SEZAMNET

15 Jan 1996 - 23 Dec 1996

Topics

  1. obavestenja (84)
  2. pitanja (3810)
  3. problemi (2431)
  4. predlozi (850)
  5. konferencije (28)
  6. fajlovi (242)
  7. olr (734)
  8. vote (24)
  9. kritika (799)
  10. razno (963)
  11. unknown (35)

Messages - problemi

problemi.1259 mmtosic,
Predmet poruke: Nevolje sa pad-službom. Uz jednu poruku od drugara sa dobrim vezama i sa SezamPro-om i sa SezamNet-om dobih jedan fajl od oko 1 MB. Prebacih ga u pad. >> mail read 20172 ** Uz poruku 'PSNDEMO.EXE' (1043013 bytes) Prenos (Ne/Da/Pad/Stop)? p psndemo.exe --> Pad Onda kretoh u kopiranje na svoj (``lokalni'') disk. >> pad dow *.* /d/y Datoteka psndemo.exe, 1043013 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:10:52. Nedovoljno vremena za prenos. Prekide me na normalan način. Posle pauze od 2-3 minuta ponovo se povezah sa SezamNet-om. Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS Casopis "Racunari" - Beograd Uto 23.04.96 07:56 - Node 8 Username: mmtosic Password: ********* Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan. Uto 23.04.96 07:57 Pad rekonstruisan 1043013 byte(s). >> pad dow *.* /d/y Datoteka psndemo.exe, 1043013 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:10:52. Onda dođe do prekida veze. Opet se povezah sa sistemom. Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS Casopis "Racunari" - Beograd Uto 23.04.96 08:03 - Node 2 Username: mmtosic Password: ********* Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan. >> pad dow *.* /d/y Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan. Datoteka psndemo.exe, 1043013 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:10:52. Prenos uspešan. Za svaki slučaj proverih pad. >> pad dir Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan. psndemo.exe 1.043.013 Files 1/1.043.013 bytes. Dakle, poče k'o pokvarena ploča da mi stalno nudi ovo ``Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan''. Pritom on stalno troši po oko 1 minut vremena dok ga doveze iz tog mesta gde čuva pad-ove do ovog `mog' pad-a. Proverih još jednom. >> pad dir Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan. psndemo.exe 1.043.013 Files 1/1.043.013 bytes. Dobih isto. Onda se odlučih da pad ispraznim. >> pad clear Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan. Brisanje celog pada (Ne/Da)? d PAD prazan. Ponadah se da mi kaže istinu. Za svaki slučaj proverih. >> pad dir Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan. psndemo.exe 1.043.013 Files 1/1.043.013 bytes. Tako shvatih da on nema pojma o stvarnom stanju. Onda promenih mesto izdavanja naredbi. >> pad Pad>> dir Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan. psndemo.exe 1.043.013 Files 1/1.043.013 bytes. Onda probah da izbrišem fajl na drugačiji način. Pad>> del psndemo.exe Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan. Obrisana PAD datoteka psndemo.exe. Ponadah se da zna šta priča. Za svaki slučaj proverih. Pad>> dir Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan. psndemo.exe 1.043.013 Files 1/1.043.013 bytes. Nema šanse. Ništa ne zna ali ne popušta. :) Nakon još nekih probi proverih ko je na sistemu, >> who mmtosic 08:03 Sezam ndular 08:05 Sezam zmax 08:13 Sezam nnedic 08:13 Sezam tljubisa 07:47 Sezam pa odoh kući. >> bye Kraj rada (Ne/Da)? d Kraj rada u Uto 23.04.96 08:14 Proveli ste na vezi 11 min 26 sec. I pri sledećem javljanju, `moj' pad me spremno čekao. :) Probah da ga brišem korišćenjem naredbe sezam. >> sezam ...... ...... Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan. Priprema za slanje... Datoteka net00218.zip, 1054978 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:11:00. Spremni za download (Da/Ne)? n Kao što vidite, fajl je stvarno u pad-u jer ga uredno sabija sa novonapravljenim fajlom po imenu textpad. Zato sam i odustao od prenosa celine. >> pad dow textpad Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan. Datoteka textpad, 31562 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:00:20. Spremni za download (Da/Ne)? d K'o pokvarena ploča i dalje pri svakom spomenu reči pad, on sipa ovo svoje - ``Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan''. Još jednom isprobah svoje ``umenje''. >> pad clear Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan. Brisanje celog pada (Ne/Da)? d PAD prazan. To se odigralo, u ovo vreme: >> bye Kraj rada (Ne/Da)? d Kraj rada u Uto 23.04.96 11:50 Proveli ste na vezi 9 min 8 sec. E sad da više ne pričam ovu dosadnu priču. U međuvremenu sam se javio 5-6 puta. Sve je i dalje isto. Jedino mu može do'akati dzakic pa ga ovim putem molim da me spasi od ove bede. :)
problemi.1260 plovput, -> #1259, mmtosic
+| Predmet poruke: Nevolje sa pad-službom. Strah od gladi ? ili.. Strah od straha ?
