problemi.1259mmtosic,
Predmet poruke: Nevolje sa pad-službom.
Uz jednu poruku od drugara sa dobrim vezama i sa SezamPro-om i
sa SezamNet-om dobih jedan fajl od oko 1 MB. Prebacih ga u pad.
>> mail read 20172
** Uz poruku 'PSNDEMO.EXE' (1043013 bytes)
Prenos (Ne/Da/Pad/Stop)? p
psndemo.exe --> Pad
Onda kretoh u kopiranje na svoj (``lokalni'') disk.
>> pad dow *.* /d/y
Datoteka psndemo.exe, 1043013 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:10:52.
Nedovoljno vremena za prenos.
Prekide me na normalan način. Posle pauze od 2-3 minuta ponovo se
povezah sa SezamNet-om.
Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Uto 23.04.96 07:56 - Node 8
Username: mmtosic
Password: *********
Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan.
Uto 23.04.96 07:57 Pad rekonstruisan 1043013 byte(s).
>> pad dow *.* /d/y
Datoteka psndemo.exe, 1043013 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:10:52.
Onda dođe do prekida veze. Opet se povezah sa sistemom.
Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Uto 23.04.96 08:03 - Node 2
Username: mmtosic
Password: *********
Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan.
>> pad dow *.* /d/y
Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan.
Datoteka psndemo.exe, 1043013 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:10:52.
Prenos uspešan.
Za svaki slučaj proverih pad.
>> pad dir
Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan.
psndemo.exe 1.043.013
Files 1/1.043.013 bytes.
Dakle, poče k'o pokvarena ploča da mi stalno nudi ovo ``Sadržaj pad-a
iz prethodne seanse je sačuvan''. Pritom on stalno troši po oko 1 minut
vremena dok ga doveze iz tog mesta gde čuva pad-ove do ovog `mog' pad-a.
Proverih još jednom.
>> pad dir
Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan.
psndemo.exe 1.043.013
Files 1/1.043.013 bytes.
Dobih isto. Onda se odlučih da pad ispraznim.
>> pad clear
Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan.
Brisanje celog pada (Ne/Da)? d
PAD prazan.
Ponadah se da mi kaže istinu. Za svaki slučaj proverih.
>> pad dir
Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan.
psndemo.exe 1.043.013
Files 1/1.043.013 bytes.
Tako shvatih da on nema pojma o stvarnom stanju. Onda promenih
mesto izdavanja naredbi.
>> pad
Pad>> dir
Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan.
psndemo.exe 1.043.013
Files 1/1.043.013 bytes.
Onda probah da izbrišem fajl na drugačiji način.
Pad>> del psndemo.exe
Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan.
Obrisana PAD datoteka psndemo.exe.
Ponadah se da zna šta priča. Za svaki slučaj proverih.
Pad>> dir
Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan.
psndemo.exe 1.043.013
Files 1/1.043.013 bytes.
Nema šanse. Ništa ne zna ali ne popušta. :) Nakon još nekih
probi proverih ko je na sistemu,
>> who
mmtosic 08:03 Sezam
ndular 08:05 Sezam
zmax 08:13 Sezam
nnedic 08:13 Sezam
tljubisa 07:47 Sezam
pa odoh kući.
>> bye
Kraj rada (Ne/Da)? d
Kraj rada u Uto 23.04.96 08:14
Proveli ste na vezi 11 min 26 sec.
I pri sledećem javljanju, `moj' pad me spremno čekao. :)
Probah da ga brišem korišćenjem naredbe sezam.
>> sezam
......
......
Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan.
Priprema za slanje...
Datoteka net00218.zip, 1054978 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:11:00.
Spremni za download (Da/Ne)? n
Kao što vidite, fajl je stvarno u pad-u jer ga uredno sabija sa
novonapravljenim fajlom po imenu textpad. Zato sam i odustao od
prenosa celine.
>> pad dow textpad
Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan.
Datoteka textpad, 31562 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:00:20.
Spremni za download (Da/Ne)? d
K'o pokvarena ploča i dalje pri svakom spomenu reči pad, on sipa ovo
svoje - ``Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan''.
Još jednom isprobah svoje ``umenje''.
>> pad clear
Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan.
Brisanje celog pada (Ne/Da)? d
PAD prazan.
To se odigralo, u ovo vreme:
>> bye
Kraj rada (Ne/Da)? d
Kraj rada u Uto 23.04.96 11:50
Proveli ste na vezi 9 min 8 sec.
E sad da više ne pričam ovu dosadnu priču. U međuvremenu sam se javio
5-6 puta. Sve je i dalje isto. Jedino mu može do'akati dzakic pa ga
ovim putem molim da me spasi od ove bede. :)
problemi.1260plovput,
-> #1259, mmtosic+| Predmet poruke: Nevolje sa pad-službom.
Strah od gladi ?
ili..
Strah od straha ?
problemi.1261anima,
-> #1259, mmtosic
Zar je morao bas tako opsiran izvestaj? ;)
problemi.1262space.ace,
-> #1259, mmtosic--> Username: mmtosic
--> Password: *********
^^^^^^^^^
Ako si već dao ovako opširno opisan problem, što nisi sve navodio? ;)
problemi.1263apostol,
Problem pri slanju internet pošte sa YUSCII-em:
R:Đ> ma wr apostolŽsezampro.co.yu
apostolŽsezampro.co.yu nije registrovani korisnik SezamNET-a.
R:Đ> set code none
R:Đ> ma wr apostolŽsezampro.co.yu
ZBB Editor ..................
Ovaj problem je regulisan na PRO-u time što sistem "zna" da YU slova
ne mogu biti deo usernamea, i ako se u imenu javi slovo Ž, odmah zna
da je u pitanju internet mail.
Sredi ovo, Zak.
E1 O:-)
problemi.1264mmtosic,
-> #1261, anima>>
>>
>>
>> Zar je morao bas tako opsiran izvestaj? ;)
>>
>>
>>
Nije bilo ``moralno''. :>
Jedna mala ``kontra'': zar si morao da potrošiš 7 redova za poruku od
jednog reda? :)
Naravno, poruka je mogla da bude kraća. No, ona stvarno i jeste
kratka, samo je evidencija dugačka. A takva je zbog ljudi sa sistema
kojima je, uglavnom, namenjena. Da im olakša nalaženje mesta koje je
``odgovorno'' za pogrešno funkcionisanje. Možda ima i profesionalne
deformacije - ``poruka'' bez ``eksperimentalne evidencije'' i nema.
Inače, i sam znaš da je vrlo jednostavno ``boriti'' sa sa
``boring-porukama'' (= gnjavatorske, odnosno dosadne poruke). Samo
jedan mali kratki pritisak na ->. :)
problemi.1265mmtosic,
-> #1262, space.ace>> --> Username: mmtosic
>> --> Password: *********
>> ^^^^^^^^^
>>
>> Ako si već dao ovako opširno opisan problem, što nisi sve navodio? ;)
Po ko kaže da nisam? :) Citat je 100% iz log-a. Kako log, tako ja.
