predlozi.312nenad,
-> #309, supers> U tome što je jednostavnije. Navikli smo na .priv a ne da se zamlaćujemo
> sa šiframa :)
Chat podsistem ovde je neka mešavina chat kanala i starog
Sezamovog chat-a. Prednost ovakve koncepcije je da ako se
odvojite na neki kanal (chat grupu) za vas ostala dešavanja u
chatu prestaju da postoje. Rešenje sa grupama je fleksibilnije i
u smislu da je moguće bez napuštanja privatnog razgovora primiti
i trećeg i četvrtog sagovornika. Takođe, moguće je promeniti
grupu (kanal) za razgovor bez ometanja javnog chat-a. Uvođenje
.priv razgovora u sve to bi prilično iskomplikovalo snalaženje (a
i realizaciju).
predlozi.313inferno,
-> #312, nenadŮ│ ˙ grupu (kanal) za razgovor bez ometanja javnog chat-a. Uvođenje
Ů│ ˙ .priv razgovora u sve to bi prilično iskomplikovalo snalaženje (a
Ů│ ˙ i realizaciju).
Onda reci ovako: "mi to ne umemo da napravimo"? ;>>
predlozi.314stefan,
-> #312, nenad> grupu (kanal) za razgovor bez ometanja javnog chat-a. Uvođenje
> .priv razgovora u sve to bi prilično iskomplikovalo snalaženje (a
> i realizaciju).
Da li bi nekako moglo da se ralizuje da sezam to i dalje interno tretira
kao neki chat kanal ali da korisnik može da se pozove sa .pri username?
predlozi.315mmtosic,
-> #311, dpredovic (supers -> dvesic)
>> > U tome što je jednostavnije. Navikli smo na .priv a ne da se
>> > zamlaćujemo sa šiframa :)
>>
>> A da razmenite telefone? >;)
Eeeeeeee...
K'o da je veza modem-modem bez Sezam-a prostija? :)
A ni problemi sa sintetizovanjem glasa sa tastature nisu lakši. :>>
predlozi.316nenad,
-> #313, inferno> Onda reci ovako: "mi to ne umemo da napravimo"? ;>>
Odlična ideja, hvala. :)
predlozi.317nenad,
-> #314, stefan> Da li bi nekako moglo da se ralizuje da sezam to i dalje interno tretira
> kao neki chat kanal ali da korisnik može da se pozove sa .pri username?
Mi to ne umemo da napravimo. ;)
predlozi.318saboteur,
Zasto sezam nema RIP grafiku?? Malopre sam video kako je to mocna stvar...
2x brza od ansija, koriscenje misa, isto skoro ko windows...super!
AcCeSS DeNiED
predlozi.319ognjen,
-> #318, saboteur)-> 2x brza od ansija, koriscenje misa, isto skoro ko
)-> windows...super!
Ne moze nikako da bude brza od ANSIja, pogotovo ne dva puta.
Ansi ima najkrace osmisljene kodove koje sam ja sreo.
predlozi.320dpredovic,
-> #315, mmtosic>>> A da razmenite telefone? >;)
>
> Eeeeeeee...
> K'o da je veza modem-modem bez Sezam-a prostija? :)
> A ni problemi sa sintetizovanjem glasa sa tastature nisu lakši. :>>
Eh, pa nisam ja mislio na tu zastarelu i primitivnu tehnologiju.
Video-conferencing je stvar kao stvorena za priv-chat.
predlozi.321saboteur,
-> #319, ognjen
T?>> Ne moze nikako da bude brza od ANSIja,pogotovo ne dva puta. Ansi ima
T?>> najkrace osmisljene kodove koje sam ja sreo.
E vidis moze. Ja ti se konektujem na etf na 1200 i kad odem na awol 2x
je brze sa RIPom nego sa ansijem! Ansi crta red po red, dok ovaj odjednom
nacrta ceo ekran pa onda dodaje dugmice! Sto je mnogo brze nego da mi crta
liniju po liniju...
AcCeSS DeNiED
predlozi.322johnnya,
Mislim da je ideja vrlo interesantna, a to je, da se povećaju mogućnosti
IGNORE komande, tako da ona bude selektivna i po konferencijama.
Ajde ako ne može po svim konf, da posebno bude uvedena samo ignore opcija
/forum. Jer svima je poznato, koliko lepo može da se sarađuje sa
ljudima, kada odjednom počnu da te nerviraju zbog svojih političkih
stavova. Nije ni idealno rešenje da se da resigne na celu konf. jer
se time punooo gubi.
Dakle, da li može tako nešto da se uvede ?
■■ Johnnya ■■
predlozi.323cnenad,
Da li rezultati glasanja mogu da se dobiju u sortiranom obliku ?
predlozi.324zeljkoj,
-> #322, johnnya> Mislim da je ideja vrlo interesantna, a to je, da se povećaju
> mogućnosti IGNORE komande, tako da ona bude selektivna i po
> konferencijama.
Sorcerer Ignore - program za off line ignorisanje ima, izmedju ostalog
i ovu mogućnost. :)
predlozi.325vstan,
-> #322, johnnya> Mislim da je ideja vrlo interesantna, a to je, da se povecaju
> mogucnosti IGNORE komande, tako da ona bude selektivna i po
> konferencijama.
Bilo je reci da ce to biti reseno na nivou novog OLR-a ?
predlozi.326inferno,
-> #317, nenadŮ│ ˙> Da li bi nekako moglo da se ralizuje da sezam to i dalje interno
Ů│ ˙> tretira kao neki chat kanal ali da korisnik može da se pozove sa .pri
Ů│ ˙ username?
Ů│ ˙
Ů│ ˙ Mi to ne umemo da napravimo. ;)
Jel vam treba pomoć? ;)
predlozi.327nenad,
-> #323, cnenad> Da li rezultati glasanja mogu da se dobiju u sortiranom obliku ?