problemi.1261 anima, -> #1259, mmtosic
Zar je morao bas tako opsiran izvestaj? ;)
problemi.1262 space.ace, -> #1259, mmtosic
--> Username: mmtosic --> Password: ********* ^^^^^^^^^ Ako si već dao ovako opširno opisan problem, što nisi sve navodio? ;)
problemi.1263 apostol,
Problem pri slanju internet pošte sa YUSCII-em: R:Đ> ma wr apostolŽsezampro.co.yu apostolŽsezampro.co.yu nije registrovani korisnik SezamNET-a. R:Đ> set code none R:Đ> ma wr apostolŽsezampro.co.yu ZBB Editor .................. Ovaj problem je regulisan na PRO-u time što sistem "zna" da YU slova ne mogu biti deo usernamea, i ako se u imenu javi slovo Ž, odmah zna da je u pitanju internet mail. Sredi ovo, Zak. E1 O:-)
problemi.1264 mmtosic, -> #1261, anima
>> >> >> >> Zar je morao bas tako opsiran izvestaj? ;) >> >> >> Nije bilo ``moralno''. :> Jedna mala ``kontra'': zar si morao da potrošiš 7 redova za poruku od jednog reda? :) Naravno, poruka je mogla da bude kraća. No, ona stvarno i jeste kratka, samo je evidencija dugačka. A takva je zbog ljudi sa sistema kojima je, uglavnom, namenjena. Da im olakša nalaženje mesta koje je ``odgovorno'' za pogrešno funkcionisanje. Možda ima i profesionalne deformacije - ``poruka'' bez ``eksperimentalne evidencije'' i nema. Inače, i sam znaš da je vrlo jednostavno ``boriti'' sa sa ``boring-porukama'' (= gnjavatorske, odnosno dosadne poruke). Samo jedan mali kratki pritisak na ->. :)
problemi.1265 mmtosic, -> #1262, space.ace
>> --> Username: mmtosic >> --> Password: ********* >> ^^^^^^^^^ >> >> Ako si već dao ovako opširno opisan problem, što nisi sve navodio? ;) Po ko kaže da nisam? :) Citat je 100% iz log-a. Kako log, tako ja. (I u mom, kao i u tvom selu, deca kažu - imena luda nalaze se svuda ;()
problemi.1266 vlajel, -> #1263, apostol
*> Problem pri slanju internet pošte sa YUSCII-em: *> *> R:Đ> ma wr apostolŽsezampro.co.yu *> apostolŽsezampro.co.yu nije registrovani korisnik SezamNET-a. apostol@sezam.co.yu -vidiš da nema problema,što bi rekli bez obzira na kodni raspored:)) ŽŽŽŽŽ @@@@@@@@@@@@ :)
problemi.1267 biber, -> #1261, anima
>> Zar je morao bas tako opsiran izvestaj? ;) Kao ti nekad sa parfemima ;>
problemi.1268 armitage, -> #1256, abogovac
> Mail» se armitage > Prekoracili ste kvotu internet poruka. Slanje nije moguce. Ma, napiši ovde.. ko ga šiša.. ;)) Armitage
problemi.1269 anima, -> #1267, biber
U svakom slucaju se nadam da je bilo raznovrsniije i zanimljivije , a mnogi su imali i koristi od tog texta :) any
problemi.1270 apostol,
Čini mi se da internet mail ne ide... Nijedna poruka dosad nije stigla odavde ni dovde. E1 O:-)
problemi.1271 violator,
Da li možete danamestite da u dir/s/n listi nema fajlova allfiles, allfiles.zip i 20najxx fajlova... Bilo bi jako dobro...
problemi.1272 djanjusevic,
Komunikacije.9 , fajl uz poruku 15.326 : Pokusam da ga prenesem u pad, stigne do 27 % , a onda dobijem NO CARRIER. Probano tri puta i sva tri puta isto.
problemi.1273 supers, -> #1264, mmtosic
>> Jedna mala ``kontra'': zar si morao da potrošiš 7 redova za poruku >> od jednog reda? :) Tvoja kritika je osnovana, ali moraš se truditi da skratiš priču.
problemi.1274 vlajel, -> #1270, apostol
*> Čini mi se da internet mail ne ide... Nijedna poruka dosad *> nije stigla odavde ni dovde. Meni je stiglo,doduše u domaćim okvirima:) a za van 'ke vidime:)
problemi.1275 apostol,
Izjavih danas da mail ne ide... Evo, ispravka - DOVDE ne stiže, ali mi je odavde stigao na PRO i na Afroditu. Inače, slao sam mail ovamo sam sebi sa SezamPRO-a i još ga nema. E1 O:-)
problemi.1276 schef, -> #1275, apostol
­=- Inače, slao sam mail ovamo sam sebi sa SezamPRO-a i još ga ­=- nema. Takođe, poslao sam obostrano mail sa jednog na drugi sistem, s' tim što mi je mail na PRO odavde stigao za više od dan, a sa PRO-a nije ni poslat, kao da ne prepoznaju adresu u zaglavlju. :> Srleř
problemi.1277 superhik, -> #1276, schef
=:> Takođe, poslao sam obostrano mail sa jednog na drugi sistem, =:> s' tim što mi je mail na PRO odavde stigao za više od dan, a =:> sa PRO-a nije ni poslat, kao da ne prepoznaju adresu u =:> zaglavlju. :> Profesionalci sa SezamPro-a tumače adresu sezam.co.yu kao svoju tako da nema emaila sa sezamproa... ;(
problemi.1278 epson,
Kako da sa Sezama skinem neki fajl sa ZepZap protokolom. Zmodem 8k Meni je podes u TElix for Windows i na sezamu set protocol ZedZap (g) i opet skidam svaki fajl sa 1.024 blockom a ja bi sa 8k EPSON..
problemi.1279 spantic, -> #1275, apostol
> Inače, slao sam mail ovamo sam sebi sa SezamPRO-a i još ga nema. Tu postoji problem na Prou. On smatra da je adresa sezam.co.yu adresa SezamProa i ako imaš isti username kao i ovde pogledaj pažljivije pristiglu poštu.
problemi.1280 vstan, -> #1275, apostol
> Inace, slao sam mail ovamo sam sebi sa SezamPRO-a i jos ga > nema. Slao i ja samom sebi sa jednog drugog, akademskog, sistema, ali nista ne stize ovde :(
problemi.1281 hercog, -> #1280, vstan
> Slao i ja samom sebi sa jednog drugog, akademskog, sistema, > ali nista ne stize ovde :( Poslao sa SezamNETa na FON i stiglo. Poslao sa FONa na SezamNET i stiglo... Sale
problemi.1282 nenad, -> #1271, violator
> Da li možete danamestite da u dir/s/n listi nema fajlova > allfiles, allfiles.zip i 20najxx fajlova... Bilo bi jako dobro... Može, ostavili smo prvih dana ovako da bi se fajlovi videli. Fajlovi se automatski generišu svako jutro pa zato dobijaju nove datume. Pošto su valjda svi konstatovali njihovo prisustvo više se neće ispisivati u spisku novih fajlova. :)
problemi.1283 nenad, -> #1280, vstan
> Slao i ja samom sebi sa jednog drugog, akademskog, sistema, > ali nista ne stize ovde :( Od juče mail nije išao, imamo problema sa modemom na mašini koja treba da vrši razmenu. :( Pokušaćemo da u toku dana sredimo stvar tako da mail od sutra ponovo krene redovno. Inače, sređen je onaj problem što je neko imao sa YUSCII-jem, plus još neki sitni problemi koje smo uočili. Još samo da napomenem da ukoliko program ne uspe da jednoznačno identifikuje pošiljaoca u zaglavlju lokalne poruke piše da ju je poslao postmast. Prepoznavanje nekih osnovnih tipova adresa ćemo ubaciti prvom sledećom prilikom, a nakon toga ćemo vas zamoliti da nam svaku pojavu postmast-a prijavite.
problemi.1285 djanjusevic,
Hoce li se ista preduzeti po pitanju fajlova uz poruke 15.326 i 15.327 u Komunikacije.9 ??
problemi.1286 ilazarevic,
Sezam mi prijavljuje System error kad pokušam da napišem poruku u grupi.
