predlozi.207mmtosic,
-> #205, msavkovic>> Zar nije logičnije da ako ja kucam do /d on skida sve fajlove iz
>> pada bez pakovanja ?
>> Tako je pre bilo...
Opredelili su se za _pad dow *.* /d /y_ (dakle, sa univerzalnim
imenom fajla), i to funkcioniše kao ono ranije _pad dow /d /y_.
I ja sam u početku to zaboravljao, a sad i na SezamPro-u kucam
ovako kako se to traži ovde, pa opet koristim jedan kalup. ;)
predlozi.208mileusna,
-> #204, cnenad>> Naravno da je rešenje, ali, imaš tone početnika i novajlija ovde,
>> koji ni ne znaju da postoji AUTOEXEC a kamoli šta je.
Ako ne znaju da postoji, onda ga neće ni menjati pa
samim tim neće ni imati problema jer je komanda :cd..
definisana u Autoexecu po defaultu. :)
predlozi.209dturina,
Što ne može cd\ ?
predlozi.210nenad,
-> #199, cnenad> I dalje odgovor Ne ne prekida izvršavanje autoexec-a ? Ili ga izbacite iz
> ponuđenih odgovora ili sredite to.
Pritisak na Ctrl-X prekida _ispis_ tekuće komande. Ctrl-C prekida
izvršavanje operacije koja duže traje (na primer pretraživanje
user liste). Ctrl-C verovatno nije svuda inplementiran, uvek se
nešto previdi (ponavljamo poziv da javite ako mislite da bi negde
dobro došao a nema ga), ali konkretno u autoexec-u radi odavno.
Znači: dok se izvršava autoexec dovoljno je pritisnuti Ctrl-C i
odmah nakon završetka ispisa tekuće komande (recimo mail list)
dobićete mogućnost da prekinete dalje izvršavanje autoexeca. Ako
se mail list, group list ili šta već je u pitanju oduži nakon
Ctrl-C može se pritisnuti i Ctrl-X za prekid aktivnog ispisa.
Nakon njega nije potrebno ponovo pritiskati Ctrl-C jer je
direktiva za prekid izvšavanja upamćena.
Vredi razmisliti i o tome da se skrati login deo u autoexec-u ako
se već toliko često javlja potreba za njegovim prekidanjem.
Sadržaj autoexec-a se može menjati pomoću komande 'autoexec
edit'.
> Dragane kad si već pravio klon PBB-a zašto si morao i da kloniraš staru
> boljku da se mora kucati CD .. a ne CD.. ?
Sličnost u koncepciji kao i isti naziv za većinu komandi ne mora
značiti da je neki proizvod "klon" onog drugog. Ako bi tako bilo
onda bi i 4DOS bio "klon" COMMAND.COM-a, a on je mnogo više od
toga. Većina naprednih funkcija koje ovaj softver ima (file-name
completiton, grafičko stablo direktorijuma, interaktivni režim
čitanja poruka, ekranski editor...) postoje već nekoliko godina,
a treba imati u vidu da su neke stvari pred instalaciju morale
biti prilagođene navikama korisnika Sezama.
Što se 'cd..' komande tiče u pitanju je specifičan slučaj kada
parser komandne linije treba da dozvoli da parametar bude spojen
sa komandom. Činjenica je da su mnogi korisnici DOS-a navikli na
tu mogućnost, ali je, recimo, na većini shell-ova za Unix takođe
neophodno odvojiti dve tačke od komande 'cd'. I to je moguće
"ubudžiti", u krajnjoj liniji sve je moguće, pitanje je samo šta
se isplati raditi. U konkretnom slučaju procenjeno je da se više
isplati napraviti mogućnost fleksibilnih aliasa (procedura) u
autoexec-u nego tretirati specijalne slučajeve u parseru komandne
linije. Ako si nekada radio softver koji treba da anlazira
komandnu liniju verujem da ćeš razumeti razloge za takvu odluku.
Prema tome rešenje tvog problema je da definišeš u autoexec-u
proceduru koja će izgledati otprilike ovako:
:cd..
cd ..
Ova procedura postoji u sistemskom autoexec-u. Takođe je u
"nadređeni" direktorijum moguće preći i kucanjem samo dve tačke,
pa pomenuta procedura može da izgleda i ovako:
:cd..
..
Da iskoristim priliku i da napomenem da je za prelazak u osnovni
direktorijum dovoljan backslash (\), kao i da komandu 'cd' nije
potrebno kucati ni pri prelasku u podređeni direktorijum -
dovoljno je njegovo ime završiti znakom '\' ili otkucati prvih
nekoliko slova i pomoću TAB tastera dozvoliti samom programu da
dovrši ime. Komandu CD je, praktično, neophodno kucati samo pri
prelasku u neki udaljeni poddirektorijum, kada se ona ponaša
slično NCD-u. Igled celog stabla dobija se ako se iza CD ne
navede ni jedan parametar.
> Još nešto, može li se kod SET PROMPT ubaciti prekidač koji u drugim
> režimima osim osnovnog neće ispisivati tekst unet pre $m ?
Nemojmo preterivati... Čemu to?
predlozi.211nenad,
-> #209, dturina> Što ne može cd\ ?
Pravi odovor je: zato što može 'dos\<Enter>'. :) Za prelazak u
osnovni direktorijum dovoljno je '\<Enter>' ili e(xit).
predlozi.212cnenad,
-> #210, nenad=>> I dalje odgovor Ne ne prekida izvršavanje autoexec-a ? Ili ga izbacite iz
=> Pritisak na Ctrl-X prekida _ispis_ tekuće komande. Ctrl-C prekida
=> Znači: dok se izvršava autoexec dovoljno je pritisnuti Ctrl-C i
Imam utisak da se nismo razumeli, znam šta i kako prekida izvršavanje ali
ako me već SEZAM lepo pita, srpski, Dalje ? Da/Ne neka se softver tako i
ponaša. BTW zašto i te poruke niste preveli na engleski, opet ostaje
nešto izmešano... ili ste samo komande rešili da unificirate ?
Pitaš se čemu potreba za tim, i skraćivanje login-a... ? Eto navika,
volim neki put da propustim ponovo ceo AU, kucajući AU, ili ako sam
nekoliko puta zvao jer je pucala veza pa me ne interesuje ni MA LI niti
GR LI, niti CO VI /Q, niti WHO, niti... prekidam izvršavanje tog dela jer
znam šta je već stiglo od poruka...
=> komandnu liniju verujem da ćeš razumeti razloge za takvu odluku.
Razumem O:)
=>> režimima osim osnovnog neće ispisivati tekst unet pre $m ?
=> Nemojmo preterivati... Čemu to?