(I u mom, kao i u tvom selu, deca kažu - imena luda nalaze se svuda ;()
problemi.1266vlajel,
-> #1263, apostol
*> Problem pri slanju internet pošte sa YUSCII-em:
*>
*> R:Đ> ma wr apostolŽsezampro.co.yu
*> apostolŽsezampro.co.yu nije registrovani korisnik SezamNET-a.
apostol@sezam.co.yu -vidiš da nema problema,što bi rekli
bez obzira na kodni raspored:))
ŽŽŽŽŽ @@@@@@@@@@@@ :)
problemi.1267biber,
-> #1261, anima>> Zar je morao bas tako opsiran izvestaj? ;)
Kao ti nekad sa parfemima ;>
problemi.1268armitage,
-> #1256, abogovac> Mail» se armitage
> Prekoracili ste kvotu internet poruka. Slanje nije moguce.
Ma, napiši ovde.. ko ga šiša.. ;))
Armitage
problemi.1269anima,
-> #1267, biber
U svakom slucaju se nadam da je bilo raznovrsniije i zanimljivije ,
a mnogi su imali i koristi od tog texta :)
any
problemi.1270apostol,
Čini mi se da internet mail ne ide... Nijedna poruka dosad nije
stigla odavde ni dovde.
E1 O:-)
problemi.1271violator,
Da li možete danamestite da u dir/s/n listi nema fajlova
allfiles, allfiles.zip i 20najxx fajlova... Bilo bi jako dobro...
problemi.1272djanjusevic,
Komunikacije.9 , fajl uz poruku 15.326 : Pokusam da ga prenesem u
pad, stigne do 27 % , a onda dobijem NO CARRIER. Probano tri puta
i sva tri puta isto.
problemi.1273supers,
-> #1264, mmtosic>> Jedna mala ``kontra'': zar si morao da potrošiš 7 redova za poruku
>> od jednog reda? :)
Tvoja kritika je osnovana, ali moraš se truditi da skratiš priču.
problemi.1274vlajel,
-> #1270, apostol
*> Čini mi se da internet mail ne ide... Nijedna poruka dosad
*> nije stigla odavde ni dovde.
Meni je stiglo,doduše u domaćim okvirima:) a za van
'ke vidime:)
problemi.1275apostol,
Izjavih danas da mail ne ide... Evo, ispravka - DOVDE ne stiže, ali
mi je odavde stigao na PRO i na Afroditu.
Inače, slao sam mail ovamo sam sebi sa SezamPRO-a i još ga nema.
E1 O:-)
problemi.1276schef,
-> #1275, apostol=- Inače, slao sam mail ovamo sam sebi sa SezamPRO-a i još ga
=- nema.
Takođe, poslao sam obostrano mail sa jednog na drugi sistem, s' tim što
mi je mail na PRO odavde stigao za više od dan, a sa PRO-a nije ni poslat,
kao da ne prepoznaju adresu u zaglavlju. :>
Srleř
problemi.1277superhik,
-> #1276, schef=:> Takođe, poslao sam obostrano mail sa jednog na drugi sistem,
=:> s' tim što mi je mail na PRO odavde stigao za više od dan, a
=:> sa PRO-a nije ni poslat, kao da ne prepoznaju adresu u
=:> zaglavlju. :>
Profesionalci sa SezamPro-a tumače adresu sezam.co.yu kao svoju
tako da nema emaila sa sezamproa... ;(
problemi.1278epson,
Kako da sa Sezama skinem neki fajl
sa ZepZap protokolom.
Zmodem 8k
Meni je podes u TElix for Windows
i na sezamu set protocol ZedZap (g)
i opet skidam svaki fajl sa 1.024 blockom
a ja bi sa 8k
EPSON..
problemi.1279spantic,
-> #1275, apostol> Inače, slao sam mail ovamo sam sebi sa SezamPRO-a i još ga nema.
Tu postoji problem na Prou. On smatra da je adresa sezam.co.yu adresa
SezamProa i ako imaš isti username kao i ovde pogledaj pažljivije
pristiglu poštu.
problemi.1280vstan,
-> #1275, apostol> Inace, slao sam mail ovamo sam sebi sa SezamPRO-a i jos ga
> nema.
Slao i ja samom sebi sa jednog drugog, akademskog, sistema,
ali nista ne stize ovde :(
problemi.1281hercog,
-> #1280, vstan> Slao i ja samom sebi sa jednog drugog, akademskog, sistema,
> ali nista ne stize ovde :(
Poslao sa SezamNETa na FON i stiglo. Poslao sa FONa na SezamNET i
stiglo...
Sale
problemi.1282nenad,
-> #1271, violator> Da li možete danamestite da u dir/s/n listi nema fajlova
> allfiles, allfiles.zip i 20najxx fajlova... Bilo bi jako dobro...
Može, ostavili smo prvih dana ovako da bi se fajlovi videli.
Fajlovi se automatski generišu svako jutro pa zato dobijaju nove
datume. Pošto su valjda svi konstatovali njihovo prisustvo više
se neće ispisivati u spisku novih fajlova. :)
problemi.1283nenad,
-> #1280, vstan> Slao i ja samom sebi sa jednog drugog, akademskog, sistema,
> ali nista ne stize ovde :(
Od juče mail nije išao, imamo problema sa modemom na mašini koja
treba da vrši razmenu. :( Pokušaćemo da u toku dana sredimo stvar
tako da mail od sutra ponovo krene redovno.
Inače, sređen je onaj problem što je neko imao sa YUSCII-jem,
plus još neki sitni problemi koje smo uočili. Još samo da
napomenem da ukoliko program ne uspe da jednoznačno identifikuje
pošiljaoca u zaglavlju lokalne poruke piše da ju je poslao
postmast. Prepoznavanje nekih osnovnih tipova adresa ćemo ubaciti
prvom sledećom prilikom, a nakon toga ćemo vas zamoliti da nam
svaku pojavu postmast-a prijavite.
problemi.1285djanjusevic,
Hoce li se ista preduzeti po pitanju fajlova uz poruke 15.326 i
15.327 u Komunikacije.9 ??
problemi.1286ilazarevic,
Sezam mi prijavljuje System error kad pokušam da napišem poruku u
grupi.
problemi.1287apostol,
Zašto poslednjih dana nikako ne uspevam da se ukačim na 14400?
Dobijem vezu, modem otpišti svoje, i posle toga se ne dešava ništa.
