SEZAMNET

15 Jan 1996 - 23 Dec 1996

Topics

  1. obavestenja (84)
  2. pitanja (3810)
  3. problemi (2431)
  4. predlozi (850)
  5. konferencije (28)
  6. fajlovi (242)
  7. olr (734)
  8. vote (24)
  9. kritika (799)
  10. razno (963)
  11. unknown (35)

Messages - predlozi

predlozi.207 mmtosic, -> #205, msavkovic
>> Zar nije logičnije da ako ja kucam do /d on skida sve fajlove iz >> pada bez pakovanja ? >> Tako je pre bilo... Opredelili su se za _pad dow *.* /d /y_ (dakle, sa univerzalnim imenom fajla), i to funkcioniše kao ono ranije _pad dow /d /y_. I ja sam u početku to zaboravljao, a sad i na SezamPro-u kucam ovako kako se to traži ovde, pa opet koristim jedan kalup. ;)
predlozi.208 mileusna, -> #204, cnenad
>> Naravno da je rešenje, ali, imaš tone početnika i novajlija ovde, >> koji ni ne znaju da postoji AUTOEXEC a kamoli šta je. Ako ne znaju da postoji, onda ga neće ni menjati pa samim tim neće ni imati problema jer je komanda :cd.. definisana u Autoexecu po defaultu. :)
predlozi.209 dturina,
Što ne može cd\ ?
predlozi.210 nenad, -> #199, cnenad
> I dalje odgovor Ne ne prekida izvršavanje autoexec-a ? Ili ga izbacite iz > ponuđenih odgovora ili sredite to. Pritisak na Ctrl-X prekida _ispis_ tekuće komande. Ctrl-C prekida izvršavanje operacije koja duže traje (na primer pretraživanje user liste). Ctrl-C verovatno nije svuda inplementiran, uvek se nešto previdi (ponavljamo poziv da javite ako mislite da bi negde dobro došao a nema ga), ali konkretno u autoexec-u radi odavno. Znači: dok se izvršava autoexec dovoljno je pritisnuti Ctrl-C i odmah nakon završetka ispisa tekuće komande (recimo mail list) dobićete mogućnost da prekinete dalje izvršavanje autoexeca. Ako se mail list, group list ili šta već je u pitanju oduži nakon Ctrl-C može se pritisnuti i Ctrl-X za prekid aktivnog ispisa. Nakon njega nije potrebno ponovo pritiskati Ctrl-C jer je direktiva za prekid izvšavanja upamćena. Vredi razmisliti i o tome da se skrati login deo u autoexec-u ako se već toliko često javlja potreba za njegovim prekidanjem. Sadržaj autoexec-a se može menjati pomoću komande 'autoexec edit'. > Dragane kad si već pravio klon PBB-a zašto si morao i da kloniraš staru > boljku da se mora kucati CD .. a ne CD.. ? Sličnost u koncepciji kao i isti naziv za većinu komandi ne mora značiti da je neki proizvod "klon" onog drugog. Ako bi tako bilo onda bi i 4DOS bio "klon" COMMAND.COM-a, a on je mnogo više od toga. Većina naprednih funkcija koje ovaj softver ima (file-name completiton, grafičko stablo direktorijuma, interaktivni režim čitanja poruka, ekranski editor...) postoje već nekoliko godina, a treba imati u vidu da su neke stvari pred instalaciju morale biti prilagođene navikama korisnika Sezama. Što se 'cd..' komande tiče u pitanju je specifičan slučaj kada parser komandne linije treba da dozvoli da parametar bude spojen sa komandom. Činjenica je da su mnogi korisnici DOS-a navikli na tu mogućnost, ali je, recimo, na većini shell-ova za Unix takođe neophodno odvojiti dve tačke od komande 'cd'. I to je moguće "ubudžiti", u krajnjoj liniji sve je moguće, pitanje je samo šta se isplati raditi. U konkretnom slučaju procenjeno je da se više isplati napraviti mogućnost fleksibilnih aliasa (procedura) u autoexec-u nego tretirati specijalne slučajeve u parseru komandne linije. Ako si nekada radio softver koji treba da anlazira komandnu liniju verujem da ćeš razumeti razloge za takvu odluku. Prema tome rešenje tvog problema je da definišeš u autoexec-u proceduru koja će izgledati otprilike ovako: :cd.. cd .. Ova procedura postoji u sistemskom autoexec-u. Takođe je u "nadređeni" direktorijum moguće preći i kucanjem samo dve tačke, pa pomenuta procedura može da izgleda i ovako: :cd.. .. Da iskoristim priliku i da napomenem da je za prelazak u osnovni direktorijum dovoljan backslash (\), kao i da komandu 'cd' nije potrebno kucati ni pri prelasku u podređeni direktorijum - dovoljno je njegovo ime završiti znakom '\' ili otkucati prvih nekoliko slova i pomoću TAB tastera dozvoliti samom programu da dovrši ime. Komandu CD je, praktično, neophodno kucati samo pri prelasku u neki udaljeni poddirektorijum, kada se ona ponaša slično NCD-u. Igled celog stabla dobija se ako se iza CD ne navede ni jedan parametar. > Još nešto, može li se kod SET PROMPT ubaciti prekidač koji u drugim > režimima osim osnovnog neće ispisivati tekst unet pre $m ? Nemojmo preterivati... Čemu to?
predlozi.211 nenad, -> #209, dturina
> Što ne može cd\ ? Pravi odovor je: zato što može 'dos\<Enter>'. :) Za prelazak u osnovni direktorijum dovoljno je '\<Enter>' ili e(xit).
predlozi.212 cnenad, -> #210, nenad
=>> I dalje odgovor Ne ne prekida izvršavanje autoexec-a ? Ili ga izbacite iz => Pritisak na Ctrl-X prekida _ispis_ tekuće komande. Ctrl-C prekida => Znači: dok se izvršava autoexec dovoljno je pritisnuti Ctrl-C i Imam utisak da se nismo razumeli, znam šta i kako prekida izvršavanje ali ako me već SEZAM lepo pita, srpski, Dalje ? Da/Ne neka se softver tako i ponaša. BTW zašto i te poruke niste preveli na engleski, opet ostaje nešto izmešano... ili ste samo komande rešili da unificirate ? Pitaš se čemu potreba za tim, i skraćivanje login-a... ? Eto navika, volim neki put da propustim ponovo ceo AU, kucajući AU, ili ako sam nekoliko puta zvao jer je pucala veza pa me ne interesuje ni MA LI niti GR LI, niti CO VI /Q, niti WHO, niti... prekidam izvršavanje tog dela jer znam šta je već stiglo od poruka... => komandnu liniju verujem da ćeš razumeti razloge za takvu odluku. Razumem O:) =>> režimima osim osnovnog neće ispisivati tekst unet pre $m ? => Nemojmo preterivati... Čemu to? Navika, obična prosta navika... apsolutno me u PAD, Conf. ili drugim režimima NE INTERESUJE u kojem se treutno direktorijumu nalazim, a ovako PROMPT vrlo ružno deluje, npr... Z:\DOSConf:SEZAMNET> Kad ste već omogućili sve ovo oko PROMPT-a što je pohvalno, ne vidim problem da se onemogući ispis teksta pre $M. Drugim rečima, želim stari ispis, kao što je bio... Ne moraju sitne GLUPE izmene u softveru da me podsećaju da je ovo NEŠTO DRUGO...