Navika, obična prosta navika... apsolutno me u PAD, Conf. ili drugim
režimima NE INTERESUJE u kojem se treutno direktorijumu nalazim, a ovako
PROMPT vrlo ružno deluje, npr...
Z:\DOSConf:SEZAMNET>
Kad ste već omogućili sve ovo oko PROMPT-a što je pohvalno, ne vidim problem
da se onemogući ispis teksta pre $M. Drugim rečima, želim stari ispis, kao
što je bio... Ne moraju sitne GLUPE izmene u softveru da me podsećaju
da je ovo NEŠTO DRUGO...
predlozi.213dpredovic,
-> #209, dturina> Što ne može cdĐ ?
Vrlo IntuiTiVNo: exit.
predlozi.214nenad,
-> #212, cnenad> Imam utisak da se nismo razumeli, znam šta i kako prekida izvršavanje ali
> ako me već SEZAM lepo pita, srpski, Dalje ? Da/Ne neka se softver tako i
> ponaša.
Ako sam te sada dobro razumeo ti nemaš problema sa autoexec-om i
znaš kako se koristi, samo smatraš da bi poruka trebala da bude
informativnija? Možemo razgovaramo i o tome. :) Nadam se da ne
očekuješ da nakon Ctrl-X dobiješ nešto poput:
"Zdravo Cnenade, kako smo jutros? :) Vidim pritisnuo si Ctrl-X...
Pretpostavljam da nisi zaboravio da se Ctrl-X odnosi na ispis
tekuće komande i da će samo on biti zaustavljen, a da će
autoexec da nastavi da se izvršava i da pređe na sledeću
komandu. :) Ne zaboravi da možeš da pritisneš i Ctrl-C ako hoćeš
da prekineš izvršavanje celog autoexec-a. :) Sad ti odluči 'oćeš
li da se ispis nastavi (Da/Ne/Bez pauze), a mi se čujemo
kasnije! Pozdravi sve kod kuće! :)"
Šalu na stranu, zaista mislim da su dva prompta koji se dobijaju
nakon pritiska na ove dve kombinacije tastera dovoljno različita,
čak i da ne znaš šta si pritisnuo. Nakon Ctrl-C piše "Prekid
(Ne/Da)" crvenom bojom, a nakon Ctrl-X standardnom tirkiznom se
ispiše "Dalje (Da/Ne/Bez pauze)".
> BTW zašto i te poruke niste preveli na engleski, opet ostaje
> nešto izmešano... ili ste samo komande rešili da unificirate ?
Poruke će biti na engleskom kada bude bilo mogućno otkucati SET
LANG, dakle čim budu prevedeni i help i ostale sistemske poruke.
> Navika, obična prosta navika... apsolutno me u PAD, Conf. ili drugim
> režimima NE INTERESUJE u kojem se treutno direktorijumu nalazim, a ovako
> PROMPT vrlo ružno deluje, npr...
>
> Z:\DOSConf:SEZAMNET>
Pa ja ne znam kako si i uspeo da dobiješ ovakav prompt. Znak $m
se pri ispisu prompta menja aktivnim režimom ILI direktorijumom.
predlozi.215cnenad,
-> #214, nenad=>> ako me već SEZAM lepo pita, srpski, Dalje ? Da/Ne neka se softver tako i
=> očekuješ da nakon Ctrl-X dobiješ nešto poput:
Opet nastavljaš ? ;)
Izgleda da moram da crtam ;) a to mrzim i ne znam (slikanje je već druga
stvar ;)
Izvršavanje AUTOEXEC-a. Popuni se ekran, SEZAM pita, Dalje ? Da/Ne.
Odgovor NE u tom trenutku ne prekida izvršavanje AUTOEXEC-a, već da bi se
to postiglo sada MORA da se udari CTRL-C. Ja pitam, još jednom, zašto ?
Kad već postoji pitanje NE koje znači, stani sa izvršavanjem AUTOEXEC-a,
i premotaj na njegov kraj...
=>> Z:\DOSConf:SEZAMNET>
=>
=> Pa ja ne znam kako si i uspeo da dobiješ ovakav prompt. Znak $m
=> se pri ispisu prompta menja aktivnim režimom ILI direktorijumom.
Malo sam i ja našminkao prompt. Navika je navika, pa volim da sada stoji Z:\
umesto R:\. Naravno $m će sklonti u conf. režimu putanju za dir. gde se
trenutno nalazim ali ne i onaj tekst unet pre $m tako da se dobija:
Z:\Conf:SEZAMNET>
Samo mala malecka molbičica, da se ubaci prekidač da se ne vidi i tekst
pre $m kad se ode u druge režime poput, conf. mail, group, show, pad...
predlozi.216soul,
Vidim da ste obnovili direktorijume (DOS/FUN, recimo).
So, što ne biste u pomenuti direktorijum (DOS/FUN, je
li:)) ubacili sve one sjajne demo programe koje je
uglavnom msavkovic poslao? Imate barem one od 4-64K,
ti ne jedu puno.:) Može i odvojen dir.
predlozi.217supers,
-> #216, soul>> uglavnom msavkovic poslao? Imate barem one od 4-64K,
>> ti ne jedu puno.:) Može i odvojen dir.
Treba odvojen dir. U fun direktorijumu je snalaženje već otežano.
predlozi.218meric,
Trebalo bi da u res ubacite poslednji poziv (korisna informacija!),
zato sto da bi izvukao tu info iz users ***** potrebna je citava vecnost.
predlozi.219milosh,
-> #218, meric> Trebalo bi da u res ubacite poslednji poziv (korisna informacija!),
> zato sto da bi izvukao tu info iz users ***** potrebna je citava vecnost.
Kucaj USER /E *******
ide mnogo brze,odn. trenutno :)
predlozi.220marec,
Možda je neko pre mene ovo već tražio, ali nije zgoreg ponoviti:
Stavite Netscape za Win 3.x u direktorijum. Nas koji nemamo nameru da u
dogledno vreme instaliramo W95 ima još uvek puno.
predlozi.221marec,
Imam mali predlog: Da li je neko raspoložen da napiše program tipa SDW, ali
takav koji omogućava direktan rad na Sezamu u Win okruženju - odnosno program
koji će da interpretira podatke dobijene od Sezama, a Sezamu da šalje komande
koje će korisnik zadavati klasičnim Win menijima i dijalozima. Nešto kao Sezam
Shell? Takva stvar bi svima koristila.