Ako je u pitanju (valjda) nod 10, ukači se na 1200! :(((
E1 O:-)
P.S. Možda je i do moje centrale, slično mi se dešava sa EUNet-om,
kačio sam se na 28800 a sada samo na 14400...
problemi.1288supers,
-> #1278, epson>> Meni je podes u TElix for Windows
>> i na sezamu set protocol ZedZap (g)
>> i opet skidam svaki fajl sa 1.024 blockom
Bog te pita u čemu je problem sa tim ZedZapom, ali ovako je svima...
problemi.1289meric,
1. Vreme 5. Informacije 9. Kraj rada
2. Statistika 6. Exec
3. Glasanje 7. Korisnici 0. Povratak
4. Top-lista 8. Rezimei
Menu > 4
'top'? Nepoznata komanda. Kucajte '?' za spisak.
Sta je ovo?
problemi.1290dturina,
-> #1274, vlajel<<KOJOT>> *> Čini mi se da internet mail ne ide... Nijedna poruka dosad
<<KOJOT>> *> nije stigla odavde ni dovde.
I meni je stiglo na afroditu. Poslao sam u 15:30, a stiglo je u 17:40
BTW Da li je uspostavljen stalni link sa FON-ma ili se pošta razmenjuje više
puta dnevno. Ako je više puta koliko ?
problemi.1291omega,
ZASTO ne moze da se skine nijedan fajl, vec samo pukne veza!?
problemi.1292vlajel,
-> #1290, dturina
*> I meni je stiglo na afroditu. Poslao sam u 15:30, a stiglo je
*> u 17:40
*>
U domaćim relacijama radi:))
*> BTW Da li je uspostavljen stalni link sa FON-ma ili se pošta
*> razmenjuje više
Biće da je više puta dnevno.....
problemi.1293vstan,
-> #1283, nenad>> Slao i ja samom sebi sa jednog drugog, akademskog, sistema,
>> ali nista ne stize ovde :(
>
> Od juce mail nije isao, imamo problema sa modemom na masini
Izgleda (?) da je rec o problemu iznetom u "Obavestenja".
Naime imam isti username i na Pro-u.
problemi.1294stefan,
-> #1288, supers> >> Meni je podes u TElix for Windows
> >> i na sezamu set protocol ZedZap (g)
> >> i opet skidam svaki fajl sa 1.024 blockom
>
> Bog te pita u čemu je problem sa tim ZedZapom, ali ovako je svima...
Ja sam ga probao jedan dan i imao sam blokove veće od 1kb (dostigao sam
2 ili 3, ne sećam se). Osnovni problem je što ne podržava svaki zmodem
blokove od 8kb (mislim da ni GSZ/DSZ ne podržavaju to). Jedan manji
problem je kada obezbedite zmodem protokol koji to podržava je taj što
ZedZap (bar kada sam ga ja probao) počinje sa blokovima od 256 bajta
(umesto sa 1024) pa mu i pored kristalno čiste linije treba mnogo vremena
da poveća blok preko 1024 bajta. Doduše, to je probano na plain 2400
modemu, možda na boljim brže kapira da je sve ok (verovatno povećava
veličinu bloka prema CPSu a ne prema tome da li ima grešaka ili nema).
problemi.1295nenad,
-> #1287, apostol> P.S. Možda je i do moje centrale, slično mi se dešava sa EUNet-om,
> kačio sam se na 28800 a sada samo na 14400...
Moguće je, non-stop se na pošti dešavaju kvarovi i iskakanja iz
sistema... remonti su stalna pojava i spadaju u redovna održavanja.
Nije nemoguće da je trenutno neki link sa tvoje centrale preusmeren
preko neke druge pa zato postoji razlika u kvalitetu veze.
problemi.1296payce,
..res re ividicki
─────────────
ividicki, Ivan Vidicki, Beograd
Clan od Ned 31.15.07 31:63
˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙
:)))))))))))))
..res re payce
─────────────
payce, Pavle Zlatic, Beograd
Clan od Ned 31.15.07 31:63
˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙
Znaci nas dvojica smo iz dimenzije van prostora i vremena :)
Ako nismo, bar nam dajte nagradu za najstarije clanove sezama ;)
problemi.1297payce,
-> #1296, payceMozda je ovo trebalo u viceve :)
problemi.1298mmtosic,
-> #1273, supers>> >> Jedna mala ``kontra'': zar si morao da potrošiš 7 redova za poruku
>> >> od jednog reda? :)
>>
>> Tvoja kritika je osnovana, ali moraš se truditi da skratiš priču.
'Oću. :)
problemi.1299valex,
-> #1287, apostol>> Zašto poslednjih dana nikako ne uspevam da se ukačim na 14400?
>> Dobijem vezu, modem otpišti svoje, i posle toga se ne dešava
>> ništa.
>> P.S. Možda je i do moje centrale, slično mi se dešava sa
>> EUNet-om, kačio sam se na 28800 a sada samo na 14400...
Vrlo verovatno - PTT često menja puteve komunikacija između pojedinih
pošta. Zato se nemoj začuditi ako ponekad imaš dobru vezu sa Novim
Sadom, verovatno su je taj dan prebacili da ide preko Subotice.
problemi.1301lexus,
Dakle skraćena verzija chata sa "sekretaricom"!!!
Kad kažem skraćena, mislim na to da su izbačeni suvišni
razmaci, proredi, who liste i slično...
Evo ga jedan log :((((
Pogledajte sta se dogadjalo.
Moj 2. user je rebel i on ne radi, posto je "sekretarica" usla u chat
ja
sam joj rekao da mi sredi user, medjutim ona je trazila sifru, to mi
bilo
sumnjivo jer je ona privilegovana, pocela je cudno da se ponasa,
uostalom
pogledajte deo koji sam uspeo da logujem :(((
fimi 17:04 Transfer
igors 16:59 Chat cuvam zensku decu od 16-20 god.
nebul 17:16 Sezam
easyd 17:17 Sezam ** Prisutan **
johnnya 17:15 Transfer Skidam postu, strpi se malo... :)
stanivuk 17:16 Sezam
payce 17:07 Chat
vidicki 17:05 Chat * Hi pipl ! * Ividicki's second
username :))
sekretarica 17:12 Chat
alozaic 17:11 Transfer
cinfo 17:16 Transfer
peccaa 17:06 Read
kgelevski 17:04 Transfer
vidicki -- nemas ti veze sa sekretaricom ;)
sekretarica -- OTKUD TI TO ZNAS???
vidicki -- pa znam
(sekretarica napusta Chat)
payce -- pa mora da se zna
igors -- on joj je decko!
vidicki -- Ajde ko je Sergej ?????
vidicki -- ode *****
(sekretarica se ukljucuje u Chat)
payce -- pobeze **********
vidicki -- ko je Sergej jeli bre ???
igors -- ups
sekretarica -- E TAKO ODE VIDICKI PA NEK SE POSLE KURCI
payce -- ups
vidicki -- alo
igors -- sta vam je
vidicki -- Ko je SERGEJ ???????
