predlozi.421crnjini,
Molim Vas ljudi, aktivirajte mogucnost biranja palete boja. Nema niceg
odvratnijeg od ove vase predefinisane palete. (bar po mom ukusu).
ACR
predlozi.422kaplan,
Zašto ne uvedete ALIAS naredbu ?
Time bi se uštedelo kucanje dugih adresa
predlozi.423lexus,
-> #420, basrak=> A jel' bi moglo da se npr. u stat uvede i stavka ignore pa da lepo
=> piše koliko ljudi na tebe ima ignore... Čisto da se neki malo
=> zamisle nad svojom statistikom. Ili bi ipak bilo po onoj narodnoj -
=> čega se pametan stidi...
Ja se slažem sa ovim :)
Zanima me koliko ljudi ima pogrešno mišljenje o meni ;)
predlozi.424nenad,
-> #420, basrak> A jel' bi moglo da se npr. u stat uvede i stavka ignore pa da lepo piše
> koliko ljudi na tebe ima ignore... Čisto da se neki malo zamisle nad
> svojom statistikom.
Ja sam za.
Na žalost, koliko je meni poznato, to je, zbog načina na koji je
ignore organizovan, teško izvodljivo.
> Ili bi ipak bilo po onoj narodnoj - čega se pametan stidi...
Ima svakojakih... Ali većina ipak kad-tad izađe iz puberteta. :)
predlozi.425evlad,
-> #419, supersY>>> Sto se tice Dylan.dog -a , sve slicne njemu treba zauvek udaljiti
Y>>> sa sezama, kao i one koji su znali sta radi, ali su cutali.
Y>
Y> Sad ne preterujmo. Ili da 'apsimo i seljake koji kriju žito? ;>
profesionalna deformacija ? O;>
predlozi.427mmtosic,
-> #423, lexus>> => A jel' bi moglo da se npr. u stat uvede i stavka ignore pa da lepo
>> => piše koliko ljudi na tebe ima ignore... Čisto da se neki malo
>> => zamisle nad svojom statistikom. Ili bi ipak bilo po onoj narodnoj -
>> => čega se pametan stidi...
>>
>> Ja se slažem sa ovim :)
>> Zanima me koliko ljudi ima pogrešno mišljenje o meni ;)
E pa slušaj, i ovde je aktuelno pitanje koordinatnog sistema. :) Oni
koji su ti `rod' reći će da pogrešno mišljenje o tebi imaju oni koji
su ti `dali' ignore; a `izrodi' će ti reći da ga imaju oni koji ti ga
nisu dali. :) A uteha je u tome što ne mogu biti istovremeno u pravu
i jedni i drugi.
Ko će svetu ugoditi. ;)
predlozi.428mmtosic,
-> #424, nenad>> > A jel' bi moglo da se npr. u stat uvede i stavka ignore pa da lepo
>> > piše koliko ljudi na tebe ima ignore... Čisto da se neki malo
>> > zamisle nad svojom statistikom.
>>
>> Ja sam za.
Mislim da je davanje samo broja ignore-a isuviše neprecizan podatak.
Meni bi veoma važno bilo ko su ti koji su mi dali ignore, pošto bih
smatrao sasvim normalnim da ga od nekih sasvim određenih i dobijem.
A opet kad bi se to znalo, to bi moglo da bude na razne načine i
`iskorišćeno'.
Mada, veliki brojevi ignore-a kod nekih od nas, koji bi rušili neku
`normalnu' raspodelu, bili bi od koristi i sami za sebe, bez dodatnih
podataka.
predlozi.429budim,
-> #424, nenad(:) Ja sam za.
Imaš moj glas.
poz,
budimir
predlozi.431hercog,
Postoji li neka varijanta da kada se pregleda rezime nekog korisnika
da se u zaglavlju vidi i datum rođenja istog?
Sale
predlozi.433micotakis,
-> #431, hercogĹ Postoji li neka varijanta da kada se pregleda rezime nekog
Ĺ korisnika da se u zaglavlju vidi i datum rođenja istog?
Postoji varijanta, u to mogu da se kladim.
E sad da li će to Zakić i da uradi to je pitanje.
To je neka minimalna izmena tako da nije problem u vremenu.
Problem je u tome što pola sezama krije godine.
EMPIRE
predlozi.435calex,
-> #433, micotakis<!> Ĺ korisnika da se u zaglavlju vidi i datum rođenja istog?
<!> Postoji varijanta, u to mogu da se kladim.
<!> E sad da li će to Zakić i da uradi to je pitanje.
Prvo bi bilo dobro da odlučiš da li bi uz datum hteo i adresu a
za korisnice i broj telefona pa da zaku bude lakše. ;>
predlozi.436djcorto,
-> #431, hercog> da se u zaglavlju vidi i datum rodenja istog?
Ja ovo ne bih voleo - zato sto je to privatan podatak.
No, lepo bi bilo da vam Sezam ispise rodjendansku cestitku kada
se ulogujete na dan rodjendana :)
predlozi.438micotakis,
-> #435, calexĹ Prvo bi bilo dobro da odlučiš da li bi uz datum hteo i adresu a
Ĺ za korisnice i broj telefona pa da zaku bude lakše. ;>
E nemoj sad i ti. Zar ne bi bilo lepo da znaš koliko ima godina
onaj sa kim pričaš. Kako ja sad da znam koliko neko ima godina?
Možda je približno mojih godina, u tom slučaju je redu da mu se
obraćam sa ti. Ali šta ako ima dovoljno godina da može ćale da
mi bude? Zar u tom slučaju ne bi trebao da mu se obraćam sa vi?
To je neka osnovna kultura. Ne ide sad ni ono sa početka rada
sezama da se svakom obraćaš sa gospodine. Šta sad treba neko ko
ima recimo 45 godina da se nekom klincu koji ide u osnovnu školu
obraća sa gospodine?
E sad što sam ja nekulturan, pa se sa svojih 21 godinom tatavladi
obraćam sa ti, to je druga stvar. :)))
Mada kada bi taj podatak postojao, malo bi razmislo pre nego što
bi nekom rekao ti, ako ima recimo 20 godina više od mene.
Na svim većim sistemima, to je sasvim normalan podatak. Evo uzmi
AWOL, TALKNET ili neki sličan u Americi. Kad otkucaš who dobiješ
sledeće podatke: user, godine, pol(zači da li je bata ili seka),
naravno imaš i neku vrstu upitnika(nešto slično ko resume ovde)
gde možeš da pročitaš ime, interesovanja i slično.
EMPIRE
p.s. Moglo bi da se ubaci i kao sviš za ..who, recimo ..w/a i da
widiš koliko ko ima godina od ljudi prisutnih na vezi.
predlozi.439hercog,
-> #436, djcorto@> Ja ovo ne bih voleo - zato sto je to privatan podatak.
Pazi ja sam ovo mislio zbog sve veće pojave klinaca na ovom sistemu.
Čast izuzetcima, al ima ih brate dosta koji misle da su mnogo zani-
mljivi i pametni...
Sale
predlozi.440olio,
-> #436, djcorto> Ja ovo ne bih voleo - zato sto je to privatan podatak.
Sta je ovo, skrivanje godina, pa nismo deca tata!!!(tinejdzeri)
Ali se slazem sa tvojim misljenjem.
Pozdrav Oliver.
predlozi.442dr.s,
-> #431, hercog/* Postoji li neka varijanta da kada se pregleda rezime nekog korisnika
/* da se u zaglavlju vidi i datum rodenja istog? `````````
Ti to, u stvari, zbog korisnica, a? :)))
Najbolje da postoji opcija ostavljanja slike u obliku fajla uz rezime,
pa ko hoce, nek dl-uje...
predlozi.443mmtosic,
-> #436, djcorto>> No, lepo bi bilo da vam Sezam ispise rodjendansku cestitku kada
>> se ulogujete na dan rodjendana :)
Verujem da nisam povlašćen :), ali, mene lepo pozdraviše sa
čestitkom. Ima tome blizu dva meseca. I mom srcu to bi drago te ja
odlučih da čekam ovde čestitku i za sledeći rođendan. :)
predlozi.444dr.grba,
-> #438, micotakis>> Možda je približno mojih godina, u tom slučaju je redu da mu se
>> obraćam sa ti. Ali šta ako ima dovoljno godina da može ćale da
>> mi bude? Zar u tom slučaju ne bi trebao da mu se obraćam sa vi?
Nije bitno. Obraćati se nekom sa "ti" nije odraz nekulture, bar ne
ovde. Obrati pažnju: u normalnom, živom komuniciranju razgovor koji
teče na "vi" po pravilu ima neku zadršku, etikeciju koja smeta. Ako
razgovor pređe na "ti", ne samo da je brže i lakše, već i prijatnije.