predlozi.213 dpredovic, -> #209, dturina
> Što ne može cdĐ ? Vrlo IntuiTiVNo: exit.
predlozi.214 nenad, -> #212, cnenad
> Imam utisak da se nismo razumeli, znam šta i kako prekida izvršavanje ali > ako me već SEZAM lepo pita, srpski, Dalje ? Da/Ne neka se softver tako i > ponaša. Ako sam te sada dobro razumeo ti nemaš problema sa autoexec-om i znaš kako se koristi, samo smatraš da bi poruka trebala da bude informativnija? Možemo razgovaramo i o tome. :) Nadam se da ne očekuješ da nakon Ctrl-X dobiješ nešto poput: "Zdravo Cnenade, kako smo jutros? :) Vidim pritisnuo si Ctrl-X... Pretpostavljam da nisi zaboravio da se Ctrl-X odnosi na ispis tekuće komande i da će samo on biti zaustavljen, a da će autoexec da nastavi da se izvršava i da pređe na sledeću komandu. :) Ne zaboravi da možeš da pritisneš i Ctrl-C ako hoćeš da prekineš izvršavanje celog autoexec-a. :) Sad ti odluči 'oćeš li da se ispis nastavi (Da/Ne/Bez pauze), a mi se čujemo kasnije! Pozdravi sve kod kuće! :)" Šalu na stranu, zaista mislim da su dva prompta koji se dobijaju nakon pritiska na ove dve kombinacije tastera dovoljno različita, čak i da ne znaš šta si pritisnuo. Nakon Ctrl-C piše "Prekid (Ne/Da)" crvenom bojom, a nakon Ctrl-X standardnom tirkiznom se ispiše "Dalje (Da/Ne/Bez pauze)". > BTW zašto i te poruke niste preveli na engleski, opet ostaje > nešto izmešano... ili ste samo komande rešili da unificirate ? Poruke će biti na engleskom kada bude bilo mogućno otkucati SET LANG, dakle čim budu prevedeni i help i ostale sistemske poruke. > Navika, obična prosta navika... apsolutno me u PAD, Conf. ili drugim > režimima NE INTERESUJE u kojem se treutno direktorijumu nalazim, a ovako > PROMPT vrlo ružno deluje, npr... > > Z:\DOSConf:SEZAMNET> Pa ja ne znam kako si i uspeo da dobiješ ovakav prompt. Znak $m se pri ispisu prompta menja aktivnim režimom ILI direktorijumom.
predlozi.215 cnenad, -> #214, nenad
=>> ako me već SEZAM lepo pita, srpski, Dalje ? Da/Ne neka se softver tako i => očekuješ da nakon Ctrl-X dobiješ nešto poput: Opet nastavljaš ? ;) Izgleda da moram da crtam ;) a to mrzim i ne znam (slikanje je već druga stvar ;) Izvršavanje AUTOEXEC-a. Popuni se ekran, SEZAM pita, Dalje ? Da/Ne. Odgovor NE u tom trenutku ne prekida izvršavanje AUTOEXEC-a, već da bi se to postiglo sada MORA da se udari CTRL-C. Ja pitam, još jednom, zašto ? Kad već postoji pitanje NE koje znači, stani sa izvršavanjem AUTOEXEC-a, i premotaj na njegov kraj... =>> Z:\DOSConf:SEZAMNET> => => Pa ja ne znam kako si i uspeo da dobiješ ovakav prompt. Znak $m => se pri ispisu prompta menja aktivnim režimom ILI direktorijumom. Malo sam i ja našminkao prompt. Navika je navika, pa volim da sada stoji Z:\ umesto R:\. Naravno $m će sklonti u conf. režimu putanju za dir. gde se trenutno nalazim ali ne i onaj tekst unet pre $m tako da se dobija: Z:\Conf:SEZAMNET> Samo mala malecka molbičica, da se ubaci prekidač da se ne vidi i tekst pre $m kad se ode u druge režime poput, conf. mail, group, show, pad...
predlozi.216 soul,
Vidim da ste obnovili direktorijume (DOS/FUN, recimo). So, što ne biste u pomenuti direktorijum (DOS/FUN, je li:)) ubacili sve one sjajne demo programe koje je uglavnom msavkovic poslao? Imate barem one od 4-64K, ti ne jedu puno.:) Može i odvojen dir.
predlozi.217 supers, -> #216, soul
>> uglavnom msavkovic poslao? Imate barem one od 4-64K, >> ti ne jedu puno.:) Može i odvojen dir. Treba odvojen dir. U fun direktorijumu je snalaženje već otežano.
predlozi.218 meric,
Trebalo bi da u res ubacite poslednji poziv (korisna informacija!), zato sto da bi izvukao tu info iz users ***** potrebna je citava vecnost.
predlozi.219 milosh, -> #218, meric
> Trebalo bi da u res ubacite poslednji poziv (korisna informacija!), > zato sto da bi izvukao tu info iz users ***** potrebna je citava vecnost. Kucaj USER /E ******* ide mnogo brze,odn. trenutno :)
predlozi.220 marec,
Možda je neko pre mene ovo već tražio, ali nije zgoreg ponoviti: Stavite Netscape za Win 3.x u direktorijum. Nas koji nemamo nameru da u dogledno vreme instaliramo W95 ima još uvek puno.
predlozi.221 marec,
Imam mali predlog: Da li je neko raspoložen da napiše program tipa SDW, ali takav koji omogućava direktan rad na Sezamu u Win okruženju - odnosno program koji će da interpretira podatke dobijene od Sezama, a Sezamu da šalje komande koje će korisnik zadavati klasičnim Win menijima i dijalozima. Nešto kao Sezam Shell? Takva stvar bi svima koristila.