(sekretarica napusta Chat)
vidicki -- ODe !!!
payce -- e pazi kad te nema u who
..who
fimi 17:04 Transfer
igors 16:59 Chat cuvam zensku decu od 16-20 god.
nebul 17:16 Read
easyd 17:17 Read ** PAD DO **
payce 17:07 Chat
sekretarica 17:12 Off
alozaic 17:11 Transfer
cinfo 17:16 Transfer
peccaa 17:06 Sezam
kgelevski 17:04 Transfer
igors -- ode
(sekretarica se ukljucuje u Chat)
payce -- e ljudi ja logujem
vidicki ** NEMA POJMA ONA SA DANICOM !!!!!
sekretarica -- JEL IMA JOS PAMETNIH????
vidicki -- haj again
vidicki -- ima
igors -- ima
payce -- ima
payce -- :)))))))))))))))
(sekretarica napusta Chat)
vidicki -- KO JE SERGEJ BRE ????????
vidicki -- ode
payce -- ovo se salje u sezamnet
(sekretarica se ukljucuje u Chat)
payce -- re
sekretarica -- .WHO
payce -- e slusaj ko god da si
payce -- joj polako nas skida
vidicki -- Ko je Sergej alo
payce -- ;>>>>>
vidicki -- :))))
(sekretarica napusta Chat)
igors -- i nema malo vremena
payce -- :)))))))))))))))))))))))))))))))))
vidicki -- e kako me zivcira a i veza mi je do jaja
..who
igors 16:59 Chat cuvam zensku decu od 16-20 god.
nebul 17:16 Read
easyd 17:17 Sezam ** Prisutan **
plovput 17:19 Read
sekretarica 17:12 Off
alozaic 17:11 Transfer
cinfo 17:16 Transfer
peccaa 17:06 Sezam
kgelevski 17:04 Transfer
payce -- ode i ja
(sekretarica se ukljucuje u Chat)
payce -- :)))))))))))))))))))))))))
payce -- bas si car
vidicki -- Ko je Sergej ????
payce -- :)))
igors -- jos samo mene sa skine sa veze i...
payce -- znas sta
vidicki -- SERGEJ ?
payce -- imas help u boji
vidicki -- Sergej ?
sekretarica -- űÚ]
payce -- pritisni alt + h
vidicki -- Sergej ?
vidicki -- KO je ON ????
payce -- ili jos bolje...
payce -- oces partiju domina
(sekretarica napusta Chat)
vidicki -- Sekretarice FORMAT C: /u
igors -- kako si sekretarice?
payce -- nece :))))))))))))))))))))))
(sekretarica se ukljucuje u Chat)
vidicki -- ode bre
vidicki -- o evo je
vidicki -- Ko je sergej
vidicki -- Sergej
payce -- da ko je sergej
igors -- odoh ja
..who
igors 16:59 Chat cuvam zensku decu od 16-20 god.
nebul 17:16 Read
easyd 17:17 Sezam ** Prisutan **
plovput 17:19 Transfer
sekretarica 17:12 Chat
alozaic 17:11 Transfer
cinfo 17:16 Transfer
peccaa 17:06 Sezam
kgelevski 17:04 Transfer
igors -- zdravo
vidicki -- cu
(sekretarica napusta Chat)
vidicki -- ko je sergej
..who
igors 16:59 Chat cuvam zensku decu od 16-20 god.
nebul 17:16 Read
easyd 17:17 Sezam ** Prisutan **
plovput 17:19 Sezam
sekretarica 17:12 Off
alozaic 17:11 Transfer
cinfo 17:16 Transfer
peccaa 17:06 Sezam
kgelevski 17:04 Transfer
vidicki -- :)]
payce -- ;]
payce -- reci je bati
payce -- :)
igors -- otisla je
payce -- e nemoj mnogo da psujes
payce -- ovo ide u sezamnet
vidicki -- ma ni je to ona ovo je neka budala
payce -- bas me briga
..who
spavleski 17:21 Sezam
igors 16:59 Chat cuvam zensku decu od 16-20 god.
nebul 17:16 Read
easyd 17:17 Sezam ** Prisutan **
fzoran 17:21 Sezam
alozaic 17:11 Transfer
cinfo 17:16 Transfer
peccaa 17:06 Sezam
kgelevski 17:04 Transfer
vidicki -- sta ide u sezam net (u konfu)
(igors napusta Chat)
vidicki -- pa cenzurisi
payce -- ok
..who /c EHEY MENE NE VIDITE ;>>>>>>>
Vase vreme za ovaj poziv je isteklo, moramo da Vas prekinemo.
Kraj rada u Cet 02.05.96 17:22
Proveli ste na vezi 15 min 16 sec.
Za danas Vam je ostalo ukupno jos 1 h 10 min 46 sec.
payce, hvala na pozivu. Dovidenja!
NO CARRIER
ETO :((((((((((((((((((((((((((((((((
Inace vidicki je moj drug koji poznaje Sergeja Kauna, brata Danice
Kaun,
sekretarice SezamNET-a, zato je i pitao ko je on!!!
Dakle, videli smo šta može da se desi ako neko neiskusan provali
šifru sekretarice, ali da je provalio neko drugi...
So, keep on guard...
problemi.1302meric,
Jutros zovem Sezam i potrosim 15-tak minuta, pri citanju poruka iz confa,
jednostavno (posle kristalne veze!) mi kaze NO CARRIER. Dobro.
Zovem opet, zavrsim citanje, potrosim minut-dva, izlogujem se i dobijem ovo:
sezam\novosti» log
Kraj rada (Ne/Da)? d
Kraj rada u Pet 03.05.96 09:01
Proveli ste na vezi 1 min 55 sec.
Za danas Vam je ostalo ukupno jos 1 h 28 min 5 sec.
meric, hvala na pozivu. Dovidenja!
NO CARRIER
Sta je sa onih 15 minuta koje sam minut pre toga potrosio?!
Nije da se zalim, ali... ;)
problemi.1303nenad,
-> #1296, payce> Clan od Ned 31.15.07 31:63
> Clan od Ned 31.15.07 31:63
U pitanju je bila greška u programu za administraciju i zavođenje
pretplata zbog čega je kod nekoliko korisnika upisan pogrešan
datum učlanjenja. Biće ispravljeno ovih dana prema podacima sa
bekapa.
> Ako nismo, bar nam dajte nagradu za najstarije clanove sezama ;)
Nema problema, nagradu ćemo vam poslati zajedno sa računom za
neplaćenu pretplatu u poslednjih 1990 godina. ;)
problemi.1304kum.djole,
Ne mogu da skinem fajl prikačen uz poruku koju sam dobio,
niti da skinem TEXTPAD koji sam sam ubacio u pad..