Da li si pristojan ili nepristojan prema nekome, zavisi uglavnom od
drugih elemenata ponašanja.
Sličan motiv se kao nepisano pravilo provukao i ovde. Ako bi se neko
naljutio što sam sa njim na Sezamu inicijalno na "ti", poštovao bih
to, izvinio se i prekinuo kontakt za svagda.
predlozi.445mmtosic,
-> #439, hercog>> @> Ja ovo ne bih voleo - zato sto je to privatan podatak.
>>
>> Pazi ja sam ovo mislio zbog sve veće pojave klinaca na ovom sistemu.
>> Čast izuzetcima, al ima ih brate dosta koji misle da su mnogo zani-
>> mljivi i pametni...
Verovatno zbog toga što to i jesu. :)
predlozi.446dr.s,
-> #436, djcorto/* No, lepo bi bilo da vam Sezam ispise rodjendansku cestitku kada
/* se ulogujete na dan rodjendana :)
Pa i ispisuje je! :)))
predlozi.447hercog,
-> #445, mmtosic@> Verovatno zbog toga što to i jesu. :)
Ovo ću da shvatim kao pokušaj šale...
Sale
predlozi.448banga,
-> #444, dr.grba> Nije bitno. Obracati se nekom sa "ti" nije odraz nekulture, bar
> ne ovde.
OK, mene bi valjda zvali deda, kao sto me zovu vec skoro 20 godina u
firmi. (vi**2)
Pitanje je koliko se covek oseca mator u dusi.
Uvek sam podozriv prema svima koji mi vivocu i pritom me gledaju u oci
(MaoZedong)
Izvinjavam se na pogresnu adresu replike, nisam ranije hteo da reagujem,
ali sam obrisao predhodne poruke (ne sacam se ko je pokrenuo ovo sa "vi",
sporo pamtim, brzo zaboravljam)
Koga bas specijalno zanima, assembler sam radio jos 1968- me :)
BTW "ti" moze da ima daleko vise postovanja nego "vi", sto je uglavnom
tacno, u svetu gde se ljudi medjusobno strucno ( ili na bilo koji drugi
nacin ) postuju.
A sto se tice toga, da mi neki klinac, koji moze da mi bude unuk, kaze
"ti", mogu samo da pozdravim, ako on i ja imamo neceg zajednickog da
razmenimo u oblasti koja nas istovremeno intersuje :)
Na kraju nemam nista protiv toga da se godine javno vide, ali i dalje ne
mislim da je to bitno za zauzimanje stava prema diskusiji.
Postoje vrlo mladi ljudi sa zrelim idejama i obrnuto. Sustina je u
sadrzaju poruke, ne u tome koliko je ko skrcao godina u medjuvremenu.
Normalno glasam za "ti".
predlozi.449supers,
-> #438, micotakis>> E nemoj sad i ti. Zar ne bi bilo lepo da znaš koliko ima godina
>> onaj sa kim pričaš. Kako ja sad da znam koliko neko ima godina?
Elektronske komunikacije obezbeđuju znatan stepen privatnosti u smislu
da je čovek oslobođen raznih predrasuda. Sezam ne pruža informacije
tipa koje je neko nacionalnosti, šta je po obrazovanju ili kakav mu je
materijalni status jer mnogi ljudi gaje predrasude prema nekim
etničkim ili profesionalnim grupama...
Pa, tako je i sa godinama. Mislim da onima koji na osnovu godina sude
o pojedinim userima treba uskratiti to zadovoljstvo. Ovde se o ljudima
sudi na osnovu poruka i bitno je da li su nečije poruke korisne,
zanimljive ili duhovite. Starost je nebitna koliko i nacionalnost
kada su u pitanju konferencijske poruke.
>> Zar u tom slučaju ne bi trebao da mu se obraćam sa vi?
Poznato je da smo u ovom vidu komunikacija svi na "ti". To je nepisano
pravilo. Poneko kome je to neprijatno persira svima bez izuzetka.
A ako bi ti da kucaš user /e pre nego što odgovoriš nekome samo da bi
znao da li da napišeš "vi" ili "ti", po mom skromnom mišljenju to je
čisto gubljenje vremena.
>> AWOL, TALKNET ili neki sličan u Americi. Kad otkucaš who dobiješ
>> sledeće podatke: user, godine, pol(zači da li je bata ili seka),
Sezam je od svog nastanka 1989. sistem sa nešto drugačijom orijentacijom,
više naklonjen diskreciji korisnika. Balinda se kao bivši moderator
zalagao čak i za ukidanje usernamova u zaglavljima konferencijskih
poruka da bi konferencije bile dvoboj mišljenja a ne ličnosti.
To je već ekstremizam druge vrste, ali da se vratimo na temu...
Sezam nudi svima da se u rezimeu predstave auditorijumu kako žele
i da napišu podatke koje oni smatraju bitnim. Nekakvo uniformisanje
kao što su ovi podaci iz formulara koji ulaze u who listu mi izgleda
kao nepotrebno uterivanje reda.
predlozi.450supers,
-> #439, hercog>> Pazi ja sam ovo mislio zbog sve veće pojave klinaca na ovom
>> sistemu. Čast izuzetcima, al ima ih brate dosta koji misle da su
>> mnogo zanimljivi i pametni...
I šta će nam podatak o tome koliko ko ima godina ako se iz samih
poruka jasno vidi ko je pacijent? Informacija o tome da li je
ponašanje dotičnih u skladu sa njihovim godinama je izlišna.
Ako za svakog pojedinačnog pacijenta moraš da utvrdiš da li je
takav zato što je mali ili je veliki pa zaostao u razvoju,
mogao bi i da sačiniš psihološku studiju, čisto da uvid u godine
tolikog broja nepoznatih ljudi ne bude za džabe...
predlozi.451dr.grba,
-> #448, banga>> BTW "ti" moze da ima daleko vise postovanja nego "vi", sto je uglavnom
>> A sto se tice toga, da mi neki klinac, koji moze da mi bude unuk, kaze
>> "ti", mogu samo da pozdravim, ako on i ja imamo neceg zajednickog da
>> razmenimo u oblasti koja nas istovremeno intersuje :)
>> Na kraju nemam nista protiv toga da se godine javno vide, ali i dalje ne
>> mislim da je to bitno za zauzimanje stava prema diskusiji.
Ovom replikom pravim šum, ali to činim svesno i namerno: da bih
i sam potpisao ove reči.
Drago mi je da ima još ljudi koji ovako misle.
predlozi.452dr.s,
-> #443, mmtosic/* cestitkom. Ima tome blizu dva meseca. I mom srcu to bi drago te ja
/* odlucih da cekam ovde cestitku i za sledeci rodendan. :)
Pa da se tog dana ulogujes 5-6 puta i svaki put je sa dragoscu
procitas... :)))
predlozi.453micotakis,
-> #448, bangaĹ OK, mene bi valjda zvali deda, kao sto me zovu vec skoro 20
Ĺ godina u firmi. (vi**2)
O.K. Prihvatam. Važi deda. :)
Ĺ Izvinjavam se na pogresnu adresu replike, nisam ranije hteo da
Ĺ reagujem, ali sam obrisao predhodne poruke (ne sacam se ko je
Ĺ pokrenuo ovo sa "vi", sporo pamtim, brzo zaboravljam)
Ja sam pokrenuo celu diskusiju o vi i ti.
Ĺ BTW "ti" moze da ima daleko vise postovanja nego "vi", sto je
Ĺ uglavnom tacno, u svetu gde se ljudi medjusobno strucno ( ili
Ĺ na bilo koji drugi nacin ) postuju.
Malo mi je neprijatno da se ja sa svojih 21 godinom, nekome ko
ima godina kao moj otac, obraćam sa ti. Meni je recimo cela ona
galama na fakultetu sa kolega, kolega, maksimalno glupa. Zašto
bi meni neko, persirao, čime sam ja to zaslužio? Alo vi ste, pa-
rdon ti si, to zaslužio svojim godinama.
Ĺ A sto se tice toga, da mi neki klinac, koji moze da mi bude
Ĺ unuk, kaze "ti", mogu samo da pozdravim, ako on i ja imamo
Ĺ neceg zajednickog da razmenimo u oblasti koja nas istovremeno
Ĺ intersuje :)
O.K. Nema problema, ja sam uvek prihvatao, takve stavove, recimo
teča mog najboljeg druga je celom našem društvu striktno zabranio
da mu se obraćamo sa vi. Ono u stilu šta mi koji ku**c persiraš.