predlozi.222johnnya,
-> #221, marec >> Imam mali predlog: Da li je neko raspoložen da napiše
>> program tipa SDW, ali takav koji omogućava direktan rad na
>> Sezamu u Win okruženju - odnosno program koji će da
>> interpretira podatke dobijene od Sezama, a Sezamu da šalje
>> komande
1.A šta ako bi ti rekao da tako nešto već postoji :))) Šalu na
stranu, ali da li si se ikada podešavao Terminal (onaj što dolazi sa
Win3.1) tu možeš da podesiš 4x8 makro buttona (vidljivih u dnu
ekrana) koji će izdavati komande tipa : Odgovor na pitanje username,
password, sezam, chat... i mnogo drugog, a koristeći backscroll i
copy/paste moguće je i skidati fajlove a da ni jednom ne dodirneš
tastaturu (ako ti je do toga stalo). Osim toga primer govori više od
reči... (skini ovaj fajl i otvori ga pomoću Terminala)
2. Najbolji program na svetu : Telemate za DOS, ima jednu divnu
osobinu (čak i ako ga pokreneš u dos prozoru iz win-a) da kada si
on-line, klikneš negde na ekranu (recimo na F kao file transfer) on
to F prebacuje kao da si ga otkucao (još ti samo ostaje da klikneš
bilo gde na prazan prostor, što zamenjuje ENTER), dozvoljeno je i
držati taster i markirati čitave reči i kada pustiš taster, podvučeno
odlazi kao odkucano :))) Ovo znači da za Home BBS-ove koji imaju
sistem menija, praktično nije potrebno dodirivati tastaturu !
Šta će ti više od ovoga :))))
■■ Johnnya ■■
sezam.trmpredlozi.223galimpic,
-> #221, marec> Imam mali predlog: Da li je neko raspoložen da napiše program tipa SDW,
> ali takav koji omogućava direktan rad na Sezamu u Win okruženju - odnosno
Kada se u dogledno vreme predje na Internet (a morace, jer ko to ne uradi
moze da zatvori radnju), ovo nece biti potrebno jer ce se koristiti WWW. Cak
i da se isplati raditi nesto slicno pre toga, veoma je rizicno jer se stalno
dodaju nove komande, menja format starih i sl. Potrebno je da sistem bude
stabilan duze vreme za ovako nesto. Imao sam identicnu ideju, cak sam i
napravio demo verziju (internu) - ali onda se desio raspad.
predlozi.224msavkovic,
Moglo bi da se uvede ono što i na PRO-u :
A:\>who
balsa 07:03 FTP.DL 26:10
ivanisev 07:12 FTP.DL 75:36
kile 07:03 Sezam
msavkovic 07:12 Sezam
ziva 07:12 FTP.DL 36:01
itd...
predlozi.225violator,
Ajde, ljudi, uvedite bre komandu rd :((((. A i dobro bi bilo da
se u listi ne prikazuju i imena direktorijuma u kojima su novi
fajlovi... Ovako me zatrpla lista direktoriuma i fajlova za amigu, a
ja treba da kopam po tome za nečim što je za PC... Sredite to malo...
predlozi.226space.ace,
-> #221, marec--> Imam mali predlog: Da li je neko raspoložen da napiše program tipa
--> SDW, ali takav koji omogućava direktan rad na Sezamu u Win
--> okruženju - odnosno program
Pravo da ti kažem, o ovome sam ja mnogo razmišljao, i baš sam to mislio
da predložim, da bude tipa AOL ili Prodigy Shell-a.
Ne bi to bilo teško napraviti.
predlozi.227space.ace,
Imam predlog.
Mogli bi da u init stringu svakog modema stavite S0 registar na 3-4, a ne
na 169 kao što je sad.
Ova bre zvonjava u prazno me izluđuje!!!!
predlozi.228basrak,
Pa dobro, ljudi, zar je zaista toliko teško napraviti taj dl kako treba?
Zašto moram da budem upitan za svaki fajl koji mi je u pad-u da li želim da
ga prenosim? Čak i sa /y switch-em je ista stvar, samo što se ne postavlja
pitanje, ali dl protokol mora da se startuje za svaki fajl posebno...
Noćna mora.
predlozi.229ljubisha,
-> #228, basrak>ga prenosim? Čak i sa /y switch-em je ista stvar, samo što se ne postavlja
>pitanje, ali dl protokol mora da se startuje za svaki fajl posebno...
Svič /y lepo radi i provereno je u praksi (skinuo sam negde oko 20Mb
u zadnjih mesec ipo dana) tako da je jedino stvar do tvog komunikacionog
programa ali šta?
predlozi.230lena,
Spisak korisnika Sezama je u totalnom haosu.
Mogli bi da sredite tu listu po nekom kriterijumu,napr.abecednom
redu ili na neki drugi nacin.
predlozi.232dzakic,
-> #228, basrak>> Pa dobro, ljudi, zar je zaista toliko teško napraviti taj dl kako
>> treba? Zašto moram da budem upitan za svaki fajl koji mi je u pad-u
>> da li želim da ga prenosim? Čak i sa /y switch-em je ista stvar,
Pretpostavljam da ti treba batch prenos. Pokušaj sa "PAD DOWN /B".
Eventulano dodaj /Y za podrazumevani odgovor Da, ili /D za brisanje
fajlova iz pada nakon uspešnog prenosa.
predlozi.233nenad,
-> #230, lena> Mogli bi da sredite tu listu po nekom kriterijumu,napr.abecednom
> redu ili na neki drugi nacin.
Sa user /s (sorted) možeš da dobiješ listu korisnika sortiranu po
abecednom redu.
predlozi.234zjovkovic,
> Nije poseban problem da se napravi ovakva lista ali ne vidim kako bi ona
> pomogla pretrazivanju? Jedino ako se pode od pretpostavke da korisnik
> zna u kom je tomu stare konferencije bilo reci o nekom problemu pa da iz
> takve liste dobije datumski opseg kojim treba da filtrira pretrazivanje?
In medias res
Gomila O_konferencija ce se povecavati jer i ove tekuce postaju stare ,
one sadrze mnogo stvari (informacija,problema (ocu reci resenja)).
Pristupnost toj gomili informacija je veoma mala jer se nezna gde sta ima
a da se za svaki problem pretrazuje brdo konferencija, tema, poruka je
nemoguce.
Trenutno imam problem sa jednim modemom koji ne preuzima liniju
nego radi na prazno (gluvo).
Ja po secanju ustvrdih da sam takav problem vec cuo od nekog i resenje
u temi Komunikacije.modemi i krenuh da iz Krusevca prebacujem sve
Komunikacije.modemi i fax i to trajase i trajase i trajase i kostase
dosta na 2400. Potrosio sam nedelju dana za prenos, kompletiranje poruka
(da ne pominjem probleme sa SE(O)Rovima, pola sam skinuo sa NET-a pola
sa PRO-a .... :( ) za pregled (pola poruka je bez veze ali uspesno
trose vreme).