Sistem poručuje grešku i svira mi neku upozoravajuću melodiju..? :)
Btw, da li je ovo normalno:
> file1.arj 438.524
> TEXTPAD 69.719
> Files 1/438.524 bytes.
?
problemi.1305payce,
Kada se nekome da ignore, u chatu se jos uvek vide poruke sa
stringom
tj.:
(xxxxx vas pozdravlja)
Sredite to.
problemi.1306ljubisha,
Khm... Kakav bug?!? Odem u male oglase i pogrešim u kucanju broja
teme, tj.umesto re 10 otkucam re 1×. Nakon toga mi ladno kaže da nema
poruka ni u toj ni u jednoj drugoj temi koju sam posle probao. Sve je
bilo OK nakon izlaska i ponovnog ulaska u temu. Inače ovo se naravno de-
šava u bilo kojoj konferenciji.
Preciznije:
Sub 04.05.96 18:06 - Node 6
R:\Conf:MALI.OGLASI>re 1×
Ne postoji tema sa brojem 0.
R:\Conf:MALI.OGLASI>re 10
R:\Conf:MALI.OGLASI>re 10
R:\Conf:MALI.OGLASI>re 9+
R:\Conf:MALI.OGLASI>re 9
R:\Conf:MALI.OGLASI>re 7
R:\Conf:MALI.OGLASI>
problemi.1307mmtosic,
Dobijem od drugara koji ima odličnu vezu sa oba Sezama fajl od 1,9
MB. Poželim da ga `podelim' sa celom SezamNet populacijom. Kad ono
hoćeš jes', fajl ne može da se ``dole-spusti'' u pad. Izgleda
``mlogo'' veliki za pad, pa ne može da stane u njega. Probah na
nekoliko načina da ga prevarim, ali ne uspedoh u tome.
Pa da pitam majstore od SezamNet-a kako se to radi?
(Ja sam to ipak uradio na ``mudar'' način. Podelio sam fajl na svom
``lokalnom'' disku u Mirijevu :), pa ga ``gore-popeo'' parče po parče,
i tako isparčanog ga i privezao za poruke.)
Kako bi bilo da korisnicima dok su na vezi dodelite malo više od
ovih 1,44 MB, i da ih tako poštedite nepotrebnih muka? A verujem da
ima dosta nas koji bi se drage volje odrekli ``čuvanja'' pad-a,
pošto se ta služba još nije pokazala dovoljno pouzdanom. Bar dok
ne rešite probleme oko kupovine novih diskova. :)
problemi.1308.bata.,
Poslao sam jednu poruku na galeb, a ona je stigla u 8 kopija, sa nepravilnim
razmakom, od 5, 12, 17... min. U cemu je problem ?
problemi.1309meric,
Poslao sam jednu poruku na galeb, a ona je stigla u 8 kopija, sa nepravilnim
razmakom, od 5, 12, 17... min. U cemu je problem ?
Isti slucaj i ovde, samo je u pitanju Ubbg!
problemi.1310johnnya,
-> #1306, ljubisha >> Khm... Kakav bug?!? Odem u male oglase i pogrešim u kucanju
>> broja teme, tj.umesto re 10 otkucam re 1×. Nakon toga mi
>> ladno kaže da nema poruka ni u toj ni u jednoj drugoj temi
>> koju sam posle probao. Sve je
Samo da se zna i meni se jedanput isto desilo... nije hteo da čita,
bilo koju temu iz konferencije...(na komandu read)
■■ Johnnya ■■
problemi.1312ldjordje,
Dokle će da zvoni u prazno, a na vezi 3 korisnika!??
problemi.1313epson,
Koja je ovo fora u pretplati nigde nepise DL limit
a ovde ga imam meni je ostalo jos 5 MB za ceo mesec
a imam u planu jos 30 MB dl.
EPSON...
PS:Povecaj te mi DL ?????
problemi.1314nenad,
-> #1312, ldjordje> Dokle će da zvoni u prazno, a na vezi 3 korisnika!??
Noćas su čak dva računara "iskočila" iz pogona pa je bilo dosta
zvonjave u prazno. :( Biće popravljeni/zamenjeni ujutru ili
najkasnije u toku prepodneva.
problemi.1315smilicic,
-> #1313, epson> Koja je ovo fora u pretplati nigde nepise DL limit
> a ovde ga imam meni je ostalo jos 5 MB za ceo mesec
> a imam u planu jos 30 MB dl.
Nije valjda da postoji DL limit? Gde ti to pronadje?
problemi.1316meric,
-> #1315, smilicicDL limit itekako postoji, 'naci' ces ga, recimo, komandom 'stat', a iznosi
32 MB mesecno, sto je, moram priznati, meni uvek bilo sasvim dovoljno. :)
problemi.1317epson,
-> #1316, mericMeni nije
Jer taj limit neide na mesec dana vec na celu
pretplatu .. :(((((
EPSON......
problemi.1318sjocic,
Zvoni u prazno, a i kada se javi, cuje se neko 'tandrkanje'
sa druge strane. Jedva uspostavih vezu, iako je samo 7 korisnika
na vezi.
problemi.1319budim,
-> #1312, ldjordje(:) Dokle će da zvoni u prazno, a na vezi 3 korisnika!??
TAkođe! ???????? :(((((((
poz,
budimir
problemi.1320lexus,
-> #1317, epson=> Jer taj limit neide na mesec dana vec na celu
=> pretplatu .. :(((((
Ide na mesec dana 100%
problemi.1321meric,
-> #1317, epsonIsto, tvrdim da je 100% na mesec dana.
problemi.1322mileusna,
-> #1317, epson>> Jer taj limit neide na mesec dana vec na celu
>> pretplatu .. :(((((
Pa ako si se pretplatio na 1 mesec onda si u pravu. ;)) U
protivnom, ovoj poruci je mesto u VICEVI-ma. :)
problemi.1323lexus,
Ulogovao sam se jutros na user svog mladjeg brata da bih mu skinuo
pad, medjutim po završetku transfera desilo se nešto čudno...
Priprema za slanje...
Datoteka net00117.zip, 155158 bytes, protokol Zmodem RM, vreme
0:09:44.
Spremni za download (Da/Ne)? d
rz
**B0System error
<Prompt>
Vase vreme za ovaj poziv je isteklo, moramo da Vas prekinemo.
Kraj rada u Cet 09.05.96 08:06
Proveli ste na vezi 96 h 9 min 26 sec.
Za danas Vam je ostalo ukupno jos 0 sec.
payce, hvala na pozivu. Dovidenja!