Ĺ Postoje vrlo mladi ljudi sa zrelim idejama i obrnuto. Sustina
Ĺ je u sadrzaju poruke, ne u tome koliko je ko skrcao godina u
Ĺ medjuvremenu.
Apsolutno se slažem, čak šta više ne znam šta da kažem, a da ne
bude samo ovo slažem se.
EMPIRE
predlozi.454micotakis,
-> #449, supersĹ Pa, tako je i sa godinama. Mislim da onima koji na osnovu godina
Ĺ sude o pojedinim userima treba uskratiti to zadovoljstvo. Ovde se
Ĺ o ljudima sudi na osnovu poruka i bitno je da li su nečije poruke
Ĺ korisne, zanimljive ili duhovite. Starost je nebitna koliko i na-
Ĺ cionalnost kada su u pitanju konferencijske poruke.
E nemoj sad da mi mešaš godine sa politikom, jer pitanje ko je šta
po nacionalnosti je čista politika, a ja nemam nameru da se bavim
politikom, nemam ništa protiv hrvata, muslimana, slovenaca, makedo-
naca... Jedino imam protiv politike koju sprovode pojedini politi-
čari sa tih prostora, ali me to u suštini i ne zanima.
Ĺ Sezam je od svog nastanka 1989. sistem sa nešto drugačijom
Ĺ orijentacijom, više naklonjen diskreciji korisnika. Balinda se
Ĺ kao bivši moderator zalagao čak i za ukidanje usernamova u
Ĺ zaglavljima konferencijskih poruka da bi konferencije bile
Ĺ dvoboj mišljenja a ne ličnosti.
Meni se to ne sviđa, iskreno rečeno. Zašto se još više otuđivati?
Zar nismo već dovoljno oštećeni? Pričaš sa ljudima koje ne samo
da ne vidiš nego i ne čuješ. Ovde u konferencija je to kao sa pi-
smima. Ali ja mnogo više volim da znam s' kim razgovaram, ne da
bi na osnovu godina ili izgleda donosio neke zaključke, koji su
posledice predrasududa, već da bi video kako ta osoba razmišlja i
reaguje u stvarnim situacijama. Jer ovde svi možemo da budemo lepi
i dobri, ali ponekad se treba zapitati kakav si u stvari. Ovakav
vid komunikacije nosi mnogo opasnosti, mnogo toga prećutiš, napišeš
pa obrišeš, praviš se da se ništa nije desilo, a najradije bi ne-
kome sasuo nešto u lice, ili možda rekao nešto pohvalno, ali se
plašiš reakcije. Čak je pomalo i nezdrav što reče jedan moj drug,
jedno je pričati sa nekim imaginarnim likom, a sasvim druga stvar
pričati sa živom osobom od krvi i mesa. Meni je jednom prilikom
bivša devojka rekla: "Kako možeš da ljude nazivaš slovima na ekra-
nu?", a ja baš tako razmišljam o drugim ljudima na ovom sistemu,
kao o kombinaciji slova, složenih u USER name. Naravno da se iza
svakog usera krije po neki živi čovek sa svojom životnom pričom,
ali dok ja tu osobu ne upoznam lično ili barem ne znam nekoga, ko
poznaje dotičnu osobu, ona je za mene samo kombinacija slova na
ekranu. Znam zvuči surovo sa moje strane, ali šta mogu kada često
baš na ovaj način razmišljam o ostatku populacije na sezamu, a to
je posledica ovakvog vida komunikacije. Komunikacija preko tele-
fona je donekle zdravija, jer možeš da doneseš neke zaključke na
osnovu glasa, odno promena u glasu, možeš da shvatiš da si rekao
nešto što nije trebalo, da si uvredio sagovornika. Ali ni to ne
može da zameni razgovor licem u lice.
Znam da nismo pričali o ovome, ali mi je strašno zasmetala gore
pomenuta izjava, tako da sam morao da kažem neke stvari. Kad već
komuniciramo, zašto to ograničiti samo na kuckanje po tastaturi?
Zar nije lepše otići negde i razgovarati i družiti se?
Naravno ovo je fin način da upoznaš nove prijatelje.
Ĺ To je već ekstremizam druge vrste, ali da se vratimo na temu...
Ĺ Sezam nudi svima da se u rezimeu predstave auditorijumu kako
Ĺ žele i da napišu podatke koje oni smatraju bitnim. Nekakvo
Ĺ uniformisanje kao što su ovi podaci iz formulara koji ulaze u
Ĺ who listu mi izgleda kao nepotrebno uterivanje reda.
Svako ima pravo na svoje mišljenje. Ja neću da ponavljam svoj stav.
EMPIRE
predlozi.455dr.s,
-> #453, micotakis/* galama na fakultetu sa kolega, kolega, maksimalno glupa. Zasto
/* bi meni neko, persirao, cime sam ja to zasluzio? Alo vi ste, pa-
Kada covek zasluzi da ga VIvisu? K'o sto rece DJoka Balas - kada
razbije onaj cup... :)))
Ma, ako s njim mozes da pricas dosta direktno (kao sto obicno i
pricas na Sezamu), onda ga TItisi. ( :) ) Vidis, recimo, TATAVLADA (nek
izvine covek sto ga pominjem, ali...): covek ima 46 godinica, ako mu je
za verovati (a sto bi lagao), a ne "skida" se sa Chata, gde opet vodi
mladalacke razgovore... I kako takvog USERa da VIvices, a moze otac da
ti bude?
predlozi.456dr.s,
-> #454, micotakis/* da ne vidis nego i ne cujes. Ovde u konferencija je to kao sa pi-
/* smima. Ali ja mnogo vise volim da znam s' kim razgovaram, ne da
Sta fali pismima? Vidis do cega je doveo razvoj tehnologije :)
Pa, kako su ljudi (i ljubavni parovi), koji su prostorno udaljeni
jedni od drugih, medjusobno 'razgovarali' nego pismima. Ja se strasno
obradujem nekom pismu, pa cak i razglednici koju mi posalje komsija kad ode
na more...
/* i dobri, ali ponekad se treba zapitati kakav si u stvari. Ovakav
/* vid komunikacije nosi mnogo opasnosti, mnogo toga precutis, napises
/* pa obrises, pravis se da se nista nije desilo, a najradije bi ne-
/* kome sasuo nesto u lice, ili mozda rekao nesto pohvalno, ali se
/* plasis reakcije. Cak je pomalo i nezdrav sto rece jedan moj drug,
Ako se plasis reakcija, ili zelis da psujes nekog, a da se to ne
vidi u konferenciji i grupi, psuj I POHVALJUJ u mail. Ako si toliko eksplo-
zivan da odmah reagujes kad neko nesto kaze, mozda je i bolje sto ta osoba
nije pored tebe, jer bi bio u stanju i da je zvajznes u glavu... :(
/* bivsa devojka rekla: "Kako mozes da ljude nazivas slovima na ekra-
/* nu?", a ja bas tako razmisljam o drugim ljudima na ovom sistemu,
Pa, ako stvarno ljude nazivas slovima na ekranu, onda nije ni cudo
sto ti je ta devojka bivsa :>>>
/* ali dok ja tu osobu ne upoznam licno ili barem ne znam nekoga, ko
/* poznaje doticnu osobu, ona je za mene samo kombinacija slova na
/* ekranu. Znam zvuci surovo sa moje strane, ali sta mogu kada cesto
Zvuci surovo, ali i ograniceno s tvoje strane.
predlozi.457micotakis,
-> #456, dr.sĹ Sta fali pismima? Vidis do cega je doveo razvoj tehnologije :)
Ĺ Pa, kako su ljudi (i ljubavni parovi), koji su prostorno
Ĺ udaljeni jedni od drugih, medjusobno 'razgovarali' nego
Ĺ pismima. Ja se strasno obradujem nekom pismu, pa cak i
Ĺ razglednici koju mi posalje komsija kad ode na more...
Ništa nisi shvatio. Kad pročitaš poruku jedno 10 puta, možda
ćeš i shvatiti. U pismu možeš i da lažeš i to bez ikakve bojazni
da ćeš biti prvaljen, dok recimo kad pričaš sa nekim on može na
osnovu neke tvoje reakcije da provali da lažeš.
Ĺ Ako se plasis reakcija, ili zelis da psujes nekog, a da se to
Ĺ ne vidi u konferenciji i grupi, psuj I POHVALJUJ u mail. Ako si
Ĺ toliko eksplo- zivan da odmah reagujes kad neko nesto kaze,
Ĺ mozda je i bolje sto ta osoba nije pored tebe, jer bi bio u
Ĺ stanju i da je zvajznes u glavu... :(
Ni ovo nisi shvatio. Radi se o vidu komunikacije u kome ne možeš da
vidiš reakcije, a to mi je prilikom komunikacije najvažnije.