problemi.1287 apostol,
Zašto poslednjih dana nikako ne uspevam da se ukačim na 14400? Dobijem vezu, modem otpišti svoje, i posle toga se ne dešava ništa. Ako je u pitanju (valjda) nod 10, ukači se na 1200! :((( E1 O:-) P.S. Možda je i do moje centrale, slično mi se dešava sa EUNet-om, kačio sam se na 28800 a sada samo na 14400...
problemi.1288 supers, -> #1278, epson
>> Meni je podes u TElix for Windows >> i na sezamu set protocol ZedZap (g) >> i opet skidam svaki fajl sa 1.024 blockom Bog te pita u čemu je problem sa tim ZedZapom, ali ovako je svima...
problemi.1289 meric,
1. Vreme 5. Informacije 9. Kraj rada 2. Statistika 6. Exec 3. Glasanje 7. Korisnici 0. Povratak 4. Top-lista 8. Rezimei Menu > 4 'top'? Nepoznata komanda. Kucajte '?' za spisak. Sta je ovo?
problemi.1290 dturina, -> #1274, vlajel
<<KOJOT>> *> Čini mi se da internet mail ne ide... Nijedna poruka dosad <<KOJOT>> *> nije stigla odavde ni dovde. I meni je stiglo na afroditu. Poslao sam u 15:30, a stiglo je u 17:40 BTW Da li je uspostavljen stalni link sa FON-ma ili se pošta razmenjuje više puta dnevno. Ako je više puta koliko ?
problemi.1291 omega,
ZASTO ne moze da se skine nijedan fajl, vec samo pukne veza!?
problemi.1292 vlajel, -> #1290, dturina
*> I meni je stiglo na afroditu. Poslao sam u 15:30, a stiglo je *> u 17:40 *> U domaćim relacijama radi:)) *> BTW Da li je uspostavljen stalni link sa FON-ma ili se pošta *> razmenjuje više Biće da je više puta dnevno.....
problemi.1293 vstan, -> #1283, nenad
>> Slao i ja samom sebi sa jednog drugog, akademskog, sistema, >> ali nista ne stize ovde :( > > Od juce mail nije isao, imamo problema sa modemom na masini Izgleda (?) da je rec o problemu iznetom u "Obavestenja". Naime imam isti username i na Pro-u.
problemi.1294 stefan, -> #1288, supers
> >> Meni je podes u TElix for Windows > >> i na sezamu set protocol ZedZap (g) > >> i opet skidam svaki fajl sa 1.024 blockom > > Bog te pita u čemu je problem sa tim ZedZapom, ali ovako je svima... Ja sam ga probao jedan dan i imao sam blokove veće od 1kb (dostigao sam 2 ili 3, ne sećam se). Osnovni problem je što ne podržava svaki zmodem blokove od 8kb (mislim da ni GSZ/DSZ ne podržavaju to). Jedan manji problem je kada obezbedite zmodem protokol koji to podržava je taj što ZedZap (bar kada sam ga ja probao) počinje sa blokovima od 256 bajta (umesto sa 1024) pa mu i pored kristalno čiste linije treba mnogo vremena da poveća blok preko 1024 bajta. Doduše, to je probano na plain 2400 modemu, možda na boljim brže kapira da je sve ok (verovatno povećava veličinu bloka prema CPSu a ne prema tome da li ima grešaka ili nema).
problemi.1295 nenad, -> #1287, apostol
> P.S. Možda je i do moje centrale, slično mi se dešava sa EUNet-om, > kačio sam se na 28800 a sada samo na 14400... Moguće je, non-stop se na pošti dešavaju kvarovi i iskakanja iz sistema... remonti su stalna pojava i spadaju u redovna održavanja. Nije nemoguće da je trenutno neki link sa tvoje centrale preusmeren preko neke druge pa zato postoji razlika u kvalitetu veze.
problemi.1296 payce,
..res re ividicki ───────────── ividicki, Ivan Vidicki, Beograd Clan od Ned 31.15.07 31:63 ˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙ :))))))))))))) ..res re payce ───────────── payce, Pavle Zlatic, Beograd Clan od Ned 31.15.07 31:63 ˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙ Znaci nas dvojica smo iz dimenzije van prostora i vremena :) Ako nismo, bar nam dajte nagradu za najstarije clanove sezama ;)
problemi.1297 payce, -> #1296, payce
Mozda je ovo trebalo u viceve :)
problemi.1298 mmtosic, -> #1273, supers
>> >> Jedna mala ``kontra'': zar si morao da potrošiš 7 redova za poruku >> >> od jednog reda? :) >> >> Tvoja kritika je osnovana, ali moraš se truditi da skratiš priču. 'Oću. :)
problemi.1299 valex, -> #1287, apostol
>> Zašto poslednjih dana nikako ne uspevam da se ukačim na 14400? >> Dobijem vezu, modem otpišti svoje, i posle toga se ne dešava >> ništa. >> P.S. Možda je i do moje centrale, slično mi se dešava sa >> EUNet-om, kačio sam se na 28800 a sada samo na 14400... Vrlo verovatno - PTT često menja puteve komunikacija između pojedinih pošta. Zato se nemoj začuditi ako ponekad imaš dobru vezu sa Novim Sadom, verovatno su je taj dan prebacili da ide preko Subotice.