NO CARRIER
U čemu je problem, vreme teče 50 puta brže u transferu? ;)
Inače i meni se jutros desilo da me izbaci sa veze uz poruku u stilu
potrošili ste 9 sekundi, isteklo vam je vreme za poziv, imate još
sat i po za danas :(
problemi.1324epson,
-> #1322, mileusnaMoze u viceve.
Nisam se pretplatio na 1 mesec vec na 2 meseca.
Zeznuh se.
Posto moj user ima i moj drug on mi rece da imas jos 5MB
a on je stalno citao ukupan DL a ne tekuci mesec.
A ja nisam proverio i zeznuh se.
problemi.1326dzakic,
-> #1323, lexusProtekle noći je za potrebe sajma i našeg štanda koji je za vreme
radnog vremena non-stop online sa sezamom, vršena manja reorganizacija
u redakciji, menjani config fajlovi, pa su previdom dva noda mapirano
na isti broj. Pomenuti problem se jedno vreme javljao na nodu 10 i 11,
na koji si se ti prijavio. Ispravljeno je, hvala.
problemi.1327epson,
Zasto kad kucam SET CODE sve se ispise
i odmah obrise.
BAG ili FUTURES
epson...
problemi.1328jevta,
JE> » user /e sav.gacic
JE> sav.gacic Savo Gačić Beograd 19.05.1996 12:26
Kako je ovo izvedeno, ili smo na Sezamu dobili prvog putnika
kroz vreme ?
problemi.1329mmtosic,
Predmet poruke (tema): Dečije bolesti još traju.
1. čin: Uzimanje novih poruka.
>> bye
Kraj rada (Ne/Da)? d
Kraj rada u Čet 09.05.96 06:48
^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Proveli ste na vezi 3 min 10 sec.
Za danas Vam je ostalo ukupno još 1 h 26 min 50 sec.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^
2. čin: Drugo javljanje radi uzimanja fajlova uz poruke.
Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Cet 09.05.96 08:15 - Node 11
^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Username: mmtosic
Password: *********
mmtosic, dobrodošli na SezamNet!
Prethodni poziv ste imali u Čet 09.05.96 06:45
^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Imate 29 min 52 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
>> co jo kom
>> co fil 15.355
Datoteka nullsock.zip, 3050 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:00:02.
Spremni za download (Da/Ne)?
Prenos uspešan.
>>
Vaše vreme za ovaj poziv je isteklo, moramo da Vas prekinemo.
Kraj rada u Čet 09.05.96 08:16
^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Proveli ste na vezi 120 h 3 min 44 sec.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ ;((
Za danas Vam je ostalo ukupno još 0 sec.
mmtosic, hvala na pozivu. Doviđenja!
NO CARRIER
I tako, nakon veze od 1 minuta, SezamNet me izbaci uz konstataciju da
sam na vezi ovog dana proveo 120 sati! :((
3. čin: Postoji nada da će se sistem ``opametiti''. :>>
Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Cet 09.05.96 08:22 - Node 5
^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Username: mmtosic
Password: *********
Na žalost, potrošili ste sve svoje vreme za danas.
Doviđenja do sutra!
NO CARRIER
4. čin: Postoji nada da će se sistem kad-tad opametiti. :>>
Connected to SezamNet at 4800/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Cet 09.05.96 20:33 - Node 9
^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Username: mmtosic
Password: *********
Na žalost, potrošili ste sve svoje vreme za danas.
Doviđenja do sutra!
NO CARRIER
5. čin: Nada umire poslednja.
A kako bi bilo da vi malo pregledate ovaj vaš (naš?) sistem? Nije
dobro što i posle 4 meseca još uvek boluje od dečijih bolesti.
problemi.1330epson,
Žašto u diru stanlo su mi označeni direktorijumi
kao da u njima ima nešto novo a nema.
HvAlA
EPOSON....
PS:Ispravili ste bag u vezi sa SET CODE
PS:Zato sad i imam naša slova
problemi.1331saboteur,
-> #1329, mmtosic
T?>> A kako bi bilo da vi malo pregledate ovaj vas (nas?)sistem?Nije dobro
T?>> sto i posle 4 meseca jos uvek boluje od decijih bolesti.
Ma to je jos najbolje...mene totalno iznervira kad vidim da nodovi zvone
u prazno. To me tera do ludila. Pa bre ne moze ni jedan mesec istraje
,a da bar jedan nod ne crkne ;(
AcCeSS DeNiED
problemi.1332saboteur,
Zasto sezamu treba 100 godina (za bukvaliste 5 dana) da dobije poruku
koja je poslata sa nekog stranog sistema???
Recimo, meni je awol poslao mail jos pre 5 dana i tek je sad stigo...stvarno
nema smisla, sta da se recimo radilo o nekoj ultra-vaznoj poruci??
Zbog cega je razmena poste idalje uzasno spora?
ACCeSS DeNiED
problemi.1333dselic,
-> #1332, saboteur!! Zasto sezamu treba 100 godina (za bukvaliste 5 dana) da dobije
!! poruku koja je poslata sa nekog stranog sistema???
Izgleda da nije problem do sezama već do grčkog računara
na koji je preusmeren sav .yu mail. Čitao sam zaglavlja
poruka koje sam dobio iz inostranstva i video da grčki
računar pythia dobija mail, recimo, 3 maja, a računar
info ga šalje fon-u 8 maja. Vrlo čudno. Bilo bi dobro kad
bi neki malo iskusniji internet-aš prokomentarisao nešto
na ovu temu tj. zašto info.forthnet toliko kasni.
BTW, porukama je trebalo od 2 do 25 min da stignu od FON-a
do Sezama što znači da se UUCP razmena vrši dosta često.
problemi.1334spantic,
-> #1333, dselic> info ga šalje fon-u 8 maja. Vrlo čudno. Bilo bi dobro kad
> bi neki malo iskusniji internet-aš prokomentarisao nešto
> na ovu temu tj. zašto info.forthnet toliko kasni.
Zato što prijem pošte za nas i dalje ide preko MX rekorda
na Pitiju, a sa nje se preuzima UUCP-jem preko Interneta.
Normalno, poruke se nagomilaju i neke su i bile propale.
Za par dana treba da se pređe na normalno primanje pošte,
mimo Grčke. Razlog za ovakvo čudo od isporuke 2 meseca od
dobijanja punog Interneta je propagiranje adresa... jednim
delom.
problemi.1335peccaa,
ZDRAVO SVIMA !
IMAM MALI PROBLEM.kako da up-loadujem fajl sa tekstom,u conf.
mali.oglasi.imam spremljen tekst oglasa u dos-editoru,i kad
udjem u conf.MALI OGLASI kako da uploadujem svoj fajl.
fala na odgovorima
problemi.1336kermit,
Da li neko ima problema sa ASCII uploadom? Kad šaljem tekst duži od
ekrana sve što je veće zabrlja. Jel to tako treba ili jok?
problemi.1337mbole,
Kako je moguće promeniti boje ispisa na ekranu.