Eksplozivan sam u granicama normale, nasilan nisam uopšte. Znači ne-
ma šanse da nekog udarim, samo zbog onog što je rekao. U suštini izbe-
gavam fizičke sukobe, čak šta više smatram to krajnje životinjskim.
Ĺ Pa, ako stvarno ljude nazivas slovima na ekranu, onda nije ni
Ĺ cudo sto ti je ta devojka bivsa :>>>
Ona je bivša iz samo njoj znanih razloga. Ja se prema njoj nisam pona-
šao kao prema stavri ili tako nečemu. Ja nju još uvek volim. Inače ovo
je bilo kvarno sa tvoje strane.
Ĺ Zvuci surovo, ali i ograniceno s tvoje strane.
Znam, ali to radim iz jednog jako jednostavnog razloga, zato što se tru-
dim da ne zamišljam kako izgledaju i kakvi su ostali ljudi na sistemu.
Zato je ponekad najbolje smatrati da i ne postoje, jer ako postoje onda
nekako i izgledaju, a počinješ da se pitaš kako. Ako malo pažljivije pro-
čitaš onu poruku na koju si odgovorio možda ćeš me i shvatiti.
Ne mogu na isti način da se odnosim prema tebi i recimo malom draculi.
Za mene si ti još uvek imaginarna osoba, dok sam sa Bojanom razgovarao o
raznim temama i to licem u lice, i mogao sam da pratim kako reaguje.
Kad te budem upoznao ti ćeš tek tada za mene postati realna osoba, jer
dok ne vidim kakve face čovek pravi i kako gestikulira dok priča, ja
moram da se ogradim.
Ako se pitaš čemu sve to, iz jednostavnog razloga, mogu da zamislim da si
ti recimo visok, da igraš fudbal, da si duhovit, da si veran svoj devojci,
sve u svemu da si cool tip, a onda te upoznam i shvatim da si mali, da de-
vojke smatraš potrošnom robom, da si mrzovoljni dizelaš koji vadi utoku
čim ga neko malo popreko pogleda... ili da si čovek koji nikad ne izlazi,
kome je kompjuter jedini drug, koji se plaši vode i ne zna da pliva...
EMPIRE
predlozi.458supers,
-> #454, micotakis>> E nemoj sad da mi mešaš godine sa politikom,
Poenta mog odgovora je bila u tome. Kao što na Sezamu razgovoraš
sa ljudima ne proveravajući da li su Srbi, Hrvati, Eskimi, tako ne moraš
ni da im proveravaš godine. I kad ti se neko učini mnogo mali - ako
je naporan ignore, ako nije neka ga :)
predlozi.459nesh,
-> #436, djcorto... No, lepo bi bilo da vam Sezam ispise rodjendansku cestitku kada
... se ulogujete na dan rodjendana :)
Ispisuje.
Btw. 10x Sezamu na čestitci :)
predlozi.460dr.s,
-> #457, micotakis/* Ako se pitas cemu sve to, iz jednostavnog razloga, mogu da zamislim da si
/* ti recimo visok, da igras fudbal, da si duhovit, da si veran svoj devojci,
/* sve u svemu da si cool tip, a onda te upoznam i shvatim da si mali, da de-
/* vojke smatras potrosnom robom, da si mrzovoljni dizelas koji vadi utoku
Zamislis da sam visok, igram fudbal, da sam duhovit, i veran mojoj
devojcici,... i kasnije me vidis negde: nizak (ne mali!), igram fudbal, ali
vise volim kosarku i preferans ( :) ),... sto je drugacije (necu reci
suprotno) od onoga sto sam pomislio. Tako se sada kreira predrasuda da onda
nisam ni duhovit, niti sam veran mojoj devojcici,...
predlozi.461djcorto,
-> #446, dr.s> Pa i ispisuje je! :)))
Znam, osetio na svojoj kozi :))))
predlozi.462djlatko,
-> #457, micotakis
>
> Znam, ali to radim iz jednog jako jednostavnog razloga, zato sto se tru-
> dim da ne zamisljam kako izgledaju i kakvi su ostali ljudi na sistemu.
> Zato je ponekad najbolje smatrati da i ne postoje, jer ako postoje onda
> nekako i izgledaju, a pocinjes da se pitas kako. Ako malo pazljivije pro-
> citas onu poruku na koju si odgovorio mozda ces me i shvatiti.
> Ne mogu na isti nacin da se odnosim prema tebi i recimo malom draculi.
> Za mene si ti jos uvek imaginarna osoba, dok sam sa Bojanom razgovarao o
> raznim temama i to licem u lice, i mogao sam da pratim kako reaguje.
> Kad te budem upoznao ti ces tek tada za mene postati realna osoba, jer
> dok ne vidim kakve face covek pravi i kako gestikulira dok prica, ja
> moram da se ogradim.
> Ako se pitas cemu sve to, iz jednostavnog razloga, mogu da zamislim da si
> ti recimo visok, da igras fudbal, da si duhovit, da si veran svoj devojci,
> sve u svemu da si cool tip, a onda te upoznam i shvatim da si mali, da de-
> vojke smatras potrosnom robom, da si mrzovoljni dizelas koji vadi utoku
> cim ga neko malo popreko pogleda... ili da si covek koji nikad ne izlazi,
> kome je kompjuter jedini drug, koji se plasi vode i ne zna da pliva...
>
> EMPIRE
Vidji bolan 'vako. :)) Prosle su mi 43 godine, visok 188, 90kg.(ovo nije
nikakva ponuda), supruga, sin koji je za sobom ostavio 17 godina. Jedini
sport mi je setnja u koju me vodi moj Vucko, nisam narocito komunikativan,
jer mi veoma "ide na ganglije" svakodnevno rukovanje i vecna pitanja u
stilu, kako ste, lepo vreme, grozno vreme, i sve one besmislice koje
izmislise dokoni ljudi da bi sto duze stajali raskreceni na trotoaru i
smetali drugim prolaznicima. Da ne kazem o vecno istim temama, nego i
visestruko ponavljanje istog, (ovo smatram veoma teskim "prestupom" posto
na taj nacin sagovornik jasno stavlja do znanja da se ne seca, sta mi
pricao, recimo juce, prekjuce). Daleko sam od tih naftasa ili kako se vec
zovu ;). Malo izlazim, comp. mi je veliki prijatelj, ali ne i jedini,
zene volim kao nesto predivno i vredno truda ;). Modem sam "uhvatio" pre
par meseci i, veoma mi se svidelo!
Zasto sve ovo pisem, mada do sada nismo "razgovarali"? Jednostavno, ovaj
deo tvog posta bih mogao da potpisem, ali i dalje mislim da TIkanje u
ovakvom sistemu komunikacija donekle olaksava, recimo posao, i to bas
iz istih razloga koje si naveo.
( I ovde ima gluposti, ali bar nisu jednolicne i svakodnevne :)))
predlozi.463mdimitrijevic,
Da li bi mogla da se uvede komanda UNARC (ili kako vec bese) kojom je
bilo moguce raspakovati jedan ili vise fajlova iz arhive. Ovo je cesto
potrebno. Vidim povecu arhivu i pozelim da saznam sta se nalazi u njoj,
najlakse mi je ako izvucem read.me i pogledam o cemu se radi, pa da je tek
onda prenesem.
Pozdrav,
Marjan
P.S. Valjalo bi da se izjasnite o ovome, da li je moguce da uvedete i da li
vam predstavlja neku veliku teskocu.
predlozi.464dizel,
-> #442, dr.s> Najbolje da postoji opcija ostavljanja slike u obliku fajla uz
> rezime, pa ko hoce, nek dl-uje...
Korisnice, po mogucstvu u donjem vesu... :))))))
Ili bar u mokrim majicama...
predlozi.465nenad,
-> #463, mdimitrijevic> P.S. Valjalo bi da se izjasnite o ovome, da li je moguce da uvedete i da
> li vam predstavlja neku veliku teskocu.
Ne samo da je moguće već komanda već postoji. Nije puštena "u
javnost" zbog izvesnih sigurnosnih problema. Trenutni NOS koji
koristimo nam ne omogućava da na lak način rešimo te probleme, pa
nam ostaje da čekamo ili da se pouzdamo u dobonamernost
korisnika...
predlozi.466biber,
-> #463, mdimitrijevic>> Da li bi mogla da se uvede komanda UNARC (ili kako vec bese) kojom je
Podrzavam! (Pre)vise puta mi je zatrebalo.
predlozi.467mdimitrijevic,
-> #465, nenad
Ipak bi treablo uvesti UNARC. Nemam pojma sta bi moglo da se poremeti
ako startujete eksterni program koji raspakiva fajl iz arhive i prebacuje ga u
PAD. Mozes li malo da objasnis ?