Na kraju (konacno) sam zakljucio da sam pogresio da se problem-resenje
javljao u temi modemi pa mi je palo na pamet, u stanju entuzijazma, da
to nije u temi modemi nego u temi razno. Na ovu pomisao entuzijazam je
odmah pobegao a ja postajao sigurniji da ovako nesto necu nikad vise da
radim i postalo mi je jasno da od starih konferencija nema vajde.
Ovo gore je o problemu i razocarenju,
a ovo sto sledi o mogucem resenju!?.
Moguce resenje je indexacija poruka po oblastima,podoblastima ....
naravno ovo se ne razlikuje od vruce vode ali treba je zagrejati .
Na umu konkretno imam indexe za help u FoxPro-u (polje class).
(Znam da i drugi to imaju a mozda i bolje ;) bitan je princip a i
da je uradjeno)
Evo sta bi trebalo uraditi ? ko to treba da uradi
U - Uprava M - moderatori
K - Korisnici
- formirati bazu za indexe U
- ima dva polja
1 broj poruke (unikatan)
2 mesto za indexe 20-30 karaktera
- definisati indexne reci U M K
- napuniti bazu K M
- izrada programa koji ce na osnovu
indexne reci dati brojeve poruka. U M K
Najveci problem ovde je NAPUNITI BAZU
Predpostavimo da je predhodni posao obavljen, baza skicirana a indexne
reci donete na skupstini ;). Tada na scenu stupaju moderatori
objavljujuci oglas za preuzimanje odgovornosti i izrade indexnih reci
za pojedinacne poruke za odgovarajuce periode (6 meseci ,12 meseci
...) na koje bi se javljali korisnici i uradili pomenuti posao i potom
moderatorima dostavili zapise za svaku poruku.
Uneto u bazu bi postalo zvanicni index a verovatne opravdane primedbe
korisnika bi se revizijama unosile u bazu.
Posto su stare konferencije zajednicke ovo sve moze da se uradi u
saradnji SEZAM-a
Ovako bi gomile poruka postale dostupne korisne informacije.
Najvise bi dobili korisnici ( a to smo svi) a i SEZAM-(ov)i
Za pocetak ulazem (stavljam na raspolaganje u javno vlasnistvo ) u ovu
ideju jedan dobar radni dan - 12 casova.
Nula dies sine linea
P o z d r a v
zjovkovic
predlozi.235mikrom,
Izvanredno je što je rešen problem dupliranja poruka, ali
samo moram da proverim posle koliko dana u MALI.OGLASI
može da se pošalje isti oglas, a da se to ne manifestuje
kao dupliranje poruke?
Pokušao sam danas (posle razumnih 7 dana) od prethodnog
oglasa da ga ponovim i nije mi se dalo :)
Ako ovo nije rešeno, vredelo bi razmisliti, nije da me
mrzi da menjam oglas, ali nekako mi se učinilo da je
nepotrebno.
predlozi.236marec,
-> #226, space.ace> Pravo da ti kažem, o ovome sam ja mnogo razmišljao, i baš sam to mislio
> da predložim, da bude tipa AOL ili Prodigy Shell-a.
>
> Ne bi to bilo teško napraviti.
A što se tiče dizajna, ja ću da pomognem...
predlozi.237marec,
-> #227, space.ace> Ova bre zvonjava u prazno me izluđuje!!!!
A jesi li probao da ubaciš zareze između brojeva kad zoveš Sezam?
predlozi.238marec,
-> #234, zjovkovic> Moguce resenje je indexacija poruka po oblastima,podoblastima ....
> naravno ovo se ne razlikuje od vruce vode ali treba je zagrejati .
Pozdravljam!
predlozi.239teorist,
Imam jedan (čini mi se) interesantan predlog :)
Bilo bi lepo kada bi ubacili mogućnost da korisnik napravi listu korisnika
za koje bi mu sistem pri LogInu prijavio da su na vezi.
(a takodje i ako bi se oni uključili dok radis)
Ovo bi bila veliki napredak u odnosu na non-stop zveranje u WHO listu
Pozdrav
predlozi.240easyd,
-> #235, mikrom> Pokusao sam danas (posle razumnih 7 dana) od prethodnog
> oglasa da ga ponovim i nije mi se dalo :)
A da li si prethodni obrisao?
poz, easyd...
predlozi.241ljubisha,
-> #234, zjovkovic> Gomila O_konferencija ce se povecavati jer i ove tekuce postaju stare ,
> one sadrze mnogo stvari (informacija,problema (ocu reci resenja)).
> Pristupnost toj gomili informacija je veoma mala jer se nezna gde sta ima
> a da se za svaki problem pretrazuje brdo konferencija, tema, poruka je
> nemoguce.
> Trenutno imam problem sa jednim modemom koji ne preuzima liniju
> nego radi na prazno (gluvo).
Najbolje rešenje je da se sve stare konferencije snime na CD ili
diskete (nije to mnogo, mega i nešto po tomu konferencije) i da se
iste prodaju zainteresovanima. Dugo se priča o tome a ništa se nije
uradilo po tom pitanju. :(
Inače, isto pitanje si potegao na i PRO-u gde je trenutno stanje
ipak donekle bolje jer je inteligentniji Find i sve poruke iz jedne
teme su na istom mestu tako da je dovoljno pretraživanje po datumu.
predlozi.242lena,
-> #233, nenad>> Mogli bi da sredite tu listu po nekom kriterijumu,napr.abecednom
>> redu ili na neki drugi nacin.
>
> Sa user /s (sorted) mozes da dobijes listu korisnika sortiranu po
> abecednom redu.
sorry,nisam znao...
predlozi.243junior,
-> #224, msavkovic> Moglo bi da se uvede ono što i na PRO-u :
Šta sad, treba da imamo 2 identički jednaka sistema, samo
sa različitim bojama u who listi? Neka hvala, meni je i
ovako lepo :) Tog ima na pro-u, ovde ne treba.
predlozi.244mpedja,
-> #239, teorist>> Imam jedan (cini mi se) interesantan predlog :)
>>
>> Bilo bi lepo kada bi ubacili mogucnost da korisnik napravi listu korisnika
>> za koje bi mu sistem pri LogInu prijavio da su na vezi.
>> (a takodje i ako bi se oni ukljucili dok radis)
>>
>> Ovo bi bila veliki napredak u odnosu na non-stop zveranje u WHO listu
>>
>> Pozdrav
Hvala bogu da se neko setio. U potpunosti imas moju podrsku !
predlozi.245supers,
-> #243, junior>> Šta sad, treba da imamo 2 identički jednaka sistema, samo
>> sa različitim bojama u who listi? Neka hvala, meni je i
To da su sistemi "identički jednaki" smatram za prednost.