problemi.1301 lexus,
Dakle skraćena verzija chata sa "sekretaricom"!!! Kad kažem skraćena, mislim na to da su izbačeni suvišni razmaci, proredi, who liste i slično... Evo ga jedan log :(((( Pogledajte sta se dogadjalo. Moj 2. user je rebel i on ne radi, posto je "sekretarica" usla u chat ja sam joj rekao da mi sredi user, medjutim ona je trazila sifru, to mi bilo sumnjivo jer je ona privilegovana, pocela je cudno da se ponasa, uostalom pogledajte deo koji sam uspeo da logujem :((( fimi 17:04 Transfer igors 16:59 Chat cuvam zensku decu od 16-20 god. nebul 17:16 Sezam easyd 17:17 Sezam ** Prisutan ** johnnya 17:15 Transfer Skidam postu, strpi se malo... :) stanivuk 17:16 Sezam payce 17:07 Chat vidicki 17:05 Chat * Hi pipl ! * Ividicki's second username :)) sekretarica 17:12 Chat alozaic 17:11 Transfer cinfo 17:16 Transfer peccaa 17:06 Read kgelevski 17:04 Transfer vidicki -- nemas ti veze sa sekretaricom ;) sekretarica -- OTKUD TI TO ZNAS??? vidicki -- pa znam (sekretarica napusta Chat) payce -- pa mora da se zna igors -- on joj je decko! vidicki -- Ajde ko je Sergej ????? vidicki -- ode ***** (sekretarica se ukljucuje u Chat) payce -- pobeze ********** vidicki -- ko je Sergej jeli bre ??? igors -- ups sekretarica -- E TAKO ODE VIDICKI PA NEK SE POSLE KURCI payce -- ups vidicki -- alo igors -- sta vam je vidicki -- Ko je SERGEJ ??????? (sekretarica napusta Chat) vidicki -- ODe !!! payce -- e pazi kad te nema u who ..who fimi 17:04 Transfer igors 16:59 Chat cuvam zensku decu od 16-20 god. nebul 17:16 Read easyd 17:17 Read ** PAD DO ** payce 17:07 Chat sekretarica 17:12 Off alozaic 17:11 Transfer cinfo 17:16 Transfer peccaa 17:06 Sezam kgelevski 17:04 Transfer igors -- ode (sekretarica se ukljucuje u Chat) payce -- e ljudi ja logujem vidicki ** NEMA POJMA ONA SA DANICOM !!!!! sekretarica -- JEL IMA JOS PAMETNIH???? vidicki -- haj again vidicki -- ima igors -- ima payce -- ima payce -- :))))))))))))))) (sekretarica napusta Chat) vidicki -- KO JE SERGEJ BRE ???????? vidicki -- ode payce -- ovo se salje u sezamnet (sekretarica se ukljucuje u Chat) payce -- re sekretarica -- .WHO payce -- e slusaj ko god da si payce -- joj polako nas skida vidicki -- Ko je Sergej alo payce -- ;>>>>> vidicki -- :)))) (sekretarica napusta Chat) igors -- i nema malo vremena payce -- :))))))))))))))))))))))))))))))))) vidicki -- e kako me zivcira a i veza mi je do jaja ..who igors 16:59 Chat cuvam zensku decu od 16-20 god. nebul 17:16 Read easyd 17:17 Sezam ** Prisutan ** plovput 17:19 Read sekretarica 17:12 Off alozaic 17:11 Transfer cinfo 17:16 Transfer peccaa 17:06 Sezam kgelevski 17:04 Transfer payce -- ode i ja (sekretarica se ukljucuje u Chat) payce -- :))))))))))))))))))))))))) payce -- bas si car vidicki -- Ko je Sergej ???? payce -- :))) igors -- jos samo mene sa skine sa veze i... payce -- znas sta vidicki -- SERGEJ ? payce -- imas help u boji vidicki -- Sergej ? sekretarica -- űÚ] payce -- pritisni alt + h vidicki -- Sergej ? vidicki -- KO je ON ???? payce -- ili jos bolje... payce -- oces partiju domina (sekretarica napusta Chat) vidicki -- Sekretarice FORMAT C: /u igors -- kako si sekretarice? payce -- nece :)))))))))))))))))))))) (sekretarica se ukljucuje u Chat) vidicki -- ode bre vidicki -- o evo je vidicki -- Ko je sergej vidicki -- Sergej payce -- da ko je sergej igors -- odoh ja ..who igors 16:59 Chat cuvam zensku decu od 16-20 god. nebul 17:16 Read easyd 17:17 Sezam ** Prisutan ** plovput 17:19 Transfer sekretarica 17:12 Chat alozaic 17:11 Transfer cinfo 17:16 Transfer peccaa 17:06 Sezam kgelevski 17:04 Transfer igors -- zdravo vidicki -- cu (sekretarica napusta Chat) vidicki -- ko je sergej ..who igors 16:59 Chat cuvam zensku decu od 16-20 god. nebul 17:16 Read easyd 17:17 Sezam ** Prisutan ** plovput 17:19 Sezam sekretarica 17:12 Off alozaic 17:11 Transfer cinfo 17:16 Transfer peccaa 17:06 Sezam kgelevski 17:04 Transfer vidicki -- :)] payce -- ;] payce -- reci je bati payce -- :) igors -- otisla je payce -- e nemoj mnogo da psujes payce -- ovo ide u sezamnet vidicki -- ma ni je to ona ovo je neka budala payce -- bas me briga ..who spavleski 17:21 Sezam igors 16:59 Chat cuvam zensku decu od 16-20 god. nebul 17:16 Read easyd 17:17 Sezam ** Prisutan ** fzoran 17:21 Sezam alozaic 17:11 Transfer cinfo 17:16 Transfer peccaa 17:06 Sezam kgelevski 17:04 Transfer vidicki -- sta ide u sezam net (u konfu) (igors napusta Chat) vidicki -- pa cenzurisi payce -- ok ..who /c EHEY MENE NE VIDITE ;>>>>>>> Vase vreme za ovaj poziv je isteklo, moramo da Vas prekinemo. Kraj rada u Cet 02.05.96 17:22 Proveli ste na vezi 15 min 16 sec. Za danas Vam je ostalo ukupno jos 1 h 10 min 46 sec. payce, hvala na pozivu. Dovidenja! NO CARRIER ETO :(((((((((((((((((((((((((((((((( Inace vidicki je moj drug koji poznaje Sergeja Kauna, brata Danice Kaun, sekretarice SezamNET-a, zato je i pitao ko je on!!! Dakle, videli smo šta može da se desi ako neko neiskusan provali šifru sekretarice, ali da je provalio neko drugi... So, keep on guard...
problemi.1302 meric,
Jutros zovem Sezam i potrosim 15-tak minuta, pri citanju poruka iz confa, jednostavno (posle kristalne veze!) mi kaze NO CARRIER. Dobro. Zovem opet, zavrsim citanje, potrosim minut-dva, izlogujem se i dobijem ovo: sezam\novosti» log Kraj rada (Ne/Da)? d Kraj rada u Pet 03.05.96 09:01 Proveli ste na vezi 1 min 55 sec. Za danas Vam je ostalo ukupno jos 1 h 28 min 5 sec. meric, hvala na pozivu. Dovidenja! NO CARRIER Sta je sa onih 15 minuta koje sam minut pre toga potrosio?! Nije da se zalim, ali... ;)
problemi.1303 nenad, -> #1296, payce
> Clan od Ned 31.15.07 31:63 > Clan od Ned 31.15.07 31:63 U pitanju je bila greška u programu za administraciju i zavođenje pretplata zbog čega je kod nekoliko korisnika upisan pogrešan datum učlanjenja. Biće ispravljeno ovih dana prema podacima sa bekapa. > Ako nismo, bar nam dajte nagradu za najstarije clanove sezama ;) Nema problema, nagradu ćemo vam poslati zajedno sa računom za neplaćenu pretplatu u poslednjih 1990 godina. ;)
problemi.1304 kum.djole,
Ne mogu da skinem fajl prikačen uz poruku koju sam dobio, niti da skinem TEXTPAD koji sam sam ubacio u pad.. Sistem poručuje grešku i svira mi neku upozoravajuću melodiju..? :) Btw, da li je ovo normalno: > file1.arj 438.524 > TEXTPAD 69.719 > Files 1/438.524 bytes. ?