predlozi.222 johnnya, -> #221, marec
>> Imam mali predlog: Da li je neko raspoložen da napiše >> program tipa SDW, ali takav koji omogućava direktan rad na >> Sezamu u Win okruženju - odnosno program koji će da >> interpretira podatke dobijene od Sezama, a Sezamu da šalje >> komande 1.A šta ako bi ti rekao da tako nešto već postoji :))) Šalu na stranu, ali da li si se ikada podešavao Terminal (onaj što dolazi sa Win3.1) tu možeš da podesiš 4x8 makro buttona (vidljivih u dnu ekrana) koji će izdavati komande tipa : Odgovor na pitanje username, password, sezam, chat... i mnogo drugog, a koristeći backscroll i copy/paste moguće je i skidati fajlove a da ni jednom ne dodirneš tastaturu (ako ti je do toga stalo). Osim toga primer govori više od reči... (skini ovaj fajl i otvori ga pomoću Terminala) 2. Najbolji program na svetu : Telemate za DOS, ima jednu divnu osobinu (čak i ako ga pokreneš u dos prozoru iz win-a) da kada si on-line, klikneš negde na ekranu (recimo na F kao file transfer) on to F prebacuje kao da si ga otkucao (još ti samo ostaje da klikneš bilo gde na prazan prostor, što zamenjuje ENTER), dozvoljeno je i držati taster i markirati čitave reči i kada pustiš taster, podvučeno odlazi kao odkucano :))) Ovo znači da za Home BBS-ove koji imaju sistem menija, praktično nije potrebno dodirivati tastaturu ! Šta će ti više od ovoga :)))) ■■ Johnnya ■■ sezam.trm
predlozi.223 galimpic, -> #221, marec
> Imam mali predlog: Da li je neko raspoložen da napiše program tipa SDW, > ali takav koji omogućava direktan rad na Sezamu u Win okruženju - odnosno Kada se u dogledno vreme predje na Internet (a morace, jer ko to ne uradi moze da zatvori radnju), ovo nece biti potrebno jer ce se koristiti WWW. Cak i da se isplati raditi nesto slicno pre toga, veoma je rizicno jer se stalno dodaju nove komande, menja format starih i sl. Potrebno je da sistem bude stabilan duze vreme za ovako nesto. Imao sam identicnu ideju, cak sam i napravio demo verziju (internu) - ali onda se desio raspad.
predlozi.224 msavkovic,
Moglo bi da se uvede ono što i na PRO-u : A:\>who balsa 07:03 FTP.DL 26:10 ivanisev 07:12 FTP.DL 75:36 kile 07:03 Sezam msavkovic 07:12 Sezam ziva 07:12 FTP.DL 36:01 itd...
predlozi.225 violator,
Ajde, ljudi, uvedite bre komandu rd :((((. A i dobro bi bilo da se u listi ne prikazuju i imena direktorijuma u kojima su novi fajlovi... Ovako me zatrpla lista direktoriuma i fajlova za amigu, a ja treba da kopam po tome za nečim što je za PC... Sredite to malo...
predlozi.226 space.ace, -> #221, marec
--> Imam mali predlog: Da li je neko raspoložen da napiše program tipa --> SDW, ali takav koji omogućava direktan rad na Sezamu u Win --> okruženju - odnosno program Pravo da ti kažem, o ovome sam ja mnogo razmišljao, i baš sam to mislio da predložim, da bude tipa AOL ili Prodigy Shell-a. Ne bi to bilo teško napraviti.
predlozi.227 space.ace,
Imam predlog. Mogli bi da u init stringu svakog modema stavite S0 registar na 3-4, a ne na 169 kao što je sad. Ova bre zvonjava u prazno me izluđuje!!!!
predlozi.228 basrak,
Pa dobro, ljudi, zar je zaista toliko teško napraviti taj dl kako treba? Zašto moram da budem upitan za svaki fajl koji mi je u pad-u da li želim da ga prenosim? Čak i sa /y switch-em je ista stvar, samo što se ne postavlja pitanje, ali dl protokol mora da se startuje za svaki fajl posebno... Noćna mora.
predlozi.229 ljubisha, -> #228, basrak
>ga prenosim? Čak i sa /y switch-em je ista stvar, samo što se ne postavlja >pitanje, ali dl protokol mora da se startuje za svaki fajl posebno... Svič /y lepo radi i provereno je u praksi (skinuo sam negde oko 20Mb u zadnjih mesec ipo dana) tako da je jedino stvar do tvog komunikacionog programa ali šta?
predlozi.230 lena,
Spisak korisnika Sezama je u totalnom haosu. Mogli bi da sredite tu listu po nekom kriterijumu,napr.abecednom redu ili na neki drugi nacin.
predlozi.232 dzakic, -> #228, basrak
>> Pa dobro, ljudi, zar je zaista toliko teško napraviti taj dl kako >> treba? Zašto moram da budem upitan za svaki fajl koji mi je u pad-u >> da li želim da ga prenosim? Čak i sa /y switch-em je ista stvar, Pretpostavljam da ti treba batch prenos. Pokušaj sa "PAD DOWN /B". Eventulano dodaj /Y za podrazumevani odgovor Da, ili /D za brisanje fajlova iz pada nakon uspešnog prenosa.
predlozi.233 nenad, -> #230, lena
> Mogli bi da sredite tu listu po nekom kriterijumu,napr.abecednom > redu ili na neki drugi nacin. Sa user /s (sorted) možeš da dobiješ listu korisnika sortiranu po abecednom redu.