I ne shvatam zašto si protiv uvođenja vremena do kraja transfera
u who listu kao na Prou.
predlozi.246basrak,
-> #232, dzakic> Pretpostavljam da ti treba batch prenos. Pokušaj sa "PAD DOWN /B".
Upravo to. Zahvaljujem.
BTW izvinjavam se na tonu prethodne poruke, ali stvarno mi je prevršilo da po
milion puta startujem dl protokol. Zato bi bilo lepo kad biste malo češće
ažurirali onaj help ;)
predlozi.247nenad,
-> #235, mikrom> samo moram da proverim posle koliko dana u MALI.OGLASI
> može da se pošalje isti oglas, a da se to ne manifestuje
> kao dupliranje poruke?
Dupliranje poruka se ne beleži, samo uzastopno dupliranje exec-a
i to na osnovu prve poruke u njemu. Prema tome nakon slanja ovog
pitanja već si u mogućnosti da ponovo šalješ svoj stari exec sa
oglasom.
predlozi.248cnenad,
Da li se u SH ACC režimu može promeniti poruka da pretplata ističe za NNN
dana u tačan datum isteka (a da eventualno ta cifra o bvroju dana bude
iza) ?
Pored ovoga, za kad se planira stalno ažuriranje ili barem na svakih 4-6
sati SH WEA režima ? Bitna stvar koju bi trebalo dograditi je očekivana
temperatura u narednim časovima kao i da li će biti oblačno, kišovito i
slično.
Kad ćemo moći da podesimo svoju paletu boja ?
BTW, imam utisak da sistem zadnjih dana radi zaista fenomenalno. KUGW :)
predlozi.249mpedja,
-> #245, supers>> Sta sad, treba da imamo 2 identicki jednaka sistema, samo
>> sa razlicitim bojama u who listi? Neka hvala, meni je i
Nemoj tako. Ako ti imas pretplatu na oba sezama ima ljudi koji
imaju pretplatu samo na ovom. Po meni SezamNet i SezamPro
nisu, ama bas nikako povezani, osim onog 'sezam' u imenu !
predlozi.250inferno,
-> #239, teoristŮ│ ˙ Bilo bi lepo kada bi ubacili mogućnost da korisnik napravi listu
Ů│ ˙ korisnika za koje bi mu sistem pri LogInu prijavio da su na vezi.
Ů│ ˙ (a takodje i ako bi se oni uključili dok radis)
Podržavam.. :)
Odlična ideja, da ne moram da jurim društvo po Who listi..
predlozi.251junior,
-> #245, supers> I ne shvatam zašto si protiv uvođenja vremena do kraja
> transfera u who listu kao na Prou.
Zato što ne vidim korist od tog. U principu, kad vidim čoveka
u transferu, ne pagujem ga ... ili mu ostavim mail, ili ga nazovem
telefonom, ako ga hitno trebam. Ko oće da chatuje, uvek može da uđe
u chat i da čeka ;)
predlozi.252mikrom,
-> #247, nenad▄─ Dupliranje poruka se ne beleži, samo uzastopno dupliranje exec-a
Zahvaljujem.
Vidi se da "često" šaljem exec :)
Inače bih samo ponovio nečiju inicijativu da se kao komentar
u WHO listi po defaultu nalazi ime i prezime (koliko vidim
relativno slabo se koristi ova opcija)
predlozi.253pedjak,
-> #239, teorist> Bilo bi lepo kada bi ubacili mogućnost da korisnik napravi listu
> korisnika za koje bi mu sistem pri LogInu prijavio da su na vezi.
Ovo se može elegantno rešiti, ako se who komanda dopuni na sledeći
način:
Who <username>
Ukoliko se ne navede, ispisuje se standardna lista, a ako se navede
(pri tome bi bilo dozvoljeno korišćenje džoker znakova) ispisuju se
samo imena onih korisnika, čiji username zadovoljava dati uslov.
Ovo standardno postoji na unix sistemima.
predlozi.254easyd,
-> #251, junior u transferu, ne pagujem ga ... ili mu ostavim mail,
ili ga nazovem telefonom,
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ dok je u transferu??????????
ako ga hitno trebam. Ko oce da chatuje, uvek moze da ude
predlozi.255dj.vlada,
Da li je sezam povezan na YUInternet i ako nije kada ce, posto sam relativno
nov user, cuo sam da je pre bio povezan, tj. ljudi su sa svog lokalnog bbs-a
mogli citati/pisati poruka sa/na SEZAM(a)!
A posto znam da je Pro obecao da ce omoguciti telnet servis, zasto ne bi
SezamNet??? Ovako sezam izgleda kao neki potpuno zatvoreni BBS, tj. postoji
manjak informacija....
predlozi.256nenad,
-> #234, zjovkovic> Ovako bi gomile poruka postale dostupne korisne informacije.
U pitanju bi bila izuzetno korisna stvar, ali i izuzetno veliki
posao. Mi trenutno ne raspolažemo sa dovoljno vremena i
kapaciteta za jedan takav poduhvat, jedini način da ovako nešto
na ovako kvalitetan način bude urađeno u dogledno vreme jeste
angažovanje bar nekoliko enzujasta kojima bi se Sezam već odužio
na adekvatan način... Svakako je u pitanju vrlo odgovoran i
obiman posao, ali riznica informacija i znanja klasifikovana na
ovakav način verujem interesovala većinu starih i novih članova.
predlozi.257supers,
-> #251, junior>> Zato što ne vidim korist od tog. U principu, kad vidim čoveka
>> u transferu, ne pagujem ga ... ili mu ostavim mail, ili ga nazovem
>> telefonom, ako ga hitno trebam.
E, ja vidim korist :) Ako mu je ostao još minut sačekaću ga i pageovaću
ga, upravo zato što mi je hitno :) Pisaću mu mail samo ako vidim da
neće skoro...
predlozi.258johnnya,
-> #255, dj.vlada >> SezamNet??? Ovako sezam izgleda kao neki potpuno zatvoreni
>> BBS, tj. postoji manjak informacija....
Šta bre, izgleda :))) Sezam i jeste potpuno zatvoren sistem :)
predlozi.259mmtosic,
-> #233, nenad>>> Mogli bi da sredite tu listu po nekom kriterijumu,napr.abecednom
>>> redu ili na neki drugi nacin.
>>
>> Sa user /s (sorted) možeš da dobiješ listu korisnika sortiranu po
>> abecednom redu.
Ne bi bilo loše da uporediš izlaze koje sistem daje nakon naredbe
_users /s >_ i _users >_. (Hint: ona prva lista jeste sortirana, ali
i znatno kraća od ove druge, ne-sortirane, jer je, izgleda,
ograničena dužinom nekog memorijskog prostora, koji je kraći od
potrebnog. Takvo ponašanje traje dosta dugo, verovatno, od samog
početka rada ovog dz_softvera.)