problemi.1305 payce,
Kada se nekome da ignore, u chatu se jos uvek vide poruke sa stringom tj.: (xxxxx vas pozdravlja) Sredite to.
problemi.1306 ljubisha,
Khm... Kakav bug?!? Odem u male oglase i pogrešim u kucanju broja teme, tj.umesto re 10 otkucam re 1×. Nakon toga mi ladno kaže da nema poruka ni u toj ni u jednoj drugoj temi koju sam posle probao. Sve je bilo OK nakon izlaska i ponovnog ulaska u temu. Inače ovo se naravno de- šava u bilo kojoj konferenciji. Preciznije: Sub 04.05.96 18:06 - Node 6 R:\Conf:MALI.OGLASI>re 1× Ne postoji tema sa brojem 0. R:\Conf:MALI.OGLASI>re 10 R:\Conf:MALI.OGLASI>re 10 R:\Conf:MALI.OGLASI>re 9+ R:\Conf:MALI.OGLASI>re 9 R:\Conf:MALI.OGLASI>re 7 R:\Conf:MALI.OGLASI>
problemi.1307 mmtosic,
Dobijem od drugara koji ima odličnu vezu sa oba Sezama fajl od 1,9 MB. Poželim da ga `podelim' sa celom SezamNet populacijom. Kad ono hoćeš jes', fajl ne može da se ``dole-spusti'' u pad. Izgleda ``mlogo'' veliki za pad, pa ne može da stane u njega. Probah na nekoliko načina da ga prevarim, ali ne uspedoh u tome. Pa da pitam majstore od SezamNet-a kako se to radi? (Ja sam to ipak uradio na ``mudar'' način. Podelio sam fajl na svom ``lokalnom'' disku u Mirijevu :), pa ga ``gore-popeo'' parče po parče, i tako isparčanog ga i privezao za poruke.) Kako bi bilo da korisnicima dok su na vezi dodelite malo više od ovih 1,44 MB, i da ih tako poštedite nepotrebnih muka? A verujem da ima dosta nas koji bi se drage volje odrekli ``čuvanja'' pad-a, pošto se ta služba još nije pokazala dovoljno pouzdanom. Bar dok ne rešite probleme oko kupovine novih diskova. :)
problemi.1308 .bata.,
Poslao sam jednu poruku na galeb, a ona je stigla u 8 kopija, sa nepravilnim razmakom, od 5, 12, 17... min. U cemu je problem ?
problemi.1309 meric,
Poslao sam jednu poruku na galeb, a ona je stigla u 8 kopija, sa nepravilnim razmakom, od 5, 12, 17... min. U cemu je problem ? Isti slucaj i ovde, samo je u pitanju Ubbg!
problemi.1310 johnnya, -> #1306, ljubisha
>> Khm... Kakav bug?!? Odem u male oglase i pogrešim u kucanju >> broja teme, tj.umesto re 10 otkucam re 1×. Nakon toga mi >> ladno kaže da nema poruka ni u toj ni u jednoj drugoj temi >> koju sam posle probao. Sve je Samo da se zna i meni se jedanput isto desilo... nije hteo da čita, bilo koju temu iz konferencije...(na komandu read) ■■ Johnnya ■■
problemi.1312 ldjordje,
Dokle će da zvoni u prazno, a na vezi 3 korisnika!??
problemi.1313 epson,
Koja je ovo fora u pretplati nigde nepise DL limit a ovde ga imam meni je ostalo jos 5 MB za ceo mesec a imam u planu jos 30 MB dl. EPSON... PS:Povecaj te mi DL ?????
problemi.1314 nenad, -> #1312, ldjordje
> Dokle će da zvoni u prazno, a na vezi 3 korisnika!?? Noćas su čak dva računara "iskočila" iz pogona pa je bilo dosta zvonjave u prazno. :( Biće popravljeni/zamenjeni ujutru ili najkasnije u toku prepodneva.
problemi.1315 smilicic, -> #1313, epson
> Koja je ovo fora u pretplati nigde nepise DL limit > a ovde ga imam meni je ostalo jos 5 MB za ceo mesec > a imam u planu jos 30 MB dl. Nije valjda da postoji DL limit? Gde ti to pronadje?
problemi.1316 meric, -> #1315, smilicic
DL limit itekako postoji, 'naci' ces ga, recimo, komandom 'stat', a iznosi 32 MB mesecno, sto je, moram priznati, meni uvek bilo sasvim dovoljno. :)
problemi.1317 epson, -> #1316, meric
Meni nije Jer taj limit neide na mesec dana vec na celu pretplatu .. :((((( EPSON......
problemi.1318 sjocic,
Zvoni u prazno, a i kada se javi, cuje se neko 'tandrkanje' sa druge strane. Jedva uspostavih vezu, iako je samo 7 korisnika na vezi.
problemi.1319 budim, -> #1312, ldjordje
(:) Dokle će da zvoni u prazno, a na vezi 3 korisnika!?? TAkođe! ???????? :((((((( poz, budimir
problemi.1320 lexus, -> #1317, epson
=> Jer taj limit neide na mesec dana vec na celu => pretplatu .. :((((( Ide na mesec dana 100%
problemi.1321 meric, -> #1317, epson
Isto, tvrdim da je 100% na mesec dana.
problemi.1322 mileusna, -> #1317, epson
>> Jer taj limit neide na mesec dana vec na celu >> pretplatu .. :((((( Pa ako si se pretplatio na 1 mesec onda si u pravu. ;)) U protivnom, ovoj poruci je mesto u VICEVI-ma. :)
problemi.1323 lexus,
Ulogovao sam se jutros na user svog mladjeg brata da bih mu skinuo pad, medjutim po završetku transfera desilo se nešto čudno... Priprema za slanje... Datoteka net00117.zip, 155158 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:09:44. Spremni za download (Da/Ne)? d rz **B0System error <Prompt> Vase vreme za ovaj poziv je isteklo, moramo da Vas prekinemo. Kraj rada u Cet 09.05.96 08:06 Proveli ste na vezi 96 h 9 min 26 sec. Za danas Vam je ostalo ukupno jos 0 sec. payce, hvala na pozivu. Dovidenja! NO CARRIER U čemu je problem, vreme teče 50 puta brže u transferu? ;) Inače i meni se jutros desilo da me izbaci sa veze uz poruku u stilu potrošili ste 9 sekundi, isteklo vam je vreme za poziv, imate još sat i po za danas :(
problemi.1324 epson, -> #1322, mileusna
Moze u viceve. Nisam se pretplatio na 1 mesec vec na 2 meseca. Zeznuh se. Posto moj user ima i moj drug on mi rece da imas jos 5MB a on je stalno citao ukupan DL a ne tekuci mesec. A ja nisam proverio i zeznuh se.