Ne zelim da vrsim pritisak ali ako vec ima naredba onda ...
Pozdrav,
Marjan
P.S. Desilo mi se da sam skidao arhivu i pojavio se CRC error na jednom fajlu.
Umesto da iz arhive izvucem samo taj fajl, morao sam da skinem ponovo celu
arhivu. To mi je veliki problem jer su mi svi pozivi medjugradski (sta cu kad
ne zivim u Beogradu pa da zivkam koliko hocu :).
predlozi.468nenad,
-> #467, mdimitrijevic> Ipak bi treablo uvesti UNARC. Nemam pojma sta bi moglo da se poremeti
> ako startujete eksterni program koji raspakiva fajl iz arhive i prebacuje
> ga u PAD. Mozes li malo da objasnis ?
Najjednostavniji primer: fajl od 200MB nula se ARJ-uje na svega
kilobajt-dva. Neko bi mogao da upload-uje takav fajl u pad i da
pokrene raspakivanje. NT ne omogućava da se na lak način ograniči
prostor na disku za svaku stanicu. Postoje još neki mogući
problemi, ali da ne dajemo ideje zlonamernicima. ;)
> Ne zelim da vrsim pritisak ali ako vec ima naredba onda ...
Pa kao što rekoh, treba odlučiti da li možemo imati poverenja u
dobre namere korisnika ili dosta raditi na tome da se moguća
sloboda i fleksibilnost bolje kontroliše. :) Verovatno ćemo se
naći negde na sredini.
predlozi.469ljubisha,
-> #468, nenad>Najjednostavniji primer: fajl od 200MB nula se ARJ-uje na svega
>kilobajt-dva. Neko bi mogao da upload-uje takav fajl u pad i da
>pokrene raspakivanje. NT ne omogućava da se na lak način ograniči
>prostor na disku za svaku stanicu. Postoje još neki mogući
>problemi, ali da ne dajemo ideje zlonamernicima. ;)
Nisam upoznat u problematiku arhhivera ali mogu da primetim jednu
stvar. Svaka arhiva ima heder u kome se nalazi podatak o broju fajlova,
dužini, CRC-u... Jel toliko teško pročitati taj heder i na osnovu toga
dozvoliti ili ne da se krene u raspakivanje?
predlozi.470dpredovic,
-> #468, nenad> pokrene raspakivanje. NT ne omogućava da se na lak način ograniči
> prostor na disku za svaku stanicu. Postoje još neki mogući
> problemi, ali da ne dajemo ideje zlonamernicima. ;)
Ideja: pad je na lokalnom disku, particijica od 2Mb.
predlozi.471micotakis,
Bilo bi fino da se napravi fajl koji bi pomogao nama na 2400 da vidi-
mo ko je sve član Sezama. Kucanje komande user i čekanje na 2400 da
izbaci sve usre je suludo.
EMPIRE
predlozi.472calex,
-> #471, micotakis<!> Bilo bi fino da se napravi fajl koji bi pomogao nama na 2400 da vidi-
<!> mo ko je sve član Sezama. Kucanje komande user i čekanje na 2400 da
Zašto ga sam ne napraviš? ;) Samo _user >_ pa posle to skineš.
predlozi.473vlad,
-> #470, dpredovic> Ideja: pad je na lokalnom disku, particijica od 2Mb.
Jos kad bi bilo lokalnih diskova... Ima doduse nekih sa "particijom" od 1.2
ili 1.4Mb, ali ti se njihova brzina bas ne bi dopala B).
predlozi.474mbasta,
Mislim da vam uvoenje one igre potapanja nije dobro. SEZAM je je i bez
nje bio preoptereŠen, a sad... :(
Danas mi je trebalo sat vremena da se ulogujem, a kad sam uÜao i kucao
who njih 5 je igralo.
P.S. Da ne govorim da mi veza Ŕesto puca iz neobnjaÜnjivih razloga.
Pozdrav, Mbasta.
predlozi.475milanmi,
-> #474, mbasta> P.S. Da ne govorim da mi veza Ŕesto puca iz neobnjaÜnjivih razloga.
I kod mene se javlja isti slucaj. Ranije je vrlo retko dolazilo do pucanja
veze. Napominjem da u setovanju svog modema nista nisam dirao a takodje znam
da ni u centrali nista nije menjano. Dakle???
predlozi.476supers,
-> #474, mbasta>> Danas mi je trebalo sat vremena da se ulogujem, a kad sam uÜao i
>> kucao who njih 5 je igralo.
Sezam se može dobiti iz prve praktično uvek između 3 ujutro i 3 popodne.
E, sad, ko baš mora da provodi popodne na Sezamu, to je problem...
Možda bi zaista trebalo ograničiti igranje podmornica u vreme najgoreg
opterećenja?
predlozi.478mdimitrijevic,
-> #468, nenad>>Najjednostavniji primer: fajl od 200MB nula se ARJ-uje na svega
>>kilobajt-dva. Neko bi mogao da upload-uje takav fajl u pad i da
>>pokrene raspakivanje. NT ne omogucava da se na lak nacin ogranici
>>prostor na disku za svaku stanicu. Postoje jos neki moguci
>>problemi, ali da ne dajemo ideje zlonamernicima. ;)
Jasno mi je, to jeste problem ali kao sto vec LJUBISHA (u poruci 4.469)
rece moguce je pogledati zaglavlje arhivera i potraziti ime fajla ili fajlova
za koje je zahtevano da se raspakuju. Kazem fajlova jer bi bilo lepo da se
prosledi dzoker znakovima (*.*, ???.txt ...) sta da se izvuce iz arhive.
Pretpostavljam da vi pozivate eksterni program i njemu predajete kontrolu u
bilo kakvom pristupu fajlovima. Tako da bi lako prosledili i dzoker znakove
na obradu. Ukoliko bi zahtevani fajlovi prelazili odredjeni limit (PAD limit),
koji bi u tom slucaju (i samo u tom slucaju) bio malo veci zbog raspakivanja
fajlova iz arhive.
>>Verovatno cemo se naci negde na sredini.
Ipak ce resenje biti negde na sredini ali ce biti bolje bilo kakvo
resenje nego nikakvo.
Pozdrav,
Marjan
P.S. Moram da pohvalim upravu zbog svog zalaganja da odgovori sto
bolje moze na zahteve korisnika. Mada i ja imam dosta zamerki na brzinu rada
i ostale probleme, kojih ste i sami svesni, ipak sam zadovoljan i strpljivo
cekam svaku promenu.
predlozi.479nenad,
-> #469, ljubisha> Nisam upoznat u problematiku arhhivera ali mogu da primetim jednu
> stvar. Svaka arhiva ima heder u kome se nalazi podatak o broju fajlova,
> dužini, CRC-u... Jel toliko teško pročitati taj heder i na osnovu toga
> dozvoliti ili ne da se krene u raspakivanje?
Nema baš svaki, ali i za one koji imaju bi to značilo raditi
(programirati) posebne provere za svaki od njih, kao i za svaki
koji će se sutra pojaviti. I nije samo u tome opasnost, trebalo
bi kontrolisati još sijaset stvari. Kao što već rekoh, puno rada
a ne baš prevelika korist, posebno sada u vreme brzih modema. Čim
nađemo neki dovoljno efikasan a ne previše kompleksan način da se
raspakivanje vrši u koliko-toliko kontrolisanim uslovima, komanda
UNARC biće dostupna svima. Lako se može desiti da to bude i pre
nego što se očekuje. :)
predlozi.480nenad,
-> #476, supers> Možda bi zaista trebalo ograničiti igranje podmornica u vreme najgoreg
> opterećenja?
Preko leta je Sezam uvek manje opterećen pa ne očekujemo neke
veće probleme zbog ovoga. Noću je uvek bilo teško dobiti vezu pa
je tako i sada. Igra na Sezamu nije ništa novo, posotojala je
igra i ranije, e sad ako je ova nova bolja i atraktivnija od one
pre, bože moj... šta da radimo. :)
predlozi.481velicko,
Subject: Tagovi i potpisi.
Ima mnogo novih korisnika koji nam truju konferencije
svojim dosadnim potpisima i milion puta viđenim tagovima.
Da pokušamo da to sredimo tako što će recimo obaveza da
bude svakom pisaču tagova i potpisivaču poruka da to radi ispod
neke naznake. Recimo:
---
Potpis ili tag.