Za svaki slučaj, prilažem i izvod iz današnjeg log-a.
>> user >
>> pad dir
TEXTPAD 462.542
>> pad arc
Arhiviranje PAD-a...
>> pad dir
net00184.zip 119.732
Files 1/119.732 bytes.
>> user /s >
>> pad dir
net00184.zip 119.732
TEXTPAD 307.088
Files 1/119.732 bytes.
>> pad arc textpad
Arhiviranje PAD-a...
>> pad dir
net00184.zip 119.732
net00185.zip 76.945
Files 2/196.677 bytes.
predlozi.260dj.vlada,
-> #258, johnnyaD:\> >> SezamNet??? Ovako sezam izgleda kao neki potpuno zatvoreni
D:\> >> BBS, tj. postoji manjak informacija....
D:\>
D:\> Sta bre, izgleda :))) Sezam i jeste potpuno zatvoren sistem :)
Ma znam, nego mislim zatvoren u smislu informisanja, jeste da imamo i toga, ali
posta preko Yuinterneta, pa telnet...onda stvarno..
predlozi.261hercog,
Šta mislite da počnemo da pravimo neke sezam party u nekom klubu ili
diskoteci, npr jednom mesečno ili jednom u dve nedelje? Na takve žřÚur■˛keřÚ
bi mogli da do■˛đemo sv¨▀ sa sezama, a i da povedemo koga hoćemo. Nebi bio
nikakav problem da se neko mesto rezerviše i da se dogovori neka željena
muzika ili ceo sadržaj večeri.
Mislim da bi to bilo baš ■˛řÚfinřÚo■˛■˛˘Ęű▀¸│řÚ˝ů,
˝ů■˛
fino, a i jeftino...
Sale
predlozi.262darone,
-> #261, hercog>> Šta mislite da počnemo da pravimo neke sezam party u nekom klubu ili
Evo, ja sam sve organizovao. Skupljaćemo se svakog petka od devet, deset uveče
u diskoteci "Super Madvig" ispod Crvenog Krsta, valjda ste svi čuli za nju
(reklamira se na većini beogradskih radio stanica). Ima veliki parking ispred,
tako da za kola nije problem, a tu su pored tridesetak intimno osvetljenih
stolova i veliki podijum za igru i sedam bilijar stolova (velikih). Tu se
skupljaju mladi iz celog grada, većinom oko 18-20 godina (i devojke, naravno).
Cene su popularne :)
Vidimo se u petak!
predlozi.263hercog,
-> #262, darone> Evo, ja sam sve organizovao. Skupljaćemo se svakog petka od devet, deset
> uveče u diskoteci "Super Madvig" ispod Crvenog Krsta, valjda ste svi čuli za
> nju
Može da dođe u obzir i Padrino ili Bonafides New, ako ima zaintereso-
vanih mogu da rezervišem ceo prostor samo za sezam populaciju i one
koji oni dovedu... Cene popularne, muzika po izboru, ima mesta za
sedenje oko 150 - 200 ljudi, podijum za igru, fino osvetljenje, de-
vojke ulaze za džabe...
Sale
predlozi.264nenad,
-> #263, hercog> fino osvetljenje, devojke ulaze za džabe...
Dodao bih da uz fino osvetljenje i vešti momci ulaze za džabe. :))
predlozi.265supers,
-> #263, hercog>> Može da dođe u obzir i Padrino ili Bonafides New,
>> Cene popularne, muzika po izboru,
Kome je do muzike, za svoje dobro bi trebao da izbegava Padrino & co.
predlozi.266banek,
Losa je ideja da se daje vremenska prognoza na ovom sistemu.
Ukoliko ste se vec potrudili da stavite ovaj servis na Sezam
onda ga bar i redovno azurirajte.
Danas je drugi dan uskrsa. Kucam SHOW WEAT /P , idaje mi
prognozu za prvi deo meseca mart. Strasno, zar ne?
predlozi.267guta,
-> #266, banek
#> Danas je drugi dan uskrsa. Kucam SHOW WEAT /P , idaje mi
#> prognozu za prvi deo meseca mart. Strasno, zar ne?
Da, zaista je najavljeno da će show podsistem postati ažuran uskoro.
Koliko je to uskoro?
predlozi.268ilazarevic,
-> #266, banek> Losa je ideja da se daje vremenska prognoza na ovom sistemu.
Naprotiv, ideja je dobra. Neažurnost nije razlog za ukidanje. Samo treba naći
čoveka koji će da ažurira podatke o vremenu i kursu.
predlozi.269hercog,
-> #264, nenad> Dodao bih da uz fino osvetljenje i vešti momci ulaze za džabe. :))
I to se da srediti
Sale
predlozi.270hercog,
-> #265, supers> Kome je do muzike, za svoje dobro bi trebao da izbegava Padrino & co.
Da, ali ako se dogovorimo za žurku, mogu da sredim sa vlasnikom
i muziku i ko može da uđe...
Sale
predlozi.271ilazarevic,
-> #266, banek> Losa je ideja da se daje vremenska prognoza na ovom sistemu.
Naprotiv, ideja je dobra. Neažurnost nije razlog za ukidanje. Samo treba naći
čoveka koji će da ažurira podatke o vremenu i kursu.
predlozi.272.bata.,
-> #262, darone> Evo, ja sam sve organizovao. Skupljacemo se svakog petka od
> devet, deset uvece u diskoteci "Super Madvig" ispod Crvenog
> Krsta, valjda ste svi culi za nju
Ostavi tacnu adresu, kako bi lakse mogli da nadjemo.
predlozi.273.bata.,
-> #265, supers>>> Cene popularne, muzika po izboru,
>
> Kome je do muzike, za svoje dobro bi trebao da izbegava Padrino
> & co.
Koju muziku pustaju u padrinu.
Koje je srednje godiste civilizacije koja dolazi ?
M.
predlozi.274space.ace,
-> #271, ilazarevic--> Naprotiv, ideja je dobra. Neažurnost nije razlog za ukidanje. Samo
--> treba naći
A ajde reci mi šta će meni vreme u Beogradu kad sam iz Čačka?
Znam da je većina populacije iz Bg-a, ali ni njima ne treba,
lepo pogledaju kroz prozor i vide ;)
Još pritom se ne ažurira tačno i na vreme...
Ukinite to a obezbedite EMAIL sa Internetom, ili makar sa YuInternetom.
Bre...
predlozi.275mikrom,
-> #268, ilazarevic
▄─ > Losa je ideja da se daje vremenska prognoza na ovom sistemu.
▄─ Naprotiv, ideja je dobra. Neažurnost nije razlog za ukidanje.
