj, ali pošto Sezam posluje pozitivno stvari se polako kreću.
Vreme se koristi za pripremu onoga što direktno ne zavisi od
infrastrukture, dakle od para. Obavljeni su već i neki razgovori,
razmatraju se alternative, moja lična procena je da će na jesen
ovaj sistem bitno drugačije izgledati, i spolja i iznutra. :)
Ono što bi trebalo da veoma brzo profunkcioniše je razmena
mail-a. Nestanci struje i neki dodatni problemi su nas omeli u
nameri da razmena krene i ranije, ali početak konačnog testiranja
se planira za neki dan, dok se potpuno funkcionisanje, ukoliko ne
bude većih problema, očekuje za nedelju-dve.
pitanja.927vlad,
-> #32, nenad> Molim zato sve koji misle da mogu da pomognu, a zainteresovani
> su za članstvo u jednoj takvoj grupi, da mi se jave privatnom
Tu sam, koliko god mogu da pomognem.
Pozdrav, Vladan.
pitanja.928mmtosic,
-> #925, zkrstic>> Znaš da si mladji pa da ti kažem da malo šiljiš budžu, lakše bi
>> ti bilo, al bre ti si mator čovek da se tako zalamaš.
Kod mene u selu kažu - sve što vo buče, za svoje rogove baca.
>> Da budem iskren, ja sam zadivljen & uživam u ovome.
Čime si zadivljen, i u čemu to uživaš?
>> Baj'd'vej, jel si zaboravio koja suma je u pitanju ? 35.000
>> ekija, cca 6000 demova - premaaaaaaaaaaaaala za bilo kakvu
>> raspravu ovakvog tipa.
U članku (u vezi koga se, valjda, javljaš) je napisano - ``jedan eki
6,1375 dinara''. Dakle, 35.000 ekija iznosi oko 215.000 dinara, ili
oko 65.000 DEM.
Da bi se sagledalo o kom iznosu se tu radi, potrebno je uporediti ga sa
ukupnim prihodom koji je Sezam ostvario prošle godine. Verujem da je
taj prihod manji od ``poklona''. Zarada Sezama se, naravno, ne može ni
uporediti sa ``poklonom'', jer je ista, prema njemu, zanemarivo mala
veličina. Ono čega se sećam, jeste to, da smo dve godine čekali na
14.400 modeme, čija je ukupna vrednost (za svih 15 nodova) manja od
2.500 DEM. Jasno je bilo, bar za većinu nas, da je profit Sezama bio
manji od te sume, pa se započinjalo i sa akcijom prikupljanja dodatnih
sredstava. No, staću, da mi ozbiljni ljudi na Sezamu ne bi zamerili
na pokušavanju da objasnim nešto, što se tebi neće moći objasniti.
Mene ne čudi tvoje razmišljanje. Svaki čovek ima potrebu i obavezu da
razmišlja, pa je, naravno, imaš i ti. Ono što, međutim, ne valja,
nije pogrešno razmišljanje, pa ni žurba da se isto obelodani, nego
nevaspitanje. To se teško razume, ali, naravno, postoji.
pitanja.929zeljkoj,
-> #925, zkrstic> Baj'd'vej, jel si zaboravio koja suma je u pitanju ? 35.000
> ekija, cca 6000 demova - premaaaaaaaaaaaaala za bilo kakvu
> raspravu ovakvog tipa.
35000 ekija = 65100 DEM.
pitanja.930guta,
Imam utisak (dobar) da mi je resetovana statistika za ovaj
mesec. Zašto?