Onda bi na sistemskom nivou moglo da se definiše da
READ seče sve linije posle naznake.
predlozi.482jppttica,
U vezi UNARC-a. Poznato je da svaki arhiver može da raspakuje
samo određene fajlove. Može li se napraviti da se određeni fajlovi,
po zahtevu korisnika (*.txt ili read.me ) otpakuju u pad, a da se
ne seli i cela arhiva. Znači u pad ide samo ono što nama treba a
arhiva ostaje na hostu. Može li tako?
predlozi.483dpredovic,
-> #473, vlad>> Ideja: pad je na lokalnom disku, particijica od 2Mb.
>
> Jos kad bi bilo lokalnih diskova... Ima doduse nekih sa "particijom" od 1.2
> ili 1.4Mb, ali ti se njihova brzina bas ne bi dopala B).
Znam da ih nema, ali se nadam da će ih biti... Ako bude problema sa parama
možemo da pokrenemo dobrotvornu akciju - "Očistite svoje fioke - poklonite
Sezamu 20M disk".
predlozi.484micotakis,
-> #472, calexĹ Zašto ga sam ne napraviš? ;) Samo _user >_ pa posle to skineš.
Misliš da me neće izbaciti? Ne želim da me izbaci i da kaže prekid
veze usled neaktivnosti. A i šta je problem da to neko uradi dok je
u redakciji i da to prbaci u dir sezamnet\novosti\
EMPIRE
predlozi.485calex,
-> #484, micotakis<!> veze usled neaktivnosti. A i šta je problem da to neko uradi dok je
Ne verujem, ja sam pre neki dan skinuo listu svih poruka u svim
konferencijama uz koje je zakačen neki fajl i tek pred kraj je počeo
sa upozoravanjem o neaktivnosti. Ipak, jedno Ctrl-x i n su ga sprečili
da me šutne. :)
<!> u redakciji i da to prbaci u dir sezamnet\novosti\
Spisak je promenljiv, onda bi ga trebalo stalno obnavljati.
predlozi.486supers,
-> #481, velicko>> Ima mnogo novih korisnika koji nam truju konferencije
>> svojim dosadnim potpisima i milion puta viđenim tagovima.
Stvarno, dosta više. Posebno izluđuje magična reč Cya
bez koje nema šansi da prođe niti jedna poruka pojedinih...
predlozi.487vstan,
-> #485, calexma se calex
> Ne verujem, ja sam pre neki dan skinuo listu svih poruka u svim
> konferencijama uz koje je zakacen neki fajl i tek pred kraj je
> poceo
A da ti to meni posaljes :)
predlozi.488vlad,
-> #481, velicko> Da pokušamo da to sredimo tako što će recimo obaveza da
> bude svakom pisaču tagova i potpisivaču poruka da to radi ispod
> neke naznake. Recimo:
Bojim se da to nece nista pomoci. Oni koji sistematski gaze sve konvencije
ignorisace i ovu, a sistem ce samo biti dodatno zakomplikovan. Problem je
opste prirode i svodi se na pitanje kako naterati neotesance da se nauce
lepom ponasanju. Tu pomaze samo masovan i sistematski pritisak sve do
ignorisanja.
predlozi.489calex,
-> #487, vstanma reply vstan ;)
<!> A da ti to meni posaljes :)
Što tebi, evo ga svima. Skinuto prekjuče. :)
sezamcnf.zippredlozi.490velicko,
-> #488, vlad> Bojim se da to nece nista pomoci. Oni koji sistematski gaze sve
> konvencije ignorisace i ovu, a sistem ce samo biti dodatno
> zakomplikovan. Problem je
Mislio sam da ako to bude zvanično, onda neko može da
dobije opomenu od uprave što unosi đubre u conf.
> lepom ponasanju. Tu pomaze samo masovan i sistematski pritisak
> sve do ignorisanja.
Pojedinačno davanje ignora nema koristi,
ali ako se dogovorimo ;> :)
predlozi.491basrak,
-> #489, calex> Što tebi, evo ga svima. Skinuto prekjuče. :)
Nekad je to redovno bilo kačeno u ovoj konferenciji. Ne znam čije je to
zaduženje bilo, ali moglo bi da spada u opis posla file moderatora ;)
predlozi.492space.ace,
-> #481, velicko## Da pokušamo da to sredimo tako što će recimo obaveza da
## bude svakom pisaču tagova i potpisivaču poruka da to radi ispod
## neke naznake. Recimo:
E, neverovatan si!!! Misliš da bi se neko pridržavao toga što si ti
smislio??? NE BI!!!!!
Znači ništa od toga....
predlozi.493vstan,
-> #489, calex> Sto tebi, evo ga svima. Skinuto prekjuce. :)
Fala :)
predlozi.494vstan,
-> #491, basrak> Nekad je to redovno bilo kaceno u ovoj konferenciji. Ne znam
> cije je to zaduzenje bilo,..
Mora da se pomene covek koji je to dobrovoljno radio - Drakce.
predlozi.495dr.s,
-> #471, micotakis/* Bilo bi fino da se napravi fajl koji bi pomogao nama na 2400 da vidi-
/* mo ko je sve clan Sezama. Kucanje komande user i cekanje na 2400 da
/* izbaci sve usre je suludo.
A zar brzina pretrazivanja svih USERa zavisi od brzine veze?
A je l' zavisi mozda od noda (tj. makine) na koji si prikljucen?
A od cega zavisi...
predlozi.496dr.s,
-> #480, nenad/* je tako i sada. Igra na Sezamu nije nista novo, posotojala je
/* igra i ranije, e sad ako je ova nova bolja i atraktivnija od one
Narod se uzeleo igara... :)
Ko sto neko jednom rece: HLEBA i IGARA!
predlozi.497biber,
-> #479, nenadRE:UNARC na Sezamu
>> Nema bas svaki, ali i za one koji imaju bi to znacilo raditi
>> (programirati) posebne provere za svaki od njih, kao i za svaki
Pa isprogramirajte samo pkunzip i eventualno arj x.
predlozi.498biber,
-> #490, velicko>> Pojedinacno davanje ignora nema koristi,
>> ali ako se dogovorimo ;> :)
Haug!
Koliko vidim, tageri su uglavnom novajlije na sezamu koji
su po difoltu ;> i neiskusni korisnici racunara. Valjda ce ih
nauciti pameti kad im nesto krene naopako, a niko ne odgovara
na njihove vapaje.
Nego kad bi moglo u top listi u sezam/novosti da se vodi i
lista najvise ignorisanih korisnika...
Pa kad vide svoje ime tamo, mozda se postide.
predlozi.499jevta,
-> #485, calex║║ Ne verujem, ja sam pre neki dan skinuo listu svih poruka u svim
║║ konferencijama uz koje je zakačen neki fajl i tek pred kraj je
║║ počeo sa upozoravanjem o neaktivnosti. Ipak, jedno Ctrl-x i n su ga
║║ sprečili da me šutne. :)
Možda sam prevideo, ali ako nisam živo bi me zanimalo zašto se
ne uvede naredba set inactivity ? Naime, da li je bitno hoću li ja
30 minuta da gledam u ekran, jerbo bih tako potrošio plaćeno
vreme, ili ću nešto da radim ?
predlozi.500vlad,
-> #490, velicko> Mislio sam da ako to bude zvanično, onda neko može da
> dobije opomenu od uprave što unosi đubre u conf.
Opomenu od uprave ili moderatora moze da dobije i ovako, ali se (bar kad su
tagovi u pitanju) ipak radi o necemu na sta treba da uticu korisnici, a ne
uprava.
> Pojedinačno davanje ignora nema koristi,
> ali ako se dogovorimo ;> :)
Mozda bi uvodjenje komande koja bi ispisala broj korisnika (ne i usere)
koji me ignorisu dalo neke rezultate. Znam da ce opet biti argumenata da
ignore nije vaspitna mera, ali mislim da je praksa pokazala da mu je to
jedna od najvaznijih funkcija. Broj korisnika koji me ignorisu moze da bude
dobar pokazatelj koliko sam zamoran B).
predlozi.501calex,
-> #491, basrak<!> Nekad je to redovno bilo kačeno u ovoj konferenciji. Ne znam čije je to
<!> zaduženje bilo, ali moglo bi da spada u opis posla file moderatora ;)
Pa i nije baš redovno, povremeno je drakce to činio. Ako je nekome
baš potrebno da ima aktuelan spisak, može i sam da ga skine. Sada ne bi
trebalo da bude problem da se skida samo spisak poruka sa fajlovima
koje su stigle _posle_ ovog spiska koji sam ostavio.
predlozi.502meric,
-> #495, dr.s>> A zar brzina pretrazivanja svih USERa zavisi od brzine veze?