predlozi.234 zjovkovic,
> Nije poseban problem da se napravi ovakva lista ali ne vidim kako bi ona > pomogla pretrazivanju? Jedino ako se pode od pretpostavke da korisnik > zna u kom je tomu stare konferencije bilo reci o nekom problemu pa da iz > takve liste dobije datumski opseg kojim treba da filtrira pretrazivanje? In medias res Gomila O_konferencija ce se povecavati jer i ove tekuce postaju stare , one sadrze mnogo stvari (informacija,problema (ocu reci resenja)). Pristupnost toj gomili informacija je veoma mala jer se nezna gde sta ima a da se za svaki problem pretrazuje brdo konferencija, tema, poruka je nemoguce. Trenutno imam problem sa jednim modemom koji ne preuzima liniju nego radi na prazno (gluvo). Ja po secanju ustvrdih da sam takav problem vec cuo od nekog i resenje u temi Komunikacije.modemi i krenuh da iz Krusevca prebacujem sve Komunikacije.modemi i fax i to trajase i trajase i trajase i kostase dosta na 2400. Potrosio sam nedelju dana za prenos, kompletiranje poruka (da ne pominjem probleme sa SE(O)Rovima, pola sam skinuo sa NET-a pola sa PRO-a .... :( ) za pregled (pola poruka je bez veze ali uspesno trose vreme). Na kraju (konacno) sam zakljucio da sam pogresio da se problem-resenje javljao u temi modemi pa mi je palo na pamet, u stanju entuzijazma, da to nije u temi modemi nego u temi razno. Na ovu pomisao entuzijazam je odmah pobegao a ja postajao sigurniji da ovako nesto necu nikad vise da radim i postalo mi je jasno da od starih konferencija nema vajde. Ovo gore je o problemu i razocarenju, a ovo sto sledi o mogucem resenju!?. Moguce resenje je indexacija poruka po oblastima,podoblastima .... naravno ovo se ne razlikuje od vruce vode ali treba je zagrejati . Na umu konkretno imam indexe za help u FoxPro-u (polje class). (Znam da i drugi to imaju a mozda i bolje ;) bitan je princip a i da je uradjeno) Evo sta bi trebalo uraditi ? ko to treba da uradi U - Uprava M - moderatori K - Korisnici - formirati bazu za indexe U - ima dva polja 1 broj poruke (unikatan) 2 mesto za indexe 20-30 karaktera - definisati indexne reci U M K - napuniti bazu K M - izrada programa koji ce na osnovu indexne reci dati brojeve poruka. U M K Najveci problem ovde je NAPUNITI BAZU Predpostavimo da je predhodni posao obavljen, baza skicirana a indexne reci donete na skupstini ;). Tada na scenu stupaju moderatori objavljujuci oglas za preuzimanje odgovornosti i izrade indexnih reci za pojedinacne poruke za odgovarajuce periode (6 meseci ,12 meseci ...) na koje bi se javljali korisnici i uradili pomenuti posao i potom moderatorima dostavili zapise za svaku poruku. Uneto u bazu bi postalo zvanicni index a verovatne opravdane primedbe korisnika bi se revizijama unosile u bazu. Posto su stare konferencije zajednicke ovo sve moze da se uradi u saradnji SEZAM-a Ovako bi gomile poruka postale dostupne korisne informacije. Najvise bi dobili korisnici ( a to smo svi) a i SEZAM-(ov)i Za pocetak ulazem (stavljam na raspolaganje u javno vlasnistvo ) u ovu ideju jedan dobar radni dan - 12 casova. Nula dies sine linea P o z d r a v zjovkovic
predlozi.235 mikrom,
Izvanredno je što je rešen problem dupliranja poruka, ali samo moram da proverim posle koliko dana u MALI.OGLASI može da se pošalje isti oglas, a da se to ne manifestuje kao dupliranje poruke? Pokušao sam danas (posle razumnih 7 dana) od prethodnog oglasa da ga ponovim i nije mi se dalo :) Ako ovo nije rešeno, vredelo bi razmisliti, nije da me mrzi da menjam oglas, ali nekako mi se učinilo da je nepotrebno.
predlozi.236 marec, -> #226, space.ace
> Pravo da ti kažem, o ovome sam ja mnogo razmišljao, i baš sam to mislio > da predložim, da bude tipa AOL ili Prodigy Shell-a. > > Ne bi to bilo teško napraviti. A što se tiče dizajna, ja ću da pomognem...
predlozi.237 marec, -> #227, space.ace
> Ova bre zvonjava u prazno me izluđuje!!!! A jesi li probao da ubaciš zareze između brojeva kad zoveš Sezam?
predlozi.238 marec, -> #234, zjovkovic
> Moguce resenje je indexacija poruka po oblastima,podoblastima .... > naravno ovo se ne razlikuje od vruce vode ali treba je zagrejati . Pozdravljam!
predlozi.239 teorist,
Imam jedan (čini mi se) interesantan predlog :) Bilo bi lepo kada bi ubacili mogućnost da korisnik napravi listu korisnika za koje bi mu sistem pri LogInu prijavio da su na vezi. (a takodje i ako bi se oni uključili dok radis) Ovo bi bila veliki napredak u odnosu na non-stop zveranje u WHO listu Pozdrav
predlozi.240 easyd, -> #235, mikrom
> Pokusao sam danas (posle razumnih 7 dana) od prethodnog > oglasa da ga ponovim i nije mi se dalo :) A da li si prethodni obrisao? poz, easyd...
predlozi.241 ljubisha, -> #234, zjovkovic
> Gomila O_konferencija ce se povecavati jer i ove tekuce postaju stare , > one sadrze mnogo stvari (informacija,problema (ocu reci resenja)). > Pristupnost toj gomili informacija je veoma mala jer se nezna gde sta ima > a da se za svaki problem pretrazuje brdo konferencija, tema, poruka je > nemoguce. > Trenutno imam problem sa jednim modemom koji ne preuzima liniju > nego radi na prazno (gluvo). Najbolje rešenje je da se sve stare konferencije snime na CD ili diskete (nije to mnogo, mega i nešto po tomu konferencije) i da se iste prodaju zainteresovanima. Dugo se priča o tome a ništa se nije uradilo po tom pitanju. :( Inače, isto pitanje si potegao na i PRO-u gde je trenutno stanje ipak donekle bolje jer je inteligentniji Find i sve poruke iz jedne teme su na istom mestu tako da je dovoljno pretraživanje po datumu.
predlozi.242 lena, -> #233, nenad
>> Mogli bi da sredite tu listu po nekom kriterijumu,napr.abecednom >> redu ili na neki drugi nacin. > > Sa user /s (sorted) mozes da dobijes listu korisnika sortiranu po > abecednom redu. sorry,nisam znao...
predlozi.243 junior, -> #224, msavkovic
> Moglo bi da se uvede ono što i na PRO-u : Šta sad, treba da imamo 2 identički jednaka sistema, samo sa različitim bojama u who listi? Neka hvala, meni je i ovako lepo :) Tog ima na pro-u, ovde ne treba.
predlozi.244 mpedja, -> #239, teorist
>> Imam jedan (cini mi se) interesantan predlog :) >> >> Bilo bi lepo kada bi ubacili mogucnost da korisnik napravi listu korisnika >> za koje bi mu sistem pri LogInu prijavio da su na vezi. >> (a takodje i ako bi se oni ukljucili dok radis) >> >> Ovo bi bila veliki napredak u odnosu na non-stop zveranje u WHO listu >> >> Pozdrav Hvala bogu da se neko setio. U potpunosti imas moju podrsku !
predlozi.245 supers, -> #243, junior
>> Šta sad, treba da imamo 2 identički jednaka sistema, samo >> sa različitim bojama u who listi? Neka hvala, meni je i To da su sistemi "identički jednaki" smatram za prednost. I ne shvatam zašto si protiv uvođenja vremena do kraja transfera u who listu kao na Prou.