Set vi prikaže parametar PALETTE Standard, ali ga nije moguće promeniti.
Jel ima neko drugo rešenje ili da ostajem na BW Ansii.
problemi.1338supers,
-> #1335, peccaa>> IMAM MALI PROBLEM.kako da up-loadujem fajl sa tekstom,u conf.
>> mali.oglasi.imam spremljen tekst oglasa u dos-editoru,i kad
>> udjem u conf.MALI OGLASI kako da uploadujem svoj fajl.
Najbolje je da u spremljen tekst ubaciš komande koje bi izdavao
Sezamu. Dakle, na sam početak stavi red 'conf write <ime_teme>'
a na kraj poruke redove
.
s
koji označavaju snimanje poruke.
E, sada pozoveš Sezam, nalaziš se u konferenciji Mali oglasi,
i otkucaš 'exec'. Na pitanje o tome jesi li spreman za slanje
odgovoriš sa Da. E sad, ti beše koristiš Telix for Windows.
Pritisneš Alt-PgUp, izbunariš fajl koji bi da šalješ, dvoklikneš
na njega, stisneš OK (proveri da li ti je default protokol Zmodem)
i tvoj fajl se prenese na sezam, i zatim se izvrše sve komande
u njemu, u ovom slučaju komanda 'conf write' i tekst same poruke...
problemi.1339snemcev,
-> #1332, saboteur>> nema smisla, sta da se recimo radilo o nekoj ultra-vaznoj poruci??
Za "ultra-važne" poruke se ne koristi sistem koji nema stabilnu vezu sa
svetom.
problemi.1340stefan,
-> #1336, kermit> Da li neko ima problema sa ASCII uploadom? Kad šaljem tekst duži od
> ekrana sve što je veće zabrlja. Jel to tako treba ili jok?
Jeste, i meni se dešavalo.
problemi.1341saboteur,
-> #1339, snemcev
T?>> Za "ultra-vazne" poruke se ne koristi sistem koji nema stabilnu vezu
T?>> sa svetom.
E pa o tome se i radi! Zasto sezam nema dobar e-mail sistem?? A kako
stvari stoje nikad ga i nece imati. Sad ja treba da mislim 'axa, sezam
nema stabilnu vezu sa svetom, znaci moracu negde drugde...' - glupost!
Ja recimo nisam ni na jednom sistemu koji ima "stabilnu vezu sa svetom"
kako ti kazes, i sta sad?... ;((
AcCeSS DeNiED
problemi.1342cnenad,
Z:\Pad> del *.*
Z:\Pad> dir
net00212.zip 20.674
Files 1/20.674 bytes.
Z:\Pad> cl
PAD prazan.
*********
Komanda DEL radi u PAD režimu ili... ?
Inače, danas su veze katastrofalne, već 10 poziv, da bi se završile sitnice
na SEZAM-u... :((( Vreme je da podsetite poštare da pročiste kontakte...
problemi.1343dr.s,
-> #1342, cnenad Radi DEL u PAD-u, ali ne prihvata nikakve dzokere...
problemi.1344mmtosic,
-> #1342, cnenad>> Komanda DEL radi u PAD režimu ili... ?
Kad sam ja pravio primedbu na tu temu (davno beše :) ), čini mi se da
je trebalo da se napiše _del ime.fajla_, gde u _ime.fajla_ nema mesta
za džokere * i ?. Ne znam kako je sad, pošto otad koristim ovako kako
napisah, i naravno, _clear_.
problemi.1345cnenad,
-> #1343, dr.s=> Radi DEL u PAD-u, ali ne prihvata nikakve dzokere...
E ? Jel'ti pogleda log ? Jel' si probao isto ?
Klasično DEL bez argumenata ne daje nikakvu poruku ali ni ne obriše
fajlove.
problemi.1346babbage,
Pakhm, okrenuh vas jedno tri puta (posle obnavljanja pretplate
koja je izvedena samo zato što ste mi bili usput na sajmu ;)
i mogu da kažem da se niste puno promenili od kada sam otišao...
Sve se i dalje vuuuučeeeee, a po porukama u SEZAMNET:problemi
vidim da još patite od dečjih bolesti. No, šta je tu je, ja se
neću mučiti duže od mesec dana (eh, a baš sam za onih 10din
mogao da kupim jednu lepu sočnu pljeskavicu umesto mesec dana
pretlate...;>). Nego, baš me zanima jedna stvar: da li NET
razmenjuje email preko UUCPa (znači spoooooroooo) ili se lepo
ljudski (kao što je PRO uradio) prikačio stalnim linkom na .ac?
Babbage
problemi.1347mileusna,
Jedan bagić kada se komentar za Who unosi direktno posle
parametra /C odnosno /c pošto ova dva nisu ista kao što ćete
videti. :)
[] » WHO /C Love is... ? ! *
[] » WHO ^
mileusna 23:42 Sezam /C Love is... ? ! *
^^
[] » WHO /c Love is... ? ! *
[] » WHO ^
mileusna 23:42 Sezam Love is... ? ! *
[] » WHO /C Love is... ? ! *
[] » WHO ^
mileusna 23:42 Sezam /C Love is... ? ! *
problemi.1348nenad,
-> #1337, mbole> Kako je moguće promeniti boje ispisa na ekranu.
Za sada nikako, biće uskoro moguće.
problemi.1349vitez.koja,
-> #1347, mileusna#=> Jedan bagić kada se komentar za Who unosi direktno posle
#=> parametra /C odnosno /c pošto ova dva nisu ista kao što ćete
#=> videti. :)
Ajd' kad smo već tu, da kažm i bag za find komandu. Ako na prvu
pojavu traženog teksta, na pola poruke (ako je duža od jednog ekrana)
bila da izaberem da Ne ili Sledeća, neće se naći ni jedna više pojava
teksta (u sledećim porukama), a ima je.
sk
problemi.1350nitro,
Drug se skoro uclanio na Sezam i zali mi se da
mu sve ide presporo tj. kada se loguje listanje poruka se
odvija brzinom 1 u 2-3 minuta!O cemu se radi?
Isto tako greskom je izabrao crno-belu grafiku
i los editor.Kako to ispraviti,jer bi on zeleo
grafiku u boji i dobar editor?