U kom smislu sortiranom? Trebalo bi da su sortirani po broju
osvojenih poena.
predlozi.328cnenad,
Može li jedan WHO COMMENT ignore selektivno po korisnicima ?
Mislim da ne treba navoditi razloge za nešto ovako ali samo da napomenem:
koliko su vas puta iznervivrali komentari tipa /|\oYg[-]$%^& i slično....
predlozi.329cnenad,
-> #327, nenad=> U kom smislu sortiranom? Trebalo bi da su sortirani po broju
=> osvojenih poena.
Mislim da je kod glasanja za naj vic to u redu ali kod ankete o pušenju
rezultati po tačkama su izmešani, npr.
1. 26% Ne pušim
2. 101% ;) Trujem se obavezno svačim
3. 2% Samo originalne cigare
predlozi.330snemcev,
-> #318, saboteur>> Zasto sezam nema RIP grafiku?? Malopre sam video kako je to mocna
>> stvar...
:)))))) Zašto Sezam nema Pentium Pro radne stanice? Malopre sam video
kako je to moćna stvar...
predlozi.331saboteur,
-> #330, snemcev
T?>> :))))))Zasto Sezam nema Pentium Pro radne stanice?Malopre sam video
T?>> kako je to mocna stvar...
Za P6 ti trebaju pare, a za RIP ti samo treba dobra volja i dobar crtac
rip grafike.
AcCeSS DeNiED
predlozi.332nenad,
-> #328, cnenad> Može li jedan WHO COMMENT ignore selektivno po korisnicima ?
Od sada možeš da kucaš:
who /i nenad dzakic valex
i who lista će se ispisivati bez navedenih username-ova.
Znači rešenje je da definišeš alias u autoexec-u, recimo:
:who
*who /i nenad dzakic valex calex
Za one koji se brinu za naše "izgubljeno vreme" da napomenem da je ova
izmena povećala sors programa za 21 karakter i da je na nju utrošeno
20 sekundi, plus još 30 sekundi za testiranje. :)
Ako bude nekih problema, javite.
predlozi.333lexus,
-> #332, nenad=> Za one koji se brinu za naše "izgubljeno vreme" da napomenem da je
=> ova izmena povećala sors programa za 21 karakter i da je na nju
=> utrošeno 20 sekundi, plus još 30 sekundi za testiranje. :)
Odličan rad mehaničara SezamNET-a u boksu, bilo im je potrebno
samo 50 sekundi za postavljanje najnovije naredbe.
Svaka čast momci :)
Naravno, hoće li NET pobediti PRO u trci za najboji sistem nije
samo pitanje mehaničara već i celog tima.
Ineternet ruleZ ;)))
predlozi.334crncic,
-> #332, nenad>> :who
>> * who /i nenad dzakic valex calex
Šta predstavlja zvezdica ?
predlozi.335cnenad,
-> #332, nenad=>> Može li jedan WHO COMMENT ignore selektivno po korisnicima ?
=> i who lista će se ispisivati bez navedenih username-ova.
Ma znam za ovo, ali samo mala sitna dorada, da se ne vidi COMMENT kod
određenih korisnika a da ipak ostane username ?
Ne treba baš hitno ali bih voleo da se stavi na listu, ako može :)
predlozi.336saboteur,
-> #335, cnenad
T?>> Ma znam za ovo,ali samo mala sitna dorada,da se ne vidi COMMENT kod
T?>> odredenih korisnika a da ipak ostane username ?
Bilo bi dobro kad bi uprava pocela nesto korisno da radi, ali kako to moze
kad korisnici traze glupe stvari?! ;<
Ako je nesto nepotrebno, onda je to ignorisani who comment!
AcCeSS DeNiED
predlozi.337mileusna,
-> #335, cnenad>> Ma znam za ovo, ali samo mala sitna dorada, da se ne vidi COMMENT
>> kod određenih korisnika a da ipak ostane username ?
A kad će komanda SET MUSIC, pa da mi Sezam preko
SoundBlastera ispuni i muzičku želju? ;> :)
predlozi.338nenad,
-> #334, crncic>>> :who
>>> * who /i nenad dzakic valex calex
>
> Šta predstavlja zvezdica ?
Označava da komanda koja je sledi "zaobilazi" procedure u
autoexec-u i izvršava se sistemska komanda sa takvim nazivom. U
slučaju da je nema u gornjem primeru, who bi se pozivao
rekurzivno, prepunio bi se stek i na kraju se ne bi ništa
uradilo...
predlozi.339cnenad,
-> #336, saboteur=> Bilo bi dobro kad bi uprava pocela nesto korisno da radi, ali kako to moze
=> kad korisnici traze glupe stvari?! ;<
=> Ako je nesto nepotrebno, onda je to ignorisani who comment!
Koliko sam primetio vrlo malo je stvari urađeno po zahtevu korisnika. Više
su to bile inicijative druge strane. Ipak uvek ostaje mogućnost da bilo koji
korisnik da neki predlog koji će biti ili neće biti prihvaćen, tj. uvršćen
u TO DO listu. Ako si primetio, moja poruka nije bila ZAHTEV nego mali predlog
kad i ako stignu, što znači da bi bilo lepo da se uradi ali nije hitno.
A da treba, treba ;)
predlozi.341velicko,
Sezam NET
preksinoć nešto posle ponoći
pokušaj provale na moj user
Uto 28.05.96 00:27 Neuspela prijava sa: mbanka, velicko, sindi.
Uto 28.05.96 00:32 Neuspela prijava sa: milan, mb, mbanka.
Koja plitka budala...
Dakle. Nisam promašio temu :)
Predlažem da zainteresovani za moj user upotrebe malo više
mašte, i da probaju i sa nekom tačkom u pass-u, možda i
ubodu ... :>
predlozi.342miobrado,
Pretpostavimo da je, sledeće, ostvarljivo:
a) u konferenciju sport, u odgovarajuću temu - i to, kao gosta iste -
"dovesti" nekog od igrača rukometne reprezentacije,
b) u konf. civilizacija, u odgovarajuću temu, kao gosta, "dovesti"
neku od domaćih glumica ili nekog glumca, reditelja, ...,
.