predlozi.246 basrak, -> #232, dzakic
> Pretpostavljam da ti treba batch prenos. Pokušaj sa "PAD DOWN /B". Upravo to. Zahvaljujem. BTW izvinjavam se na tonu prethodne poruke, ali stvarno mi je prevršilo da po milion puta startujem dl protokol. Zato bi bilo lepo kad biste malo češće ažurirali onaj help ;)
predlozi.247 nenad, -> #235, mikrom
> samo moram da proverim posle koliko dana u MALI.OGLASI > može da se pošalje isti oglas, a da se to ne manifestuje > kao dupliranje poruke? Dupliranje poruka se ne beleži, samo uzastopno dupliranje exec-a i to na osnovu prve poruke u njemu. Prema tome nakon slanja ovog pitanja već si u mogućnosti da ponovo šalješ svoj stari exec sa oglasom.
predlozi.248 cnenad,
Da li se u SH ACC režimu može promeniti poruka da pretplata ističe za NNN dana u tačan datum isteka (a da eventualno ta cifra o bvroju dana bude iza) ? Pored ovoga, za kad se planira stalno ažuriranje ili barem na svakih 4-6 sati SH WEA režima ? Bitna stvar koju bi trebalo dograditi je očekivana temperatura u narednim časovima kao i da li će biti oblačno, kišovito i slično. Kad ćemo moći da podesimo svoju paletu boja ? BTW, imam utisak da sistem zadnjih dana radi zaista fenomenalno. KUGW :)
predlozi.249 mpedja, -> #245, supers
>> Sta sad, treba da imamo 2 identicki jednaka sistema, samo >> sa razlicitim bojama u who listi? Neka hvala, meni je i Nemoj tako. Ako ti imas pretplatu na oba sezama ima ljudi koji imaju pretplatu samo na ovom. Po meni SezamNet i SezamPro nisu, ama bas nikako povezani, osim onog 'sezam' u imenu !
predlozi.250 inferno, -> #239, teorist
Ů│ ˙ Bilo bi lepo kada bi ubacili mogućnost da korisnik napravi listu Ů│ ˙ korisnika za koje bi mu sistem pri LogInu prijavio da su na vezi. Ů│ ˙ (a takodje i ako bi se oni uključili dok radis) Podržavam.. :) Odlična ideja, da ne moram da jurim društvo po Who listi..
predlozi.251 junior, -> #245, supers
> I ne shvatam zašto si protiv uvođenja vremena do kraja > transfera u who listu kao na Prou. Zato što ne vidim korist od tog. U principu, kad vidim čoveka u transferu, ne pagujem ga ... ili mu ostavim mail, ili ga nazovem telefonom, ako ga hitno trebam. Ko oće da chatuje, uvek može da uđe u chat i da čeka ;)
predlozi.252 mikrom, -> #247, nenad
▄─ Dupliranje poruka se ne beleži, samo uzastopno dupliranje exec-a Zahvaljujem. Vidi se da "često" šaljem exec :) Inače bih samo ponovio nečiju inicijativu da se kao komentar u WHO listi po defaultu nalazi ime i prezime (koliko vidim relativno slabo se koristi ova opcija)
predlozi.253 pedjak, -> #239, teorist
> Bilo bi lepo kada bi ubacili mogućnost da korisnik napravi listu > korisnika za koje bi mu sistem pri LogInu prijavio da su na vezi. Ovo se može elegantno rešiti, ako se who komanda dopuni na sledeći način: Who <username> Ukoliko se ne navede, ispisuje se standardna lista, a ako se navede (pri tome bi bilo dozvoljeno korišćenje džoker znakova) ispisuju se samo imena onih korisnika, čiji username zadovoljava dati uslov. Ovo standardno postoji na unix sistemima.
predlozi.254 easyd, -> #251, junior
u transferu, ne pagujem ga ... ili mu ostavim mail, ili ga nazovem telefonom, ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ dok je u transferu?????????? ako ga hitno trebam. Ko oce da chatuje, uvek moze da ude
predlozi.255 dj.vlada,
Da li je sezam povezan na YUInternet i ako nije kada ce, posto sam relativno nov user, cuo sam da je pre bio povezan, tj. ljudi su sa svog lokalnog bbs-a mogli citati/pisati poruka sa/na SEZAM(a)! A posto znam da je Pro obecao da ce omoguciti telnet servis, zasto ne bi SezamNet??? Ovako sezam izgleda kao neki potpuno zatvoreni BBS, tj. postoji manjak informacija....
predlozi.256 nenad, -> #234, zjovkovic
> Ovako bi gomile poruka postale dostupne korisne informacije. U pitanju bi bila izuzetno korisna stvar, ali i izuzetno veliki posao. Mi trenutno ne raspolažemo sa dovoljno vremena i kapaciteta za jedan takav poduhvat, jedini način da ovako nešto na ovako kvalitetan način bude urađeno u dogledno vreme jeste angažovanje bar nekoliko enzujasta kojima bi se Sezam već odužio na adekvatan način... Svakako je u pitanju vrlo odgovoran i obiman posao, ali riznica informacija i znanja klasifikovana na ovakav način verujem interesovala većinu starih i novih članova.
predlozi.257 supers, -> #251, junior
>> Zato što ne vidim korist od tog. U principu, kad vidim čoveka >> u transferu, ne pagujem ga ... ili mu ostavim mail, ili ga nazovem >> telefonom, ako ga hitno trebam. E, ja vidim korist :) Ako mu je ostao još minut sačekaću ga i pageovaću ga, upravo zato što mi je hitno :) Pisaću mu mail samo ako vidim da neće skoro...
predlozi.258 johnnya, -> #255, dj.vlada
>> SezamNet??? Ovako sezam izgleda kao neki potpuno zatvoreni >> BBS, tj. postoji manjak informacija.... Šta bre, izgleda :))) Sezam i jeste potpuno zatvoren sistem :)
predlozi.259 mmtosic, -> #233, nenad
>>> Mogli bi da sredite tu listu po nekom kriterijumu,napr.abecednom >>> redu ili na neki drugi nacin. >> >> Sa user /s (sorted) možeš da dobiješ listu korisnika sortiranu po >> abecednom redu. Ne bi bilo loše da uporediš izlaze koje sistem daje nakon naredbe _users /s >_ i _users >_. (Hint: ona prva lista jeste sortirana, ali i znatno kraća od ove druge, ne-sortirane, jer je, izgleda, ograničena dužinom nekog memorijskog prostora, koji je kraći od potrebnog. Takvo ponašanje traje dosta dugo, verovatno, od samog početka rada ovog dz_softvera.) Za svaki slučaj, prilažem i izvod iz današnjeg log-a. >> user > >> pad dir TEXTPAD 462.542 >> pad arc Arhiviranje PAD-a... >> pad dir net00184.zip 119.732 Files 1/119.732 bytes. >> user /s > >> pad dir net00184.zip 119.732 TEXTPAD 307.088 Files 1/119.732 bytes. >> pad arc textpad Arhiviranje PAD-a... >> pad dir net00184.zip 119.732 net00185.zip 76.945 Files 2/196.677 bytes.