▄─ Samo treba naći čoveka koji će da ažurira podatke o vremenu i kursu.
Zaista kurs je ranije funkcionisao vrlo dobro. Gotovo cela
jedna grupa je imala status moderatora za tu opciju i bilo bi
dobro to obnoviti. Evo javljam se da dobrovoljac :)
Takođe bi valjalo ubaciti podatke koji su već postojali.
Za slučaj da su izgubljeni, evo podataka '93-'95.
kurs.arjpredlozi.276ilazarevic,
-> #274, space.ace> Ukinite to a obezbedite EMAIL sa Internetom, ili makar sa
> YuInternetom.
Ma, neka obezbede e-mail, pa može i vreme da ostane...
predlozi.277marec,
-> #274, space.ace> A ajde reci mi šta će meni vreme u Beogradu kad sam iz Čačka?
> Znam da je većina populacije iz Bg-a, ali ni njima ne treba,
> lepo pogledaju kroz prozor i vide ;)
> Još pritom se ne ažurira tačno i na vreme...
>
> Ukinite to a obezbedite EMAIL sa Internetom, ili makar sa YuInternetom.
> Bre...
Čovek je u pravu!
predlozi.278kum.djole,
-> #274, space.ace>> A ajde reci mi šta će meni vreme u Beogradu kad sam iz Čačka?
:)))
Nešto slično je pre par godina Dača Kocjan izvalio u 'Pingvinu'.
Pita slušalac kad će 'Pingvin' da se čuje malo šire, do Novog Sada,
Kraljeva, Kragujevca.. a Dača mrtav 'ladan kaže "znaš, mi imamo svakih
sat vremena onu vremensku prognozu za Beograd. I pazi sad. Sluša tamo
neki tip iz Kragujevca program i čuje 'U Beogradu 3 stepena'..
E sad se ovaj misli.. 'Kolko u Kragujevcu, majku mu ?' ;)"
Sve u svemu, najbolje bi bilo da taj posao neko radi profesionalno,
svakodnevno, za 5-6 najvećih jugoslovenskih gradova, ali pitanje je
koliko bi taj neko bio lud da posao radi za +30 minuta dnevno.
predlozi.279supers,
-> #273, .bata.>> Koju muziku pustaju u padrinu.
Onu koju puštaju i u asasinu, dizelinu...
predlozi.280hercog,
-> #273, .bata.> Koju muziku pustaju u padrinu.
> Koje je srednje godiste civilizacije koja dolazi ?
Sve zavisi od večeri do večeri tj od onoga ko organizuje žurku...
Muzika je raznovrsna: 80-te, 90-te, dance, techno dance, domaći
rok, sentiši itd. Šta god da traži onaj ko pravi (osim narodnjaka)
Civilizacija koja dolazi je opet mešano. Ima večeri kada dođu klinci,
ako je onaj ko je pravio klinac :), a dolaze i stariji >=20.
Sale
predlozi.281hercog,
-> #279, supers> Onu koju puštaju i u asasinu, dizelinu...
Aman čoveče, ako se dogovorimo možeš da dovedeš i SVOG DJ-a sa svojim
materijalom i da puštaš muziku koju god TI HOĆEŠ. Ne mora da bude di-
zelaška. A i ljudi mogu da BUDU ONI KOJE TI POZOVEŠ! Za dizelaše na
tvojim pozivnicama možeš UVEK DA ZABRANIŠ ULAZ!
pozdrav Sale
predlozi.282banga,
-> #278, kum.djole> Pita slusalac kad ce 'Pingvin' da se cuje malo sire, do Novog
Bezazlena ptica se u medjuvremenu pretvorila u tigra :)
predlozi.283supers,
-> #281, hercog>> zelaška. A i ljudi mogu da BUDU ONI KOJE TI POZOVEŠ! Za dizelaše na
>> tvojim pozivnicama možeš UVEK DA ZABRANIŠ ULAZ!
OK, OK, razumeo sam, kad iznajmiš diskoteku možeš čak i da rasteraš
dizeliju. Ali ja ipak preferiram da idem tamo gde dizeli i ne privire,
nekako mi dođe jednostavnije...
predlozi.284nenad,
-> #266, banek> Danas je drugi dan uskrsa. Kucam SHOW WEAT /P , idaje mi
> prognozu za prvi deo meseca mart. Strasno, zar ne?
Na žalost neki problemi organizacione i kadrovske prirode su nas
sprečili da ažuriranje vremenske prognoze krene kada je trebalo
(pre 2-3 nedelje), ali to bi trebalo vrlo brzo da bude rešeno.
predlozi.285hercog,
-> #283, supers> dizeliju. Ali ja ipak preferiram da idem tamo gde dizeli i ne privire,
A gde ti imaš lokaciju na koju dizeli (bar jedan) neće da priviri? :)
Sale
predlozi.286mileusna,
-> #277, marec=>>> Ukinite to a obezbedite EMAIL sa Internetom, ili makar sa
=>>> YuInternetom. Bre...
>> Čovek je u pravu!
Ma da... Da nisu izgubili 'silno' vreme na SHOW WEATHER
sigurno bi smo sada imali e-mail...
Kome se ne sviđa, ne mora ni da gleda, ali to sa
Internetom nema veze.
predlozi.287supers,
-> #285, hercog>> A gde ti imaš lokaciju na koju dizeli (bar jedan) neće da priviri? :)
Uuuu, ima tih lokacija dosta, ali se obično ne zovu diskoteka :)
predlozi.288inferno,
-> #285, hercogŮ│ ˙ A gde ti imaš lokaciju na koju dizeli (bar jedan) neće da priviri? :)
Nekedašnji Prostor... doduše bio je pun dizela u ćelavom
obliku. ;)
predlozi.289space.ace,
-> #286, mileusna--> Kome se ne sviđa, ne mora ni da gleda, ali to sa
--> Internetom nema veze.
Ima, kako nema!! DA se nisu bavili sitnicama kao što je show weather i sl.
i da su se okrenuli u kvalitetnijem pravcu što se tiče ponude servisa, sad
bi imali email, a možda i telnet ;>.
Ostavimo to za sutra, kažu oni ;>
predlozi.290mmike,
-> #282, banga
> Pita slusalac kad ce 'Pingvin' da se cuje malo sire, do Novog
=> Bezazlena ptica se u medjuvremenu pretvorila u tigra :)
Ne... bezazleni tigar se pretvorio u IDoLa mladih svih boja, ukusa,
a naročito mirisa. Danas je njegovo ime institucija, a lik i delo
putokaz za sve mlade blavore po radiJo stanicama.
MSM
predlozi.291rkramer,
Zar se niko do sada nije setio da bi bilo krajnje
vreme da se uvedu komande adir i aextract za rad sa arhivama.