problemi.1326 dzakic, -> #1323, lexus
Protekle noći je za potrebe sajma i našeg štanda koji je za vreme radnog vremena non-stop online sa sezamom, vršena manja reorganizacija u redakciji, menjani config fajlovi, pa su previdom dva noda mapirano na isti broj. Pomenuti problem se jedno vreme javljao na nodu 10 i 11, na koji si se ti prijavio. Ispravljeno je, hvala.
problemi.1327 epson,
Zasto kad kucam SET CODE sve se ispise i odmah obrise. BAG ili FUTURES epson...
problemi.1328 jevta,
JE> » user /e sav.gacic JE> sav.gacic Savo Gačić Beograd 19.05.1996 12:26 Kako je ovo izvedeno, ili smo na Sezamu dobili prvog putnika kroz vreme ?
problemi.1329 mmtosic,
Predmet poruke (tema): Dečije bolesti još traju. 1. čin: Uzimanje novih poruka. >> bye Kraj rada (Ne/Da)? d Kraj rada u Čet 09.05.96 06:48 ^^^^^^^^^^^^^^^^^^ Proveli ste na vezi 3 min 10 sec. Za danas Vam je ostalo ukupno još 1 h 26 min 50 sec. ^^^^^^^^^^^^^^^^^^ 2. čin: Drugo javljanje radi uzimanja fajlova uz poruke. Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS Casopis "Racunari" - Beograd Cet 09.05.96 08:15 - Node 11 ^^^^^^^^^^^^^^^^^^ Username: mmtosic Password: ********* mmtosic, dobrodošli na SezamNet! Prethodni poziv ste imali u Čet 09.05.96 06:45 ^^^^^^^^^^^^^^^^^^ Imate 29 min 52 sec na raspolaganju za ovaj poziv. >> co jo kom >> co fil 15.355 Datoteka nullsock.zip, 3050 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:00:02. Spremni za download (Da/Ne)? Prenos uspešan. >> Vaše vreme za ovaj poziv je isteklo, moramo da Vas prekinemo. Kraj rada u Čet 09.05.96 08:16 ^^^^^^^^^^^^^^^^^^ Proveli ste na vezi 120 h 3 min 44 sec. ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ ;(( Za danas Vam je ostalo ukupno još 0 sec. mmtosic, hvala na pozivu. Doviđenja! NO CARRIER I tako, nakon veze od 1 minuta, SezamNet me izbaci uz konstataciju da sam na vezi ovog dana proveo 120 sati! :(( 3. čin: Postoji nada da će se sistem ``opametiti''. :>> Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS Casopis "Racunari" - Beograd Cet 09.05.96 08:22 - Node 5 ^^^^^^^^^^^^^^^^^^ Username: mmtosic Password: ********* Na žalost, potrošili ste sve svoje vreme za danas. Doviđenja do sutra! NO CARRIER 4. čin: Postoji nada da će se sistem kad-tad opametiti. :>> Connected to SezamNet at 4800/ARQ/V32/LAPM/V42BIS Casopis "Racunari" - Beograd Cet 09.05.96 20:33 - Node 9 ^^^^^^^^^^^^^^^^^^ Username: mmtosic Password: ********* Na žalost, potrošili ste sve svoje vreme za danas. Doviđenja do sutra! NO CARRIER 5. čin: Nada umire poslednja. A kako bi bilo da vi malo pregledate ovaj vaš (naš?) sistem? Nije dobro što i posle 4 meseca još uvek boluje od dečijih bolesti.
problemi.1330 epson,
Žašto u diru stanlo su mi označeni direktorijumi kao da u njima ima nešto novo a nema. HvAlA EPOSON.... PS:Ispravili ste bag u vezi sa SET CODE PS:Zato sad i imam naša slova
problemi.1331 saboteur, -> #1329, mmtosic
T?>> A kako bi bilo da vi malo pregledate ovaj vas (nas?)sistem?Nije dobro T?>> sto i posle 4 meseca jos uvek boluje od decijih bolesti. Ma to je jos najbolje...mene totalno iznervira kad vidim da nodovi zvone u prazno. To me tera do ludila. Pa bre ne moze ni jedan mesec istraje ,a da bar jedan nod ne crkne ;( AcCeSS DeNiED
problemi.1332 saboteur,
Zasto sezamu treba 100 godina (za bukvaliste 5 dana) da dobije poruku koja je poslata sa nekog stranog sistema??? Recimo, meni je awol poslao mail jos pre 5 dana i tek je sad stigo...stvarno nema smisla, sta da se recimo radilo o nekoj ultra-vaznoj poruci?? Zbog cega je razmena poste idalje uzasno spora? ACCeSS DeNiED
problemi.1333 dselic, -> #1332, saboteur
!! Zasto sezamu treba 100 godina (za bukvaliste 5 dana) da dobije !! poruku koja je poslata sa nekog stranog sistema??? Izgleda da nije problem do sezama već do grčkog računara na koji je preusmeren sav .yu mail. Čitao sam zaglavlja poruka koje sam dobio iz inostranstva i video da grčki računar pythia dobija mail, recimo, 3 maja, a računar info ga šalje fon-u 8 maja. Vrlo čudno. Bilo bi dobro kad bi neki malo iskusniji internet-aš prokomentarisao nešto na ovu temu tj. zašto info.forthnet toliko kasni. BTW, porukama je trebalo od 2 do 25 min da stignu od FON-a do Sezama što znači da se UUCP razmena vrši dosta često.
problemi.1334 spantic, -> #1333, dselic
> info ga šalje fon-u 8 maja. Vrlo čudno. Bilo bi dobro kad > bi neki malo iskusniji internet-aš prokomentarisao nešto > na ovu temu tj. zašto info.forthnet toliko kasni. Zato što prijem pošte za nas i dalje ide preko MX rekorda na Pitiju, a sa nje se preuzima UUCP-jem preko Interneta. Normalno, poruke se nagomilaju i neke su i bile propale. Za par dana treba da se pređe na normalno primanje pošte, mimo Grčke. Razlog za ovakvo čudo od isporuke 2 meseca od dobijanja punog Interneta je propagiranje adresa... jednim delom.