predlozi.260 dj.vlada, -> #258, johnnya
D:\> >> SezamNet??? Ovako sezam izgleda kao neki potpuno zatvoreni D:\> >> BBS, tj. postoji manjak informacija.... D:\> D:\> Sta bre, izgleda :))) Sezam i jeste potpuno zatvoren sistem :) Ma znam, nego mislim zatvoren u smislu informisanja, jeste da imamo i toga, ali posta preko Yuinterneta, pa telnet...onda stvarno..
predlozi.261 hercog,
Šta mislite da počnemo da pravimo neke sezam party u nekom klubu ili diskoteci, npr jednom mesečno ili jednom u dve nedelje? Na takve žřÚur■˛keřÚ bi mogli da do■˛đemo sv¨▀ sa sezama, a i da povedemo koga hoćemo. Nebi bio nikakav problem da se neko mesto rezerviše i da se dogovori neka željena muzika ili ceo sadržaj večeri. Mislim da bi to bilo baš ■˛řÚfinřÚo■˛■˛˘Ęű▀¸│řÚ˝ů, ˝ů■˛ fino, a i jeftino... Sale
predlozi.262 darone, -> #261, hercog
>> Šta mislite da počnemo da pravimo neke sezam party u nekom klubu ili Evo, ja sam sve organizovao. Skupljaćemo se svakog petka od devet, deset uveče u diskoteci "Super Madvig" ispod Crvenog Krsta, valjda ste svi čuli za nju (reklamira se na većini beogradskih radio stanica). Ima veliki parking ispred, tako da za kola nije problem, a tu su pored tridesetak intimno osvetljenih stolova i veliki podijum za igru i sedam bilijar stolova (velikih). Tu se skupljaju mladi iz celog grada, većinom oko 18-20 godina (i devojke, naravno). Cene su popularne :) Vidimo se u petak!
predlozi.263 hercog, -> #262, darone
> Evo, ja sam sve organizovao. Skupljaćemo se svakog petka od devet, deset > uveče u diskoteci "Super Madvig" ispod Crvenog Krsta, valjda ste svi čuli za > nju Može da dođe u obzir i Padrino ili Bonafides New, ako ima zaintereso- vanih mogu da rezervišem ceo prostor samo za sezam populaciju i one koji oni dovedu... Cene popularne, muzika po izboru, ima mesta za sedenje oko 150 - 200 ljudi, podijum za igru, fino osvetljenje, de- vojke ulaze za džabe... Sale
predlozi.264 nenad, -> #263, hercog
> fino osvetljenje, devojke ulaze za džabe... Dodao bih da uz fino osvetljenje i vešti momci ulaze za džabe. :))
predlozi.265 supers, -> #263, hercog
>> Može da dođe u obzir i Padrino ili Bonafides New, >> Cene popularne, muzika po izboru, Kome je do muzike, za svoje dobro bi trebao da izbegava Padrino & co.
predlozi.266 banek,
Losa je ideja da se daje vremenska prognoza na ovom sistemu. Ukoliko ste se vec potrudili da stavite ovaj servis na Sezam onda ga bar i redovno azurirajte. Danas je drugi dan uskrsa. Kucam SHOW WEAT /P , idaje mi prognozu za prvi deo meseca mart. Strasno, zar ne?
predlozi.267 guta, -> #266, banek
#> Danas je drugi dan uskrsa. Kucam SHOW WEAT /P , idaje mi #> prognozu za prvi deo meseca mart. Strasno, zar ne? Da, zaista je najavljeno da će show podsistem postati ažuran uskoro. Koliko je to uskoro?
predlozi.268 ilazarevic, -> #266, banek
> Losa je ideja da se daje vremenska prognoza na ovom sistemu. Naprotiv, ideja je dobra. Neažurnost nije razlog za ukidanje. Samo treba naći čoveka koji će da ažurira podatke o vremenu i kursu.
predlozi.269 hercog, -> #264, nenad
> Dodao bih da uz fino osvetljenje i vešti momci ulaze za džabe. :)) I to se da srediti Sale
predlozi.270 hercog, -> #265, supers
> Kome je do muzike, za svoje dobro bi trebao da izbegava Padrino & co. Da, ali ako se dogovorimo za žurku, mogu da sredim sa vlasnikom i muziku i ko može da uđe... Sale
predlozi.271 ilazarevic, -> #266, banek
> Losa je ideja da se daje vremenska prognoza na ovom sistemu. Naprotiv, ideja je dobra. Neažurnost nije razlog za ukidanje. Samo treba naći čoveka koji će da ažurira podatke o vremenu i kursu.
predlozi.272 .bata., -> #262, darone
> Evo, ja sam sve organizovao. Skupljacemo se svakog petka od > devet, deset uvece u diskoteci "Super Madvig" ispod Crvenog > Krsta, valjda ste svi culi za nju Ostavi tacnu adresu, kako bi lakse mogli da nadjemo.
predlozi.273 .bata., -> #265, supers
>>> Cene popularne, muzika po izboru, > > Kome je do muzike, za svoje dobro bi trebao da izbegava Padrino > & co. Koju muziku pustaju u padrinu. Koje je srednje godiste civilizacije koja dolazi ? M.
predlozi.274 space.ace, -> #271, ilazarevic
--> Naprotiv, ideja je dobra. Neažurnost nije razlog za ukidanje. Samo --> treba naći A ajde reci mi šta će meni vreme u Beogradu kad sam iz Čačka? Znam da je većina populacije iz Bg-a, ali ni njima ne treba, lepo pogledaju kroz prozor i vide ;) Još pritom se ne ažurira tačno i na vreme... Ukinite to a obezbedite EMAIL sa Internetom, ili makar sa YuInternetom. Bre...