>> A je l' zavisi mozda od noda (tj. makine) na koji si
>> prikljucen?
Zavisi sta gledas. Ako hoces da vidis ceo spisak korisnika onda brzina
zavisi od brzine modema, jer tu nema sta da se trazi nego se samo lista.
Ako zelis da pretrazujes po odredjenom kriterijumu onda je bitna brzina
masine. E sad, ako ti je kriterijum slovo a opet je vazna brzina modema. :)
predlozi.503basrak,
-> #489, calex> Što tebi, evo ga svima. Skinuto prekjuče. :)
BTW, par napomena koje sam video kad sam skinuo ovaj spisak. Ne postoje sledeće
konferencije u kojima je bilo fajlova:
sezam.1-sezam.9
novosti.7
komunikacije.2-komunikacije.4
pc.os.2
pc.user.3
pc.util.3
pc.util.2
orka
civilizacija.4
pa pitanje upravi - kad se nameravaju konvertovati te konferencije?
I ovo sa imenom konferencije 'racunari' nije baš dosledno. Naime, to je bila
konf. 'racunari.2' koja je iz meni nepoznatih razloga ostala bez one dvojke.
Bilo bi zaista logično da ju vratite jer postoji konf. 'racunari.1' pa može
doći do zabune.
predlozi.504mbasta,
-> #481, velicko=> Subject: Tagovi i potpisi.
=>
=> Ima mnogo novih korisnika koji nam truju konferencije
=> svojim dosadnim potpisima i milion puta viĐenim tagovima.
Izvinite, novaljija sam, ali dali nekom smeta ako ja na kraju poruke
napišem "Pozdrav, Mbasta.". ? I dali se to protivi bontonu ?
Pozdrav, Mbasta.
predlozi.505djlatko,
-> #480, nenad>> Mozda bi zaista trebalo ograniciti igranje podmornica u vreme najgoreg
>> opterecenja?
>
> Preko leta je Sezam uvek manje opterecen pa ne ocekujemo neke
> vece probleme zbog ovoga. Nocu je uvek bilo tesko dobiti vezu pa
> je tako i sada. Igra na Sezamu nije nista novo, posotojala je
> igra i ranije, e sad ako je ova nova bolja i atraktivnija od one
> pre, boze moj... sta da radimo. :)
Nece biti! Do sada sam vezu dobijao posle par poziva, dok
se poslednjih dana veza ne uspostavlja ni posle 50-70 pozivanja.
Zainatio sam se, ali posle ovolikog okretanja digao sam ruke
od Sezama.
Onda mi jos i posaljete uplatnicu, a pretplata mi istice krajem
septembra, a kako mi se cini obecali ste i mesec dana za one
koji uplate knjigu, (znate vec koju)!!!
predlozi.506kum.djole,
-> #504, mbasta>> Izvinite, novaljija sam, ali dali nekom smeta ako ja na kraju poruke
>> napišem "Pozdrav, Mbasta.". ? I dali se to protivi bontonu ?
Ma jok. Samo je bespotrebno.
Kao kad se pozdravljaš sa najboljim prijateljem, odgovoriš nekom
prolazniku dokle ide 16-ica, kupiš u trafici paklu cigara.. i u svim
tim prilikama kažeš "pozdrav, Mbasta". Obično se na Sezamu ne uzima
za zlo ako te neko ne pozdravi ;) a naročito upadaju u oči poruke
koje svojim surovim, izazovnim, besnim i ne znam ni ja kakvim svim
sadržajem korisnici završavaju sa "pozdrav, (ime)".
Da ne kažem da je smešno, al ajd' sad.
No dobro, pošto si novajlija.. više čitaj, manje piši.
Naravno, prednost imaju uža specijalnost (posao, fah) ili
interesovanje za neku temu, ali i tu važi pojam da ispisuješ
samo one poruke koje imaju smisla. Pitanja, informacije, stav..
Uopšte uzev, niko ti neće uzeti za zlo ako ponekad prošumiš,
sve dok to ne prelazi u agoniju i bezobrazluk.
Sad mogu da te pozdravim, i srećno ti bilo. :)
predlozi.507biber,
-> #504, mbasta>> Izvinite, novaljija sam, ali dali nekom smeta ako ja na kraju poruke
>> napisem "Pozdrav, Mbasta.". ? I dali se to protivi bontonu ?
>>
>> Pozdrav, Mbasta.
Pa sad, moglo bi i bez toga. Ionako se iz zaglavlja poruke
vidi ko ju je poslao.
predlozi.508nenad,
-> #499, jevta> Naime, da li je bitno hoću li ja
> 30 minuta da gledam u ekran, jerbo bih tako potrošio plaćeno
> vreme, ili ću nešto da radim ?
Naravno da je bitno, zašto bi neko gledao u ekran i ne radio
ništa pola sata? U interesu je ostalih korisnika, a i samog
sistema da te linije bude oslobođena za nekog drugog koji će
poslati neku korisnu poruku, neki zanimljiv fajl, odigrati
partiju podmornica u krajnjoj liniji. Prekidanje veze nakon
neaktivnosti u nekom određenom trajanju je sasvim uobičajena
pojava i normalna procedura na mnogim sistemima, čak najčešće i
bez upozorenja.
U interesu je i onih koju budu izbačeni sa veze zbog neaktivnosti
jer im omogućava da vreme koje su, kako kažeš, platili zaista i
potroše na nešto korisno ako su zaboravili da su on-line.
Interesantno je da se s vremena na vreme javi neko sa argumentom
"šta nekog briga ako ja hoću da stojim na promptu 30 minuta", ali
nikako da se javi neko da kaže da to stvarno i radi i da objasni
zašto to radi. Uglavnom se ispostavi da je reč o filozofiji "šta
ako", o ispravljanju svetskih nepravdi i zaštitnicima nedužnih
"stajača na promptu" koji od silnog stajanja na istom ne mogu da
stignu da se sami požale. ;)
predlozi.509evlad,
.to zak
predlažem da se u software ugradi trigger koji će okidati start
watchdog-a za neaktovnost.
primer:
korisnik otkuca komandu:
R:\> users
sistem zabrani proveru neaktivnosti (ovo korisnik ne vidi)
ispisuje korisnike (ovo korisnik vidi)
nakon ispisa sistem uključuje proveru neaktivnosti (ovo korisnik ne vidi)
ovo se može implementirati gotovo kod svih _kritičnih_ komandi
gde su se korisnici žalili na izbacivanje sa veze.
naravno watchdog za carrier ne treba dirati.
predlozi.510mbasta,
-> #481, velicko=> Subject: Tagovi i potpisi.
=>
=> Ima mnogo novih korisnika koji nam truju konferencije
=> svojim dosadnim potpisima i milion puta viĐenim tagovima.
Izvinite, novaljija sam, ali dali nekom smeta ako ja na kraju poruke
napišem "Pozdrav, Mbasta.". ? I dali se to protivi bontonu ?
Pozdrav, Mbasta.
predlozi.511peri,
Subject: GAME SUB i "loše veze"
Verovatno je mnogima dojadilo da postaju "žrtve" lovaca na poene u
ovoj igri u kojoj se nasilnim prekidom veze, trenutno, lošija strana
brani od dobijanja "negativnih poena".
Predlažem da se za svakog korisnika uz njegovo ime, broj odigranih
partija i broja poena nalazi još jedan pokazatelj: BROJ NASILNO
PREKINUTIH PARTIJA, odnosno bežanja iz partije "prekidom veze" ako je
u tom trenutku imao lošiji bodovni saldo.
Evidentiranjem i broja prekinutih partija usled "loše veze" kako bi
neki rekli, ne ugrožava se niko a svaki potencijalni igrač bi imao
uvid "s kim ima posla" ;)
Može li se ovo napraviti ?
predlozi.512kum.djole,
-> #511, peri> Može li se ovo napraviti ?
Moj predlog je da se napravi neki švić ;) koji bi ispisivao
aktivne igrače, dakle, da se ne bi dešavalo da pozivam na igru
ljude koje to ne zanima. Ako je moguće, da to bude ubačeno pod
komandu WHO (sistem bi ispisao samo one koji su bar jednom
odigrali neku partiju ili uopšte učestvovali u nekoj (?) igri.