.
.
n) u konferenciju forum, "dovesti" nekog od političara, itd.
Model komunikacije između GOSTIJU i korisnika zajedničkim snagama
trebaju da izgrade Uprava i korisnici, s tim da gosti, po mogućstvu,
budu eminentni stručnjaci za oblast u kojoj delaju!
Ukoliko je izloženo, u dogledno vreme, izvodljivo predlažem, za temu
biznis u konferenciji EXTRA, sledećeg gosta (goste):
1. Klara Mandić (istraživanje tržišta), ili kao alternativa
2. Dragoslav Avramović (super - deka, (deda Avram)).
predlozi.343saboteur,
-> #341, velicko
T?>> Predlazem da zainteresovani za moj user upotrebe malo vise maste,i da
T?>> probaju i sa nekom tackom u pass-u,mozda i ubodu ...:>
Pridruzujem se ovome ;)
S'obzirom da je neki sucka probao da mi dodje na user.
Password mu je bio 'acces denied' - svaka cast majstore, ali probaj da
naucis engleski pa ti mozda (malo sutra ;) ) i uspe.
AcCeSS DeNiED
predlozi.344calex,
-> #342, miobrado<!> Pretpostavimo da je, sledeće, ostvarljivo:
<!> a) u konferenciju sport, u odgovarajuću temu - i to, kao gosta iste -
<!> "dovesti" nekog od igrača rukometne reprezentacije,
Da moderiše? ;) BTW, ko da bude pozvan u PCOS:win95? ;))
predlozi.345dr.s,
-> #344, calex Moze recimo Ceca... :)))
Izgleda sasavo, ali bi izgledalo jos smesnije :>>>
predlozi.346mileusna,
-> #342, miobrado>> a) u konferenciju sport, u odgovarajuću temu - i to, kao gosta iste
>> - "dovesti" nekog od igrača rukometne reprezentacije,
Kako? :) Naterati ga da dolazi u redakciju Sezama cele
nedelje i da čita poruke, odgovara, pa onda opet sutra?
Mislim, jeste izvodljivo ali je priznaćeš, malko komplikovano.
Nije to obični interviju pa da dođe, ispriča i ode, a pitanje
je ko bi bio spreman na nešto ovakvo, hoću reći, potrebna je
ogromna volja gosta.
Sa druge strane, mogu da ga pozovu da bude u chatu recimo
dva sata, a da korisnici Sezama budu blagovremeno obavešteni o
tome. :)
predlozi.347mmarkovic,
-> #346, mileusna> Kako? :) Naterati ga da dolazi u redakciju Sezama cele
> nedelje i da čita poruke, odgovara, pa onda opet sutra?
Neeee... ;))
Moderator, ili glodur, nađu "žrtvu" i to objavi u konferenciji.temi
SEZAMNET.INTERVJU
Onda mi nedelju dana šaljemo pitanja za "žrtvu".
Moderator to izkompajlira, pošalje pitanja "žrtvi". Kada se odgovori
vrate, objavi se intervju.
Onda i BIGZ to može da objavi...
OK?
predlozi.348miobrado,
-> #344, calex
>> Da moderiše? ;) BTW, ko da bude pozvan u PCOS:win95? ;))
Evo, recimo ovako:
Oni korisnici koji upražnjavaju određenu konferenciju (temu) predlože
gosta (goste). Isto učini uprava. Nakon isticanja predloga otvara se
rasprava u kojoj se razmenjuju mišljenja zainteresovanih strana. Kada
se usaglasi lista pristupa se realizaciji dogovora tako što se gostu
daje user (username npr. gost konferencije, gost teme, gost meseca).
Na user GOST korisnici upućuju svoja pitanja, a u određenom vremenskom
periodu - recimo na svakih sedam dana - gost odgovara. Pretpostavlja
se naravno, kultura opštenja od strane korisnika.
Zamisli npr. ovakav INFO:
U subotu 1.juna 1996. u specijalni gost CHAT-a: Vojislav Šešelj (SRS).
Gost meseca u konferenciji MUZIKA: Ana - Moby Dick. ;))
itd. itsl.
predlozi.351mileusna,
-> #347, mmarkovic>> Onda mi nedelju dana šaljemo pitanja za "žrtvu".
>> ...
>> OK?
Nek' nađu žrtvu, pa da probamo... ;) Mada... ;))
predlozi.352mmarkovic,
-> #351, mileusna> Nek' nađu žrtvu, pa da probamo... ;) Mada... ;))
BIGZ bi tu mogao da ima uticaja, samo da ne mučimo potencijalnog
gosta Sezamovim naredbama ;)))
Ovako, intervju kao i svaki drugi, jedino što "narod" postavlja
pitanja, i nije uživo. Mada, praksa pismenog dostavljanja pitanja je
prisutna i po novinama.
Pokušajte da ponudite stranačkim prvacima, obzirom na savezne izbore
i na značaj Sezamove populacije (kao predstavnika mlađe generacije),
pristali bi 100%.
Nego, odgovorni baš ništa da kažu !?!
valex, nenad, ...?
predlozi.353miobrado,
-> #347, mmarkovic
>> Moderator, ili glodur, nađu "žrtvu" i to objavi u
>> konferenciji.temi SEZAMNET.INTERVJU
>>
>> Onda mi nedelju dana šaljemo pitanja za "žrtvu".
>>
>> Moderator to izkompajlira, pošalje pitanja "žrtvi". Kada se
>> odgovori vrate, objavi se intervju.
Ovaj model, zavređuje izjašnjavanje tzv. "organa uprave sistema" o istom.