predlozi.275 mikrom, -> #268, ilazarevic
▄─ > Losa je ideja da se daje vremenska prognoza na ovom sistemu. ▄─ Naprotiv, ideja je dobra. Neažurnost nije razlog za ukidanje. ▄─ Samo treba naći čoveka koji će da ažurira podatke o vremenu i kursu. Zaista kurs je ranije funkcionisao vrlo dobro. Gotovo cela jedna grupa je imala status moderatora za tu opciju i bilo bi dobro to obnoviti. Evo javljam se da dobrovoljac :) Takođe bi valjalo ubaciti podatke koji su već postojali. Za slučaj da su izgubljeni, evo podataka '93-'95. kurs.arj
predlozi.276 ilazarevic, -> #274, space.ace
> Ukinite to a obezbedite EMAIL sa Internetom, ili makar sa > YuInternetom. Ma, neka obezbede e-mail, pa može i vreme da ostane...
predlozi.277 marec, -> #274, space.ace
> A ajde reci mi šta će meni vreme u Beogradu kad sam iz Čačka? > Znam da je većina populacije iz Bg-a, ali ni njima ne treba, > lepo pogledaju kroz prozor i vide ;) > Još pritom se ne ažurira tačno i na vreme... > > Ukinite to a obezbedite EMAIL sa Internetom, ili makar sa YuInternetom. > Bre... Čovek je u pravu!
predlozi.278 kum.djole, -> #274, space.ace
>> A ajde reci mi šta će meni vreme u Beogradu kad sam iz Čačka? :))) Nešto slično je pre par godina Dača Kocjan izvalio u 'Pingvinu'. Pita slušalac kad će 'Pingvin' da se čuje malo šire, do Novog Sada, Kraljeva, Kragujevca.. a Dača mrtav 'ladan kaže "znaš, mi imamo svakih sat vremena onu vremensku prognozu za Beograd. I pazi sad. Sluša tamo neki tip iz Kragujevca program i čuje 'U Beogradu 3 stepena'.. E sad se ovaj misli.. 'Kolko u Kragujevcu, majku mu ?' ;)" Sve u svemu, najbolje bi bilo da taj posao neko radi profesionalno, svakodnevno, za 5-6 najvećih jugoslovenskih gradova, ali pitanje je koliko bi taj neko bio lud da posao radi za +30 minuta dnevno.
predlozi.279 supers, -> #273, .bata.
>> Koju muziku pustaju u padrinu. Onu koju puštaju i u asasinu, dizelinu...
predlozi.280 hercog, -> #273, .bata.
> Koju muziku pustaju u padrinu. > Koje je srednje godiste civilizacije koja dolazi ? Sve zavisi od večeri do večeri tj od onoga ko organizuje žurku... Muzika je raznovrsna: 80-te, 90-te, dance, techno dance, domaći rok, sentiši itd. Šta god da traži onaj ko pravi (osim narodnjaka) Civilizacija koja dolazi je opet mešano. Ima večeri kada dođu klinci, ako je onaj ko je pravio klinac :), a dolaze i stariji >=20. Sale
predlozi.281 hercog, -> #279, supers
> Onu koju puštaju i u asasinu, dizelinu... Aman čoveče, ako se dogovorimo možeš da dovedeš i SVOG DJ-a sa svojim materijalom i da puštaš muziku koju god TI HOĆEŠ. Ne mora da bude di- zelaška. A i ljudi mogu da BUDU ONI KOJE TI POZOVEŠ! Za dizelaše na tvojim pozivnicama možeš UVEK DA ZABRANIŠ ULAZ! pozdrav Sale
predlozi.282 banga, -> #278, kum.djole
> Pita slusalac kad ce 'Pingvin' da se cuje malo sire, do Novog Bezazlena ptica se u medjuvremenu pretvorila u tigra :)
predlozi.283 supers, -> #281, hercog
>> zelaška. A i ljudi mogu da BUDU ONI KOJE TI POZOVEŠ! Za dizelaše na >> tvojim pozivnicama možeš UVEK DA ZABRANIŠ ULAZ! OK, OK, razumeo sam, kad iznajmiš diskoteku možeš čak i da rasteraš dizeliju. Ali ja ipak preferiram da idem tamo gde dizeli i ne privire, nekako mi dođe jednostavnije...
predlozi.284 nenad, -> #266, banek
> Danas je drugi dan uskrsa. Kucam SHOW WEAT /P , idaje mi > prognozu za prvi deo meseca mart. Strasno, zar ne? Na žalost neki problemi organizacione i kadrovske prirode su nas sprečili da ažuriranje vremenske prognoze krene kada je trebalo (pre 2-3 nedelje), ali to bi trebalo vrlo brzo da bude rešeno.
predlozi.285 hercog, -> #283, supers
> dizeliju. Ali ja ipak preferiram da idem tamo gde dizeli i ne privire, A gde ti imaš lokaciju na koju dizeli (bar jedan) neće da priviri? :) Sale
predlozi.286 mileusna, -> #277, marec
=>>> Ukinite to a obezbedite EMAIL sa Internetom, ili makar sa =>>> YuInternetom. Bre... >> Čovek je u pravu! Ma da... Da nisu izgubili 'silno' vreme na SHOW WEATHER sigurno bi smo sada imali e-mail... Kome se ne sviđa, ne mora ni da gleda, ali to sa Internetom nema veze.
predlozi.287 supers, -> #285, hercog
>> A gde ti imaš lokaciju na koju dizeli (bar jedan) neće da priviri? :) Uuuu, ima tih lokacija dosta, ali se obično ne zovu diskoteka :)
predlozi.288 inferno, -> #285, hercog
Ů│ ˙ A gde ti imaš lokaciju na koju dizeli (bar jedan) neće da priviri? :) Nekedašnji Prostor... doduše bio je pun dizela u ćelavom obliku. ;)
predlozi.289 space.ace, -> #286, mileusna
--> Kome se ne sviđa, ne mora ni da gleda, ali to sa --> Internetom nema veze. Ima, kako nema!! DA se nisu bavili sitnicama kao što je show weather i sl. i da su se okrenuli u kvalitetnijem pravcu što se tiče ponude servisa, sad bi imali email, a možda i telnet ;>. Ostavimo to za sutra, kažu oni ;>
predlozi.290 mmike, -> #282, banga
> Pita slusalac kad ce 'Pingvin' da se cuje malo sire, do Novog => Bezazlena ptica se u medjuvremenu pretvorila u tigra :) Ne... bezazleni tigar se pretvorio u IDoLa mladih svih boja, ukusa, a naročito mirisa. Danas je njegovo ime institucija, a lik i delo putokaz za sve mlade blavore po radiJo stanicama. MSM
predlozi.291 rkramer,
Zar se niko do sada nije setio da bi bilo krajnje vreme da se uvedu komande adir i aextract za rad sa arhivama. BTW, no offence, ali Sezam vam je strasno spor pri radu sa fajlovima :( Arhiviranje posebno :(
predlozi.293 guta, -> #289, space.ace
#> Ima, kako nema!! DA se nisu bavili sitnicama kao što je show #> weather i sl. i da su se okrenuli u kvalitetnijem pravcu što #> se tiče ponude servisa, sad bi imali email, a možda i telnet #> ;>. Ne verujem da se telnet i veza sa (YU)Internetom mogu porediti sa utroškom vremena za show podsistem. Nije da ih branim, Nego treba ipak biti realan. A da se kasni sa tim, kasni se. I preko mere. Ali nije zbog show-a, siguran sam.