Naravno, ispisao bi ljude koji su trenutno na vezi ili
rečenicu "Na vezi nema aktivnih igrača" or something.
predlozi.513meric,
-> #512, kum.djole>> ljude koje to ne zanima. Ako je moguce, da to bude ubaceno pod
>> komandu WHO (sistem bi ispisao samo one koji su bar jednom
Mogli bi da uvedete svic game sub /t [username]
da ne trazimo po listi.
predlozi.514jevta,
-> #508, nenad║║ Interesantno je da se s vremena na vreme javi neko sa argumentom
║║ "šta nekog briga ako ja hoću da stojim na promptu 30 minuta", ali
║║ nikako da se javi neko da kaže da to stvarno i radi i da objasni
║║ zašto to radi. Uglavnom se ispostavi da je reč o filozofiji "šta
║║ ako", o ispravljanju svetskih nepravdi i zaštitnicima nedužnih
║║ "stajača na promptu" koji od silnog stajanja na istom ne mogu da
║║ stignu da se sami požale. ;)
Tja.... naravno šta bi čovek radio u promptu 30 minuta ? Ništa..
No, prvenstveno sam postavio pitanje zbog toga što u uslovima
slabe veze se često dešavalo, (a i sada neretko) da izlistavanje
starih konferencija od do nekog datuma traje preko 10 minuta
umesto 1-2 minuta koliko bi bilo normalno, pa me šutne sa veze.
Što se mene tiče ako vi možete da sredite da se skrolovanje teksta
po ekranu ne tretira kao neaktivnost možete da izbacujete sa
veze i posle 1 minuta neaktivnosti ;)
predlozi.515vstan,
-> #510, mbasta> Izvinite, novaljija sam, ali dali nekom smeta ako ja na kraju
> poruke napisem "Pozdrav, Mbasta.". ?
Smeta. Ko si to vec pise u zaglavlju, a pozdravu
je mesto u mailu.
predlozi.516dr.iivan,
> Subject: GAME SUB i "lose veze"
>
> Predlazem da se za svakog korisnika uz njegovo ime, broj
> odigranih partija i broja poena nalazi jos jedan pokazatelj:
> BROJ NASILNO PREKINUTIH PARTIJA, odnosno bezanja iz partije
> "prekidom veze" ako je u tom trenutku imao losiji bodovni
> saldo.
Ideja nije losa, ali mislim da je mnogo jednostavnije otvoriti neku
konferenciju ili obeleziti neko mesto gde bi igraci koji su "osteceni"
u takvim partijama mogli na glas da 'kazu' odnosno ispisu ime onog igraca
koji ga je 'ostetio' odnosno nasilno prekinuo vezu. Pa ako mu ti bodovi
toliko znace, neka vidi kada ce sledeci put da odigra neku partiju i ko
ce hteti da igra sa njim.
Evo kao primer navodim da sa korisnikom ciji je user DRACULA nikako
ne valja igrati jer obozava da bezi iz igre.
Pozdrav..
predlozi.517orlic,
-> #511, peri
> Predlazem da se za svakog korisnika uz njegovo ime, broj
> odigranih partija i broja poena nalazi jos jedan pokazatelj:
> BROJ NASILNO PREKINUTIH PARTIJA, odnosno bezanja iz partije
> "prekidom veze" ako je u tom trenutku imao losiji bodovni
> saldo.
A mozete i rucno: u who/c javno prozovete one koje su sa vama prekinuli
partiju... :) Sto bi to bilo efektno...
predlozi.518meric,
-> #516, dr.iivan>> Ideja nije losa, ali mislim da je mnogo jednostavnije otvoriti
>> neku konferenciju ili obeleziti neko mesto gde bi igraci koji
>> su "osteceni"
CHAT:game ?
>> koji ga je 'ostetio' odnosno nasilno prekinuo vezu. Pa ako mu
>> ti bodovi toliko znace, neka vidi kada ce sledeci put da
>> odigra neku partiju i ko ce hteti da igra sa njim.
Moglo bi da se uvede Ignore game.
predlozi.519calex,
-> #512, kum.djole<!> aktivne igrače, dakle, da se ne bi dešavalo da pozivam na igru
<!> ljude koje to ne zanima. Ako je moguće, da to bude ubačeno pod
Ako nekoga ne zanima igra, on će da otkuca PAGE OFF /G. ;)
predlozi.520djcorto,
-> #508, nenad> nikako da se javi neko da kaze da to stvarno i radi i da
> objasni zasto to radi. Uglavnom se ispostavi da je rec o
> filozofiji "sta
Radi se, na primer, o listanju ili pretrazivanju konferencija
ili dirova, koje sistem ne registruje kao aktivnost. U uslovima
lose veze, kada modemi imaju pune ruke posla da ostanu u
dogovoru, desavaju se kocenja koja posao od par sekundi znaju da
oduze na par minuta.
Mislim da je 5 minuta neaktivnosti (jel' toliko?) malo, i da je
10 optimalno - ako se nesto ne izlista ili pronadje za 10
minuta, onda ... :(
Jeste da su pentiumi malo ubrzali (cuj, malo ! ;)) rad sa
sistemom, ali na losu vezu ne mogu da uticu.
predlozi.521djcorto,
-> #509, evlad> predlazem da se u software ugradi trigger koji ce okidati start
> watchdog-a za neaktovnost.
Za.
predlozi.522dpredovic,
-> #508, nenad> Interesantno je da se s vremena na vreme javi neko sa argumentom
> "šta nekog briga ako ja hoću da stojim na promptu 30 minuta", ali
> nikako da se javi neko da kaže da to stvarno i radi i da objasni
> zašto to radi. Uglavnom se ispostavi da je reč o filozofiji "šta
Zaboravio si da daš reply na poruku od koje je ovo počelo.
U ovom slučaju uopšte se ne radi o tome da neko hoće da 30 minuta
gleda kako mu trepće kursor, nego o tome što se ljudi isključuju
zbog neaktivnosti dok nešto rade. Da vi to lepo isključite, pa
kada popravite, onda ćemo o filozofiji.
predlozi.523embe,
Imam jedan predlog u vezi igre Submarine.
S obzirom da uspeh u igri prvenstveno zavisi od pocetnog rasporeda
brodova, a da je rucno zadavanje pocetne pozicije sporo zbog neprestanog
skrolovanja i prikazivanja tabli posle svakog pojedinacnog postavljanja
mozda bi trebalo napraviti jedan switch koji ce iskljuciti prikazivanje
pozicije dok traje postavljanje.
Razlog je prost. Ako se zeli automatizacija unosa pozicije, igrac ce
napraviti u svom autoexecu nesto kao:
:igra1
ga sub % (n;c6;l;f8;g;g2;g;a7;l;h7;b4)
:igra2
ga sub % (n;......................)
:igra3
.....
Startovanje igre bi se vrsilo sa igra1 <user> ili igra2 <user> ....
E sad...
Kada sam ovo napravio u svom autoexecu, postavljanje pozicije je trajalo
ihahaj vremena samo zato sto se neprestano prikazivala tabela. Suparnik
sa druge strane cekao je i cekao dok mi se brodovi nisu postavili. Radi
ustede u dragocenom vremenu smatram da bi uvodjenje ovog switch-a
bilo korisno. (6 skrolovanja ekrana = 15 - 30 sec.)
predlozi.524guta,
-> #519, calex
#> Ako nekoga ne zanima igra, on će da otkuca PAGE OFF /G. ;)
Ne bi ništa smetalo da ovo bude default pri logovanju. Cenim da ipak
ima više onih koji se ne igraju. Sa druge strane, onaj ko se često igra,
može sebi da priušti kucanje page on /g, ili da to doda u svoj autoexec.
predlozi.525livan,
-> #524, guta->#> Ako nekoga ne zanima igra, on će da otkuca PAGE OFF /G. ;)
->
-> Ne bi ništa smetalo da ovo bude default pri logovanju. Cenim da ipak
-> ima više onih koji se ne igraju.
Dobar predlog! Slažem se.
predlozi.526calex,
-> #524, guta<!> Ne bi ništa smetalo da ovo bude default pri logovanju. Cenim da ipak
Ne bi valjalo da bude default, zbog onih koji su novi, ne znaju
kako bi to isključili a možda bi se malo igrali. :)
<!> može sebi da priušti kucanje page on /g, ili da to doda u svoj
<!> autoexec.
Ovde je rešenje, ja sam to stavio u autoexec i glava više ne boli.
predlozi.527micotakis,
-> #524, gutaĹ Ne bi ništa smetalo da ovo bude default pri logovanju. Cenim da
Ĺ ipak ima više onih koji se ne igraju. Sa druge strane, onaj ko
Ĺ se često igra, može sebi da priušti kucanje page on /g, ili da
Ĺ to doda u svoj autoexec.
A da oni koji neće da se igraju dodaju u autoexec page off/g
Milslim da je tako lakše i bezbolnije za sve.
EMPIRE