problemi.1335 peccaa,
ZDRAVO SVIMA ! IMAM MALI PROBLEM.kako da up-loadujem fajl sa tekstom,u conf. mali.oglasi.imam spremljen tekst oglasa u dos-editoru,i kad udjem u conf.MALI OGLASI kako da uploadujem svoj fajl. fala na odgovorima
problemi.1336 kermit,
Da li neko ima problema sa ASCII uploadom? Kad šaljem tekst duži od ekrana sve što je veće zabrlja. Jel to tako treba ili jok?
problemi.1337 mbole,
Kako je moguće promeniti boje ispisa na ekranu. Set vi prikaže parametar PALETTE Standard, ali ga nije moguće promeniti. Jel ima neko drugo rešenje ili da ostajem na BW Ansii.
problemi.1338 supers, -> #1335, peccaa
>> IMAM MALI PROBLEM.kako da up-loadujem fajl sa tekstom,u conf. >> mali.oglasi.imam spremljen tekst oglasa u dos-editoru,i kad >> udjem u conf.MALI OGLASI kako da uploadujem svoj fajl. Najbolje je da u spremljen tekst ubaciš komande koje bi izdavao Sezamu. Dakle, na sam početak stavi red 'conf write <ime_teme>' a na kraj poruke redove . s koji označavaju snimanje poruke. E, sada pozoveš Sezam, nalaziš se u konferenciji Mali oglasi, i otkucaš 'exec'. Na pitanje o tome jesi li spreman za slanje odgovoriš sa Da. E sad, ti beše koristiš Telix for Windows. Pritisneš Alt-PgUp, izbunariš fajl koji bi da šalješ, dvoklikneš na njega, stisneš OK (proveri da li ti je default protokol Zmodem) i tvoj fajl se prenese na sezam, i zatim se izvrše sve komande u njemu, u ovom slučaju komanda 'conf write' i tekst same poruke...
problemi.1339 snemcev, -> #1332, saboteur
>> nema smisla, sta da se recimo radilo o nekoj ultra-vaznoj poruci?? Za "ultra-važne" poruke se ne koristi sistem koji nema stabilnu vezu sa svetom.
problemi.1340 stefan, -> #1336, kermit
> Da li neko ima problema sa ASCII uploadom? Kad šaljem tekst duži od > ekrana sve što je veće zabrlja. Jel to tako treba ili jok? Jeste, i meni se dešavalo.
problemi.1341 saboteur, -> #1339, snemcev
T?>> Za "ultra-vazne" poruke se ne koristi sistem koji nema stabilnu vezu T?>> sa svetom. E pa o tome se i radi! Zasto sezam nema dobar e-mail sistem?? A kako stvari stoje nikad ga i nece imati. Sad ja treba da mislim 'axa, sezam nema stabilnu vezu sa svetom, znaci moracu negde drugde...' - glupost! Ja recimo nisam ni na jednom sistemu koji ima "stabilnu vezu sa svetom" kako ti kazes, i sta sad?... ;(( AcCeSS DeNiED
problemi.1342 cnenad,
Z:\Pad> del *.* Z:\Pad> dir net00212.zip 20.674 Files 1/20.674 bytes. Z:\Pad> cl PAD prazan. ********* Komanda DEL radi u PAD režimu ili... ? Inače, danas su veze katastrofalne, već 10 poziv, da bi se završile sitnice na SEZAM-u... :((( Vreme je da podsetite poštare da pročiste kontakte...
problemi.1343 dr.s, -> #1342, cnenad
Radi DEL u PAD-u, ali ne prihvata nikakve dzokere...
problemi.1344 mmtosic, -> #1342, cnenad
>> Komanda DEL radi u PAD režimu ili... ? Kad sam ja pravio primedbu na tu temu (davno beše :) ), čini mi se da je trebalo da se napiše _del ime.fajla_, gde u _ime.fajla_ nema mesta za džokere * i ?. Ne znam kako je sad, pošto otad koristim ovako kako napisah, i naravno, _clear_.
problemi.1345 cnenad, -> #1343, dr.s
=> Radi DEL u PAD-u, ali ne prihvata nikakve dzokere... E ? Jel'ti pogleda log ? Jel' si probao isto ? Klasično DEL bez argumenata ne daje nikakvu poruku ali ni ne obriše fajlove.
problemi.1346 babbage,
Pakhm, okrenuh vas jedno tri puta (posle obnavljanja pretplate koja je izvedena samo zato što ste mi bili usput na sajmu ;) i mogu da kažem da se niste puno promenili od kada sam otišao... Sve se i dalje vuuuučeeeee, a po porukama u SEZAMNET:problemi vidim da još patite od dečjih bolesti. No, šta je tu je, ja se neću mučiti duže od mesec dana (eh, a baš sam za onih 10din mogao da kupim jednu lepu sočnu pljeskavicu umesto mesec dana pretlate...;>). Nego, baš me zanima jedna stvar: da li NET razmenjuje email preko UUCPa (znači spoooooroooo) ili se lepo ljudski (kao što je PRO uradio) prikačio stalnim linkom na .ac? Babbage
problemi.1347 mileusna,
Jedan bagić kada se komentar za Who unosi direktno posle parametra /C odnosno /c pošto ova dva nisu ista kao što ćete videti. :) [] » WHO /C Love is... ? ! * [] » WHO ^ mileusna 23:42 Sezam /C Love is... ? ! * ^^ [] » WHO /c Love is... ? ! * [] » WHO ^ mileusna 23:42 Sezam Love is... ? ! * [] » WHO /C Love is... ? ! * [] » WHO ^ mileusna 23:42 Sezam /C Love is... ? ! *
problemi.1348 nenad, -> #1337, mbole
> Kako je moguće promeniti boje ispisa na ekranu. Za sada nikako, biće uskoro moguće.