Umesto SEZAMNET.INTERVJU - predlažem: SEZAMNET.DA TE PITAM?
predlozi.354lexus,
-> #353, miobrado=> Umesto SEZAMNET.INTERVJU - predlažem: SEZAMNET.DA TE PITAM?
A za Teenagere, SEZAMNET.SUPERTIN ;)
Razgovori sa junacima mladih naraštaja etc.
predlozi.355space.ace,
-> #348, miobrado--> Gost meseca u konferenciji MUZIKA: Ana - Moby Dick. ;))
Bolje ... VICEVI:plavuse !
predlozi.356miobrado,
-> #352, mmarkovic
>> Ovako, intervju kao i svaki drugi, jedino što "narod"
>> postavlja pitanja, i nije uživo. Mada, praksa pismenog
>> dostavljanja pitanja je prisutna i po novinama.
Tako je. :)) Narod pita! :))))
Vox userae - vox Sezamnetae, est!
predlozi.357djcorto,
-> #342, miobrado> n) u konferenciju forum, "dovesti" nekog od politicara, itd.
vec imas original ....
predlozi.358miobrado,
-> #351, mileusna
>> Nek' nađu žrtvu, pa da probamo... ;) Mada... ;))
Kao eksperiment, a s obzirom da su sa redakcijom duge u istoj zgradi,
mogli bi da učine sledeće:
1. u konf. civ. temu HEDONIZAM, "dovedu" npr. Dušku Jovanić,
2. u konf. for. temu SRBIJA, "dovedu" npr. Dragoša Kalajića,
3. u konf. ext. temu FOTOGRAFIJA, "dovedu" npr. Nenada Marjanovića,
.
.
.
n. ....
predlozi.359dr.s,
-> #346, mileusna* Sa druge strane, mogu da ga pozovu da bude u chatu recimo
* dva sata, a da korisnici Sezama budu blagovremeno obavesteni o
* tome. :)
Onda bi u CHAT-u odjednom bilo preko 757 korisnika :)))) mislim ako
je u pitanju poznati sportista, s tim da bi (ako je u pitanju neki zgodan
sportista) porastao broj korisnica sistema :)))
predlozi.360dr.s,
-> #348, miobrado* Gost meseca u konferenciji MUZIKA: Ana - Moby Dick. ;))
S obzirom na muzicku usmerenost osoba koje (aktivno) prate konf.
MUZIKA, pomenuta umetnica(?) bas i ne bi imala neku prodju... :)
predlozi.361vlad,
-> #358, miobrado> 2. u konf. for. temu SRBIJA, "dovedu" npr. Dragoša Kalajića,
Ovog bi posle morali da iznesu odatle B>>>
predlozi.362snemcev,
-> #342, miobrado>> 2. Dragoslav Avramović (super - deka, (deda Avram)).
Iz sve snage podržavam. Od ovog čoveka može mnogo da se nauči. Zna dobro
ono što radi, a kad objašnjava, koristi izraze koji su razumljivi i
ljudima koji nemaju ama baš nikakve veze sa monetarnom politikom. Samo,
čisto sumnjam da je posle smenjivanja voljan za ovakve nastupe... :(
predlozi.363miobrado,
-> #357, djcorto
>> vec imas original ....
Ne pratim forum, a pretpostavljam da govoriš o nekom korisniku?
Ne znači da gost mora da bude i korisnik!
predlozi.364mileusna,
-> #352, mmarkovic>> Pokušajte da ponudite stranačkim prvacima, obzirom na savezne
>> izbore i na značaj Sezamove populacije (kao predstavnika mlađe
>> generacije), pristali bi 100%.
Milan Božić iz SPO-a ima i svoj user na Sezamu, pa ništa.
Zbog nedostatka vremena ne pratim FORUM već duže vreme, ali mi
se čini da se user milan više ne javlja ovde kao ranije, već
da se preorjentisao na PRO. :)
predlozi.365miobrado,
-> #359, dr.s
>> Onda bi u CHAT-u odjednom bilo preko 757 korisnika :))))
>> mislim ako je u pitanju poznati sportista, s tim da bi (ako je
>> u pitanju neki zgodan sportista) porastao broj korisnica
>> sistema :)))
Ne mora da znači, zainteresovani za chat bi prešli na chat grp.
Ova ti je dobra - logovi sa takvih seansi bi sečuvali godinama! ;))))
predlozi.366mmtosic,
-> #364, mileusna>> >> Pokušajte da ponudite stranačkim prvacima, obzirom na savezne
>> >> izbore i na značaj Sezamove populacije (kao predstavnika mlađe
>> >> generacije), pristali bi 100%.
>>
>> Milan Božić iz SPO-a ima i svoj user na Sezamu, pa ništa.
>> Zbog nedostatka vremena ne pratim FORUM već duže vreme, ali mi
>> se čini da se user milan više ne javlja ovde kao ranije, već
>> da se preorjentisao na PRO. :)
Pa svaka 'tica svome jatu leti. Verovatno da ovde baš i ne bi imao
neku prođu.
predlozi.367mmtosic,
-> #358, miobrado>> >> Nek' nađu žrtvu, pa da probamo... ;) Mada... ;))
>>
>> Kao eksperiment, a s obzirom da su sa redakcijom duge u istoj zgradi,
>> mogli bi da učine sledeće:
>>
>> 1. u konf. civ. temu HEDONIZAM, "dovedu" npr. Dušku Jovanić,
>>
>> 2. u konf. for. temu SRBIJA, "dovedu" npr. Dragoša Kalajića,
A za temu Forum:Ex_Yu (Jugoslavija ?) G-đu Mirjanu Marković. Pa da sve
važno saznamo iz prve ruke. I unapred. :)
predlozi.368mmtosic,
-> #361, vlad>> > 2. u konf. for. temu SRBIJA, "dovedu" npr. Dragoša Kalajića,
>>
>> Ovog bi posle morali da iznesu odatle B>>>
A šta bi bilo sa zalaganjima za bonton.txt preporuke? Ipak se radi o
čoveku iz oblasti kulture i umetnosti, zar ne? U kulturi ophođenja sa
drugima nema razlikovanja toga da li se radi o razgovoru sa
istomišljenikom od onih drugih.