BTW, no offence, ali Sezam vam je strasno spor pri radu sa
fajlovima :( Arhiviranje posebno :(
predlozi.293guta,
-> #289, space.ace
#> Ima, kako nema!! DA se nisu bavili sitnicama kao što je show
#> weather i sl. i da su se okrenuli u kvalitetnijem pravcu što
#> se tiče ponude servisa, sad bi imali email, a možda i telnet
#> ;>.
Ne verujem da se telnet i veza sa (YU)Internetom mogu porediti sa
utroškom vremena za show podsistem. Nije da ih branim, Nego treba ipak
biti realan.
A da se kasni sa tim, kasni se. I preko mere. Ali nije zbog show-a,
siguran sam.
predlozi.294marshall,
Bilo bi lepo kada bi ste uveli mail edit, nesto slicno kao za res.
Vec mi se par puta desilo da hocu nesto da promenim u poruci koju sam
vec poslao pa sam morao ponovo da je pisem. Mislim da ovo i ne bi
bio veliki problem da se uradi.
predlozi.297mmisic,
-> #291, rkramer> Zar se niko do sada nije setio da bi bilo krajnje
> vreme da se uvedu komande adir i aextract za rad sa arhivama.
ADIR vec postoji:))
Pozdrav MMISIC!
predlozi.298nenad,
-> #297, mmisic> ADIR vec postoji:))
Rkramer je delimično u pravu, pošto je ADIR postojao samo kao
podkomanda PAD režima. Sada je svim korisnicima dostupna i
komanda ADIR iz osnovnog režima i može se primeniti direktno na
arhive u direktorijumima.
Podržani su svi arhiveri (ZIP, ARJ, RAR, LZH) s tim što se za
LZH arhive sa ekstenzijom LHA (uobičajeno na Amigi) mora dodati
poseban tretman što će biti učinjeno jednog od narednih dana.
predlozi.299nenad,
-> #294, marshall> Vec mi se par puta desilo da hocu nesto da promenim u poruci koju sam
> vec poslao pa sam morao ponovo da je pisem. Mislim da ovo i ne bi
> bio veliki problem da se uradi.
Razgovarao sam sa Zakom i on kaže da bi editovanje već poslatog
mail-a bilo moguće, ali dužina nove poruke ne bi smela da prelazi
dužinu stare, ne bi se smelo dozvoliti snimanje ako je poruka u
međuvremenu pročitana i sl., pa je pitanje koliko je to rešenje
praktično.
U svakom slučaju možeš da poruku iščitaš u pad, obrišeš je, zatim
dobijenu datoteku edituješ komandom PAD EDIT, na njen početak
dodaš jedno '..mail send primalac', promeniš ono što želiš i
pošalješ poruku sa 'EXEC filename' gde je filename ime datoteke u
PAD-u, najčešće TEXTPAD.
predlozi.300johnnya,
-> #262, darone >> Evo, ja sam sve organizovao. Skupljaćemo se svakog petka od
>> devet, deset uveče u diskoteci "Super Madvig" ispod Crvenog
>> Krsta, valjda ste svi čuli za nju (reklamira se na većini
>> beogradskih radio stanica). Ima veliki parking ispred, tako
>> da za kola nije problem, a tu su pored tridesetak intimno
>> osvetljenih stolova i veliki podijum za igru i sedam bilijar
Jer možeš neko da da tačnu adresu ili neki precizniji putokaz, pošto
slušam radio Index, a tamo se nikada ne reklamiraju :)) a Index je
ipak jedna od većih beogradskih radio stanica...
■■ Johnnya ■■
predlozi.301dj.vlada,
IDEJA ZA NOVU KOMANDU:
IME:
"NOTE" ili "NOTEPAD" (C) :)
UPOTREBA:
SLUŽI ZA BELEŽENJE INFORMACIJA, PODSETNIKA, služi ustvari
kao dnevnik...
MOGUĆNOSTI:
U zadato vreme ako ste na vezi obavesti vas o nečemu što ste zapisali
da vas obavesti... Dobro za sastanke, zabeležavanje koje fajlove
želimo uzeti
ON-LINE-SECURITY: za ulaz traži lozinku zbog toga što jedan user koriste i
više ljudi
OFF-LINE-SECURITY: PGP encrypting
i evo još jedne malo manje popularne ideje: ustvari program (ne note
nego ovaj) obaveštava korisnika da je na vezi ili oboji u who listi
korisnika kojeg smo napisali u programu...ovo je već neko predložio
ali ja evo opet pošto je dobra ideja..i malo sam izmenio...
Ovo je dosta korisnije nego stalno gledanje u who listu...
P.S. Nadam se da će vam ovo nešto koristiti!
predlozi.302ognjen,
-> #301, dj.vlada)-> OFF-LINE-SECURITY: PGP encrypting
PGP nema bas previse veze sa off line sifrovanjem. Za ove
slucajeve postoje drugi algoritmi.
predlozi.303dj.vlada,
-> #302, ognjenHeHe> )-> OFF-LINE-SECURITY: PGP encrypting
HeHe> PGP nema bas previse veze sa off line sifrovanjem. Za ove
HeHe> slucajeve postoje drugi algoritmi.
Ima, ima... zamisljam da se u NOTE pisu vaznije stvari od samo to treba i to
treba uraditi
na primer lozinke na drugim bbsovima itd..
predlozi.304alien,
-> #300, johnnya[] Jer možeš neko da da tačnu adresu ili neki precizniji putokaz, pošto
[] slušam radio Index, a tamo se nikada ne reklamiraju :)) a Index je
[] ipak jedna od većih beogradskih radio stanica...
Misliš da ima šanse da Dragan da pare ili pivo za reklamu? :)))
predlozi.306meric,
Hocete li srediti ignore $ u chatu?
predlozi.307meric,
Uvedite ponovo private chat (2 persons only), bolje je od groupa za tu svrhu.
predlozi.308dvesic,
-> #307, meric> Uvedite ponovo private chat (2 persons only), bolje je od groupa za
> tu svrhu.
A u čemu je ralika između private i group chata od dve osobe ? ;)
predlozi.309supers,
-> #308, dvesic>> A u čemu je ralika između private i group chata od dve osobe ? ;)
U tome što je jednostavnije. Navikli smo na .priv a ne da se zamlaćujemo
sa šiframa :)
predlozi.310meric,
-> #308, dvesicNikakva, osim sto se ne mucimo sa siframa i onome kome predlazemo private
chat ne dosadjujemo to i page porukama, vec dobije pristojan prompt.
predlozi.311dpredovic,
-> #309, supers> U tome što je jednostavnije. Navikli smo na .priv a ne da se zamlaćujemo
> sa šiframa :)
A da razmenite telefone? >;)