predlozi.294 marshall,
Bilo bi lepo kada bi ste uveli mail edit, nesto slicno kao za res. Vec mi se par puta desilo da hocu nesto da promenim u poruci koju sam vec poslao pa sam morao ponovo da je pisem. Mislim da ovo i ne bi bio veliki problem da se uradi.
predlozi.297 mmisic, -> #291, rkramer
> Zar se niko do sada nije setio da bi bilo krajnje > vreme da se uvedu komande adir i aextract za rad sa arhivama. ADIR vec postoji:)) Pozdrav MMISIC!
predlozi.298 nenad, -> #297, mmisic
> ADIR vec postoji:)) Rkramer je delimično u pravu, pošto je ADIR postojao samo kao podkomanda PAD režima. Sada je svim korisnicima dostupna i komanda ADIR iz osnovnog režima i može se primeniti direktno na arhive u direktorijumima. Podržani su svi arhiveri (ZIP, ARJ, RAR, LZH) s tim što se za LZH arhive sa ekstenzijom LHA (uobičajeno na Amigi) mora dodati poseban tretman što će biti učinjeno jednog od narednih dana.
predlozi.299 nenad, -> #294, marshall
> Vec mi se par puta desilo da hocu nesto da promenim u poruci koju sam > vec poslao pa sam morao ponovo da je pisem. Mislim da ovo i ne bi > bio veliki problem da se uradi. Razgovarao sam sa Zakom i on kaže da bi editovanje već poslatog mail-a bilo moguće, ali dužina nove poruke ne bi smela da prelazi dužinu stare, ne bi se smelo dozvoliti snimanje ako je poruka u međuvremenu pročitana i sl., pa je pitanje koliko je to rešenje praktično. U svakom slučaju možeš da poruku iščitaš u pad, obrišeš je, zatim dobijenu datoteku edituješ komandom PAD EDIT, na njen početak dodaš jedno '..mail send primalac', promeniš ono što želiš i pošalješ poruku sa 'EXEC filename' gde je filename ime datoteke u PAD-u, najčešće TEXTPAD.
predlozi.300 johnnya, -> #262, darone
>> Evo, ja sam sve organizovao. Skupljaćemo se svakog petka od >> devet, deset uveče u diskoteci "Super Madvig" ispod Crvenog >> Krsta, valjda ste svi čuli za nju (reklamira se na većini >> beogradskih radio stanica). Ima veliki parking ispred, tako >> da za kola nije problem, a tu su pored tridesetak intimno >> osvetljenih stolova i veliki podijum za igru i sedam bilijar Jer možeš neko da da tačnu adresu ili neki precizniji putokaz, pošto slušam radio Index, a tamo se nikada ne reklamiraju :)) a Index je ipak jedna od većih beogradskih radio stanica... ■■ Johnnya ■■
predlozi.301 dj.vlada,
IDEJA ZA NOVU KOMANDU: IME: "NOTE" ili "NOTEPAD" (C) :) UPOTREBA: SLUŽI ZA BELEŽENJE INFORMACIJA, PODSETNIKA, služi ustvari kao dnevnik... MOGUĆNOSTI: U zadato vreme ako ste na vezi obavesti vas o nečemu što ste zapisali da vas obavesti... Dobro za sastanke, zabeležavanje koje fajlove želimo uzeti ON-LINE-SECURITY: za ulaz traži lozinku zbog toga što jedan user koriste i više ljudi OFF-LINE-SECURITY: PGP encrypting i evo još jedne malo manje popularne ideje: ustvari program (ne note nego ovaj) obaveštava korisnika da je na vezi ili oboji u who listi korisnika kojeg smo napisali u programu...ovo je već neko predložio ali ja evo opet pošto je dobra ideja..i malo sam izmenio... Ovo je dosta korisnije nego stalno gledanje u who listu... P.S. Nadam se da će vam ovo nešto koristiti!
predlozi.302 ognjen, -> #301, dj.vlada
)-> OFF-LINE-SECURITY: PGP encrypting PGP nema bas previse veze sa off line sifrovanjem. Za ove slucajeve postoje drugi algoritmi.
predlozi.303 dj.vlada, -> #302, ognjen
HeHe> )-> OFF-LINE-SECURITY: PGP encrypting HeHe> PGP nema bas previse veze sa off line sifrovanjem. Za ove HeHe> slucajeve postoje drugi algoritmi. Ima, ima... zamisljam da se u NOTE pisu vaznije stvari od samo to treba i to treba uraditi na primer lozinke na drugim bbsovima itd..
predlozi.304 alien, -> #300, johnnya
[] Jer možeš neko da da tačnu adresu ili neki precizniji putokaz, pošto [] slušam radio Index, a tamo se nikada ne reklamiraju :)) a Index je [] ipak jedna od većih beogradskih radio stanica... Misliš da ima šanse da Dragan da pare ili pivo za reklamu? :)))
predlozi.306 meric,
Hocete li srediti ignore $ u chatu?
predlozi.307 meric,
Uvedite ponovo private chat (2 persons only), bolje je od groupa za tu svrhu.
predlozi.308 dvesic, -> #307, meric
> Uvedite ponovo private chat (2 persons only), bolje je od groupa za > tu svrhu. A u čemu je ralika između private i group chata od dve osobe ? ;)
predlozi.309 supers, -> #308, dvesic
>> A u čemu je ralika između private i group chata od dve osobe ? ;) U tome što je jednostavnije. Navikli smo na .priv a ne da se zamlaćujemo sa šiframa :)
predlozi.310 meric, -> #308, dvesic
Nikakva, osim sto se ne mucimo sa siframa i onome kome predlazemo private chat ne dosadjujemo to i page porukama, vec dobije pristojan prompt.
predlozi.311 dpredovic, -> #309, supers
> U tome što je jednostavnije. Navikli smo na .priv a ne da se zamlaćujemo > sa šiframa :) A da razmenite telefone? >;)