P.S. Znam da si se šalio. No, ja koristim priliku da napravim aluziju
na tvoj doprinos u vezi sa bonton.txt-om.
predlozi.369dr.s,
-> #354, lexus/* Razgovori sa junacima mladih narastaja etc.
Ej, bre! Znas li ti ko su junaci sadasnjih mladih narastaja? Dragan
Lakovic? Sedmorica mladih? Kolibri? Eeee... :(((
predlozi.370spantic,
-> #366, mmtosic> Pa svaka 'tica svome jatu leti. Verovatno da ovde baš i ne bi imao
> neku prođu.
Ne vidim odakle ti povod za tu izjavu. Milan se i dalje povremeno
javlja ovde.
predlozi.371lexus,
-> #369, dr.s=> Ej, bre! Znas li ti ko su junaci sadasnjih mladih narastaja? Dragan
=> Lakovic? Sedmorica mladih? Kolibri? Eeee... :(((
Budući da imam 19 godina, a da mi mladji brat ima 13 dosta
sam dobro upoznat sa "junacima mladih naraštaja" ;)))
Uostalom, mislio sam na poznate ličnosti, a ne na razne
ubice & slično.
predlozi.372ilazarevic,
-> #366, mmtosic> Pa svaka 'tica svome jatu leti. Verovatno da ovde baš i ne bi imao
> neku prođu.
Ne mislim da se Milan plaši javnog nastupa na NET-u. Pretpostavljam da
jednostavno nema vremena za "pitanja gledalaca", ako si na to mislio.
predlozi.373mmarkovic,
-> #372, ilazarevic> Pretpostavljam da jednostavno nema vremena za "pitanja
> gledalaca", ako si na to mislio.
Ovo ne bi smeo da bude razlog za jednog političara, ako misli da dobije
izbore.
Niko, pa ni spantic, nije komentarisao, eventualni intervju...
predlozi.374miobrado,
-> #367, mmtosic
>> A za temu Forum:Ex_Yu (Jugoslavija ?) G-đu Mirjanu Marković.
>> Pa da sve važno saznamo iz prve ruke. I unapred. :)
Misliš npr. u smislu: Virtuel Diary - back to the future (part MCVLIX) ...
BTW, za eventualne gošće sistema predložio sam - izuzev u jednom slučaju -
isključivo plavuše!
predlozi.375vlad,
-> #368, mmtosic> A šta bi bilo sa zalaganjima za bonton.txt preporuke? Ipak se radi o
> čoveku iz oblasti kulture i umetnosti, zar ne? U kulturi ophođenja
> sa drugima nema razlikovanja toga da li se radi o razgovoru sa
> istomišljenikom od onih drugih.
Sad ja treba da se perem kako nisam ni pomenuo ni razmisljao o bilo cemu
sto se kosi sa normama kulture komunikacije?
> P.S. Znam da si se šalio. No, ja koristim priliku da napravim
> aluziju na tvoj doprinos u vezi sa bonton.txt-om.
Zao mi je, ali aluzija ti uopste nije na mestu.
predlozi.376spantic,
-> #373, mmarkovic> Niko, pa ni spantic, nije komentarisao, eventualni intervju...
Intervjui su zanimljiva stvar. Koga biste želeli da vidite u
Komunikacijama?
Naravno, jasno vam je da to nije tako interaktivno kao kod
chata.
predlozi.377mmtosic,
-> #370, spantic>> > Pa svaka 'tica svome jatu leti. Verovatno da ovde baš i ne bi imao
>> > neku prođu.
>>
>> Ne vidim odakle ti povod za tu izjavu. Milan se i dalje povremeno
>> javlja ovde.
Pa i tica i jato uredno odrađuju posao na SezamPro-u. Mada, što 'no
kažu moji zemljaci - mož' da bidne, al' ne mora da znači.
predlozi.378mmtosic,
-> #372, ilazarevic>>> Pa svaka 'tica svome jatu leti. Verovatno da ovde baš i ne bi imao
>>> neku prođu.
>>
>> Ne mislim da se Milan plaši javnog nastupa na NET-u.
A ko je to spomenuo plašenje? :> Reč je bila samo o prođi.
>> Pretpostavljam da
>> jednostavno nema vremena za "pitanja gledalaca", ako si na to mislio.
Nisam na to mislio. Još jednom - reč je bila o prođi njegovog učenja.
Teorija o `vremenu' teško da može da prođe, jer isti ima vremena na
pretek za SezamPro.
predlozi.379mmtosic,
-> #375, vlad>> Sad ja treba da se perem kako nisam ni pomenuo ni razmisljao o bilo cemu
>> sto se kosi sa normama kulture komunikacije?
>>
>> > P.S. Znam da si se šalio.
A od čega da se pereš kad ti napisah da znam da si se šalio?
>> > No, ja koristim priliku da napravim
>> > aluziju na tvoj doprinos u vezi sa bonton.txt-om.
>>
>> Zao mi je, ali aluzija ti uopste nije na mestu.
Sasvim moguće. Očigledno nisam razumeo tvoj komentar - ``Ovog bi posle
morali da iznesu odatle. B>>>''. A kad smo već kod toga, zbog čega bi
to ``ovog (tj. G-na D. Kalajića) posle morali da iznesu odatle''? Ja,
recimo, verujem da je on dovoljno pismen, i da je u stanju da
argumentovano dokaže svaku svoju tvrdnju. Dakle, ja verujem da bi do
patosiranja moglo da dođe samo neregularnim sredstvima, koja su, bar
tako ja mislim, suprotna bonu-tonu.
predlozi.380ilazarevic,
-> #378, mmtosic> Nisam na to mislio. Još jednom - reč je bila o prođi njegovog
> učenja.