problemi.1349 vitez.koja, -> #1347, mileusna
#=> Jedan bagić kada se komentar za Who unosi direktno posle #=> parametra /C odnosno /c pošto ova dva nisu ista kao što ćete #=> videti. :) Ajd' kad smo već tu, da kažm i bag za find komandu. Ako na prvu pojavu traženog teksta, na pola poruke (ako je duža od jednog ekrana) bila da izaberem da Ne ili Sledeća, neće se naći ni jedna više pojava teksta (u sledećim porukama), a ima je. sk
problemi.1350 nitro,
Drug se skoro uclanio na Sezam i zali mi se da mu sve ide presporo tj. kada se loguje listanje poruka se odvija brzinom 1 u 2-3 minuta!O cemu se radi? Isto tako greskom je izabrao crno-belu grafiku i los editor.Kako to ispraviti,jer bi on zeleo grafiku u boji i dobar editor? Nemanja
problemi.1351 ilazarevic, -> #1347, mileusna
> Jedan bagić kada se komentar za Who unosi direktno posle > parametra /C odnosno /c pošto ova dva nisu ista kao što ćete > videti. :) Nije to bag, nego metod za prevaspitavanje ljudi koji ne isključuju Caps Lock. Uostalom, kad UNIX razlikuje velika i mala slova, što ne bi i Sezam? ;)
problemi.1352 supers, -> #1350, nitro
>> mu sve ide presporo tj. kada se loguje listanje poruka se >> odvija brzinom 1 u 2-3 minuta!O cemu se radi? Valjda nije mislio bukvalno. Verovatno su mu po defaultu selektovane sve konferencije, uključujući i ove zatvorene, a ima ih stotinak. Ispis svih njih sa brojem poruka zaista može da potraje 2-3 minuta. Neka otkuca co res /g i resignuje sve zatvorene konferencije, kao i one koje ga ne interesuju... Dovoljno je da nastavi praćenje one konferencije sa najvećim brojem od svakog "tipa". Zatim za svaki slučaj može da otkuca i co seen 150596 ili neki sličan datum, pa potom da downloaduje poruke ne starije od 2-3 dana... >> Isto tako greskom je izabrao crno-belu grafiku >> i los editor. set terminal coansi set editor screen
problemi.1353 mpedja, -> #1352, supers
>> Valjda nije mislio bukvalno. Verovatno su mu po defaultu selektovane >> sve konferencije, ukljucujuci i ove zatvorene, a ima ih stotinak. Sigurno je to. Kad sam ja prvi put dosao desio mi se isti slucaj.
problemi.1354 ilazarevic,
>» pag on >Prijem i slanje PAGE poruka uključeni. >» pag >Poruka za: off >Prijem i slanje PAGE poruka uključeni. ^^^^^^^^^ >» page >Page naredba isključena. Treba prepraviti poruku koja se ispisuje.
problemi.1355 dbambi,
Juče, kada sam se ulogovao, sačekalo me je obaveštenje da imam 4 sistemske poruke (sysmsg). Nakon toga, naredba group list se izvršavala ravno 6.5 min, da bih dobio obaveštenje kako nisam član nijedne grupe (što je i istina). Potom sam pokrenuo naredbu "sezam" pa se i ona izvršavala neuobičajeno dugo, celih 4 i nešto minuta, a na kraju sam dobio PAD sasvim prosečne veličine (100-nak poruka ukupno). Izvrgšavanje ove komande obično traje 30-tak sekundi. Kada sam kod kuće raspakovao PAD video sam da su uletele 3 poruke iz grupe "Alkos" čiji nisam član. Kakve su to sistemske poruke koje sam (kao) dobio a ne mogu nigde da ih vidim ? Zašto sistem toliko usporava kad radi sa group porukama ? Bambi
problemi.1356 supers, -> #1355, dbambi
>> Kakve su to sistemske poruke koje sam (kao) dobio a ne mogu nigde >> da ih vidim ? Implementiran je sysmessage sistem, slično kao na starom softveru. Ubaciš u autoexec 'sysmessage' ili otkucaš na promptu, pa ćeš da vidiš koje poruke sistemske poruke si dobio.
problemi.1357 mpedja, -> #1355, dbambi
>> iz grupe "Alkos" ciji nisam clan. >> Kakve su to sistemske poruke koje sam (kao) dobio a ne mogu nigde da ih >> vidim ? Te poruke nisu tek tako uletele vec smo te ubacili u grupu (i ja sam clan iste) i to bi saznao da si otkucao na promptu 'sysmsg'. Te poruke se uglavnom odnose na grupe(bar kod mene),ko je usao, ko je izaso i sl.
problemi.1358 baster,
Interesuje me da li se zna tačan razlog za pripremu fajlova za transfer kada pored njih lepo piše da su već zipovani. Dajte već jednom da neko objasni da eto to tako mora da bude zbog...? OK ? ĆAO
problemi.1359 nenad, -> #1358, baster
> Interesuje me da li se zna tačan razlog za pripremu fajlova za > transfer kada pored njih lepo piše da su već zipovani. > Dajte već jednom da neko objasni da eto to tako mora da bude > zbog...? Priprema fajlova za transfer (iz dir-a, konferencija, grupa, mail-a) predstavlja kopiranje fajla na lokalni korisnikov direktorijum. To se radi kako bi se izbegla situacija da moderator ili autor poruke istu pokuša da obriše dok traje transfer. Ovo na žalost ume da bude sporo jer su stanice još uvek većinom 286 mašine.
problemi.1360 mileusna, -> #1351, ilazarevic
>> kad UNIX razlikuje velika i mala slova, što ne bi i Sezam? ;) Kad DOS ne razlikuje, što ne bi i Sezam? :) Elem, ipak je Bag u pitanju. ;)
problemi.1361 apostol,
Mislim da sam oborio rekord - poruka iz Amerike putovala je do mene preko Pythie punih deset dana (od 9. do 19.maja)!!!!! E1 O:-)
problemi.1363 saboteur,
─────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── Terminate scrollback buffer saved 20-May-1996 00:50 ─────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── goro -- apeluj da mu vrate.. m zealot -- sta da uradim? ..w biber 00:43 Edit ab.comp 00:42 [t33mTransfert0m obren 00:40 t[36mSezamt[0m zealo 00:41 t[32mChat[0m viez.uoja 00:33 t[36mSezamt[0m user 00:28 t[36mSezamt[0m goro 00:31 t[32mCha0s[0m mavava 00:39 ts36mSezamts0m voja[ 00:35 ts32mChats0m THERAPY? Rule[! dylan.dog 00:35 Ed0 Redakcsja m0 ukiala PAGE,CHAT,KONF,GROUP... calex rr:46 rt36mSezamsttm k[entja ss:42 Eds [qweaky ss:45 0r1;34mRead0rsm [aiadjau ss:22 0r32mCha0rsm ciuo anit vojai -- 0r36mc[uo anit 0rsmc ya vokai -- 0r36mc ya 0rsmdo [ vokai -- 0r36mdo [ 0rsm..bye s0K;31mK[ak [ada (0r33mNs031me/s033mDs031ma)? s0rmd s0i2mK[ak 3ada j s01;i2mPon 2r.r5.96 re:49 s0r;i2mP3ovel[ te na vrz[ s01;i2m14 m[n i tecs0r;i2m. Za danat Vam ke otalo jujpno ko[ s01;i2m45 m3n 55 [ecs0r;i2m. s01;i6mvoka[s0r;i6m, hvala na poztvj. Dovtdenka!s0rm NO CARRIER Stvarno mi vise ovo ide na zivce!!!! NONSTOP mi crkava ansi! Sve je uredu kod mene, ali nije kod vas. ;<<<<<<<<<<<<<< AcCeSS DeNiED