Nemanja
problemi.1351ilazarevic,
-> #1347, mileusna> Jedan bagić kada se komentar za Who unosi direktno posle
> parametra /C odnosno /c pošto ova dva nisu ista kao što ćete
> videti. :)
Nije to bag, nego metod za prevaspitavanje ljudi koji ne isključuju Caps
Lock. Uostalom, kad UNIX razlikuje velika i mala slova, što ne bi i Sezam? ;)
problemi.1352supers,
-> #1350, nitro>> mu sve ide presporo tj. kada se loguje listanje poruka se
>> odvija brzinom 1 u 2-3 minuta!O cemu se radi?
Valjda nije mislio bukvalno. Verovatno su mu po defaultu selektovane
sve konferencije, uključujući i ove zatvorene, a ima ih stotinak.
Ispis svih njih sa brojem poruka zaista može da potraje 2-3 minuta.
Neka otkuca co res /g i resignuje sve zatvorene konferencije, kao
i one koje ga ne interesuju... Dovoljno je da nastavi praćenje one
konferencije sa najvećim brojem od svakog "tipa".
Zatim za svaki slučaj može da otkuca i co seen 150596 ili neki sličan
datum, pa potom da downloaduje poruke ne starije od 2-3 dana...
>> Isto tako greskom je izabrao crno-belu grafiku
>> i los editor.
set terminal coansi
set editor screen
problemi.1353mpedja,
-> #1352, supers>> Valjda nije mislio bukvalno. Verovatno su mu po defaultu selektovane
>> sve konferencije, ukljucujuci i ove zatvorene, a ima ih stotinak.
Sigurno je to. Kad sam ja prvi put dosao desio mi se isti slucaj.
problemi.1354ilazarevic,
>» pag on
>Prijem i slanje PAGE poruka uključeni.
>» pag
>Poruka za: off
>Prijem i slanje PAGE poruka uključeni.
^^^^^^^^^
>» page
>Page naredba isključena.
Treba prepraviti poruku koja se ispisuje.
problemi.1355dbambi,
Juče, kada sam se ulogovao, sačekalo me je obaveštenje da imam
4 sistemske poruke (sysmsg). Nakon toga, naredba group list se
izvršavala ravno 6.5 min, da bih dobio obaveštenje kako nisam
član nijedne grupe (što je i istina). Potom sam pokrenuo naredbu
"sezam" pa se i ona izvršavala neuobičajeno dugo, celih 4 i nešto
minuta, a na kraju sam dobio PAD sasvim prosečne veličine (100-nak
poruka ukupno). Izvrgšavanje ove komande obično traje 30-tak sekundi.
Kada sam kod kuće raspakovao PAD video sam da su uletele 3 poruke
iz grupe "Alkos" čiji nisam član.
Kakve su to sistemske poruke koje sam (kao) dobio a ne mogu nigde da ih
vidim ?
Zašto sistem toliko usporava kad radi sa group porukama ?
Bambi
problemi.1356supers,
-> #1355, dbambi>> Kakve su to sistemske poruke koje sam (kao) dobio a ne mogu nigde
>> da ih vidim ?
Implementiran je sysmessage sistem, slično kao na starom softveru.
Ubaciš u autoexec 'sysmessage' ili otkucaš na promptu, pa ćeš da vidiš
koje poruke sistemske poruke si dobio.
problemi.1357mpedja,
-> #1355, dbambi>> iz grupe "Alkos" ciji nisam clan.
>> Kakve su to sistemske poruke koje sam (kao) dobio a ne mogu nigde da ih
>> vidim ?
Te poruke nisu tek tako uletele vec smo te ubacili u grupu (i ja sam clan iste)
i to bi saznao da si otkucao na promptu 'sysmsg'. Te poruke se uglavnom
odnose na grupe(bar kod mene),ko je usao, ko je izaso i sl.
problemi.1358baster,
Interesuje me da li se zna tačan razlog za pripremu fajlova za
transfer kada pored njih lepo piše da su već zipovani.
Dajte već jednom da neko objasni da eto to tako mora da bude
zbog...?
OK ?
ĆAO
problemi.1359nenad,
-> #1358, baster> Interesuje me da li se zna tačan razlog za pripremu fajlova za
> transfer kada pored njih lepo piše da su već zipovani.
> Dajte već jednom da neko objasni da eto to tako mora da bude
> zbog...?
Priprema fajlova za transfer (iz dir-a, konferencija, grupa, mail-a)
predstavlja kopiranje fajla na lokalni korisnikov direktorijum. To se
radi kako bi se izbegla situacija da moderator ili autor poruke istu
pokuša da obriše dok traje transfer. Ovo na žalost ume da bude sporo
jer su stanice još uvek većinom 286 mašine.
problemi.1360mileusna,
-> #1351, ilazarevic>> kad UNIX razlikuje velika i mala slova, što ne bi i Sezam? ;)
Kad DOS ne razlikuje, što ne bi i Sezam? :) Elem, ipak je
Bag u pitanju. ;)
problemi.1361apostol,
Mislim da sam oborio rekord - poruka iz Amerike putovala je do mene
preko Pythie punih deset dana (od 9. do 19.maja)!!!!!
E1 O:-)
problemi.1363saboteur,
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
Terminate scrollback buffer saved 20-May-1996 00:50
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
goro -- apeluj da mu vrate..
m
zealot -- sta da uradim?
..w
biber 00:43 Edit
ab.comp 00:42 [t33mTransfert0m
obren 00:40 t[36mSezamt[0m
zealo 00:41 t[32mChat[0m
viez.uoja 00:33 t[36mSezamt[0m
user 00:28 t[36mSezamt[0m
goro 00:31 t[32mCha0s[0m
mavava 00:39 ts36mSezamts0m
voja[ 00:35 ts32mChats0m THERAPY? Rule[!
dylan.dog 00:35 Ed0 Redakcsja m0 ukiala PAGE,CHAT,KONF,GROUP...
calex rr:46 rt36mSezamsttm
k[entja ss:42 Eds
[qweaky ss:45 0r1;34mRead0rsm
[aiadjau ss:22 0r32mCha0rsm
ciuo anit
vojai -- 0r36mc[uo anit
0rsmc ya
vokai -- 0r36mc ya
0rsmdo [
vokai -- 0r36mdo [
0rsm..bye
s0K;31mK[ak [ada (0r33mNs031me/s033mDs031ma)? s0rmd
s0i2mK[ak 3ada j s01;i2mPon 2r.r5.96 re:49
s0r;i2mP3ovel[ te na vrz[ s01;i2m14 m[n i tecs0r;i2m.
Za danat Vam ke otalo jujpno ko[ s01;i2m45 m3n 55 [ecs0r;i2m.
s01;i6mvoka[s0r;i6m, hvala na poztvj. Dovtdenka!s0rm
NO CARRIER
Stvarno mi vise ovo ide na zivce!!!! NONSTOP mi crkava ansi!
Sve je uredu kod mene, ali nije kod vas. ;<<<<<<<<<<<<<<
AcCeSS DeNiED