Misliš da ovde nema ljudi koji misle slično njemu?
predlozi.381ilazarevic,
-> #379, mmtosic> recimo, verujem da je on dovoljno pismen, i da je u stanju da
> argumentovano dokaže svaku svoju tvrdnju. Dakle, ja verujem da bi do
Ili je dovoljno dobar demagog? No, to je već rasprava za neku drugu
konferenciju.
predlozi.382vlad,
-> #379, mmtosic> to žžovog (tj. G-na D. Kalajića) posle morali da iznesu odatle''?
> Ja, recimo, verujem da je on dovoljno pismen, i da je u stanju da
> argumentovano dokaže svaku svoju tvrdnju. Dakle, ja verujem da bi do
Forum ne pratim upravo zbog toga da ne bih morao nasiroko i nadugacko da
razglabam o svojim politickim uverenjima. To se odnosi i na moje misljenje
o gospodinu Kalajicu i njemu slicnima. Sto se mene tice, EOD po ovom
pitanju.
predlozi.383dbambi,
-> #378, mmtosic
=> Nisam na to mislio. Još jednom - reč je bila o prođi njegovog učenja.
=> Teorija o `vremenu' teško da može da prođe, jer isti ima vremena na
=> pretek za SezamPro.
Poznato mi je da je korisnik milan univerzitetski profesor, ali mi nije
jasno zašto bi se njegovo iznošenje sopstvenog mišljenja na ovom sistemu
razlikovalo od sličnih postupaka ostalih korisnika ? Dakle, zašto drugi
korisnici imaju mišljenje (stav, koji iznose u svojim porukama), a kori-
snik milan ima " učenje " ?
Pored ovog, čini mi se da sa posebnim interesovanjem pratite milanove
aktivnosti na oba Sezama, čim toliko samouvereno iznosite podatke
o vremenu koje on provodi na ovim sistemima. Pošto mi je poznato da niste
službeno lice ni na jednom od njih, ostaje mi da zaključim kako se
upuštate u slobodno procenjivanje. Možemo li saznati razloge tolikog
zanimanja za jednog korisnika Sezama ?
Bambi
predlozi.384miobrado,
-> #376, spantic
>> Intervjui su zanimljiva stvar. Koga biste želeli da vidite u
>> Komunikacijama?
Nekoga iz hijerarhije bliske vrhu JP PTT "SRBIJA", npr. ono lice koje
radi Public Relations - jer me zanima:
1) kada će, jedared, opštenje telefonom biti jednostavan čin, a ne
gubljenje volje za upotrebu istog, i
2) a, po pisanju "SVET"-a br. 66: "Kakvu tajnu krije soba u beogradskoj
Glavnoj pošti, čije ključeve imaju samo radnici MUP-a Srbije?".
BTW, da li je ostvarljivo "dovođenje" gostiju iz inostranstva!
Da li će, u nekoj bliskoj budućnosti, postojati - npr. ovakav info:
Subotu 8.6.1996. gost CHAT-a: Vladimir Volfovič Žirinovski
Gost meseca tema devojke: Ćićolina ;))))
predlozi.385mmarkovic,
-> #384, miobrado> Nekoga iz hijerarhije bliske vrhu JP PTT "SRBIJA", npr. ono
> lice koje radi Public Relations - jer me zanima:
Odlično!
Moja pitanja za personu:
1) dinamika zamena starih centrala ( mene konkretno zanima Niš )
2) da li će biti vraćene direktne linije ljudima koji su silom
prevedeni u "dvojnike" ?
3) kada će biti položen optički kabl Beograd-Niš i koliko će se
povećati broj kanala ?
predlozi.386micotakis,
PREDLOG(SUGESTIJA):
Pod hitno poboljšati komandu RESIGN,odnosno način na koji su organi-
zovane teme u okviru konferencija.Omogućiti RESIGN na svaku temu po-
sebno,a ne samo na celu konferenciju.
Ako se petlja po konferencijama onda je moj predlog :
...
14 sezamnet/problemi
15 sezamnet/predlozi
16 sezamnet/razno
...
Znači teme unaprediti u konferencije.
I onda kucamo lepo :
RESIGN 14 i RESIGN 15 a 16 pratimo i dalje.
Zar ne bi moglo da se to uradi?
Zakićuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu,jel može?
Ako može biću ti veoooooma zahvalan.
Mada bi ja najradije QWK ili BW obradu poruka.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Sad će neko da skoči i da kaže kako je to za male BBS-ove koji i nisu
BBS-ovi.Takvima samo preporučujem da nazovu jedan od najvećih BBS-ova
na svetu TALK.NET i da vide kako se tamo pakuje pošta.Za informaciju
neupućenima bbs ima XX linija(ne mogu trenutno da se setim koliko,ali
se približan broj dobija kada se broj sezamovih nodova pomnoži sa 3)
kojima se može priključiti preko INTERNETA.
Ovo je jedan deo menija:
T ... Teleconference (type live with other users online)
F ... Forums (read/write public messages)
E ... Electronic Mail (read/write private messages)
L ... File Libraries (upload/download files)
Q ... QWK-mail (offline E-mail and Forums handling)
Izvinjavam se na šumu,ali je veći deo poruke upućen u pravoj konferenciji
i pravoj temi.Ostatak je blagovremena zaštita od mogućih napada na moju
personu.
predlozi.387micotakis,
-> #360, dr.sĹ* Gost meseca u konferenciji MUZIKA: Ana - Moby Dick. ;))
Ĺ S obzirom na muzicku usmerenost osoba koje (aktivno) prate
Ĺ konf. MUZIKA, pomenuta umetnica(?) bas i ne bi imala neku
Ĺ prodju... :)
A ko bi imao prođu u dotičnoj konferenciji?
Nemam hrabrosti da se priključim dotičnoj konferenciji,zbog svojih
pomalo čudnih shvatanja muzike.
predlozi.388dzakic,
-> #386, micotakis>> RESIGN 14 i RESIGN 15 a 16 pratimo i dalje.
>> Zar ne bi moglo da se to uradi?
Mora da se šališ :). Resignovanje tema u konferenciji postoji, i radi
upravo tako kako si predložio - resign ime teme, ili broj teme.
Pročitaj 'help conf resign'.
predlozi.389spantic,
-> #384, miobrado
Ideja je zaista zanimljiva. Inače PTT jeste imao nekada iznajmljenu
konferenciju na Sezamu... imao ;)
predlozi.390mmarkovic,
-> #385, mmarkovic> Moja pitanja za personu:
... dopuna...
4) kada će PTT prestati da tretira vlasnike modema kao kršitelje
propisa. Zašto se ne atestiraju najpopularniji modeli ( USR,
CL, UMC, Intel ... ) pa da ljudi znaju kada kupuju na čemu su?
Ovako, kada priključuju modem čine prekršaj, a modemi su normalna
stvar! Ne smem da pozovem 97 da prijavim kvar jer imam modem
(i to kvalitetan) da otklone smetnje na inače užasnoj liniji.
5) Zašto bi imanje telefaxa značilo da je u pitanju firma i zašto
se takve tel linije naplaćuju drugačije kada PTT ne daje nikakvu
posebnu uslugu?
Imao sam do skoro Panasonic KXF-50 koji je sam proizvođač nazvao
"TELEFON sa faksimilom i sekretaricom". Prodao sam ga kada sam
kupio fax-modem. Dakle, TELEFON može da promeni status linije...
--------------------------------------------------------------------------
Bez obzira na kritike PTT-a, koristim priliku da PTT-u čestitam praznik
7.jun, Dan JP PTT "Srbija". Srećno, trebaće vam...
Bila je specijalna emisija na 1.programu, ali sam je video samo delimično.
Planovi su lepi, ne znam koliko su realni. Optički kablovi, nove centrale,
zamena starih, računari, Internet ( čuli su i oni za WEB ;), mobilna
telefonija po GMC standardu.
Gost je bio direktor JP PTT "Srbija" Jakšić pa ga i predlažem za gosta
prvog SezamNet intervjua...
predlozi.391djcorto,
-> #388, dzakic> Mora da se salis :). Resignovanje tema u konferenciji postoji,
> i radi
Lepo bi bilo i da u conf> promptu radi resign *, a ne samo za
teme u otvorenom confu. Moze li ? :)
predlozi.392inferno,
-> #387, micotakisŮ│ ˙ Nemam hrabrosti da se priključim dotičnoj konferenciji,zbog svojih
Ů│ ˙ pomalo čudnih shvatanja muzike.
Slobodno. Ima u tom konfu mnogo čudnih. ;)
predlozi.393dzakic,
-> #391, djcorto>> Lepo bi bilo i da u conf> promptu radi resign *, a ne samo za
>> teme u otvorenom confu. Moze li ? :)
Na promptu Conf>, kada nije aktivna ni jedna konferencija, naredba
"resign" pita za sve konferencije da li odustajete od praćenja. Kada
otvorite konferenciju, naredba "resign *" pita za odustajanje za
svaku temu u aktivnoj konferenciji.
predlozi.394mmtosic,
-> #380, ilazarevic>> > Nisam na to mislio. Još jednom - reč je bila o prođi njegovog
>> > učenja.
>>
>> Misliš da ovde nema ljudi koji misle slično njemu?
Ne mislim. U mom selu kažu - sto ljudi sto ćudi. Moje selo je puno
demokratije. Ne deklarativne, za lisice, već stvarne, za normalne.
Po treći i zadnji put - reč je bila o prođi njegovog učenja.
predlozi.395djcorto,
-> #393, dzakic> "resign" pita za sve konferencije da li odustajete od pracenja.
> Kada
Nismo se razumeli :)
U otvorenoj konferenciji, kada koristis resign *, sistem te za
temu po temu pita da li odustajes od pracenja ili ne. Moje
pitanje je bilo da li je moguce isto uciniti i sa
konferencijama, tj da te sistem, ako na promptu conf> otkucas
resign * pita da li odustajes od pracenja pojedine konferencije
ili ne.
Jesmo li se sad razumeli ? :)
predlozi.397ljubisha,
>┌──────┬──────┬──────┬───────┬───┬───┐
>│ ────┤ ────┼──── │ ─── │ │ │ ▄▄ ▄ Belgrade
>├──── │ ────┤ ────┤ │ │ ██ █ ▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄
>└──────┴──────┴──────┴───┴───┴─┴───┴─┘ ███▄ █ █▄▄ █
>+381 11 648 422 14.400 bps 15 lines ██ ▀██ █▄▄▄ █
Kad već imamo vote za 'pušenje' i fudbal mogli bi i nešto konstru-
ktivnije. Mislim da je logo koji se stavlja u zaglavlje arhiva veoma
ružan. Ustvari, samo onaj NET deo. Mogao bi i konkurs za to, pa neki
mesec pretplate za korisnika koji uradi najbolji logo...
predlozi.398dzakic,
-> #395, djcortoRazumeo sam te đole, i to i napisao u poruci :). Kada nije izabrana
niti jedna konferencija, onda komanda resign pita za svaku
pojedinačno. Dakle,
CONF CLOSE
CONF RESIGN
Nadam se da konačno jesmo :)
predlozi.399apostol,
-> #397, ljubishaRe: logo
Evo mog predloga. Samo ne znam kako ga nabiti u arhivu :)
E1 O:-)
sezam.jpgpredlozi.400micotakis,
-> #388, dzakicĹ Mora da se šališ :). Resignovanje tema u konferenciji postoji,
Ĺ i radi upravo tako kako si predložio - resign ime teme, ili
Ĺ broj teme. Pročitaj 'help conf resign'.
Izvinavam se,izvinjavam se.
Znam da je neko to predlagao nekad davno,ali nisam znao da je to
i urađeno.HVALA.Evo čim se vratim na vezu počinjem da isprobavam.
Help čitam jaaaaako retko,što se da i videti iz datog primera. :))
predlozi.401micotakis,
-> #399, apostolĹ Evo mog predloga. Samo ne znam kako ga nabiti u arhivu :)
Pa moraš da uradiš to kao ansi ili asci crtež,a ne kao jpg.
Kratko i jasno. :))
Prema tome evo stutra ja šaljem neke moje švrakopise (Ansi-je
i asci-je) :)))
predlozi.402djcorto,
-> #398, dzakic> Nadam se da konacno jesmo :)
Jesmo :)
predlozi.403ilazarevic,
-> #394, mmtosic> Po treći i zadnji put - reč je bila o prođi njegovog učenja.
Ok, ali šta znači "prođa njegovog učenja"?
predlozi.404mmtosic,
-> #403, ilazarevic>> > Po treći i zadnji put - reč je bila o prođi njegovog učenja.
>>
>> Ok, ali šta znači "prođa njegovog učenja"?
Aaaaaaaa? Pa što odma' ne kažeš da nisi odavde, nego zanovetaš bez
veze.
Dakle(m), reč prođa za one sa zapada (uglavnom, english-speaking
people):
imati dobru prođu <-> to be popular, be in demand
ova roba ima dobru prođu <-> this merchandise cells well
ovaj film ima dobru prođu <-> this film is attracting large crowds
Literatura: Martin Benson "Srpskohrvatsko-engleski rečnik", Prosveta,
Beograd, 1990.
predlozi.405dbambi,
-> #404, mmtosic=> Dakle(m), reč prođa za one sa zapada (uglavnom, english-speaking
=> people):
=>
=> imati dobru prođu <-> to be popular, be in demand
Vi dakle tvrdite da korisnik milan ( i njegovo " učenje " )
nije popularan na ovom sistemu. Kako ste to utvrdili ? Organizovali
ste vote ? Imate grupu od 16 članova. pa ste sproveli mini-anketu ?
Šta uopšte znači " biti popularan " na Sezamu ? Koje biste
korisnike stavili u vrh ( a koje na dno ) liste popularnosti ?
Kako ocenjujete sopstvenu " popularnost " ? Kako se procenjuje
" popularnost " na Sezamu ?
Pokušajte da odgovorite barem na neko od ovih pitanja i shvatićete
koliko ste besmislica izrekli.
Bambi
predlozi.406plovput,
-> #405, dbambi+| Vi dakle tvrdite da korisnik milan ( i njegovo " učenje " )
+| nije popularan na ovom sistemu. Kako ste to utvrdili ? Organizovali
+| ste vote ? Imate grupu od 16 članova. pa ste sproveli mini-anketu ?
Ja mislim da je hteo da kaze da korisnik milan ne bi imao dobar
odjek ovde to jest mnogo replika i diskusija na njegovom nivou.
Dok misli da je PRO ozbiljniji..
To ja mislim da mmtosic misli da milan misli..
predlozi.407junior,
-> #405, dbambi> Šta uopšte znači " biti popularan " na Sezamu ? Koje biste
> korisnike stavili u vrh ( a koje na dno ) liste popularnosti ?
Cule, cule, he's our man,
If he can't do it, no one can.
predlozi.408nesh,
Bilo bi lepo da kao i ranije pad do *.* ne pita za svaki fajl posebno
nego da se svi navedeni fajlovi pošalju batch dl-om.
predlozi.409mmtosic,
-> #405, dbambiMoj prilog u vezi ove poruke sam ostavio u konferenciji
CIVILIZACIJA:lični.stav. Tako sam uradio, pošto je započet razgovor
koji više ne pripada ovoj temi, i pošto ne želim da zamaram ljude
koji u ovoj temi očekuju priloge koji odgovaraju imenu teme.
predlozi.410mmtosic,
-> #406, plovputMoj prilog u vezi ove poruke sam ostavio u konferenciji
Civilizacija:lični.stav. Tako sam uradio, pošto je započet razgovor
koji više ne pripada ovoj temi, i pošto ne želim da zamaram ljude
koji u ovoj temi očekuju priloge koji odgovaraju imenu teme.
predlozi.411micotakis,
Kao što sam i obećao evo par predloga za logo.
Lično mislim da nisu baš najbolji,ali obzirom za koliko su
napravljeni mislim da su ipak o.k.
Biće toga još.Ako bude bilo vremena.
Predlozi su u sledećim porukama,svaka poruka po jedan predlog.
Lakše mi je tako nego da ih pakujem i posle kačim na poruku.
Vervatno bi i zaboravio da ih pošaljem.
predlozi.417micotakis,
Iz meni nepoznatih razloga dobili ste đubre u konferenciji.
Zato evo ascija zapakovanih.
logo.zippredlozi.418dejanp,
Sto se tice Dylan.dog -a , sve slicne njemu treba zauvek udaljiti sa
sezama, kao i one koji su znali sta radi, ali su cutali.
predlozi.419supers,
-> #418, dejanp>> Sto se tice Dylan.dog -a , sve slicne njemu treba zauvek udaljiti
>> sa sezama, kao i one koji su znali sta radi, ali su cutali.
Sad ne preterujmo. Ili da 'apsimo i seljake koji kriju žito? ;>
predlozi.420basrak,
A jel' bi moglo da se npr. u stat uvede i stavka ignore pa da lepo piše koliko
ljudi na tebe ima ignore... Čisto da se neki malo zamisle nad svojom
statistikom. Ili bi ipak bilo po onoj narodnoj - čega se pametan stidi...